New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 41 felhasználó van itt :: 9 regisztrált, 0 rejtett és 32 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Shelley Lane
tollából
Ma 08:09-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:26-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 22:57-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 22:36-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 22:36-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:30-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:59-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 21:02-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 21:01-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

New chapters - Preston & Eloise
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptySzer. Jan. 17 2024, 12:09

To Eloise
“Life sucks. Then it gets better. Then it sucks again.”  

A jól érzékelhető káosz ellenére melyet a családom alkotott a háttérben, én mindig azon voltam, hogy tőlük függetlenül manőverezzek az életemben. Màr egészen korán megmutatták mennyire nem egészséges az ő felfogásukat és elveiket követni. Lehettem volna Benedict árnyéka, hogy az ujjamat se kelljen mozdítani, csak élvezni azokat az előnyöket melyet a Hughes név egy részben takar. Ülhettem volna vele az irodába. Még jobb, talán be se kellett volna mennem, hiszen nem viselné el azt, ha ott legyeskedek körülötte és még a végén magyarázkodnia kellene a közöttünk lévő kötelék miatt. Egyszerűen csak húzódjak meg a háttérben és kész. Ne szóljak, ne alkossak véleményt és kövessem őt vakon. Ennek viszont már korábban sem láttam értelmét és soha nem is fogom. Több akartam lenni, mint a családom lábtörlője és a mostani eset bebizonyította, hogy milyen jól döntöttem. Most fülemet-farkamat behúzva várhatnám amíg az ügyvédi csapat kihúzza a hátsómat a gondból és megment a börtöntől. Sajnálatot kellene éreznem irántuk? Talán. A mi kötelékünk azonban sosem volt ilyen idilli amely empátiát vagy szeretetet tartalmazott volna. Fordított esetben apám az első sorból követelné, hogy megkapjam méltó büntetésemet csakhogy ingyen reklámot csináljon a cégének. Tanulópénz ez nekik amelyből remélhetőleg okulnak, de van egy sejtésem, hogy ez nem fog megtörténni. Elegendő arroganciával rendelkezik ahhoz mindkettő, hogy ne vegyék észre a hibáikat. Ebben az esetben pedig nem az én gondom lesz, csak addig amíg le nem záródik ez az egész lakás-mizéria. Utána ha kell még nevet is változtatok csakhogy ne kössön hozzájuk az égvilágon semmi.
A kocsiban ülve nyugodtabbnak érzem magamat. Eloise felajánlása nagylelkű és számomra most többet jelent bárminél. A motel se okozott volna gondot, de annyi rémtörténetet osztott meg róla, hogy igazából a végére azt is biztonságosabbnak éreztem, ha kint alszok a parkban egy padon. A szállodákat most kihagytam volna a helyzetem bizonytalanságában, mert a gatyám is ráment volna. Nem dekkolhatok ott egy vagy két hétig. És bizonyára sok más lehetőség is akadt volna számomra, de őszinte megvallva a gondolataim annyira szerteágazóak voltak a munkával karöltve, hogy kiválasztottam egy kedvező és gyorsan kivitelezhető megoldást ami belefér a keretbe és egy gondot ezzel máris letudtam. Ettől még rendkívül jól esik Els kedvessége amely megléte miatt azon leszek, hogy törlesszem és megháláljam ezt. Egynek kezdetben elmegy az, hogy kisegítem őt az egész Doug által hagyott kacifántos sztoriból.
- Egyszerre ad és elvesz. – ejtem ki ezeket a szavakat továbbra is az utat figyelve amikor a munkájáról kezdünk el beszélgetni. – De hálás hivatás amit teszel, még ha sokszor másképpen is érzed. Azok az ajándékok meg csak egy a sok bizonyíték közül ami ezt erősíti. – pillantok felé egy másodpercre. A mi ajándékaink abban fognak kimerülni, hogy az emberek mennyire kreatívan tudják majd az anyánkat szidni. Rosszabb eset, ha az ügyfelünk lesz aki a fejünkhöz vágja ennek egyik verzióját. Ha valami, hát az érdekelt a legkevésbé, hogy ki kedvel vagy ki nem. Jobban izgat a munkám iránt érzett megbecsülés, mint az, hogy kiből vált ki allergiás reakciót a személyiségem. Egyikkel legalább megyek valamire.
Az irodába érve az út számomra nem eltéveszthető, így könnyedén tudom elkísérni Eloiset is. Leon már számít ránk és amint megérkezik nem is húzzuk tovább egymás idejét felesleges sallangokkal. Bele sem tudok gondolni mit érezhet Eloise Doug elvesztését illetően, csak a felszínt ismerhetem: amiket józan ésszel gondolok vagy amit tőle hallok. Most pedig újra elő kell szednie ezeket az érzéseket, hogy végleg lezárhassa őket.  
Az ügyvéd időt kér, mi pedig újra kettesben maradunk. Egy pillanatra az irodán kívülre siklik tekintetem, hogy végigkövessem a férfi gyors iramú távozását, majd vissza Eloisera, ami után egy plusz információval gazdagítom őt.
- Rád vonatkozik, ezt jól tudod. – bólintok egyet megerősítően. – És igazad van, a lemondani szó itt ebben a kontextusban helytelen, viszont dönthetsz úgy, hogy visszautasítod amit Doug rád hagyott. – vezetem fel. – Ebben az esetben a döntésed úgy értelmezhető, hogy semmit sem kérsz a leírtakból, így ezt követően a következő örökösre száll. Már ha van ilyen. Természetesen ő is dönthet hasonlóan, viszont ebbe ne menjünk bele, mert az már téged nem érint. – foglalom össze. Hozzátehetném azt, hogy a Doug és Tate által hagyott szerződés egyáltalán nem biztat, viszont nekem az a szerepem, hogy a tényeket sorakoztassam fel bemutatva ezzel mindkét oldalt. Nem befolyásolhatom a saját véleményemmel Eloise döntését. Annyit tudok, hogy Tate neve sosem járt együtt a tisztességgel, de azt vallják az emberek változnak és talán már nem az a meggondolatlan kölyök, akit én ismertem. Ettől még fenntartom magamban a kételkedés jogát, bár kétlem, hogy Doug pont ennek a közös ügynek az igazgatását hagyta volna Eloisera.
- Nem tudhatjuk mit tartalmaz a végrendelet, de szerettem volna, hogy ismerd a lehetőségeidet. – teszek ennyit még hozzá mellékesen mielőtt Leon visszatérne hozzánk. Ezután úgyis inkább az idősebb férfi lesz a beszélgetés előre mozdítója.
- Elnézést a várakoztatásért. – csukja be maga mögött az ajtót, majd megkerüli az asztalt, hogy újra elfoglalhassa korábbi helyét. – Megtudtam, ami eddig nem volt tiszta, szóval ha készen áll Ms. Brown, akkor kezdhetünk is. – Eloise felé pillant, majd ha megkapja a megerősítést, akkor kötelességének megfelelően olvassa fel mit tartalmaz a dokumentum. Leon elmondása szerint kiderül, hogy Doug nevén van az autó amelyet ezúttal Eloise kap, továbbá pedig egy lakás Brooklynban és egy helyszínileg ugyanott kibérelt raktár is. A vállalkozásáról nem esik szó, a raktár és a lakás miatt viszont némi érdeklődés jelenik meg arcomon. Az már más kérdés, hogy ezeknek létezéséről mennyire van tudatában Eloise.    




Eloise Brown imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Preston Hughes
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise 27c939784dd0f160deae3d90ed0e7274bf54701f
New chapters - Preston & Eloise 939a4158d01a0653cd0b2728acf2553ee7335b8b
★ kor ★ :
33
★ családi állapot ★ :
every love story always end in tragedy
if you wait long enough
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
New chapters - Preston & Eloise 8ac597ba553a7ab25136f8bd8078a14d4bb429f5
★ idézet ★ :
the lesson of history
is that no one learns.
★ foglalkozás ★ :
ügyvédjelölt
★ play by ★ :
→ oliver stark
★ hozzászólások száma ★ :
69
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptyCsüt. Jan. 11 2024, 21:42




to Preston

Manhattan

2023.

"Do what is right, not what is easy nor what is popular."


Szelíd mosollyal az ajkamon pillantok először Preston íriszeibe, majd letekintek kettőnk közé. Különös lesz, valaki újjal megosztani a hajlékomat. Jobban belegondolva, soha nem éltem még egyedül, most kezdtem volna el megtapasztalni milyen, amikor teljes mértékben magadra vagy utalva. Az egyetemi éveim alatt végig otthon éltem, apának segítségre volt szüksége, még ha bizonygatta is, hogy ez nincs így.
Ezt követően Douggal költöztünk össze és egészen az utolsó napjainkig együtt is éltünk. Katehez menekültem előle, majd a baleset emléke elől. Holnap veszem át a saját nevemen lévő albérletet és lám, most sem fogok egyedül élni. A tudat nem zavar, a lelkem mélyén örülök annak, hogy nem kell még szembenéznem a démonjaimmal.
- Tégy is így, ennyi előnye származzon a munkámnak – vonom meg a vállamat. – Már, ami a magánéletem illeti – teszem hozzá, mert azt azért tudom, hogy az a kör, amelyben dolgozom több, mint segítséget ad az embereknek. Ez az elsődleges feladatom és igenis komolyan veszem ezt. Mi vagyunk ott, hogy a helyzethez mérten nyugalmat adjunk nekik, amíg a segítség meg nem érkezik. Van, amikor nem sikerül, amikor fültanúja vagy a legrosszabbaknak… De sokáig nem maradhatsz az érzéseiddel, mert néhány másodperc és érkezik a következő hívás. Ennyi időd van összeszedni magad.
- Kár – kitekintek az autó ablakán, szándékosan fordítom el róla a tekintetem, mert érzem, hogy barna íriszeimben miként ül meg a bántalmazás okozta emlékek miatt érzett végtelen szomorúságom. A tehetetlenség, hogy képtelen voltam tenni ellene, a félelem, amely gúzsba kötött és… az érzés, hogy mindennek ellenére szerettem. – Tudom. Vannak néhányan, akik egy-egy kis ajándékot küldenek a központban, még ha nem is tudják, hogy ki segített rajtuk név szerint, szeretnék valahogy meghálálni. Mindazok, akiknek tudunk segíteni azok, akik képesek minket a víz felett tartani napról napra. A rendszeres pszichológia nem véletlenül a része a juttatásainknak – keserűen nevetek fel. Mennyi alkalmat hagytam ki, hogy leplezzem az otthon történteket.
Nem azért voltam ott, hogy a privát életemről beszéljek, hanem az ügyekről, amelyek felkavartak… és azokban kétségkívül mindig tudtak segíteni.
Hálás mosollyal fordulok felé, ahogy lezárja ő is a Douggal kapcsolatos témát. Hazugság nem gördül le ajkaimról, de érzem, hogy nem tudnék teljesen őszinte sem lenni vele. A szégyen megül a szívemben, csomót köt a nyelvemre és egyébként is… most már mit számít?

Ami igen, hogy pontot tehessek közös életünk végére és fel tudjak egy kicsit lélegezni. Mellkasomat, mintha egy súlyos lánccsomó tartaná fogva, napról-napra fojtogat, amíg a fejem felett ott lóg az a bizonyos kard és Ő maga.
Az ügyvéd irodájában örülök, hogy mellettem van Preston, mégsem tekintek rá, mert jobban érdekel Mr. Thomas véleménye.
- Természetesen. Ezért is kerestem fel elsősorban Prestont, és általa Önt is. Szeretném tudni, hogy hiteles-e és ha igen mi áll benne – a borítok gond nélkül nyújtom át neki, kezeimet ezt követően helyezem az ölemben. Nem tűnik fel, ujjaimmal miként babrálok, az idegesség megül a gyomrom alján. Aprókat bólogatok a jó hír hallatán. Vélhetőleg nem az ő vállalkozásával kapcsolatosak a papírok.
Ügye Doug?
Félig Preston felé fordulok, mosoly rázkódik ajkamon, de ezt az idegesség szüli, mint az őszinteség.
A ráncok. Nagyobbat nyelek. – Persze – nehezen jön a nyelvemre az egyetlen szó és az utóíze, mintha port ettem volna. A torkom kiszárad. Azok a ráncok, semmi jót nem jelentenek.
- Hogy érted, hogy lemondhatok róla? – fordulok hirtelen Preston felé. – Ha bármi is vonatkozik rám, hogy ne érintene engem? – apró ráncok keletkeznek orrnyergem felett, mert nem igazán értem mire is érti ezt. Nem hallotta még ilyenről korábban, ami nem jelenti, hogy nincs is úgy, ahogy állítja.


BEE



You can walk away and say "We don't need this." but something in your eyes says "We can beat this.

Preston Hughes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eloise Brown
Elhárítás
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise Tumblr_pja8euiWov1xl20m1o1_400
♫ :
exile
★ családi állapot ★ :
widow
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImm
★ foglalkozás ★ :
911 diszpécser
★ play by ★ :
Mila Kunis
★ hozzászólások száma ★ :
28
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImq
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptyKedd Nov. 21 2023, 12:57

To Eloise
“Life sucks. Then it gets better. Then it sucks again.”  

Már egy jó ideje hozzászoktam ahhoz, hogy egyedül élek, így nem mondom azt, hogy nem lesz fura amikor ez mostantól megváltozik. Valakihez alkalmazkodni akinek ugyanúgy megvannak a maga szokásai akárcsak nekem és könnyen lehet, hogy azokból néhány nem fogja kellemes módon cirógatni Eloise türelmét. Nem mintha a munkánk megengedné azt, hogy sok időt töltsünk a lakásban, de remélem az az összezárt pár óra alatt nem fogunk egymás idegeire menni. Vagyis csak az én részemről fenyeget ez a veszély, mert Els nem az a csaj akihez ne lehetne alkalmazkodni. Egyszerűen csak vannak gyökér dolgaim, de majd úgy csináljuk, hogy az mindkettőnknek jó legyen.
- Már most jól hangzik. – biztatom egy mosollyal az arcomon, de így is gondolom. A kötött hétköznapjaim közé kellemes lesz beiktatni egy kis kikapcsolódást is. Nem számít, hogy közben bútorokat kell cipelni vagy éppen az egész lakást átrendezni, mert ez inkább fizikálisan fog fárasztó lenni mint szellemileg. Az meg már önmagában nagy változás lesz. Közben pedig az sem elengedhető indok, hogy több időt töltök Eloissal és így bepótolhatjuk azt ami eddig kimaradt. Tagadhatatlan, hogy némi bűntudat keveredik bennem amiért ennyire a háttérbe szorítottam az ismeretségünket. A munka egy kifogásnak elmegy, de nem foghatok mindent csak erre. Nekem és a meghozott döntéseimnek is nagy szerepük volt abban, hogy mikor felmerül Doug neve vagy Tate szerepe az életükben, akkor körbe-körbe keringő kérdőjelek sorakoznak a fejem felett. Ilyen távlatból csak felszínes véleményt tudok alkotni a férjéről, aki se nem volt ellenszenves, de olyan sem akivel néhanapján leültünk volna egy sörözni, hogy kibeszéljük panaszainkat. Eloisenek viszont fontos volt – vagyis ezt bizonygatja -, épp ezért én sem zárkózom el attól, hogy így utólag az ő nézőpontján keresztül ismerjem meg őt és a házassága részleteit. Természetesen csak addig és csakis annyi részletet amennyit maga Els kíván megosztani velem.  
Bírom benne ezt a segítőkész hajlamot, amit annyira ösztönösen ad, mint én sosem. Én sem vagyok tapló, segítek ahol tudok vagy kell, de bennem előtte megkérdőjeleződik a szándék. Nem mindenkinél, de a legtöbb esetben.  
- Ha szükségem lesz rá mindenképp élek vele. – hála bújik meg válaszomban és valóban elgondolkoztat az ajánlata. Nem ártana majd új ügyfeleket toborozni ahhoz, hogy ne csússzak le azon az Éhezők viadala féle ranglétráról mely a jövőm felé vezető utat szimbolizálja. Egyelőre viszont lekötnek Baker ügyei amikkel jócskán ellát minket csakhogy ne legyen az unalmas percünk sem. Nem mintha bánnám, mert csak úgy gyakorolhatunk, ha produktívak vagyunk.
Figyelmesen követem Eloise véleményét a munkájáról és még egy sajnálatból származó grimasz is megjelenik emiatt a képemen. Ha a döntéseinkkel szemben az emberi élet a tét, akkor az sosem egyszerű.  
- Ez törvényszerű. Sajnálatos módon a negatívabb eseményekre tisztábban emlékszünk vissza. Ez ellen sokat nem tehetünk. – tanácstalanul és röviden vállat vonok. – Próbálj meg néha a sikerre is koncentrálni. Elhiheted sokan hálásak azért, hogy te voltál akkor a vonal túlsó végén. – folytatom elgondolkozva. Én az lennék. Ha életem egyik legrosszabb pillanatával néznék szembe akkor képtelen lennék a nyugalomra. Talán rosszabbat művelnék, mint amilyen helyzetbe kerültem, hisz magam akarnék olyat megoldani amihez nem értek. Így számomra Eloise maga lenne a józan ész amikor az enyém többé már nem kíván együttműködni. Remélhetőleg idővel ő maga is többet gondol a pozitív változókra.
Hümmögök egyet elmerengően amikor Dougról mesél meg a körülményeikről. Feltehetném a kérdést miért lehetett ez vagy alkothatnék magamban teóriákat róla, de nem teszem. Valamikor tényleg csak így hozza az élet és kész.
- Elfogadható indok. – adom meg magamat és csak reménykedem benne, hogy Eloise idővel elmondja, ha valamilyen rés a történetben nem került kitöltésre.  
Leon Thomasról hallottam már egyet s mást amióta itt vagyok, de még nem dolgoztunk együtt. Stowell egy időre kisajátított, de Baker tett róla, hogy ne maradjon ez sokáig így. Remélem a közeljövőben több ügyvéddel is lesz lehetőségem együttműködni.
Csendben maradok a bemutatkozásuk és az ittlétünk okának felvezetése közben. Helyeslő bólogatásokon kívül amúgy sem tudnék többet hozzáfűzni mint amivel Leon is tisztában van és amit már Eloisenak is elmondtam korábban.  
Az ügyvéd a lezárt borítékra koncentrál elsődlegesen és ezzel kapcsolatban is szólal fel.
- A végrendeletet átnézném, ha szabad. – a kezét nyújtja felé. – Amit pedig felvázolt korábban abból csak akkor lehet problémánk, hogyha aláírt bármilyen dokumentumot a férje vállalkozásával kapcsolatban. Amennyiben nem történt ilyen és a végrendelet sem tartalmazza, hogy ezek a jogok magát illetik, akkor az üzlettársa kerül felkeresésre. – foglalja össze, majd felbontja a borítékot, hogy átnézze a benne lévő iratokat. Én eközben egy biztató félmosolyt küldök Eloise felé.  
Leon homlokán elmélyülnek a ráncok, majd sóhajtva egyet pillant fel a nőre.
- A végrendelet hivatalos és van is feltüntetve egy ügyvéd. Engedelmükkel intéznék felé egy hívást a folytatás előtt. – azzal előveszi a telefonját és tárcsázni kezdi a kikeresett telefonszámot miközben elhagyja az irodát. Én ezt a pillanatot kihasználva húzom közelebb székemet Elsiehez.  
- Bármi is áll benne még dönthetsz úgy, hogy lemondasz róla. – nyújtok egy kis reményt felé hátha segít az idegességén.    




mind álarcot viselünk
Preston Hughes
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise 27c939784dd0f160deae3d90ed0e7274bf54701f
New chapters - Preston & Eloise 939a4158d01a0653cd0b2728acf2553ee7335b8b
★ kor ★ :
33
★ családi állapot ★ :
every love story always end in tragedy
if you wait long enough
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
New chapters - Preston & Eloise 8ac597ba553a7ab25136f8bd8078a14d4bb429f5
★ idézet ★ :
the lesson of history
is that no one learns.
★ foglalkozás ★ :
ügyvédjelölt
★ play by ★ :
→ oliver stark
★ hozzászólások száma ★ :
69
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptyHétf. Nov. 13 2023, 12:23




to Preston

Manhattan

2023.

"Do what is right, not what is easy nor what is popular."


Pillanatnyi jókedv feszül kettőnk közé, amelybe nagyon szívesen kapaszkodnék. Nem abban az állapotban érkeztem, amelyben most vagyok, amiért ő lehet a teljes felelőse a lehető legjobb értelemben és jó lenne ennyire könnyednek érezni magam… a napjaim legtöbb részében.
Zárkózott vagyok, ezt tudom, de az utóbbi időben ez még inkább igaz rám és amennyi időt töltök egyedül, annyira süllyedek bele abba a bizonyos gödörben. Az ilyen pillanatok alkalmával mégis ki tudok kapaszkodni belőle és dolgoznom kell azon, hogy ez többször előforduljon, mert jó vége nem lesz annak, ha hagyom magam a gyász sivárságában fetrengenem.
- Akkor a lakásfelavatás már meg is van. Egy-két üveg sör és játék. Pizza esetleg hozzá, vagy kínai, esetleg indiai, amit csak szeretnénk – vonom meg a vállamat, mert az étel kérdése az utolsó lehet a listán, ami fontos lehet egy ilyen jellegű eseményen.
A lényeg az lenne, hogy jól érezzük magunkat és ne érezzük annyira, hogy a világ terhei, melyek minket érintenek mennyire is nyomják a vállainkat. A felengedés kell, ahogy elnézem mind a kettőnknek. Egyikünk helyzete sem ideális vagy épp jó, de szeretnék ott lenni mellette és segíteni, amennyiben csak tudok.
Ha jelenleg csak annyiban, hogy felajánlom az üres vendégszobát, akkor annyiban és később eldől majd, hogy mi mindenben tudunk még a másik hasznára lenni.
- Ez esetben készülj fel arra, hogy kevés alvással és sok felújítással fogjuk tölteni az időnket – nevetem el magam jókedvűen, egy pillanatra szétnézek a lakásában, a számtalan doboz látványát magamba iszom. – És még mindig jobb, mint egy motel – korábbi kijelentésemhez ragaszkodom, egy olyan férfinak, mint Preston nem lakhat egy motelben. Túl veszélyes, még ha ő ezt nem is látja be. Ebben az egy dologban most hinnie kell nekem, sosem akartam neki ártani, de tudom, hogy milyen jellegű hívások érkeznek be egy-egy ilyen helyről.
Túlságosan féltem ahhoz és talán önzőségnek hangzik és az is, de minden ilyen jellegű hívás fogadásánál görcsbe rándulna a gyomrom, hogy miatta hívtak-e. Így legalább nyugodtabb lehetek én is és neki sem kell egy olyan helyen lennie, amihez nincs igazán hozzászokva.

Mutatóujját látva újra elnevetem magam. – Szabadúszóként az egyik legjobb és legefektívebb lehetőség a névjegykártyák kihelyezése motelekben, kórházakban, akár őrsökre is, számos olyan hely létezik még, ahol hasznos lehet egy ügyvéd elérhetősége, ha érdekel, csak szólj és összeírom neked – még bármit hozhat számára a jövő és dönthet úgy, hogy nem akar egy cégnél maradni és még ha nincs kiépített ügyfélköre, vagy olyan neve, hogy ismerjék ezek mindig jó megoldások tudnak lenni. Legalábbis szerintem, aztán ki tudja, lehet nagyon nagy bakot lövök ezzel.
A város fényeit figyelem, miközben Preston hangja betölti az autó terét.
- Ez igaz, viszont továbbra is, abban a néhány percben segítek és… van, hogy ez sem elég. A tehetetlenség minden esetben ott van és hiába hallgatom végig, próbálom megnyugtatni, szóval fenntartani… ha statisztikailag kevesebb is a sikertelen vagy a megszakított hívás, attól ezek még léteznek és ezek mindig rosszabbul hatnak az emberre, mint a megannyi megakadályozott végkifejlett – az éremnek mindig két oldala van. Persze vannak olyan esetek, amikor sikerül megnyugtatni a hívó felet, a segítség időben odaér, de, hogy ott mi történik, már nem mindig tudom. A hívást sokszor akkor bontják, amikor meglátják a segítséget… és én vagyok ott akkor is, amikor nem ér oda, amikor a segítség késve érkezik és az operátori székben ülve semmit sem tehetek a hívóért.
Az ilyen jellegű tehetetlenségnél nincs rosszabb.
- Doug kevés barátommal volt igazán jóban – tudatom a vezető férfival, halvány mosollyal az ajkamon. – Nem volt ennek semmi különösebb oka, egyszerűen így alakult ki. Egyébként sincs túl sok ember az életemben, de veletek is mindig nagyon ad hoc jelleggel találkozunk. A közös találkozások megszervezése mindig lehetetlennek bizonyult – sosem nehezteltem egykor volt férjemre emiatt. Éltük a magunk életeinket egymás mellett is… és talán ez vezetett ahhoz a jellegű elhidegüléshez, amibe kerültünk végül. A közös érdeklődés hiánya egy idő után nem csak Prestonnal esett meg, hanem velem is.
Az épület felé haladva biztosítom az ügyvédjelöltet, hogy nem áll szándékomban ingyen igénybe venni a szolgáltatásukat, ezt remélem ők is nagyon jól tudják.
- Köszönöm, emiatt hálás vagyok. Szükségem is lesz rád, hogy az ügyvédi szakzsargont lefordítsd nekem – nem lehet idegen számára, hogy az ügyvédek, de vehetjük ide az orvosokat is akár, egy olyan nyelven beszélnek, amelyet mi, egyszerű közemberek aligha érthetjük meg.
Az épületben a lift elhagyását követően követem Preston lépteit, a magasságkülönbségünk miatt szaporább léptekkel, de ehhez hozzászoktam már. Nem ő az első és az egyetlen, aki mellett gyorsabban kell szednem a lábaimat.
- Üdvözletem, Eloise Brown – fogok kezet az ügyvéddel és a felkínált ülőalkalmatosságok egyikén helyet foglalok. – Igen, Preston számos pozitív jelzővel illette – azt a néhányat, amit elmondott ebbe a kategóriába sorolnám, így hazugság nem hagyja el az ajkam.
Amíg ők ketten megbeszélik miként osztják fel az ügyemet, addig összeszedem mindazt az információt a fejemben, ami létezik róla.
- A nemrégiben elhunyt férjem papírjait szeretném ügyvédi szemmel is átnézni. Független vállalkozóként dolgozott, leginkább befektetésekkel, melyek egy részében volt részesedése is, de a legtöbbnek inkább a szervezésében vett részt. A hivatalos papírjai rendszerezése közben találtam jó néhány olyan iratot, amely arról tanúskodik befektetett üzletekbe, viszont nem tudom, hogy így a halálát követően van-e bármilyen kötelezettségem ezekkel kapcsolatban vagy éppen mi fog ezekkel történni – amíg beszélek a táskámból előveszem a nagyobb papírhalmazt, amit egy dosszié fog közre. Lelkileg ez a könnyebbik eset.
- A másik, hogy találtam a fiókjában egy végrendelet feliratú borítékot. Nem tudtam, hogy készített, azt sem tudom, hogy ügyvéd látta-e valaha, a halálát követően nem kerestek fel végrendelettel kapcsolatban így szeretném azt is tudni, hogy egyrészt ez hivatalos-e, valamint, hogy mit tartalmaz. Nem bontottam fel – nyújtom át a lezárt borítékot, amelyen tényleg csak annyi szerepel, hogy végrendelet. Lényegében bármi lehet benne és hülyének is tűnhetek majd.


BEE



You can walk away and say "We don't need this." but something in your eyes says "We can beat this.

Preston Hughes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eloise Brown
Elhárítás
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise Tumblr_pja8euiWov1xl20m1o1_400
♫ :
exile
★ családi állapot ★ :
widow
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImm
★ foglalkozás ★ :
911 diszpécser
★ play by ★ :
Mila Kunis
★ hozzászólások száma ★ :
28
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImq
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptyCsüt. Nov. 02 2023, 12:01

To Eloise
“Life sucks. Then it gets better. Then it sucks again.”  

Egy elrévedő pillanat erejéig eljátszom azzal a gondolattal milyen is lehetett volna egy olyan család környezetében nevelkedni, mint amilyenről most Ells mesél nekem. Ahol a törődés nem valami mítosz amivel a Hughes féléket ijesztgetik a sikereik felé vezető úton, hanem egy természetes emberi tulajdonság. Egy olyan család ami összetart és nem csak akkor ha erre zsarolás készteti és amely szeretetből építkezik. Jó lett volna akkoriban egy ilyen tapasztalat. Talán mára én magam sem lennék ennyire elidegenedve attól, hogy odafigyeljek a lelki vívódásaimra amikor már azok nem győznek figyelmeztetni. Ezért is mosolyogtat meg és tartja felszínen figyelmemet Eloise feltételeinek listája, mert talán egy ideális világban én nekem is lesz lehetőségem megválni a családomhoz fűződő kötelékektől. Eddig is megtettem mindent ennek érdekében, de mint ahogyan a jelenlegi helyzetem is jól mutatja, ez nem ennyire egyszerű. Valami ugyanis akaratomon kívül mindig visszahúz. Egy el nem vágott szál ami épp elég erős ahhoz, hogy emlékeztessen arra kikhez tartozom, még ha naiv módon tagadni is próbálom ennek tényét.  
- Már ennyi is elég és biztosabban indulok neki az egésznek. – vallom be amint felsorakoztatja mivel tudna segíteni. Azt már csak magamban teszem hozzá, hogy szaván is fogom őt emiatt. Talán nem mozgok otthonosan a játékok világában, viszont nem rettenek vissza attól, hogy valami újat tanuljak.  
Eloise olykor rendelkezik egyfajta ártatlan felfogással, ami időnként megmutatkozik egy-egy pillantásában vagy a szavaiban. Az én arcom is derűs gesztust mutat amikor egyből rábólint origami ötletemre és már helyet is talál neki az új otthonában. Bennem ez sosem volt meg, hogy lelkesen szemléljem a dolgokat, de talán így a legjobb, hisz egy idő után ezt is magam ellen fordítottam volna. Eloise velem ellentétben olyan hangulatba ringat a tervezésével amitől elhiszem, hogy később jobb is lehet minden, csak hinni kell a benne.
- Szerencsére. Az unalom épp nem tartozik a kedvenc időtöltéseim közé. – jegyzem meg, mert nem zavar hogyha ily módon lekötöm magamat. Addig se a munka jár a fejemben és még segítek is közben. Ez bárhonnan is nézem egy nyertes szituáció.
Szavaira egyetértően bólintok egyet hisz én is ebben a végkifejletben reménykedem. Azért lelkiekben felkészítem magamat arra, hogy ne a kapott hírek miatt zsörtölődjek, hanem a megoldásra koncentráljak. Azzal jobban járunk mindketten.
Próbálom elvenni a moteles problémák nyomorúságos élét, majd Ells megjegyzésére rászegezem mutatóujjamat, mintha ezzel akarnám jelezni, hogy ez nem is annyira rossz ötlet. Szerencsétlenségemre a morális értékeim még mindig elég jelentőségteljesek számomra ahhoz, hogy foglalkozzak azzal ki valóban bűnös és ki nem. Stowell szerint ez a későbbiekben kevésbé fog érdekelni. Egyelőre erősen kételkedem ebben.  
- Ne becsüld le ennyire az ebben nyújtott részedet! – a fejemet ingatom. – Sokat számít, hogy ott vagy nekik és nyugalomra készteted őket amíg a segítség meg nem érkezik, még ha fizikálisan utána nem is vagy jelen. – adom tudtára gondolataimat. – A várakozás ilyen helyzetben baromi idegőrlő lehet, ha fejben is egyedül van az ember. Ki tudja mennyi meggondolatlan döntést előztél meg, ami rosszabb végkifejlethez vezetett volna. – közelítem meg egy más nézőpontból a munkáját. Igenis kijár neki is az az oroszlánrész!  A kocsiban Doug felé terelődik a téma, aki nem csak Eloiseban, de bennem is sok kérdést hagyott hátra. Feltételezése kezdetben csak egy rövid fejrázásra késztet.
- Valójában nem lenne releváns mennyire ismertem őt személyesen. Úgysem támaszkodhatok ezekre az információkra, csakis a lapon szereplő tényekre. – összegezve: lehetsz te bármennyire is jámbor lélek, ha elszúrtad és annak írásos nyoma van, akkor mindenki tesz magasról a személyiségedre. Persze, érzelmi ráhatásként ki lehet játszani ezt a kártyát, de nem ez az elsődleges. – Csak úgy felmerült bennem, hogy mennyire idegen volt számomra még a kettőnk ismeretsége mellett is. Fura, ennyi az egész. – vonom meg röviden vállamat. – Talán csak szimplán a közös érdeklődés hiánya tehet róla. – magyarázom ki ennyivel. Ha többlet tartalma is van ennek arról csak Doug tudhatott, én meg Eloiset nem faggatnám olyanról amit önmagától amúgy sem kívánna megosztani velem.  
- Ez legyen most a legutolsó gondunk. – értem itt arra amikor felhozza az egész költségét, majd elgondolkozó fintort vàgok. – Attól függ Leon hogyan jár el. Belőhetem így neked a fél óra és napok közötti időtartamra. – mosolygok rá. – De nem hagylak magadra, ha ez számít valamit. – pillantok felé mielőtt elhagynánk a liftet, én pedig Eloiset a megfelelő iroda felé terelem. Jeleztem Leonnak érkezésünket így az ajtaján tett kopogás után egyből be is invitál.
- Preston, üdv! Fáradjanak beljebb. – kezével a székek irányába mutat, aztán egyből Eloisera néz. – Leon Thomas vagyok, de gondolom a fiatalember már látatlanban is bemutatott önnek. – a kezét nyújtja a lány felé bemutatkozásképp, aztán helyet foglal miután mi is. – Preston nagyjából összefoglalta mi lenne a probléma, de örülnék, ha többet hallanék magától is. – tekintete Eloise vonására koncentrál, majd egy pillanatra ràm vetül. – Apropó Hughes, ha már kéznél vagy holnap be is segíthetsz egy ügyben nekem. Bakert is majd értesítem róla. – teszi hozzá mellékesen.
- Persze, bármiben. – bólintok beleegyezően, de ezt követően elhallgatok, hogy ne akadályozzam Leon és Eloise beszélgetését.      




Eloise Brown imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Preston Hughes
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise 27c939784dd0f160deae3d90ed0e7274bf54701f
New chapters - Preston & Eloise 939a4158d01a0653cd0b2728acf2553ee7335b8b
★ kor ★ :
33
★ családi állapot ★ :
every love story always end in tragedy
if you wait long enough
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
New chapters - Preston & Eloise 8ac597ba553a7ab25136f8bd8078a14d4bb429f5
★ idézet ★ :
the lesson of history
is that no one learns.
★ foglalkozás ★ :
ügyvédjelölt
★ play by ★ :
→ oliver stark
★ hozzászólások száma ★ :
69
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptySzomb. Okt. 28 2023, 15:16




to Preston

Manhattan

2023.

"Do what is right, not what is easy nor what is popular."


Egy ígéret, ennyi épp elégséges a számomra. Sokan vélik úgy, hogy a változás valami hatalmas, sorsfordító eseménnyel kezdődik el, holott ennél ez sokkal észrevehetetlenebb módon. Apró változtatások, próbálkozások, kitartás és odafigyelés okán észre sem veszi az ember, hogy valójában milyen változásokon ment keresztül. Remélem el fog jönni az az időszak, amikor Preston magától elmesél egy ilyen eseményt az életében és nem csak akkor, amikor épp átjövök, ’jókor; jó időben’ módon.
A sors akarhatta így, mert ha nem keresem fel, nem is tudtam volna, hogy motelbe költözik, csak amikor már a hírekben látom viszont apjának az arcát.
- Helyes – mintha egy nővér lennék, szigorú arccal bólintok beleegyezésére, nem fog még egyszer a statisztikával viccelni. Vagy húg, mert szigorúan véve egy hónap van közöttünk, de az ilyen pillanatokban úgy érzem, mintha a kisöcsém lenne, akire nekem kell vigyáznom, akire nem kell felügyelnem, hogy rendben legyen az életben.
Az érzés természetesen alakult ki az évek alatt és ez nem hangzott el közöttünk, de attól még mindig is úgy éreztem, olyan, mintha a családom tagja lenne. Ezért is csúszik ki a számon felvehetné a mi nevünket, nem ismerek senkit a famíliámon belül, aki ne fogadná tárt karokkal. Minden nehézség ellenére egy vidám és élettel teli közösséget tudunk alkotni. Az egyetlen hely, ahol igazán önmagam tudok lenni.
- Akkor ez el is dőlt – mosolygom szelíden, milyen könnyedén beleegyezett abba, képes lenne a vasárnapi déli elfoglaltságát ennek szánni. – Hogyne, majd használhatod a konzolt otthon – legyintek egyszerűen, mintha ez gond sem lenne. Apa hatására jó néhány videójátékot ismerek, otthon vagyok a világukban és vannak is fajták, amelyekkel szívesen töltöm el a szabadidőmet. Fejlesztőként rengeteget mesélt nekem gyerekként az egész készítési folyamatról, a legújabb stúdiójánál pedig szívéhez közel álló játékok megalkotásában vehet részt – ezeket pedig egytől-egyig ki is próbálom. Az ő munkája az, amely tud annyira mobilis lenni, otthonról végezze el a munkát, néha napján van csak arra szükség, hogy elutazzon Durhambe személyes találkozók végett. – Meg is taníthatlak a trükkökre, hogy a sokadig próbálkozás után le is tudd verni – kacsintok rá játékosan.
Ez legyen a legkevesebb, ha már erről beszélünk és a humor forrását használjuk a rossz hangulatunk oldására.
- Természetesen! Gyönyörű díszek lehetnek a mennyezetről lelógva – pillanatok alatt képes vagyok belelkesedni a lehetőségtől, hogy a nappali egy jó részét hajtogatott papírrepülő díszítse. – Köszönöm, ez esetben készülj arra, sok munka lesz. Unatkozni nem fogunk a szabadidőnkben – szerényebbé válik a mosolyom, mely inkább annak szól a démonjaim elől bújkálok ezekkel a melléktevékenységekkel. Mi fog történni, ha minden egyszer véget ért és nem lesz más választásom, minthogy szembenézzek velük? Miként tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel?
- Azt hiszem, ehhez te jobban értesz – zavartan vakarom meg a tarkómat, miközben a padlóra függesztem a tekintetem. Ismerve magam Tate is megúszná bármilyen magyarázattal, amit kínálni tud nekem, nem tudnék utána menni. – De azért remélem, ez a sikeresebbik feléhez fog tartozni – gondterhelt sóhaj szökik ki ajkaim közül. Az a gondtalanság, ami néhány percig körbejárt minket csettintésre tűnt el.
A súlyos nehezéket újra a mellkasomon érzem, minden légvégvételnél egyre inkább présel össze. Mi tettél Doug? Milyen ügyeid voltak és miért nem meséltél róla? Hát már ennyire sem bíztál meg bennem?
Csendesen figyelem, milyen sztoikus nyugalommal törődik bele abba eleinte mily nehézségeket kell elviselnie, hogy aztán hely tudjon állni abban a szakmában, amit választott magának. Némán csóválom meg a fejemet, mert igazán nem tudok már rá mit mondani. Az ellenérzés ott feszül a mellkasomban.
- Névjegykártyát még így is ki tudsz tenni a portákra – adok neki egy tippet, már ha valóban ilyen esetekkel akarna foglalkozni. – És nem én csinálom a munka oroszlánrészét. Az én dolgom mindössze annyi, hogy hívásban tudjam tartani a bajba lévőket, az első reagálók azok, akik a tényleges munkát el is végzik és az sokkal nagyobb stresszel jár, mint az én munkám – valójában én biztonságban ülök egy épületben, miközben azt hallgatom a város miként fordul ki teljes mértékben önmagából. Paradox.
Végeredményben én minden műszak után biztonságban térek haza és hajtom álomra a fejemet, veszély nem fenyeget.
Már nem.
A várossal együtt a férjem is kifordult magából és ez is okozta azt, több műszakot vállaljak, akkor is, amikor nem kellett volna, mert féltem otthon maradni vele kettesben… vagy épp ezért nem mehettem dolgozni, mert túl sok kérdés merült volna fel.
És az az egy alkalom, amikor én tárcsáztam a központot és képtelen voltam egy szót is szólni…
- Ne kérj elnézést. Segítséget kértem tőled, ha úgy gondolod ezek az információk a segítségedre vannak, akkor ezek miatt nem kell bocsátkozásba feledkezned – nem sokat meséltem róla, nem azért, mert nem érdemelte volna meg, hanem mindig volt más téma, ami közénk feszült és a házasságomról csak annyit meséltem mindenkinek, amennyit muszáj volt, minden más esetben ez a kettőnk magánügye volt. – Különös, nem igaz? Mennyire különbözőek voltunk, mennyire megvolt mindkettőnknek a magunk társasága anélkül, hogy ez a kettő keresztezte volna valaha is egymást – ő nem érezte magát jól a barátaimmal, így nem erőltettem a részvételt az ilyen jellegű eseményeken, én szívesen kísértem őt el, de akkor is csendben ültem az asztalnál, figyeltem őket.
Az ablakon keresztül figyelem New York változó színeit, ahogy haladunk az impozáns iroda felé. Az emberek elmosodó tömegét, ahogy elhaladunk mellettük, vagy ahogy élessé válnak, amikor egy-egy lámpánál megállunk. Kezem az ölemben lévő táskán pihen, nyugodtan és bár a gondolataim is tudná ezt tükrözni. A csendet nem töröm meg, egészen addig, amíg végül le nem parkolunk.
- A normálatlanság tudod, hogy nem tartozik hozzám – mosolygok rá kedvesen, leginkább azért, hogy tudja nincs miért aggódnia. – És ugye tudod, hogy a díjat állom, nem kérek ingyen semmilyen segítséget – főleg, hogy egy idegent is be kell vonnunk az ő irodájából.
Az autóból kiszállok, egy pillanatra felnézek az épületre és minden bátorság kiszáll az inaimból. Torkomat fojtogatja a pánik érzete. – Szerinted mennyi időt vesz igénybe, amíg átnézik a papírokat? – indulok meg Preston oldalán, ha ő is elindul a bejárat felé. Ebbe vetem most minden erőm, hogy őt kövessem.


BEE



You can walk away and say "We don't need this." but something in your eyes says "We can beat this.

Preston Hughes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eloise Brown
Elhárítás
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise Tumblr_pja8euiWov1xl20m1o1_400
♫ :
exile
★ családi állapot ★ :
widow
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImm
★ foglalkozás ★ :
911 diszpécser
★ play by ★ :
Mila Kunis
★ hozzászólások száma ★ :
28
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImq
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptySzer. Okt. 25 2023, 23:16

To Eloise
“Life sucks. Then it gets better. Then it sucks again.”  

Csendben és töretlen figyelemmel hallgatom Eloise szavait és közben elraktározom magamnak az ínségesebb időkre. Ha szóba kerül, az esetben sokszor hangoztatom, hogy a szüleim passzivitása az irányomba csak megerősítette a jellememet. Ha nincs kire számítanod akkor magadban keresed a támaszt. És hiába volt ott Deb néni mint a támogató fél a családban, de ő Londonba maradt, míg mi új életet kezdtünk New Yorkba. Eleinte naponta váltottunk hívásokat és órákat beszéltünk át. Aztán ezek heti három alkalomra csökkentek le, majd a hétvégékre, míg nem átálltunk arra, hogy hébe-hóba kerestük egymást. Megértettem őt is. Kayla és Brady itt voltak és Debnek sosem kellett egy harmadik gyerek, akit pátyolgathat. Attól még jól esett, hogy legalább figyelt rám. A suliban sem én voltam a népszerű és csak két gyerekkel jöttem ki igazán jól: Arthur és Scott. Arthur oda volt a robotokért, Scott meg azért, hogy Artie vérét szívja. A többieknek én voltam a fura srác aki hol törött karral, hol törött lábbal érkezett be. Elmagyarázni nekik, hogy a Hughes gyereknek volt egy kis feltűnési viszketegsége és csak akkor figyeltek fel rá, ha a balhét művelte pedig ismételten nem olyan volt, ami népszerűvé tesz. Ezeket leszámítva jól elvoltam a két kölyökkel és a mai napig olykor összefutunk. Scott mára biztonsági őr lett a bíróságon, Artie pedig egy műszaki boltban dolgozik és tágítja mindenki agyát aki egy percet is szán rá. Mellettük valakinek éreztem magamat, ahogyan most Ellie mellett is.  
- Megjegyzem. - erősítem meg biztatásom jeleként és még mosoly is kerekedik az arcomra. Apránként, de majd csak rájövök hogyan adjam tudtára, ha éppen kezd kicsúszni a lábaim alól a talaj.  
Szokták mondani, hogy a humorom a legrosszabb pillanatokban tör felszínre és inkább morbid, mint vicces. Ells valószínű már hozzászokott ehhez - már ha egyáltalán lehet - de ettől még nem rest a fejemet lehordani amikor túlzásokba esek.
- Azt tudom és úgy lesz! - felelem őt figyelve. Nem is érdemlem meg ezt a nagy mellettem történő kampányolást, de attól még örömömre szolgál.  
Jó eljátszani annak gondolatával, hogy egy egészen más név leple alatt kezdek új életet. És ha másik család is jár ehhez? Az már csak a bónusz. Főleg ha a Brown-famíliáról van szó. Érdeklődve hallgatom milyen feltételeket kell megugranom, de egyik pontja sem zavar. Annyira más attól, mint amit én megszoktam, habár Deb gyerekei hozták ezt a hangulatot.  
- A desszertért szökök vagy műszakot cserélek. Hogy hagyhatnám lógva Hectort? Ez nem is kérdés. - csóválom meg fejemet nem alkuképes kijelentésem miatt. Aztán ahogyan jön a többi, úgy a vigyorom sem marad többé mellékszereplője kettőnk beszélgetésének. - Jól hangzik! Azért remélem előtte gyakorolhatok veled, mert apád páros lábbal rúgna ki, ha a jelenlegi tudásommal jelennék meg előtte. - röhögöm el magamat, de ettől még igaz. Artie szerint vállalhatatlanul béna vagyok az ilyen játékokban és három próbálkozás után ő maga adta fel a dolgot. Azért egy tenisz mérkőzéssel ki tudnám egyenlíteni a hiányosságaimat. Ahhoz legalább értek is.
- A papírrepülő hajtogatás számít itt? - cukkolom őt, de ezt a szórakozott mosolyomból is észreveheti. - Megcsinálok én bármit, ha rám bízod. - nyugtatom meg, hisz nagyon szívesen segítenék az újrakezdésben. Főleg ha már így befogadott magához, mint egy kóbor macskát.  
- Tate nem keveri bele a dolgaiba a szüleit. Alexis valószínű kitekerné a nyakát. - kinézem belőle. - Nem mondom, hogy nem voltak sikeres dolgai vagy jó ötletei. Egyszerűen volt lehetőségem hallani azt is, amikor egy oltári nagy bukást próbált eladni valakinek, ezért kettős érzéseim vannak vele kapcsolatban. Jó a beszéde, ez a nagy mázlija neki. De majd adunk neki okot, hogy ne tudja magát kimagyarázni. - komolyodok most már el. Azonban erről tényleg csak később tudunk meg bármi biztosat. Az is lehet, hogy csak én festem most a falra az ördögöt és Tate ebben tisztességesen jàrt el.  
- Hogy van az a mondás? Nincs szivárvány eső nélkül? - jövök most egy sablon dumával. - Vagyis el kell viselni pár plusz órát ahhoz, hogy egyszer majd ott legyek ahol szeretnék. - vonok vállat. Mit bánom én, hogy dög fáradt vagyok? Ha másnap ebből hasznom származik akkor megéri.  
- Uhh..komoly. - fintorgok egyet. - De jobb esetben osztogathattam volna pár névjegykártyát, ha beüt a baj. - merengek el ezen. - Azért sok ökör van, meg kell vallani. Nem csinálnám a munkádat, bár piszkosul felnézek rád miatta. - lelkileg nem kevésbé lehet megterhelő neki ezeket a hívásokat hallgatni. Főleg ha az nem úgy végződik ahogyan kellene, mert ez is benne van a pakliban.  
Az irodához vezető úton Doug felől érdeklődöm. Rá kell jönnöm, hogy nagyon sokat nem tudok róla csak annyit amennyit időnként Ells megosztott velem. A házasságuk számomra több oldalról is tele van kérdőjelekkel, amikre tőle kapok egy-két választ. Nem éppen az a téma ami feldobja a hangulatot majd, de megteheti, hogy kikerüli a választ ha akarja. Ő viszont nem teszi. Szavaira eleinte csak egy hümmögéssel reagálok.
- Ne haragudj, hogy ezzel traktállak. Egyszerűen csak most jövök rá mennyire nem ismertem őt. Nem mintha kellett volna...de érted. - fújtatok egyet. - Ő mindig olyan távoli volt számomra még ha össze is futottunk. - vonom meg röviden a vállamat. Lehet nem bírta a képemet vagy mindketten úgy éreztük nem lenne közös témánk Ellien kívül. Akkor nem foglalkoztatott ez, most mégis egy pillanatra felszínre kúszik a gondolat. Nem mintha számítana most már vagy tudnék ezen változtatni.  
Az iroda előtt keresek egy üres helyet az autómmal, majd kiszállok és ajtót nyitok Ellienek. A hatalmas épület ablakaiból néhány emeleten itt-ott kiszűrődik a fény, köztük onnan is ahova mi tartunk majd.  
- Egy Leon nevű ügyvéddel fogunk találkozni. A gyakornokok szerint lehet vele normálisan beszélni és mi is azon leszünk. - a kis kártyámmal engedem be magunkat a lifthez, ahonnan màr àlmomból felriasztva is ismerős lenne az út.    




Eloise Brown imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Preston Hughes
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise 27c939784dd0f160deae3d90ed0e7274bf54701f
New chapters - Preston & Eloise 939a4158d01a0653cd0b2728acf2553ee7335b8b
★ kor ★ :
33
★ családi állapot ★ :
every love story always end in tragedy
if you wait long enough
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
New chapters - Preston & Eloise 8ac597ba553a7ab25136f8bd8078a14d4bb429f5
★ idézet ★ :
the lesson of history
is that no one learns.
★ foglalkozás ★ :
ügyvédjelölt
★ play by ★ :
→ oliver stark
★ hozzászólások száma ★ :
69
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptyKedd Okt. 24 2023, 21:10




to Preston

Manhattan

2023.

"Do what is right, not what is easy nor what is popular."


A gondoskodás, mint olyan elemi részévé vált az életemnek. Olyan számomra, mint levegőt venni, a mindennapjaimat átitatja gyerekkorom óta, ha nagyon magamba kellene néznem könnyedén visszavezethetném a balesethez, amiben szerencsém volt. Egy anya elvesztése mindig nehéz, de látni, ahogy az apád, a példaképed tolószékbe kerül borzalmas. Aznap éjjel nem csak a járás képességét veszítette el, hanem életének a szerelmét, akit nem hajlandó pótolni az életben, mondván „én csak egyszer házasodtam, lányom, egy igazim volt és nem akarok mást rajta kívül”. Mégsem merült el a depresszióban, pedig senki sem hibáztatta volna, nem esett kétségbe, legalábbis nem mutatta. Új lehetőségeket és megoldásokat talált az életében. Nénikém hozzánk költözött, hogy gondozza őt és engem is egy idő után pedig beálltam én is a sorba. Róla és apámról gondoskodtam, majd a férjéről, az ikreikről, a barátaimról… a férjemről. Egy másodpercig sem okozott terhet ez, viszonzást pedig nem vártam el.
- Már a próbálkozás is rengeteget jelent – kedves mosolyra nyúlik ajkam, még egyszer, gyengéden végigsimítok felkarján. - Mindent el kell valahol kezdeni – nem hazudok, a szívemben éles fájdalom költözik, ahogy belegondolok, milyen lehetett neki, ha ez számára nem természetes vagy épp nem megy könnyedén. - Nem szeretnék semmit sem erőltetni, ami neked nem kényelmes, mindössze azt szerettem volna, hogy tudd; én itt leszek, bármi is történjen. Nem tudsz zavarni semmivel – ez az egész leginkább erre irányult volna, egyedül semmit sem kell átvészelnie, hiszen ezért vannak a hozzá közel állók, a barátok, ha úgy tetszik.
- Tudom – mosolygok rá szélesen, majd fejem le is hajtom. A pillanat töredéke alatt fut át elmémen, mennyire nem éltem ezzel a lehetőséggel, rettegek, hogy ennek a felismerése kiül az íriszeimre és nem akarom, hogy észrevegye.
Mélyen szívom be a levegőt, még mielőtt újra felnéznék rá, hogy aztán monológban mondjak ellent annak az ötletének, motelbe menne.
- Nem akarom, hogy bajod essen, még ha nem is töltenél ott sok időt az alváson kívül – ismerem már annyira, tudjam a túl sok munkája mellett nem sok időt tölt a hajlékában. Itt sem töltött sokat. - És soha, soha nem számítasz nekem statisztikának. Ezt verd ki a fejedből – rázom meg a fejem, szemöldököm enyhe ráncolásával. Értem, hogy viccnek szánta, a helyzet oldása képen, azonban ez épp egy olyan téma, amelyet nem tudok annak venni. Régóta a legközelebbi barátaim közé tartozik és túl fontossá vált az évek alatt a számomra ahhoz, hogy ekként jellemezzem.
- Ez azért megnyugtató – nevetem el magam végül, veszem az adást a feszültség oldására és a szigorúság nem tud sokáig megkörnyékezni. - Ha megtalálnak mindenféleképpen számíthatsz a hívásomra. Addig is, csak maradj távol onnan – hasonló mosoly játszódik az ajkamon, mint az övén. Széles, gondok nélküli, elfeledtetve egy töredék másodperc erejéig azt, mennyi borús felleg gyülekezett a fejünk felett.
A mosolyom pedig tovább szélesedik, pedig nem gondoltam volna, hogy a mai nap után erre lesz még lehetőségem.
- Vasárnapi ebéd kötelező a család számára. Ez alól egyedül az kivétel, ha a műszakod arra az időintervallumba esik, de az otthoni munka, vagy a túlóra nem számít kifogásnak és következő héten a desszertből nem kapsz. Pedig Hector mennyei desszertet készít, néhányszor hoztam már át neked – emlékeztetem, azon néhány alkalomra, amikor süteménnyel leptem meg. Bácsikám remek szakács, pék és cukrász is egyben. - Vélhetőleg apát is le kell győznöd a Mortal Kombatba, hogy hivatalosan is a család részese legyél, a nevet felveheted, de addig nem lehetsz igazi Brown, amíg ezt meg nem léped. Ez igaz volt a bácsikámra és az ikrekre is. Mh, más nincs nagyon – rázom meg nagyon fejem. Családunknak ezek a legnagyobb „hagyományaik”, ha lehet ilyet mondani. Nagy, hangosak, de tele vannak szeretettel és optimizmussal, néha magam is csodálkozom, hogy mennyire.
- Maradsz ameddig csak szeretnél – tudatom vele, hogy kapkodnia nem kell, elrendeződik a helyzete, amikor tudnak ezzel foglalkozni és a köztes időben szívesen látom. - Megbeszéltük. Hogy állsz a DIY projektekhez? - fejem újra enyhén félrehajtva figyelem Preston vonásait. - Terápia jelleggel úgy gondoltam az egész lakást én alakítom ki. Szépen, sorban haladva, a festéstől kezdve a bútorok átalakításán át – vonom fel a jobb vállamat. Valami jobbat is kitalálhattam volna, tekintve mennyire nincs egyikben sem tapasztalatom… de azon túl, hogy valami újat tanulok, segít nem gondolnom a gyászra, amely a szívemben él.
És ha már itt tartunk, ha arra nem is gondolok, az aggodalmat jelentő ráncok megjelennek a homlokomon.
- Nem hozod rám a frászt, de nem is vagyok nyugodt sem jelen pillanatban. Tate nem sokat beszélt a családjáról, de ez nem újdonság – felfelé fordított tenyérrel mutatok felé, emiatt soha nem is gyanakodtam semmire. Nem mindenki szereti ezeket megosztani, ahogy én sem igazán… - Mindig magabiztosnak tűnt, ha az üzletről beszélt és számos sikeréről számolt be. Nem gondoltam volna, hogy van bármi alaptalansága is a szavának – rázom meg a fejemet. A nyugtalanság a mellkasomra telepedik, a légzés is nehezebben megy tőle. - De ne kímélj, bármi is lesz az iratban, arról nyilván tudni szeretnék – a múlt elengedése talán mégsem lesz olyan egyszerű, mint ahogy azt szeretném? Doug mibe ártottad bele magad?
Ebből az állapotból komolytalansága segít kirángatni. Fejemet rázom meg újból csak, ki tudja hanyadjára mióta itt vagyok.
- Nem leányálom, de már a gyakornokként sem fizettek alul minket és hajszoltak minket egészen a végletekig, mondván, ez is a betanítás része – vezetem le neki, mennyire nem értek egyet azzal a fajta rendszerrel, amiben az ügyvédeknek el kell kezdeniük a karrierjüket. Ami azt illeti számos nagyobb vállalat hasonlóképp működik és ha bárki kérdezz, szerintem kész rablás, hogy minimál összegegért, vagy épp ingyen dolgoztatnak bárkit.
- Motelszobákból. Hogy pontosabbak legyünk. A mindennapi dolgokat, lövöldözés, túladagolásban szenvedő egyén, afférok felfedezése miatti afférok, feketekereskedelmi átadások okozta komplikációk – kívülről hallom a hangomat és mindaz, amit felsorolok nem kellene a mindennapok részét képeznie és lám, az én életemben ez mégis így van. Mennyi telefonhívást bonyolítottam már le és hallgattam végig a vonal túlvégéről, hogy mi is történik.
A munkát mégis igyekszem mindennap letenni az irodában és nem hazavinni. Még a nehéz napokat sem.
- Ebben reménykedem. Ezért sem szerettem volna tovább húzni a dolgokat. Így is túl sokáig tettem – neki vallom meg először, milyen sokáig tartott eljutnom addig, újra betudjak lépni a házba, amelyet egykor az otthonomnak hívtam.
- A férjem volt – felelem refelxszerűen, értetlenkedő hangnemmel. És mégis… ez már nem jelent semmit. - Jól, a kapcsolatunk és a házasságunk elején. Ahogy telt az idő és minél több munkája lett, én is minél többet foglalkoztam hol a kórházi munkával, hol végül a diszpécserivel… egyre inkább távolodtunk el egymástól. Megvoltak a magunk problémáink, de a feladása nem volt opció – nehezen ejtem ki az utolsó szavakat, szinte a hangom is megbukik, ahogy a fojtogató érzés a torkomat kínozza.
Az ő szempontjából nem volt opció, az enyémben az lehetett volna. Hamarabb, sokkal hamarabb be kellett volna adnom a válási papírokat, de rettegtem… végül pedig elkezdtem tőle félni.
- Tizenhárom évet nehezen enged el az ember – ennyi ideig voltunk együtt. Egyetemi szerelem volt a miénk és a kezdetén még minden olyan jó volt.


BEE



You can walk away and say "We don't need this." but something in your eyes says "We can beat this.

Preston Hughes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eloise Brown
Elhárítás
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise Tumblr_pja8euiWov1xl20m1o1_400
♫ :
exile
★ családi állapot ★ :
widow
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImm
★ foglalkozás ★ :
911 diszpécser
★ play by ★ :
Mila Kunis
★ hozzászólások száma ★ :
28
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImq
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptyHétf. Okt. 23 2023, 19:37

To Eloise
“Life sucks. Then it gets better. Then it sucks again.”  

Nem vagyok ahhoz nagyon hozzászokva, hogy valaki az èn lelki zűrjeimmel foglalkozzon. Gyerekként sem érdekelte a környezetemet az, ha elhanyagolva éreztem magamat vagy éppen szegény kicsi Prestont bántja valami. Megdobtak valami drága kacattal amit éppen akkor trendinek hittek és ennyivel le is volt rendezve. Egy idő után meg nem is hiányzott és érdekelni sem érdekelt, ha nem kerültek szóba az érzéseim. Lejátszottam magamba őket aztán az élet ment tovább. Ellie törődése épp ezért ébreszt bennem egyszerre jó érzést meg egy olyat amit nem feltétlen tudok kezelni. Nem tudom a gondjaimat csak így mások nyakába varrni amikor nekik is van bőven ami fejtörést okozhat. Ellsnek ott volt Doug, a költözés. Miért is hiányzott volna neki az, ha én is a nyűgjeimmel fárasztom? Ennek ellenére megértem amit mond és jól is esik. Mintha egy gát próbálna összeroskadni bennem ami eddig elzárta a külvilágtól a sok nyomorult dolgot mellyel nem foglalkoztam. Apró bólintással fogadom a szavait ezzel is jelezve, hogy figyelek rá és értem is őt, csak nem tudom hogyan tegyek eleget a kérésének. Nem könnyű a munkám és a családom zűrjei sem. Ezek mellett pedig szinte naponta találok valamit ami az idegeimre megy. Ezekkel azért mégsem szaladhatok hozzá, hogy az én lelkemnek könnyebb legyen.  
- Nem ígérem, hogy menni fog, de majd próbálkozom. – halvány félmosollyal merengek el ezen, aztán az arcvonásaira koncentrálok, hogy tudja nem csak azért mondom, mert szeretnék túlesni a témán. Értem hogy működik ez a lelki adok-kapok, csak már a gyakorlatba kell átvinni, ami a nehezebb dolog lesz. Mint amikor van egy ügyed, de szilárd bizonyítékok nélkül nem mész vele semmire. Kell hogy ne tiporjanak földbe, az pedig csak akkor megy ha kikezdhetetlen vagy. Én ezzel a helyzettel csak az ügyig jutottam el, tovább semmiképp.
- Szintúgy Ells. – foglalom össze magamban az elhangzottakat. Nehogy úgy gondolja ő fordított esetben nem számíthat rám és ebben a kijelentésemben legalább teljesen biztos is vagyok.
Valamiért szórakoztatónak találom a motellel kapcsolatos ellenérzéseit, de a vigyoromat inkább jó mélyre elnyomom. – Jó, oké, meggyőztél. Maga a rémálom az egész. – adom meg magamat gyorsan mielőtt azt gondolná totál értetlen vagyok. – Csak hogy tudd, azért a fagyos lelkem köszöni szépen az aggodalmad. Még a végén egy újabb statisztika válna belőlem. – fintorgok a gondolatra. A motel talán nem a legjobb ötlet, de a leggyorsabbnak bizonyult gondolati szinten, ami hosszútávon segít. Abban a pillanatban csak az volt a lényeg, hogy ne a parkba kelljen aludnom. Márpedig egy ilyen ismertető után mellyel Ellie megajándékozott, még az is jobbnak hangzik. Lehet reggelre egy ruhám se lesz, de legalább nem balhézok az ágyatkákkal.
- Ilyen információáradattal gyorsan csődbe tudnád vinni a moteleket. Ha kellene egy ügyvéd miután kiszúrnak téged, én ismerek párat. – eddig jól elnyomott vigyorom most végre ott mutatkozik az arcomon. Nem mintha ilyen megtörténne. Én nem mondom senkinek, ő meg nem tart kiselőadást ebből. Kis halak vagyunk mi ahhoz, hogy bárkit is érdekeljen mit hordunk itt össze.  
- Ennyi lenne csak az ellenérved? – vonom fel szemöldökömet. – A nagy család nem zavar. Eddig egy ponttal vezet a Brown a többivel szemben. – jelentem ki mint egy sport kommentátor. – Van még valami? – nem mintha bármit tudna mondani ami nem kerekedne felül a Hughes névvel járó mizérián.  
Kell némi idő mire a felfogásom belekapaszkodik az elhangzott kérdésbe, de Ells nagyon segítőkész abban, hogy ez ne tartson sokáig.  
- Ez szuper..köszönöm! – hálásabb már nem is lehetnék. – De mindenben segítek és mihelyst valami zavar egyből szólsz, megbeszéltük? – a kezemet nyújtom felé, hogy szóban köttessen meg a szerződés. – Nem fogok sokáig visszaélni a vendégszereteteddel, csak amíg megoldódnak a dolgok. – teszem még hozzá. Nem szándékozom most már örökké a nyakán maradni, de a korábbi szónoklata miatt holnap már a motelben sem.  
- Sosem volt az. Apám nem kevés összeggel fogta be a száját Tatenek, ő meg azzal a pénzzel próbálta eladni magát a nagyobb körökben. Hol összejött, hol nem. Meglepődnék, ha a Douggal kötött szerződése hiteles lenne, de mint mondtam, mélyebben beleássuk majd magunkat. Nem akarom már most a frászt hozni rád, de azt sem, hogy ne legyél felkészületlen. – ez csak találgatás most ebben a kezdeti fázisban, mert 50-50 mindkét irányba. Remélhetőleg nekünk jobb lapokat tartogatnak.
A munkám kerül szóba az indulásunk közben, a kérdésére meg tiltakozásképp csóválom meg fejemet.  - Én aztán nem célozgatok semmire. Hova is gondolsz? – mosolyom nagyobb ívet ölt arcomon a folytatás előtt. – Ha jól teljesítek akkor igen. Nem mintha amúgy a te munkád egy leányálom lenne. Most már kíváncsivá tettél, hogy mégis miket hallasz te a motelekről? – érdeklődök. Persze ha nem beszélhet róla akkor nem erőltetem.
- Őt igen. Szerencsére. – csatolom be magamat és megvárom hogy ő is mielőtt útnak indulhatnánk. Ha ez az egész lakás dolog a nyakamba szakad akkor legrosszabb esetben egészen tágas a hátsó ülés. Igaz nem nekem.  
- Teljesen érthető. – komolyodok el. – De a költözéssel és azzal hogy ezekre a lezáratlan ügyekre pontot teszel segítesz majd magadon is.  
- Jól megvoltatok amúgy? – Ells sokat nem mesélt a házasságukról, én meg nem kerestem Doug társaságát. Nem én vagyok a barátság mintapéldánya, de szerintem ezzel Ellie is tisztában van.   




Eloise Brown imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Preston Hughes
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise 27c939784dd0f160deae3d90ed0e7274bf54701f
New chapters - Preston & Eloise 939a4158d01a0653cd0b2728acf2553ee7335b8b
★ kor ★ :
33
★ családi állapot ★ :
every love story always end in tragedy
if you wait long enough
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
New chapters - Preston & Eloise 8ac597ba553a7ab25136f8bd8078a14d4bb429f5
★ idézet ★ :
the lesson of history
is that no one learns.
★ foglalkozás ★ :
ügyvédjelölt
★ play by ★ :
→ oliver stark
★ hozzászólások száma ★ :
69
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptyPént. Okt. 13 2023, 11:04




to Preston

Manhattan

2023.

"Do what is right, not what is easy nor what is popular."


Figyelmesen hallgatom Preston szavait, miért is annyira lehetetlen az, amit elképzelek, majd, mint egy tükör úgy másolom le fejmozdulatát.
- Érthető és mégsem az. Látniuk kell, hogy nincs hozzájuk közöd, az ő munkájukat is megkönnyítené, ha tudnák, ezzel tovább nem kell foglalkozniuk – mélyről szakad fel a sóhaj, amely elhagyja ajkaimat. Képtelen az elképzelés, amit felvázolok, a világ nem így működik, de a lelkem mélyén bosszant, hogy egy ilyen eset miatt kell Prestonnak elhagynia a lakását, amit olyannyira szeret. És amit szerintem meg is érdemel, hogy az övé legyen. Olyan presztízst ad neki, amit nem ért még el, de hozzá tartozik. Bele fog nőni ebbe, kétségem eziránt nincs.
- Lehetne. A világon nem vagy egyedül és nem is kell egyedül lenned – hajtom bal vállam irányába a fejem, sokatmondó pillantással karöltve. – Nem csak dísznek vagyunk egymás mellett és nem a végzetes bajnál kell szólnunk a másiknak, ezt ugye tudod? – ráncolom össze a szemöldököm és a gyomromban keletkező gombócról nem veszek ezúttal tudomást. Tudomásom van arról mennyire álszent vagyok ebben a pillanatban.
- Néha kell, a léleknek, hogy megoszd azt, ami nyomja, ami zavar, csak azért, hogy ez ne okozzon a mindennapjaidban problémát – sokan úgy vélik a gyengeség jele az, ha panaszkodnak. Az elmének természetes gyógyulási folyamatához tartozik, ha megosztja az ember a másikkal a problémáját. – Mindig itt leszek, hogy meghallgassam, bármiről is legyen szó. Tűnjön az bármilyen triviálisnak, vagy épp ilyen nagyszabásúnak – tenyeremmel mutatok körbe a lakásán.
Azt meg sem említem, ha nem szólt volna és ideállítok egyik nap és nem jutok be hozzá? Az egyik leggyakoribb látogatója vagyok, már emiatt is szólhatott volna. És ha ez nem lenne még elég… Preston képes fokozni a dolgokat.
Fújtatva csóválom meg a fejem.
- Nem feltétlen az elrablásodtól kell félned, de ez sem utolsó szempont. Higiéniai viszonyok, tetvek, ágyatkák, penész, amely nem tesz jót, mindegy, hogy mennyit vagy ott. És emellett ott vannak az emberi tényezők, tudod mennyi hívást kapok motelektől? – a kérdésem költői, mert nem tudhatja, tekintve nem beszélek erről, vagy csak nagyon keveset. – Bármennyire is nem szeretik ezt hallani, de a bűnüldözés egyik melegágya a mai napig a motelek, főként itt New Yorkban – vonásaimon az aggodalom jelei mutatkoznak meg.
Határozottan nem szeretném, ha a férfi ilyen helyre menne és még csak ne is próbáljon meggyőzni arról, másra nem telne neki, még akkor sem, ha csak ügyvédjelölt. Fizetést kap és ha csak átmeneti egy bármilyen más szállás is megteszi. Bármi, ami nem motel.
- A kérdés alanyát rosszul fogalmaztad meg. A Brown név egy nagyon hangos családdal jár. A kérdést úgy kell feltenni, hogy neked nem lesz-e túl sok egyszerre – ha már felvenné a nevet, egyértelmű, hogy haza is vinném, elújságolni a hírt és ez magával hozná az örömködést és az ünneplést. Nem az a fajta családi viszony, amihez hozzá van szokva és nem is akarom ezt most az orra alá dörgölni ettől messze állok.
De azt tudnia kell, a család örülne neki, ha közénk tartozna.
Bólintással felelek arra, hogy tudom a számát és élnék is a lehetőséggel, ha arra kerülne a sor – és ha ráér a jelenlegi helyzetében. Nem a legjobbkor kérem és ő sem a legjobbkor ajánlja fel, mert a kettőnk költözése üti egymást… hacsak.
- Persze. Van egy plusz szobám, vendégszobának szántam, de költözz be. Szívesen látnálak ott. Tényleg. Még új és friss, úgy alakítjuk ki, hogy mindkettőnknek kényelmes legyen. A motelt pedig többé meg se említsd – teszem még hozzá, ha esetleg arra adná a fejét, hogy szabadkozik neki megfelelő lenne az a hely.
Remélem, hogy élni fog a lehetőséggel, mert szívesen osztozkodom vele. Egyedül lenni… nem akarnék, de közben mégis. Katetől is azért költözök el, hogy távol legyek minden emléktől és egyedül is képes legyek feldolgozni mindazt, ami történt… de mindemellett rettegek egyedül maradni a gondolataimmal sokáig.
Túl sok minden történt az elmúlt évben, magam mögött kell hagynom, lezárnom őket – és még fel is dolgoznom, úgy eltenni őket egy szekrénybe. Ez nem fog menni, ha nem tudok egyedül lenni, de elmenni amellett, hogy neki is segítségre van szükség… képtelen vagyok erre.
És ha már lezárás…
- Simlis baromság? – kérdezek vissza, mert ez az információ új nekem. – Hogy érted ez? Én úgy tudtam, hogy ő sikeres az üzletében – az unokatestvére annyit nem került szóba és azt sem tudtam nem tartják a kapcsolatot. A simlisséget pedig most hallom először, Doug nem nyilatkozott róla ilyen minősítésben. Épp az ellenkezőjében.
- Nem fáradtság. Egész nap ezt csináltam, már benne vagyok – ajánlom fel neki, amíg elkészül, azt a maradék holmit is elrakom, amilye kimaradt. Ezzel már ne kelljen foglalkoznia.
Mire végezz már nagyjából kész is van… mindössze egy költöztetőcégre van szükség… A szívem szorul össze ettől a gondolattól.
A táskám felveszem a kanapéról, ahogy indulásra készen vagyunk. Az ajtón kisétálok és ezúttal a lifthez sétálok, hogy a lefelé vezető gombot megnyomjam rajta.
- A ti esetetekben? Ez valamiféle célzás? – somolygom lágyan az orrom alatt. – Legalább azt mondd, hogy ezek után azért elég biztos, hogy fel is vesznek. Az ilyen fajta munkavállalást nem pártolom, többet használ ki, mint illene – teszem még hozzá, amíg beszállok mellé a kocsiba.
- Tényleg, őt megtarthatod? – kérdezem felé fordulván. Mert ki tudja, hogy a kocsijára mennyire terjed ki az, ami a lakására. Ezen a ponton már semmit sem lehet tudni.
- Őszintén? Szeretném Doug dolgait lezárni és magam mögött hagyni – mosolyom kissé szomorkássá válik. – Az elmúlt három hónapban, mintha egy légüres térbe kerültem volna és úgy érzem ettől úgy tudok csak megszabadulni, ha elkezdem lezárni őt és a kapcsolatunkat – a halála fájdalmas, a körülmények szerencsétlenek voltak. Fiatal volt, életerős, tele energiával és tervekkel. Bármennyire is nehéz volt vele a végén, szerettem. És emiatt olyan nehéz ez az egész.


BEE



You can walk away and say "We don't need this." but something in your eyes says "We can beat this.

Preston Hughes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eloise Brown
Elhárítás
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise Tumblr_pja8euiWov1xl20m1o1_400
♫ :
exile
★ családi állapot ★ :
widow
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImm
★ foglalkozás ★ :
911 diszpécser
★ play by ★ :
Mila Kunis
★ hozzászólások száma ★ :
28
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImq
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptyCsüt. Okt. 12 2023, 00:16

To Eloise
“Life sucks. Then it gets better. Then it sucks again.”  

A fejemet ingatom Ellie ötletére többnyire a lehetetlen helyzetem miatt.
- Elhiheted, próbáltam mindent. Megkerülni őket, személyesen is felkeresni, de mindenhol falakba ütköztem. – vallom be. – Az a baj, hogy a szüleim sok befektetővel rendelkeztek és ez a szitu elég nagy port kavart. Ezért mondom, hogy az én problémám egyelőre nem az ő gondjuk. Várok egy hetet amíg a motelre szól a foglalásom, aztán újra lépek. – osztom meg vele terveimet. Engem sem boldogít a helyzet, hogy dobozokba kell rendeznem az életemet egy félreértés miatt, de hallom előre Stowell szavait: ha ebbe most belemegyünk akkor évek múlva is a nyomorult lakásod után futsz majd. Annyit meg nem ér az egész.  
És talán igaza is van. Az viszont tény, hogy az ember nem kerülhet ki a saját családja árnyéka alól, bármennyire is igyekszik az ellenkezője szerint cselekedni.
Hálás vagyok Ells jelenlétéért, hisz ő neki is megvannak a maga problémái és mégsem esik nehezére végighallgatni az én nyűgjeimet.  
- Az hol lenne jellemző rám? – vigyorogva vonom meg vállamat. Amíg magam is megoldom a dolgaimat addig nem kérek segítséget, a panaszkodás meg nem az én terepem, bár most úgy tűnik egészen jól megy. – Amúgy sem lehetetlen megoldani, csak igényel egy kellemetlen folyamatot. Majd ígérem akkor szólok a bajról, ha lecsuktak. – nem szeretnék ilyet, de úgy égne a pofám, hogy csak Ellienek tudnék szólni vagy Theresanak. Utóbbi tuti kitekerné a nyakamat.
Elröhögöm magamat amikor kiakad a motel miatt.  
- Mit csinálnának? Kihúznának éjszaka a lábamnál fogva? Csak észrevenném. – meg szerintem más is, ha egy majdnem két méteres fickót vonszolnak végig egy motel parkolóján. – Ha meg ezekre a cuccokra fáj a foguk akkor csak szívességet tesznek. Kevesebbet kell legalább ide-oda hurcolni. – nem vagyok olyan aki annyira ragaszkodik a tárgyakhoz. A lakásom rendezett, de nem annyira személyesen mint másoknál. Ebből nem igazán tudná senki se levonni azt, hogy valójában én milyen vagyok. Persze a ruháimra szükségem van, de azok is pótolhatóak.  
- Brown? – próbálgatom a vezetéknév csengését. – Preston Brown. Eladható. – bólogatok. – Nem lesz túl zsúfolt neked, ha egy néven osztozkodunk? – vizslatom őt kíváncsian és szórakozottan. Jó érzés most kicsit komolytalannak lenni és kikapcsolni a gondolataimat, annak meg még inkább örülök, hogy Ellie is partner ebben.  
A cipekedéssel kapcsolatos ajánlatomat komolyan gondolom, hisz ez a legkevesebb amit tehetek érte. – Tudod a számom. – teszem még azért hozzá, hogyha rám lenne szüksége. A következő kérdésével azonban nem kicsit lep meg és egy pillanatig azt se tudom hogyan kellene erre felelnem.  
- Biztosan ezt akartad kérdezni tőlem? – méregetem őt gyanakvóan, mert kétlem, hogy pont én lennék neki a megfelelő adalék az újrakezdéshez. Ennek ellenére jól esik a felajánlása, még ha muszáj a megerősítést tőle hallanom, hogy nem a hallásom vagy a felfogásom szórakozik velem.  
Tate említése most kiakaszt. Eddig megszoktam, hogy róla soha nem hallok semmi jót és általában el is engedtem ezeket a fülem mellett. Tate csak legyen Alexis meg Samuel problémája. De Ellie szavait hallgatva most mégis úgy tűnik olyat engedett meg magának amit már én sem hagyhatok szó nélkül. Bármibe is keverte Dougot az most Eloisera is kihat és Tate érdekében ajánlom, hogy legyen egy értelmes magyarázata vagy megoldása, mert annak nem fog örülni, ha én hozok meg egy-két döntést helyette.
- Mindketten örömmel tagadjuk le egymást, szóval ha találkoznánk se említené. Ez valami újabb simlis baromsága lehet amihez talált valakit aki elhitte az egészet. Határozottan nem örülök ennek a hírnek. – nyomorgatom meg kezemmel államat elmerengően, de elraktározom magamba Ellie információit. Jó hogyha a mi kezünkbe is van némi előny vele szemben.  
- Ne fáradj vele, csak ha szeretnéd. Tényleg már nagyjából annyi van amit a kanapé körül látsz. – szólok még oda neki mielőtt befoglalhatnám a fürdőt, mert nem akarom sokáig húzni az ő idejét sem.
Mire végzek már kevésbé káosz kinézetű a lakásom Ellie miatt. Az ingemet gombolom be miközben megköszönöm neki a közreműködést, aztán leakasztom a kocsi és a lakáskulcsomat, meg a telefonomat is előhalászom a kanapé egyik mélyedése közül.  
- Azt hiszem indulhatunk. – fordulok társaságom felé, majd előre engedem őt az ajtónál, közben pedig a kérdésére is választ adok.  
- Elkerülhetetlen. Első évesként korán mész, későn végzel és ha még úgy van akkor a hétvégéd sem marad szabad. Tudod a mi esetünkben vannak a ténylegesen ledolgozott óráink meg amik attól függnek mennyi időt töltünk el egy klienssel vagy egy ügy felett. Ez utóbbi kevesebb, mint amit átlagban ott vagyunk, viszont muszáj az elvárt óraszámot teljesíteni. Ha ez nincs meg, akkor egy idő után könnyes búcsút vesznek tőled. – magyarázom el, miközben kinyitom neki a kocsi ajtaját, aztán én magam is beülök. – De hát erre vállalkoztam és nem is bánom. – vallom be amíg így a témában vagyunk.
- Tényleg nincs semmire szükséged? – kérdezek rá ismét, mert beugorhatunk még bárhova az iroda felé menet.   




Eloise Brown imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Preston Hughes
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise 27c939784dd0f160deae3d90ed0e7274bf54701f
New chapters - Preston & Eloise 939a4158d01a0653cd0b2728acf2553ee7335b8b
★ kor ★ :
33
★ családi állapot ★ :
every love story always end in tragedy
if you wait long enough
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
New chapters - Preston & Eloise 8ac597ba553a7ab25136f8bd8078a14d4bb429f5
★ idézet ★ :
the lesson of history
is that no one learns.
★ foglalkozás ★ :
ügyvédjelölt
★ play by ★ :
→ oliver stark
★ hozzászólások száma ★ :
69
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptyHétf. Okt. 09 2023, 21:40




to Preston

Manhattan

2023.

"Do what is right, not what is easy nor what is popular."


Vállaim enyhén megereszkednek, hallgatásom közepette. Figyelmes vagyok Preston irányába, a magyarázatára, amit ad a számomra. A nevek ismerősek, több történetében is szerepel a nagynénje, azt mégsem tudtam, hogy a ház az övé volt. Nem kutakodtam a zsebébe, hogy ilyen fiatalon mégis hogyan engedhette meg magának ezt a fényűző lakást – mert a jelenlegi fizetés-ingatlanárak arányairól csak ne is beszéljünk -, ez mégis csak az ő dolga. Annyit tudtam csak, hogy az apjától teljesen külön kezeli, amire mindig is olyannyira büszke volt.
- Nem tudsz segíteni nekik abban, hogy benyújtod az új tulajdonlapot, amiben már te szerepelsz? – az ilyen esetekben nem tudom, hogy mi a helyes eljárás, még csak hasonlóban sem vettem részt. Céges titkok kiszivárogtatásában már igen; vádolták már meg ezzel apámat, de az egy teljesen más probléma volt, mint a mostani sikkasztás.
Ha őszinte akarok lenni a nagy cápák bukását sosem követtem nyomon, most mégis egy olyan személyt érint, aki túlságosan is fontos a számomra. – Még ha nem is ez a legnagyobb gondjuk, ezzel is kell foglalkozniuk, talán nem bánnák, ha nem kell mindent nekik elintézniük – vonom meg a vállamat. A jogi világ az ő asztala, még az is lehet teljesen félre lövök ezzel és nem értékelik, ha valaki beleszól abba, ami az ő dolguk lenne.
A saját józan eszem diktálja a szavaim, de ebben a világban ez vajmi keveset nyom a latba.
- Szólhattál volna, hogy baj van – hajtom enyhén félre a fejem, szemöldökeim lágyan vonom fel. Nem megrovom őt, ettől messze állok, de tudja, hogy bármikor zavarhat, bármilyen aprósággal… és ez minden csak nem az.
- Egy motelt? – a hangom elégedetlenkedésről tesz tanúbizonyságot. – Itt, New Yorkban? Ahol köztudott a legrosszabb biztonsági rendszerrel működnek? – szemöldököm összevonom, mely hatására ráncok képződnek a homlokomon. – Egy Airbnb-vel s jobban jártál volna – fejemet megcsóválom, mert az nem járja, hogy egy ilyen helyen legyen. Ez teljesen abszurdum Preston!
Az aggodalom átjárja a lényemet, puhán érintem meg, de a komolyságomat elvicceli, amire beletörődő mosolyt kaphat válaszul.
- Mit szólnál a Brownhoz? – vonom fel az egyik vállamat. – Közönséges, sok embernek van, engem még nem kevert bajba. A viselői is örömmel fogadnának még egy ilyen nevűt az ismerősségi körükben – próbálok egyszerre tapintatos lenni vele és felvenni azt a fajta komolytalanságot, aminek az ütemét ő diktálja jelenleg. Apám, de nénikém és a férje is kiugranának a bőrükből, nem sokszor találkoztak Prestonnal, de minden alkalommal lenyűgözte őket a férfi, arról nem beszélve, hogy többször merül fel a neve otthon, ha valamit mesélek…
- Csak készítsd magaddal vizet – biccentek állammal a pohár felé, ami már ki is ürült, amióta itt vagyok. Viszont a vérnyomásom immáron a normális tartományban van és a verejték sem folyik végig a gerincem mentén végig. Fejemet enyhén megcsóválom replikáját hallgatva. Persze, hogy nem érdekli őket.
- Vélhetőleg a szavadon foglak majd. Holnap reggel tudom meg, hogy mennyi bútort hagytak benne, a maradékot átvinném tőlünk – arról egyelőre nem mesélek, hogy vélhetőleg DIY módon fogom átalakítani őket, hogy nyomokban sem emlékeztessen a régi lakásra, de mégse kelljen új bútorokra költenem, mert helyette valami teljesen más fogalmazódik meg a fejemben. - Mi lenne, ha hozzám költöznél? – vetem fel neki az ötletet. Nem kellene egy motelben szorongania, nálam lenne hely, sőt úgy is tudnánk kialakítani, ahogy neki is kényelmes legyen, még ha csak ideiglenesen legyen szó – de a véglegeset sem bánnám, ha őszinte kívánok lenni magamhoz.  

Az iratokat átadom neki, nézze meg, ha szeretné őket, összefoglalom, amit tudok és amit találtam.
- Az unokatestvéred – bólintok és szemöldökeim újra összeszaladnak orrnyergem felett. – Azt hittem tudsz róla, többször is említett már téged nálunk – avatom be ebbe a csekély információba. Ezért sem hoztam sosem szóba, mert úgy hittem tudja Doug vele üzletel és biztos voltam benne, ha valami gond lenne Preston elmondta volna. – Mióta ismerem Dougot ő ismeri Tatet. Az üzleti kapcsolatuk néhány éve kezdődött, de ezt is csak azért tudom, mert az egyik vacsorán másról sem tudott beszélni Tate. Befektetésről és részvényekről beszélt és hogy milyen lehetőségeke tárulnak elénk, ha összejön majd az üzlet. A részletekben nem mentek bele – megvolt Dougnak erre az ideje, az üzletet otthon hagyta, amikor ketten voltunk. Ezt szerettem benne.
- Talán megtudok valakit kérni erre. Elég széles az ismeretségem a fejlesztők körében – húzom félmosolyra az ajkam. Ha más nem, apa biztos ismer valakit. Ő, ebben a szektorban szinte mindenkit ismer.
Zavarni azonban nem most akartam, vagyis arra nem számítottam, hogy ebben a pillanatban tud nekem megoldást nyújtani – és remélhetőleg feloldozást a volt férjem dolgaival kapcsolatban. – Nem, nem szükséges – már betelefonálni. – Megbízom a szavadban, ha szerinted bent van valaki – mosolygok gyengéden és vele együtt állok fel a kanapéról.
- Vagy, segítek addig pakolni. Mindent viszel? – nézek szét, hogy lássam mi van még hátra és tekintetemmel üres, vagy félig megrakott dobozok után kutatok. – Menj csak – legyintek. – Feltalálom magam – mosolygok szélesen rá, mert abban kétsége nem lehet, otthonosan mozgok a lakásában.

Amíg a fürdőben van, addig a maradék tárgyait – már ha nem zavarja, csakis akkor – bedobozolom, lezárom őket, felcímkézem őket, tudja, hogy mit talál benne. A dobozok oldalára kisebb betűkkel még odakanyarítom pontosan miket talál benne – később könnyebb lesz neki is rendszereznie. Ha pedig nem akarja, hogy a dolgait pakoljam, a konyhapultnak támaszkodva iszok meg még egy pohár vizet. Étel nem megy le a torkomon, az italból is kívánnék valami erősebbet.
- Kötelező egyébként ennyit dolgoznotok gyakornokként? Nem tűnik valami tisztességesnek – teszem el a kérdést, amint előkerül és próbálok nem tudomást venni az iratok felett lebegő kardról.  


BEE



You can walk away and say "We don't need this." but something in your eyes says "We can beat this.

Preston Hughes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eloise Brown
Elhárítás
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise Tumblr_pja8euiWov1xl20m1o1_400
♫ :
exile
★ családi állapot ★ :
widow
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImm
★ foglalkozás ★ :
911 diszpécser
★ play by ★ :
Mila Kunis
★ hozzászólások száma ★ :
28
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImq
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptySzer. Okt. 04 2023, 21:56

To Eloise
“Life sucks. Then it gets better. Then it sucks again.”  

Helyeslően bólintok egyet Ellie felvetésére, hisz valóban semmi közünk apámmal egymás tulajdonához, de valahol ezek szerint mégis összeérnek a szálak.  
- Ez így is van! Régebben viszont mint kiderült mégis volt, csak aztán átruházta másra a tulajdont. Tudniillik én már Alexis nénitől vettem át az egész helyet és minden papíron az ő neve is szerepelt, amit később elintéztem, hogy az enyémre kerüljön át. - kezdek bele. - Mikor kiderült ez az egész sikkasztási ügy egyből felkerestem Alexist, aki azt mondta, hogy az első válása után kapta Benedicttől a helyet, majd mikor összevesztek a bátyjával, utána apám kivonta magát a tulajdonosi cím alól. A régi nyilvántartásokba viszont ezek szerint még mindig Benedict neve szerepel. Gondolom csak ki kell kérniük majd az újakat ahhoz, hogy rájöjjenek a változásra, de az én lakásom az ő felfogásuk szerint jelenleg a legkisebb problémájuk. Két napja próbálkozom, hogy elérjem őket, de folyamatosan csak várakoztatnak. Addig viszont nem maradhatok itt.. - foglalom össze Ellienek.  
- Jobban jártál, hogy nem olvastad. Nekem se kellett volna. - röviden elmosolyodok, aztán érdeklődésére aprót biccentek.  
- Találtam egy átmeneti helyet az egyik motelben. Holnapra szól az első foglalásom. - válaszolok elmerengően. Remélem minél előbb megoldódik ez. Még lehetőleg azelőtt, hogy valami hülyeség miatt újra apámhoz kötnek.  
Gondolataimból Ellie érintése zökkent ki, majd felé fordulok. Jól esik most az érdeklődése, még ha hangosan nem is mondom ki.  
- Azon gondolkozom éppen, hogy még ma elintézek egy névváltoztatást. Van tipped vezetéknévre? - ragadom meg a helyzet egy komolytalanabb oldalát egy mosollyal megspékelve azt. Nem tudom azt mondani, hogy jól vagyok és azt se, hogy rosszul. Az apámon nem lepődök meg, így nem vág földhöz amiért ilyenek derülnek ki róla. Ugyanakkor olyan mértékben lefoglalnak az irodában töltött órák, hogy gondolataim jó nagy részét csak az iratok rendszerezése, az ügyfelek megfigyelése és minden egyéb teendők teszik ki. Időm sincs idegesnek lenni vagy nem egyből a megoldásra fókuszálni. Így csak tényeket tudok mondani Ellienek a valós közérzetem helyett.  
- Így már mindent értek. Holnaptól lehet én is így közlekedek. - ujjaimat összekulcsolom tarkómon miközben őt figyelem és hallgatom. - Veled ellentétben őket nem ismerem, így nem különösen érdekelnek. - vonom meg vállamat. Nekem kevesebb lenne az életem Eloise ragyogó személyisége nélkül.  
Örülök amiért a költözésre adta a fejét, hisz elég csak az arcára koncentrálni miközben mesél a helyről és az embernek egyből lejön, hogy ő maga is érzi a jó döntésének eredményét. A váltás persze nehéz, főleg ha együtt is éltél valakivel, de hosszútávon jót fog majd neki tenni.  
- Ha bútorokat kell cipelni akkor tudod hol találsz. - ajánlom fel, mert szívesen segítek neki bármiben. Talán pár órával előtte vagy a kérése után, de egyszer csak odaérek addigra amikor össze tudjuk majd egyeztetni a műszakjainkat. A lényeg, hogy számíthat rám ebben (is).
Nem igazán tetszenek az elém pakolt szerződések, mert ha még nem is avatta be Doug őt teljesen mindenbe, ez olyannak hat, amiről eszébe se jutott vele egyeztetni. Újra a kezembe veszem a papírokat, aztán Tate nevének említése kapcsán felemelem a fejemet.  
- Ő az a Tate akire gondolok? - feltűnő volt az ismerős név, de mivel ez nagy város, így nem meglepő hogyha kèt embernek ugyanaz a neve. - Nem is mondta, hogy ismeri Dougot. Nem mintha annyit beszélnénk egymással. - homlokomon elmélyednek a ráncok gondolataim közepette. - Talán mond valamit róla. Minél előbb le is beszélek vele egy találkozót emiatt. De egy kérdés..mióta tartott ez közöttük? - hébe-hóba elcsíptem infókat Tate-ről, de mivel apa nem rajongott érte a kihágásai miatt, így ő sem mutatkozott meg a családi összejöveteleken. Az ő neve miatt viszont a szerződéssel kapcsolatos rossz érzéseim csak még intenzívebbre kapcsoltak bennem, ezt viszont nem említem még Ellienek. Addig nem amíg nem beszéltem a nyomorult unokaöcsémmel és ki nem derítettem hogyan ne legyen ebből baja Eloisenak.  
- Jó lenne azokhoz is valahogy hozzáférni. A végrendelet átnézése után talán erre is sikerül majd embert találnunk. - merengek el egy pillanatra.  
- Nem zavarsz. A nagy részét már becsomagoltam, a többit meg majd később befejezem. - nézek a dobozokra, aztán magamra. Ám még mielőtt ezzel kapcsolatban mondhatnék valamit, muszáj választ adnom a kérdésére.  
- Az én munkaidőm ügyvédjelöltként még most látástól vakulásig tart. Mára kaptam kimenőt a személyes dolgaim miatt, de rajtam kívül tuti elcsípünk valakit odabent. Nyugodtabb lennél ha betelefonálnék előtte? - érdeklődöm tőle. Ha igennel válaszol akkor a telefonomért nyúlok, előtte azonban eszembe jut mit akartam vele közölni. - Addig elugrok lezuhanyozok meg átöltözök, mert így az ajtón se engednének be. - a fejemet ingatom. Még a nevem se számítana, mert néhányan odabent a létezésünkről sem tudnak. - Van egy fél tálca lasagne a hűtőbe, ha éhes vagy. Üdítő ugyanott. Nyugodtan szolgáld ki magad. - szólok még oda, aztán az egyik dobozból szedem elő a szükséges ruhadarabokat, köztük egy farmert és sötétkék inget, majd bezárkózom a fürdőbe. Vajon mennyi évet kapok, ha kitekerem Tate nyakát?  




Eloise Brown imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Preston Hughes
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise 27c939784dd0f160deae3d90ed0e7274bf54701f
New chapters - Preston & Eloise 939a4158d01a0653cd0b2728acf2553ee7335b8b
★ kor ★ :
33
★ családi állapot ★ :
every love story always end in tragedy
if you wait long enough
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
New chapters - Preston & Eloise 8ac597ba553a7ab25136f8bd8078a14d4bb429f5
★ idézet ★ :
the lesson of history
is that no one learns.
★ foglalkozás ★ :
ügyvédjelölt
★ play by ★ :
→ oliver stark
★ hozzászólások száma ★ :
69
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptyKedd Okt. 03 2023, 20:26




to Preston

Manhattan

2023.

"Do what is right, not what is easy nor what is popular."


Lenyelem a feltörni kívánó bűnbánatomat, amiért annyire elhanyagoltam, szemlátomást vak voltam arra, ami szó szerint az íriszeim előtt volt. Ő háttal áll, legalább is, amíg a vízért megy és én is félig elfordulok tőle, hogy ne lássa meg rajtam a jeleit. Keserű pirulaként marja végig a torkomat és ülepszik meg a gyomrom legalján.
Nem, neki nem kellene összepakolnia magát és valahol máshol újra kezdenie… Ostobaság, egy költözés sosem jelent katasztrofális okokat. Ebbe a gondolatba kapaszkodom, egészen addig a pillanatig, amíg meg nem szólal.
- Apád? - fordulok felé, még mielőtt végig tudná mondani. - Azt hittem, hogy nem általa laksz itt - Preston saját erejéből építi az életét és régóta a maga ura. Sokan hihették úgy, főleg, ha először találkoznak vele és akik az üzleti világban benne vannak, hogy egy elkényeztetett ficsúr. Aranykanállal a szájában született és minden alá volt tolva. Ez messze sem állhat a valóságtól, ha csak egy kicsit is ismeri bárki is a férfit, vagy veszi a fáradtságot, hogy megismerje őt. Fejemet enyhén megrázom, de mivel nem feltétlenül rám figyel, hangot is adok. - Az elmúlt napokban műszakoztam, ma meg a lakást pakoltam. Nem foglalkoztam a hírekkel. Legalább is nem ilyen jellegűekkel - a központban mindig be van kapcsolva a tv és a híradás is folyamatosan megy, de leginkább a várost érintő újdonságok mennek rajta, amely a mi munkánkat is megsegíti. Rá kellett volna néznem a telefonomra. Meg kellett volna nyitnom a Timest, legalább egyszer, hogy amikor megpillantom a családnevét, sejtsem, hogy valami nincs rendben.
Ideje kikeverednem a saját gödrömből. Ez nem én vagyok.
- Oh - csúszik ki halkan az ajkaimon a rövid szó, amelyben szerintem minden benne van. - Meddig fog tartani a vizsgálat? - nézek szét a lakásában, olyan mintha véglegesen összepakolna mindent… Szemöldököm lágyan összeráncolom. - Van hova menned? - fordulok vissza Prestonhoz.
A poharat átveszem tőle, egy nagyobb kortyot iszok belőle, de amíg a közelemben van, addig puhán érintem meg felkarját. - Hogy érzed magad? - hajtom enyhén a fejemet, barnáim vonásaira emelem. Ez a hír még akkor sem ér kellemesen, ha a családoddal jó viszonyt ápolsz, de egy olyannak, aki ki akart kerülni nevének bűvös varázsából…
- Levezetni a felgyülemlett feszültséget. Jó ötletnek tűnt - vonom meg hetykén a vállamat, mintha nem számítana. Újat nem mondhatok neki, amíg számukra az idő tovább haladt, az enyém valahol hónapokkal ezelőtt megállt. Kedveskedő megjegyzésére szerényen elmosolyodok. - Ugyan - legyintek könnyedén. - Sokan vannak hozzám hasonlóak - ütöm el halk nevetéssel kinyilatkoztatását. Jó, talán kevesen futnának fel idáig, de nem vagyok annyira különleges, hogy ki kelljen találni. Ebben azért nem hiszek.
Ő viszont…
Nehezen kezdek bele jövetelem okába, a felvezetésre szükségem van, az erre kapott reakció pedig megmosolyogtat. Szélesen. Nem is ő lenne, ha nem éppen így reagálna. Ami a szívén van, az a száján, noha nem tudom, hogy a munkáját a jövőben ez mennyire fogja megkönnyíteni és egyben meg is nehezíteni. - Ebben tökéletesen egyetértünk - ha csak a felét tudnád a dolgoknak Preston. - Csak magamnak egyébként is nagy lett volna, apa sosem költözött volna át, na meg ahhoz át is kellene alakítani… - apám elveszítette a járás képességét a balesetben. A mostani lakásunkat már a beköltözést követően úgy alakítottuk ki, hogy teljes mértékben akadálymentes legyen a számára és nem utolsósorban kényelmes. Nénikém a szomszédjában napi szinten vigyázz rá és apa sem hagyná ott a unokaöcséit.
De ez csak a kellemesebbik oka, amiért meg akarok válni a háztól.
- Takaros. Két szobás, viszonylag tágas nappalival és konyhával. De nincs sok holmim, bőven el fogok férni. Holnap reggel kapom meg a kulcsokat - röviden és tömören így tudnám összefoglalni a házat, amelyet végül kivettem. A környéke jó, számos üzlet van a közelben, na meg a metró is csak két sarokra van. A környezetváltozásra nagy szükségem van és ez tűnt a legjobb opciónak mindazok közül, amit néztem. A bérleti díj ára húzós, de mivel egyébként sem költök magamra oly sokat, ki fogok belőle tudni jönni egy hónapban.
A kevésbé kellemesebb részre áttérve egy ideig az ölemben tartom a papírokat, legalább is addig, amíg be nem fejezem a mondandóm. Ezt követően teszem át a dohányzóra, ha meg akarná nézni, legyen rá alkalma. Nincs semmi titkolnivalóm előtte, úgy főleg nem, én sem tudom, mit titkoljak el előle.
- Nem avatott bele általában az üzletbe, a cégről sem tudtam sokat, ahol dolgozott. Egy ideig próbálta megértetni velem, hogy mivel foglalkozik, de egy ponton abbahagyta - szomorúan mosolyodom el, visszagondolva mindazokra az emlékekre, amikor oly lelkesedéssel magyarázta mivel töltötte az irodában a napját. Valamikor egy évtizeddel ezelőtt.
- A legtöbb név nem volt ismerős a papírokon. Tate nevét azonban több helyen is láttam, ő talán többet tud ezekről? - unokatestvérével nem tartottam a kapcsolatot, többször is megfordult a házunkban, akár vacsora gyanánt, de Doug volt az, aki többet beszélt vele. Nekem még a telefonszáma sincs meg és mivel egyik social platformon sem vagyok fent…
- Papír alapon ezeket találtam, a számítógépének megváltoztatta a jelszavát - a fiókokban nem cserélt zárakat, így ezek azok, amelyek az ölembe pottyanhattak. A többiről… sajnos semmit sem tudok.
Nem titkoltan meglep. Zavartan pislogok előbb rá, majd lassan nézek körbe. - Nem akartalak ennyire zavarni - hiszen valaminek a közepében van. - De ráérek. Ma és holnap szabadnapos vagyok - a költözés miatt kellett, egyébként nem vettem volna ki, a műszakok közötti pihenőnapok épp elegendőek szoktak lenni.
- Nem gond, hogy ilyenkor megyünk be? Nincs vége a munkaidőtöknek már ilyenkor? - kérdezem esetlenül, hiszen a legutolsó, amit szeretnék, hogy miattam kivételt tegyenek bármiben.


BEE



You can walk away and say "We don't need this." but something in your eyes says "We can beat this.

Preston Hughes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eloise Brown
Elhárítás
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise Tumblr_pja8euiWov1xl20m1o1_400
♫ :
exile
★ családi állapot ★ :
widow
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImm
★ foglalkozás ★ :
911 diszpécser
★ play by ★ :
Mila Kunis
★ hozzászólások száma ★ :
28
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImq
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptyKedd Okt. 03 2023, 11:34

To Eloise
“Life sucks. Then it gets better. Then it sucks again.”  

Ellie hívása jobbkor nem is futhatott volna be, ugyanis éppen a dobozok és a haragom közötti meccs közepén ragadtam, ahol egyik-másik próbálja eldönteni melyik fojtson bele az önsajnálatba. Kellett egy kis friss levegő meg ami eltereli a gondolataimat, hogy ne ássam magam alatt még mélyebbre ezt a gödröt. Most ez így alakult. És bármennyire igazságtalannak is tartom, azzal hogy jogi útra terelem az engem ért sérelmeket, csak még inkább elhúzódik majd a procedúra. Így nem tehetek mást mint kivárom amíg rájönnek, hogy a családnév nem egyenlő azzal, hogy apám mocskos pénze finanszírozza az életemet. Semmi köze a lakáshoz, nem is lesz, mert erről már az elején gondoskodtam. Sosem vállalta fel nyíltan, hogy a gyereke lennék és ha rákérdeztek, inkább feltűnően elterelte a témát. Akkor miért ne tennék ebben az egyben a kedvére és szakítanám meg vele minden létező módon a kapcsolatot? Mindkettőnknek úgyis ez a szerencsés döntés.
Egy kisebb doboz tetejét zárom le amikor Ellie betoppan és nem is akárhogy. Érdeklődésem természetesen nem marad el, de amikor körülnéz, akkor az övé sem, épp ezért a víz megszerzése közben én is körültekintek a lakásban eluralkodó káoszon.
- Pillanatnyilag. - erősítem meg feltételezését. - Légy köpött a levesbe, mondjuk úgy. Egy Benedict méretű undorító piaci légy. - húzom el a számat. - Nem tudom..olvastál valamit róluk a napokban? - Ellie ismeri névről a szüleimet és ezzel volt tele minden, így nem kizárt, hogy összekötötte kikről van szó.  Apám nem kis gondba keverte magát ezzel, így érthető hogy nagy visszhangot kapott az ügy a sajtó keretein belül. Most sorra emlékeztet agyam azokra a különböző elismerő szavakra amikkel őt illették. Gyerekként volt alkalom amikor kivágtam ezeket az újság hasábjairól és összegyűjtöttem egy könyvbe vagy füzetbe. Amelyik épp akkor a kezembe akadt. Bevallom akkoriban büszkeséggel töltött el, hogy Benedict Hughes fia lehetek. Aztán később persze rájöttem, hogy ő sosem érzett így velem kapcsolatban és ha tehetné, akkor le is tagadna.
Eloise kérdése hoz vissza a jelenbe és panaszosan kifújom a levegőt mielőtt részletesebben beavathatnám őt. - A szüleim cégéről kiderült, hogy nem kevés ügyfelük pénzét tették zsebre az èvek alatt, így az életük átvizsgálása alól az én lakásom sem maradhatott ki. Addig pedig nem maradhatok amíg ez zajlik.. - ülök le a közelében, amíg ő is beavat mire fel ez a nagy rohanás.
- Egy kérdésem van csupán: miért? - zavarodott a képemre írt arckifejezés, amit egy alig feltűnő mosoly követ. - Ha nem lennél, ki kellene találni! - a fejemet ingatom erre. Mégis miből gondolhatta, hogy felfutni kevésbé fárasztóbb, mint egy doboz közepén állva várni, hogy az fel vagy le utaztasson. Sebaj, legalább felébredt teljesen, ha eddig nem volt.
Nem mintha ne lettünk volna eddig is egymás életének részesei Ellievel, de most mégis úgy érzem több van a találkozásunk hátterében és ez a kérdésemre adott válasz során be is bizonyosodik. Először a borítékban lezárt végrendeletre nézek le, aztán meg a szerződésekre.  
- Ha engem kérdezel, a lakással jól döntöttél, mint érzelmileg, mint anyagilag. Egyedül nehéz lett volna fenntartani egy akkora helyet és nem ért volna jó hatásként az, ha maradsz. - talán túl nyers ez így kimondva mégsem annak szánom. Ellie egy idő után talált volna maga mellé valakit, de akkor sem az összeköltözés lett volna az első lépcsőfok. Aztán meg az is ott van, hogy minden Dougra emlékeztette volna őt. Nem ismertem annyira jól a fickót. Igazából a bemutatkozásig jutottunk el, aztán nem kerestük a másik társaságát még ha Ellievel jóban is voltunk. Nem tudok véleményt formálni róla, de azt tudom mennyire egészségtelen leragadni egy olyan helyen ami a múlthoz köt. - Tetszik az új hely? - kérdezek rá így utólag. Lehet ezzel kellett volna indítani.
Megértem a dokumentumokkal kapcsolatos kérdéseit, főleg ha azokból a jó nagy részéről nem is tudott. Azért hagyok magamnak egy másodpercet, hogy rendszerezzem gondolataimat, miután átveszem tőle a szerződéshez fűződő iratokat. Első ránézésre is több helyen hiányosnak tűnik és nem éppen hivatalosnak.
- Egyrészt ha nem tudsz róla, akkor azt jelenti egyik szerződésen sem szerepel az aláírásod, ami akár jól is is jöhet nekünk. Másrészt aggasztó a titkolózás és a szerződés összetétele. Volt alkalmam néhány ehhez hasonlót átfutni, ezért mondom. De ne ugorjunk ennyire előre. Először is azt kellene kideríteni, hogy kikkel kötötte ezt a szerződést, aztán többet megtudunk arról mennyire aktuális ez. - foglalom össze neki kezdeti gondolataimat. - Ennyi volt az összes amit erről találtál? - tartom fel egy kezemmel a szerződést, mert jó lenne ha minden részlettel tisztában lennénk.
- Ami pedig a végrendeletet illeti..mennyire érsz most rá? Mert ha igen, beugrunk az irodába, hogy odabent a tőlem tapasztaltabbak ránézzenek, majd kiderítenék mennyire érvényes az egész vagy melyik ügyvéd kezelte. - ajánlom fel. Nem vagyok én még elég képzett ehhez és ha odabent megtudják, akkor szétrúgják a hátsómat. - Tudod szigorú a formakövetelménye az ilyen dokumentumoknak és az ember megírhatja magának, de ha utólag derül ki, hogy valami nincs rendben vele, akkor az egész érvénytelen. - teszem hozzá mellékesen.  




Eloise Brown imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Preston Hughes
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise 27c939784dd0f160deae3d90ed0e7274bf54701f
New chapters - Preston & Eloise 939a4158d01a0653cd0b2728acf2553ee7335b8b
★ kor ★ :
33
★ családi állapot ★ :
every love story always end in tragedy
if you wait long enough
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
New chapters - Preston & Eloise 8ac597ba553a7ab25136f8bd8078a14d4bb429f5
★ idézet ★ :
the lesson of history
is that no one learns.
★ foglalkozás ★ :
ügyvédjelölt
★ play by ★ :
→ oliver stark
★ hozzászólások száma ★ :
69
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptyCsüt. Szept. 28 2023, 16:35




to Preston

Manhattan

2023.

"Do what is right, not what is easy nor what is popular."


A csodálkozás nem jellemez Preston arckifejezésének szemlélése közepette, miután ajtót nyitott nekem. Kevesen másszák meg az emeleteket, szívesebben használják a liftet közlekedés céljából. Egyértelművé válik számomra is a miértje, ajkaim között kapkodva a levegőt, bocsánatot kérő mosolyom közepette.
- Köszönöm - vélhetőleg még nem jött fel hozzá senki ezen a módon, bevallom őszintén, ez az első alkalom, hogy én is így teszek. Mindazonáltal jól esett ez a fajta testmozgás, még ha nem is igazán vagyok hozzászokva. Követem őt lakásába, az ajtót magam mögött visszateszem a helyére és még mielőtt tüzetesebben szétnéznék azon hajlékban, ahol már többször is jártam, leveszem a cipőmet. Koszt nem igazán akarok hagyni nála.
- Öhm… - ejtem ki az elgondolkodó hangot, miután felegyenesedem és látom, hogy mi is fogad itt. A dobozok halma, amelyek látványa nem ismeretlen. De nem nála, Katenél és a férjemmel közös házban sokkal inkább helytállóbb ez a kép. - Költözöl? - hangomban ott bujkál, nem is annyira titkoltan a meglepődésem. - Történt valami? Azt hittem szereted a lakást - elmémben kutakodom, mikor is beszéltem vele utoljára, amely nem elektronikus üzenetváltás volt. Sehol sem emlékszem olyanra, amikor azt latolgatta volna máshova teszi lakhatási helyszínét, így mindenképp meglep ez a fajta változás.
Vajon mi vehette mégis rá?
Érzem, ahogy a bűntudat a gerincem mentén kúszik végig, villámcsapás ként ér a felismerés. Olyannyira belemerültem saját sorsom sajnálatába, legjobb szándékom ellenére is, hogy észre sem vettem azt, ami körülöttem történik.
Óvatosan lépkedem beljebb a lakásban, a lezárt dobozokon óvatosan húzom végig ujjam begyeit, ha van rajtuk felirat, azokat átolvasom, mégis mennyire komoly a dolog. Még az is lehet, hogy csak azokat a holmijait válogatja szét, amiket már nem használ.
- Hogy? - kapom fel hirtelen a fejem, gondolatokban teljesen elkalandoztam, amíg a helyszínt mértem fel. Ritkán szoktam szétszórt lenni és valahogy kényelmetlenül érzem magam emiatt. Torkom alig hallhatóan köszörülöm meg. - Nem, csak egy kósza gondolattól vezérelve úgy döntöttem, inkább a lépcsőt használom a lift helyett - mosolygom szerényen. - Nem számítottam rá, hogy elfáradok, mire felérek - halkan nevetem el magam, mint aki nem is tudja, hogy mire számított valójában. Ostobának érzem magam.
Amíg a vizet idehozza, addig leülök a kanapéjának a szélére, a táskát magam mellé helyezem. Nehéznek érzem, mintha ólmot tartanék benne, holott ez nem más, mint a képzeletem szüleménye.
- Köszönöm - hálálom meg szavakkal kedvességét, átveszem tőle a poharat és néhány kortyot iszok belőle, legalább is, amíg erőt veszek magamon, hogy belekezdjek a történetemben.
- Egy kis segítséget szeretném tőled kérni. Természetesen nem ingyen - emelem fel a kezemet, mintha magyarázatra szorulna, mindaz, amit még csak felvezetek. - Ma összepakoltam a régi házunkat. Találtam egy lakást Brooklynban, átköltözöm,  nem maradok a régi házban és Katenél sem lakhatok örökké - gondolhatja, hogy csak a férjem emléke miatt vettem rá magam végül a költözésre, és bárcsak ennyiről lenne szó. Úgy szeretném elmondani neki, de a szégyen túlságosan is erős bennem, minthogy szavakba tudjam önteni az elmúlt időszakot.
- Átnéztem Doug papírjait és találtam párat, amit nem értek, vagy amikkel nem kerestek meg az ügyvédjei. Egy két szerződés, ahogy láttam befektetés is. Szeretném tudni, hogy egyrészt mik ezek, mert sosem említett semmi hasonlót, valamint hogy a… halála után ezekkel mi a teendő? - hagyok egy kis szünetet a beszédben, amíg a táskámhoz nyúlok és egy köteg paksamétát emelek ki belőle. Rendezett az egész, de mindez nem az én művem: már így találtam.
- Köztük van a végrendelete is, lezárt borítékban. Az elmúlt három hónapban senki nem keresett miatta. Nem tudom, hogy ügyvéd látta-e, hivatalos-e, egyáltalán mi áll benne - egyelőre az ölembe teszem le őket, mert még azt sem tudom, hogy tudna-e nekem segíteni mindebben vagy sem. Kétségbe ugyan nem estem, de jelenleg azt sem tudom, hogy merre induljak el. Az élet ezen aspektusában ő a jártasabb.


BEE



You can walk away and say "We don't need this." but something in your eyes says "We can beat this.

Preston Hughes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eloise Brown
Elhárítás
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise Tumblr_pja8euiWov1xl20m1o1_400
♫ :
exile
★ családi állapot ★ :
widow
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImm
★ foglalkozás ★ :
911 diszpécser
★ play by ★ :
Mila Kunis
★ hozzászólások száma ★ :
28
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImq
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptyCsüt. Szept. 28 2023, 11:39

To Eloise
“Life sucks. Then it gets better. Then it sucks again.”  

Mindig is tudtam, hogy valami baj van a szüleim agyával, de a róluk kapott hírek után erre még több bizonyíték utalt. Először csak mondatonként próbáltam befogadni a róluk lehozott cikket, hátha úgy kevésbé kiakasztó, majd végül egészében is. Azt se tudom hogyan juthatott ilyen gyorsan infókhoz egy újságíró, hogy még én nekem is csak így kell értesülnöm a szüleim sikkasztási ügyéről. Apámból még őszintén ki is nézem az ilyet. Mindig is egy elégedetlen ember volt, akinek minél több adatott meg, annál többet akart. De hogy anyám is volt ennyire naiv? Elaine mindig is hűséges volt az öregemhez. Sokszor még velem szemben is. Nem sokat meséltek arról ők hogyan ismerkedtek meg, de Deborah (anya nővére) mindig is negatív véleményen volt a házasságukról. Ennél jobban viszont már nem avatkozott bele, hisz London elég messze volt ahhoz, hogy elviselhető legyen neki ez a családi kötelék. A lényeg, hogy legalább anyámnak lehetett volna több esze, de úgy tűnik, hogy bármi is történt a színfalak mögött, Benedict megint elérte, hogy az ő szava érvényesüljön. Már korábban is voltak ellenérzéseim a családnevemmel kapcsolatban, de most akárhányszor megláttam a Hughes nevet, egyből a rosszullét tört rám és nem is akart elmúlni. Persze fél óránként jelzett a telefonom egy újabb hívás miatt, a kijelzőn pedig felváltva jelentek meg a családtagjaim nevei. Hol Alexis keresett, hol pedig Vincent próbált több információt kihúzni belőlem (bizonyára Debbie utasítására). Én mégis mit mondhattam volna? Már jó ideje nem vagyok részese a családomnak és az évente egyszer megrendezett családi vacsorákra is csak azért megyek el, hogy a többieket lássam, nem pedig Benedictet. Épp ugyanannyit tudok erről az ügyről, mint ők. Velük ellentétben viszont nekem nem sikerült megúsznom azt, hogy kikeveredjek ebből.
Alig telt el pár óra a cikk megjelenése után amikor az első figyelmeztetés megérkezett, hogy a szüleim ügye miatt az én lakásomat is felülvizsgálat alá veszik. Arra ugyan kaptam időt, hogy összekaparjam a szükséges cuccaimat, de édeskevés volt ez most nekem. Tudtam jól, hogy nem fognak találni itt semmit ami apámhoz köthető, hisz már az elején sem fogadtam el a nekem szánt lakást. Tate persze azonnal lecsapott rá, Benedict meg hagyta, hisz addig sem jár a nyakára. Ismertem ezt a folyamatot, de ettől még nem voltam boldog. Abba meg már bele sem akartam gondolni, hogy mit szólnak majd bent az irodába hogyha hozzájuk is elér a családom híre.
Egy doboz fedelét ragasztom le amibe belepakoltam néhány holmit. Néztem egy-két motelt ahol átmenetileg meghúzhatom magamat amíg elül a por, de az örökkévalóságig ott se maradhatok. Az egyik hely messze van a munkahelyemtől, a másik meg csak egy hétre biztosított szabad szobát. Az utóbbit választottam inkább, aztán majd keresek másik lehetőséget. Épp fejben rendszerezem mit kell még magammal vinnem, amikor meghallom a kapucsengőt, majd végül Eloise hangját. Ajtót nyitok neki, azonban a megérkezése nem kis meglepetést okoz. Nem a jelenléte, mert korábban már hívott emiatt, hanem az állapota.
- Ellie? Gyere..persze. Máris kapsz vizet. - szélesebbre tárom az ajtót, hogy beengedhessem őt. - Ülj le addig valahova..ahol találsz helyet. - mérem fel lakásom kaotikus állapotát, aztán kinézek a folyosóra, egyszer jobb majd bal irányba tekintve. - Üldözött valaki? - gyanakodva dobódik meg szemöldököm és már megyek is egy pohárért, miután becsuktam az ajtót. Máskülönben nem értem miért néz ki úgy, mint aki maratont futott. Persze nem ítélem el senki extrém hobbijait, mert lehet hogy Manhattanba futva közlekedni szórakoztatóbb, mint ahogyan én azt fejben elképzelem.  
A vízzel térek már csak vissza hozzá amit át is nyújtok neki mielőtt helyet foglalhatnék vele szemben.  
- Minden rendben? Nem tűntél túl egyértelműnek a telefonba. - térek vissza a korábbi beszélgetésünkre, ha már levegőhöz jutott. Ismertem őt egy jó ideje, így tudtam azt is milyen az a hangnem amikor nem csak azért jön át, hogy megosszon valami hírt a közös ismerőseinkről. Tovább viszont nem találgatok, helyette hagyom, hogy ő avasson be. Legalább amíg itt van, én sem gondolok a saját helyzetemre, amivel egyelőre azt se tudom mit kezdhetnék. Stowellhez biztos, hogy nem megyek segítségért, mert amekkora görény biztosan addig forgatja a dolgokat amíg rosszabb lesz nekem. Amúgy is gyengéi az ilyen nagy cégek, amiknek szerinte mindig is igazuk van. Jó példa erre a legutóbbi ügy is, amit átpasszolt nekem. Persze, hisz ők jelentik a nívós ügyfeleket, így a szavuk szent és sérthetetlen. Bár egyet tudnék érteni vele, de ha valaki egy Benedict felfogású apa mellett nő fel, az gyorsan megtanulja, hogy nem minden ennyire egyértelmű és szép, mint Jackson Stowell fejében.




Eloise Brown imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Preston Hughes
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise 27c939784dd0f160deae3d90ed0e7274bf54701f
New chapters - Preston & Eloise 939a4158d01a0653cd0b2728acf2553ee7335b8b
★ kor ★ :
33
★ családi állapot ★ :
every love story always end in tragedy
if you wait long enough
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
New chapters - Preston & Eloise 8ac597ba553a7ab25136f8bd8078a14d4bb429f5
★ idézet ★ :
the lesson of history
is that no one learns.
★ foglalkozás ★ :
ügyvédjelölt
★ play by ★ :
→ oliver stark
★ hozzászólások száma ★ :
69
TémanyitásNew chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise EmptyKedd Szept. 26 2023, 10:16




to Preston

Manhattan

2023.

"Do what is right, not what is easy nor what is popular."


Pontosan 93 nap telt el azóta az éjszakától, amit nem tudok a fejemből kitörölni és 88 napja volt a férjem temetése. Az esemény zártkörű volt, nagyon kevesen voltak jelen, a családunkon kívül csak néhány közeli barátunk. A gyászt nem volt nehéz megjátszani, tekintve, a szívemben valóban bánatot éreztem. Miatta, miattunk, azért, ami velünk történt, ahova kifutott az egész kapcsolatunk, amiről oly kevesen tudtak. A könnyeim nem voltak hamisak, amikor végigfolytak az arcomon a ravatalozóban.
Sokáig nem voltam képes visszamenni a lakásba, amit egykor otthonomnak hívtam.
Előbb utóbb mégis meg kellett lépnem ezt, lezárni életemnek ezt a fejezetét, hogy helyet tudjak biztosítani egy újnak - ezt mondják, ezt kell tennem és tudom, hogy igazuk van, de mégis miként lehetne ennyi idő alatt talpra állni egy ilyen helyzetből? Ki képes erre? Szabadnapomat választottam erre a célra, új lakásba költözök, szükségem van a saját dolgaimra. Ezeket gyorsan összeszedem, bőröndökbe és dobozokba zárom, napom első részében megvagyok vele. Ittlétem másik oka.... jóval nehezebb, átnézni az ő dolgait, főként a hivatalos papírjait, amiről oly keveset beszélt.
Furcsa érzés a dolgozójában lenni, ahol néhány óra alatt képes voltam teljes felfordulást tenni. Számos szerződést találtam, különböző befektetésekről, melyeknek se füle, se farka az én számomra. Fontosnak tűnnek, így félreraktam őket. Legalsó fiókjának legalsó részében találtam egy borítékot lezárva. Rajta kaparó írással csak annyi áll: Végrendelet.
Sóhajtva dőlök hátra a széken, a levegő szinte reszketve hagyja el a torkomat. Kezemben megremeg a nehéz boríték, amit az asztalra dobok. Az ügyvédei nem kerestek ezzel kapcsolatban - valójában semmivel sem… Percekig bámulom meredten életének utolsó olyan részét, amely talán hatással lehet rám. Szükségem van néhány pillanatra, amíg elhatározásra jutok.
Minden fontosabb szerződést, ajánlatot, számlát, hivatalos papírt - köztük a borítékkal - a táskámba hajítok. A házat abban a káoszban hagyom el, amit teremtettem. A bedobozolt dolgaimért majd később visszajövök, egyébként is hívnom kell majd egy költöztetőt.

Manhatten felé veszem az irányt, a telefonon csak néhány szóban érdeklődöm meg Prestontól ráér-e egy munka utáni kávéra, vagy teljesen betáblázta magát. Talán van rá lehetőségem, hogy zavarjam egy kicsit, csak amíg a segítségéért esedezem. Nem baráti szívességet szeretnék tőle kérni és ha nem is tud ezzel foglalkozni, akkor is tud abban segíteni, hogy kihez tudok fordulni. Le akarom zárni a dolgait és végképp magam mögött hagyni Őt.
Mélyen szívom be New York benzingőzös levegőjét, ahogy haladok a metró felé. Függetlenül attól, hogy mit fog válaszolni, elindulok felé, mert ha viszont ráér, akkor nemsokára végeznie kellene. Ez a részemről egy nagy feltételezés, mert a túlórázás az életének a részét képezi és még az is lehet, hogy az irodája környékén találom…
Vagy a lakásában, ahogy az kiderül. Tökéletes! Nem titkoltan szívesebben beszélek vele ott, mint nyilvános helyen még akkor is, ha szívesen alkalmazkodom másokhoz, főként hozzá. Az ösztöneim azt súgják, hogy táskám tartalmát mindenképpen diszkréten kezeljem.
Egy óra alatt átjutok a városon, az ezernyi metro és séta után megérkezem Prestonhoz végre. Felcsengetek hozzá, egyik lábamról a másikra helyezkedem, amíg válaszol és beenged a lépcsőházba. Nem a liftet választom, nem zavar, ha több emeletet kell megmásznom miatta, de a lépcsőn szaladok fel, mert szükségem van a futásra és hogy a kezdődő idegességem levezessem valahol… az eredmény persze az, hogy teljes mértékben a hátamhoz tapad a pólóm, a hajam alján is megül az izzadság, a nyakamhoz tapad egy nagyobb tincsként az alsó réteg.
Az ajtón kissé lihegve kopogok be, egyik kezemben a táskámat szorongatom, mintha az életem múlna rajta és ebben a pillanatban így is érzem, amíg a másikkal az oldalamat fogom meg. Több ideje futok már rendszeresen, a lépcsőn való szaladgálás mégis kifáraszt.
Az ajtó kinyílik és szelíd mosolyt vetek a férfira a túloldalon.
- Szia, köszi, hogy átjöhettem. Ígérem nem zavarok sokáig - kezdek bele egy szelíd mosoly kíséretében, s egy verejtékcsepp csordul végig a halántékomon. - De először is, van egy pohár vized? - enyhén félrehajtott fejjel kérek tőle még egy szívességet, még mielőtt a valódiról szót ejtenék.  


BEE



You can walk away and say "We don't need this." but something in your eyes says "We can beat this.

Preston Hughes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Eloise Brown
Elhárítás
ranggal rendelkezem
★ :
New chapters - Preston & Eloise Tumblr_pja8euiWov1xl20m1o1_400
♫ :
exile
★ családi állapot ★ :
widow
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImm
★ foglalkozás ★ :
911 diszpécser
★ play by ★ :
Mila Kunis
★ hozzászólások száma ★ :
28
★ :
New chapters - Preston & Eloise SgImq
TémanyitásRe: New chapters - Preston & Eloise
New chapters - Preston & Eloise Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
New chapters - Preston & Eloise
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Eloise Brown
» Everything is changing - Kate & Eloise
» Hits different - Flor & Eloise
» Strange coincidences - Wyatt & Eloise
» Preston & Bishop

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Lakóhelyek :: Lakások-
Ugrás: