New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Lambert Schultz
tollából
Ma 18:42-kor
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 17:45-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 17:44-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 17:27-kor
Gleeson Byrne
tollából
Ma 17:27-kor
Nina McDonough
tollából
Ma 17:00-kor
Tiger Kareem Abbar
tollából
Ma 15:55-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 15:35-kor
Fable Elizabeth Hart
tollából
Ma 15:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Allen x Joan / The Case of the Scared Boy
TémanyitásAllen x Joan / The Case of the Scared Boy
Allen x Joan / The Case of the Scared Boy EmptyVas. Ápr. 02 2023, 13:49


Joan és Allen




Nem voltam különösebben tehetős, de néha napján megengedhettem magamnak, hogy elmenjek valami helyre. Kávézó, vendéglő, vagy múzeum, planetárium, stb. Igaz, kávét nem szoktam inni, mert egészségtelennek tartottam, de a Cuphouse kávézó teát is árult, azt pedig szerettem. Valakitől az egyetemen azt hallottam, hogy a vezetősége kínai, vagy legalábbis vannak kíniak is, így bíztam benne, hogy eredeti kínai zöldteát tudok majd inni.
Igyekeztem kerülő utakon közlekedni, hogy elkerüljem a sok autó, busz és emberek tömegeinek sokaságát. Igaz, már évekkel ezelőtt megtanultam elfogadni a forgalmat és az emberek sokaságát, de még mindig nem éreztem jól magam, ha köztük kellett lenni. Elfogadtam, de frusztrált.
El is jutottam a kávézóhoz, óvatosan beosontam, majd körbe tekintettem. Szerencsére nem volt most valami tömeg, az a pár ember, aki benn volt pedig nem tudott igazán zavarni. Odamentem a pulthoz.
-Szép napot kisasszony, egy bögre eredeti kínai, natúr zöldteát szeretnék kérni.-Kértem őt mereven, érzelemmentes, de kellemes lágy hangon, miközben elnéztem a feje felett, testem pedig mintha deréktól lefelé ide-oda lengett volna. A magasban pihenő polcokat néztem, a tartalmukat, mindent, csak ne kelljen felvennem a szemkontaktust senkivel sem.
Kifizettem a teát, majd egy bio fertőtlenítővel lefújtam a bögre fülét és száját, ami majd találkozni fog a számmal. Kicsit OCD-s voltam, sokan azt mondták germofóbiám van, amit nem is akartam tagadni, de azt vallottam a baktériumoktól való félelem, ha betegség, ha nem, teljesen jogos jelenség volt. Senki sem akar megbetegedni. Egy asztalhoz mentem, letettem a bögrét, lefújtam a széket a fertőtlenítővel és csak utána ültem le meginni a teát.
Szemeim nem kerülték el a kiállított festmények sem, meg egyéb munkák, amik minden bizonnyal művészek kezei közül kerülhettek ki. Volt köztük néhány szimpatikus is, közben megérdeklődtem, hogy a képek megvásárolhatóak-e. Talán apa tudott volna annyi pénzt adni még, hogy egyet-kettőt megvehessek otthonra. Voltak, amik tetszettek.
A forró teát elég lassan iszogattam, nem akartam leforrázni a nyelőcsövem és a nyelvem sem, de egy idő után elfogyott.
Miközben a kijárat felé mentem az ajtó felett kiállított egyik kép éppen az orrom előtt esett le a falról. Ha csak egy kicsit is előrébb megyek, a kép sarka simán a fejemre esett volna ki tudja mekkora kárt okozva a koponyacsontomban. A kép hirtelen zuhanása, a keret és az üveglap összetörésének hangja pedig még inkább megriasztott. Ösztönösen emeltem a kezeim a fejem fölé, rászorítva, védve, majd rémülten bújtam be egy asztal alá és ott kuporogtam. Fogalmam sem volt róla hol, honnan hány dolog eshet még le, melyek akár az életembe is kerülhetnek. Igaz, nem néztem fel a plafonra, de lehet ott is voltak dolgok kiállítva, vagy rosszul rögzített világító testek. Behunyt szemekkel kuporogtam az asztal alatt fejem védve. Riadt voltam, a hang pedig még mindig ott visszhangzott a fülemben, a fejemben. Negatív hang volt, cseppet sem nyugtató. Üvegtörés, fák repedése. Eszembe juttatott olyan eseményeket, mint a veszekedések alkalmával a pohár törés. A fa ülőalkalmatosságok összetörése, mikor ráül valaki. Mindegyikben volt már részem, igaz, szerencsére nem otthon a családi fészekben, hanem más egyéb helyeken.
Hallottam, amint csörömpöl ez az, pedig csak az emberek tették le csészéiket és az egyik pincérnő mosott el és tett el poharakat és alátéteket, de nem lehettem biztos benne, hogy nem-e tört még valami össze.




credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Allen x Joan / The Case of the Scared Boy
Allen x Joan / The Case of the Scared Boy EmptyPént. Ápr. 21 2023, 22:51

Allen & Joan
Senki nem szabta meg, hogy kötelezően a kávézóban kell töltenem az időmet, s több olyan vendéglátós ismerősöm is volt, akik jellemzően ráhagyták az üzletük vezetését egy-két megbízható emberükre, egyébként azzal töltötték az idejüket, hogy egyéb ügyes-bajos dolgot intéztek, ami az üzletükhöz kapcsolódott. Kétség sem fér hozzá, hogy nekem is voltak ilyen napjaim, amikor vagy csak egy fél órára sikerült beugranom a Cuphouse-ba, vagy egyáltalán ide sem értem. Sosem bántam, hogy nekem mindenki mással szemben másképp forog a Föld. Szó sem lehetett arról, hogy reggel kilenctől este ötig tartson csak a munkanapom, mint azoknak az embertársaimnak, akik egy kényelmes irodát választottak. Nem vitatom, hogy mások állása is lehet ugyanolyan stresszes, mint a rosszabb napokon az enyém - hiszen túlságosan szerelmes voltam a munkámba ahhoz, hogy másképp gondolkozzam róla. A kávézó nyitása után hosszú ideig nem is ismertem azt a fogalmat, hogy hétvége - a szó kétköznapi értelmében. Ha édesanyámat kérdezik, ő még manapság is biztosan azt mondaná, hogy túl sok időmet ölöm bele a munkámba és mellette más prioritásokat is fel kellene állítanom. Layla és én viszont ebből a szempontból pont megfelelően támogattuk egymást, minden értelemben. Mindketten elhivatottak vagyunk a kávézónk iránt, közösen alakítottuk ki azt az arculatot, amivel talán a későbbiekben terjeszkedni is szeretnénk és ugyanannyira tudtuk értékelni a kávézó által nyújtott élményt, amitől az egész hálás feladattá vált. Akik nekünk dolgoztak, jellemzően pozitív élményekről számoltak be és én magam is úgy éreztem, hogy a csapatunk igazán lelkes, pozitív emberekből áll, akik képesek feldobni a betérő vendégek napját, pusztán a kedvességükkel.
Ettől függetlenül nem vagyok abszolút idealista és legfőképpen naiv sem, tudom, hogy a hullámvölgyekre számítani kell, mert léteznek, hogy az életnek van egyfajta sajátos humora, amikor már épp úgy érezné az ember, hogy minden jól alakul és hogy minden helyzetből meg kell találni a kiutat. Mindezek tudatában tudtam, hogy bár az én szerepem napról napra változik a kávézóban - a tulajdonosi lét mellett ugyanis Laylával mindketten szerettünk beszállni a pult mögötti munkába is és nem nyelt el bennünket állandóan az emeleti iroda a papírmunka terhével. Mégis, legfőképpen krízismenedzsernek is számítottam itt, a négy falon belül.
A Cuphouse alap moraját lazán megtanultam kizárni, függetlenül attól, hogy az irodában, vagy a "terepen" voltam. Ma túlságosan magányosnak ítéltem az irodát, Layla jelenléte nélkül, de nem is akartam útban lenni a vendégeknek és a pincéreinknek sem, ezért az emeleten foglaltam helyet, ahonnan szemmel tudtam tartani mindent. Innen néztem végig, ahogyan az egyik képünk megadja magát és kis híján valakit eltalálva a földre esik. Az üveg csörömpölése és a keret törése egyébként sem voltak megszokott zajok itt nálunk, erre nem csak én, hanem a vendégek többsége is felkapta a fejét. Felpattantam a helyemről és sietősen a földszintre mentem, hogy közelebbről is meg tudjam ítélni a károkat, illetve azt, hogy baja esett-e valakinek.
- Joan, a kép...
- Igen, láttam. Takarítsátok fel kérlek. - Vetettem a mellettem álló pincér lányra egy biztató pillantást, majd az üvegszilánkok között egyensúlyozva igyekeztem eljutni a bejárathoz legközelebbi asztalhoz, egészen pontosan a baleset majdnem-áldozatához.
- Elnézést... - kedves hangon szólaltam meg, óvatosan guggoltam le mellé, hogy nagyjából egy magasságban legyen a fejünk. - Jól van? Nem esett baja? - Magam is láttam, ahogyan éppen kifelé tartott, de azt is, hogy szerencsére nem találta el a kép. Ettől függetlenül senki nem számít rá, hogy egy kávézóban kis híján ráesik egy műalkotás, ezért nem csodálkoztam volna, ha lesokkolódott volna kissé.
- Hívjunk esetleg mentőt, vagy szakembert? - Nem szerettem volna félvállról venni a dolgot, mert annak komoly következményei is lehettek volna. Több szempontból is. - Mit szólna hozzá, ha a baristáink készítenének valamit, ami mellett beszélgetünk egy kicsit? Szeretném kárpótolni a kellemetlenségért. - Egy biztos, a következő kiállítás alkalmával kétszer is át kell gondolnunk, hogy mit hová és hogyan rögzítünk, habár az is tény, hogy mióta feltörekvő művészeknek igyekszünk segíteni a kávézóban, sosem történt hasonló eset.

 628 szóban öltözék kredit
mind álarcot viselünk
Joan Liu
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Allen x Joan / The Case of the Scared Boy A5651c5911194548005c11bcdb18308dd8c8af7f
Allen x Joan / The Case of the Scared Boy 60977528114f0542aa7aad23d65e9c1c5935c759
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
I'm so stubborn, I know
Ask my mother, she knows 'Cause you can love me or hate me Nothing's gonna change me
★ lakhely ★ :
Brooklyn Heights
★ :
Allen x Joan / The Case of the Scared Boy 28f8a9c2712a3de821e0aa5ea75ca2fdb473bc01
★ foglalkozás ★ :
kávézó résztulajdonos ∸ cuphouse
★ play by ★ :
Ni Ni
★ hozzászólások száma ★ :
31
★ :
Allen x Joan / The Case of the Scared Boy 771986bd3bb18f51fad89cee5ae5c248bd127760

The sun has set and the room is dark My heart is cold and our conversation is hot, but why
If it doesn't make it better babe
TémanyitásRe: Allen x Joan / The Case of the Scared Boy
Allen x Joan / The Case of the Scared Boy EmptySzomb. Ápr. 22 2023, 18:04


Joan és Allen




Elsőnek nem nagyon foglalkoztam semmivel, csak saját védelmemmel, de egy idő után hallani véltem, hogy valaki beszél hozzám és kezdtem úgy érezni, hogy a veszély elhárult. De talán csak a látszat lehetett...
Nem esett bajom, a rémület nagyobb volt. Legalábbis a jelek szerint, hiszen sértetlenül megúsztam, csak lelkileg viselt meg. A hang irányába fordultam, futó, gyors pillantást vetve a kedves női arcra, de kerülve tekintetét. Fejem a fejével volt egy vonalban, de én inkább kezeit, vagy a padlót szemléltem, így neki csak tincseim jutottak látványnak.
Nem éreztem szükségét, hogy orvosi segítséget kapjak, de egy szusszanásnyi nyugalom jól esett. Bár aligha kárpótolta volna testi épségem károsodását, vagy mentális egészségemet egy csésze capuchino, vagy tea, de jelen helyzetben jól esett volna egy csésze zöld tea. Igaz, nem rég már ittam egyet, de ha már így felajánlották nekem, akkor elfogadtam egy csészével.
Tekintetem gyors pillantásra újra a nőre emeltem, noha úgysem tudtam volna olvasni testbeszédéből, pillantásaiból; azért a hangulatát igyekeztem megállapítani. Barátságos volt, bár a kávézója/teázója halálos veszélyeket rejtett.
Nehezen vettem rá magam, hogy kimásszak az asztal alól, csak akkor, amikor már egy párszor elhangzott, hogy valóban nem rejt már semmi kockázatot. Kezeimet lefújtam fertőtlenítővel és áttdörzsöltem őket, hogy tiszta, steril legyen ismét.
Nem tudtam mit szeretne beszélgetni, az esemény önmagáért beszélt, majdnem betörte a fejem egy kép. A kárpótlás tea csészéjét is lefújtam, majd eltettem zsebembe és belekortyoltam.
Gyors, kérdő pillantást vetettem Joanre és ismét le is vettem róla szemeim, nehogy fel kelljen vennem a szemkontaktust. Vártam, hogy megmondja mit szeretne, hol szeretne, miről beszélgessünk. Talán attól fél, hogy rossz hírét keltem a kávézónak, vagy ráküldök valami hivatalt? Nem tudhattam.




credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Allen x Joan / The Case of the Scared Boy
Allen x Joan / The Case of the Scared Boy EmptyHétf. Május 01 2023, 15:50

Allen & Joan
Hiába vagyok tisztában azzal, hogy mint ahogyan mi emberek is rengeteg hibával rendelkezünk, úgy semmi nem lehet igazán tökéletes a világban, mégis kellemetlen érzés fészkelte be magát a fejembe, amikor arra gondoltam, hogy nem sikerült valamit tökéletesen megoldani a kávézóban, ami valószínűleg nem szimplán a fél életemet teszi ki, hanem közelebb jár a teljes egészhez. Ha kell, hát nevezzenek munkamániásnak. Engem boldoggá tesz az, amit csinálok, épp ezért nem gondolom azt, hogy jelenleg bármi is hiányozna az életemből. Úgy hiszem nekünk nőknek jóval nehezebb dolgunk van, ha érvényesülni akarunk, legyen szó az élet bármely területéről. Kevésbé vesznek minket komolyan, nehezebb előre jutnunk, ha pedig mégis sikeresek vagyunk a karrierünkben, valaki nem felejti el megjegyezni, hogy milyen úton is jutottunk el odáig, ahol vagyunk. Holott az esetek nagy többségében kemény munka és sok hosszú, ébren töltött óra a siker titka. Nem fogok úgy csinálni, mintha mindenki szent és sérthetetlen lenne, mert míg én nem hoznék meg bizonyos döntéseket, más igenis megteszi. De ha a férfiakat felháborodhatnak, amiért egyetlen bunkó miatt a szakítás után képesek vagyunk megbélyegezni az összes férfit, akkor bizony mi nők is kikérhetjük magunknak a kéretlen kritikákat.
Van az életnek egy olyan aspektusa, amikor képes vagyok elengedni a fülem mellett bizonyos megjegyzéseket és véleményeket, mert tudom, hogy azok a kritikusok, akik esetleg ismeretlenül az én személyemet kritizálják, sokkal többet árulnak el ezzel magukról. Viszont ha a kávézót éri kritika, jellemzően sokkal érzékenyebben érint az egész. Márpedig nem igazán vinné jó hírét a cuphousenak a tény, hogy egy kép kis híján eltalált valakit - ami egyébként lehet puszta véletlen is. Balesetek mindenhol előfordulnak, épp ezért ha mindentől megrettennénk, gyakorlatilag sehol nem éreznénk magunkat biztonságban. Viszont a kezdeti sokkot nem érdemes azzal magyarázni, hogy ha nem itt, akkor máshol történik hasonló a fiatal férfival, épp ezért igyekeztem megnyugtatni legalább annyira, hogy ne tekintse csatatérnek a helyet és kimásszon az asztal alól.
- Elég ijesztő helyzet volt, elnézést. - Nem győztem elégszer mondani ezt. - Sosem fordult még elő velünk korábban, hogy egy darab ennyire szökni akarjon. - Talán a keret volt túl nehéz, vagy ez a darab egyike azon alkotásoknak, amelyek életre kelnek, mint az Éjszaka a múzeumban filmben.
A mosolyom viszonylag töretlen volt, de nem vittem túlzásba, elvégre hiába a szótlan fiatalember, a következő pillanatban akár le is ordíthatja a fejemet, a történtek miatt. - Még be sem mutatkoztam. Joan Liu. A kávézó részben az enyém. - Felé nyújtottam a kezemet, hogy ezzel is hivatalossá tegyem a bemutatkozásunkat, habár a korábbi kézfertőtlenítés alapján nem lehettem biztos benne, hogy benne lesz a mozdulatban.
- Esetleg fogaljunk helyet, mondjuk... - körbe pillantottam, hogy megtaláljam magunknak a legnyugodtabb - és a többi képtől eléggé távol lévő - asztalt. - Ott. Az én pulzusom is az egekben van, akkor képzelem, hogy az önével mi a helyzet. - Újra ott volt a szám sarkában az a mosolykezdemény, amitől sokkal kevésbé volt szigorú az arcom, mint alaphelyzetben lett volna. - A szüleim nekem mindig azt tanították, hogy idegesen nem szabad sehová elindulni. - Amit persze nem mindig lehet betartani, de ez a mostani pont egy ilyen alkalom volt. Azt már inkább nem említettem meg, hogy van aki abban hisz, hogy a baj nem jár egyedül és mi van, ha a kép leesése csak az első jel volt?

 537 szóban öltözék kredit
mind álarcot viselünk
Joan Liu
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Allen x Joan / The Case of the Scared Boy A5651c5911194548005c11bcdb18308dd8c8af7f
Allen x Joan / The Case of the Scared Boy 60977528114f0542aa7aad23d65e9c1c5935c759
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
I'm so stubborn, I know
Ask my mother, she knows 'Cause you can love me or hate me Nothing's gonna change me
★ lakhely ★ :
Brooklyn Heights
★ :
Allen x Joan / The Case of the Scared Boy 28f8a9c2712a3de821e0aa5ea75ca2fdb473bc01
★ foglalkozás ★ :
kávézó résztulajdonos ∸ cuphouse
★ play by ★ :
Ni Ni
★ hozzászólások száma ★ :
31
★ :
Allen x Joan / The Case of the Scared Boy 771986bd3bb18f51fad89cee5ae5c248bd127760

The sun has set and the room is dark My heart is cold and our conversation is hot, but why
If it doesn't make it better babe
TémanyitásRe: Allen x Joan / The Case of the Scared Boy
Allen x Joan / The Case of the Scared Boy EmptyHétf. Május 01 2023, 21:47


Joan és Allen



Ijesztő, hát persze. Nem véletlenül voltam az asztal alatt. A tény pedig, hogy ez volt az első ilyen eset... nos valahol megnyugtató lehetett, hiszen másoknak még ennyi bajuk sem eshetett, értve itt a lelki traumát, de más szempontból nézve másban szívesebben lettem volna első, mint ebben a helyzetben. Nem túl kellemes élmény egy festmény első kiszemelt áldozatának lenni.
-Valószínűleg a keret súlya túllépte az a maximális megengedett terhelést, amit még a rögzítő képes volt elviselni. Vagy a falban lévő szeg nem volt elég mélyre ütve és kilazult, kiesett. Alaposabban meg kellene nézni a képkeretet, hogy mi okozhatta a balesetet.
Már kinn voltam az asztal alól, kezeim pedig le voltak fertőtlenítve. Nem vettem fel a szemkontaktust, igyekeztem kerülni, hogy szemeibe kelljen néznem. Nem voltam rá képes, de ez nem személyes volt, ez a "betegségem" miatt volt.
-Allen Ford.-Mutatkoztam be visszafogott módon, de nem fogtam vele kezet. Ujjaim összefontam szegycsontom előtt, valamelyest még távolságot is tartottam tőle. Nem féltem tőle, vagy ilyesmi, kedves nő volt, de nem szerettem volna, ha érintkezek vele, netán belemászunk egymás személyes terébe.
Minden esetre meglepett, hogy magas pulzusra panaszkodik, szerintem rosszul érzi, vagy csak hazudik nekem.
-Nem hiszem. Szerintem az ön vérnyomása a normál értékek közelében lehet, tán picit narancs zóna felett egy minimálisan. Láthatóan nem szédül, nincs látászavara, nem panaszkodik erős fájdalmakra fej, tarkó és mellkas tájékon, nem vérzik az orra és nem látom jelét koncentrációs képességek zavarának, sem heveny izzadásnak, ha pedig annyira magas lenne, tán már oedémásodna is.-Mondtam neki egy pillanatra arcába nézve, de hamar félre is pillantottam.
-Azt hiszem én már túlléptem az ijedtség állapotán.-Jelentettem ki öltönyöm igazgatva, majd a kijelölt asztalhoz ültem vele. Lábaim keresztbe tettem, fejem a plafon felé emeltem, de továbbra is neki beszéltem. Egyik kezem ölembe ejtettem, másikkal a fejem fogtam.-De tényként állapíthatom meg, hogy picit még van bennem némi rossz érzés.
A maga szülei bizonyára nagyon bölcsek lehetnek, végtére is Kína a filozófia egyik őshazája a görögök mellett.
Ha valaki ideges, az elveszti a koncentrációs képességét és könnyen balesetek érhetik, mert mondjuk nem vesz észre egy piros lámpát a kijelölt gyalogátkelőhelynél és autó elé lép figyelmetlenségében. Hans Selye sokat tudna mesélni, Ő volt a 20. század egyik legkiemelkedőbb szakembere, aki a stresszt kutatta. 1936-ban vezette be az embereket a stressz hivatalos modern fogalmába és ő volt az első, aki a Nature folyóiratban elsőnek használta a "stressz" szót. Rengeteg érdekes kutatást osztott meg a The Stress of Life c. könyvében.
-Magyaráztam Joannek az érdekesebbnél érdekesebb információkat.-Egy teát elfogadok. Köszönöm szépen.-Pillantottam felé, majd el róla.


credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Allen x Joan / The Case of the Scared Boy
Allen x Joan / The Case of the Scared Boy Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Allen x Joan / The Case of the Scared Boy
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» I'm so scared ~ Gabe & Mir
»  I was scared to death. [Amelia & Anthony]
» Not the Miranda case
» Joan Liu
» Joan Liu

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: