New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 126 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 115 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Harry Porterfield
tollából
Ma 10:47-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:45-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:39-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 10:25-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 10:19-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 09:46-kor
Zaide Moran
tollából
Ma 09:46-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 09:43-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 09:13-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Adventures of the little D'Amore
TémanyitásRe: Adventures of the little D'Amore
Adventures of the little D'Amore EmptyKedd Ápr. 30 2024, 19:44

     Angelo&Iris
“...jó pár évig itt lakott, hihetetlen, hogy tényleg elhagyott nincs már őrzőangyalom. De most még: Nem fáj, nem érint, nem zavar, hogy merre meddig ment el, hogyan felejthetett el?! Nem érdekel, hogy most kivel kavar, hogy reggel kinek visz ágyba kávét, én nem irigylem a másét.”

Kikerekedett szemekkel hátrébb hőkölök, mikor Angeloban robban az a bizonyos bomba, és mindent a fejemhez vág, amiket eddig volt oly' úriember és inkább magában tartott. Valahol érthető a kiborulása, de attól még csessze meg. Csessze meg magát meg az egész Keresztapa koppintás életét, családját, azt meg főleg, hogy belerángatott engem is. Ha akarom, ha nem, azzal hogy közöm van Angelohoz, gyanítom előbb utóbb majd megkeres valaki a kedves kis családjából, és minden bizonnyal nem udvarias kopogtatással, StarBucks kávéval fognak indítani. Sokkal inkább rám rúgják tokostul az ajtót, s ha ez még mind nem lenne elég, koffein helyett tuti ólommal fognak kínálni. Milyen szép kilátások! Egyszer egy netes jósnő, aki szépen legombolt rólam száz dolcsit, -pont annyi volt a diákmelós fizum akkoriban-, azt jövendölte, hogy nincs mitől tartanom, a vég még messze van számomra. Ez sac-per kábé tíz éve volt. Relatív, mi számít messzinek...
-Kösz hogy megmentettél! Stronzo... - Köpöm elé epésen, karba font kezekkel, sértetten húzva fel orromat. Na nehogy már még ő legyen vérig sértve! Egyem azt az érzékeny kis lelkecskéjét! Bahh... Nem, továbbra sem tudok olaszul, de káromkodni azért megtanultam. Az még oroszul is megy.
Alessia etetése közben úgy csinálok, mint aki nem hall, s miközben Angelo olyan hülyeségekkel vádol, miszerint én törődöm vele, addig én repülőset játszom a kanállal, gügyögök a kiscsajnak és motorhangokat imitálok a számmal.
-Persze, ennek a szegény gyereknek szüksége van egy érett, felelősségteljes felnőttre az életében. - Sandítok D'Amore irányába egy diadalittas, negédes mosollyal. A magamra öltött sziklaszilárd magabiztosság azonban nem tarthat túl sokáig, közelségétől máris felforrósodik az alhasam, s mint aki hipnózisba esett, gondolkodás nélkül behódolok akaratának. Hát ez van, ha a nuneszod már olyan pókhálós, mint a nagyi kredence. Picsába.
-Ku... - Kezdenék bele, de még időben emlékeztetem magam, hogy egy gyerek is fellelhető köreinkben, így a szokásos módon lejjebb veszem a hangerőt annál a bizonyos szónál.
-Kurvára sokkal jössz már nekem! - Vonom fel egyik szemöldököm, már-már csaknem számon kérően, majd Alessia után szabadon rá is rabolok a vegán csodámra, amire már annyira ki voltam éhezve, hogy kishíján elélveznek a bélbolyhaim az ízlelőbimbóimmal együtt.
-Hé, állj! Várj egy kicsit! - Lendül a magasba mutatóujjam, nyomatékot adva ezzel szavaimnak -természetesen teliszájjal-, majd kis híján belefúlva az aktuális falatba, gyűröm azt le torkomon, hogy minél hamarabb szóhoz juthassak. Na nehogy már megint övé legyen az utolsó szó! Akkor inkább megfulladok!
-Ezt az egészet, ami itt most történik... - Mutatok körbe, Alessiát is belefoglalva a mozdulatba.
-...TE vetted a nyakadba! Én megint csak egy véletlen vendégszereplő vagyok a sztoriban, aki rosszkor volt rossz helyen. Mint mindig. Kentin különben is megmondta, hogy... hagyjuk! - Annyira görcsösen el akartam kerülni, hogy Kentin szóba jöjjön, ezzel kvázi lebuktatva magunkat, azt hogy a balhé óta folyamatosan tartom a húgyagyú haverjával a kapcsolatot, hogy most nagyszerűen sikerült elszólnom magam róla. És Angelot ismerve, addig úgysem fog nyugton hagyni ameddig nem vallok színt. Hát ez remek!
-Nem fogok egy gyerek miatt, akihez semmi közöm nincs, szabadságot kivenni, sem pedig betegállományba menni. A heti két pihenőnapomból egyet talán rá tudok szánni, de ennyi. - Emelem meg mindkét kezemet magam mellé, bőszen rázva hozzá a fejem, kitartva továbbra is az állásfoglalásom mellett. Ha azt akarja, hogy segítsek, el kell fogadnia, hogy ezúttal én diktálok. Bár, szó mi szó, azért megnézném abban a ronda, színes, csicsás karácsonyi pulcsiban. Francba!
-Hogy mivan?! Egy szóval sem mondtam ilyet! - Ripakodok rá, a meglepettségtől homlokom közepére ugranak szemöldökeim, és már épp heves tiltakozásba kezdenék, mikor ráeszmélek, teljesen fölösleges. A ma estét talán még be tudom vállalni.
Megrázogatom csuklóimat, mikor Alessia végre átkerül Angelohoz, s miközben kettejük kis közjátékát figyelem teljes meghatottsággal, szívalakot formáló, kitágult pupillákkal, begyűrök még egy szeletet.
-Finoman, nehogy tényleg megharapd véletlenül! - Amint kimondom, legszívesebben már vissza is vonnám. Egy órája se ismerem a kislányt, máris védelmező anyatigrisbe csapok át. Ezek a hormonok nagyon durvák!
-Mi?! MOST?! - Kérdezem hitetlenkedve, meglepett hangon, mintha legalábbis bármi furcsa vagy szokatlan lenne abban, hogy két felnőtt ember egy kisgyerekkel kocsikázni indul sötétedés után. Az az igazság, hogy mióta Andrii is lelépett nem szívesen megyek haza a csont üres lakásba, pár hónapja apáéknál lakom. Már megint. Nagyon ritkán járok csak a manhatteni lakásba. Vész esetére persze maradt még ott pár cuccom, amik most pont jól is fognak jönni, de nem szívesen mennék oda.
-Mikor szoktad fürdetni? Nem kellene lassan? Úgy olvastam, hogy a babák életében az esti rutin ami legelőször kialakul, és nagyon fontos az idegrendszerük fejlődése érdekében tartani magunk hozzá. - Kezdek szabadkozni, terelni, de Angelo rendíthetetlennek tűnik, nekem meg már úgyis elment a maradék étvágyam, szóóóval veszek egy mély levegőt, amit olyan hangosan fújok ki, hogy azt talán még a szomszéd is meghallja, majd az asztallapon csattannak tenyereim, hogy feltápászkodhassak a székről. Térdeim megremegnek, össze kell szednem magam, hogy gondolkodni tudjak.
-Na jó, akkor öltöztessük fel a királylányt. Nem is mondtad, hogy van kocsid. - Kezdek könnyed csevejbe, csakhogy a közelgő pánikrohamomat valahogy visszafojtsam, majd magamat is meglepve, szinte rutinosan húzom a gyerek fejébe a sapkát, bár amikor meg akarom kötni az álla alatt, azért van egy kis hiszti, de szerencsére egy kis bohóckodás, figyelemelterelés könnyen megoldja a problémát. Ezt követően már könnyedén rákerül a kabát is, majd magamra kanyarintom én is a sajátomat, a sálamat és indulhatunk is. Bármennyire is nem akarok...
-Remélem gyerekülés van. - Sandítok fel rosszallóan, már-már bíráskodva Angelora, s amint a hátsóülésen megpillantom a legalább ötszáz ponton rögzíthető gyerekülést, egy kicsit még el is szégyellem magam amiért ekkora dilettáns pöcsnek gondoltam.
-Oké ezt a feladatot átadom. - Teszem fel megadóan a tenyereimet, és hátrébb is lépek amíg Angelo a gyerekkel küzd, aki úgy megfeszíti magát valahányszor a segge a gyerekülést érné, hogy olyan érzésem támad tőle, mintha az Ördögűzőből néznék egy jelenetet.
-Úúú baszkiiii.... - Lehelem magam elé, majd tanácstalanul körbe pillantok, s ekkor szemet szúr egy elefántot formáló csörgő valahol a hátsóülések alatt. Könnyedén átbújok Angelo lábai között amíg Alessiával küzd és miután megkaparintom a csörgőt, máris bevetem figyelemelterelés gyanánt. Szerencsére beválik a dolog, ugyanis a kiscsaj azonnal kapálózni kezd a játék után, s már egyáltalán nem érdekli, hogy hova akarják berakni a kis seggét.
-Látom ez megizzasztott rendesen. - Mosolygok szórakozottan mikor már a kocsiban ülünk, én az anyósülésen, és viccből letörlöm Angelo homlokáról a nem létező izzadtság cseppeket.
-Szerinted el fog aludni? - Kérdezem érdeklődően, kissé aggódva miközben elindulunk, s én hátra lesek Alessiára. Jó pár percig így kocsikázunk teljes csendbe burkolózva, mind a ketten elveszve a saját gondolatainkba, időközben Alessiát is elringatja az autó, belőlem pedig egyszer csak kitör...
-Azt hiszem túl hamar ítélkeztem az unokanővéredet illetően. - Kezdek bele, mindvégig körmeimet piszkálgatva.
-Csak eszembe jutott az anyám. Volt egy idő, amikor haragudtam rá. Nagyon. Aztán elkezdtem gondolkodni, hogy mégis hogy utálhatok ennyire valakit, akit nem ismerek, akire nem emlékszem, akinek nem tudom az ambícióit, hogy mi kényszerítette rá arra, hogy elhagyjon. - Ma már könnyen beszélek róla.
-Az anyám tizenhét volt, amikor megszült egy benzinkút vécéjében, majd magamra hagyott. Láttál, vagy hallottál már elvonási tüneteket produkáló újszülöttről? Hányás, láz, rohamok, csillapíthatatlan, keserves sírás, epilepsziára hasonlító görcsök. Az összes tünetet produkáltam, hála az anyámnak, aki drogfüggő volt, mindezek tetejébe koraszülött is voltam. - Hagyok egy lélegzetvételnyi szünetet, csakhogy Angelo meg tudja emészteni a hallottakat.
-Egy dolog közös az anyámban és az unokanővéredben. Hogy mind a ketten egy jobb, reményteljesebb jövőt biztosítsanak a számunkra. - Az anyám minden bizonnyal nem tudta megteremteni azokat a feltételeket amik egy gyerek felneveléséhez szükségesek, így megadta az esélyt, hogy olyanok neveljenek, akiknél minden adott a családalapításhoz.
-Megjöttünk. - Szinte belesóhajtom a kocsi utasterébe. Végig mérem a több emeletes házat ahova rengeteg emlék köt, ahol az önálló életemet elkezdtem, és amit itt lenne az ideje elengednem.
-Ne állítsd le a motort, akkor tuti felébred. - Suttogom, majd összeszedem minden bátorságom, és elindulok a bejárat felé. A lift még mindig ugyanúgy nyikorog, mint régen, számtalanszor hittem azt, hogy egyszer le fog szakadni. Felérve a hetedikre, szomorúan tapasztalom, hogy az egyel mellettünk lévő Mr.Smith meghalt. Odabent olyan csönd, kihaltság honol, hogy szinte hallani lehet a szuh sercegését. A csöpögtető tálcában még mindig ott állnak az Andrii által utoljára elmosott edények. A bútorokon ujjnyi vastagságú por áll, a szobanövények elszáradtak. A szobámban még ott hever az ágyon a temérdeknyi plüss amiktől sose fértem el kényelmesen az ágyon, de hallani sem akartam arról, hogy megváljak tőlük. Egy Kovu plüss oroszlánt, a kedvencemet bele is gyömöszölöm a táskámba, Alessiának szánom. Ezután -bár alig látok a szemeimben felgyülemlett könnyektől-, a ruháimat már gyorsan gyűröm be Kovu mellé, s mielőtt leoltanám a villanyt a bejárati ajtónál, még egy utolsó pillantást vetek néhai otthonomra. Hiányozni fog, piszkosul, ahogy Andrii is, és a gyerekes vitáink, de minden vég egy új kezdet. És én remélem, hogy végre valami jó felé tartok. Szó nélkül ülök vissza Angelo mellé, halkan csukom be az ajtót, nehogy felriasszam Alessiát.
-Indulhatunk. - Hangom határozottan csendül, ennek ellenére már záporoznak is végig az első könnycseppek az arcomon.

BEE

Angelo D'Amore imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Iris W. Kingston
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhs52xjtj1tvfras_1280
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhs08L7Bc1tvfras_1280

★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Wendy in wonderland
★ családi állapot ★ :
I'm single, because I don't need anyone to ruin my life. I'm ruining it perfectly on my own (: oops I almost forget! Maybe I'm secretly in love with this asshole
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhse9Ne8k1tvfras_1280
★ idézet ★ :
Doctors can't fix stupid, but we can sedate it.
★ foglalkozás ★ :
ICU+E.R. doctor
★ play by ★ :
Saoirse Ronan
★ szükségem van rád ★ :
Best daddys ever
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhrz2hn5G1tvfras_1280
TémanyitásRe: Adventures of the little D'Amore
Adventures of the little D'Amore EmptySzomb. Ápr. 20 2024, 19:10


Iris & Angelo
"It's the children the world almost breaks
who grow up to save it."

Talán még az ér is kidülled a homlokomon, mikor újra azzal jön, hogy én vagyok Alessia apja, aki ennek hallatán folyamatosan ismételgetni kezdi azt, hogy “apa”, apróbb dallamokat víve bele. Ezt aztán bezzeg tudja mondogatni egyből! Akkor hallgat el csupán, mikor úgy kezdünk veszekedni ismét, mint egy egymásra unt házaspár, akik a válóper elején járnak.
- Neked annyira, de annyira rohadtul begyöpösödött az agyad! - az olasz vérem nagyon hamar kibukik belőlem, s már a kézmozdulataimmal sem tudnám letagadni, honnan származom. Ha nem lenne Iris egy nő, biztosan megütném.
- Ez nem egy kibaszott hőskomplexus, stupida stronza! - utóbbiakba annyira beleélem magam, hogy olaszul közlöm vele, mekkora egy hülye picsa. - Mi a fasznak is magyarázkodok egy olyannak, aki kurvára távol áll ettől az egésztől? Amúgy meg ha már itt tartunk, talán megköszönhetted volna, hogy megmentettem az életed! Te ezt sosem fogod megérteni, úgyhogy baszd meg! - ennyivel zárom le a remek kis veszekedésünket, hiszen nincs kedvem újra az igazamat bizonygatni, amit ez a nőszemély sosem foghat fel az unalmas kis agyával. Pedig aztán nem mondhatja, hogy nem nyert betekintést ebbe az egészbe, hiszen feláldoztam a saját lelki világomat azért, hogy ne erőszakolja meg őt Igor, vagy ki tudja, hogy még mit tett volna vele... Igen, megöltem, de ha nem teszem, akkor vagy én csattanok lent a kocsin, vagy Iris. Ezen biztosan nem gondolkodott el... Ám kár tovább feszegetni a múltat, amiről még biztosan sokat fogunk pofázni, de nem most. Most van fontosabb dolgunk is annál, mint hogy azt méregessük, kinek nagyobb a farka. Mint például hogy beleerőszakoljuk Alessiába azt a lila fostengert, ami a gyomra helyett a képemen köt ki Irisnek köszönhetően. A kedélyek talán ennek köszönhetően csillapodnak bennem, és a forrongó lávatenger visszahűl.
- Hát akkor hogy értetted? Most is itt vagy, nem? Ha nem törődnél velem, messze elkerülnél, ehelyett itt veszekedsz velem és eteted ezt a gyereket. - diadalittasan támasztom meg állam a kézfejemen. Ezután következik csak az igazi odaszúrás, mikor veszekedés helyett a női felére próbálok hatni nagyon aljas módon. Az érintés mindig sokat segít, főleg ha úgy tudok mellé nézni, mint a Sherkből az a girhes vörös dög.
- Köszönöm, Iris. - kérdés sem volt, hogy megadja magát. Ennek fényében pedig kócos fejét közelebb húzom mellkasomhoz, s megpaskolom a hátát. Ennyi, gyerekek! Így kell ezt csinálni baszdmeg! Most már el is engedhetem magam, és szerencsére a pizzánk is épp időben érkezik. Levágom mindkét dobozt az asztalra, Alessia pedig Iris ölében sokkot kap a gyönyörtől, mikor megkóstolja a pizzát.
- És ha vennél ki szabit? Vagy megint eltolnád a segged táppénzre? Ne már, hogy egész nap én legyek vele, ez így kurvára nem igazságos! - félig tele pofával válaszolok, mintha Iris jelenléte teljesen természetes lenne, és lenne jogom még rinyálni is. Talán már kezdi megszokni, hogy ami a szívemen, az a számon.
- Mindent megszerzek, az egész lakást karácsonyi hangulatba varázsolom, sőt, még karácsonyi kötött pulóvert is húzok, ha nem mész be dolgozni! - megint csak az alkudozás! Nyújtom is kezem, hiszen ennél remekebb ajánlatot keresve se találhatna! Ha megteszi, esküszöm én az összes rohadt istenre, hogy még világítást is varázsolok ide! Közben Alessia felé tolok egy kisebb darabot az én pizzámból is, amit ugyanolyan lelkesedéssel kezd falni.
- Szóval akkor már ma is itt maradsz? Elviszlek a cuccodért, legalább kocsikázik egy kicsit a szarzsák is. - biccentek a gyerek felé, aki elkezd kapálózni, majdnem a földön is landol Iris doboza, úgyhogy elérkezett az én időm, átveszem tőle. Meg is jutalmaz egy jókora taslival.
- Hé! - kiáltok rá. - Ezt meg miért kaptam te hisztigép! Kinyalom a kis valagad, és ez a hála?! - még szemöldöke is ráncolódik, látványosan nem tetszik valami a kisasszonynak. - Mi a bajod? Nem bírsz a véreddel? - már emelné egy újabb taslira a kezét, ám mikor közelebb ér hozzám, nagyra nyitom a szám, és beleharapok apró csuklójába. Először elkezd nyüglődni, végül ismét felélénkül, és hamarosan már hangosan nevet, ahogy rágcsálom a kezét.
- Nők... Az összes figyelemhiányos! - röhögöm el magam. - Ezt meghagyom későbbre, úgyhogy ha betoltad a kaját, induljunk, hátha elalszik a kocsiban. - megint csak úgy beszélek, mintha mindent faszán eldöntöttem volna Iris helyett. Ha már így beleegyezett, hogy marad, hát akkor minek kerteljek? Most azonnal húzzunk el hozzá, pakoljuk össze a cuccait, aztán esélye sem lesz meggondolni magát!

Iris W. Kingston imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Adventures of the little D'Amore 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Adventures of the little D'Amore D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Adventures of the little D'Amore 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Adventures of the little D'Amore 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
318
★ :
Adventures of the little D'Amore Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
TémanyitásRe: Adventures of the little D'Amore
Adventures of the little D'Amore EmptySzomb. Márc. 30 2024, 07:17

     Angelo&Iris
“...jó pár évig itt lakott, hihetetlen, hogy tényleg elhagyott nincs már őrzőangyalom. De most még: Nem fáj, nem érint, nem zavar, hogy merre meddig ment el, hogyan felejthetett el?! Nem érdekel, hogy most kivel kavar, hogy reggel kinek visz ágyba kávét, én nem irigylem a másét.”

Személyes sértésnek veszem, amint fennhangon a sajátos, kissé talán tudományosnak nevezhető nézeteimet kritizálja, hogy szerinte mindent könyvek alapján csinálok. Tessék már megint itt tartunk! Megőrjít. Legszívesebben felütném az állcsúcsát a homlokára, és akkor legalább lenne egy saját unikornisom amiről mindig álmodoztam, de már ahhoz is létrára kéne állnom, hogy egyáltalán felérjem. Az erőviszonyokat meg inkább nem is kezdeném ecsetelni... Szóval marad továbbra is a feketeöves szájkarate. És nem fogom vissza magam. Vele szemben nem.
-Hát, nem tudom... szerintem a hozzátáplálásról szóló KÖNYVEK biztos nem a hot-dogot részesítik előnyben. De hát te tudod, jelenleg te vagy az apja. - Rebegem könnyedén, szinte csak kisóhajtom magamból a szavakat, közben Alessiának grimaszolok, aki kacagva gyűrögeti az arcomat, mintha csak azt mondaná: csináld még, ez tetszik. Véleményem kinyilvánítása közben még a vállamat is megvonom könnyelműen, mintha az lenne a célom, hogy elbizonytalanítsam a mindig határozott, céltudatos, minden szerepben helytálló, nagy D'Amore örököst.
Mialatt a konyhában sürgök-forgok a rosszabbnál rosszabb organikus, üveges bébiételek körül, természetesen nem tudom megállni, hogy ne tudassam Angeloval burkolt véleményemet a D'Amore famíliára annyira jellemző Houdini effektusról. Már-már kishíján nyeregben is érzem magam, titkon abban reménykedem, hogy talán most végre egy kicsit elgondolkodik, magába néz és felismeri, hogy a legutóbbi ilyennél hol csúszott hiba a számításaiba, de ő a csillámos, lila, romantikus unikornis pukiba csomagolt elképzeléseimmel szemben inkább vehemensen, olyan ízig-vérig olaszosan kikel magából. Először összerezzenek, hiszen nem épp erre a heves reakcióra számítottam, hátam mögött feszülten markolom mindkét kezemmel a konyhapultot, aztán hirtelen felrémlik az a bizonyos éjszaka. Amikor csak úgy otthagyott egy kietlen földúton, nem is foglalkozva azzal, hova és hogyan megyek onnan tovább, hogy mennyire össze voltam zavarodva, meg voltam rémülve, hiszen úgy és olyannak láttam akkor őt, amilyennek előtte még soha, mindennek a tetejében még embert is ölt a szemem láttára, ráadásul bűnrészessé váltam. Ez a kínzó, égető visszaemlékezés annyira felkavar belülről, hogy képtelen vagyok tovább tűrni és hallgatni. Egyszerűen csak kitörök, mint egy vulkán.
-Ne merészelj többet így beszélni velem! Ide jövök azok után ami történt, mert neked már megint segítségre van szükséged, csak mert nem vagy képes megszabadulni a rohadt családodtól. És most ne gyere nekem azzal a hülye dumával, hogy: te nem ismered őket meg az életemet és hogy nálunk még a borospincében élő patkány is utánam kémkedik, hogy leadja a drótot az apámnak. Nem, ez egy oltárigigamega faszság! Ahogy az az öngyilkos küldetés is, amit jelenleg az unokanővéred is művel. Nincs gyerekem, de ha tudom, hogy ilyen veszélyt jelent rám a saját családom, akkor inkább nevet változtatok, és elmenekülök a gyerekemmel a világ másik felére, minthogy magára hagyjam akár csak egy percre is, számolva azzal a lehetőséggel, hogy talán soha többé nem térek vissza. Forrófejűek vagytok, felelőtlenek, soha se gondoltok arra, hogy mi lesz azokkal, akiket hátra hagytok, és ez nem hősködés, hanem önzőség. Szóval tudod mit mondok? Baszd meg és dugd fel jóóó mélyre a hős komplexusodat. - Úgy záporoznak az obszcén kifejezések, az őszinte, meggondolatlan, kendőzetlen véleményemmel együtt a számból, hogy a kettőnk közé hirtelen beállt csendben még szinte visszhangzik az utolsó szó, amit kiejtettem a számon. Alessia is meglepően elnémult, nagy, kék szemeit látszólag értetlenül járatja kettőnk között, csupán a mikró csilingelő hangja -mely a vacsorájának elkészültét jelzi-, indítja újra az életet a konyhában. Azt hiszem kicsit megbántam, hogy ilyen módon hangot adtam a véleményemnek, de már nem tudom visszavonni, így inkább csak tovább lépek és mindenféle módon megkísérlek néhány falatot beleimádkozni Alessiába, amiből bőven jut Angelo kurva nagy képére is.
-Én mindig nyerek! - Húzom ki magam büszkén, gúnyosan ráncolva orromat, ám a gyeplő csak addig van nálam, amíg meg nem jegyzi, hogy a mellékelt ábra és a korábban mondottak alapján én törődöm vele.
-Azt nem úgy értettem. - Dadogom elvékonyodott hangon. Azért valami hihetőbb dologgal is próbálkozhattam volna, de annyira váratlanul ért a vádja, hogy időm se volt átgondolni a választ. Törődöm vele. Már az első, rohadt pillanattól fogva, hogy vérző hassal beesett a sürgősségire, törődöm vele. Összevarrtam, újraélesztettem, kishíján a kórházigazgatónál kötöttem ki a szőnyeg szélén, amiért szembe mentem egy tőlem tapasztaltabb, magasabb beosztású orvossal, csak azért hogy ő túlélje. Szerelmes vagyok belé, és ez kurvára megnehezíti a káoszt, ami körülöttünk kialakult. Váratlan közelségétől a levegő is belém fagy, mintha valaki benyomta volna rajtam azt a bizonyos pause gombot, moccanni sem tudok, valójában nem is merek. Nem tudom mire számítok, mit remélek. Hogy majd ide jön, szenvedélyesen ledugja a nyelvét a gigámon, feldob a konyhapultra, és másnap reggelig lovaglunk a kéj gyönyörteljes hullámain együtt? Én meg rajta...
Élesen szívom be a levegőt, szinte karcolja a torkom, képtelen vagyok uralkodni a testem és annak reakciói felett. A nyakamon futó vékony bőr ujjbegyeinek érintése mentén libabőrbe borul, forró lehelete szinte egy másik dimenzióba repít.
-De csak pár nap! - Adom meg magam egy kikötéssel, ami koránt sem hangzott olyan határozottnak, mint ahogyan elképzeltem. Szerencsére a pizza épp időben érkezik, még azelőtt, hogy meggondolatlanul cselekednék, s ez pont megfelelő pillanat arra, hogy kizökkenjek abból a transzból amibe beleestem. A bugyim ettől sajnos nem lesz szárazabb...
-Éhen halok! - Jelentem ki amint visszaér a dobozokkal. Egyrészt azért, mert tényleg egésznap alig ettem valamit, másrészről pedig azért, mert rohadtul nem akarom, hogy az előbb történtekről beszéljünk. Sietősen, korgó gyomorral leteszem csoffadt, vézna kis testemet az egyik székre, Alessiát az ölembe ültetem, aki máris rámarkol az egyik pizza szeletem feltétjére, és úgy kezdi begyűrni a szájába, mint aki még sose evett.
-Ha együtt fogunk élni, akkor kell egy terv, hogy ne csússzon el az egész. Kellene valami beosztás, hogy ki, mit csinál. Én nem tudok itthon maradni vele azt már most mondom! Az talán még működhet, hogy esténként, munka után ide jövök, meg talán egy-két hétvégét itt tudok tölteni, ha nem megyek haza apuékhoz, vagy épp nem dolgozom, de ennél többre ne számíts. - Fektetem le az íratlan szabályokat teliszájjal.
-Nyakunkon a karácsony. Mi a terved? Egy gyerek még csodaként éli meg ezt az időszakot. Kell karácsonyfa, ajándék, díszek, fények. - Máris ezer dolog kezd egyszerre kavarogni a fejemben, amik teljesen ellentmondóak a fentebb említett szigorú kikötéseimmel szemben.

BEE

Angelo D'Amore imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Iris W. Kingston
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhs52xjtj1tvfras_1280
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhs08L7Bc1tvfras_1280

★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Wendy in wonderland
★ családi állapot ★ :
I'm single, because I don't need anyone to ruin my life. I'm ruining it perfectly on my own (: oops I almost forget! Maybe I'm secretly in love with this asshole
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhse9Ne8k1tvfras_1280
★ idézet ★ :
Doctors can't fix stupid, but we can sedate it.
★ foglalkozás ★ :
ICU+E.R. doctor
★ play by ★ :
Saoirse Ronan
★ szükségem van rád ★ :
Best daddys ever
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhrz2hn5G1tvfras_1280
TémanyitásRe: Adventures of the little D'Amore
Adventures of the little D'Amore EmptyPént. Márc. 15 2024, 05:26


Iris & Angelo
"It's the children the world almost breaks
who grow up to save it."

Egy eléggé erőteljes fintorral nézek végig alaposan Irisen, akinek úgy tűnik, hogy a fapinaság már annyira beleégett a jellemébe, hogy az izgalmakkal teli pár napunk sem volt elegendő arra, hogy csak egy kicsit is nyitott legyen bármire ebben a tetves világban.
- És ha megpróbálnál kicsit kilépni a könyvekből néha? - vonom fel flegmán az egyik szemöldököm. - Undorral ette a babakaját, a csoki és a kínai viszont ízlett neki, és sokkal jobb lett utána a kedve. Egy rinyálás sem hagyta el a száját. Lehet, hogy még kicsi, de miért jó ráerőltetni olyanokat, amik nem ízlenek neki? Amúgy meg egy év körül lehet, nem kéne tényleg valami rendes kaját venni már neki? Mondjuk egy vaskos hot dogot biztosan szívesen elnyammogna! - a végén Alessiához beszélek úgy, mintha értené, de lelkesedése szerintem inkább annak szól, hogy épp vele foglalkozok. Nem tudom, mennyire értheti a “hot dog” szót, de ha eddig mondogatta előtte az anyja, akkor viszont biztosan megenné. Ki nem?! Ja, Iris...
- Nagybácsi, maximum. - forgatom szemeimet, hiszen túlságosan is hirtelen szakadt a nyakamba ez az egész. Jobban belegondolva inkább lövök szitává pár embert, s inkább csövelek napokig elhagyatott gyárakban, mint hogy gyereket neveljek. Az előbbiek valahogy egyszerűbbnek tűnnek...
- Na mert te aztán annyira tudod! - mutatok felé szabad kezemmel, amire egyből rácsimpaszkodik a gyerek. - Annyira kurva könnyű úgy véleményt mondani, hogy te nem ebben az életben nőttél fel! Úgyhogy képzeld, kurva sokszor bizony az a megoldás, ha lelépsz a faszra, és eltűnsz a föld színéről! És igen, kurva gáz ez a helyzet, hogy a nyakamba kaptam ezt a szarzsákot, de teljesen megértem, miért döntött így az unokanővérem! A férje meghalt, egyedül nevelte, és ebből az életből nem lehet úgy kilépni, hogy egyik napról a másikra egyszer csak “jó” leszel! - hangsúlyozom ki direkt a “jó” szócskát. - Csak egyetlen kurva másodpercre képzeld magad a helyébe! Egyedül vagy a kislányoddal, de tudod, hogy a nyomodban vannak, és van egyetlen ember, akiben megbízol... Te nem tűnnél el, amíg megoldod a dolgokat? Vagy inkább cibálnád magaddal a gyereked, és kockára tennéd az életét? - kifakadok magamból, s szinte biztos vagyok benne, hogy Iris úgysem fogja megérteni. Ő könyvekből éli az unalmas kis életét, amiben minden “jó”, és amiben nincsenek benne olyan tahók, mint én, akik még a száraz szart is felkavarják körülötte. De egyáltalán minek jártatom a számat és minek magyarázkodok? Amíg megrendelem a pizzát, magamba fordulok pár percre, hogy lenyugtassam az idegrendszerem. Tudom, nem kéne ezt most elbaszni, hiszen szükségem van Iris segítségére, de ettől még kurvára nem tudom a nyelvemet a pofámban tartani! Rohadtul nem tudok meghunyászkodni, behúzni a farkam, és magamban tartani a véleményem! Már csak a próbálkozás gondolatától is felmegy a pumpám. Azonban igyekszek a vastag tésztára, a temérdek gombára és sonkára koncentrálni, na meg arra, hogy Alessia újra az ölembe kerül.
- Hát utálja, nem látod? - és hamarosan teljes mértékben megértem, hogy miért nem hajlandó megenni ezt a lila lófaszt, hiszen Iris nagyon vicces kedvébe kerül, s a képemen több cékla lesz pillanatokon belül, mint az üvegben.
- Most boldog vagy? - halálunott fejjel pislogok felé, majd lenyalom a szám körül a babakaját, s szinte úgy tépem el a levegőből a konyharuhát, amit felém hajít.
- Ezt a csatát megnyerted... - morgom orrom alatt, erősen utalva arra, hogy ez bizony bosszút kíván. Ám nem itt, és nem most! Az túl egyszerű lenne! Majd ha nem számít rá, és elfelejti ezt a kis esetet, akkor én bizony ott fogok leselkedni rá! Ahhoz azonban egy kis időre hozzám kellene költöznie, amit lehet, hogy finomabban kellett volna beadagolnom neki, nem pedig így szemei közé köpni... De hát ja, ezt még gyakorolnom kell, bár tényleg nagyon nehezen tartom a helyém a számat, hogy ne röhögjem el magam, különösen akkor, mikor kiakad. Várható volt.
- Szóval törődsz velem? - mosolygom felé gúnyosan, természetesen azt a részletet ragadom ki, amit talán nem is várt volna. És még az a szerencse, hogy a cékla kiölte belőlem az idegbetegséget, így nem érzem szükségét annak, hogy visszapofázzak. Inkább más módszert alkalmazok. Váratlanul felkelek helyemről még mindig Alessiával a kezemben, s közelebb lépek Irishez, majd széles tenyerem apró vállához helyezem úgy, hogy pár ujjam érintse a nyakát.
- Iris, bocsánat mindenért. - nem röhög, nem röhög, nem röhög! - Szeretném, ha ideköltöznél pár napra és segítenél. Alessiának szüksége van egy pótanyára. Ez sem lesz könnyű menet, de... - majdnem megint azzal jövök, hogy az unalmas életébe szökik legalább egy kis izgalom, vagy hogy milyen durva kis jellemfejlődésen ment át azon a pár napon, de inkább ezeket most kuuurva nehezen, de magamban tartom.
- Kérlek... - súgom halkan felé, s igyekszek összeszedni minden apró kurva csillogást tengerkék szemeimbe, hogy hatni tudjak rá. Jó, elismerem, néha ez kell a nőknek. Ez a nyálas kérlelő szar. Ha viszont ez bejön... Akkor teljesen megérte! Viszont hamarosan remélhetőleg a vacsoránk érkezik tökéletes időzítéssel, hiszen így legalább van egy percre átgondolni Irisnek a hallottakat, amíg átadom neki a gyereket, s kimegyek a pizzákért. Nem telik el sok idő, az ajtó csapódik egy nagyot, s megjelenek két cseszett nagy papírdobozzal a kezemben, amitől még Alessia is lelkesedési rohamot kap.

Iris W. Kingston imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Adventures of the little D'Amore 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Adventures of the little D'Amore D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Adventures of the little D'Amore 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Adventures of the little D'Amore 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
318
★ :
Adventures of the little D'Amore Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
TémanyitásRe: Adventures of the little D'Amore
Adventures of the little D'Amore EmptyVas. Márc. 10 2024, 10:02

     Angelo&Iris
“...jó pár évig itt lakott, hihetetlen, hogy tényleg elhagyott nincs már őrzőangyalom. De most még: Nem fáj, nem érint, nem zavar, hogy merre meddig ment el, hogyan felejthetett el?! Nem érdekel, hogy most kivel kavar, hogy reggel kinek visz ágyba kávét, én nem irigylem a másét.”

Bosszús, elég intenzív szemforgatásokba kezdek, amint ezt a szerencsétlen, ártatlan gyereket tovább becsmérli. Mindent összevetve, Angelo olyan, akár egy megfejthetetlen kirakós, egy ezer darabos puzzle, aminek teljességéhez már csupán egy darabka hiányzik, de nem találod sehol. Egyszer tomboló, felajzott bikaként viselkedő vadállat, máskor pedig zokszó nélkül magához veszi az unokanővére gyerekét, annak ellenére, hogy talán még ezelőtt soha nem látta a kislányt -ez nem lenne meglepő, ismerve a családjának hajmeresztő dolgait-, és önzetlenül a gondját viseli. Talán épp ez a groteszk kettősség az, ami megfogott benne, ami akaratom ellenére úgy vonzz hozzá, mintha nem lenne választási lehetőségem. Pedig van. Nagyon is van! Ha az épelmémre hagyatkoztam volna, akkor most nem lennék itt. Hát bassza meg a sors, a karma, a létező összes istenség, de leginkább D'Amore, hogy már megint az utamba sodorta az élet, és most ráadásul még egy ártatlan gyereket is belerángat a világmegváltó, életveszélyes agymenéseibe. Kezdjük máris azzal, hogy passzív dohányzásnak teszi ki, ami, mint tudjuk, legalább annyira káros, mintha a gyerek maga szívná. Azt hiszem az unokanővére nem gondolta át ezt alaposan. Bár, ha minden D'Amore ugyanolyan, mégis miért lepődök meg a nő ezen felelőtlen lépésén?!
-Ó te jó ég, inkább ne...! - Ugrik feljebb pár oktávot hangom, és egy pillanatra komolyan berezelek, miszerint beváltja az ígéretét, és mindjárt szemtanúi lehetünk annak, ahogy jódlizva megpörgeti feje fölött a boxerét. Mindenesetre, ha már így szóba került az alfele, alaposan megnézem magamnak gömbölyded seggét IS... a hangok kényszerítettek!  
-Nem vagyok asszony, és a tanultság nem...mindegy! - Legyintek végül inkább csak magam elé, ezzel félbe is hagyva a minden bizonnyal meddő gondolatmenetemet. Túl sokat beszélek fölöslegesen, ha ideges vagyok. És most kurvára az vagyok. Még ki se hevertem azt, ahogy kiszállt az életemből, mintha soha nem is számítottam volna, mintha az elmúlt hónapok Bonnie és Clyde akciói -amikkel kockáztattam az állásom, a szüleim jólétét-, meg sem történtek volna. Amikor a kislány biztosan nem láthatja, egy gyűlölködő grimasszal egyetemben beintek Angelonak a középsőujjammal, amint negatív kontextusban szájára veszi a női nemet.
-MI?! ÉDESSÉGET?! - Pillanatok alatt védelmező anyatigrissé válok. Az én nevelési elveimbe nem fér bele, hogy egy ekkora gyereknek cukorral pörgessük a még fejlődésben lévő kis agyát.
-Te hü...khmm... - Ezen a ponton emlékeztetem magam, hogy kiskorú is van a szobában, így gyorsan eltakarom Alessia fülét. Angelo mellett úgyis hamar meg fog tanulni választékosan káromkodni...
-Te hülye vagy?! A túlzásba vitt cukorfogyasztás megdobja a dopamin szintet, ami úgy hat az agy örömközpontjára, mint a drog! Tudtad, hogy a cukorfüggőség létező dolog?! - Fojtott hangon beszélek még úgyis, hogy közben gondosan eltakarom Alessia fülét, megóvva őt a szörnyű információktól. Nem mintha bármit is felfogna belőle. Őszintén, abban sem bízom, hogy Angelo képes értelmezni a hallottakat... Ahogy azt a mellékelt ábra is mutatja, még arra sem sikerült rájönnie, hogy az üveges baba kaják miért olyan ízetlenek, az ő szavajárásával élve, szarok. Mégis mit várok? Mindenesetre a látvány, amit ők ketten nyújtanak valahol szívet melengető, s miközben én Alessia vacsoráján ügyködöm, arra gondolok, hogy talán megtudnám ezt szokni, képes lennék az örökkévalóságig nézni őket, ahogy Angelo beszél hozzá, s ahogy Alessia teljes áhítattal néz fel erre a megszelídült hegyomlásra. Azt hiszem jó hatással vannak egymásra. Legfőképp a kislány Angelora.
-Tessék, máris úgy viselkedsz, mint egy apa! - Mutatok rá a valós tényekre, ezzel együtt szám egyik sarka ravasz félmosolyba görbül, és miközben várom, hogy a mikró végezze dolgát, a konyhapultnak dőlök, karjaimat összefűzöm mellkasom előtt, bazsalyogva, szerelmes pillantásokkal bámulva őket, mialatt Angelo mesél. Amint észreveszem magam, kapkodva, zavartan rendezem vonásaimat, bár erre aligha van szükség, hiszen azok előbb utóbb maguktól is elkomorultak volna, ahogy eljut agyamhoz Angelo zavaros története Fiorellától, ami -mindamellett, hogy nagyon drámai és szomorú-, eléggé egyértelművé teszi számomra a tényt, miszerint újabb szarba tenyerelt. Nem ismerem a családját, csupán hallomásból, mégis öklömnyi görcsbe rándul a gyomrom már csak a gondolattól is, hogy újfent bele akar rángatni ebbe a lidércnyomásba. Még az előzőt se hevertem ki. Mély, reszketeg sóhajjal próbálom összekaparni magam, felocsúdni ebből a szörnyű történetből, de csupán ennyit tudok kinyögni:
-Ha mindig leléptek, akárhányszor beüt a sz...khmm...érted?! Azzal semmit nem oldotok meg. Csak kételyek, őrlődés közt hagyjátok azt, akinek talán fontosak vagytok... És lehet, hogy pont azzal sodorjátok őket bajba, hogy nem vagytok mellettük. - Köpöm ki epésen a véleményem, ezzel együtt a valós érzéseimet is elé vetem, akárcsak egy cafat húst, kíváncsian várva mit kezd velük. Nem izgulok, abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán épésszel felfogja amiket mondok neki. Ő valahogy mindig csak azt hallja meg, amit akar...
A pizza mindenesetre most nagyon jól hangzik, s amíg Angelo rendel, én Alessiával a karomon pördülök, fordulok néhányat a konyhában valami olyan ülőalkalmatosság után kutatva amire biztonságosan le tudnám tenni.
-Igen, az minden bizonnyal jól jönne. De addig is, csüccs! - Bólintok fejemmel az egyik szék irányába, jelezve, hogy üljön le, és amint ez megtörténik -márpedig meg fog, mert ha azt akarja, hogy segítsek, úgy ezennel én diktálom a játékszabályokat-, Alessiát az ölébe rakom, én magam pedig egy másik széken foglalok helyet, szembe velük, kezemben a valóban nem túl bizalom és étvágygerjesztő péppel.
-Haaammm. - Nyitom a szám Alessiával együtt, jobban mondva inkább csak helyette, ő ugyanis amint meglátja mi van a kanálon, összeszorított szájjal forgatni kezdi a fejét előle.
-Most mi a baj?! Tök szép a színe is! - Teszek még egy próbát, mire újabb elutasítás a válasz, aztán még egyet, de a kislánynak ezennel sikerül olyan jól elhajolnia a kanál elől, hogy annak tartalmát egyenest Angelo képébe nyomom.
-Jaj bocs! - Kínosan összeszorítom fogaimat, bocsánat kérően nézve rá, ám a következő kudarcba fúlt próbálkozásom után már szándékosan landol a kanál, s annak céklás tartalma Angelo homlokán. A következő meg a szemében, az azt követő pedig a száján, és így tovább, de ekkor már teliszájjal, viháncolva röhögök, előre görnyedve, hasamat szorongatva közben, majd' leborulva a székről.
-Ugye tudod, hogy ezt NAGYON megérdemelted? - Szólalok meg, mikor már tudok összeszedetten beszélni, s egy könnycseppet is kisöprök szemem sarkából. Ez a kis baba kaja még mindig semmi ahhoz képest, amit ő tett velem, de kezdésnek talán nem rossz.
-Neked hogy ízlik? Alessiának nem jön be, ahogy látom. - Mosolygok diadalittasan, szórakozottan, majd felállok, újabb bébiételt melegítek, s hogy lássa milyen kegyes vagyok vele, odahajítok egy konyharuhát neki. A mikró kattanásával együtt bennem is kattan valami, mikor költözést említ. Jó néhány másodpercig, de az is lehet, hogy egy egész perc is eltelik amíg szótlanul, neki hátat fordítva támasztom a konyhapultot, próbálva úrrá lenni az indulataimon, hogy ne küldjem el őt melegebb éghajlatra, pláne a gyerek előtt...
-Ooooké, lássuk jól értem-e... - Kezdek bele a szálak kibogózásába, miközben lábamat beleakasztom a szék lábába, hogy magam alá húzzam, így foglalva helyet úja előttük, s kínálva meg Alessiát az újabb fajta pürével, amiről nagyon úgy fest, hogy elnyerte a tetszését.
-Neked szükséged van egy babysitterre, hogy az újabb problémát, amit a nyakadba vettél, ráaggasd valaki másra, így te tovább élhesd a megszokott, mindenféle halálos akciókkal teli életedet, és ne kelljen kakis pelenkákkal bajlódnod. - Vezetem fel a dolgot, és ez most egy tökéletes helyzet arra, hogy még csak menekülni se tudjon a problémák elől, de legalább szembenézzen velük. Meg velem is...
-Angelo, mi nem vagyunk jóban, mi nem vagyunk barátok annak fejében ami történt, ugye ezzel tisztában vagy? - Nézek fel a szemeibe, próbálok kiolvasni belőlük valamit. Bármit.
-És nem, ezen nem segít egy kurta, poénosan előadott bocsánatkérés. Bocsánatot kértél már egyáltalán?! - Válik számon kérővé hangom, szemöldökömet gyanakvóan vonom fel. Alessia mit sem foglalkozik a hirtelen támadt feszültséggel, ő mindeközben jóízűen habzsolja a vacsoráját.
-Sajnálom, hogy ilyen sza... - Megakadok, csak mert emlékeztetem magam arra, hogy kiskorú is van a társaságunkban, majd szinte suttogva, hogy Alessia ne hallja azt a bizonyos szót, folytatom.
-...hogy ilyen szar élet jutott neked. De ez nem jogosít fel arra, hogy másokét is elcseszd. Főleg azoknak az embereknek az életét, akik törődnek veled. És ha most megint ezzel a "meg akartalak védeni" baromsággal jössz, gyerek ide, vagy oda, de tuti beléd állítom a nagy kést! - Gyerekes fenyegetéssel zárom gondolataimat, s már nem is szólalok meg újból, egész egyszerűen csak őt bámulom rezzenéstelenül, kérlelő tekintettel. A síri csendet végül egy kopogás akassza meg, amire látványosan összerezzenek.
-Ez biztos a pizza. - Jegyzem meg kurtán, majd átveszem tőle Alessiát, és elhúzódom vele a konyha legtávolabbi pontjába, rettegve attól, hogy mi van, ha mégsem a futár az?!

BEE

Angelo D'Amore imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Iris W. Kingston
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhs52xjtj1tvfras_1280
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhs08L7Bc1tvfras_1280

★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Wendy in wonderland
★ családi állapot ★ :
I'm single, because I don't need anyone to ruin my life. I'm ruining it perfectly on my own (: oops I almost forget! Maybe I'm secretly in love with this asshole
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhse9Ne8k1tvfras_1280
★ idézet ★ :
Doctors can't fix stupid, but we can sedate it.
★ foglalkozás ★ :
ICU+E.R. doctor
★ play by ★ :
Saoirse Ronan
★ szükségem van rád ★ :
Best daddys ever
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhrz2hn5G1tvfras_1280
TémanyitásRe: Adventures of the little D'Amore
Adventures of the little D'Amore EmptyVas. Feb. 25 2024, 05:46


Iris & Angelo
"It's the children the world almost breaks
who grow up to save it."

- Hát de... De... Ha egyszer egy szarzsák! Tele van szarral! Amúgy sem érti, mit mondok neki, akkor nem mindegy? - Alessia nem bántódik meg, nem pityeredik el egy trágár szón, sőt, meg sem sértődik. Még most is ugyanolyan csillogó szemekkel néz rám, mint eddig, ugyanolyan tengerkék íriszekkel, mint amik a D’Amorékra annyira jellemzőek. Erősek a génjeink, s általában aki beházasodik hozzánk, annak a génjei teljesen el vannak nyomva, s a gyerek a D’Amoréra fog ütni. Mint ez a szaros is. Ha nem tudnám biztosan, hogy nem dugtam meg az unokanővérem, akkor még azt is mondanám, hogy eléggé hasonlít rám. Bár igazából teljesen mindegy, kire ütött a gyerek és kire nem, a helyzeten egyáltalán nem változtat semmit. Ő nem egy örökbe fogadott kutya vagy macska, akin egyszerűen túl tudok tenni. Alessia az én vérem. S bár lehet, hogy fingom nincs ahhoz, hogyan tartsak életben egy majdnem csecsemőféle izét, de az biztos, hogy nem hagyom, hogy valaki bántsa őt. Csak lesz valami megoldás, ugye? Csak nem nekem kell majd felnevelnem őt, igaz? A feszültség szinte szétrobban bennem, nem véletlen hát, hogy egy jópofa füstfelhővel akarom csillapítani azt a sok szart, ami ott gomolyog bennem, úgyhogy elkényelmesedek a kanapén, s rá is gyújtok egy kellemes cigarettára. Illetve, gyújtanék...
- Jól van már, jól van, jézusfasz... - jó, oké, Irisnek TALÁN igaza van, úgyhogy megadóan, némi sértettséggel állok fel helyemről, s mászok el a legközelebbi ablakig, hogy azon ki tudjak hajolni, hogy még véletlenül se a gyerek irányába fújjam a füstöt.
- Minek? Azzal mégis mi bajod, hogy a saját lakásomban felső nélkül mászkálok? Mindjárt a gatyámat is ledobom, és egy szál faszban fogok itt rohangálni! - a hangom ugyan feszült és hisztérikus, mégis mikor újra visszafordulok, akkor már egy széles vigyorral lesek Iris felé. Nem gondoltam volna, hogy ennyire komolyan veszi ezt a dolgot, és még engem is képes helyre rakni... Na de ehhez nekem is lesz pár szavam, elvégre nem engem kell megnevelnie, hanem ezt a kölyköt!
- Mi az, hogy nem tudsz olaszul? Tanult asszony vagy! - röhögöm magam mögé, végül elpöckölöm az éjszakába a csikket, s becsukom magam után az ablakot. Hűvös van ugyan odakint, de most nagyon jót tett, hogy jött be egy kis levegő, és kiszívta a babaszart, a nyálat, és egyéb fura szagot a nappaliból, amihez nem vagyok hozzászokva.
- Az elmúlt napokban leginkább akkor bőgött, ha unatkozott. Tipikus nő! - vigyorgom gúnyosan. - Mindenféle üveges szart vettem neki, amit csak találtam a baba részlegen. Úgyhogy bőven válogathatsz, még te is tudsz belőle vacsorázni, tele van vega hülyeséggel. - talán már ismerheti a stílusom, így biztosan nem éri váratlanul, hogy ekkora seggfej vagyok. Talán még tudja, hogy nem megbántásból vagyok bunkó, hanem... Hanem... Mert alapból ilyen vagyok?
- Amúgy meg édességet is adtam neki. Megkóstoltam ezeket a cuccokat, és hát baszki... - átveszem Alessiát közben, s bal oldalon a csípőmre csapva őt követem Irist. - Nagyon durván szar az összes. Én ezt nem értem... Felnőtteknek se ízlik, akkor minek kell szerencsétlen gyereknek ilyen hülyeséget adni? Kapott már csokit, meg megkóstoltattam vele a kínaimat tegnap. Látnod kellett volna a fejét, imádta! Szóval én el fogom hagyni ezeket az üveges lófaszokat, és hamarosan rendes kaját fogok neki adni, mert rossz nézni, ahogy ezt a pépes fost csócsálja. Még a mosolya sem őszinte, igaz? - ekkor beleharapok dundi kis arcába óvatosan, s kitámasztom magunkat a konyha közepén levő pultnál. Alessia száját elhagyja egy ásítás, ami talán érthető is, délután úgysem aludt, és azt hiszem ezeknek még kell az, hogy naponta legalább kétszer kikapcsoljon az agyuk.
- Az unokanővérem, Fiorella D’Amore írta ezt a levet. Eléggé jóban voltunk mindig is, én számíthattam rá, ő számíthatott rám. Most azonban akkora szarba tenyerelt, hogy szerinte nem valószínű, hogy élve meg fogja úszni, de ugye itt van Alessia is... Akit viszont rám akart hagyni, mert bennem megbízik, és tudja, hogy az életem árán is megvédeném őt. Úgyhogy egyik este itt volt Alessia az ajtó előtt egy hordozóban, a bőröndjével és egy levéllel. Ennyi a történet. Próbáltam Fiorellát elérni, próbáltam kérdezősködni utána, de teljesen eltűnt. Ne is mondj semmit... - fújok magam elé kissé lemondóan. - Ez amolyan D’Amore sajátosság, igen. Elhúzunk a picsába, hogy megvédjük azokat, akiket szeretünk. - megvonom a vállam teljes tanácstalanságban. A kislány arcát kezdem fürkészni, s halványan elmosolyodom.
- Kurvára nem értek ahhoz, hogy mit kell kezdeni egy ennyi idős gyerekkel. Az viszont teljesen biztos, hogy megvédem a vérem bármi áron... - megsimogatja ekkor az állom csillogó szemekkel, s elkezd nevetni, ahogy a pár napos borostám bökni kezdi a kezét. - Na de vége a nyáladzásnak, jöhet az undorító vacsora! - nyújtom át Irisnek vissza a gyereket, aki remélem, hogy bevállalja az etetést. - Addig én főzök magunknak valamit. - és már kapom is elő a telefonom, ahol pillanatokon belül leadom a rendelést két vaskos pizzára és két üveg kólára. Irisnek természetesen húsmenteset. Az, hogy vegetáriánus, még álmomból felébresztve is tudnám!
- Már főzöm is. - elrakom a telefonom, és letelepedek melléjük a pulthoz. - Össze kéne írni, hogy mit kéne még venni neki. Például egy ilyen ízét... Na... Hogy az anyámba hívják?! Etető széket! - kezdek el agyalni, ám váratlanul megszakítom a gondolatmenetem. - Szóval akkor kiveszel pár nap szabit és ideköltözöl? - pillantok felé úgy, hogy próbálom visszafojtani szám mögé a röhögést, de láthatóan nehezen megy. Ettől függetlenül halálosan komolyan gondoltam a kérdést...

Iris W. Kingston imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Adventures of the little D'Amore 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Adventures of the little D'Amore D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Adventures of the little D'Amore 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Adventures of the little D'Amore 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
318
★ :
Adventures of the little D'Amore Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
TémanyitásRe: Adventures of the little D'Amore
Adventures of the little D'Amore EmptyKedd Feb. 06 2024, 16:01

     Angelo&Iris
“...jó pár évig itt lakott, hihetetlen, hogy tényleg elhagyott nincs már őrzőangyalom. De most még: Nem fáj, nem érint, nem zavar, hogy merre meddig ment el, hogyan felejthetett el?! Nem érdekel, hogy most kivel kavar, hogy reggel kinek visz ágyba kávét, én nem irigylem a másét.”

Ameddig az ajtónyitásra várok, átfut az agyamon a gondolat, hogy mi van, ha ez az egész gyerek dolog csupán egy alibi, egy újabb trükk, hazugság, csakhogy ide csaljon, és már megint a segítségemet kérje valamelyik elmebeteg, gyilkos projektjéhez. A bentről kihallatszó gyereksírás azonban se-perc alatt eloszlatja a bennem felmerülő kételyeket, s néhány pillanat múlva meg is pillanthatom az éktelen sírásért felelős személyt.
Egy unott, lemondó sóhajjal reagálok az igazán vendégmarasztaló köszöntésére. De mégis mit vártam tőle?! A nagy és rendíthetetlen D'Amore örököstől, aki képes volt csak úgy kidobni az útszélén, mint egy kutyát, aminek már nem veszik hasznát. Már majdnem megtanultam milyen az élet enélkül az olasz, beképzelt seggfej nélkül, erre ismét komplett idiótát csinálok magamból azzal, hogy itt csaholok az ajtajában. Szabályszerűen megvesztem, lemartam a bőrömet azért, hogy végre jelet adjon magáról. Egyszerűen csak hátat kéne fordítanom neki, rohadtul megérdemelné, de szégyenszemre sikerült annyira beleesnem, hogy képtelen legyek megtenni ezt a lépést. Most, amikor már végre a küszöbön állok, és rohadtul büszke vagyok magamra, amiért nem én voltam az, aki tokostul rárúgta az ajtót, hanem inkább kivártam... Kivártam azt, hogy ő keressen, a segítségemet kérve újból kihasználjon, én pedig naivan belesétálok a csapdába. Általában szeretek egy hibát háromszor, négyszer is elkövetni, csakhogy biztosra menjek... A lakásban kialakult ősrobbanás egy cseppet sem sokkol, ahogy Angelo igen csak felfokozott idegállapota se döbbent már meg. Azt hiszem már láttam mindent, amiről korábban azt gondoltam, sose fogom, vagy ha mégis, akkor sem olyan formában, mint ahogyan szerencsém volt azt korábban megtapasztalni.
-Kösz. - Vetem oda, mintha csak a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy én itthon érezzem magam egy olyan lakásban, aminél még az is biztonságosabb lenne, ha kikötözném magam egy forgalmas vasúti sínre, de hát a szükség nagyúr, és most nem fogom hagyni, hogy megfélemlítsen, hogy akárcsak egy percig is nyeregben érezhesse magát. Neki van szüksége rám -már megint-, így azt hiszem tök egyértelmű, ezennel ki hozza a játékszabályokat. Meztelen felsőtest ide, vagy oda. Felvehetne egy pólót...
A trágár jelző hallatára -amit erre a szerencsétlen gyerekre használ-, a létező összes haj, szőr, pihe fájdalmasan égnek mered valahol tarkóm tájékán, s hogy érzékeltessem vele mekkora egy pöcs, rosszalló pillantással mérem végig.
-Sokat segítene a helyzeteden, ha nem szarzsáknak neveznéd. - Vetem oda egy gondterhelt sóhajjal kísérve mondandómat. Hangom tőlem nem épp megszokott hűvös közömbösségtől, sivár ürességtől telt. Csupán a kislány által mondottak melengetik meg annyira a szívemet, hogy a szigorú, érzelemmentes mimikám egy pillanatra meglágyuljon. Látva, Angelot mennyire idegesíti a gyerek által használt megszólítás, szám egyik széle szórakozott, kissé talán kárörvendőnek nevezhető félmosolyba ugrik, amit gyorsan korrigálok azzal, ahogy szorosan egymáshoz préselem ajkaimat. Kétségbeesett, költői kérdéseinek hallatán ismét vibrálni kezd a tarkóm, de azét próbálom elrejteni feszültségem jeleit, ha már annyit elértem a gyereknél, hogy ne ordítson úgy, mint aki beszorult. Ez már félsiker, nem?!
-Ha kevesebb fa... - Tekintettel a kiskorú jelenlétre, még épp időben elharapom a mondandóm végét, hogy aztán egy torokköszörülést követően visszább vegyek a hangerőből, Angelo felé fordulva, így próbálva meg elérni, hogy a kislány a lehető legkevesebbet hallja, fogja fel abból, amit mondok.
-Khm... szóval, ha kevesebb fasz és társai hagynák el a szádat, talán a gondolkodás, gyereknevelés is jobban menne. - Vetem oda némi piszkálódó éllel hangomban, mintha csak feltett szándékomban állna annyira felidegesíteni őt, hogy rám borítsa a dohányzóasztalt. A kislány eközben egészen közel merészkedik hozzám, mi több, behelyezkedik az ölembe, és őrült mód rágni kezdi a csörgőt, amivel "megszelidítettem". Meg se merek moccanni...
-Ha abból indulunk ki, hogy mennyire nyálTENORMÁLISVAGY?! - Nem állt szándékomban veszekedni, ráripakodni, de a lakásban történő dohányzás -mindezt úgy teszi, hogy kisgyerek is van a közelben-, igen hamar megüti az egyébként is elég alacsony ingerküszöbömet.
-Azonnal húzzál ki az erkélyre azzal a cigivel! - Automatikusan takarom el a gyerek arcát.
-Tudod, hogy a passzív dohányzás mennyire káros, főleg a kisgyerekekre nézve?! Asthma, krupp, de ritkán még daganatokat is okozhat! - Kezdem a tőlem már oly' megszokott kioktatást, és addig úgyse szállok le róla, ameddig ki nem megy azzal a cigivel minimum az erkélyre.
-És vegyél fel valami pólót. - Az előbbinél sokkal visszafogottabban, szinte már-már suttogva, félszegen jegyzem csak meg. Azt hiheti, hogy a kint röpködő mínuszok miatt figyelmeztetem, valójában csak a saját mentális állapotom megőrzése érdekében teszem, rohadt nehéz nem a meztelen felsőtestét bámulnom... A levél szerencsére valamelyest eltereli a figyelmemet, bár az is igaz, hogy egy árva kukkot sem értek belőle.
-Nem tudok olaszul. Csak úgy mellékesen megjegyzem. - Szólok utána, majd valahogyan kitessékelem a kislányt az ölemből -aki nemtetszését éktelen ordítással fejezi ki-, így amint felállok, ösztönösen nyúlok is érte, hogy felvegyem, abban bízva, hogy ezzel hallgatásra bírhatom. És a tervem be is vált. Valahol azt olvastam, hogy ha állandóan ölben vannak, akkor nagyon ellesznek kapatva. Valamit ki kell találni erre. De mégis miért kezdek gyereknevelési praktikákon agyalni, amikor semmi közöm hozzá, hozzájuk? És nem is akarom, hogy bármi legyen!
-Nem sokat tudok a gyereknevelésről, de azt nagyjából vágom, hogy miért sírhat egy ilyen kicsi gyerek. Éhes, fáradt, szomjas, esetleg a foga. Ilyen korban szoktak fogzani. Azt hiszem. - Ha gyereknevelési tanácsokra van szüksége, a lehető legrosszabb emberhez fordult. Sose volt még dolgom gyerekkel ezelőtt.
-Ebben a korban még ilyen üveges babakajákat esznek, nem? Miket vettél neki? - Érdeklődően szólok az erkély felé, ha még mindig a rákokat eteti, közben nyitogatni kezdem a konyhában a szekrényeket, a hűtőt, másik kezemben a gyereket tartva, aki kezd elég súlyossá válni.
-Fogd meg, leszakad a karom. - Nyújtom át Angelonak, ha közben visszajött a levegőzésről.
-Közben mesélhetnél nekem mi van abban a levélben. - Kikapok egy üveges bébiételt a szekrényből, majd tálat keresek amibe kikanalazhatom, hogy aztán a mikróban megmelegítsem. Tényleg egész otthonosan mozgok itt.

BEE

Angelo D'Amore imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Iris W. Kingston
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhs52xjtj1tvfras_1280
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhs08L7Bc1tvfras_1280

★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Wendy in wonderland
★ családi állapot ★ :
I'm single, because I don't need anyone to ruin my life. I'm ruining it perfectly on my own (: oops I almost forget! Maybe I'm secretly in love with this asshole
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhse9Ne8k1tvfras_1280
★ idézet ★ :
Doctors can't fix stupid, but we can sedate it.
★ foglalkozás ★ :
ICU+E.R. doctor
★ play by ★ :
Saoirse Ronan
★ szükségem van rád ★ :
Best daddys ever
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhrz2hn5G1tvfras_1280
TémanyitásRe: Adventures of the little D'Amore
Adventures of the little D'Amore EmptyVas. Jan. 07 2024, 10:37


Iris & Angelo
"It's the children the world almost breaks
who grow up to save it."

Milliószor megfogadtam magamban, hogy békén hagyom Irist, hiszen már eddig is sikerült megkeserítenem az életét, azonban mikor elér a tudatomig, hogy rám lett hagyva egy ennyire kicsi gyerek, teljesen bepánikolok, hiszen még én sem tudom elkerülni a bajt, akkor egy kislányt hogy védjek meg mindentől?! Iris jut eszembe azonnal, hiszen rajta kívül nincs itt egyetlen olyan női lény sem, akinek szólhatnék, és akinek nem kellene magyarázkodnom... Kentin más, ő mindent tud, de neki is ott a saját élete, s annyira ért a gyerekekhez, mint én. Semennyire.  
Az idő azonban telik és múlik, Iris sehol, Alessia pedig egyre jobban kezd hozzám ragaszkodni. Eleinte félt, aztán igazából pár óra elteltével már le sem akart akadni rólam, olyannyira nem, hogy csak úgy volt hajlandó aludni, ha magam mellé raktam. Kurva csodálatos. Nem feltétlenül így képzeltem el azt, hogy egy nő feküdjön mellettem... Az ezt követő napon összevásároltam neki minden szart, játéktól kezdve baba kaján át a pelenkáig, de hogy mi az isten picsáját kezdjek ezekkel, arról fogalmam sincs. Hogy a faszomban tartsam mégis életben?!
Szemeim alatt mocskosul mély sötét bőröndök, a hajam megtépázva, így lépek az ajtóhoz, mikor kopognak, nem is gondolva arra, hogy Iris lehet a túloldalán. Reménykedtem még ugyan, de mivel nem jelent meg egyből, így kezdtem elengedni a dolgot, ugyanakkor örültem neki, hogy valaki érkezik, legalább értelmes emberi lényt is látok végre! Mikor pedig megpillantom az ismerős arcot...
- Ahh, légy áldott baszdmeg! - szökik ki hirtelen, gondolkodás nélkül a számon, s akkorát sóhajtok, mintha ezzel most kijött volna az elmúlt nap fáradalma.
- Hello. - köszönök én is végül tétován, s ahelyett, hogy elhúznék az útból, még toporgok egy ideig, mint egy idióta. Csak akkor állok félre, mikor Iris beengedi saját magát.
- Érezd magad otthon! - rúgom be magunk mögött az ajtót, s utána sétálok a nappaliba, ahol mintha egy kibaszott bomba robbant volna. Úgy esek le a kanapéra, mint aki hetek óta nem aludt, és egy háborúból érkezett haza.
- Ez a szarzsák megkeseríti az életem! - mutatok felé, mire az elkezd nevetni.
- Apppa! - mondja pöszén a pár kis foga mögül.
- Nem, nem apa! An-ge-lo! - mondhatok én neki bármit, valamiért megragadt benne, hogy a sok hülye öregasszony meg nőszemély azzal jött oda, hogy engem leapáztak, Alessiát meg megfogdosták. Muszáj volt magammal vinnem mindenhova, és a nők valamiért a szerencsétlenkedésemet látván késztetést éreztek arra, hogy odajöjjenek. Ezzel meg azt érték el, hogy a sok mondogatás hatására engem apázik le ez a kölyök.
- Faszom se tudja, mennyi idős! Így került hozzám. - odacsúsztatom neki a levelet, amit az unokanővérem hagyott. - Szerinted mégis mi a faszt csináljak?! De most komolyan! Hogy a kurva életbe oldom ezt meg baszdmeg?! Nem rakhatom le senkihez, nem vihetem a rendőrségre, muszáj velem lennie, mielőtt még neki is baja esik! De ezt mégis hogy a faszba, Iris?! HOGY?! - teljesen kiakadok, úgyhogy elő is kapok egy cigarettát, behajítom a számba, és egyből rágyújtok. 

Iris W. Kingston imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Adventures of the little D'Amore 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Adventures of the little D'Amore D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Adventures of the little D'Amore 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Adventures of the little D'Amore 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
318
★ :
Adventures of the little D'Amore Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
TémanyitásRe: Adventures of the little D'Amore
Adventures of the little D'Amore EmptyVas. Dec. 31 2023, 10:02

     Angelo&Iris
“...jó pár évig itt lakott, hihetetlen, hogy tényleg elhagyott nincs már őrzőangyalom. De most még: Nem fáj, nem érint, nem zavar, hogy merre meddig ment el, hogyan felejthetett el?! Nem érdekel, hogy most kivel kavar, hogy reggel kinek visz ágyba kávét, én nem irigylem a másét.”

Akárhányszor meglátok egy autót, amely távolodó fényszórókkal, fülsüketítő fékcsikorgatások közepette húzza el a csíkot, eszembe jut, mennyire könnyedén hajított ki a kocsiból, valahol egy külvárosi, kihalt bekötő úton. A történtek óta még csak rá sem bírok gondolni a kifőzdés kínai kajákra, mert nagyjából fél perc alatt elkap az instant bőgőroham. Az a fajta, amit nem vagy képes abba hagyni, ami úgy rázza a tested, mintha valami rakéta szimuláción lennél. Az a fajta rívás ez, amitől eltorzul az egész arcod, és elborzasztóbban nézel ki, mint a texasi rém az aluljárós gyros másnapján, miközben a budin ülve fohászkodik az életéért.
Andrii eltűnt. Mintha elnyelte volna a föld, mintha soha nem is létezett volna. Ez már önmagában nyomós indok volt arra, hogy feladjam ezt az egész felnőttesdit, és inkább haza költözzek az otthon védelmet nyújtó melegébe. Egy darabig még kitartottam sziklaszilárd elhatározásom mellett, miszerint végre leválok apuékról, de a történtek olyan szinten lenyomtak, hatást gyakoroltak rám, hogy éjjelente már fura, valószínűleg csupán a képzeletem által kreált hangokat, zajokat hallottam, és lassan már nem csak a lakásomban, de a kerületben sem éreztem magam biztonságban, az erkélyen lévő virágok elszáradtak, képtelen vagyok akár csak az ajtó közelébe is menni... Szóval, szép lassan minden kipusztult körülöttem, és már nem volt értelme tovább maradnom. Apuék természetesen tárt karokkal fogadtak, s mindamellett, hogy látszott rajtuk, nem igazán értik mi történt -nem mondhattam el az igazat, így rögtönöznöm kellett, s mint tudjuk, a füllentés nem épp az erősségem-, néha olyan érzésem volt, mintha egy kívülálló lennék, egy zavaró tényező. Ide, s tova két éve hogy nem lakom itthon, azóta sok minden megváltozott, és én egy percig sem hibáztattam őket azért, mert nehezen alkalmazkodtak az újdonsült helyzethez. Olykor én se szívesen mentem haza, volt hogy ügyelet után bent aludtam az egyik szabad orvosiban, utána pedig órákat császkáltam plázákban, hogy már csak vacsorára érjek haza. Ha valaki megkérdezné, nem tudnám pontosan megmondani milyen szerepet töltött be Angelo az életemben. Talán több volt, mint barát, mégis szinte alig tudok róla bármit is. Elárult néhány bizalmas információt a családjáról, a helyzetéről, de még mindig nem mondhatom el, hogy jól ismerem őt, és azt hiszem már nem is lesz lehetőségem többet megtudni róla. Neki sejtése sincs erről, de Kentin az egyetlen összekötő szál közöttünk. Úgy is mondhatnám, az informátorom. Nagyon sokáig, ha Angelora gondoltam, a harag, csalódottság, feszültség korábban még sosem látott méreteket öltött bennem. Aztán ez a mérgező egyveleg szépen lassan átformálódott valami mássá, valami sokkal fájdalmasabbá. Frusztrációvá alakult. A frusztrációt pedig a hiánya okozta. Dekoncentrált voltam, és ez szépen apránként a munka rovására ment, így a saját magam megnyugtatására felvettem Kentinnel a kapcsolatot, aki készséggel állt szolgálatomra, annak ellenére, hogy mennyire döcögősen, a kölcsönös szimpátia teljes hiányában indult a kapcsolatunk. Úgyhogy annyi hét találgatás, látványos kínlódás után végre naprakész információim voltak Angeloról, kezdtem megnyugodni, visszavenni az irányítást az életem fölött, erre most itt ez a rohadt üzenet, ami pillanatok alatt kirántotta alólam a talajt.
-Ez most amúgy valami vicc?! - Motyogok teliszájjal a telefonba egy tál salátát turkálva a kórház büféjében, a vonal másik végén Kentin van, akinek valósággal hallom a fejében dolgozó fogaskerekeket.
-Mondom hogy nem az baszki! Tegnap éjjel ott voltam nála, felváltva járkáltunk a gyerekkel, mert úgy ordított, mint a sakál. Nem toom' mi a baja, de azt tudom, hogy ha még egyszer ott kell aludnom, kiugrok az erkélyről. - A tiltó listás szó hallatán félrever a szívem, talán még egy ütemet is kihagy.
-Bocs. Nem úgy gondoltam. - Bosszankodva megforgatom szemeimet, végül a tárgyra térek.
-Hogy a fenébe került hozzá az a gyerek?! Valami önkéntes mentőakciót hajtott végre egy árvaházban, és véletlenül haza vitte? Tőle ez nem lenne meglepő...
-Hallod, fasz se tudja! Állítólag valami rokona hagyta ott, mert benne bízik egyedül. Tudod milyen a családja, tuti mesélt már róla.
-Akkor sem értem hogy jövök én a képbe, főleg azok után ahogy elváltunk. Különben is, annak a gyereknek az anyjára van szüksége.
-Nem tudom, semmit nem tudok, csak annyit, hogy én addig nem megyek át hozzá ameddig az a bömbölő szarzsák ott van nála. - Még annyi kérdésem, mondandóm lenne a dologgal kapcsolatban, de Kentin azt már nem várja meg, egyszerűen bontja a vonalat, én pedig a nap hátralévő részében lassan belefúlok a kételyekbe, a fel nem tett és megválaszolatlanul maradt kérdéseimbe. Ha épp akad egy kis nyugalmam, többször is, újra és újra átfutom Angelo üzenetét. Mintha ez megoldás lehetne a fennálló problémára. Mindamellett, hogy simán el tudom képzelni róla, hogy egy újabb őrültségbe keveredett, aminek a tárgya jelen esetben egy ártatlan gyerek, sokszor támadnak fojtogató ellenérzéseim a dologgal kapcsolatban. Az egész annyira nonszensz, annyira valótlan! És mégis mit vár tőlem?! Hogy majd azok után, ami történt, egy boldog, készséges mosollyal az arcomon bekopogok az ajtaján este, munka után, hogy egy éles fordulatot vegyen a kapcsolatunk, és együtt neveljek vele egy nevesincs gyereket?!
Ám ahogy közeledett a műszakom vége, egyre többször eszembe jutottak. Egyre többször kondult fel bennem a lelkiismeret, a bűntudat, hogy mennem kell. Legalább csak egy fél órára ugorjak be, csak hogy lecsekkoljam hogyan boldogul, mindenki életben van-e... De az igazság az -amit még magamnak sem szívesen vallok be-, hogy látni akarom őt. Egészen idáig, majdnem mindennap azon gondolkoztam mégis hogyan tudnék kivitelezni egy találkozót vele, erre a lehetőség egy gyerek formájában az ölembe hullik, és én hülye lennék nem élni vele...
Írtam apuéknak egy rövid, lényegretörő üzenetet, hogy ma az egyik barátomnál alszom -ami tulajdonképpen nem is akkora hazugság, mint amennyire gyötör miatta a bűntudat-, és elindultam. Úgy is mondhatnánk, bele az ismeretlenbe. Manhattan utcái ilyenkor este még hátborzongatóbbak, mint általában, az ünnepi fények, a karácsonyra történő hangolódás, a kivilágított kirakatok ellenére is. Ismerős az útvonal, amin haladok, szinte már csukott szemmel is odatalálnék a célomhoz. Eszembe jut, amikor az egyik sikátorban, hulla sápadtan, a láztól verejtékezve megszólított, emlékszem mit hallgattam akkor éppen, és hogy mennyire féltem, ugyanakkor mégis aggódtam, hogy mi lesz vele, egyáltalán túléli-e. Valahonnan, az esti tömeg, dudaszó, káromkodások zajából kihallatszik egy ismerős, karácsonyi dallam, és ezen mosolyognom kell. Az utóbbi évek karácsonyai koránt sem voltak átlagosnak mondhatóak a számomra, és nagyon úgy néz ki, az idei sem épp arról fog szólni, hogy degeszre zabálom magam, és összekuckózva apuékkal a kanapén, kábé végig bőgöm az Igazából szerelmet. Mondjuk még bármi lehet...
Mikor elérek a már oly' ismerős, néhány fokból álló lépcsősorhoz és bejárati ajtóhoz, megkönnyebbülve látom, hogy ezennel senki nem tört be a lakásba, nincs minden felforgatva, bár, ha tényleg igaz, hogy Angelo napok óta egy gyerekkel vívódik, könnyen meglehet, hogy minden a fejetetején áll odabent. A szívem hevesebben kezd dobogni, térdeim meg-megremegnek, amint elindulok felfelé a lépcsőkön. Már vagy két hónapja nem láttuk egymást, nem beszéltünk. Fogalmam sincs milyen lesz a viszontlátás, hogy képesek leszünk-e onnan folytatni mindent ahol abba hagytunk. Percekig csak állok az ajtónál, homlokomat a hideg fának támasztva, szám egyik sarka félmosolyba rándul, amint gyerek hangot vélek felfedezni bentről. Harmadik nekifutásra sikerül csak bekopognom, s annak ellenére, hogy az ajtó minden bizonnyal nyitva van, nem nyomom le a kilincset, ameddig ezt a másik oldalról meg nem kísérli Angelo. Mikor aztán nyílik az ajtó, és ott áll Ő, teljes valójában, földbe gyökerezik a lábam. Nagyon résen kell lennem, hogy a bennem tomboló, vegyes érzések ne ülhessenek ki az arcomra, a szemeim valószínűleg mégis elárulnak minden igyekezetem ellenére... Csak bámulok fel rá szótlanul, mint aki éppen megpillantotta a kis Jézust a jászolban. Mintha a világ egyik csodája lenne, pedig rohadtul haragudnom kellene rá. Valójában itt se kéne lennem. Mégis hülyét csinálok magamból. Újra meg újra...
-Szia! - Motyogom végül, miután a gyereksírás kizökkent abból a transzból amibe imént estem... Elnézek a válla felett, vagyis, méretbeli különbségeinket tekintve, inkább valahol a hóna alatt, majd egy "szabad lesz?" pillantással félre tessékelem őt az útból, ledobom a hátizsákom, kabátom, s máris térdre ereszkedem, amit a kislány szinte rögtön érzékel is, és az égtelen sírása hamarosan csendes hüppögéssé, nyöszörgéssé alakul. Megfogok egy, a kezem ügyébe került csörgőt, és megrázogatom, mire kíváncsian forgatni kezdi a fejét.
-Mennyi idős? Van már egy éves?! Hogy került hozzád? - Nézek hátra Angelora a vállam felett. Nagyobb részletekben már ismerem a sztorit, de nem tudhatja meg, hogy beszélek Kentinnel. Ráadásul róla...

BEE

Angelo D'Amore imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Iris W. Kingston
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhs52xjtj1tvfras_1280
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhs08L7Bc1tvfras_1280

★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
Wendy in wonderland
★ családi állapot ★ :
I'm single, because I don't need anyone to ruin my life. I'm ruining it perfectly on my own (: oops I almost forget! Maybe I'm secretly in love with this asshole
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhse9Ne8k1tvfras_1280
★ idézet ★ :
Doctors can't fix stupid, but we can sedate it.
★ foglalkozás ★ :
ICU+E.R. doctor
★ play by ★ :
Saoirse Ronan
★ szükségem van rád ★ :
Best daddys ever
★ hozzászólások száma ★ :
111
★ :
Adventures of the little D'Amore Tumblr_inline_plhrz2hn5G1tvfras_1280
TémanyitásAdventures of the little D'Amore
Adventures of the little D'Amore EmptySzomb. Dec. 30 2023, 20:53


Iris & Angelo
"It's the children the world almost breaks
who grow up to save it."

Az első pár nap még túlságosan nyomasztó volt ahhoz, hogy könnyedén merüljek el az álmok világában, hiszen annyira zsúfolt volt az elmúlt pár hét, hogy az agyam képtelen volt kikapcsolni. Miközben hol a plafont bámultam, hol a függöny szélén beszűrődő lámpa fénycsíkját, felszöktek bennem az emlékek. Láttam a hasamon tátongó elfertőződött sebet, láttam a sápadt, megviselt arcomat visszanézni a tükörből, láttam magamat az elhagyatott gyárépület koszos matracán feküdni, s ahogy minőségi strici ruhában szeljük át a várost, majd a hotelt. Láttam Igort vagy ezerszer is, ahogy zuhan lefelé, s akárhányszor gondoltam ezt végig, sosem képzeltem azt, hogy nem így végződik az esténk. Minden verzióban ő volt a halott.
Azonban minden egyes képzelgésem mögött ott volt még egyetlen arc. Iris. A bűntudat talán még inkább elhatalmasodott rajtam, miután egész egyszerűen kidobtam őt az autóból. Én kevertem bele ebbe az egészbe, s bár az ő lelke volt olyan tiszta, hogy nem hagyott magamra a körülmények ellenére, mégis én vagyok a hibás mindenért. Úgy érzem, hogy kihasználtam őt, s hiába próbálom magam azzal vigasztalni, hogy kellettek neki ezek az események ahhoz, hogy kivirágozzon, valójában ez az egész sokkal sötétebb annál, mint aminek én gondolom. Elvégre én ebbe születtem. A gyermekkoromtól kezdve végigkísért a halál, a kegyetlenség, az adrenalin, neki pedig pár nap alatt teljesen megváltozott az élete, s nem is gondoltam bele abba, hogy milyen hatással lehet rá egy ilyen kegyetlen gyilkosság. Hiába, könnyen hozok meggondolatlan döntéseket, és könnyen cselekedet méregből és felindulásból. És bár le akartam magamban zárni ezt az egészet, Irist is el akartam engedni végleg, de ez egyáltalán nem ment. Nem voltam képes arra, hogy csak úgy elfelejtsem azok után, amit vele tettem. Úgyhogy ráállítottam Kentint, hogy figyelje...
Úgy tűnt, hogy az élete majdnem ugyanott folytatódott, ahol abbahagyta. Látta a kórház felé sétálni, s látta az apjáék házánál is. Látta vásárolgatni, látta sétálni. A fejébe ugyan nem látott bele, de nekem egyelőre elég volt az, hogy él...
Hetek kellettek ugyan, de úgy néz ki, hogy egyelőre az én életemben is megszűntek a túlzott kilengések. Akadnak még most is balhék, de azok egyáltalán nem olyan jelentőségűek, mint egy gyilkosság. S ha már Igornál tartunk, meglepő módon apám dicsérő szavakkal illetett, mikor beszéltünk, hiszen kiiktattam az egyik ellenségét, akivel már meggyűlt párszor a baja. Nem is tudom, mit éreztem, mikor kiszökött a száján az a különös dicséret: büszke vagyok rád, fiam. Én nem is tudom, hogy büszkeséget érzek, csalódottságot, utálatot, vagy bármi mást... Az ilyen alkalmak mindig lefaragnak egy kicsiny darabot a lelkemből, s nincs olyan esemény az életemben, ami visszaadhatná a jó részeket. Ez azonban úgy néz ki, hogy most megváltozik...
Nem túl gyakori, hogy a hajnali órákban kopogás töri meg a csendet, s először azt hiszem, hogy csupán képzelődök, de mikor egy kéz újra az ajtómat üti, akkor egyből kiugrok az ágyból. Az ajtó kukucskálóján át nem látok senkit, így mikor résnyire kinyitom, a baseball ütő azért ott van a kezem ügyében, amit azonnal fellökök, mikor meglátom azt a valamit a lábtörlőn...
- Egy gyerek?! - nem szokásom magamban beszélni, de úgy csattanok fel hirtelen, hogy majd’ szívrohamot kapok. Egy nagyobb hordozóban ott les felém rikító szemekkel egy gyerek, mellette pedig egy kisebb bőrönd pihen, amire egy levél van ráfüggesztve. Igazából bőséges percek is eltelnek azzal, hogy csak toporgok az ajtóban, és azt sem tudom, hogy mit csináljak. Csak akkor mozdulok komolyabban, mikor legörbülnek a kislány ajkai, és olyan sírásra zendít rá, hogy az egész utca tőle lesz hangos. Éhes? Vagy beszart?? Vagy szomjas??? Vagy fáj valamije????
Teljesen lesápadtan viszem be a nappaliba a bőrönddel együtt, és mivel fogalmam sincs, hogy hány éves lehet, mi a baja, ezért a kezébe nyomok egy megmaradt fokhagymás pirítóst, hadd rágja! Szerencsére ez lefoglalja épp annyira, hogy el tudjam olvasni a hozzá csatolt levelet...
...melytől őszintén nem kell sok, hogy a földön kössek ki és szörnyet haljak. Hatalmas a családunk, millió rokonom létezik, de soha, egyetlen pillanatra sem gondoltam volna, hogy az unokanővérem, Fiorella szó szerint rám fogja hagyni a kislányát, aki elvileg Alessia névre hallgat. Mert hogy én vagyok az egyetlen, akiben megbízik... És olyan dologba keverték bele, amiből nem biztos, hogy ki fog mászni élve, és biztonságban akarja tudni a kislányát... Velem?!?! Pont velem?!?! Nem garantálja, hogy valaha is visszatér, és szeretné, ha én lennék Alessia apja. Mivan??? Hogy mi a fasz van??? Elkezdek fel s alá mászkálni a nappaliban, s végül teljes kétségbeesésemben egyetlen személy jut eszembe, aki lehet, hogy elküld a bús picsába... De másnak nem szólhatok azzal, hogy “te figyi, hirtelen lett egy gyerekem, mi a faszt csináljak vele?!”. Úgyhogy remegő kézzel készítek a sűrű, fekete hajú, tengerkékszemű kislányról egy képet, és bár hezitálok kissé, de végül elküldöm Irisnek az üzenetet: “Ez itt volt az ajtóm előtt, mi a faszt kezdjek vele?! A rendőrségre nem mehetek, mert KONKRÉTAN rám hagyta az unokanővérem! Segíííííííííííííts!!!!!!!”
A pánik nem gyengén érződik ki a betűk mögül. Mi baj történhet? Maximum elküld Iris melegebb éghajlatra... Ám ha van szíve... Akkor meg fog jelenni úgyis.  

Iris W. Kingston imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
Adventures of the little D'Amore 3675886080e56077461d360e94e1c80e
Adventures of the little D'Amore D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
Adventures of the little D'Amore 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
Adventures of the little D'Amore 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
318
★ :
Adventures of the little D'Amore Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
TémanyitásRe: Adventures of the little D'Amore
Adventures of the little D'Amore Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Adventures of the little D'Amore
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
»  New York adventures from Africa
» The Strange Adventures of Inspector Rex
» sister adventures #miraniss

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan-
Ugrás: