New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 74 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 59 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Richard Sullivan
tollából
Ma 22:37-kor
Shelley Lane
tollából
Ma 22:02-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 21:51-kor
Marcello Serra
tollából
Ma 21:40-kor
Alfonso Deluca
tollából
Ma 21:09-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Ma 20:32-kor
Maxim Wood
tollából
Ma 19:26-kor
Léon Leroux
tollából
Ma 19:06-kor
Deborah Winchester
tollából
Ma 19:00-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Shioban Dockery
TémanyitásShioban Dockery
Shioban Dockery EmptyCsüt. Márc. 19 2020, 17:31
Shioban Dockery

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Shioban Dockery
sz. Shioban MacNamara
Becenevek:
Shiv, Vonnie
Születési hely, idő:
Philly, 88-02-15
Kor:
32
Lakhely:
Brooklyn
Szexuális beállítottság:
hetero
Családi állapot:
egyedülálló Tinder kerülő
Csoport:
média/művészet/sport
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
New York Film Academy
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
illusztrátor
Ha dolgozik//Munkahely:
► New York Times megbízásából tárgyalótermi rajzoló
► DC Comics beugrós illusztrátora másodállásban
Hobbi:
mini gasztro túrák New Yorkban, kézműves sörök, sudoku
Play by:
Jessica de Gouw

Jellem
Különc vagy lángész, de mindenképpen rendkívüli személyiség. Akadályt nem ismerő, nagyra törő típus, erős akaratú, állhatatos és idealista. Szellemi függetlenségén féltőn őrködő, a művészetek és a tudományok terén otthonosan mozgó, állandóan újító természete miatt sokakkal áll kapcsolatban. Humánus gondolkodású, szociális érzékenysége fejlett. Csak kevesek ismerhetik meg a valódi Shiobant.
Életformájába a szeretet és a hódítás egyaránt beletartozik. Olyan kapcsolatot keres, ami a szellemi egyetértésen alapul, ha ezt megtalálja, nem lehet nála boldogabb embert találni. Általában a barátságot fejleszti szerelemmé, vagy fordítva. Harmonikus kapcsolatot, csak a hasonló gondolkodású személlyel képes kialakítani. A szexualitás nem a leglényegesebb szempont a számára egy kapcsolatban, ám a megfelelő társ mellett képes engedni a makacs elgondolásain, s azon túl is kísérletezővé válhat.
Tetteiért mindig vállalja a következményeket, véleménye mellett mindig kiáll. Kedveli a társaságot, ott érzi jól magát. Vidám személyiség. Szereti a szépet, a vidám színeket. Néha elég különcül viselkedik. Sosem hazudik, az valahogy nem az ő stílusa. Igényes személyiség, sok szeretetre és gyengédségre, megértésre van szüksége, de nem igényli állandóan, képes elfogadni azt, ha mások nem nyáladzanak mellette, ő sem az a velejéig romlott romantikus alkat. Mindig a tökéletes társat keresi. Sokszor meggondolatlanul és hamar dönt. Olyan férfire van szüksége, aki mellett nőnek érezheti magát, emellett A FÉRFINEK dominánsnak kell lennie.
Idealista, független, önzetlenségre és igazságosságra törekvő nő. Büszke természete miatt nem túl rugalmas alkalt, szilárdan hisz saját eszméiben, elveiben. Lázadó típus is ráadásul. Ha környezete a hagyományokhoz ragaszkodik, akkor ő különccé és excentrikussá képes válni, de ha mások az extrémek, akkor váltva a legszigorúbb tradíciókat képes képviselni. Másokkal szemben messzemenőkig toleráns. Nyitottsága miatt sok barátja van, akik szinte a legfontosabbak az életedben. A sok relatív, egy kezén képes megszámolni azokat, akikre valóban számíthat, akik mindig mellette állnak, bármilyen hülye döntést is hozzon.
Az új és szokatlan helyzeteket azonnal le tudja reagálni, ötletei és inspirációi által. Az elméleti kivitelezések számára jobban mennek ugyan mint a gyakorlati megoldások kezdetben, de idővel a sok tapasztalat által ebben is rutinosabbá válik. Nagyon nehéz a legfontosabb személlyé válnia is bárkinek az életében. Bár vágyik a biztonságra, egy fix életre, de ha ezt eléri, vágyik az újra, az ismeretlenre, saját magával viaskodik ezekben az esetekben.
Kép a  meg nem értettségén agyalni, nehezen dolgozza fel, hogy ő is pótolható, leváltható, hiába, hogy megdolgozik az elismerésért, minden nap beállva a mókuskerék végeláthatatlan körforgásába. Az érzelmek kimutatásában már kevésbé profi. Éppen ezért sokan azt gondolják róla, hogy egy érzéketlen ember, pedig a valóság az, hogy fél kimutatni a gyengéd, sérülékeny oldalát, és még az is lehet, hogy nem is akar tudomást venni arról, hogy mindez létezik.
Mások problémáira jól rálát, de saját életedre ezt már nem lehet elmondani rólad.
Ha kapkod és figyelmetlen, hajlamos a balesetekre, eléggé szerencsétlen alkat, amolyan a lábában is megbotlik típus. A felsőjén nem véletlenül vannak olykor kávé- vagy teafoltok, festékfoltok, a fekete ruhája nem sokáig marad nihilszín.

Kevésbé szerethető, akkor:
– amikor épp a nemtörődömség van rajta - ha nem meri kiadni az érzelmeit
– amikor kiszámíthatatlan - ez szinte mindig igaz rá
– amikor kötődik, majd simán eldob magától - csak ha belefárad a folyamatos próbálkozásokba
– amikor épp önzővé megy át elfelejtve a toleranciát - próbál leszokni erről
– amikor tettei és szavai köszönő viszonyban sincsenek - kiszámíthatatlan - mit is várunk tőle akkor?
– amikor mindenre tudja a választ - csak próbálkozik, relatíve mindenhez hozzászólni, érdeklődni
– amikor irányíthatatlan, merev, makacs - legtöbb esetben - kivéve, amikor kísérletezik

- elvált nő, az exe eleinte tökéletes volt, aztán meg egy birtokló seggfejjé vált, de a válás után nem hagyta el a házasságnál felvett vezetéknevet. Röpke, százhuszonhét napos frigyről beszélünk három év, négy hónap és tizenkét nap együttlét után
- eszében sincs felregisztrálni társkereső oldalakra, hiába rágja már boldog-boldogtalan a fülét
- laktózérzékeny, de képtelen ellenállni az epres vanília fagylaltnak, sokszor az is a vacsorája a tévé elé bekuporodva, igénytelen sorozatokat és valóságshowt nézve közben
- muszáj megnéznie, hogy bezárta-e a lakásajtót, képes három emeletnyit lépcsőzni azért, ha saját magát elbizonytalanította, de legtöbbször kerüli a liftet - a lépcsőzés miatt viszont formás és izmos hátsóval rendelkezik - amit a ruha legtöbbször eltakar
- tartja a mondást, hogy ő az első kávé után válik igazán emberré, nővé, addig csak egy álmosan szótlan massza, akivel nincs értelme értelmes és logikus témákról beszélgetni
- retteg a nyílt víztől, gyerekkori trauma miatt, emellett még egy kis klausztrofóbiát is összeszedett, liftekben is csak akkor képes nyugodt maradni, ha utazik mellette legalább egy ember
- van jogosítványa, de nem hajlandó beülni kormány mögé

Múlt
Az első sorban ülve várakozón figyelte az előtte nem sokkal helyet foglaló emberek szabálykövető, feszült figyelmet kimutató arcvonásait, miközben jobbról egy hagymaszagú férfi alig elnyílt ajkain át vette a levegőt hangosan beszívva az oxigént és Shioban illatát is ezáltal. Szinte szürcsölte a tárgyalóterem levegőjét, ami a nőt kifejezetten idegesítette, többször a férfi felé is fordította a fejét, hogy csak úgy, végignézzen rajta, jól volt-e a pacák, mert képtelenségnek tartotta, hogy egy egészséges, ötvenes férfi ilyen tüdőbeteg-módra vegye a levegőt. Amaz ezekben a pillanatokban hol szégyellősen elfordította a fejét, hol pedig állta Ms Dockery pillantását. A felhangzó, ügyvédi szavakra fordította vissza a felszólaló felé Shioban a pillantását.
- A virtuális valóság olyan környezet, amelyet úgy tapasztalunk meg, hogy fizikailag nem tartózkodunk benne. A színház, az opera, a mozi és a televízió mind a virtuális valóság primitív előfutárai. A televízió az egyik agressziógerjesztő. Amerikai kutatások szerint egy gyermek tizennégy éves koráig huszonkilencezer gyilkosságot lát a képernyőn, és soha békés halált* - Shioban meg akarta jegyezni mindazt, amit James Burkhard mondott nem csak a bírónak, hanem a helyet foglaló esküdtszék tagjainak is, akik egytől egyig középkorú férfiak és nők voltak. A bőrszínt illetően is nagy volt a diverzitás, ami ugyancsak azt igyekezte jelezni, hogy az esküdtek nem lehettek részrehajlóak, elfogulatlan ítéletet kellett meghozniuk a bírói döntés előtt, s azt ismertetni George Banksszel, aki úgy festett, mint egy megöregedő Benjamin Button baba. Ugyanolyan kis mazsola volt, de a megjelenésére az emberben még a szar is megállt.
Dockery nem azért volt jelen a tárgyaláson, mert bármelyik áldozathoz vagy sérülthöz köze lett volna, vagy azért, mert egy egyszerű járókelő volt, akit amúgy sem engedtek volna be ebbe a terembe. A New York Times kérte fel, hogy üljön fel az első gépre, amint kitűzték a tárgyalás időpontját, és ha a sajtó nem is lehetett bent, hogy képi anyagot felvegyen rendelet értelmében, a tárgyalótermi rajzolók részt vehettek ezeken. A nő keményfa tábláján a rajztömbje feküdt, a vázlatok pedig hűen követték a bíró, az esküdtek arcvonásait, testtartását is, viszont a vádlott tizenöt éves fiút lehagyta a rajzairól. Nem akarta legalább ő meghurcolni azért, amit tett. A tíz halott és tizenhárom sérült élete végéig kísérteni fogja majd a gyereket, bármikor is haljon meg. Akár a tizedik napján a börtönben, akár a magánzárkájában, vagy ha éppen megfutamodna a bűntudatától, vagy éppen azáltal is akassza fel magát.
Shioban próbált elhatárolódni ezektől a tárgyalásoktól és objektív megfigyelő lenni csak amellett hogy titoktartási kötelezettsége is volt, minden egyes alkalommal újra és újra aláírva, hogy az egyes folyó bírósági ügyek részletei általa ne kerüljenek a média hasábjaira.
- A mai számítógépes játékokhoz nagyon hasonlít az a módszer, ahogy a katonákat megtanítják ölni különböző szimulációs technikák segítségével. A játékosok hajlamosak igen nagy részletességgel visszaadni az erőszakos cselekményeket, ezekből alakulnak ki a másolásos, úgynevezett „copycat” bűncselekmények.* - a védőügyvéd nagyon is erőteljes beszéde megrengethette volna Shioban alapelgondolását, hogy fejet hajtson annak, kit is tart bűnösnek és kit nem. Már-már megbocsájtó jelleget öltött ez a beszéd benne, de elég volt csak ránéznie a pattanásos arcra, a megfakult, üveges tekintetre és tudta, hogy a gyerek egyáltalán nem bánta meg azt, hogy rengeteg családtól tagadta meg azt, hogy a szülők lássák a gyerekeik sikereit. Hogy boldog, büszke nagyszülőkké váljanak, vagy hogy elmondhassák, mindent megtettek a gyerekükért, azért, hogy az élet minden területén helyt álljanak.
Nehéz dolog volt az ártatlanságát meglátni, főleg azok után, hogy a vád oldalon álló Janice Hoyte sorra mutatta be azokat a fegyvereket és eszközöket, amelyeket a kölyök felsorakoztatott. Shioban szeretett volna zenét hallgatni a tárgyalás közben. Szerette volna, hogy mindez csak álom legyen, de maga a mészárlás már korábban megtörtént, a holtak már rég a földben pihentek, elfeledve, összeaszott testtel, ő pedig már csak a hónapokkal későbbi állapotokra érkezett ide, erre a Texasi településre.
Legszívesebben ráüvöltött volna Hagymácskára, hogy húzzon el mellőle, mert a virsli ujjai állandó jelleggel ott kajtattak a zongorabillentyű mintázatú nyakkendőjén, a koszos szürke zakójának hajtókáján, a pecsétgyűrűje pedig csak hat mérföld távolságról is látszott. Igen, Jim Carrey filmje jutott róla eszébe Dockerynek, amikor az állati magánnyomozó rájött arra, hogy Einhorn az Finkle, és hogy Einhorn férfi - volt, egyszer régen. Aztán azt ugye követte egy jókora hányás, amit most Shioban nem akart volna leutánozni, mert akkor Mr. Fánkos Hagyma egy az egyben ölbe kapta volna azt a szeretetcsomagot.
Nem egészen nyolcvankilenc perccel és három majdbepisilek gondolattal később a nő végre felállhatott, végigropogtatva a gerincét is indult meg a jegyzeteivel a folyosó felé, ahogy az ajtóban álló őrök kitárták azt a két nagy fa szárnyat, Dockery tűsarkain sietős léptekkel igyekezett kifelé, de az ajtóban elkapta az a hagymaillatú fickó, karjára pakolva húsos ujjait.
- Mrs Dockery! - fontoskodó arckifejezését kapta el Shioban, ahogy visszafordult felé a nő.
- Miss - javította ki azonnal, miután kihúzta az érintésbe szorult karját, egyetlen lépést elhátrálva a férfitől. - Tudok segíteni valamiben? - érdeklődött, miközben a pillantása az egyenruhás fickó felé vándorolt, akinek a csuklóján a tetoválásainak nyomai még halványan látszottak. Shioban szerette a tetovált férfiakat. A férfias férfiakat. A domináns férfiakat. Csak kár, hogy ebből a 3:1-ben típusú fickóból volt kevés a Földön. Vagy legalábbis rossz helyen lakott.
- Inkább én önnek. Láttam, hogy rajzolgatott - a pápaszemes ürge a jegyzettömb felé bólintott, hogy egyértelműsítse a szavait. - Nem is rosszul, ahogy elnéztem. És lenne egy ajánlatom, ha szeretne inkább valami békésebb munka után nézni. Tudja, a feleségem - akit nagyon szeretek - kuncogott fel. Igen, férfi létére kuncogott. Dockerynek már nagyon kellett pisilnie, de nem akart ezt még a férfi tudtára adni. A bokáit keresztezte, és a nem létező boldogan bégető bárányokat kezdte el számolni gondolatban. - .. Diane nagyon szeretne új munkatársakat is felvenni, egy kis vérfrissítés gyanánt, meg egyébként is mindig dohog, hogy túl sok a tesztoszteron és hogy unja már a banánt. Már a fiúkét, nem az enyémet - bohókás, még mindig hagyma illatfelhőbe burkolt mosoly jelezte a jókedvét.
- Ha gondolja, akkor New Yorkban elbeszélgethetne vele, vagy akár a HR-esével, és aztán meg meglátjuk. Nem szokásom toborozni, de azt hiszem, hogy önnek szüksége lenne a váltásra. Mármint nem azért mondom, mert öreg lenne vagy megkeseredett, csak.. - folytatta volna, ha Shioban nem lépett volna oda egészen közel hozzá, az ujjaival pedig összefogta az ajkait, hogy csendre intse.
- Elmegyek pisilni. Addig szedje össze a gondolatait, kérem, és aztán folytathatja. De ha így haladunk, akkor helyes kis tócsa lesz körülöttem, és megkérem önt valamire az őr füle hallatára a következő szöveggel: "apuci, veszel nekem pelust?" - billentette oldalra a fejét kíváncsian, mire a keze alatt bólogatni kezdett a férfi, az alig két méterre álló őr pedig igyekezte köhögésnek álcázni a rötyögését.
Dockery hátat fordított a még John Doeként funkcionáló fickónak, hogy merev tartással és annál is nagyobb vággyal, hogy végre megkönnyebbüljön, a mosdó felé vette az irányt. Tíz perccel később kiderült, hogy a férfi Frank Nelson, történetesen annak a Diane-nek a férje, aki a Marvel konkurenciájának vezetőjeként funkcionált és vezette a képregénykiadót.
Shioban nem hagyta ott a tárgyalótermet annak ellenére sem, hogy a három fordulós állásinterjún tökéletesen megfelelt. A mai napig repülőre ül, ha esetleg másik városban lévő tárgyalásokra keresnek illusztrátorokat, de a legtöbb esetben már inkább New York-béli esetekre ül be, sokkal inkább azért is, mert a DC-nél is szerepet vállalt. Igaz, nem a legismertebb karaktereket hívja életre, de ennek ellenére imád a srácok közt bent lenni. A fekete humort, az iróniát imádja, és ha épp nem figyelnek, akkor egy-egy rajz róluk is elkészül. Tizenhat hónapja igyekszik a két munkahelyének követelményeinek megfelelni.
És még mindig nem dobta ki az ex férjéről készített vázlatait, rajzait és festményeit. Vár a tökéletes pillanatra, hogy rituálisan elégethesse az összeset. Vagy kidobja a Hudson folyóba. Vagy esetleg a hajléktalanoknak wc-papír gyanánt odaadja azokat - az igazi popsitörlő mellett.



Spoiler:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Shioban Dockery
Shioban Dockery EmptyCsüt. Márc. 19 2020, 22:07
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Shioban!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Meg ne kérdezd miért, de az első pillanatban a „Schioban” jött az ujjaim alá neved gyanánt.  Shioban Dockery 3673325056 Van egy picit egyiptomi csengése, vagy csak nekem van már késő és félrehallok gondolatban nem tudom. A lényeg, hogy én ezt az arcot, amit választottál korábban nem szerettem. Rolling Eyes  Nem tudom, kirázott tőle a hideg, a franc tudja. Aztán az utóbbi időben ha valahol felbukkant mindig remek történeteket kerítettek neki, ami miatt egyre szerethetőbbé vált a számomra, és te ezeknek a táborát erősítetted.  Shioban Dockery 2451935670

Egy igazi, ízig-vérig mai nőt hoztál nekünk ide, aki tele van rengeteg hibával, van egy minimális önértékelési zavara (ami nem gond, szerintem egészséges mértékben mindenkiben van), de tisztában van a hibáival és azzal is, hogy mik az erősségei.
Azt külön üdvözöltem, hogy egy teljes és tökéletes jellemrajzot mutattál meg, ami szinte a legapróbb dolgokra is kitért, és amit mégsem éreztem olvasás közben unalmasnak. Shioban Dockery 3874598021  Nem vesztem el benne, pontosan kirajzolódott, hogy milyen vagy te, jobban mondva milyennek látod magadat. Nekem abszolút bejött, főleg a vége, ahol szembeállítasz bizonyos jellemvonásokat, kihangsúlyozva, hogy mindegyik mégis te vagy, így vagy egész. Kiemelnék két dolgot belőle ami nekem különösen tetszett. Az egyik a fagylaltos vödörrel tévé elé gubbasztás és szarműsor nézés….a másik meg a kényszeresség. Smile  Hjajj ezen nagyon jót mosolyogtam, mert szerintem ezzel mindannyian így vagyunk, hogy ezerszer csekkoljuk bezártuk vajon az ajtót? Ja és a kávé meg az emberréválás reggeli örök folyamata, ebben azt hiszem lélektestvérek vagyunk. Shioban Dockery 1159569709

Húúúúúú a történet részedben rendesen elmerültem. Shioban Dockery 1404455205  Csak könyököltem és ittam a szavaid. Annyira részletesen írsz, olyan tökéletesen megjeleníted a hasonlataiddal a jelenetet, hogy én rendesen éreztem a fickón azt az idegesítő hagymaszagot, láttam a tárgyalóteremben az arcokat, amik megjelentek a jegyzettömbben. Az, hogy milyen minőségben voltál jelen, egy piszkosul jó húzás és ötlet. Shioban Dockery 2624752903  Nem is hiszem, hogy ilyesmivel én valaha találkoztam volna. Tetszettek az apró kis kitekintéseid, ahogyan te megéled az egészet, ahogyan próbálsz kívülálló maradni, de aztán magával ragad az egész atmoszféra….mégis a végén olyan emberi dolgot vittél bele, ami egyszerre volt humoros és nagyon eredeti. Egy olyan dolgot csempésztél bele, ami tulajdonképpen mindenkire jellemző, de valahogyan mégse merjük megmutatni. Megfigyelte már rajtam kívül bárki, hogy vannak bizonyos filmek,ahol a szereplők egyszer sem mennek mosdóba? Shioban Dockery 3673325056  Jó okés, nem erről kell szólnia egy filmnek, de mégis ettől valahogy hihetőbbé válik az egész. És ahogyan elhallgattattad a pasast, na azon nem csak az egyenruhás rötyögött, hanem én is.

Hihetetlen eredeti stílusod van. Feszes, tökéletes jellemábrázolás, szép felépítés, olyan amilyet az ember pokoli szívesen olvas. Én nagyon szerettem a karaktert és a történetet is. Pokoli jól kitaláltad és felépítetted. Shioban Dockery 108800823

A Tara-Plecsnit egy vadiúj rajztömbbel adom most át neked. Színt admin ad majd.

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Shioban Dockery
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Shioban & Mathias

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: