New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 92 felhasználó van itt :: 16 regisztrált, 0 rejtett és 76 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Diana Armenis
tollából
Ma 16:14-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 16:08-kor
Benjamin Stanford
tollából
Ma 15:34-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 15:31-kor
Patrizia Ferrara
tollából
Ma 14:17-kor
Kira Mae Adams
tollából
Ma 13:32-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 12:39-kor
Sara Gloria Castillo
tollából
Ma 11:08-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Bluebell & Joe
TémanyitásBluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyCsüt. 4 Jan. - 12:53

can you help me?

Az utca túloldalán állok egy cetlivel a kezemben. Elméletben azon a reggelen, amikor eltűnt itt lett volna jelenése. Több mint egy évtizede jár ide, de még soha nem jártam itt. Most pedig úgy érzem magam, mint egy kukuló, ahogyan figyelem az embereket, akik belépnek az épületbe, vagy éppen távoznak. Végül nagy levegőt veszek és elindulok az anonim gyűlésnek otthont adó épülethez, de nem tudok egyből belépni. Úgy érzem magam, mint aki nem tartozik ide és így is van, soha nem volt ilyen problémám és abban sem voltam biztos, hogy bárki is szóba fog állni velem. Egy lépés előre, kettő hátra, úgy nézek ki, mint aki egy fura táncot jár, pedig csak tanácstalan vagyok és még a fogorvoshoz is szívesebben mennék, mint ide.
Vajon azt hiszik, hogy első alkalom és ezért kapok annyi biztató mosolyt?
Esélyes.
Összegyűröm a papírt a kezemben és még mielőtt valaki odaléphetne hozzám, belépek a félhomályba, ami uralja a folyosót. Lassú léptekkel indulok el, mint aki bizonytalan a járásában. Szeretem apát, de most még én is tudtam, hogy elsődlegesen anya miatt vagyok itt és nem miatta. Bekukucskálok az egyik nyitott ajtón, de üres a terem, amikor pedig megfordulnék, akkor egy férfinak ütközőm.
Úgy érzem magam, mint egy kisgyerek, aki a tilosban járt és rajta is kapták. Pedig ez nem újdonság számomra, elég sokszor megtettem már életem során.
- Bocsánat. – mondom sietve és kikerülném, de ő nem lép arrébb, hanem csak fürkész engem, miközben fölém tornyosul. Olyan, mint egy bástya. Fogalmam sincs, hogy miért ezt a benyomást kelti bennem, de úgy érzem, mintha őrzője lenne ennek a helynek és meg akarná óvni az itt lévőket a kíváncsi szempároktól. Aztán lehet csak képzelődőm és még a reggeli ágyból kizuhanás hatását érzem, mert talán jobban bevertem a fejemet az éjjeliszekrénybe, mint elsőre hittem.
- Elnézést, szeretnék elmenni, vagy tudja mit talán maga is segíthet, ha már úgy áll itt, mint valami katona, akinek a földbe gyökerezett a lába. – lehet kedvesebben is megszólíthattam volna, de nem igazán tetszett, hogy beszorultam közé és az ajtó közé, ahogyan az se, hogy ennyire közel áll hozzám. Plusz nem sokat aludtam, így kicsit nyűgös vagyok. Végül vettem egy mély levegőt és próbáltam visszanyerni a lelkibékémet, ami valamikor hajnalban elillant a telefonhívással. – Sajnálom, nem akartam bunkó lenni. Kezdhetnénk elölről? – kicsit oldalra billentettem a fejemet, míg vártam a válaszára… Vagyis mégse vártam meg a válaszát, a kezemet nyújtottam felé és közben a nevemet is elárultam. – Bluebell Muray vagyok és keresek valakit. – lehet két percen belül ki fog rakni, mintha csak egy dobozt rakna odébb a mondandóm  második feléért, de ha azt hiszi csak úgy el fogok menni, akkor téved. Meg kell találnom apámat, anyáért muszáj.



öltözet
mind álarcot viselünk
Bluebell Muray
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Ad4bf0f9a6e93ef917935df399486ab40f06fa7f
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Petals and thorns, beauty and pain.
★ családi állapot ★ :
I love that feeling I get when I see your smile.
Bluebell & Joe 6a97083ea4c4d8524c72610c50e616bf032d516a
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe C8ca186ecc832932ff68a7db8f73d7824a54e879
★ idézet ★ :
I'm a fighter. I'm a survivor, and I'll get through anything people can throw at me.
★ foglalkozás ★ :
owner of Blossom bliss
★ play by ★ :
Sandra Bullock
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Bluebell & Joe Ef81d96b6516493ce72490533ee1a03195ff3db2
Bluebell & Joe 83b658a5d76ae50d2c53e434a05cf2e5f02372d6
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyCsüt. 4 Jan. - 13:10



...
....

Gyorsan telnek a napok, de az érzés, hogy egyedül kelek fel, és nincs mellettem Kat, egyre jobban kezdett frusztrálni. Nem értettem miért nem lehetett megmenteni az egészet, egyetlen kijelentés miatt. Bizakodó voltam mindig is, ami a fiamat illeti. Bíztam, és reméltem, de ennek meglett a maga hátulütője, bár az is lehet, ez csak egy apró indok volt arra, hogy véget vethessen az egésznek.
Beletúrtam hajamba, végigsimítottam arcomon, s kis ideig megtartottam tenyereim szemeim felett.
Abrahan jelenléte sokat segített, s nem tagadom, kirángatott a fenékről, hol ott legszívesebben elküldtem volna magam a süllyesztő legmélyére.
Kedveltem a kölyköt!
Végül csak rászántam magam, hogy felkeljek, és egy zuhany után némi gyors reggelivel kezdjem meg a napomat, mielőtt elmentem volna otthonról.
Nem volt sok dolog betervezve a mai napra. Leginkább azon gondolkodtam, bemegyek a műhelybe, és apró darabokra szedem a hidroplant, mielőtt még bárki megakadályozhatna benne. Egyre több volt vele a gond, de nem akartam feladni. Makacs voltam. Túl makacs.
Kávémmal kezemben álltam meg a naptár előtt, s félbe maradt egy korty. Bögrém megállt ajkaim előtt. Teljesen kiment a fejembőla gyűlés, amit nekem kellene megtartanom.
Félre téve a feketémet, már vettem is a cipőm, és a kabátom, hogy egyenesen oda mehessek.
Ilyenkor nem szerettem elkésni. Szerettem a biztos pont lenni, meg aztán nekem is tökéletesen jól jöttek ezek a beszélgetések, hogy végre eljussak arra a pontra, hogy ne akarjak legurítani egy üveg italt, majd utána küldeni még hármat, csak azért, mert rossz passzba kerültem.
Mire észbe kaptam, már hosszú órák óta ott voltunk, Jack és én.
Két gyűlésnek is vége volt már, mikor elhagytam a termet, a székek felpakolása után. Szeretném azt mondani, hogy hiánytalan volt a létszám, ám Jason nem jelent meg, ahogy Sam is távol maradt.
Sam szépen haladt már. Elhagyta az italt, munkát is kapott, egy közeli vállalatnál. Reménykedtem benne, pusztán az időpont nem volt alkalmas.
Fel akartam hívni, hogy végre megtudjam mi a helyzet, ám a mobilja süket fülekre talált, én pedig talán kissé mogorva módon indultam meg a folyosón az iroda felé, hogy rávehessem Jack-et, keressük meg Sam-et.
Épp onnan jöttem volna kifelé,~ s indultam el a nem túl széles folyosón, min ha félre állok is, akkor sem igen fér el rajta kényelmesen két ember~, mikor egy nő állt meg velem szemben. Barna haj, barna szemek, kissé fáradt ábrázat, de nem olyannak tűnt, mint aki gyakran néz a pohár fenekére.
Mire megszólaltam volna, már megelőzött, és lássuk be, durvább talán egy ezer éves pokróc modora lenne, de ki vagyok én, hogy mindezt felrójam neki?
- Elnézést, szeretnék elmenni, vagy tudja mit talán maga is segíthet, ha már úgy áll itt, mint valami katona, akinek a földbe gyökerezett a lába.
Szavaira felszaladt a szemöldököm,  benedvesítettem ajkam, majd összeszaladt szemöldökkel bólintottam párat, ám a válaszom újfent nem érkezhetett meg, hisz megelőzött a szólásban.
Kezet nyújtott, mit elfogadtam.
Sajnálom, nem akartam bunkó lenni. Kezdhetnénk elölről? Bluebell Muray vagyok és keresek valakit.  
A név ismerősen csengett, bár leginkább a családnév ütött szöget a fejemben.
-Mindenkivel megesik, hogy bal lábbal kel fel. - megengedtem magamnak egy kedves mosolyt, aztán viszonoztam a kézfogást, elfogadva azt. - Joe Weaver.... - elengedtem a kezét, majd belöktem mellette az ajtót. - Odabent kényelmesebb beszélgetni, mint ezen a szűkreszabott folyosón. -ha bement, át én magam is úgy tettem, majd odabent hellyel kínáltam. - Muray-t mondott? Csak nem Jason-t keresi? Bluebell... a lánya? - ráemeltem tekintetem, miközben nekidűltem az asztalnak.
-Miben segíthetek?
karakterek száma: xxx -Bluebell & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Bluebell Muray imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
263
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Bluebell & Joe 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyCsüt. 4 Jan. - 13:17

can you help me?

Magam sem tudnám megmondani, de ez a hely valahogy felszülté tett és folyamatosan azt éreztem, hogy szeretnék minél távolabb lenni ettől az épülettől, pedig ez nem maga volt a sátán főhadiszállása. Elméletben pont ellenkezőleg, itt segítséget kaptak az olyanok, mint amilyen az apám is volt, de ha így volt, akkor most mi történt? Olyan jól haladt, soha ennyire hosszú ideig nem tartott ki, több mint 10 éve nem ivott és nem is látszott rajta, hogy el akarna csábulni. Annyiszor megtette már, anya csak észrevette volna. Talán a másik szenvedélye miatt került bajba? Ha igen, akkor arra honnan szerzett pénzt, ha elméletben nem volt gyanús pénzkivétel. Hittem anyának, hiszen neki is az volt az érdeke, hogy megtaláljam Jasont még azelőtt, mielőtt túlzottan késő lenne. A reggeli beszélgetést követően én is egyre feszültebb lettem és még inkább aggódni kezdtem, de elsődlegesen anya miatt és csak azután a tékozló apám miatt.
Gondolataim ezerfelé jártak, fáradt és nyűgös voltam, aminek köszönhetően ismételten beleestem abba a hibába, hogy hamarabb járt a szám, mintsem végiggondoltam volna azt, hogy mit is zúdítok a másikra.  Azon kívül, hogy túlzottan közel állt és fürkészett nem tett ellenem semmit se a férfi. Apára voltam dühös és nem az univerzumra, bár néha azt kívántam bárcsak kevésbé problémás szülőt kaptam volna, akkor csomó minden könnyebb lett volna az életemben.
- Nem erről van szó, de inkább hagyjuk is. – egyáltalán nem ballábbal keltem fel, igazából kizúgtam az ágyból, de ez nem tartozott rá, de annak örültem, hogy nem vette túlzottan magára a pocsék indításomat. Ennek köszönhetően még egy barátságos mosolyt is megejtettem. – Örülök a találkozásnak. – valójában még nem voltam biztos ebben, csak az illem így diktálta, nekem meg arra volt szükségem, hogy valaki segítsen, ne pedig hárpiának könyveljenek el, ami amúgy nem voltam. Egyszerűen csak siettem volna, mert ez a hely valahogy a frászt hozta rám, és ennél az oknál fogva rátértem volna a lényegre, mintsem az előírt társalgási szabályok szerint járjunk el. A javaslatra egy bólintással feleltem és beljebb sétáltam a korábban látott terembe, majd kicsit távolabb álltam meg tőle. Nem akartam kényelembe helyezni magamat, mert ha nincs itt az apám, akkor tovább kell keresnem őt.
- Szóval ismeri az apámat, remek akkor talán nem kell másik személyt keresnem. – kicsit megkönnyebbültem, hogy sikerült a megfelelő embernek ütköznem és remélhetőleg nem fog tovább irányítani másik személyhez. – Úgy tudom, hogy két napja itt járt és az érdekelne, hogy ma is itt volt-e, ha nem, akkor esetleg nem mondta meg, hogy mi a terve, hova fog menni? Esetleg nem tűnt úgy, hogy valami baj lehet? – szavakat kicsit hadarva mondtam el, majd újra elővettem a telefonomat és lenyomtam a hívás gombot, de elég hamar kiderült, hogy még mindig nem kapcsolható a hívott szám. Idegesen elkezdtem rágcsálni az alsó ajkamat, miközben le- és fölsétáltam a teremben, vagyis csak pár lépést tettem meg az egyik irányba, majd pedig a másik írányba.
- Maga itt vezető, segítő vagy tanácsadó? Ne haragudjon, de nem tudom hogy mennek itt a dolgok. – érezhető volt a hangomból, hogy kicsit el vagyok veszve és nem meg akarom őt sérteni, egyszerűen csak tényleg nem tudtam, hogy is mennek itt a dolgok, kit miként neveznek és stb. – Esetleg nem vett valami furcsát észre az apámon? Az éjszak közepén édesanyám azzal hívott, hogy két napja nem ment haza, a telefont meg nem veszi fel, el se tudjuk érni, mint hallhatta. Ez az utolsó hely, ahol tudjuk hogy járhatott. – végül lerogytam a közeli székre és kezembe temettem az arcomat. Tanácstalan voltam, régóta nem vettem már annyira részt a szüleim életében, hogy ismerjem minden mozzanatukat, hogy ki mit szokott csinálni, merre járnak. Régebben könnyebb volt apám nyomára bukkanni, de most… Most fogalmam sem volt arról, hogy merre kellene tovább mennem, ha ennek a férfinak nincs valami tippje. Pár perc után viszont újra megállapodott a pillantásom Joe-n. – Esetleg nem volt sérülése? Nem kért pénzt kölcsön, hogy haza tudjon menni vagy tudjon valamit venni a feleségének? – ha igen, akkor biztos lehettem abban, hogy megint a szerencsejáték vonzotta be és nem kedves alakokkal hozhatta össze a sors. Nem véletlen kérdeztem rá erre a két dologra, mert apám általában ezzel a módszerrel húzott le másokat. Fura dolog az élet, hogy apám bűneiről egy vadidegennel beszélgetek és közben én érzem magam egyre inkább zavarban, pedig nem is én tettem rossz fát a tűzre.


öltözet
mind álarcot viselünk
Bluebell Muray
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Ad4bf0f9a6e93ef917935df399486ab40f06fa7f
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Petals and thorns, beauty and pain.
★ családi állapot ★ :
I love that feeling I get when I see your smile.
Bluebell & Joe 6a97083ea4c4d8524c72610c50e616bf032d516a
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe C8ca186ecc832932ff68a7db8f73d7824a54e879
★ idézet ★ :
I'm a fighter. I'm a survivor, and I'll get through anything people can throw at me.
★ foglalkozás ★ :
owner of Blossom bliss
★ play by ★ :
Sandra Bullock
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Bluebell & Joe Ef81d96b6516493ce72490533ee1a03195ff3db2
Bluebell & Joe 83b658a5d76ae50d2c53e434a05cf2e5f02372d6
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyCsüt. 4 Jan. - 13:26



...
....

Tanácstalanság, és kétségbeesés. E kettő, már messziről leírt a nőről. Olyan volt, mint amilyennek Anyámat láttam kórházi ágyam mellett, a baleset után, s mint Kat-é, mikor az alkohol mámorába menekültem a problémáim elől.
-Igen. Ismerem. - bólintottam. Nem szóltam többet közbe, végighallgattam, figyelve ideges testbeszédét. Tudtam, ilyenkor nem jönnek a legjobban a nyugtató szavak, hisz épp az ellenkezőjét lehetne elérni vele.  Figyeltem miképpen veszi elő a telefonját, s kezd el vele babrálni, majd a sípolás a vonal tulsó végén, én meg inkább csendben maradtam.
-Nem beszéltünk róla. Azt mondta, szeretné rendbehozni a dolgokat a fiával. Hogy sok hibát követett el. - magyaráztam, figyelve, miképpen próbál lyukat róni a padlóba, majd mikor érkeztek a következő kérdések, megértő mosoly költözött arcomra.
-Tanácsadó, segítő, barát. Mikor melyik címet érdemlem ki. - közben ő letelepedett egy székre, s mikor arcát tenyerébe temette, tudtam, valóban igazat mond, vagy egy kiváló színésznővel van dolgom.
 Még is elléptem, hogy töltsek neki egy pohár vizet, majd azzal sétáltam oda hozzá, s guggoltam le mellé. Mekkora mák volt, hogy éppen nem fájt a térdem.
Aztán a guggolásból fél térd lett, miközben felé nyújtottam a poharat.
-Igyon pár kortyot. Segít megnyugodni picit. - hangom kedvesen csengett, s közben kutattam az elmúlt napok történéseiben. - A héten sokat járt erre az apja, de meglepő módon, tegnap nem volt itt. Tudja, kapott volna egy érmet. 10 évforduló. - felkeltem, odahúztam magamnak egy széket.- Alig várta ezt a pillanatot. Azt mondta, a fiát akarja meglepni vele.  Igyon... - bíztattam. Székem nem volt túl közel hozzá, de még is jobbnak láttam, ha magam is leülök, hisz ilyenkor sokkal bizalomgerjesztőbb ez a fajta közvetlenség.
Nem akartam, hogy egyből a legrosszabbra gondoljon, de nem kezdtem el bizalmaskodni, hisz bármikor felkelhet, és kiszaladhat az ajtón, én meg magamat ismerve loholnék utána, hogy megpróbáljam megállítani, és megnyugtatni.
-Ami azt illeti, talán idegesebb volt a megszokottnál. Olyan volt, mintha félne valamitől, de lerendezte annyival, hogy izgul a találkozás miatt a fiával. - nem kellett sokat gondolkodnom, hisz tisztán emlékeztem a legutóbbi beszélgetésünkre. - Sam-től kért kölcsön némi pénzt... tényleg egy keveset. Pár dollárt. De nem hiszem, hogy piára kellett volna. Ahhoz túl messze eljutott már. - Nem indokolta miért kell. Ezt is csak onnan tudom, hogy épp egy szünet alkalmával csíptem el a beszélgetést. - elhallgattam, majd elmentem az asztalomhoz, s elővettem belőle egy mappát, miben a listát tartottam, kik voltak jelen, s a nap témáit.
-Mostanában mindig kocsival jött. Hazajutásra nem kellett neki pénz. - felé fordultam, benedvesítettem alsó ajkam. - Bluebell... nem akarom megrémiszteni... de a kórházakkal nem próbálkoztak? Tudom nem könnyű, de érdemes ilyenkor ezeket is végignézni. Ha gondolja, szívesen elkísérem, és segítek megkeresni. - ajánlottam fel, letéve a mappát vissza a helyére.

-Miben segíthetek?
karakterek száma: xxx -Bluebell & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Bluebell Muray imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
263
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Bluebell & Joe 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyCsüt. 4 Jan. - 13:39

can you help me?

Fura dolog az élet, hogy hiába felnőtt valaki, hiába van mögötte megannyi évtized, hiába járt már hasonló úton, akkor is akadnak olyan pillanatok az életben, ami kizökkent minket a jól megszokott magabiztosságból és könnyedén válunk elveszetté, mint egy gyerek, aki még mindenre rácsodálkozik. Elveszett voltam, féltem attól, hogy nem fogom tudni édesanyámat megnyugtatni, nem fogom tudni hazavinni neki apámat, mindamellett pedig ott volt bennem a szégyen is. Hiába tűnt megértőnek a férfi, akkor is szégyelltem magam, mint gyerekkoromban is, amikor rájöttem, hogy mi apám bűne. Féltem hajdanán is, hogy kiderül és a többi gyerek, majd ezért fog rám ujjal mutogatni vagy elítélni, gúny tűzni és valahogy ugyanez az érzés kezdett újra átjárni. Féltem attól, hogy talán apám után ítél meg egy idegen, pedig igazán nem kellene számítania annak, hogy mit is gondol rólam. Nem ismer, de minden túlzottan bonyolultnak tűnt jelenleg.
Meglepődve néztem rá és úgy, mint aki nem biztos abban, hogy jól hallotta azt, amit a másik mondott. Nemlegesen megráztam a fejemet, hiszen tudtam jól, hogy Robert nem akar találkozni vele, így egyedül képtelen lett volna arra, hogy helyre hozza a dolgokat.
- Itt valami tévedés lesz, Robert nem akarja látni apát. Maximum ünnepekor hajlandó kivételt tenni és ezt apa is tudja. – idegesen markoltam a ruhám anyagába, mert nem szívesen beszéltem a családunk dolgairól, de nem tehettem mást, ha azt akartam, hogy megértse a helyzetet. – Mármint azt se tudja, hogy hol él a fia. – nem néztem a férfira, a földet fürkésztem, mert szégyelltem magam. Anya tudta, de ő soha nem árulta volna el, mert azzal eljátszotta volna Robert bizalmát, azt meg ő soha nem tette volna. Túlzottan szerette ahhoz az unokáját és nem kockáztatta volna meg azt, hogy ne lássa többé. Egyre inkább kezdtem kényelmetlenül érezni magam és életemben most először éreztem azt, hogy nem akarom ezt végigcsinálni. Nem anyának kell szembe néznie egy idegennel és nem is a bátyámnak, hanem nekem. Újra nekem kell elcipelnem a hátamon a családunk zűrjeit és nekem kell elviselnem azt is, hogy erre mások miként reagálnak.
- Régóta csinálja ezt az egészet? – kicsit még a kezemmel is hadonásztam, hogy kétsége se lehessen afelől, hogy erre a helyre gondolok, és arra, ami vele jár. – Képes felismerni azt, ha valaki hazudik? – nem felróni akartam neki, ha apámmal szemben nem vette észre a jeleket, hanem egyszerűen érdekelt, hogy mennyire jó emberismerő. Gondolom, akik függők, azok jól tudnak hazudni, legalábbis apám remek volt benne. Gyakran még minket is képes volt átverni, pedig régóta az életünk része volt és jól ismertük a szarságait is. Ő vajon átlát rajtuk, ha nem mondanak igazat, vagy hibáznak, vagy itt tényleg mindenki őszinte lesz? Nehezen tudtam elhinni, mert az emberek többsége mindig álarcot visel, maximum a mértéke változik, hogy mennyire is próbálja elrejteni azt, hogy milyen is valójában.
Meglepett amikor vízzel kínált, fel se tűnt, hogy mikor ment el érte és igazán azt se hallottam, hogy közelebb jött. Túlzottan magával rántottak a gondolataim. Majd pedig az, hogy lehet a víznél erősebb kéne, pedig nem voltam az, aki túlzottan alkoholt fogyasztana és kötve hiszem, hogy díjazná a megjegyzésemet egy ilyen helyen, így inkább lenyeltem a megjegyzésemet.
- Köszönöm. – még egy mosolyt is kapott a szavaim mellé, majd a kezemben szorongattam a poharat, de egyelőre nem ittam bele. Inkább csak sóhajtottam egyet, mintha azzal minden gondot messzire tudnék űzni.
- Sok aggódó rokonhoz volt már szerencséje? – kíváncsian fürkészem őt, majd végül még is ittam pár kortyot, de az én idegeimen jelenleg nem sokat segített. Aztán pedig csendbe burkolództam és hallgattam azt, amit az apámról mondott. Reméltem, hogy valami fontosra fény fog derülni, de sajnos nem így lett. – Soha nem bírta eddig. Általában pár év után mindig visszaesett. Sokszor megígérte már, hogy végre tényleg leteszi, de sose lett így. – gondolom nem egyedi eset, de a bátyámnak részben ebből lett elege és abból, hogy nekünk kellett egy idő után eltakarítani a sok szart, amit a bukásaival okozott. Így maradtam egyedül ebben a szélmalomharcban. Újra belekortyoltam a vízbe, majd hátra dőltem a széken és pár pillanatra lehunytam a szememet. Leraktam a poharat a másik oldalamon lévő székre, mint ahol ő ült, majd kicsit a halántékomat megnyomkodtam az ujjaimmal.
Amikor ismét beszélni kezdett, akkor újra ráemeltem a pillantásomat és csendesen hallgattam, mint ahogy a gyerekek a mesét szokták.
- Nem hiszem, hogy attól félt, inkább mástól, vagy másoktól… - megingattam a fejemet csalódottan és szomorúan pillantottam le a kezemre, ami az ölemben pihent. – Pár dollárt kapott, az akár beugróra is kelhetett neki, mert talán azzal tud több pénzt csinálni. – elhúztam a számat és lemondóan sóhajtottam.
Szavaira elmosolyodtam, de nem volt igazán boldognak mondható és a fejemet is megingattam.
- Joe, nem tudom mióta ismeri az apámat, de ha róla van szó, akkor kevés dologgal tud megijeszteni. Az elmúlt évek alatt sok mindent láttam neki köszönhetően, miközben próbáltam hazavinni a feleségéhez. – elkezdtem babrálni a táskám pántját, miközben benedvesítettem az ajkaimat. – Gondoltam rá, de előbb itt akartam utánajárni a dolgoknak. Tud apám másik függőségéről is, vagy arról itt nem szoktak beszélni? Szerencsejátékkal is meggyűlt már a baja, abba valahogy mindig jobban visszacsúszik, mint az alkoholba. Valójában pedig először jön az egyik bukás, aztán a másik. – szomorúan csendült a hangom. Meg tudtam érteni azokat, akik egy idő után feladják a szeretteik megmentését, mert néha én is így éreztem, amitől hálátlan és rossz gyereknek éreztem magam. De ez volt az igazság, talán ha anya nem lenne, akkor lehet már én is feladtam volna apám állandó megmentését, ahogyan a testvérem tette.
- Nem akarom feltartani, gondolom, van jobb dolga is, mint egy tékozló apát kereső lánnyal tartani. Igazán hálás vagyok az eddigi segítségért is, viszont ha nem bánja, akkor lehet még kicsit ücsörögnék. – nem álltam arra készen, hogy felálljak és neki vágjak az útnak, aminek a végén ki tudja mit találok és egyáltalán mikor is érek az út végére, ahol az apám lesz. Fáradt voltam és úgy éreztem, mintha minden lépésem hiába való lenne, mert újra vissza fog esni. Bámultam a falakat és közben hagytam, hogy őrült módjára cikázzanak a gondolataim.
- Bocsánat, de esetleg a környéken nincs valami játékbarlang? – talán ott van, ha meg kórházba került, akkor miért nem értesítettek már minket? Talán csak az időt akartam húzni, mert nem álltam arra készen, hogy netalán a legrosszabbal is szembe nézzek… Egyedül semmiképpen se, de nem volt senki akit felhívhattam volna. – Egyébként nyugodtan tegezhet, ezek után, hogy a családunk szennyesét ismeri, mármint ha nem tiltja valami szabályuk. – kicsit megrántottam a vállaimat is, mert bármennyire is szégyelltem azt, amit a családunk többségében rejtegetett itt már nem volt titok többé.


öltözet
mind álarcot viselünk
Bluebell Muray
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Ad4bf0f9a6e93ef917935df399486ab40f06fa7f
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Petals and thorns, beauty and pain.
★ családi állapot ★ :
I love that feeling I get when I see your smile.
Bluebell & Joe 6a97083ea4c4d8524c72610c50e616bf032d516a
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe C8ca186ecc832932ff68a7db8f73d7824a54e879
★ idézet ★ :
I'm a fighter. I'm a survivor, and I'll get through anything people can throw at me.
★ foglalkozás ★ :
owner of Blossom bliss
★ play by ★ :
Sandra Bullock
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Bluebell & Joe Ef81d96b6516493ce72490533ee1a03195ff3db2
Bluebell & Joe 83b658a5d76ae50d2c53e434a05cf2e5f02372d6
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyCsüt. 4 Jan. - 13:52



...
....

-Tudja Bluebell, én csak azt mondom amit az apja mondott. Nem áll jogomban elmondani a véleményem senkiről sem. Titoktartás, és hasonló dolgok végett.-elhallgattam, aztán vettem egy nagyobb levegőt. Az igazság elég képlékeny dolog volt. Főleg, hogy ha valaki elég profin csinálja, akkor simán átverheti a legjobb hazugság vizsgálót is.
-Nem szoktunk turkálni a tagjaink magánéletében, hogyha ő maga nem akar róla beszélni. A bizalomra alapozunk. Ha nincs bizalom, nem érünk el semmit.- fejtettem ki a véleményemet.
Számomra sokat jelentett a bizalom, mit ezektől az emberektől kaptam. A bizalom, mit minden egyes beszélgetés alkalmával megkaptunk. Sokat jelentett.
-Régóta.- tömör választ adtam, hisz nem ez volt a lényeg.-Vizsgáztat talán, vagy rám akarja verni az egész terhét, hogy nem vettem észre valamit? -hangom nem volt megrovó. Ugyan olyan nyugodtan szóltam, mint eddigi beszélgetésünk alkalmàval.- Mint mondtam, nem az én dolgom ítélkezni, és az ilyesmit nem mások elött szoktuk megbeszélni. Javasoltam neki egy másik gyűlést, Rick Harrison vezet szerencsejáték függők számára gyűléseket, de az apja nem ment el. -felsóhajtottam.-Nézze...ahhoz, hogy eljárjon ilyen gyűlésekre, ahhoz el kell ismernie, hogy gondja van. Elkell ismerni a függőséget, és ki kell tudnia mondani. De az Apja, még a tagadó fázisban van.
Elhallhattam, hisz kezdtem túl kioktató lenni, ő meg nyilván nem volt erre annyira kíváncsi, ám a vádaskodást sem akartam, sem pedig, hogy megkérdőjelezze a hozzáértésemet.
Közben vittem neki egy pohár vizet, bár sokáig csak nézegette azt, pedig még a gondolatok pillanatnyi elterelésére is tökéletes volt az a pohárka.
-Nem igazán. Nevelőtisztek szoktak jönni többnyire.-megvontam a vállam.-Ez mindenkinél vàltozó. Az apjával alig pár hónapja foglalkozok. Ha kíváncsi az őszinte véleményemre...az apja elég labilis volt az elmúlt napokban. Ingerlékeny, dühösebb mint általában. Kétségbeesett. Addig egyszer sem említette a fiát, de az elmúlt alkalmakkor nagyon sokszor emlegette. Elsőnek azt hittem megint iszik, de nem. Aztán javasoltam Rick-et.- elhallgattam, s újfent a nőt, s reakcióit figyeltem.
Végig kellett gondolnom mi is van itt a közelben, de a kávézón, a zöldségesen,az apró éttermen, és a csetreszbolton kívűl más nem jutott az eszembe.
-A közelben nincs. Nem véletlen lett ez a környék választva. Egyszerű idetalálni, és nincs se kocsma, se játékbarlang a közelben, és nem tart fel! A dolgom megvár.-ismét átsuhant egy kedves mosoly az arcomon, de nem értem hozzá. Csak visszatelepedtem a helyemre.
-Rendben...de ez esetben, szeretném, ha te is így tennél.- javasoltam.- Általában sokmindent tudunk Bluebell, de nem adjuk ki senkinek. Anonim módon működünk. Külsősnek, nincs köze hozzá kik vagyunk. A többiek a csoportból, csak a keresztneveket tudja. Csak Jeson, Sam, Sondra, és bárki más vagyunk. De ha rám hallgatsz, elmész a közeli kórházba, és megengeded hogy elkísérjelek. Ki tudja... Lehet megtaláljuk...

karakterek száma: xxx -Bluebell & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Bluebell Muray imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
263
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Bluebell & Joe 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyCsüt. 4 Jan. - 14:01

can you help me?

- Persze, tudom, egyszerűen csak túlzottan meglepett a hallottak. – ez szerintem meg teljesen érthető volt. Nem akartam a nyakába zúdítani a sok szart, ami legfőképpen csak a családomra tartozott, de van az a pillanat, amikor úgy sokkolja az embert valami, hogy egyszerűen csak kimondja azt, ami eszébe jutott. Nálam ez volt a helyzet.
Szavaira bólintottam, de nem feleltem. Tisztában voltam azzal, hogy a bizalom mennyire fontos és mennyire törékeny is tud lenni, vagy éppen mihez vezethet, ha egyszer valaki túlzottan eljátssza azt. Gyakran az az ember egész életére kihatással tud lenni, mint nálam is.
Szavai újfent megleptek, kicsit még a szemöldököm is feljebb szaladt, miközben hallgattam őt. Nem értettem, hogy hirtelen miért lett ennyire morcos, mármint miért vette magára a kérdésemet, hiszen egyáltalán nem vádaskodva szegeztem neki. Csak érdekelt. Kicsit védekezően magam elé emeltem a kezemet, de nem tudtam megszólalni, mert hiába tartott rövidke szünetet máris ismételten beszélni kezdett, így csak kivártam a megfelelő pillanatot és türelmesen végighallgattam.
- Először is valamit nagyon félreértett. Semmi számonkérés nem volt a részemről, csak érdeklődtem. – kicsit határozottabban csendült a hangom, mint eddig bármikor korábban, de egyáltalán nem tetszett ez a kicsit kioktató stílus. – Másodszor pedig érthető, hogy aggódom az apám miatt és szeretnék minél többet megtudni róla. Soha nem tűnt még el ennyire hússzú időre, én meg még soha nem jártam ilyen helyen, így fogalmam sincs arról, hogy mik az írott és íratlan szabályok maguk között, viszont az szerintem eddig is egyértelmű lehetett, ha azt mondta valamire nem beszélhet róla, akkor elfogadtam és nem nyaggattam tovább. – álltam a pillantását, hiszen elég makacs tudtam lenni én is és nem szerettem azt, ha kimondatlanul is esetleg megvádoltak olyannal, amit nem követtem el. Nem törtem előre úgy, mint egy buldózer, egyszerűen csak próbáltam megérteni a miérteket és ennyi évtizedes küzdelem után talán ez nem volt meglepő. Apám soha nem beszélt a gyűlésekről, igaz, hosszú ideje már annak, hogy nem is kérdeztem erről. Megtanultam azt, hogy kényesen érinti őt és nem akar beszélni róla. – Inkább azt mondanám, hogy újra abban van, párszor már belátta a dolgokat, de aztán a körforgás mindig újra kezdődött. – lemondó sóhajjal zártam az egészet
Hol a poharat, hol a férfit fürkésztem és kicsit elrévedővé vált a tekintetem, de hallottam azt, amit mond. Hogy nem tűnt fel anyának ez a változás? Talán csak nem akarta látni, mert félt attól, hogy apa újra elbukott, pedig olyan szépen haladt? Lehet ő se mondott el mindent? Megingattam a fejemet és próbáltam minden kellemetlen érzést száműzni, mert most nem értem rá erre.
- Amit valószínűleg nem igazán fogadott meg. A játékszenvedélye annyira másabb volt nála, mint az alkohollal kapcsolatos problémája. Még egy sima uno játékot se játszhattunk a közelében, mert képtelen lett volna megállni, hogy ne álljon fel és rohanjon el zsugázni vagy mást játszani. – fáradt sóhaj hagyta el az ajkait és inkább csak dünnyögtem ezt az orrom alatt, mintsem konkrétan neki szántam. Tényleg úgy éreztem, hogy ez egy értelmetlen harc, amit újra és újra megpróbálunk érte megvívni, de ő egyszerűen csak mintha a kukába hajítaná az egészet.
- Érthető, hiszen azzal veszélybe sodornának mindenkit, aki ide jön. – egy kósza tincset a fülem mögé simítottam, azt, ami még idefelé jövet szabadult ki a rögtönzött kontyomból. – Itt csak függőkkel foglalkoznak, vagy van valami foglalkozás a hozzátartozóknak is? – tényleg nem tudtam, hogy mi a helyzet ilyen téren, de féltem attól, hogy egyszer én is fel fogom adni ezt a harcot, mert belefáradok. Plusz mások tapasztalatát hallva lehet kapnék valami ötletet, hogy miként lehetne megvédeni apámat attól, hogy újra és újra visszaessen.
- Köszönöm. – először csak ennyit mondtam, majd vettem egy mély levegőt és lassan kifújtam, mint aki csak erőt akar gyűjteni az előtte álló dolgokhoz. Végül lassan felálltam, mert ha nem teszem meg, akkor félő, hogy soha nem fogok már megmozdulni. – Rendben, tudsz vezetni? Talán jobb lenne, ha te vezetnél, mintsem én. Nem akarok balesetet okozni. – túlzottan szétszórt és gondterhelt voltam ahhoz, hogy teljesmértékben a vezetésre tudjak koncentrálni. Mehettünk az én kocsimmal is, vagy az övével, maximum ebben az esetben majd visszajövök a sajátomért. Alig, hogy elindultam kifelé ismét megszólalt a telefonom, mire sietve halásztam elő. – Bocsánat, ezt fel kell vennem. Kint megvárlak. – ha esetleg el akart menni a cuccaiért, akkor megtehette, addig pedig le tudtam a hívást. Az alkalmazottam hívott, aki korábban akart ma elmenni és ezt korábban már meg is beszéltük, így nem mondhattam nemet. Ha nem érek vissza a boltba, akkor ma kivételesen hamarabb zárunk és lesz egy kis bevétel kiesésünk. Nem ő tehetett arról, hogy apám eltűnt.
Eltettem a telefont, és ha addigra nem ért ide, akkor türelmesen várakoztam és kíváncsian fürkésztem a környéket.



öltözet
mind álarcot viselünk
Bluebell Muray
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Ad4bf0f9a6e93ef917935df399486ab40f06fa7f
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Petals and thorns, beauty and pain.
★ családi állapot ★ :
I love that feeling I get when I see your smile.
Bluebell & Joe 6a97083ea4c4d8524c72610c50e616bf032d516a
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe C8ca186ecc832932ff68a7db8f73d7824a54e879
★ idézet ★ :
I'm a fighter. I'm a survivor, and I'll get through anything people can throw at me.
★ foglalkozás ★ :
owner of Blossom bliss
★ play by ★ :
Sandra Bullock
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Bluebell & Joe Ef81d96b6516493ce72490533ee1a03195ff3db2
Bluebell & Joe 83b658a5d76ae50d2c53e434a05cf2e5f02372d6
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyCsüt. 4 Jan. - 14:06



...
....

Meglepték a hallottak. Meglepte, hogy az apja a fiával akart találkozni. Persze átlátszó volt az egész, mégsem az én tisztem volt ítélkezni. Elítélni valakit csak azért, mert az mondta ki, amit legbelül tisztán akart, s nem az igazsággal hozakodott elő.
Miután elmondtam a véleményem, mi meglehet túl őszintére sikeredett, karba font karokkal hallgattam végig, s bólintottam mellé párat, s ühüm is elhagyta ajkaimat, miközben őt hallgattam.
-Aham… rendben… nézze kisasszony… nem tisztem megítélni semmit sem, de tudja nem egy helyen megesett már, hogy rokonok nevében érdeklődtek, és a következő alkalommal az árokból kapartak össze valakit. -magyaráztam, s számomra teljesen logikusnak hatott az egész.
Elmondani valakinek valamit, csak mert azt mondja családtag… bár ez hamarabb is eszembe juthatott volna.
Mivel a nő nem hazudott, ez okozta megnyílásom a témával kapcsolatban, s meséltem el több dolgot.
-Vannak akik nem olyan erősek. Nem mondom, hogy nem kapott támogatást, de a legtöbbeknél általában ez a helyzet. No meg a függőség mértéke. Néha vannak olyanok, kiket nem lehet megmenteni. - ekkor már ismét ott ültem a széken, s egy cseppet lejjebb nyugodtak az indulatok, mi alapjáraton nem volt rám jellemző, ám az elmúlt napok eseményei egy cseppet megviseltek engem is, főleg, hogy Jack-en kívül nem igen beszéltem az érzéseimről másnak.
-Igen...tudja a függőknél, elég egy apróság ahhoz, hogy elinduljanak a lejtőn. Elég egy kártyajáték, és újra éled a nyerni akarás. A gondolat, hogy még többet akarjon. Aztán bukikat keresnek...olykor visszamennek a régiekhez. Sajnálom, hogy így alakult. - együtt érző pillantást vetettem felé, majd hátradűltem a szék támlájának döntve hátam, karjaim a karfára támasztva.
-Nem. Mi nem. De ha gondolja, szívesen beszélgetek önnel. - ajánlottam fel, majd előszedtem zsebemből a névjegyem, s felé nyújtottam. - Rajta van az otthoni és a mobil számom is….az épületen belül, vannak különböző segítő csoportok. Családi veszteségek, haláleset feldolgozásában segítők, gyermek elvesztésesre támogató csoportok, önvédelmi tanfolyamok nőknek, gyerekeknek. - elhallgattam, s vártam egy cseppet, míg újra felajánlottam a segítségem, s biztosítottam róla, hogy nem ütközik semmi teendőmbe ez a kis „kitérő”.
Megegyeztünk a tegeződésben, hisz annyira sok év nincs közöttünk, hogy ne lehessen megtenni, bár mindenhogyan lehet tiszteletlenül bánni a másikkal.
Kérdésére felszaladt a szemöldököm, s egy félmosoly futott át az arcomon.
-Megoldjuk! -felkeltem a helyemről, hagytam had intézze el a telefont, s addig én elmentem a kabátomért, a tárcámért, s magamhoz vettem a telefonomat is.
Közben elmondtam Jack-nek, hogy hová megyek, s a mai napra elköszöntem tőle, aztán már vettem volna elő a telefonom, hogy felhívjam Kat-et, de mikor már ott voltam a nevénél a hívás listában, jutott eszembe minden. Összepréseltem ajkaim, majd sóhajtva tettem zsebre.
Mire kiértem, arcomról már nem lehetett leolvasni, mi is zajlik épp bennem.
-Itt a kocsim. - megálltam az Impala mellett, majd kinyitottam, hogy beszállhasson, ajtót nem nyitottam, hisz nem tudtam előre ülne, vagy hátul foglalna inkább helyet. - Elől, hátul? - kérdőn emeltem rá tekintetem, majd ott nyitottam ajtót, ahová ülni szeretett volna, majd én magam is beültem, indítottam a kocsit, kitolattam, s megindultam a legközelebbi kórház felé.
-Ha nem találjuk meg az első helyen, megnézzük a következőt… Van esetleg barátja, haverja, aki tudhatná merre szokott mászkálni, vagy tudná a bukija nevét? - futólag pillantottam rá, miközben felvettem a forgalom ritmusát.
karakterek száma: xxx -Bluebell & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Bluebell Muray imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
263
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Bluebell & Joe 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyCsüt. 4 Jan. - 15:20

can you help me?

- Szeretné, ha mutatnék fényképet, vagy a jogsimat szeretné látni, esetleg mind a kettőt? – nem kötözködni akartam, de ha ettől kicsit megnyugszik a lelke, hogy tényleg nem ártani szeretnék a keresett férfinak, hanem csak hazavinni a feleségéhez, akkor felőlem legyen. Azon meg nem lepődtem, meg hogy olykor ilyenek is történnek, mint amit említett. Biztos vagyok abban, hogy akadnak olyanok, akik az ivással is sok zűrt és adósságot tudnak felhalmozni.
- Ön szerint az apám ebbe esik? Hiába minden, újra vissza fog mindig csúszni? Hallottam olyat is, hogy amiatt is visszacsúszik valaki, mert úgy érzi nincs miért élnie, ez tényleg így van? – érdeklődve hallgattam a válaszát, mert néha ez is eszembe jutott, de aztán láttam, hogy apám miként gondoskodik anyámról, ha éppen tiszta volt és úgy éreztem, hogy neki van miért élnie. Szereti a feleségét és tűzbe tenné a kezét, de akkor mi az, ami miatt mindig visszacsúszik? Talán ha tudnánk, akkor mi is jobban tudnánk neki segíteni.
- Köszönöm, de talán fura is lenne, ha egyszer végre helyére billenne minden. – kicsit elhúztam a számat, mert mindig azt mondják hinni kell a csodában, de ilyen téren én már nem tudtam. Nem újkeletű dologról volt szó, ez végigkísérte a gyerekkoromat és a felnőttet is. Természetesen azért kicsike remény élt bennem, de újra és újra bebizonyította apám, hogy minden bizakodás hiába való, mert újra és újra elbukik. Én maximum annyit tudok tenni, ha ez megtörténik, akkor ott vagyok és összekaparom.
- Köszönöm, igazán kedves, de nem akarom kihasználni se. Mármint biztosan itt is sokan számítanak magára, nem akarom elvenni az idejét tőlük vagy éppen a szeretteitől. – tényleg nem akartam még én is a terhére lenni, azt se szerettem volna, hogy úgy érezze kihasználom őt. Azért elvettem a névjegyét és elraktam a pénztárcámba, mert megsérteni se akartam, de jelenleg kevés esélyt láttam arra, hogy keresni fogom. – Ez az önvédelmi egészen érdekesnek hangzik, lehet egyszer megnézem. – a mai világban jó, ha meg tudja magát védeni az ember. Annyi rossz történik, de eddig szerencsére az ilyen fajta elkerült és reméltem, hogy ezek után is így lesz.
Hamarosan már az épület előtt voltam és miután leraktam a hívást, még küldtem egy üzenetet anyának, hogy eddig még nem bukkantam apa nyomára, de minden rendben lesz. Menjek át addig a bátyámhoz, biztosan örülne Skyler is a nagyinak.
Követtem a férfit a kocsijához, amikor pedig megláttam, hogy mi mellett állt meg, akkor hitetlenkedve megráztam a fejemet.
- Ez tényleg a tiéd, vagy ez valami átverés és tudtomon kívül bűncselekményben fogok részt venni? – illett hozzá, de azt is tudtam, hogy nem egy tucat darabról volt szó és annyira nem is olcsó. – Elől – még mindig kicsit révületben voltam, így megelőzött az ajtó nyitásában. Sietve beszálltam és kicsit jobban szemügyre vettem az autót. Soha nem hittem volna, hogy egyszer szerencsém lesz ilyenben utazni.
- Nem tudok róla, nekünk nem nagyon mesél ezekről a dolgokról, így esélyesen a gyűlésen jobban ismerik azt, hogy mi is zajlik le vagy mik történnek vele ilyenkor, mint mi. – közben lehúztam az ablakot és kinyújtottam rövid időre a karomat is, mintha csak a szellőt akarnám megfogni, pedig mindenki tudja, hogy nem lehet. – A barátok meg addigra mindig eltűnnek, amikor jön az a rész, hogy össze kell kaparnom valahonnan. – lehet nem éppen szépen fogalmaztam meg a dolgot, de ez volt az igazság. Nehezen tudtam elhinni, hogy függők között létezhet valódi barátság, mármint azoknál, akik túlzottan mélyen benne vannak. Esélyesen még olyankor is csak hasznot akarnak húzni a másikból.
- Szereted ezt csinálni? Mármint segíteni nekik, néha nem fordult meg a fejedben, hogy talán egy szélmalomharcot vívsz? – közben pedig visszaejtettem a kezemet az ölembe, majd feljebb húztam kicsit az ablakot. Nem igazán figyeltem az útra, mert mélyen legbelül újabb csatát vívtam. Nem tudtam igazán dűlőre jutni, hogy annak örülnék, ha az első kórházban megtalálnánk őt, vagy inkább nem, hiszen ha nincs ott, akkor talán egyikben se lesz és még él a remény, hogy nincs nagy baja.



öltözet

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Bluebell Muray
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Ad4bf0f9a6e93ef917935df399486ab40f06fa7f
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Petals and thorns, beauty and pain.
★ családi állapot ★ :
I love that feeling I get when I see your smile.
Bluebell & Joe 6a97083ea4c4d8524c72610c50e616bf032d516a
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe C8ca186ecc832932ff68a7db8f73d7824a54e879
★ idézet ★ :
I'm a fighter. I'm a survivor, and I'll get through anything people can throw at me.
★ foglalkozás ★ :
owner of Blossom bliss
★ play by ★ :
Sandra Bullock
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Bluebell & Joe Ef81d96b6516493ce72490533ee1a03195ff3db2
Bluebell & Joe 83b658a5d76ae50d2c53e434a05cf2e5f02372d6
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyCsüt. 4 Jan. - 16:47



...
....

Nem akartam, hogy megmutassa az igazolványát. Persze vicceset aranyos volt, hogy felajánlotta megmutatja, vagy inkább cseppet szarkasztikus, de akkor sem volt szükségem rá, hisz volt annyi hasonlóság, hogy tudjam, valóban Jason rokona.
Választ nem is ejtettem erre.
-Ezt nem lehet előre megmondani. Mondhatnám hogy elképzelhető, de mind a két végletre megvan az esély. Lehet hogy nem fog megtörténni, de lehet, hogy igen. - megvontam a vállam. Több szót nem is akartam erre pazarolni.
A furcsaságokról magam is tudtam volna mesélni, de már annyiszor elmondtam min is mentem keresztül, hogy nem akartam ismét túlesni rajta, meg aztán nem is volt kérdés. Egyszerűen a véleményemre volt csak kíváncsi.
-A változás mindig furcsa, de egy idő után megtudná szokni. - mosolyodtam el.
Míg ő gondolkodott, s agonizált, én addig előszedtem a névjegyem, és felajánlottam a segítségem. Persze szabadkozott, hogy nem akar kihasználni, ami egy cseppet meglepő volt, hisz az emberekre általában nem ez a válasz volt jellemző.
Minden esetre örültem, hogy azért eltette, bár tisztában voltam vele, hogy úgy sem fog keresni. Láttam benne annyi tartást, és makacsságot, hogy ne akarja többet a segítségemet kérni, vagy épp elfogadni azt.
Így is hatalmas szó volt, hogy arra ráhajlott, hogy segítsek megkeresni az apját.
Az önvédelmi rész érdekelte, s inkább csak egy bólintással reagáltam rá.
Végre elindulhattunk. Összeszedtem a kulcsom, és mindent amire szükségem volt, aztán odakint odavezettem a kocsimhoz.
Olyan reakciót kaptam, amire egy cseppet sem számítottam. Oké, nem egy szokványos darabról volt szó, de szinte már a részemet képezte.
Minden esetre egy mosollyal arcomon bólintottam.
-Nincs itt semmi átverés. Ez a kocsim. - nyitottam az ajtót, ő beült, s így már indulhattunk is, hogy megkeressük az apját.
Feltettem pár alap kérdést, mire jobb lett volna tudni a választ, ám semmi hasznossal nem tudott szolgálni.
-A barátok eltűnése jellemző mozzanat. De olykor a család is magára hagyja őket. Elvész a támogatás. A biztos háttér. Ezért sokan feladják, visszaesnek. - sávot váltva haladtunk tovább. Bíztam benne, nem kell majd átkutatni az egész várost, s hamar megleljük a pasast. New York nem a legkisebb, s sokkal könnyebb benne elveszni, mint ahogy azt az emberek gondolnák.
Kérdése elgondolkodtatott. Vajon mi az ami mozgat? Vajon a szeretet, vagy a tudat, hogy életem végéig adósa vagyok Jack-nek, amiért kihúzott a szarból, és nem hagyott teljesen elmerülni benne.
-Gyakran éreztem, hogy hiábavaló az egész. Nem tudunk mindenkin segíteni. Van aki feladja. Van aki azt mondja, ennyi elég volt, és nem küzd tovább. De akadnak azért olyan pillanatok is, amikért érdemes tovább csinálni. - közben rá pillantottam. Épp elkaptam a pillanatot, mikor letekerte az ablakot, és kidugta rajta a kezét, hogy megérintse a levegőt. A maga zillált módján, kedves pillanat volt. Kat jutott eszembe. Ő is tett pár alkalommal hasonlót. Szerettem mikor belekapott a szél a hajába, mikor lehunyta szemeit...szerettem...még most is szeretem.
Még épp időben kaptam vissza tekintetem, hogy megtudjak állni egy piros lámpánál.
-Már csak pár sarok, és ott vagyunk. - jelentettem be, s közben intettem egy ismerősnek, majd mikor zöldre váltott a lámpa, és a kocsisor megindult, magam is mozgásra bírtam a járművet.
Kivételesen nem volt akkora tömeg, így azt a néhány sarkot hamar megtudtuk tenni. A parkolóhely megtalálása, már sokkal rizikósabb volt, ám azt is szerencsésen áthidaltam.
-Van esetleg egy fényképed apádról? - fordultam felé, még a kocsiban ülve. - Úgy talán egyszerűbben tudni fogják...
karakterek száma: xxx -Bluebell & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Bluebell Muray imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
263
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Bluebell & Joe 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyCsüt. 4 Jan. - 17:30

can you help me?

Vannak olyan változások, amiket kénytelen voltam megszokni az életem során. Például akkor se sok választásom volt, amikor huszonévesen összeomlott minden körülöttem, amikor egyszerűen kirántották a lábam alól a talajt és elveszítettem mindent, ami fontos volt számomra, de azt szerintem soha nem szoknám meg, ha apám örökre a jó úton maradna. Mindig ott lenne az aggódás, hogy vajon mikor tér le megint, mikor fog megint zűrt okozni, vagy várnám, ha nem általa, akkor mi által fog zűr kavarodni a családunkban, hiszen soha nem volt igazán békés és nyugodt életünk. Mindig történt valami.
Nem szerettem az embereket zargatni a bajaimmal, hiszen mindenkinek megvan a maga keresztje, még azoknak is, akiknek a legnagyobb a mosolya. Nem gondoltam azt, hogy pont az én kételyeim hiányoznak a vállairól, hiszen az eddigiek alapján biztos voltam abban, hogy a szívét és lelkét is belerakja ebbe a helybe, hogy az itt lévőknek tudjon segíteni. Én nem biztos, hogy erre képes lennék. Nem tudom, hogy milyen gyakran fordult meg, milyen gyakran vezethette ő a gyűlést, de szerintem nem lehet egyszerű lelkileg is átvészelni mindazt, amit ott hall.
Kellett pár perc mire a révületből magamhoz tértem miután láttam a kocsiját, szavaira elmosolyodtam, majd kicsit jobban megnéztem őt. – Illik hozzád. – ebben nem volt semmi gúny, semmi rosszindulat, hanem egyszerűen tényleg így gondoltam. A kocsi magával ragadó volt és látszott rajta, hogy gondját viselik.
- Nem tudom hibáztatni azokat, akik ezt megteszik. – hangom alig hallhatóan csendült, de nem néztem rá. Inkább csak az utat figyeltem. – Egy idő után nagyon fárasztó tud lenni és nehéz kitartani, ha újra és újra azt érezzük, hogy kudarcot vallunk. Talán ha nem lenne édesanyám, akkor nem kizárt, hogy már én is megtettem volna azt, amit a bátyám. – vagyis hogy hátat fordítok ennek. Kimerítő volt állandóan összekaparni az apámat, olyan állapotban látni őt. Lehet ezzel elásom magam Joe szemében, de olykor tényleg pokolian nehéz volt talpon maradni és úgy tenni, mintha nem ejtene rajtam is sebeket az apám tette. Nem volt neheztelés a testvérem irányába, megértettem miért tette és nem tudtam hibáztatni őt azért, mert meg akarta óvni a családját apánk szeszélyeitől és szarságaitól.
- Sokszor egyetlen egy jó dolog képes ezernyi rossz dolgon átlendíteni, nem? – kicsit költői volt a kérdés, de én valahogy így éreztem. Hiába történt megannyi rossz, ha pont jókor jön egy jó dolog, akkor a viharfelhők is elkezdenek felszakadozni és a remény is képes visszatérni.
Élveztem a szellő játékát, ahogyan körbe ölelte a karomat, a kézfejemet. Pár pillanatra még a szememet is behunytam és azt képzeltem, hogy egy magas hegytetőn állok. A világ olyankor annyira békésnek tűnt és úgy éreztem, hogy ott semmi rossz nem történhet. A természet volt az én mentsváram, ha túlzottan zűrőssé vált minden.
A hirtelen fékezés visszarepített a valóságba és a kiszabadult tincseket kisimítottam az arcomból, miután az ablakot felhúztam. Nem igazán tűnt fel, hogy melyik kórházba is jöttünk elsőre, a fényképes kérdésére előhalásztam a telefonomat.
- Van, a telefonomban. Sokszor segített már abban, hogy megtaláljam őt. – ez volt az igazság, ezért se töröltem ki soha a képet, meg egy emlék volt róla. Miután leparkolt kikapcsoltam az övemet és kiszálltam az autóból, majd elindultam az épület felé mellette sétálva, mígnem valahol félúton földbe gyökerezett a lábam és már nélkülem sétált tovább egészen addig, amíg fel nem tűnt neki, hogy már nem vagyok mellette.
Szerettem volna mozdulni, de képtelen voltam rá, miközben az émelygés is szép lassan kezdett bekebelezni. Legutóbb akkor jártam itt, amikor a cuccaimat összepakoltam, de annak is már kábé két évtizede. Az volt az a nap, amikor nem tagadhattam többé azt, hogy minden ami fontos volt számomra, azt egyetlen egy személy úgy lopta el tőlem, hogy észre se vettem egészen addig, amíg már nem tehettem ellene semmit se. A megannyi emlék egyre zajosabb volt elmémben, a kezem megremegett, majd nagyot nyeltem és lassan kifújtam a levegőt.
Végül kicsit imbolyogva megtettem egy lépést, miközben próbáltam magam emlékeztetni arra, hogy miként is vegyek mély levegőt és miként is kell utána kifújni azt, mintha azzal elfújhatnám mindazt, amire ez a hely emlékeztet.
Külső szemlélőnek valószínűleg az egész úgy tűnhetett, mintha magától a kórháztól félnék, pedig egyáltalán nem így volt. Minden vágyam az volt, hogy egyszer orvos lehessek és hiába voltam boldog azzal, ahogyan az életem alakult, most mégis újra pontosan úgy éreztem a hiányát ennek a helynek, mint ahogy eleinte, amikor megfosztottak tőle.



öltözet

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Bluebell Muray
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Ad4bf0f9a6e93ef917935df399486ab40f06fa7f
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Petals and thorns, beauty and pain.
★ családi állapot ★ :
I love that feeling I get when I see your smile.
Bluebell & Joe 6a97083ea4c4d8524c72610c50e616bf032d516a
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe C8ca186ecc832932ff68a7db8f73d7824a54e879
★ idézet ★ :
I'm a fighter. I'm a survivor, and I'll get through anything people can throw at me.
★ foglalkozás ★ :
owner of Blossom bliss
★ play by ★ :
Sandra Bullock
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Bluebell & Joe Ef81d96b6516493ce72490533ee1a03195ff3db2
Bluebell & Joe 83b658a5d76ae50d2c53e434a05cf2e5f02372d6
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyCsüt. 4 Jan. - 19:21



...
....

Illik hozzám. Nos, én magam is úgy gondoltam. Illett hozzám a kocsi, máskülönben nem vettem volna meg hosszú évekkel ezelőtt. Nem veszem meg, és nem vigyázok rá.
A napokban kezdtem úgy érezni, talán túlságosan sok időt töltöttem el a saját világomban, a saját gondjaimmal, és feladataimmal foglalkozva, a családom pedig ennek következtében hullott szét, és nem is azok a gondok okozták a probléma oroszlánrészét, hanem én magam. Én voltam a gond.
De itt és most, nem saját magammal kell foglalkoznom, hanem az eltűnttel. A pasassal, akit várnak odahaza. Aki fontos volt a családjának, a hibái ellenére is.
-Tudod, megesik pár alkalommal, hogy valaki ezt a bátorságot kívánó lépést, csak azért tudja megtenni, mert választás elé állítják. Választani kell. Ha a család is kitart...de elég csak egy ember... ha megvan a támogatás, közössen végig lehet csinálni. Végig vinni az összes szakaszt, a kezdetektől, egészen a végletekig. Nem egyszerű. Nem mondom, hogy pillanatok alatt, egy csettintésre minden rózsaszín lesz. - vágtam egy grimaszt. - De idővel, lépésről lépésre, rendbe jöhetnek a dolgok. Csak kitartás, és remény kell. És igen. Van, amikor elég egyetlen jó dolog.- magyaráztam, aztán révedtem el gondolataimban, s kicsit gyorsabban álltam meg a kelleténél. Persze bocsánatot inkább nem kértem, hisz nem akartam pánikot kelteni, vagy éppen bevallani, hogy elbambultam.
Mikor végre megálltunk, rákérdeztem a fényképre, ami szerencsére volt nála, így már egy pont volt nálunk, hisz bármi lehetséges alapon, akár ismeretlenként is tarthatják odabent.
Elindultunk, majd ő megtorpant.
Egy ideig némán álltam, várva, hátha megindul, ám nem tett ilyet.
Zsebembe ejtettem kezem, leszegtem fejem, aztán visszaindultam hozzá, épp akkor, mikor azt az egy lépést tette.
Ráemeltem kékjeim, sóhajtottam.
-Tudom, hogy nehéz. Tudom, hogy egyszerre zúdul rád minden, és legszívesebben elszaladnál, hagyva, had főjön meg a saját levében. De ne tedd!  - nem értem hozzá, nem emeltem fel a fejét, nem simítottam meg a vállát, hogy közelebbi ismerőssel tenném. Csak álltam ott, zsebemben tartott kezekkel.
-Ha feladod, és elszaladsz, nem marad senki. Nézd Bluebell... most van arra szüksége, legyen bárhol is, hogy teljes vállszélességgel kiállj mellette. Hogy érezze, fontos, és kell még valakinek. Ha azt látja, hogy elfordulnak tőle... akkor mi értelme van folytatni? - meglehet, saját tapasztalatból beszéltem, miket a napokban teljes valómban megtapasztalhattam újfent, de igaznak véltem. Meglehet, nem mindenkinél ez adja a kellő erőt, de régen nekem sokat segített.
-Gyere... menjünk be... ha nem akarod, majd megkérdezem én itt van e...de bánni fogod, ha most nem jössz. - megindultam befelé, lassú léptekkel, hogy ha még is elindul, tartani tudja a lépést, majd odabent a recepcióspult mellett álltam meg, várakozva, míg a nővérnek lesz egy szusszanatnyi ideje, hogy foglalkozni tudjon velünk, vagy velem. Attól függően, hogy a nő bejött e.

karakterek száma: xxx -Bluebell & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Bluebell Muray imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
263
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Bluebell & Joe 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyCsüt. 4 Jan. - 20:23

can you help me?

Csendesen hallgattam a válaszát, de nem feleltem rá semmit se. Inkább csak a gondolataimban merültem el, mert éreztem, hogy igaza van, de már ötletem nem volt arra, hogy mivel is lehetne apát motiválni vagy miként állhatnék ennél is jobban mellette. Úgy éreztem, hogy mindent megtettem az elmúlt évek alatt ami módomban állt. Fáradt sóhajnak adtam hangot, majd a ruhámat kezdtem el babrálni. Egyetlen egy ötletem volt, de azt mindig is megtartottam magamnak, mert nem akartam családi vitát kirobbantani vagy elveszíteni a testvéremet és az unokahúgomat. Pedig talán egyedül Robert lenne képes még hatni rá azzal, ha újra szép lassan visszaengedné az életébe, még ha ehhez szabályokat is kellene felállítani. Más ötletem már nem volt, de most nem számított ez, csak az számított, hogy megtaláljam apát.
A járdán állva úgy néztem a hatalmas épületre, mintha csak délibábot látnék. Úgy kelt életre a múlt, mintha a jelen lenne. Láttam az embereket, hallottam a hangokat és minden olyan volt, mintha meg tudnám érinteni, pedig csak a képzeletem szüleményei voltak. Érdekes dolog az élet, hogy pont egy olyan emberbe szerettem bele, aki lelépett az összes pénzemmel, ahogyan apánk tette gyerekkoromban, csak ő az egész családja elől játszotta el. Néha úgy éreztem, hogy ez valami fura átok és biztosan csak ilyen embereket fogok később is bevonzani, ez is nehezítette azt, hogy bízni tudjak másokban, mert a félelem alattomos kis dög és úgy kebelezi az embert, hogy észre se vesszük.
Egyetlen egy lépés közelebb vitt ahhoz a helyhez, amit soha többé nem akartam látni, de aztán újra úgy éreztem, mintha láthatatlan indák csavarodnának a bokáim köré és fogva tartanának. Amikor megállt a közelemben és megszólalt, akkor ráemeltem az íriszeimet, ami eléggé emlékeztetett egy riad őznek a pillantására.
Legszívesebben elnevettem volna magam, de nem tettem, mert egyáltalán nem erről volt szó, vagyis nem teljesen. Egyszerűen csak a múltam egyre inkább kezdett utolérni, ami jelenleg inkább fojtogatónak hatot, mintsem kellemes nosztalgiának.
- Túlzottan az. – Nehezen tudtam kiejteni ezt a két szót, bár nem csak amiatt volt nehéz ez az egész, amit ő gondolt. Nagyot nyeltem és próbáltam elmémet elcsendesíteni, a szívemet pedig lecsillapítani.
- Néha az embernek önmagáért kell harcolnia, nem pedig azt várni, hogy mások vívják meg a csatájukat. Olykor nekünk kell megtalálni azt, hogy miért is akarunk élni. – talán túlzottan keménynek tűnhettek a szavaim, de jártam ilyen cipőben. Azt hittem, hogy másnak kell megmentenie, aztán jött Jen nagyi és ráébresztett, hogy nem másoknak kell megvívniuk a csatánkat, hanem saját magunknak kell. A bennünk rejlő erőt és fényt kell újra meglelni, mert a világ soha nem sötét hely, megvan mindig a maga csodája, csak túlzottan vakok vagyunk észrevenni.
- Ezt úgy mondod, mintha tapasztalat beszélne belőled. – kicsit kíváncsian csendült a hangom, de még mindig eléggé halk és élettelen volt. Haboztam, láttam a távolodó sziluettjét, aztán a jobb oldalt lévő padok felé pillantottam és egy pillanatra tényleg úgy tűnt, mint Jen nagyi mosolyogna rám.
Képes vagyok rá. Menni fog. – suttogtam magam elé, majd lassú léptekkel elindultam, mígnem végül szép lassan egyre gyorsabban haladtam, hogy beérjem őt. Kíváncsian néztem körbe az épületbe belépve, mintha csak azt kutatnám, hogy mi változott azóta, amióta elmentem innen. Nézelődés közben pedig neki is ütköztem valakinek, mire sietve kértem elnézést és éppen kikerültem volna, amikor az illető az ölelésébe rántott.
- Bluebell? Tényleg te vagy az? El se akarom hinni, olyan jó látni Bells. –  a nő könnyedén tolt magától távolabb, én viszont még mindig nem igazán értettem mi történik, de aztán felismertem Liliant. Lehet sok év eltelt, de ahogy ő, úgy én is tisztán emlékeztem rá. Nem egyszer segítettem neki a tanulásban és hiába öregedtünk, attól még a vonásaik nem változtak meg teljesen.
- Szia Lilian. – hangom kicsit rekedtes volt, mire megköszörültem a torkomat, de egy mosolyt sikerült elővarázsolnom azért.
- Sokszor emlegetünk, hiszen te voltál az egyik legjobb, aztán meg úgy eltűntél az egyik napról a másikra, mintha a földnyelt volna el, pedig mindenki azt hitte, hogy egyszer majd mind a te utasításaidat követjük, ha sikerrel vettünk minden akadályt. Annyira imádtad csinálni és a tehetséged is megvolt hozzá, a tanárok is mindig kiemeltek téged. – jókedvűen nevetett a régi emléken, én pedig egyre inkább kezdtem kényelmetlenül érezni magamat. Legszívesebben elillantam volna, vagy most kölcsön kértem volna Harry Potter láthatatlanná tévő köpenyét.  
- Soha nem vágytam arra, hogy vezető legyek és soha nem is értettem ki találta ki, viszont ha nem bánod, akkor egy barátomat kísértem el. Keres valakit, és ahogy látom most pont nincs senki a recepcióspultnál. – sietve pillantottam Joe-ra, mert tényleg rövidre akartam zárni a beszélgetést és közben, ha már nem volt zsebében a keze, akkor a telefonomat átpasszoltam neki és reméltem, hogy kisegít, vagy legalább megpróbál megmenteni a kialakult helyzetből, mert egyértelmű volt, hogy szabadulni akarok, csak a szőkeség valahogy ezt nem akarta tudomásul venni. Emiatt is hazudtam, hogy ő keres valakit és nem én, mert nem akartam még több kérdést, vagy történetet hallani a régi ismerőstől. Végül sietve pillantott az órájára és láttam miként lepődik meg az időn, ez pedig reményt ébresztett bennem.
- Sajnos nekem is rohannom kell, de olyan jó látni. Próbáltalak akkor is keresni, de egyszerűen nem voltál elérhető. Most már ne tűnj el és mindenképpen ad meg a számod, ha pedig kell segítség, akkor nyugodtan kerestessetek meg az egyik nővérrel. – azzal a lendülettel újra megölelt, mire elég sután viszonoztam, aztán a távozásával egy fáradt és kétségbeesett sóhajnak adtam hangot. Már csak ez hiányzott, hogy újra lássam a régi arcokat, azokat, akikkel együtt akartuk megnyerni az itteni csatákat és bizonyítani, hogy igen is ide valók vagyunk.
- Esetleg megkérdeznéd te, én megkeresem addig a mosdót. – meg se várva a válaszát inkább elsiettem az egyik folyosón, pontosan tudtam, hogy merre kell menni, vagyis reméltem, hogy nem sokat változott ez a hely ahhoz képest, amilyen volt.
Negyed órával később kerültem elő, szükségem volt egy kis magányra, arra hogy valahogy kibírjam ezt a mai napot, ami úgy nézet ki, hogy pályázik az év legpocsékabb napjára, pedig még alig kezdődött el az újév.
Amikor megtaláltam Joe-t, akkor nem kezdtem magyarázkodásba és nem kértem bocsánatot se az eltűnésemért. Valószínűleg illett volna, de jelenleg nem akartam beszélni semmiről se, csak szerettem volna távozni, ha nincs itt apa, ha meg itt van, akkor minél előbb megtudni mi van vele.
- Sikerült valamit megtudni? – reménykedően csendült a hangom, mert jó lett volna végre valami jó hírt is kapni.


öltözet

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Bluebell Muray
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Ad4bf0f9a6e93ef917935df399486ab40f06fa7f
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Petals and thorns, beauty and pain.
★ családi állapot ★ :
I love that feeling I get when I see your smile.
Bluebell & Joe 6a97083ea4c4d8524c72610c50e616bf032d516a
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe C8ca186ecc832932ff68a7db8f73d7824a54e879
★ idézet ★ :
I'm a fighter. I'm a survivor, and I'll get through anything people can throw at me.
★ foglalkozás ★ :
owner of Blossom bliss
★ play by ★ :
Sandra Bullock
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Bluebell & Joe Ef81d96b6516493ce72490533ee1a03195ff3db2
Bluebell & Joe 83b658a5d76ae50d2c53e434a05cf2e5f02372d6
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyCsüt. 4 Jan. - 21:10



...
....

Más dolog, ha magadért harcolsz, és más, ha érted harcolnak. Más az is, ha megkapod a kellő lökést, és támogatást, ahogy az is más, hogyha mindezt saját elhatározásból, saját magadért teszed. Igaz a tapasztalat, és a statisztika azt mondja, mindig kell valami kiváltó ok. Valami, ami lendületet ad.
De nem kezdtem bele a vitatkozásba, sem pedig az igazam bizonygatásába. Helyette csendesen bólintottam, majd ismét magyaráztam.
Tapasztalat furcsa dolgokra képes az emberben. Megerősít, vagy romokba dönt. Nekem talán adott némi erőt, s eltökéltséget, vagy éppen visszatarzó erőt, hogy mennyire könnyű lenne becsukni a szemem, elfeledni a multat, s az ital bódító mámorába menekülni a fájdalmas közelmúlt elől.
Meglehet, emiatt is nyujtottam segédkezet, s emiatt határoztam el, hogy segítek megtalálni az apját.
Szabaira csak elmosolyodtam, megvontam egy pillanatra egész aprót a vállam, majd bementem.
Az igazat megvallva, nem figyeltem a kis közjàtékra. Nem kíváncsiakodtam, hisz nem igen érdekelt ki öleli meg, és miért, csak várakoztam, hogy végre érkezzen valaki, és megkaphassa, vagy én megkapjam a választ a kérdéseimre.
Arra eszméltem fel, mikor a telefonja a kezemben landolt.
Lepillantottam egy pillanatra találkozó kezeinkre, azt fogtam a telefont, s a kinyitott képernyőn lévő képpel várakiztam tovább.
-Nem gond. Menj csak.-bólintottam, majd hamarosan megérkezett egy végtelenűl fáradtnak tűnő nővér.
Érdeklődtem. Elmondtam, hogy ki vagyok, és miért keresem Jason-t.
Elsőre vonakodott, hogy nem vagyok hozzátartozó, és így nem adhat ki semmi információt, de aztán némi túlzással előadtam a picit ferdített igazságot.
Azt nem mondom, hogy a mosolyomnak, és a karizmámnak hála, segítséget kaptam, hisz már rég nem voltam az a pasas, ki egykor voltam, de megkaptam amit akartam.
Ott maradtam a recepció közelében, így a nőnek nem kellett keresnie mikor visszaért.
-Igen. -megkoppantottam párszor a pultot, majd visszanyújtottam neki az immár lezárt telefonját. Nem tudtam, én képes lennék e egy vadidegennél otthagyni a nyitott mobilom, de inkább elhessegettem ezt a gondolatot.
-Roberta azt mondja, pár napja, hoztak be hozzájuk egy pasast, eszméletlenűl, 10 napon bellül gyógyuló sérülésekkel, és egy törött karral, aki hasonlít az apádra. A 204es teremben van. Mostmár magánal van, de nem tudták belőle kiszedni ki ő.-magyaráztam, majd a lift felé böktem.-Ha szeretnéd, felkísérlek, vagy megvárlak idelent.
Csendben vártam miképpen dönt. Ám ha szavaim elött rohanni kezdett, akkor én magam nyugodtabb tempóban indultam meg utána, s odakint a 204es szoba ajtajában álltam meg, úgy, hogy azért nyugodtan közlekedhessenek tőlem.
Odabent három foglalt, és egy szabad ágy volt, falon egy kisebb televízióval, szekrények, s egy zuhanyzó, hogy ne kelljen messzire menni az ágyaktól egyik betegnek sem.
Ám ha együtt mentünk fel a 204-hez, akkor sem mentem be, csak akkor ha Bluebell úgy akarta, ám akkor is távolabb álltam meg. Biztosra vettem, így is elég kellemetlen a fazonnak, főleg, ha még azt sem akarta elmondani az ittenieknek, hogy kicsoda.
Sérülései szépen gyógyultak, szeme már nem volt olyan nagyon felpuffadva, s karja is már gipszben feküdt mellkasán.
karakterek száma: xxx -Bluebell & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Bluebell Muray imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
263
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Bluebell & Joe 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyCsüt. 4 Jan. - 22:07

can you help me?

Kivételesen nagyon vágytam arra, hogy ez a nap végre véget érjen. Hogy minden a helyére kerüljön már amennyire lehetséges, én pedig visszacsöppenhessek a szürke hétköznapokba. Úgy éreztem, hogy a mai nap túlzottan próbára tesz. Egy nyugodt évre vágytam, egy átlagos életre, amiben a múlt nem kísértetként követ, hogy aztán rám terítse sötétlő lepeljét és elrejtse előlem a fényt, reményt.
Hazugság lenne azt állítani, hogy amíg a mosdóban voltam addig nem fordult meg a fejemben, hogy sarkon fordulok és nem érdekel a telefonom se, egyszerűen elsétálok, de nem tehettem meg. Képtelen lettem volna, hogy annyi embert cserbenhagyjak a saját önzőségem miatt, főleg nem olyanokat, akik kedvesek voltak a szívemnek minden hibájukkal együtt.
Miután sikerült meglelnem a maradék erőmet visszasétáltam hozzá. Ha szerencsém van, akkor már nem kell sokáig kitartanom és minden rendben lesz. Talán az alkohol rántotta vissza őt és ezért érte baleset. Titkon reménykedtem ebben, mert ez a kisebbik rossz lenne, a nagyobb gond az lesz, ha a szerencsejáték miatt érte baj, mert akkor biztosan nem ügyetlenségről van szó.
- Köszönöm és sajnálom. – ennyivel tudtam le azt, hogy visszakaptam a telefonom és az eltűnésemet is. Csodáltam, hogy ennyire türelmes és még nem gondolta meg magát, pedig bármikor magamra hagyhatott volna már, de ő nem tette és ezt nem igazán tudtam hova tenni. Különös egy figura volt, efelől kétségem se volt.
Szavai egyre több aggodalmat ébresztettek belül, mire újra elfogott a bűntudat. Már rég ott lehetnék mellette, ha nem tökölök ennyit és nem zuhanok magamba, ami miatt rövid időre elrejtőztem a mosdóban.
- A rendőrséget már értesítették? – nem kizárt, hogy nagyon furán hathatott ez a kérdés első reakciónak, de tudnom kellett. Ha a rendőrséget bevonták, akkor minden még nehezebb lesz és apám a szokásosnál is makacsabb lesz. – Esetleg arról mondtak valamit, hogy alkohol volt-e a szervezetében? – fura dolog a remény, mert olykor mi se tudjuk valójában miben reménykedünk. Egyszerre reméltem, hogy nem találtak, mert akkor végre egy évtizede nem ivott, de ha nem volt alkohol, akkor nem kizárt, hogy nagy bajba keverte magát és talán a családját is, vagyis minket. – 204-es kórterem, ugye? – ha pedig megkaptam a megerősítést, akkor csak annyit mondtam, hogy erre és meg is indultam a megfelelő irányba. Nem akartam még többet késlekedni. Idegesen nyomkodtam a liftgombját is, mert most úgy éreztem, hogy túlzottan lassú. – Hol van már?! – kicsit feszülten csendült a hangom és a mellettem álló férfira pillantottam. – Látnom kell a leleteit, pontosan tudnom kell, hogy mi történt vele. – motyogtam az orrom alatt és közben szerencsére hamarosan a lift is megérkezett. Sietve nyomtam meg az újabb gombokat miután beszálltunk, majd amikor megérkeztünk a megfelelő emeletre, akkor úgy kezdtem el rohanni, mint akit ágyúból lőttek ki. Szinte beestem az ajtón, majd a gyorsan körbepillantottam, és amikor megpillantottam 71 éves édesapámat, akkor egy könnycsepp jelent meg a szemem sarkában.
- Apa? – hangom aggódva csendült és odarohantam az ágyához, hogy óvatosan megöleljem őt. Annyira elesettnek és törékenynek tűnt ott, ahogy feküdt.
- Bluebell? Kicsi Bells, te vagy az? – hangja úgy csendült, mint aki most ébredt fel. Nem is figyeltem, hogy esetleg aludt-e, egyszerűen csak ott akartam lenni vele. Puszit nyomtam az arcára, majd leültem az ágya szélére és a kezét továbbra is a tenyerem közé zártam.
- Itt vagyok apa. Anya is nagyon aggódik érted. Mi történt? – aggódás továbbra se tűnt el a hangomból, majd az ajtó irányába pillantottam, ahol ott állt Joe. Hálás voltam neki, amiért eljött velem.
- Csak elestem, sötét volt és nem láttam, de nem ittam. Nem azért történt, látni fogod a papírjaim között is, hogy nem hazudok. – azt a két szót annyira büszkén mondta ki, viszont az én szívem apró darabokra tört, mert ez azt jelentette, hogy adóság miatt történt minden. – Anyádnak ne szólj, mert csak feleslegesen aggódna. Holnap már talán haza is mehetek, de majd nézd meg te is a papírokat, benned jobban megbízom, mint bennük. – megpaskolta a kezemet. Nem voltam orvos, mert nem tudtam befejezni a tanulmányaimat, de nem javítottam ki. Nem akartam felzaklatni őt, de kicsit jobban kezdtem aggódni amiatt, hogy talán komolyabb baj érte őt és ezért hiszi azt, hogy orvos vagyok.
- Büszke vagyok rád apa és szerintem más is. Hiányoltak téged, mert nem tudták odaadni az érmédet, amit kiérdemeltél a kitartásoddal.– továbbra is apámat fürkésztem, de nem mozdultam el az ágya széléről és a kezét se engedtem el. – Apa, megint játszol?
Erre elhúzta a kezét is idegesen legyintett az ép kezével, mint akit felbosszantott már maga a feltételezés is, így válaszolni se óhajt ilyen képtelen felvezetésre. Ekkor vette észre azt is, hogy nem egyedül érkeztem.
- Joe, te vagy az? Mit állsz ott öregfiú, gyere ide. Nem is köszönsz?  – azzal közelebb intette magához, majd pedig megfogta a férfi kezét, kicsit talán meg is szorította.   – Csak azt ne mond, hogy házhoz hoztad az érmét és ezért jöttél.
Bosszantott az, hogy bármi másról beszélt, csak arról nem amit kérdeztem. Ez viszont még inkább megerősített abban, hogy az állhat az egész hátterében, különben nem akarná ennyire ejteni a témát.
- Szólok anyának, hogy megvagy, addig Joe itt marad veled, jó? – apa erre bólintással felelt. Nyomtam egy puszit a homlokára, utána pedig bocsánatkérően néztem a férfira, aki elkísért, de nem akartam, hogy anya tovább aggódjon. Abban is biztos voltam, hogy nem fogom a részletekbe teljesen beavatni, mert akkor egyből ide akarna jönni és a vérnyomása tuti az egekben lenne. Jobb a békesség.


öltözet
mind álarcot viselünk
Bluebell Muray
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Ad4bf0f9a6e93ef917935df399486ab40f06fa7f
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Petals and thorns, beauty and pain.
★ családi állapot ★ :
I love that feeling I get when I see your smile.
Bluebell & Joe 6a97083ea4c4d8524c72610c50e616bf032d516a
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe C8ca186ecc832932ff68a7db8f73d7824a54e879
★ idézet ★ :
I'm a fighter. I'm a survivor, and I'll get through anything people can throw at me.
★ foglalkozás ★ :
owner of Blossom bliss
★ play by ★ :
Sandra Bullock
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Bluebell & Joe Ef81d96b6516493ce72490533ee1a03195ff3db2
Bluebell & Joe 83b658a5d76ae50d2c53e434a05cf2e5f02372d6
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyPént. 5 Jan. - 16:20



...
....

Nem volt szükségem a sajnálkozásra, hisz semmi olyan nem történt, ami indokolná. Nem akartam csak úgy elmenni onnan, hisz a telefonja is nálam volt, meg aztán érdekelt mi is van Jason-el.
Kedves öreg úr volt, némi hibával, s egy cseppet talán az apámra is emlékeztetett, s eszembe juttatta, milyen rég is beszéltem a szüleimmel.
Mikor visszaért, elmondtam neki, a kapott információkat, majd megingattam a fejem.
-Még nem szóltak. Azt mondják, szín józan volt a fickó. - megvontam a vállam, aztán mentem vele. -Igen. 204. - csak a liftnél álltam meg újra, zsebre vágott kezekkel, s inkább megtartottam magamnak a gondolatot, miszerint nem fog sokkal gyorsabban jönni, ha beleépíti a gombot még jobban a falba.
Tudtam mennyire aggódik, hisz máskülönben nem töltené azzal az idejét, hogy itt rohangál utána reggeltől fogva. Bár úgy éreztem, nélkülem is megtalálná, csak meglehet valamivel lassabban.
A leleteiről nem tudtam mondani semmit sem, hisz nem volt kompetenciám ezzel kapcsolatban, ám tudtam, hogy az ágyak végében általában ott szoktak lenni, egyben, hogy az épp aktuális doki tisztában lehessen a kórtörténetükkel.
Mikor végre megérkezett a lift, és felmentünk a kellő emeletre, nem rohantam utána, csak ballagtam nyugodtan a nyomában, majd megálltam az ajtóban, úgy, hogy közben tőlem eltudjanak férni.
Figyeltem a reakciókat, s egy pillanatra másfelé fordítottam tekintetem.
Akár haza is mehetnék, de valahogy nem vitt rá a lélek, hogy otthagyjam a nőt minden szó nélkül.
Mikor megemlített, hát beljebb indultam.
-Jason!! Mond, hogy a másik rondábban fest!! - nevettem el magam, miközben közelebb mentem hozzá, majd finoman megszorítottam kezét miután Bluebell elengedte.
-Éppenséggel… - belenyúltam kabátom zsebébe, majd kivettem az emlékérmet, aztán odaadtam neki. - Torta, pezsgő, csákó… minden amit akarsz.
-És hol a torta?
-Siettünk. Nem tudtam hozni, de holnap hpzpk belőle. - feleltem mosolyogva.
Jason elmosolyodott, hagyta lánya had menjen el telefonálni.
-Hogy vannak a gépeid Joe? Repül már a kicsike?
-Repülne, ha volna talpa… a napokban teljesen szétszedtem! -megdörgöltem a tarkómat, majd kibújtam a kabátomból. - Tudod, van az a srác… Abraham. Már meséltem róla. Jó srác. Sokat segít. - magyaráztam, miközben elmosolyodtam.
-Na és hogy vagy? És ne mond nekem hogy jól, mert nem úgy tűnsz! - kicsit szigorúan nézett rám, mire hasonlóképp összepréseltem ajkaim.
-Megvagyok...hiányzik. Szar dolog egyedül felkelni, és üres házba hazamenni. - magyaráztam, aztán megvontam a vállam, majd lehajtottam fejem. - A lányod nagyon aggódik érted Jason… ha segítség kell, tudod, hogy számíthatsz rám! - lépteket hallva elhallgattam, s mivel megszorította kezem, maradnom kellett.
Bluebell-re emeltem pillantásom, majd felkeltem az ágyról, aztán megtámasztottam magam alkarjaimmal az ágy lábánál. Hagytam had beszélgessenek.
karakterek száma: xxx -Bluebell & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Bluebell Muray imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
263
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Bluebell & Joe 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyPént. 5 Jan. - 17:47

can you help me?

- Remélem, hogy később se fognak kopogtatni. – mert féltem attól, hogy apám esetleg valami olyanba keveredett, ami miatt előbb vagy utóbb egyszer majd ők fognak kopogtatni az ajtómon. Szerencsére eddig még soha nem történt meg. Egyszer kellett kihozni az előzetesből, mert verekedésbe keveredett, de az is már vagy 20 éve történt.
A lehető leghamarabb akartam ott lenni, látni szerettem volna, hogy tényleg minden rendben van vele és nincs annál nagyobb baj, amit Joe mondott. Lehet fárasztó volt és olykor úgy éreztem feladom az apám istápolását, de akkor is fontos volt számomra. Ha nem így lett volna, akkor biztosan nem bírtam volna ki ezt a hullámvasútat, amit az életembe hozott azzal, hogy vannak rossz szokásai.
Sikerült pár szót váltanom vele, de amikor kényesebb téma került terítékre, akkor olyanná vált, mint egy makacs kisgyerek. Ha ő nem akar valamiről beszélni, akkor ő nem beszél és ez ilyen volt. Ez pedig mindig megnehezítette a kommunikációt, vagy azt, hogy segíteni tudjak neki és anyának. Nem akartam vitát kirobbantani, nem akartam bajt se kavarni, így inkább jelenleg elengedtem a témát és nem faggattam tovább. Főleg, hogy apám is inkább úgy döntött Joe társaságát választja helyettem, részben azért, hogy megússza, és ne kelljen felelnie a kérdésemre.
Apa arca felderült, amikor meglátta az érmét és a kezébe foghatta. Láttam, hogy miként forgatja az ujjai között és miként lesz egyre szélesebb a mosolya. Én pedig büszke voltam rá, hiszen soha nem bírta még ennyi ideig alkohol nélkül.
- Pezsgő? Ez valami belsőpoén, amit mi halandok nem érthetünk vagy tényleg gyerekpezsgővel ünnepeltek? – kicsit meglepetten csendült a hangom, miközben a pillantásom a két férfi között cikázott. Bár azt se értettem, hogy az alkoholgondokkal küzdök miként is tudnak szeszesitallal poénkodni, de ha őket ez nem zavarja, akkor legyen.
- Rendben, de nefelejtsd el. Az epres a kedvencem, meg aztán nehogy egy szeletet hoz, az a fél fogamra se lesz elég. – Még éppen hallottam apa válaszát a tortával kapcsolatban, miközben kifelé sétáltam a kórteremből, hogy telefonáljak. Játékosan csendült apa hangja, tele volt élettel. Idejét nem tudom, mikor hallottam így bolondozni. Megmelengette a szívem, miközben meg a sérülései kicsit összetörtek és aggódással töltöttek el.
Vagy 15 percet beszéltem anyával, aztán pedig kerestem egy nővért is, hogy meg tudjam mennyi ideig tartják bent apát. Miután mindenre választ kaptam lassan visszasétáltam a kórteremhez, de mielőtt még beléptem volna az ajtón hallottam, hogy apa mond valamit, de nem értettem.
- Hidd el Joe, minden rendben lesz. Nagyon erős vagy és még előtted az élet, sok mindent hozhat a jövő számodra is, csak ne zárd be a kapukat túlzottan. Sötétség nem tart örökké, még akkor se, ha úgy tűnik. Blue is megjárta a poklot, de aztán talpra állt és kivirult, mint a virágok, akik mindent túlélnek. Talán még is jól választott a drága Rose neki nevet.  – hangja komolyan és alig hallhatóan csendült, mintha attól tartana, hogy valaki meghallja, vagy csak tudta, ha én hallanám, akkor morcos lennék. Nem szerettem kiteregetni a múltamat. Nem tartozott senkire se, főleg nem egy idegenre.
A pillantásom találkozott az övével, aztán az ágya szélén ülő férfival, én pedig nem értettem miét néznek mind a ketten engem.
- Esetleg megzavartam valamit? Magatokra hagyjalak még? – őszintén csendült a hangom, nem pedig sértődötten, de rájuk volt írva, hogy valamiről nagyon beszéltek. Én pedig nem akartam megzavarni semmit se, ha kell még idő, akkor adok. Egy dolog számított, hogy apa jobban legyen.
Végül lassan közelebb sétáltam az ágyhoz és elvettem a papírokat a végéből, hogy sietve átfussam. Egy érték volt, ami annyira nem tetszett, de a többi tényleg rendben volt. Végül leültem az ágy szélére.
- Jó kezekben vagy apa, ez az egyik legjobb kórház, viszont holnap még nem jöhetsz haza. Lesz még pár vizsgálatod, és ha ott is minden rendben lesz, akkor következő nap már érted jöhetek. – hangom gyengéden csendült, mert tudtam jól, hogy ő legszívesebben már most eljönne velem és ez az arcára is rá volt írva. Kicsit bosszúsan sóhajtott, de aztán úgy tűnt beletörődik. Az ágy végében álló férfira nézett.
- Joe, el ne felejtsd azt az istenverte epres tortát, mert különben megszököm innen és a te lelkeden fog száradni. – még az ujját is megrázta, mintha csak egy komisz kölyköt szidna meg. Próbáltam nem túlzottan kuncogni a jeleneten, de egyszerre két ember elől elrejteni nehéz volt a jókedvemet.
- Szükséged van valamire? Hozzak neked valamit be? Ma még visszajövök a cuccaiddal, hogy át tudj öltözni és fürdeni is tudj, jó? –miután nagy nehezen sikerült abbahagynom a kuncogást meg is szólaltam.



öltözet
mind álarcot viselünk
Bluebell Muray
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Ad4bf0f9a6e93ef917935df399486ab40f06fa7f
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Petals and thorns, beauty and pain.
★ családi állapot ★ :
I love that feeling I get when I see your smile.
Bluebell & Joe 6a97083ea4c4d8524c72610c50e616bf032d516a
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe C8ca186ecc832932ff68a7db8f73d7824a54e879
★ idézet ★ :
I'm a fighter. I'm a survivor, and I'll get through anything people can throw at me.
★ foglalkozás ★ :
owner of Blossom bliss
★ play by ★ :
Sandra Bullock
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Bluebell & Joe Ef81d96b6516493ce72490533ee1a03195ff3db2
Bluebell & Joe 83b658a5d76ae50d2c53e434a05cf2e5f02372d6
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyPént. 5 Jan. - 18:55



...
....

-Meglepően széles a választék, és lehet már egész normális ízűeket venni. - mosolyodtam el, hisz valahogy csak kellett ünnepelni. A gyerekpezsgő meg szimplán üvegbe bújtatott üdítő volt, s ezt mindenki tudta. Megengedtem magamnak egy mosolyt, aztán kibukott belőlem a nevetés.
-Rendben!
Aztán beszélgettünk egy ideig, míg a nő elment telefonálni, s valószínűleg közben kicsit meg is nyugodott.
Utoljára a válásomról esett szó. Arról, hogy még is hogy érzem magam. Azt persze nem mondtam el, hogy olyan, mintha a sötétség vissza akarna rántani, és türelmetlen lettem. Ahogy azt sem, hogy legszívesebben felkeresném, és nem is engedném hogy addig elzavarjon, míg el nem mondom neki, hogy még mindig szeretem, és milyen sokat jelent nekem. Olyan régóta együtt voltunk, és ez a változás, túl hatalmasnak látszott.
Jason szavaira lehajtottam fejem, megdörgöltem a tarkóm.
-Úgy gondolod? Remélem igazad lesz. - aztán az ajtó felé pillantottam, követve a tekintetét, így persze a beszélgetés is abbamaradt. -Igazán semmit. Unalmas beszélgetést, unalmas dolgokról. - cinkos kacsintást ejtettem öreg barátom felé, majd lassanként felkeltem onnan.
Jól sejtettem, hogy holnap még nem mehet haza, s hogy vár még rá nem is kevés vizsgálat, főleg hajlott korára való tekintettel.
Elgondolkodtam cseppet szavain. Azt mondta, előttem még az élet, ám a rosszabb napjaimon, nem így éreztem. Mikor a vállam majd leszakadt, mikor a térdem a mozgások ellenére is beakad, akkor általában olyan kilencvenes éveim végén járónak éreztem magam.
Jason szavaira felvontam a szemöldököm, s megvillantottam egy mosolyt, aztán kibukott belőlem a nevetés.
-Meg nem kockáztatnám, hogy miattam szökj meg! Első dolgom lesz, holnap behozni a tortát. - meglapogattam lábát, aztán odaléptem az ablakhoz.
Nem mostanában volt, hogy kórházban jártam. A szag is elég elviselhetetlen volt, s valamiért a halált juttatta eszembe. A halált, és annak szélén való lebegést. Olyan volt, mint egy kellemetlen szálka, amit sehogyan sem lehetett kipiszkálni.
Elvoltam a saját gondolataimmal, s így szinte fel sem tűnt miről szólt a diskurzus.
Egy ideig még álltam ott az ablakban, majd odaléptem Jason-höz, megfogtam kezét, majd kedvesen elmosolyodtam.
-Holnap hozom a tortát Jason! Jobbulást!! És lássalak hamar! - azzal megindultam kifelé, majd a nőre pillantottam kifelé menet. - A parkolóban megvárlak.
Felvettem kabátom, zsebembe ejtettem kezeim, s kifelé menet találkoztam Robertával, kinek megköszöntem a segítséget, mit kaptam, kellemes napot kívántam, majd a lift előtt szerencsére nem kellett olyan sokat várakoznom, s hamar leértem a földszintre, hol aztán elköszöntem, majd kimentem a parkolóba, s a kocsinak támaszkodva karba font karokkal várakoztam a nő érkezésére.
karakterek száma: xxx -Bluebell & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Bluebell Muray imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
263
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Bluebell & Joe 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptyPént. 5 Jan. - 19:19

can you help me?

Apa kicsit megszorította Joe kezét, mintha csak ezzel akarná megerősíteni abban, hogy úgy lesz, ahogy mondta, mert már a lánya előtt nem akarta beszélni erről a témáról.
- Pontosan úgy, ahogyan a fiatalúr mondta. Semmi lényegesről nem volt szó, csak simogatta az egomat, hogy milyen ügyes vagyok. – apa mosolyogva beszélt. Olyan volt, mintha kicserélték volna. Máskor is volt jókedve, de most még a szeme is ragyogott az örömtől, pedig biztosan volt fájdalma a sérülései miatt. Emiatt pedig még hálásabb voltam azért, hogy Joe eljött velem, mert biztos voltam abban, hogy ennyire nem tudtam volna őt boldoggá tenni, mint így, hogy ketten voltunk itt.
- Rendben, de annak örülök, hogy ilyen jó a kedved. – őszintén így gondoltam. Aggódtam azért, hogy milyen állapotban fogjuk megtalálni őt és szemmel láthatóan nem volt alaptalan a félelmem, de a jókedve kezdett rám is átragadni.
A férfi nevetése magára vonzotta a pillantásomat és mosolyt varázsolt az arcomra, miközben pár röpke pillanatra rajta felejtettem a pillantásomat. Aztán sietve néztem apára is, aki szintén jól szórakozott az egészen, viszont én tisztában voltam azzal, hogy tényleg képes lenne megszökni, hogy egyen egy sütit, ha nem hoz neki senkit, így reméltem, hogy Joe tényleg betarja majd az ígéretét.
Apával folytatott beszélgetés közben a pillantásom újra a kísérőmön állapodott meg. Figyeltem a testtartását azt, ahogyan az ablakon kibámul, mint aki messze jár innen, de nem tudtam ezért hibáztatni. Talán a kórház hozott valamit a felszínre, hiszen a legtöbb embernek van mindig egy kevésbé boldog emléke az ilyen helyekről. Ritka az, amikor valaki örömmel tud visszagondolni eme intézményben eltöltött időre, emlékre.  Apa megsimogatta a kezemet, mire sietve pillantottam felé, aki mosollyal az arcán nézett rám.
- Ne aggódj, figyeltem és nem fogom otthon hagyni a kedvenc könyvedet se. Majd holnap úgy intézem, hogy anyával is tudj beszélni és lássátok egymást. – nem szerettem volna, ha anya bejön ide, mert féltem volna attól, hogy netalán valamit összeszed. Főleg, hogy most ő is biztosan le volt kicsit gyengülve az idegeskedéstől és a nem alvástól.
Elhallgattam, amikor Joe újra visszatért közénk és elköszönt apától, én pedig a szavaira csak bólintottam, hogy rendben. Kicsit rossz érzés volt, hogy miattam nem tud elindulni, mert meg kell várnia. Talán mondhattam volna azt is, hogy menjen és majd visszajutok másként a kocsimhoz.
- Menj kincsem, megleszek, ahogy eddig is. Jó volt látni és vigyázz rá. – a fejével meg az ajtó felé intett, engem viszont kicsit összezavart.
- Nem hiszem, hogy vigyázni kellene rá és azt se hiszem, hogy pont egy idegenre lenne szüksége. Plusz ott vagytok neki ti, gyógyulj meg hamar és akkor majd te vigyázol rá, ahogy ő is rád. – puszit nyomtam apa arcára és hosszan megöleltem őt. Miután elbúcsúztunk visszamentem a parkolóhoz, megkerestem a kocsiját.
- Köszönöm a türelmedet és mindent. Apa nagyon örült neked, régóta nem láttam ennyire jókedvűnek. – arcomra volt írva, hogy tényleg hálás vagyok neki. – Előre is köszönöm, hogy bejössz hozzá holnap is, a sütemény árát meg szívesen kifizetem. -  nem azért, mert azt gondolnám nem tudja megvenni, egyszerűen csak kényelmetlennek éreztem, hogy ő fizesse apa édességmániáját. – Természetesen hálás vagyok azért is, hogy segítettél megkeresni. Szeretném majd valahogy viszonozni ezt a sok jót, amit értünk tettél, pedig igazán nem is ismerjük a másikat és nem lett volna kötelességed ennyit segíteni. – más esetben talán megöleltem volna az illetőt, de csak pár órája találkoztunk, így fogalmam sem volt, hogy ez mennyire lenne illendő, ezért inkább elvetettem a dolgot. Mindennek ellenére is igazából idegenek voltunk a másik számára. Egy közös pont volt az életünkben, még pedig az apám.




öltözet

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Bluebell Muray
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Ad4bf0f9a6e93ef917935df399486ab40f06fa7f
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Petals and thorns, beauty and pain.
★ családi állapot ★ :
I love that feeling I get when I see your smile.
Bluebell & Joe 6a97083ea4c4d8524c72610c50e616bf032d516a
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe C8ca186ecc832932ff68a7db8f73d7824a54e879
★ idézet ★ :
I'm a fighter. I'm a survivor, and I'll get through anything people can throw at me.
★ foglalkozás ★ :
owner of Blossom bliss
★ play by ★ :
Sandra Bullock
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Bluebell & Joe Ef81d96b6516493ce72490533ee1a03195ff3db2
Bluebell & Joe 83b658a5d76ae50d2c53e434a05cf2e5f02372d6
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptySzomb. 6 Jan. - 19:18



...
....

Nem olyan sokáig voltam egymagamban, de arra épp elég volt, hogy egy kicsit elgondolkodjak, a dolgok alakulásán.
Szeretném azt mondani, hogy láttam a fényt az alagút végén, pedig nem így volt. Minden annyira távolinak, és reménytelennek látszott.
Ennyi év házasság után, az egész mehetett a kukába, én pedig maradtam egymagam abban a hatalmas lakásban. Jó persze idővel majd biztosan hozzá fogok szokni, ám míg bennem volt a mozdulat, és a gondolat, hogy szólnom kell Kat-nek ha valahonnan később érkezek, akkor még közel sem volt vége semminek sem, és meglehet, sokkal rögösebb út áll még előttem, mint amilyennek elsőre gondoltam.
Persze közben felhívtam Jack-et, s elmondtam röviden a történéseket, kihagyva pár apró részletet, hisz nem akartam galibát okozni, vagy pedig ráuszítani az öregre Rick-et. Annál azért jobban tiszteltem.
Mikor megpillantottam a nőt, közeledni a kocsi felé, ellöktem magam tőle, s pár lépést tettem felé, zsebembe ejtett kezekkel, s szavaira elmosolyodtam.
-Nem tartozol köszönettel. Ha sokáig nem bukkan fel, én magam mentem volna megkeresni. - s persze mindez igaz volt. Úgy éreztem, van olyan jó kapcsolatunk Jason-el, hogy keressem őt. Hogy tudjam, valami gond van, ha hosszú napokig nem ad magáról semmi életjelet.
Azonban, mikor szóba hozta a torta kifizetését, felszaladt a szemöldököm.
-Nem! Nem kell kifizetned semmit! Ez olyasmi, ami jár. Elérte a célkitűzést, és büszkék vagyunk rá. Ez olyan teljesítmény, amire büszkének kell lenni, s amit meg kell ünnepelni.
Az meg, hogy szeretné meghálálni, szintén meglepett. Nem akartam ilyesmit, de megbántani sem szerettem volna, szóval csak mentem a kocsihoz, kinyitottam az ajtót, majd becsuktam miután beszállt, aztán én magam is úgy tettem, s indítottam.
-Valóban nem. De megtettem. Mielött betoppantál, épp arról beszélgettünk, hogy vajon miért nem jelenhetett meg. Te magad is láttad, mennyire örült annak az apróságnak. - elmosolyodtam egy pillanatra, majd kifordultam a parkolóból, s tovább haladtunk.
-Haza fogsz tudni vezetni? Most már nyugodtabbnak látszol. - rápillantottam némi időre, aztán vissza az útra, hisz egy kicsit nagyobb lett a forgalom azóta, hogy megérkeztünk a kórházhoz. Nem volt szándékomban sem nyomulni, sem rámenősnek lenni, egyszerűen csak kedves akartam lenni. Meg aztán nem venném a lelkemre, ha történne vele valami miután leraktam a központnál.
karakterek száma: xxx -Bluebell & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Bluebell Muray imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
263
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Bluebell & Joe 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptySzomb. 6 Jan. - 19:49

can you help me?

- Tényleg fontosak számodra azok, akik a gyűlésre járnak. Nem hiszem, hogy sokan így cselekednének. – kicsit fura volt számomra, hogy ennyire vigyázz azokra az emberekre, akiket vélhetően alig ismer. Bár fogalmam sincs arról, hogy ki mennyire ismerhető meg egy ilyen gyűlés során, vagy az is lehet, hogy van olyan akivel mélyebb kötödés alakult ki, másokkal meg megmaradt a felszínes? Nem tudom és remélhetőleg soha nem is fogom megtudni, hogy miként zajlik egy ilyen gyűlés. Ha akkor nem az alkoholba menekültem, akkor nehezen tudom elhinni, hogy történhet még velem olyan, ami miatt úgy járok, mint apa.
- Rendben, de azért arra figyelj, hogy ne essen túlzásba. Ha édességről van szó, akkor nehezen tud mértéket tartani. – persze ez nem látszott meg rajta, mert nem volt elhízva. Jól tartotta magát, egyedül az alkohol és az öregség hagyta rajta a jelét különféle ráncok formájában. Meglepett, hogy megint kinyitotta az ajtót, de elkönyveltem annyival, hogy régi vágású ilyen téren. Beszálltam az anyósülésre, majd bekötöttem az övemet.
- Láttam, de az se kerülte el a figyelmemet, hogy miként reagált arra a kérdésre. Egyértelmű, hogy a játék miatt keveredett galibába. Csak azt remélem, hogy nem túlzottan nagy a zűr és nem lesz komolyabb baja. – mindenki tudja, hogy szerencsejáték megannyi veszélyt hozhat magával, ha rossz emberekkel akad össze az ember. Féltem attól, hogy most tényleg rossz arcokkal hozta össze az élet, hiszen nem lehet mindig szerencséje, de remélem tévedek. Nem szeretném, ha amiatt hívna anya, hogy megint eltűnt, vagy megint megverték, esetleg anyának esne baja, mert apa nem fizet. – Nem értem, hogy miért tagad, miért terel, hiszen csak segíteni szeretnék, de ha nem beszél róla, akkor nem tudok. Azt se tudom, hogy mekkora a gond. Mi lesz akkor, ha netalán anyának esik baja miatta… - dühösen fújtattam egyet, majd inkább az utat fürkésztem. Nem kellett volna így rázúdítanom, de ilyen voltam. Gyakran kimondtam azt, ami eszembe jutott vagy emésztett. Sokszor akkor is, amikor senki nem volt a közelemben.  Örültem annak, hogy apa jól van és a jókedvének is, de hiába minden attól még féltem, hogy mi az, amit tagad.
- Igen, nem kell miattam is aggódnod. Megleszek. – sietve feleltem a kérdésére, mert nem akartam még inkább a terhére lenni. Csendbe burkolództam rövid időre, miközben kicsit elgondolkodtam, aztán elővettem a telefont és írtam a bátyámnak is, hogy mi a helyzet. Nem vártam választ, de úgy éreztem, hogy jobb, ha tisztában van ő is a helyzettel. – Ha holnap esetleg még is megeredne a nyelve, akkor szeretném ha beavatnál. Nem érdekel az se, hogy van valami ki nem mondott szabály, hogy nem adjátok tovább, de ha beszél a zűrről, akkor tudnom kell róla, mert csak úgy tudom megvédeni a családomat tőle, vagy kifizetni az adóságát, mielőtt komolyabb baj lehetne belőle. – esélyesen nem fog neki tetszeni az, amit mondok, de eléggé határozottan csendült a hangom, hogy tudja nem fogok tágítani. És valószínűleg ő se akarná, ha titkolódzása miatt esne baja esetleg anyának, vagy az unokahúgomnak vagy igazából bárkinek a családomból. Számomra ők nagyon fontosak és bármit elkövetek azért, hogy biztonságban tudjam őket. Még akkor is, ha ez roppant sok erőmet és időmet felemészt.


öltözet

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Bluebell Muray
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Ad4bf0f9a6e93ef917935df399486ab40f06fa7f
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Petals and thorns, beauty and pain.
★ családi állapot ★ :
I love that feeling I get when I see your smile.
Bluebell & Joe 6a97083ea4c4d8524c72610c50e616bf032d516a
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe C8ca186ecc832932ff68a7db8f73d7824a54e879
★ idézet ★ :
I'm a fighter. I'm a survivor, and I'll get through anything people can throw at me.
★ foglalkozás ★ :
owner of Blossom bliss
★ play by ★ :
Sandra Bullock
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Bluebell & Joe Ef81d96b6516493ce72490533ee1a03195ff3db2
Bluebell & Joe 83b658a5d76ae50d2c53e434a05cf2e5f02372d6
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptySzomb. 6 Jan. - 21:38



...
....

-Tudod, ez egy nagyon szoros közösség. Sokszor vagyunk összezárva, sok alkalommal találkozunk. Nem akarjuk, de olykor megesik, hogy páran közel kerülnek hozzánk. Mindegyikük fontos. - magyaráztam, s közben elgondolkodtam. Még Sam furcsaságai is fontosak voltak, s hiány képezett ha egy két alkalommal nem jelentkezett.
Hogyha kimaradt valamiért, sokszor kerestük meg, de ezt az információt megtartottam magamnak, hisz nem volt minden publikus. De ha esetleg híre megy, hogy mi itt valóban foglalkozunk azokkal, kik hozzánk jönnek, akkor talán még többen jönnek majd.
-Ne aggódj! Nem kap sokat! Tudom, hogy képes túlzásba esni, de szeretem közben a háborús történeteit hallgatni. - elmosolyodva fordultam felé, majd újra a közlekedésre figyeltem. - Egyszer meglátogatott a munkahelyemen. Sokat beszélgettünk. Szeret a múltról beszélni. Jobban, mint a jelen problémáiról.
Csendben ültem egy darabig, majd nem sokkal később, befordultam egy sarkon, aztán összeszaladt szemöldököm szavai hallatán.
-Ha olyan nagy lenne a baj, akkor….rossz ezt mondani, de akkor nem hagyták volna életben. Elrettentő példa, arra, hogy nem szabad tartozni nekik. - elgondolkodtam egy pillanatra, hisz tudtam, miről is fogok Jason-el beszélgetni holnap, míg ő a tortát fogja majszolni. - De meglesz a megoldás, rendbe jön minden… kell, hogy valaki pozitívan gondolkodjon. - megvontam a vállam, aztán ajkaim vékony vonallá préselődtek, hisz beleránt a valóságba.
A csúnya valóságba, ami nem enged szabadulni.
-Segíteni, de tudod, van mikor nem akarják a segítséget, mert nem ismerik el hogy gond van, de… - megdörgöltem a tarkómat, miközben leparkoltam a központ előtt, aztán felé fordultam amennyire lehetett.
-Néha a család segíteni akarása túl...tolakodó. Túlzottan akarják a változást, és nem nézik, hogy a függő milyen tempóban halad. Ígérem, segíteni fogok az apádnak! Makacs vagyok… makacsabb mint ő. - kiszálltam a kocsiból, aztán megtámasztottam karjaim a tetején, s úgy emeltem tekintetem a nőre.
Haza fog jutni egymaga is, nem kellett a segítségem, szóval nyugodtan haza mehetek majd, bár ahogy magam ismertem, megint csak a hangárba fogok menni, és a munkába temetkezek, csak hogy ne kelljen a történteken töprengenem.
-Rendben! - bólintottam. - Nézd Bluebell… ez nem fog megválltozni egy varázsütésre. Nem fog csak azért megvallani valamit, mert te úgy akarod. Nehéz lesz. Hosszadalmas, és lehet fájdalmas is. De ha bármit megtudok, azt bizalmasan fogom megtudni. Mint mentor… és – felsóhajtottam, aztán elléptem a kocsitól. - Minden tőlem telhetőt megteszek, de nem ígérek semmit!!
karakterek száma: xxx -Bluebell & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...

Bluebell Muray imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
263
★ :
Bluebell & Joe Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Bluebell & Joe 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe EmptySzomb. 6 Jan. - 22:31

can you help me?

- És ez nem hátráltatja a dolgokat? Nem jobb, ha meg van húzva egy határ? – ha csak arra gondolok, hogy vannak olyanok akik fontosabbak, mint mások, akkor azok esetleg több figyelmet is kaphatnak, nem? Vagy ott van az, hogy túlzottan aggódnak egy-egy emberért, miközben nem kellene, vagy ha történik valami velük, akkor netalán túlzottan magukra veszik és önvád is elindulhat. Persze, ezt neki kell tudnia, de számomra kicsit furán hatott az, amit mondott.
- Azokról mindig szívesen mesél, amikor elég idősekk lettünk, legalábbis szerinte, akkor mindig mesélt nekünk is, csak akkor volt baj, amikor anya is meghallotta. – elmosolyodtam a kedves emlékem. Persze kihagyta a véres és durva részeket, de sok vicces története is volt, aminek lehet a fele kitaláció volt, de gyerekként nagyon szerettem hallgatni. Arról pedig nem is tudtam, hogy apa a gyűlésen kívül is felkereste Joe-t. – Erről nem tudtam, de örülök annak, hogy apa életében van még valaki a családján kívül, aki fontos neki. Nem kizárt, hogy barátjának tart. – de ezt nekik jobban kell tudni, hogy mit is jelentenek a másiknak. Jó volt tudni azt, hogy azért apa nem teljesen magányos. Lehet most ez is segített neki abban, hogy ki tudjon ilyen sokáig tartani és ne nézzen ismét a pohár fenekére.
Elkomorult az arckifejezésem és szomorúan sóhajtottam egyet.
- Lehet, de az is lehet ez még csak figyelmeztetés volt és általában az ilyen emberek szeretik meg kapni a pénzüket, egy hullától meg nehéz behajtani. – nem szívesen beszéltem erről, de azt is tudtam, ha kiszállok ebből a kocsiból, akkor már csak majd magammal fogom tudni megvitatni ezt a témát. Bátyámat nem érdekli, édesanyámat nem akarom még több stressznek kitenni, így kicsit jó volt valakivel megbeszélni ezt az egészet. – Egy idő után fárasztó tud lenni, ha az embernek mindent egyedül kell csinálnia. – nem panaszkodásnak szántam, inkább csak tényt közöltem. Néha tényleg túlzottan fárasztó volt megvívni az élet csatáit. Olykor szerettem volna nyugodt és unalmas életet, vagy csak azt, hogy ne vegyen ennyi probléma körbe, mint amennyit mostanában a nyakamba sóztak az égiek.
Miután megállt, kikapcsoltam az övemet és felé fordultam, amikor ő is így tett. Kíváncsian fürkésztem a férfit.
- Nem érzem azt, hogy siettetni akarnám, mert nem várom el tőle, hogy hirtelen változzon meg, csak azt, hogy bízzon bennem és avasson be, mielőtt nagyobb baj lesz. Sokszor láthatta már azt, hogy kitartok mellette és mindent megteszek azért, hogy elsimítsam a sok simlit, amit okozott. Efelől vannak kétségem, hogy bárki makacsabb lehet nála, de rendben és köszönöm. – megadóan sóhajtottam egyet, mert nem állt szándékomban erről vitát nyitni. Ez az ő csatája lesz az apámmal és nem akarom megakadályozni benne. Lehet ő végre képes lesz beszélni vele a szerencsejátékról is és jobb belátásra bírni, ha már a nekem, nekünk nem sikerült.  
Kiszálltam én is az autóból, de mielőtt még elsétáltam volna újra megszólalt, így megfordultam és őt néztem a kocsi túloldaláról. A szemöldökömet kicsit felvontam és a számat elhúztam, majd alsó ajkamba haraptam. Próbáltam háromig elszámolni, de valószínűleg így se sikerült igazán lehiggadnom és megakadályozni azt, hogy ne mondjam ki azt, amit gondolok. Viszont talán így is egy fokkal kulturáltabban tettem meg, mint ahogyan elsőre kikívánkozott belőlem.
- Ha bármi fontosat eltitkolsz előlem és emiatt bárkinek baja lesz, akár apámnak vagy másnak a családunkban, akkor remélem hamarabb elköltözöl a világ másik felére, mint ahogyan megtalálnálak! – A pillantásom dühös volt, a szemeim szikrákat szórtak, ami még inkább egyértelműbbé tette, hogy nem viccelek. Az se érdekelt, ha hajdanán katona volt, hiszen ebben az országban sokan azok voltak, mert akkor semmi se lennek képes megállítani. – Sok mindent elviselek, akár azt is, hogy nekem esik bajom, de azt nem, hogy valaki miatt nekik bajuk essen! – pár pillanat erejéig akár még farkasszemet is néztem vele, majd pedig úgy sétáltam el, mintha nem éppen megfenyegettem volna. Alig vártam, hogy a kocsimhoz érjek és kicsit megpüfölhessem a kormányt. Legalább a féltégla táskámat nem vágtam hozzá, ez is haladás volt.

Köszönöm a játékot, nagyon imádtam!  Bluebell & Joe 4142114136  Bluebell & Joe 2624752903

öltözet

Joe Weaver imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Bluebell Muray
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Bluebell & Joe Ad4bf0f9a6e93ef917935df399486ab40f06fa7f
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Petals and thorns, beauty and pain.
★ családi állapot ★ :
I love that feeling I get when I see your smile.
Bluebell & Joe 6a97083ea4c4d8524c72610c50e616bf032d516a
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Bluebell & Joe C8ca186ecc832932ff68a7db8f73d7824a54e879
★ idézet ★ :
I'm a fighter. I'm a survivor, and I'll get through anything people can throw at me.
★ foglalkozás ★ :
owner of Blossom bliss
★ play by ★ :
Sandra Bullock
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Bluebell & Joe Ef81d96b6516493ce72490533ee1a03195ff3db2
Bluebell & Joe 83b658a5d76ae50d2c53e434a05cf2e5f02372d6
TémanyitásRe: Bluebell & Joe
Bluebell & Joe Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Bluebell & Joe
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Joe & Bluebell
» Bluebell Muray
» unexpected visitor - BlueBell & Joe
» Bluebell & Joe ~ Honey i'm home ~
» Bluebell & Joe ~Washington, D.C. ~birthday party~

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: