New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 122 felhasználó van itt :: 19 regisztrált, 0 rejtett és 103 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Rowan W. Mills
tollából
Ma 21:40-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Ma 21:27-kor
Seraphine Murphy
tollából
Ma 21:18-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Ma 21:18-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 20:41-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 20:26-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 19:56-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 19:14-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 19:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

24 years later - Hadley & John
TémanyitásRe: 24 years later - Hadley & John
24 years later - Hadley & John EmptyPént. Ápr. 12 2024, 10:29

To Hadley
Memories are dangerous things. You turn them over and over, until you know every touch and corner, but still you'll find an edge to cut you.

- Az biztos! - felelem mosolyogva és oldalra döntöm fejemet. A jogi szakmában dolgozó személyek nem könnyű esetek, de pont ezért tudnak remekelni a munkájukban. Folyamatosan emberekkel kell foglalkozniuk, az őket érintő ügyek pedig rafináltságot követelnek. Nem könnyű velük együtt dolgozni, egyúttal pedig nekünk sem egyszerű egymás kollégájának lenni. Talán a fura szó valóban jól megállja itt a helyét.
Érdekes belegondolni, hogy mindannyiunk éltében volt egy olyan időszak, amikor New Yorktól távol éltünk, még ha kisebb-nagyobb időre is. Daniel Hawaii-on, Hadley Angliában, én pedig Ausztráliában. Idén viszont újra elmondhatjuk, hogy végül mindannyian itt kötöttünk ki, visszakerültünk oda, ahol felnőttünk és ennek megvan a maga pikantériája. Mint egy friszbi, amit eldobnak, megkerüli a Földet, de aztán visszatér a kiindulási pontjára. Engem munka szempontjából is megillet ez a hasonlat, elvégre most tudok csak igazán elkezdeni olyan jogban dolgozni, ahova pozícionáltam magam az egyetem előtti álmodozásaim során. Hálás pillantással köszönöm meg Hadley motiváló szavait, amikkel tudatja velem, hogy még mindig hisz a képességeimben. Nos, én már nem vagyok ugyanaz az ember, mint húsz éve, de kétségtelenül nekem is úgy kell hozzáállnom ehhez a rengeteg változáshoz, hogy bizony képes vagyok legalább arra, amire fiatalként.
- Lehet leteszem majd a szakvizsgát is, meglátjuk. Mindenesetre valóban jó helyen vagyok most az ügyészségen, hogy elsajátítsam a munkámhoz szükséges tudást, így végül értelmet nyerhet a diplomám is. - Az a rengeteg szenvedés az egyetemen… oh jaj, visszagondolni is rossz, mégis szép emlékként tekintek rá. Mondjuk eddig is a jogi tanácsadóként dolgoztam, úgyhogy nem állíthatom, hogy elsodródtam volna a végzettségemtől, de azért az elmúlt években nem tudtam kiteljesedni a karrieremben, ellenben most, hogy Alice is felnőtt, be kell látnom, sokkal szabadabb vagyok. Nagyon hálás vagyok Hadleyéknak, amiért így támogatnak még ebben a nehéz változásokkal teli időszakomban is.
Velük együtt felnevetek a naptárak megosztására. Ennyire még sosem mostam össze a szakmai és a magánéletemet, de kétségtelenül hatékony megoldást jelentene a találkozásaink megszervezésére. Csak aztán, ha Daniel elhívna egy meccsre, de én az ágyból akarnám végignézni, miközben a felét áthorkolom… akkor napokig hallgathatnám tőle, hogy „de hát láttam, hogy ráértél, üres volt a naptárad."
- Ha gondoljátok, a legközelebbi találkozásra küldök meghívót is, aztán ha közbejönne valami, javasoljunk új időpontot helyette. - Kontrázok rá az irodai élet szokásaira. A meghívó, mint emlékeztető kiváló lehet arra is, hogy a kollégáim ne gondolhassák, hogy a tervezett időpontban elérhető vagyok számukra. Csak Hadleyéknek nem egy órát fogok beállítani a „megbeszélésre”, hanem egy estét. Csapatépítő.
Ezt követően kissé visszaesünk a nosztalgiába. Hadley emlékképére felcsillan a szemem, emlékszem, mennyire szerettük a kirándulásokat. Mikor unalmasra sikerült is képesek voltunk valami őrültséggel feldobni azokat a napokat.  
- Az ott készült képek meg is vannak még nekem otthon a fotóalbumban. Hazamegyek és befotózom majd nektek, ha gondoljátok - mondom ezt úgy, mintha a saját agyamba is be akarnám vésni, hogy ezt nem szabad elfelejtenem, bár szerintem mindannyian tudjuk, hogy feltehetőleg holnap fog legkorábban kezembe kerülni az a fotóalbum. Jobban mondva, miután felébredek.
Viszont Hadley sem ússza meg, hogy ne kérdeznénk meg őt is a jelenlegi életével kapcsolatban és örömmel hallom, hogy Harryvel az esküvőjüket tervezik. Saját bőrömön is megtapasztaltam, hogy mennyire nem egyszerű kivitelezni az esküvőt, még akkor sem, ha összességében egészen szabadlelkű stílusban rendezik a párok azt meg. Vannak, akik minden pillanatát, minden szál virágot gondosan elterveznek, míg mások alig konkretizálnak benne valamit. Mi anno Judyval inkább az utóbbi kategóriába tartoztunk, bár szó mi szó, ő azért sokkal többet foglalkozott a szervezéssel és deszítéssel, mint én. Hadleyt hallva viszont meg tudom érteni, hogy a szervezést inkább feladatként, mintsem örömként éli meg a munkája mellett.
- Ismerek egy kiváló esküvőszervező céget, ők le tudják venni a válladról a teher egy részét, amennyiben igényt tartanál rá - teszek javaslatot, mondjuk feltételezem Hadley is ismeri a lehetőségeket. Érzem rajta, hogy az esküvőről most kevésbé szeretne beszélni, úgyhogy vele együtt gördülök tovább a témán egyenesen Londonig, ahol a jogi lokálpatriotizmus igazán nagy méreteket öltött.
Ismerem a vőlegényét, Harryt, de már egy jó ideje nem találkoztam vele. Örültem, ha Hadleyvel volt lehetőségem összefutni akkor, amikor épp visszajöttem New Yorkba és Alicet ott tudtam hagyni a nagyszüleinél. Pár pillanat erejéig lefagyok, amiért összerakom a hallott szavakat és rájövök, hogy Hadley továbbra sem a Harryvel él együtt, annak ellenére sem, hogy már jegyesek, ugyanakkor érzem, hogy nem ez a megfelelő alkalom arra, hogy rákérdezzek a kapcsolatuk talán kényes részére. Majd később, máskor, amikor kettesben beszélgetünk és eleve nem a szórakozásé a főszerep. Talán csak baráti megérzés, amit Hadleyn fedezek fel, nem tudom.
- Kifejezetten jól hangzik a Central Parkos kilátás, engem is elfog a féltékenység - mosolyodom el elismerően a sikeres fogásért. Mert az ilyen lakásokra már-már vadászni kell, nincs rá jobb szó. - Tudtommal lehet olyan házassági szerződést kötni, amivel magadénak tudhatod a kulcsokat, lehet érdemes belecsempészned lábjegyzetként. - Nehéz dolog ez jogász családban, bár nekem nem csak jogilag, hanem érzelmileg sem állná meg a helyét az, hogy van egy lakásom, amivel nem osztozok önként a menyasszonyommal. Mint ahogy az új New Yorki lakásom kiválasztásánál sem a panoráma volt a fő szempont, hanem az, hogy közel legyek a családomhoz.
- Brooklynban lakom, nem messze a szüleim házától. Egészen kellemes környék, a munkahelyemtől sincs messze, bár, mi tagadás, azért az én panorámám nem összeegyeztethető Harryével. - Nem vagyok még annyira kimért stílusú jogász, hogy a lakásomat illetően is adjak az eleganciára. Valószínűleg Alice születése formálta át bennem a gondolkodásmódomat, azt, hogy nekem fontosabbak lettek bizonyos kényelmi funkciók. Ennek ellenére próbáltam Alicet mindig arra tanítani, hogy tisztaságban, rendben és ízléses stílusban éljen. Ez egyedüli szülőként néha igazán nagy kihívást jelentett, de elnézve a lányom igényességét, talán sikerült. Ezek tudatában pedig jól esik, hogy Hadley menő apukának gondol. Neki hiszek, ő talán független képviselője ennek az állításnak.
- Köszönöm, igyekszem ezekután is megőrizni ezt a titulust - engedek meg egy rosszalló mosolyt, mielőtt elmondanám dióhéjban az elmúlt időszakom legnagyobb agyvérzését.
- Tényleg talpraesettnek gondolnám Alicet. Részben tudatos nevelés volt, másrészt viszont a szükség hozta így, hiszen nem volt neki sosem édesanyja, ezért sokkal jobban magára volt utalva. Egyedül én kevesebbet tudtam mellette lenni már csak a munkám végett is, mint azoknak a gyerekeknek, akiknek két szülője próbált mindent megadni. - Csak ez a talpraesettség most rossz módon mutatkozott meg, de még mindig örülök, hogy nem lett belőle probléma. Tény, hogy meglehetősen „olcsón” megúsztuk ezt a húzását.
- Így van! - nevetek vele együtt. Vannak dolgok, amikről jobb, ha Alice nem tud. Más miatt viszont szívesen bemutatnám Hadleyt neki, úgy érzem, jó hatással lenne rá, hiszen ő egy olyan nő, akire Alice felnézhet, elvégre sikeres, szorgalmas és nagyon kitartó. Viszont tudom, hogy Hadleynek most nincs sok ideje, valamint az élete azon szakaszában van, amikor feltehetőleg nem a húszéves lányomnak szeretne életvezetési tanácsokat adni. Attól még, hogy nekem Alice a mindenem és mindenkinek büszkélkednék vele, tisztában vagyok vele, hogy másoknak nem élete vágyuk találkozni a lányommal.
Kétségtelenül a családom is örül, hogy itt vagyok már, visszaköltöztem közel húsz év után a közelükbe és így a szüleim is több időt tudnak tölteni az unokájukkal. Ez most szinte egy merőben új helyzet nagyszülőkként nekik, de Alicenak is az, akinek velem ellentétben ez nem visszaköltözés, hanem elköltözés. Sosem élt hosszab ideig Ausztrálián kívül.
- Rulettezzünk! Hátha ma szerencsém lesz - csapom össze tenyereimet a már igencsak idősödő osztályfőnökünk utolsó szavai után, Hadley felvetésére. Nem vagyok egy nagy szerencsejátékos, de nem is tervezek sok pénzt tenni kockára. Biztos vagyok benne, hogy nincs minimum beszálló összeg ebben a kaszinóban, máskülönben nem ide szerveztük volna a találkozót. Mégsem a pénzköltés jelenleg a cél.
- Mikor szerencsejátékoztál utoljára? - kérdezem, miközben megindulok a rulett asztal felé. Még körbe nézek, hátha megpillantom Danielt, de úgy látom, hogy nincs a közelünkben, így gondolom nem is szándékozik velünk tartani. Mi viszont nem fogunk várni rá, mivel épp most szabadul fel az asztal, van lehetőségünk játékba kezdeni.



No longer husband but still a dad
Identity is a prison you can never escape, but the way to redeem your past is not to run from it, but to try to understand it and use it as a foundation to grow!

mind álarcot viselünk
John M. Chwe
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
24 years later - Hadley & John 5745dac34e510430f6a008eaa04839e164d68c31
24 years later - Hadley & John Ce441e1195137084fcf1dd8c1f7fda445e678802
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
- Dad -
The spider-killing superhero
24 years later - Hadley & John Fda24c63aec08b2392c87572e8d1a7d9e5727bd9
★ családi állapot ★ :
When you passed away
A piece of my heart passed
away with you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
24 years later - Hadley & John B562deee3fc0de9a31f4c87558c619064edc2cfe
★ foglalkozás ★ :
Jogi asszisztens
★ play by ★ :
Gong Yoo
★ szükségem van rád ★ :
Jonah (brother)
★ hozzászólások száma ★ :
48
★ :
24 years later - Hadley & John Fb071ee4a8d7d65d7110421555b97a9f5263a175
TémanyitásRe: 24 years later - Hadley & John
24 years later - Hadley & John EmptySzomb. Jan. 27 2024, 13:53


John & Hadley

“Old friends become more and more precious to us as the years pass. They can look at us for who we once were and who we are now, appreciating the difficulties we have overcome, the abilities we have acquired, and the ways we have stayed true to ourselves.”

Ezer és egy lehetőség van az életünkben, amikor megállhatunk egy pillanatra és felismerhetjük, hogy mennyire más pontján vagyunk az életünknek, mint amit öt, tíz, vagy akár húsz évvel ezelőtt elterveztünk. A jobbik eset, ha meg-megállva arra jutunk, hogy ha bár az útvonal megváltozott, de nem idegenkedünk tőle, meg vagyunk barátkozva mindazokkal a dolgokkal, amelyek velünk történtek. Elképzelni sem tudom milyen érzés úgy felkelni minden nap, hogy valaki nem érzi igazán otthon magát a saját bőrében, ilyen vagy olyan okból. Lehet, hogy megoldja az egészet egy munkahelyváltás, de ennél sokkal komolyabb életközepi válságokat is átéltünk már a médián keresztül mindannyian - ne kelljen emlegetnem Britneyt. Ha ebben a pillanatban meg szerettem volna állni és mérlegelni, hogy  jó helyen vagyok-e, és nem csak most, hanem összességében az életemben is, azt hiszem boldogan jelenthettem ki, hogy úgy érzem igen.
- Ezt jó hallani! Nem fogod megúszni fura kollégák nélkül, elvégre ez a jogi szakma... - Nevetve ingatom meg a fejemet, visszagondolva mindazokra a találkozásokra és alkalmakra, amikor azt kívántam, hogy bár ne kellene emberek között dolgoznom. De mindenkinek akadnak nehéz napjai, amikor legszívesebben ki sem tenné a lábát a lakásból, mert az emberek, egyszerűen csak túl soknak tűnnek. Aztán persze mindig átélem azokat a napokat és helyzeteket, amelyek képesek újabb és újabb motivációt adni, amik lelkesítenek és amelyektől rájövök, hogy ez az én szakmám, az én közegem és egyébként is imádok New Yorkban lakni. Lehet, hogy helyesebb lenne tehát azt mondani, hogy végső soron minden út New Yorkba vezet. Én sem szerelmesedtem bele annyira Londonba, hogy ott maradjak és ilyen, vagy olyan módon, de John is újra itt kötött ki. Talán az univerzum ezt mindig is így tervezte. - Fogadok, hogy alig kell egy kis idő és bele fogsz jönni. Minden képességed megvan hozzá. - Együtt készültünk anno a felvételire, együtt tervezgettük, hogy milyen zseniális művelői leszünk a választott szakterületünknek és bár az élet másképp hozta mindezen tinédzser fejjel elképzelt dolgokat, most mégis megtörtént, hogy a jog jelenti a szakmai élvezeteket számunkra. - A legjobb helyen vagy, hogy gyorsan beletanulj ebbe. Mi pedig egyszer arra eszmélünk, hogy kettőt pislogtunk és a végén te is úgy döntesz, hogy bevállalod a jogi szakvizsgát. - Megemelgettem a szemöldökeimet, egyfajta incselkedésnek szánva csupán a szavaimmal együtt. - A bíróságon szerzett gyakorlat csábító tud ám lenni. - Őszintén kijelenthetem, hogy a nemzetközi jog vonz ugyan, de nem vagyok olyan mértékben a szakértője, mint amennyire néhány kollégám az az én koromban, ezzel a szakterülettel. Nem ismerem az ausztrál jogot túlságosan, de a jog mégiscsak jog a világ bármely pontján és épp olyan izgalmas, mint ha az ember az Államokban, vagy mondjuk az Egyesült Királyságban foglalkozik vele. Legalábbis szerintem.
- Szerintem meg kell majd osztanunk egymással a naptárainkat, hogy megoldjuk a feladatot. - Mosolyogva tettem javaslatot a nagyon is felnőttes probléma megoldására, amire soha nem volt és talán nem is lesz megfelelő alternatíva, ez már csak ilyen univerzális észrevétel. Gyerekként és fiatal felnőttként sosem becsültük meg annyira a szabadidőnket, mint amennyire néha felnőttként örülni tudnánk egy-egy könnyen összehozható találkozónak.
Nevetéssel reagálok John válaszára, de van valami játékosság a pillantásomban, amit rá emelek, hiszen a szavai akár ékes bizonyítékai lehetnének annak, ami az én felvetésem volt. Mégpedig hogy nekik van egy titkuk, amit nem osztanak meg nőkkel. A téma maga azonban akarva akaratlanul is nosztalgikus hangulatba hoz és rövid időn belül felteszem nekik a nagy kérdést is; hová mennének vissza, ha utazhatnánk a múltba. Előbb akarom meghallgatni az ő válaszaikat, mint hogy magam is válasszak egy időpontot. - A te választásod tökéletesnek tűnik - jelentem ki egyetértő bólogatások közepette, John válaszát hallgatva. Persze Danielé sem kritizálható, elvégre mindkettő emlegetett időszak szép emlékekkel van tűzdelve, de talán az egyetem előtt nyári hetek voltak igazán önfeledtek számunkra. - Ha nem a gimi utáni nyár, akkor nekem az első kirándulásunk éve lenne, amikor már mind ismertük egymást. - Amikor még nem izgultunk olyasmiken, hogy egyetemi felvételi és SAT vizsgák, szimplán csak felismertük egymásban azt, hogy mennyire egy húron pendülünk, ha a szabályok még épp nem túl durva mértékű átlépésről van szó, és hogy ha csínytevésről van szó, akkor bizony mindhárman épp annyira benne vagyunk a buliban. John és Daniel most valami nagyon hasonlót tapasztalhatnak a gyerekeikkel is, ha kicsit is rájuk ütnek, ami határozott meggyőződésem.
Mosollyal nyugtázom a barátaim szándékát, miszerint részt szeretnének venni az esküvőmön, néhány másodperccel tovább időzve el John arcán, aki nem csak hogy túlvan már egy esküvőn, de el is veszítette a kedvesét, amivel biztosan lehetetlen megbarátkozni. Ő mégis magabiztosan áll a lábán és képes mosolyogni, amit nagyon tisztelek benne. - Igen, ki kellett segítenem a londoni irodában, volt egy kis kavarodás néhány ügyféllel. - Azok, akik nem ebben a szakmában dolgoznak, valószínűleg nem is tudják mennyi kavarodás lehet abból, amikor egy amerikai azt gondolja, hogy mindenhol azok a törvények érvényesek, amelyek szerint ő él. - Túlzott lokálpatriotizmus, ha valaminek neveznem kellene. Így nem volt időm esküvőt szervezni - jegyzem meg némi vállrándítással. Talán az én koromban már nem az elsőnek kellene lennie ennek az esküvőnek és egyáltalán örülnöm kellene annak is, hogy van lehetőségem férjhez menni. De soha nem ez volt az egyetlen célom az életben, ezért nem bánom, hogy csak most fog rá sor kerülni. Valamikor. Gondolom.
- Ha ezt hallaná, még bóknak is venné! - Felnevetek, megingatva a fejemet, ha csak az öcsém viselkedésére gondolok. Ha be is nőtt már a feje lágya, nagyon jól leplezi előlünk, mégis talán épp ezért mosolyodik el mindenki, ha Harry nevét hallja. - Remekül, ha engem kérdezel - nevetek fel jókedvűen. - Nemrég költözött új lakásba, amiből remek a kilátás a Central Parkra, úgyhogy el akarom lopni a kulcsait. - Nem állítom ezt teljes komolysággal, hiszen még a végén bíróság elé lehet rángatni előre kitervelt fosztogatásért, amit az öcsém már csak viccből is megtenne. Hiába nincsen a jelenlévők között, az ember sosem lehet elég óvatos. - Milyen a környék, ahová te költöztél, John? Daniel mesélte, hogy segített a keresgélésben. - Öröm volt kimondani ezt, mert arra emlékeztetett, hogy mennyire erős lehet a barátság ennyi év után is.
- Büszkék vagyunk rád. - Danielre pillantok, megerősítést várva, aki úgy lapogatja meg John vállát, hogy aggódni kezdek a kezében tartott pezsgős pohárért, de mégis ugyanazt érzem, amit ő. - Ez is csak azt igazolja, hogy jól választottál, amikor kinézted magadnak a jogot. Mindegy, hogy milyen úton, de most itt vagy. - Persze nem arra gondolok ezzel, hogy a Judyval való kapcsolata, vagy a lánya születése pusztán annyit érdemelnek, hogy egy nagy mozdulattal a szőnyeg alá seperjük őket, inkább azért mondom amit, mert ékes példája ő annak, hogy ha valamit eltervez az ember, minden nehézség és mellékút ellenére is el lehet érni.
- Biztosan a mi közbenjárásunk nélkül is tudja, hogy neki van a legmenőbb édesapja. - Mondom ezt, széles mosollyal az arcomon. Kicsit úgy érzem magamat, mintha én lennék a kisördög John vállán, aki olyan sztorikat is elmesélne a lányának, amiket ő leginkább megtartana magának. - Hű... - Ezúttal mondhatni leesik az állam, s így hallgatom a legkisebb Chwe történetét, aki talán még nálam is vakmerőbb, a fiatal kora ellenére. - Egy talpraesett lányt neveltél, ha mindezt megszervezte magának. - Az okokat inkább nem kérdezgetem, mert maga a történet is eléggé hajmeresztő, főleg ha John szemszögéből szemléljük. Egyik napról a másikra eltűnik a tinédzser gyerekünk? Azt hiszem én is nehezen viseltem volna. - Örülök, hogy Alice jól van és megtaláltátok egymást. - Most már azért biztosan ki lehet ezt mondani. A mai világban az, ha egy gyerek eltűnik otthonról, sajnos a legrosszabbat is jelentheti.
- Azt pedig egyikünk sem szeretné, igaz? - Nevetve pillantok fel a férfira. - Ezek szerint másképp kell elérnem, hogy az apukája menő ismerősének gondoljon. - Gondolkodva kortyolok a korábban megszerzett pezsgőből, ami most pontosan olyan hatással van rám, mint amit a neve is sejtet.
- Így, hogy Alice és te is itt vagytok, biztosan örülnek, hogy gyakrabban tudtok találkozni. - Akármilyen távol voltam is a szüleimtől, és akármennyire különbözik is bizonyos dolgokban a felfogásom velük, azért mindig hiányoztak. Mégis elmondhatom, hogy én nem éveket, pusztán hónapokat töltöttem tőlük távol és bizony sokszor elgondolkodtam azon, hogy mi lenne velük, ha bajuk esne, és adott esetben Harry sem tudna rajtuk segíteni.
De mielőtt túlságosan átadnám magamat a negatív és sötét gondolatoknak, az osztályfőnökünk egy egészen megható és szórakoztató beszédbe kezd, ami újra mosolyt csal az arcomra, amivel megajándékozom mindkét férfit. Amikor a tanárunk befejezi a mondandóját és körbe indul, hogy mindenkivel koccintson, örömmel hallom a poharaink csilingelését és integetek oda néhány embernek is, akikkel még nem sikerült többet beszélni pusztán a köszönésen kívül. - Nos? Melyik családokat tönkretevő szerencsejátékot preferálnád a mai este kezdetére? - Kérdezem szórakozottan, igyekezve felmérni minden lehetőséget, ami a kaszinóban adott számunkra. - Én a rulettre szavazok, de befelé jövet mintha félkarú rablót is láttam volna arrafelé. - A kezemmel egy a terem közepén terpeszkedő boltíven át elérhető rész felé intek. Két nagyon különböző játék, de talán mindkettő megfelelő arra, hogy megjöjjön a kedvünk valami komolyabbhoz, mondjuk egy póker, vagy blackjack képében.

mind álarcot viselünk
Hadley Prescott
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
24 years later - Hadley & John 13ab12c52a4ea3c8fc9d6dfd66177b6fee28e06e
24 years later - Hadley & John Cc92a9bb033170d000c7ec9fdc2d3d56c46dc961
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
" I'm too busy being a badass And worrying about my hair. "
♫ :
Houdini
★ családi állapot ★ :
affianced
★ lakhely ★ :
West Village ∾ Manhattan
★ :
24 years later - Hadley & John E2106c61aa8efc5885fa247909861bce688660a1
★ idézet ★ :
" I could agree with you But then we'd both be wrong. "
★ foglalkozás ★ :
attorney @ Brown Rudnick
★ play by ★ :
Abigail Spencer
★ szükségem van rád ★ :
24 years later - Hadley & John 18f745dbeac196538036b84b197124bbc0653e30
the golden boy • Harold Prescott Jr.
★ hozzászólások száma ★ :
9
★ :
24 years later - Hadley & John Ea64617c0c53b4a0951cc950f906fabd8d77936b
TémanyitásRe: 24 years later - Hadley & John
24 years later - Hadley & John EmptySzomb. Május 20 2023, 22:28

To Hadley
Memories are dangerous things. You turn them over and over, until you know every touch and corner, but still you'll find an edge to cut you.

Hadley köszöntése a saját, illetve a város nevében nagyon jól esik. Végigjár egy számomra nagyon kedves és bizony roppant módon hiányzó érzés, ez pedig az otthon érzete, amit ennyire erősen talán most érzek először mióta újra New Yorkinak vallom magam. Nehéz dolog ezeket az érzéseket helyén kezelnem, hisz egyik pillanatban Sydneyt siratom, mint otthonomat, másikban pedig feleszmélek, hogy Hadleynek és Danielnek köszönhetően egy olyan közegbe térhetek vissza, ami egykor az életem szerves részét képezte. Hogy melyik jobban az otthonom azt butaság lenne mérlegelni. Mindkettő annak tekinthető átvitt értelembe.
- Köszönöm, tényleg! - mondom a legőszintébben. Hálás vagyok Hadley szavaiért és lényegében mindkettőjüknek, amiért ennyi év után is megmaradt köztünk a szoros kapcsolat. Voltak nehéz, konfliktusokkal teli időszakaink is, de összességében ezek ebben a pillanatban semennyire sem számítanak.
- Áh, ég és föld! Még azért a próbaidőszakomat élem, de a főnökömmel egyész jól megértjük egymást, úgyhogy bár sok energiát elvesz az, hogy megismerjem a feladatokat és beilleszkedjek ebbe az új környezetbe, viszont nagyon élvezem. - Ahogy annak is örülök, hogy terhelhetőnek érzem magam, tisztára, mintha csak harminchoz közelednék! Nyilván van bennem egy keserű érzés, amiért amit tizennyolc évesen szerettem volna elérni, azt még nem sikerült, ugyanakkor hoztam anno egy döntést és jól döntöttem. - Egy szóval élve: kegyetlen! De én ebbe a jogba szerettem bele régebben, úgyhogy inkább egyfajta elégedettségérzet fogott el. Nem lett belőlem ügyvéd, se ügyész, de most úgy érzem, oda értem, ahol lenni akartam. - Ez bennem sokáig nyughatatlanság formájában megbújt. Az IronFish cég bár nagyon jó pozíciót kínált, nem tudtam teljesen elégedett lenni magammal, hiszen mindig eszembe volt, hogy én elhatároztam Hadleyékkel anno még valamit, aminek útjáról egészen hirtelen lekanyarodtam. Viszont nem szeretném a bennem bújó tüskéket kivetíteni rájuk, hisz ez az alkalom nem erről szól, arról nem is beszélve, hogy nehezen tudnám elképzelni, hogy Hadleyben és Danielben ne lenne semmi tüske érzés. Ezek megtárgyalására tökéletes alkalom lenne egy magunkfajta otthoni találkozó (nevezzük leánykori nevén: házibuli), aminek beharangozására felvetem a születésem napján félretett bort.
- Nagyszerű, akkor már csak a neheze jön, vagyis, hogy mikor tudjuk ezt összehozni - felnevetek és elkezdek legyezni a kezemmel utalva rá, hogy talán ne is most kezdjünk dobálózni időpontokkal, hiszen ilyen munkánk közepette, amikkel mind a hárman rendelkezünk talán nem túlzás azt állítani, hogy kész csoda lenne, ha az elkövetkező egy hónapban meg tudnánk ejteni a minőségellenőrzést. A korral járó elváltozásokra tett megjegyzésére aztán Daniellel közel egyszerre kezdjük rázni a fejünket.
- Ettől a gondolattól határozottan elhatárolódom! - jelentem ki kettőnk nevében azt, hogy nem értek egyet Hadleyvel, ugyanakkor nem akarok túlzásokba esni azzal, hogy elkezdeném sorolni, mennyire szépnek és csinosnak tartom őt. Ez inkább a házibuli reszortja.
Hm, Hadley egyébként egy nagyon ütős és okos kérdést tesz fel arra vonatkozóan, hogy hova mennénk vissza legszívesebben az időben. Én szerintem erre nem annyira könnyű válaszolni, de szerencsére Daniel azonnal rá tud vágni valamit, míg én eltöprengek azon, hogy mennyire akarom visszapörgetni az időt feltételezve azt, hogy meg tudom változtatni a jövőmet, elvégre még egyszer biztosan nem szeretném átélni azt a napot, amikor egyszerre veszítettem és kaptam egy-egy tündért az életembe.
-  Én talán az gimi utáni, de még egyetem előtti nyarunkra repülnék vissza. Túl a nehéz utolsó gimis éven, gátlástalanul ünnepelve és előre rettegve az egyetemi évektől. - Ez egy igencsak macsó, bulikirálynak hangzó válasznak tűnik elsőre, de ennél azért jóval átgondoltabban felelek Daniel után. Viszont ahelyett, hogy jobban belemennék a saját dolgaimba, inkább Hadley válasza és majd a legfrissebb életeseményei iránt érdeklődöm.
Sydneyből amennyire tudtam, az utóbbi nagyon sűrű negyedéven kívül azért próbáltam követni a barátaim életét. Sokáig nem voltam biztos abban, hogy Hadyley házas-e már és csak nem közli ezt a közösségi médiában, vagy még nem az. Összességében nekem nagyon nehezen fért meg az a gondolat a fejemben, hogy ha nem házas, akkor mégis mi van a New Yorki férfiakkal… Annak ellenére, hogy én magam Judy halála után nem igazán tudtam szerelmes szemmel nézni nőkre, azt egyértelműen meg tudtam állapítani, hogy ki az a nő, aki egyszerre gyönyörű és roppant intelligens is. A kettő együtt ritka, éppen ezért Hadley iránt mindig volt egyfajta tisztelet és lenyűgözöttség bennem irányába. Ezek alapján aligha lepődöm meg átvitt értelemben, hogy esküvőjét szervezi.
- Oh, köszönjük! Én biztosan ott leszek! - mosolyodom el ismét magasabbra emelve a pezsgős poharat. A londoni út hallatára viszont lentebb is engedem a poharat, kíváncsivá tett. - Tényleg? És mi célból? Munka ügyben? - kérdezem egyből, amit a legvalószínűbbnek gondolok.
- Jézusom, Harryt sem láttam már vagy mióta. De akkor ezek szerint nem sokat változott - kapok homlokomhoz, ahogy eszembe juttatja az öccsét, akit én szerintem gimis korunk óta nem láttam.  Anno egyébként nagyon bírtam őt, így hát részemről semmiképpen sem negatív az, hogy nem változott. - Vele mi újság? - Ezek a percek most a gyorstalpalók egymás életéről, beleértve az én életem újdonságait és Danielét is. Nem könnyű összefoglalni néhány érdemleges eseményt az elmúlt évekből, nem is az a gondom, hogy nincs mit mondanom, hanem éppen ellenkezőleg, mégsem lenne helyes, ha megragadnám a mikrofont és két óráig csak mesélnék.
- Igen. Túlságosan makacs voltam ahhoz, hogy ne csináljam meg, amit elterveztem, igaz, még ha nem is akkor úgy, ahogy elsőre kigondoltam. Úgy éreztem, tartoztam magam ezzel. - Nem akartam túl komollyá válni, de ezúttal megmutatkozik, hogy nem csak a mosolygást és az örömöt ismeri az arcszerkezetem. Tudják ők, hogy milyen nehéz érzelmi állapotokon hullámoztam végig, mire úgy döntöttem, hogy elköltözök Judyval New Yorkból, hiszen ott voltak velem akkor is. Azok a napok nem feketék és fehérek.
-  Hajjaj! - túrok hajamba egy sóhaj keretén belül, ami nem is tudom, hogy mire vonatkozik inkább: arra, hogy Alice rám ütött, vagy inkább arra, hogy miket tudnánk mesélni rólam. - Lehet meglepődne egy-két sztorin – vigyorodom el, naná, hiszen tisztában vagyok azokkal a gimis évekkel. Ezek után nem is csodálkozhatnék, hogy miket művel most Alice és ahogy én anno kopasztottam apámékat, úgy ő is mindent megtesz, hogy ártatlan mosolyával ezt elérje nálam.
- Valóban az, érdekes egy történet - sóhajtok egyet ahogy az emlékek rám törnek. - Egyik nap nem jött haza a lányom, én pedig estére kezdtem ideges lenni. Kiderült, hogy egy New Yorkba tartó repülőn volt, mondanom sem kell, hogy a tudtam nélkül. Alapvetően az azt megelőző időszakban félrement néhány kommunikáció köztünk, ezt elismerem, de azért nem gondoltam, hogy egyedül képes lenne elindulni a világ másik felére. - Nagyon tömören erről lenne szó, de hangomból érződik, hogy ezek tényleg nagyon kemény napok voltak számomra szülőként. Még én is meglepődöm, hogy Alice mennyire nagy már és mégis mennyire fiatal még.
- Bizony ám! Úgyhogy lehet jobb is, ha nem meséled el neki, hogy mi mit csináltunk tiniként, még a végén reprodukálja. - Látom, ahogy Daniel nagyon együttérzően bólogat. És bár most közel sem arra gondolok, hogy én huszonkét évesen egy kétéves lányt babusgattam, azért ijesztő lenne, ha kiderülne róla, hogy terhes. De egyelőre ebbe még nem akarok belegondolni, hiába csinált már olyan, amit nem néztem ki belőle. Ebben a pillanatban pedig roppant hálás vagyok Hadleynek, amiért kérdésével a gyerekemről a szüleimre tereli a gondolataimat.
- Szerintem igen - vágom rá egyből. - Vagyis biztos vagyok benne, hogy örültek és őszintén szólva, nekem is jobb, hogy a családom közelében lehetek. - Az is nehéz döntés volt, hogy Judy halálát követően kint maradtam Sydneyben ahelyett, hogy hazajöttem volna a saját családom támogatását élvezni. Persze volt, hogy anyám egy hónapot is Sydneyben töltött, hogy segítsen nekem, úgyhogy nem mondhatom, hogy teljesen magamra maradtam a Föld másik oldalán. Az pedig, hogy miért nem költöztem vissza ide… az pszichológiai dolgokra vezethető vissza.
Ebben a pillanatban egy hangosabb, de idősebb hang szakítja meg a társalgásokat. Az osztályfőnökünk döntött úgy, hogy mond egy gyors üdvözlő beszédet, ami kellően meghittre, ugyanakkor nagyon frappánsra sikerül. Daniel mindkettőnk vállára teszi kezét és halkan közénk súg, hogy hamarosan visszatér hozzánk. Szemeimmel még követem őt, miközben hallgatom az osztályfőnökünk beszédét és elmosolyodom, ahogy látom, hogy Daniel betámadja az egykori padtársát.



No longer husband but still a dad
Identity is a prison you can never escape, but the way to redeem your past is not to run from it, but to try to understand it and use it as a foundation to grow!

Hadley Prescott imádja a posztod

mind álarcot viselünk
John M. Chwe
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
24 years later - Hadley & John 5745dac34e510430f6a008eaa04839e164d68c31
24 years later - Hadley & John Ce441e1195137084fcf1dd8c1f7fda445e678802
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
- Dad -
The spider-killing superhero
24 years later - Hadley & John Fda24c63aec08b2392c87572e8d1a7d9e5727bd9
★ családi állapot ★ :
When you passed away
A piece of my heart passed
away with you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
24 years later - Hadley & John B562deee3fc0de9a31f4c87558c619064edc2cfe
★ foglalkozás ★ :
Jogi asszisztens
★ play by ★ :
Gong Yoo
★ szükségem van rád ★ :
Jonah (brother)
★ hozzászólások száma ★ :
48
★ :
24 years later - Hadley & John Fb071ee4a8d7d65d7110421555b97a9f5263a175
TémanyitásRe: 24 years later - Hadley & John
24 years later - Hadley & John EmptyVas. Ápr. 09 2023, 22:13


John & Hadley

“Old friends become more and more precious to us as the years pass. They can look at us for who we once were and who we are now, appreciating the difficulties we have overcome, the abilities we have acquired, and the ways we have stayed true to ourselves.”

Ugyan nem vagyok szülő, de magamat elég jól ismerem. Épp ezért gondolom azt, hogy pusztán azért, mert felnövünk és már mindenki elég idősnek tart minket ahhoz, hogy adott esetben a volán mögé üljünk, alkoholt fogyasszunk, vagy épp büntethetőek legyünk a saját tetteink és azok következményei miatt, nem jelenti azt, hogy fordul egyet a világ, mi pedig elfeledjük azt, akik egészen addig a pontig voltunk. Nem tudnám levetkőzni azt a lányt, aki középiskolában voltam. Ugyanúgy szeretem megmondani másoknak a véleményemet, még akkor is, ha nem kérdezték. Szeretem azt gondolni, hogy nem szabad túl komolyan venni sem magunkat, sem az életet, mert azok az apróságok, amelyek egy adott pillanatban a frászt hozzák ránk, valójában nagyon is leküzdhetőek és képesek vagyunk megugrani őket. Amennyire megijesztett egykor az SAT, ma már kétségtelenül nevethetnékem támad, amiért akkoriban azt gondoltam, hogy vége a világnak, ha nem sikerülnek jól a vizsgáim. Negyven éves fejjel már azt is látom, hogy a félve várt vizsgaidőszakok sokkal több tapasztalatot és magabiztosságot adtak, mint amennyire szörnyűségesnek tűntek. Egyszerű velejárói voltak az egyetemi éveknek, amit ki-ki másként élt meg.
Utóbbiról nem csak én, de a volt osztálytársaim többsége biztosan hosszú meséket tudna zengeni, ami kitöltené az egész estét, s bár élvezetes lenne, de mégis elvenné az időt attól a féktelen szórakozástól, amit sokan biztosan nem engedhettek meg maguknak, főként a családjuk és gyerekeik miatt. Ha feleség és családanya lennék, valószínűleg nekem sem az lenne az álmom, hogy a férjem egy kaszinóban töltse az estéit. Erről is, mint ahogyan számos más férfias észjárással kapcsolatos dologról is szívesen kérdeztem volna akár John-t, akár Daniel-t, Harry-t kihagyva, mert a saját öcsémet állandóan kétségbe kellett vonnom, lévén nem úgy tűnt, mintha benőtt volna a feje lágya, felnőtt férfi létére.
- Szerintem a város is hiányolt téged. - Ezen a ponton megerősítés várva néztem a csapatunk harmadik tagja felé, de rövid időn belül újra John felé fordítottam a pillantásom. - És mi is. - A legőszintébben tudtam ezt mondani, mindenféle túlzás nélkül. Talán végtelen nagy távolság volt közöttünk, amit a kapcsolatunk is megsínylett valamelyest - elkerülhetetlenül -, de határozottan nem éreztem úgy, hogy hosszú évek távlatában tudnám nem barátként kezelni Johnt. Egyik emberi kapcsolat sem tökéletes, de a barátok még barátok maradnak.
- Sikerült? Ó, nagyon örülök neked. Milyen érzés a korábbihoz képest? - Egy munkahelyváltás önmagában is nagy lépésnek számít, hát még akkor, ha mellé a fél világot is átszeli az ember. - Milyen a jognak ez az oldala? - Ahogyan azt is szokás mondani, hogy minden út Rómába vezet, én abban hiszek, hogy aki egyszer beleszeret a jogba és a jogi pályába, nehezen tudja azt lerázni magáról és egyik pillanatról a másikra ott hagyni. Valódi feladat beleszeretni és kitanulni csínját-bínját, John mégis minden területen kiemelkedni látszik.
A bor említésére valószínűleg ugyanolyan arckifejezést vághattunk Daniellel, mert az ő szemében is azt láttam tükröződni, amit én éreztem legbelül. - Én feltétlenül részt vennék a minőségellenőrzésen. - Habár ha választani lehet, nem a bort nevezem meg a saját preferenciámnak, attól még elég gyakran fogyasztottam azt. Újabban már sokkal könnyebb volt értékelni egy jó évjáratot, mint egyetem alatt, amikor a hatása fontosabb volt, mint az íze.
- Szerintem a férfiakkal egyébként is kegyesebbek az évek. Vagy van valamilyen belsős titkotok, amit nem árultok el nekünk - nevetve ingattam meg a fejemet. Gyakori tapasztalatom volt, hogy azokat a nőket, akik nem jártak ilyen-olyan szépészeti beavatkozásokra, első ránézésre idősebbnek néztem. De talán még ennyire sem kellett messzire mennem. A saját szüleimen is azt láttam, mintha kettejüknek kicsit másképp telnének az évek, és ők még azt is elmondhatják magukról, hogy jó körülmények között, különösebb stressz nélküli életet éltek. Ha választani lehet, én azt kívánom nekik - illetve azért is szeretnék tenni később -, hogy maradjon meg ez a fajta állandóság az életükben és teljenek az idős éveik is békességben, egymással és a környezetükkel is.
Ha mi most itt mindhárman arra lettünk volna ítélve, hogy mérlegeljük az életünket, először biztosan meglepetten vettük volna tudomásul, hogy mennyi idő telt el, mióta megismerkedtünk. Ez persze nem csak a mi triónkra igaz, hanem az osztálytársainkra is. A másik felfedezésünk pedig valószínűleg az lenne, hogy mennyire másként alakult mindannyiunk élete. Millió és egy apró részlet, ami a döntéseinket múlt. Vagy épp azon, hogy a Sors mit dobott nekünk. Ki miben hisz, ugyebár.
- Mondja meg valaki, hogyan lehet időutazni. - Mosolyogva fogadtam John ötletét arról, hogy szitokszóvá kellene nyilvánítani egy bizonyos számot. Nem féltem az öregedéstől, szimplán csak meglepett, hogy mennyire elrepült már az idő. - Ti hová mennétek vissza, ha választhatnátok? - A kérdés ezernyi lehetőséget rejt magában, s én sem tudnám rá rögtön megválaszolni. Előbb meghallgatom a többiek véleményét és egy fejben összeállított gyors statisztika után én is döntök magamban.
Jókedvű mosoly terül el az arcomon, miközben a saját éveimről tartok gyors összefoglalót. Lehet, hogy olyan részletekre térek ki, amelyek egyébként nem jelentenek újdonságot valaki olyan számára, aki mondjuk követi az online térben hagyott lábnyomaimat. Mégis, én ezeket tartom a legfrissebb és legérdekesebb tényeknek. - Köszönöm, köszönöm! - Továbbra is mosolyogva fogadom a gratulációkat. - Nem, pontos időpontunk még nincsen, de semmiképp sem télen fogjuk tartani. Mindenesetre mindketten meg vagytok hívva. - Idővel majd ehhez biztosan tartozik egy-egy személyre szóló meghívó is. Amint elkezdek majd ezen gondolkodni. - Még semmi konkrétat nem tudunk, mert az elmúlt pár hónapot Londonban töltöttem. - A város nevét direkt affektálva, szégyenletes brit akcentussal illesztem bele a mondatba. Azt már nem teszem hozzá, hogy sokkal kevésbé saját döntés volt az utazás, mintsem inkább figyelmeztetés a főnököm részéről.
- Nekem ugyan nincs gyerekem, de az öcsém pont úgy viselkedik, mint a tieitek. Pedig ő közel velünk egyidős. - Harry biztosan nem értékelné annyira, hogy épp kibeszélem őt, mint amennyire engem szórakoztat. De az mindig igaz, hogy amiről az illető nem tud, az nem fáj. Mellesleg ki másnak lenne joga az öcsémről pletykálni, ha nem nekem, az egy szem nővérének? Jóformán csak a kollégáim gyerekeiről mesélhettem volna Johnnak és Danielnek, de az nem lett volna olyan érdekes, mint az ő történeteik.
- Ezek szerint a jog is elég nagy szerelem volt, hogy ne hagyd veszni. - Kissé szomorkás mosoly jelenik meg az arcomon - aminek az oka mindkét, de különösen az egyik férfi számára nagyon egyértelmű lehet -, még ha büszke is vagyok John döntésére. Nem állítom, hogy a helyében olyan felelős döntéseket tudtam volna hozni, mint ő, amikor Judy mellett maradt és később még a gyereknevelést is bevállalta. - Tehát a lányod rád ütött, igaz? Tudnánk neki mesélni a középiskolás édesapjáról. - Mosolyogva billentettem finoman oldalba Danielt, majd kacsintottam vele össze, már-már cinkostársként. - Ez a történet érdekesebbnek hangzik, hogy csak ilyen röviden fejtsd ki nekünk. - Voltak helyzetek, amikor megijesztett az, hogy emberek gyerekei mi mindenre képesek, mindenféle rossz szándék nélkül. A gyereknevelés számomra akkora aggodalomnak tűnt, amit megkaptam pusztán a munkám által, és néha úgy gondoltam, hogy jobb, ha nem akarom megduplázni egy gyerekkel is.
- Alice már olyan nagy, hogy randizik is? - Kérdőn kerekednek ki a szemeim, mert a huszonnégy év huszonnégy év ugyan, de mintha tíz évet fogtam volna csak felt belőle teljesen.
- Mi a helyzet a szüleiddel, John? - Csak pillanatnyi szünetet tartottam, míg megtaláltam a férfi tekintetét. - Örültek neki, hogy visszaköltözöl New Yorkba? - Egy biztos, hogy én ezt tettem. Annyi közös emlékünk volt, annyi közös első dolgunk, ami talán a távolság hatására idővel megfakult volna. Most viszont egy jó pezsgő - legközelebb pedig egy jó bor - társaságában felidézhettük ezeket.

mind álarcot viselünk
Hadley Prescott
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
24 years later - Hadley & John 13ab12c52a4ea3c8fc9d6dfd66177b6fee28e06e
24 years later - Hadley & John Cc92a9bb033170d000c7ec9fdc2d3d56c46dc961
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
" I'm too busy being a badass And worrying about my hair. "
♫ :
Houdini
★ családi állapot ★ :
affianced
★ lakhely ★ :
West Village ∾ Manhattan
★ :
24 years later - Hadley & John E2106c61aa8efc5885fa247909861bce688660a1
★ idézet ★ :
" I could agree with you But then we'd both be wrong. "
★ foglalkozás ★ :
attorney @ Brown Rudnick
★ play by ★ :
Abigail Spencer
★ szükségem van rád ★ :
24 years later - Hadley & John 18f745dbeac196538036b84b197124bbc0653e30
the golden boy • Harold Prescott Jr.
★ hozzászólások száma ★ :
9
★ :
24 years later - Hadley & John Ea64617c0c53b4a0951cc950f906fabd8d77936b
TémanyitásRe: 24 years later - Hadley & John
24 years later - Hadley & John EmptyKedd Márc. 07 2023, 13:05

To Hadley
Memories are dangerous things. You turn them over and over, until you know every touch and corner, but still you'll find an edge to cut you.

Annak ellenére, hogy apa vagyok és van egy huszonkét éves lányom még nem jelenti azt, hogy nem jár nekem a szórakozás. Meglehet, egyedül neveltem fel Alicet és mindig is ő volt az elsődleges számomra, mégis próbáltam úgy alakítani az életünket, hogy tudja, az apja vagyok, nem a főnöke, de nem is az osztálytársa, ennek ellenére ezt kimondani könnyű, megvalósítani és ténylegesen is elérni, hogy megértse, hogy ez mit jelent, nem könnyű. Voltak időszakaink, amikor túlságosan is kilendültem egy-egy irányba, tiniként volt, hogy már-már főnökösködnöm kellett vele, hogy ellenállni tudja mindazon viselkedésének, amik a tinédzserkor velejárói, míg máskor olyannyira baráti, osztálytársi partneri viszonyba merültem vele, hogy a végén nem vette elég komolyan azt, amit mondok. Meglehet, ebben a hibába én is beleestem már vele kapcsolatnak. Mindenesetre nem könnyű megtalálni azokat a nevelési eszközöket, amikkel az ideális szülő-gyerek viszonyt segítjük elő, azonban mióta Alice elég éretté vált, elkezdtem én is megengedni magamnak néhány alkalmat, amikor elmentem szórakozni, ő pedig vagy Layéknél, vagy az anyai nagyszüleinél aludt és ilyenkor nem titkoltam, hogy én is találkozok a barátaimmal, kollégáimmal és elmegyünk egyet „bulizni”. Nem kell elvetemült alkalmakra gondolni természetesen, nem pörögtem sosem a fejemen a táncparkett közepén, de nagyon kedveltem a jó bowlingozós, billiárdozós estéket, ami mellett elfogyasztottunk néhány sört és más szeszes italt.
Nem volt ez mindig így. A feleségem halála után nagyjából hét évig nem tudtam igazán odaadóan állni az éjszakai szórakozáshoz, ami nem depresszióval magyarázható, mivel a rám telepedett depresszió szerencsére előbb lecsengett már. Fejben, mentálisan nem éreztem késznek magamat arra, hogy eljöjjek New Yorkba gimis osztálytalálkozókra, vagy egyetemi régi baráti csoportos kiruccanásokra, meglehet, kisgyerekkel ezt Sydneyből egészen nehéz is lett volna eszközölni.
De eltelt több, mint húsz év és úgy néz ki, valószínűleg már végleg itt maradunk New Yorkban. Sydneyt még nem temettem teljes mértékben, de szívem mélyén és is azt érzem, hogy nem lenne helyes ezek után is még valamikor visszaköltözni oda, hacsak nem hetvenévesen, - feltételezve, hogy szüleimről akkor már nem fog kelleni gondoskodnom - majd fogom magam és boldog nyugdíjaskoromat majd Ausztrália békés részein fogom tölteni. Nem, ez is csak egy fikció, elvégre minden bizonnyal Alice és jövőbeli családja mellett fogok élni és vígan viszem-hozom majd az unokákat az iskolából, sporteseményekről és miegyebek, nem elfelejtve természetesen Jordan és Jonah családjáról sem. De, most még nem azokat az időket éljük. Most még az elmúlt húsz év legnagyobb osztálytalálkozója áll előttem és én kész vagyok belökni a kaszinó ajtaját. (Najó, azt azért nem.)
Talán egy kicsit árulkodó az, hogy egy kaszinó adja az osztálytalálkozónk helyszínét, kétségtelenül tökéletesen jellemez ez a döntés minket és az egykori, már-már őrült, de meglehetősen igényes és nagyra törő osztályt. Én speciel sosem tudtam egy mérlegre helyezni a gimis és az egyetemi éveimet, mindkettő nagyon jó volt, amíg tartott.
Annak ellenére, hogy feltehetőleg a legtöbbünk munka után van, a lelkesedés és az újbóli találkozás öröme mindenkinek - vagy reálisan nézve inkább úgy fogalmazok, sokunknak - őszintén ül ki az arcára. Nekünk hármunknak biztosan, Daniel már a bejáratnál letarol, Hadleyvel pedig az italoknál futunk össze, s talán körülöttünk senki sem lepődik meg, hogy „ezek hárman gyorsan összeverődtem megint”.
Hadley ölelése közben megcsap a parfümjének kellemes illata, ezzel együtt pedig csettintés szerűen jut eszembe, hogy tényleg, ő imádja ezt az illatot.
- Újra és valószínűleg végleg is. Legalábbis minden jel arra utal, hogy Sydneyt magunk mögött hagyjuk. - Azért nem teljes csend uralta az elmúlt húsz évet közöttünk, sőt mi több, akkor is írtam neki, mikor munkát kerestem itt New Yorkban, hátha tud szabad pozícióról a környezetében. Akkor még nem tudtam ennyire biztosan kijelenteni, hogy mennyire hosszú ideig tervezek itt maradni, amit persze befolyásolt az is, hogy lesz-e érdemleges munkám a városban, vagy sem. Erről egy gyors helyzetjelentéssel tartozom még neki. - Köszönöm egyébként a segítséget, sikerült közben találnom egy jogi asszisztensi állást a főügyészségen, egészen élvezem is.
Természetesen nem tudom megállni, hogy ne süssek el egy apró bókot, melyet a látványa fogalmaz meg bennem. Beszéltünk időnként igen, de személyesen nem volt lehetőségünk találkozni, ezért talán nem túlzás azt állítani, hogy megtorpanásra késztetett a külseje. Ugyanolyan csinos, mint volt, ugyanannyira fiatalos, mint régen. Ezzel biztosan Daniel is egyet ért.
- Jut eszembe, 1980-as évjáratú bor, még mindig ott van a szekrényemben. Nem tudom, hogy folyik-e még, de én adnék neki egy próbát most már egyik nap, mit szóltok? - Az a bor, amiről mindig áradoztak szüleim akárhányszor átjöttek hozzánk anno gimi alatt tanulni és nem csak tanulni. Ennek lényegében az a története, hogy a szüleim a születésem alkalmára kaptak egy 1980-as évjáratú bort és mindig azt híresztelték, hogy egy nemes alkalommal majd felbontjuk és megisszuk. Igen ám, csak erre az egyetemi felvételi kis eseménynek számított, az esküvőmön elfelejtették elhozni, ami miatt majdnem egy kis veszekedés is kitört, Alice születésénél ott volt felbontásra kikészítve a bor, de az a nap nem lett méltó az ünneplésre annak ellenére, hogy Alice baba érkezése mindenki számára nagy örömöt okozott. Úgyhogy én azóta megfogadtam, hogy ha összecsapom a tenyeremet, akkor fel kell bontani, mert tovább nem akarok már várni, bár hozzáteszem, fenntartásaim vannak az ízével és az állagával kapcsolatban.
- Lehet jót tett a közérzetemnek, hogy a téli fagyok elkerültek egész évben - nyomogatom meg arcomat, mintha babapopsi simaságú lenne, természetesen nem az. Ha emlékeznek még a régi időkre, akkor eszükbe juthat, hogy mennyire fázós természet vagyok. Egyedül a jéghoki az, aminél szívesen fagyoskodok a lelátókon.
Daniel kimondja azt a számot, ami bődületesen soknak tűnik, el is fintorodom a felismeréstől, hogy ennyire régen volt már az a diplomaátadó, amire én eredetileg el akartam menni. Eredetileg ugyanezt a dátumot mondhattam volna a saját diplomaátadómnak is, ha minden jól megy. Nem, nem ez a helyes szó erre, elvégre én döntöttem úgy, hogy otthagyom az egyetemet és közös életet kezdek Judyval. Akkor is tisztában voltam, hogy ezen döntésemet nagyon nehezen tudom csak másokkal megértetni, bár miután kiderült, hogy Judy terhes, már jobban megértőbbek voltak, elsősorban anyámra és a közeli barátaimra gondolok, amiknek számított a véleményük. Akkoriban nem ment minden könnyen, sok érzelem kavargott mindenkiben, de kitartottam az érzéseim és a döntésem mellett, erre pedig utólag is büszke vagyok.
- Tetszik ez a gondolkodás - emelem magasabbra poharamat, hogy ezzel társuljak a Cornell diplomásokhoz. Huszonegy év ugyanennyi tapasztalattal, tökéletes. Ennek ellenére megint vétkezek és kimondom a számot, amit nem kellene, de a hibára csupán kacagok egyet.
- Lehet szitokszóvá kellene választani ezt a számot? - A tényen persze mit sem változtatna.
Elismerően, ám ezzel együtt, mint aki érzi a veszélyt, bólintok egyet Hadley beszámolójára, az utolsó szavak előtt viszont Daniellel egyszerre kezdünk magunkra is mutogatni, hogy ugye minket sem felejtett ki abból a listából, akik elviselik őt és férfi nemmel rendelkeznek. Mindez persze egy szempillantás alatt jelentőségét veszti, ahogy megmutatja jegygyűrűjét.
-  Oooo, gratulálok! - pillantok a gyűrűre, majd vissza Hadley szemeibe, azonban van valami furcsa érzés bennem, amit egyelőre nehezen tudok megfogalmazni. Olyan, mintha nem teljesen örömtelin mondta volna ezt el nekünk, vagy csak szándékosan szerénykedik. - És tudjátok már, hogy mikor lesz az esküvő? - kérdezem, miközben Daniel is hasonló szavakkal örül egykori társunk boldogságának. Én valahogy nem tudom kiverni a fülemből azt, hogy az apja örömén keresztül mesélte el a vőlegényét és nem a sajátja által, de nem akarom falra festeni az ördögöt, pusztán némi aggódó érzelemfoszlány kavarog mellkasomban.
Közben Danielre szegeződnek a tekintetek és ezzel együtt a reflektorfények is, miközben fokozatosan fogynak a pezsgők is poharainkból. Daniel elmeséli, hogy mi van a fiaival, a kisebbik most megy gimibe, a nagyobbik meg leginkább utazni akar állandóan és alig látja. Én fejben közben próbálom kigondolni, hogy mit érdekes mesélnem és mit nem, ha már az elején én kötöttem ki, hogy boldog emlékek és feltételezem, Hadley is tudna sok más is mesélni, csak azok nem feltétlenül illenének be ebbe a kategóriába. Ezzel így vagyok én is.
- Huh, hát tényleg nem könnyű összefoglalni mindent pár mondatban - igazítom meg pólómat a nyakamnál, mikor az én köröm jön. - Mondanám, hogy én irányítom az életemet, de Alice születése óta ez nem így van és higgyétek el, később, nagyobb gyereknél sem fog ez visszájára fordulni - pillantok Danielre most elsősorban, aki mindig azt mondogatja, hogy előbb-utóbb már nem kell ennyire apaként viselkednie. De, kell, ez sosem fog megszűnni, pláne az én történetemet ismerve. Egész életünk abból áll, hogy futunk egy gyerekeink után, mindegy, hogy hány évesek. - Ugye én 2016-ban végeztem el a jogi képzést Sydneyben, azóta pedig jogi tanácsadóként dolgoztam az Ironfish, egészen addig, amíg nem kaptam egy hívást, hogy a lányom New Yorkban van és nem Sydneyben, mint ahogy én eredetileg hittem. - Igen, ezt a sztorit nem tudom most sem kihagyni. - Szóval Brooklyn az új lakhelyünk, én pedig úgy érzem, hogy talán utolértem magam és végül csak sikerül feltornáznom magam oda, ahová el szerettem volna jutni még az egyetemi időszak nagy tervei alatt. - Ami jó! Én ezt sikerként élem meg. Alapvetően Judy halálán kívül nincs is miért szomorkodnom az életem miatt, úgy gondolom, hogy remek családom van és a karrieremben is most már kezd kirajzolódni a helyes úticél. - Ja igen, ráadásul úgy tűnik, Alice nem szingli többé - mosolyodom el büszkén. Bizony, amennyire féltem a lányom a fiúktól és amennyire vegyes érzéseim voltam a New Yorkba szökést illetően, melynek szintén Layhez volt köze, annál kellemesebben veszem tudomásul, hogy kettejük kapcsolata valóban ilyen módon virágzik ki.
Azt hiszem, egyelőre elég ennyi rólam, így is örülhetek, ha nem érkezik egy precízen irányított kérdés valami olyasmivel kapcsolatban, hogy jó, Alice nem szingli. Na és én?



No longer husband but still a dad
Identity is a prison you can never escape, but the way to redeem your past is not to run from it, but to try to understand it and use it as a foundation to grow!

Hadley Prescott imádja a posztod

mind álarcot viselünk
John M. Chwe
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
24 years later - Hadley & John 5745dac34e510430f6a008eaa04839e164d68c31
24 years later - Hadley & John Ce441e1195137084fcf1dd8c1f7fda445e678802
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
- Dad -
The spider-killing superhero
24 years later - Hadley & John Fda24c63aec08b2392c87572e8d1a7d9e5727bd9
★ családi állapot ★ :
When you passed away
A piece of my heart passed
away with you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
24 years later - Hadley & John B562deee3fc0de9a31f4c87558c619064edc2cfe
★ foglalkozás ★ :
Jogi asszisztens
★ play by ★ :
Gong Yoo
★ szükségem van rád ★ :
Jonah (brother)
★ hozzászólások száma ★ :
48
★ :
24 years later - Hadley & John Fb071ee4a8d7d65d7110421555b97a9f5263a175
TémanyitásRe: 24 years later - Hadley & John
24 years later - Hadley & John EmptySzer. Jan. 25 2023, 22:11


John & Hadley

“Old friends become more and more precious to us as the years pass. They can look at us for who we once were and who we are now, appreciating the difficulties we have overcome, the abilities we have acquired, and the ways we have stayed true to ourselves.”

Fél lábon ugrálva egyensúlyoztam a gardróbom felé, miközben próbáltam a sarkamra húzni a kinézett magassarkú cipő pántját, aminek a párja már a másik lábamon díszelgett. Épp időben kaptam el az ajtókeretet, hogy ne essek orra, és magamban elmormoltam egy imát is, megköszönve az univerzumnak, hogy nem épp ezen a jeles napon kell törött arccsonttal mennem a sürgősségire. Nem mintha bármikor máskor jobban örülnék egy hasonló sérülésnek, szimplán csak túl izgatott voltam az évfolyamunk találkozója miatt. Őszintén örültem neki, hogy nem kötötték a jelenlétet a párjaink megjelenéséhez is, mert bár mindig játékosan közöltem Harveyval a nyilvánvalót - miszerint más ember voltam középiskolában, mint manapság -, attól még úgy érzem igazat mondtam. Az egyetem jelentette úgy igazán az asztalon táncolós, ki-tudja-hogy-jutottam-haza estéket, de ezeket határozottan nem ismételném meg negyven éves fejjel. Jó pénzért sem tagadtam volna le azokat az éveket, azt azonban határozottan leszögezném, hogy teljesen más mesélni róla valakinek és részt is venni benne. Elméletben mindenki ölt már embert, gyakorlatilag azonban csak kevesen lépjük meg, hiába akarjuk szuperhősként kidobni az emeletről a munkatársat aki mindig felidegesít bennünket, vagy elütni a bunkó sofőröket, akik ránk parkolnak az áruház parkolójában.
Amint a parkolás gondolata megfogalmazódott bennem, hirtelen az eszembe villant, hogy kellene hívnom magamnak egy taxit, még mielőtt teljesen kifutok az időből. Nincs is rosszabb annál, mint lekésni a welcome drinkről egy olyan jeles eseményen, mint egy évek óta szerveződő osztálytalálkozó. Amennyire részt vettem a szervezésben - körülbelül semennyire - talán meg is érdemelném, hogy ne kapjak semmilyen italt. Ha akkor, négy évvel ezelőtt, amikor először felvetődött ez az ötlet sikerül megszervezni a találkozót jobban részese lettem volna a helyszínválasztásnak és a logisztikai tényezők megszervezésének, mostanra azonban már csak egyszerű résztvevővé redukálódtam. Utóbbit már csak azért sem vettem a szívemre, mert nem várhattam el senkitől, hogy a londoni menetrendemhez alkalmazkodva kommunikáljon velem - még ha pusztán öt óra is csak a különbség a két város között. Milyen jó, hogy a Brown Rudnick-nak nincs Bali-n irodája. Ha javasolnék valamit a főnökeimnek, biztosan az lenne, hogy csapatépítő jelleggel ők is szervezzenek nekünk kaszinózós estéket, akkor talán mind könnyebben elviselnénk, ha olyan döntéseket hoznak, amelyek ellentmondanak bizonyos elveinknek.
A taxiban valójában már csak a csoportbeszélgetésre fókuszálok, amiben a legutóbbi üzenetek mindenki részéről az indulásuk pillanatában, vagy az utazásuk során születtek. A kaszinóhoz közeledve pedig egyre inkább befészkeli magát a szám sarkába egy mosoly. Őszintén tetszik annak a gondolata, hogy ne csak egy vacsora asztal mellett ülve kérdezgessük egymást arról, hogy kinek hogy alakul a karrierje és hány évesek a gyerekek. Persze ezek az információk is épp eléggé érdekeltek, tekintve, hogy voltak emberek, akiket évek óta nem láttam és a különböző social media felületeken sem követtem tüzetesen. De hazudnék ha azt mondanám, hogy nem a szokásos csapat miatt lettem volna ennyire lelkes, akik közül rögtön meg is öleltem a már jelenlévőket. A pillantásommal kerestem még egy embert, aki rögtön azután meg is jelent, hogy mindenkivel megegyeztünk abban, mennyire örülünk, hogy összejött ez a találkozó.
- Szia John! - A neve olyan természetesen csúszik ki a számon, mintha tegnap találkoztunk volna utoljára. A látványa pedig nagyon is azokra az időkre emlékeztet, amikor még legalább huszonöt évvel fiatalabbak voltunk. - Nem is kérdés! Nagyon rég láttalak. - Én magam is a hátára simítom a kezeimet, amikor közelebb hajolt és átadtam magamat egy pillanatra az ölelésnek. - Újra New Yorkban? - Nem vártam, hogy igazán megválaszolja a kérdést, elvégre nem rögtön akarom kifaggatni arról, hogy hogyan alakul mostanában az élete. Mégis fontos információ volt ez, tudván hogy egyszer Sydneyben képzelte el az életét.
- Neked sem kell panaszkodnod. Mint egy jó üveg bor! - Széles mosolyra húzódtak az ajkaim, miközben hagytam lógni a levegőben a megjegyzésem magyarázatát. - Ha mondtad volna, hogy a fordított évszakok ilyen jót tesznek, talán megfontolom a költözést. - Talán nem. Mindig is New Yorkhoz húzott a szívem, és nem vagyok benne biztos, hogy más város is képes lenne ennyire megdobogtatni a szívem.
- Kicsit még mindig nehéz elhinni, pedig hány éve is volt a diplomaosztónk? - A triumvirátus harmadik tagja felé fordulok, de nem felejtek el újra John felé fordulni, amikor pezsgős poharat nyújt felém. Amikor meghallom a bűvös számot, vagyis hogy húsz éve szereztem diplomát a Cornellen, szórakozottan fintorodom el. - Ezt ugyanolyan rossz hallani, mint megkérdezni egy nőt a koráról. Maradjunk huszonegy évesek ugyanennyi tapasztalattal. - Így összességében megkapjuk mindannyiunk negyvenkét éves korát - egy-két, vagy épp fél év különbséggel, a születési időnktől függően.
Megemelem a poharamat, hogy részt vegyek a koccintásban, s kutatok az agyamban valamilyen teljesíthető cél után, amivel megkoronázhatom a dolgot. - Még húsz évre? - Atyaég, bele sem merek gondolni, hogy közelebb a hatvan, mint amennyi évet eddig éltem. Gyorsan ki is űzöm a fejemből ezt a gondolatot, miközben a pezsgőbe kortyolok.
- Az elmúlt huszonnégy évből? Hm... - meg kell fontolnom a válaszomat, mert annyi dolog jut eszembe amiről mesélnék, de nehéz lenne közülük kiválasztani egyet. Ha a munkát említem, talán túlságosan karrieristának tűnök, ha pedig a vőlegényem, mondhatom-e, hogy életre szóló boldog történet? Talán ezért is keverek össze mindent, egybe gyúrva. - Az én életre szóló boldog történetemnek három férfihez is köze van. Találtam egy férfit, aki kibírja a habitusom, és mielőtt elengednétek a fantáziátokat, a főnökömről van szó. - Ezen a ponton nevetve megtorpanok egy pillanatra. - Apám nem is lehetne jobban lenyűgözve ettől a férfitől.. Meg attól, hogy létezik még valaki, aki elvisel. - Most döntök csak úgy, hogy megemelem a kezemet és az ujjaimat megmozgatva mutatom meg nekik a jegygyűrűmet. Talán a Harvey és az én kapcsolatom nem mindig sima ügy, és az, hogy hetekig Londonban voltam nem tett jót nekünk, viszont nem lesz kevésbé igaz, hogy egymás jegyesei vagyunk. A jó pillanatainkban tényleg jók vagyunk.
- Többiek? Daniel? - John-t talán tudatosan a végére akarom hagyni, hogy ő mesélhesse a legtöbbet. S a tekintetemet a társaságunk harmadik tagjára függesztem, amíg mesél, a pillantásom vissza-vissza kalandozik John felé.
mind álarcot viselünk
Hadley Prescott
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
24 years later - Hadley & John 13ab12c52a4ea3c8fc9d6dfd66177b6fee28e06e
24 years later - Hadley & John Cc92a9bb033170d000c7ec9fdc2d3d56c46dc961
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
" I'm too busy being a badass And worrying about my hair. "
♫ :
Houdini
★ családi állapot ★ :
affianced
★ lakhely ★ :
West Village ∾ Manhattan
★ :
24 years later - Hadley & John E2106c61aa8efc5885fa247909861bce688660a1
★ idézet ★ :
" I could agree with you But then we'd both be wrong. "
★ foglalkozás ★ :
attorney @ Brown Rudnick
★ play by ★ :
Abigail Spencer
★ szükségem van rád ★ :
24 years later - Hadley & John 18f745dbeac196538036b84b197124bbc0653e30
the golden boy • Harold Prescott Jr.
★ hozzászólások száma ★ :
9
★ :
24 years later - Hadley & John Ea64617c0c53b4a0951cc950f906fabd8d77936b
Témanyitás24 years later - Hadley & John
24 years later - Hadley & John EmptyCsüt. Jan. 12 2023, 19:03

To Hadley
Memories are dangerous things. You turn them over and over, until you know every touch and corner, but still you'll find an edge to cut you.

- Szervusz Kicsim! Legyél jó! És ne hallgasd túl hangosan a zenét, oké? - nyomok egy puszit lányom feje búbjára, aki szomorúnak tűnik, hogy elmegyek, bár szerintem azért annál jóval kevésbé sajnálja, mint azt szemei sugározzák.
- Én is jó leszek, ne aggódj - felelem a megszokott protokoll alapján, míg belebújok kabátomba. Ami azt illeti, nagyon rég voltam már kaszinóban és feltehetőleg most sem oda tenném be a lábamat, ha nem a négy éven keresztül szervezett osztálytalálkozónk helyszínéül szolgálna.
- Macskát azért ne felejtsd el megetetni! - mondom még a lányomnak, ha hallja, miközben megigazítom sálamat nyakam körül, majd a kilincs felé nyúlok. - Elmentem! - Azzal a lendülettel pedig bezárom magam mögött az ajtót és a kulcsot is elforgatom. Pont úgy kocogok le a lépcsőn, mint a bármelyik nap bármelyik másik szakában és reflexből pont ugyanúgy nyitom ki a kocsim ajtaját, mint máskor. Megszokás, igen, talán így hívják, vagy pusztán figyelmetlen és fáradt vagyok, hogy ne gondoljam át mozdulataimat. Ezúttal ugyanis mégsem szállok be a kocsimba, hanem fejemet fogva be is zárom az ajtaját. Merthogy én nem is autóval akartam menni, hanem tömegközlekedéssel, máskülönben nem tudnám garantálni, hogy a kocsi egyhamar visszakerüljön a nekem fenntartott parkolóba, a lakás mellé. Nem vagyok nagy ivó, de megadom a lehetőséget magamnak, hogy töményet fogyasszak.
Tíz perc múlva már csak nézek ki fáradtan a fejemből és hagyom, hogy a metró zötykölődése a szerelvény ritmusára zárra testemet. Este hat-hét körül a legtöbb munkából hazavánszorgó embernek már nem feltett szándéka, hogy élettel töltse meg a vagont, feltehetőleg a velem szemben ülő férfi üveges szemei is pont annyira kellemesnek találják kabátom legfelső gombján pihentetni tekintetüket, mint amennyire én is felfedezem az ő kabátjának stílusjegyeit, amíg nem szól a bemondó robothang, hogy le kellene szállnom.
Rég jártam már ezen a környéken, nem is nagyon voltam én kaszinóba járós fajta, mert az én stílusom inkább a bowlingpályák, arénák, bárok, darts-klubok világa, ennek ellenére az egykori osztályra ez tökéletesen beleillik. Persze ez nem azt jelenti, hogy fekete bárány lettem volna a közösségben, ez egyáltalán nem igaz. Talán a legtöbbünkről elmondható, hogy manapság öltönyben és kosztümben járunk dolgozni, ami egészen jó színvonalat és osztályközösséget feltételez így visszagondolva. Biztosan jók voltak azok a tanáraink, akik a menedzseri, jogi és egyéb gazdasági irányba löktek bennünket.
Bár részt vettem valamennyire a szervezésben (ami sajnos nem igazán mondható el az ezt megelőző próbálkozásokra) és tudom, hol találkozunk, milyen asztalokat foglaltunk magunknak és nagyjából mit várhatok az estétől, de fellelhetők rajtam az izgatottság jelei. Húsz év. Pontosabban huszonnégy, ennyi idő telt el azóta, hogy utoljára együtt volt a csapat. Voltak, akikkel azóta is találkoztam, többek között Hadley, Ivan és Daniel is, előbbi kettővel még egy egyetemre is jártunk, amíg én ezt elmondhatom magamról. Tisztában vagyok azzal, hogy korántsem szokványosnak mondható körülmények között váltak el hosszabb időre az útjaink, de én mindvégig visszasírom az egyetemi és gimis éveimet. Nem azt mondom, hogy semmit sem beszéltem velük az elmúlt húsz évben, mivel azért időnként írtunk egymásnak, ezért bizonyára nem véletlen, hogy lazítanom kell ingemen nyakamnál mielőtt belépnék köréjük.
- Hééééé! - karok szinte azonnal egy embert a nyakamba, amint beérek a kaszinó gyülekezőpontjára és ez az ember - ha már képes volt nyakamba ugrani, akkor - nem lehet más, mint Daniel, aki egész időn keresztül az életem része és tán kimondhatom, hogy a legjobb barátom maradt. És ha egy percig is azt feltételeztem volna, hogy itt komoly, érett társalgások fognak zajlani, akkor már most be kellene látnom, hogy tévedtem. Meglátom Ivant, meglátok még két embert, kik sok éven át padtársaim voltak, de akkor önt el igazán az emlékezés szinte könnyfakasztó érzése, amikor Hadleyn is megakad a szemem.
- Szia! - hajolok felé és mivel mindenki ennyire közvetlen, őt is két puszival köszöntöm. - Megölelhetlek? - rúgom fel nagy örömök közepette az első illemet, amit feltételezhetőleg egy irodában nem tennék meg, de ez egy kaszinó, ez egy osztálytalálkozó és a várthoz képest mindenki egy kicsit önfeledten és meghatódva próbálja magát a múltból visszarángatni. Hiába van facebook, insta és minden más, ahol láthattam az évek során az arcukat, a személyes találkozó tapasztalatait semmi nem überelheti.
- Ha tizennyolc évesen azt mondtam rád, hogy gyönyörű vagy, nem tudom, most hogyan kellene ezt tovább ragoznom. - Bókolok, miközben, ha engedi, magamhoz ölelem és nagyon remélem, hogy nem felejtette el, milyen vagyok, én ugyanis azt is megmondtam neki, ha kevésbé kedveskedő dolgot gondoltam, akár róla, akár hozzá kapcsolódóan, így hát, ha szépnek tartom, ezt komolyan elhiheti. Tán egyedülálló vagyok, de ettől még nem osztogatom minden nőnek az elismeréseket.
Aztán tőle alig ellépve végül mindenkit üdvözlök egy-egy kézfogással, egy-két emberrel váltok néhány mondatot és mire körbe érek, megvan a hármas.
- A csoda trió, ami még egy Cornell felvételi sikeres teljesítésére is képes volt együtt. - És már adom is kezükbe a wellcome drink pezsgőket, amit az utolsó kézfogás és puszi után vettem el a pincér fiútól.
- Szóval? - egyenesedek fel és tartom a kezemet egy koccintásra, ha már az osztály többi (nagyobbik) része ezen túlvan. - Mindenkitől szeretnék kérni egy életreszóló, boldog történetet az elmúlt huszonnégy évből! - Nem tudom, miért vállaltam magamra a kezdeményező és a hangulatfelelős szerepét, mikor nem vagyok dominánsabb a másik két személynél, noha szégyellősebb sem. És hogy én erre milyen sztorival fogok előállni? Fogalmam sincs, de amíg őket hallgatom, majd még kitalálom!



No longer husband but still a dad
Identity is a prison you can never escape, but the way to redeem your past is not to run from it, but to try to understand it and use it as a foundation to grow!

Hadley Prescott imádja a posztod

mind álarcot viselünk
John M. Chwe
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
24 years later - Hadley & John 5745dac34e510430f6a008eaa04839e164d68c31
24 years later - Hadley & John Ce441e1195137084fcf1dd8c1f7fda445e678802
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
- Dad -
The spider-killing superhero
24 years later - Hadley & John Fda24c63aec08b2392c87572e8d1a7d9e5727bd9
★ családi állapot ★ :
When you passed away
A piece of my heart passed
away with you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
24 years later - Hadley & John B562deee3fc0de9a31f4c87558c619064edc2cfe
★ foglalkozás ★ :
Jogi asszisztens
★ play by ★ :
Gong Yoo
★ szükségem van rád ★ :
Jonah (brother)
★ hozzászólások száma ★ :
48
★ :
24 years later - Hadley & John Fb071ee4a8d7d65d7110421555b97a9f5263a175
TémanyitásRe: 24 years later - Hadley & John
24 years later - Hadley & John Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
24 years later - Hadley & John
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Two years ago
» Almost 10 f* years ago
» what a wonderful four years
» Tatiana & Dmitri || 13 years ago...
» Lena & Skylar - Three years ago

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Szórakozó helyek :: Silver Star Casino-
Ugrás: