New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 40 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 40 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kiara Hernández
tollából
Ma 01:26-kor
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 00:55-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 00:53-kor
Joseph Brewster
tollából
Ma 00:52-kor
Kalilah Evans
tollából
Tegnap 23:04-kor
Lora Spencer
tollából
Tegnap 21:16-kor
Remington Fellowes
tollából
Tegnap 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Tegnap 20:59-kor
Meghan Montilio
tollából
Tegnap 20:51-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

James F. Richter
TémanyitásJames F. Richter
James F. Richter EmptyVas. Júl. 31 2022, 16:02
James F. Richter
Ha a bűnüldözés mindenben a jogszabályok szerint működne, be lehetne zárni a világot

Karakter típusa
Saját
Teljes Név
James Fitzgerald Richter
Becenév
J.F, Jay
Születési hely
Queens
Születési idõ
1972.04,22
Kor
50
Lakhely
Queens
Szexuális beállítottság
Nőfaló
Családi állapot
Elvált
Tanulmányok
Az élet rohadt iskolája
Foglalkozás
Magánnyomozó
Munkahely
Saját magam főnöke vagyok
Hobbi
Művészet, zene

Csoportom:
Bűnüldözés

Jellem
- Bassza meg! - sommázom két szóból álló, tömör és velős mondattal a sokkélményt, ami akkor ér, mikor sikerül szembesülnöm a tükörképemmel. Oké, értem én, hogy a reggeli tökéletesség általában a filmsztárok kiváltsága a vásznon, de ez a fajta nyúzottság amellyel most szembesülnöm kell, még tőlem is kritikán és elképzelésen aluli. Ha most valaki készítene rólam egy fotót, bármely aluljáróban kirakhatnák óriásplakátként, a hajléktalanokat vagy alkoholistákat segítő kampány alátámasztása gyanánt.
Megtámaszkodom a mosdókagyló peremén, közelebb hajlok a tükörhöz, és a szemöldökömet ráncolva figyelem a karcolásokat a halántékomon. A szemeim barnába hajló zöldje most zavaros vérszínben éktelenkedik - legutóbb emlékeim szerint akkor festettem így, amikor jó alaposan felöntöttem a garatra, és hazaérkezés után már az előszoba közepén sikerült nyugovóra térnem. Az ördögbe, néhány évvel ezelőtt még meg sem kottyant némi akció, vagy hajnalig iszogatás, most meg taccsra vág, és úgy hagy ott, mint egy kupac, félig megszáradt kutyaszart. Ha az ember bármikor tarthatna az életben némi pihenőt, és befizethetné magát egy hétre egy süketszobába, vagy éberkóma-terápiára, sokat javítana a kondíciómon. Csak éppen aki egy garázs felett kialakított kégliben hajtja álomra a fejét, és a legmenőbb cucca egy özönvíz előtti, dobozos Colorstar tévé, az ne válogasson, és ne támasszon soha be nem teljesülő igényeket. Ott egye a fene, azért még nem szorulok járókeretre, sem hallókészülékre, vagy memóriaserkentő tablettákra. Abba azért nem túl szívderítő belegondolni, hogy nagyjából húsz év múlva egy fotelban fogok rostokolni valamelyik istenverte öregek otthonában, a szokásos köntös-papucs dress code-ot magamra öltve, miközben az ápolók majd arra tologatnak, amerre a nap süt.
Megnyitom a csapot, aládugom a fejem a vízsugárnak, és csak akkor mászok ki alóla, mikor már hajszál híján fuldoklom. Fogjuk rá, hogy segít. Ahogy felegyenesedem, legalább a tükörképemben beállt némi változás: eddig úgy festettem, mint egy alkoholista hajléktalan, most megy úgy, mint egy ázott macska. Bár az utóbbi talán elfogadhatóbb.
Ollót szedek elő, csattogtatni kezdem a kissé már deresedő szakállamon, közben megtapogatom a zúzódást a szemem alatt. Mázlistának mondhatom magam, hogy ennyivel megúsztam a két nappal ezelőtti akciót. Ha lehet, kerülöm az ökölharcot, már amikor el lehet. Nos, ez pont az a szitu volt, amikor nem. Lényegében örülhetek, hogy megúsztam ennyivel - meg annyival, hogy mocskosul fáj a jobb öklöm, és észrevehető rajta a hámréteg jelentős hiánya. A fenébe is, egész életem folyamán vásárra vittem a bőrömet: az eddigi listámon két lövés, három késszúrás, meg jó néhány törés szerepel mementóként, amiről majd lesz mit mesélni az unokáimnak. Vagyis, azt hiszem mégsem. Talán pont erre szokták azt mondani, hogy az a hajó már elment. Még gyerekeim sincsenek, na meg persze a feleség is hibádzik a felsoroltak közül. Négy éve adtuk be a válópert. Szerintem azért, mert elhidegültünk egymástól, Connie szerint azért, mert egy seggfej vagyok, aki élvezi a hazardírozást, és orosz rulettet játszik az életével. Lehet, hogy igaza van, nem tudom eldönteni, mert az ember önmagával szemben mindig szubjektív. Szerintem csak simán tökös pasas vagyok, aki megtesz bármit a megélhetésért.
Elgondolkodva bámulom a tükröt, benne gyalázatosan festő reflexiómmal. Oké, hát nem hinném hogy megütném az "Év férfija" címet. Én legalábbis így látom magam, igaz ahogy mondani szokás, nem a külső teszi az embert. Egész pontosan a ruha, csak az rajtam momentán egyáltalán nincs. Kíváncsi vagyok rá, vajon milyen szemmel néznének rám most mások... vagy általában hogyan láthatnak engem?

J - mint jól informált. Na igen, az én világomban, az én munkámmal ez amolyan életbiztosítás. Legyen helyén az eszed, az emberismereted, és rendelkezz kellő tudással - ellenkező esetben könnyen egy fekete zsákban végezheted.
A - mint ambiciózus. Na persze azért nem agyaroggyant módon. Az én jövőképem és törekvéseim nem világmegváltóak. Tető legyen a fejem felett, találjak kaját meg sört a hűtőben, na és persze maradjak életben. Elég tisztességes szentháromság, nem?
M - mint megbízható. Tudom, öntömjénezésnek hangzik, de csakugyan én vagyok az, akinél minden titkod lerakhatod, és nem kerül tovább. Mindegy, hogy törvényes vagy törvénytelen, de bízhatsz bennem: nem fogok visszaélni vele.
E - mint erős. Na persze nem olyan módon, hogy földhöz vágok egy bölényt, és egy éjszaka alatt belefaragom az ötödik elnököt a Rushmore-hegybe, de igyekszem fitten tartani magam. Már csak azért is, mert az én világomban az ökölharc néha elkerülhetetlen, és jobban szeretek adni, mint kapni. Egyébiránt az akaraterőmet és a kitartásomat is hívhatjuk amolyan rejtett kapacitásnak - szóval az erő legyen velem!
S - mint sármos. Komolyan? Elértem a fél évszázadot, és legtöbbször olyan "jókedvű" vagyok, mint egy kígyó akit éppen övsömör kínoz. Számolni sem tudnám, hány nővel volt már dolgom, mégse értem őket - de a jelek szerint bomlanak minden szar meg kevésbé szar tulajdonságomért.


Abbahagyom önnön arcmásom életkedvromboló fürkészését, és a hálóban magamra kapkodom a ruháimat. Farmer, fekete póló, bakancs és bőrdzseki. A nadrágom derekába, hátra bedugok egy pisztolyt, majd a motorom kulcsait zsebrevágva, hátra sem nézve lépek ki a lakásból. Ma is meg fogom keseríteni néhány ember napját.

Avataron:
Jeffrey Dean Morgan

Múlt
- A francba, úgy érzem magam, mint egy istenverte nadrág - szűröm a szót a fogaim között, miközben a tű áthatol a bőrömön, és érzem a cérna karistolását is utána. A nyögést csak és kizárólag azért folytom magamba, mert nem lenne elég macsós, és elkúrná a renomémat.
- Jobb, mintha istenverte hulla lennél - válaszolja Strech dünnyögve, ennek a bizonyos tűnek a végét tartva a kezében, alig egy centrire bámulva a műveletet, amikor is összefércel, hogy újabb sebhellyel gazdagítsam a gyűjteményemet. - Igyál! - szólít fel, én meg újabb kortyokat húzok le a másik kezemben tartogatott whiskyből, amely jelenleg az érzéstelenítő célját hivatott betölteni, és közben figyelem a motel neonreklámjának villogó fényét az ablakon át.  
- Szegényes a készleted. Igazán megtarthattál volna néhány olyan darabot, amikre óhatatlanul is szükséged lehet. Kösz szépségem - az utóbbi mondat már Rita-nak szól, aki egy szál babydollban meg élveteg mosollyal a száján tipeg be, lepakol elém az asztalra egy tányért, rajta egy szendviccsel. Megvárja, amíg én is felvillantok felé egy bugyiszaggató vigyort, majd visszaereszkedik a másik szobában a tévé elé, de a nyitott ajtón át sűrűn lövelli felém meglehetősen csábos pillantásait.
- A MOCSKOS ÉLETBE MÁR! - ordítok egyet amikor az a rohadék a kelleténél mélyebbre böki belém a tűt, és csak azért nem vágom fejen az üveggel, mert nem lenne aki befejezné a plasztikázást. - Most ezt miért kellett?
- Figyelmeztetésül, haver. Ha rá akarsz mászni a húgomra, kiheréllek. Na, ahhoz még megvannak az eszközeim. Bár sok minden nem kell hozzá, elég a legnagyobb konyhakés. Egy nyisszantás...
- Jól van, felfogtam - forgatom meg a szemeimet, és a jelen helyzetre való tekintettel bölcsen megtartom magamnak az információt, hogy Rita már megvolt. Meg hébe-hóba azóta is megvan.
Figyelem, ahogy Strech elvágja a cérnát, nagyjából olyan szertartásossággal, hogy azt várom mikor kerül a homlokomra a cédula amely a mosási-szárítási tudnivalókat tartalmazza. Helyette viszont takaros gézkötéssel koronázza meg a műveletet, és mikor felegyenesedik olyan büszkén szemléli az eredményt, mint ahogy Michelangelo nézhette az elkészült Dávid-szobrot.
- Egész jó - biccentek, és megmozgatom az ujjaimat. Mozognak, hála az égnek. - Ismered a mondást, ha egy férfi keze hasznavehetetlenné válik, az már harminc százalékos potenciavesztés.
- Ilyen téren nem féltelek - közli rezignáltan a cimborám. - De áruld már el, miért szorultál rám és miért nem egy kórházba mentél? Jay, egy sima szúrás, ebben a rohadt városban napjában ötvenszer látnak ilyesmit, nem hiszem hogy a tiéd keltette volna fel a legnagyobb figyelmet.
- Mert minden kés és pisztoly okozta sérülésről kötelezően jegyzőkönyvet vesznek fel. Ha jegyzőkönyvet vesznek fel, az megérkezik a rendőrségre. Onnan már könnyen megtalálnak engem. És akkor szarban vagyok, mert néhány folyamatban lévő ügyem nem egészen törvényes meg legális. Folytassam, vagy ennyi elég?
- Tökéletesen elég. Minél kevesebbet tudok, annál jobb. Pihenj még egy keveset. Hozok a karodra jeget. Na meg a whiskybe is, mert most már a maradékon osztozunk - lép ki az ajtón, hogy alig pár másodperc múlva lássam elimbolyogni a fejét az ablak előtt, a kirakott jégtartályok irányába.
Visszaülök a viharvert kanapéra, fáradt mozdulattal megdörgölöm a halántékomat, majd kezemet leengedve rávigyorgok Rita-ra, aki még mindig a tévé elől rám hunyorít, majd telefont formáló kezét a füléhez emeli. Biccentek egyetértően - naná, hogy hívni foglak babám! Akkor is, ha egy nap Strech azzal a bizonyos konyhakéssel fog végigkergetni a fél városon.
A ma esti program pipa: most egy kis piálgatás a haverommal, este meg néhány önfeledt óra a féltett kishugával. Kényelmesen elfészkelődöm az ágyon, és próbálok nem arra gondolni, hogy már megint sikerült olyan ügyet vállalnom, amiből nem fogok kijönni se ép testtel, sem pedig ép ésszel.







livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: James F. Richter
James F. Richter EmptyKedd Aug. 02 2022, 17:21
Gratulálunk, elfogadva!
Livin' in New York új lakosa

Kedves James!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Tetszik a karakter önkritikája, ahogy tükörbe nézve bár sokkolja a látvány, de valahogy persze mégsem vár csodát, és úgy áll önmagához, hogy tisztában van vele, nem a filmvászonról lépett le. Bár nincs semmi gond megjelenésével, de van úgy, hogy az ember tényleg nyúzott, gyűröttebb, mint máskor, főleg, ha az élet már sokszor próbák elé állította. Ugyanakkor el kell mondanom, az egész karakter annyira életszagú, de olyan szórakoztató módon. A hétköznapjai, a problémái, az italozása a haverral, aki épp összeférceli, még annak fenyegetőzése is, a sokat mondó, lopott pillantások a húggal. De nem is szaporítom tovább a szót, mert biztos vagyok benne, hogy már várnak. Very Happy

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!




livin' in new york







crazy




about you



mind álarcot viselünk
Raelyn J. Winters
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
James F. Richter Dad0fa14d84506709b0af77e18c2331644d5c35f
James F. Richter 7f719acbb32e9d36a64db4fc794f91a7a16847dd
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Shes dangerous because she knows what it’s like to fall and get back up a thousand times. Rock bottom knows her name, and the only person who saved her is her. She is not afraid of breaking.”
★ családi állapot ★ :
James F. Richter 35428d135f75437cbf8af4cb11cba0a1d592ee03
You are all my heart ever talks about.


The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds. And that’s what youve given me. That’s what I’d hoped to give you forever.”
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
James F. Richter 50e5f561b216ec691f30811742437fb44565bb76
★ idézet ★ :
Tell me not to do something and I will
do it twice and take pictures.”

You just have to trust your
own madness.”
★ foglalkozás ★ :
paramedic, medical student
★ play by ★ :
Chloe Bennet
★ hozzászólások száma ★ :
859
★ :
James F. Richter 5ad75ea398f77039fa5b48bc33ad47b03a4b8268
 
James F. Richter
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Logan St. James
» James Marring
» Adrian James Skyberg
» Vincent James Harper
» Cassidy St.James

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: