New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Bluebell Muray
tollából
Ma 16:30-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 16:00-kor
Axelle Turner
tollából
Ma 15:36-kor
Katniss Jimenes
tollából
Ma 15:28-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 15:20-kor
Brisea Rossi
tollából
Ma 14:57-kor
Rafaela Garza
tollából
Ma 14:51-kor
Rowan W. Mills
tollából
Ma 14:45-kor
Joe Weaver
tollából
Ma 14:41-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Mathias Burke
TémanyitásMathias Burke
Mathias Burke EmptyKedd 6 Aug. - 17:51
Mathias Burke


Karakter típusa:
keresett
Teljes név:
Mathias Harrison Burke
Becenevek:
Matt, ha a Mathias nem lenne elég rövid
Születési hely, idő:
Brooklyn, 1993. november 3.
Kor:
25
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
hetero
Családi állapot:
szélhámos
Csoport:
üzlet
Egyetem:
NYU, Leonard N. Stern School of Business - passzív
Munkabeosztás:
Marketing analyst
Munkahely:
Blueliner
Hobbi:
tégla a konkurens vállalatnál;
puccos állófogadásokra jár;
odavan a kártyajátékokért
Play by:
Adam Gallagher

Jellem
Alapvetően jó ember, de kimagasló eredményeket érne el egy hogyan hozzunk minél rosszabb döntéseket-tematikájú versenyen. Lassú észjárásúnak sem mondhatnánk, sőt, kimondottan intelligens, ennek ellenére a huszonöt éve alatt még mindig nem sikerült felfognia, hogy sosem lesz az az érzéketlen seggfej, akinek láttatja magát. A kettő kombinációja rendszerint olyasfajta végkifejletet von maga után, mint mikor a kutya hosszas kergetőzés után a saját farkába harap, majd nyöszörögve eliszkol.
Könnyedén tesz szert új kapcsolatokra, hiszen tudja, mit kell mondania ahhoz, hogy mások kegyeibe férkőzzön. Bárkit hamarabb kiismer, mint saját magát, talán mert a legapróbb részletek is megragadják a figyelmét, és bölcsen el is raktározza azokat az emlékezetében.
Tehetsége van hozzá, hogy teljesen más képet ültessen el magáról az emberek fejében, mint amilyen valójában - még inkább ahhoz, hogy elüldözze maga körül azokat a kivételes személyeket, akiket ennek ellenére sem sikerül átejtenie. Senkiben sem képes megbízni, így hát nem meglepő, hogy attól tart, kiismerhetővé válik. Igazi kaméleon, aki mindig a legelőnyösebb arcát fordítja a külvilág felé.
Nehezen leküzdhető ellenszenvet táplál minden egyenruhás felé. Ha választania kéne, ezen belül is a rendőröket emelné ki a sorból, velük szemben már az is nehezére esik, hogy valamennyire elfogadható hangnemet üssön meg. Előszeretettel teszi nevetség tárgyává, provokálja és gúnyolja azt, aki feldühíti, és nem is kérdés, hogy az imént felsoroltak már a puszta létezésük okán ebbe a kategóriába sorolhatóak.
Legtöbbször nincs abban a passzban, hogy végighallgassa mások panaszáradatát, a saját gondjait pedig olyan mélyre temeti, amennyire csak lehetséges. Amiről nem vesz tudomást, az nem is létezik - beillene akár a mottójának is.
Mi sem illusztrálhatná jobban, mekkora hangsúlyt fektet a felszínre, minthogy a legtöbb öltönye nagyjából azonos árban van a háromhavi lakbérével.

Múlt
Mathias Harrison Burke. Nem ruháznak fel bárkit egy ehhez hasonló névvel - a tizenöt éves lány kisbabáját, aki Brooklyn legpiszkosabb lakókocsiparkjának levegőjét szippantja be életében először, biztosan nem.
Kathy nem volt a helyzet magaslatán. Nem járt kontrollra, nem esett át semmiféle vizsgálaton a terhessége alatt, és őszintén szólva az sem lepne meg, ha valóban fogalma sem lett volna róla, hogy gyermeket vár. Gondolom elfelejtettem kopogni, mielőtt ajtót nyitottam volna.
Adódhatott volna bármilyen komplikáció, születhettem volna a legkülönfélébb rendellenességekkel (vagy holtan), én mégis megúsztam egy kicsit gyengébb csontozattal, meg a viszonylag enyhe asztmával, ami felmentést nyújtott számomra a testnevelés órák egyes részei alól és szánalmat váltott ki a nagyobb súlycsoportú osztálytársaimból, akik már idejekorán fényes futballkarrierről és miniszoknyás pomponlányokról ábrándoztak.
Akkoriban persze körberöhögtem volna bárkit, aki azt állítja, szerencsés vagyok emiatt. Piszkosul tudtam sajnálni magamat. Sokáig azon voltam, hogy folytassam a számomra látszólag kijelölt utat, egyenesen lefelé a lejtőn - el sem lehet téveszteni. Az egyik pillanatban még a csóró, kopott ruhás srác voltam, akit messzire kerültek a társai, a következőben már a lázongó kamasz, akinek az összes helybéli zsaru tudta a nevét, de szerencséjére elég gyorsan futott ahhoz, hogy ne kapják el. Aztán bumm: egy ilyen menekülés alkalmával egy Lamborghini szélvédőjén találtam magam.
Elütött egy Lamborghini Brooklyn legszegényebb negyedében.
Azt hinnéd, csak a filmekben történhetnek ekkora véletlenek, de az az igazság, hogy mindig a valóélet produkálja a legőrültebb sztorikat.
Olvastam valahol, hogy az autó balesetek túlélői az őket ért trauma következtében csupán az esetek tíz százalékában emlékeznek a tényleges becsapódásra. Egészen addig nem értettem, hogy felejtkezhet meg bárki is a rémületről és a fájdalomról, amin keresztülmegy a karambol pillanatában. Most már tudom. Szó sincs róla, hogy elsötétült volna a kép, inkább ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor álomból ébredsz. Emlékszem rá, hogy futásnak eredtem az úttesten, majd pedig arra, hogy egy hordágyon fekszem nyakmerevítővel, és furcsa módon mégsem érzem úgy, hogy bárhol is sérülést szenvedtem volna. Életemben először nem vágytam másra, csak hogy otthon lehessek.
Mikor legközelebb magamhoz tértem, Kathy helyett egy öltönyös fickó ült az ágyam mellett. Ha tippelnem kéne, azt mondanám, épp az ügyvédjével telefonált, de azonnal lerázta, mikor észrevette, hogy figyelem őt. Úgy tűnt, tényleg aggódik - na nem annyira az én, mint inkább a saját hátsója miatt. Ki hibáztatná érte?
Azelőtt soha, senki nem állt velem szóba az ő fajtájából. Ha más körülmények között találkoztunk volna, valószínűleg kirabolom őt, vagy valami egyszerűbb és törvénytisztelőbb módot találok rá, hogy kifejezzem az iránta táplált megvetésemet. Mert megvetettem volna. Gondolom az agyrázkódás következtében történt, hogy már egyáltalán nem találtam erre okot. Akkor először fordult ugyanis meg a fejemben, hogy én is lehetnék ilyen.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Mathias Burke
Mathias Burke EmptySzer. 7 Aug. - 21:51
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Matt!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Bevallom, elég vegyes érzelmeket váltott ki belőlem az előtörténeted, és mindjárt rá is térek, hogy miért. Rolling Eyes

Már akkor éreztem, hogy ez egy érdekes kis történetszál lesz, amikor Ash-t elfogadtam. Bár nem újkeletű a dolog, de ő adott neki egy olyan színezetet amitől érdekes, vibráló és izgalmas lett. Mathias Burke 690269075  Maga Matt karaktere egy elég központi figura anya és lánya életében, szóval izgatottan vártam mikor kerül meghirdetésre, és mikor viszik el. Örülök, hogy hamar elkelt. Mathias Burke 560292900

A jellemedet tekintve tipikusan az az ember vagy, akit az édesanyám soha nem engedett volna a közelembe, ugyanakkor nem tudta volna megakadályozni, hogy ha te úgy akarod találkozzunk.Bárkin átgázolsz, hogy elérd amit akarsz, és ha kell ezerféle maszkot magadra öltesz hozzá. Azokra jellemző ez leginkább akik nagyon mélyről indultak, és akik nagyon is tudják mi a nélkülözés. Mindezek után nem volt meglepő, hogy a történeted eleje kapott egy eléggé erős, és megindító felütést, amitől nekem a szívem szorult össze. Sad  Tudod belegondoltam mi lehetett volna belőled, ha valóban olyan körülmények közé születsz, amit jelenleg csak illúzióként hazudsz magadnak.

A történetvezetésed pazar, a kifejezésmódod eredeti, és van benne egy csipetnyi humor, amitől még érdekesebbé válik annak aki olvassa. Mathias Burke 1471401822  És itt jön a képbe az a bizonyos vegyes érzés, amiről az elején beszéltem. Mert töredelmesen elrebegem most neked, hogy ennek a történetnek a végét valahogyan lezáratlannak éreztem. Rolling Eyes  Mintha ott maradt volna a levegőben lógva, számtalan kérdést, szálat, felvetést úgy hagyva, hogy még csak egy minimális lezárás/sejtetés sem érkezett rá. Ha ez a része szándékos volt, akkor úgy érzem ezt még csiszolni kell, mert az olvasó számára(legalábbis némelyik olvasó számára) nem vált egyértelműen világossá a szitu. Sokan csak fele ennyire szeretnének jól írni ahogyan te…szóval ne kapkodd el máskor, mert megharaplak! Mathias Burke 4007189020  Mindez a kritika amit a végén megfogalmaztam semmit nem von le az összképből. Abszolút telitalálat a karakter, nagyon sok lehetőséget magába rejtő háttérsztorival, remélem, hogy alaposan összegubancolod Ash és az anyukája életét. Twisted Evil

Gyorsan át is adom a Tara Plecsnit valami csini kiállítási darab részeként. Színt admin ad majd neked.

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Mathias Burke
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» a fiatalabbik Burke
» Travis Burke
» burke bros forever
» Tyrice & Mathias
» Ashley & Mathias

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: