New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 62 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 45 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Ricky Simmons
tollából
Ma 10:03 pm-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 9:10 pm-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 9:06 pm-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 9:04 pm-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 8:47 pm-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 8:10 pm-kor
Balázs Csíkszentmihályi
tollából
Ma 7:59 pm-kor
Sonny Hirata
tollából
Ma 7:30 pm-kor
Dean Calver
tollából
Ma 7:21 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Binnie && Lay ~ awkward silence
TémanyitásBinnie && Lay ~ awkward silence
Binnie && Lay ~ awkward silence EmptySzer. Jan. 01, 2020 1:19 am
Ye Bin & Lay
Az élet sokszor szerencsén és más emberek jóindulatán múlik.
Matekóra. Önálló feladatmegoldás... Nekem pedig nekiállt olyan hangosan rezegni a mobilom, amikor az egyenletrendszer közepén tartottam, hogy a tanár rögtön kiküldött. Nem, most kivételesen nem rosszból, szimplán csak megengedte, hogy felvegyem azt... Gondolom még elnézőbb velem, mert új vagyok a suliban.
- Halló? – szóltam bele olyan határozottsággal a hangomban, mint amilyennel egy ötéves gyerek beszél a cukrosbácsival.
- Jó napot! Blayze úrfival beszélek? – jött rögtön a kérdés, én pedig hirtelenjében nem tudtam, hogy min kéne jelen esetben megrökönyödnöm. Azon, hogy egy nálamnál jóval idősebb férfi úrfinak szólított vagy azon, hogy amúgy soha senki nem hívott a becses nevemen... Mert általában az emberek nagy része rosszul ejtette ki az amúgy francia eredetű nevemet. Szóval mindig mindenki megragad a Laynél, amit én eléggé szeretek, így megszületik a csodás dolog, amit az emberek kompromisszumnak csúfolnak.
- Igen, én vagyok... ? – folytattam, miközben a hangom vagy egy oktávnyit ugrott. Nem voltam biztos benne, hogy miért kereshet engem egyáltalán bárki, mert lényegében azon túl, hogy suliba járok, meg találkozom olykor Alice-el, nem csinálok semmit. Nincs még itt egy kiforrott baráti köröm, bár az emberek eléggé alávetettek minden ázsiai sztereotípiának már.
- Hallottunk az incidenséről az iskolában – mondta végül a férfi a lényegre térve, én pedig ennek hatására majdnem eldobtam magam. Tehát olyan főbenjáró bűnt követtem el a múltkor, ami miatt most börtönbe fognak csukni? Egyáltalán betehetnek már a fiatalkorúak börtönébe? És mi lesz ott velem? Kiskanállal fognak megzabálni a kortársaim!
- Igen? – kérdeztem bele a telefonba már majdhogynem ordítva, majd némiképp halkítva a hangomon, ordítva-suttogva mondtam a következő szavakat, miután végignéztem a folyosókon... Mert azért csak nem akartam, hogy valaki nyakon csípjen és az igazgatói irodába legyek cipelve – És ez miért fontos?
- Mark Schneider vagyok – mutatkozott be végül, nem mintha ezzel megkönnyítette volna a dolgomat – a Minwire Szoftverfejlesztő Cég egyik munkatársa. Az igazgató úr úgy gondolta, hogy talán tudna Önnek egy gyakornoki állást ajánlani, amivel a cégünk hírnevét is tovább örökíthetné, illetve jó lehetőségnek gondolja az Ön számára is, Blayze úrfi.
Még mindig iszonyatosan szokatlan volt nekem ez a felesleges úrfizás, de lehet nekem vannak túl alacsonyak az igényeim amiért világ életemben szimplán hallgattam a „fiamra” és a Layre is. Mindenesetre nem ismertem a céget, viszont kifejezetten hízelgőnek találtam azt, hogy ennyire akarnak engem.
- Mikor és hova kéne mennem? – tettem fel a kérdést már némiképp magabiztosabb hangon. Fogalmam sem volt arról, hogy mit akarok kezdeni az életemmel... Első körben mondjuk nem jött rosszul az, hogy elég jó gimibe kerültem be, de ez az ajánlat... Talán ténylegesen megalapozhatja a jövőmet is.
- Ma délután kettőre - jelentette ki a férfit – Elküldöm a pontos címet hova kell mennie. Viszont hallásra Blayze úrfi!
Én a magam részéről eléggé pánikoltam ezen... Ugyanis az öltözékem korántsem volt megfelelőnek nevezhető egy állásinterjúra, viszot még mielőtt ezt elmondhattam volna, megszakította a vonalat a férfi.

*

Elég sokat gondolkoztam azon, hogy talán el sem kellene mennem... Viszont végül arra jutottam, hogy talán ilyen lehetőséget sosem kapnék még egyet az életben. Így nincs mit veszteni... Ha túl fancy a cég, akkor első pillanatban el fog küldeni engem már csak a megjelenésem miatt is... Viszont ha meg sem próbálom, akkor azzal csak veszítek, ugye? Épp ezért végül a délutáni órámat ellógva, elindultam a kávézó felé, amit leírtak nekem... Jóval az interjú előtt. Mert én magam még nem teljesen voltam ismerős New Yorkban – főleg nem Manhattanben tekintve, hogy csak a suliig jövök meg vissza – hogy véletlenül se tévedjek el. Majd kicsikarok magamnak egy igazolást, ha éppen nem fogom összepisilni magam izgalmamban... Sosem voltam állásinterjún, ez a szituáció meg a normálisnál is rendellenesebb.
Ahogy beléptem, rögtön körbepillantottam – áldottam az eszemet, amiért reggel betettem mind a két lencsémet és egyáltalán láttam valamit, mert a szemüvegemet vagy két hete nem találtam a kuplerájban, amiben jelenleg élünk – és így ki is szúrtam az asztalra helyezett, koreai betűkkel felírt Minwire feliratot. Szerencsémre anyáék fontosnak tartották a gyökereiket, így némiképp valamennyire sikerült elsajátítanom a nyelvet, holott nem megy túl jól.
- Jó napot! – köszöntem egy bénácska kis meghajlást – sokkal inkább volt ez biccentés – imitálva, miközben igyekeztem egyenesen a férfi szemébe nézni – Blayze Yim vagyok... És az interjúra jöttem.
Ahogy helyet foglaltam csak akkor vettem észre a nagyjából velem egyidős gyereket, akire csak pár pillantást vetettem, utána pedig sokkal inkább a fószerra figyeltem. Gondolom ő maga is egy gyakornok lehet, viszont én magam túlságosan zavarban voltam ahhoz, hogy rendesen tudjam kezelni a helyzetet... A két tenyerem is sokkal nyirkosabb volt az átlagosnál, pedig világ életemben elég sokszor kaptam idegösszeomlást.
737 szó || ruha


I like the view right now
Floating on the blowing leaves, in the blue sky, clouds like a submarine swim, and I keep seeing them in front of my eyes, am I dreaming? It's that beautiful, I was absolutely speechless, I couldn't move, I feel so refreshed, yesterday felt so stuck, but today, I feel comfortable without those frustrating feelings
mind álarcot viselünk
Blayze M. Yim
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence AaFISx7
Binnie && Lay ~ awkward silence 1vPqi4u
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Like that streetlight
In the middle of a lonely night, I just look bright, after the end of a lonely day, and you’re gonna stand there, in the middle of a lonely night, and try to smile brightly
★ családi állapot ★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence Nzmh3Yh
If I look at your eyes
I bloom inside you, hands that hold each other, at the end of the cold winter, you who’s waiting for me, everytime I walk with you, my winter is beyond time, now I meet you, who’s like spring one by one, I fill up with you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence Qtrn06o
★ foglalkozás ★ :
egyetemista, gyakornok
★ play by ★ :
Han Jisung
★ hozzászólások száma ★ :
75
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence NmWhNcH
TémanyitásRe: Binnie && Lay ~ awkward silence
Binnie && Lay ~ awkward silence EmptyPént. Jan. 03, 2020 2:46 pm

Blayze & Ye Bin
"The good thing about new friends is that they bring new energy to your soul.."
- Yebin, ugye azt vetted fel, amit kikészítettem neked?
Kis híján megbotlom a lépcsőn lefelé, amikor az előszobában meghallom anya hangját, aki épp a tükör előtt rendezgeti sötét tincseit, hogy még annál is makulátlanabbul álljon a haja, mint mielőtt belepillantott volna. Nagy levegőt veszek, hogy élvezzem, hogy egyáltalán még megtehetem és nem haláloztam el a szívroham következtében, amit egy egyszerű kérdés okozott, ami gyakorlatilag a semmiből hangzott fel, szóval simán lehetett volna egy szellem is. Már ha léteznének szellemek és épp a mi házunkat választanák lakóhelyül. Ami alapvetően elég valószínűtlen, csak mert anyának kábé két percébe telne kipaterolni őket. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy anya egy boszorkány, pusztán csak elég jól ismerem már ahhoz, hogy ne tűrjön meg holmi szellemeket az egyedi tervezéssel készült francia bútorai között.
- Igen. - Csak akkor felelek neki, amikor biztonságosan, szilárd talajon vagyok és leértem a lépcsőn. Habár az első sokkot követően nem tudom mi történhetne még, hogy mégis lezúgjak az emeletről, de felesleges kockáztatni, fő a biztonság.
- Hadd lássalak... - Szokásos, halvány mosolyával az arcán fordul oda hozzám és simogatja meg a vállaimat, miközben árgus szemekkel néz végig az öltözékemen, bármilyen hibát találva abban, ahogy magamra kaptam a dolgokat. Végül csak a hajamon igazít kicsit, amit pofákat vágva tűrök, csak mert manikűrözött kezei olyan közel piszkálódnak a szemeimhez. Yena tuti nem hagyna békén, amíg el nem rángat egy fodrászhoz, de eszemben sincs hagyni, hogy elvigyen valami újhullámos barátnőjéhez, aki meg az ollójával hadonászna veszélyesen közel a szemeimhez. - Reggelizz meg nyugodtan, Elmo már vár a kocsiban. Nekem el kell indulnom, de a sofőr tudja a címet, ahol ott kell lenned kettőre. Egy nagyon tehetséges fiút találtunk, az interjú kevésbé fontos, inkább meg kellene győznöd, hogy elfogadja az ajánlatot. - Csendben hallgatom az instrukciókat, ilyenkor nem érdemes közbevágni, mert csak egy bosszankodó kis grimasz lenne a válasza a tiszteletlenségre. - Átrakattam a zongora órádat, szombaton be tudod majd pótolni. - Nagyszerű. Minden tizenhét éves tinédzser álma szombaton azt a zongora órát pótolgatni, amit egyébként nem kellene átrakni szerdáról, ha nem várnák el a szülei, hogy gyakornokként is nagyon aktív legyen a cégüknél.
- Rendben. Legyen szép napod! - Rámosolygok, aztán még megvárom, hogy jó szokásához híven meglapogassa a hátam, amit ölelésnek szán, majd figyelem, ahogy távozik az ajtón. Duzzogva fogyasztom ugyan el a reggeli müzlit, a benne található cukornak hála viszont kicsikét javul a kedvem, nem mondanám mégsem, hogy túl nagy kedvvel vonszolom ki magamat az ajtón a hátizsákommal együtt, hogy beüljek az ismerős kocsiba, a jól megszokott hátsó ülésre, Elmo mögé, de középre, hogy kilássak a szélvédőn.
Néha semmit nem szeretnék jobban, csak olyannak lenni, mint bármelyik másik, átlagos gimnazista. Tölthetnénk kicsit több időt családként, járhatnánk kevesebb, a középkorú generáció számára rendezett fényűző eseményre és fókuszálhatnánk kicsit mindenki egyéni vágyaira. Nekem például kifejezetten nagy vágyam jelenleg, hogy iskola után ne kelljen rögtön valami tök ismeretlen kávézóban üldögélnem és azt várnom, hogy egyáltalán eljön-e a srác az állásinterjúra. Unott kifejezéssel, az arcomat ökölbe szorított kezemen nyugtatva néztem az utcán elsuhanó alakokat, még Elmora is vetettem néhány pillantást, próbálva tovább fűzni a már korábban kitalált történetet vele kapcsolatban, a múltját tekintve.
Csak akkor emberelem meg valamelyest magamat, amikor valaki odalép hozzánk és azon a néven mutatkozik be, amit korábban átküldtek nekem. Felállok a székemről, hogy viszonozhassam a kézfogás helyett esedékes meghajlást, s közben igyekszem elfojtani az arcomra kiülni készülő mosolyt, amelyet a helyzet okoz és a tény, hogy Elmo tetőtől talpig öltönyben milliószor inkább tűnik céges alkalmazottnak, mint én.
- Üdv! - viszonzom a köszönést, majd hozzá hasonlóan bemutatkozom. - Örvendek, én pedig Min Ye Bin vagyok. Ő itt a sofőröm. - A székek felé intek, amiket ha beleegyezik, el is foglalhatunk. Elé csúsztatok egy korábban kikészített névjegykártyát, ahogyan apa tanította, s amivel valami csoda folytán rendelkezem. Elmo közben elnézést kér tőlünk, majd közli velem, hogy kint vár a kocsiban, amit egy biccentéssel nyugtázok. Amikor ketten maradunk, halványan elmosolyodom. - Tegeződhetünk, ugye? - Csak akkor folytatom, ha beleegyezik. - Azt hiszem nagyjából egy idősek vagyunk, szóval tök felesleges ez a formalitás. Nem iszunk valamit? Nézegettem a menüt, de nem tudtam dönteni. Te mit kérsz? - Ha anya itt lenne, biztosan nyakon vágna, amiért ilyen könnyedén feladom annak a látszatát, hogy kulturált és értelmes fiatalember vagyok, de ha a fülemnél fogva rángat is meg érte, nem vagyok hajlandó ezzel a sráccal úgy csinálni, mintha ez egy halál komoly megbeszélés lenne, vagy tétre menő állásinterjú. Ha jól értettem, így is sokkal inkább nekünk jelentene jó hírt, ha igent mondana az ajánlatra, amit még fel kell majd vázolnom előtte. De előbb rendelnünk kellene.
751 | ovi squad :shop: | öltözék


I don't have courage, I'm sorry
Laugh at me as much as you like Everybody knows, I have one thing to tell you Listen to my heart, I get nervous in front of you Close your eyes, what shall we do? - - - - - - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Min Ye Bin
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence C05e4788ba7aafda2547a6f70dfc1046be970663
Binnie && Lay ~ awkward silence JYiWWKd
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Everyday that's given to me
gonna be my
best part
★ családi állapot ★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence SHJJMGU
it's love even without a word
You can tell from my eyes
★ lakhely ★ :
- Lincoln Square / Manhattan -
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence CIJE5vF
★ idézet ★ :

New beginning are always exciting like I can overcome everything
★ foglalkozás ★ :
- NYU student / trainee -
★ play by ★ :
- Kim Seungmin -
★ hozzászólások száma ★ :
88
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence CLZPYxm
TémanyitásRe: Binnie && Lay ~ awkward silence
Binnie && Lay ~ awkward silence EmptySzer. Jan. 15, 2020 3:52 am
Ye Bin & Lay
Az élet sokszor szerencsén és más emberek jóindulatán múlik.
Néha én magam is szinte csodálom azt a képességem, ahogyan belekeveredek mindenféle bajos szituációba. Egyszerűen amikor az ember fia azt hinné, hogy a hülyeségeimet fokozni már nem lehet, nos hát... Igazából akkor is sikerül mindezt megtenni. Valamiért magammal szemben is túlságosan jóhiszemű lehetek, hiszen egy pillanatra sem fordult meg a fejemben, hogy annál kínosabb dolog történhet majd velem, mint az amit az előbb sikerült elkövetnem.
Már szinte rituális imádságnak számított nálam, amikor azért könyörögtem magamban, hogy varázsolódjak el egy adott helyszínről, de őszintén beértem volna akár azzal is, ha egyszerűen csak megnyílik alattam a föld, és úgy életem végéig arra kárhoztatok, hogy egy sötét lyukban kelljen léteznem.
Mert lehet valami annál gázabb, hogy csak azért, mert a suliban azt mondják, hogy „jó lesz!”, én feltöröm a wifit... Ezért először lecsesznek, aztán pedig technikust csinálnak belőlem. És ha mindez nem lenne elég, felkeres egy cég, tök lehetetlen időben – mert a matekórák külön idősíkot képeznek – amikor én teljességgel felkészületlen vagyok... Hogy a délután interjúznának velem egyet. Én magam persze igyekeztem némi kibúvót találni annak érdekében, hogy legalább átöltözhessek – amúgy sincs öltönyöm, itt meg főleg nem tartogatok ilyeneket a szekrényemben. Lényegében képtelen voltam eldönteni, hogy reggel magamra kapott kockás ing, a szürke pulóver, vagy pedig a sötétkék, téliesített széldzsekim az, ami a legkevésbé illene a helyzethez. Lényegében az egyetlen dolog, ami valamennyire rendben volt, az a hajam. Elég gyorsan nő, de a nagyi pont azelőtt rángatott el a fodrászhoz, hogy ide jöttem volna, így éppenséggel csak annyira hosszú jelenleg, hogy néha idegrángást imitálva próbáljam meg kirázni a szememből a tincseket. Emelett pedig leginkább egy huligán képét kelthettem a hatalmas férfiban, ahogyan idétlenül odatotyogtam a Nike cipőmben, miközben magamban szitkozódtam, hogy ki kellett volna vennem a fülbevalóimat reggel. Meg azért nem ártott volna valamit kezdenem a kócos tincsekkel... Ahogy jót tett volna csak egy fokkal elegánsabb cuccot magamra ölteni.
Mindenesetre én igyekeztem lenyűgözni a fószert lehetőség szerint, viszont pont ennek hála jött el az a bizonyos tetőpont, amiről már azt hittem, hogy bekövetkezett. Igazából ez mindig így megy velem... Amikor arra gondolok, hogy a balszerencsesorozatomat nem lehet fokozni, akkor egyszerűen csak... Megtörténik a lehető legrosszabb.
Azaz ebben az esetben a férfi, akihez lényegében egész eddig beszéltem, nemes egyszerűséggel csak elnézést kért, engem pedig a nagyjából velem egyidős kölyök szólított meg. Jobb híján pedig hatalmasra tágult szemekkel igyekeztem feldolgozni a történteket. Mert kettőnk közül ő volt az, aki inkább úgy nézett ki, mint aki interjúzni készül. Kellett pár másodperc, amíg eljutott a tudatomig, hogy lényegében ő fog interjúztatni azaz a felettesem lesz... Egy velem egyidős srác. Pont ezért, mint aki megkövült, csak álldogáltam előtte, miközben próbáltam felidézni magamban a nemrég kimondott nevét. Pár másodpercnyi késéssel viszont le is dobtam a földre a hátizsákom és magam alá húztam a széket.
- Engem szólíthatsz Min Kinek ha nehéz a nevem – motyogtam magam előtt zavartan a kérdésére pedig a tegeződéssel kapcsolatban csak bólogattam, miközben elnyomtam az érzést, hogy nekiálljak a nyakamat is vakargatni.
- Nekem jó lesz egy kóla – szólaltam meg végül miközben kibújtam a kabátomból, majd némi gondolkozás után a pulóveremet is a székem támlájára terítettem. Eredetileg csak a táskámba akartam gyűrni, de nem tudtam mennyire lenne kiábrándító ebben a helyzetben az.
- Ne haragudj az előbbiért – vetettem rá egy ténylegesen bűnbánó pillantást, majd a kezemben tartott névjegykártyát kezdtem el fixírozni – Alapvetően nem számítottam egy ilyesmi megkeresésre, főleg nem a délutáni óráim előtt. Ezért is vagyok ennyire alulöltözött.
Mondjuk ez nem volt teljesen igaz, de minderről neki nem kell tudnia. A jobb helyeken mindig adnak az embereknek egy-két napot arra, hogy legalább fejben felkészülhessenek a dologra, nem? Nekem pedig mit kéne csinálnom itt egy lényegében velem egyidős sráccal? Ő pedig mi alapján fogja eldönteni azt, hogy megfeleltem az állásra, vagy sem? Igazából még én sem voltam biztos abban, hogy akarok egy ilyesfajta terhet a nyakamba, mert így is túl kevés időt tudtam tölteni Alice-el, ami miatt rosszul éreztem magam.
- Miféle állásról vagy cégről lenne szó? – tettem fel az első kérdést, ami leginkább foglalkoztatott. Mert a szoftverfejlesztés egy dolog, ettől függetlenül minden vállalatnak van egy főprofilja. Én magam pedig elég jó vagyok a játékokban, meg az informatikai dolgokban, de ettől függetlenül sem állítom azt, hogy a szoftverfejlesztés bármilyen módon a kenyerem lenne. Sosem tanultam ilyesmit, így nem igazán tudom, hogy miféle haszna lehet rajtam egy vállalatnak.

709 szó || ruha


I like the view right now
Floating on the blowing leaves, in the blue sky, clouds like a submarine swim, and I keep seeing them in front of my eyes, am I dreaming? It's that beautiful, I was absolutely speechless, I couldn't move, I feel so refreshed, yesterday felt so stuck, but today, I feel comfortable without those frustrating feelings
mind álarcot viselünk
Blayze M. Yim
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence AaFISx7
Binnie && Lay ~ awkward silence 1vPqi4u
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Like that streetlight
In the middle of a lonely night, I just look bright, after the end of a lonely day, and you’re gonna stand there, in the middle of a lonely night, and try to smile brightly
★ családi állapot ★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence Nzmh3Yh
If I look at your eyes
I bloom inside you, hands that hold each other, at the end of the cold winter, you who’s waiting for me, everytime I walk with you, my winter is beyond time, now I meet you, who’s like spring one by one, I fill up with you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence Qtrn06o
★ foglalkozás ★ :
egyetemista, gyakornok
★ play by ★ :
Han Jisung
★ hozzászólások száma ★ :
75
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence NmWhNcH
TémanyitásRe: Binnie && Lay ~ awkward silence
Binnie && Lay ~ awkward silence EmptyKedd Feb. 04, 2020 11:29 pm

Blayze & Ye Bin
"The good thing about new friends is that they bring new energy to your soul.."
Lehet, hogy nem kifejezetten szeretem azt amit csinálok, mert nem magam választottam, hogy a saját cégünknél dolgozzak, az azonban kétségtelen, hogy ha megkapok egy feladatot, akkor azt legalább becsületesen elvégzem. Ettől függetlenül persze nem teljesen idegen számomra a terep, mert ha éppen valamilyen játékkal kapcsolatban érkezik megrendelés, rend szerint imádom a többiekkel együtt tesztelni és azon rugózni, hogy hogyan tudnánk javítani, melyik az a részlete a játéknak, amivel majd mi lehetünk a legjobbak a piacon. Ez a része persze bármiféle komolyabb tapasztalat vagy elméleti háttér ismerete nélkül nagyon nehéz számomra, de egyelőre úgy vagyok vele, hogy majd az egyetem után már könnyebb lesz. Akkor majd lesz időm beletanulni komolyabban a dologba és talán még ahhoz is megjön majd a kedvem, hogy idővel én vegyem át valamelyik vezetői pozíciót. Anya is mindig azt mondja, hogy csak időt kell adni annak, hogy valamiben jók legyünk és addig is próbálkozni kell, meg gyakorolni. Ha tovább álmodoznék arról, hogy talán zenei területen is lehetne karrierem, csak magamnak ártanék vele, meg a családomnak. Az IT terület különben is nagyon dinamikusan fejlődik, szóval biztosan nem lesz gondom azzal, hogy unatkoznék, ha továbbra is ezzel foglalkoznék.
Részben emiatt a dilemma miatt is van az, hogy egyébként aggódtam azt illetően, hogy miért éppen én lettem kiválasztva arra a feladatra, hogy valakit meggyőzzek arról, hogy dolgozzon nekünk. Főleg azért, mert anya még mondta is, hogy elég fontos lenne nekünk az illető és mindenképpen jól jönne, ha elfogadná az ajánlatot. Ezzel meg persze csak még nagyobb nyomás volt az én vállaimon, mert valahol legbelül még mindig úgy éreztem, hogy nem leszek soha képes ténylegesen elhivatottan a cég ügyeivel foglalkozni.
Akkor értem csak meg igazán, amikor végül meg is pillantom az emlegetett srácot, akit valószínűleg azért épp velem hoztak össze ezen a találkozón, mert én vagyok az, aki korban legközelebb áll hozzá, így plusz pontot jelenthet számára a munka kapcsán való mérlegelésnél, hogy akadna olyan a cégnél, akivel talán még össze is barátkozhatna.
- Rendben, akkor maradjunk a Min Kinél. - Gyors bólintással veszem tudomásul a szavait, s közben próbálok nem túlzottan füstölögni azon, hogy ha most meg kellene ismételnem azt a nevet, amin bemutatkozott, valószínűleg gondok lennének annak a kiejtésével. Minek járok akkor annyiféle nyelvórára, ha most meg egy nevet nem sikerülne kimondanom?
- Biztos? - Szelíd, érdeklődő pillantással pislogok rá a menő tanulmányozása helyett. Ha tényleg azt akarnám, hogy anya a fülemnél fogva rángasson meg otthon, tuti még hozzátenném azt is, hogy mivel nálam van az egyik céges kártya, gyakorlatilag korlátlanul is fogyaszthatunk. De azért annyira még én sem akarom kirúgatni magam a saját cégünktől, hogy ilyesmit megtegyek. - Ha éhes vagy, nyugodtan kérhetünk olyasmit is. Én állom. - Ez így egészen korrekt közlése volt annak, amit korábban a fejemben forgattam, nem? Még anyának sem lehetne vele baja, ha ez később visszajutna a fülébe. Sőt, nem tartom kizártnak azt sem, hogy képes lenne valamilyen módon lehallgatni engem. Olyan, mint a titkosszolgálat. Sőt, jobb!
- Igazán nem kell bocsánatot kérned. - Megrántom a vállamat, mert a helyzet az, hogy igazából szórakoztatónak találtam a helyzetet. Ezt viszont nyilván nem vallhattam be. - Elnézést kérünk, amiért ilyen váratlan volt a megkeresés. Csak tudod a gyakornoki programok bizonyos időközönként indulnak és az iskolai incidens tudatában máris örömmel látnánk a csapatban. Ahhoz viszont nyilván az is kell, hogy a többiekkel együtt tudj kezdeni, számukra pedig már lezárultak az interjú időszakok. - Olyan nyugodt magabiztossággal magyarázok a felvételi eljárásunkról, mintha legalábbis nekem is részt kellett volna vennem benne, vagy mintha a teljes igazságot állítanám. Tény, hogy a programjaink nem csak úgy hasraütés-szerűen biztosítanak lehetőséget a gyakornokok számára, de őket nem is egy kávézóba hívjuk el beszélgetni. Na meg ők nem is velem beszélgetnek.
Magunkhoz intem a pincért, hogy le tudjuk adni a rendelésünket, ami számomra egy dupla szirupos  koffeinmentes karamellás jegeskávé. A jég része hallatán látom a pincér szemöldökét a magasba szaladni, de nem tesz megjegyzést az évszakra meg arra, hogy mennyire nem kellene ilyesmit rendelnek épp januárban, de legalább nem szól be, amikor hozzáteszem azt is, amit Blayze kiválasztott magának. Azt követően hangzik el a teljesen jogos kérdés, hogy a pincér magunkra hagy bennünket, én pedig próbálom összeszedni a legcégesebb arcomat, amikor válaszolok.
- Talán már a telefonban említették, de a cég neve Minwire, már úgy húsz éve működik itt Amerikában, de Koreában is jelen van. A szolgáltatásaink pedig egészen sokszínűek, nagyon széles a paletta. - Mozgolódom kicsit a székemen, még egészen lelkesnek is tűnhetek. - Különböző fejlesztési csapatokban dolgozunk, szóval vannak akik vállalati szoftver fejlesztéssel foglalkoznak, van IT tanácsadó csapat, UI és UX szolgáltatásokkal is foglalkozik egy team, van mobil applikációs csapatunk, de ami a kedvencem és amiben egyébként én is a legtöbbet veszek részt, az a játékfejlesztés. - Megjelenik egy magabiztos mosoly az arcomon, mert lényegében ez az a terep, amit valamelyest élvezek az életemben. - Tulajdonképpen az alapoktól kezdve összerakunk játékokat, teszteljük őket és  aztán piacra dobjuk. Érdekelne ilyesmi?
803 | ovi squad :shop: | öltözék


I don't have courage, I'm sorry
Laugh at me as much as you like Everybody knows, I have one thing to tell you Listen to my heart, I get nervous in front of you Close your eyes, what shall we do? - - - - - - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Min Ye Bin
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence C05e4788ba7aafda2547a6f70dfc1046be970663
Binnie && Lay ~ awkward silence JYiWWKd
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Everyday that's given to me
gonna be my
best part
★ családi állapot ★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence SHJJMGU
it's love even without a word
You can tell from my eyes
★ lakhely ★ :
- Lincoln Square / Manhattan -
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence CIJE5vF
★ idézet ★ :

New beginning are always exciting like I can overcome everything
★ foglalkozás ★ :
- NYU student / trainee -
★ play by ★ :
- Kim Seungmin -
★ hozzászólások száma ★ :
88
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence CLZPYxm
TémanyitásRe: Binnie && Lay ~ awkward silence
Binnie && Lay ~ awkward silence EmptyVas. Feb. 16, 2020 8:55 pm
Ye Bin & Lay
Az élet sokszor szerencsén és más emberek jóindulatán múlik.
Talán szerencsésnek számítok amiatt, hogy lényegében sosem kényszerültem rá arra, hogy dolgoznom kelljen. A szüleim hála az égnek elég jól kerestek ahhoz, hogy ezt a dolgot meg tudjam úszni, így lényegében az egyetlen, amit ismertem az osztálytársaim nyári munkás beszámolói voltak. Mondhatni az egyetlen munkanem amit valaha csináltam az a nyaralónk szomszédságában lakó idős házaspár megbízatásából volt... Illetve sokkal inkább bíztam meg én magam, hogy ne a szegény hajlott hátú bácsinak kelljen darabolnia a fát.
Lényegében most sem fordult meg a fejemben, hogy esetleg munkát kéne vállalnom a suli mellett, és elképzelésem volt arról, hogy mi az, ami valóban illene hozzám munka szempontjából. Lényegében ezért sem tudtam rendesen kezelni azt a helyzetet, ami jelenleg fennáll. Egyrészt nem voltam rá felkészülve és félreértés ne essék... Ha otthon kapnak el a telefonnal is legalább ugyanúgy toporognék itt, mint egy rakás szerencsétlenség. Viszont talán egy kicsit kevésbé zavarna az, hogy mondjuk nem ideillő az öltözetem. Ha mondjuk csak jövő hétre egyeztetünk le egy időpontot, akkor lett volna időm elmenni fodrászhoz, hiszem már túl hosszúra nőtt a hajam. Ha lehetett volna lehetőségem, szimpla fekete cipőt, és a kockás inget mondjuk fehérre cserélem. Nem akartam túlöltözni, de ettől függetlenül ennél jobban is nézhettem volna ki.
A másik hiba amit elkövettem mondjuk már kevésbé volt nekem felróható, hiszen valahol logikus lett volna, hogy nem egy nagyjából velem egyidős srác fog leinterjúztatni. Nem mintha a szakértelmét akartam volna kétségbevonni, de szerintem alapvetően nem ez a gyakoribb eset. Mindenesetre kissé megkönnyebbültem, és kényelmesebb pozíciót mertem felvenni együltő helyemben, amikor a fiút nem kifejezetten zavarta a dolog.
- Öhm hát maximum egy sonkás szendvicset ha te is eszel – jegyeztem meg nem túl nagy határozottsággal. Igazából kissé kellemetlenül érintett az egész szituáció, mert szerintem egy wifit feltörtni nem jelent túl nagy munkát, azon kívül pedig az egyetlen dolog amihez értettem, a különböző játékok tesztelése volt. Bár a Steam fiókomat nem használtam a baleset óta, így lényegében azzal sem vagyok már tisztában, hogy miféle játékok jöttek ki az elmúlt időben. Vajon ez jelenleg hátrányt jelent számomra? Mert határozottan látom az előnyeit ennek az interjúnak és ha már elhívtak, akkor élnem is kéne a lehetőséggel nem? Kicsit kiszáradt a torkom, ezért szinte biztos voltam benne, hogy ha Ye bin megkérdezné, egyetlen játékot sem tudnék mondani a cégüktől. Pedig szinte biztosra veszem, hogy játszottam valamivel tőlük.
- Na várj... – pislogtam párat, miközben újraértelmeztem a szavait – Szóval igazából nem is nekem kéne meggyőznöm téged arról, hogy fel kéne vennetek, hanem már alapvetően azzal a céllal jöttél ide, hogy meggyőzz?
Ez számomra újdonság volt, ugyanis a telefonban nekem csak annyit mondtak, hogy interjúznom kéne. Alapvetően ez így még bíztatóbb volt, ami miatt már a lábam járását is leállítottam, jóval kényelmesebben ültem a helyemen.
- Azon kívül, hogy feltörtem a wifit és hobbiszinten játszom, lényegében semmi komolyabbal nem foglalkozom – mondtam neki egészen tágra nyílt szemekkel, de aztán inkább becsuktam a szám, amikor lényegében rájöttem, hogy elkezdtem magam ellen beszélni.
- Úgy értem... Mennyire durva tudást igényel a cégetek? – nyilvánvalóan én is rengeteg mindent fogok tudni ott tanulni, ez tény. Viszont ha nem tudok megfelelni a követelményeknek, akkor talán jobb lenne hagyni az egészet a fenébe, és bele sem vágni. Nem kifejezetten szeretek másokat idegesíteni és egy számítógépes rendszer összeomlasztása nem hordoz magában túl sok jó mindent.
Nem mintha feltett szándékom lenne tönkretenni a céges rendszert, szimplán csak ismerem önmagam és nem lepődnék meg, ha ez az egész így összejönne. Ami pedig a továbbiakat illeti... Igazából valahol azt meg degradálónak érezném, ha három hétig csak a nyomtató használatát vennénk át és az aláírandó szerződéseket hurcolásznám és fénymásolnék, mint egy cseléd. Nem a munkával van a baj, egyszerűen csak azt máshol is tudnám csinálni, arra pedig nem szorulok rá, hogy megtegyem.
Figyelmesen hallgattam a kifejezetten részletes magyarázatot azzal kapcsolatban, hogy miféle cégről van szó. Igazából szinte biztos voltam benne, hogy a telefonos rész miatt valamihez volt szerencsém tőlük, de valamilyen szintem megmaradtam játékok terén a fogyasztói szinten. Igazából mindig az infótanáraim legrosszabb rémálma voltam valahol, mert sokszor akartak velem külön foglalkozni és nehezményezték, hogy lenne eszem a dologhoz, viszont mindig leragadtam egy bizonyos szintnél, amit nem szerettem volna továbbfejleszteni. Tény és való, hogy kisebb és egyszerűbb programokat tudok használni ahhoz, hogy feltörjek olyasfajta ingatag rendszereket, mint egy iskola wifije, de ez határozottan nem egyenlő mondjuk egy almás készülékkel, vagy a NASA rendszerével... Épp ezért nem kis kifejezetten értettem, hogy miért volt a dolog ennyire durván nagy szám, és mi okból ment híre, miért keresett fel egy cég...
Viszont azt meg kellett hagyni, hogy az informatikát pont arról az oldalról ragadták meg, amit én is érdekesnek gondoltam. Nem kifejezetten akartam benyalni nekik, ezért azt a részt, hogy talán ismerhetem a munkásságukat el is hagytam... Meg tulajdonképpen valahol hízott a májam attól, hogy ennyire akartak engem, és a végén már azt vettem észre, hgoy teljesen kihúzott derékkal és kidüllesztett mellkassal ülök a székemen.
- Igazából érdekelne – jelentettem ki végül, megeresztve egy szerény kis mosolyt a fiú felé – De pontosan milyen kaliberű tudást igényel a cég? Mivel tudok hozzájárulni ahhoz, hogy a hasznára legyek a cégnek és hogyan tudok személyesen is fejlődni?
Magam sem tudom, hogy mikor használtam korábban ennyire felnőttes kifejezéseket, de most lényegében azt éreztem, hogy valaki vagyok... Mert mégiscsak megkeresett egy vállalat, még ha valamilyen szinten komolytalannak is nevezhető az, hogy egy velem egykorú gyerek hozta a hírt.

880 szó || ruha


I like the view right now
Floating on the blowing leaves, in the blue sky, clouds like a submarine swim, and I keep seeing them in front of my eyes, am I dreaming? It's that beautiful, I was absolutely speechless, I couldn't move, I feel so refreshed, yesterday felt so stuck, but today, I feel comfortable without those frustrating feelings
mind álarcot viselünk
Blayze M. Yim
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence AaFISx7
Binnie && Lay ~ awkward silence 1vPqi4u
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Like that streetlight
In the middle of a lonely night, I just look bright, after the end of a lonely day, and you’re gonna stand there, in the middle of a lonely night, and try to smile brightly
★ családi állapot ★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence Nzmh3Yh
If I look at your eyes
I bloom inside you, hands that hold each other, at the end of the cold winter, you who’s waiting for me, everytime I walk with you, my winter is beyond time, now I meet you, who’s like spring one by one, I fill up with you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence Qtrn06o
★ foglalkozás ★ :
egyetemista, gyakornok
★ play by ★ :
Han Jisung
★ hozzászólások száma ★ :
75
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence NmWhNcH
TémanyitásRe: Binnie && Lay ~ awkward silence
Binnie && Lay ~ awkward silence EmptyPént. Feb. 28, 2020 12:44 pm

Blayze & Ye Bin
"The good thing about new friends is that they bring new energy to your soul.."
Nem akartam elpuskázni, amit anya rám bízott. Ha ő mondja, hogy a cégnek szüksége van egy új emberre, akkor biztosan igaza van. Abba bele sem gondoltam, hogy esetlegesen azért olyan fontos neki ez az egész, mert ha egy velem egykorú srác kerül a Minwire-hez, talán nekem is több kedvem lesz majd ott dolgozni. Szó sincs róla persze, hogy ne élvezném azt a részét a feladatnak, amit gyakornokként el kell látnom, csak mert a játékok tesztelése és kritizálása nagyon is jól megy. Még azt is mondhatjuk, hogy a készítésükkel kapcsolatos ismeretekből is ragadt rám valami. Viszont az a része, hogy én a későbbiekben akármelyik osztálynak is a vezetője legyek, sokkal inkább megrémít, mint azt bárkinek is be merném vallani. Tizenhét évesen nem arra vágynak az emberek, hogy kipróbálják milyen irányítani egy céget. Lehet, hogy kisebb koromban még szórakoztató volt apa vagy anya irodájában elfoglalni a nagy "főnöki" széket és onnan dirigálni, hogy hányszor és mennyi édességet kérek, de azok az évek elmúltak, nekem pedig sokkal nagyobb terhet ró a vállamra, hogy már nem játékból kell anyát vagy apát utánoznom. Hanem ez lesz a jövőm.
Nem túl nagy erény, de Ye Nával ellentétben én inkább igyekszem hallgatni anyára és megtenni azokat a dolgokat, amiket kioszt számomra feladatként. Ha másképp cselekednék, csak én járnék rosszul, mint ahogyan az egyes iskola utáni elfoglaltságok iránt tanúsított ellenszenvem is gyakran csak annyit eredményezett, hogy kaptam a nyakamba még két plusz elfoglaltságot és az eredetileg gyűlölt dolgot is csak még inkább kellett gyakorolnom. Ezért sem szeretnék most üres kézzel távozni innen, ami jelen esetben egy ígéretet jelentene a srác részéről azzal kapcsolatban, hogy hajlandó szerződést kötni velünk.
- Oké. A sonkás szendvics jól hangzik. - Más esetben, mondjuk a nővéremmel lettem volna, biztosan inkább a sütemények közül válogatok. Jelen esetben azonban még igyekeztem valamelyest fenntartani annak a látszatát, hogy egyébként nem vagyok egy édességmániás óvodás. Habár abból ítélve, hogy már a legelején is Elmo tűnt itt inkább a főnöknek, talán nincs is min javítanom, már így is túl fiatalnak tűnök, hogy képviselhessek egy céget.
- Nos... megköszörülöm a torkomat, mert reméltem, hogy ez a része nem hangzik majd így el ténylegesen. Csak mert mennyivel rosszabbul hangzik már az, hogy egy szoftverfejlesztő cég iskolai kihágások tudatában vadássza az alkalmazottait, mint mondjuk az, hogy egy már a középiskolai tanulmányait végző üdvöske is a mi cégünknek dolgozik. - Bizonyos értelemben mondhatjuk, hogy erről van szó. Mivel az iskolai rendszer feltörése önmagában kihágásnak számít, mi inkább arról az oldaláról közelítenénk meg a dolgot, hogy az akkor felhasznált tudás inkább nálunk legyen kamatoztatva. Illetve ha ezen a területen el tudod képzelni, hogy munkát vállalj, mindenképpen jól mutat a Minwire egy önéletrajzon. - Úgy csűröm csavarom a helyzetet, hogy lehetőleg ne lehessen visszautasítani. Hasonló esetben én például örülnék annak, ha egy komoly kihágásom miatt megkeresne egy cég és azt mondaná, elsimítja nekem, sőt még fizet is a hasonló akciókért.
- Nagyjából épp ezért illenél a csapatba. Több informatikai ismereted van, mint az átlagembereknek. Nem mindenki töri fel az iskolája rendszerét - jegyzem meg, s közben nem bírom ki, hogy ne nevessek fel halkan. Ugyanis maga a helyzet egészen abszurd, ki unatkozik annyira az óráin, hogy a wifi rendszer feltörésével foglalja el magát?
- Mivel gyakornoki pozíciót tudunk ajánlani, az azzal is jár, hogy mellé képzéseket is biztosítunk. Ha a játékfejlesztés részét választod, akkor a "szint", amin belépnél, gyakorlatilag az elején azt jelentené, hogy csak a tesztelésben és minősítésben vennél részt. - Magamat is meglepem azzal, hogy milyen részletesen tudok nyilatkozni a saját folyamatainkról, mert sosem kellett még korábban ilyen beszélgetést lefolytatnom. Mindenesetre reméltem, hogy a félig tapasztalatból, félig eljárásrenddel kapcsolatban tett rövid kiselőadásom legalább icipicit meggyőző. - Ez azt jelenti, hogy olyan játékokat kapnál kézhez, amik még nem jelentek meg és segíthetsz a tökéletesítésükben. Aztán következnek a képzések és később már a megalkotásban is részt lehet venni. - Alapvetően hiába vagyunk mi az a generáció, akik a játékok célcsoportjai, azzal a céges vezetés is tisztában van, hogy vannak nálunk szakképzettebb emberek, akikre a munka kemény részét rá lehet bízni. Mi egyfajta kis teszt csapat vagyunk, akik egy előzetes vásárlói visszacsatolást tudnak adni a termékekről.
Az elején kifejezetten nehéznek bizonyult számomra, hogy levezényeljem ezt az egészet, azonban ahogyan lassacskán két tinifiúhoz méltóan kezdtünk felengedni egymás társaságában, ahogyan informatikai és videójátékos témákba kezdtünk, tulajdonképpen picit sikerült elengednem magam és egészen vidáman meséltem arról, hogy mi mindent jelentene, ha Blayze - akinek a neve csak gondolatban nem jelent kihívást - csatlakozna a Minwire csapatához. Mellé pedig az sem ártott, hogy közben odaintettem magunkhoz a pincért, aki lassacskán meg is érkezett azokkal a dolgokkal, amiket rendeltem tőle. Elénk kerültek a szendvicsek és az italok is.
- Szuper. - felelem neki mosolyogva, miközben az italomért nyúlok, amiben a szirupot igyekszem felkavargatni, amíg a kérdéseit hallgatom. Normális állásinterjún inkább a cég emberének kellene megizzasztania a másikat és nem fordítva. Fárasztó felnőttnek lenni! - Mmm.. nem árt mondjuk az alaptudás valamelyik elterjedtebb 3D program ismeretében, vagy például a C++ ismerete. De igazából sokkal fontosabb, hogy alkalmazkodni tudj az új technológiákhoz, mivel mindig próbálunk újítani. Szóval elég sok képzést is kapunk a cégtől. - Az alsó ajkam rágcsálását választottam melléktevékenységnek, amíg a másik kérdésére adott válaszomat illetően gondolkodtam kicsit. - A játékfejlesztésben fontos a felhasználói visszacsatolás, Te pedig az a korosztály vagy, akinek a véleménye sokat segít a minőségi termékek készítésében. - Határozott bólintással nyugtázom a saját szavaimat, mert ez még számomra is nagyon felnőttesen és szakmaian hangzott.
- A személyes fejlődésedet illetően pedig azt tudom garantálni, hogy sok újat tanulnál a programozásban. Emlegettem már a továbbképzéseket... Plusz egy olyan csapat tagja lennél, ami nagyon fiatalos és befogadó. Gyakran tartunk csapatépítőket, meg van évente céges rendezvényünk is, ilyenkor általában pár napot töltünk egy közeli városban és mindenféle programot szerveznek.
940 | ovi squad :shop: | öltözék


I don't have courage, I'm sorry
Laugh at me as much as you like Everybody knows, I have one thing to tell you Listen to my heart, I get nervous in front of you Close your eyes, what shall we do? - - - - - - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Min Ye Bin
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence C05e4788ba7aafda2547a6f70dfc1046be970663
Binnie && Lay ~ awkward silence JYiWWKd
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Everyday that's given to me
gonna be my
best part
★ családi állapot ★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence SHJJMGU
it's love even without a word
You can tell from my eyes
★ lakhely ★ :
- Lincoln Square / Manhattan -
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence CIJE5vF
★ idézet ★ :

New beginning are always exciting like I can overcome everything
★ foglalkozás ★ :
- NYU student / trainee -
★ play by ★ :
- Kim Seungmin -
★ hozzászólások száma ★ :
88
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence CLZPYxm
TémanyitásRe: Binnie && Lay ~ awkward silence
Binnie && Lay ~ awkward silence EmptyCsüt. Ápr. 09, 2020 10:53 pm
Ye Bin & Lay
Az élet sokszor szerencsén és más emberek jóindulatán múlik.
Alapvetően a szüleim nagyon büszke emberek voltak, és szerettek keményen dolgozni azért, hogy mindent képesek legyenek biztosítani számunkra. Pont ezért kissé feszélyezve éreztem magam azért, amiért a velem szemben ülő fiú ennyire egyértelműnek vette azt, hogy majd ő meghív engem kajálni. Nem mondom, elég drága helyre jöttünk és valószínűleg lenne is pénzem arra, hogy kicsengessem a dolgok árát, hiszen elég nagy örökség szakadt a nyakamba, illetve a nagyszüleim nyugdíja is magas volt. Tény és való, hogy a szüleim pénzével nem rendelkezhettem, amíg be nem töltöttem a 21. életévemet, de ettől függetlenül is a tudat, hogy konkrétan két birtok van, ami engem illet – meg részben a tesómat, de nem vagyok benne biztos, hogy ő mindebből hajlandó lenne kérni. Mindenesetre igyekeztem valami olyan dolgot kérni, ami viszonylag nem túl költséges akkor sem, ha egy cég leendő elnöke ül velem szemben. Nem szerettem mások terhére lenni még akkor sem, ha éppenséggel olyan szituációba keveredtem, amibe nem akartam. Ilyen volt a wifi feltörése is, és ettől csak még inkább erősebben domináltak a nyakamon a vörös foltocskák. Gyakorlatilag szabályszegéssel vesznek fel egy céghez most.
- Értem – nyugtáztam a szavait egy apró kis bólintással, aztán még mielőtt meg tudtam volna fékezni a nyelvemet, egyszerűen csak kimondtam azokat a szavakat, amiket valójában is gondoltam – Bár nem igazán tudom, hogy melyik területen miféle tudást szeretnék kamatoztatni.
Kellett pár másodperc, hogy realizáljam a szavaim súlyát, ami miatt rögtön vörösre váltott a fejem. Nem voltam benne biztos, hogy most csendben kéne lennem ,vagy megmagyaráznom a szituációt, ezért pár pillanat erejéig ijedten meredtem a kicsit sem ijesztő fiú arcára. Igyekeztem magamban is helyrerakni azt, amit elcsesztem, hogy ne öntsek még egyszer szavakba valami őrültséget.
- Mármint... Még nem vagyok tisztában azzal, hogy milyen lehetőségeim lehetnek, de azt hiszem egy gyakornoki program mindenképp az előnyömre válna – félig meddig tökéletes választ adtam. Az eleje tökélets magam ellen beszélés volt, a vége pedig  tökéletesen ütötte azt, amit valójában mondtam ki. Egyszerű lett volna az idegességre fogni a dolgot, de félő, hogy azzal csak még inkább rontom az esélyeimet. Ilyen az én szerencsém. Csinálok valamit puszta kedvességből, aztán elővesznek érte, és még az ezért járó jutalmat is képes vagyok két pillanat alatt tönkretenni.
- Ne is figyelj oda rám – nyögtem ki végül bár kissé szomorkás volt a hangom, és elkezdtem az asztallapot bámulni. Jó lehetőségnek tűnt ez a hely és valahol reménykedtem benne, hogy ha hozzám hasonló fiúkkal töltöm el az időt, akkor könnyen barátokra is lelhetek. Mondjuk ez nálam kifejezetten sosem túl könnyű dolog, de ez is már részletkérdés.
- Ez megnyugtató – mondtam utána pedig szinte azonnal megéreztem a fémes ízt a számban, ugyanis olyan erővel haraptam a nyelvembe, mintha muszáj lett volna. Most már csak azért sem közlöm Ye Binnel, hogy az iskola wifi hálózatát nagyjából egy ötéves is feltörné! Nem én! A mai nappal be is fejeztem azt, hogy saját magam ellen beszélek.
- Nem hangzik rosszul – jelentettem ki végül határozottan és ez esetben tényleg ez volt a véleményem. Játékteszteléssel különösebb gondjaim nem lennének, sőt szerintem kifejezetten élvezetes lenne számomra a gyakornoki lét. Mivel nagyjából tudom, hogy mit várok el grafikai és mechanikai szinten egy-egy darabtól, így könnyen tudnék a cég segítségére lenni. A mi generációnk gyakorlatilag már laikusként is elég jól felismeri a cgi-ban a hibákat főleg azért, mert manapság egyre nagyobb népszerűségnek örvend a geek lét. Legalábbis itt Amerikában egyre több osztálytársamtól hallom, hogy olyan sorozatokat néznek, amiért engem annak idején Ausztráliában kinevettek. Manapság már menő Marvel képregényeket gyűjteni és a DC univerzumot fikázni meg úgy tenni, mintha mindent tudnánk a dologról. Példának okáért ez van a Riverdale sorozattal is, amiből nagyjából két részt sem bírtam megnézni, mert az Archie Comicsot meg sem közelíti a sorozat. Ettől függetlenül a világ tele van normiekkal, ami kicsit aggasztó is számomra. Szerencsére a velem szemben helyet foglaló srác ő szenvedéllyel próbált bedumálni a cégéhez, ez nekem pedig beteges módon tetszett. Talán most először éreztem azt, hogy egy hozzám hasonló fiatallal volt szerencsém összefutni az államokban. Valaki aki a bulik helyett inkább preferálja az otthonülős esteket, amikor egy egész éjszaka alatt a wow karakter húzzuk. Mondjuk ha már PC videojátékoknál tartunk, akkor sokkal inkább preferálom a LOL-t vagy a Pubg-t, mert azokban több akció van. Bármennyire is hypenak örvend most a Wow Classic, nekem egy idő után unalmassá válik a sok utazgatás a játékban.
Minden mozdulatát árgus szemekkel követtem a srácnak, én magam pedig nem mertem a saját kólámhoz nyúlni. A szendvicsemmel is csak szemeztem az éhségem ellenére, pedig elég jól nézett ki ahhoz, hogy összefusson a nyál a számban. Ettől függetlenül igyekeztem a legjobb tudásommal arra fókuszálni, amit Ye Bin magyarázott nekem, hogy egyetlen életbevágó információt se halasszak el.
- Nem nagyon foglalkoztam még ilyenekkel – ismertem be végül kissé szomorúan. Soha nem voltam igazán jó a hazugsághálók szövögetésében, ami valahol szomorúbb is volt. Pedig mennyivel könnyebb lenne az életem, ha egyszerűen attraktívabb embernek tudnám hazudni magam... – Viszont azt hiszem elég gyorsan tanulok. Mindig jó jegyeim voltak, ha ez számít!
Nem, nem számít. Ettől függetlenül én magam büszke voltam az eredményeimre, ugyanis a legtöbb nem a tankönyvekből lett bemagolva, hanem a puszta érdeklődési köröm széles volt. Sok filmet néztem például az ősrobbanás elmélettel kapcsolatban, illetve a legújabb szenvedélyemnek a csillagászat bizonyult. Ahhoz viszont már nem volt elég bátorságom, hogy meg merjem kérni az amúgy velem szemben ülő – határozottan ártalmatlan – Ye Bint arra, hogy néhány délutánját áldozza az én tanításomra.
- Elég sokat szoktam játszani – vallottam be őszintén azt a tulajdonságom, ami most kivételesen az előnyömre válhat – Szóval tisztában vagyok az igényekkel, illetve nekem is vannak. És nem torrentelek, van Steam fiókom.
Az utolsó mondatot is már-már kidüllesztett mellkassal jelentettem ki, hihetetlen büszkeséggel. Mert én több és jobb vagyok annál, hogy holmi összekalózkodós módszerekkel jussak játékokhoz. Én megfizetem az árukat, ezzel tisztelem a készítőket is... És talán ez volt a legjobb dolog amit mondtam a mostani interjú során.
- Ez tetszik – jelentettem ki határozottan. Mert így valamilyen szinten rá leszek kényszerítve az ismerkedésre. Valamilyen oknál fogva mindig eldöntöttem, hogy barátkozni fogok másokkal, de ritkán mertem megszólítani idegeneket... Viszont a lehetőség most is fennáll, és ez már valahol örömet okozott nekem – Tehát, mit kell tennem annak érdekében, hogy végül engem válasszon a cég?
Legalábbis most már határozottan szerettem volna, ha a kezdeti bizonytalanságom ellenére végül rám esik a választás... Ki tudja, talán csak egy teszt az egész és alapvetően vannak nálam erősebb versenytársak a kategóriában. Miért nem gondoltam még erre?
- Rugalmas vagyok... Akár holnap is tudok kezdeni – kezdtem bele egy újabb kör értelmetlen habogásba, majd jóval határozottan, kissé kidülledő tekintettel tettem hozzá – És sok szabadidőm van, amit szívesen feláldozok a cég javára.
Én a magam részéről csak reménykedni tudtam benne utólag, hogy nem néztem ki túlságosan mániákusnak, de amint kiejtettem a számon ezt a mondatot, rögtön meg is bántam. Vajon vagyok annyira balszerencsés, hogy pont a célegyenesben szúrjam el a dolgokat?


1 126 szó || ruha


I like the view right now
Floating on the blowing leaves, in the blue sky, clouds like a submarine swim, and I keep seeing them in front of my eyes, am I dreaming? It's that beautiful, I was absolutely speechless, I couldn't move, I feel so refreshed, yesterday felt so stuck, but today, I feel comfortable without those frustrating feelings
mind álarcot viselünk
Blayze M. Yim
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence AaFISx7
Binnie && Lay ~ awkward silence 1vPqi4u
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Like that streetlight
In the middle of a lonely night, I just look bright, after the end of a lonely day, and you’re gonna stand there, in the middle of a lonely night, and try to smile brightly
★ családi állapot ★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence Nzmh3Yh
If I look at your eyes
I bloom inside you, hands that hold each other, at the end of the cold winter, you who’s waiting for me, everytime I walk with you, my winter is beyond time, now I meet you, who’s like spring one by one, I fill up with you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence Qtrn06o
★ foglalkozás ★ :
egyetemista, gyakornok
★ play by ★ :
Han Jisung
★ hozzászólások száma ★ :
75
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence NmWhNcH
TémanyitásRe: Binnie && Lay ~ awkward silence
Binnie && Lay ~ awkward silence EmptyVas. Május 24, 2020 12:19 pm

Blayze & Ye Bin
"The good thing about new friends is that they bring new energy to your soul.."
Mielőtt még megérkezett a srác, én tényleg azt próbáltam elüzletelni Elmoval, hogy helyettem ő csinálja meg ezt az egész interjúsdit. Nyilván elég hamar kiderült, hogy semmi olyasmi nincs, amit én adhatnék neki, azon kívül, hogy a családom állja a fizetését, meg gondolom bizonyos számú szabadnapot évente, amikor nem kell az én hátsómat iskolába és magánórára vinnie... Szóval az egyébként is rám kiosztott feladat visszakerült hozzám - habár teljes mértékben valójában soha nem is adtam át másnak, ha már itt tartunk. Mindenesetre csak remélni mertem, hogy olyan dolgokat zagyválok össze, amelyek ha csak kicsit is, de értelmesen hangzanak még az én tizenhét éves számból is és a végére valahogy sikerül majd meggyőzni arról a srácot, hogy jó dolog lenne, ha nekünk dolgozna. Ha nem lenne olyan fontos, mint ahogyan anya mondta, akkor valószínűleg duzzogva rövidre zártam volna a találkozást és csak annyit mondanék otthon, hogy én mindent megpróbáltam, de nem volt szimpatikus az illető... Aztán panaszkodnék egy jót a nővéremnek arról, hogy mennyire hülyeségnek tartom azt a egész világot, amiben fel kell nőnünk.
- A játékfejlesztés és az informatika igazából állandóan fejlődő ágazat és a VR miatt szerintem csak még izgalmasabb lesz. A nemzetbiztonságiak között is sokan programozók és szoftverfejlesztők. - Utóbbi igazából a mi beszélgetésünk szempontjából tökre nem releváns, de attól mert most szeretnénk, hogy Blayze nekünk dolgozzunk, nem jelenti azt, hogy örök életére magunknál akarjuk tartani. A megszerzett tudást viszont bárhol kamatoztathatja. Gondolom. - Ha bizonytalan vagy, szerintem a gyakornoki program tényleg jó dolog. Eldöntheted mit akarsz csinálni pontosan és nagyon sokat tudsz tanulni. - Én is rengeteget tanultam mióta  nem csak a "főnök gyereke" vagyok, habár ettől függetlenül nyilván még kivételeznek velem. Sőt, olyan információkat is tudok, amit egy szimpla gyakornoknak nem feltétlenül lenne szabad.
Például azt, hogy míg azt az információt, hogy a srác feltörte az iskolai informatikai hálózatot én felhasználhatom arra, hogy a magunk oldalára fordítsam és azt ígérjem neki, hogy ha a mi cégünknek dolgozik, ez a kis akció nem jelent majd számára hátrányt... Ezzel szemben viszont a többi gyakornok és munkatárs előtt ez az információ nem feltétlenül publikus, hiszen egyet jelent azzal is, hogy Min Ki nem jelentkezett a programba. Habár gondolom senki nem élhet abban a hitben, hogy nincs mindenhol valamiféle kivételezés.
Annyit magyarázok a cégről és azokról a folyamatokban, amelyekben egy átlagos gyakornok részt vesz, hogy már-már azt érzem megfájdul a fejem. Pontosan így szoktam érezni akkor is, amikor valamilyen feladatot bíznak rám a cégnél és mindenképpen be kell fejeznem időre. - Igen, azt hiszem az is számít - jegyzem meg bólogatva a szavaira. Nem vagyok HR-es, szóval fogalmam sincs egyébként mit kellene még tőle kérdeznem, vagy melyek azok az infók amelyeket jó ha tud. Nem hátrány, ha neki is van kérdése, mert akkor csak egyszerűen válaszolok a legjobb tudásom szerint és reménykedem, hogy jól válogatom a szavakat.
- Én is csomót játszom - értek egyet bólogatva. - A szüleim szerint néha még túl sokat is, pedig ha úgy vesszük a munka része is. - teszem hozzá vigyorogva. Érzékelem, hogy a hivatalos, céges képviselethez méltó viselkedéstől egy kicsit eltértem és elengedtem magam, de mivel senki más nincs itt rajtunk kívül - már ha anya tényleg nem hallgat le éppen -, úgy érzem eleget beszéltünk a hivatalos részéről, ha végül tényleg együtt fogunk dolgozni, úgysem leszek fele ilyen hivatalos sem. Mármint nyilván amikor a szüleim nem látnak, akkor tutira nem. - Mi a kedvenc játékod?
Mikor arról kérdez, hogy pontosan mi is lenne a teendő, hogy ténylegesen részt vegyen a cég felvételi eljárásában, előbb a torkomat kezdem köszörülni, majd azzal húzom az időt, hogy iszok néhány kortyot. - A névjegykártyán megtalálod az emailcímem, szóval ha arra írsz nekem, csak emlékeztetőként, hogy mit beszéltünk meg, meg hogy miről van szó, akkor küldök majd nyomtatványokat a jelentkezéshez, plusz a HR-est is bekapcsolom a beszélgetésbe, aki a gyakornoki programot intézi. Ő tud válaszolni bármilyen kérdésre, na meg tulajdonképpen az összes apróbb részletet is leírja vagy elküldi majd... Ha ez megfelel. - kérdő pillantással nézek rá, s csak remélem, hogy ez a hirtelen összeszedett pár dolog elég értelmesen hangzott ahogy kijött a számon, mert bevallom őszintén én magam sem tudom, hogy rendesen sikerült-e megmagyarázni.
- Azt hiszem a többieknek is tetszene ez a lelkesedés - jegyzem meg vigyorogva, nagyon igyekezve azon, hogy ne nevessem el magam. Anya odáig lenne, ha én is ilyen hozzáállást tanúsítanék a cég iránt minden egyes percben. - A szükségesnél azonban nem várunk többet senkitől. Gyakornokként amúgy olyan heti húsz órával kell számolni, de ha valaki a játékfejlesztésben vesz részt, akkor hétvégén is lehet belőle letölteni, otthon. Szóval mindig elég szórakoztatóak azok a hetek, amikor épp új játékot kell tesztelni, mert nem kell az irodában lenni. - A mai világban pedig már, ráadásul ilyen fiatal fejjel, ki akarna állandóan bent lenni a munkahelyén és ott múlatni az időt? Sokkal menőbb, ha otthon tesztelhetjük a játékokat. Ha minden igaz ezt pedig Lay is megtapasztalja hamarosan.
785 | ovi squad :shop: | öltözék


I don't have courage, I'm sorry
Laugh at me as much as you like Everybody knows, I have one thing to tell you Listen to my heart, I get nervous in front of you Close your eyes, what shall we do? - - - - - - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Min Ye Bin
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence C05e4788ba7aafda2547a6f70dfc1046be970663
Binnie && Lay ~ awkward silence JYiWWKd
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Everyday that's given to me
gonna be my
best part
★ családi állapot ★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence SHJJMGU
it's love even without a word
You can tell from my eyes
★ lakhely ★ :
- Lincoln Square / Manhattan -
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence CIJE5vF
★ idézet ★ :

New beginning are always exciting like I can overcome everything
★ foglalkozás ★ :
- NYU student / trainee -
★ play by ★ :
- Kim Seungmin -
★ hozzászólások száma ★ :
88
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence CLZPYxm
TémanyitásRe: Binnie && Lay ~ awkward silence
Binnie && Lay ~ awkward silence EmptyHétf. Aug. 17, 2020 10:07 am
Ye Bin & Lay
Az élet sokszor szerencsén és más emberek jóindulatán múlik.
Magam sem tudtam, hogy pontosan mit kellene kezdenem ezzel a beszélgetéssel. Lényegében a fiú elég komolyan gondolta, hogy nekem helyem lenne a csapatban, ugyanakkor én a magamrészéről egyelőre nem láttam ezt ugyanígy. Egy nagy céghez minden bizonnyal öltönyben kell bejárni, én pedig egy ilyen ruhadarabbal sem rendelkezem az Államokban. Ettől függetlenül azért a tehetősség jelei megfigyelhetőek az öltözékemen, ezt pontosan tudtam, mivel én is hasonlóképp láttam a fiú cuccait. Lényegében számolni tudtam volna a márkás kiegészítőit, hiszen volt rajta egy-két olyan darab, ami az én szekrényemben is megtalálható volt. Mindenesetre igyekeztem lehetőség szerint inkább arra összpontosítani, amit mondott nekem, mert ciki lenne visszakérdezni... Még egy tizenévesnek is, hiszen világosan hozzám beszél. Senki máshoz nem tudna ennél a nyomorék asztalnál.
- Tehát konkrétan többre mennék egy informatikus okj-val, mintha egyetemre mennék... – lényegében csak hangosan gondolkoztam. Persze tény és való, hogy voltak továbbtanulási terveim, amiknek határozottan jó alapot adott volna a cég. Ettől függetlenül sem voltam már abban biztos, hogy ténylegesen képes lennék egyáltalán eljutni a diplomáig. Teljesen más dolgot jelent bepunnyadni az autós játékok elé és tekergetni a kormányt, mint átlátni egy kettes számrendszerben íródott programot és tovább fejleszteni azt. Sosem gondoltam magamról, hogy ennyire okos lennék, tehát nem számoltam annak a lehetőségével, hogy minden gond nélkül tudom majd venni az akadályokat. Mindenesetre érdekesnek hangzott a lehetőség és talán élnem kellene vele... Viszont az elmúlt időszak miatt nem igazán merek belevágni semmibe. Régen is sokszor bíztatásra volt szükségem, ennek hatására kezdtem el komolyabban foglalkozni a tánccal, illetve a játékokkal is. Most viszont pont azok az emberek nincsenek mellettem, akik ezt megtették értem, azt meg csak nem várhatom el Ye Bintől, hogy ő kezdjen el nekem itt lelki tanácsadást tartani. Magam is szánalmasnak éreztem a szituációt, hogy lényegében ő az egyetlen olyan ember, akitől hasonlót remélhetnék, bár még nincs minden veszve, egyelőre bizakodó voltam azzal kapcsolatban, hogy a bátyámmal valamerre tudunk haladni.
Annak ellenére, hogy visszaigazolta a jó bizonyítvány előnyösségét a szituációba, utólag kicsit zavarba hozott, hogy ilyen nagy mellénnyel beszéltem a stréberségemről. Lényegében mivel alkoholt nem fogyasztok és maximum sütizni mentem a barátaimmal suli után, általában hatra otthon voltam és más dolgom nem nagyon maradt, mint tanulni. Egy hajszál híján ezeket az információkat is az orrára kötöttem, de most az egyszer inkább a nyelvembe haraptam és nem mondtam semmit. Annak ellenére sem, hogy róla is fest egy képet az, hogy a cég ügyeivel foglalkozik. Ahelyett, hogy a barátaival lenne, lényegében hozzám hasonló idiótákra vadászik... Nem lehet kellemes.
- Az én szüleim is elég sokszor nehezményezték már ezt – kicsit elmosolyodtam és igyekeztem lenyelni a torkomba szökő gombócot. Mégse lehetek érzékeny minden alkalommal, amikor szülők vagy testvérek kerülnek szóba – Mostanában eléggé untam a PC-t, szóval inkább Nintendoztam és a Pokémon játékokkal játszom. Bár az újak még nincsenek meg és még csak a 98-asnál tartok, de eléggé szeretem őket.
Ha a nők általában aktuális kedvenceket tartanak fenn a ruháikból meg minden másból... Akkor talán én ugyanígy viselkedem a játékokkal. Mivel otthon volt Play Stationöm, Nintendom, Switchem és egy elég erős PC-m is, lényegében a kedvenc játékaim eléggé változóak voltak. Az biztos, hogy soha semmit nem vittem ki újra, mert túl nagy a választék.
- A NieR-rel játszottam utoljára ami kifejezetten PC-s formula volt, de sajnos csak egy befejezést sikerült végigvinnem és azt is fél évbe telt, ezért felhúzott és otthagytam a játékot – egészen szégyenlősen jegyeztem meg ezt. Határozottan a japán játékpiac egyik mesterdarabjáról van szó, amit hard módban egyszerűen képtelenség játszani. Alapvetően annyira bonyolult játékról van szó, hogy egyáltalán örültem neki, ha a tutorial ályán túljutottam, viccen kívül... De a sztorija annyira jó és maga a játék összességében olyan kreatív, hogy biztosan neki fogok majd még ugrani egyszer.
Talán pont ezért is tanúsítottam kifejezetten nagy lelkesedést a továbbiakban. Úgy figyeltem a szavaira, hogy lényegében át is verhetnének sem érdekelt volna ebben a helyzetben és a kis litániából amit mondott nekem mindössze a lényeget jegyeztem meg: kell írnom egy emailt a névjegykártyán szereplő címre, aztán kitölteni minden dokumentumot amit elém raknak. Talán nincs is hasznosabb és kellemesebb módja annak, hogy lefoglaljam magam a továbbiakban és innentől kezdve senki nem szólhat majd be, ha túl sokat ülök a gép előtt. Mert megmondhatom, hogy lényegében dolgozom, amikor játszom.
- Természetesen megfelel! – talán egy kicsit hangosabban és lelkesebben is mondtam ezt ki, ami miatt szinte azonnal össze is rezzentem és rögtön halkabban folytattam bocsánat.
Nem most akartam elrontani főleg nem úgy, hogy engem keresett meg egy vállalat. Talán ha nem tudok hűvös lenni és túlságosan tetszik egy ajánlat, azzal is elronthatom az egészet, nem? Mindegy most már. Pár pillanatig éreztem a másik asztaloknál ülők pillantását is magamon, ami miatt eléggé égett az arcom. Amint ez az érzés elmúlt és Ye Bin megerősítette azt, hogy a csapatnak tetszene a lelkesedésem, egy kicsit kényelmesebb testhelyzetet vettem fel. Magasan voltak a székek, én pedig határozottan az alacsony srácok sorait erősítem, így egy kicsit le kellett csúsznom, hogy a talpam a földre nehezedjen.
- Az jó, annyi belefér és sajnos többet nem is tudnék vállalni – úgy folytattam, mintha legalábbis ezer éve ismernénk egymást – A barátnőm próbál rábeszélni arra, hogy folytassam a táncot és már ki is néztünk nekem egy helyet, ahol ezt meg tudom tenni. Szóval arra szeretnék időt szakítani mindenképp. A hétvégéim pedig általában szabadok, szóval ez a része is megoldható. A húsz órát én osztom be úgy, ahogy szeretném, vagy vannak napok, amikor kötelező bent lenni?
Mert akkor ahhoz igazítok minden mást. Lizzyre pedig igyekeztem úgy hivatkozni, hogy a srácnak egyértelmű legyen: nem barátnő barátnőről van szó, hanem barát barátnőről. Annak az esélye, hogy az a lány csúnya kifejezéssel a csajom legyen így... Egyenlő a nullával, szerintem már nem is friendzone-ban vagyok nála, hanem brotherzone-ban.
- Illetve a sulimban elég sok az emelt órám meg a fakultációm... Nem tudom ez mennyire zavarna be, de ha nagyon szükséges, néha el tudok kérezkedni a tanároktól – mivel az ausztrál oktatás elég magas színvonalú, így egyáltalán nem esett nehezemre lépést tartani egy elit iskola által diktált, igencsak feszített tempójával. Voltak tárgyak amikből fel kellett zárkóznom, mivel én csak érintőlegesen tanultam az amerikai történelemről, vagy illetve az irodalomtanár is jóval más szinteket várt el, mint amit otthon kellett megütni, de ettől függetlenül igyekeztem, ezt pedig a tanárok értékelték és a segítségemre voltak. Azt pedig, hogy hova járok nem éreztem szükségesnek megjegyezni, mert nyilvánvalóan tisztában voltak vele.


1 041 szó || ruha


I like the view right now
Floating on the blowing leaves, in the blue sky, clouds like a submarine swim, and I keep seeing them in front of my eyes, am I dreaming? It's that beautiful, I was absolutely speechless, I couldn't move, I feel so refreshed, yesterday felt so stuck, but today, I feel comfortable without those frustrating feelings
mind álarcot viselünk
Blayze M. Yim
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence AaFISx7
Binnie && Lay ~ awkward silence 1vPqi4u
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Like that streetlight
In the middle of a lonely night, I just look bright, after the end of a lonely day, and you’re gonna stand there, in the middle of a lonely night, and try to smile brightly
★ családi állapot ★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence Nzmh3Yh
If I look at your eyes
I bloom inside you, hands that hold each other, at the end of the cold winter, you who’s waiting for me, everytime I walk with you, my winter is beyond time, now I meet you, who’s like spring one by one, I fill up with you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence Qtrn06o
★ foglalkozás ★ :
egyetemista, gyakornok
★ play by ★ :
Han Jisung
★ hozzászólások száma ★ :
75
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence NmWhNcH
TémanyitásRe: Binnie && Lay ~ awkward silence
Binnie && Lay ~ awkward silence EmptyKedd Szept. 08, 2020 6:14 pm

Blayze & Ye Bin
"The good thing about new friends is that they bring new energy to your soul.."
Őszintén szólva reggel már teljes mértékben felkészültem rá, hogy minden fáradozásom ellenére csalódást fogok okozni anyunak, amiért képtelen vagyok teljesíteni, amit kér tőlem, holott egy velem egykorú sráccal való beszélgetés egészen biztosan nem lehetetlen feladat. Barátokat is csak szereztem magamnak valahogyan... Viszont az is tény, hogy az egésznek az elején nem számítottam rá, hogy egy tényleg velem egykorú srácot kell majd győzködnöm. Habár a győzködés része talán nem is olyan jelentős, főleg mert igyekeztem olyan dolgokat mondani neki, amiket én is élvezek a cégnél és amit szeretek csinálni, mert hiába nem vágyam ezzel foglalkozni, de a mai világban már elkerülhetetlen, hogy mindenki értsen a gépekhez. Szóval az, ha van valamennyi plusz tudásom ebben a témában csak jót jelenthet és a saját életemet könnyíti meg.
- Nem hiszem... Nem feltétlenül. Végül is a diplomát mindig mindenhol többre fogják tartani, mint egy felsőfokú végzettséget. Szerintem inkább a tapasztalat számít, meg hogy ha már valaki infót tanul, akkor ne csak egy részébe fásuljon bele. Ha sok oldalú vagy, akkor sok feladatba tudnak bevonni, szóval nem is unalmas a munka és jól is fizet. - Ezt részben az ő, részben pedig a saját motiválásom céljából adom csak elő ilyen reklámszakemberként, habár nem gondolom, hogy ne lenne igazam ebben a szituációban. Aki több dologhoz ért, még ha egy nagy területen belül is, de akkor is jobban fogják értékelni, mintha csak egy icipici részét értené a dolognak.
- Szerintem ez beléjük van építve. - Mosolyogva bólogatok. El sem tudnám már képzelni anyát úgy, hogy ne szóljon rám állandóan valamiért. Jobb esetben ez csak olyan dolgok miatt van, mint hogy ideje lenne rendet raknom a szobámban, vagy mert túl hangosak vagyunk a barátaimmal, amikor átjönnek, mert épp nekem is van elég időm, hogy leüljünk valamelyik játék elé együtt. Aztán ebből már szinte egyenesen szokott következni, hogy az a baj, ha túl sokat játszunk, vagy tulajdonképpen nem is kell, hogy társaságom legyen hozzá; a szüleim tényleg azt hiszik hogy egy olyan korú srácnak, mint amilyen én vagyok, elég az a pár óra, amit kötelezően a munkahelyén tölt el játékkal. Mintha csak a tesztelés ugyanolyan lenne, mint a tényleges játék, chö. - Tényleg nincsenek meg az újak? Azok szerintem sokkal jobbak, habár... jó, nem feltétlenül. - motyogva fejezem be, s tényleg azon kezd járni az agyam, hogy vajon ha össze kellene hasonlítanom bármilyen Pokémonnal kapcsolatos dolgot, egyáltalán hogy csinálnám. Ha eddig nem is voltam abban biztos, hogy szükségünk van erre a srácra, most már egészen remélem, hogy mégis igent mond majd, mivel bár bevallani most nem fogom, de örülnék neki, ha valakivel meg tudnám osztani, amit kedvelek. Ez pedig jelen esetben bármi, ami Pokémon.
- És elkerültél minden spoilert a többi befejezésről, vagy hogy csináltad? - Én valószínűleg képtelen lennék nem megnézni az általánosságban rendszeresen követett youtubereket, akiknek hasonló gyűjteménye van játékok terén, mint nekem is. Azzal az előnnyel, hogy én mindig mindent hamarabb megkapok, mint hogy a cég kiadja a megrendelőnek, de azt hiszem ez már csak alap.
- De jó! Ennek örülök - jókedvű mosoly telepszik az arcomra. - Jó lenne együtt dolgozni! - Előre látom, hogy ennek a kívánságnak a "munka" része nagyon sokszor átmenne azokba az esetekbe, amelyek mostanság így is túl sokszor esnek meg velem; amikor munka helyett inkább ráfogom az ebédszünetem hosszúra nyúló részére, hogy én bizony épp " tesztelek". Az is elég nyilvánvalóan benne van a pakliban, hogy talán nem is leszünk annyira jóban, Blayze meg én, akinek a neve még mindig fejtörést okoz valamelyest, így fejben is. Holott elvileg amerikai vagyok, itt születtem és egész életemben az angolt beszéltem, egyéb nyelvek mellett is... Brr, francia.
- A sportot is támogatja a cég, van szerződésünk egy konditeremmel, de tulajdonképpen a tánc is elég menő - elismerően bólogatok, mert bár nálam is felmerült, én nem érzem magam annak a típusnak, aki bármilyen sportra, vagy mozgást igénylő tevékenységre termettem volna. Kivéve a kosárlabdát, de azt hála a sulinak rendszeresen űzöm is. A tánc nekem már túl sok energiát igényelne, ami csak akkor van meg bennem, ha épp nagyon sok cukrosat ettem. - Teljes mértékben te osztod be, majd le kell adnod egy órarendet, hogy azért látható legyen, hogy körülbelül mikor érsz rá, és ha rábízod a cégre, akkor tudnak neked összeállítani beosztást, de te is variálhatsz. - Egyre hevesebben bólogatok, ezzel a homlokomba csalogatva a hosszúra nőtt tincseimet. - Én is vegyesen szoktam beosztani, igazából nem a többi teendődtől kell elvenni az időt, mert a tanulás is fontos. - Habár szegény srác nyilvánvalóan nagyon unhatja a banánt a suliban, ha már azzal foglalkozik, hogy feltörje az iskolai rendszert.
- Ne aggódj amiatt, igazából nem a sulit kell otthagynod. Szerintem ha másképp kell megoldani, az sem baj. Igazából... Nem akarok semmit biztosra mondani, de lehet néhány órát úgy is meg lehet oldani, hogy mondjuk otthoni tesztelésként van elszámolva. - Nem tudom mit fog ehhez az ajánlathoz szólni később a cég maga, meg legfőképpen a gonosz keleti boszorkány - de ha egy mód van rá, hogy valaki kiálljon a hozzám hasonló gyakornokokért, akkor miért ne tehetném meg épp én? Mivel elég fontos vagyok hozzá a nevemnek hála, az én szavamat nem lehet megváltoztatni, hiába vagyok csak egy gyakornok a saját családom cégénél. Ez nem a marketing osztály, aminek megvannak a szabályai és ami amúgy is Yena játszótere.
- Ja, azt el is felejtettem mondani, hogy ha még gondolkoznál rajta, vagy meg akarod beszélni valakivel, akkor nyugodtan tedd meg, de ha szükséged is van időre, azért még a héten jó lenne, ha döntenél - Miközben az italomat kavargatom, azon jár az agyam, vajon kihagytam-e valami mást is, vagy hogy hogyan kellene lezárnom ezt az egészet. Egészen jófej ahhoz a fiú, hogy kedvem legyen beszélgetni, de valamilyen szinten mégis elő kellene adnom, hogy ez egy nagyon komoly és jelentőségteljes állásinterjú.. vagy mi a fene. - Szóval... Megvannak az elérhetőségeim.
953 | ovi squad :shop: | öltözék


I don't have courage, I'm sorry
Laugh at me as much as you like Everybody knows, I have one thing to tell you Listen to my heart, I get nervous in front of you Close your eyes, what shall we do? - - - - - - - - - - - - -
mind álarcot viselünk
Min Ye Bin
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence C05e4788ba7aafda2547a6f70dfc1046be970663
Binnie && Lay ~ awkward silence JYiWWKd
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Everyday that's given to me
gonna be my
best part
★ családi állapot ★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence SHJJMGU
it's love even without a word
You can tell from my eyes
★ lakhely ★ :
- Lincoln Square / Manhattan -
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence CIJE5vF
★ idézet ★ :

New beginning are always exciting like I can overcome everything
★ foglalkozás ★ :
- NYU student / trainee -
★ play by ★ :
- Kim Seungmin -
★ hozzászólások száma ★ :
88
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence CLZPYxm
TémanyitásRe: Binnie && Lay ~ awkward silence
Binnie && Lay ~ awkward silence EmptyHétf. Dec. 07, 2020 5:24 pm
Ye Bin & Lay
Az élet sokszor szerencsén és más emberek jóindulatán múlik.
A magam részéről valóban, hivatalosan sosem dolgoztam még... Ugyanakkor tudtam mi a fizikai munka. Amikor télen esetleg elmentünk, én is segítettem apának és a tesómnak, illetve a szomszédoknak is felvágtuk a fát. Ha leesett a nagy hó, akkor azt is el kellett lapátolni, illetve a kertünkben is voltak olyan munkák, amiket anya sosem végzett el. Mi nyírtuk a füvet, hiszen volt otthon három férfi. Mi mostuk az ablakokat, mert magasabbak vagyunk anyánál, és jobban felértük az ablakokat. Innentől kezdve nem feltétlenül lehet azt mondani, hogy soha életemben nem csináltam mást a számítógépem nyomkodásán és a henyélésen kívül.
Viszont ha valamit, akkor azt határozottan nem gondoltam volna soha, hogy egyszer viszont az utóbbi lehetőséggel fogok munkát kapni. A szüleim már felemlegették azt, hogy lassan ki kellene próbálnom az első nyári munkámat, de én előbb gondoltam volna egy gyorséttermi munkára, mint egy olyan gyakornoki állásra, ami tényleg a hasznomra lehet a továbbiak során is. A magam részéről az, hogy játékokat teszteljek, amiért még fizetnek is... Lényegében maga lett volna a megtestesült Mennyország. Túl szépnek tűnt, hogy igaz legyen, emiatt pedig kicsit csappant a lelkesedésem... Viszont mindezt egyelőre nem szerettem volna kimutatni.
- Szerintem ez majd még a jövőben ki fog derülni – Archie és apa is mindig azt mondták nekem, hogy akkor vagyok jó interjúalany egy-egy állás esetében, ha el tudom adni magam másoknak. Ilyenkor nem a legjobb döntés a negatív reklám, ugyanakkor én azt vallottam, hogy talán egyenesebbnek tűnök, ha bevallok egyes dolgokat. Határozottan jobb néhány esetben az őszinteség, és én ebben a helyzetben is hasonlóan gondoltam.
- Minden bizonnyal – igyekeztem a lehetőség szerint könnyed hangot megütni, és amikor a szüleimre gondoltam, lényegében őszinte volt a mosolyom is. Elég nagy problémát jelentene az, ha  nem lennék képes így viselkedni, mivel konkrétan Ye Bin arról nem tehetett, hogy az én szüleim balesetben elhunytak. A halál pedig a mai embereket bőven éri annyira felkészületlenül, hogy ne akarjon ezzel a másikban szánalmat, vagy bűntudatot kelteni... Legalábbis én így voltam vele. Nem fogom felhasználni a halott szüleimet arra, hogy mások szimpátiáját kikényszerítsem, ugyanakkor kényelmetlen helyzetbe sem akarok hozni senkit. Örülök neki, hogy Ye Bin szülei jól vannak és ő nem fog hasonlókon keresztül menni, mint én.
- A régi játékban is olyan mechanikák vannak, hogy ami néhány mai játékból is hiányzik – határozottan bólintottam arra, amit mondott. Én nemrég éreztem affinitást arra, hogy belekezdjek a Pokémon szériákba, és toljak egy brutális végigjátszást. Ezt pedig nyilvánvalóan a legelejéről volt érdemes elkezdeni. Én a magam részéről azt hittem, hogy talán a régebbi játékok könnyebbek is lesznek, hiszen a kilencvenes években sokkal kisebb és fejletlenebb volt a játékpiac, mint most... Ugyanakkor viszont pozitív értelemben kellett ebben csalódnom. A játék mondjuk elég addiktív, de az utóbbi időben nagyon nem is volt más dolgom a sulin kívül.
- Igyekeztem elkerülni őket – egészen halk sóhaj szaladt ki a számon – Csak akkor nyitottam meg videókat, ha nagyon elakadtam valamivel és egész jól elkerültem a spoilereket... Bár nem az összeset.
Tény és való, hogy a segítségek igénybevétele során a legnehezebb a spoilerek elkerülése. Így is szerencsésnek tudtam magam, hogy csak egy-két befejezést tudtam meg. Bár akkor minden alkalommal hisztiztem is a bátyámnak a dolog miatt.
- Tényleg jó lenne – talán más helyzetben ijesztő lett volna a lelkesedése, de Lizzy-n kívül ő volt az első ember, aki valódi örömmel fordult hozzám. Ez pedig engem egy kicsit boldoggá tudott tenni – Nincs még sok ismerősöm New Yorkban.
Bár Sydney-ben sem én volta- m az a srác, aki bárkivel könnyen szóba tudott elegyedni. Lényegében igyekeztem, és tényleg teljes erőmből barátkoztam másokkal, de az elején nagyon nehéz volt számomra. Elég rendellenesnek tűnt az is, hogy egyáltalán három szónál többet sikerült kinyögnöm, és tényleg elkezdődött közöttünk valami beszélgetésforma. A szendvics, amit kértem, alig volt érintve eközben, szóval tényleg voltak olyan dolgok, amiket egyszerűen csak képtelen voltam megmagyarázni. Mindenesetre örültem neki, hogy tényleg ilyen jól alakult ez a wifi-s feltörős eset.
- És családon belül esetleg átruházható ez a konditermes lehetőség? – legalábbis én szívesen odaadtam volna a bátyámnak, aki jobban ki tudta volna használni. És ha egy aláírást megejtünk a cégnél és egyeztetnek a teremmel, az megoldás lehet, nem? Legalább ennyit tudnék nyújtani neki...
- És néha hétvégén is lehet a cégnél tartózkodni, vagy csak az öt hétköznap áll a rendelkezésemre? – pontosan tudom, hogy a legtöbb esetben az első variáció az igazi. Ha majd idősebb leszek, és határidőre fogok dolgozni, akkor minden bizonnyal nem igazán lesz más lehetőségem, ha úgy alakul dolgoznom kell majd otthon is. Ugyanakkor viszont ezek számomra fontos kérdések voltak. Azt hiszem szívesebben mennék hétvégén is dolgozni olykor, mert legalább addig sem kell azt bizonygatnom Alice-nek, hogy minden rendben van velem. Ő nyilvánvalóan nem egy buta lány, tehát jogosan feltételezi azt, hogy nem mondom meg az igazat. Ugyanakkor viszont hálás voltam azért, hogy egyáltalán nem faggat a dolgokról, pedig minden bizonnyal őt is megrázta a hír. Jóban volt a szüleimmel, Archie-val is, neki sem könnyű... De úgy néz ki, hogy tud várni annak érdekében, hogy jobban legyek majd.
- Ez azért megnyugtató – először hagytam a beszélgetés során egy kicsit elernyedni a testem, ami miatt már sokkal kényelmesebben tudtam ülni – És az megoldható lenne, hogy néhány napon egyszerre legyünk bent?
Gondolom ha leadom az órarendemet, akkor mindenképpen. Ugyanakkor pontosan tudtam azt, hogy egy teljesen ismeretlen közegben, egyedül egyáltalán nem fogok boldogulni a többi emberrel. Ez akkor is így lesz, ha ugyanilyen kedves mindenki más is. Én nem az a fajta srác vagyok, aki több emberrel képes egyszerre barátkozni úgy, ha nincsenek mellette mások.
- Majd visszaszólok mindenképpen, amint döntöttem – egy kortyot még ittam, aztán az üveget a táskámba tettem, mert valamennyi még  volt benne – Biztos rendezitek a számlát?
Csak az udvariasság miatt kérdeztem meg. Elég drágának tűnt a hely, amit nekem sem lenne gond kifizetnem, de mindentől függetlenül úgy voltam vele, hogy bunkóság lenne nem visszakérdezni. Mégiscsak egyfajta közreműködés jött létre közöttem meg a MINWIRE között.
- Majd ott gondolom úgy is találkozunk – a magam részéről egyáltalán nem éreztem hivatalosnak azt, hogy nyújtottam neki a kezemet. Lényegében már régóta része voltam a fiú társaságoknak, és a mostani, meg a régi osztályomban is szokás volt kézfogással üdvözölni egymást. Ugyanez volt igaz az elköszönésekre is.


1 013 szó || ruha


I like the view right now
Floating on the blowing leaves, in the blue sky, clouds like a submarine swim, and I keep seeing them in front of my eyes, am I dreaming? It's that beautiful, I was absolutely speechless, I couldn't move, I feel so refreshed, yesterday felt so stuck, but today, I feel comfortable without those frustrating feelings
mind álarcot viselünk
Blayze M. Yim
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence AaFISx7
Binnie && Lay ~ awkward silence 1vPqi4u
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
Like that streetlight
In the middle of a lonely night, I just look bright, after the end of a lonely day, and you’re gonna stand there, in the middle of a lonely night, and try to smile brightly
★ családi állapot ★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence Nzmh3Yh
If I look at your eyes
I bloom inside you, hands that hold each other, at the end of the cold winter, you who’s waiting for me, everytime I walk with you, my winter is beyond time, now I meet you, who’s like spring one by one, I fill up with you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence Qtrn06o
★ foglalkozás ★ :
egyetemista, gyakornok
★ play by ★ :
Han Jisung
★ hozzászólások száma ★ :
75
★ :
Binnie && Lay ~ awkward silence NmWhNcH
TémanyitásRe: Binnie && Lay ~ awkward silence
Binnie && Lay ~ awkward silence Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Binnie && Lay ~ awkward silence
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Stay young - Binnie & Henry
» Awkward moments
» awkward date in the zoo
» Max & Savannah or an awkward interview
» Joanne&Lola - I came. I saw. I made it awkward.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: