New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 19:09-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 18:42-kor
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 17:45-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 17:44-kor
Gleeson Byrne
tollából
Ma 17:27-kor
Nina McDonough
tollából
Ma 17:00-kor
Tiger Kareem Abbar
tollából
Ma 15:55-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 15:35-kor
Fable Elizabeth Hart
tollából
Ma 15:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

i see you now - Perla & Gabe
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Témanyitási see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptySzomb. 22 Ápr. - 22:50

“Kinda caught in the in between, sounds cliche, it's not you it's me, oh. Seeing red while I'm seeing green, yeah I know. You can't go fast when you're going slow, can't fall in love if you can't let go. How do I know if I don't know, if I never knew what's right or wrong”

Mindig talál magában elég erőt ahhoz, hogy a kötelezettségeinek eleget tegyen, most viszont egyáltalán nem biztos benne, hogy ez fizikailag lehetséges. Reggel sikerült lezuhanyoznia, elegánsan felöltöznie, és felkészülnie az eseményre, amire a Waldorfban lesz néhány óra múlva hivatalos, de az elméje egészen más utakon jár, és mivel előadást fog tartani egy rakás másik építésznek, akik a szakma krémje, valahogy úgy érzi életében először, ide most kevés lesz, amit össze tudott tegnap óta kaparni magából.
Valahogy nem tud, vagy inkább nem akar most a szakmájával foglalkozni, hiszen huszonnégy óra sem telt el azóta, hogy megtudta volna, van egy majdnem felnőtt fia, akinek eddig a létezéséről sejtése sem volt, nem, hogy tett volna érte bármit is érte eddigi élete során. Azért valamit mégis csak tett érte, mert felvette magához dolgozni minden háttér-információ nélkül, mondjuk nem sokkal később sikerült elütnie, aminek műtét lett a vége, és az édesanyja éppen az a nő, aki a legnagyobb lenyomatot hordozza Gabrielen minden ember közül, akikkel valaha összehozta a sors, szóval valószínűleg bárki elnézné neki, amiért ennyire.. máshol jár. A szíve, a lelke, és úgy az egész lénye.
Hamar megérkezik a helyszínre, tulajdonképpen két órája van arra, hogy kezdjen a kusza gondolataival bármit annak érdekében, hogy ne süljön fel a színpadon, miközben mindenki annak a sikernek a kivonatára kíváncsi, amit ő ért el az elmúlt tíz év során. Egyébként, mielőtt az élete fenekestül felfordult volna, egészen izgatott volt a lehetőséget érintően, mert bár már volt, hogy vendégelőadóként kellett megjelennie hasonló eseményen, az általában a szakmaiságot vette alapul, nem pedig a mögötte lévő fáradhatatlan munkát és kitartást. Viszont a rengeteg izgalom mellett volt benne egyfajta keserű szájíz is, mivel, ha Gabrielt kezdetben a pénzre való törekvés és a sikerre való éhezés hajtotta, mára az őszinte szeretet miatt csinálja, amit csinál, csak éppen meg kellett dolgoznia a kényelemért a családi háttér hiánya miatt főleg.
A történtek ellenére egészen sikerül belezáródnia az eseményekbe, annak ellenére is, hogy olyan, mintha szerepet játszana végig, mert lélekben nincsen itt, bármennyire is lazul el a beszélgetések és bemutatkozások közepette. A mosolya kevésbé hat erőltetettnek az első fél órát követően, amikor is elindul elintézni egy hívást abban a külön helyiségben, amit neki tartanak fent, és ahol készülődhet az előadás előtt.
A lénye azonban fáradhatatlanul keresi a lehetőséget arra, hogy beszéljen Perlával, ezért - ma már legalább századjára - előveszi a telefonját a zakója zsebéből, és ellenőrzi a képernyőt, hátha kapott értesítést akár csak egy üzenetről is, holott tudja jól, neki kellene keresnie a másikat. Ahogy Perla is elmondta, az ő élete változott meg, és Gabriel rengeteg bűntudat közepette azt érzi, tegnap inkább ő bántotta meg a nőt, mint mondjuk fordítva történt volna. Tehát megállapítható, hogy felesleges abban reménykednie, hogy keresni fogja őt a másik, még sem nyugszik egyetlen gondolat sem a fejében az eseményeket érintően, és talán ez segít abban, hogy..
A folyosón megtorpan az összes gondolata a testével együtt, ahogy nekiütközik valakinek, amiért nem figyelt előre, hanem az üres képernyő felett nyalogatta a sebeit.
- Jézusom, annyira sajnálom, jól van? - Annyit azonnal felfog, hogy egy nőnek sikerült nekiütköznie, de előbb beszél, minthogy felmérné a helyzetet, és a sajnálkozást hamar felváltja az arcán a meglepettség, ahogy Perla áll ott előtte. Valóban szeretett volna bármiféle kommunikációt közöttük, de még egyetlen kívánsága sem teljesült ennyire gyorsan.
- Perla? - Kérdezi valahol döbbenten, mert pont őrá nem számított a mai nap során, úgy egyáltalán. - Mit csinálsz itt? - Nyögi tovább a szétcsúszott fejében össze-vissza kóválygó gondolatok közül az elsőt, amit el tud kapni, és nem nézi meg magának jobban a másikat, hogy leessen, miért is találja őt itt, és nem máshol.
Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
i see you now - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

i see you now - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
i see you now - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
147
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyVas. 23 Ápr. - 13:32


Gabriel and Perla

Don't speak, I know just what you're sayin' so please stop explainin'. Don't tell me 'cause it hurts, don't speak, I know what you're thinkin', I don't need your reasons. Don't tell me 'cause it hurts.


Még most is a tegnapi nap hatása alatt állok. A kezeim lassabban járnak, a lábaim lassabban visznek, a gondolataim nehezen terelődnek el a beszélgetésünkről és Gabriel csalódott, nyúzott arca túlzottan az elmémbe égett. A munkahelyemen nem engedhetem meg magamnak, hogy bármi jelét adjam a problémáimnak, ez nem az a hely, ahol a magánéletünket lehetőségünk van megbeszélni vagy búslakodni miatta. Az utóbbi időszakot viszont nehezen tudom kizárni a munkaórákból is; Eddie balesete, a műtét, Gabriel felbukkanása, a veszekedésünk… Az elmúlt napok eseményei miatt nehezen alszom, és ezt már nem csak érzem, de meg is látszódik rajtam.

Tegnap estére teljesen szétcsúsztam. Nem tudtam kikapcsolni az agyam, folyamatosan azon járt a fejem, mit tehetnék, hogy egy kicsit is jobb legyen a helyzetünk. Nem jutottam érdemi következtetésre. A tehetetlenség kellemetlen érzésével kézenfogva töltöttem magamnak egy pohár bort, egy pokróc alá bekuckóztam a kanapén és elindítottam valami filmet, amit ezerszer láttam és úgy igazából oda se kell figyelni már rá - képtelen lettem volna valami újra odafigyelni, fejben teljesen máshol jártam. Nem szokásom percenként a telefonomat nézni, este mégis nehezen vettem le a tekintetem a képernyőről. Nem is tudom, miben reménykedtem, mert tudtam, hogy Gabrielnek időre van szüksége, és ez az idő pár óránál több lesz. Ennek tudatában is nehezen raktam le a mobilomat pár percnél hosszabb időre. Egészen addig figyeltem és reménykedtem akár egy üzenetben, akár egy hívásban, amíg el nem aludtam. Amikor felriadtam, Eddie már otthon volt. Az óra hajnali negyed hármat mutatott, a fiam pedig a szobájában aludt. Résnyire nyitva hagyta az ajtót, így rá tudtam nézni. Aztán hosszú percekig csak néztem és néztem, és azon gondolkodtam, mi lesz vele, mi lesz velünk, ha megtudja az igazat. Gabrielnek igaza volt, nem hazudhatok neki egy egész életen keresztül. Tudnia kell az igazat az apjáról, ha ő úgy dönt, részese akar lenni Eddie életének.

Sosem dohányoztam, a füstöt sem bírom, a szagot sem, mégis az előszoba szekrényben mélyen megbúvó Lucky Strike felé kacsintgattam. Évekkel ezelőtt vettem, már fogalmam sincs, miért. Azóta ott hever bontatlanul. Saját elveimmel szembe menve bontottam fel a csomagot és vettem ki belőle egy szálat, a konyhából egy doboz gyufát és a nappali alacsonyan ülő ablakán át kimásztam a tűzlépcsőre. Ügyetlenül sikerült csak meggyújtani a cigarettát, utoljára talán kamaszkoromban csináltam ilyet, amikor először és utoljára kipróbáltam. Már az első slukk sem esett jól, de arra a kellemes, bódító érzésre, amit a beszívott nikotin okozott, nagyon szükségem volt. Aznap végre először kavargó gondolatok nélkül bírtam létezni és kifejezéstelen arccal néztem a szomszédos tűzfal tégláit. A magamnak megteremtett idillt hamar elrontotta egy csordogáló hang; a bronxi éjszakában nem megy ritkaságszámba, hogy emberek a sikátorokat nyilvános mosdónak nézik. Ezúttal két fiatalabb fiú nem bírta tovább. A cigaretta maradékát a korláton elnyomtam és mérnöki precizitással ejtettem bele a lépcső mellett lévő kukába. Hiába volt már majdnem hajnali három, képtelen voltam aludni. A konyhában vertem tábort és az aznapi keresztrejtvénynek láttam neki. Aztán az előző napinak, utána az azelőttinek, aztán az azelőttinek. Közben természetesen néha vetettem egy-egy kósza pillantást a telefonom kijelzőjére, habár tudtam, Gabriel már biztosan aludt.

Az a másfél óra alvás, amit végül sikerült összehoznom, nem volt túl pihentető. Az ébresztőmre azonnal fel szoktam kelni, ma reggel viszont lenyomtam és csak bő húsz perccel később riadtam fel. A reggeli kávé így elmaradt, ez pedig már kora reggel megpecsételte a napomat. Fáradtan, rám nem jellemző komótos tempóban kezdtem meg a mai műszakot, csak a lányok némileg ragadó jókedve öntött belém egy kis lelket. Ők tudják, hogy Eddie apja felbukkant, ezért számukra kétség sem volt, mi - vagy éppen ki - okozza ezt az óriási fordulatot a hangulatomon és a hozzáállásomon. Rutinosan járom a szobákat végig és végzem el a napi teendőimet, habár kicsit lassabban az átlagnál. Most is elkalandoznak a gondolataim és a mobilomra is csak azért nem nézek rá, mert a szekrényemben pihen. A tegnapi napon jár az eszem, amikor az egyik szobából kilépve a folyosón beleütközöm valakibe.

- Te jó ég, ne haragudjon… - kezdek bele a mentegetőzésbe, amíg meg nem látom, kivel hozott össze ismét a sors fintora. Sóhajtok egyet és minden érzelem eltűnik az arcomról. Tegnap még azt kívántam, bárcsak jönne tőle legalább egy üzenet, ebben a pillanatban viszont szeretnék minél gyorsabban minél távolabb kerülni tőle. - Dolgozom - válaszolom tárgyilagosan, majd egy mozdulattal kikerülöm és megyek tovább. Ha a megalázó helyzetekről listát vezetnék, egyértelműen ez kerülne a legelejére.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
i see you now - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
i see you now - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
i see you now - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ szükségem van rád ★ :
father of my son
★ hozzászólások száma ★ :
127
★ :
i see you now - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyVas. 23 Ápr. - 19:14

“Kinda caught in the in between, sounds cliche, it's not you it's me, oh. Seeing red while I'm seeing green, yeah I know. You can't go fast when you're going slow, can't fall in love if you can't let go. How do I know if I don't know, if I never knew what's right or wrong”

Nehezére esne felidézni, hogyan zajlott neki a tegnap éjszaka, mert egyszerre semmi sem történt, és közben minden. Sokáig dolgozott, egészen addig, hogy Sierra se tudta már őt megvárni, és elnyomta végül az álom; sosem szokott ilyesmihez folyamodni, de ez nekik úgymond megengedett a kapcsolatukban, és ha valamit, ezt a lány még sohasem kérte rajta számon. Egy ideig nézte, ahogyan alszik a közös ágyukban, és úgy érezte, ő legalább annyira magányos lehet ebben az egészben, mint amilyen Gabe is valójában, azonban hiába kereste volna a szavakat, abba, ami történt, sehogyan sem tudott volna belekezdeni.
Így pedig nem látta értelmét annak, hogy felébressze a lányt, ezért vett egy halk zuhanyt a fürdőszobájukban, magára kapott valamit, és bebújt mellé, de fél éjszaka a plafont bámulta, és nem sok álom jött a szemére, ha egyáltalán sikerült beleájulnia néha a gondolataiba.
Többször az alvó menyasszonyára nézett, amikor az jutott eszébe, hogy nem csak elmondani lesz ezt nehéz, hanem megoldani is, és volt egy olyan érzése, választás elé kerül majd idővel. Szereti az életüket, és még jobban szeret ezzel az érzéssel hazajönni, azonban mióta felborult minden, nem mindig ez fogja el, amikor benyit ebbe a lakásba. Már nem tud olyan szabadon beszélni, mint korábban, már titkok fojtogatják a torkát, és ő csak forgolódik egész éjjel, hogy a napja természetesen legalább annyira cafatul kezdődjön, ahogy az előző befejeződött.
Pedig olyan kicsit az egész, mintha aludt volna attól a pillanattól kezdve, hogy hazaküldte előző nap Perlát az irodájából, mostanáig, hogy beleütközött a hotel egyik folyosóján. Először meglepő módon meg sem kérdőjelezi a jelentétét itt, csak arra koncentrál, hogy újra itt van, mint egy megvalósult kívánság, vagy az az álom, amire esélye sem volt az éjszaka folyamán. Persze a kép a másodpercek súlyával együtt tisztul, és mire feleszmélhetne, Perla kategorikusan igyekszik messzire kerülni tőle, ami olyan érzés, mintha gyomron vágná, pedig csak elhalad mellette, talán sértődötten, vagy talán pont Gabe az, akit hirtelen bánt, ami történik.
A keze már nyúl érte, az ajkai nyílnak, hogy a nevén szólítsa, de nem éri el, és a hangja is elcsuklik, mert valaki hangosan a háta mögül a nevén szólítja.
- Gabriel! - Habozva nézi a távolodó Perlát, aztán gyorsan rá kell jönnie, hogy itt és most mindketten dolgoznak, tehát nem tarthatja fel a másikat komoly beszélgetésekkel, amikkel lehet, nem is tudna szolgálni, mert kevés idő telt el ahhoz, hogy jusson érdemben bármire.
Gondolja ő, pedig a lelke mélyén tudja, mi lesz a helyes, csak fél tőle, a félelemnél nagyobb hátráltató tényező pedig nem igen van.
A szálloda igazgató-helyettese szólította le az imént, ő pedig képzeletben megrázza magát, ezzel lesöpörve magáról mindenféle zavartságot, szomorúságot, és minden egyebet, ami megfesti a bőrét tegnap óta, és amiket nem tudott igazán lemosni, mert ez is csak egy gyenge próbálkozás a részéről. Arra kérik őt, vegyék előre az előadást, tisztázatlan okok miatt, és ha máskor ez lehet zavarta volna, most teljesen benne van, mert amint csak lehet, el akar indulni az irodájába, és addig dolgozni, amíg el nem alszik az asztalának dőlve. Más módszere nincsen az érzelmek feldolgozására, pedig most több van belőle, mint valaha.
Rengeteg mindenről beszél a színpadon a közönségének, pedig elég lenne az elmúlt néhány napot elmondania, és a bejárt útját egészen addig, hogy kezébe vette a mikrofont. Sem a fáradtság, sem a szomorúság, sem a düh nem látszik sem rajta, se nem hallatszódik ki a beszédéből, és neki ez jelenti valahol mélyen legbelül a sikert; a pénz ennyit jelent nagyjából, el kell tudni adni azt, amid van, és úgy, ahogyan azt kérik tőled. Őt is arra kérték, lelkesítsen más vállalkozókat, segítsen nekik megérteni, hogyan lehet kemény munkával elérni ide, ő pedig pontosan ezt teszi, mindegy, hogy akar a jól ismert rendszer benne összeomlani.
Órák telnek el ezután úgy, hogy észre sem veszi, pedig nehezen követi a lépést a rengeteg beszélgetéssel, amibe belevonják egy kérdéssel, egy mondattal, egy gondolattal. Hiába szeretné, nem tudja élvezni, és a tekintetével megállás nélkül Perlát keresi, hátha ismét észreveheti valahol, és beszélhetnek néhány percet, vagy többet, a semmiről is akár, nem érdekli, csak kezdjenek magukkal és a helyzettel valamit. Amikor pedig látja a hullámos fürtöket a bárnál állva az egyik ajtó felé távolodni, elnézést kér a beszédpartnereitől, és elindul felé.
- Szia. - Köszön rá a másikra, amikor már elég közel jár hozzá, de nem túl hangosan, nehogy megijessze esetleg. - Mikor végzel? - Kérdezi viszonylag gyorsan a köszönést követően, nehogy el tudja egyetlen szóval hajtani őt Perla megint. - Én lassan, és gondoltam, hazavinnélek. Beszélhetnénk. - Először azt akarja mondani, hogy beszélniük kell, de Perlának semmit sem kell csinálnia, amit nem akar, és ezt Gabriel magáról is igaznak gondolja. Úgy viszont nem tehetnek, mintha semmi sem történt volna, hogy aztán levegőnek nézzék egymást, mert az a tényen túl, hogy van egy fia is nagyon fájna a lelkének.
Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
i see you now - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

i see you now - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
i see you now - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
147
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyVas. 23 Ápr. - 22:40


Gabriel and Perla

Don't speak, I know just what you're sayin' so please stop explainin'. Don't tell me 'cause it hurts, don't speak, I know what you're thinkin', I don't need your reasons. Don't tell me 'cause it hurts.


Nem emlékszem, pontosan mi is adott erőt ahhoz, hogy megkezdjem a mai napomat. A hotelig vezető utat is rutinból tettem meg, a szekrényemhez is a megszokás vitt, nem tudatosan jutottam el oda. Mérges vagyok magamra, amiért ilyen és ekkora hatással van rám Gabriel, még így majdnem tizennyolc év távlatában is. Kamaszként ez természetes volt; elvakítottak az érzelmek, a fellegek között jártam, teljesen elvarázsolt mindennel, amit csak csinált. De most már felnőttek vagyunk mindketten, nem az a két tizenéves gyerek. Már nem szabadna úgy gondolnom rá, sőt, egyáltalán nem szabadna gondolnom rá. Bosszant, hogy így beférkőzött a gondolataim közé és nem hajlandó távozni. Ami történt, megtörtént, de lezárult. Annyi idő eltelt azóta, hogy Eddie is szinte felnőtt. Gondtalanul - vagy inkább csak a szokásos gondokkal - éltük a hétköznapjainkat, Gabriel felbukkanása viszont elemi erővel borított fel mindent. És Eddie még nem is tudja…

Az otthoni csend tegnap délután és este az idegeimre ment, most legalább a munka lefoglal. Egészen addig, amíg össze nem ütközünk. Valaki nagyon utálhat odafent, ha még itt is lépten-nyomon összefutunk. Egy pillanatra kizökkent a rutinból. Ha még többet időzöm a társaságában, attól tartok, a tegnapihoz hasonló beszélgetést fogunk megejteni. Ettől félve és a kellemetlen érzés miatt, miszerint pont itt kellett találkoznunk, szó nélkül kikerülöm és megyek tovább a dolgomra. A személyzeti lépcsőig jutok, ahol a korábbi távolságtartó viselkedésem átfordul valami hasonló, fojtogató érzésbe, mint a tegnapi találkozásunknál. Nem csak neki volt nehéz, és nem csak neki van szüksége térre és időre. Nekem is rendeznem kell a soraimat, hogy civilizáltan tudjunk beszélni majd a továbbiakról, ha úgy dönt, szeretne részt venni Eddie életében. A lépcsőházban a hátamat a falnak döntve tartok egy kis szünetet. Az ő élete egyértelműen álomszerű, ehhez képest az enyém semmivel sem jobb, mint amiből szerettem volna kitörni. Eddig ez nem került szóba és nem is szerettem volna róla beszélni; kellemetlen, egyenesen megalázó az ő életkörülményeivel összehasonlítani.

A nap további részét főként a mosodában töltöm, ezzel is bebiztosítva, hogy nem látom Gabrielt ma már. Ironikus, hogy tegnap este még azt kívántam, bárcsak jönne tőle legalább egy üzenet, most pedig előle bujkálok. Ha nem itt és így futunk össze, talán nem viselkednék ennyire gyerekesen én sem. Még akkor is az alagsorban időzöm, amikor itt már semmi dolgom. Szándékosan húzom az időt, és csak akkor állok végre tovább, mikor már úgy gondolom, biztos tiszta a levegő. A tévedésem viszonylag gyorsan bebizonyosodik; előbb észreveszem, mint ő engem, ezért sietős léptekkel megindulok a vele ellentétes irányba.

- Nem, nem, nem, nem, nem - mantrázom magamban céltudatosan haladva végig a folyosón. A sietség hiábavaló volt, mert egészen közelről hallom meg Gabriel kellemes, búgó hangját. - Szia - köszönök végül a kelleténél kicsit több közönnyel a hangomban. - Nem hiszem, hogy ez jó ötlet - csóválom a fejem, mert őszintén szólva rettenetes ötletnek tartom, hogy ő hazavigyen. Már annak sem örülök, hogy a munkahelyemmel tisztában van. Nem a legjobb negyedben lakunk Eddie-vel, nem is a legjobb körülmények között. A büszkeségem nem engedi, hogy Gabriel akár a környékre is rálátást nyerjen. Némi habozás után végül vetek egy pillantást a karórámra. - Nemsokára én is végzek. Úgy egy óra múlva találkozzunk a lobbiban, addig még be kell fejeznem pár dolgot. - És mivel nem azért fizetnek, hogy trécseljek, ezért hamar továbbállok. Néhány tisztítóból meghozott ruhát vissza kell vinnem az egyik lakosztályba, ami önmagában nincs egy óra, de a kollégáim beavatása az elmúlt huszonnégy óra történéseibe és a tanácsuk kikérése közelít az egy órához. Néhány perc késéssel, immár utcai ruhában érkezem Gabriel mellé.

- Szóval, miről akartál beszélni? - kérdezem egy kicsit sürgetve. Egy részem szeretne minél több időt vele tölteni, de az eszem ennek az ellenkezőjét hajtogatja; fogjam rövidre és ne időzzek a társaságában a szükségesnél többet. A tegnapiból okulva most az eszemre tervezek hallgatni.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
i see you now - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
i see you now - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
i see you now - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ szükségem van rád ★ :
father of my son
★ hozzászólások száma ★ :
127
★ :
i see you now - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyHétf. 24 Ápr. - 9:57

“Kinda caught in the in between, sounds cliche, it's not you it's me, oh. Seeing red while I'm seeing green, yeah I know. You can't go fast when you're going slow, can't fall in love if you can't let go. How do I know if I don't know, if I never knew what's right or wrong”

Nem várhat el semmit Perlától, mert ha valakinek, neki tényleg nem volt egyszerű az időszak, amíg nem látták egymást, Gabrielnek azonban feltett szándéka segíteni. Nem akar elhamarkodott döntéseket hozni, de ha nagyon mélyen elkezdi vizsgálgatni azt, ami tegnap történt, az álmatlan éjszakáját, és azt, hogy ma is összehozta a sors őket, akkor valahogy egyértelműen kijön egy eredmény, és ez elől maximum menekülni tudna. Gabriel viszont nem egy menekülős fajta, viszonylag könnyen alkalmazkodik új helyzetekhez, főleg, ha ő teszi meg a kezdő lépést, mert akkor az agya elhiszi, hogy ez az ő ötlete volt, és úgy fogja fel, mint egy feladatot, amit teljesítenie kell.
Nyilván, ha ezt így kimondaná, borzalmasan hangzana, hiszen hol van ebből az apai szeretet, de ugye ő azt hírből sem ismeri, így fel kellene fedeznie, meg kellene értenie, és azt még ő is érti, hogy ez nem menne egyik pillanatról a másikra. De tenni akar értük, bármit és mindent egyszerre, még akkor is, ha falakba ütközik. A többi majd ha minden igaz, jön magától, akkor is, ha körülötte szépen minden más összedől majd, vagy lehet, hogy összedől, ugye ezt sem tudja előre megjósolni. Nagyon idegen tőle egyébként, amikor ennyire gyorsan helyezik bele akármilyen helyzetbe, szóval büszke magára, amiért már nincsen annyira kiakadva, mint tegnap, közben meg retteg, mert ez egyelőre egy gondolat, neki meg fogalma sincsen, mit fog tudni ebből megvalósítani.
Beéri Perlát, és még mindig azt látja rajta, mint amikor a folyosón otthagyta; nem örül neki, vagy nem kíváncsi rá, a körülmények pedig nem igazán esnek le Gabrielnek, mert nem érdekli sem az, mivel keresi a kenyerét a másik, sem az, hol lakik. A szeretet értelmében minden érdekli Perlával kapcsolatban, de anyagi szempontból csak jobban ösztönözné arra, ha tudná a körülményeiket, hogy segítsen. Valahogy úgy, ahogy az Perlának is megfelelő.
- Rendben. - Bólint, mert már ez is valami, valami több, mint az a káosz, amit tegnap próbáltak egyengetni szinte lehetetlen körülmények között, ezért éppen annyira megnyugszik a következő egy órára, hogy huszonnégy órája először nincsen az egekben a vérnyomása. Igen, egy pillanatra elhiszi, hogy megoldható ez az egész, pedig nem úgy kellene hozzáállnia, mintha ez probléma lenne, hiszen megoldani azokat szokták, egyelőre azonban ennyit tud kisajtolni magából, mert túl sok a tényező, és van, ami bőven nem rajta múlik. Például az, mit fog szólni Sierra, ha elmond neki mindent.
Összepakolja a dolgait, magára veszi a zakóját, elteszi a telefonját, és a lobbiban várja a kértek szerint Perlát, türelmesen ülve az egyik fotelben, nézve az emberek forgatagát, akik ki-be mászkálnak a hotel ajtaján, meg a járókelőket, akik a tavaszi napsütésben mintha újjá éledtek volna így a tél végeztével, és azon agyal, vajon nekik milyen gyakran kell megküzdeniük hasonló viharokkal, mikor odaér hozzá Perla.
Feláll, és szinte már indulni készülne kifelé, hiszen egyetlen porcikája sem kívánná, hogy itt kezdjenek erről beszélgetni; nem, mintha titok lenne, ő semmit nem akar tagadni vagy elfedni, de ez nem egy olyan téma, amit egy lobbiban fog kitárgyalni a másikkal. Próbál kifejezéstelen arcot vágni, de ebből csak az lesz, hogy az összes érzése jobba-balra húzgálja a vonásait, és csak egy nagy össze-visszaság lesz belőle.
- Eddie-ről. Szeretnék bekapcsolódni. - Furcsa a megfogalmazás, de a helyzet is az; mondhatta volna, hogy szeretne az élete részévé válni, de egyelőre néha Perlára nézni is retteg, nem, hogy ekkora döntéseket meghozni. Utóbbi mondjuk lehet egészen más miatt is, Gabriel azonban világ életében nagyon jó volt abban, hogy önmagát áltassa témákat érintően. - Szeretném, ha mesélnél róla. Ha már haza nem vihetlek, lenne kedved enni valamit? - Reméli erre beadja a derekát a másik, mert ha nem, akkor a lobbiban fogják folytatni, amit az irodában elkezdtek, valószínűleg. Nem akarja hagyni magát lerázni, amíg legalább egy pont szerű forma nem kerekedik az egész végére.
Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
i see you now - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

i see you now - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
i see you now - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
147
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyHétf. 24 Ápr. - 16:15


Gabriel and Perla

Don't speak, I know just what you're sayin' so please stop explainin'. Don't tell me 'cause it hurts, don't speak, I know what you're thinkin', I don't need your reasons. Don't tell me 'cause it hurts.


Tegnap azt mondtam, nincsenek elvárásaim Gabriel felé. Eddig sem kellett megugrania semmilyen lécet, nem volt semmi felelőssége, szerepe Eddie életében. Ehhez tartom is magam, de legbelül abban reménykedem, hogy nem a tegnapi beszélgetésünk volt az utolsó. Időre és térre van szüksége, ahogy nekem is. Nem csak számára volt nehéz az a beszélgetés; belátni a hibáimat, elismerni a tévedéseimet ennyi év után pokoli nehéz volt. Amikor kimondtam, csak akkor tudatosult bennem, mennyire megbántottam azt az embert, akit szerettem volna mindentől megkímélni. Sokáig ő állt hozzám a legközelebb és ő volt a legfontosabb számomra, ehhez képest őt bántottam a legjobban.

Futnék, a fejemet egy kis időre a homokba dugnám, de a sors nem enged, illetve a sors formájában Gabriel nem enged az utamra. Egészségesebb lenne, ha tartanánk egy tisztes távolságot egymástól a helyzetünkre való tekintettel, legalább addig, amíg fel nem dolgozzuk a múltkori vitánkat. Még nem tettem túl magam teljesen az adok-kapokon, nem tudok tiszta lelkiismerettel a szemébe nézni, így inkább a közönyt választom. Most én húzom meg a határt, és a beszélgetésen többe nem megyek bele. Az az egy óra, amít ígértem, inkább a lelki felkészüléshez szükséges, mint a munkám befejezéséhez. Nem akarom, hogy a tegnap megismételje önmagát, nem akarok kiabálni, veszekedni, meggondolatlan dolgokat a fejéhez vágni. Bízom benne, hogy ma tudjuk nem bántani egymást.

Kis késéssel érek a lobbiba, ahol Gabriel már vár. Terveim szerint meghallgatom, csöndben bólogatok, elköszönünk egymástól és mindketten megyünk a saját utunkra. Minél kevesebbet akarok a közelében tölteni, lehetőleg minimalizálni a kontaktot. A sürgető hangnem és a Gabriel felé irányuló látszólagos érdektelenség lassan enyhülni kezd, amikor Eddie-t említi. Mélyet sóhajtok és bólintok. Legbelül örülök, hogy Eddie-nek égre talán lesz az életében egy apafigura, akire mindig is vágyott, akire felnézhet, és rajtam és a nagyszülein kívül máshoz is tud majd fordulni, de próbálok nem nagyon előre szaladni, hiszen mindez nem egy csettintésre fog megtörténni. Sok mindent kell mérlegelnünk és számításba vennünk, kezdve azzal, Eddie-nek ezt hogyan fogom tálalni. Azzal is meg kell barátkoznom, hogy már nem én vagyok az egyedüli szülő a képben. Idáig egyszerű volt, mert az volt, amit én mondtam, egyedül hoztam meg minden döntést, az összes felelősség az én vállamat nyomta. Ha Gabriel a jövőben nem csak “bekapcsolódni” szeretne, hanem része is szeretne lenni a fiunk életének, akkor nekem is alkalmazkodnom kell. Biztosan lesznek konfliktusok, nézeteltérések, akadályok, még több veszekedés, de ha Eddie érdekét szolgálja, hogy végre legyen egy apja, akkor kész leszek alkalmazkodni.

- Értem. - Igazság szerint pontosan nem értem, mit ért bekapcsolódás alatt. A helyzetünket és őt ismerve, szándékosan így fogalmazott, de azt hiszem, csaknem huszonnégy óra leforgása alatt nem várhatok el tőle többet. Ez is nagy lépés a tegnapi naphoz képest. Nyitottan állok a beszélgetéshez, nem úgy, ahogy előző nap. Akkor egyértelműen a saját akaratom szerint állt szándékomban mozgatni a szálakat, egyszerűen ki akartam zárni Gabrielt és csak akkor fordult a kocka, amikor kiderült az igazság. Ma már inkább arra szeretnék törekedni, hogy találjunk egy arany középutat, egészséges egyensúlyt az újonnan kialakult kapcsolatunkban. - Persze, mehetünk. - Ahogy felhozza az evés témát jut csak el a tudatomig, hogy valójában tényleg éhes vagyok. Gabrielre bízom, hol szeretne enni, ha már az ő ötlete volt. A hotelből kifelé csöndesen követem és próbálom összeszedni a gondolataimat. Szeretne Eddie-ről hallani, de nem tudom, hol kezdjem. Annyi mindent tudnék mesélni róla, viszont majdnem tizennyolc évet összefoglalni nagyon nehéz. - Mit szeretnél tudni róla? - Ha konkrét kérdései vannak, azokat egyszerűbben megválaszolom, mintha az elejétől kéne elkezdenem.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
i see you now - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
i see you now - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
i see you now - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ szükségem van rád ★ :
father of my son
★ hozzászólások száma ★ :
127
★ :
i see you now - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyKedd 25 Ápr. - 7:34

“Kinda caught in the in between, sounds cliche, it's not you it's me, oh. Seeing red while I'm seeing green, yeah I know. You can't go fast when you're going slow, can't fall in love if you can't let go. How do I know if I don't know, if I never knew what's right or wrong”

A tegnapi nap óta egyetlen kérdés foglalkoztatja; hogyan tudná egy olyan férfi egyáltalán elképzelni magát apaszerepben, aki soha nem akart az lenni? Annyira haloványnak tűnik az egész érzés, már nem az apaság, hanem az ellentéte, mert hiába akart ő mindenáron valami lenni annyi éven keresztül, ha közben kiderül, hogy szinte végig az volt, csak nem kellett eleget tennie neki. Ez olyan ellentét, aminek a gondolatába is beleszédül, de azt vette észre, ha ilyenkor vesz egy nem túl látványos, nagyobb levegőt, akkor a szédülés enyhül, az érzések mérséklődnek, a pánik pedig elkerüli egy időre. Sosem volt pánikolós fajta, Gabriel csak abban hisz, hogy menni kell, meg kell oldani, alkalmazkodni, ha muszáj, bár ez nem minden esetben az erőssége, inkább csak akkor, ha ő irányít.
Most viszont nem tud, és azt vette észre magán, nem is akar irányítani. Ő itt egy olyan másodlagos szereplő, aki csak kívánhatja esetleg, hogy legyen egyenlő fél idővel a történetben, és azt kellene kitalálni viszonylag rövid idő alatt, akar-e egyáltalán egyenlő fél lenni. Köztük Perlával néhány beszélgetés meg fogja tudni oldani szerinte a konfliktust, amit a titok szült, mert tiszteli annyira a másikat, hogy tegyen ezért bőven, illetve szereti annyira, hogy legalább megpróbálja megérteni, miért tette azt, amit tett.
Nem tudja, Eddie milyen tinédzser, de ha csak a tinikből indul ki alapjáraton, illetve visszagondol saját magára, biztosan vele lesz a legnehezebb megbirkózni, és biztosan neki lesz a legnehezebb ezt feldolgozni. Arra Perla világíthat rá, hogyan lehetne esetleg ezt a legkíméletesebb módon csinál, Gabriel viszont nem tudja, hogy a kisebbik rossz az hogyan lehet végül majd jó.
Talán, ha figyelmen kívül hagyja Perla távolságtartását a mai napon, akkor fognak tudni érdemben beszélni, és bár büszke férfi a maga módján, nem veszi zokon egyébként a viselkedést. Neki is meg kellett húznia egy határt tegnap, mert ha folytatják, amit az irodájában elkezdtek, akkor csak kitört volna Gabrielből is minden maradék sértés, ami még eszébe jutott, ma viszont, ha valamennyire erőltetett is a nyugalma, képes funkcionálni abban a minőségben, amit szeret magától elvárni. Legalábbis eddig.
A lelke mélyén szusszan, amikor Perla belemegy abba, hogy egyenek valamit, de kívülről csak egy bólintás látszik, majd az, hogy magabiztosan elindul kifelé a forgóajtón, maga elé engedve a másikat, és utána a parkolóba indul.
- Azt hiszem, talán az elejétől lenne a legjobb megközelíteni. - Ha már vette ezt a hatalmas bátorságot, hogy egyáltalán meg akarja közelíteni, akkor nem ugrik fejest a közepébe, mert neki két véglet van, amit általában tisztán képes látni; ahol minden kezdődött, és ahova most még a pontot lehet tenni, tehát, hogy milyen volt Eddie kicsinek, és milyen most, tindédzserként. Utóbbit azonban látni fogja, ha összejön a "bekapcsolódás", az előbbiről viszont teljes mértékben lemaradt.
A parkolóba érve odaadja a londinernek a bilétát, és amíg az autójára várnak, odafordul Perlához.
- Milyen volt gyereknek? - Kérdezi, és úgy tűnik, mintha habozna vele, mert a hangja kissé elcsuklóra sikerül, de igazából csak az érzelmek játszanak Gabriellel, hiszen még mindig azt a legnehezebb feldolgoznia, hogy nem lehetett ott. Persze abban Perlának igaza van, hogy fogalma sem lehet arról, hogyan kezelte volna szinte gyerekként, hogy az egyetlen dolog, amit nem akar, az mégis megtörténik vele, tehát az egész érzés hamiskás Gabe részéről, mégis úgy érzi, ez a legnehezebb része egyelőre.
A válasz előtt megérkezik a londiner a piros cabrioval, amivel érkezett a hotelbe, és Gabriel kinyitja Perlának az anyósoldali ajtót, hogy be tudjon szállni. Ezt követően kikerüli a kocsi orrát, és beszáll a vezető oldalon. Beindítja az autót, sebességbe rakja, és néhány kormánymozdulatot követően már az úton haladnak az étterem felé, amit Gabriel kigondolt maguknak. közben pedig minden porcikája arra figyel, hogy Perla elkezdjen mesélni.
Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
i see you now - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

i see you now - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
i see you now - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
147
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyKedd 25 Ápr. - 19:46


Gabriel and Perla

Don't speak, I know just what you're sayin' so please stop explainin'. Don't tell me 'cause it hurts, don't speak, I know what you're thinkin', I don't need your reasons. Don't tell me 'cause it hurts.


Eddig azt hittem, nincs baj az ítélőképességemmel, legtöbbször ezt az élet is igazolta. Korán fel kellett nőnöm és meg kellett komolyodnom ahhoz, hogy jó döntéseket tudjak meghozni. A legtöbb döntésem központjában pedig Eddie áll, amióta ő csak megszületett - illetve, amióta megfogant. Úgy gondoltam, mindent az ő érdekében teszek, az összes döntésem az ő javát fogja szolgálni, még akkor is, ha ez számomra lemondással - vagy éppen nehéz búcsúkkal - jár. Sokszor átéltem ezeket az elmúlt években, nem kevés áldozatot hoztam meg miatta. Csakis miatta. A saját szükségleteimet és igényeimet a háttérbe szorítottam, mert az a végtelen szeretet, amit iránta érzek, nem engedett mást. Miatta vállalok túlórákat, miatta vagyok hajlandó hétvégén is dolgozni, miatta hajtom magam túl, miatta maradok fent sokáig, miatta kelek korán, miatta nem igazán ismerem a pihenés fogalmát. Az életemet Eddie köré építettem fel. Pár nappal ezelőttig, ha nem is volt minden tökéletes, mert messze nem tökéletes az életünk, de az a miénk volt, már megszokott és kiszámítható volt. Tegnap pedig egyenesen arcon csapott az élet, amikor az egyik legsúlyosabb döntésemet cáfolta meg. Hibáztam, és ha ebben az egy dologban hibáztam, akkor még ki tudja, hány rossz döntést hoztam meg, amikor annyira meg voltam győződve arról, mi a helyes.

Most kétséget kizárólag az szolgálná Eddie érdekeit, ha valamilyen megoldásra jutnánk. Ha Gabriel szeretné megismerni, az élete része lenni, az apja lenni, akkor el kell neki mondanom az igazat. Ha nem, akkor nem szeretném ennek kitenni. Ha végül beszélgetésre kerül a sor, hogy fogja fogadni? Görcsbe rándul a gyomrom már csak a gondolattól is, hogy mennyire gyűlölni fog érte. Apa nélkül nőtt fel, pedig lett volna rá lehetősége, amit én elvettem tőle.

Ma nekem kell tartanom a három lépés távolságot, hogy ne lépjük át azt a határt, amit tegnap sikerült. Nem akarok bántó szavakat dobálni és kapni, szeretném megoldani a konfliktusunkat, amit én szültem, ha más miatt nem is, de Eddie érdekében, az egymás iránti tisztelet végett és amiatt, amit régen - és utána még sokáig - Gabriel iránt éreztem. Nehéz tárgyilagosnak maradnom, ha a fiamról van szó. Vannak hibái, amiket naphosszat tudnék sorolni, de kinek nincsenek? Ő adta meg az életem értelmét, miatta volt érdemes felkelni a rosszabb napokon is. Természetes, hogy jobb kedvre derülök, ha róla van szó. Nem tudom, Gabriel mennyi időt szán erre a beszélgetésre. Ismét váratlan, nem tervezett módon futottunk össze, ezért rá bízom, mit szeretne pontosan tudni a fiáról. Órákig tudnék mesélni róla.

- Jogos. - A mostani Eddie-t, ha más miatt nem, a munka végett valamelyest meg fogja ismerni, a gyerekkoráról viszont teljesen lemaradt. A parkolóba érve sem sikerül teljesen összeszednem a gondolataimat, azt érzem, bármit mondanék, csak csapongnék össze-vissza. Szerencsére nem nyúlik hosszúra a válasz előtti csend, mivel megérkezik Gabriel autója. Kétkedve méregetem a feltűnően piros kocsit, mielőtt egyáltalán közelebb mernék lépni hozzá. Nagyjából úgy érzem magam, mintha a szegény embert kaviárral etetnék. Hogy én egyáltalán ránézzek egy ilyen gyönyörű autóra, nemhogy még be is szálljak? Soha nem merült fel bennem. Lassan, habozva szállok be, miközben minden mozdulatomra figyelek, nehogy olyan helyen érjek a kárpithoz vagy jóformán bármihez, ahol nem kéne. Feszülten fészkelődöm, amíg el nem indulunk és a menetszél bele nem kap a hajamba. Még szerencse, hogy a városi forgalomban száguldozni nem lesz lehetőség.

- Kicsinek nagyon boldog volt - kezdek bele végül, miután sikerült megemésztenem, hogy ez a kocsi körülbelül annyiba kerülhet, mint az én tíz-tizenöt éves fizetésem. - Nagyon nyugodt baba volt, mindenki imádta. Folyamatosan nevetgélt, mindig jókedvű volt. Amikor megtalálta a hangját és elkezdett beszélni, be nem állt a szája, minden érdekelte, mindenről kérdezősködött. Volt benne valami, ami a többi gyerekben nem. Okosabb volt náluk, gyorsan megtanult mindent. Tökéletes volt - sóhajtok most már kényelmesen hátradőlve. Csak ekkor veszem észre, hogy a korábbi apátia minden vonásomról eltűnt; ahogy Eddie gyerekkoráról kezdtem mesélni, nyugodtság telepedett rám és szinte végig mosolyogva beszéltem róla. Szinte látom magam előtt, ahogy a kócos fejével esetlenül szaladgált a játszótéren, a foghíjas mosolyát és azt a csibészes, huncot csillogást a szemeiben, ami annyira jellemző volt rá. - Egyébként… a második neve Gabriel - árulom el, amíg egy piros lámpánál állunk. A hömpölgyő emberáradatról a tekintetemet Gabriel felé fordítom. Jelentőségteljes pillantással tudatosítom benne, hogy igenis miatta lett ez Eddie középső neve - és ez egy kis emlékeztető is, mennyire fontos személy volt számomra Gabe.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
i see you now - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
i see you now - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
i see you now - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ szükségem van rád ★ :
father of my son
★ hozzászólások száma ★ :
127
★ :
i see you now - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptySzer. 26 Ápr. - 12:54

“Kinda caught in the in between, sounds cliche, it's not you it's me, oh. Seeing red while I'm seeing green, yeah I know. You can't go fast when you're going slow, can't fall in love if you can't let go. How do I know if I don't know, if I never knew what's right or wrong”

A menetszéltől egészen fellélegzik, még akkor is, ha közvetve a New York-i smogot lélegzi csak be; az elméje elhitetni vele, hogy a tavaszi napsütés, és a kellemes levegő hozhat magával változásokat, és, hogy ez így rendben is van. Nem volt felkészülve, váratlanul érte az egész, de rajta áll, mit hoz ki belőle, eltekintve attól, hogy valahol muszáj kezdenie vele valamit, mert el nem tud sétálni. Sosem bírna ismét tükörbe nézni.
Az első piros lámpánál felteszi a napszemüvegét; nem akar még egyszer esélyt sem adni semminek, hogy elvonja a figyelmét az útról, elég volt életében ez az egyetlen egy, nem áll szándékában megismételni. Csodálkozik is, hogy Perla nem tett esetleg erre megjegyzést, viszont türelmes férfi lévén nem gondolja, hogy ez egyáltalán nem történik meg még a mai nap során. Egyszerre próbál itt lenni közöttük, a jelenre koncentrálni, az utat figyelni, és elveszni olyan múltbéli emlékek között, amik nem a sajátjai, csak Perlán keresztül kaphat belátást abba, milyen volt a fia régen, és ha őszinte akar lenni magával, nehezen ízlelgeti a másik szavait. A szíve tudja, hogy az egész az övé is legalább annyira most már, mint Perláé, de a logikusan gondolkodó, tárgyilagos Gabriel - aki elég régóta uralkodik felette - csak azt érzi, mennyire idegen ez, és mennyire nehezére esik beleélni magát a történetbe.
- Csodálatos anya vagy, remélem tudod. - Ha valaki pár nappal ezelőtt azt mondta volna neki, amikor újra viszont látták egymást, hogy a saját érzéseiken kívül valami sokkal erősebb fogja összefogni őket a jövőre nézve, Gabriel az egészségesnél egy picivel több szkepticizmussal nevetett volna a felvetésen, és ezt követően egyszerűen csak visszatért volna a mindennapokhoz, amiket annyira megszokott már. Azok a mindennapok már sohasem lesznek ugyanolyanok, de ezt időbe telik majd felfognia, még többe alkalmazkodnia, és itt van most is, és próbálkozik. Első lépésnek talán elég lehet, de mivel ő mindig és mindent azonnal el akar érni, nehezen kezeli azt, hogy tizennyolc évet kellene rohanva behoznia, mert erre talán még ő is képtelen.
És ha eddig idegennek hatott minden, Perla szavaira hirtelen belé szakad a levegő, és csak a napszemüvegnek köszönheti, hogy nem teljesen egyértelmű a döbbenete. Ez nem igazán annak szól, amit Perla mondott, hanem annak, mennyire gyorsan vágja Gabrielt arcon a valóság. Mintha eddig csak vergődött volna, próbálva a saját kis buborékából igazából kizárni amiket megtudott, de most rátörték az ajtót, és nyakon öntötték egy nagy vödör vízzel, hogy térjen végre magához.
Ez az aprónak tűnő gesztus szinte mindent jelent most, hiszen a fia a nevét viseli. Nem a vezetéknevének egy részét, ez igaz, de valahogy mégis, ettől pedig zsigerig hatol az érzés, hogy valóban az övé.
Emiatt hallgat pár percig, és beletelik néhány piros lámpába, amíg összeszedi a gondolatait, és képes megszólalni.
- Mi van, ha már nem kellek majd neki? - Úgy tervezte, nem ugrál a múlt és a jelen között, hanem felépítik a kezdetektől, és ha már minden összegzésre kerül, ott lesz a konklúzió is. Fejben ez tökéletes tervnek tűnt, tökéletesen működnie is kellett volna, de nem bír most mást kérdezni. Azt nem fogja kimondani, mennyire retteg a saját apja miatt belépni ebbe a szerepbe, de a kérdésből talán kiérződik, merre járnak a gondolatai egészen mélyen.
Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
i see you now - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

i see you now - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
i see you now - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
147
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptySzer. 26 Ápr. - 14:25


Gabriel and Perla

Don't speak, I know just what you're sayin' so please stop explainin'. Don't tell me 'cause it hurts, don't speak, I know what you're thinkin', I don't need your reasons. Don't tell me 'cause it hurts.


Általában én vagyok az, aki meghallgatja a másikat. Szeretek odafigyelni másokra, a történeteikre, a sajátomnál sokkal izgalmasabb éltük részleteit hallgatni. Kicsit furcsa ez a fordított felállás most, amikor nekem kell valamit megosztanom valakivel, de eszem ágában sincs megtagadni ezt Gabrieltől. Sőt, ezúttal örömmel veszem át a beszélő szerepét, mert így talán részese lesz a fia életének. Régebben Eddie rengeteget kérdezősködött az apjáról, most pedig már itt van, ő még nem is tudja, de találkozott is vele. Azt még nem tudom, neki hogyan kéne ezt tálalni, mi lenne a legjobb módja ennek, mert akárhogy is nézem, mindenki sérülni fog. De végeredményben lesz egy apja, akire mindig vágyott.

Eddie gyerekkorát felidézni szinte nosztalgikus, pedig nem is történt annyira rég mindez, hisz még mindig szinte gyerek. Azok az évek voltak a legszebbek, amikor még nem voltak gondjaink, nem derültek ki a nehézségei és bizonyos értelemben olyan volt, mint minden másik gyerek. Vidám, boldog, fel sem fogta a problémákat, csak hatalmas mosollyal az arcán élvezte az életet. Közel sem volt minden tökéletes, de ő az volt.

Gabriel szavai belém fojtanak minden szót. Hitetlenkedve fordulok felé. Egyre kevésbé hiszem ezt el magamról. Egy hang sem jön ki viszont a torkomon a hatalmas gombóctól, amit ott érzek. Elfordulok tőle, egy darabig csak a járdán sétáló tömeget nézem, az üzletek kirakatait, hátha találok valamit, ami lefoglal arra az időre, amíg elhessegetem a negatív gondolataimat. Mégis hogy lennék jó anya? Tizenhét éven keresztül hazudtam a saját fiamnak. Elvettem tőle valamit, ami sosem volt az övé, pedig lehetett volna. Gabriel jelenléte annyi mindent megkérdőjelez bennem, amit eddig sziklaszilárdan hittem.

Ajtóstul rontok a házba, de ő kérte, hogy meséljek róla. És abba az is beletartozik, hogy Gabriel nevét viseli második névként. Elbújhat a napszemüvege mögé, ahol nem látom a tekintetét, az arca legapróbb rezdülése viszont elárulja őt. Meghagyom neki ezt a pár percet, amíg rendezi a gondolatait. Elképzelni sem tudom, milyen nehéz lehet most mindezt hallani. Sok mindenről lemaradt; az első lépésekről, az első szavakról, az első iskolai napról, az első ünnepségről, az első rajzokról, festményekről, mindent kihagyott, ami Eddie kiskorában történt. Mindeközben még a nevét is viselte születésétől fogva.

- Tessék? - kérdezem őszinte döbbenettel, miközben felé fordulok. Nem értem, hogy jutottunk el néhány perc alatt ide, és mi engedi erre a következtetésre jutni. Csak sejtem, de nem akarok arra gondolni, hogy még mindig a saját apjához hasonlítja önmagát. - Ez ki van zárva, ilyen nem fog megtörténni - győzködöm az ellenkezőjéről, és nagyon szeretném, ha hinne nekem. - Nagyjából hat-hétéves lehetett Eddie, amikor már elég nagy volt ahhoz, hogy beszéljünk róla, miért csak ketten vagyunk. - A részletekbe ismét nem mennék bele, hiszen azokat ismeri. - Sokat kérdezősködött korábban is, de akkor még olyan kicsi volt. Beszélgettünk, elmondtam neki azt, amit ma is tud. Aztán valami megváltozott benne, befordult és akkor kezdődtek igazából a problémák vele… - Sóhajtva csóválom a fejem és egy pillanatra elveszek a gondolataimban, a tekintetem elréved a semmibe, mielőtt ismét Gabrielre nézek. - Olyan nincs, hogy egyszer csak ne kelljen neki az apja, akire mindig vágyott. Mmm-mmm… Ez kizárt.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
i see you now - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
i see you now - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
i see you now - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ szükségem van rád ★ :
father of my son
★ hozzászólások száma ★ :
127
★ :
i see you now - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyCsüt. 27 Ápr. - 8:57

“Kinda caught in the in between, sounds cliche, it's not you it's me, oh. Seeing red while I'm seeing green, yeah I know. You can't go fast when you're going slow, can't fall in love if you can't let go. How do I know if I don't know, if I never knew what's right or wrong”

Ha még mindig a hazugság tényéhez ragaszkodna, és abba kapaszkodva igyekezne sértettet játszani, akkor most nem lenne itt; fontos számára, hogy ezen túl tudjanak lépni, mert ő valahol megérti Perla indokait, és belátja, hogy gyerekekként, az akkori tudás birtokában, ha nem is jó döntés volt ez a másik részéről, de logikus igen. Gabriel pedig elég hipokrita lenne, ha pont egy logikus döntésen kezdene el hosszabban mérgelődni, mert ezeknek pont az a lényege, hogy az érzelmeket kizárják egy amúgy is bonyolult helyzetből.
Nyilván ez sem célja, ahhoz kicsit nagyobb volumenű a téma, de igyekszik nem erre koncentrálni. Ide egy okos terv kell, úgy gondolja, így amikor azt mondja, mennyire jó anyának találja a másikat, az szívből jön. Eltekint a hazugságtól, mert senki nem volt az ő bőrében, Gabrielnek is maximum azért lehetne véleménye róla, mert egy másodlagos szereplő, és mivel sosem volt még elsődleges, egyszerűen nem tudja.
Ő pedig nem szereti az észt osztani olyan helyzetekben, amiket sosem tapasztalt még.
De Perla egyedül végigcsinálta eddig, ez pedig eltekintve a körülményektől is maximálisan megérdemli a tiszteletet. Ezért is fogalmazza meg, amit.
Ismét kicsit hosszabban gondolkozik Perla szavain, miközben azt kívánja, bárcsak ennyire egyszerűek lennének az érzelmek; eddig vágyott Eddie valamire, és amíg kisebb volt, ezt a puszta szeretet szülte valószínűleg, de egy tinédzser hormonjai elképesztő dolgokat tudnak művelni, és a vágyakozást felváltja a düh, a sértettség, a lemondás, és erre az állapotra bombát dobni egyelőre elképzelhetetlennek tűnik Gabriel számára. Legalábbis abból kiindulva, amit a saját családjában látott, ő is akkor kezelte a saját apját a legnehezebben, amikor serdülni kezdett, és állandóan csak dühös volt, és kiabált.
Pár pillanatig töpreng azon, mit osszon meg a gondolataiból, aztán valami emlékezteti arra, hogy Perla ezt a helyzetet a jelen állás szerint mindenkinél jobban érti. Ő utána már senkinek be sem mutatta az apját, nem, hogy beszélt volna róla. Olyan a száján az öreg, mint egy átok, fél is róla beszélni, mert a hozzá hasonlókat az univerzum hajlamos így megidézni, ő pedig nem tudja kezelni a jelenlétét, még ennyi év után sem.
- Tíz éve láttam őt utoljára. - Kezd bele végül, ahogy elindul a következő piros lámpánál, amikor az zöldre vált. Lassan odaérnek, úgyhogy nem tudja, miért kezd bele egy ilyen mély témába, bár előbb utóbb ide fognak kilyukadni, mert akarva-akaratlan, de ide vezethető vissza minden. Nem is ragozza túl, szerinte a másik érteni fogja, kiről beszél. - Nem tudta, hol élek pontosan, csak azt tudta, hogy enyém a Vega Group. Nem nehéz az internetről kideríteni a részleteket a cégről, nyitott beszámolóink vannak a pénzügyekről. - Sóhajt egyet, és rámarkol nem túl feltűnően a kormányra, de azért az ujjain a percek kissé elfehérednek. - Egyszer csak ott állt az irodámban, azt sem tudta szerintem, mi történik pontosan, de azért meg tudta fogalmazni nyelvbotlás nélkül, hogy neki jár a cégből is, meg a vagyonomból is, azért, mert az apám. - Az utolsó szó a torkára ég, mintha szitokszó hangzott volna el. Megrázza a fejét.
- Ezzel csak azt akarom mondani, hogy én is nagyon sokáig vágytam arra, hogy ne ilyen legyen, hanem valami jobb, és ott döbbentem rá, hogy sosem lesz olyan. Azóta arra vágyom, bár ne lett volna soha. - És nem tudhatják, egyikük sem, Eddie eljutott-e már oda, hogy sokkal-sokkal egyszerűbb, ha egyszerűen nincsen, mint az, ha hirtelen mégis lenne. Gabriel már nem tudna az utóbbira vágyni, mindegy, mennyire próbálkozna akár éveken keresztül a saját örege. Közben megérkeznek az étterembe, ő pedig leparkol az egyik üres helyre, majd hallgat még egy kicsit, erőt gyűjtve ahhoz, hogy bemenjenek enni, pedig elég éhes már.
Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
i see you now - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

i see you now - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
i see you now - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
147
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyCsüt. 27 Ápr. - 15:30


Gabriel and Perla

Don't speak, I know just what you're sayin' so please stop explainin'. Don't tell me 'cause it hurts, don't speak, I know what you're thinkin', I don't need your reasons. Don't tell me 'cause it hurts.


Nem tudom, mit várjak ettől a mai beszélgetéstől. Hirtelen jött, nem terveztük, mégis megtörténik. Láthatta rajtam, mennyire nem örültem neki, hogy még a munkahelyemen is lépten-nyomon egymásba botlunk, és nagyon igyekeztem megtartani azt a három lépés távolságot - ha fizikálisan nem is, érzelmileg igen -, de vele ez nehezen kivitelezhető. Túl nagy nyomot hagyott az életemen ahhoz, hogy közönyös és tárgyilagos legyek felé. Talán ezért is mentem bele abba, hogy együnk valamit. A körülményektől eltekintve a közös kávézás is egész kellemes volt.

Csak az autójában ülve, és ezt a kényelmet és luxust valamelyest megtapasztalva fogom fel igazán, mennyire sikeres Gabriel. Láttam az irodáját, a nevével fémjelzett céges logókat, a beosztottjait, ez valahogy mégis sokkal… személyesebb és kézzelfoghatóbb.

Egész hamar nem várt fordulatot vesz a beszélgetésünk; Gabriel megkérdőjelezi saját magát, kétségei támadnak. Részben érhető, én is félek az előttünk álló időszaktól, mindketten idegen terepre merészkedünk, ha belevágunk, csak azt nem tudom, hogyan tudnám ezeket a sötét felhőket elhessegetni, ami miatt ennyire borúsan lát mindent. Próbálok némi lelket önteni belé, de azt érzem, pár kedves és lelkesítő szónál ennél többre lesz szükség. Ezt bizonyítja a ránk telepedő csönd is. És ez a csönd most valahogy más. Nem mond semmit, mégis ott keringenek a kimondatlan szavak és gondolatok a levegőben. Látom rajta, mennyire beleveszett a saját félelmeibe és fenntartásaiba. Ismerem az apját, így van róla fogalmam, min járhat most az esze, mi az, ami miatt annyira tart az apaságtól, de inkább nem kérdezek rá. Ez nála mindig is kényes téma volt, amit jobb nem erőltetni. Inkább meghagyom neki a lehetőséget, hadd döntse el ő, szeretne-e beszélni róla, vagy inkább megtartja magának a gondolatait. Végül feladja a hallgatást és beavat abba, min annyira rágódik.

Nehéz ezután megszólalni. Elképzelésem sem lehet, milyen nehéz és megterhelő lehetett egy ilyen ember mellett felnőni. Az, hogy ismerem az apját, nem jelenti azt, hogy tudom, milyen egy fedél alatt élni vele. Én csak egy kis ízelítőt kaptam belőle. Nem mindenki mondhatja magát szerencsésnek, nem mindenkinek akadnak olyan támogató és csupaszív szülei, mint amilyenek az enyémek. Gabriel viszont megjárta a poklot is az apja miatt, amit még hallgatni is szívszorító. Féloldalasan felé fordulok, amennyire az ülésben lehet, miután lehúzódunk egy üres parkolóhelyre.

- Nézz ide! - Ellentmondást nem tűrően leveszem róla a napszemüveget, hogy elkaphassam a tekintetét. Szeretném, ha most tényleg ide figyelne, nem pedig a sötét lencsék mögé rejtőzne és egy kiválasztott pontot figyelne valahol a távolban. - Te nem az apád vagy, oké? Különb vagy, sokkal jobb ember vagy nála. Te sosem tennéd meg azokat a dolgokat, amiket ő gátlástalanul megtett veled - győzködöm már szinte könyörögve, hogy higgye el, amiket mondok. - Eddie dühös lesz, az biztos. Minden tinédzser dühös, akkor is, ha nincs rá okuk. Tizenhét éves, lázad az egész világ ellen, erre megtudja, hogy egész életében hazudtam neki. Persze, hogy mérges lesz és fogalmam sincs, mik lesznek a következmények, de nem rád lesz mérges, hanem rám. Azt sem tudom mondani, hogy egyszerű lesz. Sőt, azt sem tudom, meddig fog ez tartani. Viszont amint elül a köd, látni fogja, milyen ember vagy... ha hagyod neki. - Továbbra sem akarom, hogy azt érezze, rá akarom erőltetni ezt a számára idegen szerepet egy majdnem felnőtt gyerek életében. Meghagyom neki a választást, de tudatosítani akarom benne, hogy ő az apja teljes ellentéte. Nem tudom, az évek alatt mennyit változott a férfi, az elhangzottak alapján nem sokat, viszont Gabriel ennek a szöges ellentéte. Az apja egy mániákus alkoholista, aki szinte örömét leli benne, ha terrorizálhatja a másikat. Gabriel ezzel ellentétben kedves, odaadó, az egyik legjobb ember, akivel valaha találkoztam. Egy kis szünet után mélyen beszívom a levegőt és visszaadom neki az elkobzott napszemüveget. - Csak ne hasonlítsd magad hozzá... -




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
i see you now - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
i see you now - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
i see you now - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ szükségem van rád ★ :
father of my son
★ hozzászólások száma ★ :
127
★ :
i see you now - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyPént. 28 Ápr. - 19:40

“Kinda caught in the in between, sounds cliche, it's not you it's me, oh. Seeing red while I'm seeing green, yeah I know. You can't go fast when you're going slow, can't fall in love if you can't let go. How do I know if I don't know, if I never knew what's right or wrong”

Meglehet, ha vesz még két mély levegőt, vagy egyszerűen csak hallgat még pár percig, akkor nem kerülnek elő ennyire mélyről a gondolatai. Hiába ül egy autóban, hiába takarja a szemét napszemüveg, az egész lényéből árad amit érez az apja iránt, és lehet idáig a mai beszélgetésben nem szeretett volna eljutni egyáltalán. De valami hiányzott belőle, vagy éppen az életéből eddig is, és most itt van Perla, aki tudja, aki érzi, és akiről tudja, hogy érteni fogja őt, mindegy, hogyan fogalmazza meg ezt az egész borzalmat.
Ezért sem gondolkodik túl sokat azon, hogyan mondja ezt el a másiknak, csak jön a történet abban a természetes ütemben, ahogy megtörtént. Az elejéről akarta kezdeni, de az ő szíve mélyén ez az eleje; mielőtt fia született volna, Gabriel valakinek a fia volt, aki nem érdemelte meg őt, tehát minden esélye megvan rá, hogy ő sem érdemli majd meg Eddie-t. Nem érdekli, hogy Perla hazudott, nem tud mit tenni sajnos azzal, hogy elszaladt tizenhét év, lassan tizennyolc, és ő nem volt ott. Azzal viszont már annál inkább, hogyan és merre kellene elindulnia ezen az úton, és ha pont Perla nem tudja a legmélyebb gondolatait, ahonnan minden további törekvés elindulhat, akkor veszett fejsze nyele az egész.
Enyhe döbbenet fut a vonásaira, amikor azokat már nem takarja a napszemüveg, és a hirtelen jött fénytől semmi másra nem tud koncentrálni, mint a másik arcára. Nem tud odafigyelni arra, mit mutat most meg neki azzal kapcsolatban, amit csinál, amiről beszél, mert annyira lefoglalják a szavak amiket hall, mint nagyon régen már semmi nem volt képes. Persze elhangzik, amire minden sérült lélek egy ilyen helyzetben számít, amit hallani szeretne, de ez ennél sokkal több valahol, Gabrielnek legalábbis biztosan. Ezért a döbbenet, meg az új keletű, mégis nagyon régi csillogás a szemében, ami annak idején Perlával együtt elbúcsúzott tőle, és azóta sem volt hozzá szerencséje.
Nem tartja magát jó embernek, mert sosem merte magát mélyrehatóan elemezgetni; abban ott rejlik annak a veszélye, hogy ha csak egy morzsányit találna magában az apjából, felborulna minden, ő pedig rendkívülin játssza a világ előtt, mennyire rendben van, az életével együtt, tehát nem erénye széthullásos luxusban részt venni, mert neki egyben kell lennie.
Halványan elmosolyodik, és azt veszi magán észre, hogy oldalasan fordul Perla felé, nekidőlve az ülésének, az egyik kezével a kormányon, a másikkal pedig nyúl a visszaszolgáltatott napszemüvegért, de azzal együtt elveszi a másik kezét is. Nem durván, nem annyira ellentmondást sem tűrően, mint Perla tette, csak, ha engedi, és akkor nyom egy csókot az ujjaira.
- Ez többet jelent, mint gondolnád. - Kezd bele halkan, pedig nem titok, legalábbis nem annyira, mint amennyire mondjuk az előző gesztust fel lehet annak fogni. - Nem sokat változtál, ami azt illeti. - Hamar visszaszolgáltatja Perla kezét, a napszemüvegét viszont megtartja, és a halvány mosoly mintha odaragadna a vonásaira, és nem akarna távozni róluk semmi pénzért. Kifújja a levegőt, mert azért kicsit felrázta az, amit a másiktól hallott, még akkor is, ha jó értelemben érte őt a hideg zuhany. - Nehéz rád haragudni, Perla. Nekem sem megy. - Olyan természetességgel mondja ki a szavakat, mintha ez teljesen egyértelmű információ volna a részéről, pedig nem feltétlenül lehetett eddig az a másiknak. Eldöntötte, hogy első körben nem fogja olyanért hibáztatni őt, amit neki sohasem kellett megtennie, vagy átélnie.
- Meg szeretném próbálni. - Mondja végül, és az ezt követő sóhajtás nem ennek szól, hanem annak, ami ezt követi. - De szinte biztos vagyok abban, hogy bombát robbantunk. Nem csak Eddie-vel, Sierrával is. - Valami egyelőre nem engedi be őt az étterembe, mintha nem akarná megszakítani a kommunikációt még néhány percig, mert azt érzi, működik kettejük között, és most nem fognak oda jutni, ahová tegnap Gabriel irodájában.
Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
i see you now - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

i see you now - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
i see you now - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
147
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptySzomb. 29 Ápr. - 12:08


Gabriel and Perla

Don't speak, I know just what you're sayin' so please stop explainin'. Don't tell me 'cause it hurts, don't speak, I know what you're thinkin', I don't need your reasons. Don't tell me 'cause it hurts.


Nagyon hamar nagyon kényes vizekre evezünk, és egy részem azt érzi, nekem nem tisztem ehhez bármit is hozzáfűzni, mégsem tudom szó nélkül hagyni, hogy Gabrielben ilyen kétségeket ébreszt a mai napig a saját apja. Már nagyon sok év eltelt, független, önálló, megvan mindene, amire vágyott, látszólag tökéletes az élete minden téren. De mégis hordoz magában a mai napig olyan mély sebeket, amik kihatnak rá. Hiába él messze tőle, hiába nem látja és nem is beszél róla, attól az apja még az apja. Nehéz elfelejteni a családot, hogy honnan jött, milyen körülmények között nőtt fel és kik vették körül, amikor felnőtt. Megértem, miért tart ennyire az apaszereptől, hiszen mindenhol azt sulykolják belénk, hogy mennyire fontos és milyen nagy hatással van ránk, amit a szüleinktől látunk. Gabriel viszont sokkal jobb ember volt már akkor is, és efelől mind a mai napig nincs kétségem. Nem tudom, mi vagy ki lenne az, aki meg tudná győzni minderről, vagy mikor fogja végre elhinni, hogy ő ezerszer különb férfi az apjánál. Ha nem így lenne, nem ülnék itt most mellette és nem próbálnám elhitetni vele ezt.

Amikor visszaadom a napszemüvegét és megfogja a kezem, egy pillanatra a döbbenet árnyéka suhan át arcomon. Nem húzom el, a kíváncsiság nem hagyja. Feszülten figyelem, ahogy feljebb emeli a kezem és végül csókot nyom az ujjaimra. Még levegőt is elfelejtek venni. Csak egy kedves gesztus, aminek nem kéne különösebb jelentést tulajdonítani, de hirtelen minden másról megfeledkezem, nem hallok és nem látok rajta kívül mást, az egyetlen, ami végül visszarángat a valóságba, az a mellkasomban keletkező szorító érzés.

- Pedig lenne rá okod… - motyogom immár előre fordulva, halkan, fejemet lehajtva. Most ezt mondja, de nehéz elhinnem, hogy ne maradna meg benne ez a tüske. A helyében én is nehezen lépnék túl egy ilyen hazugságon, akármennyire is volt fontos része az életemnek egy időben a másik. Mégis, látok rá egy kis reményt, hogy a kettőnk konfliktusát meg fogjuk tudni oldani. Erre már csak azért is szükség lesz, mert úgy tűnik, nem csak bekapcsolódni szeretne, hanem valóban Eddie apja akar lenni. Megkönnyebbülten sóhajtok fel, ahogy ezt kimondja, és ismét felé fordulok. Hálás vagyok, amiért így döntött. A körülmények nem ideálisak, viszont Eddie-nek szüksége van egy apára. És titkon annak is örülök, hogy ilyen-olyan módon, de Gabriel az én életemnek is szereplője lesz.

- Várj csak… Sierra nem tudja még? - kérdezem összevont szemöldökkel, mert nagyon erre enged következtetni a mondandója. Mélyet sóhajtok és az ég felé emelem egy pillanatra a tekintetem, hogy mérlegelni tudjam a helyzetet. - Minél előbb el kell neki mondanod - fordulok vissza Gabriel felé és mondom ki a nyilvánvalót, amit ő is bizonyára tud. - Még mielőtt elmondom vagy elmondjuk Eddie-nek. - Ebben az esetben fontos a sorrend, mert attól félek, Gabriel menyasszonya nem fogja jól viselni ezt a hírt, és - ugyan nem ismerem és nem tudom, milyen ember lehet -, kicsit amiatt is tartok, hogy megtorpedózná Gabriel és Eddie kapcsolatát. - Ti ketten kéz a kézben jártok, szó szerint. Olyan nincs, hogy a te életedben ott lesz Eddie, az övében nem. Ezt neki is meg kell emésztenie és el kell fogadnia, mert ha nem tudja… Ha neki ez probléma, és nem akarja… És emiatt te is visszakoznál… - Inkább be sem fejezem, mert egyelőre nem szeretném ezt a forgatókönyvet elképzelni, de legyünk őszinték: minden esély megvan rá. Én sem lennék túl boldog az ő helyzetében; egy majdnem felnőtt gyerek kerül be a képbe, és ehhez alkalmazkodni nagy feladat. - Nem szeretném ennek Eddie-t kitenni, csak ha már biztos. - Amíg ők ketten nem jutnak dűlőre, feleslegesen nem hangolnám magam ellen a fiamat.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
i see you now - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
i see you now - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
i see you now - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ szükségem van rád ★ :
father of my son
★ hozzászólások száma ★ :
127
★ :
i see you now - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyHétf. 1 Május - 9:35

“Kinda caught in the in between, sounds cliche, it's not you it's me, oh. Seeing red while I'm seeing green, yeah I know. You can't go fast when you're going slow, can't fall in love if you can't let go. How do I know if I don't know, if I never knew what's right or wrong”

Az a helyzet, hogy Gabrielnek már van egy személy az életében, akire a sírig haragudhat, és ez, még ha tudat alatt is, de emészti a lelkét minden egyes álló nap. Remekül meglátszik minden reakcióján, ami az apját érinti, hiszen egy szétesett, gyenge embernek érzi magát, akárhányszor szóba kerül az öreg, pedig megtehetné, hogy megbocsájt neki lélekben, és anélkül éli az életét, hogy ekkora erővel rendelkezne felette. De ez még nem egészen lehetséges, és itt az élő példa arra, hogy miért nem. Miatta nem akart sohasem gyermeket, mert apapélda nélkül rettegett attól, hogy ő is ilyen lesz, erre az élet úgy hozza, mégis meg kell birkóznia ezzel, mintától függetlenül.
Perlára viszont nem akar haragudni, és a hozzá fűződő érzelmein túl azért sem, mert akkor bojkottálná a lehetőséget, hogy megpróbáljon különbbé válni az öregétől. Nem tudja megfogalmazni, de a tudatalattijában abban reménykedik, ettől majd meggyógyul a lelke, és ha sikerül apának lennie, akkor el tudja engedni végre a sajátját, és visszanyeri a kontrollt az egész élete felett úgy, ahogy annak egyébként is lennie kellene.
De ha eltekint egy pillanatra a saját batyujától, akkor is azt veszi észre magán, hogy Perla az a személy, akire képtelenség hosszútávon mérgesnek lenni; nincsen benne rosszindulat, nem ártana senkinek - és akkor miért pont vele kezdené el, vagy kezdte volna el annyi évvel ezelőtt -, arról nem is beszélve, hogy olyan pluszt adott egyetlen találkozással Gabrielnek, amire az elválásuk óta maximum gondolni tudott, megélni azonban senkivel. Saját magának pedig nem ellensége, hogy elvegyen még valamit a lelkétől, amit annyira hiányol, legyen az ténylegesen a nő szeretete, vagy a tény, hogy valóban édesapa, már csak úgy kellene viselkednie.
Nem tudja az okát annak, miért csókolt rá a másik ujjaira; lehet csak a lelke vágyik a közelségre, amíg az esze nem hajlandó ezt egyelőre felfogni. Minden, ami Gabrielben lejátszódik, egyelőre egy egybefüggő masszának tűnik, és emiatt nehezebben figyel oda arra, mit illene, vagy mit nem. Számára ez a tisztelet jele volt egyébként, ebben pedig az égvilágon semmi rosszat nem lát, hiszen ő a tettek embere, sokkal inkább, mint a szavaké.
- Ebben igazad van, de a jövőre akarok koncentrálni, nem a pedig a múltra. - Próbálja a bonyolult gondolatokat a maguk furcsa egyszerűségében magyarázni a másiknak, miközben elrakja a napszemüveget, és úgy dörzsöli össze az ujjait, hogy szinte észre sem veszi a mozdulatot, amivel mintha újra érezni akarná a másik bőrét a sajátján.
Aztán sóhajt egyet, mert hát persze, Perlának tökéletesen igaza van, mégis rázza a fejét, hiszen ez nem ennyire egyszerű.
- Sierra most ért vissza Japánból, én meg éjfélig dolgoztam. Vagy te el tudtad volna mondani a tegnapi veszekedés után rögtön a szerelmednek ezt az egészet? - Kérdezi, miközben a szemeibe néz ismét, de nem számonkérő, inkább csak érdeklődő, hogy mennyivel több lelkierő lehet a másikban, ha szerinte ezt ilyen gyorsan meg lehetett volna valósítani. - Tudom, Perla, kérlek ne aggódj emiatt. Úgy fogjuk csinálni, ahogy te jónak ítéled, és nem előtte. - Nem a tudata irányítja, a teste magától mozdul folyamatosan Perla felé, amikor a szavak közben megfogja a kezét ismét, mintha kötelező, vagy illendő lenne. - Ma este el fogom neki mondani, aztán meglátjuk, mekkora földindulás van belőle. - Nem fog hazudni, ő személy szerint elég nagyra számít, és ez visszarántja őt a valóságba annyira, hogy elhúzza a kezét, mert észreveszi, mit csinál megint. Vesz egy mély levegőt, de ki már nem fújja, csak kiszáll az autóból, hogy meginduljanak végre enni, mielőtt megint csinál valamit a teste, amiről ő egyelőre úgy gondolja, hogy nem akarja.
Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
i see you now - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

i see you now - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
i see you now - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
147
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyHétf. 1 Május - 16:27


Gabriel and Perla

Don't speak, I know just what you're sayin' so please stop explainin'. Don't tell me 'cause it hurts, don't speak, I know what you're thinkin', I don't need your reasons. Don't tell me 'cause it hurts.


Nekem is ezt kéne tennem: a jövőre kéne fókuszálnom, nem a múlton rágódni. Ezt megtehetem otthon, egyedül is, a párnák közé bújva, “mi lett volna, ha…” kezdetű kérdéseken gondolkodva. Legalább próbálkoznom illene az előttünk álló rögös, hosszú, nehéz útra koncentrálnom, és nem emésztenem magam az elmúlt évek hibáin. Az előttünk álló időszak nehéz lesz; a tegnapi beszélgetés még sokáig élni fog a fejemben, de ami ezután jön, az lesz csak az igazi megpróbáltatás mindenki számára. Muszáj lenne erre koncentrálnom, mert ha nem lesz ott fejben minden lépésnél száz százalékosan, megeszi a fene az egészet. Most lenne a tökéletes alkalom levetkőzni azt a rossz szokásomat, hogy hajlamos vagyok túlságosan elmerülni a saját gondolataim között és a való világot csak másodlagos tényezőként kezelni. Bár, azt hiszem, az elkövetkező időszak lesz az, amikor a leginkább szeretnék majd elmenekülni a valóság elől, amiben meg kéne birkóznom Eddie haragjával.

Gabriel reakciójából ítélve sürgetően és türelmetlenül hatottak korábbi szavaim. Nem ez volt a célom, bár tudat alatt talán azt kívánom, bár már túl lennénk a nehezén és a jó dolgokra összpontosíthatnánk. Az is benne van, hogy fogalmam sincs, hogy kéne egyébként ezt az egészet csinálni, mi lenne a jó mód rá, a jó időzítés, a jó sorrend, a megfelelő körítés. Most először érzem magam egész életemben annyira tanácstalannak, hogy attól tartok, szép lassan szét fogok esni.

- Ne haragudj, igazad van. - Jogos a kérdés, én sem tudtam volna azonnal ezt közölni a másikkal. Azt sem tudtam volna, miként kezdjek bele. Folyamatosan azon kattogok, én hogy fogom ezt előadni Eddie-nek, én hogy fogom kezelni a dühét, én mihez fogok kezdeni, ha ezután hátat fordít nekem. Az egész életemet köré építettem, így egy kicsit nehéz átértékelnem Gabriel helyzetét a menyasszonyával. Ha nem is számonkérésnek szánta, jó kis ébresztő volt. - Csak most, hogy kimondtad, hogy szeretnéd megpróbálni… Azt hiszem, most kezdem felfogni, mik lesznek a következmények. És ideges vagyok. És aggódom. És félek. És nem tudom, hogy lenne jó - vallom be keserűen az igazat, közben olyan természetességgel fogom meg a felém nyújtott kezeket, mint évekkel ezelőtt, az érzés pedig nem sokat változott azóta. Szinte könyörögve fürkészem az arcát, mintha tőle várnám a megoldást, a helyes választ, a nagy, világmegváltó ötletet, holott tudom, hogy ilyenre nem szabadna számítanom. Én ástam meg ezt a gödröt, nagyrészt egyedül kell kimásznom belőle. Csakis magamnak köszönhetem, hogy ilyen nehéz helyzetbe kerültünk mind a négyen - amiről ketten még nem is tudnak. Mindketten pontosan tudjuk, hogy hatalmas földindulás lesz belőle. Nem ismerem Sierrát, de a helyében engem szétvetne a düh és egy ekkora arconcsapás után. Rosszul érzem magam, mert Gabrielnek kell elsőként szembenézni ezzel a rengeteg indulattal és gyűlölettel, ami nem is felé fog irányulni, hanem felém.

Kell pár pillanat összeszedni magam és a gondolataimat, mielőtt kiszállnék a kocsiból. Kattoghatok a végkimerültségig a különböző forgatókönyveken, én is tudom, hogy nincs értelme. De akkor is… nem tudom kikapcsolni az agyam. Folyamatosan kattog, nem áll le, és egyre csak a legrosszabb lehetőségeket vázolja elém. A gyomrom korgása és a kellemetlen ürességérzet szakít ki ebből az ördögi körből végül. Veszek egy mély levegőt és én is elindulok az étterem felé.

- Gabriel… - Néhány lépéssel beérem és a könyökénél fogva finoman visszahúzom kicsit. - Amikor elmondom Eddie-nek… Szeretném, ha ott lennél. - Egyedül ugyanis képtelen lennék rá. Talán Eddie is jobban fogadná a hírt, ha más is lenne ott, nem csak én.  




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
i see you now - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
i see you now - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
i see you now - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ szükségem van rád ★ :
father of my son
★ hozzászólások száma ★ :
127
★ :
i see you now - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyKedd 2 Május - 9:40

“Kinda caught in the in between, sounds cliche, it's not you it's me, oh. Seeing red while I'm seeing green, yeah I know. You can't go fast when you're going slow, can't fall in love if you can't let go. How do I know if I don't know, if I never knew what's right or wrong”

Furcsa, talán egyenesen megmagyarázhatatlan érzés van benne Sierrával kapcsolatban; nem gondolja, hogy jól fogja fogadni, vagy, hogy egyáltalán valaha képes lesz elfogadni, hiszen ő szeret az első lenni, Gabriel pedig eddig szerette őt elsőként kezelni. Viszont nem tart tőle már, hogy elmondja neki, és ezt egyelőre nem tudja hová helyezni a fejében. Lesz, ami lesz, Gabriel egyelőre csak reménykedni tud, hogy nem azonnal csapja az arcába az ajtót, hanem megpróbál partner lenni ebben az új helyzetben, amiről még ő sem tudja egyelőre elképzelni, hogyan fog pontosan kinézni.
Annyit tud csak, hogy gondoskodni mindig szeretett, és már régóta nincsen lehetősége ezt a családjával megtenni. Néhány unokatestvére a városban lakik, az ő gyerekeiket pedig rendszeresen látogatja, hiszen nincsen velük semmi problémája. Ha kicsit mélyebben elgondolkodna ezen, talán hamar rájönne, hogy rajtuk éli ki a szeretetet, amit irányíthatott volna saját gyermekek felé is, de mivel nem tette, ezért csak túlcsordul benne anélkül, hogy észrevenné. Persze többségük még kicsi, és ő csak egy gazdag nagybácsi, aki biztos mindig hoz valami ajándékot a látogatások alkalmával, de valahol vágyik arra, hogy később bizalmasuk legyen, akire számíthatnak.
Ha valahogy, akkor így tudja elképzelni a kapcsolatát Eddie-vel is. Szeretné, ha a rengeteg dühöt követően engedné, hogy megismerje, és utána tudna benne bízni annak ellenére is, hogy sosem volt ott, most pedig hirtelen megjelent, akár egy szellem. Ez a gondolat pedig nehezen ül meg a lelkén, mert a bizalom, ha sosem létezett, a legnehezebb megszerezhető ajándék bárki részéről.
- Az idő majd segít, Perla, biztosan. És én is, amiben csak tudok. - Szorít még rá egyszer a másik kezére, mielőtt kiszállna az autóból, mert ha még néhány percet egymás mellett ülve töltenek, akkor Gabriel nem tudja, mi lesz belőle. Becsületes férfinek tartja magát, és talán nem kellene rosszul éreznie magát néhány érintésért, ami a háborgó lelkeiket hivatott megnyugtatni, valami számára azt súgja, másról is szó van, amiről egyszerűen csak nem akar tudomást venni. Ez az egész - kezdi magában a tagadást -, csak a helyzetük szülte zavarodottság és félelem szüleménye, semmi több. Amit érez, az egyszerű tisztelet, csak ennyi év után nem tudja, hogyan fejezze ki, ha már szavakkal egyébként is nehéz neki.
A mantrája közepette érzi meg a másik érintését a könyökén, és bár nem húzza nagy erővel, neki mégis olyan, mintha most Perla vezetne, és hirtelen satuféket nyomnának. Egészen megszédül, pedig semmi hirtelen és erős nincsen sem a másik mozdulatában, sem abban, ahogy felé fordul.
Bólint Perla szavaira, és haloványan elmosolyodik.
- Ha ezt szeretnéd, így fogjuk csinálni. - Idegen az ajkain, ahogy már kettejükről beszél, pedig egy hete ők ketten régmúltnak számítottak, azóta pedig sokkal többnek. - Többet nem kell egyedül csinálnod semmit, ha nem akarod. - Lehet, nem kellene ígéreteket szőnie az étterem bejáratától nem messze, ráadásul anélkül, hogy tudná, a saját menyasszonya majd hogyan reagál minderre, de abban biztos, hogy sem Perla, sem Eddie nem fognak hiányt szenvedni semmiben, és ezen csak a testén keresztül tudna bárki változtatni. Közben pedig azt veszi észre, hogy a fejében, gondolatban ő bizony elindult az étterem bejáratához, a teste viszont egészen mást csinál, mint mondjuk ő szeretne; meg akarja nyugtatni a másikat, legalább egy kicsit, hiszen minden vonásán látja, mennyire tart Eddie reakciójától, és az igazságtól. Ezért pedig - és mert ellépni tőle nem tud -, megöleli Perlát, ezzel is biztosítva arról, hogy állni fogja a szavát, és, rá valóban számíthat mostantól.
Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
i see you now - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

i see you now - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
i see you now - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
147
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyKedd 2 Május - 20:28


Gabriel and Perla

Don't speak, I know just what you're sayin' so please stop explainin'. Don't tell me 'cause it hurts, don't speak, I know what you're thinkin', I don't need your reasons. Don't tell me 'cause it hurts.


A nyilvánvalóan kimondott és a kimondatlan szavak között feltűnően megbújik minden félelmem és aggodalmam, az arcomra egyértelműen kiül, mit gondolok az előttünk álló időszakról.A szüleimet leszámítva, akik tényleg a kezdetek óta mellettem állnak és a közeli családomnak számítanak, soha nem volt szükségem senki segítségére. Ha nehezen is, de mindig mindent megoldottam valahogy. Az egyszerűen nem volt opció, hogy nem oldom meg. Ha nem is magam, miatt, Eddie miatt mindenre volt egy megoldás, egy lehetőség, akkor is, ha a kimerülésig kellett hajszolnom magam miatta; megértem, mert tudtam, hogy ezzel kinek teszek majd jót. A már-már általános, hétköznapi problémáink egy idő után az életünk részévé váltak, megszoktuk őket, megtanultunk együtt élni velük. Most viszont közelében sem vagyok a komfortzónámnak, nem érzem a lábam alatt szilárdnak a talajt, attól tartok, bármikor megnyílhat alattam a föld, engem pedig maguk alá temetnek a romok. Először érzem azt, hogy szükségem van valakire, aki segít, aki mellettem lesz, aki fogja a kezem, ha elesnék, aki egy kis lelket önt belém, amikor fekete felhők gyűlnek a fejem köré, aki fizikailag és lelkileg ott van, ha éppen másféle vigaszt nem is tud nyújtani. Gabrielnek igaza van, az idő biztosan segít majd. Nem vagyok benne biztos, hogy szeretném és képes lennék kivárni, amíg a helyzetünk megoldódik, főleg Eddie miatt. De ha nem egyedül kell minden terhet a vállamra vennem, hanem Gabriel is próbálja magára ölteni az apaszerepet, akkor talán ketten megoldjuk valahogy.

Abban nem vagyok biztos, hogy a megoldás gyorsan jön majd; mindketten - sőt, mind a négyen - ismeretlen vizekre evezünk, egyelőre csak a sötétben tapogatózunk és puhatolózunk. Még bele sem vágtuk igazán ebbe a hatalmas fába a fejszénket igazán, de már most nagyon nehéz mindenkinek - és ennél csak nehezebb lesz. Gabrielnek Sierrával kell ezt megbeszélnie és dűlőre jutnia, nekem Eddie-vel kell majd közölnöm, amit eddig titkoltam előle. De ha Gabriel komolyan gondolta, hogy segít, amiben csak tud, akkor szeretném, ha ő is ott lenne és nem egyedül kéne megküzdenem Eddie dühével. Ha ő is ott lenne, Eddie talán nem csak a sok hazugságot látná maga előtt, amikor rám néz, hanem a lehetőséget is, ha Gabrielre pillant. Reményeim szerint, ez valamennyire segít majd abban a pillanatban az indulatait kordában tartani. Azt is megérteném, ha nem szeretne ott lenni, még csak meg sem kéne indokolnia a miértjét. A nemet is elfogadom válaszként, csak ki kell mondania. Miattam vagyunk ilyen kellemetlen és embert próbáló helyzetben, ha anno őszinte lettem volna, senkinek nem kéne az életén változtatnia ilyen nagy hirtelenséggel. Ráadásul Gabriel és Sierra az esküvőjükre készülnek, de nagyon remélem, hogy a körülmények nem ejtenek csorbát a kapcsolatukon - ha ezzel Gabriel boldogsága akárcsak egy pillanatra is veszélybe kerülne, azt sosem bocsátom meg magamnak. Elutasítás helyett továbbra is csak megerősítést és ígéreteket kapok - és végre elhiszem, hogy végre nem egyedül úszom az árral szemben.

- Köszönöm - suttogom a vállán megtámasztva a fejem és szorosan átölelem, mintha arról szeretnék megbizonyosodni, hogy tényleg itt van teljes valójában, ez a valóság és nem csak képzelődöm. Megnyugtató érzés és a biztonság illúzióját kelti a két ismerős, körém font kar tartása. A szívem kevésbé hevesen zakatol, a fogaskerekek is lassabban járnak, egy kis időre talán a sok félelmet és aggodalmat is képes leszek elzárni egy kis ládikába, legalább addig, amíg haza nem érek és rám nem telepszik az üres lakás nyomasztó légköre. A pillanatunkat a gyomrom hangos, hosszú korgása szakítja félbe. Lassan elhúzódom és végre először valamin őszintén tudok nevetni. - Szerintem most már együnk. - Biztos ő is éhes lehet, hiszen az ő ötlete volt étterembe jönni. - De biztos ide akarsz jönni? - kérdezem az épület felé mutatva. - Ez elég drágának tűnik, mehetünk máshova is.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
i see you now - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
i see you now - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
i see you now - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ szükségem van rád ★ :
father of my son
★ hozzászólások száma ★ :
127
★ :
i see you now - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptySzer. 3 Május - 21:11

“Kinda caught in the in between, sounds cliche, it's not you it's me, oh. Seeing red while I'm seeing green, yeah I know. You can't go fast when you're going slow, can't fall in love if you can't let go. How do I know if I don't know, if I never knew what's right or wrong”

Valószínűleg egyébként a maga teljességében nem gondolta még végig azt, ami körülötte zajlik; mégis úgy érzi, ha amit csak lehet, a kezébe vesz, és megpróbál egy mély levegővel erőt venni a káoszon, akkor annak esélye sem lehet elhatalmasodni rajtuk. Fel sem tudja természetesen fogni még, hogy ez még nem is az igazi káosz, és, hogy annyira kis homokszem lesz majd a vihar gépezetében, hogy csak tehetetlenül mardosó dühvel tudja majd szemlélni az egészet. Ott és akkor valószínűleg semmilyen erő nem hat majd a káoszra, de egyelőre, valószínűleg Perla rá gyakorolt hatása miatt, egészen derűsen látja a jövőképüket.
Annak ellenére is, hogy nem sok a tiszta pont ebben a képben, semmi sem egyértelmű, semmit nem tudna túlanalizálni - ahogy azt mindennel tenni szokta -, csak a lehetőség, meg az ebből áradó béke az, amibe kapaszkodni szeretne. A világ nem amiatt fordult meg vele, mert hirtelen meggondolta volna magát az apasággal kapcsolatban, hanem azért, mert a kész tényekkel sehogy nem lenne képes vitatkozni. A maga értelmében egyáltalán nem számít öregnek, de az elmúlt években már minden csontja kezdett belefásulni abba, amit csinált - munka éjszakába nyúlóan, reggel korán kelés, és ezt megállás nélkül -, éppen ezért ha valami az akarata ellenére ledönti a lábáról, az hiába félelmetes, lehet legalább ennyire szükséges is a számára.
Ígér, mert így akarja, és ha valamit, akkor az ígéreteit Gabriel sohasem szokta megszegni. Benne nem merült fel a kérdés egyébként, hogy Perlának az igazságot egyedül kellene elmondania a fiuknak, de nem is erőltette volna magát bele egy olyan helyzetbe, ahol a másik nem látja szívesen. Egyelőre nem érzi, hogy bármi felett jogot kellene gyakorolnia, az ilyesmi egyébként is messze áll tőle; ahol őt nem látják szívesen, onnan inkább önszántából távozik, mert kellemetlenkedni csak addig tud, amíg azt rá nem olvassák, hiszen sokszor nem ismeri mások határait, az övéi pedig meglehetősen szélesek.
Nem kevésbé érti azt, miért nem viszik a lábai arra, amerre ő menni szeretne; látja a szemei előtt az ismerős étterem ismerős alkalmazottait, és szinte már az asztalnál ülve ajánlja a másiknak azokat a fogásokat, amiket szerinte érdemes lenne kipróbálnia, aztán valahogy mégsem történik meg egyik sem, és a lelki szemei helyett a sajátjával Perla világosabb hajszálait látja, ahogy azok az arcának egy részét eltakarják az ölelés közepette. Talán most engedi ki azt a levegőt, amit azóta bent tart, hogy kiszálltak a kocsiból, és mosolyogva engedi el végre a másikat, mintha ez az egész rossz dolog lenne, holott régen nem érzett semmit ennyire helyesnek.
- Ne köszönd. - Neki csak a hangjában játszik a nevetés, azonban amikor a szemeivel megtalálja a másik tekintetét, már az egész arcán látszik a gesztus, amit a másik gyomrának korgása váltott ki belőle. A kérdésére egy pillanatra őszinte értetlenség költözik a tekintetébe, aztán elmosolyodik, mintha nem fogná fel a súlyát annak, amit Perla mondott. - A város legjobb chefje főz itt. Muszáj kipróbálnod. - A lelkesedése olyan, akár egy nagyra nőtt gyereké, és amennyi felelősséget cipel a hátán, legalább annyi lenyomatot hordoz még magában abból a fiúból, aki régen volt. A sok lenyomat között ott van egyébként Perla is, csak ezt még nem látja teljes valójában.
Belépve az étterembe a nevén szólítják, ő pedig bólintva üdvözli a pincért. Nem foglalt asztalt, de a hely egyébként nem a legfelkapottabbak egyike, és a chef sem a "legjobb", inkább csak Gabriel van oda a fogásaiért. Emiatt azonnal asztalt kapnak, valahol a terem végében, ő pedig kihúzza a széket Perlának, és amikor leül, akkor alá is tolja azt.
- Ha steaket rendelsz, nem tudsz mellé lőni. - Folytatja tovább a lelkesedést, ahogy elmerül az étlapban, és ha Perla esetleg kellemetlenül érzi magát, azt most még egészen biztosan nem veszi észre.
Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
i see you now - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

i see you now - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
i see you now - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
147
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyCsüt. 4 Május - 11:44


Gabriel and Perla

Don't speak, I know just what you're sayin' so please stop explainin'. Don't tell me 'cause it hurts, don't speak, I know what you're thinkin', I don't need your reasons. Don't tell me 'cause it hurts.


Nem tudom eléggé és elégszer megköszönni, amit Gabriel ígér. Még nem értünk a tettek mezejére, de már így is sokkal többet adott, mint amennyit jogom lenne elvárni tőle. Olyan ígéretekkel áraszt el, amikben még soha nem részesültem, és kissé idegen érzés ezekkel szembenézni, segítséget kapni és önmagában azt is nehéz felfogni, hogy nem csak nekem lesz segítségem, hanem Eddie mellett is lesz valaki, de mindez most olyan megnyugvással ér, amit már rég nem éreztem. Most őszintén hiszem, hogy idővel minden rendben lesz, képesek leszünk alkalmazkodni és megszokni az új normálist, ezt a mindenkinek derült égből villámcsapásként kialakult helyzetet. Mert ha azt akarjuk, hogy működjön és szeretnénk a romokból várat építeni, akkor muszáj lesz alkalmazkodnunk.

A gyomrom hangos jelzése szakítja félbe az optimista gondolatmenetemet és hosszú idő után először képes vagyok valamin mosolyogva szórakozni. Már felesleges lenne titkolni, hogy mennyire éhes vagyok, de az étterem láttán egy pillanatra megtorpanok. Most veszem csak jobban szemügyre, hova jöttünk. Nem szoktam étterembe járni, ilyen drágának látszó helyekre meg pláne nem. Nem vagyok benne biztos, mennyire tudnék nyugodt szívvel leülni és enni itt. Gabriel őszinte, lelkes mosolya egy pillanatra eloszlatja a kétségeimet, de leginkább azért, mert meglátom benne azt az embert, aki én ismertem tizenhét évvel ezelőtt. A mostani Gabrielről csak sejtésem lehet, milyen ember, mert kár tagadni, sokat változott. A szemeiben a csillogás, a belőle áradó izgatottság viszont újabb emlékeket idéznek fel, és a másodperc töredékére meglátom benne azt a személyt, akihez annyira ragaszkodtam régen és annyira fájdalmas volt elengedni. Az évek megváltoztatták, de még ott van benne az én Gabrielem is - ez pedig valami nagyon furcsa érzést, valami olyat indít el bennem, amiről még én sem tudom pontosan, hogy micsoda, de egy belső hang azt súgja, minden áron szabadulnom kell tőle.

Végül nem is tudom, mi az, ami miatt mozgásba lendülnek a lábaim, viszont mire feleszmélek már az étterem belső terében vagyunk. Nem vagyok idevaló, ez Gabriel világa, számomra teljesen idegen és kényelmetlen. Az alkalmazottak a nevén szólítják, ismerősként köszöntik és úgy kísérnek minket egy asztalhoz, mintha törzsvendégek lennénk - Gabriel valószínűleg az.  Kényelmetlenül fészkelődöm először a széken és a berendezésen, az asztalokon, székeken, díszeken, a falon lógó képeken állapodik meg a tekintetem, mielőtt az étlapot magamhoz venném. Gabriel tanácsára csak halványan elmosolyodom és igyekszem leplezni a zavaromat. Félve vetek egy pillantást az étlapra és hatalmasra nyílt szemekkel vezetem végig tekintetemet a sorokon. Nem is a fogások, amik ennyire megdöbbentenek, hanem az árak. Annyira sokkolnak, hogy egy kis időre arról is megfeledkezem, hogy ez Gabrielnek valószínűleg semmiség, közben meg nem fér a fejembe, mi kerülhet ennyibe egy fogáson. Még ha nagyon finom, akkor sem értem. Viszonylag gyorsan úgy döntök, inkább nem hüledezem tovább a hely árképzésén, hanem megfogadom a tanácsot és a steak mellett döntök, mert félő, ha tovább nézegetem az étlapot, egyszerűen felállok és kisétálok. A pénzről pedig óhatatlanul a tegnapi vitánk jut eszembe, ami elindította a lavinát.

- Nézd, még mindig szörnyen érzem magam a tegnapi miatt - kezdek bele, hiszen ahelyett, hogy megköszöntem volna a segítségét, rárontottam az irodájában és veszekedni kezdtem vele. - Az új telefon Eddie-nek… meg a kórházi számla… - veszek egy mély levegőt, amíg erőt gyűjtök magamban. Nehéz elismernem, ha segítségre van szükségem, vagy a már megkapott segítség jól jött. Eddig mindig magamra voltam utalva, nekem kellett a legjobbat kihoznom abból, amink volt. Gabriel és a vagyona kellemetlen gondolatokat ébresztett fel bennem, mi szerint nem tudok a saját fiamról gondoskodni és emiatt elpattant bennem valami, amit rajta vezettem le. Pedig inkább a saját helyzetem bosszant, nem is az ő gondoskodása. - Nagy segítség volt, köszönöm.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
i see you now - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
i see you now - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
i see you now - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ szükségem van rád ★ :
father of my son
★ hozzászólások száma ★ :
127
★ :
i see you now - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyHétf. 8 Május - 8:22

“Kinda caught in the in between, sounds cliche, it's not you it's me, oh. Seeing red while I'm seeing green, yeah I know. You can't go fast when you're going slow, can't fall in love if you can't let go. How do I know if I don't know, if I never knew what's right or wrong”

Leginkább talán olyan sebekből tart, mint amiket ő is hordoz magában; éveken átívelő, nyugtot soha nem hagyó, nagy, tátongó sebektől fél, vagy legalábbis nem akar ilyeneket a saját fiának okozni, és bőven elégnek tartja, ha ő rendelkezik és küzd velük nap, mint nap. Perla jelenléte, és az őt körülölelő emlékek segítenek neki szebben látni a közelgő, valamilyen szinten közös életüket, de a tudatalattija lassan kiszivárogtatja a félelmet, miszerint tud ő annyira mélyen vágni, akarva, vagy akaratlan, mint ahogyan azt a saját apja tette.
De most még lelkes, és valószínűleg néhány napig még az is lehet, amíg nem kezdődik el az igazi vihar, és az igazi megoldásra váró helyzet végül fel nem veszi a végleges formáját. Addig lehet még önmaga, bár ha őszinte szeretne lenni magához, otthon már így is feszült a levegő csupán a ténytől, hogy a nő, akiről annyit mesélt a menyasszonyának, akinek annyit köszönhet, kvázi kis ferdítéssel a múzsája visszatért az életébe, és sokkal sűrűbben van jelen benne - és még többet lesz, legalábbis Gabriel ezt reméli -, mint mondjuk az Sierrának tetszene.
A szíve mélyén sejti, hogy ha nem kezd el minél hamarabb a saját lelkében háborgó gondolatokkal kezdeni valamit, akkor mindenkit meg fog végül bántani; a saját fiát, bár ez valószínűleg elkerülhetetlen, Sierrát, és lehet, még Perlát is. Mindezt azért, mert nehezére esik a tükörbe nézve azt látni néha, ami ő valójában, és amit Perla szintén tükörként tart elé úgy egy hete, mióta újra látta.
Annak viszont jelentenie kell valamit, hogy visszatért, és a sors minden fintora úgy intézi, hogy maradni fog, még ha nem is feltétlenül azért, amit Gabriel gyermeki szíve kívánna.
Az étteremben ő otthonosan mozog, de egyetlen porcikája sem kívánná, hogy Perla esetleg másként érezzen; a saját világa viszont régóta jelen van az életében, és amiért megdolgozott, azt elengednie nehezére esik, sőt, valami olyasmi játszódhat le a fejében, hogy ő hívja meg a másikat ebédre, így a helyszín talán nem is fontos egyáltalán.
És egyébként tényleg nem, mert Gabrielt csak a másik jelenléte érdekli.
Rendel maguknak, és belekortyol abba a borba, amit azóta kihoztak nekik, szinte kérés nélkül, Gabriel ugyanis mindig ezt fogyasztja; és a benne élő gyermek hátradőlésre készteti a székben, ahogy a tegnapi téma ismét előkerül. Mintegy védekezési módszerként próbálja a távolságot maguk közé csalni, ami egyszerre megnyugtató a maga módján, és tűnik teljes sületlenségnek, hiszen mióta újra látta, a távolság az utolsó, amire vágyik, éppen csak még nem tiszta ez a férfi fejében.
Halkan sóhajt egyet, igyekezve nem éreztetni a másikkal, hogy kényes a téma, csak nem azért, amiért Perla gondolja. Erőt vesz magán, mert minél tisztábbak az egyéb tényezők, annál egyszerűbben veszik majd a nagyobb akadályokat.
- Felejtsük el, nem történt semmi. - Úgy tűnhet, ennyivel le is zárta, de ez kevésnek érződik az ajkairól, benne pedig a keserű szájíz az, ami erre emlékezteti, és elég gyorsan. És nem, ez nem a bor, ez a terelés íze, amit alkalmazni akart előzékenységgel, hiszen a másik mégis csak rátört; ami egyébként Gabrielt egyáltalán nem érdekli már.
Még egy sóhaj, és sikerül nekimennie a témának.
- Azt hiszem, én estem túlzásba, és nem mértem fel a helyzetet kellőképpen. - Mondja határozottan, de egyáltalán nem hangosan, és ahogy megtalálja Perla szemeit, halványan elmosolyodik. - Hidd el nekem kérlek, hogy csak jót akartam. Sosem okoztam még balesetet, és amikor műteni kellett, azt hiszem, kicsit megsemmisültem. Nagyon nehezen fogtam fel, hogy ezt tényleg én csináltam meg valakivel, ráadásul egy fiatal fiúval, aki egyébként nekem fog dolgozni... és nem mellesleg a fiam is. - Nevetni akarna, de nem teszi, mert valahogy most nem megy az neki, ami mindig, hogy viccel enyhítsen a körülmények súlyosságán. Inkább csak kifújja az orrán megint a bent tartott levegőt, és megrázza a fejét. - Nem így kellett volna csinálnom, de nem volt benne rossz szándék. - Azt már nem fűzi hozzá, hogy másként nem tudja csinálni a gyermekkora miatt, és talán az a szerencséje felnőtt életében, hogy a felszínes kapcsolatainak éppen elég az, ha a pénzéből ad, és hosszú időbe telne megtanulnia, milyen az igazi szeretet.  Nem mondja, hiszen fogalma sincsen erről a részéről, csak néha veszi észre a túlzásait, ha éppen arra valaki figyelmezteti, ami azért ritkán esik meg.
- Viszont azt szeretném, ha tudnád, hogy gondoskodni akarok rólatok. Túl sokáig nem voltam jelen, és ez legalább annyira billent ki az egyensúlyomból, mint a baleset gondolata. Azt akarom, hogy semmibe ne szenvedjetek hiányt. - Próbálja nem túl nagyképűen előadni, amit szeretne, mert ha van szeret nyelv, amit beszélni képes, akkor ez most az volt, és teljesen őszintén gördültek le a szavak az ajkairól. Az már egy másik téma nyilvánvalóan, hogy Perla meddig engedi elmenni, és mi lesz az a pont, ahol megköti a kezét.
Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
i see you now - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

i see you now - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
i see you now - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
147
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyHétf. 8 Május - 17:50


Gabriel and Perla

Don't speak, I know just what you're sayin' so please stop explainin'. Don't tell me 'cause it hurts, don't speak, I know what you're thinkin', I don't need your reasons. Don't tell me 'cause it hurts.


A tegnapi nap folyamán mindent csináltam, csak köszönetet nem mondtam. Berontottam z irodájába, keresetlen szavakat vágtam a fejéhez, megpróbáltam úgy csűrni-csavarni a szálakat, hogy a végén ő legyen a rosszfiú. A saját malmomra akartam hajtani a vizet - minél inkább közelebb kerültem a tűzhöz és az igazság kiderüléséhez, annál jobban próbáltam védekezni, ellökni őt magamtól - vagy inkább tőlünk. De ennek nem lett semmi haszna, csak bántottam, a kedvességét és a figyelmességét pedig nagyon gyorsan szem elől veszítettem. A fontos dolgok eltörpültek a félelmem és a sok fájdalom mellett, a bántó szavak és a sok indulat elhomályosított mindent. Az lett volna az egészséges, ha egy ideig tartjuk a távolságot és mindketten megpróbáljuk a magunk módján megemészteni a történteket, a sors viszont a mai napot sem hagyta meg nekünk. És ha már így alakult, akkor szeretném bepótolni, ami tegnap kimaradt. Hálás vagyok a segítségéért, és talán nem így kellett volna neki sem rendeznie a sorait, de magától, jószándéktól vezérelve tette, amit tett. Még magamnak is nehéz beismernem, hogy nélküle elég nehéz helyzetben lennénk, mert a biztosításunknak csak egy része fedezné a kórházi számlákat, és máshoz nem tudnék hozzányúlni, csak az Eddie részére évek óta összekuporgatott egyetemi pénzhez.

Értetlenül pislogok Gabrielre. Felejtsük el? Mégis hogy? Ez túl nagy kérés részéről, én nem tudok így elmenni a tegnap történtek mellett. Nem egy apró füllentés volt, nem valami jelentéktelen dolog derült ki egy ártatlan beszélgetés során. Szép lassan mindenki élete meg fog változni amiatt, hogy rátörtem az irodjában és megtörtént az a beszélgetés. Emellett nem tudok elmenni, bármennyire is szeretnék. A hangsúlyból viszont érződik, hogy valami másról van szó, és habár tegnap átléptem egy határt, amit nem kellett volna, ma nem szeretnék, ezért inkább nem feszegetem a témát tovább. Hátradőlök magam mintegy megadva magam a kérésének, amikor végül Gabriel nem hagyja annyiban.

- Tudom - sóhajtok egyet és kihúzom magam. - Tudom, hogy csak jót akartál, én pedig hálás vagyok érte. Azt hiszem, más körülmények között én sem így reagáltam volna - csóválom a fejem egy pillanatra elgondolkodva azon, hogy ha nem Gabriel fia lenne Eddie, akkor milyen lett volna a reakcióm. De nem tudom, és ezt már soha nem is tudjuk meg. - Csak már olyan rég volt… - folytatom egy kis szünet után. - És most itt vagy, amikor már biztosra vettem, hogy sose találkozunk többet. - Belekényelmesedtem abba a hazugságba és a titkolózásba, amire hosszú idő óta nem is gondoltam. Annyira a mindennapok részévé, természetessé vált, olyan megszokott lett a kimondatlan igazság, hogy szinte észre sem vettem, hogy ott van. Nem felejtettem el, lehetetlen lett volna megfeledkezni róla, de egy pillanatig nem fordult meg a fejemben, hogy ez a jövőben problémát okozhat. Most viszont itt ülünk egymással szemben, és minél inkább haladunk a következő napok felé, annál jobban félek a következményektől. Gabrielnek elmondani csak egy dolog volt a listán, Eddie dühével nehezebb lesz megbirkózni. - Sose gondoltam bele, hogy majd egyszer szembe kell néznem a következményekkel, erre tessék - nevetek fel halkan, ironikusan, aztán a kezem céltudatosan indul meg a borospohár felé és kortyolok egy nagyot abban bízva, hogy ez majd egy kicsit lenyugtatja az egyre inkább feszült idegeimet. A fejemben ezek a gondolatok még nem, de kimondva már sziklaként nehezednek rám. Általában nem osztok meg ilyeneket másokkal, ennyire mélyről jövő érzéseket. Nem szeretem ennyire kiteríteni a lapjaimat, a mostani helyzet viszont teljes őszinteséget kíván. Szeretném, ha akármilyen furcsa mód is leszünk egymás életének része innentől kezdve, de az működne, és nem akarok több titkot.

- Ha gondoskodni szeretnél valakiről, akkor Eddie-ről gondoskodj. - Örülnék, ha legalább neki nem kéne úgy küszködnie a jövőben, ahogy eddig kellett, ha egy kicsit jobb és kicsit több jutna neki, amiből csak lehet. - De azt szeretném, ha ezt következetesen tennéd. - Mindkettőnknek bele kell tanulni az új élethelyzetbe, ez kétségtelen, viszont nem szeretném, ha a jövőben sok “kórházi számlás” eset lenne. - Eddie nincs hozzászokva, hogy ennyire könnyen jön minden, és nem szeretném, ha elragadná a hév. - Gabriel tudja, milyen az, amikor másokkal ellentétben neki nincs. És eddig Eddie is ebben a cipőben járt. Tartok tőle, hogy maga ez a helyzet, az iskolatársai, a kétes barátai és a hirtelen jött esetleges jólét nem lennének jó hatással rá. Bízom benne, hogy használni fogja a józan eszét és nem fordul ki magából, de attól még tartok tőle, hogy ezek és az a csalódás és düh, amit a közelgő beszélgetésünk fog belőle kiváltani nem jó irányba fogják őt terelni.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
i see you now - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
i see you now - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
i see you now - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ szükségem van rád ★ :
father of my son
★ hozzászólások száma ★ :
127
★ :
i see you now - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyHétf. 8 Május - 20:09

“Kinda caught in the in between, sounds cliche, it's not you it's me, oh. Seeing red while I'm seeing green, yeah I know. You can't go fast when you're going slow, can't fall in love if you can't let go. How do I know if I don't know, if I never knew what's right or wrong”

Világéletében ilyen volt; csak akkor tudott elindulni előre, ha többet már nem nézett hátra. Emiatt hasonló gondolatok kavarognak a fejében, mint amiket Perla végül meg is fogalmaz, mert ő sem tervezett már szánt szándékkal újra találkozni vele, ahogy a családját is egyszer hátrahagyta, és ha ők nem szivárogtak be valahogy az apró, hajszálnyi réseken, akkor nem Gabriel tehetett a jelenlétükről. Az utóbbi talán érthető lenne bárki számára, akivel két percet eltölt a családjáról mesélve, az előbbit nem tudná szavakba önteni; miért akart volna kizárni valakit, miért ne kereshette volna fel már sikeres üzletemberként azt a nőt, akinek a lelke ennyi mindent köszön meg a mai napig, és miért nem hódította meg úgy, mint annak idején? Soha senki nem volt hozzá hasonló, soha senki nem váltott ki belőle olyan érzéseket, mint ahogy Perla tudtán kívül most is teszi, közben pedig a válasz annyira egyértelmű, mint amennyire hamis mostanra; nem akart gyereket, Perla pedig igen. A sors pedig úgy hozta, hogy egy közös gyermek hozza össze őket megint, ha csak társszülőkként is, de így történt.
Nem akar haragudni rá, mert akkor sohasem fognak előre menni, most pedig semmi más nem érdekli Gabrielt, minthogy valahogy pontot tegyenek egy nagyon régóta nyitva álló mondat végére. Ez nem kérdés, itt nincsenek kiskapuk, és ha volnának sem akarna keresni egyet sem. Le kell tudnia küzdeni a bűntudatot olyasmi miatt, amiről nem tehet, és azt csak úgy tudja megtenni, ha engedik gondoskodni. Ha nem tenné, akkor hiába szakadt el a családjától, hiába tagadja meg az apját, semmivel sem lenne különb nála, és akkor végül is mi értelme marad mindennek?
Bólint Perla szavaira, mert érti a gondolatait, de nincsen mit tenni. Akkora lesz a lavina, amekkorának lennie kell, és Gabriel elé áll, mert nem létezik másik út.
- Édesanyám mindig azt mondta, hogy a titkok egyszerűen csak kiderülnek. Ha nem most, és nem is jövőre, akkor az életünk egy olyan pontján, amikor a legkevésbé tudjuk elcipelni a súlyát. Tőle ezt hajlandó voltam megfogadni, mert a környezetemben azt láttam, nagyon is igazat beszélt. - Vállat akar rándítani, mert ha valaki, akkor az édesanyja nagyon is hiányzik neki, de mivel Gabriel nem akar tudni az apjáról, ezért az anyja meg róla nem hajlandó tudomást sem venni. És Gabriel ez ellen sem tud semmit sem tenni.
- Őszinte leszek, Sierra nem fogja jól fogadni. Valahogy ez a megérzésem. - És valamiért elmosolyodik; kicsit mintha már beletörődött volna, és bár a kapcsolat végét nem látja emiatt, vitákat annál inkább.
- Nincsen bajom a következményekkel. - Mondja még egy korty bor előtt, és ezúttal nem keresi a másik tekintetét, nem tudja ezt a szemébe mondani, és csak a tudatalattija érti teljesen, miért van ez. Gabrielnek fel sem tűnik a gesztus, csak arra koncentrál, talán túl erősen is, hogy letegye a borospoharat, lehetőleg anélkül, hogy az felborulna. Az már valamiért nem is kérdés, hogy ugyan miért borulna fel.
- Nem, Perla. Rólatok. - Mondja határozottan, de igyekszik nem tolakodónak tűnni, inkább csak kitart az elképzelése mellett. Van is rá magyarázata természetesen, ha esetleg a másik azt feltételezte volna, hogy nincsen. - Éppen elég ideig csináltad egyedül. Szeretném jóvá tenni azt, hogy nem voltam ott segíteni. Hogy nem vettem ki azt a részt, ami engem illetett volna. - Nem tudja, honnan a hirtelen jött bátorsága, hiszen az apaságnál rémisztőbb dolgot továbbra sem tud elképzelni, mégis; a kötelesség teljesítésének hiánya, ha nem is látszik rajta még most, emészti belülről rendesen.
- De persze olyan keretek között, ahogy jónak látod. - Ezt már nehezére esik kimondani, hiszen ha rajta múlna, tényleg mindent megadna nekik, hiszen megteheti, és őt nem zavarná az, mennyire nem racionális, vagy éppen normális dolog ez bárkitől. Gabrielt sok minden érinti, ami az átlagnak nem normális, és itt nem a vagyonára, inkább a lelki világára gondol elsősorban.
Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
i see you now - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

i see you now - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
i see you now - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
147
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyHétf. 8 Május - 21:07


Gabriel and Perla

Don't speak, I know just what you're sayin' so please stop explainin'. Don't tell me 'cause it hurts, don't speak, I know what you're thinkin', I don't need your reasons. Don't tell me 'cause it hurts.


Érzem én, hogy a tűzzel játszom, amikor felhozom a tegnapi veszekedésünket, de szeretnék most pontot tenni a végére. Nem úgy, ahogy előzőleg - szeretném, ha tudná, hogy tényleg hálás vagyok. Ezerszer köszönetet mondhatok neki, az sem fejezné ki eléggé, mennyire hálás vagyok. Talán a bűntudatnak is betudható, mintha kötelességből hálálkodnék, mert Gabriel jelen helyzetben mást nem érdemel. Tiszta lappal akarok indulni, ami részemről teljes őszinteséggel jár, ha tetszik, ha nem, ezért elevenítettem még fel azt a kellemetlen beszélgetést.

- És milyen igaza van - sóhajtok a fiatalkori énem tévedésein merengve. - Ezt nekem is mondhatta volna valaki. - Akkor nem tartanánk most itt. Tizenhét évesen nem gondolkodtam azon, mi lesz évekkel később, mikor fog kiderülni a titkom, ha kiderül egyáltalán. Meg kellett hoznom egy döntést, és akkor úgy gondoltam, sikerült racionálisan mérlegelnem a helyzetet, és ennek megfelelően megtennem a következő lépésemet. Az volt az első alkalom, hogy az eszemre hallgattam és nem a szívemre, az érzelmeimet teljesen elnyomva próbáltam dűlőre jutni, de ma már azt gondolom, nagyon rossz alkalmat választottam az első racionális döntésem meghozására.

- Biztosan nem fogja jól fogadni - értek egyet Gabriellel, bár nagyon szeretnék ellenkezni. Ha női fejjel gondolom végig, akkor viszont én is erre a következtetésre jutok, hiába tagadnám. Éppen házasodni készülnek, tervezik az esküvőjüket, erre élete szerelmének az exe felbukkan egy eddig eltitkolt gyerekkel. Egy ilyen hír mindig hatalmas arconcsapás, de az időzítés szempontjából nem is lehetett volna rosszabb alkalom a jelenleginél. Nem ismerem Sierrát, de ha fejben gyorsan a saját magam ellenségévé avanzsálok, akkor akár azt is mondhatnám, hogy szándékosan most közöltem Gabriellel az igazat. Eszem ágában sincs éket verni közéjük, nem akarok Gabriel boldogságának az útjába állni - csak azt nem tudom, Sierrát mennyire fogja elvakítani az indulat.

Az egyedüllét sok mindenre megtanított az évek alatt, de a leginkább az kitartásomat erősítette talán. Amikor nem akartam, akkor is fel kellett kelnem a fiam miatt. A legrosszabb napjaimon is össze kellett szednem magam, és amikor a leginkább fel akartam adni, akkor is össze kellett szorítanom a fogam, mert volt valaki, aki minden nap a legjobbat várta el tőlem. Valaki, aki miatt érdemes volt spórolni, összehúzni a nadrágszíjat, aki miatt sokkal okosabban kezdtem el a mindennapi költségeinket elszámolni, akinek akkor is megvolt, amire éppen szüksége volt, amikor nekem ez lemondással járt. A lemondás egy idő után normálissá vált, egyszerűen a hétköznapok részévé vált, olyan természetes lett, mint a levegővétel. De valahogy mindig sikerült megoldani mindent, amennyire a körülmények engedték. És én oldottam meg, nem egy férfi, akinek Mariana-árok mélységű a zsebe, akinek annyi nulla van az egyenlegében, hogy ép ésszel nehéz felfogni, akinek kiapadhatatlan forrásai vannak. Nem tudok annyi mindent felmutatni, mint Gabriel, de ezt az egyet igen. És ebből most engednem kell. Abból az egy dologból, amit tényleg én értem el. Eddie javára hajlandó vagyok meghozni ezt az áldozatot, még ha a saját kudarcomnak is kell elkönyvelnem, de úgy érzem, itt és most explicit meg kell húznom egy határt.

- Nem, Gabriel - ellenkezem hozzá hasonló határozottsággal a hangomban. - Egyedül csináltam, mert én így döntöttem. Nincs mit jóvá tenned, nem tartozol semmivel, nem önszántadból mondtál le Eddie-ről. - Rossz érzéssel tölt el, hogy még mindig azt hiszi, kárpótolnia kell az elmúlt évek miatt. Nem tudott semmiről, nem magunkra hagyott, nem megfutamodott, amiért most be kéne pótolnia a kimaradt időt. - A keretek Eddie-re korlátozódnak. - És ebből nem engedek. - Ha más miatt nem, gondolj bele; Sierra mégis mit szólna hozzá? - Ha a saját érvelésemmel nem tudom meggyőzni, talán a menyasszonya említése észhez téríti.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
i see you now - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
i see you now - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
i see you now - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ szükségem van rád ★ :
father of my son
★ hozzászólások száma ★ :
127
★ :
i see you now - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe EmptyHétf. 8 Május - 21:36

“Kinda caught in the in between, sounds cliche, it's not you it's me, oh. Seeing red while I'm seeing green, yeah I know. You can't go fast when you're going slow, can't fall in love if you can't let go. How do I know if I don't know, if I never knew what's right or wrong”

Lehet a téma jellege nem engedné meg neki, de mivel ismét a múlt emlékei között utazgatnak, ahogy Gabriel édesanyja szóba kerül, akarva-akaratlan elmosolyodik Perla szavain. Az anyja semmi más nem volt a másikhoz, csak jó, és amíg még beszélő viszonyban volt anya és fia, gyakran felemlegette Perlát Gabe előtt, és jobb szó híján szidta a fiát amiatt, hogy elengedte. Lehet az anyja szigorú szíve meglágyulna ismét Gabriel iránt, ha megtudná, mit sikerült a tudta nélkül összehoznia - meg amúgy Gabe tudta nélkül is -, és ettől a gondolattól a mosolya kissé keserűvé válik, mert hiányzik a családja, kár is volna tagadnia.
- Ő nagyon kedvelt téged, tudod. Egy ideig még hallgattam tőle, hogy lehettem annyira hülye, amiért nem téged választottalak. - Mosolyog tovább, és az emlékekre ő is lágyul annyit, hogy már ne akarja a távolságot annyira kettejük közé zárni, ezért előrébb dől az asztal irányába. Aztán hamarosan ráébred, mit mondott igazából, ami furcsa érzéssel tölti meg a mellkasát, valami olyannal, amivel nem a közelmúltban találkozott utoljára. Nem tudja egyébként, miért kínozza magát egyfolytában a múlttal, meg az érzéseivel, amikkel amúgy sem tud mit kezdeni, akkor sem, ha nagyon akarna. Minden egyszerre fog a fejére omlani, ezt már kezdi nagyjából látni, mégis kiszökik a szentimentális visszaemlékezés újabb kis darabja, amit Perlához tud kötni. Lehet azért, mert most már sokkal komolyabb dolgok is összekötik őket, mint egy gyermekkori szerelem képes lenne.
Ezúttal Sierrát nem boncolgatja tovább, mert valahogy nem érzi jó helyen a témát Perlával szemben, és úgy érzi, ez olyasmi, amivel neki kell foglalkoznia, amit neki kell megoldania. Bólint csupán a megfigyelésére, és ha látatlanban is úgy gondolja a másik, hogy nem lesz vele egyszerű, akkor Gabriel gondolata sem lőhet mellé ebből kiindulva. Nem vár tovább, még ma este megejti a beszélgetést, minden más pedig zúdul majd, ahogy szükségét érzi.
Gabriel pontosan azt érzi, amit Perla szerint nem kellene neki; cserben hagyta őt is, és a fiát is, az pedig valahogy nem elfogadható érvelés a számára, hogy nem tudott róla. Attól még tizenhét évet kellene behoznia, attól még ott a gondolat, hogy mennyi mindennel tudta volna őket segíteni, ha hagyják neki, és mivel Perlára nem akar haragudni, csak errefelé tudja irányítani az érzést és a gondolatait.
- Nem tudhatod, és nem is értheted, hogy mit kellene jóvá tennem, Perla. - Utal arra, hogy bár Gabriel nem a saját érzéseit helyezi előtérbe, és nem azokról beszél - mert lehet nem is tudná, hogyan kezdjen neki, arról nem is beszélve, hogy meg is kellene tudnia fogalmazni végül -, de attól még léteznek, és a bőre alatt küzd mindennel, amit tegnap tudott meg, és amit ez az egész jelent.
Aztán felnevet, mintha amit Perla mondott volna, azt nem akarná elhinni.
- Mindennel tartozom neked, amiért egyedül csináltad végig. Megfogalmazni sem tudnám, mi mindennel. - Nem mondja ki, de a tekintete azt mondja, hát nem érted?, de ő csak ingatni kezdi a fejét, és feltartja a két kezét félig-meddig, mintha ezzel megálljt akarna parancsolni egy újabb vitának, amit mindenáron el akar kerülni most. Nem a helyszín miatt, hanem azért, mert előre kell haladniuk, és nem hajlandó egyetlen lépést sem tenni hátra.
Mondani akarna még valamit, ami esetleg érvként szolgálhat amellett, miért érdemli meg Perla a világot is azért, ahogy egyedül helyt állt, de végül nem teszi, és a kezét is leengedi, ahogy a másik Sierrát használja fel ellenérvként. Talán egy pillanatra látszik rajta a meglepődöttség, amiért ez megtörtént most, de az a pillanat úgy száll tova, ahogy a téma is.
- Ahogy akarod. - Zárja rövidre, és ezúttal nem jár az agya olyan kiskapukon, ahol majd Perlát meg tudja a későbbiekben kerülni. De az, hogy ez mennyire zavarja, látszik a vonásain, csak éppen nem egyértelműen. A semmi, ami az arcára ül most, bármit és mindent jelenthet egyszerre, miközben tálalják a fogásokat, és ő elkezd enni.
Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
i see you now - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

i see you now - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
i see you now - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
147
★ :
i see you now - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: i see you now - Perla & Gabe
i see you now - Perla & Gabe Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
i see you now - Perla & Gabe
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» an oops won't be enough - Eddie & Perla & Gabe
» truth be told - Perla & Gabe
» Perla Rivera
» here for you - Perla & Gabriel
» Perla & Eddie :: it's not what it seems

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: