New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 35 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 20 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Elodie C. Harland
tollából
Ma 15:10-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 15:03-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 14:57-kor
Reagan Moore
tollából
Ma 13:44-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Ma 12:58-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 12:39-kor
Theodore Chambers
tollából
Ma 12:22-kor
Cosette Delgado
tollából
Ma 10:44-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 10:02-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
234
219

truth be told - Perla & Gabe
Témanyitástruth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptyKedd Ápr. 18 2023, 19:13

“I'm just prayin' you can figure this out, and when there's nothing left, you know I'll still be around. And if all of this is dragging you under, I'll remind you of the world and its wonder. I'm just prayin' we can figure this out.”

Rendkívüli gondossággal kezeli az ígéreteit, így ahogy azt még a kávézóban mondta Perlának, aznap este megejtett egy telefont. Kissé tanácstalan volt azzal kapcsolatban, mikor lenne érdemes hívnia a másikat, több okból kifolyólag is; nem akarta zavarni, nem akarta felkelteni Eddie-t, nem akart tolakodni, sok mindenről úgy gondolja, hogy nem akarta, aztán lehet az összeset okozta egyszerre.
Végül később telefonált egyébként, mint szeretett volna, mert még mielőtt bármit megbeszélhetett volna Sierrával, ő megtalálta a kabátzsebében a szalvétára írt telefonszámot, amihez nyilván név nem volt csatolva, mert nem volt rá szükség, így viszont ez bárminek tűnhetett a menyasszonya szemében, és tűnt is. Az első órában mondhatott volna akármit, akkor sem csillapodtak otthon a kedélyek, és viszonylag nehezen jutottak dűlőre egymással. Sierrának furcsán hatott, hogy pont Gabe egyik exének a fiát sikerült elütnie, Gabe pedig nem tágított sem a telefonhívástól, sem azoktól a tervektől, amiket már a kórházban igyekezett tökéletesíteni a fejében, hogy aztán a következő néhány napban belekezdjen.
Az első dolga az volt, hogy beszélt a cége HR-es kollégáival, és megnézte azt a szerződés tervezetet, amit Eddie ugyan még alá nem írt, de legalább tartalmazta a gyakornokok általános fizetésére vonatkozó információt, ő pedig átíratta azt egy magasabb összegre, mielőtt beborítékolták volna a lányok, és kiküldték volna a fiúnak postán. Igyekezett egy olyan összeget kitalálni, ami nem túlságosan magas, hogy ne tűnjön részlehajlónak, de ahhoz eléggé, hogy ne tudja Perla esetleg visszautasítani. Nem tisztje kitalálni, miért nem akarja, hogy Eddie itt dolgozzon, de talán tudja kicsit ösztökélni arra, hogy a fia érdekében gondolja meg magát.
Ezután megkérte a HR-eseit, hogy várjanak a levél postázásával, sőt, belső futárral menjen ki a szerződés is, és az új telefon, amit Gabe vásárolt a fiúnak, mivel már az ütközést követően látta, hogy Eddie sajátja darabokra tört, és ez nem olyasmi, amit a szívén tudna viselni. Gabriel nem szeret senkinek és semmiben kárt okozni, így addig nem tudott megnyugodni, amíg ezt el nem intézte a szerződéssel együtt, bár itt még nem állt meg.
A negyedik napon tudta elintézni végre, hogy a kórházi számla kifizetésre kerüljön, és ehhez szüksége volt a jogászai, illetve a pénzügyesei segítségére. Három délutánt töltött el velük egy tárgyalóban elbújva - bár ez nem volt szándékos, csak tetszett Gabe-nek így a csend, és, hogy nem zavarja őket senki -, mire sikerült a cégnek elszámolni az összeget munkahelyi baleset címén, viszont olyan módon, hogy az egészet neki kellett állnia, mert a biztosító ezt ugye ilyen formában nem fizeti. Ha lett volna más módja, a saját zsebéből is megoldotta volna, de ezért van ekkora csapat mögötte, hogy mindenről gondoskodjanak, amihez Gabe esetleg nem ért.
Mindezt titokban volt kénytelen csinálni, hiszen Sierrával nem tudta volna megosztani a törekvéseit, mert úgy tűnt, nem repes ezért az új helyzetért. Egyedül a telefonhívásokat nem tudta eltitkolni előle, mert azokat az esti órákban, már otthon ejtette meg Perla felé, mindig érdeklődve, hogy van Eddie, és, hogy tud-e bármiben segíteni nekik. Ettől az otthoni légkör feszültté vált, amit Gabriel őszintén nem értett, ő csak rendbe akarta tenni azt, amit okozott, és ebben semmi rosszat nem látott, sőt.
Egy hete történhetett a baleset, amikor is az irodájában ülve, egy tervet a számítógépén elemezve szóváltás hangjait engedi át a fal a folyosóról, ő pedig felnéz a saját ajtajára, mintha fókuszálni próbálna a hangokra. Azt nem érti, miről van szó pontosan, és náluk ez nem megszokott egyáltalán, aztán valahogy a léptek és a hangok egyre közelebb érnek hozzá, míg be nem nyit valaki az irodájába kopogás nélkül.
Perla az személyesen, és nem tűnik túl boldognak, Gabriel pedig őszintén nem érti, mi lehet a baj. Közben pedig valamiért nagyon is örül annak, hogy viszontlátja a másikat, és még hamarabb is, mint álmodni merte, azt pedig, hogy mi történt, úgyis mindjárt kideríti.
- Elnézést Mr. Vega, nem tudtam megállítani, hiába mondtam, hogy elfoglalt. - Hadarja Brittany, Gabe személyi asszisztense olyan gyorsan, amennyire tőle telik, ő viszont elmosolyodik rajta, és feláll a székből. - Semmi gond. Most kérlek hagyj minket magunkra. - Ekkor már megkerüli az asztalát, viszont az üdvözléssel megvárja, amíg az asszisztense távozik az irodából.
Amint kattan az ajtó zárja, egyszerre mozdul és beszél; úgy akarja viszont üdvözölni a nőt, ahogy azt a múltkor is tette, és kezdené az öleléssel, miközben a szavak már jönnek ki az ajkain. - Minden rendben? Eddie-ről van szó?

Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
truth be told - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

truth be told - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
truth be told - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptyKedd Ápr. 18 2023, 21:19


Gabriel and Perla

When the moon is lookin' down, shinin' light upon your ground, I'm flyin' up to let you see that the shadow cast is me. I know that birds fly in different directions.


A szüleimmel felváltva álltunk szinte őrt Eddie ágya mellett, amíg ki nem engedték a kórházból. Egyikünk sem akarta egy percre sem egyedül hagyni, mindhárman szerettük volna abszolút biztonságban tudni. Dr. Connornak igaza volt, a pihenés sokat segített az állapotán, és a szigorú ágynyugalom is jót tett neki. Természetesen otthon sem engedtem az elmúlt néhány napban tenni-venni, habár általában könyörögni kell neki azért is, hogy a szennyese a megfelelő helyen landoljon. Nem mondom, hogy kihasználta a helyzetét, de biztosan örült neki, hogy most nem kérek tőle semmit, ami házimunkával kapcsolatos. Ma is csak azért tehette ki a lábát az ajtón, mert a nagyanyja ragaszkodott hozzá, hogy menjen át hozzá egy kicsit. Egyébként eszem ágában nem lenne egy héttel a balesete után elengedni valahova. Maximum a fürdőszobáig mehet, amíg az utolsó kontroll vizsgálaton át nem esett, vitának itt nincs helye.

Végre a szobájában is rendet tudok rakni egy kicsit és egy alapos szellőztetés is ráfér erre a puma ketrecre. Természetesen minden szanaszét, az ágya feltúrva, az asztalán akkora rendetlenség, hogy egy poharat nem lehetne lerakni, a székén a szennyes tornyosul, a földön könyvek, füzetek egymás hegyén-hátán. Már rutinból rakok utána rendet. Amilyen kicsi ez a szoba, akkor felfordulást tud hagyni benne. Az asztalán pakolok, amikor feltűnik egy kupac irat, ami a többi jegyzetéhez képest viszonylag rendbe van szedve. Nem szoktam beleolvasni a dolgaiba, de most a megérzésem azt súgja, rá kell néznem ezekre a papírokra. És milyen jól is teszem. Hát nem a szerződést kapta meg, ami ellen annyira kampányoltam? Hát de. Eleinte semmi érdekeset nem találok benne, egy teljesen átlagos munkaszerződés, leírás, jogi hablaty… és természetesen benne vannak a számok. Először nem akarom elhinni, pislognom is kell párat, hogy kitisztuljon a tekintetem. De sajnos jól látok. Gabriel megőrült. A papírok alatt még érdekes felfedezésre teszek szert; egy telefonos doboz. Eddie nem vehette magának, ennyire nem telik neki és nekem sem. A doboz alatt pedig újabb papír egy üzenettel. Gabrieltől. Ezer közül is megismerem a kézírását - még mindig. Sajogni kezd a fejem, mert csak arra tudok gondolni, hogy így már Eddie eldöntötte magában; igenis ott fog dolgozni. Gabriel érdeklődő telefonhívásai nagyon kedvesek voltak, igazán jól estek, most viszont rajtam a sor, hogy felhívjam. De én nem leszek ennyire jóindulatú.

Az egész lakásból összeszedem a szemetet és azonnal leviszem a lépcsőház aljában lévő hatalmas kukákba. Mivel már két napja nem ürítettem ki a postaládát, most erre is sort kerítek. Néhány számla és szórólap mellett a kórháztól is érkezett egy levél. Gyomorgörccsel indulok vissza a lakásba, mert előre félek a levélben szereplő összegtől. Fent habozás nélkül bontom ki a borítékot, túl akarok esni a sokkon minél előbb. A sokk helyett viszont teljes értetlenséggel állok az értesítő felett, mi szerint semmilyen tartozásunk nincs. Ami ugye lehetetlen, mert még egy fillért sem fizettem. Pár perc várakozás után végre tudnak a kórházban kapcsolni valakit, aki erre ad némi magyarázatot. És a magyarázat erre is Gabriel. Csak a mai napon három olyan dologgal kellett szembesülnöm miatta, ami miatt inkább személyesen ejteném meg ezt a beszélgetést. Eddie szobájából összeszedem a telefonos dobozt és a szerződést is, abból kikeresem az iroda pontos címét és habozás nélkül indulok útra, hogy elejét vegyem a további jótékony adományoknak. Szerencsére a metrótól nem kell sokat sétálni, mert ilyen paprikás hangulatban minden perc egy teljes végtelenségnek tűnik.

Nehéz eltéveszteni az épületet, elég feltűnő, mint sok más üvegpalota Manhattanben. Céltudatosan lépek be, mintha tudnám, hova tartok, csak éppenséggel fogalmam sincs. Némi érdeklődés és ferdítés árán arról, hogy pontosan ki is vagyok, egy fiatalabb fiú elárulja, merre találom Gabriel irodáját. A folyosóra érve a hatalmas asztal mögött ülő nőt figyelmen kívül hagyom, amíg szinte elém nem ugrik. Van-e időpontom? Időpont nélkül nem mehetek ugyanis be. Gabriel elfoglalt, jobb lenne most nem zavarni. Kötöm az ebet a karóhoz, miszerint igenis, be fogok menni azon az ajtón, ha tetszik a kis hölgynek, ha nem. Kikerülöm és vehemensen tépem fel a kilincset, Gabriel alkalmazottja viszont követ és főnöke elnézését kéri. Szigorú tekintettel nézem a nőt, amíg ki nem megy az irodából, majd Gabriel felé fordulok. Most sem olyan körülmények között találkozunk, ahogy szeretném. Ez lenne innentől a sorsunk? Ahogy közelít felém, hátrálok néhány lépést és magam elé emelve a kezem jelzem, hogy az ölelés most ugyan elmarad. Nem kedves gesztusokért jöttem ide, komolyan el kell vele beszélgetnem.

- Őszintén mondd meg, kérlek: neked elment a maradék józan eszed is? - kérdezem mindkét karomat szélesre tárva. Ritkán emelem fel a hangom másokkal szemben, nehéz helyzetekben is képes vagyok némi önuralmat magamra erőltetni - kivéve, ha Eddie az éjszaka közepén jön haza egy illegális póker játszmáról mondjuk -, de most nem megy. Gabriel olyan határt lépett át - háromszorosan is -, ami már nálam is kiveri a biztosítékot. - Ez micsoda? - kérdezem a kezemben tartott papírok közül a legfelsőre mutogatva. - Nem ülök egész nap egy csilli-villi palotában, de annyira azért nem vagyok hülye, hogy ne tudjam, mennyire irreálisak ezek a számok. Tizenhét éves kis gyakornok, nulla tapasztalattal - szögezem le egyszerűen a tényeket. Tisztában vagyok vele, hogy ilyen körökben sokkal többet keresnek az emberek egy magamfajtánál, de ez gyakornokként, amikor jóformán zsebpénzt kéne csak kapnia, abszolút kizárt. - És ez? - szegezem neki a következő kérdésemet némi kutakodás után, amikor is végre sikerült a kórházi értesítőt előszednem. - Én személy szerint még nem egyenlítettem ki semmilyen tartozást, de jééé…. - elnyújtom a mondatot és egy pillanatnyi szünetet tartok. - Valahogy semmi tartozásunk nincs. Tudod, min lepődtem meg a legjobban? Várj, inkább elmondom. Az volt a vicces az egészben, hogy amikor felhívtam a kórházat, azt mondták, a számla már ki van fizetve. Képzelheted, mennyire értetlenül hallgattam az egyébként nagyon kedves nőt a túloldalon. Aztán közölte, hogy egy bizonyos Gabriel Castro-Vega már kifizette a tartozást. - Ismét egy kis szünetet tartok, de most nem a hatás kedvéért, hanem mert ennyit én sem tudok hadarni egy szuszra. - Gabriel, mit művelsz? Majd’ elfelejtettem - szúrom közbe, mielőtt bármit tudna reagálni. A táskámból előveszem azt a kedves kis dobozt, amihez még egy levelet is csatolt Eddie-nek. - Komolyan? - tartom fel az üres dobozt, mert gondolom Eddie már használatba vette a vadonat új mobilt. - Erre miért volt szükség? - Egyszerűen nem fér a fejembe, Gabriel milyen álomvilágban él, ahol ez normális.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
truth be told - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
truth be told - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
truth be told - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
truth be told - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptyKedd Ápr. 18 2023, 21:52

“I'm just prayin' you can figure this out, and when there's nothing left, you know I'll still be around. And if all of this is dragging you under, I'll remind you of the world and its wonder. I'm just prayin' we can figure this out.”

Nem gondolt semmire azt illetően, mire kellene számítania a másiktól, és ha Perla szerint álomvilágban él, akkor ez meglehet, hogy tényleg így van. Ugyanis talán arra a kellemes beszélgetésre számított, amire a körülmények miatt a múlt alkalommal nem volt lehetőségük, még sem lett volna illendő teljesen elmerülni az emlékekben, miközben a másik fia olyan állapotba került, amilyenbe, és ez ráadásul Gabriel hibája volt.
Mint egy sebzett gyermek, olyan arccal tesz ő is néhány lépést hátra, amikor az ölelését Perla elutasítja, és mivel az asztala a legközelebbi felület, annak dől neki, félig talán ül is rajta, és csendesen hallgatja a vádaknak tűnő szavakat. Nem szokott túlzásba esni, viszont mikor megteszi, akkor erre lenne szüksége valójában, egy ép észre, aki belátja helyette is, mennyire nincsen rendben az, amit esetleg tett. Ezt viszont - és ez a tartásából is látszik -, nem fogadja el a másiktól, hiszen a legjobb szándék vezérelte mindhárom dologban, amit Perla úgy lebegtet előtte, mintha valamilyen súlyos titkot akarna leleplezni éppen vele kapcsolatban, és ő lenne az, aki elcsípte a rosszfiút.
Néhány pillanatig megengedi magának a hallgatás lehetőségét; Perla rengeteg mindent felélesztett benne a legutóbbi alkalommal, szentimentális, múltban ragadt dolgokat, amikről úgy gondolja, hiányoznak most az életéből. Viszont most más is megébredt benne, az a hirtelen haragú, fejjel a falnak rohanó fiatal srác, aki azonnal vissza akarna szólni, legalább olyan stílusban, amit a másiktól kapott, és ezt szeretné megelőzni. Megígérte magának, hogy sohasem lesz már olyan, mint a családja, de legfőképp az apja, aki úgy ordibált minden nap velük, mintha legalábbis kötelező lenne.
- Elmondanád nekem, mi a baj mindezzel? - Kérdezi őszintén, hiszen nincsen tisztában a nő helyzetével, és ezek mind csak is olyan dolgok, amiket ő okozott, vagy tett tönkre. Kivéve talán Eddie fizetését, de jót akar a srácnak, és nem csak azért, mert elütötte őt véletlenül. A jövő nem mindig jön úgy magától, ahogy Gabrielnek sikerült, és fel nem tudja fogni, miért hagyna Perla úszni egy ilyen lehetőséget, amit az ő cége kínál.
- A telefonja képernyője ripityára tört az ütközéskor, a két szememmel láttam. Kárt okoztam Perla, és nekem ez így sokkal egyszerűbb volt, mint elkérni az ő készülékét, és megjavíttatni. - Kezdi a magyarázkodást, és kissé csalódott, hogy pont ennek a nőnek kell egyáltalán ezt megejtenie.
- Magyarázzam meg a kórházi számlát is? Ha nem ütöm el, nincsenek a költségek sem, és ez a legkevesebb, sőt, a legalapvetőbb, amit tehettem érte, és érted is. Nem gondolom, hogy a biztosítóval akartál volna vitázni a költségeket illetően, gondoltam így koncentrálhattok nyugodtan a felépülésre. - Ő már amúgy is leharcolta ezt a biztosítójukkal, és még szerencse, hogy ismer onnan is embereket, mert nem kevés munka volt ezt jól megcsinálni. Őszintén nem várt hálálkodást ezért sem, ő így ad, mert csak így tud adni, mégis mit kellett volna tennie?
Ülni a seggén nem tud, és soha nem is tudott. A tétlenség minden porcikáját felemészti.
Aztán sóhajt, mert ha egy dolgot igazán ráolvashat ma délután a másik, az Eddie fizetése, amibe egyiküket sem vonta be, hanem elővette a nagyfőnök kártyát, és saját maga döntött róla. Ez valóban olyasmi, amiben ő is látja az állítólagos "rosszat", de semmi más nem vezérelte, minthogy adjon, mert szeretne adni.
- Nem akarod elmondani véletlenül, miért ellenzed ennyire, hogy itt dolgozzon? Nem úgy emlékszem, mintha ártottam volna neked valaha, mégis, mintha miattam tiltanád ezt ennyire. A másik állására hivatkoztál, de az sem jó neked, ha kompenzálom itt annyira, hogy a másik már ne legyen kérdés, vagy probléma. - Sóhajt egyet, de nem elég hosszú a szünet, hogy Perla esetleg mondani tudjon valamit közben. - Szóval miért? Elveszed tőle élete lehetőségét, amit egyébként saját magának szerzett, mert nem tudtam még, hogy a te fiad. - Elfogult Perlával szemben, ez nem kérdéses egyáltalán; ha tudott volna róla, hogy van egy fia, aki ezen a pályán akarna elindulni, azonnal felvette volna. Így pedig csak azért tud tenni, hogy végül mégis ezt a céget, és ezt az állást válassza.

Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
truth be told - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

truth be told - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
truth be told - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptyKedd Ápr. 18 2023, 22:50


Gabriel and Perla

When the moon is lookin' down, shinin' light upon your ground, I'm flyin' up to let you see that the shadow cast is me. I know that birds fly in different directions.


A nyugodtnak induló délelőtt viszonylag gyorsan elillant, és minden nyugodtságom vele együtt szállt. Már a kórházban is világosan kifejeztem magam; nem akarom Eddie-t Gabriel cégének közelében tudni. Mégis, mivel ez az álma, ez az, amiben megtalálta a jövőjét, ezt még képes lennék lenyelni. Nem örülnék neki, de túltenném magam rajta a fiam érdekében. Azonban a kórházi számla és a “tárgyi adomány” miatt nem csak betelik a pohár, de bőven túl is csordul. Egyrészt bosszant, hogy ezzel Gabriel - feltételezem - akarata ellenére is közelebb kerül Eddie-hez, másrészt rossz érzéssel tölt el, hogy neki mindez aprópénz, ilyen egyszerűen megoldotta. Én ehhez képest jóval kevesebbet tudok biztosítani számára, pedig mennyivel többet érdemelne…

Nem gondolkodom, amikor útra kelek, és minden ellenzés és próbálkozás ellenére Gabriel irodájában kötök ki. Nem folytatjuk a korábbi beszélgetésünket, most nem nosztalgiázunk a régi szép időkön. Ha a múltkor nem fogalmaztam elég világosan azt illetően, hogy távol akarom tőle tudni a fiamat, akkor most ezt korrigálom. Sorra kérdőre vonom az anyagiak és a telefon miatt is, ő viszont látszólag nagyon nyugodt. Mintha ezzel is csak engem akarna bosszantani.

- Hogy mi a baj ezzel? Ezt tényleg el kéne magyaráznom? - kérdezem értetlenül állva előtte. - Kérlek, ne akard, hogy elkezdjem sorolni, mi a baj ezzel. - Érthető mód ő teljesen másként látja a helyzetet, az én szemeim előtt viszont továbbra is az lebeg, hogy apát és fiát távol tartsam egymástól. Nem tudnak egymásról, és szeretném, ha ez így is maradna még jó sokáig. Vagy akár örökre.

- Az égvilágon semmit nem kellett volna tenned a telefonjával. Ha pár napig nincs mobilja, túléli. - Idővel - ha az anyagiak is úgy engedik - kapott volna másikat, mert természetesen én is el szeretném érni, ha úgy adódik. Nem ilyen telefont kapott volna, hanem valószínűleg valami használtat és rosszabbat, de telefonálásra tökéletesen alkalmas lett volna.

- Rosszul gondoltad, Gabriel - vetem a szemére nemes egyszerűséggel. - Senki nem kért rá, hogy fizesd ki, még akkor sem, ha te ütötted el. Balesetek történnek. Annyit kellett volna csinálnod, hogy békén hagyod Eddie-t. Nagyon kedves tőled, hogy érdeklődtél felőle, de ennél több nem kellett volna. - Továbbra is nehezemre esik visszafogni magam. Életem során még nem voltam olyan helyzetben, amikor ennyire a bőrömön érzem a tetteim következményeit. Nem is Gabrielre kéne haragudnom, hanem saját magamra. Én nem beszéltem neki a terhességről és a gyerekről, ő a tudatlanság homályában tapogatózik. Nem érdemli ezt meg, mégis rajta töltöm ki a dühömet.

- Nem, nem akarom - jelentem ki határozottan, bár ez talán már némi sejtésre ad számára okot, hogy igenis, van valami konkrét indok, amiért ellenzem ezt a munkát. Hiába akarnám folytatni, utána mond valami olyat, ami belém fojt minden szót. Ekkora gyomrost már rég kaptam. Közelebb lépek hozzá és a szemeibe nézek. - Ha valaki, hát akkor te pontosan tudhatnád, hogy soha nem tennék ilyet. - A hangom szelídebben cseng, de még mindig érezhető benne a feszültség. Nem is értem, miért feltételez ilyet. Soha életemben nem állítottam meg senkit, aki az álmaiért küzdött. Őt is elengedtem. Nem akartam visszahúzni, sem olyan terhet róni rá, amit nem akart. Végül elhúzódom és sűrűn pislogva igyekszem visszanyelni az idegesség fakasztotta könnyeket. - Csak… maradj tőle távol, kérlek. - Őszintén hiszem, hogy mindenkinek így lenne jobb.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
truth be told - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
truth be told - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
truth be told - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
truth be told - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptySzer. Ápr. 19 2023, 07:35

“I'm just prayin' you can figure this out, and when there's nothing left, you know I'll still be around. And if all of this is dragging you under, I'll remind you of the world and its wonder. I'm just prayin' we can figure this out.”

Nem célja bosszantani Perlát, pedig úgy tűnik, minden válasza után egyre ingerültebb; nem túlságosan, mert az már elég messze állna attól a nőtől, akit régen ismert, de eléggé ahhoz, hogy egyáltalán ne értse, ami történik. Felfedezi a tetteinek bosszantó mivoltát, ezzel nincsen baj, de a reakció még sem tűnik úgy, hogy egyensúlyban lenne azzal, amit tett.
Az ajkait finoman préseli össze, mintha csöndben akarna maradni, mintha ragaszkodna ahhoz, hogy nem húzza fel magát úgy, ahogy régebben tette volna, és nem tudja, mi kezdi az ő idegeit jobban tépdesni; az, hogy ez a helyzet kialakult, és már nem azon a vonalon haladnak tovább, amire Gabriel őszintén vágyna, vagy az, hogy mindketten jobban figyelnek most saját magukra, és elbeszélnek a másik mellett.
Gabe ugyanis arra koncentrál, hogy ő vezesse az érzelmeit, és ne az érzelmei őt, Perláról pedig még nem tudja, minek okán ennyire ingerült, de valamit már érez a bőrére tapadni, és tudni szeretné, mert különben kicsúszik a lába alól a talaj, azt viszont nem szokta engedni. Habár ő is ember, és nem mindig az ő választása, mi történik körülötte.
- Pedig hallgatlak. - Eddig karba tett kezekkel figyelte a másikat, most azonban széttárja a karjait miközben beszél, és ha ezután valamilyen kihallgatáson vennének részt, talán bevallaná, hogy ezzel már kicsit piszkálni akarja Perla megmaradt nyugalmát, hátha átszalad a szűrőjén a valódi ok, amiért így beszél vele. És ezzel nem a saját tetteit teszi semmissé, de nem tudja levakarni magáról azt az érzést, miszerint itt valami nincsen rendben.
Közben pedig azt kockáztatja, hogy ő is fel fogja idővel emelni a hangját, hiszen elég büszke ahhoz, hogy ne hagyja Perlát így viselkedni vele a saját munkahelyén, közben pedig rettenetesen frusztrálja, amiért azt akarja, ne így beszéljen vele, hanem egészen máshogy...
Hatással van rá, még ez az énje is, Gabriel pedig teljesen elveszik a káoszban, amit maguk köré kreáltak az elmúlt napokban.
- Mi az, hogy semmit? Te így szoktad megoldani azt, ha tönkreteszel valamit? Elfordítod a fejed, és nem csinálsz semmit? - Most már egyértelműen látszik rajta, mennyire nehezére esik nyugodtnak maradni, kissé ugyanis megemeli a hangját, és őszinte sértettség érződik már ki belőle. Perla rossz gombokat kezdett nyomogatni, hiszen pontosan ez az, amire Gabriel képtelen. Lehet, hogy a mobilt és az árát eltúlozta, az is lehet, hogy a szívének egy része Perlának akart imponálni azzal, hogy nem hagyja a levegőben a történteket, az is lehet, hogy találkozni akart vele ismét, nem egy köszönöm végett, csak abból az alapvető vonzásból kifolyólag, amit most is érez iránta, de olyan rosszat, amiért ezt érdemli, nem tett.
Aztán megüti a fülét az első jel, ami megindít egy érzelmi lavinát benne, mert Perla szerint csak békén kellett volna hagynia a fiát, mintha valami zaklató volna, aki mindenáron olyat akar erőltetni Eddie-re, amit ő nem akar. Pedig a kórház folyosóján is hallotta, ahogy róla beszél, a gyógyszerek és a műtét okozta kábaságon is az ütött át, mennyire lelkes az új munkája végett, szóval Gabriel valóban képtelen felfogni, hol lett ő a rosszfiú a nő szemében.
- Azzal, hogy kifizettem a kórházi számlátokat, nem hagytam békén a fiadat? Ennek mégis mi értelme van? Vállaltam a felelősséget azért, ami történt, és amúgy ez a reakciód arra, ha jót tesznek veled? - Már egyértelműen ingerült, egyértelműen szándékos a fogalmazás, mintha ő is szúrni akarna, mondjuk az messze álljon tőle, hogy bántani is. De Perla ebben is magával ragadta, és még nem annyira tiszta a helyzet, hogy a megfelelő kérdésekkel építeni tudja azt, amit most éppen rombolni készülnek.
Észre sem veszi, hogyan ragad belé a feszült levegő, amikor Perla közelebb lép, és ő érzi, mennyire megbántotta azzal, amit mondott, de úgy tűnik, ez most egy oda-vissza játszma, aminek a szabályait igazán csak Perla ismeri. A második jel számára az, hogy a nő nem akarja elmondani, mi az a személyes indok - mert Gabe már szinte biztos ennek a jellegében -, amiért - és itt jön a harmadik -, neki távol kellene magát tartania Eddie-től.
Ő is mozdult egyébként, amikor Perla felé lépett, de csak akkor veszi észre, amikor megszólal, és érzékeli, hogy egymás előtt állnak, feszült tartással, mintha két oldalt képviselnének, és azok annyira ellentétesek lennének, hogy csak ütközve tudnak találkozni.
- Pontosan ez az, Perla. - A hangja nem kevésbé feszült, de egyfajta bensőséges suttogássá formálódik. Talán nem annyira halk, de messze is van attól, ahogy az előbb megemelte a hangját.
- Ez nem a telefonról, vagy a kórházi számláról szól, igaz? Velem van problémád. - Jelenti ki már kicsit hangosabban, de éppen csak annyira, hogy a normális hangszínt megüsse, mert ez nem titok, ezt nem kell halkan közölni, ez most neki kell ütközzön a másiknak, vagy sosem jutnak a végére. - Sosem állnál senki útjába, de te miattam állsz a saját fiadéba. Miért? - Ha Perla nem mozdul arrébb, akkor Gabe sem teszi, odagyökerezik a másik elé, figyeli a reakcióit, a vonásait, és a szeme valahol könyörög azért, hogy oszlassa el ezeket a felhőket a fejük felől, mert nem akar veszekedni a másikkal, egyáltalán.

Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
truth be told - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

truth be told - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
truth be told - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptySzer. Ápr. 19 2023, 19:33


Gabriel and Perla

When the moon is lookin' down, shinin' light upon your ground, I'm flyin' up to let you see that the shadow cast is me. I know that birds fly in different directions.


Szemtől szemben egyre feszültebb és feszültebb leszek minden pillanattal. A nyugodtsága tovább emeli a vérnyomásomat. Próbálom visszafogni magam, mert elég távol áll tőlem ez a fajta kiabálás, de ha nem is zeng tőlünk az egész folyosó, az ajtó előtt ülő nő biztosan hallja a hangos szóváltást. Ha érteni nem is érti, hallani hallja.

Egyetlen indokot tudnék felsorolni, ami a problémám. Nem gondoltam, hogy vissza fog kontrázni, ahogy átsuhan a meglepettség az arcomon, egy pillanatra ezt el is árulom szavak nélkül. Direkt csinálja, most kezdődik az igazi adok-kapok.

- Nem kell semmilyen szánalom adomány, Gabriel. Komolyan a pénzeddel akarod ezt megoldani? Csak fejezd be - válaszolom végül egy kis szünet után. Nem szeretném bántni még szavakkal sem, a probléma csak az, hogy az ész érvek és az “előbb gondolkodj, aztán beszélj” elvvel teljes mértékben szembe menve az érzelmeim beszélnek belőlem. Leginkább a düh.

- Nem, de nem minden szó nélkül kezdek magánakciókba - tárom szét a karjaimat. Ha szólt volna róla sem repestem volna az örömtől, akkor is kiakadtam volna és akkor is mindent megtettem volna azért, hogy a jövőben távol tartsam őket egymástól. Ha eddig nem volt Gabriel az életünk része, ezután sem akarom. Pláne így, hogy már látom, mennyivel többet tud nyújtani. Csak néhány papírról van szó meg egy telefonról, de ez bőven elég az önbecsülésem agyontiprásához. Nekem azért a kevésért is meg kell küzdenem, Gabrielnek viszont ez természetes.

- Ne forgasd ki a szavaimat - figyelmeztetem, amikor már érezhetően ő is ingerült és kezdi elveszíteni a magára erőltetett türelmet. Pontosan tudja, mire céloztam és szánt szándékkal fogalmaz így. Nem a segítség a legnagyobb bajom; olyan személytől jön a segítség, akitől nem akarom, hogy jöjjön. Tizenhét év alatt nem kértem tőle semmit, nem tartozott semmiféle felelősséggel a fia után, egyszerűen csak nem akarom, hogy most kezdődjön el valami. Elkeserít, hogy így bántjuk egymást. Soha semmi rosszat nem kaptam tőle, mindig azt nyújtotta, amire szükségem volt. Számára ok nélkül támadtam le, ami csak az eszembe jut, a fejéhez vágom. Számíthattam rá, hogy nála is el fog szakadni a cérna és ő is a lelkembe fog taposni. Csak azzal nem számoltam, hogy pont ezt fogja felhozni. Ezzel némileg sikerül kibillentenie a fene nagy határozottságomból, amikor közelebb lép és egyenesen a szemembe néz, akkor pedig igazán kezdem érezni a vesztemet. Szigorú vonásaimat nem tudom sokáig tartani, az arcom fokozatosan lágyul el, ahogy hallgatom Gabrielt. Nem akarok tovább veszekedni vele, nem akarom, hogy bántsuk egymást. Annyira jó volt őt újra látni, tudni, hogy minden rendben van vele, az élete sínen van, sikeres és megteremtette magának azt az életkörnyezetet, amire annyira vágyott. Óriási a kontraszt a legutóbbi találkozónkhoz képest. Akkor csak a jó emlékek jutottak eszembe, az a sok nevetés, a minőségi idő, amit együtt töltöttünk. Ezzel ellentétben most semmi jót nem tudok felidézni. Ott vannak, de a heves negatív érzelmek elhomályosítják. Leginkább az a félelem jut eszembe, amikor a pozitív tesztet a kezemben fogtam. Annyira kicsinek éreztem magam ebben a hatalmas világban, egyedül voltam, és tudtam, ha megmondom neki, akkor nem csak egyedül leszek, de még gyűlölni is fog. Gabriel most kitartóbb, mint én. A saját szabályaim szerint akartam végigvinni ezt a beszélgetést, ő viszont még a saját játékomban is megver. Gabriel nyert.

Hátrálok pár lépést és szó nélkül az ablakhoz sétálok. A hajamba túrok és hosszan fújom ki a levegőt. Kell egy kis tér, a közelsége nyomasztóan hat most rám. Rosszul érzem magam az előbbi néhány perc miatt, nem érdemelte meg, hogy így viselkedjek vele. Talán nem is rá vagyok igazából mérges, hanem saját magamra. Az én döntésem hozott minket ilyen helyzetbe.

- Nagyon szép innen a kilátás - sóhajtok fáradtan. Pár pillanatig csak figyelem a forgalmat, a rohanó embereket, a sárga taxikat és az utcai árusokat, akiknél kígyózó sorok állnak. Csak nézek, de nem igazán látom, ami az utcán történik. A fejem zúg, a gondolataim összevissza kavarognak és egyre csak azt érzem, nem bírom tovább magamban tartani, amit olyan régóta titkolok. Ha nem jelent volna meg ott a kórházban, ha nem történik az a baleset, most minden a normális kerékvágásban menne tovább; nem veszekednénk itt, nem vágnék a fejéhez ennyi mindent, és nem kéne attól tartanom, hogy perceken belül gyűlölni fog. - És ez az iroda… - Visszafordulok végül, de továbbra sem veszem fel a szemkontaktust. Képtelen vagyok az arcára kiülő érzelmekkel megbirkózni. - Hűha - bólintok elismerően, ahogy tekintetemmel feltérképezem most először a helyiséget. - Gyönyörű. - A modern bútorok nagyon ízlésesek, de még pont nem hivalkodóak. Látszik, hogy Gabriel szereti a szép és minőségi dolgokat, a giccs és az ész nélküli túlzás viszont távol áll tőle. - Tudod, Eddie elég korán jött - kezdek végül bele a kis kitérő után, ami igazán azért volt szükséges, hogy valamelyest rendezni tudjam a saját soraimat. Időt kellett nyernem, mert ez a majdnem tizennyolc év nem volt elég. - Sőt, meglepetés volt - mosolyodom el egy fél pillanatig, aztán ismét gondterhelten pillantok magam elé. - Nem így terveztem, és elég sok mindent megváltoztatott, jóformán mindent felborított. - A hangom mostanra üti meg azt a színt, ami elfogadható. A korábbi dühömnek nyoma sincs, ahogy viszont egyre tovább haladok a mondandómmal, kezdek félni Gabriel reakciójától. Szép lassan össze fogja rakni a képet. - Eléggé bepánikoltam és nem tudtam, mit tegyek. Eleinte magamat hibáztattam, és azt hittem, ez egy probléma, amit meg kell valahogy oldanom, hogy utána minden visszaállhasson a rendes kerékvágásba. - Még én is gyerek voltam, féltem, egyedül éreztem magam, megalázónak találtam erről beszélni bárkivel is. Az első gondolatom az volt, hogy még idejében véget kell vetni a terhességnek. Pár lépést teszek visszafelé, de még mindig tartom a tisztes távolságot Gabrieltől. - Nem tudtam megtenni - artikulálom halkan a szavakat. A mai napig életem egyik legjobb döntésének tartom és egy percig nem bántam, hogy megtartottam Eddie-t. - Fogalmam sem volt, mi lesz utána. Mindent újra kellett terveznem, minden, amit addig elgondoltam, a kukában landolt. Végül nem iratkoztam be az egyetemre sem, mert nem ment volna a kettő együtt. - A szüleim sokat segítettek, de csak rájuk hagyatkozni képtelen lettem volna. Meg kellett keresnem azt a pénzt, amivel eltarthattam magunkat. Ez az egyetem mellett lehetetlen lett volna. - Egyetlen dologban voltam csak biztos… - Félve a következményektől emelem Gabrielre a tekintetem. - Hogy te nem akartad volna őt - árulom el végre a lényeget elcsukló hangon. - Én meg nem akartam semmit rád erőltetni, amit te nem akartál volna - csóválom a fejem és kézfejemmel letörlöm az arcomon végigfutó könnyeket. - Nem illettünk bele a képbe. - És most sem illünk. - Sajnálom - suttogom halkan.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
truth be told - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
truth be told - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
truth be told - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
truth be told - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptySzer. Ápr. 19 2023, 20:17

“I'm just prayin' you can figure this out, and when there's nothing left, you know I'll still be around. And if all of this is dragging you under, I'll remind you of the world and its wonder. I'm just prayin' we can figure this out.”

A szánalom adomány egy olyan kijelentés Perlától, ami felér egy gyomron rúgással, és ha eddig meg is tudta valamennyire őrizni a türelmét az értelmetlen veszekedésük alatt, akkor annak most a maga módján annyi. Sosem gondolt úgy magára, mint aki ilyen érzelmek mentén költi a pénzét, és valahol nem tudja felfogni, miért ne lehetne ilyen módon kedves és adakozó, ha már egyszer megteheti. Nem tartozik neki Perla emiatt semmivel, és igazából nem a semmiből jött az egész, hiszen nem csak kárt okozott, de rengeteg stresszt, aggodalmat, szomorúságot, feszültséget, és még sorolhatná. Ez a nő mindenkinél jobban ismeri azt a fiút, aki régen volt, és Gabe-el nem történt más az évek során, minthogy öregedett. A lelke még mindig az a fiú, az a vehemens, élni és kiszakadni vágyó, viszont a végletekig becsületes és nagyon őszinte lélek, és amikor jót akart most tenni a Perlának és Eddie-nek, semmi más nem vezérelte, mint ez. A másik előtt alig ér valamit a pénze, a hírneve a szakmában, a cégének a nagysága, a projektjei hossza. Perla előtt csak az számít, milyen ember volt, és milyenné vált, amitől meg is ijedhetne, hiszen erős érzelmeket váltott ki belőle néhány napon belül, még sem fél tőle. Még most sem, miközben kiabál vele, és számonkéri rajta azt a módszert, ahogyan ő adni tud.
A gyerek benne követelné, hogy szívja vissza, amit mondott. A felnőtt inkább csak csalódott és dühös.
- Ez a véleményed rólam? Így látsz engem? Komolyan kérdezem. - A hangjában valami követeli a választ és a magyarázatot, de ehhez talán csak a sértett büszkesége ragaszkodik, mert Gabe egyszerűen csak szomorú. Izgatott volt az elmúlt napokban a másik miatt, örült minden percben annak, hogy visszahozta valamiféle felsőbb erő az életébe, akkor is, ha a lehető legbonyolultabb módon, és nincs most ereje ahhoz, hogy összetegye az apró puzzle-darabkákat, és megértse, miért kapja azt a másiktól, amit. Azt viszont határozottan érzi, egyáltalán nem ezt érdemli, még akkor sem, ha valamelyest túllépte a határokat.
Igaza van Perlának, szándékosan forgatta kissé a szavait, mert bántani akarta, legalább annyira, mint Perla őt, és ettől csak még szomorúbb és bonyolultabb ez az egész. Általában remekül tudja uralni a vonásait, most viszont minden kiül az arcára, átüt a dühén minden más is, amit érez, és olyanná válik, akár egy nyitott könyv, mert nem érzi a másik előtt szükségét annak, hogy sebezhetetlennek tűnjön. Perla előtt sosem akart annak tűnni.
Nem válaszol végül, mert Perla az ablakhoz sétál, ő pedig ott marad, ahova az előbb lépett, mert tanácstalan azt illetően, mit kellene még tennie, vagy mondania. Mintha a veszekedést hirtelen vágta volna el valami, amit már érez egy ideje, de még nem tudja róla az igazságot, ezért gombóc keletkezik a torkában, és ha nem is lélegzet-visszafojtva, de úgy figyeli a másikat, mintha nem akarna lemaradni a csattanóról. Tudja, hogy a miértekre kapja most meg a választ, és nagyon szeretné már tudni, miért esett neki Perla itt, és ilyen módon.
Ahogy a mondatok szépen egymás után illesztve kezdenek el egy történetet mesélni, először egészen rosszul érzi magát, hiszen nem kérdezte Perlát Eddie-ről eleget, pedig beszélgethettek volna róla is, amikor megitták a kávét a kórház büféjében. Próbálkozott, de az apján kívül nem sok minden került szóba a múltjukból, és mivel Perla róla nem akart beszélni, nem firtatta a dolgot. Mintha a szíve már hamarabb tudná, hová fog a másik kilyukadni, hirtelen hevesen kezd verni a mellkasában, egészen beleszédül, de még látja és hallja is a másikat elég jól ahhoz, hogy amikor végre kimondja, amit pár napja már érzett, Gabriel teljesen elfehéredik.
- Jézusom, Perla. - Ennyi telik tőle hirtelen, és úgy sóhajtja ki magából ezt a két szót is, mintha legalábbis fájna megszólalnia. Visszalép az asztalához, és úgy ül le megint a szélére, mint akinek semmi súlya nincsen, nem tartja már a testét semmi, valahogy mégis megül a szédülés közepette, amit érez. Szabályosan rosszul van, de nem a tényektől igazán, hanem úgy mindentől; vissza tudta volna számolni az éveket, erre már ott a kórházban rájöhetett volna, hiszen nem ostoba, és teljesen egyértelmű is volt valahol Perla kezdeti ellenkezésénél is, még sem merte. Nem mert tizenhét átkozott évet visszaszámolni, és a tudatalattija úgy fogta vissza ebben a törekvésében, mintha az életén múlna.
Ezer meg egy dolog kavarog a fejében, és mintha megsemmisülni készülne, úgy temeti két kezébe az arcát egy pillanatra. Nem akart gyerekeket soha, ez tény és való, de most kiderült, hogy majdnem tizennyolc éven keresztül számított volna rá két lélek is, ő még sem volt ott. Cserben hagyta őket a tudta nélkül, és ez olyan érzés, mintha valami nagyon súlyossal tarkón vágták volna, és nehezen kecmereg ki belőle, hogy tudjon végre mondani valamit.
- Hogy titkolhattad ezt el előlem? - Kérdezi egészen halkan, de a hangjában olyan néma düh fortyog, ami szinte vágja a szobában a csendet. - Hogy tehetted ezt velem? - Elveszi a kezét az arca elől, de arra már nem képes, hogy ránézzen a másikra. Az már hirtelen eszébe sem jut, hogy a nő ezt úgy értelmezheti, hogy ő ezt annyira nem akarja, hogy ennek a gondolatától van ennyire kiakadva, pedig meglepően nem. Valami számára egészen ismeretlen hajtja a szívét ennyire szaporán, de ez már nem a megsemmisült gyermektelenségének szól, hanem egy olyan oldalának, amiről sosem tudta, hogy létezni fog valaha.

Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
truth be told - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

truth be told - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
truth be told - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptySzer. Ápr. 19 2023, 21:26


Gabriel and Perla

When the moon is lookin' down, shinin' light upon your ground, I'm flyin' up to let you see that the shadow cast is me. I know that birds fly in different directions.


Nem gondolkodom, azon a ponton már rég túl vagyok. Az érzelmeim teljesen elvakítanak, szinte fel sem fogom teljesen, amiket kimondok. Bántó szavakat vágok hozzá folyamatosan; a pánik, hogy esetleg Eddie-vel megismerik egymást, közben a titkom pedig engem porrá zúz, abszolút átveszi a józan ész felett az uralmat. Egykor Gabriel állt hozzám a legközelebb, most mégis őt bántom a legjobban. Nem tudtam némaságba burkolózni és eltűrni mindazt, ami egy délelőtt alatt a tudomásomra jutott, a tűréshatáromat bőven átlépte ezzel sokszorosan is. De egy idő után ő is bánt, amivel csak jobban gerjeszti bennem a feszültséget, egészen addig, amíg egy övön aluli pontra nem tapos.

- Tudod, hogy nem ezt gondolom rólad - kontrázok rá hevesen, de őszintén. Már nem tudom visszaszívni, amiket kimondtam, abban sem vagyok biztos, hogy jóvá tudom-e tenni valahogy majd. Ha ideges az ember, sok meggondolatlan szó hagyja el a száját még olyan emberekkel szemben is, akik nem ezt érdemlik. Ebbe a hibába esek én is, sűrű köszönömön kívül más nem járna neki. A büszkeségem nem engedi bevallani, de fogalmam sincs, hogy fizettem volna ki a kórházi számlát, Eddie egy ütött-kopott vacak telefont kapott volna, és ez a lehetőség, amit Gabriel cégénél kaphat, óriási lökés lenne neki - anyagilag és szakmailag is.

Céltudatosan jöttem ide, Gabrielt ki akartam radírozni az életünkből, és biztos voltam benne, hogy ez a veszekedés elég lesz hozzá. Egyszer már elengedtem, most szabályosan el akartam lökni. Arra nem számítottam, hogy ennyire kitartó lesz és nem követi az általam felvázolt forgatókönyvet. Ismerem jól, soha nem adott fel semmit könnyen, mégis beleálltam ebbe a veszekedésbe - ez is jól bizonyítja, mennyire nem tiszta az ítélőképességem most. A törekvéseimre való reményeimet pillanatok alatt zúzza össze, a magabiztosságom álcáját lerántja rólam, és tehetetlenül, félelmekkel tele állok előtte. Hamar fordult a kocka, pár perce még én kértem számon tőle a miérteket, most pedig én tartozom egy vallomással. A rohanó város képe segít, addig sem kell Gabriel arcát magam előtt látnom. Ha eddig úgy érezte, hogy bántom a szavaimmal, ezután mi lesz? Nagyon távolról indulok. Szükségem van rá, hogy messziről vezessem fel a témát, mert a körítéssel is nyerek egy kis időt. De minél tovább húzom, annál apróbb görcsbe rándul a gyomrom. Nagyon nehéz kimondanom azokat a szavakat. Akár hiszi, akár nem, nem csak neki fáj ez a vallomás. Egy darabig vissza tudom tartani a könnyeimet, a végére viszont feladom, nem megy tovább. Minden lehetséges reakcióra számítva távol maradok tőle. Nem attól félek, hogy esetleg bántana, inkább szeretnék neki teret adni. Nagyon rosszul érzem magam, amikor szabályosan elfehéredik az igazságot hallva. A kettőnkre rátelepedő rövid csönd nyomasztó, a levegő hirtelen fojtogató lesz, de az az érzésem, hogy most a friss levegőn is ugyanez a benyomásom lenne. Soha nem láttam igazán dühösnek, a hangjából kihallatszó indulat csak újabb ok a gyomorgörcsre. Bárcsak kiabálna és őrjöngne, ennél az is jobb lenne. A csöndes haragnál nincs rosszabb. Most ő kerüli a tekintetem, amire minden oka megvan. Utálom magam, mert ilyen helyzetbe hoztam őt, kettőnket és Eddie-t is - aki még nem is tud róla.

- Nagyon sajnálom - suttogom halkan könnybe lábadt szemekkel. A miértekre nem tudok neki magyarázatot adni, ezt gondoltam akkor jó megoldásnak. Fáj így látnom őt, főleg azért, mert én okoztam ezt. - Nem tudom, ez tűnt helyesnek… - motyogom szipogva, a sírástól levegő után kapkodva. - Sajnálom…




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
truth be told - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
truth be told - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
truth be told - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
truth be told - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptySzer. Ápr. 19 2023, 21:55

“I'm just prayin' you can figure this out, and when there's nothing left, you know I'll still be around. And if all of this is dragging you under, I'll remind you of the world and its wonder. I'm just prayin' we can figure this out.”

Csak hallgat, hosszan, mintha az elméje felmondta volna a szolgálatot, pedig nincsen így; lehet az lenne a legjobb, ha eltávolodna mindettől, legalább néhány napig, és feldolgozná csendesen a hallottakat, de ahogy eddig sem volt képes tétlenül engedi az eseményeknek, hogy csak úgy haladjanak mellette, ez nem változik meg, még egy ilyen sokkoló hír hatására sem.
És meglehet, nem itt, és nem most kellene, de az agya igyekszik feldolgozni azt, amit Perla mondott, és ez nem könnyű, tekintve, hogy tizenhét évvel kell mindezt megtennie, amíg ő sikeres volt, és úgy fürdött benne, ahogyan nem szégyellte, miközben Perla egyedül igyekezett megbirkózni az amúgy közös gyermekükkel, és ő ott is lehetett volna, ha a másik nem dönt az ellenkezőjéről.
Hallgat, mert csak a felszíni dolgokat tudja most értelmezni, de ahogy halad előre, semmivel sem érzi magát jobban magát, bár az arcába a vér már visszatért, és talán a pillantása sem annyira dühös és megvető, mint amilyenre elsőnek sikeredett. Nem nyugszik meg, mert ez ebben a pillanatban lehetetlennek tűnik, de már ha keresné sem tudná ezt a hirtelen jött, undok érzelmet a magáénak tudni ismét. Egyszer csak a rengeteg gondolat közé odavisszhangzik Perla sírásának a hangja, csak ekkor emeli rá azt a fáradt tekintetet, azokat a teljesen kimerült vonásokat, amiket Gabriel senkinek nem hagy látni rajta. Mintha feltették volna az i-re a pontot, mintha ennyire lett volna szüksége ahhoz, hogy megrogyjon egy kicsit, vagy legalább lehessen rajta látni, hogyan hajszolta szét magát az elmúlt tíz évben, és soha és semmi nem volt elég erős ahhoz, hogy kibillentse ebből, vagy meg tudja állítani.
Perla mindent a feje tetejére állított, de nem tudja megvetni érte. Mindig csodálta azt a tiszta lelket, amivel a másik rendelkezett, meglehet egy időben talán irigykedett is rá, és ez a lélek nem képes rosszindulatból cselekedni. De akkor miért..?
Azt akarja mondani, hogy szeretné, ha most hazamenne a másik. Hozzá fűzné legszívesebben, hogy időre van szüksége, mert ez teljességgel hihetetlen, és nem tud mit mondani neki rá. Arra már csak gondol, hogy innentől minden más lesz, mert elszaladni nem fog, de nem is tudja elképzelni, hogy felvesz egy olyan szerepet, amitől világ életében rettegett, de kötelessége lesz, mert..
Mert ez az egész csak erről szólt, mindig is. Hogy rettegett apává válni, hiszen neki nem volt példája arról, hogyan kell ezt jól csinálni, annyira meg nem bízott a képességeiben, hogy nulla tudással belevágjon, hátha nem rontja el. Zsigerig hatolt a félelem, hogy el fogja rontani, de ilyet egy olyan büszke férfi, mint ő, nem mond ki soha. Mert, ha kimondta volna, annyira kevésnek érezte volna magát miatta, mint most, hogy kiderült, van egy fia, akiről eddig nem gondoskodott.
Az ő szemébe is odaszökik néhány könnycsepp, ahogy odalép a síró Perlához, és végre megteszi azt, amire napok óta vágyik, pedig lehet, nem lenne szabad, mert az ő szíve máshol kellene dobogjon, mégis erősen magához öleli a másikat, mert most kevés dolog számít igazán, és ami viszont igen, annak valahogy semmi értelme nem kellene, hogy legyen.
Percekig nem szólal meg, mert fogalma sincsen, hogyan lesz innen tovább. Valahol fél attól, hogy bár elmondta, Perla továbbra sem akarja majd, hogy a képben legyen, de azt már sehogy sem tudná elképzelni, hogy csakúgy eltűnjenek a képből. Valószínűleg, ha alszik rá egyet, ezt egyáltalán nem is akarná, de egyedül nem fogja tudni összeszedni a széthullott gondolatait.
- Nem tudom, mit mondjak. - Suttogja a másik hajszálai közé őszintén, aztán sóhajt egyet, és kimondja azt, amivel el akarta küldeni nem is olyan régen a másikat, csak éppen képtelen volt rá.  - Időre van szükségem, hogy felfogjam. - Nehezen, de elengedi Perlát az öleléséből, de nem mozdul egyelőre, csak igyekszik megtalálni ebben a hatalmas káoszban a másik tekintetét, hátha talál benne valamit. - És válaszolnod kell majd a kérdéseimre. - Nem szokta ezt a szót használni, hiszen az életben úgy gondolja, semmit sem kell csinálnia egyiküknek sem, most mégis, mintha joga lenne hozzá, hogy ezt mondja.
- Eddie gondolom nem tudja. - Ki sem kellene mondania, hiszen szinte biztos benne, de nem akarja, hogy a levegőben lógjon, mert nem ott van a helye, hanem itt, közöttük. Azt már nem fűzi hozzá, hogy joga van tudni róla, mert az már úgy érzi, egy másik beszélgetés lesz.

Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
truth be told - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

truth be told - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
truth be told - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptyCsüt. Ápr. 20 2023, 22:19


Gabriel and Perla

When the moon is lookin' down, shinin' light upon your ground, I'm flyin' up to let you see that the shadow cast is me. I know that birds fly in different directions.


Bántja a fülemet a kettőnkre telepedő csend. A vallomásom árkot ásott közénk, amit egyelőre nem tudom, hogyan fogunk áthidalni. Az évek messzire elsodortak minket egymástól, a kórházban ismét összetalálkoztunk, az elmúlt pár perc pedig olyan hirtelen rántott ismét távol minket… Szeretnék magyarázkodni, de egyrészt nem vagyok rá képest, másrészt attól tartok, az csak tovább rontana az így is necces helyzetünkön. Talán az a legjobb, ha csöndben maradok, teret és időt adok neki, amennyire csak szüksége van. Már rég nem azt a játékot játsszuk, amit én szerettem volna; azt az egyet felejtettem el, hogy Gabriel legalább annyira határozott, mint én, őt nem lehet ennyivel megadásra késztetni. A tény, miszerint van egy fia, mégis megtörte és belé fojtott minden szót. Nem azok az érzelmek csillannak fel azokban a végtelenül barna szemekben, amiket annyiszor láttam még kamasz korunkban. Ez idegen és ijesztő, és elborzaszt, hogy mindezt én okoztam.

Most már talán másképp csinálnám, ha vissza tudnám forgatni az idő kerekeit. A kezdetektől fogva őszintének kellett volna vele lennem. Azt gondoltam, ha kiterítem a lapjaimat, ő csak belém rúgna, elbona, mint egy használt rongyot, hibáztatna, nemes egyszerűséggel hátat fordítana és tudomást sem venne a fiáról - ezt akartam elkerülni bármi áron. Még mi is gyerekek voltunk, a fenébe is, mégis hogy láthattam volna át racionálisan a helyzetünket? Talán rossz döntést hoztam és hibáztam, de soha nem akartam őt szánt szándékkal bántani. Most sem akarok semmi olyat Gabrielre erőltetni, amit nem akar. Tudja az igazságot, ez viszont nem jár kötelességekkel. Eddig is jól megvoltunk ketten Eddie-vel, ezután is minden maradhat a régiben.

Kezd fojtogatóvá válni a levegő, most már csak szeretnék hazamenni és egyedül lenni. Akkor nem kéne ezt a fájdalmas csalódottságot látnom Gabriel arcán, nem vágnánk több keresetlen szót egymáshoz, vége lenne ennek a vitának és nyugodtan süllyedhetnék el szégyenemben. Zihálás közepette már csak akkor tűnik fel a közeledő Gabriel, amikor megáll előttem. Ez az egy pillanat nem elég felkészülni az újabb szurkálódásra, nem tudom ilyen gyorsan összeszedni magam és a gondolataimat. Szidalmak helyett egyszerűen magához húz és olyan szorosan ölel át, ahogy réges rég nem tette soha senki. Nehezen hiszem el, hogy akit az előbb még letámadtam és szavakkal bántottam, a visszavágó helyett átölel és el sem enged. Beletelik egy kis időbe, mire ezt felfogom, de amikor végre elhiszem, akkor én is viszonzom. Teljes mivoltommal belesimulok ölelésébe és úgy kapaszkodom belé mintha ő lenne a mentőövem, akin az életem múlik. Ez a csönd most jó csönd. Ez elől nem akarok elmenekülni, nem keresem a kiutat, nem érzem fojtogatónak és kellemetlennek.

- Sajnálom - ismétlem szinte suttogva önmagam, amikor ismét hangot ad elképedtségének. Nem tudok elégszer bocsánatot kérni az elmúlt tizenhét évért, akár ezerszer is elmondhatnám, mennyire sajnálom, az sem lenne elég, nem könnyítene a lelkiismeretemen. Nem is tudom, meddig állunk így, de amikor Gabriel elhúzódik, már egészen nyugodt vagyok, a légzésem kiegyensúlyozottabb, a tekintetem is kevésbé fátyolos.

- Tudom - bólintok engedelmesen. Kész vagyok neki bármennyi időt megadni és az összes kérdésére válaszolni. Többé nem akarok ilyen súlyos titkokat cipelni, hazudni, vagy ferdíteni az igazságot. Jogában áll tudni bármiről, ami Eddie-t érinti. De egyelőre ahhoz tartom magam, hogy jó lenne távol tartania magát tőle. Eddie nem tudja az igazat és nem akarom, hogy Gabriel ezen változtasson. - Nem. És szeretném, ha ez még így is maradna. - Attól tartok, ez egy újabb téma lesz, amiben különböző nézeteket képviselünk. - Eddie úgy tudja, hogy az apja meghalt, mielőtt megszületett volna.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
truth be told - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
truth be told - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
truth be told - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
truth be told - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptyCsüt. Ápr. 20 2023, 23:06

“I'm just prayin' you can figure this out, and when there's nothing left, you know I'll still be around. And if all of this is dragging you under, I'll remind you of the world and its wonder. I'm just prayin' we can figure this out.”

Talán soha nem fogja bevallani sem magának, sem másnak, de Gabriel elég régóta magányos. Beletette a lelkét a cégébe, és évek óta azt várja, hogy ezt a cég majd visszaadja, de ez nem egy olyan körforgás lett végül, mint, amilyennek elképzelte, viszont okoz annyi örömet, hogy megelégedjen a magánéletével ilyen formában. A tudatalattijából ez sem tör fel napi szinten, csak jeleket vél felfedezni, üres perceket, amikor mintha valami hiányozna, de nem érti, mi az, és olyankor még több munka, még több túlóra, még több terv és épület segít rajta. Imádja ezt csinálni, szóval ha elkezdené boncolgatni, hol a hiba a rendszerben, azt nem biztos, hogy el tudná cipelni, mert akkor darabjaira kellene szednie mindent, és egyesével vizsgálgatni a darabokat, hogy aztán kiszedje azokat, amik ezt a végtelen ürességet képesek benne okozni. Ő csak így képes változtatni, ezért sem változtat túl gyakran az életén; az állandó kimerültség mellett nincs ideje földre rogyni, mert darabokra szedve másképp nem tudná elképzelni magát.
Aztán megjelenik Perla az életében, mint egy villám a viharos rét kellős közepén, ahol semmi más célpont nincsen, csak ő, és természetéből adódóan belé is csap, felborítva nagyjából mindent. Érezte ezt már a vallomás előtt is, és amikor arcon csapja az igazság, semminek sincsen már értelme.
Sokáig nem találja a megfelelő szavakat, ahogy azoknak a helyét sem az irodájában, és ha valakiről, róla különösen el lehet mondani, hogy nem szereti a meglepetéseket. Oda szokott figyelni a reakcióira, sokat foglalkozik azzal, mit látnak belőle mások, milyen véleménnyel vannak róla, mennyire udvarias, mennyire megnyerő, mennyire kedves.. Most egyik sem tudna hirtelen lenni, és talán azért hallgat, mert az az önmaga, amit felépített ugyanúgy, ahogyan ezt a céget sok-sok év munkájával, most sehol sincsen. Hiába hívja, hiába akarja mindenáron úgy beállítani ezt, mintha hatással sem lenne rá, hirtelen a semminek sincs értelme felvilágosítja arról, hogy csak ennek van.
Ha pedig csak ennek van, akkor csak Perlának van. És neki most kell egy stabil, nagyon stabil pont a káosz közepén, különben nem tudja, mi fogja elhagyni a száját, megbántani viszont nem volna képes még egyszer a másikat, éppen eléggé zavarja az elmúlt néhány percben elhangzott sértések sora mindkettejüktől, mert ő nem ezt akarta, és megfogalmazni sem tudná, mennyire nem. Pedig minden joga meglenne az összes szóhoz, sértéshez, vádhoz, ami eszébe jut, de igenis vannak károk az életben, amiket soha nem lehet később már helyre hozni, és nem akar abba a hibába esni, hogy ők ebbe a helyzetbe kerülnek.
Perla lesz a biztos pontja, ezért lép oda hozzá, és öleli át úgy, ahogyan már talán évek óta vágyott rá. Pedig menekülnie kellett volna tőle, már csak azért is, mert a tudatalattiját piszkálgatni nem túl szerencsés, a világát, mindent, amit jól ismer kockáztatni felelőtlenség valahol, arról nem is beszélve, hogy őt várja haza valaki, amiről hirtelen azt sem tudja, mit gondoljon annak fényében, amit megtudott.
Teremt kettejüknek ezzel egy buborékot, ahol néhány percig nincsen harc, nincsenek vádaskodó szavak, nem fáj senkinek, és a hamis béke legalább annyira szükséges most Gabrielnek, mint lélegezni. Nem tudja, hogy naiv, vagy csak teljesen sokkos, amiért elhiszi, hogy ennyi talán elég, ennyivel rendbe tudja tenni az egészet, mikor egy épeszű gondolat is elég ahhoz, hogy rájöjjön, ez ennél sokkal bonyolultabb. Mindjárt kiderül majd, hogy ő hiába a tettek embere, a keze nagyon is meg van kötve, ezt pedig általában nehezen viseli.
- Perla... - Szakad ki belőle mérgesen, és nem tudja, hogy a másik szavai zavarják-e jobban, vagy a méreg, ami megint odakúszik a hangjába. Arra a békére vágyik, amit az előbb megéltek, de amint véget ért az ölelés, már alig tudja felidézni az érzést, amit kiváltott.
Úgy teremti meg a szükséges távolságot, hogy leül az egyik fotelbe, ahová az ügyfeleit, vagy az alkalmazottait szokta ültetni, amikor beszél velük, és megint a kezébe temeti az arcát, hátha így nem látszik rajta az a káosz, amit annyira meg akart szüntetni az előbb.  - Ezt mégis hogyan képzelted el? - Nyögi bele a tenyerébe. - Egész életében hazudni akarsz neki? És engem hol szeretnél tudni ebben az egészben? - Ha már megsebezte a büszkeségét, valahogy nehezen tudja felfogni, hogyan gondolja, hogy Gabe nem tesz majd meg mindent, hogy befoltozza. Fogalma sincsen, mit tehetne, vagy mit kellene tennie, de csendben megülni magában biztosan nem tudna.
Van itt valami azonban, amit mindennél előbb tudni szeretne.
- Miért mondtad azt neki, hogy meghaltam? - Már azelőtt elveszi a kezeit, és néz Perla szemeibe, hogy egyáltalán elkezdené a mondatot. Nagyon furcsa számára a megfogalmazás, mintha ezzel válna igazán valósággá, hogy van egy fia, aki lassan felnőtt, és semmit nem tudott róla eddig.
Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
truth be told - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

truth be told - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
truth be told - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptyPént. Ápr. 21 2023, 11:33


Gabriel and Perla

When the moon is lookin' down, shinin' light upon your ground, I'm flyin' up to let you see that the shadow cast is me. I know that birds fly in different directions.


Most mindennél jobban szükségem van egy támaszra, mielőtt a tetteim következménye a földre taszít. Megtettem, amit már nagyon rég meg kellett volna, kiterítettem a lapjaimat, őszintén kitárulkoztam, és ennyire sebezhetőnek még életemben nem éreztem magam. Legalább annyira félek, mint amikor szembesülnöm kellett a ténnyel, hogy terhes vagyok. Folyamatosan az jár a fejemben, hogy most mi lesz, ezek után hogyan tovább, mitévő legyek, de a válaszokat már nem tudom magamnak megfogalmazni. Abban sem vagyok biztos, hogy más választ tudna adni ezekre az egyszerű, viszont a helyzetünket tekintve nagyon bonyolult kérdésekre. A támasz onnan jön, ahonnan a legkevésbé számítok rá. Gabriel ölelésében találom magam, és hirtelen annyira ismerős érzés fog el; mintha csak tegnap lett volna, hogy ezek az erős karok utoljára magukhoz húztak. Most mégis valami más, már nem ugyanaz, mint régen volt. Most a biztonság törékeny illúzióját adják, pillanatnyi vigaszt, aminek lassan vége. Nem akarom, hogy vége legyen, de a csöndes, nyugodt percek elmúlnak. Most nem tudunk úgy mosolyogni, mint a kórházban, nem törnek fel a kellemes emlékek, nem azt a Gabrielt látom magam előtt, akit szeretnék.

Ahogy lassan elválunk egymástól, nem csak az a kellemes idill tűnik el, amire mindkettőnknek óriási szüksége volt ebben a káoszban, hanem a tűzszünet is a végéhez ér. Ismét méreg fut át Gabriel arcán, a hangja is erről árulkodik. Gyorsan fordult a kocka, most ő az, akinek minden oka megvan a másikra haragudni. Minél őszintébb vagyok, annál rosszabb a helyzetünk. Az évek során sokszor elgondolkodtam mi lett volna, ha… kezdetű képzelgéseken, a kórházban már inkább azzal kacérkodtam, mi lenne, ha… Sosem tudtam őt kiverni a fejemből igazán, de elfogadtam, hogy számunkra nem volt közös jövő. Megtanultam ezzel együtt élni, beletörődtem, mert nem tehettem mást. A kórházban nem tudtam nem arra gondolni, mi lenne, ha… Ott volt mellettem, együtt aggódtunk Eddie-ért, hiába titkoltam előle akkor még az igazságot. A szüleim szerint jól tettem, hogy távol akartam tartani tőle. Aki egyszer ilyen vaskalaposan elhatározza, hogy az ő életében nincs helye gyereknek, az felnőtt korára sem feltétlen fog megváltozni. Ráadásul az igazság ennyi idő múltán sokkal jobban fáj. Az igazság kiderült, én pedig minden kimondott szavammal azt érzem, egyre jobban távolodik tőlem. A hab a tortán a menyasszonya, aki miatt még csak nem is szabadna ilyen gondolatokat megfogalmaznom magamban. Szeretném legalább valamelyest rendbe hozni a kettőnk kacifántos viszonyát, amihez a legjobb út az őszinteség, mégis ellentétest hatást érek el vele. Lesütött tekintettel, a szemem sarkából figyelem, ahogy leül és arcát a kezeibe temeti.

- Fogalmam sincs - csóválom a fejem tanácstalanul. Vannak kérdések, amikre nincsenek egyelőre válaszaim, amik meg esetleg lennének, túl elhamarkodottnak bizonyulnak most. - Nem tudom, Gabriel. Eddig sem volt felé semmi kötelezettséged, ezután sem fogok semmi olyat erőltetni, amit nem akarsz. - A döntésemet is ennek fényében hoztam meg anno, most viszont, hogy már tud Eddie-ről, nem akarom teljesen ellökni. Azt szeretném, ha most ő döntene. Ha részt akar venni a fia életében, nem fogom megtiltani, ha ennek az ellenkezőjére jutna, akkor minden maradna a régi felállásban. Mélyen legbelül, azt hiszem, abban reménykedem, hogy meg akarja ismerni Eddie-t. Nagyon sok mindenben hasonlítanak egymásra, Eddie életéből pedig mindvégig hiányzott egy apafigura, akire felnézhet. Gabriel még csak nem is tudja, mennyire tökéletes lenne erre a szerepre.

- Leülhetek? - kérdezem egy másik fotelre mutatva, mert már nem sokáig bírok állva maradni. A kérdésével ismét olyan témát feszeget, amiről számomra kellemetlen beszélni. - Eddie gyakran érdeklődött az apja felől. - Főleg, amikor kisebb volt. Nem igazán fogta fel a történteket, csak annyit érzékelt belőle, hogy neki nincs apukája. És a szívem szakadt meg érte, de képtelen voltam elmondani neki az igazat. - Könnyebb volt így, mint azt mondani, hogy van valahol egy apukája, aki sosem akarta őt. - Mégis hogy kellett volna ezt elmagyaráznom neki? Még csak kisgyerek volt, nem akartam, hogy ezzel a tudattal nőjön fel. Igen, a könnyebb utat választottam, mert azt gondoltam, ez a jobb megoldás. Az ő érdekeit tartottam szem előtt, azt néztem, mi a legjobb neki. És akkor ez volt.





Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
truth be told - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
truth be told - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
truth be told - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
truth be told - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptyPént. Ápr. 21 2023, 13:48

“I'm just prayin' you can figure this out, and when there's nothing left, you know I'll still be around. And if all of this is dragging you under, I'll remind you of the world and its wonder. I'm just prayin' we can figure this out.”

Már a fotelben ül, a kezébe pedig azért temeti az arcát, mert mindenáron a másikat szeretné nézni, de valami belül azt az érzést tolja kifelé, hogy bármennyire akarja, valahogy nem képes rá. Ott érzi a másik érintését még a bőrén, az orrába odaragadt az illata, de minden kellemes emlék és mozdulat valahogy elhalványul attól, ahogy az igazság a levegőbe került, ő pedig szeretne legalább annyira érett és okos lenni, mint amilyennek gondolja magát, de csak elbújik, mint egy gyerek, aki nem akarja hallgatni, ahogyan dorgálják.
A traumái a gyerekkorából valóak, ezért mikor megtörténik az, amitől a legjobban félt egész életében, teljesen normális, hogy ide kapcsol vissza, csak épp ő ezt nem látja, nem gondol rá, nem érzi. Csak azt, hogy most így talán egy kicsit jobb, így nem jön ki belőle a düh, nem mérgezi a szavait semmivel, amivel nem akarja, és nem szór szikrákat a szeme Perla felé, mert attól tart, ha egy szikra elkapja őt, még a végén lángra lobban. Jobban, mint Gabe, jobban, mint mindkettejük az elmúlt néhány percben, és akkor a káosz már nem csak az lesz, de csatamező, ahová nem akar odalépni.
- Ez nem így működik. - Amikor megszólal, azt még mindig a tenyerébe teszi, és olyan fáradtsággal sikerül kipréselnie a mondatot, mintha az, amit mondott teljesen evidens lenne, neki mégis magyaráznia kellene. Felnőtt ember, és a világ szégyene nem volna elég ahhoz, hogy leírja őt, ha esetleg nem kezd el aktívan részt venni az életükben. Fogalma sincsen arról, milyen munka felnevelni egy gyermeket, ő csak annyit ismer, amit a környezetéből látott éveken keresztül, hiszen a tíz ujjára nem fér fel az összes unokatestvére, és nekik vannak gyerekeik, akiket már elég nehezen tart számon.
Nem tudja, honnan nyeri a bátorságot, hogy Perlára tudjon nézni, de végül leereszti a kezét; valószínűleg, mert talált magában valamit, ami sokkal jobban érdekli a gondolatainál, amiket úgysem lenne képes sorba rendezni most, akármennyire is erőltetné. Erő sincsen már benne ahhoz, hogy ez megtörténhessen, mert amint a szín visszafutott az arcára, minden vonására odaült az a kimerültség, amit úgy tíz éve igyekszik leplezni mindenki előtt.
Nem mond először semmit, csak bólint a másiknak, mert a fotel nincsen túl közel hozzá, és Gabriel úgy érzi, egy időre nem akarja sem a bőrét, sem az illatát érezni, legalább addig, amíg néhány napig nem képes komolyabban elvonulni az összes gondolatával, egyedül.
- Én gyerekeket nem akartam, Perla, nem Eddie-t. - Nem biztos, hogy kettejük közül bármelyikük is érti elsőre, mit akar ezzel mondani, és ez az ő tudatalattija valójában, aki próbálja a mélyre zárt gondolatokat kiereszteni, és a traumákat elkezdeni feldolgozni. Amennyit Gabe ért belőle, azt megpróbálja most elmondani, közben pedig rákönyököl a térdeire, de nem dől túlságosan előre. - Én látok különbséget aközött, ha valaki tervezetten nem akar gyereket, és ha valaki egy megfontat nem akar felnevelni. - Azt már nem fűzi hozzá, hogy az utóbbira lehet képes lett volna, mert valahol bántja, hogy Perla úgy gondolta, képes lett volna hátrahagyni őt, és a közös gyermeküket abban a tudatban, hogy ő a szerelmük gyümölcse, és felelősséggel tartozik érte; nem azért, mert ezt várják el tőle, hanem azért, mert ő így érzi. És Gabriel valahogy mindig úgy gondolta, a szeretet innen kell, hogy fakadjon, a többit pedig akár az idő is alakíthatta volna, ha megadják neki az esélyt.
Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
truth be told - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

truth be told - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
truth be told - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptyPént. Ápr. 21 2023, 23:21


Gabriel and Perla

When the moon is lookin' down, shinin' light upon your ground, I'm flyin' up to let you see that the shadow cast is me. I know that birds fly in different directions.


Szemeimet lesütve állok egymagamban, miközben Gabriel a fotelbe roskadva próbálja még mindig megemészteni a hallottakat. Nehezemre esik ránézni, mert miattam és a hazugságom - vagy épp az igazság - miatt érzi magát így. Utálom magam ezért, akaratlanul is bántottam. Tizenéves fejjel sok érvet fel tudtam sorakoztatni saját magam és a gondolataim mellett, most viszont azt érzem, nincs mentség a tetteimre. Szeretnék elbújni a haragja és a megvetése elől, nem akarom magamon érezni az indulatait.

- Mit szeretnél, mit mondjak? - kérdezem immáron a szemeit keresve. Úgy tűnik, akármi hagyja el a számat az nem elég jó. - Nem az a kérdés most, én hol látlak téged ebben. Neked kell eldöntened, hogy mit akarsz. - Mindketten tudjuk, hogy ez most az ő életét borítja fel, ha esetleg úgy dönt, részt szeretne venni Eddie életében. Illetve, az ő életét borítja fel jobban. Neki kell hozzászoknia a tudathoz, hogy van egy fia. A kérdés továbbra is inkább az, hogy befér-e Eddie az ő életébe, abba a megszokott idillbe, amit maga köré felépített az évek során. Arról nem is beszélve, hogy a menyasszonya bizonyára nem örülne Eddie jelenlétének.

Amikor zöld lámpát kapok, belesüppedek az egyik fotelba. Szükségem van néhány pillanatra rendszerezni a gondolataimat. Annyira nehéz lett volna Eddie-vel arról beszélni, hogy miért nincs velünk az apukája… Ő meg olyan kicsi volt, és nem akartam, hogy sokat agyaljon az apukáján. De még így is gyakran előfordult, főleg kisebb korában, amikor a leginkább szüksége lett volna egy fiúnak, hogy fiús dolgokat csinálhasson az apjával. A legközelebbi férfi hozzá a nagyapja volt, de az mégsem olyan, mint egy apa. Neki kimaradt minden közös élmény, minden apa-fiú program, ami a többi gyereknek természetes volt. Sokszor láttam szomorkodni, de ha még az igazat is el kellett volna mondanom neki Gabrielről, az összetörte volna a kicsi lelkét. A könnyebbik utat választottam, így keveset, aztán még kevesebbet beszéltünk az apja hiányáról. Azt hiszem, ahogy nagyobb lett, megértette, mit jelent az, hogy meghalt az apja. Aztán beletörődött és elfogadta.

- Most ezt mondod, de az isten szerelmére, Gabriel, mi is csak gyerekek voltunk még! - Idegesen állok fel a fotelből és teszek pár lépést az ablak felé. A szememre vetett szavak rosszul esnek, mert azt szajkózza velük, hogy most én vagyok kettőnk közül a rosszfiú. Az előbb még alig bírtam megállni a lábaimon, most már ismét a fellobbanó indulat hajt. - Én is csak gyerek voltam - fordulok vissza felé nyomatékosítva a tényeket. Tizenhét évesen ki az, aki csak jó döntéseket hoz? - Van róla fogalmad, mennyire féltem? - kérdezem elcsukló hangon, majd egy kis szünetet tartok, amíg összeszedem magam. -  Tudod, milyen érzés volt ezt az egészet átélni? Most azt mondod, más tudatosan nem tervezni és más egy már létező gyereket nem felnevelni. Tizenhét évesen mit mondtál volna? - szegezem neki a kérdést, amire nem is igazán várok választ tőle. Amit szeretnék vele megértetni az talán az, hogy nem annyira fekete vagy fehér ez, mint amennyire ő próbálja ezt elhitetni velem.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
truth be told - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
truth be told - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
truth be told - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
truth be told - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptySzomb. Ápr. 22 2023, 08:00

“I'm just prayin' you can figure this out, and when there's nothing left, you know I'll still be around. And if all of this is dragging you under, I'll remind you of the world and its wonder. I'm just prayin' we can figure this out.”

Maga sem tudja, mit szeretne hallani, hiszen ez az a helyzet, amin semmi sem segít majd, talán csak egy kis idő. Perla hiába kér bocsánatot, attól nem fáj kevésbé, és hiába érvel maga mellett - amit egyébként a szíve mélyén tökéletesen megért, csak túlságosan zaklatott ahhoz, hogy önmagán kívül most bárkire gondoljon -, valahogy nem akarja megérteni az ő oldalát, hiszen lehetett volna ez másképp is.
A tudatalattija már siratja az elmúlt tizenhét évet, és bár hirtelen, semmiből jövő vágyat nem érez arra az igazság birtokában, hogy gyereke legyen, de ez sem ennyire egyszerű. Azt érzi, gondoskodni akart volna Perláról, a torkára éget egy csomó szót a tény, hogy egyedül kellett az egészet végigcsinálnia, és ő nem volt ott. Továbbra sincsen lehetősége elképzelni sem, milyen lett volna gyerekkel, de ahol szükség van rá, annak a helyzetnek Gabriel nem szokott hátat fordítani. Egyik oldalnak sem fair, ami most ebben az irodában történik, és lehet okosabb volna tényleg hazaküldeni Perlát, amit valamiért egyelőre nem mer megtenni, mert nem tudja, mihez kezd majd a gondolataival teljesen egyedül.
- Nem tudom, mit akarok. - Válaszolja még a tenyerébe, mert most ennyi telik tőle, és egyre jobban fárad, ahogy hullámvasutaznak az érzelmek között; hol ő, hol Perla lesz ingerültebb azok nyomán, amiket megfogalmaznak egymásnak, és nem tudja, hogy ha folytatják, mi lesz a vége.
Egy valamit nagyon szeretne, ami az összes lehetőség közül az egyetlen, ami lehetetlen. Szeretné visszaforgatni az idő kerekét, szeretne tudni a helyzetről, szeretne felnőni hozzá, és méltó lenni rá, de mindenekelőtt szeretne gondoskodni arról a családról, amit a sors fintora alkotott neki a tudta nélkül, hogy fel tudjon gyógyulni a sajátjából.
Megint dühöt érez, ahogy Perla felpattan a fotelből, és nem is kell az órára néznie, hogy tudja, mennyi idő telt el az igazság napvilágra kerülése óta, és van egy olyan érzése, egy ideig még itt lesznek. Hiába akarna távolságot, valahova el kell ma jutniuk, mert azt nem kockáztatná meg, hogy elveszítsen valamit, ami eddig sem volt az övé. Legszívesebben elkezdene nevetni, de nem teszi, mert Perla biztosan félre fogja érteni, pedig szüksége volna a gesztusra, mert a legnagyobb veszekedések közepette is tud neki a nevetés menedéket nyújtani.
A mérge most megint olyan mértéket ölt, amit nehezen tud visszafogni. Feláll ő is, de nem megy túl közel, csak heves, legalább annyira, mint fiatalon volt.
- Képzeld Perla, nem tudom. - Veti oda a másiknak széttárt karokkal, hogy kezdjen vele ő valamit, mert Gabriel már semmit sem tud. Nem szokása az érzelmeivel ilyen mélyen foglalkozni, és annyira vékony cérnán táncol saját magát illetően évek óta, hogy boncolgatni sincsen bátorsága az élete legnagyobb félelmét. És közben harcol az az énje, ami talán apa nem akart lenni, de akire mindig és mindenben lehetett, és a mai napig lehet is számítani. - Elképzeléseim lehetnek, de el sem fogja érni a valóságot. És tudod miért? Mert a lehetőséget sem adtad meg nekem, hogy lássam, hogy ott legyek. Tényleg azt hitted rólam, hogy elmenekülnék, ha elmondod? Ezt a szintet ütöm meg a szemedben? - Van némi számonkérés a hangjában, és lehet, most kellene némi visszavonulót fújnia, mielőtt megint megbántja Perlát, talán jobban, mint az elmúlt percekben tette. Valójában nem őt akarja bántani, csak éppen maró sebet ejt a lelkén a tény, hogy a másik félt, talán éveken keresztül, lehet még most is, de ő egyszerűen nem volt ott.. Mert Perla nem bízott abban, hogy ott lesz. Nem bízott benne.
Ez pedig felforral benne minden nyugalmat, ami valaha létezett.
- Fogalmam sincsen, mit mondtam volna, de biztosan nem lettem volna olyan, mint az apám. - Nem kiabálja a szavakat, de őszinte fájdalom járja át őket a heves prezentálás közepette, és most egyáltalán nem kerüli a másik tekintetét. Az apja hol ott volt az életében, hol nem, jött és ment, de egyik sem volt a legideálisabb helyzet a család számára. Az viszont teljesen biztos, hogy sosem törődött a gyerekeivel, a családjukkal, és soha semmiben nem lehetett rá számítani. Gabe a rémálmaiban néha, amikor tükörbe néz, az ő vonásait látja maga előtt, és szabályosan rosszul van a gondolattól, hogy olyan legyen bármiben, mint az örege, márpedig most úgy érzi magát, mintha - még ha nem is szándékosan -, de pontosan azt csinálta volna, mint ő.
Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
truth be told - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

truth be told - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
truth be told - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptySzomb. Ápr. 22 2023, 11:01


Gabriel and Perla

When the moon is lookin' down, shinin' light upon your ground, I'm flyin' up to let you see that the shadow cast is me. I know that birds fly in different directions.


Az őszinteségem nem segít, nem lendít előre minket. Továbbra is egy helyben toporgunk, mindketten tanácstalanul nézünk a jövőbe, már ha egyáltalán látunk valamiféle jövőt. Egyelőre a jelennel is nehéz megbirkóznunk, főleg Gabrielnek, akit derült égből villámcsapásként ért a tény, hogy van egy majdnem felnőtt fia. Most már nem tudom nem megkérdőjelezni a döntésemet. Egy részem váltig állítja, hogy jól tettem, amit tettem, de az a hang sem olyan határozott már, mint korábban. Talán csak azt szeretném elhitetni magammal, hogy én nem hibázhatok ekkorát, velem ez nem történhet meg; nem vagyok rossz ember, aki szándékosan forgatja fel mások életét egy ilyen hírrel. Sosem a rossz szándék vezérelt.

- Értem - bólintok megértően. Én nem tudom eldönteni helyette, mi legyen az ő következő lépése. Kész vagyok bármennyi időt és teret megadni neki, amire csak szüksége van, hogy megeméssze ezt az egészet. Illetve abban is bízom, hogy ez nem csáklyázza meg a kapcsolatukat a menyasszonyával. Eszem ágában sincs éket verni közéjük. Ha a baleset nem történt volna meg, akkor ez a beszélgetés sem folyna most. Gabriel nem zuhanna ennyire össze, engem pedig nem emésztene fel a saját lelkiismeretem.

Nem tudok sokáig ülve maradni, a feszültség és az a rengeteg indulat utat keres magának, és amikor végül a felszínre tör, a lábaim ismét működésbe lépnek. Évek óta nem éreztem ennyi dühöt, ami nem is Gabrielnek szól, inkább ennek a lehetetlen helyzetnek. Tudom, hogy engednem kéne, különben nem jutunk egyről a kettőre, a de a büszkeségem nem engedi nem kihangsúlyozni, mennyire nyomorultul éreztem magam akkor, amikor eldöntöttem, hogy nem szólok neki a terhességről. Nehezen hoztam meg ezt a döntést, sokat őrlődtem rajta. Gabrielnek most nehéz, kétségem sincs felőle, de én is átéltem a poklok poklát. Most sem egyszerű felhánytorgatni a múltat és bevallani az igazságot. Megértem a csalódottságát és utálom magam miatta, az ő haragját sosem akartam kivívni magam ellen, mégis sikerült.

- Hát pont ez az - vetem oda neki szinte sziszegve a szavakat. Fogalma sincs, mit éltem át, de egyre jobban azt érzem, az én hibámnak állít be mindent. Mert én hoztam rossz döntést, én titkolóztam éveken keresztül, én néztem ki belőle, hogy hátat fordítana nekünk, én feltételeztem róla olyan dolgokat, amikben nem voltam teljesen biztos. Az meg sem fordul a fejében, hogy csak nem akartam tőle elvenni a jövőképét. Az enyém azonnal megszűnt létezni, egy pillanat alatt vesztettem el az álmaimat; nem akartam tőle is elvenni mindent. - Ugyan már, ez nem erről szól. - Kezdek belefáradni ebbe a beszélgetésbe, ez az indulatokkal és érzelmekkel teli hullámvasút lassan kiszipolyozza az összes energiámat. És talán az is benne van, hogy nem akarom sokáig hallgatni ezeket a vádló szavakat. Mert egy részem neki ad igazat, a másik viszont bosszús, amiért ő nem érti meg az én igazamat.

- Gabriel… - sóhajtom halkan. Az ő igazsága nagyon is célba ér, amikor az apját emlegeti fel. Lélegzet-visszafojtva állok egy helyben, a tanácstalan és tehetetlen szótlanság súlya ereszkedik a vállamra. Jobb mindkettőnknek egy kis távolság a másiktól, de mégis közelebb lépek hozzá, egészen közel, amíg kezeit a kezeimbe nem tudom venni. - Nem vagyok olyan, mint az apád - csóválom a fejem egy pillanatra sem elengedve tekintetét. - Egy csodálatos ember vagy. És igazad van. Hibáztam. Olyan hibát követtem el, amire talán nincs is megbocsátás. Ezerszer elmondhatom még, mennyire sajnálom, az sem lenne elég. Nem tudok visszamenni az időben, nem tudom semmissé tenni, amit tettem. Most már csak szeretném kihozni a helyzetből a lehető legjobbat. Ha időre és térre van szükséged, tiszteletben tartom, és annyi időt és teret adok, amennyit akarsz. - Ha tizenhét éven keresztül nem volt az életünk része, nem most leszek vele szemben türelmetlen. Elengedem a kezeit és hátrálok pár lépést. - Csupán Eddie-nek szeretném a legjobbat.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
truth be told - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
truth be told - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
truth be told - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
truth be told - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptySzomb. Ápr. 22 2023, 11:34

“I'm just prayin' you can figure this out, and when there's nothing left, you know I'll still be around. And if all of this is dragging you under, I'll remind you of the world and its wonder. I'm just prayin' we can figure this out.”

Minden egyes elhangzó szó és mondat vagy mélyebbre ássa őket, vagy tovább kuszálja az amúgy is csomóba összeállt szálakat, de előrébb semmivel sem jutnak. Ez most az érzelmek harca, amiben Gabriel sosem volt a legjobb, még akkor sem, ha mások érzelmeivel körültekintően és tapintatosan bánik, amikor csak a lehetőség adott. De amint ő kerül a középpontba valami végett, ott minden tudomány és ész mintha elfogyna, és kár is volna tagadnia, hogy saját magán nem szokott tudni segíteni.
Fel sem tudná idézni, mikor érezte magát legutóbb annyira egyedül, mint ebben a helyzetben; saját magára nem számíthat, a szüleit felhívni nem tudja, hiszen évek óta nem beszélnek, Perlához nem szaladhat, mert pont, hogy előle akarna, Sierrát pedig még fogalma sincsen, hogyan fogja mindennek kitenni. Mindezek tetejében a dühe mintha eluralkodni látszana rajta, mert egy pillanatig sem képes visszafogni, pedig kifejezetten csúnyát nem mond, csak az a méreg, ami a szavakon megül, az nem tetszik neki egyáltalán.
Ezért kerül szóba az apja. Nyilván az már az ő felelőssége, hogy közel negyven évesen még mindig a bőre alatt van az örege, és nem volt képes megszabadulni tőle, meg attól, amit az életében okozott, amit vele tett, de valahol mindenről az az ember tehet. Jóról és rosszról is, mert meglehet, ha nem olyan, amilyen, akkor nem akar kitörni az életéből, és most nem lenne meg a cége, viszont, ha másmilyen, akkor előfordulhat, hogy mind a tizenhét évben ott lett volna, kérdés nélkül, mert Perla rá meri bízni a felelősséget.
Olyan az öreg említése az ajkán, mint a sav, már évek óta szóba sem hozta őt. A tekintete mindent elárul, talán csak az őszinte valóságot nem, miszerint Gabe nem Perlára haragszik leginkább, hanem az apjára, aki még mindig él, és virul, és terrorizálja az egész családot anélkül, hogy bárki ráolvasná, vagy elkergetné végre, ő pedig egyedül kevés ehhez. Hiába szakadt el tőlük évekkel ezelőtt, néhány testvére és unokatestvére továbbra is neki panaszkodik róla, pedig ő már sok-sok kilométerrel arrébb, semmit sem foglalkozva vele éli a mindennapjait.
De most kiderült, hogy van egy fia, az ő vére, a sajátja, és miatta fogalma sincsen, mit kellene tennie. Nem tudja, az apák mit szoktak csinálni, és nincs kihez forduljon tanácsért.
- Akkor miről? - Kérdezi ugyanazzal a vehemenciával, ahogy az előbb is kommunikált, és nem csodálkozna, ha az épület emeletén már mindenki az ő irodájának ajtaja felé emelgetné a fejét, kíváncsian összenézve a többiekkel, hogy vajon mi történik idebent. De Gabriel most nem érzékel ezen a buborékon kívül semmit, mert nem számít más addig, amíg ki nem találja, hogyan tovább. De legalábbis addig, amíg ki nem pukkasztja a buborékot.
Belé szorul a levegő, amikor Perla megfogja a kezét, és a tekintete látványosan lágyul az érintésre, mintha a méregnek benne csak ennyire lenne szüksége. Hallgat egy darabig, mert amit a másiktól hall, nagyon is jólesik neki, de ez nem ennyire egyszerű, és túl régóta tart, hogy csak ennyi lehessen. Nem válaszol, csak megrázza a fejét, amiről ő sem tudja, mit jelent; lehet, hogy el sem hiszi a másik szavait, lehet egyszerűen csak nem igaz, hogy jó ember lenne, most biztosan nem érzi magát annak. Meg akarja szorítani Perla kezét, aztán végül ő eltávolodik el, ezért nincsen rá szükség, és az utolsó mondat, amit hozzáfűz a másik a mondandójához, lerántja a földre és a buborék végül magától pukkan ki.
- Én is azt szeretném. - Mondja őszintén, hiszen a lelkében lejátszódó vergődésnek csak ez az értelme, és csak emiatt történik. Beszívja a levegőt, lesüti a szemét, de csak egy nagyobb sóhaj után képes megszólalni. - Azt hiszem az lenne a legjobb, ha most elmennél. - Nem akarja Perlát ellökni, és mindennél jobban vágyik arra, hogy együtt kitalálják, hogyan tovább, de ez egyszerre tűnik hamiskásan idillinek, és túlságosan bonyolultnak. Először magában kell átgondolnia, mit szeretne, és ha már képes Perla ez irányú kérdésére válaszolni, magabiztosabban tudja majd kezelni az egészet. Az már említésre sem méltó, mennyire nem akarja, hogy elmenjen a másik, de most talán tényleg az lenne egészségesebb, ha először magukban tennének rendet.
Perla & Gabe


Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
truth be told - Perla & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

truth be told - Perla & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
truth be told - Perla & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
truth be told - Perla & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe EmptySzomb. Ápr. 22 2023, 19:52


Gabriel and Perla

When the moon is lookin' down, shinin' light upon your ground, I'm flyin' up to let you see that the shadow cast is me. I know that birds fly in different directions.


Idegen ez a helyzet és megrémiszt, hogy nem tudom megoldani. Inkább elkerülöm a konfliktusokat, nem igazán szeretek másokkal konfrontálódni, de ha mégis belekeveredek egybe valami folytán, igyekszem a legjobb tudásom szerint megoldani azokat, valamilyen kompromisszumos megoldást találni, hogy senki se sérüljön - vagy ha ez elkerülhetetlen, akkor minél kevesebb kárt okozzunk egymásnak. Ha a kompromisszum nem működik, akkor hajlamos vagyok inkább beadni a derekam a másik igazának, csak legyen vége a vitának. Nem vagyok annyira vehemens, hogy ráerőltessem másokra az akaratomat, ha nem feltétlen szükséges, jobb szeretem a békességet. De most képtelen vagyok megtalálni az arany középutat, csak egyre nagyobb káoszt és kavargó viharfelhőket látok magam előtt, amik vészesen sötéten gomolyognak felettünk. Most nem tudom megadni magam Gabriel igazának, az a maradék kis büszkeségem nem engedi. Egészen addig, amíg fel nem hozza az apját. Tudom, mennyire bonyolult az ő kapcsolatuk, nem egy hangos, heves szóváltást végighallgattam és végignéztek közöttük. Nem tudom, milyen lehetett az apja az alkoholproblémái előtt, de amikor én megismertem, akkor már csak árnyéka volt egy normális, tisztességes embernek - vagy talán az árnyéka sem. Gombóc nő a torkomban, mert csak sejteni tudom, mennyire traumatikus lehetett egy ilyen apával felnőni. Nekem szerencsém van a szüleimmel, a legkedvesebb, legtámogatóbb emberek, akiket az ember csak maga mellé kívánhat. A képességeikhez mérten mindig igyekeztek mindent megadni először nekem, aztán Eddie-nek is. Kedvelték Gabrielt is, de ők is úgy vélték, a szülői felelősség visszahúzná.

Ez sosem arról szólt, milyen embernek gondolom Gabrielt. Igen, féltem tőle, mi lenne a reakciója, mert én már akkor tudtam, hogy szeretnék majd családot valamikor, és még engem is a végletekig megrémisztett a terhesség. Mire számíthattam volna egy olyan embertől, aki világéletében gyerekek nélkül tervezte a jövőjét? Neki más motivációi voltak már akkor is, és annyira céltudatosan dolgozott érte. Eszem ágában sem volt kibillenteni ebből az egyensúlyból. Tőlem nagyon sokat elvett a korai szülőség, de azt nem akartam, hogy Gabriel is áldozatokat hozzon. Ki akart szabadulni abból a közegből, neki nem volt ott maradása.

- Mindenről le kellett mondanom. Szerinted azt akartam, hogy te is így járj? - kérdezem felemelve a hangom, némi csalódottsággal vegyítve. Nem hiszem el, hogy ezt ennyire nehéz megérteni. - És nézd, mindened meglett, amit csak akartál - mutatok körbe az irodájában. Legalább egyikünk elérte az álmait, és nem kell szűkölködnie. Soha nem gondoltam magam különösen tehetségesnek, vagy kiemelkedően jónak valamiben, azt hiszem, abban vagyok a legjobb, hogy mások érdekeit helyezem előtérbe. És akkor úgy gondoltam, Gabriel érdeke, hogy kitörhessen abból a közegből és felépíthesse mindazt, amit ma a magáénak tudhat.

Tudom, hogy nem olyan, mint az apja. Sosem volt olyan és sosem lesz. Mindig elhatárolódott tőle, amennyire tudott, bár régen, amíg egy fedél alatt éltek, elég korlátozottak voltak a lehetőségei erre. Ő már akkor is sokkal jobb ember volt, és most is nagyra tartom őt. Szeretném, ha ezt tudná. Nem szoktam üres szavakkal dobálózni, nem mondok ki dolgokat csak azért, hogy a másik jobban érezze magát. Ha egy kicsit is ismer, akkor tudja ezt. Most talán nem hiszi el, de ha lenyugszanak a kedélyek, talán átértékeli. Mindkettőnknek sok mindent kell a következő napokban átértékelni. Gabriel döntésétől függően Eddie-vel is beszélnem kell majd. Bár, ez talán nem csak Gabriel döntése lesz, hanem a menyasszonyának is lehet beleszólása.

Most biztosan nem fogunk megoldást találni. Se ő, se én, se közösen. Egy kis idő múlva már lehetséges. Eddie-t és az ő érdekeit szeretném szem előtt tartani, és valamelyest megnyugtat, hogy Gabriel is. Eleget bántottuk egymást, és én is sejtem, lassan ideje lenne ezt befejezni. Mégis, amikor kimondja azokat a szavakat, megsemmisültnek és magalázottnak érzem magam. Az előbb az őszinteségemmel ezüst tálcán kínáltam fel neki magamból egy apró darabot, amit ő gondolkodás nélkül söpört le. A mellkasom közepéig érő nyakláncom hirtelen, mintha erősen a nyakam köré fonódna. Próbálom meglazítani, de nem ez fojtogat, hanem a bűntudat és a következmények.

- Rendben. - Végül csak bólintok és elindulok az ajtó felé. Már a kilincsen a kezem és kész lennék megadni azt a teret, amire szüksége van, de még visszafordulok egyszer. Szeretnék mondani valamit; valamit, ami talán egy kicsit enyhít ezen az állapoton, a szavak viszont nem jönnek. Nincs semmi, amivel javíthatnék a helyzetünkön, rontani pedig nem akarok. Utoljára végignézek Gabrielen, és amikor annyira elhomályosul a tekintetem, hogy szinte már csak a sziluettjét látom, szó nélkül magára hagyom.




Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Gabriel Castro-Vega imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
truth be told - Perla & Gabe Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
truth be told - Perla & Gabe 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
truth be told - Perla & Gabe 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
truth be told - Perla & Gabe 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
truth be told - Perla & Gabe Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: truth be told - Perla & Gabe
truth be told - Perla & Gabe Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
truth be told - Perla & Gabe
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» i see you now - Perla & Gabe
» an oops won't be enough - Eddie & Perla & Gabe
» What would you say if I told you... - Lyn & Ben
» so no one told you... - Weiss & Ada
» I told you I wouldn't die for nothing

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: