New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 44 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 31 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Tana Griswold
tollából
Ma 16:51-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 16:47-kor
Elodie C. Harland
tollából
Ma 15:10-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 14:57-kor
Reagan Moore
tollából
Ma 13:44-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Ma 12:58-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 12:39-kor
Theodore Chambers
tollából
Ma 12:22-kor
Cosette Delgado
tollából
Ma 10:44-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
234
219

Perla & Eddie :: it's not what it seems
TémanyitásPerla & Eddie :: it's not what it seems
Perla & Eddie :: it's not what it seems EmptyKedd Aug. 02 2022, 16:40
Mom and me
- Ó, ez nem igaz. Gyerünk már! - ingerültségemben belerúgok egy kisebbet a bejárati ajtóba, mert már hosszú percek óta próbálgatom sorra a kulcsaimat, és egyik sem passzol bele a zárba. Egyáltalán mi a fenének van ennyi kulcsom? Lakáskulcs, az iskolai szerkesztőség és a tárolóm kulcsa, a zenekar próbatermének kulcsa, a többi... jelenleg nem is emlékszem... Ez már így is éppen elég. Kezdek kételkedni benne, hogy jó ajtónál ácsorgok-e, amikor egyszer csak csoda történik, és végre sikerül bejutni a lakásba. Hála az égnek!

Az okos dolog az volna, ha a legnagyobb kussban elvonulnék a szobámba, és ma már nem adnék ki többet egyetlen hangot sem, hisz ha egyáltalán van akkora mázlim, hogy az eddigi műsorszámmal nem vertem fel anyámat, nem kéne kísérteni tovább a sorsot. Tudta, hogy ma bulizni megyek a haverjaimmal, tekintve, hogy csupán néhány napja töltöttem be a tizenhetedik életévemet, amit természetesen meg kellett ünnepelni. Ám a gond az, hogy megígértem, hogy nem maradok túl sokáig, ehhez képest már elmúlt hajnali kettő is. Csak remélhetem, hogy a munkában eléggé kidőlt ahhoz, hogy mostanra már rég az igazak álmát aludja. Ellenkező esetben, amilyen aggodalmaskodó néha, örülhetek, ha még nem hívta fel a rendőrséget, és jelentette be az eltűnésemet. Jó, ez azért túlzás, meg alap esetben tényleg próbálok nem plusz fejfájást okozni neki, de Jake négy-öt koktélja után, amikbe isten tudja, mit kevert, kicsit kevésbé érdekel az ilyesmi. És ami azt illeti, farkaséhes vagyok, éhesen pedig utálok lefeküdni, ezért a szobám helyett a konyhába indulok meg, hogy szendvicset készítsek magamnak.

Kenyér, majonéz, sonka... már elkezdem összeszedni a hozzávalókat, amikor a pultról felnézve hirtelen anyámat pillantom meg az ajtóban. Meglepettségemben gyorsan hátrálok is egy lépést. - Basszus! Megijesztettél, anya. Öhm... bocs, ha felébresztettelek, csak éhes voltam, de mindjárt elhúzok a szobámba, és nem csinálok több zajt - ígérem meg és szabadkozom is egyben feltartott kezekkel. És ebben a pillanatban csörögni kezd a telefonom. Mégis ki a fene keresne még ilyenkor? Benyúlok a zsebembe a készülékért, hogy megnézzem, de azzal együtt véletlenül kirántom belőle azt a szép kis köteg pénzt is, amit ma este pókeren nyertem el a többiektől. Bár az összeg még nem is olyan nagy, mint általában, nem játszottunk ma túl nagy tétekben, de így is összejött több, mint háromszáz dolcsi, többségében huszasokban. És most az egész a lábam mellett hever a földön. Kapkodva nyúlok le érte, és tuszkolom vissza a korábbi helyére. Bár gondolom, már teljességgel képtelenség, hogy anyám nem vette észre a dolgot. Ennek ellenére úgy nyomom ki a hívást a telefonon, és teszem el azt is, mintha mi sem történt volna.
You never really know someone until you talk to them at 3 am.
@wmd




Once I rose above the noise and confusion, just to get a glimpse beyond this illusion. I was soaring ever higher. But I flew too high.

Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eddie Rivera
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 58673ff586dd86cd2dc787f3d629d4d9c93f38fb
Perla & Eddie :: it's not what it seems 1f7caa63acdd6a69c5046a9f04805f5b66cfe5dd
★ kor ★ :
18
♫ :
Or maybe I'm different,
and maybe my ADHD got me trippin'
And maybe I'm just everything
that you missin', yeah
★ családi állapot ★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 7b2335c884eeaa20a10eaecd0d23c366ee01416e
I shouldn't have fallen in love with HER
It's been nothing but trouble 'til now
I shouldn't have fallen in love at all
But I couldn't stop myself
What gives her the right to tear up my life?
How dare she be so perfect?
What did I do to deserve this?
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Ef9631cd923476e3ba596b469713f7b7ab8a4e7d
★ idézet ★ :
I'm on the outside looking through
I know I'm not the same as you.
★ foglalkozás ★ :
high school student, bass player, intern architect
★ play by ★ :
Maxence Danet-Fauvel
★ hozzászólások száma ★ :
144
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 54c61365070d8bfee8d25faf0e3c4bc4526212d0
TémanyitásRe: Perla & Eddie :: it's not what it seems
Perla & Eddie :: it's not what it seems EmptyVas. Aug. 07 2022, 17:30


eddie and mom
Nehéz felfogni, hogy Eddie lassan felnő. Nem az a kisfiú, aki néhány éve az utcán még szájhúzás nélkül fogta a kezem, hazahozta a rajzait az iskolából, puszit adott vagy segítséget kért, ha nem érte el a konyhában a poharakat. Tizenhét éves kamasz, szinte már férfi. Szeretném azt hinni, hogy ő még mindig az én kicsi fiam, akit kedvemre ölelgethetek anélkül, hogy bármelyikünknek is kínos lenne. Az “anyás” időkből már egy ideje sajnos kinőttünk, egyre inkább önállósodik, a saját útját járja, amiben eszem ágában sincs akadályozni, mégis nehéz elengedni a kezét, hisz mégis az egy szem fiam. Ha az idők végtelenségéig magamhoz próbálnám láncolni, valószínűleg olyan lenne, mint a tipikus, életképtelen fiatalok; pont olyan, amilyennek nagyon nem szeretném Eddie-t látni.

Ebben a korban természetes, hogy egyre többet marad ki otthonról. Nem szeretem, ha az éjszaka közepén jön haza, de minél jobban próbálnám korlátozni, annál inkább ellökném magamtól. Így is nehéz megemészteni, milyen gyorsan vált kis totyogósból kamasszá. Feszegeti a határait, egyre több térre van szüksége. Ha a vasszigor éket verne kettőnk közé, még ennél is kevesebb időt tudnék vele tölteni. Szerencsére Eddie nem buta, és azt érzem, bízhatok benne. Nem problémás gyerek, még soha nem történt semmi olyan incidens, ami indokolná, hogy az egyik szemem mindig rajta tartsam. Ha megbeszélünk valamit, általában tartani szokta magát hozzá, a tizenöt-húsz perces késéseket már a szemére sem vetem. Én is voltam kamasz. Most mégis itt ülök az ágyban, keresztrejtvényt fejtek az éjjeli lámpa fénye alatt és várom, hogy Eddie bármi életjelet adjon magáról. Még nincs éjfél, de valamiért rossz előérzetem van. A rejtvény hajnali egykor már az ágyon hever, én pedig harmadjára hívom a fiamat, aki természetesen nem veszi fel a telefonját. A vérnyomásom nagyjából kettőhúsz. Próbálok higgadt maradni, de a türelmem most igencsak végesnek bizonyul. Eddie sehol, a telefonját nem veszi fel, az üzenetekre nem válaszol. Már azon gondolkodom, hogy felcsöngetem Billy-t, akit normál esetben messziről kerülnék. Mindig rossz érzés fog el a fickó közelében, és félek, hogy Eddie-re is rossz hatással van, a fiam valami megmagyarázhatatlan oknál fogva mégis kedveli őt. Ha valaki, hát Bill csak tud Eddie-ről valamit, nem? Biztos több dolgot elmond neki, mint nekem…

Billy helyett úgy döntök, inkább a rendőrséghez fordulok. Az is lehet, hogy balesete volt, egy árokban fekszik valahol, vagy valami sokkal nagyobb szörnyűség történt. Már épp tárcsáznám a 911-et, amikor zajt hallok a bejárat felől. Lekapcsolom a villanyt gyorsan, mielőtt gyanakodni kezdene, hogy épp próbálom tetten érni. Óvatosan kidugom a fejem a résnyire nyitott ajtón és épp megpillantom Eddie-t, aki a konyhába tart. Annyiban hagyhatnám az egészet, hiszen épségben hazaért, de mérges vagyok rá, amiért ennyit késett, a telefonjára nem reagált és kis híján infarktust kaptam a mai kimenője miatt.

- Szia, Eddie - köszönök rá a szokásosnál kicsit keményebb hangon, a konyha előtt letáborozva. - Nem ébresztettél fel, sőt, ami azt illeti, egy percet nem aludtam, mivel… - folytatnám én, csak a telefonja csörgése szakít félbe. Ó, szóval ha nem az anyja hívja, akkor már veszi a fáradtságot és megnézi, ki keresi. Mélyen beszívom a levegőt és a karjaimat a mellkasom előtt összefonom. Nem pont ilyenkor akartam vele megejteni ezt a beszélgetést, de nem hagy más választást. A kellemetlen jelenet fénypontja mégis az, amikor kiesik egy köteg pénz a zsebéből. Igyekszik elrejteni a ki tudja, honnan szerzett összeget, de hülye azért nem vagyok. - EDDIE?! Mi a…? Ez micsoda? - kérdezem a zsebe felé mutatva, közben átszelem a kettőnk között lévő pár lépés távolságot. - Honnan szerezted? Kiraboltál valakit vagy valamit? Mégis hol voltál? Mibe keveredtél bele? - zúdítom rá a kérdéseket, miközben elkobzom a pénzt. Ránézésre pár száz dollár lehet, de most nem is a mennyiség a legfontosabb. - Várom a magyarázatot. - A köteget a pultra rakom, és most szépen addig nem megyünk aludni, amíg elő nem áll valami hihető mesével.


credit •  Perla & Eddie :: it's not what it seems 3672866238  • szószám
mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
Perla & Eddie :: it's not what it seems 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
Perla & Eddie :: it's not what it seems 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: Perla & Eddie :: it's not what it seems
Perla & Eddie :: it's not what it seems EmptyCsüt. Szept. 29 2022, 20:28
Mom and me
Anyám egy pillanatra a frászt hozza rám, ahogy csak áll ott az ajtóban, mint egy szellem, de aztán zavartalanul folytatom tovább a szendvics készítését. Kést veszek elő, elkezdem megvajazni az egyik szelet kenyeret, közben egy falat sonkát nyomok a számba, amin kicsit elnyammogok. Őszintén szólva épp elég, hogy késő van, fáradt vagyok, nem volna túl kellemes, ha ennek tetejében éhesen kellene szembenéznem anyám haragjával. Mert elég csak egy pillantás felé, meg sem kell szólalnia, hogy levegyem, ez a helyzet. Haragszik rám. Amúgy is tudhattam volna, hogy ez lesz. De nem tehetek róla, hogy így elszaladt az este, főleg, hogy volt közben egy kis képszakadás is, amire kevésbé emlékszem. És amiről nyilvánvalóan okosabb nem beszélnem. Éppen felkészülök a fájdalmas szóáradatra, ami a “mivel” indítást követheti majd, és próbálnék legalább annyira tiszteletteljes lenni, hogy legalább a szavába csipogó telefonomat kinyomjam, de a zsebemből kiesik a mai nyereményem, anya pedig két tized másodperc alatt átmegy házisárkányba, ami egész biztosan nem csak az én fülemet sérti, de nagy eséllyel a szomszédokat is kiugrasztja álmaikból.

- Pénz? - kérdezek vissza költőien egy vállvonással. Mégis minek néz ki? - Kiraboltam? Úristen, anya, léci nyugodj le, semmi ilyet nem csináltam. Tényleg kinéznéd belőlem? - nézek rá fintorogva. Nyilán nem mondhatom, hogy soha életemben semmi illegálisat nem tettem, de annál azért több ész szorult belém, hogy fegyverrel fenyegessek másokat, vagy betörjek valahová. Követem a pénzem útját a pultra, nem tetszik, hogy elvette tőlem, bár, ha szüksége volna rá, szívesen neki adnám, csak ez így nem fair.

- Tudom, hogy kicsit később értem haza, mint ígértem, bocsánat, de nem szándékosan, csak elszaladt az idő... - próbálok kicsit visszavenni, mert tudom, hogy ebből nem fogok egykönnyen kimászni, ha leállok vitatkozni anyámmal. - De ez csak pénz, max háromszáz dolcsi, mégsem ugyanaz, mintha egy zacskó drog esett volna ki a zsebemből. Szóval nem értem, miért lettél emiatt ennyire ideges? - vonok vállat, aztán közelebb húzom a másik szelet kenyeret is, hogy megkenjem, végül egy paradicsomot vágok kettőbe, és kezdeném felszeletelni, mikor újra felnézek rá. - Te is tudod, hogy dolgozom, és gyűjtögetek. Már több, mint egy hónapja dolgozom abban a hülye fagyizóban... Bár ha minden igaz, jövőhéttől végre áttesznek a kávézóba. Ott legalább nincs tele óvodásokkal - sóhajtok frusztráltan.  
You never really know someone until you talk to them at 3 am.
@wmd




Once I rose above the noise and confusion, just to get a glimpse beyond this illusion. I was soaring ever higher. But I flew too high.

Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eddie Rivera
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 58673ff586dd86cd2dc787f3d629d4d9c93f38fb
Perla & Eddie :: it's not what it seems 1f7caa63acdd6a69c5046a9f04805f5b66cfe5dd
★ kor ★ :
18
♫ :
Or maybe I'm different,
and maybe my ADHD got me trippin'
And maybe I'm just everything
that you missin', yeah
★ családi állapot ★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 7b2335c884eeaa20a10eaecd0d23c366ee01416e
I shouldn't have fallen in love with HER
It's been nothing but trouble 'til now
I shouldn't have fallen in love at all
But I couldn't stop myself
What gives her the right to tear up my life?
How dare she be so perfect?
What did I do to deserve this?
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Ef9631cd923476e3ba596b469713f7b7ab8a4e7d
★ idézet ★ :
I'm on the outside looking through
I know I'm not the same as you.
★ foglalkozás ★ :
high school student, bass player, intern architect
★ play by ★ :
Maxence Danet-Fauvel
★ hozzászólások száma ★ :
144
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 54c61365070d8bfee8d25faf0e3c4bc4526212d0
TémanyitásRe: Perla & Eddie :: it's not what it seems
Perla & Eddie :: it's not what it seems EmptyCsüt. Okt. 27 2022, 22:47


eddie and mom
A mai estéig úgy gondoltam, a fiammal való kapcsolatom nem olyan, mint egy átlagos szülő-gyerek kapcsolat. A legtöbb vaskalapos szülővel ellentétben próbálom úgy nevelni a fiamat, hogy az alapvető muszájokon kívül - mint a közösen megbeszélt szabályok követése -, meglegyen a maga szabadsága. Sok felnőtt elfelejti milyen volt gyereknek lenni, pláne kamasznak. Én nem szeretnék ebbe a hibába esni, mégis úgy érzem, kicsit szigorúbbnak kell lennem a jövőben. Éjfél bőven elmúlt már, Eddie pedig sehol. A telefonját nem veszi fel, üzenetet nem küldött, hogy később jön, engem pedig a szívbaj kerülget. Mi van, ha egy árokban fekszik összeverve? Mi van, ha belekeveredett valamibe? Ha rossz emberek társaságában tölti az idejét? Ha rákényszerítették valamire, amit nem is akart? Mi van, ha valaki bántotta? A legrosszabbakra gondolok és egyre jobban belehergelem magam a fiam hiányába. Megbízom benne, magától biztos nem csinálna ilyet. Biztos más vette rá valami hülyeségre, Eddie ennél okosabb. Felhívott volna, szólt volna, hogy tovább marad, de minden rendben van vele. Tudja, mennyire aggódom érte - néha túlságosan is -, és eddig mindig bebizonyította, hogy szereti annyira az anyját, hogy ne haljon meg fiatalon infarktusban. A mai este az első, amikor egyszerűen semmit nem tudok róla. Nem tudok a keresztrejtvényre fókuszálni, egyre csak azon jár az agyam, mit tehetnék. A rendőrséget kéne hívnom, hiszen eltűnt a kiskorú fiam. Esetleg még Billy-nél érdeklődhetnék, de ezt a lehetőséget gyorsan elvetem. Már tárcsázom a 911-et, amikor a bejárati ajtó felőli motoszkálásra leszek figyelmes. Óvatosan kukucskálok ki a hálószobából és hallgatom az ismerős trappolást a konyha felé. Egyrészt megnyugtató hallani, másrészt legszívesebben nyakon csapnám.

Nem jó kedvemben vonszolom ki magam a konyhához, mert igazán szerettem volna elkerülni ezt a mindkettőnk számára kellemetlen beszélgetést. Ha időben hazaér, vagy legalább szól, hogy késik, akkor magát is és engem is megkímélt volna ettől a kényelmetlen helyzettől. Az első pillanattól a tudtára adom, mennyire nem vagyok feldobva az elnyújtott kiruccanása miatt. Szokatlanul szigorúan szólok hozzá, és épp készülök leszedni a fejét, amikor megszólal a telefonja. Szóval csak az én megkereséseimre nem reagált. Ciki az anyjával beszélni? Nem szeretem a rossz zsaru szerepet, nem érzem a magaménak, de Eddie minden erejével azon küzd, hogy közel hajnal háromkor találkozzon ezzel az énemmel. A pontot az i-re a zsebéből kieső köteg teszi fel. Azonnal mozgósítom magam és elkobzom a pénzt. Na már csak ez hiányzott. Mégis mibe keveredett ez a gyerek? Hát erre neveltem?! Kérdések sorát zúdítom rá, viszont erősen kétlem, hogy bármilyen megnyugtató válasszal elő tudna rukkolni.

- Nem tudom, Eddie. Ki kéne néznem belőled? Mindjárt hajnali három, azt sem tudom, merre voltál. Megbeszéltünk valamit, ehhez képest az éjszaka közepén szambázol be egy köteg pénzzel, telefonodat nem vetted fel, de úgy tűnik, csak az én hívásaimat derogál felvenni. Mégis mit kéne gondolnom? - kérdezem teljesen jogosan tőle. - Ne fintorogj, Eduardo Rivera! - figyelmeztetem felemelt mutatóujjammal. Komolyan, még neki áll feljebb?

- Bocsánat? Elszaladt az idő? Csak pénz? Maximum háromszáz dolcsi?! Ki vagy te és mit csináltál a fiammal? Azt hiszem, legközelebb nagyanyáddal mész szépen istentiszteletre. Első sorból fogod élvezni. - Eddie természetesen nem, de anyám imádni fogja, hogy a kisunokája végre elkíséri a vasárnapi misére.

- Igen, és azt is tudom, mennyit keresel. Nem ennyit! Szóval, ki vele, honnan van ez a pénz? - faggatom tovább. - Enni bezzeg hazajössz… - csóválom a fejem rosszallóan. Ha a gyomra jelez, akkor megjelenik azonnal.



credit •  Perla & Eddie :: it's not what it seems 3672866238  • szószám

Eddie Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
Perla & Eddie :: it's not what it seems 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
Perla & Eddie :: it's not what it seems 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: Perla & Eddie :: it's not what it seems
Perla & Eddie :: it's not what it seems EmptyVas. Dec. 18 2022, 23:41
Mom and me
Mi a franc, Halloween van? Anya egyik percben még azért hozza rám a frászt, mert csak úgy felbukkan a konyhaajtóban, hangtalanul, mint egy szellem, aztán két percen belül szabályosan házisárkánnyá változik. - Jézusom... - motyogom az orrom alatt, a szemeimet forgatva, mikor a teljes nevemen szólít. Minek ekkora drámát csinálni pár óra késésből? Nevetséges! - Egek, ehhez nem vagyok elég józan - dünnyögöm ezt is csupán az orrom alatt, remélhetőleg nem olyan hangerővel, hogy hallja is, de ezt most igazából nem tudom felmérni. Enyhén lüktet a fejem, fáradt és éhes vagyok, és tényleg csak egy nyavalyás szendvicset szeredtem volna csinálni magamnak, mielőtt holnap délig eltűnnék a szobám négy nyomorult fala között. Hát ez komolyan ekkora kérés volna?

- Tudod, hol voltam – nyomom meg az első szót. Hisz függetlenül attól, hogy nem érkeztem meg a kiszabott időn belül, tudta, hogy Tommyékhoz mentem bulizni. Nem titkolóztam. Ebben nem. El szoktam mondani, hová megyek, mit csinálok. Legfeljebb, ha Billnek intézek ezt-azt, szoktam ködösíteni, de akkor is mindig igyekszem eleget mondani - és épp csak annyit – hogy ne kelljen idegeskednie miattam. Ezt most totál felfújja. - Jól éreztük magunkat, elszaladt az idő. Veled még sosem történt ilyen? A zene hangos volt, gondolom csak nem hallottam, hogy csörög a telefon, nem vettem észre, hogy hívtál - vonok vállat. Pontosabban nem emlékszem rá. Az sincs kizárva, hogy a dzsekimben maradt a mobilom, azt meg ledobtam valahová egy időre, mert melegem volt. Oké, hogy elvben mi tinik össze vagyunk nőve a telóinkkal, de gyakorlatban mind kibírunk pár órát nélküle is.

- Jaj, anya! Most komolyan ekkora ügyet kell csinálni egy-két óra késésből és 300 dolcsiból? Ráadásul az éjszaka közepén. Mégis mit szeretnél, mit mondjak? - Ha már a bocsánatkérés nem volt megfelelő, sem elegendő. A másik varázsszó itt aligha segíthet. - Mondom, hogy csak elszaladt velünk az idő. Nem mintha minden nap hajnalban járnék haza... – veszek egy mély levegőt, és erőt veszek magamon, hogy ne forgassam a szemeimet. Még a végén kiprovokálnék vele egy nyaklevest is. Bár, ha attól anya jobban érzi magát, és lehiggadna kicsit, lehet megérné megkockáztatni.

- Hogy mi van??! Neeem, ezt nem gondolhatod komolyan. Élvezi a halál! - morgom az utolsó szavakat bosszúsan még a gondolattól is. Nem is a nagyival van igazán problémám, inkább a bogaras barátnőivel, akiktől szabályosan kiver a víz, meg a rém unalmas istentisztelettel. Ennél tényleg még a pofon is jobb volna.

- Te most komolyan ennyire számontartod, hogy mennyit keresek? Minden egyes munkámmal? Mert azt kétlem - ingatom a fejemet hitetlenkedve. Hisz a fagyizó mellett néha pénzért korrepetálok, kutyát sétáltatok, árufeltöltök, vagy ami épp jön. Nyilván az egyéb mellékesekről nem tud, és persze a felsoroltakból nem egyszerű ennyi pénzt összegyűjteni, de nem teljesen képtelenség. - Ha annyira tudni akarod, pókeren nyertem - árulom el végül egy lemondó sóhajjal, mert látom rajta, hogy úgysem hagy békén, amíg ki nem szedi belőlem az igazat. Én meg ehhez a vitához túl fáradt és elnyúzott vagyok már.

- Szóval most már az is baj, hogy eszem? Jó, mindegy, akkor megyek és éhenhalok - vonok vállat ingerülten, és megindulok a szobám felé. Legközelebb már azzal is problémája lesz, hogy lélegzem? Megfulladni pedig nem terveztem mostanában...
You never really know someone until you talk to them at 3 am.
@wmd




Once I rose above the noise and confusion, just to get a glimpse beyond this illusion. I was soaring ever higher. But I flew too high.

Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eddie Rivera
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 58673ff586dd86cd2dc787f3d629d4d9c93f38fb
Perla & Eddie :: it's not what it seems 1f7caa63acdd6a69c5046a9f04805f5b66cfe5dd
★ kor ★ :
18
♫ :
Or maybe I'm different,
and maybe my ADHD got me trippin'
And maybe I'm just everything
that you missin', yeah
★ családi állapot ★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 7b2335c884eeaa20a10eaecd0d23c366ee01416e
I shouldn't have fallen in love with HER
It's been nothing but trouble 'til now
I shouldn't have fallen in love at all
But I couldn't stop myself
What gives her the right to tear up my life?
How dare she be so perfect?
What did I do to deserve this?
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Ef9631cd923476e3ba596b469713f7b7ab8a4e7d
★ idézet ★ :
I'm on the outside looking through
I know I'm not the same as you.
★ foglalkozás ★ :
high school student, bass player, intern architect
★ play by ★ :
Maxence Danet-Fauvel
★ hozzászólások száma ★ :
144
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 54c61365070d8bfee8d25faf0e3c4bc4526212d0
TémanyitásRe: Perla & Eddie :: it's not what it seems
Perla & Eddie :: it's not what it seems EmptyVas. Jan. 15 2023, 19:56


eddie and mom
Nem is olyan rég még én is kamasz voltam. Egészen addig élveztem is a tinédzser éveimet, ameddig ki nem derült a terhesség. Tudom, milyen jól érezni magunkat egy buliban a barátainkkal, én is eljártam otthonról, de pár percnél többet sose késtem. Azt gondoltam, a fiammal való idilli kapcsolatom biztosítani fog valami hasonlót, ehhez képest az éjszaka közepén oson be a lakásba, próbál észrevétlenül összedobni valami harapnivalót a konyhában, csak sajnos pont akkora zajt csap, amire szerintem a szomszédok is felfigyelnek, plusz az idegállapotom amúgy sem hagyott aludni, szóval pillanatokon belül a konyhában termek. Sokkal kellemesebb lenne az igazak álmát aludni, de Eddie tett róla, hogy egy darabig még egyikünk se kerüljön ágyba.

- Mi az, hogy nem vagy elég józan? Ittál? - kérdezem meghökkenve. - Még csak tizenhét vagy, honnan szereztél egyáltalán piát? Mégis miért kellett ilyen hülyeséget csinálnod? - Egyszerűen nem térek magamhoz a hallottak után. Az én fiam nem olyan, mint a legtöbb tinédzser. Ő okosabb, jobb náluk. Sokkal több esze van annál, hogy berúgjon valahol az éjszaka közepén. Rá sem ismerek Eddie-re. - Hát most már nem tudom. Eltűnsz egy fél éjszakára, berúgsz, valahonnan szerzel egy köteg pénzt… Van még esetleg valami, amiről nem tudok? Bármi, amit egyébként ciki lenne elmondani az anyádnak? - Korábban még soha nem veszekedtem így a fiammal. Mindig meg tudtunk mindent beszélni. Nem éreztem ekkora szakadékot kettőnk között idáig. Vagy már korábban is voltak olyan dolgai, amiket inkább eltitkolt vagy hazudott róluk, csak nem bukott le? - Nem, nem történt ilyen, mert a te korodban kicsit lefoglalt, hogy éppen terhes voltam veled - bukik ki belőlem talán kicsit elhamarkodottan. Nem panaszkodásnak szánom, egyáltalán nem bánom, hogy akkor teherbe estem. Nem volt tudatos, igencsak meglepődtem, amikor kiderült a folyamatos rosszullétek oka. Mindent újra kellett terveznem elég rövid időn belül, sok dologról le kellett mondanom, sok áldozatot megkövetelt és követel a mai napig. De akkor sem bántam meg. Egyedül az ilyen pillanatok készítenek ki. Illetve, egészen pontosan ez a pillanat, mert nem beszélhetek többesszámban. Ez az első ilyen vitánk.

- Igen, komolyan ekkora ügyet csinálok belőle. És abból is, hogy most értél haza. Nagyanyád majd segít egy kicsit észhez térni. Vele biztos nem fogsz éjszakába nyúlóan bulizni, ki tudja honnan pénzt szerezni…. Ha jobban belegondolok, eléggé hiányol mostanában… Akár egy pár napra át is mehetnél hozzá. Tuti hasznod venné a ház körüli teendőkben is. Mostanában rendszeresen tart Bibliakört. Biztos jó néven venné, ha az egyetlen kisunokája csatlakozna hozzá. - Az anyámmal ellentétben nem járok misékre, nem tartok a párnám alatt Bibliát, nem köszön vissza minden helyiségben Jézusról egy kép, Eddie-t sem így neveltem, szóval büntetésnek ez pont megteszi. Ha nekem szenvednem kell, amiért így viselkedik, akkor neki is szenvednie kell egy kicsit.

- Fogalmad sincs, mennyi mindent tartok számon. Szóval igen, hozzávetőlegesen számon tartom, mennyit keresel - közlöm vele a tényeket. A pénz eredetét illető magyarázata belém fojtja a szót. Tátott szájjal pislogok a konyhában ácsingózó emberképződményre, aki elvileg a fiam - de lehet, elcserélték a kórházban. - Hogy mit csináltál?! Te normális vagy? - Az én kamasz fiamnak tényleg annyi esze van, hogy szerencsejátékozik? Mégis hol rontottam el a dolgokat? Legszívesebben a fülénél fogva cibálnám a szobájába, rázárnám az ajtót és ki sem engedném egy hétig. - Még te duzzogsz? - szegezem neki a kérdést, mikor elhalad mellettem. - Hé! - a karjánál fogva fordítom vissza, mert még nem fejeztük be ezt a beszélgetést. - Van fogalmad róla, hogy mit csináltál ma éjszaka? A rendőrséget akartam hívni már, Eddie. Eltűntél, nem adtál magadról semmi életjelet. Nem üzentél, nem hívtál, nem küldtél füstjeleket. Mégis mit kéne gondolnom, hogy kéne reagálnom? Dicsérjelek meg, amiért beletaláltál a kulcslyukba?



credit •  Perla & Eddie :: it's not what it seems 3672866238  • szószám

Eddie Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
Perla & Eddie :: it's not what it seems 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
Perla & Eddie :: it's not what it seems 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: Perla & Eddie :: it's not what it seems
Perla & Eddie :: it's not what it seems EmptyVas. Feb. 26 2023, 23:38
Mom and me
Jesszus, a nőnek tuti denevér hallása van. És nyilván a beszédhangjával is képes volna megütni azt a magas frekvenciát, amivel azok egymás között kommunikálnak, de legalábbis igencsak megközelíti azt, amikor meghökkenve visszakérdez. - Basszus, ne már, anya! Komolyan muszáj ezt éppen most? Van már legalább, mittudomén, hajnali két-három óra. Te nem vagy álmos? - ingatom a fejem, és közben egyelőre még igyekszem a szendvicsem összeállítására koncentrálni. Muszáj ennem valamit. Egyrészt tényleg éhes vagyok, másrészt meg jó volna nagyon gyorsan kijózanodni teljesen, mert így nem igazán fog jól alakulni ez a kései traccsparti.

- Anyaaaa, tizenhét vagyok. Ebben a korban mindenki ezt csinálja. Ne mondd már, hogy te sosem próbáltad az alkoholt, mikor ennyi idős voltál. Tuti engem is úgy hoztatok össze - teszem hozzá kicsit halkabban, aztán röhögök is röviden a saját megállapításomon. De komolyan, ne legyen már ilyen álszent!

- Amit ciki lenne elmondani? Ja igen, múlt héten kiraboltam egy bankot, két napja meg kinyírtam valakit egy adag heroinért... Ilyesmire gondoltál? - forgatom a szemeimet. - Itt vagyok, egyben vagyok, és nem öltem meg senkit, a többit meg komolyan nem kéne így felfújni - ingatom a fejemet, majd elvégzem az utolsó simításokat is a hajnali uzsonnámon. Na de témánál is vagyunk, hisz visszakanyarodtunk ahhoz, hogy ebben a korban ő már velem volt terhes. Amúgy ez tök szívás lehetett. Én el sem tudom képzelni, mit kezdenék egy gyerekkel, ha most hirtelen kiderülne, hogy apa leszek. Bakker, remélem, mindig rendesen védekeztünk Jessicával

- Hát ez csodálatos! Jó, hogy nem küldesz rögtön javítóintézetbe, csak mert egyszer az életben később értem haza, és alkoholt mertem inni, MINT MINDEN MÁS NORMÁLIS TIZENÉVES - tárom szét a karomat. Miért? Miért kell ilyenekkel fárasztania most? Csak ezt a kurva szendvicset akartam, és elmenni aludni. Olyan nagy kérés lenne? - De értem én, hogy ez milyen kiváló lehetőség neked arra, hogy lepasszolj végre, és megszabadulj tőlem, szóval tök mindegy! - Nem, igazából nem mindegy. A hátam közepére sem kívánom a nagyi bibliaóráit. A hideg futkos a hátamon a gondolatra is. De ha anya egyszer eldöntötte, hogy ez lesz, úgysem tehetek ellene, nem igaz? Amúgy meg ha már kiszabta a büntetést, akár tudhatja is, hogy mi történt. Vagy hát egy pillanatra azt gondolom, abból nagyobb baj már nem lehet, ha kinyögöm, honnan a pénz, hátha hamarabb leszáll rólam, de persze tévedtem.

- Istenem, nem azt mondom, hogy beültem egy kaszinóba szerencsejátékozni. Csak néhány iskolatárssal leültünk kártyázni, ennyi. - Akármilyen éhes vagyok, lassan az étvágyam is elmegy ettől az egésztől. Főleg miután, úgy tűnik, már a kaját is sajnálja tőlem. Hagyom is a szendvicset, nem akarok már mást, csak visszavonulni a szobámba. De anyám ebben is megakadályoz. Felvont szemöldökkel fordulok vissza felé, és pillantok le rá, amikor elkapja a karomat.

- Nem kell megdicsérni, de mondjuk, ha hagynál végre aludni menni, azt megköszönném - pillantok le rá morcosan. - Értem, hogy ideges voltál, aggódtál meg minden, de most már itt vagyok, élek, nem sérültem meg, ez nem elég? - teszem hozzá némileg lágyabban, békítő szándékkal. Vagy olyasmi.
You never really know someone until you talk to them at 3 am.
@wmd




Once I rose above the noise and confusion, just to get a glimpse beyond this illusion. I was soaring ever higher. But I flew too high.

Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eddie Rivera
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 58673ff586dd86cd2dc787f3d629d4d9c93f38fb
Perla & Eddie :: it's not what it seems 1f7caa63acdd6a69c5046a9f04805f5b66cfe5dd
★ kor ★ :
18
♫ :
Or maybe I'm different,
and maybe my ADHD got me trippin'
And maybe I'm just everything
that you missin', yeah
★ családi állapot ★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 7b2335c884eeaa20a10eaecd0d23c366ee01416e
I shouldn't have fallen in love with HER
It's been nothing but trouble 'til now
I shouldn't have fallen in love at all
But I couldn't stop myself
What gives her the right to tear up my life?
How dare she be so perfect?
What did I do to deserve this?
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Ef9631cd923476e3ba596b469713f7b7ab8a4e7d
★ idézet ★ :
I'm on the outside looking through
I know I'm not the same as you.
★ foglalkozás ★ :
high school student, bass player, intern architect
★ play by ★ :
Maxence Danet-Fauvel
★ hozzászólások száma ★ :
144
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 54c61365070d8bfee8d25faf0e3c4bc4526212d0
TémanyitásRe: Perla & Eddie :: it's not what it seems
Perla & Eddie :: it's not what it seems EmptyVas. Márc. 05 2023, 10:37


eddie and mom
Ha majd ő is szülő lesz, akkor megérti, milyen az, amikor egész éjszaka görcsben van az ember gyomra, mert nem tudja, merre van a gyereke, nem hall felőle semmit, az ígéretével ellentétben nem jelentkezik és nem ér haza időben, nem tartja magát a megbeszéltekhez és az idegtől nem tud aludni.

- Nem, én nem vagyok álmos veled ellentétben. Volt, ami ébren tartson és kiverje az álmot a szemeimből. Történetesen az, hogy fogalmam nem volt róla, merre kóricálsz és miért nem adsz magadról életjelet - oktatom ki továbbra is, mekkora hülyeséget csinált, hátha végre felfogja a csöpp agyával. Nem erre tanítottam, azt hittem, nekünk más a kapcsolatunk, mint a legtöbb szülőnek a gyerekével. Eddig is féltettem, de megbíztam benne, mert Eddie okos gyerek. Ha valamit megbeszéltünk, ahhoz tartotta magát. Most ehhez képest részegen ténfereg haza az éjszaka közepén, úgy tesz, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga és teljes mértékben tesz arra, amit próbálok belé sulykolni.

- Momentán nem érdekel, mit csinál a többi tizenhét éves. Az érdekel, te mit csinálsz. És vigyázz a szádra a továbbiakban - figyelmeztetem határozottan, amikor arra teszi a megjegyzést, hogyan sikerült őt is “összehozni”. Elég veszekedés jut így is egy estére, nem akarok még ebbe is belemenni. Kényes terepre fog rátérni, ha tovább feszegeti, amit talán jobb lenne nem most kivesézni.

- Nem kéne felfújni? Egyáltalán nem fújom fel. Te veszed félvállról az egészet. Bill beszélte tele a fejed ezekkel a hülyeségekkel? - faggatom tovább. - Mindig is bűzlött az a fickó, kihasználja, hogy csak egy kis tizenhét éves gyerek vagy, befolyásolható, és észre sem veszed és úgy pattogsz, ahogy ő fütyül. Ő volt, ő vesz rá ezekre az eszement dolgokra? - Soha nem volt szimpatikus Bill. Idősebb is Eddie-nél, nem értem, miért keresik egymás társaságát. Talán ott hibáztam, hogy már az elején nem tiltottam el tőle. Akkor talán ma sem nagyon lehetne belerángatni ilyen marhaságokba, hanem az a rendes gyerek lenne, aki nem mellesleg pár napja még volt.

- Ne adj ötleteket, kérlek! - Eszem ágában sincs javítóintézetbe vagy ilyesmi helyekre küldeni, de a nagyanyja kezei között észhez fog térni, ebben biztos vagyok. Egy-két bibliaóra gyorsan helyre fogja rakni, ami félrecsúszott a kis fejében. - Komolyan, neked áll feljebb? Tudod, ez az egész elkerülhető lett volna, ha veszed a fáradtságot és üzensz. Még csak fel sem kellett volna hívnod. A telefonod hozzád van szinte nőve, nem hiszem el, hogy egész este a kezed ügyébe sem került. Egy rohadt üzenettel ezt megelőzhetted volna. Ha egy kicsit gondolkozol és nem csak piálsz meg kártyázol, akkor ez a beszélgetés nem történne meg. Reménykedj benne, hogy valamelyik iskolatársad, akivel kártyáztál, nem gondol egyet és nyom fel a rendőrségen, mert éppen veszített. - Ezek a mai tizenévesek sokszor annyira gonoszak és utálatosak tudnak lenni a társaikkal. És ha éppen valamelyik egy vesztes széria után rossz szájízzel állt fel, hiányolja a pénzét és valóban felnyomja őket?

- Jaaaaa, hogy most már mennél aludni, ééééértem. Mint aki jól végezte dolgát, ugye? Dehogy érted! - Szemeimet lehunyva fújom ki a levegőt hosszan és hátrálok egy lépést. az orrnyergemet masszírozom, mert ebbe a heves vitába a fejem is belefájdult. - Dehogy érted… - sóhajtom a fejemet csóválva. Hosszas szünet után folytatom végül, de nem próbálom továbbra is meggyőzni az igazamról, helyette csak figyelmeztetem a belőle áradó szagokra. - Bűzlesz, zuhanyozz le, mert én ki nem mosom az ágyneműd, ha az is ilyen szagú lesz. - Ha mégis így fekszik be az ágyba, akkor megtanulja szépen kezelni majd a mosógépet. Hátat fordítok neki és elindulok a hálószobám felé. Nincs energiám tovább veszekedni vele. Egy részeg, lázadó kamasz, aki nyilvánvalóan rossz társaságba keveredett és már az anyját is hülyének nézi.


credit •  Perla & Eddie :: it's not what it seems 3672866238  • szószám

Eddie Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
Perla & Eddie :: it's not what it seems 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
Perla & Eddie :: it's not what it seems 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: Perla & Eddie :: it's not what it seems
Perla & Eddie :: it's not what it seems EmptyPént. Márc. 31 2023, 16:20
Mom and me
Nem ez a célom, de úgy tűnik, mindennel, ami elhagyja a szám, csak egyre inkább feldühítem anyámat, és vágom magam alatt a fát. Pedig tényleg csak annyit szerettem volna, hogy néhány falat legyűrése után hadd vonuljak vissza a szobámba, és zuhanjak bele az ágyamba. De ehelyett végtelen hosszúra nyúlik ez a beszélgetés. Vitatkozás inkább. Amire szerintem egyikünknek sincs most szüksége. Nem tudom, anyám ezt miért nem tudja belátni? Ha minden áron le akarja szedni a fejemet - és előfordulat, hogy erre meg is van minden oka -, vagy esetleg némi észt verni bele, nem volna sokkal egyszerűbb reggel, józanon, egy-egy kávé után? De szerintem - ha nem is az alkohol miatt, hanem mondjuk a több órányi tök felesleges idegeskedés és álmatlanság miatt - ő pont annyira nem beszámítható most, mint én, és nem gondolkodik tisztán. Kezdem érezni, hogy mindketten jobban járunk, ha engedek neki, csak őszintén szólva már azt sem tudom, ezt hogyan kéne kiviteleznem? Egyrészt a fáradtság és az éhség kicsit ingerültté tesz, másrészt komolyan bármit mondok, úgyis kiforgatja. Lehet az a kulcs, hogy inkább csak fogjam be a számat? Amikor ismét a fejemhez vágja, hogy nem küldtem neki életjelet, holott már elmondtam neki, hogy ez nem volt szándékos, először inkább csak bűnbánóan megvakargatom a tarkómat, majd sóhajtok egy kisebbet, ezzel is időt nyerve, hogy mielőtt újra megszólalnék, alaposabban végig gondoljam, mit is válaszoljak.

- Oké. Igazad van. Meggondolatlanság volt... Tényleg sajnálom. Legközelebb jobban figyelek az időre is, meg a telómra is. - És próbálom ezt most legalább valamennyire valóban komolyan is gondolni, mert ha nem így lenne, ha csak azért ígérgetnék ilyeneket, hogy lerázzam - ami amúgy szintén igaz – azt úgyis kiszúrná, és csak még jobban felhúzná magát.

Elfojtok egy ideges röhögést, mikor rám szól, hogy vigyázzak a számra, és egy mozdulattal be is húzom a képzeletbeli cipzárt a nagy pofámon. Bár az, hogy ez a téma ilyen érzékenyen érinti anyámat, csak még inkább meggyőz arról, hogy egy hasonlóan felelőtlen tini bulizás közben történt a fogantatásom. Ezt persze most eszemben sincs tovább firtatni. A következő heteim amúgy is egyértelműen el vannak cseszve már, ha büntetésből a nagyihoz akar száműzni. Még képes, és tényleg lepasszolna akár egy egész évre, vagy rám hívja a zsarukat, és javítóba küld. Lehet, hogy ezzel ő még nincs egészen tisztában, de a zsernyákok, ha nagyon akarnak, sajnos tuti találhatnának valamit ellenem, amivel bent is tarthatnak ott. Basszus! De anya biztos élvezné a szabadságot. Végül is legalább ő boldog lehetne, így tizenhét év után, nem?

- Bill? Hogy a fenébe jön ide Bill? Neki ehhez semmi köze! - Ehhez tényleg nincs. - Nem vesz rá semmire. Csak haverok vagyunk, ennyi – vonok vállat. Bakker, ebbe most tényleg nem akarok belemenni. Nagyon nem. Mert ha anyám csak a felét megneszeli az igazságnak... Fogalmazzunk úgy, hogy annak kurvára nem lesz jó vége. És lehet, hogy a feltételezése nem mind totál baromság, hogy Bill hajlamos néha ugráltatni, de jóval többért köszönettel tartozom neki, mint anyám azt el tudná képzelni. Ha nincs Bill, már én sem lennék, szó szerint megmentette az életemet, aminek három éve egyszer majdnem véget vetettem. Szóval nem... ebbe inkább ne menjünk bele!

- Az iskolatársaim nem ilyenek, anya. És egész biztosan nem fognak feldobni párszáz dolcsi miatt – legyintek. - Nekik ez meg sem kottyan, kábé ennyi a napi zsebpénzük - teszem hozzá épp csak egy kicsit keserűen, mert igen, ekkora a különbség köztem és a sulis haverjaim között. Ami nekik naponta jár a semmire, hogy tetszés szerint elherdálják, mi abból egy egész hónapig eléldegélünk, és azért anyám minimum heteket gürizik. - Plusz nem fognak ügyet csinálni belőle, hisz rájuk sem vetne jó fényt, hogy részegen kártyával szórják a pénzt. - Főleg mert másnapra valószínűleg még arra sem emlékeznek majd, ki nyerte el tőlük. De ezt inkább nem teszem hozzá hangosan.

Sikeresen visszafogom magam, hogy ne forgassam a szemeimet, amikor tovább drámázik arról, hogy én nem értem. Nyilván, én semmit sem értek. Oké. De nem akarom tovább hergelni. Nekem tényleg nincs erre erőm tovább. És szerintem igazából neki sem. Úgyhogy egy megjátszott szalutálás után - amivel jelzem, hogy vettem, mennyire bűzlök, és rám férne egy zuhany - inkább elmenekülök a szemei elől. Igazából a legkevésbé sincs kedvem most még beállni a zuhany alá is, de erőt veszek magamon, és megteszem, mert nem akarok okot adni rá, hogy ezt a műsort reggel is folytassuk. Csak azután zuhanok be az ágyamba.  



Reggel kilenc körül...

Ahhoz képest, hogy milyen hosszúra nyúlt az éjszaka, egész korán felébredek. Anyámnál is hamarabb, ami hétvégén elég ritka, de gondolom őt is kimerítette a tegnapi. A fejem azért még kótyagos egy kicsit, és kávét követel, úgyhogy betámolygok a konyhába, és dupla adagot lefőzök. Mire sikerül elkortyolgatnom az első bögrével, észhez is térek annyira, hogy ráébredjek, mekkora balfasz voltam tegnap, és hogy valamivel tényleg jóvá kéne tennem anyámnál, ha nem akarom, hogy egy életen át duzzogjon rám. Szóval úgy döntök, a kávé mellé reggelit is készítek. A palacsinta egész jó ötletnek tűnik, a neten találok is egy gyors és használható receptet hozzá, amihez akad is minden itthon. Nem tűnik bonyolultnak. Az első két sütés mondjuk elég bénán sikerül, és mikor a harmadikat mérem bele a serpenyőbe, már erősen kétsége vonom, hogy ez a terv működhet-e, vagy csak tovább rontok a helyzeten, de aztán egész jól ráérzek a dologra. Valamivel később már egy nagy adag reggeli finomság tornyosul a konyhapulton, és illatozik tőle - meg a lefőzött feketétől - az egész lakás.
You never really know someone until you talk to them at 3 am.
@wmd




Once I rose above the noise and confusion, just to get a glimpse beyond this illusion. I was soaring ever higher. But I flew too high.

Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eddie Rivera
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 58673ff586dd86cd2dc787f3d629d4d9c93f38fb
Perla & Eddie :: it's not what it seems 1f7caa63acdd6a69c5046a9f04805f5b66cfe5dd
★ kor ★ :
18
♫ :
Or maybe I'm different,
and maybe my ADHD got me trippin'
And maybe I'm just everything
that you missin', yeah
★ családi állapot ★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 7b2335c884eeaa20a10eaecd0d23c366ee01416e
I shouldn't have fallen in love with HER
It's been nothing but trouble 'til now
I shouldn't have fallen in love at all
But I couldn't stop myself
What gives her the right to tear up my life?
How dare she be so perfect?
What did I do to deserve this?
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Ef9631cd923476e3ba596b469713f7b7ab8a4e7d
★ idézet ★ :
I'm on the outside looking through
I know I'm not the same as you.
★ foglalkozás ★ :
high school student, bass player, intern architect
★ play by ★ :
Maxence Danet-Fauvel
★ hozzászólások száma ★ :
144
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 54c61365070d8bfee8d25faf0e3c4bc4526212d0
TémanyitásRe: Perla & Eddie :: it's not what it seems
Perla & Eddie :: it's not what it seems EmptyPént. Márc. 31 2023, 18:28


eddie and mom
Paprikás a hangulatom és a kettőnk között lévő feszültség szinte kézzel tapintható. Még soha nem veszekedtünk korábban így, és egyáltalán nem örülök neki, hogy ez pont most történik meg, de az az érzésem, hogy minden egyes mondatával szándékosan húz fel egyre jobban. A flegmasága és a hanyagsága dühítő, nem tudom, kitől vagy honnan vette ezt a stílust. Biztosan nem tőlem. Az csak még jobban kihoz a sodromból, hogy ilyenkor az evésre tud gondolni első sorban. Látom, megvannak a prioritásai.

- Persze, hogy igazam van, az anyád vagyok - tárom szét a karjaimat. És amíg én etetem, én takarítok utána, én mosom a ruháit, én fizetem az albérletet meg lényegében mindent, addig ez így is marad. Valamit nagyon elrontottam vele kapcsolatban, és jó lesz végiggondolnom, hogy mi az. Talán túl sok szabadságot adtam neki, nem figyeltem rá eléggé, nem fogtam elég szorosan a gyeplőt, de még soha nem adott rá okot, hogy ott lebzseljek körülötte folyamatosan, szigorúbb legyek vele vagy eltiltsam valamitől. Egészen mostanáig.

Nem tetszik, amikor megpróbálja felhozni azt az estét, amikor megtörtént a baleset, aminek hála most Eddie itt áll előttem. Ez egy olyan téma, amit egészen biztosan nem vele fogok megbeszélni. És még csak nem is feltétlen volt akkora hiba, mint ahogy ő beállítja. Felelőtlenség következménye részben, viszont akárhonnan is nézem, az ő felelőtlensége sokkal rosszabb. Ha valami hülyeségbe belekeveredik, abból nagy baj lehet. Ha rossz társaságba keveredik valahogy, akiknek minden mindegy, mert pénzzel bármit megoldanak, abból csak Eddie jöhet ki rosszul. Az iskolatársaival és azok szüleivel ellentétben, nálunk nem a pénz a megoldás a problémára. Az olyan kamaszokból nézem ki, hogy sorozatos szabálysértések és kihágások miatt már nem egyszer hozták ki őket óvadékkal.

Nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy valahogy Billnek is köze van hozzá. Sosem kedveltem azt a fickót, nem értem, Eddie miért barátkozik vele. Egyértelműen nem tiszta, ami alapból nem érdekelne, de így, hogy a fiam bizalmába férkőzött, nagyon is.

- Csak haverok, mi? Mégis mitől olyan jó haver ez a Bill? - kérdezem tovább feszegetve a témát. - Tudod mit? Inkább nem is akarom tudni - csóválom meg határozottan a fejem, mielőtt még bármit mondana. Kétlem, hogy tetszene a válasza - vagy kiborítana, vagy tovább feszítené a húrt.

- Nem, persze, az iskolatársaid szentek - húzom el a számat. Egy tizenéves sem olyan kedves és jó, mint ahogy ő beállítja. Főleg az ilyen pénzesek. A fiam arcára kiülő keserűség egy pillanatra elfeledteti velem a dühöt, amit érzek. Sosem tudtam neki biztosítani azt az életet és nem is fogom tudni. Nekik természetes a hegyekben álló pénz otthon, hogy mindent megkapnak, amiért csak felemelik a hangjukat. Ha úgy adódik, anyuci vagy apuci betolja őket valami jó helyre. Nem véletlen erőltetem Eddie esetében a tanulást; szeretném, ha ő többre vinné, ha jobb élete lenne majd, mint amit én most nyújtani tudok neki. Ha neki lesz családja, örülnék, ha nekik nem másfél szobán kéne osztozniuk Bronxban, nem mások utána kéne hotel szobákat takarítania, és nem kéne az átlagnál jóval kevesebb pénzért sokkal többet dolgoznia. Az esze megvan hozzá, hiszen most is ösztöndíjjal tanul, csak remélem, hogy ez a lázadó korszak hamar a végéhez ér és elkezdi használni a józan paraszti eszét. - Az lehet, csak ők fizetik a tandíjat, ezt ne felejtsd el. - Nem akarom, hogy valami hülyeség miatt megvonják tőle a támogatást.

Úgy érzem, feleslegesen járatom a számat, mert tényleg nem érti meg a lényeget. Egész éjszaka fent lehetünk, veszekedhetünk, a végén úgysem érnénk el semmit azon kívül, hogy holnap hulla fáradtak leszünk. Jobb lenne pontot tenni a mai nap végére. Még azért figyelmeztetem, hogy fürödjön meg, mielőtt belehempereg a tiszta ágyneműbe koszosan és büdösen.

***

Sokáig csak forgolódom az ágyban reggel, minek eredményeként még vissza is alszom egy kicsit. Általában kora reggel kivet az ágy, a tegnap esti - vagy inkább éjszakai - jelenet viszont ezekre a korai órákra is rányomta a bélyegét. Nincs jó kedvem, a teendőim listája hosszú, mégsem érzem az erőt magamban semmihez. Már a veszekedés közben fájt a fejem, ami mostanra sem múlt el. Nagy nehezen kimászom a takaró alól és szorosan magamra csavarom a köntösömet. Már az ajtóból érzem az illatokat, amik a konyhából jönnek. Egy pillanatra megtorpanok, mert nem vagyok benne biztos, hogy tudni akarom, pontosan miért terjeng palacsinta és kávé illata a lakásban, de a kíváncsiság egészen a konyháig visz. Az ajtófélfának támaszkodva nézem, ahogy Eddie sorra gyártja a palacsintákat.

- Veled mi történt? - kérdezem meglepve. - Beverted a fejed? - Nem jellemző, hogy magától csinál valamit, legtöbbször még noszogatásra sem megy ez neki. Beljebb sétálok és a pultnak dőlök. - Ha le akarod égetni a lakást, nem kell ennyire megerőltetned magad, ugye tudod?


credit •  Perla & Eddie :: it's not what it seems 3672866238  • szószám

Eddie Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
Perla & Eddie :: it's not what it seems 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
Perla & Eddie :: it's not what it seems 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: Perla & Eddie :: it's not what it seems
Perla & Eddie :: it's not what it seems EmptyKedd Május 02 2023, 09:34
Mom and me
Túl kimerült vagyok ahhoz, hogy tovább folytassam ezt a tökre értelmetlen vitát anyámmal. Meg valahol félúton talán ráébredek arra is, hogy hamarabb szabadulok, ha engedek neki. Mert ő nyilván nem fog. Ahhoz már túlságosan felhúzta magát ezen az egészen, és feltételezem, feltett szándéka némi észt verni belém. Lehet, akár szó szerint is képes volna erre. Mindenesetre nem akarok itt állni reggelig, hogy ez kiderüljön. Úgyhogy megpróbálok átkapcsolni bólogató jófiú üzemmódba. Igen, anya, mindent jobban tudsz, anya - és bólogatok. Igen, amíg a te lakásodban élek, meg a te kajádat eszem... meg ilyenek. Mármint ezeket így nem mondja ki nyíltan meg hangosan, de tipikusan ez szokott következő az “azért, mert azt mondtam” típusú indoklások után, nem? Szóval oké, vettem. Felfogtam.

Amikor rákérdez Billre, és arra, hogy mitől is olyan jó haver, azért már majdnem szóra nyitom a számat, és majdnem elárulok neki dolgokat, amikről igazából kurvára fogalma sincs. De szerencsére - mindkettőnk szerencséjére szerintem – meggondolja magát. Mégsem akarja hallani a válaszomat, úgyhogy végül erre is csak bólintok. Jó. Hála az égnek! Nem kell mondanom semmit. Nem elég tiszta a fejem, szóval még tényleg mondanék véletlenül olyat, amiről anyám jobb, ha nem tud. És most nem azokra a dolgokra gondolok, amiket Billnek néha megteszek “szívességből”. Hanem arra, amit majdnem megtettem három éve. Azt hiszem, egyikünk sem áll készen arra a lelki drámára, amit ez magával hozna. Főleg nem így, az éjszaka közepén, hangosan vitatkozva egymással. Kész csoda, hogy még egyik szomszédból sem kopogott át senki, hogy kussoljunk már el.

- Én ilyet nem mondtam – vonok vállat, de már ez az ellenkezés is csak fél gőzzel jön belőlem. Tudom, hogy az iskolatársaim között is vannak seggfejek, és mit tudom én. Bakker, lehet, anyámnak van igaza, és van köztük olyan, aki képes volna felnyomni, amiért elnyertem a pénzüket. Kétlem... de attól még előfordulhat.

- Oké... Nem felejtem el - sóhajtok egy nagyobbat. Vége? Befejeztük végre? Megkapom a végszót, amikor rám szól, hogy húzzak el lezuhanyozni, úgyhogy el is kotródom gyorsan a szemei elől.



***

Csak reggel, kialvatlanul, de már végre józanon, lassan magamhoz térve fogom fel, mennyire elcsesztem a dolgot az éjjel. Még mindig úgy gondolom, hogy nem tehetek róla, amiért nem vettem észre időben a hívásait, de... mittomén, lehet tényleg hazakeveredhettem volna előbb is. És határozottan viselkedhettem volna normálisabban is anyámmal. Egy tapló paraszt voltam. Még sosem engedtem meg ilyen hangsúlyt vele szemben, mint amit tegnap. Mentségemre szóljon, hogy tényleg fáradt voltam, plusz hát tényleg kicsit sokat ittam. De emiatt megint csak nem fogok magyarázkodni. Túl sokáig voltam a kiközösített lúzer, és örülök, hogy végre vannak barátaim, akikkel jól érezhetem magamat. Ha ezt anyám nem képes megérteni, én nem tudom, mit mondhatnék. De attól még tisztában vagyok vele, hogy én vagyok az, akinek meg kell próbálnia rendbe hozni azt, amit tegnap jól elszúrtam. Gondolom, a minimum, hogy egy ideig egy földre szállt angyal leszek a közelében, és megpróbálok a kedvéében járni. Mondjuk friss kávéval, meg reggelivel.

- Nem az volna a cél... - fordulok felé mentegetőzve, amikor betéved a konyhába. Aztán gyorsan visszakapom a tekintetemet az éppen készülő palacsinta felé, hogy kivegyem a serpenyőből, mielőtt anyámnak igaza lesz, és ha nem is fel, de leégetek valamit. Aztán töltök neki kávét egy bögrébe, majd bűnbánó kölyökkutya szemekkel közelebb tolom felé a pulton. - Pont, hogy próbálnék valamit jól csinálni, miután éjjel olyan balff... Mármint hülye voltam. - Veszek elő egy tányért is, és pakolok át rá két-három palacsintát, aztán azt is elé tolom. - Nem olyan jó, mint amiket te szoktál sütni, de... ehető. Palacsinta íze van. Megkóstoltam. - És még élek.  
You never really know someone until you talk to them at 3 am.
@wmd




Once I rose above the noise and confusion, just to get a glimpse beyond this illusion. I was soaring ever higher. But I flew too high.

Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eddie Rivera
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 58673ff586dd86cd2dc787f3d629d4d9c93f38fb
Perla & Eddie :: it's not what it seems 1f7caa63acdd6a69c5046a9f04805f5b66cfe5dd
★ kor ★ :
18
♫ :
Or maybe I'm different,
and maybe my ADHD got me trippin'
And maybe I'm just everything
that you missin', yeah
★ családi állapot ★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 7b2335c884eeaa20a10eaecd0d23c366ee01416e
I shouldn't have fallen in love with HER
It's been nothing but trouble 'til now
I shouldn't have fallen in love at all
But I couldn't stop myself
What gives her the right to tear up my life?
How dare she be so perfect?
What did I do to deserve this?
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Ef9631cd923476e3ba596b469713f7b7ab8a4e7d
★ idézet ★ :
I'm on the outside looking through
I know I'm not the same as you.
★ foglalkozás ★ :
high school student, bass player, intern architect
★ play by ★ :
Maxence Danet-Fauvel
★ hozzászólások száma ★ :
144
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 54c61365070d8bfee8d25faf0e3c4bc4526212d0
TémanyitásRe: Perla & Eddie :: it's not what it seems
Perla & Eddie :: it's not what it seems EmptyKedd Május 02 2023, 23:02


eddie and mom
Természetesen örülök neki, hogy egy darabban és épségben hazaért - arról inkább ne is beszéljünk, hogy nem tűnik teljesen józannak -, de valahogy az örömömet és a lelki megnyugvást elnyomja a tény, hogy az elmúlt pár órára Eddie nemes egyszerűséggel felszívódott, én pedig csak forgolódtam és a legrosszabb lehetőségekre tudtam csak gondolni. Úgy érzem, hiába próbálom a fejébe verni, amit mondani akarok, nem érti meg. Akármit mondok, az egyik fülén be, a másikon ki. Az sem segít a helyzeten, hogy mindketten a saját igazunkról vagyunk teljes bizonyossággal meggyőződve, habár az enyém sokkal nagyobb realitással közelít a valóság felé, természetesen. Hogy is lehetne neki igaza? Tizenhét éves, lázad a világ ellen, ha letennék elé egy pohár vizet, abba is belekötne; miért ebben a pohárban van, miért csak eddig töltöttem… Ha én hasonlót meg merészeltem volna tenni tizenéves koromban a szüleimmel szemben és utána még ki is oktattak volna, csak csöndben bólogattam volna. Eszem ágába nem jutott volna még visszabeszélni nekik, mert így vagy úgy, de arra jutottunk volna, hogy a szülőnek van igaza.

Szeretném magunk mögött tudni ezt a veszekedést és végre lefeküdni aludni, de nem hagy valami nyugodni. Eddie nem szokott rossz társaságba keveredni, az egyetlen ember, aki mégis eszembe jut most, hogy ennek felmerül a gyanúja, az Bill. Soha nem volt szimpatikus, nem is lesz, és ezt a fiam is tudja. Nem tudom elég hevesen ellenezni a kettejük barátságát, de eltiltani nem tudom attól az alaktól. Bárhol, bármikor találkozhatnak, sőt, szinte biztos vagyok benne, hogy tudatosan leginkább a környéktől távol futnak össze. Nem tartom magamban a gondolataimat, igenis tudni akarom, mi annyira nagyszerű ebben a fickóban. Ránézésre és az én tapasztalataim alapján semmi. Aztán inkább meggondolom magam, mert ezt lehet, nem ma este kéne megbeszélnünk. Lehet, Eddie most megkönnyebbül, én viszont nem felejtem ezt el. Mindennek eljön szép lassan az ideje, egyszer pedig annak is, hogy ezt megbeszéljük. De nem most, mára elég volt vitából. Mindketten jobban járunk, ha ő jobbra el, én balra el.

***

Némi forgolódás és bóbiskolás után próbálok magamhoz térni. Nehezebben indul a reggel, mint általában. Még mindig magamon érzem az éjszakai veszekedés nyomasztó utóhatását, egyre csak ezen kattog az agyam, hiába próbálom kikapcsolni egy kicsit. Se energiám, se kedvem ma túl produktívnak lenni. A lakásban terjedő illatok mégis a konyhához csalnak. Szkeptikusan nézem Eddie-t, amint a palacsintának tűnő reggelivel ügyködik. Általában, ha kérem sem csinálja meg a teendőit, az pedig pláne nem jellemző rá, hogy magától nekiálljon valaminek. A szobájában sem képes rendet tartani, azt mégis miért várnám el tőle, hogy reggelit csináljon néha?

- Az voltál - ismerem el gondolkodás nélkül. A kávés bögrét a számhoz emelem és fújni kezdem, csak ezután kortyolok bele. Aztán a következő korty előtt a szekrényből előveszem a cukrot és egy kockával beledobok, kicsit feljavítva a keserű feketét. Az elém tolt tányérra nézek, ahol a szabálytalan alakú palacsinták hevernek. Sóhajtok egyet, az egyiknek a széléből tépek egy kicsit és megkóstolom. Első próbálkozásnak nem rossz, de ennyitől még nem lesz Jamie Oliver. - Legközelebb inkább a mosást intézd el. Vagy a sütögetés utána akár lehet az is a következő. - Adok ötletet némi tettetett komolysággal a hangomban. Pár óra alvás a mérgem nagyját enyhítette, de ennyivel nem fogja azért megúszni. Biztosan hallani fog még az éjszakai kis kimaradásáról és a jövőben is lesznek következményei. Kíváncsian lesek fel rá, vajon mennyire akar ellenkezni az itthoni teendők hallatán. Jobban teszi, ha ma nem derogál egy kicsit segíteni itthon, mert nem egyedül én lakom itt. - Egyébként egész finom lett - mutatok a palacsintára, amiből sorra csipkedem le a kisebb falatokat, aztán nyomok egy puszit az arcára és szorosan magamhoz ölelem. Attól függetlenül, hogy haragszom rá, még szeretem. De örülnék neki, ha a jövőben az ilyen “kihágásokat” minimalizálná. - És nagyanyád délután várni fog - mosolyodom el, miután elengedem. Igen, a bibliakört komolyan gondoltam.



credit •  Perla & Eddie :: it's not what it seems 3672866238  • szószám


Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

Eddie Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
Perla & Eddie :: it's not what it seems 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
Perla & Eddie :: it's not what it seems 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: Perla & Eddie :: it's not what it seems
Perla & Eddie :: it's not what it seems EmptySzer. Júl. 12 2023, 20:24
Mom and me
Szerencsére voltam még annyira észnél este, hogy egy ponton túl feladjam, és ne provokáljam anyámat tovább. Eleve nem kellett volna egy percig sem szembe szállnom vele, abszolút halva született próbálkozás volt, hogy megvédhetem magamat, a tetteimet, kezdve a kései hazatéréssel, folytatva azzal, hogy egy köteg pénz esett ki a zsebemből, megtetőzve a ténnyel, hogy végig kicsit be voltam állva... Már csak ezek miatt is mindenképpen vita lett volna belőle, sajnos, de ha kicsit jobban jelen vagyok észben, kezdettől fogva behúzott farokkal bólogatva reagáltam volna anyám minden szavára, hogy enyhítsem a károkat. Bár igazából nem tudom elképzelni, hogy ezt akár éberen, frissen, tiszta fejjel képes lettem volna így megtenni, hisz alapból is kicsit lobbanékony vagyok, és még csak nem is tudom teljességgel az ADHD-ra fogni ezt, hisz jól beállított gyógyszerek mellett is néha kicsit nehéz a természetem. De a lényeg, hogy már nem tehetek mást, mint hogy megpróbálom megenyhíteni anyámat.

A reggeli és a kávé jó kezdésnek tűnik, úgy vagyok vele, ez máris megmutathatja, hogy már észhez tértem, megbántam a dolgokat... vagy olyasmi. De legalábbis igyekszem mindent jóvá tenni, és egy kicsit megerőltetni magamat. Mondjuk eléggé úgy tűnik, hogy anya ezt nem fogja túlzottan megkönnyíteni nekem. Gondolkodás nélkül elismeri, hogy hülye voltam. Jó, igazából nem is vártam mást. Enyhén bűnbánó fintorra húzom a számat is. Épp készülnék elnézést kérni szóban is a tetteimért, amikor lazán közli, hogy a reggeli készítés után a mosás is az én feladatom lesz. Szörnyülködő ráncba szalad a homlokom. - Oké, megcsinálom – bólintok rá mégis. - Ha biztos vagy benne... - megvakargatom a tarkómat. Még sosem használtam egyedül a mosógépet. Persze láttam már, hogy csinálja, nem gondolom, hogy túl összetett dolog volna, a szennyes beledobása még egész biztosan menne is. Azon túl viszont, hogy melyik gomb mire való... Hát remélem, nem árasztok el mindent vízzel, és nem fogom összemosni a színeket, vagy ilyesmi.

Elmosolyodom, amikor megdicséri a palacsintámat, és még egy puszit is kapok. Az utolsó megsütése után pakolok néhányat én is magamnak egy tányérra, majd leülök az anyám melletti székre. Már-már kezdem azt hinni, hogy sikerül őt megpuhítanom, az első falatok azonban majdnem a torkomon akadnak az utolsó kijelentésétől. Nem hiszem el, hogy megint a nagyival jön. Köhögve nyelem le, ami a számban van, mielőtt kicsit kétségbeesetten megszólalnék. - Ne már, anya! Tényleg muszáj ezt? Én... tényleg sajnálom a tegnapiakat, mindent, és ígérem, elmosogatok reggeli után, meg a szobámat is kitakarítom még ma, de... Délutánra már van programom lebeszélve – ismerem el lemondóan. Úgy volt, hogy Jessicával találkozom.  
You never really know someone until you talk to them at 3 am.
@wmd




Once I rose above the noise and confusion, just to get a glimpse beyond this illusion. I was soaring ever higher. But I flew too high.

Perla Rivera imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eddie Rivera
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 58673ff586dd86cd2dc787f3d629d4d9c93f38fb
Perla & Eddie :: it's not what it seems 1f7caa63acdd6a69c5046a9f04805f5b66cfe5dd
★ kor ★ :
18
♫ :
Or maybe I'm different,
and maybe my ADHD got me trippin'
And maybe I'm just everything
that you missin', yeah
★ családi állapot ★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 7b2335c884eeaa20a10eaecd0d23c366ee01416e
I shouldn't have fallen in love with HER
It's been nothing but trouble 'til now
I shouldn't have fallen in love at all
But I couldn't stop myself
What gives her the right to tear up my life?
How dare she be so perfect?
What did I do to deserve this?
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Ef9631cd923476e3ba596b469713f7b7ab8a4e7d
★ idézet ★ :
I'm on the outside looking through
I know I'm not the same as you.
★ foglalkozás ★ :
high school student, bass player, intern architect
★ play by ★ :
Maxence Danet-Fauvel
★ hozzászólások száma ★ :
144
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 54c61365070d8bfee8d25faf0e3c4bc4526212d0
TémanyitásRe: Perla & Eddie :: it's not what it seems
Perla & Eddie :: it's not what it seems EmptyPént. Aug. 11 2023, 19:50


eddie and mom
Sokszor elfogult vagyok Eddie-vel szemben, és meg vagyok győződve róla, hogy ő más, mint a többi korabeli gyerek, jobb, okosabb, több esze van, és néha még használja is, ami manapság egyre kevésbé jellemző a korosztályára. Nehéz objektíven látni, és talán ez az elfogultság alakított ki bennem egy olyan képet róla, amibe a ma esti kihágása egyáltalán nem illik bele. Ő nem ilyen, nem szokott éjszakákra kimaradni, szó nélkül eltűnni, kétes helyről és módon pénz szerezni, ilyen állapotban hazajönni, aztán még kiakadni azon, ha számon kérem. Én vagyok az egyetlen, akinek van joga kiakadni, de erről nagyon különbözik a véleményünk. Persze, én is voltam tinédzser, én is áthágtam a szabályokat néha, mert úgy gondoltam, az enyém az egész világ. De erre valók ezek az évek; hülyeségeket csinálni, amiből tanulunk, és később már kétszer meggondoljuk, mit akarunk csinálni. De amit Eddie csinált most éjszaka, az átlép egy határt, és nem szeretném, ha ez ismét előfordulna. Egy részem szeretné pontosan tudni, mit csinált, hol volt, kivel volt, a másik felem viszont tart a részletes beszámolótól. És minél hosszabbra nyúlik a beszélgetés, annál inkább azt érzem, elbeszélünk egymás mellett és foggal-körömmel ragaszkodunk a saját igazunkhoz, ami az adott helyzetben Eddie-től nem fair. Mivel nincs értelme tovább veszekednünk, jobb lenne egyszerűen lezárni ezt a beszélgetést és valamikor máskor folytatni. Gondolom, azt feltételezi, ha most pontot teszünk a végére, akkor ennyivel le is tudjuk ezt a témát, de nagyot téved, mert szeretnék vele majd tisztázni egy-két dolgot, amiről nem gondoltam volna, hogy valaha téma lesz.

Az illatok miatt kicsit félve megyek ki reggel a konyhába szemügyre venni, mégis mi folyik itt ilyenkor, és meglepetten látom, hogy Eddie éppen reggelit készít. Magamban jót mosolygok rajta, mert egyértelműen az éjszaka történteket próbálja valamelyest jóvátenni, amit értékelek, de ennyivel nem ússza meg. Valami komoly is történhetett volna, én meg nem tudtam róla semmit. Balesete lehetett volna, vagy bármi. Ha már csinált kávét is és palacsintát is, eszem ágában sincs kihagyni egyiket sem. Az idejére sem emlékszem, mikor szolgált ki engem utoljára valaki.

- Biztos vagyok benne, hogy megoldod - bólogatok határozottan. - Google a barátod. - A mai fiatalok úgyis folyamatosan valami kütyün lógnak, most legalább valami hasznosra is fogja tudni használni, mondjuk megkeresheti a mosógép használati utasítását, ha nagyon nem találja fel magát. - Okos nagyfiú vagy, menni fog. - Vállon veregetem, csak hogy érezze a törődést, aztán folytatom a palacsintát. Nem tudom leplezni a mosolyomat, amikor a nagyanyjával való program miatt kezd ellenkezni. Lassan csóválni kezdem a fejem. Hát nem gondolta, hogy csak viccelek? - Jaj, Eddie… - sóhajtok, aztán némi komolyságot magamra erőltetve nézek rá. - Persze, hogy délutánra már programod van lebeszélve; nagyanyád tárt karokkal vár. Ha szeretnéd megsérteni és lemondani, hogy utána még valakinél jóvá kelljen tenned valamit, akkor nyugodtan hívd fel és közöld vele - vonok vállat, aztán az utolsó falat palacsintát is legyűröm. - De előbb légy jó, és mosogass el, rendben? - Egy puszit nyomok a homlokára, aztán a piszkos tányért és bögrét berakom a mosogatóba.


credit •  Perla & Eddie :: it's not what it seems 3672866238  • szószám


Seasons, they will change
LIFE WILL MAKE YOU GROW
DREAMS WILL MAKE YOU CRY

mind álarcot viselünk
Perla Rivera
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Faae395bd27a6fc1680204d9d68df159a251a63d
Perla & Eddie :: it's not what it seems 351716d256212fd090dacfc6698205800f7373c4
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
I have had my dream - like others
and it has come to nothing, so that
I remain now carelessly
with feet planted on the ground
★ családi állapot ★ :
Some nights I think of you
Reliving the past, wishing it’d last,
wishing and dreaming
Perla & Eddie :: it's not what it seems 3bed19c95915637cfa3a830ac45a4fd94441e015
★ lakhely ★ :
☆ Bronx
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems 6e8de866de69b9a254f37fff99a431813bf1fb1d
★ idézet ★ :
"If I had wings?
I would sprout them from the scapula
And slowly down my spine.
I’d grow them long and glorious
And immediately I’d fly.”
★ foglalkozás ★ :
☆ maid in Manhattan
★ play by ★ :
☆ Alexa PenaVega
★ hozzászólások száma ★ :
128
★ :
Perla & Eddie :: it's not what it seems Df3b7d0f7eede104301978e5450b58b1c8d80481
TémanyitásRe: Perla & Eddie :: it's not what it seems
Perla & Eddie :: it's not what it seems Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Perla & Eddie :: it's not what it seems
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» an oops won't be enough - Eddie & Perla & Gabe
» no turning back - Perla, Eddie & Gabriel
» maybe, maybe not - Perla & Gabriel
» i see you now - Perla & Gabe
» truth be told - Perla & Gabe

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: