New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 67 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 67 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 21:18-kor
Perla Rivera
tollából
Tegnap 21:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

one step closer - Eddie & Gabe
Témanyitásone step closer - Eddie & Gabe
one step closer - Eddie & Gabe EmptySzer. Május 24 2023, 22:09

“It's like the hands of time, are putting handcuffs on mine. And nothing about this is holy, it's just killing me, killing me slowly. And I'm not ready yet, but I'm running outta breath, and all I can do is watch. 'Cause I can't find a way to stop the clock.”

Egész életében úgy érezte, a világ változik körülötte, de ő valahogy ugyanolyan maradt egy idő után; nem mozgatta különösebben semmi, és fontosnak sem titulált dolgokat, egyszerűen csak dolgozott, és élte az életét, miközben az valójában elsuhant mellette.
Vagy ez, vagy a szentimentális gondolatokat Eddie balesete, és azt követő titok kiderülése okozza nála. Mindenesetre szokatlanul szótlan, ahogy telnek a napok, amiket a munkahelyén tölt, és utána valahogy a saját lakásában sem éri elég nyugalom ahhoz, hogy ki tudjon teljesen kapcsolni, a kialvatlanság pedig már ráncolja a bőrét a maga módján, de persze néhány mosoly, és bárkivel el tudja hitetni, mennyire rendben van minden.
Pedig nincsen, és igazából ő csak várja, hogy az életében résztvevő, mostanra két legfontosabb nő egy kávé mellett eldöntsék, hogy mi legyen, illetve hogyan tovább. A türelem olyan jellemvonás, amivel nem rendelkezett alapjáraton, hanem magára szedte dacból, ellentmondásból, és talán a családja iránt érzett dühből, mert így viszonylag hamar különbözhetett tőlük, még ha eleinte nehéz is volt megjátszania magát. Mára a bőrébe ivódott eléggé ahhoz, hogy a sajátjának érezze, de ma valahogy nem sikerül életre hívnia, mindegy, hányszor vesz mély levegőt.
Vagy éppen nem vesz, mert annyira elbambul a szemközti falra meredve, hogy azt is elfelejti. A harmadik ilyen eset szüli az elhatározást, hogy kilépjen belőle, és bár terve nincsen, tíz év óta először szorosnak érzi a falakat maga körül abban az irodában, amiben tulajdonképpen kis túlzással eddig az életét élte.
Eddie-vel váltott pár szót, miután bejött ma a gyakornoki feladatait végezni, de ez kimerült néhány furcsán elnyújtott, remélem jól vagy, és őszintén sajnálom ami történt egyvelegben, aminek sem eleje, sem vége nem volt igazán. Gabriel lehet egy mondat közepén sétált el, vagy az is előfordulhat, hogy már régen befejezte, amit mondani akart, és még mindig ott állt a fia előtt, mintha lenne még miről bőven beszélniük, csak éppen nem akarna. Gabriel őszintén nem emlékszik arra, amit előadott, és ha nem is szándékosan kerülte el Eddiet eddig, egyelőre nem volt különösebb indoka arra, hogy ismét lejárassa magát előtte.
Mivel övé a cég, és mivel sokan dolgoznak alatta, nem mindig van tisztában azzal, ki hol foglal helyet az épületen belül, illetve az sem mindig tiszta számára, hány kézen át jutott el hozzá a lényeg, de persze a maga módján igyekszik figyelni minden folyamatot, amennyire tőle telik. A kezdetekben semmi sem történhetett nélküle, mostanra azonban akkorára nőtt a cég is, illetve a projektek is, hogy már fizikai képtelenség volna minden felett őrködve állni, amíg az tökéletes nem lesz. Megvannak a feladatai, ahogy most már mindenkinek, és ez így egy jól működő gépezet.
Persze ez azt vonja maga után, hogy csak pár lépésig élvezheti a gondolatot, miszerint most mozgással fogja magát visszarázni a mindennapokba - mintha ez ennyire egyszerű lenne annak tudatában, hogy a fia itt dolgozik az épületben, ráadásul neki -, mert Eddie-t találja meg az egyik gyakornoki asztalnál, ahogy neki háttal ül, rajta pedig eluralkodik az a szenvedélyes építesz egy pillanatra, akinek nem kell semmivel sem foglalkoznia, csak tervekkel, épületekkel, amik nem forgatják fel az életét.
Ez az építész pedig nagyon kíváncsi.
Nem tud róla, hogy a gyakornokoknak egyelőre bármilyen terv ki lett volna osztva, ő pedig halkan lépked a másik mögé, hogy megnézze, min dolgozik, és mi lehet a képernyőjén. A fejét némán fordítja jobbra, és balra, hogy minden apró részletet átlásson, mielőtt anélkül bukna ki belőle a következő mondat, hogy átgondolná, vagy meg tudná akadályozni.
- Ha a C2-es tartóoszlopot egy picivel odébb teszed, jobban eloszlik a súly, és legalább másik kettőt ki tudsz belőle venni. - Elég hamar észreveszi magát, de már nincs mit tenni, ha nem akarja még egyszer lejáratni magát a fia előtt. Nem kellene itt lennie, nem kellett volna megszólalnia, és valószínűleg Perla sem díjazná, hogy az igazság közlése előtt akarjon ismerkedni Eddie-vel, de már húzza közelebb egy szabad asztal forgószékét, és ráülve gurul közelebb a fiúhoz.
- Min dolgozol? - Kérdezi őszintén érdeklődve, és valahol remélve, hogy nem fogják elhajtani; holott ennek a gondolatnak nem sok valóságalapja lenne, csak az ő fejében lévő többletinformáció készteti arra, hogy túlgondolja, ami éppen történik.

Eddie & Gabe


Perla Rivera and Eddie Rivera imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
one step closer - Eddie & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

one step closer - Eddie & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
one step closer - Eddie & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: one step closer - Eddie & Gabe
one step closer - Eddie & Gabe EmptyVas. Jún. 04 2023, 22:22
Gabe and me
Hát az elmúlt néhány nap, egy-két hét elég szívás volt. Közvetlenül azután, hogy megkaptam álmaim gyakornoki állását, elütött az autójával az újdonsült főnököm. Amiről tulajdonképpen az első pillanatokban még azt hittem, hogy semmiség, néhány horzsolás, nem több... aztán arra ébredek, hogy hasogat a fejem, és rá kellett jönnöm, hogy felnyitották a koponyámat, csak hogy életben maradhassak. Be kell ismernem, visszagondolva több, mint ijesztő az egész. Bár csak így, magamnak... Anyámnak inkább nem beszéltem arról, hogy enyhe pánik fog el azóta is, ha túl közel halad el mellettem egy autó. Így is teljesen kifordult magából. Az első napokban, miután hazavitt a kórházból, szinte ki sem engedett a szobámból, pihenhettem reggeltől estig, meg aztán reggelig a négy fal között. Ami először nem tűnt annyira rossz dolognak, de aztán igazából nagyon gyorsan ráuntam a Netflixre, meg a magányos pengetésre, és arra, hogy online vegyem át a leckét, amiről a suliban lemaradtam.

Őszintén megmondom, az elmúlt időszakban a legjobb dolog, ami történhetett velem, az az, hogy végre eljöhettem dolgozni az új munkahelyemre. Jó, nyilván ez sem megy teljesen zökkenőmentesen, mert miután a nagyfőnök megpillantott, jött a végeláthatatlan sorozata a bocsánatkéréseinek, amit fogalmam sincs, hogyan kezeljek. Mégis csak a főnököm, és egy idő után totál kínosnak tűnt a dolog, nem csak azért, mert az eset után megemelte a fizumat majdnem a duplájára, és kaptam tőle egy vadiúj telefont is, aminek az árából mások tuti kocsit is vehetnének – ami anyámnak nyilván nem tetszett -, hanem mert ebből kifolyólag már szinte a nyelvem hegyén volt zavaromban és kínomban a válasz, hogy „ja, jól vagyok, semmi gond, Mr. Vega, tőlem aztán meg is ismételhetjük a múltkorit”. Ekkora fizu mellett gondolom még panaszkodni sem lenne jogom.

De azt elismerem, hogy az első kínos percek után a napom azért egész izgalmasan folytatódott. Jerry Fox, aki a gyakornokokért felelős, körbevezetett, aztán megmutatta a programot, amivel dolgozunk, és végül az aktuális pályázatot is bemutatta nekünk, amire a cég is tervez jelentkezni egy projekttel. A projekt kidolgozása persze még folyamatban van, és ehhez akár mi, a gyakornokok is ötletelhetünk. Egy hotel felújításáról és kibővítéséről van szó, és bár még baromira tapasztalatlan vagyok, de semmiképp sem szeretnék úgy hírnevet szerezni itt, mint az új srác, akit kórházba juttatott a főnök, szóval amint lehetőséget kaptunk rá, én neki is ültem ötletelni. Jó, valójában még leginkább csak próbálgatom a programot, közben meg lerajzolok ezt-azt, ami épp eszembe jut... és elismerem, a legkevésbé sem számítok rá, hogy valaki máris kielemzi majd az ügyetlen szárnybontogatásaimat a vállam felett.  

- Mr. Vega! - pillanatok a férfira meglepetten, miután váratlanul megszólal mellettem, aztán vissza a képernyőre. - Igen, már látom. Köszönöm a tippet – bólintok, majd az instrukcióknak megfelelően elkezdem kijavítani a tervrajzot. - Ó, ez a Merit Hotel pályázatára lenne, bár valójában csak nem rég fogtam hozzá. Mr. Fox azt mondta, hogy nyugodtan ötletelhetünk... De igazából még csak most ismerkedem az eszközökkel – ismerem el. A többi gyakornokhoz képest kicsit le vagyok maradva, tekintve, hogy míg én ágynyugalomra voltam ítélve, ők már vígan nekiállhattak a munkának. Azért túlságosan persze nem aggódom, szerintem kezdek ráérezni, annyira végül is nem bonyolult.  
"one step closer"
@wmd




Once I rose above the noise and confusion, just to get a glimpse beyond this illusion. I was soaring ever higher. But I flew too high.

Perla Rivera and Gabriel Castro-Vega imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Eddie Rivera
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
one step closer - Eddie & Gabe 58673ff586dd86cd2dc787f3d629d4d9c93f38fb
one step closer - Eddie & Gabe 1f7caa63acdd6a69c5046a9f04805f5b66cfe5dd
★ kor ★ :
18
♫ :
Or maybe I'm different,
and maybe my ADHD got me trippin'
And maybe I'm just everything
that you missin', yeah
★ családi állapot ★ :
one step closer - Eddie & Gabe 7b2335c884eeaa20a10eaecd0d23c366ee01416e
I shouldn't have fallen in love with HER
It's been nothing but trouble 'til now
I shouldn't have fallen in love at all
But I couldn't stop myself
What gives her the right to tear up my life?
How dare she be so perfect?
What did I do to deserve this?
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
one step closer - Eddie & Gabe Ef9631cd923476e3ba596b469713f7b7ab8a4e7d
★ idézet ★ :
I'm on the outside looking through
I know I'm not the same as you.
★ foglalkozás ★ :
high school student, bass player, intern architect
★ play by ★ :
Maxence Danet-Fauvel
★ hozzászólások száma ★ :
144
★ :
one step closer - Eddie & Gabe 54c61365070d8bfee8d25faf0e3c4bc4526212d0
TémanyitásRe: one step closer - Eddie & Gabe
one step closer - Eddie & Gabe EmptySzomb. Jún. 10 2023, 16:31

“It's like the hands of time, are putting handcuffs on mine. And nothing about this is holy, it's just killing me, killing me slowly. And I'm not ready yet, but I'm running outta breath, and all I can do is watch. 'Cause I can't find a way to stop the clock.”

Furcsa érzés fogja el, amikor meglátja a saját fiát - akiről néhány napja még azt sem tudta, hogy egyébként létezik -, a saját cégénél dolgozni egy olyan terv felett, ami egyébként neki, mint főnöke, szívügye. A Merit hotel egy olyan projekt, amit a szakszervezeti részen Gabriel évek óta hangoztat, és néhány építész mogul társával együtt benne van a keze, hogy végül nem ledózerolás, hanem az újragondolás mellett döntöttek a tulajok, és végül az önkormányzat is.
Bőven van elképzelése a projektet illetően, a cége azonban már jócskán kinőtt a két szem keze közül, főleg olyan értelemben, hogy nem érvényesíthet mindent olyan formában, ahogy ő tökéletesnek gondolja. Régebben nehézségekbe ütközött, amikor mások ötletére kellett nyitottnak lennie, mára már csak annyit vár el a beosztottjaitól, hogy ügyeljenek a téma harmóniájára, és, hogy a stabilitás érdekében a szerkezeteket ha szükséges, akkor ötször nézzék át, mert ez egy nagyon fontos védjegye a vállalatnak.
Gabriel maga is ezzel került fel annak idején a térképre; olyan koncepciókat alkotott, amik nagyságuk ellenére megállták a helyüket a leglehetetlenebb helyzetekben is. Ehhez társult még a rá jellemző formaiság, amivel szeret hol biztonságosan, hol kicsit szabadabban bánni, és annak a szemlélete, hogy nem kell mindig eldobni a tradicionálisat annak érdekében, hogy új trendet alkosson. Ez végül is az ő vállalatának a trendje hosszútávon.
Őszintén úgy gondolja, hogy senki sem tudná őt hibáztatni, amiért a fia mögé lopózik; ami egyébként nem feltétlenül így lett szánva, éppen csak halkabbra veszi a lépteit, hogy ne zavarja meg a munkában. Aztán erőt vesz rajta a saját kíváncsisága, amely tulajdonságával egyébként kevesen vannak tisztában, ő ennél sokkal zárkózottabbnak, és a visszafogottabbnak tűnik kívülről, amúgy pedig olyan néha, akár egy nagy gyerek, annak minden aspektusával és jelentésével együtt.
Ezért van az arcán az az elmélyült, érdeklődő tekintet, amikor odahúzza a székét a fiához, és talán azzal próbál eltekinteni a helyzettől, amibe kerültek, hogy a szakmai részét húzza elő a még nem létező kapcsolatuknak a kalapból. Másról a fiú még úgy sem tud, és nem akar ebben a néhány, szinte lopott apai percben azon kattogni, mennyire más is lehetne mindez, ha az életének a része - hiszen nem gyakornok lenne, hanem úgy járkálhatna itt fel és alá, akárcsak Gabriel -, és mennyivel másabb lenne a hangja is, ha tudatosan tudna a fiához beszélni, és nem kellene úgy tennie, mintha olyan lenne, mint az összes többi gyakornok. Valami kihallatszik a hangjából, ami lehet kicsit túl személyes, de nem veszettül feltűnő őszerinte.
- Ó, szóval a Merit. - Mosolyodik el lágyan, és bőven látszik rajta, mennyire sokat jelent neki az, hogy dolgozhatnak a projekten. Gabriel tudja egyébként, hogy kevés az esélye annak, hogy nem ez a cégcsoport viszi el a pályázatot végül, de sohasem annyira nagyképű, hogy ne adjon bele több százalékot a száznál. Hiába biztos, az ő tökéletességre hajazó természete sohasem alszik.
- Mr. Fox hajlamos mély vízbe dobni titeket, de ez nem feltétlenül jelent bajt. - Mondja tovább vigyorogva, miközben az említett személy elsétál kettejük mögött, és csak annyit mormol az orra alatt, hogy hallotta ám.
- A programot egyébként két oldalról is meg tudod közelíteni. Én addig nem tudtam biztosan használni, amíg nem voltam tisztában az összes funkcióval, de láttam már kollégát úgy tervezni, hogy az ihlet vezérelte oda, hogy megkeresse az elemeket az ötletéhez. Mindkettő működőképes. - Ez volt eddig a legjobb tanács, amit adhatott Eddie-nek, mert úgy gondolja, ez határozza meg a magabiztosságot, amivel tudja majd a programot kezelni. Mindegy, hogy minden tudás birtoklója, vagy lelkes idealista akar lenni, működni fog.
- Megmutatod, mire jutottál eddig a tervvel? Vagy van elképzelésed, hogyan kellene hozzálátni? - Ő is hajlamos mély vízbe dobni a gyakornokokat, mert mindig hitte, hogy teher alatt nő a pálma. Ez nem szigor a részéről, egyébként meg őszintén érdekli, hogy milyen gondolatok lehetnek a fia fejében annak kapcsán, amit pusztán egy terv jelent a szemei előtt.
Eddie & Gabe


Perla Rivera and Eddie Rivera imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
one step closer - Eddie & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

one step closer - Eddie & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
one step closer - Eddie & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: one step closer - Eddie & Gabe
one step closer - Eddie & Gabe EmptyVas. Jún. 11 2023, 00:32
Gabe and me
El kell ismernem, meglepődöm ugyan, hogy a főnök már az első napomon mellém szegődik, és a szárnypróbálgatásaimat elemzi. Hiszen gyakornok vagyok, és nem várnám, hogy Mr. Vega maga tartsa szemmel a cég számára nyilvánvalóan legjelentéktelenebb kezdő gyakornokokat is, de azt is be kell vallanom, hogy nem bánom, sőt, megtisztelve érzem magam a figyelméért. Talán van annak némi előnye is, hogy felkenődtem a szélvédőjére, mármint a szemtelenül megemelt fizetésemen kívül is. Igazán tudnám értékelni, ha személyesen valaki olyan tapasztalt és tehetséges építésztől tudnék tanulni, mint ő.

Ha nagyon őszinte akarok lenni, először azért kezdett érdekelni az építészet, mert a legjobb barátom apja ezzel foglalkozik, és ők láthatóan nagyon jól élnek belőle. Több, mint jól. Én pedig nagyon szeretnék kitörni abból az életből, amibe születtem, és segíteni anyámnak is, aki – ha engem kérdeznek – embertelenül sokat dolgozik. A diákmunkákat is ezért csinálom, de szándékomban áll magasra törni, valami többet elérni. Ám miután elkezdtem komolyabban is foglalkozni ezzel a témával, rájöttem, hogy igazán érdekel a dolog. Amit itt csinálnak, az egyszerre felelősségteljes munka, és izgalmas is, használni kell a képzeletet, kreativitást, de a tudás is fontos, a precizitás, és a végző eredmény elméletben valami maradandó. Nem is értem, hogy Tommy miért nem lesz mindettől épp olyan lelkes, mint én. Ő ráadásul van olyan szerencsés, hogy az apjával csinálhatja ezt, és fixen biztosítva van a jövője.

- Áh, igen, értem. Gondolom, néha a véletlenekből lesznek a legjobb, legeredetibb ötletek. Bár valójában én is szeretek előbb mindent tudni, jól felkészültnek lenni egy-egy feladat előtt. - Mondjuk az én esetemben szerintem ez részben az ADHD miatt van, mert rendszerek és szabályok mentén könnyebben feltalálom magamat, mint ha csak úgy sodródom az árral. A váratlan helyzeteket nem mindig kezelem jól.

- Persze – odébb görgök kicsit a székemmel, hogy a férfi jobban hozzáférjen a táblagéphez, és közelebbről is megvizsgálhassa, amin eddig ügyködtem. - Mivel ez egy régi épület, azt hiszem, nem ártana megerősíteni az alapokat, aztán úgy felújítani, kibővíteni, hogy megmaradjon a hangulata, stílusa, kiemelve a jellegzetességeit. Az új szárnyat is eszerint alakítanám ki, hogy ne vonja el túlságosan a figyelmet a régiről, inkább kiegészítse azt – magyarázom, miután megmutatom az eddigi terveimet. Persze még minden nagyon vázlatszerű, kezdetleges, elnagyolt, nem igazán volt még lehetőségem rendesen kidolgozni az elképzeléseimet. Remélem, semmi orbitális hülyeséget nem csináltam. Kicsit izgulva várom, hogy a főnök esetleg véleményt formáljon a látottakról.

- Mr. Vega, még nem volt alkalmam személyesen megköszönni a telefont, amit küldött – fordulok félig felé, amikor eszembe jut a dolog. Kicsit kínos ez az egész, feltételezem, hogy mindkettőnknek, de nem szeretnék hálátlannak tűnni, pedig ő egyértelműen nem fukarkodott, amikor kárpótolni próbált. - Igazán... Szóval... Nem kellett volna, az én telefonom nem ért annyit, de... Köszönöm. Nagyon figyelmes volt öntől. - Történt, ami történt, de nem gondoltam volna, hogy abban a kavarodásban még azt is észrevette, hogy a saját mobilom nem úszta meg az ütközést. Azt meg pláne nem vártam volna, hogy majd sokszorosan akar kompenzálni érte egy méregdrága készülékkel.  
"one step closer"
@wmd




Once I rose above the noise and confusion, just to get a glimpse beyond this illusion. I was soaring ever higher. But I flew too high.

Perla Rivera and Gabriel Castro-Vega imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Eddie Rivera
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
one step closer - Eddie & Gabe 58673ff586dd86cd2dc787f3d629d4d9c93f38fb
one step closer - Eddie & Gabe 1f7caa63acdd6a69c5046a9f04805f5b66cfe5dd
★ kor ★ :
18
♫ :
Or maybe I'm different,
and maybe my ADHD got me trippin'
And maybe I'm just everything
that you missin', yeah
★ családi állapot ★ :
one step closer - Eddie & Gabe 7b2335c884eeaa20a10eaecd0d23c366ee01416e
I shouldn't have fallen in love with HER
It's been nothing but trouble 'til now
I shouldn't have fallen in love at all
But I couldn't stop myself
What gives her the right to tear up my life?
How dare she be so perfect?
What did I do to deserve this?
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
one step closer - Eddie & Gabe Ef9631cd923476e3ba596b469713f7b7ab8a4e7d
★ idézet ★ :
I'm on the outside looking through
I know I'm not the same as you.
★ foglalkozás ★ :
high school student, bass player, intern architect
★ play by ★ :
Maxence Danet-Fauvel
★ hozzászólások száma ★ :
144
★ :
one step closer - Eddie & Gabe 54c61365070d8bfee8d25faf0e3c4bc4526212d0
TémanyitásRe: one step closer - Eddie & Gabe
one step closer - Eddie & Gabe EmptyVas. Jún. 11 2023, 09:06

“It's like the hands of time, are putting handcuffs on mine. And nothing about this is holy, it's just killing me, killing me slowly. And I'm not ready yet, but I'm running outta breath, and all I can do is watch. 'Cause I can't find a way to stop the clock.”

Valamiért arra számított, hogy a rengeteg esemény közepette, a hirtelen jött érzelmi hullámvasút, és az életük felborulása miatt ez a beszélgetés a fiával majd valahogy furcsa lesz, vagy kellemetlen, ráadásul úgy, hogy nem tudta volna megmondani, melyiküknek lesz igazán az.
Nem tudja megmondani, hogy miért, de számára természetesnek érződik, ahogy egy szívügyének számító tervbe bele tudja Eddie-t maximálisan vonni, és, hogy van annyi bizalommal felé, hogy a tervét is megmutatja neki. Persze ezek a gondolatok csak az ő fejében létezhetnek, hiszen a fiú úgy tekint rá, mint a főnökére, akinek muszáj megmutatnia a tervét, ha úgy kéri, mert végül úgy is Gabriel bírálja el az összeset a beérkezők közül. Csak egy melegebb mosoly árulkodik a gondolatairól, és neki most kifejezetten jólesik a kettesben töltött idő, függetlenül attól, hogy egyelőre semmit nem tud a fiáról.
Ezért érdekli a terve, ezért akarja hallani a gondolatait az épülettel, és annak bővítésével kapcsolatban, hogy kapjon róla egy képet, még ha ezt egyelőre szakmai kereketeken belül is kell megtennie. Úgy gondolja, hogy ha neki ott van a szíve a szakmájában, akkor Eddie-éből is tud kapni ennek kapcsán, akár csak egy apró szeletet, amivel most valószínűleg hosszú időre kell megelégednie, de se nem türelmetlen típus már, se nem akar többet elvenni, mint ami ennyi idő után jár neki. Gabriel mindig abból igyekezett a legtöbbet kihozni, amivel rendelkezett, és nem vágyakozott sohasem feleslegesen elérhetetlen dolgok iránt, mert a szívét azóta, ami a saját apjával történt, igyekszik mindentől megvédeni.
- Akkor Eddie, úgy gondolom, ebben hasonlítunk. - A mosoly az arcán egy fokkal több személyességet ad ennek a mondatnak, mint amit egy egyszerű főnök-beosztott viszony megkívánna, de Gabriel alapvetően is igyekszik az összes alkalmazottjával kedvesen és előzékenyen bánni, így a környezetüknek ez biztosan nem lesz kirívó viselkedés.
Érdeklődve hallgatja a fia okfejtését az épületről, és alig bírja megállni, hogy a mosolya ne legyen szélesebb és szélesebb minden mondattal. Büszkeség járja át minden csontját, és a sokk erejével csapja fejbe, milyen kezdeti érzések ragadják magával az apaságát illetően, amitől hosszú időn át annyira rettegett. Persze, jön még a feketeleves, de egyelőre úgy fürdőzik ebben a rengeteg, pozitív töltésben, hogy lassan elszégyelli magát gondolatban.
- Ez egy nagyon jó megközelítés, ami azt illeti. - Igyekszik nem túldicsérni a másikat, pedig mindentől függetlenül is szívesen megtenné, hiszen pontosan ezt az irányt akarja Gabriel is követni, így a vele hasonszőrű meglátásokat joga van elismerni, legyen bármilyen a helyzetük zárt ajtók mögött.
Még a tervet böngészi, amikor Eddie felhozza a telefon témáját, ő pedig hosszú percek óta először emeli fel a tekintetét a táblagépből, hogy találkozzon a fia szemeivel. Furcsa érzés így látni őt, ennyire közelről, ennyire őszintén, de képes tartani a szemkontaktust. Végül szabad kezével megfogja a fia vállát, és halványan elmosolyodik.
- Ez volt a legkevesebb azután, ami történt. Azt tanultam az életem során, hogy ha valamit tönkreteszek, azt kötelességem jóvá tenni, és a legjobb tudásom szerint helyrehozni. És ennek így láttam módját, emiatt nem kell hálálkodnod. - Azért fogalmaz úgy, hogy tanulta, és nem tanították, mert őt az édesapja semmi másra nem tanította, csak arra, hogyan kell tiszta szívéből gyűlölni valakit. Valamiféle ösztön hajtja a felé, hogy ő viszont próbáljon jó mintákat átadni a fiának, és talán még nem késő, hogy ez így lehessen idővel kettejük között.
Aztán feltűri fehér ingének két ujját, ahogy mindig teszi, mielőtt tervezni készül, és elvigyorodik ezúttal szélesen.
- A bővítés része egészen eredeti a terv alapján, az alapokat viszont én biztosabban erősíteném meg, mert tudod, ez volt az önkormányzat legnagyobb kérdőjele, így ezt ki kell küszöbölni, és nézd, itt... - Hosszú perceken keresztül hajolnak mindketten a tervek felé, és bár Gabriel nem javít ki rajta semmit, mert nem ez a célja, tetszik neki Eddie eredetisége, inkább csak mutatja a dolgokat a gyakorlatban. Igyekszik segíteni a program használatában, és feltárni a programban azokat a bizonyos részeket, amik rendkívül fontosak, egyszóval hosszan elmélyül abban, ami a szenvedélye volt egész életében.
Eddie & Gabe


Perla Rivera and Eddie Rivera imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
one step closer - Eddie & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

one step closer - Eddie & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
one step closer - Eddie & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: one step closer - Eddie & Gabe
one step closer - Eddie & Gabe EmptyHétf. Jún. 12 2023, 20:27
Gabe and me
Mosolyom szinte azonnal az övét tükrözi, amint közli, hogy hasonlítunk, hisz mindketten szeretünk felkészültnek lenni. Nem tudom, talán furcsának kellene hatnia, hogy a főnök ennyire közvetlen egy egyszerű gyakornokkal is, de nekem tetszik, hogy ilyen megközelíthető. Azt hiszem, csak még inkább tisztelem, amiért nem olyan fickó, aki az irodájából dirigál – közvetetten, a titkárnőjén vagy asszisztensén keresztül, hanem megadja az esélyt, hogy tanuljak tőle. Ráadásul már az első napomon. Végül is pontosan ezért vagyok itt, hogy tanuljak, tapasztalatokat gyűjtsek, meg persze néhány jó pontot gyűjtsek az egyetemi felvételihez. De hát nyilván azért is, hogy közben lehetőség szerint megismerjem azt, akit az elmúlt egy-két évben példaképnek tekintettem, és messziről csodáltam. Mert ez az igazság: valamivel azután, hogy eldöntöttem, építész leszek, és kicsit jobban el is merültem ebben a világban, fedeztem fel Gabriel Castro-Vega munkásságát, és már akkor tudtam, hogy egyszer olyan akarok lenni, mint ő. Persze ott volt előttem élő, hús-vér példaként Mr. Kershaw is, de ő egy gazdag fehér férfi, aki már eleve tehetősnek született, amitől nyilván nem tartom kevesebbre az érdemeit, azonban Mr. Vega szinte a nulláról kezdte, ráadásul mexikói gyökerekkel rendelkezik, pont mint én, naná, hogy vele kezdettől jobban tudtam azonosulni emiatt. Az már csak hab a tortán, hogy ő is San Diegoban született. Jah, mert ilyeneknek is utána olvastam, igen. Lényegében nem véletlenül keveredtem a Vega Architecture Group-hoz, amikor a gyakornoki munkára jelentkeztem, és egy álmom vált valóra, amikor felvettek. Bár volt néhány olyan pillanat, amikor azt gondoltam, ezt a lehetőséget jól el is szúrtam azzal, hogy kiléptem a Porsche elé. Szóval az, hogy most itt ülhetek a férfi mellett egy táblagép fölé hajolva, és személyesen tőle hallhatok hasznos tippeket a tervrajzok kidolgozásához, egészen hihetetlen. Arról nem is beszélve, hogy úgy tűnik, egészen elégedett az eddigi próbálkozásaimmal és elképzeléseimmel.

- Köszönöm, uram. Ez öntől valóban igazán megtisztelő. Bár be kell ismernem, ezekhez az ötletekhez az ihletet részben az ön eddigi munkáiból merítettem. Például itt, az ablakok kidolgozása... - bökök a tervrajz egy pontjára. - A Madison sugárúton tavaly felújított múzeum ihlette, és a Bleecker Street-i kávézó... - ismerem el, mert ez az igazság, épp csak néhány részletben vittem bele a saját elképzeléseimet, ötvözve azokat a tőle ellesettekkel, de aztán inkább elhallgatok, mert rájövök, hogy kezdek úgy viselkedni, mint valami rajongó, és nem szeretném, hogy újra olyan kínos legyen a szituáció, mint ahogy a mai érkezésemkor. Bár ha már itt tartunk, még szükségesnek érzem kifejezni a hálámat a telefon miatt, amit kaptam, és persze hogy közben mégis csak zavarba jövök ismét egy kicsit. De Mr. Vega viszonylag könnyen elsimítja a helyzetet, én pedig megkönnyebbülten fújom ki a levegőt. Mondjuk ettől még a készülék ugyanúgy túl drága volt, de azért abszolút megértem, amit mond.

Ahogy újra a rajzok fölé hajolunk, igyekszem minden jó tanácsot memorizálni, és tanulni is belőlük. Mert nem kétséges, hogy bőven van még hová fejlődnöm, egyes pillanatokban még azon is elcsodálkozom, hogy felfogom, mikor mire utal, mire kellene figyelnem. - Igen, igen, azt hiszem, már értem – bólogatok a legutóbbi szavaira, félig még a gondolataimba merülve. - De ez ebben a formában nem fogja meghosszabbítani az építési folyamatok idejét, akár hetekkel is? - fogalmazom meg hangosan is a kérdést, ami felötlik bennem. 
"one step closer"
@wmd




Once I rose above the noise and confusion, just to get a glimpse beyond this illusion. I was soaring ever higher. But I flew too high.

Perla Rivera and Gabriel Castro-Vega imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Eddie Rivera
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
one step closer - Eddie & Gabe 58673ff586dd86cd2dc787f3d629d4d9c93f38fb
one step closer - Eddie & Gabe 1f7caa63acdd6a69c5046a9f04805f5b66cfe5dd
★ kor ★ :
18
♫ :
Or maybe I'm different,
and maybe my ADHD got me trippin'
And maybe I'm just everything
that you missin', yeah
★ családi állapot ★ :
one step closer - Eddie & Gabe 7b2335c884eeaa20a10eaecd0d23c366ee01416e
I shouldn't have fallen in love with HER
It's been nothing but trouble 'til now
I shouldn't have fallen in love at all
But I couldn't stop myself
What gives her the right to tear up my life?
How dare she be so perfect?
What did I do to deserve this?
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
one step closer - Eddie & Gabe Ef9631cd923476e3ba596b469713f7b7ab8a4e7d
★ idézet ★ :
I'm on the outside looking through
I know I'm not the same as you.
★ foglalkozás ★ :
high school student, bass player, intern architect
★ play by ★ :
Maxence Danet-Fauvel
★ hozzászólások száma ★ :
144
★ :
one step closer - Eddie & Gabe 54c61365070d8bfee8d25faf0e3c4bc4526212d0
TémanyitásRe: one step closer - Eddie & Gabe
one step closer - Eddie & Gabe EmptyHétf. Jún. 12 2023, 21:46

“It's like the hands of time, are putting handcuffs on mine. And nothing about this is holy, it's just killing me, killing me slowly. And I'm not ready yet, but I'm running outta breath, and all I can do is watch. 'Cause I can't find a way to stop the clock.”

Mivel alapvetően egy munkaorientált - lehet akár mániásnak is hívni, nem zavarja különösebben - ember, akinek a magánélete pontosan emiatt az elmúlt években egészen magányosan telt, nem lehetne azzal fényezni, mennyire ért az érzelmekhez, és mennyire ügyesen tudja őket kezelni. Hatalmas szíve van, de ettől még nemes egyszerűséggel koppan falaknak időről-időre, és ilyen az a pillanat is, amikor a tőle érkező dicséretre azt a választ kapja, hogy valójában az ő munkája inspirálta a másikat. A saját fiát. Az ő munkássága.
Szélesen mosolyogva akad a tekintete Eddie-n, aztán bólintva veszi tudomásul, hogy, bár biztosan részrehajló, ami a fiát illeti, azért bőven akadna mire büszkének lennie vele kapcsolatban. Nem csak úgy random került az ő cégéhez, hanem tudta a nevét, elemezte a terveit, ismerős számára a stílusa, és Eddie igenis tudatosan akart abban a székben ülni, amiben már teszi is, és valószínűleg ezért döntött úgy Jerry, hogy legyen az alkalmazottak egyike. Gabrielt az sem érdekelte volna, ha a másik csak úgy lenne itt, azért, mert kell valami, egy rugaszkodó, egy... de nem, Eddie itt akart lenni.
Nem is tud erre hirtelen mit mondani, amiről nem egyértelmű számára, mennyire lehet látványos a vonásain, hiszen nem fagy meg, csak hosszúra nyúlnak a másodpercek, amíg a hallgatás mellett dönt, és teszi ezt mindig, amikor olyan behatás éri, amihez nincsen hozzászokva. Ilyenkor a szélrózsa összes irányába futott gondolatait szedi valójában össze, hogy ne azonnal, és hirtelen mondjon valami butaságot, hanem meg tudja őrizni magáról a képet másokban. Talán a megfontolt szó rá a legjobb, és ez az egész életére kihat, a maga módján.
- Vitatkozhatnánk rajta, hogy akkor most ki is tisztel meg kit valójában. - Ingatja a fejét félig nevetve, aztán ismét bólint, mintha szüksége lenne a gesztusra ismét, hogy fel tudja fogni, ami történik. - A múzeumot kifejezetten élveztem. Remek dolog hatalmas projekteken dolgozni, de amikor időről-időre egy-egy ilyen kincs az irodába kerül, azokkal szeretek elbíbelődni. - Teszi még hozzá a gondolatait, és Gabriel kifejezetten törekszik a mai napig még mindig, hogy ne futószalag szerűen kerüljenek ki a munkák az ő nevét viselő vállalat kezei közül. Nem tervez trendi dobozokat, nem szereti a mostanában annyira divatos betonöntéseket és hatásokat, nem használ szándékosan harsány színeket ott, ahová azok nem illenek. Régimódi a magánéletében, és a maga varázsával a munkájában is, és szereti, ha ezt mások is észreveszik, és nem félnek alkalmazni.
Ha a cég felépítése, és felfuttatása végül nem sikerült volna neki, akkor biztosan a tanári pálya felé vette volna az irányt. Szereti tovább adni azt, amit ő ennyi év alatt sajátított el, és kinek ne akarná minél elmélyültebben elmagyarázni a részleteket, ha nem a saját fiának. Még mindig nehezére esik felfogni, hogy éppen erre a pályára akar lépni ő is, éppen az ő cégénél, és..
Olyan remek megfigyelései vannak, mint amilyen következtetéssel hozzá tud járulni ahhoz az elhangzott tíz perchez, amíg magyarázta neki Gabriel a tervrajzot.
- Nagyon ügyes. - Teszi le az asztalra a táblagéphez tartozó tollat, és elégedetten dől hátra a forgószékben a másik mellett. Felé fordul ezúttal, nem az asztal felé, és úgy folytatja a mondandóját.
- Ezt a céget a család gondolata szülte, Eddie. - Tudta jól, hogy neki olyan sohasem lesz, de feltett célja volt ebben a cégben kiteljesíteni azokat a vágyakat, amikről szépen lassan kiderül, hogy mennyi időn át nyomta el magában őket. Ezért a közvetlen hangulat, ezért nincsen futószalagon történő gyártás, és ezért fontos számára annyira a biztonság.
- Hosszútávon semmit nem számít az a pár hét, ha közben a veszély lehetőségét leredukáljuk a nullára. - Ami kitétel is a Merit pályázatánál, ezért illik annyira a cég profiljába. - Ha sajnálnám az időt és a pénzt rá, akkor nem jelentkeztünk volna a pályázatra. - Teszi még hozzá, és valamiért halkabbra fogja a hangját, mert erre a szemléletre legalább annyira büszke, mint a fiára, akiről továbbra sem tud sok mindent, de amit itt lát belőle, az őszintén lenyűgözi. - A gondolat viszont nagyon jó. Hamar bele fogsz rázódni, ebben biztos vagyok.  
Eddie & Gabe


Perla Rivera and Eddie Rivera imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
one step closer - Eddie & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

one step closer - Eddie & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
one step closer - Eddie & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: one step closer - Eddie & Gabe
one step closer - Eddie & Gabe EmptyHétf. Jún. 19 2023, 17:38
Gabe and me
Nem tudom, mennyire számít jó pontnak vagy épp rossznak, hogy elismerem, az ötleteim nem száz százalékig saját kútfőből származnak, hanem részben éppen Vega korábbi munkáit vettem hozzájuk alapul. A reakcióját először talán kimértnek nevezném, de végül elmosolyodik, ami viszont szerintem jó jel. A megjegyzését hallva pedig én is ezt teszem, széles mosolyt húzok az ajkaimra, majd hozzá hasonlóan kicsit el is nevetem magam. Nem tudom, minden zöldfülű kezdővel ennyire jófej-e, vagy ez még mindig a baleset miatt van, de abszolút nem várt módon úgy érzem, egész jól megértjük egymást. Szakmailag legalábbis egyértelműen hamar egy hullámhosszra kerültünk. Már ha egyáltalán mondhatok ilyet, miközben ő egy valóban tapasztalt és elismert építész, én meg nagy jó indulattal is legfeljebb csak egy néha túlságosan is ambiciózus tizenhét éves senki vagyok.

- Igen, el tudom képzelni, milyen megelégedettséggel járhat egy nagyobb projekt kidolgozása a legapróbb részletekig – bólogatok megértően, őszinte lelkesedéssel. Valójában még a gondolata is tetszik egy ilyen szintű precizitást igénylő feladatnak. Az ember úgy érezheti, hogy mindent maga tarthat kézben és irányíthat – hogy minden részlet csak tőlem függ, miközben képes lehetek valami igazán nagyot, fontosat és remélhetőleg maradandót alkotni.

- Köszönöm, Mr. Vega – felelem a dicséretére, miközben azt figyelem, ahogy leteszi a tollat. Nem is sejtettem, hogy ennyire pozitív élmény lesz itt az első napom, de most kaptam egy újabb határozott löketet, megerősítést, hogy ezt akarom majd csinálni a jövőben. Először nem biztos, hogy értem, ennek a cégnek mi köze lehet a családhoz, de aztán kicsit kifejti az elhangzottakat, amik ezáltal máris valamivel több értelmet nyernek a számomra is. - Hmm... Érthető. Nyilván nem véletlenül vált a cég védjegyévé az egyedi stílus mellett a biztos, szilárd alapok, és hát tényleg ez a legfontosabb. - Nem mintha szüksége volna bármiféle megerősítésre vagy elismerésre tőlem. Még a gondolat is nevetséges. De tény, hogy ez is egy plusz dolog, amiért ezt a céget választottam, és ami miatt csak még inkább tisztelem a férfit.

- Igyekezni fogok, uram – bólintok egy félmosollyal a biztató szavakra. Aztán felötlik bennem egy újabb kérdés, és úgy vagyok vele, kihasználnám a lehetőséget, hogy feltegyem, ha már hajlandó ilyen nyitottan beszélgetni velem. - Az építkezéseket is mindig személyesen szokta ellenőrizni? - Ha abból indulok ki, hogy a gyakornokokra is külön időt szán, feltételezem, hogy a munkálatokat élesben is figyelemmel kíséri, de kíváncsi vagyok, hogy ez valóban így van-e.  
"one step closer"
@wmd




Once I rose above the noise and confusion, just to get a glimpse beyond this illusion. I was soaring ever higher. But I flew too high.

Perla Rivera and Gabriel Castro-Vega imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Eddie Rivera
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
one step closer - Eddie & Gabe 58673ff586dd86cd2dc787f3d629d4d9c93f38fb
one step closer - Eddie & Gabe 1f7caa63acdd6a69c5046a9f04805f5b66cfe5dd
★ kor ★ :
18
♫ :
Or maybe I'm different,
and maybe my ADHD got me trippin'
And maybe I'm just everything
that you missin', yeah
★ családi állapot ★ :
one step closer - Eddie & Gabe 7b2335c884eeaa20a10eaecd0d23c366ee01416e
I shouldn't have fallen in love with HER
It's been nothing but trouble 'til now
I shouldn't have fallen in love at all
But I couldn't stop myself
What gives her the right to tear up my life?
How dare she be so perfect?
What did I do to deserve this?
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
one step closer - Eddie & Gabe Ef9631cd923476e3ba596b469713f7b7ab8a4e7d
★ idézet ★ :
I'm on the outside looking through
I know I'm not the same as you.
★ foglalkozás ★ :
high school student, bass player, intern architect
★ play by ★ :
Maxence Danet-Fauvel
★ hozzászólások száma ★ :
144
★ :
one step closer - Eddie & Gabe 54c61365070d8bfee8d25faf0e3c4bc4526212d0
TémanyitásRe: one step closer - Eddie & Gabe
one step closer - Eddie & Gabe EmptySzer. Jún. 21 2023, 09:05

“It's like the hands of time, are putting handcuffs on mine. And nothing about this is holy, it's just killing me, killing me slowly. And I'm not ready yet, but I'm running outta breath, and all I can do is watch. 'Cause I can't find a way to stop the clock.”

Gabriel alapvetően nincsen berendezkedve a fejében arra, hogy napi szinten foglalkoznia kelljen az érzelmeivel, holott egyébként nem tartja őket ördögtől valónak. Sosem rettegett attól, hogy ki kell őket mutatnia, egyszerűen csak a munkája köré koncentrálta az egész életét, és csak mostanában jön rá arra, mennyire elhanyagolta saját magát egy bizonyos értelemben. A felismerés azonban nem jelenti azt, hogy hirtelen majd száznyolcvan fokos fordulatot fog egykönnyen venni, hiszen ő másokat helyez mindig és minden helyzetben saját maga elé, és igazából így biztosítja azt, hogy nem kell a lelkével foglalkoznia. Szerencsére közben azért másoktól sem várja el, hogy a harcait megvívják helyette, még ha a sok munka mellett egyébként kényelmes is volna így tennie.
Perlának köszönhetően azonban egyértelműen változnia kell a hétköznapoknak, és az ő feladatának másokkal, és saját magával szemben is. Pár napja ez még rémisztőnek tűnt, túl gyorsnak, és hát Gabrielnek egyáltalán nem szokása megpróbálni lefutni egy gyorsvonatot, de egyelőre még magát is meglepi azzal, mennyire könnyen veszi az akadályokat. A természetének része, hogy ne riadjon meg nagyobb felelősségtől, arra azonban nem számított, mennyire pozitív érzéseket fog belőle kiváltani az Eddie-vel folytatott beszélgetés.
Egy hete, ha valaki azt mondja a sokkot követően, miszerint van egy fia, hogy képes lesz elég bátorságot gyűjteni, és leülni vele szakmai diskurzust folytatni, valószínűleg hangosan nevetett volna. Most pedig úgy érzi, ennél természetesebb dolgot nehéz volna elképzelnie, hiába egy kreatív elme, aminek tartja magát.
- Nagy felelősség, az biztos. Nem minden építész álma az, hogy étteremláncokat, vagy irodaházakat tervezzen, ehhez kell egyféle szemlélet. - Közben Jerry ismét elsétál mögöttük, és az orra alatt tesz megjegyzést az elhangzottakra, miközben egy tervrajzról igazából le sem veszi a szemét. - Így még nem hallottam a munkamániát megfogalmazni, főnök. - Gabriel szélesen vigyorogva kezdi a megjegyzésre ingatni a fejét, és követi Jerry lépteit a tekintetével néhány másodpercig, mielőtt visszafordulna Eddie-hez.
- Ne is foglalkozz vele, a második kávéja után már nem szokott ennyire morcos lenni. - Érkezik Gabriel megjegyzésére is valami válasz, de a folyosó másik végéről már nem igazán érti, mivel szeretné Jerry tovább húzni őt a saját fia előtt. Persze a másik nem tud róla, milyen viszony köti az új gyakornokához, de nem akarja majd sokáig titkolni idebent az igazságot a többiek előtt. Ha ma minden jól alakul a menyasszonya, és Perla között, akkor napok kérdése, és Eddie előtt sem lesz már titok kettejük kapcsolata. Ezzel kapcsolatban félelmet kellene éreznie, de mintha izgatottan várná a rá váró feladatokat, amiktől kezdi lassan nem is érteni, miért rettegett eddig annyira.
Jóleső a mosoly az arcán, amikor Eddie a cég érdemeit fogalmazza meg, és ha Gabriel büszke a cégére, mint a gyermekére, akkor csak egyre erősebb az érzés a hús-vér gyermeke iránt is, amiért ennyire egy hullámhosszon vannak látszólag a szakmát érintően. Az, hogy a magánéletben hogyan fognak kijönni kérdéses, mert saját magával kapcsolatban Gabriel gyakran érzi, hogy sok mindene a cégén és a pénzén kívül nincsen, és most, hogy apaként kell helytállnia, úgy érzi, ez nem lesz elég belőle hosszútávon.
- Helyes, de nem kell sietned. Bár ahogy kivettem a szavaidból, ezzel sem lesz probléma. - Nem akarja túlságosan hosszúra nyújtani a beszélgetést, mert az a többieknek, és idővel Eddie-nek is nagyon feltűnőre nyúlhat majd, ezért elkezd felállni a székből, mikor is a kérdés éri az építkezéssel kapcsolatban.
- Ami azt illeti, éppen oda tartok. - És megtorpan, mert eszébe jut, mennyire különleges élmény volna, ha most felajánlaná, hogy tartson Eddie is vele, de az már kivételezés volna, amit majd akkor tehet meg esetleg később, ha rendeződnek a magánéleti dolgaik, és már nem gyakornokként lesz a fia jelen a cégében.
A habozás miatt hallgat egy darabig, aztán mosolyogva rázza le magáról az érzést, hogy meg tudjon ismét szólalni. - És azt hiszem, ideje indulnom, mielőtt Jerry újabb megjegyzést tenne esetleg. - Bólint, maga sem tudja, miért, csak azt érzi, hogy nehezen tesz pontot ennek a beszélgetésnek a végére, és valamilyen érzés marasztalni akarná, sőt, a székhez ragasztaná egész napra, hogy minél több időt tölthessen a másikkal, mielőtt összedől minden. Viszont, mivel ő egy józan ember hírében áll, muszáj a földön járva, reálisan kezelnie a helyzetet idebent.
- De, hogy a kérdésedre válaszoljak, igen. Minden építkezésen személyesen ellenőrzök, amikor csak tehetem. Emiatt sokat kell utaznom, néha hetekig távol vagyok, de ebből nehezen adok, ami azt illeti.- Teszi még hozzá mosolyogva, miközben a már elindulás, és a még maradni akarás között lebeg lélekben, és úgy érzi, talán ez már egy kicsit túl személyes információ a munkakapcsolatukat érintően, de ez már az ő történetének a része, amiről szeretné, ha Eddie idővel ismerné, és őszintén? Tizenhét év után mégis mire várjon?  
Eddie & Gabe


Perla Rivera and Eddie Rivera imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
one step closer - Eddie & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

one step closer - Eddie & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
one step closer - Eddie & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: one step closer - Eddie & Gabe
one step closer - Eddie & Gabe EmptyKedd Jún. 27 2023, 22:45
Gabe and me
Valóban megtisztelve érzem magam, hogy személyesen is együtt dolgozhatok azzal az emberrel, akit a szakmában a példaképemnek tekintek. Amikor jelentkeztem ehhez a céghez, ami sok szempontból jó lehetőségnek, tökéletes ugródeszkának tűnt, egy helynek, ahol tanulhatok, tapasztalatot szerezhetek, és plusz pontokat az egyetemhez, valójában legjobb esetben is csak annyit remélhettem, hogy távolról láthatom, összefuthatok vele a cége folyosóján, talán idővel esélyem lesz neki bemutatkozni, kezet fogni vele... Ám azt álmomban sem gondoltam, hogy személyesen vele dolgozhatok majd, tőle tanulhatok, pláne már az első napomon, hiszen mégis csak ő a nagyfőnök. De valószínűleg még annál is jobban a szívén viseli a vállalkozása és alkalmazottai sorsát, mint bárki gondolná, ha hajlandó az idejéből szánni egy keveset a gyakornokaira is. - Igazából remélem, hogy ez így van, és nem csak a baleset miatt kivételez velem. Persze akkor is ugyanúgy megtisztelő lenne vele dolgozni, mondanám, hogy megérte, de mégis kicsit kínos lenne rájönni, hogy csak emiatt tüntet ki a figyelmével.

Megmosolygom a finom cukkolódást Mr. Fox és Mr. Vega között, szórakoztató hallgatni őket. Érezhető, hogy már régóta együtt dolgoznak. De az előbbi vicces megjegyzése ellenére azt hiszem, az utóbbival értek egyet. Végül is ha az ember olyasmit dolgozik, amit szívesen csinál, az nem is igazán munka, és nem munkamánia, inkább hobbi, amiért fizetnek. Szinte meglepő, illetve érdekes érzés, hogy Vegával ilyen könnyen és gyorsan egy hullámhosszra kerültünk, hogy több tekintetben hasonlóan gondolkodunk. Gondolom, nem véletlenül figyeltem fel épp az ő munkásságára, és örülök, hogy megismerve őt nem kellett csalódnom, épp ellenkezőleg: ez a mai találkozás megerősített abban, hogy jó irányba indultam el ezzel a pályával. A dicsérő szavai már csak hab a tortán. Azt hiszem, azok miatt is bátorodom fel annyira, hogy újabb kérdésekkel bombázzam, ám miután közli, hogy egyébként éppen az építkezésre tart, képletesen gyorsan visszavonulót is fújok.

- Hogyne! Elnézést, Mr. Vega, nem akartam feltartani – jegyzem meg szabadkozva, de azért mosolyogva, mert a szavaiból érzem, azért annyira nem kell tartanunk Jerry újabb dorgálásától, mint ahogy a szavai sugallták.

- Persze, a sok utazásnak is biztos megvannak az előnyei is, azon felül, hogy személyesen tarthatja szemmel az építkezéseken zajló munkálatokat – bólintok egyetértően. Igaz, én az eddigi életem során még nem sokat utaztam, de el tudom képzelni, hogy tudnám élvezni a munkának ezt a részét is. Bár lehet, hogy ehhez a kérdéshez egyelőre kissé naivan állok hozzá.

- Köszönöm a segítséget a programmal, és hogy rám szánta az idejét... - szólalok meg még gyorsan egy hálás biccentéssel, mielőtt Mr. Vega valóban tovább állna a további teendői felé. 
"one step closer"
@wmd




Once I rose above the noise and confusion, just to get a glimpse beyond this illusion. I was soaring ever higher. But I flew too high.

Perla Rivera and Gabriel Castro-Vega imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Eddie Rivera
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
one step closer - Eddie & Gabe 58673ff586dd86cd2dc787f3d629d4d9c93f38fb
one step closer - Eddie & Gabe 1f7caa63acdd6a69c5046a9f04805f5b66cfe5dd
★ kor ★ :
18
♫ :
Or maybe I'm different,
and maybe my ADHD got me trippin'
And maybe I'm just everything
that you missin', yeah
★ családi állapot ★ :
one step closer - Eddie & Gabe 7b2335c884eeaa20a10eaecd0d23c366ee01416e
I shouldn't have fallen in love with HER
It's been nothing but trouble 'til now
I shouldn't have fallen in love at all
But I couldn't stop myself
What gives her the right to tear up my life?
How dare she be so perfect?
What did I do to deserve this?
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
one step closer - Eddie & Gabe Ef9631cd923476e3ba596b469713f7b7ab8a4e7d
★ idézet ★ :
I'm on the outside looking through
I know I'm not the same as you.
★ foglalkozás ★ :
high school student, bass player, intern architect
★ play by ★ :
Maxence Danet-Fauvel
★ hozzászólások száma ★ :
144
★ :
one step closer - Eddie & Gabe 54c61365070d8bfee8d25faf0e3c4bc4526212d0
TémanyitásRe: one step closer - Eddie & Gabe
one step closer - Eddie & Gabe EmptySzer. Jún. 28 2023, 12:13

“It's like the hands of time, are putting handcuffs on mine. And nothing about this is holy, it's just killing me, killing me slowly. And I'm not ready yet, but I'm running outta breath, and all I can do is watch. 'Cause I can't find a way to stop the clock.”

Őszintén a szívén viseli a cég, és minden alkalmazottja sorsát, és Eddie is meglátja majd, ha már több napon van túl a többiekkel, hogy itt sokan úgy tekintenek egymásra, mint családtagra. Gabriel néhány, talán legközelebbi barátja is a cég foglalkoztatásában dolgozik, köztük Jerry is ilyen, különben, ha nem volna jó a viszonyuk, nem csipkelődnének ennyire látványosan egy gyakornok előtt.
De Eddie már soha nem lehet egy egyszerű gyakornok, akkor sem, ha úgy ismerte meg igazán, hogy véletlenül elütötte. Róla már tudja az igazat, és ha próbálna sem tudna eltekinteni tőle, ami kivételezésnek tűnhet valamennyire, de néhány héten belül mindenki, aki ezt gondolta, máshogy fogja látni a helyzetet, amikor elmondja, ki is a fiú valójában.
Annyi év veszett el köztük, hogy ennyi időt őszintén és szívből szán Eddie-re, sőt, ha nem tűnne fel másoknak, sokkal többet is vele akarna tölteni; kivinné az építkezésre, megmutatná neki a gyakorlatban azt, amit a tervben látnak a napi munka során, és valójában elsősorban nem az tartja vissza, hogy mit gondolnak mások. Gabriel már tudja, hogy ha ma a fiú anyja, és az ő menyasszonya között nem történik földindulás, akkor hamarosan megtudja az igazat, és nem akarja túl hosszan megvezetni a fiát, mert szinte biztos benne, hogy e-képpen élné meg utólag.
- Nem tartottál fel, ne aggódj miatta. - Mondja mosolyogva, és ahogy feláll a székből, legyint is egyet a mozdulat közben, hogy aztán szinte megtorpanjon a következő kérdés hallatán. Persze, hogy minden kíváncsiságát ki akarja elégíteni Eddie-nek, mert hosszútávon szeretné, ha beléphetne ebbe a lehetetlennek tűnő apaszerepbe, ahol úgy érzi, maratont kell futnia majd, hogy felvegye a fonalat a másikkal. Mégis, dolgozni akar ezen, és minden lehetőséget megragad, hogy behozza a lemaradást. Pontosan ezért nem esik nehezére válaszolni az építkezést érintő kérdésre.
- Szeretek utazni, de nem mindig könnyű. Valamit, valamiért, úgy gondolom. - A magánéletébe már nem volna ildomos belemennie, hiszen az valójában senkire nem tartozik, de a halványodó mosolya elárulja, hogy a rengeteg munka valójában rengeteg áldozattal is jár, amit, ha belegondol, jelenleg a menyasszonya kedvéért sem volt még képes feladni.
És mielőtt ettől a gondolattól kissé elkomorodna - hiszen a felismerések napjait éli éppen -, magára erőltet egy nagyobb mosolyt, hogy ne úgy váljanak el egymástól, mint ahogy érzi magát; fáradtan, legyőzötten, összezavarodva az életében szereplő nők szerepét illetően. Erről aztán Eddie végképp nem tehet.
- Őszintén, bármikor. Ha segítségre lenne szükséged, vagy csak kérdeznél, tudod, hol találsz. - Mutat a folyosó végén lévő iroda mattított üvegajtajára, amin az ő neve, és a cégben betöltött titulusa szerepel. Aztán ezzel a mosollyal az arcán elindul a lift felé, hogy az építkezés felé vegye az irányt, és - ekkor még nem tudva - beszéljen Perlával arról, hogyan alakult a hölgyek ma délelőtti találkozója.
Eddie & Gabe


Perla Rivera and Eddie Rivera imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriel Castro-Vega
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pt7b1iVFg81twd62e_500
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pt7x5xfaav1twd62e_540
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Keep going, keep growing
★ családi állapot ★ :
And I'm so far underwater
But then I feel your hand
one step closer - Eddie & Gabe 0c779f2db5e71dab28bac1ff23624829df4e1899
Will you be the one to save me?
Oh tell me that you can
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :

one step closer - Eddie & Gabe 88a9711dc841e0b443b9cdf00fd9bc6761aa802a
Take me to the stars above,
cause I can't go on feeling heartless
★ foglalkozás ★ :
Cégtulajdonos, építész
★ play by ★ :
Jay Hernandez
★ szükségem van rád ★ :
♡ little sister
one step closer - Eddie & Gabe 2ae3edaec2e3f9f92f1272111c189eb58485daf6
I'll be anything you want me to be,
but how could we rebuild
when you ignore me?
★ hozzászólások száma ★ :
149
★ :
one step closer - Eddie & Gabe Tumblr_inline_pph23krYuW1twd62e_400
TémanyitásRe: one step closer - Eddie & Gabe
one step closer - Eddie & Gabe Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
one step closer - Eddie & Gabe
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Lena & Ewan - Come on closer
» an oops won't be enough - Eddie & Perla & Gabe
» One step....two step... three... st...wrong step... - Chaol & Quinn
» A little closer now, just a little closer now
» One bite closer × Sara & DB

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: