New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Lambert Schultz
tollából
Ma 22:33-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 22:13-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 22:05-kor
Tiger Kareem Abbar
tollából
Ma 22:00-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 21:05-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 20:57-kor
Dawn Gilberson
tollából
Ma 20:26-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 19:15-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 19:04-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Jelige: Zimbabwe
TémanyitásJelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptyPént. Jún. 11 2021, 17:49


Ciara & Javier
Olykor messze kell menni, hogy megismerhesd önmagadat.
Hogyha visszagondolok az elmúlt három hónapra, azt kell mondanom, hogy szinte észrevétlenül robbant be a mindennapjaimba Ciara személye, akivel először csak futólag váltottunk pár szót, majd egy kósza ötlettől vezérelve összeszedtem a bátorságomat és megkértem Carment, hogy adja meg az elérhetőségét. Így kerültem kapcsolatba messengeren azzal a fantasztikus nővel, akivel az elmúlt hetekben szinte nem telt el nap, hogy ne váltottunk volna információt. Meg is volt a közös téma már első szóváltások óta, s az egész kommunikációnk olyan természetesen folyt, mintha csak régi ismerősök lennénk, amihez természetesen mindkettőnk személyisége közrejátszott. Ha valamelyikünk egy kicsit is zárkózottabb, talán most nem tartanék a tizennegyedik órámban a United Airlines boeing 787-es járatán a Dél-afrikai Köztársaság légkörébe belépve. Tizenhat órás repülőút azért próbára teszi az embert, de ahogy süllyedni kezdünk és a felhők alá érünk, egyre izgatottabbá válok.
Ciara üzenetére először nem is tudtam, hogyan reagáljak. Állatmentés Afrika déli részén még számomra is annyira elérhetetlennek bizonyult, hogy már-már a magyarázkodást kezdtem magamban megfogalmazni. Majd feltettem a kérdést: Miért is ne? Ha már úgyis a reggeli kávémat szürcsölgettem a munkahelyem irodájában, miért is ne kérdezhettem volna meg a főnökeimet, hogy elengednek-e két hét szabadságra a közeljövőben? Mivel már nem vagyok hivatalosan marketingvezető, nagyobb szabadságom van, ezt még nekem is meg kell szoknom, de aki nem nyitja ki a száját, nem is ér el sikert. Sikeresen kikértem magam, így közel két órával Ciara kérdése után egy halom üzenet elején az alábbi kifejezés állt: Benne vagyok!
Kétségtelenül benne, nyakig az ismeretlenben, de ez nem ijeszt meg, sokkal inkább felpezsdít. Nem voltam még Afrikában, holott a világ számos pontján megfordultam már, s régi bakancslistámon szerepelt a vad Afrika. De nem csak a kaland miatt izgulok, azt hiszem. Ciaraval még nem volt lehetőségem a Greenpeace rendezvényen megejtett pár perces találkozáson kívül személyesen beszélgetni, mégis úgy érzem, hogy az elmúlt három hónap alatt nagyon jól összekovácsolódtunk. Ezúttal pedig nagyon úgy tűnik, hogy életünk talán legnagyobb kalandján láthatjuk egymást újra, immáron már nem csak futólag.
Ahogy a modern dreamliner repülőgép földet ér a johannesburgi repülőtéren és kinyílnak az ajtók, megcsap az afrikai levegő. Nem ide jöttem, nem a Dél-afrikai Köztársaság a célpontom, ez csupán az átszállási pont, ahonnan Zimbabwebe még egy másfél órás repülés vár rám, szerencsére nem túl hosszú átszállási idővel. Kimerült vagyok, de hiába érintenek meg a fáradtság és a még nem egészen eluralkodó jetlag első nyomai, a kedvem törhetetlen.
Közel öt órával később már a taxiban ülök Bulawayo városán belül a hotel felé haladva kicsivel délután négy óra után. De miért is vagyok én pontosan Bulawayo városban, ahol az egzotikum, mint kifejezés új értelmet nyer számomra látva az itteni világot és embereket? Elterjedt a hír, hogy Zimbabweben fiatal elefántokat fognak be, majd idomítják szörnyű körülmények között, hogy azokat a szafari kirándulások alkalmával használatba vegyék, s biztosítani tudják a sikerélményt a turisták számára, kik azért fizetnek, hogy az állatokat a vadonélő környezetükben láthassák akárcsak egy pillanat erejéig. A valóság azonban pont olyan, mint a bálnanéző túrák: közel sincs garantálva, hogy láthatjuk is őket. Noha ez bálnanézésnél talán jobban elfogadható, hiszen általában nem a bálnák a fő látványosságok azokon a helyeken, ahol ilyen programokat szerveznek, ám Zimbabwe a szafarira épült, az országot nagyrészét a turizmust tartja fent, érthető valamennyire, hogy garantálni akarják a vendégeknek azt, hogy miért is éri meg országukba jönni.
Mindeközben azonban egyáltalán nem elfogadható a valóság, amit próbálnak elfedni. Egy kicsit utána néztem az ország politikájának, tájékozódtam azon túl, hogy az állatvédő szervezet a programhoz csatlakozottaknak külön online meetingeket szerveztek, hogy egy felkészült és összetartó gárda érkezhessen meg Afrikába. Mint kiderült ezeken a meetingeken, nem kis akcióba cseppentem bele. Biztos vagyok benne, hogy Ciara pontosan tudta, hogy mire jelentkezett, ez rólam ennyire nem mondható el, de minél inkább beljebb kerülök a sűrűjébe, annál inkább érzem azt, hogy amiben ezúttal részem lesz, az valóban egy életre szóló kaland.
Nem csak arról lenne szó, hogy odamegyünk, elkötjük az elefántokat és szabadon engedjük őket, ennek komoly jogi háttere van, amik a napokban zajlanak le. A mi csapatunk nem ezen ügyvédek és ügyészek táborát képviseli, arra természetesen nem lehetett volna jelentkezni önkéntesként, mi a munka fizikai részét segítjük kivitelezni. Hogy pontosan mi lesz, hogy lesz, azt még én sem tudom, de a holnap reggeli köszöntő beszélgetésen, eligazításon mindent tudtunkra fognak adni az illetékesek.
De holnapig még van idő megismerkednem a várossal, persze mindenekelőtt elfoglalnám a szállásomat és ennék egy jó laktatósat. A kötelező oltások közben beszélgettem az orvosommal, aki szintén járt már Dél-Afrikában és ő ellátott pár tanáccsal, többek között ételeket is ajánlott nekem. Ami a közlekedést illeti, valóban egészen kevesen beszélnek angolul ahhoz képest, hogy brit gyarmat volt majdhogynem még negyven évvel ezelőtt is.
A hotel, ahol a tagok szállnak meg egészen meglepő benyomással van rám, a helyi állapotokhoz képest nagyon modern, de még azt is ki merem jelenteni, hogy New York belvárosában is megállná a helyét. Nyílik az üvegajtó, amin egy bőrönddel, egy sporttáskával a vállamon és egy mindennel felszerelt hátizsákkal a hátamon lépek be. Kikérem a szobámat, s belépve annak ajtaján úgy esek az ágyra, mint a dőlő fatörzs, amit kivágnak. Most tényleg a világ végén vagyok. Puerto Ricoban nőttem fel és még így is azt állítom, hogy az a trópusi kis sziget az itteni közérzetemet nézve akárcsak Európa közepe lenne.
Kicsivel később írok üzenetet Ciaranak, hogy megérkeztem, itt vagyok a hotelban és amennyiben ő is már megérkezett, esetleg vacsorázhatnánk együtt. Addig is összeszedem magam, megmosakszom és mihelyst egészen felfrissültem a sok órás utazás után, előre megyek, hogy szemügyre vegyem a hotel éttermét. Leliftezek, majd a táblákat követve nem tart sokból beérnem az étkezőbe, mely roppant hangulatos a maga afrikai motívumaival.
Foglalok kettőnknek asztalt, noha abban a pillanatban, ahogy leülök a székre a kikért két pohár víz mellé, az ebédlő ajtajánál megpillantom azt a nőt, akit eddig túlnyomúrészt csak képen, esetleg videóchaten láthattam. Nem tudom elrejteni hatalmasra húzódó örömteli mosolyomat, de miért is tenném? Felállok, hisz így tartja az illem.
- Szia! Nagyon örülök, hogy találkozunk… újra? – nyújtom felé kezemet, ám egy kicsit zavarban vagyok, azt hiszem. Interneten keresztül már-már szorosnak is mondható barátság alakult ki köztünk, így látni – ismételten – teljes valójában Őt, kinek kisugárzása már New Yorkban is rendkívül megfogott, egy kicsit visszafogottságra késztet. Mégis csak harminchárom éves vagyok, nem ölelhetek meg egy közel korombeli nőt, még ha az is lenne a megfelelő nonverbális jele az örömöm mértékének.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptyVas. Jún. 13 2021, 19:56


Javier & Ciara


“Ha valaki keresztezi az utunkat, mindig hordoz valamilyen nekünk szóló üzenetet. Véletlen találkozások nincsenek.” Zimbabwe

"Nem hiszem el, hogy elutaztál. Csalódtam benned." Legyűröm magamban a vágyat, hogy fásultan felsóhajtsak, helyette csak ráejtem a paplanra a készüléket. A hófehér hullámokba süppedve, kimerülten, átutazva az utóbbi napot, nem marad már energiám arra, hogy válaszoljak Diego üzenetére. Attól tartok, hogy ha átveszem az ásót és én is tovább mélyítem a kettőnk gödrét, soha többé nem mászhatok ki onnan... És ő sem. Lehet, hogy így is ott maradunk, de nem mondok olyat, amit egyszer majd megbánhatnék. Vele ellentétben, én odafigyelek rá, hogyan beszélek hozzá, mit írok, mit ejtek ki a számon. Ez az egyik oka annak, hogy nem válaszolok neki.
A másik ok, amiért nem teszem, perpillanat sokkal közelebb van hozzám. Valahol már ezek között a falak között. A gondolat görbét varázsol a szám sarkába, felfelé íveli azt. Az ujjaim még zongoráznak az egyik gyűrődés fölött, csak azután veszem fel ismét a telefont, hogy válaszoljak Javier üzenetére és elfogadjam a vacsora meghívást, mindezt olyan tárgyilagosan téve, hogy tudjam a válaszom majd megnevetteti. "Tűszoknyában leszel? Alkalmazkodok! Egy óra múlva? Sietek!" - még magam is sikerül megnevettetnem, ha belegondolok, hogy szinte idegen és elég csak rá gondolnom ahhoz, hogy ne érezzem a szúrást a szívembe, amit a testvérem okoz.
Kissé még mindig bánt, hogy nem kérdeztem rá Carmenre, haragszik-e rám, amiért elhívtam a barátját. De hiszen ismer, tudja, hogy nem vagyok az a típus, aki elfalja mások párjait, ráadásként azt is tudnia kell, őt mennyire szeretem! Sosem tennék semmi olyasmit, amivel megbánthatom. Ha pedig Javier igent mondott, minden bizonnyal megbeszélték ezt a 'kis' kiruccanást. Telefonon olyan üres, lélektelen lett volna rákérdeznem, talán még félreérthető is - így azt terveztem, hogy majd személyesen kezdek bele a monológomba, puhán tapogatózva csak, hogyan sikerült tálalni. Ha nincs vihar a fejünk fölött, én ugyan nem szítom!
Még számomra is furcsa, hogy ilyen rövid időn belül sikerült annyira megszoknom Javier virtuális jelenlétét, hogy ő legyen az első, aki eszembe jut, ha társaságra vágyom Afrikába. Van pár támogató barátom és ismerősöm, de a rengeteg cikk és a fiú lelkesedése az ügy iránt valamiért elhitette velem, hogy nem lesz belőle baj, ha megkérdezem. Igaz, hogy miután elhívtam, még négyszer vissza kellett olvasnom az üzenetem, hogy felfogjam, tényleg elhívtam. Azt pedig, hogy igent mondott rá, hétszer is. És utána már nem maradt más, csak a tervezgetés. Szégyellem bevallani, hogy eszembe sem jut a kettejük (ő és a Carmen) kapcsolatával foglalkozni közben. Illett volna! Belátom én is. De annyira jönni akartam, és annyira akartam, hogy távolságot tudjak Diego és köztem, és Pedro és köztem is. És ha őszinte szeretnék lenni,  - legalább magamhoz - bevallanám, hogy egy egészen kicsit vágytam is rá, hogy a srác, aki ennyire megértő és kedves, akivel sikerült ilyen könnyedén hullámhosszra tévedni, picit mellettem legyen és elterelje a figyelmem a sok rosszról. Szörnyű vagyok, tudom!
Lassan, már szinte vontatottan emelkedem fel az ágyról, hogy a tükör elé lépve végig nézzek az utazás során összegyűrt külalakomon. Nevethetnékem támad a gondolattól, hogy hol vagyok, és hogy mi a feladatom! Mennyi emlék, kaland és élmény vár! Kiszélesedő mosollyal túrom fel a bőröndöm. Kipakolom a mütyürjeim, hogy otthonosabbá tehessem a szobát. Ha elkészültem vele, a fürdőszobában töltöm el a következő szűk fél órámat. Ha képes vagyok úgy belenézni a tükörbe, hogy elégedett legyek, kócos, már szinte szanaszét szálló tincseimre, akkor hivatalosan is engedélyezem magamnak a kijárásomat.
Részt vettem már zöld-rendezvényeken, és segítettem már menhelyeken, állatokon, sokszor. De soha - egyszer sem - gondoltam rá, hogy majd eljutok Afrikába, és olyan pompás és óriás szépségekkel tölthetem az időmet, mint amilyenek az elefántok is. Három hosszú hónap végére értek a dolgozók és a gondozók, a jogi osztály és mindenki, aki eddig küzdött értük. Szörnyű, számomra felfoghatatlan körülmények közül kellett őket kimenteniük, arról nem is beszélve, hogy egy bika életét már nem pótolhatja semmi...
Megtiszteltetés, hogy megismerhetem ezek az embereket és segítő kezet nyújthatok, amikor végre szabaddá válhatnak a csodalények. Hosszú utazásra kell felkészítenünk őket, ráadásul még el kell nyernünk ez idő alatt a bizalmukat is, hiszen sokunkat nem ismernek még. Alig várom, hogy feltárjam a szívem nekik!
Az utolsó öt percet arra használom, hogy a mini teraszomról vegyek egy pillantást a tájra. Elképesztő, milyen messzire eljöttünk otthonról! Már New York is megviselte azt a részem, amelyik annyira nagyon ragaszkodik a spanyolhonhoz. Szeretek utazni, imádok világot látni! Ennek ellenére, minden világjárásom közben át kell esnem azon a bizonyos holtponton, amikor belesajdul a lelkem, hogy olyan távol vagyok... Talán most másképp lesz! Most én akartam elutazni, és most Javier itt van velem! Nem vagyok egyedül.
A következő pillanatban már az alkalmazottaknak köszöngetek, úton az étkezőbe. Széles mosollyal nevetek rájuk, nem rejtem véka alá, mennyire szimpatikus nekem a hely és ők maguk. Amint leérek a terembe, megcsapja az orrom a rengeteg új és ismeretlen illatvilág. Miközben végig vezetem pillantásom a vacsorázókon, megpillantom Javiert is. Egy pillanatra ínamba száll a bátorság; Vajon élőben is sikerül megtalálnunk egymásban meglelni annak a barátnak a társaságát, akire a virtuális térben már rátaláltunk? De ahogy látom a mosolyát, a lábaim anélkül indulnak felé, hogy én ezt észre venném, vagy tovább gondolnám.
Oda lépve az asztalához, elnyílnak ajkaim, de megelőz. Fültől fülig érő mosollyal bólogatok. - Szia! - vigyorgok rá őszintén az örömtől. Jó érzés, hogy egy ismerős áll szemben velem, egy idegen helyen. A kézfogás gesztusát látva kissé meglepetten reagálok, de nem zárkózom el tőle. Talán furcsa is lenne, ha a barátnője rokonát ölelgetné, igaz? Karcsúsodik a mosolyom, ahogy belesimítom tenyerem az övébe, és finoman kezet rázunk. - Én is örülök, hogy eljöttél! - elhúzom a kezem, és már helyet is foglalok szemben vele. - Hogy érzed magad? Minden rendben a szállással? Tudtál pihenni? - fogalmam sincs, miért beszélek ilyen sokat. Általában szeretek beszélni, de most úgy érzem, hogy az idegességem teszi ezt. Talán érthető! Szemtől szemben nem volt alkalmunk még társalogni. Lehet, hogy a hangom irritálni fogja?! Inkább elhallgatok, és csak kedveskedő mosollyal fürkészem, várva a válaszait. Közben persze töröm a fejem, hogyan kérdezzek rá Carmenre. A tekintetem aztán a hozzánk lépő felszolgálóra terelődik, akitől első körben én csak vizet kérek.
- Azt hiszem, ma nem kell altató egyikünknek sem... - mosolygok rá derűsen. Ha belegondolok mekkora út áll mögöttünk, nem lenne meglepő, ha a városnézési szándékaimból nem lenne semmi. Vajon neki mennyi energiája maradt? És ami fontosabb, remélem nem fogja megbánni, hogy eddig elutazott! Szeretnék tenni érte, hogy jól érezze magát. Fontos nekem, hogy így legyen!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptyVas. Jún. 13 2021, 21:46


Ciara & Javier
Olykor messze kell menni, hogy megismerhesd önmagadat.
Rengeteg óra van mögöttem, amiket javarészt csak üléssel és tanakodással töltöttem, így mire lehetőségem van lehuppanni a hotelszoba ágyára, már csak két dologra tudok gondolni: mikor tudok bármilyen kiadósabb ételhez jutni és Ciara vajon a hotelben tartózkodik-e már? Utóbbit hamar meg is érdeklődöm, a kapott válaszra pedig széles mosollyal nyúlok a billentyűzethez.
„Ha ez az itteni divat, én szívesen alkalmazkodom” – küldöm el a választ, majd beletúrok a google rejtelmeibe, hogy ugyan mi is az a tűszoknya és vajon mennyire lopott ötlet ez a Hawaii fűszoknyától. Az a probléma, hogy erről az országról kevés adat létezik a turistahelyeken kívül, ugyanakkor ez örömmel is tölt el, hiszen ha egy országot, régiót meg szeretnék ismerni, akkor menjek el oda és tapasztaljam meg a bőrömön, mintsem nézzem rongyossá az internet összes szegmensét, még ha így valóban a világ végén érezhetem is magam. Anyám emlegette mindig azt, hogy: „Fiam, bárhol is legyél, ne feledd, mindannyian ugyanazon Nap alatt vagyunk”.  
Érdekes, de ez az utazás több számomra, mint puszta állatmentés. Bár még az akció ezen része nem kezdődött el – ez vár a holnapi napra -, ma is van egy nagy esemény, mégpedig az első rendes találkozásom Ciaraval, amely legalább annyira, ha nem még jobban izgatottá tesz, mint maga a küldetéstudat. Ritkán van lehetőségem egy ennyire rokonlelkű személlyel találkozni, pláne nem egy másik nemmel, így ez az élethelyzet meglepően új számomra, figyelmeztetnem is kell magamat, hogy „nyugalom, elég csak teljesen önmagam lennem ahhoz, hogy nagyszerű beszélgetések legyenek közöttünk, pont mint ahogy írásban történtek”. Ennek ellenére van bennem egy kis megfelelési kényszer, amit a múltamban történt kellemetlen tapasztalatok aggatnak rám, teljességgel irreleváns módon.
Noha tűszoknyát nem tudtam szerezni, azért egészen csinosan, de azért mégis csak egyfajta Afrikához méltó laza öltözetben megyek le az étkezőben asztalt foglalni. Örülök, hogy én érkezek meg elsőre, ezt egyébként így is terveztem szándékosan, igyekeztem egy kicsivel korábban érkezni, holott Ciara nem adott nagy egérutat, hisz amint leteszem hátsómat a székbe, már pillantom is meg Őt.
Nem kicsit szociális embernek tartom magam, még munkám – mindkét munkám – esetéről is elmondható, hogy megszokhattam az emberek közelségét, az új kapcsolatok kialakítása sem idegen tőlem, csakhogy ezúttal Ciarat meglátva még jobban ellep az öröm mellett a jófajta izgulás. Mintha csak nehezen tudnám elhinni, hogy akivel egész három hónapja beszélgettem, ő most itt áll előttem és továbbra is olyan szimpatikus kisugárzással bír, ami kellemes érzést kelt bennem.
Ha őszintén hagynám testemet mozogni, akkor öleléssel köszönteném, ám mint általában hasonló helyzetben, úgy most is valamiért megszeppenek a túlzott közvetlenségtől. Én hajlamos vagyok rá, de tudom, hogy másoknak ez nem teljesen elfogadható és abból sosem lesz baj, ha nem súrolom mások intimszféráját első adódó alkalommal. Például Carmen is ilyen tekintetben elsőre merevebb volt, kellett jó pár hónap nekünk is ahhoz, mire egy nem túl szoros ölelés született közöttünk, Ciara pedig bár sokkal lazábbnak, flexibilisebbnek, ha úgy tetszik, belevalóbbnak tűnik, mégsem tudok elvonatkoztatni a ténytől, miszerint ők bizony rokonok.
- Ha nem küldted volna el azt a hirdetést, lehet sosem, vagy csak sokára tudtam volna kipipálni a bakancslistámon szereplő "Afrika" pontot. – Nem tudom miért, de tényleg nem gondolkoztam azon, hogy én felkerekedjek és elmenjek Afrikába, lehet a sűrű munkám miatt is, holott mint kiderült, semmi sem lehetetlen, csak meg kell teremteni rá az alkalmat. Meglehet, ezúttal az alkalom talált meg engem.
- Jól, minden rendben zajlott eddig. Az utazással sem volt semmi gond, azon kívül, hogy nem messze tőlem egy utas annyit ivott, hogy a légutaskísérőknek rendesen meggyűlt a bajuk vele. A szállást is egyből megtaláltam… - Hálás vagyok a kérdésekért, ezek segítenek, hogy én is fokozatosan visszanyerjem az eredeti énemet és levetkőzzem a kezdeti megszeppent Javier átitűdöt. – Pihenni azt speciel még nem volt lehetőségem, de hát üres hassal nem lehet aludni, nem igaz? - mosolyodom el szerényen, habár mi tagadás, tényleg borzasztó, ha korog a hasam miközben próbálnék elaludni.  
- Neked jól telt az utazás? Mikor érkeztél? – kérdezem, miközben már most is kezdek kicsit aggódni, hogy talán túl sokat beszélnék, de épp ezért is nagyon figyelek minden ki nem mondott visszajelzésére. S igen, úgy néz ki, nem tudom megállni még ennek ellenére sem, hogy ne ejtsem ki a bennem megfogalmazódó szavakat. – Tényleg, Spanyolország és Zimbabwe között nincs is időzónaugrás, ugye? Bár gondolom az út neked is jó hosszú és kimerítő volt… – Főleg, ha át kellett szállnia valahol, noha szó mi szó, Európától délebbre vagyunk és nem nyugatabbra vagy keletebbre, így talán egy kicsivel könnyebb lehet, vagy csak semennyit sem látszott meg rajta fizikailag az elmúlt pár óra fáradalma. Én szerintem közel sem nézek ki úgy, mintha New Yorkban hívtam volna el vacsorázni, ha nincsenek is táskák a szemeim alatt, hamarosan meg fognak jelenni, de hát ez a nap ilyen, ezt az utazásra kellett rászánni és még így is irtó boldog vagyok, hogy van lehetőségem ehhez a privát találkozóhoz még a mai - mai? - napon.  
A pincértől átveszem az étlapokat, s rendelünk italokat. Nekem nagyon tetszik, hogy a pincér – ránézésre legalábbis – helyi lakosnak tűnik, a szinte szénfekete bőre és teljes kisugárzása számomra valamiért teljesen más érzést kelt, mintha Manhattanben ülnénk. Ez Afrika, itt a fehér bőr(nek kellene) az idegen(nek lennie), igaz, Amerikában sem tekinthető idegennek a fekete.  
- Az biztos! Mondjuk szerintem ez az elkövetkező napjainkra is mind érvényes lesz. – Csak sejtem, konkrét információm még nincs róla. Közben nézegetni kezdem az előttem lévő étlapot, amelyen az ételek nevei még az én nyelvkészségemet is próbára teszik. – Nem tudom, miért lepődöm meg ezeken az ételneveket azok után, hogy az országot is Zimbabwenek hívják. – Tegye fel a kezét az, aki elsőre megjegyezte a nevet! Én anyámnak Zambibwenek, húgomnak Zimbabenek, az egyik kollégámnak meg talán Zanzibárnak ejtettem ki, utóbbi egyébként nincs távol, úgyhogy azzal nagy butaságot nem mondtam.  
- És hogy van Carmen? Szoktatok mostanság beszélni? – kérdezek rá az unokatestvérekre, hisz mégis csak az ő kapcsolatuknak köszönhetem, hogy ma itt lehetek Ciaraval. Azt tudom, hogy régebben annyira sűrűn nem beszéltek, a „régebben” kifejezés alatt pedig a Greenpeace-es rendezvény előtti hónapokaz értem, hisz azokról van csak tudomásom. Ami pedig engem illet: én az utóbbi három hónapban meglepő módon, de többet beszéltem Ciaraval, mint Carmennel, aminek pusztán az lehet az oka, hogy Carmen munkája miatt sokkal kevesebbet elérhető.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptyHétf. Jún. 14 2021, 00:25


Javier & Ciara


“Ha valaki keresztezi az utunkat, mindig hordoz valamilyen nekünk szóló üzenetet. Véletlen találkozások nincsenek.” Zimbabwe

Nem telik el több, mint pár másodperc az elküldött és az érkező válasz között, aminek láttán halkan kuncogni kezdek. Nem tudom miért, miből tudom, hogy mik azok a viccek, amiken együtt tudunk nevetni. Az a tapasztalatom, hogy két embernek nagyon ritkán azonos a humorérzéke. A vicces-küszöböket valamilyen oknál fogva teljesen másmilyen magasságokra faragták. És ezzel egyáltalán nincs baj a hétköznapokon, valahogyan ráérzünk kivel, mit lehet megosztani, és hol van az a bizonyos határvonal. Mégis, amikor Javiernek írom a béna humorbombáimat, amik talán (egyáltalán) nem viccesek, tudom, hogy a mosolya a kijelzője mögött, őszinte lesz. És ahogy most is olvasom a választ, megcirógatja a lelkem, hogy ez a csupaszív fiú itt van, és mellettem lesz, résztvevője lesz a kalandnak! Semmi baj nem érhet! És ezért örökké hálás leszek Carmennek! Hogy elengedte őt ide és megbízik bennem.
Az ujjaim neki lendülnek, hogy valamiféle választ írjak vissza, de végül inkább nem teszem. Először is, mert első körben az jut eszembe, hogy kókuszdiót kellene kerítenem, ha én is belevágnék ebbe a hagyományőrző(?) szerelésbe. De amint ezt leírom, rosszul érzem magam. És nem nehéz kitalálni, hogy miért. Ha nem lenne a rokonom párja, akkor is túl intim lenne három hónap után egy ilyen tréfa.
Azután hősiesen lekopogják ujjbegyeim a nagy vallomást, miszerint az Oroszlánkirály mese inspirálta az ötletem. És végül olyannyira belemerülök a válaszba, hogy elszégyellem magam, látván, sikerül összezagyválnom körülbelül hat mondatot ebből a butaságból. Túlságosan buzgónak tűnik, ahogy taglalom, mennyire nem fair, hogy megvezettek bennünket! "Afrikában hawaii szerelésbe bújó szurikáta? Arról nem is beszélve, hogy malacpajtás szerelésére nem emlékszem, csak az almára a szájában! Vajon hány szabályt szegnénk egy ilyen szerelésben itt?" Sebesen megcsóválom a fejem és csak visszatörlök mindent, letéve a készüléket. Egyedül abban bízom, hogy Javier semmit sem vesz észre ebből az egészből. Miért is figyelné, hogy írok-e?
Nem tudom megérteni, miért vésődik be olyan mélyen a pillanat, ahogy meglátom őt. Mégis, az őszinte mosoly, ami által kimutatja, hogyan érzi magát abban a percben, amikor meglát - úgy érzem, fontossá válik. Vannak élethelyzetek, amiket akaratlanul elraktároz a tudatom. Nincs befolyásom fölötte, nem is értem az okát, de percre és helyzetre pontosan vissza tudok emlékezni rájuk. Egyszerűen átjár egyfajta bizsergés, és tudom, hogy ez a pillanat is ilyen lesz. Egy emlék, ami örökké visszalátogat majd hozzám. Tükörtekintet, nem azért, mert az illem, vagy az akarat kényszeríti rám, nekem is fülig ér a szám, ahogy megpillantom őt itt. New Yorkban nem volt alkalmam, sem lehetőségem igazán megnézni a vonásait, megismerni őt. És persze, az internet tökéletes búvárkodási lehetőséget biztosít a mások életében való merüléshez, de én nem szeretem képekről megismerni a másik ember arcát. Hiányzik a hang, a gesztus, a nevetés, és az, amit egyetlen kép sem mutathat meg, nincs az a technika, ami megfoghatná; Ahogyan a lélek örömében csillog...
Nem hiszem, hogy meg kellene ingatnia a nyugalmat és az állandó nyílt személyiségemet ennek a találkozásnak, mégis úgy érzem, tétje van. Nem csak Carmen miatt, persze őmiatta is fontos nekem, hogy Javier jól érezze magát. De amiatt is, mert az, akivel a globális világhálón sikerült felépítenem egy szép, már-már igazán erős kapcsolatot, fontos lett nekem.
Hallva a választ, aprókat bólogatva mosolygok rá. Hol őt, hol a helyem figyelve, miközben elfoglalom azt. Olyan szokatlan hallanom a hangját, hogy próbálom eszembe vésni, milyen hangszínen beszél, hogyan formálja a szavakat, akcentusa van-e, milyen mértékben tűnik fel. Mindezt igyekszem a legkevésbé sem feltűnően tenni.
- A bakancslista fontos! Remélem odaírtad mellé apróbetűkkel a nevem. - felszegem játékosan az állam, de egyértelmű, hogy csak tréfálok. Nem várok el ilyesmit, hisz mindketten önköltségre érkeztünk, ráadásul nem csak és kizárólag pihenni. Ettől függetlenül, most már emiatt is örülök, hogy eljöttünk ide, mert Javier életének egy álma válhat valóra. Enyém is, Afrika mindig is csábított magához! De tudni, hogy az, akit elhívtam magammal osztozik ebben az álomban, csak még szebbé varázsolja az egészet.
Figyelmesen hallgatom, ahogy válaszolgat a kérdéseimre. Kicsit kellemetlenül érzem magam, amiért ennyire kirángatom belőle a beszélgetést, és nem hagyok lehetőséget neki, hogy ő kezdeményezze a társalgást, de valamiért úgy érzem, az én feladatom, hogy még a beszélgetésünk is sínen legyen. Fogalmam sincs, miért vettem ennyire a kezembe a gyeplőt, talán mert miattam van itt, talán mert félek tőle, hogy csalódik bennem, és elveszítem a barátomat. Hallani történeteket, amikor a valóság nem felelt meg az elvásároknak, és ezeket a töréseket nem könnyű aztán rendbe hozni, ha az egyik fél elzárkózik, lehetetlen.
Meglepetten nézek rá, amikor arról az ittas utastársról mesél. Aztán csak bólogatok, mint aki minden szavát issza. Így is van.
- Igen, ez igaz. - helyeslőn bólintok, karcsú mosollyal az arcomon, miközben nézem őt. Én is úgy vélem, hogy a tele pocak a kulcs a jó alváshoz! Azután elkapom a tekintetem róla, nem akarom, hogy úgy érezze, szuggerálom, így a helyet pásztázzák szemeim. Akkor kapom vissza ismét a pillantásom, amikor engem kérdez.
- Hosszú volt... Bár annyira nem bántam! Szeretek utazni, mármint magát az utazást is szeretem. Másfél, két órája azt hiszem. Nem látszik? - nevetem el magam. A hajam is borzasztóan fest, hiába próbáltam emberibb külsőt varázsolni magamból, nem igazán sikerült. Bizonyára nem erre a loboncos, laza lányra számított azután, ahogyan a Nagy Almában találkoztunk. Kissé szégyellősen pillantok le az ölembe. Az újabb kérdés kirángat a mélabúból, és arra kényszerít, hogy beszéljek. Igazából jó érzés, hogy adott témával kapcsolatosan kell megszólalnom. Különben hetet-havat összehordanék.
- Közvetlen járat nincs a kettő között, ezért át kellett szállnom, és ez sajnos plusz négy órámba fájt, emiatt volt hosszú. Nincs, nincs időeltolódás. Hogy is mondtad? Idő-zóna-ugrás? - ismétlem el, tagoltan. Elnevetem magam, biztos ostobán nézhetek ki, de még nem találkoztam ezzel a fogalommal. Lerí rólam, hogy nem vagyok nagy városi lány. Kiszélesedő mosollyal nézek rá, aztán csak engedem a szemeimnek, hogy feltérképezzék az arcát. Megfeledkezve róla, hogy illik-e, és emiatt ismét kissé feszengeni kezdek, elkapva a tekintetem róla a hozzánk érkező, kedves pincérre
- Igen, valószínűleg rengeteg dolgunk lesz. - bólogatok serényen, egyetértőn. Hacsak felannyi feladatot kapunk, mint amennyit egy hivatásos gondozónak kell tennie napi szinten a gyönyörű csodalények körül, akkor részemről ki leszek fáradva hamar! Kuncogni támad kedvem, ahogy az étlap tanulmányozása közben megszólal. - Hát én azt hiszem, hogy rájuk bízom magam... - becsukom az étlapot. Rossz szokássommá vált, hogy újabban, ha - nagy ritkán - beültem valahová, az ott dolgozókra bíztam magam. És az általuk ítélt, legfinomabb fogásból kértem. Így lesz ez most is, előre látom, és ezt közlöm Javierrel is, puhán vállat ejtve közben.
Éppen elpillantok a távolba, amikor megkérdezi tőlem, hogy van Carmen. Előbb torzul kérdővé az arcom, mint ahogyan felé fordulok. Értetlen lehet az ábrázatom, ahogy ide-oda kapkod a tekintetem. Miért tőlem kérdi? - Öhm, nem, nem-nem igazán tudom, hogy van, nem beszéltem vele jó ideje. - magyarázkodom, továbbra is kissé értetlenül. - Te, miért te mikor beszéltél vele utoljára? - lehet, hogy távkapcsolatban vannak? És talán nem mondta el neki, hogy velem utazik el? Lehet, hogy azt hitte, amit én hittem?! Hogy én szóltam Carmennek?! - Várj-várj! - emelem fel védekezően a kezeimet. - Carmen nem tudja, hogy itt vagy velem? - beleszédülök a gondolatba. Még a vállaim is megereszkednek. Miért nem mondta el neki? Ugye elmondta? El kellett, hogy mondja!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptySzomb. Jún. 19 2021, 12:56


Ciara & Javier
Olykor messze kell menni, hogy megismerhesd önmagadat.
Tényleg elgondolkozok, hogy hol tudnék fűszoknyát keríteni, de arra jutok, hogy feltehetőleg itt a városban sehol, vagyis talán nem, mert ez nem Hawaii, hogy minden harmadik zöldségesbolt áruljon ilyen jelmezeket, de talán fűzhetnék magamnak és Ciaranak egyet, ha kimennék a pusztába kaszálni, vagy leszakítanám az egyik pálma levelét, feldarabolnám hosszú csíkokra és valahogy szalagba fűzném, de utóbbit nem tenném meg, mert nem azért vagyok itt, hogy pálmafa leveleket tépkedjek, azt megteszi helyettem az esős évszak, ami itt a szavannán végig szokott söpörni. Azt mondjuk el kell képzelni a megvalósítás előtt, hogy hogyan is néznék ki én egy szál fűszoknyában. Nos, feltehetőleg pont úgy, mint Timon, nagyjából pont olyan a magasság/széleség/végtaghosszúság arányom, mint annak a mesefigurának, és lehet a sok helyi lakos pont annyira röhögne rajtam, mint a tévénézők, mikor meglátták az élő csalikat énekelni. Már veszem is kezembe újra a telefont, hogy leírjam neki az a poént, miszerint: „Szóval azt akarod, hogy fűszoknyában hullahoppozzak?”, de éppen meglátom, hogy ő is ír valamit, úgyhogy gyorsan kitörlöm, hogy megvárjam, ő mit akar nekem küldeni. Addig is nyújtózkodom még egy kicsit, mely rendkívül jól esik, de azért sokáig sem akarom húzni az időt, ideje lenne megmosakodni, úgyhogy teljesen elfelejtem elküldeni neki a gyerekes poént, s csak akkor jut eszembe, mikor a fürdés után meglátom, hogy mégsem kaptam üzenetet. Szerencsére nem vagyok az az ember, aki ezek miatt összeesküvéselméleteket gyárt, vagy mindent túlgondol, nem problémázok rajta, mert szerintem úgyis szóban mindent meg tudunk beszélni, ha már abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy végre találkozhatunk is személyesen.
Nehéz hova tennem az első pillanatot, mikor meglátjuk egymást. Egyszerre érzem azt, hogy régi és közeli ismerős bukkan fel az étterem ajtajánál, ugyanakkor emlékeztetnem kell magamat arra, hogy tulajdonképpen még nem sokat voltunk egyszerre egy helyen, egymás társaságában. Ennek tudható be a visszafogott üdvözlésem is, de be kell vallanom, nagyon közel vagyok ahhoz, hogy megöleljem Ciarat.
- Hihetetlen, hogy már első percben így lebuktam – nevetek fel a bakancslista miatt. Nem volt titkos, hogy Ciaraval való találkozás is rajta volt azon a képzeletbeli listán, de szerintem Ciara már most ismer annyira, hogy helyben fel tudná sorolni annak nagy részét, ami egyszerre szívmelengető és megdöbbentő számomra. Lehet Ciara sem gondolná, hogy mennyire a lelkembe lát, pedig így van, nem hazugság az, hogy rajta volt. Még ha talán nem is bakancslistának mondanám, de teljesen őszintén vallhatom be, hogy egyik legnagyobb célom volt találkozni vele, nem véletlenül vettem fel vele a kapcsolatot Carmenen keresztül.
Nem érzem kellemetlenül magam, ha tekintetek vetülnek rám, én is szeretek a másik szemébe, arcára nézni, s míg válaszolok, Ciara arca egyre jobban kezd beleégni a tudatomba. Megnehezíti a dolgom azzal, hogy ennyire csinos, miközben nem túlsminkelt, vagy túlöltözött, ha így lenne, most teljes pánikban ülnék bizonyára, de nem is stílusom az öltöny-nyakkendő, az valahogy én nem vagyok és ahogy látom Ciarat, egészen hasonlók vagyunk ilyen téren is, ez pedig ad egy állandó kényelmet a lelkemnek. Pont mint a beszélgetés, az is pont annyira természetes, amiben remélhetőleg mindketten jól érezzük magunkat.
- Nem mintha lenne összehasonlítási alapom, de szerintem nem látszik rajtad – mosolygok, de nem túl erősen. Szerintem nem érdemes túlságosan találkozásnak venni azt a pár percet, amihez New Yorkban volt szerencsénk, az annyira rohanós volt, hogy kevés információt tudtam magamba szívni. Hozzátenném még, hogy „nekem tetszik a megjelenése”, de ehhez már nincs elég bátorságom, ez talán túl erős kijelentés lenne, márpedig nem szeretném, ha azt gondolná rólam, hogy olyasfajta ember vagyok, aki csak a csajozásra tud gondolni.
Huh, akkor ő is utazott egész sokat, mint hallom. Felvetek a nyelvbotlásra, amit egyébként nem tudom, hogy az is, spanyolul még nem használtam ezt a szót, angolul pedig nagyon béna lett volna helyettesíteni.
- Bárhogy is hívják, elég erősen megkavarta a bioritmusomat - fogom meg mellkasomat egy pillanatra. - Eltűnt az életemből nem kevés óra, de még mindig jobb, mint például Amerikából a Távol-Keletre utazni, akkor az órák szerint egy teljes nap tűnik el csettintésre. – Márpedig az idő pénz és az időzónák miatt tényleg nagyon érdekes jelenségek tudnak kialakulni, hiába megy az idő a maga megszokott módján.
De talán jobb nem az időről beszélni, hiszen már mind itt vagyunk Afrikában, ráadásul nem is ok nélkül, komoly küldetésre jelentkeztünk és alig várom, hogy holnap elkezdődjön aminek el kell. Viszont… ételek. Nehéz dolgom van, de megpróbálom kiejteni a szavakat, amik kicsit viccesen hangoznak.
- Én a helyedben azért vigyáznék, ez a „Mopane hernyó” nevű finomság egészen megosztónak hangzik. De kipróbálom, ha te is kipróbálod, egyedül biztos nem lennék ennyire bátor, pedig szeretem az újdonságokat. - Azért a „bármi” étel Zimbabwe-ben tényleg nagyon bevállalós, de nagyon szimpatikus ez a hozzáállása. És ha már itt tartunk, legyen, bármilyen fogást is hozzanak Ciaranak, én most itt helyben elhatározom, hogy igenis bevállalom a hernyót, bár azért egy biztosra vélt étellel is előállok, amit az orvosom ajánlott.
- Akkor a hernyón kívül én még egy ilyen… - rákészülök a helyes kiejtésre… - sadzat szeretnék kérni – nézek a pincérre, aki felírja a kéréseinket, majd nem is húzza tovább az időt, elsiet.
Ami azt illeti, egy új témát nem esik nehezembe felhoznom, mivel amúgy is érdekelt, hogy mi lehet az unokatestvérével. Hiába vagyunk Carmennel nagyon jóban, szerintem azért Ciara sűrűbben beszél vele. Némi meglepettséget fedezek fel a tekintetében, amit hirtelen nem is tudok hova rakni. Talán rosszat kérdeztem, vagy csak rosszkor… Történt tán valami? Kicsit feszengek, majd hallva a bizonytalanabb válaszát, kezdem tényleg elhinni, hogy egészen furcsa témába tenyereltem bele ártatlanul.
- Két hete váltottunk egy rövidebb helyzetjelentéssel tarkított üzenetet. Úgy vettem észre, hogy egészen elfoglalt mostanság. - Kissé én is visszafogottabban beszélek, érezhető rajtam is, hogy tudatlanul lereagáltam és átvettem Ciara kérdésekkel teli arckifejezését, de szerencsére – ahogy hallom – ő is azon van, hogy minél előbb tisztázzuk a kellemetlenséget.
- De, tudja, megírtam neki, hogy nagyon köszönöm, amiért megadta nekem az elérhetőséged, s így lehetőségem lett nem csak találkozni veled, hanem eljönni egy ekkora kalandra. – Oh, gondolom akkor ő erről nem beszélt vele. Ez felveti a kérdést, hogy vajon rosszul tettem-e, hogy említettem a találkozásunkat Carmennek. Nem ismerem nagyon az unokatesók kapcsolatát, úgyhogy könnyen lehet, hogy olyasvalamit követtem el véletlenül, ami nem a legjobb húzás volt a részemről kettejük viszonyát nézve. - Rosszul tettem, hogy írtam neki? Bocsánat, én teljesen abban a tudatban voltam, hogy te is említetted neki ezt az utazást. – Nem tagadom, hogy jócskán össze vagyok zavarodva, de bízom benne, hogy ha nem túl személyes dologról van szó, akkor úgyis tisztázza hamarosan Ciara, hogy mi miért történt, vagy nem történt.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptyKedd Júl. 06 2021, 18:22


Javier & Ciara


“Ha valaki keresztezi az utunkat, mindig hordoz valamilyen nekünk szóló üzenetet. Véletlen találkozások nincsenek.” Zimbabwe

A pillanatban, ahogy a sok idegen között feltűnik egy kevésbé idegen, már szinte közeli, kedves arc, olyan sokféle érzelem árnyalatát festi fel nem csak az arcomra, de minden belső gondolatomra, hogy a két véglet közé zuhanok. Minden hozzá közelítő lépésemkor úgy érzem, változik az, hogyan érzem magam. Hol lebegek a semmiben, a sötétben és hidegben, a távolban, ahol fűt a honvágy - mintha csak most utaznék először - amitől elszorult torokkal, próbálom mozgatni, már szinte csak vonszolni a végtagjaimat. Mintha igazából nem is lennének, vagy semmi más sem lenne belőlem. Olyan ez, mint amikor görcs csücsül a torkodban, és próbálod elfojtani, mert kiengedned nem szabad. Hirtelen a hideg honvágyamban ő az egyetlen fénypont, ami egyszerre nyugtat, és hoz izgalomba. Ambivalens.
Ezzel szemben viszont -talán- minden második lépésemkor másra sem képes az elmém, csakhogy ismételgesse, milyen szerencsés vagyok! Nem csak egy hatalmas kaland sorakozik előttem, de Javier az, aki ott vár rám, akihez másodpercek múlva megérkezem, és akivel eltölthetem ezeket a napokat. Az a fiú, aki az utóbbi napokban az egyik, talán a legkedvesebb barátommá is vált. Éppen ezért, vagy éppen emiatt érzem rosszul magam attól, hogy egyszerűen kezet rázunk. Nem nevezném magam szentimentálisnak, túlságosan álmodozónak sem, ennek ellenére hiszem azt, hogy kettőnk barátsága - részemről - szorosabb ennél, és csak a Carmen iránti tiszteletünk miatt maradtunk ilyen udvariasak egymással szemben. Való igaz, hogy nem töltöttünk még el egymás mellett túl sok időt, nem szoktunk hozzá a másik gesztusaihoz, önkifejezése előnyeihez és hátrányaihoz. Talán a közvetlenségünk fokozata is teljesen más szintre van kapcsolva, nehéz volna megállapítani abból, telefonon milyen gördülékeny közöttünk minden egyes társalgás, legyen szó bármilyen témáról.
Visszafogottan elnevetem magam. A vállaim enyhén megrázkódnak, előre hajolva hagyom szőke tincseimnek, hogy előre hulljanak. Puhán, szelíden megcsóválom a fejem, megjátszott elégedettséggel szegve fel ezután állam.
- Ez kedves! - széles görbével az ajkaimon mosolygok rá, hogy éreztethessem, nagyon is értékelem, hogy vevő a béna vicceimre. Nos igen, ezt talán még nem fedtem fel teljesen Javier előtt. Kevesekkel sikerül együtt nevetnem, gyomorból. Talán, mert furcsa humorérzékem van! Vagy, mert nem mindig gondolom át, mit mondhatok ki hangosan, és mit nem. (Írásban könnyebb dolgom akadt!) Mindenesetre jólesik, hogy már az első percekben alátámasztja kedvességgel a játékos kijelentéseimet. Ő úgy tűnik, le sem hazudhatná azt a csupaszív fiút, akivel olyan sokat pötyögtem az utóbbi időben.
A válasza azzal kapcsolatosan, ahogy magamra intettem a figyelmét, és céloztam rá, hogyan nézek ki, mintha felébresztene egy delíriumból. Olyan érzés, mint amikor félálomból ébredezel. Talán illetlenség a külsőmre utalni a fiúval szemben, aki Carmenhez olyan közel áll. És talán még félreérthető is, emiatt elszégyellem magam. Fél-őszinte mosollyal ejtem le a vállaimat. Őszinte, mert tudom, hogy most is, mint mindig, a kedvessége beszélt belőle. Egy tőle ridegebb, kevesebb érzelmi intelligenciával felszentelt férfi - legyen bárkinek a párja - valószínűleg elemezte volna a gödröket a szemem alatt, és a hajam kócfoltjait, így tovább. Nem szeretném kellemetlen helyzetbe hozni, nagyon törekednem kell rá, hogy ne legyenek félreérthető megjegyzéseim.
Kíváncsian, értőn, mosolygósan hallgatom őt. A fejem finoman oldalra billen, amikor a mellkasára teszi a kezét, már szinte aggódóvá válhat arckifejezésem, sürgetően elbólogatva a további szavait. - De azért jól vagy, ugye? - nem szeretném túlaggódni, vagy felnagyítani a problémát, de semmiképpen sem söpörném félre, csak mert egy férfiról van szó, aki utazott már. Sokakról köztudott, hogy a szervezetüket nagyon meg tudja viselni, ha másik idő-zónába kerülnek. Emiatt kérdezek rá, tolakodón, és pofátlanul nem figyelve igazán, miért is hozza szóba a keleti térséget.
- Bátraké a szerencse! - kacsintok a pincérről leejtve a tekintetem Javierre. - Miattam nem kell rendelned, megkínállak vele! - mosolygok rá derűsen. Egyáltalán nem gondolom, hogy túl lépnék bármiféle határt ezzel, így őszintén bazsalyogva figyelem hol őt, hol a mellettünk várakozót. Javier kiejtésén szolidan kuncogok, de csak alig észrevehetően, mert tudom, hogy az én nyelvem még inkább megtörhetnék ezek a felsorolt nevek. Végül hátra dőlve nézelődöm, bárhogyan is döntene Javier.
Teljesen váratlanul ér - mármint tudtam, hogy előbb-utóbb Carmen szóba fog kerülni -, de nem sejtettem, hogy tőlem várja a választ arra a kérdésre vonatkozóan, hogy van Carmen. Valószínűleg nem kezelem jól az arcizmaimat, mert az övé is megváltozik, és érzem, hogy megfeszülnek az ínak a mellkasom fölött.
- Két hete? - kibicsaklik belőlem a visszhang, hogy a lusta neuronjaim talán ennek az ismétlésnek köszönhetően eljuttassák oda ezt az információt, ahová való. Két hete!? Nem hosszú idő az egymástól távol? Ámbár semmi közöm hozzá, hogyan élnek. - Biztosan sok a munkája. - bólogatok mosolygósan, megértőn. Talán ez lehet az oka annak, hogy tőlem érdeklődik? Vajon Carmen titkol valamit előle, és ezért nem beszélnek? Nekem most fedeznem kellene őt? Miközben a láthatatlan kérdőjelek hordái a fejem fölé sorakoznak, a legfontosabb is felvillan. Tudja, hogy velem van a barátja?!
Leengednek a vállaim, amikor meghallom, hogy Carmen pontosan tudja, hogy hol van és hogy velem van. Alig hallható sóhajjal búcsúzom a mellkasomba ült ólomnehéz aggodalmamtól.
- Ó, jól van! - ahogy hallgatom a szavait, el kell telnie egy pár másodpercnek, hogy fel is fogjam őket. - Megírtad neki? - kérdezem gondolkodás nélkül, ismét megfeszülten. Az, hogy Afrikába utazott velem, nem olyasmi, amit inkább szóban kellett volna közölnie vele? Nem mintha bármi közöm lenne a kettejük kapcsolatához. Talán semmiség az egész nekik, elvégre csak én gondolom túl. Semmi okuk kételkedni egymásban, mégis, olyan kusza lesz a fejem a hallottaktól, hogy az itallapot kezdik el lesni szemeim. Azután jön az ő kérdése, aminek hallatán hirtelen légüres tér keletkezik a fejemben. Serényen rázni kezdem a fejem, a testem hamarabb reagál, mint én. - Nem, nem, nem! Dehogyis! Jól tetted, hogy szóltál neki! Én... - elakadok, ahogy úgy érzem már nem csak az afrikai levegő telítődik forrósággal, hanem a torkom és az arcom is. - Én, én nem beszéltem vele. Szólhattam volna, de azt gondoltam, megbeszélitek egymás között. - az ujjaim egymásba simulnak az asztallap szélén, én magam előre dőlök. - Nem azért nem szóltam. Mármint nem csináltál semmi rosszat! Én sem terveztem semmi rosszat! Olyat... - le kell nyelnem a következőket, hogy időt nyerjek. Alig merek a szemeibe nézni, szörnyen kellemetlenül érzem magam, hogy talán most azt feltételezi, azért nem szóltam Carmennek, mert bíztam benne, hogy eltitkolhatjuk. - Sosem gondolnék rád úgy! - jelentem ki határozottan, már ami a megremegett hangomból kitelik. Magamra erőltetek egy mosolyt, ami már-már olyan silány, hogy én is kételkednék abban, mennyire őszinte. Attól tartok, hogy ezzel a kijelentéssel elvágtam magam, ami a kettőnk további napjait illeti, de kénytelen voltam kimondani, hogy tisztázzam magam, és ne gondoljon rosszat rólam. Rosszul esne, ha azt gondolná, ilyesmiben utazom.
- Kérhetnénk valami erőset is. - hogy ezt neki, vagy magamnak motyogom, azt nem tudnám megmondani. Rá sem merek nézni.  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptySzer. Júl. 14 2021, 11:34


Ciara & Javier
Olykor messze kell menni, hogy megismerhesd önmagadat.
Kezdetekben egy kicsit zavarban vagyok, igaz, várható volt, hogy Ciara személye ilyen hatást vált ki bennem az első igazi közös találkozásunk alkalmával. Csodaszép nő, akivel nem szeretném, ha bármi is félresiklana. Ez egyébként csak az első percekre igaz, ahogy elkezdünk beszélgetni, úgy egyre inkább kezdem levetkőzni magamról a megfelelési kényszer kimért jellegét és szép fokozatosan süppedek vissza abba a viselkedési kultúrába, ami igazán rám jellemző. És ez jó! Bár tény, hogy egészen könnyedén teljesedek ki mások társaságában, ez az esetek többségére igaz, csakhogy, ha egy olyan nővel találkozok, aki esetében úgy gondolom, hogy mélyebb érzéseket is kiváltott már bennem, akkor teljesen megnehezítem saját magam dolgát. Ez a legnagyobb hátrányom, veszítettem már el így egy számomra régebben nagyon fontos nőt és minduntalan ott motoszkál a fejemben, hogy mi van, ha Ciara is csalódna bennem. Nehezen tudnám megemészteni.
Az online társalgás nagyon sok közös témát és célt fedett fel közöttünk, a fizikai mozdulatait azonban csak most van lehetőségem megtapasztalni és elkezdeni őket értelmezni. Tudom jól, hogy nem szabadna azt játszatom, hogy minden kis mozzanatára felteszem magamnak a kérdést "ezt vajon miért csinálja, mit érezhet, mit gondolhat?", mert akkor elveszne a beszélgetés varázsa és átcsapnék egy jócskán csapnivaló Sherlock-ká. Így is látom, hogy fáradt, ez egy állapot, nem von le semmit a szépségéből, mint ahogy az én, mondjuk úgy, nem feltétlenül rendezett frizurám is arról árulkodik, hogy próbálom magam ébren tartani. Talán ihatnánk egy kávét hamarosan, biztos vagyok benne, hogy nem fog zavarni, ha alvásra adnám a fejem.
Mindezek ellenére kissé furcsa érzésem van. Mintha zavarban lenne, vagy van valami aprócska tény, ami mellett talán elsiklottam. Nem tudom kitalálni, mi lehet ez, de célommá válik rájönni lehetőleg még a vacsora alatt.
- Teljes mértékben. Ne aggódj emiatt! - Hangom lágy és szerény. Szeretném, ha nem aggódna értem, hiszen egyáltalán nem panaszkodásnak szántam a szavaimat. Valószínűleg ennél sokkal, de sokkal fáradtabbak leszünk az elkövetkező napokban, de ez a fáradtság nem rossz értelemmel bír.
Elmosolyodom kedvesen, ahogy felajánlja a lehetőséget, hogy megkínál az érdekességnek számító ételből, melyet ő rendelt.
- Nekem úgy is jó, akkor legyen így - nyomatékosítom, míg a pincér felé nézek, aki láthatóan veszi a lapot. Mikor Párizsban voltam bátyámmal, akkor csináltuk azt, hogy a legtöbb ételből csak egy adagot rendeltünk és mindent ketten ettünk, így több ételt tudtunk megkóstolni anélkül, hogy degeszre ettük volna magunkat, úgyhogy nem áll tőlem messze az a hozzáállás, hogy megkínáljuk egymást a rendelt ételekből.
Látom ám, hogy Ciara kuncog. Nem tudom, miért és hogyan, de ettől rendkívüli bizsergésnek indul a mellkasom. Kezd tényleg ellenállhatatlanul szimpatikus és megfogó lenni számomra.
Miután elmegy a pincér, gondoltam, felhozom az unokatestvérét, hiszen Carmen személye is egy közös pont. Azt azért nem mondhatom, hogy napi kapcsolatban vagyok vele, sőt, általában hetente, ha váltunk egy-egy mondatot, ami legtöbbször egy közös kutyasétáltatás megszervezéséből áll, amennyiben találunk olyan időpontot, ami mindkettőnknek megfelel. Azt tudom, hogy Ciara és Carmen sem mindennapi beszélőviszonyban vannak, noha sosem kérdeztem meg semelyikőjüket sem, hogy pontosan milyen náluk a családi légkör. Mik a szokások, mennyire vannak tisztában egymás életével és gondoltam, miért is ne érdeklődhetnék egy kicsit Ciaratól.
Egyből érzékelem, hogy van valami, ami talán más vágányra kényszerít minket a témát illetően, csak még nem tudom, hogy micsoda pontosan. Visszakérdezése és testbeszéde is erre enged következtetni, melyre szavak nélkül bólintok, s iszok egy kortyot, miközben ő is arra a következtetésre jut, hogy feltehetőleg a kutatók munkája nem merül ki napi nyolc órában, Carmen pedig imádja a szakmáját.  
- Igen, említettem neki az elefántmentést. Nagyon tetszett neki az ötlet, bár tudod, nem igazán az ő stílusa ez. Jó szórakozást kívánt nekünk - tolmácsolom Carmen üzenetét, amennyire emlékszek rá, noha szemeim egyre inkább kezdenek egy hatalmas, értetlen mesefigura szemeivé változni. Látszólag mintha nem tetszene Ciaranak az, hogy Carmen tud erről az alkalomról, talán amiatt sem szólt ő neki róla, csak fogalmam sincs, hogy mi állhat ez mögött. Mikor ő az itallapra néz, egyértelmű, hogy kellemetlen pillanatait szeretné ezzel az álmozdulattal enyhíteni, tekintve, hogy már kért italt. Görcsök kezdenek gyomromban feléledni, kihasználva, hogy az itallapot nézi, kis időre én is az ablak irányába fordítom fejem. Igazából nem tudok mást tenni, mint őszintén beszélni hozzá, bár nem sok közöm van kettejük kapcsolatához, de ha valóban kellemetlenséget okoztam neki, illendő lenne minimum bocsánatot kérnem érte.
Nagyon sok kő kerül a szívembe, amelyek nehézzé teszik, ahogy nézem és hallgatom őt, a válaszát. És akkor hirtelen leesik minden. Mint akit fejbevernek, egy csettintésre világosodok meg, helyére kerül minden puzzle-darab és értelmet nyernek az elmúlt percek kissé kínos pillanatai. Oh! Testtartásom egyből lazábbá válik, arcom is kisimul, szinte megnyugodok, hogy ez az egész tényleg csak egy félreértés, semmi több, semmi olyan, amit ne lehetne könnyedén helyrehozni. Bátorkodom tenyeremet kézfejére helyezni, közvetlenül, de mégsem tolakodóan.
- Ne érezd rosszul magad, nincs miért! Carmen és én nem alkotunk egy párt. Kutyasétáltatás közben találkoztunk és az első emlékem vele az, hogy a földön ülve a kutyája képen nyalt. Azóta is találkozunk időnként, de közel sem annyira szoros, nem annyira személyes köztünk a viszony, mint... mint például veled. - Igyekszem végig szemébe nézni, nem tudom, hogy nézhetek ki, de számomra ez a pillanat nagyon érzelmes, talán tükrözi ezt a tekintetem is. Nem vagyok benne biztos, hogy mennyire igaz az, hogy Ciaraval már szorosabb a kapcsolatom, lehet csak a vágy beszél belőlem és utalni szeretnék, hogy vele ennél szorosabb barátságot szeretnék kialakítani, olyat is akár, ami köztem és Carmen között sosem lesz. Elengedem kezét, lágyan visszahúzom az asztal felém eső részére. Most jövök csak rá, hogy pontosan mit hallottam az imént tőle. Tán lát bennem valamit? Igaz, pontosan tagadta azt, hogy kettőnk között több alakuljon ki, de ez egyértelműen azt jelenti, hogy megfordult a fejében, úgyhogy igyekszem nem elkönyvelni magamban, hogy valóban nem akar tőlem többet. Mindig nézni kell, hogy milyen körülmények között hangoznak el a szavak és bizonyára én sem mondtam volna mást, ha a barátja az unokatesóm lenne, érzések ide vagy oda. Azt hiszem, az imént hallottak egy kicsit bátrabbá tesznek engem, mintsem hogy elriasztanának. Nem utolsó sorban... akkor ez azt is jelenti, hogy egyedülálló?
- Benne vagyok! - Szóval ezért nézte az itallapot... - Megengeded, hogy meghívjalak? - Nem csak az italra értem ezt, de a végén majd úgyis megtudja, hogy a vacsorát szeretném én állni. Eredetileg nem szerettem volna előre megkérdezni, csak amikor már megettünk mindent, azonban egy olyan beszélgetés után, amit magunk mögött tudhatunk, egy apró utalást akarok tenni az én szándékaimra is, igaz, akkor is meghívok másokat, ha nem annyira szimpatikusak, mint Ciara, ám ez jelen helyzetben nem számít.  
- Mit innál szívesen? - forgatom kezemben én is az itallapot és látom, szinte minden van, ami Amerikában, vagy Európában is megtalálható.
Pár perc múlva megérkezik a pincér és elénk helyezi a rendelt ételeket. Megcsapnak az illatok, egyelőre csak meglepődni tudok, mennyire más, mint az otthoni ízek. Mielőtt elmenne, megemlítem neki a tömény alkoholokat.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptyVas. Aug. 01 2021, 15:44


Javier & Ciara


“Ha valaki keresztezi az utunkat, mindig hordoz valamilyen nekünk szóló üzenetet. Véletlen találkozások nincsenek.” Zimbabwe

Már az első alkalommal (amikor sikerült valós időben beszélgetünk a készülékeinken keresztül) éreztem, hogy valami hosszúra nyújtózó és őszinte, tiszta barátság van születőben kettőnk között. És általában nem csal a szimatom! Nem csak az azonos értékrendünk miatt, valami más is vonzott a fiúhoz. Talán önön önzésem, a bátyámmal való konfliktusom, vagy Pedro örökös jelenléte miatt, nehéz lenne megmagyaráznom. Egyszerűen csak akartam, vágytam rá, hogy legyen velem valaki; valaki, akivel néha napján megoszthattam a gondolataim, akinek gondolkodás nélkül átdobálhattam zenéket, vagy csak egy emojit, vagy akivel csak ülhetünk majd egymás mellett és szívhatjuk magunkba a D-vitamint az elefánt csordával tarkított afrikai tájon, teljes lelki nyugalommal. Az már más kérdés, hogy az ábrándozásaimból hirtelen húsvérré alakuló személlyel testközelben lenni, már egészen máskeletű feladatnak bizonyult.
Szerencsés eset, hiszen Javier nagyon kellemes személyiségű ember, aki mellett az az érzésem támadt, hogy nem kell minden mozdulatomnak tökéletesnek sikerülne, és bizony a csuklómmal felboríthatom a fűszereket, ha úgy alakul. Kissé szélsőséges példa, de azt hiszem, remekül ábrázolja azt, amit vele kapcsolatosan gondolok, és érzek. Ráadásként, mivel Carmen a kettőnk közötti kötelék egy igen meghatározó csomója, nem ronthatom el. Legalábbis úgy nem, ahogy más férfiak előtt tenném. Nincsenek baklövések, félre sikerült hajigazítások, mert ő nem néz rám efféle szemekkel. Ez a szent meggyőződésem, mégis, annak ellenére, hogy tisztában vagyok az ő érzéseivel, a szemei olyan határtalan kedvességgel és odaadással mosolyognak rám, hogy emlékeztetnem kell magam, Javier a barátom.
Értőn, és visszafogottan bólogatok, amikor megnyugtat afelől, hogy jól van. Kiszélesedik a mosolyom, miközben elmélázok azon a tényen, hogy ez most valóban megtörténik velünk. Tényleg itt vagyunk a csodavilág szívében, és tényleg valami jó, és közös ügyért harcolunk együtt.

- Klassz! - bólintok rá, amikor megállapodunk a rendelések megfelezésében. Az orrom picit felhúzom, az állammal együtt, hogy kifejezzem nonverbálisan is elégedettségemet. Én nem gondolok túlságosan bele abba, hogy van-e határa ennek a dolognak, legalábbis olyan értelemben, hogy illik-e ilyesmit. Természetesen nem a háromszor megforgatott villámmal tervezek adni neki az ételből, amit majd elém kínálnak fel - így nem látom a problémát vele.
Sejtettem én is, hogy sor kerül majd rá, hogy beszélgessünk az unokatestvéremről. De arra nem számítottam, hogy rögtön az elején, és így, ennyire nyíltan és nyersen. Mármint, nem vagyok egy párkapcsolati szakértő, ennél fogva nincs rálátásom, hogyan élik a mindennapjaikat. Mégis számomra megkérdőjelezhető az időbeosztásuk. Arról nem is beszélve, hogy aztán miféle kusza gondolat -, és érzelmivasútra terelődik a téma, amikor is kiderül, hogy én nem beszéltem erről az utazásról Carmennel.
- Ó! - egyszerűen ennyi reakcióra telik tőlem, amikor átadja nekem Carmen üzenetét. És mindvégig olyan érzésem van, mintha csak egy szélmalom harcot vívnánk a téma kapcsán, és tudom, nagyon jól tudom, hogy az én feladatom tisztázni ennek a malomnak a keréksúlyát. Mondanom kellene valamit, amivel anélkül vezethetném rá a dolgokra, hogy sértő, vagy bántó, tolakodó, vagy hátsó szándékkal megbúvó, kapcsolattönkre tevőként nézne rám, így aztán így is teszek. Elég kellemetlenül érzem magam, és szívem szerint mentegetőzésbe fognék, csakhogy valami változást érzékelek, nem csak a tartásán, de arcán, mimikáján.
Résnyire nyílt ajkakkal, hatalmas szembogarakkal nézek rá, várva a reakciót. Mikor történik, mikor robban fel, s hogyan csapódik közénk végül. De, hiába várom a lavinát, egy nyugtató kézfogás érkezik helyette. Ami, ha engem kérdezne, épp olyan zavarba ejtő, mintha egy hamis feltételezéssel vádolna meg éppen, de mielőtt még bárhogyan is reagálhatnék, a szavak súlya rám telepszik. Tekintetem pedig előbb lezuhan a kézfogására, majd vissza, óvatosan felszalad az arcára. A hátamon hideg bizsergés futkos felfelé, akár egy nyirkos pikkelyekkel felkúszó kígyó...
- Hűha! - szalad ki a számon, ahogy végig nézem, hogyan húzza el a kezét tőlem. Szívem szerint utána kapnék, hogy kapaszkodhassak belé. Hirtelen elég sok érzelem maga alá kívánna temetni, de mivel illene valamit mondanom, próbálok a hangomra lelni eközben. Azt mondtam az előbb, hogy sosem néznék rá úgy?! Mégis, mennyire sérthettem meg vele? - Én csak... Nagyon sajnálom. Az a meggyőződésem volt mindeddig, hogy te vagy a titokzatos srác, akiről mesélt nekem. - vallom be a nyilvánvalót. Nem tudom eldönteni, hogy melyik érzelem dominál e percben bennem leginkább. Érzek szégyent (a feltételezésem és csúnya kijelentésem miatt), megnyugvást (hiszen mégsem az unokatestvérem szerelmével vagyok a világ másik végén), örömöt (mert a fiú, aki olyan közel áll a szívemhez, talán most valami mássá is átalakulhat?), és zavart (ha ez a fiú előttem, másképpen gondolt rám, vagy gondol rám, ha én másképp gondolok rá - hogy jöhettem le ilyen frizurával?).
Az itallap segít abban, hogy eszembe juttassa, meg kellene szólalnom. Így, amikor azt mondja, hogy benne van, felkapom a fejem és küldök felé egy árulkodó mosolyt. Kissé bocsánatkérő, kissé kislányosan zavarban lévőt, de őszintét. Hiszen sejtheti, mennyire kellemetlenül érzem magam e percben.
A meghívással kapcsolatos kérdésére némán felsóhajtok. Mint máskor, most is csupaszív, és segítőkész, előzékeny velem szemben. Bárcsak tudtam volna, hogy semmi közük egymáshoz. Meglehet, hogy akkor el sem hívtam volna. Ennyire bátor nem vagyok, vagy igen?
- Azt hiszem, hogy ezzel a meghívással inkább én tartozom neked. Elég kellemetlen helyzetbe hoztam magunkat, és borzasztóan érzem magam emiatt... Szóval, ha megengeded, akkor én hívnálak meg inkább téged. - kijelentésem kérdő, de olyan halovány és gyönge, hogy csak puha tapogatózás a sötétben. Kíváncsian nézek rá, majd ismét visszaejtem tekintetem az itallapra. Igyekszem emlékeztetni magam rá, hogy ez a fiú, csak azért, mert nem Carmen barátja, attól még ugyanaz, mint aki olyan kedves nekem, és akivel bátran megoszthatom önmagam.
- Bort. - mondom mosolygósan, levetkőzve a korábbiakat. Ha Javier képes az asztal alá söpörni az előbbit, úgy nekem is menni fog. Felnőttek vagyunk, nem kamaszok. Képesek vagyunk a kezünkbe venni a pillanat alakulásának irányítását, és megfelelő helyzetbe állítani azt.
A pincér tálalása közben, behunyom a szemeim, hogy megszimatoljam az illatfelhőt, ami felcsap. Elégedetten nevetek fel rá, hálásan megköszönve a szolgálatait, majd hagyom, hogy Javier rendelje az italainkat. Miközben ő így tesz, én már az evőeszközökkel babrálok, hogy az ételem felét át tudjam varázsolni az ő tányérjára. Ha pedig elosztogattam ügyesen a falatokat - anélkül, hogy mellé szórtam volna bármit is, és felborítottam volna azt a bizonyos fűszerest -, újfent vidáman rámosolygok.
- Jó étvágyat, Javier! - mondom kedvesen, kihúzva magam és arcomon felejtve minden hálám, őszinte csodálatom, és eddig kimondatlan szeretetem iránta. Egy pillanatig talán el is nyújtom ezt a tekintetem, hogy lássa, és hogy feldolgozza, mennyire örülök annak, hogy itt van. - Szóval kukac úr... - ejtem le a tekintetem, és fogok bele az evésbe.
A következő percek étkezéssel, kóstolással telnek el. A szokatlan ízekkel meg kell barátkoznom, de sosem voltam válogatós, így aztán különösebben nem okoz nehézséget megszeretnem az ízeket. Közben felszolgálják az italainkat is. Így kénytelenek vagyunk félbe hagyni az evést. - Arra, hogy itt vagyunk! - nyújtom felé a poharam elégedett örömmel az arcomon.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptyCsüt. Szept. 02 2021, 16:02


Ciara & Javier
Olykor messze kell menni, hogy megismerhesd önmagadat.
Nem szeretném, ha zavarba hoznám felé nyúló kezeimmel, ám úgy gondolom, hogy a kialakult helyzet már így is elég kellemetlen, talán ezen apró gesztussal érzékeltethetem vele a közvetlenségemet iránta és a félreértés gyanús témát illetően is. Szeretném, ha tenyereimen részben a gitározástól megkeményedett bőr megnyugtatná és komfortosabbá tenné Ciarat, hiszen nincs olyan téma, ami miatt én megharagudhatnék, pláne, ha Carmennel kapcsolatos. Egy idő után, mondatrészekből és arcának mimikáiból sikerül összeraknom, hogy miről is lehet szó, s így nézve tényleg jogos, amiket mondott és ahogyan cselekedett az irányomba. Mindig nagyon szimpatikus volt Carmen, de kezdetektől fogva tudtam, hogy van barátja, úgyhogy sosem közeledtem felé olyan módon, sőt, mai napig azt gondolom, hogy mi ketten nagyon jó barátságot ápolunk egymással és ezt szeretném mindenféleképpen megőrizni. Halvány, teljesen őszinte és kedves mosoly társul enyhén csillogni kezdő szemeimhez, melyekkel az arcát nézem. Nem tudom semmilyen módon hibáztatni Ciarat, amiért azt hitte, hogy én vagyok Edward. Igazság szerint meglepett, hogy Carmen nem tudatta eddig vele a nevét, biztosan oka van ennek, mint ahogy annak is, hogy a barátja megmaradt "titokzatos férfinak", úgyhogy nem én leszek az, aki tönkre tenné a nagy bemutatást.
- Nincs mit sajnálnod, így nézve tényleg nem tudhattad, hogy nem én vagyok az a bizonyos titokzatos férfi. Nekem arról nem volt tudomásom, hogy Carmen még nem említette őt neked név szerint, szóval feltételezem, innen jött a félreértés. Mi Carmennel csak jó barátok vagyunk, akik időnként elmennek együtt kutyát sétáltatni, vagy akik előszeretettel futnak össze például egy Greenpeace rendezvényen - említem meg neki a New York-i találkozó mikéntjét is, ahová mi nem egy párként mentünk, sőt, a teljes igazság az, hogy még csak nem is együtt közelítettük meg a parkot, hanem nagy meglepetésre láttuk meg egymást a sok ember között. Hogy azután mi történt, az már történelem, ahogy mondani szokás.
Végigsimítok borostámon, ahogy visszaveszem kezeimet az asztal felém eső térfelére. Az ember gondolatait, cselekedeteit mindig meghatározza a pillanat környezete, úgyhogy bármennyire is ismételgetem magamban a percekkel ezelőtti szavait, miszerint "sosem tudnék rád úgy gondolni", valamiértnem érzem, hogy ennek a jelen információk tudatában is nagy jelentőséget kellene adnom. Egy kicsit elbizonytalanítja a szándékaimat, de ettől még ugyanannyira motivált vagyok, ami pedig újfent enyhe bűntudatot kelt bennem. Nem csak arra tudok gondolni, hogy itt egy csodás nő, akkor akár lehetne köztünk több is, de kétségtelenül kedvelem őt, nem tudok szemet hunyni afelett, hogy mennyire tetszik nekem, s mennyire szimpatikus számomra. És ha szívemre kellene tennem kezemet és vallani, bevallanám, hogy igen, vannak egy új kapcsolatra vezető gondolatok a fejemben.
Azt azért érzem, hogy egyikőnk sem tud teljesen ellazulni a kellemetlen félreértés miatt, viszont én a magam részéről örülök, hogy ez kitudódott már így az elején és nem úgy töltjük el egymással ezt a hetet itt Zimbabweben, hogy valami teljesem mást feltételezünk a másikról. Esetleg ihatnánk valamit, ez valóban egy jó ötlet, még ha hirtelen én nem is vagyok a helyzet magaslatán, mivel ahelyett, hogy az itallap ajánlatait olvasnám, még az iménti gondolatok ismétlődnek fejemben, azt azonban szép gesztusnak érzem, hogy felajánlom neki meghívásomat, elvégre eddig is így terveztem.
- Ohhh - helyezem vissza az asztalra az itallapot a meglepettségem közepette, mikor megtudom, hogy inkább ő hívna meg engem. Ez egy kicsit kényes kérdés számomra, több szempontból is. Nem gondolnám, hogy bármennyire is hibás lenne Ciara az előbbi félreértésben, de semennyivel sem hibásabb, mint én, úgyhogy nincs is mivel tartoznia nekem. Ha most igent mondok erre az egyébként nagyon is értékelendő figyelmességére, azzal beismerném, hogy szerintem is miatta történt a félreértés? Pedig nem. A másik apróság, ami sok-sok tűként szurkálja hátamat, az a megszokás és a tradíció. Egy randin - nevezzük ezt annak vagy sem - a férfi szokta meghívni a nőt és talán furcsa helyzetbe kerülnék, ha ezúttal ez másként lenne. Nehéz kérdés elé kerülök ezúttal, sokkalta nehezebbe, mint az előbbi szituáció és láthatóan töröm a fejemet, hogy belemenjek-e, vagy pedig erőlködjek még ellene. Először is megköszörülöm a torkomat.
- Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, nem fogok presztízskérdést csinálni abból, hogy én fizessek, mivel biztos vagyok benne, hogy lesz még alkalmunk közösen vacsorázni, de kérlek függetlenítsük ezt bármilyen tartozástól, hiszen véleményem szerint egyikünk sem adósa semmivel a másiknak. - Már-már kérő tekintettel nézek rá, igazság szerint szeretnék fizetni, ám ezen nem fogunk összeveszni, pláne, hogy nem fogom hagyni, hogy ne hívjam vissza egy másik étkezésnél, amit egyúttal vehetjük célzásnak is, igen, még ha nem is ez volt vele az elsődleges szándékom. - Az előbbi félreértésnek amúgy is ki kellett buknia előbb-utóbb, én pedig csak örülök, hogy ez már a legelején megtörtént. Gondolj csak bele, mi lett volna, ha csak a távozás előtti utolsó étkezésünkkor szaladtunk volna bele ebbe? Akkor lehet az egész hetet úgy töltjük el, hogy teljesen mást gondolunk a másikról, mint akik valójában vagyunk - mosolyodom el és érzem, hogy újra kezdek elkényelmesedni, visszaesni abba a lazább hangulatomba, mint amivel fogadhattam őt.
- Akkor hát két bort kérnénk a legjobb fajtából. - mondom a közben hozzánk érkező pincérnek, ki fel is jegyzi az új rendelésünket miután elénk helyezte az elkészült ételeket. - Köszönjük! - mondom én is Ciarával együtt és mosollyal fogadom az első nonverbális véleményét a finomságok illatára. Szemeim még a távozó pincért egzotikus vonásait követik, majd közelebb tolom a tányéromat Ciaráéhoz, hogy megkaphassam a felét. Ahelyett, hogy élvezném az étel furcsa mivoltát, én teljesen elmerülök az újfent felszabadultabb hangulatban és Ciara talán ellazult jókedvében. Egyszerűen csak jól érzem magam itt az étteremben, a világ távoli pontján vele kettesben.
- Jó étvágyat! - felelem, de azt kell, hogy mondjam, Ciara egyelőre bátrabb az évesben, mint én. Én csak hatalmas szemekkel végigkövetem, ahogy megkóstolja, mit is rendeltünk. - Na milyen? - kérdezem szinte gyermeki kíváncsisággal, folyton-folyvást elemezve vonásait. Ha rossz lenne, a fintorát aligha tudná leplezni.
Nem sokkal ezután én is megkóstolom azt, aminek nevét már rég elfelejtettem. Egyébként egész jó, hiába nem lehet levenni róla a furcsa jelzőt, bárhogy is, ma nem maradunk éhesek. Míg eszünk, a nap is lemegy, nyomonkísérhetjük közösen az első afrikai naplementénket és ezzel együtt az utána következő szürkületet is. Jelenleg csak azért nem hagyom abba az étkezést, hogy jobb panorámából kísérhessem ezt nyomon, mert tudom, még sok lehetőségünk lesz erre az elkövetkező egy hétben. Már hangulatos lámpafényben kapjuk meg a borokat. Gyorsan megtörlöm számat, s a kecses poharat Ciaráéhoz koccintom a magasban.
- Hogy itt vagyunk! - ismétlem örömteli mosollyal mielőtt belekortyolnék az alkoholba. Ha csak erre az estére is utaztam volna ennyit, már azt tudnám mondani, hogy megérte. És ami azt illeti, ezen vacsora után már több minden miatt várom a holnap kora reggelt...

Másnap reggel
Ébresztőt állítottam, mert reggel ötkor kell kelni. Fél hatkor indulás, a reggelit (feltételezem egy-egy szendvicset) pedig elvileg ezen a napon kapni fogunk a szafari dzsipeken. Én úgy gondoltam, hogy fél óra elég elkészülnöm és belebújom a ruháimba, de az ébresztő után mégis érzem testemben, hogy még tudnék aludni. Ez azonban nem tart vissza, amint normális tempóban is beindul az agyam, felfogom, hogy mennyire várom már az indulást, szóval bár kómásan, de semmiképpen sem örömtelenül mászok ki az ágyból.
Első nap. Főszerepben az ismerkedés és a célunk definiálása, ha minden igaz, a rossz sorsra kényszerített elefántokat megnézzük és megbizonyosodunk az állapotaikról. Egészen gyorsan elkészülök, úgyhogy fél hatra ott tudok lenni a hotel előtti találkozási ponton. Hajam az türhető, ruhám pedig mondhatni felkészült egy egésznapos szavannai túrához, szóval nem a legszexibb, de ez már csak ilyen. Tekintetemmel Ciarát keresem, de amíg nem látom meg őt, nem vagyok rest mindenkivel kezet fogni és bemutatkozni nekik. Azt tudtam, hogy nagyjából tizen leszünk, de csak most látom, mennyire színes a társaság. Mint hallom tőlük, jöttek Ausztráliából, Ázsiából, de leginkább Európából. Én magam büszkén képviselem az Amerikai kontinenst.
- Szia! Jó reggelt! - lépek oda Ciarahoz, amint meglátom őt megérkezni ide a hotel elé. - Sikerült kipihenned magad? - Lehet csak nekem indult még nehezen az első reggelem itt Zimbabweben, lehet érzem még a jetlaget.
Alig tudunk elkezdeni beszélgetni, távolról érkező és egyre hangosodó dzsipek hangja töri meg az afrikai városi alapzaját. Három dzsip jön, s mind megáll előttünk az út mellett. Na én nekem már ez megadja a naphoz a hangulatot, ilyen safari dzsipeket aligha tudnék elképzelni New York egyik hotele előtt és ebben a kirándulásban, pontosabban misszióban ez a szép.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptyKedd Szept. 14 2021, 22:31


Javier & Ciara


“Ha valaki keresztezi az utunkat, mindig hordoz valamilyen nekünk szóló üzenetet. Véletlen találkozások nincsenek.” Zimbabwe

A kezének melege a szöveteimen át szállítja el a nyugalmat a szívembe. Érdekesnek tartom a szituációt, amibe nyakig elmerültünk általam. Ha eddig amiatt aggódtam, hogy az unokatestvérem párjával kalandozom Afrikában, most majd talán amiatt fájhat a fejem, hogy minden megváltozik. Természeten kettőnk eddig felépített barátságát nem fogom lerombolni, de elég erőteljes kezdés ez a félreértés ahhoz, hogy balul süljön el. Ezt pedig egyáltalán nem szeretném. Készakarva sem bántanám meg soha őt olyasmikkel, mint ami elhagyta a szám. Kegyes, már-már cirógató hazugság volt, de most? Most ostobának érzem magam! Amilyen éretten képes lesöpörni az asztalról ezt az egész kalamajkát, úgy társulok hozzá én is. És elrakom a párnám alá, majd elalvás előtt fejtegetem, hogy mit is jelent pontosan ránk nézve az, ami itt most kiderült. Most csak elengedem, és hagyom, hogy a szavaival elkergessen minden baljós gondolatot belőlem.
- Legalább ezt is megtudtam. Ha többet beszélnénk egymással, biztosan nem kerültünk volna ilyen slamasztikába. De az utóbbi időben nem éppen rózsás a kapcsolat odahaza. Elveszítettük egymást, és azt hiszem részben én is hibás vagyok. Nem Carmen felől, vele mindig is ilyen volt a kapcsolatunk. Ha egyszer nekiültünk, átbeszéltük az éjszakákat. De egyébként élte mindenki az életét. Csak arra célzok, hogy egy kicsit elzárkóztam a családomtól mostanában. Ez nem szép dolog. Nos, tanultam ebből az esetből, és előbb rákérdezek majd... - jobbra-balra ingatom a fejem, kissé szeleburdin. Ostobaság lenne a részemről, ha most jobban boncolgatnám ezt a félreértésemet, mint illik. Persze hagy némi kivetnivalót, hogy ő ezesetben milyen szándékkal érkezett, de azok után, ami történt, már nem ítélkezhetem, s nem vonhatok le következtetéseket. A helyes út, ha hagyom, hogy alakuljon, ahogy tetszik nekünk és jól érzem magam a fiúval, aki az utóbbi időben fontos lett nekem.
Eleinte csak zavarodott döbbenettel figyelem reakcióját a kérdésre, hogy ki hív meg kit. Az arcom, akár az emberi kaleidoszkóp változik az érzelmek árnyalt átmeneti alatt. Nehezen állapodik meg, nem tudom elhatározni, hogy megértő legyek, támogató, meglepett, komoly, vagy csak mosolyogjak azon, miféle problémába ütközünk ismét. Lezuhan tekintetem valahová az ölembe, amikor beszélni kezd. Nehezemre esik megtartani a pár másodperccel korábban eltökélt jókedvemet, hiszen ez a félreértés mindig is egy vöröslő arcot és égő füleket cipel majd a hátán az emlékeimben.
Végig hallgatom őt, fürkészve a kóbor tincseit, a göndörded szálakat, a szemeit, a borostás arcélét, és azt a nonverbálisan kérő tekintetét. Vállaim enyhén megzuhannak, mosolyom egyidőben változik át. Mély, átérző és kedves lesz ettől a beszédtől, amivel sikerül megérintenie engem.
- Igen, örülök, hogy kiderült az elején és nem beszélünk el egymás mellett a későbbiekben. Ennek így kellett történnie. Valahová felrajzolták a csillagok közé! - bólintok féloldalasan, elismerőn. Aztán már csak elpillantok a feje mellett, nem akarnám szándékosan úgy nézni őt, mint aki épp mentális portrét készít róla. (Akkor sem, ha így van!) - És köszönöm a meghívást! - megadón vezetem vissza rá a pillantásom. Nem akarnám, hogy a makacsságom valamiféle éket üssön közénk. Így elfogadom a meghívását, és boldogan teszem! Ha ezzel bevallom és elismerem, hogy nem tartozom neki, mert ő tényleg nem érezte magát kényelmetlenül miattam, hát legyen. Talán később még meghívhatom valamire! Legfeljebb meglepem egy szuvenírrel! Ha én készítem, biztosan elfogadja.
Az este további részében az új ízeken van a hangsúly. A legkevésbé sem bánom, hogy szokatlan a számomra. Javier úgy tűnik óvatosabb, megvárja a reakciómat. Ezt kihasználva, amikor az ő feléből szedek fel egy kisebb darabot, eljátszom a szörnyű gyomorforgató kínokat. Ha pedig már túljutott azon, hogy elhiggye nekem, hogy rossz, élénk nevetéssel nyúlok át az asztal fölött, hogy finoman megszoríthassam az alkarját bocsánatkérésem jeleként.
És azután már csak a lemenő nap sugarai a tanúi annak az önfeledt hangulatnak, ahogyan eltöltjük az első esténket...

Másnap
Ha egy elefánt talpa próbálna sámlinak használni, hogy egy óriásfa lombjai közül megszerezze a vágyott gyümölcsét - sem venném észre. A magam lusta nyugalmával forgolódom egyik oldalamról a másikra. A réseken át belopódzó nap sugarainak éles szúrásának köszönhetően ülök fel először. Fel sem fogom, hogy hol vagyok, talán még azzal is hadilábon állok pár percig, hogy ki vagyok. Kell pár perc, hogy felfogjam, mi történik... És ahhoz is, hogy észre vegyem, mekkora késésben vagyok!
Valószínűleg utolsóként érkezem a helyszínre. Szerintem életemben nem készültem még el ennyire gyorsan! A cipőmbe csak akkor dugom bele teljesen a sarkam, amikor már fél lábon odalenn ugrálok és kiszúrom Javiert, s ő engem. Lelkesen köszöngetek a többiek felé is, ha már nem volt alkalmam ismerkedni, ne nézzenek magamnak valónak.
- Jó reggelt, szia, szia! - kapkodok a megfelelő szavak után. Igazság szerint nem sok időm maradt magamra, úgyhogy csak beletúrok az oroszlán sörénybe, mint aki igen, kipihente magát. - Nem. Úgy aludtam, mint akit megvertek! Azt hittem, már elmentetek... - megadón és sajnálkozón vallom be a bűnömet. Aztán már csak, ahogy ő és a többiek mind, én magam is a dzsipek bűvöletébe zuhanok.
Az emberek megkezdik az elfoglalásukat, így én igyekszem Javier mellett, mögött araszolva helyet keresni magamnak, hogy együtt utazhassunk. Útközben persze beszélgetünk a többi utassal is. Én elnémulok időnként, egyszerűen maga a táj és a vezetőnk megjegyzései olyan szinten rabul ejtenek, hogy néha csak azon kapom magam, hogy oldalba bököm az utazópartnerem, és vele együtt nevetek. Gyermeteg lelkesedéssel figyelek, még a szendvics is - amit kapunk - a táskámban landol, enni is elfelejtek!
Amikor megérkezünk a történetünk csodahőseihez, úgy ugrom le a dzsipről, mint egy kisdiák. Derűsen, és lelkesen követem az utasításokat, megbabonázottan. Ahogy pedig egyre közelebb az első találkozás pillanata, már az alsó ajkam látja kárát, rágni kezdem ugyanis izgalmamban. A nyakam nyújtogatom, hogy minél előbb lássam a szürke szépségeket, és amint ez megtörténik, a lábaim földbe gyökereznek. Nem csak azért, mert ismertetik velünk szépen sorban a történeteiket, elfog a delírium.
- Olyan gyönyörűek... - suttogom, hogy Javier mellettem áll, vagy esetleg ő már közelebb merészkedett, csak tőle függ. Mindenesetre, amint engedik nekünk, hogy pár lépést tehessünk feléjük, kiválasztok egy kisebb testű nőstényt. Ő elég makacsnak tűnik, ezért azt érzem, szívem szerint az ő falait olvasztanám meg elsőként, ha engedik nekem.
A későbbiekben tartanak majd egy előadást is arról, pontosan mit kell tennünk. Úgy tűnik, sokan az itteniekkel beszélgetnek, vagy közösen tanulmányozzák őket. Én emellett az elefánt mellett telepszem le. Törökülésbe ücsörgök a szalmabála tetején és mindenféle történetet mesélek neki. Eleinte rám se bagózik, még a füleit is megcsapkodja.  - Jól van kislány. - somolyogva figyelem. A gondozó segítségével aztán megkezdődik az etetés, én pedig hol az állatban csodálkozom, hol szorgosan igyekszem hasznos résztvevője lenni az eseményeknek, hol Javiert keresik szemeim.
Később az előadás egy melléképületben történik. Én ott sem tagadom meg önmagam, és az egyik párnára ülök be, a sarokba. Onnan figyelek, jegyzetelek fejben, és persze próbálok minél többször szemkontaktust felvenni Javierrel, ha távol van tőlem. Ha mellém heveredett, úgy még a vállára is hajtom a fejem - ha engedi.  
- Hogy érzed magad? - kérdezem tőle, amint véget ér a felkészítésünk. Kinyújtózom, és ha kell, őt is felsegítem, legyen bárhol is.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptyKedd Nov. 23 2021, 19:49


Ciara & Javier
Olykor messze kell menni, hogy megismerhesd önmagadat.
Mielőtt elindultam volna Zimbabwebe, még borotválkozás után tettem egy fogadalmat a saját tükörképemnek. Nem agyalhatom túl ezt az egy hetet. Emberek között fantasztikusan tudok érvényesülni, azonban, ha van egy számomra az átlagtól sokkal szimpatikusabb nő, akkor hajlamos vagyok túlizgulni még azon pillanatokat és szituációkat is, amikben máskor teljesen otthonosan érzem magam. Természetesen az sem mondható véletlennek, hogy én ezt a fogadalmat megtettem indulás előtt, minden bizonnyal éreztem már akkor is, hogy van némi esélye annak, hogy nem csak írásban fogok érdeklődni Ciara személye iránt. Természetesen meghazudtolni magamat nem tudom, előfordul az asztalnál ülve is, hogy azt érzem, mindenféleképpen meg szeretnék felelni neki, ugyanakkor ezek egészen gyorsan el is múlnak. Összességében talán elmondható, hogy jelenleg a vártnál is könnyebben el tudok lazulni a társaságában, merek önmagam lenni még egy olyan kissé kellemetlenebb pillanatban is, mint egy párkapcsolati félreértés.
Békés örömmel hallgatom, hogy feltehetőleg mi vezethetett ahhoz a félreértéshez, holott közel sem jó dolog, ha valaki elzárkózik a családjától. Nem is az kelt mellkasomban örömöt, hanem amiért mindezt megosztja velem és ezáltal úgy érezhetem, mintha valóban az élete része lennék. Szeretnék az lenni, ez kétségtelen. Habár én személy szerint nagyon nyitott vagyok a családtagjaimmal, sokat beszélek velük, mégsem mondanám teljesen ismeretlennek az általa felvázolt helyzetet. A nagyobbik húgom is elzárkózott tőlünk, pedig tudjuk róla, hogy nem szándékosan teszi, vagy legalábbis nem boldogan. Ciara életét annyira még nem ismerem, hogy bármire is gyanakodhassak és tudom jól, hogy most vigyáznom kell a szavakkal, mert könnyen olyan témát érinthetek, ami számára fájdalmas.
- Nekem az a tapasztalatom, hogy ha valaki elzárkózik a családjától, akkor annak oka van. És ha rossz érzésed van a családod miatt, akkor az sosem lehet egyedül a te hibád - kezdek bele nagy általánosításokkal, véletlenül sem szeretnék faragatlan lenni, de azért csak-csak érik bennem az a burkolt kérdés. Nem fogok direktbe rákérdezni így harminchárom évesen, mint anno amikor gyerekkoromban odamentem egy latin stílusú, sárga színes falú ház lépcsőfokán szomorkodó rég nem látott barátomhoz azzal a kérdéssel, hogy „Mi a baj, mi történt?”. Ebben a korban ezek a dolgok már sokkal komplikáltabbak, tudom jól. - Ha bármikor segítségedre lehetek, vagy jól esne beszélni róla, akkor ne fogd vissza magad. Szeretek beszélni, tudom, de a hallgatóság szerepét is nagyon élvezem. - Érzem, hogy nem arról van itt szó, hogy rossz dinnyét vett volna a boltban, hanem ennél sokkal komplikáltabb. Erre mondják azt, hogy a legszebb mosolyok mögött lakozik gyakran a legnagyobb fájdalom. Remélem Ciara esetében ez azért nem így van.
Ideje korán kerül elő a fizetés kérdése, de nem is baj. Sokszor találkoztam olyan történetekkel, amikor a férfi ragaszkodott ahhoz, hogy ő fizessen az étteremben, mondván, hogy hogyan nézne már ki, ha a nő venné elő a pénztárcáját, majd otthon azért bevallotta, hogy nincs sok pénze és így rendezték maguk között a költekezést. Nos, én nem ez vagyok jelenleg, se nem szorulok rá a kisegítésre, se nem kötöm az ebet a karóhoz, hogy márpedig nekem kell itt fizetnem. Az ok, hogy miért is szeretném mégis én rendezni a számlát, az pusztán a megerősítés, hogy az elmúlt beszélgetések miatt nem tartozik nekem semmivel. És ha minimális esélyét is fenntartanánk akár most, akár visszaemlékezve a ma estére, hogy ez a vacsora konvergálhatna egy randevúhoz, akkor még kerekebb lenne a történet. Főleg látva mosolyát, s azon testbeszédét, mely arról árulkodik, hogy talán mindketten egyszerűen csak jól érezzük magunkat itt a kellemes napnyugtában Afrika közepén.

Túrabakancs: pipa. Táska: pipa. Séró: inkább hagyjuk is. Izgatottság: pipa. Úgy érzem, hogy teljesen kész volnék az első napunkra, már ami az expedíciót illeti, amennyiben lehet ezt expedíciónak kikiáltani. Számomra biztosan az, hiszen nem jártam még Afrikában és elefántokkal is csak állatkertben volt szerencsém találkozni. Hiába kora reggel van, a Nap már jelzi számunkra, hogy néhány órával később olyan erővel fog minket sütni, amit egyikünk sem vehet félvállról.
Sokszor nézek körbe, azt gondolván, hogy megint csak nem sikerül meglátnom azt a valakit, aki talán itt van az orrom előtt, majd néhány bemutatkozás után megpillantom a hotel bejárata felől érkező Ciarat. Diszkréten megjelenek mellette és érdeklődök, milyen reggele van. Ugye-ugye, az a fránya jetlag.  
- Áh, tartottam volna a taxit, amíg ideérsz és feltehetőleg non-stop hívtalak volna, ha ez a veszély fennállna. - Ezt egy kisebb kacagással mondom, de egyébként egyáltalán nem viccnek szánom, tényleg így cselekedtem volna. Taxinak nevezni a dzsipeket kellően talán túlurbanizált személyre utalhat, pláne amilyen hanggal felbőgnek azok motorjai miután mindannyian felszálltunk és elfoglaltuk helyünket, szerencsére pont egymás mellett. Indulás előtt az összes, szám szerint négy vezető is bemutatkozott (közülük ketten európaiak, ketten pedig afrikailak, feltételezem helyiek), a mi dzsipünk kormányához pedig pont az a férfi ül be, aminek neve a leginkább magasba repítette szemöldökeimet. Nem tudtam megjegyezni hát, hogyan hívják, de a vonásait felismerni annál inkább egyszerűbb feladat. Ha tippelnek kellene, azt mondanám, hogy katona. A mozgása, a tudatos beszéde mind erről árulkodik, habár a vadőr kifejezés itt ezen a vidéken felér valóban egy katona életmódjához. És hát van, amikor fegyverek és erődemonstrálás nem elég az állatok védelmére.
Útban a szavanna belseje felé haladva a szénfekete vezetőnk sokat mesél nekünk, habár a motorzaj miatt – és mert teljesen mögötte ülök -, nehezen hallom ki a szavakat. Ami egyből megfog, az az angol akcentusa. Érződik rajta, hogy keresi az angol szavakat, nem beszéli folyékonyan a nyelvet, de ő nagyon lelkes, amiért itt vagyunk.  Tőszavakból összerakom, hogy valóban azért vagyunk mi itt, mert fehérek vagyunk. Mert európaiak (zömmel) és amerikaiak, a civilizált és erőteljes fejlett „nyugat”, akiknek erős elveik vannak az állatvédelem terén. Ha személy szerint minket megharagítanának mindazok, akik haszonállatként tekintenek az elefántokra, akkor mi egyből a nagy szervezetek felé fordulnánk, WWF, Európai Unió, UNEP… Mert ilyenek vagyunk mi… és tényleg ilyenek is vagyunk, az már más kérdés, hogy a szavakon túl valljuk be, annyira nem sokat tudunk mi tenni az Afrikában élő állatokkal. Ez most talán egy kivételes egyszeri alkalom. Talán… Van egy tippem, hogy itt Zimbabweben a helyiek közül senki sem szereti az európaiakat, vagy úgy összességében a fehéreket és ezért nem tudom őket hibáztatni. Nyilvánvalóan nem az a célom, hogy megváltoztassam USA zászlóját magamra véve a helyiek életét és gondolkodását, Afganisztán megmutatta már, milyen következményei lennének egy ilyen beavatkozásnak, de néhány elefánt megmentése mindannyiunknak szívmelengető érzés lehet. Be kell vallanunk, nem vagyunk a radikális állatvédők, bár lehet vannak közöttünk olyanok is, a többség viszont élményt szerezni jött. Ciara arcára pillantok, akinek arca szintúgy ezt sugallja. Behunyja szemeit és csak élvezi a reggeli nap melegét. Szívemre teszem a kezemet, én is ezért vagyok itt. Követem példáját, természetesen miután befalom a szendvicsemet, hiszen nőkkel ellentétben reggeli nélkül én nem tudok létezni.
Már épp megfeledkeztem arról, hogy mi itt nem szafarinézőben vagyunk, mikor megállni a dzsip, mindegyik autó közel egy helyen. Annyira azért nem a vadonban vagyunk, mint látszik, egy farmhoz tudnám leginkább hasonlítani, premier plánban egy korláttal elkerített kifutóval a ház mellett. A kifutóban pedig ott vannak az elefántok. Egyelőre itt tartják őket, amíg lezajlanak a tárgyalások, ha jól értettem mindezeket a vezetőnk szájából.
Újabb eligazítás következik, ezúttal egy hosszabb, miközben sokunk nem tudja levenni szemét a békés állatokról. Én Ciara állok, tekintetem pedig arca és az elefántok között váltakozik. Nincs már több motorzaj, csak a szellő és más állatok hangja a háttérben. Én azt veszem észre, hogy egyre nyugodtabb vagyok. Az izgatottságom nem hagy alább, de az otthoni stressz észrevétlen görcsei is kezdenek elernyedni testem egészén.
- Igen! - felelem Ciara alig hallható megjegyzésére hozzá hasonló meghatódottsággal és egy vidám mosoly kíséretében pillantok rá az eddigieknél hosszabb ideig, s megállapítom ezúttal is magamban, hogy nem csak az elefántok, hanem ő is milyen gyönyörű.  
Aztán kis időre szétszéled a csoport a nagy területen. Én sem ragaszkodom ahhoz, hogy másokkal tartsak, így az elkövetkező percekben a magam útját járom. Távoltól megismerkedek a számomra legszimpatikusabb elefánttal, egy nősténnyel, mint kiderül időközben. Felmerül pár kérdés bennem velük kapcsolatban, úgyhogy örülök, hogy az egyik európai rendező a közelben van és le tudom szólítani egy rövid társalgás gyanánt.
Csinálok pár fényképet is, míg a szabadég alatt vagyunk. A csoportról, az állatokról, a tájról és Ciaráról is készül néhány, ahogy ott ül a szalmabálán, békésen, idillikusan. Később úgyis megmutatom majd neki... gondolom magamban.
Meglepően gyorsan telik az idő. Az épületben definiálok magamnak egy új fogalmat: "Afrika szag". Nem is feltétlenül szag, de illatnak sem mondható. Talán szinesztézia, nem tudom én magam sem, lehet a látottak csapják be érzékeimet, de az kétségtelen, hogy megvan az egzotikuma annak, ahogy leülünk Ciarával egy párnára a kissé kopottas épület sarkában. A puszta közepén. Afrika közepén!
Enyhén leejtem vállamat, ahogy megérzem rajta Ciara hajtincseit és fejének enyhe súlyát. Tudom, hogy magasságomból adódóan kényelmetlen a vállam, úgyhogy próbálom számára minél kényelmesebbé tenni. Jól esik, hogy ennyire társának tart máris. Jut eszembe! Míg hallgatom az előadást, kezembe veszem a fényképezőmet és Ciara felé tartva lassan lapozgatni kezdem a készített fényképeket. Elefántok, hatalmas puszta... ő, ahogy a szénabálán ül békésen, majd egy közelebbi kép, amin éppen ismerkedik az elefánt egyeddel.
- Véleményem szerint nagyon jól elkapott pillanatok lettek - teszem hozzá hallkan, hogy ne zavarjam a többieket a figyelésben. Suttogok, akár egy rossz gyerek, aki nem figyel a tanárra. Ha nincs ellenére, megfordítom a fényképezőgépet, hogy mi kerüljünk fókuszba, s rányomok a megfelelő gombra. A kattanás hangjára néhányan ránk is néznek, majd elmosolyodva fordulnak vissza előre. Nem tudom, mit gondolhatnak rólunk.
- Én remekül! Látod ezt a nőstényt? - lapozok vissza ismét arra a képre, amin az általam megismert elefánt van. - Azt mondta Dia - a francia származású vezetőnk -, hogy nem véletlenül ennyire közel merészkedő az emberhez. Megszokta, hogy csoportok sokasága veszi őt körül, azonban megsimogatni nem engedte magát, mert neki sok fájdalmat okoztak már. Elvileg neki a kölykéhez mentél oda te - léptetem tovább a képeket, amin ő és a kisebb elefánt van. - Ez az elefánt még nem kapott annyi fájdalmat, ami feltehetőleg azért van, mert követte az anyját, aki óvta őt, ezért kezesebb is. - Próbálok átadni mindent, amit megtudtam időközben.
- És te hogy érzed magad? Vigyázz, ne kapj napszúrást... - A napszúrásra is Dia hívta fel a figyelmemet, hiszen kezd az idő dél körül járni, mi pedig nem vagyunk hozzászokva a trópusi Naphoz. Remélem Ciara sem azért dől a vállamra, mert rosszul lenne.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptyVas. Dec. 05 2021, 22:28


Javier & Ciara


“Ha valaki keresztezi az utunkat, mindig hordoz valamilyen nekünk szóló üzenetet. Véletlen találkozások nincsenek.” Zimbabwe

Számos kép felbukkant gondolataim hullámai közül, amikor elképzeltem, hogyan fog megvalósulni kettőnk között az első találkozás a való világban. (Kettesben.) Az a csúf igazság, hogy meg kellett volna szoknom, hogy az ábrándozásaim már akkor halálra vannak ítélve, amikor megszületnek a képzeletem termeinek falain. Rendben van, hogy várok valamit, hogy valahogyan elképzelem kettőnk viselkedési formáit, gesztusait, és ezer és egyféleképpen lezongorázom szóról szóra, mit és hogyan illendő mondanom, mik azok a témák, amikről nem beszélhetek, de talán nem kellene ennyire a szívemre vennem, ha valami brutális lépés következik a sors részéről és rendesen az arcomba nevet. Sejtenem kellett volna, hogy valami turpisság lesz a dologban. Egy ilyen fiút, mint Javier - ostobaság lenne bújtatni bárki elől is. Nem csak a nevét kiáltanám világgá, de őt magát sem rejtegetném. Ahhoz túlságosan tiszta, legalábbis amit én megismerhettem belőle. Szentimentális, de jószívű és alázatos. Írásban legalábbis. Nem mondom, hogy nem hiszem, hogy ő lenne az első, aki leugrik a sziklaszirtről mondván, "Miért is ne, ha már itt vagyunk?" - de ennyi azt hiszem belefér. Árad belőle a sztoikus nyugalom, az örök jókedv, és kitartó támogatás, és ezek olyan tulajdonságok, amiket nem szabad takargatni. Gondolhattam volna. És emiatt, hogy ez így történt, szívesen bele puszilnék homlokommal az asztal lapjába.
A mosoly az arcomon elég őszinte hozzá, hogy virítson róla, mennyire hálás vagyok, hogy ezeket a szavakat kimondta most hangosan. Lepillantok magam elé, és azon morfondírozom, megosszam-e vele, mi az oka annak, hogy eltávolodtunk egymástól. A mellkasom megtöltöm levegővel, hogy legalább az összeomlott vázam elrejtsem. Nem szoktam beszélni arról, mi történik köztünk a testvéreimmel. Elég erősnek és harcosnak tartom magam, hogy elbírjak velük, de az utóbbi eset eléggé megviselt ahhoz, hogy rést üssön azon a bizonyos pajzson. - Köszönöm. Sokat jelent nekem, hogy ezt mondod. - bukik ki belőlem, hogy a tudtára adjam, milyen sokat jelent, hogy bár a történet csak egy részét mondtam el az előbb, nem feltételezi azt rólam, hogy csak és egyedül én hibáztam. Hisz én távolodtam el. Ez lendületet ad hozzá, hogy nedvesítve ajkaimon, apró bólogatások után, úgy döntsek kinyitom a számat, és elárulom a titkomat. - Tudom, hogy ha valakinek, neked elmondhatom. Én nem szoktam erről beszélni. Még Carmen sem tudja... Ha tudná, akkor csak még több konfliktus lenne a családban. Én pedig ezt igyekszem egyedül megoldani. - felpillantok rá bocsánatkérőn, hisz épp titoktartásra kérem őt azáltal, hogy belekezdek.
- Egy pár éve elveszítettük apát. Ő volt a család lelke, legalábbis észrevehető a hiánya az összejöveteleken. Tudod, összességében szegény szülők gyermekei vagyunk. Három bátyám van. És ők nem igazán támogatják a pályafutásomat. - elég enyhén fejezem ki magam. - Szeretnének kiházasítani egy gazdag férfival, akit igazán még csak nem is kedvelek. Hogy gondoljak anyámra, a jövőmre, és ne csak a gazokra... - pontosítok, miközben körbe intek az étterem körül, jelezve, hogy a fivéreim szerint ez mind értelmetlen elfecsérelése az én drága életemnek. Nos, lehetnék luxus feleség is, ahogy ők szeretnék, biztosan. Ha egy lélek nélküli vázról lenne szó, vagy talán ha jobban vonzana a táskák és frizurák világa. De sajnos -avagy sem- távolabb nem is állhatna tőlem ez a birodalom.
Az est hátralévő részében igyekszem kerülni a család témát. A fizetés kérdéséből pedig személy szerint én nem csinálok ügyet. Hagyom, hogy ő fizessen. Biztosan lesz még alkalmam rá, hogy meglephessem szuvenírekkel. Nem győzhetek elég hálásnak lenni azért, hogy mellettem van. A honvágy nem csupaszítja a boldogságomat, sőt mi több, magaslatokba emeli azt. És boldogan hajtom álomra a fejem, tudván, hogy ez a kaland még édesebb fűszerrel gazdagodik, Javier személyében.

Pihegve húzódok mellé, éppenséggel még fél lábon szökellve, igazgatva a bakancsomat. Kitörő nevetéssel fogadom a válaszát. Hogy a reggeli kóma miatt találom ennyire mókásnak, vagy mert egyszerűen jó hatással van rám az állandó pozitív hozzáállása, számomra sem egyértelmű.
- Remélem hoztál magaddal fűszoknyát! - sejtelmes mosolyommal körbe járom, mint aki éppen felméri, hogyan is rejtegetheti. De nem marad sok időm rá, hogy a (béna) humorommal elkápráztassam, mert indulunk. Tegnap még elgondolkodtam rajta, mit írhatok le, hogyan szabad beszélnem vele. Ma viszont, nem fogom engedni, hogy bármi útjába álljon annak, hogy megismerjen. És hogy én is megismerhessem azt, aki ő igazából, a hangulatjelek és vibráló betűk mögött.
Az érkezésünk után én csak az elefántokra tudok koncentrálni. Arra, miféle csodalények. Mekkora hatalmuk lehetne fölöttünk, ha lenne bennük szándék és akarat rá. Ennek ellenére csak léteznek békésen, távol mindentől. Legalábbis igyekeznek, hogy így legyen. Elnémultan ácsorgok. Meg sem hallom vezetőink szavait, még Javier motyogására sem figyelek fel. Elképeszt, amit két tulajdon szemem tár elém. Hálás vagyok érte, hogy itt lehetek és nem cserélném el semmire sem.
Javier mellém telepedik le miután sikerült megismerkednünk, megfigyelnünk az elefántokat. Kihasználom a lehetőséget - és mert fáradtnak is érzem fizikailag magam -, a vállára hajtom a fejem. Érzem, hogy fészkelődik alattam. Talán túl közel merészkedtem? Mindenesetre ott, úgy maradok. Amint elém tolja a gépet és megmutatja a képeket, felcsillannak a szemeim és hanghatásaimmal is a tudtára adom, milyen szépek! Nem vettem észre, hogy mikor fényképezett le engem is, de örülök, hogy megörökítette a pillanatokat. Nekem is kellene, hogy számára is maradjon sok-sok emlék. Épp ezen gondolkodom el, amikor minket helyez fókuszba a fényképezőjével. Kiszélesedő vigyorral reagálok rá, megemelve a fejem a válláról, közelebb húzódva. Szeretném, ha a képlenyomat visszaadná milyen boldogok voltunk, és hogy mennyire örültem annak, hogy mellettem, hogy velem tartott!
- Bocsi! - suttogok, amikor a kattanás miatt hátra lesnek ránk. Úgy fest, nem mérgesek, vagy megzavartak. Apróra húzva magam, átölelem a térdeimet és úgy ücsörgök tovább a partnerem mellett ezután.
Ráfektetem az arcom a térdemre, s így hallgatom őt. Minden szavát iszom, a tekintetem közte és az általa mutatott képek között ugrál. - Ejjha. - szakad fel belőlem. Nem kérdeztem utánuk, de nagyon boldog vagyok, hogy Javier megosztotta velem ezeket az információ morzsákat erről a két, szürke bűbájos teremtésről. - El sem tudjuk képzelni, milyen lehetett nekik. Igaz, hogy az embereknél nincsen nagyobb szörnyeteg. Ugye? - már szinte csalódottan kérdezem. Szeretném hinni, hogy téved mindenki, aki így gondolkodik, efféle szélsőségekben, de amikor bántalmazásról, erőszaktevésről hallok, képes vagyok azonnal elveszíteni minden hitem bennünk. Néha magamban is.
A kérdéseire felkapom a fejem, előre nyújtva közben a lábaim. Ki szélesedik a görbe az arcomon, már szinte fültől fülig érővé válik. - Fonhatsz nekem egy kalapot, ha unatkozol! - halkan kuncogok, enyhén beledőlve körvonalába az enyémmel. - Jól vagyok! Este elmehetnénk megmártózni! Van egy apró medence a szállásunkon. Mit szólsz? - lehet jót tenne, ekkora hőség után.
Nem gondolkodtam a napszúráson, eszembe sem jutott, de jó, hogy legalább ők beszéltek róla. - Köszönöm, hogy szóltál! Te hoztál kalapot? - felpillantok rá kérdőn, hátrébb húzódva, ne legyek teljesen benne a premierképbe neki.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptyHétf. Jan. 31 2022, 11:42


Ciara & Javier
Olykor messze kell menni, hogy megismerhesd önmagadat.
Bár nem feltétlenül nyilvánul meg rajtam, hogy milyen nehézségek értek már az életben, sajnos én magam is találkoztam már családi problémákkal, melyek közül nem egyet a saját bőrömön tapasztaltam meg. Apám halála megrendítette a családunkat, akkoriban pedig végignéztem, ahogy a két húgom néma harcot vív egymással. Míg bátyámmal mi eredendően mások voltunk és ezt mindketten elfogadva becsültük egymás erényeit, addig a két húgom kezdetben nagyon hasonlított egymásra. Mint két tojás, legalábbis gyerekként, ám ahogy nőttek fel, váltak tinikké úgy mutatkozott meg kettejük között a differencia és ez bizony konfliktusokat szült éppen akkor, mikor elvvesztettük apánkat. A költözések után úgy tűnt, mintha a család újra összébb húzódna, egészen szoros kapcsolat alakult ki mindannyiunk között és talán ebbe utóbbi időszakban annyira bele is kényelmesedtünk, hogy már-már arcul csapott minket a valóság. A valóság pedig ezúttal rosszabb, mint hittük. A nagyobbik húgom eltávolodott tőlük, ámbár ő volt mindig annyira talpraesett és független, hogy naivan higgyük azt, hogy minden rendben van vele. De nem. Ha valaki eltávolodik a saját családjától, annak mindig oka van és nem szabad lebecsülni a problémákat, hiszen mégiscsak egy családtagról van szó. Így hát teljes odaadással és együttérzéssel veszem a bátorságot, hogy érdeklődjek Ciara felől. Tisztában vagyok azzal, hogy mennyire új a mi ismeretségünk, jóformán semmi közöm nem lenne az ennyire személyes életéhez, ezért nem is sértődnék meg, ha nem osztaná meg velem. Ami azt illeti, most is erre számítok, hiszen az a tapasztalatom, hogy az emberek nem mernek közvetlenek lenni és még annyira sem szeretnek személyes élményekről beszélni, ami teljesen érthető.
Jól esik, hogy ennyire megbízik bennem, noha azon kívül, hogy én is érzem a kettőnk között kezdetektől fogva megépített hidat, nem is tudom, hogyan érdemeltem ezt ki, de roppant módon hálás vagyok érte és úgy gondolom, ez egy olyan ajándék, amit nagy becsben kell tartanom. Mintha végigfutna egy ideg a hátamon, ahogy elmondja, hogy amennyiben Carmen tudomást szerezne róla, akkor konfliktus törhet ki. Természetesen eszem ágában sincs ártani kettejük családjának, így teljes mértékben megértem a téma súlyosságát.
- Nem én leszek az, aki Carmen fülébe juttatja, erre szavamat adom. - Bár ennél jobban megígérni nem tudok valamit, tudom jól, hogy ha nem bízna bennem, akkor nem mesélné el a történetet. Ezzel együtt azonban hasfalam kezd megfeszülni ahogy egyre inkább bekebelez a feszült téma.
Az első szavak belém állnak, mint egy erős íjból szívemre célzott nyíl. Nem számítottam arra, hogy olyasmit fogok hallani, amivel nem csak, hogy együtt tudok érezni, de az én emlékeimet is felkavarja az apánk által hagyott űr. Ennek ellenére egy mély lélegzetvétellel elfolytom érzéseimet és koncentrálok a továbbiakra. Három báty, szóval ő az egyedül lány gyermek a családban, ami sosem lehet egyszerű, de itt most nem is ez a lényeg. Maximálisan felfogom, mi az, amitől menekülni szeretne.  Én egész eddig abban a hitben voltam, hogy ő talán boldog párkapcsolatban él. Amilyen vidám és tettrekész nőnek ismertem meg, egyből egy stabil kapcsolatot képzeltem mögé, ezek szerint tévesen. Egy pillanat erejéig belém hasít némi boldog érzelemnyaláb, de olyannyira bűnösnek érzem ezen gondolatomat, hogy egyből megpróbálom elhessegetni.
- Én teljes mértékben azok táborát gyarapítom, akik a házasságot szerelemhez kötik. Tudom, hogy a világ sok esetben nem így működik, nincsenek is illúzióim efelől… - Kissé kellemetlen az, hogy nem tudom, mennyire lenne illendő még inkább érdeklődnöm a családi dolgai felől. Beindulnak azok az ösztöneim, amik miatt többek között eljöttem ide, Zimbabwebe is, az, hogy segítsek másokon és egyúttal jobb életet adjak állatoknak és embereknek egyaránt, ugyanakkor azzal is tisztában vagyok, hogy ez nem az én csatám. Nem szólhatok bele Ciaráék családi életébe - jelen helyzetben - bármennyre is szeretnék. Az első, amit megtudtam Ciaráról az az, hogy abszolút ki tud állni azért, amiben hisz és amit képvisel, ezek tudatában pedig tényleg nagyon nehéz helyzetben lehet a családon belül.
- Én úgy látom, hogy egyáltalán nem élsz szegényen. Csak azért, hogy még jobb életkörülmények között élhess, tényleg feláldoznák a boldogságodat a testvéreid? Vagy ez inkább amolyan üzlet lenne? – Erről már sokat hallottam, ellenben az nagyon gyomorszájon üt, hogy a testvérei nem veszik figyelembe a húguk akaratát. – Én is elvesztettem az apámat kiskoromban. Nagyon nehéz volt az az időszak, ezért is szerintem sejthetem, mennyire hiányozhat nektek. Részvétem! – mondom egy fokkal halkabban.
- Nagyon erős vagy, hogy mindezek ellenére is kiállsz a hivatásod mellett. Minden tiszteletem a tiéd! – Ezt mindenképpen meg akartam még jegyezni neki. Sokkal elhivatottam, mint én vagyok, azonban ennyire elszánt emberek társaságában én is könnyen motiválttá válok, úgyhogy kívánom, hogy sokáig ismerjük egymást és kapcsolatban maradjuk. És igen, mi tagadás, továbbra is ott motoszkál bennem a gazdag férfival kapcsolatos kérdés. Legszívesebben megfognám a kezét és arra kérném, hogy jöjjön el Amerikába velem az afrikai túra után, de ez talán nagyon önző lenne. Persze néha én is lehetek önző.
- És… - kezdek bele óvatosan. – végülis, hogy látod magad előtt a jövődet? Mindent megteszel, hogy valahogy elkerüld a házasságot, vagy még azért elgondolkozol az „igenen”? – A válasza fontos számomra. Nincsenek erőltetett vágyaim, de be kell vallanom, szeretném tudni, hogy ő magát milyen kapcsolati státuszba sorolja és ha szívemre teszem a kezem, tényleg szeretném, hanem menne bele egy olyan házasságba, amit nem szeretne. Maga miatt is és… azt hiszem, szeretnék én is egy esélyt kapni tőle, csak egyet.

- Meglepődnél, ha elővennék egyet a táskámból? – állok bele a poénba, ami még tegnap kezdődött, de a mára is kihat. Ami azt illeti, nem hoztam magammal fűszoknyát, honnan is szereztem volna, miközben utolsó találkozásunk óta úgy durmoltam, hogy new yorkig elhallatszódhatott a horkolásom.   Kezemet nyújtom felé, hogy abban kapaszkodjon meg, míg belebújik rendesen a bakancsába, de a vállam is egy biztos pont lehet. Mondjuk a húgom a fejemet szokta használni, leginkább azért, hogy bosszantson.
Hihetetlen mennyit jelent egy vacsora közben megejtett beszélgetés. Sokkal magabiztosabbnak és közvetlenebbnek érzem magam vele, már csak a mellette töltött jeepben való utazás során sem fogalmazódnak meg bennem olyan kérdések, hogy mi van, ha túl közel ülök hozzá és benne vagyok a személyes terében, miközben mindannyian hallgatjuk a fura akcentusú helyi állatmentőt, aki ezúttal kicsit idegenvezető is egyben. Persze ha akarnék sem tudnék távolabb kúszni Ciarától, ennyi embernek nincs sok helye az autóban.
A helyszín felé haladva és a terepre érve is mindannyian hagyjuk magunkat átszellemülni és élvezzük, hogy elvarázsol minket az eddig sosem látott táj. Nem felejtek el fotókat készíteni sem így, hogy kijelöltem magam a csoport elhivatott fotósának, a készített képek közül páran Ciara a modell az új barátjával, a kölyökelefánttal. Nem szándékozom megzavarni a barátkozása közben, így várok, amíg újra össze nem hívják a csoportot, hogy egy előadás során részletesebb képet kapjunk az előttünk álló feladatokról.
Valóban meglep, hogy vállamra dönti fejét, azonban egyúttal nagyon jól is esik. Eddig is azt éreztem, de ez csak még inkább alátámasztja azon érzésemet, hogy Ciara kicsit más, mint a legtöbb általam ismert nő. Olyan közvetlen, mint én és egyúttal olyan játékos, de legalább annyira kíváncsi is, mint jómagam. A helyzet az, hogy nem érzem magam zavarban, sőt, pusztán csak klassz itt lenni vele és átélni mindazt, amiben részünk van, így azok után, hogy megmutatom neki a róla készült képet, megörökítem a jelenlegi arcunkat is. Csak, mert úgy érzem, hogy a most készített képet jó lesz később is elővenni.  
Miután már nem kell annyira figyelnünk és csendben lennünk, mesélni kezdek a megtudott információkról, leginkább az elefántokról. Egyértelmű, hogy az itteni emberek azt szeretnék elérni, hogy szívünkhöz nőjenek az állatok és ne csak, mint egy fogalomra gondoljunk a cselekedeteink során. Ezt én abszolút jó dolognak tartom. Mindeközben viszont azt is látom, hogy Ciara kissé elfáradt, ahogy fejét térdére döntve figyel. Halvány mosollyal bátorkodom egy gyengéd és óvatosan lassú mozdulattal egyik arcába hullott hajtincsét füle mögé visszatessékelni. Egy-két meghittnek érzett pillanat után kérdésére azonban némileg elkomolyodik az arcom.
- Szerintem nincs. Ugyanakkor nagyobb hős sem és mindenkinek a maga lelkiismerére van bízva, hogy melyik szeretne inkább lenni. - Az ember nagyon sok mindent elrontott már, amihez csak egy Földön élő élőlényként semmi joga nem lett volna. De bárhogy próbálják tagadni, az éghajlatunk drasztikus változásokon megy keresztül, a fő cél a profit lett, ami mellett eltörpülnek a jó erények.
Ooo, mekkora ziccer poén! És feltételezem, nem is sejtette, hogy micsoda hárompontos dobást csinált.
- Régen tudtam, eskü! Annyi jelmezt készítettem hobbiból, hogy az osztályom hozzám árt farsang előtt. – Vagyis anyám varrt, én meg ragasztottam, fontam, barkácsoltam, hegesztettem és minden egyéb. – De ha bár kalapot csinálok, egy főszoknya nem rendel? – kacsintok rá, újra felhozva az ő poénját, de ez napi kétszer biztosan elő fog kerülni már, ebben biztos lehet. Míg hozzám dől, én szinte reflexből karolom át a hátát, miközben még mindig az előző cukkolásrohamunkon kacagok.
- Komolyan? – szöknek magasba szemöldökeim, ahogy megtudom, hogy a hotelhez medence is tartozik. – Remek ötlet, persze! Jól fog esni a nap végére, az biztos. – Csak reméljük, hogy nem így gondolkodik az összes többi vendég is. Ami pedig a kérdését illeti, mély levegőt veszek és azzal a lendülettel bevallom bűnömet.
- Természetesen… nem. - Mondanám, hogy mindenre figyeltem, csak erre nem, de valójában semmire sem készültem, mert csak sodródtam a reggellel, aztán pedig a többi emberrel. Mondjuk talán nekünk kevesebb az esélyünk megpörkölődni a napon, mint annak a svéd lánynak, aki már most rák piros.
De szerinem tudnak adni neked a szervezők, ha rosszul lennél – teszem hozzá, miközben végül elengedem hátát. Most nagyon kis bágyadtak néz ki Ciara, nem tudom, hogy aggódjak-e érte, vagy csak támogassam őt fizikailag és mentálisan is.
- Egy kávé jól jönne, igaz? – kacsintok rá, miközben oszlani kezd a társaság. Biztosan találunk valamelyik fa tövében egy nespresso kávégépet… Én ölni tudnék érte, de a víz is elegendő kívánság jelen pillanatban.  
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptyPént. Márc. 11 2022, 11:57


Javier & Ciara


“Ha valaki keresztezi az utunkat, mindig hordoz valamilyen nekünk szóló üzenetet. Véletlen találkozások nincsenek.” Zimbabwe

Nem beszélek a családon belüli konfliktusról igazság szerint senkinek sem. Ebben a mai században, már eléggé megvetendő, ha valaki üzleti - érdekházassággal fenyegetőzik így vérköteléken belül. Nem akarom, hogy a bátyáimra ujjal mutogassanak, akkor sem, ha megérdemlik. És tudom, hogy ha anyám fülébe jutna, teljesen összetörne attól, ami történik a gyermekei között. Én pedig nem kockáztathatom, hogy bármi sérülés érje, legyen szó fizikai, vagy lelki bántalomról. Mert tudom, hogy összetörné a szívét, ha hallaná, hogy a bátyáim mi mindenre szeretnének rávenni. Már szinte erőszakosan. Tudom, hogy én magam sosem mutattam érdeklődést egy fiú felé sem igazán, nem hoztam haza senkit, ezért gondolhatják, hogy kiadó a szívem és elajándékozható az életem is egy jól kinéző, gazdag pasas számára, csakhogy az én döntésem. Mindig, de minden alkalommal én döntök az életemről. Ebben a kérdésben pedig pláne nem a pénz fogja vezetni az életemet. Sosem voltam anyagias. És tudom, hogy sokan azt gondolnák, hogy jót akarnak nekem és Pedro (a választott alak) megszerethető, de sosem törünk ágat egymás feje fölött, amíg nem állunk magunk is alatta. Igaz?
És most olyan egyszerűen nyitom a szívem egy féltett titkát Javier előtt, hogy magam is meglepődöm rajta, milyen könnyen megy. Tudom, hogy az ismeretsége Carmennel, nem azt jelenti, hogy információs-hidat játszana kettőnk között, és mindent megoszt majd vele, amit elárulok magamról, de azért hozzá kell tennem, hogy nem tudhatja meg. Tudom, hogy megpróbálna megvédeni és ettől csak elharagosodna a kapcsolat a családjaink között.
- Ne haragudj, nem úgy értettem. Tudom, hogy nálad biztonságban vannak a titkaim. - ezt teljes őszinteséggel mondhatom a szemébe. Nem félek tőle, hogy szaladni fog Carmenhez. Megbízom benne, és mivel ismerem egy rövid ideje, azt tudom róla, mennyire csupaszív és tisztelettudó fiatalember. Ha valaki, akkor ő előbb adná nekem az esernyőjét, és inkább megázna, minthogy én sétáljak haza nélküle szakadó esőben. Ez manapság igen ritka jellemvonás. Legalábbis, mindig is így képzeltem el őt, amíg az online kapcsolatunkat építgettük. Ezért is javítom magam.
Felkapom a fejem, amikor azt mondja, hisz benne, hogy szerelemre kellene építeni a házasságot. Hosszú ideje - igaz, nem is beszéltem ezekről a dolgokról a bátyáimon kívül másokkal - nem hallottam hangosan kimondva ezeket a szavakat. Jólesően hat rám, hogy ő is így vélekedik erről. Nem csak azért, mert a hitem erősíti. Más okom is van rá, hogy tetszen, hogy így gondolja, de abba nem gondolhatok bele még, miközben nézem őt finom árnyalatú mosollyal az arcomon.
- Ezt nem mindenki gondolja így. Sajnos, ilyen világot élünk. Különben, ha szétnézel alaposan, nagyon szépen körvonalazódik a bátyám igazsága. Valóban sok esetben nem a szerelem dominál egy kapcsolatban. Azt hiszem, sajnos értékét veszítette manapság... - magamra erőltetek egy mosolyt. Lehet, hogy a disney meséket okolhatom a magam álomvilágáért, vagy a szappanoperáinkat, de nem fogom feladni a hitem. Inkább élek egyedül egész életemben, mint egy férfi mellett, aki iránt nem táplálok gyengéd érzelmeket, sem pedig vonzalmat.
Aprókat bólintok a kérdéseit hallva. - Üzlet. Bebiztosítaná a férfival kötött házasságom nem csak az én életem, de a kettejük üzleteit is. A cégeikét. Törhetetlen megalkuvás... - megcsóválom a fejem összesimuló szemöldökökkel. Én azt gondolom gyenge lábakon él egy olyan szerződés, amihez kell egy karikagyűrű is. Felfordul a gyomrom, ha arra gondolok, hogy Pedronak erre lenne szüksége ahhoz, hogy a testvéremmel stabilizálja az összeköttetéseiket.
Résnyire elnyílnak az ajkaim, amikor meghallom, hogy ő is elveszítette az édesapját. És még kiskorában. Azonnal leereszkednek a vállaim. Nem volt szerencsés ilyen témával nyitnom, szóba sem kellett volna hoznunk. Lesütöm a tekintetem az asztallapjára egy pillanatra, majd mély levegővétellel emelem fel ismét az állam. - Neked sem volt könnyű. Részvétem nekem is. - szomorkás mosollyal nézek rá. Szíven szúr, hogy még egy -tragikus- közös vonást tudhatunk magunkénak.
Kihúzom magam, büszkén amikor dicséretben részesít. Jól esik, hogy erősnek tart engem. Annak is vallom magam, nem törhetnek meg a bátyám. Egyik sem. - Köszönöm szépen! Azt hiszem, tényleg rátaláltam a hivatásomra. Te hogyan érzel ezzel kapcsolatosan? Szereted, amit csinálsz? - lágyan nevetek fel. Nem tartom mulatságosnak, de boldogsággal tölt el, hogy ráleltem a helyemre és hogy ennek tudatában is vagyok. Azt hiszem, hogy bőven elég időt fecséreltünk rám és a családi drámáimra, és én már tényleg el is terelném a szót, kellemesebb hangvitelű, könnyebb társalgás felé, de akkor rákérdez a házasságra, mint opcióra.  
- Ó. - bukik fel belőlem hirtelen, mielőtt összeszedném a választ a fejemben. - A jövőm... Hát az biztos, hogy ez a házasság nem fog megtörténni. Nincs olyan érv, amivel meggyőzhetnének róla. Tudod... - vállat rántok kuncogva. - Szeretek úgy gondolni magamra, mint egy albatrosz. - lefojtom a további nevetésem, somolygássá változik ajkaim íve. - Az albatroszok egy életre választanak párt maguknak. Hatalmas távolságokat képesek megtenni, és még ha úgy is hozza az életük, hogy elkerülnek egymástól, mindketten pontosan tudják, hol kell újra találkozniuk és visszatérnek egymáshoz. Tudom, hogy ideje múlt gondolkodás, de én hiszek ebben. - enyhe grimasszal nevetem ki saját magamat is. Bízom benne, hogy megérti a válaszom, miszerint semmi esély nincs rá, hogy Pedro és én valaha is egy párt alkossunk. Ő nem az én albatroszom...
Miközben így, ilyen széles mosollyal nézek Javierre, hajt a kíváncsiság, hogy megkérdezzem, miért érdeklődik eziránt ennyire, de végül nem kérdezek semmit, csak nézem őt. Egy pár másodpercig nézem a vonásait, majd megjegyzem magamban, hogy hozzá hasonló kisugárzású férfival még nem volt szerencsém találkozni. Nem csak iszonyatosan jóképű, de kedves és önzetlen is. Ha a nászajánlat róla szólna, lehet, hogy nem gondolkodnék. A gondolatra viszont annyira zavarba hozom magam, hogy el kell kapnom róla a tekintetem. És csak pár perc múlva vagyok képes ismét, hosszasabban nézni őt.

- Egy kicsit, bár annyira csábos lennél benne, hogy a napra lehetne nézni, de rád bűn volna. - nevetek vele. Legalábbis abban bízom, hogy tudja, hogy komolyan úgy gondolom, nem tudnék ránézni, ha mindössze egy olyan szoknyában jelenne meg előttem. És ezt jóértelemben értem, nem bántón.
A későbbiek során, olyan közelségbe kerülünk az autóban is, és aztán a megbeszélésen is, hogy már szinte tartok tőle, hogy túlzónak érzi a közvetlen jelenlétem az oldalán.
Erről szerencsése azonban szó sincs. Többször tanúbizonyságot tesz róla verbálisan és nonverbálisan is, hogy nem bánja a közelségemet. Sem, amikor a vállára hajtom a fejem, sem pedig, amikor hozzá ér az arcomhoz, hogy egy kósza tincset kihalásszon onnan. Kiszélesedik a mosolyom, miközben nézem őt eközben. Boldoggá tesz, hogy mellettem van most. Nem győzök elég hálát érezni érte. Miatta nem érzek honvágyat sem.
Szomorúan kostatálom, hogy ő is szörnyetegként gondol az emberekre. A legnagyobb szörnyetegekként.
Meglepetten tekintek fel rá, el is távolodik arcom a térdeimtől. - Wáoh, nézzenek oda micsoda kézügyességed van. - fogvillantós mosollyal nézem őt, teljes csodálatommal a szemeimben. Nem is gondoltam volna róla. Nem azért, mert nem nézném ki belőle, hogy ennyire kreatív, szó se róla, egyszerűen még nem gondoltam bele, milyen rejtett képességei vannak előttem. A következő kérdésén hangosan felnevetek, gyomorból úgy igazán. Tetszik, hogy ez a szoknya beásta magát közénk egy olyan poénként, ami csak a miénk marad. - Ha fonsz nekem egyet, esküszöm felveszem és eljárom az esőtáncot. - kuncogva bújok bele a sziluettjébe. Megmosolyogtat, hogy rögtön átkarol.
Megegyezünk, hogy nap végén medencézünk egyet, és már csak a gondolatától sóhajtok egy mélyről jövőt. Olyan forróság van, hogy a víz ölelésének gondolata is jól esik. Elnevetem magam, amikor közli, hogy ő sem hozott kalapot. Felpillantok rá kiszélesedő mosollyal, majd játékosan grimaszolok rá egyet. - Jól vagyok, ne félts engem. De ígérem, kérek nekünk. - somolygok rá. Nagyon jól esik, hogy így törődik velem. Egyelőre nincs semmi bajom a napnak köszönhetően, úgyhogy én már el is könyveltem magamban, hogy jól bírom. De igaza van, kérnem kell majd a szervezőktől, nem csak magamnak, neki is egyet.
- Igen. - felelem, és a kacsintását leutánozva, kissé parodizálva is őt, persze csak szeretetteljesen, felpattanok és a kezem nyújtom, hogy őt is felhúzhassam, hogy ihassunk egy kávét, valamit. Bármit, mielőtt visszatérnénk, hogy az időnket töltsük itt, ameddig csak engedik nekünk.

Órákkal később a flamingós papucsomban totyogok lefelé, hogy a csillagos ég alatt egy kicsit megmártózhassunk. Üzentem Javiernek, hogy én máris indulok, de nem vártam meg a választ, abban bízok, ha nem aludt el, akkor majd csatlakozik hozzám, amikor kedve támad. Nem szeretnék erőszakosnak tűnni. Így, ledobva köntösöm az egyik - most oka fogyottan - kinn heverő napágyra, belemászok a vízbe. Nem túl nagy medence, sőt kifejezetten kicsinek tűnik. Az egyik vállamra dobom hajam, nem zavar, hogy a víztől tincsekbe áll, és lassan elmerülök benne, a falnak döntve a hátam. Legközelebb csak akkor figyelek fel, amikor Javier is felbukkan.
- Szia. - nevetek rá, örömtől csillogó szemekkel. Boldog vagyok, hogy velem tart ilyen plusz időtöltési lehetőségek közepette is. Persze, egy kissé zavarba ejt, hogy ilyen kevés ruhában leszünk mindketten, de nem tulajdonítok neki különösebb figyelmet, élvezem hálával a szívemben, hogy mellettem van. - Ha megszoktad a vizet, mit szólsz egy kis éjszakai birkózáshoz? Három bátyám van. - vigyorgok rá, halkan még kacagva is mellé. Remélem látja bennem a komoly fenyegetést, amit jelentek rá nézve.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptyCsüt. Ápr. 14 2022, 11:54


Ciara & Javier
Olykor messze kell menni, hogy megismerhesd önmagadat.
Meghitt mosollyal fogadom, hogy bízik bennem és nem fél attól, hogy kikotyognám Carmennek mindazokat a rendkívül privát információkat, amiket megosztott velem. Szerencsés embernek érzem magam, amiért van egyfajta képességem, aurám, vagy csupán személyiségem, amitől az ismerőseim azt érzik, hogy nekem meg tudnak nyílni, én pedig ezzel sosem szándékozok visszaélni.
Ciarát én egy olyan nőnek ismertem meg, aki pontosan tudja, hogy mit szeretne és nem kell őt korlátok közé helyezni, nincs arra szüksége, hogy mások irányítsák. Igaz, azért korántsem tudom még hitelesen kijelenteni, hogy ismerem őt, mégis szívem mélyén azt érzem, hogy megértettem őt, a gondolkodását, a nézeteit és ez egy kapcsolatban nagyon fontos, gyakran fontosabb is, mint az, hogy mindenféle róla és a hátteréről szerzett információval gazdagodhassak. Mindezekkel a fejemben hallgatom teljesen lesokkoltan, hogy a testvérei ennyire domináns szerepet akarnak játszani és kezüket tartják Ciara jövőjén még egy olyan privát és személyes kérdésben is, mint amilyen a házasság.
- Igazad van abban, hogy sokakat nem a szerelem vezérel egy házasságkötésnél, ez régebben sem volt másképp, de te is tudod, hogy azért nem csak ez az elv létezik. Tapasztalatból mondhatom, hogy még ebben a világban is sokan, ha nem is szerelemből, de erős mentális kötődésükből adódóan kötik össze az életüket a párjukkal. - Tudom, hogy rózsaszín köd nem tart sokáig, azzal is tisztában vagyok, hogy a szerelem egy ritka érzelem, ettől függetlenül egy férfi és egy nő még szeretheti és tisztelheti egymást puszta kötődésből is, azáltal, hogy jól érzik magukat együtt és érzik, hogy együtt egy boldog és kiegyensúlyozott család tudnak lenni. Néha pusztán az is elég, hogy a másik is hasonlóképpen gondolkodik és egyező jövőképe van. Félve jegyzem meg, én Ciara esetébe pontosan ezt érzem és elsőként ez fogott meg benne annyira más nőkhöz képest.
- Szóval szerintem rossz hozzáállás az, hogy "sajnos, ilyen világot élünk", vagy hogy magunkat alárendelve mások akaratának alkalmazkodunk a többséghez. - Alapvetően nem meggyőzni akarom őt, azt sem tudom, hogy egyáltalán van Ciaraban bármi dilemma. Most csupán saját gondolkodásomat osztom meg vele. - De magamat is tudom példaként hozni, itt vagyok harminc felett, hogyha érdekből akarnék házasodni, már megtehettem volna. - Egy csipetnyi fájdalom mutatkozik mosolyomban, nem vagyok büszke arra, hogy még mindig a megfelelő párt keresem, de azért jól érzem magam a bőrömben, magányos vagyok, ha a párkapcsolatokat nézzük, viszont büszke vagyok a barátaimra, a családomra és mindenkire, aki része az életemnek és ezért kicsit sem mondhatom magam magányosnak.  
Nem szeretnék nagyon leragadni az apám halálán, viszont egy jó alkalom arra, hogy megosszak magamról is pár információt. Előbb-utóbb úgyis kiderült volna, azonban, ha már így alakult a beszélgetés - amit nem bánok -, kihasználom a lehetőséget.
Egyszerűen imádom, ahogy kihúzza magát az elismerésemre és mintha szikra gyújtotta volna, újra felsejlik az a buzgó nő, akit anno Manhattanban láttam a Green Peace rendezvényen. Alig tudom levenni róla a szemem.
- Szeretem, igen - nem kell sokat gondolkodnom a válaszon. - Pont az imént gondolkodtam el azon, hogy végül is a műsorvezetés is egyfajta marketing, csak a termék és a vevők helyzete a más, úgyhogy mondhatni egy folyóban úszok csak két helyen ugrottam bele. - Ezt a hasonlatot sem használtam még a karrierem leírására.
Minden félelmem elillan belőlem, ahogy meghallom, hogy nem fog belemenni abba az érdekházasságba, ezzel együtt pedig elgondolkozom, hogy miért viselhettem ennyire szívén a sorsát. És ha már albatrosz, tudom, hogy egy madár, de mégsem villan be előttem az állat alakja. Látszik, hogy ki közöttünk a szakmabeli, de ha már itt tartunk, eddig nem is tudtam magamról, hogy hozzá hasonlóan én is egy albatrosz vagyok.
- Úgy vettem észre, ez a gondolkodás kezdi újra reneszánszát élni - felelek csak ennyivel, mivel pont nemrég fejtettem ki, hogy én is pontosan így gondolkodok. - Nincs ebben semmi szégyellni való - bátorítom, vagy úgy is mondhatnám, hogy kiállok a döntése mellett, lehet mindössze saját megnyugtatásomból, mert valóban, meg kell hagyni, pár percen keresztül meglehetősen aggódtam érte és a jövője miatt.  

- Most nevetsz, de ha beüt a negyvenöt fok, akkor mindketten azért imádkozunk majd, hogy bárcsak egyetlen egy fűszoknya lenne csak rajtunk - kacsintok rá. Ez az egyik tényező, amitől féltem, mikor Afrikába érkeztem. Mit vegyek fel? A hosszú ruha véd a Naptól, de a hőguta üt ki, rövid ruhában szénné éghetek, cserébe viszont könnyebben párolog a testem, amitől pedig csak szomjasabb leszek, igaz, ez utóbbi ellen lehet tenni könnyen.
Éjszaka eltöprengtem azon, hogy vajon mennyire lett túl személyes az előző napi beszélgetésünk, elsősorban a házasság téma, amin végül eléggé leragadtunk, de bárhogy is, már nem lehet visszacsinálni a történteken, én a magam részéről pedig nem is szeretném.
Egy régi fájdalmam visszagondolni, hogy milyen menő jelmezeket készítettem anno és hogy azokat tényleg én csináltam a húgom támogatásával, na meg anya varrótudásával együttesen és mára sajnos halvány fogalmam sincs, hogy mi lett a sorsa ezeknek a jelmezeknek. Az egyik barátomnak adtam őket költözés előtt, ez az utolsó információm. Viszont ha már jelmez, a jó öreg főszoknya ismét előkerül, Ciara fogadalmát hallva pedig elszínészkedem, hogy menten kész vagyok felpattanni és a gyűlést magam mögött hagyva kimenni hatalmas főszálakat keresni. Mindebből persze csak annyi látszik, hogy felállni készülök, amit aztán nem viszek végig, mert nem akarom megzavarni az előadást.
- Vigyázz, mert még szavadon foglak! - nevetek fel, miközben már biztosra veszem, hogy amikor csak lehetőségem lesz, szereznem kell egy madzagot, pár kapcsot, aztán kimegyek a mezőre legelni. És mindezt csak azért, hogy lássam Ciarat esőtáncot járni benne. A helyiek nagyon örülnének egy kis esőnek. Megjegyzem, én vidám embernek tartom magam, de ilyen sokat nem szoktam ám mosolyogni, mint amennyit ma teszem.
Majdnem visszakérdezek, hogy miért ne féltsem őt, de nem lenne helyénvaló, mert megértettem, hogy csupán nyugtatásnak szánta a szavakat. Szeretek gondoskodni másokról és ahogy végignézek a társaságon, mindannyian nagyon befogadóak vagyunk, biztosan össze fogunk kovácsolódni a nap végére, de nyíltan tény, hogy Ciara és én egy csapatot alkotunk ebben a nagy csoportban. Na de igyunk akkor egy "kávét"...

Estére már kiismertem annyira ezt a négy csillagos hotelt, hogy bátran merjek fürdőpapucsban, egy piros geometriás mintájú fürdőnadrágban és fehér pólóban lebattyogni a lépcsőkön törülközővel a nyakamban. Nagyon szép a hotel, de egyáltalán nem luxus és a helyieken - beleértve a vendégeket is - egyáltalán nem látszik, hogy megkövetelnék az elegáns és kimért magatartást. Nekem pedig több sem kellett, hogy ezzel vissza is éljek.
Igen, mehettem volna amúgy lifttel is a földszintre, csakhogy amikor elforgattam a kulcsot a szobám ajtajában, kilépett a mellettem lévő szobából az egyik holland srác, akivel a szavannáról hazafele jövet beszélgettem és ezúttal is váltunk pár szót, míg én fürödni, ő pedig vacsorázni tart. Igazából nem lep meg, hogy azt hiszi, mi járunk Ciaraval, végtére is együtt lógtunk egész végig, úgy mutatkozunk, mint akik már ezelőtt is ismerték volna egymást - ami nem hazugság -, az utunk viszont lift nélkül is korán véget ér, úgyhogy már nem kezdek bele a magyarázkodásba. Igazából mindegy is, hogy így alakult, inkább az udvar felé fordulok.
Nagyon hangulatos medence társul a hotelhez, az alja nem csempe, hanem kővel van burkolva, ami természetesebb hatást ad. Na persze ezt is csak azért veszem észre, mert Ciara testét részben takarta a medence fala.
- Szia! Kellemes a víz? - kérdezem, míg leteszem én is a törülközőmet és a papucsomból is kilépek. Miközben sorra veszem a vízbe vezető lépcsőket, a tekintetem Ciara arcán ragad. Teljesen máshogy jönnek elő vonásai így félhomályban, vizes hajjal, de istenemre mondom, gyönyörű!
Oké, teljesen lehidalok a felvetésére, pár másodperc után viszont, mint akinél benyomják a start gombot, lelkesedve elvigyorodok.
- Nekem csak egy, de ellene mindig én nyertem - felelek jókedvűen visszagondolva azokra az időkre, mikor mindig rajta lógtam, mert én sokkal szeleburdibb voltam a bátyámnál. Ez egy figyelmeztetés, hogy ne higgyen a biztos győzelmében, mert a végén még csalódás éri. - Félek, hogy előnytelen helyzetből indulok - teszem hozzá miután megállok mellette és vállaimat is bevizezem. Egyértelműen arra utalok, hogy egy nővel szemben mentális erényekre hivatkozva nem tudom érvényesíteni az erőmet.
- Definiáljuk a szabályokat. Az nyer, aki...? - pillantok rá kérdőn. - Csak mert feltételezem, nem akkor kapjuk a pontot, ha a másikat kétvállra fektetjük a medence alján. - Elképzelném ezt a szituációt, Ciaraval ugyan nem tudom, de bátyámat vizuálva a helyébe viszont megvan az a pillanatkép, amikor én lábbal állok a mellkasán és a testsúlyommal próbálom őt a medence aljára passzírozni. Arkhimédész miatt mondjuk a súlyom sem tudná ott tartani tesómat, úgyhogy mindenképpen új és humános szabályokat követelek.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptyKedd Május 17 2022, 10:24


Javier & Ciara


“Ha valaki keresztezi az utunkat, mindig hordoz valamilyen nekünk szóló üzenetet. Véletlen találkozások nincsenek.” Zimbabwe

Nem sikerül az okát meghatároznom, miért tartottam pár perccel korábban jó ötletnek, hogy meséljek bátyáim összeesküvéséről előtte. Nem mintha Javier olyan személy lenne - már az eddigiek alapján -, aki rögtön ítéletet mondana fölöttük, anélkül, hogy esetleg meghallgatná őket, de bárhogyan is, biztosan véleményezi a fivéreim hozzáállását húgok jövőjével kapcsolatosan. Főként, mert maga is rendelkezik testvérekkel. Nem akarom, hogy egy eleve kialakult kép roncsolja az összhatást, ha egyszer találkozna velük, hiszen a maguk - rám nézve - irritáló módján, tudnak kedvesek és odaadók lenni. Mindenesetre hallgatva a válaszát, mosolyom szelídül. Apró bólintásokkal jelzem, hogy a szavai célba érnek.
- Az utóbbi időben nehéz erről az oldalról szemlélnem ezt a témát. - ismerem be, puhán felé intve a kezemmel. Nagyon tetszik, ahogy megfogalmazta két ember kapcsolatának alap pillérjeit. Bizonyosan a szerelem, mint olyan biokémiai reakció valóban csak a kezdetleges időszakokban van jelen, hiszen átalakul, formálódik. De nem tudok neki ellentmondani, mert én is hiszek benne, hogy két ember között lehet olyan mélyen gyökerező kötelék, hogyha a vad, szenvedélyes, regényekben megírt szerelem már nem is, valami más ott ragad. És erre lehet építeni, ha úgy akarják.
Az általa felhozott énpéldára mosolyom kiszélesedik. - Ezt most úgy mondtad, mintha szörnyen koros lennél! - bököm oda állam felszegve. - És bár nem akarom ismételni magam, vagy elrontani a hangulatot ezzel a témával, de nem olyan könnyű megtalálni a megfelelő partnert. Ahhoz is idő kell, hogy valakit megismerhessünk. És, ha úgy is alakul a szimpátia, nincs garancia rá, hogyha felszáll a köd, az ami ott marad nekünk való. - féloldalra húzom ajkaimat, elgondolkodón vállat ejtve. Természetesen nem akarok egész este erről beszélgetni, elég szakirodalom van a mentális könyvtáramban, hogy mindkettőnket halálra untassam vele - inkább másról beszélgetnék. Valamiért kényelmetlenül érzem magam, ha arra gondolok, hogy Javier megházasodik.
Kíváncsian hallgatom, amikor a karrierjéről beszél. Lenyűgöz, ha olyan emberrel találkozom, aki szereti azt, amit csinál. Nem csak lelkesít, de életre hoz és érzem, ahogy apró szikrák pattognak a bőrömön. Örömittas vigyorral bólogatok, iszom szavait. - Hogy boldogulsz a hírnévvel? - fejem lágyan oldalra billen, mintha új szögből kívánnám felfedezni arcának vonásait. Hihetetlen, hogy már lassan egy órája(?) ücsörgünk egymással szemben és még most is sikerül felfedeznem új vonalakat, színeket, bőrének eddig fel nem fedezett barázdáit.
Zavarom rögvest elillan, amikor azt mondja, nem talál semmi szégyellnivalót a gondolataim között.  Elégedett görbével fürkészem, kissé talán túlságosan sokáig is rajta felejtve hálában fodrozódó íriszeimet. Elkapom róla a tekintetem, és igyekszem a vacsora hátralevő idejében olyan semlegese témákkal foglalkozni, mint hogy mi a kedvenc színe, hogy mit gondol a klímaváltozásról, és hogy mi a kedvenc filmje. Ennél merészebb már nem kívánnék lenni mára.

Pajkos, játékos somolygással nézek fel rá, fejem még mindig a térdemre hajtva. Tetszik ez az oldala. Írásban nem nyilvánul meg, hogy mi az a humorküszöb, ami már megnevetteti igazán, és hol van az a pont, amely inkább csak udvarias mosolygás inkább. - Vagy csak fogjuk magunkat és levetkőzünk... Ez az igazi anyatermészet. - természetesen nem gondolom komolyan. Ahhoz nem volnék elég bátor, sem szemérmetlen, hogy mindenki előtt ledobjam a ruháimat, de ha nem bírnám tovább, jöhet a bikini! Nem bánom. Kiszélesedő mosolyom szüntelenül az arcát fürkészi, mert őszintén kíváncsivá tesz, hogy vajon miféle kép villanhat fel a fejében, ahogy meztelenül rohangálunk az elefántok között...
Jó érzés mellette üldögélni. Természetesen önmagában jó érzés itt lenni, itt üldögélni, de a csoporton belül is jó érzéssel tölt el, hogy mellette ücsöröghetek. Halkan kuncogva kapaszkodón utána nyúlok, amikor úgy neki lendül, hogy máris-rögtön belekezdjen a fűszoknya fonásában. Vagy bárhogyan is készítené! Lefojtom somolygásom, amikor mégsem megy sehová, a kezem visszahull ölembe.
A kijelentésére, hogy szavamon fog, csak elégedett pajkossággal fojtom vissza nevetésemet. Nem szeretnék a társaságnak az a része lenni, aki miatt az előadások nehezen mennek, mert folyton tekintettel fegyelmezni kell bennünket. Így inkább nem mondok semmit, csak incselkedőn pillantok a mellettem ülőre, jelezve némán, hogy vállalom a következményeket!

A víz kellemes, bár ebben a melegben képes volnék elviselni, ha még ennél is hűvösebb lehetne. De sosem voltam elégedetlen, vagy hisztis. Inkább az a típus, aki fogja, ami van és abból megpróbálja kihozni a legtöbbet. És még egy 'majdnem' tökéletes hőmérsékletű medence is jobb, mint a semmi. Főként egy ilyen forró nap után. Főleg nekünk, 'kik nincsenek hozzászokva ehhez a hőséghez.
Megtorpanva, egy helyben lebegve, akár a kolibri, figyelem ahogy megérkezik.
- Jobb, mint reméltem! - vallom be őszintén. Valamiért melegebbnek képzeltem, de meglehetősen hűvös ahhoz képest, hogy árnyék oly kevés vetül rá, a nap viszont egész nap maga alatt tudja.
Igyekszem nem túl feltűnően figyelni őt. Sem a lábait, sem semmi mást. Inkább lepillantok a fényjátékra, ami a medence falain vibrál.
Elégedetten nevetek, amikor arca megváltozik a kihívásom hallatán. Ahogy persze elmosolyodik, tudom, hogy emberemre akadtam. Nem fog kihátrálni, bármennyire is igazságtalan előnyt jelent számomra, hogy nőből vagyok. Eligazítom hajam az egyik vállamra, ekkor már szinte mellettem van. A kijelentését hallva kuncogni kezdek. - Nos, én nem kértem, hogy finomkodj velem... - jegyzem meg mindentudó mosollyal, de ezt már nem a szemébe mondva. Lágyan ringatózva megkerülöm, hogy körbeússzam, amíg a szabályokról beszél.
- Ez vicces. Lehetséges, hogy elegendő, ha a víz alá küldjük az ellenséget... - a jobb oldalára húzódom, onnan somolygok rá. - A szabály, hogy ezen kívül nincs szabály. És aki nyer, annak van egy kívánsága! - nevetek rá, és ha úgy látom, hogy a rémület oldódni kezd benne, akkor hátrébb lépegetek tőle.
Onnan figyelem, vajon inkább megvárja, hogy becserkésszem én, vagy ragadozólépésekkel inkább ő teszi ezt. Bárhogyan is, ha ő nem mozdul felém, hát én nem várok túl sokáig. Cinkos mosollyal megkerülöm, és ha nem elég fürge, a hátára csimpaszkodok, hogy az első ütközetünk győztese én lehessek. Nos ez biztosan attól függ, mennyire fürge és mennyire erős, és persze, hogy mennyire engedékeny... Remélem, nem az!



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptyKedd Aug. 02 2022, 18:58


Ciara & Javier
Olykor messze kell menni, hogy megismerhesd önmagadat.
Nem akartam a szerelem és a hozzá kapcsolódó témákról beszélni Ciaraval az első találkozásunk alkalmával, mivel elég kényes és sejtelmes dolognak tartom. Mindig is olyan ember voltam, aki szeret személyeskedni és talán ezúttal meglepve tapasztalom, hogy Ciara is könnyen mer magáról és ezúton a bátyáival való kapcsolatáról mesélni. Aztán mintha mi sem lenne természetesebb, a szerelem boncolgatásának teljes közepén találom magam. Magamtól nem hoztam volna fel, de így azért kicsit más.
- Bárcsak szörnyen okos lennék – kacagok fel magamon, ezt követően pedig csupán egyetértően bólintok. Ha tudná, hogy mennyire együtt érzek vele… Habár voltak szép kapcsolataim, a hosszú és tartós párkapcsolatot még nem találtam meg én sem. Érzem, hogy megváltozik Ciara hangulata és beszédstílusa, ezért mindenképpen igyekszek új vizekre evezni, ami a hivatásom. Ezzel kapcsolatban kérdést is kapok.
- Hogy őszinte legyek, vegyesen. Néha nagyon nagy teher, máskor teljesen kényelmesen lubickolok benne. Alapvetően én még mindig csak a húgom bátyjaként vagyok ismertebb, mintsem a saját tévészerepléseim által, ami elég ingovány érzés. Ha valami van a húgommal, engem is megtalálnak a sajtósok a kérdésekkel. Ennek ellenére azért szeretem a forgatásokat, újabban inkább a dokumentumfilmeket, mint például a természetfilmeket. – Hosszú válaszomat talán nem bánja. Nem kapkodom a szavakat, egyenletesen és kiegyensúlyozottan beszélek, mert ezek a mindennapjaim részét képzik. Ellenben nagyon jó végre kizökkeni a megszokott életemből, nem irodában és nem is kamerák előtt vagyok. És ami az illeti, New Yorktól is kellően távol.

- Miért, meg mernéd tenni? – Magam sem tudom, miért ugrok rá a pucérságra, csak utólag gondolok bele, hogy lehet félreérthető a kérdés. Mert tény, hogy anyatermészet, de azért mégsem az lesz ránk a jellemző, hogy csak hagynak minket egyedül kószálni a füves pusztában. Nyilván ez megint egy fikció, de azért sok mindent elárul a személyiségünkről, ha erre őszintén választ adunk, ami feltehetőleg mindkettőnk részéről egy erős nem lenne. Szerintem direkt fogalmazott így. Látni akarta ahogy sorra villannak fel a képek a lelki szemeim előtt akárcsak egy régi diavetítő képkockái. Én meg lám tényleg itt ülök mellette a bamba fejemmel. Bárhogy is, ezen előadás alatt megtanultunk egymás arcáról és testbeszédéből olvasni, az biztos! Nagyon rosszak vagyunk, de hát Ciara mellett nekem elég nehéz koncentrálnom.

Testem összes pórusa örömtáncot jár, ahogy belemerülök a hűsítő vízbe. Amint megerősítést kapok a víz állapotáról, már magabiztosabban sétálok bele amíg végül bele nem merülök teljesen. Eszembe jut az a nagyon extrovertált srác a liftből, akinek részben igazat kell hogy adjak, valóban könnyen azt lehet hinni rólunk távolról figyelve minket, hogy egy pár vagyunk, amennyire idillikus a medencét és az azt körülvevő hangulat.
Idillikusat mondtam volna? A játékra való invitálását követően már teljesen másképp látom a helyzetünket. Ahogy ő a haját igazgatja, én csak nézem őt és már tudom, hogy én máris vesztettem így, jó előre. Meggyengít Ciara teljes valójában, de legalább foghatom arra, hogy csak udvarias akartam lenni vele a birkózás során, mindegy mi az igazság. Úriembernek tartom magam, ezt vagy csak stílusosan nyerhetem meg, vagy orrvérezve veszíthetem el.
Abban a pillanatban, hogy megfogalmazza a jutalmat, szemöldökeim magasra szöknek. Szóval nincs szabály, ez elég veszélyes játék lett így, de nem panaszkodok, ellenben felveszem a vadnyugatos pózt a szemkonaktussal együtt. Épp gonosz és ádáz tervemen gondolkodok, végtére is, neki sokkal több ideje volt ezen tanakodni ötletgazdaként. Szerény szabálykövető gyerekként a nincs-szabály teljesen hozzávágott elviekben a medence köveinek, így viszont kérdő tekintettel követem végig, ahogy megkerül és hamar megérzem súlyát a hátamon. Egy pillanatra különleges érzés tölt el, ahogy teste minden eddiginél jobban simul a bőrömhöz. Peregnek a másodpercek míg tartom a hátamon a félig vízbe merült, súlyát részben elvesztett nőt - nem nehéz, valljuk be -, mikor feleszmélek, mi a játék lényege.
- Jah, oké, értem. - Azzal belemerülök a vízbe hátamon a nővel, kissé rásegítek a gravitációnak, hogy a fejem is a víz alá kerüljön ezzel adva neki egy kívánságot. Azt hittem véresebb küzdelem lesz, de nekem ez jobban tetszik.
- Ezt a leopárdoktól lested? - kérdezem vigyorogva miután újra a víz felett vagyok. Már tudom, mi lesz az én cselem, persze előbb a kívánság.
- Mit tehetek érted? - úszok kissé közelebb hozzá, karnyújtásnyi távolságra vagyok csak tőle. Szemeimben csillognak a medence éjszakai fényei, ahogy Ciara tükörképe is. Az hiszem, izgatott vagyok, hogy mi lesz a kívánsága.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptySzer. Aug. 24 2022, 09:41


Javier & Ciara


“Ha valaki keresztezi az utunkat, mindig hordoz valamilyen nekünk szóló üzenetet. Véletlen találkozások nincsenek.” Zimbabwe

Talán nem helyes döntés mesélni neki arról, mi zajlik a szívzónában, de valamiért úgy éreztem, hogy nem lesz baj, ha megosztom vele az érzéseimet, hogy mi történik velem. Természetesen egyáltalán nem az volt a célom, hogy a bátyáimat feketére fessem a lelki szemei előtt, mindössze a magam oldalát mutathattam be a számára. Ha beszélgetne velük, meglehet, hogy még részben igazat is adna, mert elég jól képesek érvelni.
Mindenesetre a megjegyzésére csak lefojtottam egy igen csak karakán, széles mosolyt, s finom, karcsú görbével kostatáltam. Úgy gondolom igen is okos, de nem érzem, hogy mindenféleképpen arra van szüksége, hogy meggyőzem róla, így van. Egyrészt, mert még új nekem ez a helyzet, hogy Carmen és ő nincsenek együtt, másrészt azt sem szeretném, ha annak tudatában, hogy ilyen tiszta lapokkal indítunk, most én olyan hatást keltenék, mintha máris átkattant volna az agyam flört-módba. Szó se róla, Javier akárhonnan is nézem, épp egy olyan fiú, akivel azt gondolom, hogy egy magamfajta lány működhetne, de szeretném inkább az időre és a kettőnk kapcsolatára bízni, mekkora terhet bír el.
- Igen, értelek. Biztosan nehéz lehet, hogy nem mindig tudsz láthatatlan lenni. De bizonyos dolgokban meg előnyt kovácsolhatsz belőle, vagy nem? Mármint a hírnevedből. - játékos grimasszal adom a tudtára, hogy nem egészen figyelmes, vagy udvarias gondolatok jutottak eszembe vele és a hírnévvel járó előnyökkel kapcsolatosan. Biztosan előfordult már vele, hogy olyan rendezvényekre is bejuthatott, amire mi apró lelkek sosem, vagy csak nagy szerencsével, esetleg felszolgálói munkával. Bárhogyan is, örül a szívem a sikerének. A kellemes kisugárzása miatt nála alkalmasabb embert nem is választhatnának, legyen természetfilm, vagy vetélkedő vezetése.

Nevetésre nyíló ajkakkal nézek fel rá az oldalamon. A kérdése egyértelműen fejtörést kellene okozzon, hogy mernék-e teljesen meztelenül szaladgálni a fűben, hozzátéve a negyven fokot. Egy pillanatra hagyok időt magamnak a válaszra, el is kapom a tekintetem az előadás irányába, de egyértelműen a válaszon gondolkodom. - Ezt csak egyféleképpen tudhatod meg. - búgom felé, enyhe kuncogással lezárva. Igazság szerint azt gondolom magamról, hogy elég bátor és merész, néha meggondolatlan is vagyok, így van rá esély, hogy mindent ledobva beleszaladnék a magas fűbe, akár csak a napfényben fürdőzve. Nyilván, most csak úgy nem dobnám le magamról az öltözékemet, de ha lenne egy kisebb tó, vagy folyó a közelben, gondolkodás nélkül megtenném - hiába tartok attól, miféle élőlények zizeghetnek a hullámok alatt. Kellő távolságból a tábortól, talán víz nélkül is képes lennék rá. Az egyenletes barnulásért. És Javier arcáért. Utóbbi erősebb mozgatója ennek a fantáziaképnek a fejemben.

A medence vízében hullámozva próbálok nem túl nagy figyelmet szentelni annak a ténynek, hogy egy ilyen helyzet milyen intim és közeli állapotot teremthet egy férfi és egy nő között. Helyette játékosan lesem minden mozdulatát, készen rá, hogy mókázni hívjam, ezzel is elterelve a magam és -talán- az ő figyelmét is, ha gondolataiba férkőznének hasonló félelmek, vágyak, bármi is születhet ilyenkor. A magam részéről hamar feloldódok és készen állok rá, hogy rávessem magam, mint prédára a vadász.
Meglepetten tapasztalom, milyen feszes izomrendszere van, sokkal erősebbnek érzem, most, hogy konkrétan rajta csimpaszkodom, mint ahogy korábban gondoltam, amikor csak egymás mellett ücsörögtünk. Nevetve igyekszek eleget tenni saját, nincs-szabály-játékomnak és a víz alatt tudni őt. Talán udvariasságból, vagy egy ballépésből, de örömmel hahotázva tapasztalom, hogy sikerrel jár az első forduló és nyertesként zuhanok le róla, arrébb sodródva kissé tőle.
- Igen. - nevetek jóízűen, persze azért alaposan szemügyre veszem, nem-e sérült meg. Bár én magam nem éreztem durvának, a szívemre venném, ha ő igen. - Amíg rád vártam dumcsiztunk a csajokkal. - vigyorogva nézek rá, beletúrva ujjaimmal a vizes tincseim közé, ismét igazítva azokon.
A kérdését hallva, illetve a közeledése láttán nevetésem szelídül és gondolkodóba zuhanok. Zavartan ingatom a fejem, hiszen már jó előre kitaláltam, hogy mi lesz az én kívánságom, ha nyerek. De ezt a pillanatot jólesően el szeretném húzni, hogy kellően megdobbanjon mozgatóizma a mellkasában, vajon min törhetem a fejem? - Hola' A kívánságom Önhöz, Mr. Alvarez, hogy a szabadidejét nem sajnálva kerítsen, vagy készítsen egy fűszoknyát. Vagyis kettőt. Mindkettőnknek. - nevetve fürkészem őt, bár meg kell vallanom, így a sötétben rajta szaladgáló víztükör fényeitől még helyesebb, mint máskor. Kénytelen-kelletlen vagyok tartanom magam a buta kis játékomhoz, mert nem egészen tudom, hogyan is viszonyul ő én hozzám, én ő hozzá, és talán megkönnyíti a kettőnk helyzetét, ha nem foglalkozunk ilyen túlvilági kérdésekkel.
- Nem úszod meg. - fűzöm hozzá. Szelíden ringatózva, egyelőre nem véve le róla a tekintetem, pár lépéssel arrébb úszom. Hogy azért, hogy felkészüljünk a következő körre, vagy mert hirtelen a hűvös víz is felforrósodott alattam, én sem tudnám körül írni. - Bár erős a gyanús, hogy hagytad magad, értékelem a gesztust. - búgom vállam fölött az irányába, majd végre elkapom a tekintetem róla.
A tájat már eleget, a csillagokat kevésbé sikerült elraktároznom memória-táramban, így egy rövid pillanat erejére adózom csendes figyelemmel számukra, ahogy a medence szélén lelem meg a következő helyzetem. - Szólj, ha felépültél a sérüléseidből... - nevetek halkan, alsó ajkam enyhén beszívva, így nézve vissza a fiúra. Boldogan, örömmel és végtelen hálával, szeretettel a szemeimben.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe EmptyPént. Okt. 21 2022, 21:20


Ciara & Javier
Olykor messze kell menni, hogy megismerhesd önmagadat.
- Azt hiszem, a megfelelő válasz erre pont úgy hangzik, ahogy te megfogalmaztad a kérdésedben. Bizonyos dolgokban előnyt kovácsolhatok belőle. Ez nem több és nem kevesebb, amit önmagában jelent ez a mondat. Nekem nem azért lett ismert az arcom, mert híres akartam lenni, hanem mert imádom azt a műfajt, amivel együtt jár a kamera. Gondolok most elsősorban a zeneszerzésre, vagy az éneklésre, de ugyanúgy élvezem, hogy ismereteket, vagy élményeket oszthatok meg másokkal és ehhez elengedhetetlen a kamera. Most nem elsősorban a AGT-re gondolok, az inkább egy buli volt, mintsem az, amit én hosszútávon szeretnék elérni, mint közismert szereplő. - Valószínűleg túl sok mindent akarok kihozni a válaszomból, de szeretek beszélgetni és jó érzés a valós céljaimat hangoztatni, mivel sokan csak egy showműsor bolondos műsorvezetőjeként ismernek, pedig ennél sokkal több minden van a puttonyomban. - Például szeretnék valamennyit forgatni ebből az elefántmentésről is, illetve majd a jövőben együttműködni olyan szervezetekkel, amik globális természeti és humán problémákkal foglalkoznak. - Tudom, ebből van száz már rajtam kívül, de meg akarom tartani magam a szabadúszó szerepben és nem feltétlenül egy adott témára szeretném szentelni az életemet, vagy a karrieremet. Erre szoktam én azt mondani, hogy majd meglátom, hová fut ki ez a dolog. Mivel van másik végzettségem is, ezért van annyi szabadságom, hogy ne függjek anyagilag a médiában folytatott tevékenységeimtől, így lehetőségem van azzal foglalkozni, amivel szeretnék és nem azzal, ami a legtöbb nézőszámot generálja. Feltéve persze, ha megmarad a marketinges állásom.

Lassan kezdem magam úgy érezni, mint az osztály legrosszabb tanulója, aki nem csak hogy nem figyel a tanárra, de még hangosan is beszélget a padtársával. Bevallom, sokszor megtörtént ez kiskoromban és most is hasonló szituációba keveredek, de Ciara válasza újfent megnevettet és egyben elhatározásra késztet. Innen már nincs visszaút, innen már nincs menekvés.
- Kell egy fűszoknya, értem - mintha csak pont lenne a mondat végén, teljesen biztos vagyok benne, hogy a következő napjaimnak a fűszoknyakészítés a részét fogja képezni és ha kész lesz, emlékeztetem ezen mondatára Ciarat. Nem azért, mert kötelezném arra, hogy meztelenül fusson egy kört a szavannán, de Diablo nyugosztaljon, csak azért is kíváncsi lennék erre a mozzanatra. Én magamtól ezt nem tudnám megtenni, de szerintem a társaság és a közeg sokat számít. Pláne, ha nincs semmiféle társaság, de ez a lehető legegyszerűbb forgatókönyv. Ciaraval együtt ez már más kérdés és nehéz nem más gondolatok irányába evezni, ha a látványt elképzelem. Na de vissza a szegény elefántokra, merthogy miattunk vagyunk itt.  Ugye?

Magam sem tudom, hogy mire számíthattam volna, viszont erre a játékra biztosan nem. Sokadszorra tapasztalom azt a mai és a tegnapi nap folyamán, hogy Ciara folyton-folyvást meglep, a szó pozitív értelmével és a vártnál is jobban leköti a gondolataimat még akkor is, amikor nem vele vagyok. Mondhatnám, hogy újra fellángol bennem valami, valami, ami már annyiszor megsebzett az életben, hogy leginkább óvatosnak kellene lennem, viszont nem szeretném megvonni magamtól az élményeket és azt, hogy megéljek bizonyos helyzeteket. Ciara tele van energiával, amit nem fél felszabadítani magából és én irigykedve, szinte már csodálva nézem, ahogy kiélvezi a helyzet adta lehetőségeket. Per pillanat a medence meglétét.
Ahogy telnek a percek vele, egyre inkább úgy érzem, hogy beszippant a világába és kialakul bennem a vágy, ami arra késztet, hogy ne féljek saját érzéseimtől és saját emlékeimtől, ne féljek élvezni a pillanatot vele. Persze mitől is félek? Leginkább attól, hogy valami rosszul sülne el és őt is elveszíteném, pedig Ciara jelleme egy olyan ajándéka az életemnek, ami már most biztosan nagy űrt hagyna bennem.
Nem tudom, hogy tudja-e, milyen is vagyok valójában. Azt sem tudom, hogy a bárki tudja-e. Általában az emberek egy visszafogott, de aktív és lelkes embernek tartanak. Sok mindenbe fejest ugrok, ami őrültség, ugyanakkor vannak dolgok, amik már nem férnek bele az életembe. Jelenleg nem látok semmit, ami megtörténhetne és nem férne meg a lelkiismeretemmel, így a birkózás (ami egy letámadás a részéről) során sikerül teljesen kiengednem és gátlások nélkül pusztán csak jól érzem magam. Hogy ez az egész hova fut ki, meglátjuk. Ha reggel egymás mellett ébredünk, akkor volt egy gyönyörű esténk, ha hónapok után is egymás mellett ébredünk, akkor nagyon szerencsés embernak vallhatom magam.
Mikor lebukok a víz alá, eleget téve a fizikális kérésének, megérzem a hideg vizet teljes testemen. Egyáltalán nem kellemetlen, sőt, a pillanatnyi tompa hallás segíti kitisztítani a fejemet. Aztán újra felbukkanok a felszínen és mosolyogva közeledek felé, várva a kívánságát, amiről nem úgy tűnik, minta előre bekészített lenne. Pedig megfordult a fejemben, hogy azért akar játszani, mert szeretne valamit kérni, de ezek alapján a játék az elsődleges, hacsak nincs valami a fejében, amit még nem is sejtek.
- Már megvannak a tervrajzok hozzá, úgyhogy egy-két nap és meglesz - felelem határozottan, csak mert valóban rágoogliztam, hogy mégis hogyan kellene ezt csinálni. Egyébként hoztam külön öveket is, amikre ráfűzhetném a nagy fűszálakat vagy egyéb leveleket és akkor még a funkcióját is megállja. A meztelen szavannai rohangálást viszont nem tudom, hogy fogjuk kivitelezni, elköthetnénk az egyik furgont, csak itt Zimbabweben az ilyen illegális tevékenység még annyira sem vicces, mint Amerikában. Márpedig rosszalkodni menő, de bíróságra kerülni már nagyon nem az.
Látom, hogy növelni próbálja köztünk a távolságot és bár figyelek minden szavára, határozottan lépegetek felé és nem hagyom, hogy menekülőre fogja. Azt akarom, hogy még közelebb legyen hozzám.
- Fogalmazzunk úgy, hogy kicsit sem vagy nehéz, így közreműködtem a cél érdekében - felelem, de nem arra figyelek már, hogy miket mondok. Végig szemeibe nézve lassan kúszva kergetem őt és végignézek a háttán megállapítom, hogy nem véletlenül nem éreztem a súlyát. Nagyon vékony, de nem túlzóan. Egyszerűen gyönyörű a bőre…
Figyelem továbbra is, ahogy a hullámzó fényének csillogásában a medence széléhez megy. Egy pillanatra megtorpanok, csak mert legszívesebben lefényképezném a szemeim elé tárulkozó látványt. Ezt most nem a szexi szóval illetném, ezt most inkább a varázslatossal.
Kis idő után aztán lassan közelebb úszok, alapvetően hagyom, hogy az ösztöneim vezessenek, úgyhogy bátorkodok mögé lépni, átkarolom derekát roppant finom és gyengéd, de teljesen határozott mozdulattal és miután ő is feldolgozza az érintésünk jóleső érzéseit, gonoszan elmosolyodok.
- Szólok - suttogom közel a füléhez, mely egyszerre érzelmes, de csintalanul játékos is, a helyzet meglehetősen kiszolgáltatott számára olyan módon, hogy egyik oldalt a medence fala, körülötte pedig a karom és a testem akadályozza a menekülésben. Nem akarom, hogy megüsse magát, de súlyomat hátra döntöm és így lényegében magammal húzom őt, hogy a vízbe dőljünk. Most, hogy a feje víz alá kerül-e, azt én már nem szeretném szándékosan befolyásolni, mert azért a játék sem arról szól, hogy erővel nyomjuk egymás fejét a vízbe. És ha őszinte akarnék lenni, az én agyamat már nem a játék teszi ki. Ezt tette velem. Lényegében kiütéssel nyert.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jelige: Zimbabwe
Jelige: Zimbabwe Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Jelige: Zimbabwe
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Játékpartner keresõ

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: