New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 57 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 57 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kalilah Evans
tollából
Tegnap 23:43-kor
Richard Sullivan
tollából
Tegnap 22:37-kor
Shelley Lane
tollából
Tegnap 22:02-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:51-kor
Marcello Serra
tollából
Tegnap 21:40-kor
Alfonso Deluca
tollából
Tegnap 21:09-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Tegnap 20:32-kor
Maxim Wood
tollából
Tegnap 19:26-kor
Deborah Winchester
tollából
Tegnap 19:00-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Cale & Sol, avagy Circus életre halálra
TémanyitásCale & Sol, avagy Circus életre halálra
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra EmptyKedd Dec. 13 2022, 22:36
A Porondmester mai napját otthon töltötte. A New Jersey-Manhattan között húzódó kies kis területen, melyet a North 129 út egyik leágazásáról lehetett megközelíteni. A Cirkusz kihalt volt és elég eldugott, hiszen fenyvesek és dombok határolták.
Annak ellenére, hogy a hely kihalt volt, üzemen kívüli és elvileg papíron nem is létezett, elég jó állapotban volt, noha kissé hideglelős volt. A kivilágítás be volt kapcsolva, a popcorn és a vattacukor gép üzemelt, volt jégkása és turmix is, a jegykiadó automatában ugyan senki nem volt, de jegy az volt, sőt, a zene is szólt. Kellemes karneváli zene.
De sehol egy lélek.
Mr. Braxton a Cirkusz fő sátrában ült és sorsjegyeket kapart. Ki tudja mennyit vert el arra, hogy megvegye azt a sok-sok kaparóst annak reményében, hogy az ő markát fogja ütni a nagy zsé. A vörös-fehér csíkos sátrat enyhe esőzés verdeste. Ép csak szitált valamicskét.
A cilinderes férfi morcosan tépte szét a sorsjegyet és dobta sarokba.
-Áh! Haaahrr. Ez sem nyert.-A maradványtenger felé pillantott, majd arra a pár darabra, mely nyertes volt, noha milliárdos nem lett tőlük. Persze nem voltak anyagi gondjai, elég sok pénze volt, de többet akart és gyorsan akarta.
A rottweilerek felé pillantott savanyú ábrázattal. A kutyák mintha együtt éreztek volna gazdájával.
-Hát fiúk, ezekből nem fogunk új óriáskerekeket venni...-Emelte magasba a pár darab kaparóst, melyeken azért volt párszáz dolcsi.
A kedvenc epres-banános turmixa felé nyúlt, amikor hangokat hallott. Beszélgetést. Közelebb osont a sátor bejáratához, hogy jóbban hallja a beszélgetést.
Valakik éppen arról beszélgettek, hogy meg kell tudni kié a cirkusz és mennyiért lenne hajlandó megválni tőle, mert építési területet akarnak belőle csinálni. A Porondmesternek majd leszakadt az álla, amikor meghallotta a pofátlanságot. De sebaj, majd lebeszéli őket róla.
Visszament, megitta a turmixot, magához vette sétapálcáját és kiment. Addigra már csak egy fickó volt ott, a másik biztos elment. Valami szakállas figura maradt ott nézelődni.
-Azt a szentséges körhintát, egy vendég!-Kiáltott rá kicsattanó lelkesedéssel és "bájos" vigyorral a nagyban bámulászó férfira, aki talán pont őt kereste. Elvégre valakivel beszélni kellene neki a cirkuszról.
-Üzlet szagot érzek! Tudja megérzem az ilyet! 11 300 738 928 dollárért az öné a cirkusz.-Vágta ki mosolyogva a lehetetlenül nagy összeget.-Tudom-tudom, ez nagyon sok pénz, de ennek a helynek eszmei értéke van. Mint a Mount Rushmorenak.-Nevetett.
Figyelte a férfi reakcióját, majd megemelte cilinderét, mely alatt világosbarna-zöld hullámos tincsek voltak.
-Had mutatkozzam be önnek. A nevem Porondmester. Ez pedig itt a Határmenti Cirkusz! Jöjjön csak, jöjjön.-Elmarta és bekísérte a sátorba.-Meghívom egy turmixra, beszélgessünk üzletemberek módjára és árulja el mégis honnan jött az a féktelen baromság, hogy azt hiszik eladó a cirkusz, mert önök itt... kóklerkedni akarnak?-Kacagott.
Az asztal melletti turmix adagolóból nyert Solnak egy pohár turmixot és átnyújtotta. Saját magának is eresztett.
-Igyon csak. Lehet úgyis ez az utolsó, amit iszik.-Vigyorgott.-Akarom mondani egészségére.-Nevetett fel.-Még véletlenül se érezze magát veszélyben.-Elővette pisztolyát és ivott egy kortyot. A kutyák félelmetes vicsorral néztek a szakállas férfi felé. Mint akik menten szétmarcangolják.
-Még véletlenül se szeretném, ha kényelmetlenül érezné magát.-Kőrözött pisztolyával.-Tudja szeretném, ha kényelmesen otthonosan érezné magát.
Letette az üres poharat. Elővett egy pakli kártyát.
-Nos... hallgatom.-Az egyik kártyát ujjai közé vette, majd eldobta a férfi arca mellett. A kártya olyan éles volt, hogy beleállt a földbe.

Cale & Sol, avagy Circus életre halálra B976a5cc5fbd340df2ce9ac0057b5c877257394e
mind álarcot viselünk
Cale Braxton
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra YC1mK3b
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra D4694b26c0189fa489933c3a6f8fc09b
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra 5a5394a46d9bccca8326ca5ffec5a499
Gentlemen, let's broaden our minds!
♫ :
All hail the new king in town
Young and old, gather 'round
Black and white, red and green
The funkiest man you've ever seen
Tell you what his name is
Partyman, Partyman
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Tumblr_oqxf24jYUT1rp0vkjo1_500
★ idézet ★ :
Rules and regulations, no place in this nation
"Oh, I love purple!"
rock the party, I rock the house
I rock the whole world north, east and south
In the west, seventeen horns blowin'
Partyman, Partyman
"All hail the new king in town!"
★ foglalkozás ★ :
Sorozatgyilkos
★ play by ★ :
Jack Nicholson
★ hozzászólások száma ★ :
579
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Tumblr_oonwce8li91rp0vkjo1_500
TémanyitásRe: Cale & Sol, avagy Circus életre halálra
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra EmptyCsüt. Dec. 15 2022, 00:22

Braxton vs Pace
● ● There was madness in any direction, at any hour ● ●

- Dolgozol ma?
- Szabadnapos vagyok.
- Van kedved velem jönni?
- Szabadnapos vagyok - ismételtem meg, ha már Beau nem hallotta, mit mondtam.
- Pont jókor!
- Látom, nem igazán érdekel.
- Gyere le, kint várlak a kocsiban - és már bontotta is a vonalat. Két választásom volt: vagy megváratom őt, és ezzel megint kirobbantok egy vitát kettőnk közt, amit minden esetben nekem kellett elsimítanom, vagy pedig hagyom, hogy kihűljön szabadon az ebédem és dobhatom ki a kukába, ha hazaértem, mert akkor már felesleges lett volna behűtenem rendesen. Napok óta kívántam a kínait és ma végre volt annyi lélekjelenlétem, hogy rávegyem magam, magam miatt megyek ki az utcára és sétálok el a legközelebbi ázsiai étteremig. A következő tíz napot végigdolgozom. A műszakjaim legrövidebbike egy tíz órás nap lesz, amire úgy néz ki, hogy a legkevesebb esélyem volt felkészülni és annyira sem fáradt az öcsém, hogy megkérdezze, ténylegesen mivel tölteném a napomat. Tizenhárom perccel később az anyósülése felőli ajtót nyitottam ki, hogy becsúszva mellé bekössem magam.
- Lejjebb húzod a sapkád a fejeden? Olyan vagy, mint egy eltévedt manó Gulliver utazásaiból - jegyezte meg egyből, amire ha nem is mondtam semmit, a pillantásom elárulhatta, hogy nem kifejezetten örültem ezen köszöntésnek, mire felcsapta a kezeit a magasba, mintha megadná magát nekem. - Bocs, bocs. Így is nagy szívességet teszel nekem. Meg kellene néznem egy ingatlant, és ha azzal megvagyok, akkor a hivatalos helyrajzi számával meg is kezdhetjük az ügyintézést.
- Minek? Költözni szeretnél?
- A cégem terjeszkedik. Manhattanbe megyünk, legalább körbenézel - vigyorgott rám, mire hümmögve bólintottam. Nem mintha nem ott állnék naphosszat a dugóban a címek és a raktárak közt minden egyes nap. A kabát zsebeibe dugtam a kezeimet, kinyújtottam a lábamat, Beau pedig kisorolt a forgalomba a Teslával. Nem sajnáltam tőle, de az én prioritásaim messze az övéi alatt rekedtek meg és az ő luxusára én magam nem vágytam. A Manhattanbe vezető utat végigbeszélgettük, meghallgattam, hogy milyen fordulatok történtek az életében az elmúlt öt napban, milyen siker felé orientálódott és ismételten részét képezte a beszélgetéseinknek az, hogy ugyan, Sol, te többre vagy képes! Hát persze. Az autó motorja leállt, de Beau sem tervezte, hogy kiszáll és ez az érzés bennem is ott ragadt, amikor a leharcolt és felettébb furcsa tákolmányra siklott a pillantásom. Mint egykor szakmájában dolgozó építész elhúztam a számat.
- Nem ártana neki egy ledózerolás - maradt meg ennyiben az öcsém, hogy aztán az autóból kiszálljon végül és követtem a példáját. Osztottam a véleményét. Az efféle helyeken gyűltek össze a hajléktalanok és nem volt kedvem ma eggyel se összefutni. A lerombolást követően egy új központot húznának ide fel, ami fellendíthetné a befektetéseket is ezen a területen még inkább. Bólintottam, tiszta sor. A szellemjárta területre beérve a Beau által elképzelt beruházást osztotta meg velem, egészen addig, ameddig eszébe nem jutott, hogy a tabletjét nem hozta be, amire a terveket feljegyezhette volna és a terület alaprajzát velem meg akarta rajzoltatni. Felsóhajtottam. Sejtettem, hogy nem véletlenül kellettem neki és így akart rávenni arra, hogy megint forduljak a szakmám felé. Már épp szóltam volna, hogy képes vagyok megjegyezni, amikor megindult az autó felé, ezért körbefordultam, hogy megnézzem, milyen épületeket rejtett magában ez a terület. A hang hátulról hasított bele a csendbe, ezért irányba is fordultam a nem mindennapi látványt szemügyre véve. Az ajánlata bicskanyitogatóan irreális volt.
- Üdvözlöm - több, mint nyolc évig a rácsok mögött voltam és több, mint nyolc hónapja pedig azon kívül. Visszaszoktam már a társadalomba, legalábbis ami a boltba járást illette és volt némi fogalmam arról csomagszállítóként, hogy nagyjából mi mennyibe került. - A Rushmore hegyet lehet többen ismerik - jegyeztem csak meg ennyit, hiszen nem én voltam az üzletkötő. Vitatkozhattam volna azon, hogy egy titulus nem lehet valakinek a neve, engem sem mint Építészt ismerte meg a szakma, mégis bólintottam egyet a saját bemutatkozásra, de a magam részéről nem tettem meg. Leginkább azért, mert gyűlöltem, ha idegenek értek hozzám és ezt odabent sem néztem jó szemmel. Ott főleg nem. A Cirkusznak nevezett helyiségben körbenézve a vendéglátásra az ital kíséretében csak felsóhajtottam. - Köszönöm, de nem fogyasztok ilyesmit - az átvett turmixszal teli poharat lepakoltam az egyik egyenes felületre. Puritán életet éltem, bőven elég volt a kávé és a víz számomra, s ameddig a sátrat felmértem, hogy mekkora alapterületű lehetett, a férfi szavaira a figyelmem aztán rá irányult, a logikátlan javítására csak összevontam a szemöldökeimet. Akkor sem rezzentem össze, amikor a fegyvert előrántotta, mert volt benne részem. A fiamat kilenc évvel ezelőtt úgy lőtték le. Engem azzal fenyegetőzve tartóztattak le és a börtönőröknél is volt a gumiboton és sokkolón túl. Nem rázott meg az, hogy volt nála fegyver, mert az amerikai állampolgároknál az volt a furcsa, ha nem volt. A fegyvertartási engedély megengedte nekik ezt a kegyet.
Nem voltam már fiatal és ebben a pillanatban túlságosan is fáradtan kezeltem a helyzetet a kutyákkal, az őrült ötletekkel és fenyegetéssel, de nem terveztem az öcsém helyett üzletet kötni, hiszen csak ételfutár és csomagszállító voltam. Épp, hogy csak szólásra nyitottam volna a számat, amikor a kártyalap suhogva suhant el a bőröm mellett a levegőben, amire elkaptam a fejemet, csak és kizárólag reflexből. Mert ha feléd dobnak valamit, akkor elhajolsz. Nem úgy, mint Ross Joey egyenesétől a Jóbarátokban. Felsóhajtottam halkan, hátat fordítottam a férfinek, hogy a földbe álló kártyát kihúzzam, amit aztán az asztalra pakoltam neki, felé tolva a kártyalapot annak lapján.
- Ha nem akarna fenyegetőnek tűnni, akkor nem venné elő a fegyvert, nem akarná agresszorként feltüntetni önmagát. Azon túl, hogy itt vagyok, tettem bármit is, amivel azt jelezném, hogy szeretnék az életére törni és ezért akarja magát tőlem megvédeni azok után, hogy beengedett ide? - tettem fel a józan kérdéseimet, ha már hallgatni szeretett volna. - Nem hinném, hogy annyira fenyegető lennék, hogy ilyen reakciót váltanék ki bárkiből is - a szemeim a három megtermett ebre vándorolt, akik leképezései voltak a gazdájuk viselkedésének. - Én Solomon vagyok. Önnek mi a valódi neve? - kezdjük az alapoktól, és ha már ott jártunk, akkor az asztal melletti széket kihúzva leültem rá, jelezve, hogy nincs bennem ártó szándék. És kommunikációra is képes vagyok ma. Beau büszke lenne rám.

original coding belongs to this fallen character/user



So if you go ahead with this, if you open that door, you're walking through it alone, and all that loyalty, and all that trust will no longer exist for you. Nor your life.


mind álarcot viselünk
Solomon Pace
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Original
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Tumblr_inline_p075esgryK1qlt39u_250
★ kor ★ :
42
♫ :
Lazarus
★ családi állapot ★ :
he's the lone wolf
★ lakhely ★ :
Staten Island, Concord
★ idézet ★ :
You are not free the day you walk out of prison; you are free the day you walk out of ignorance.
★ play by ★ :
Travis Fimmel
★ hozzászólások száma ★ :
18
TémanyitásRe: Cale & Sol, avagy Circus életre halálra
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra EmptyCsüt. Dec. 15 2022, 13:00
-Nem az ismertség a lényeg, hanem, hogy kinek mennyit ér.-Vigyorgott.
Hiába volt a vendégszeretet, szomorúan konstatálta, hogy a fickó nem értékelte a turmixot, így csak szemeivel követte a félretolást.
Ennek sem érdemes kedveskedni.-Állapított meg gondolatban.
-Pedig finom. Na nem baj, majd megiszom én.-Magához húzta az ő poharát is.
Ahogy úgy tűnt hiába a pisztoly és a drámaian közel dobott éles kártya, a fickó meg sem rezzent. Lehervadt a vigyora, ajkai lefelé konyultak, majd morcos lett.
-Legalább rezzenj meg.-Morogta csalódottan, majd mégis elvigyorodott.-Egy kemény legény. Hát ez is ritka manapság.-Nevetett.
A pisztoly és a kártyák bekerültek a zsebekbe.
Az okoskodásra és felhozott érveire csak megforgatta szemeit.
-Blablabla. Mi maga, pszichológus? Ne kezdjen itt nekem érvelgetni és lélektanozni. Össz-vissz két bűne van a szememben. Az egyik, hogy idejött, a másik, hogy ki akarja tolni alólam a Cirkuszt. Ne higgye, hogy csak úgy ki fog innen sétálni a saját lábain.-Vigyorgott.-Cale Braxton. Ha ennyire tudni akarja.-Mutatkozott be mogorván.
A kutyák felé nézett, majd Solomon felé.
-Am...-Mutatott jobbról az első kutyára, majd sorba a bal szélsőig.-Lucifer, Mephisto és Belzebub.-Mutatta be a kutyákat. Bármilyen furán is hangzott, valóban így hívta a kutyáit.
Miután Solomon leült, a Porondmester átnyúlt az asztal felett, a férfi tarkója fölé nyúlt és egy jól irányzott erős rántással belecsapta a fejét az asztalba, majd ingerülten rárivallt.
-Ezt a feleselés miatt kapta!-Morogta. Noha lehet, nem is volt igazi feleselés, a kioktatást egész rosszul élte meg. Úgy érezte a fickó tiszteletlen vele.
Bájos mosollyal simogatta meg a fejét.
-Jaaaj szegénykém. Remélem nagyon fájt.-Viháncolt fel.-Balfácán.-Vigyorgott, akár egy lottónyertes.
Körbe nyalta ajkait, melyeken még őrződött az epres-banános turmix íze.
-Nem szeretem, ha okoskodnak nekem.-Morogta.
A férfi úgy váltogatta a kedves bárány mosolyát és stílusát egy elmebeteg flepnis temperamentumával, hogy azt öröm lett volna mozgó képkockákban megörőkíteni egy elmeorvos számára.
-Szóval. Mesélje el nekem nagyszabású terveiket, hogy miért is akarják az én gyönyörűséges otthonomat végig szántani dózerrel. Remélem nem parkolót akarnak ide építeni.-Legyintett.-Igazán érdekel honnan veszik a bátorságot rá, hogy egyáltalán gondolatban is megforduljon a fejükben ez a badarság.
Mégse hagyhatta szó nélkül, elvégre az otthonáról, főhadiszállásáról és raktáráról volt szó. Meg amúgyis. Ne akarjanak szemet vetni az ő területére.
-Van még egy kérdésem. Mondja, szokott pókerezni?-Kérdezte és elővett egy hagyományos, de dekoratív Piatnik franciakártya paklit.-Játszani szeretnék. Egyelőre még nincs tétje.
Választ meg sem várva kezdett el keverni és osztani.
Biztos volt benne, hogy tud. Negyvenes férfi volt, ismernie kellett a pókert.
-Sima ötlapos.
mind álarcot viselünk
Cale Braxton
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra YC1mK3b
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra D4694b26c0189fa489933c3a6f8fc09b
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra 5a5394a46d9bccca8326ca5ffec5a499
Gentlemen, let's broaden our minds!
♫ :
All hail the new king in town
Young and old, gather 'round
Black and white, red and green
The funkiest man you've ever seen
Tell you what his name is
Partyman, Partyman
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Tumblr_oqxf24jYUT1rp0vkjo1_500
★ idézet ★ :
Rules and regulations, no place in this nation
"Oh, I love purple!"
rock the party, I rock the house
I rock the whole world north, east and south
In the west, seventeen horns blowin'
Partyman, Partyman
"All hail the new king in town!"
★ foglalkozás ★ :
Sorozatgyilkos
★ play by ★ :
Jack Nicholson
★ hozzászólások száma ★ :
579
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Tumblr_oonwce8li91rp0vkjo1_500
TémanyitásRe: Cale & Sol, avagy Circus életre halálra
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra EmptyCsüt. Dec. 15 2022, 14:31

Braxton vs Pace
● ● There was madness in any direction, at any hour ● ●

Mondjuk azt, hogy teljesen más ritmusban dolgoztam már, mint a börtönéveim előtt. Már nem izgatott az, ha új klienssel akadt találkozóm, csak átadtam a csomagot - legyen az étel vagy az Amazonról rendelt papírdoboz - legtöbbször mosolytalanul. Nem vártam el jattot sem, mert nem véletlenül vállaltam két munkahelyet, de nem terveztem már saját házat, saját életet. Egyszerűen csak hagytam, hogy az élet megtörjön engem. Pontosabban minden a fiam halálával kezdődött, de a börtönben töltött időszak ébresztett rá, hogy az anyagiasság világa nem ér semmit sem, ha azt nem tudjuk megtölteni valódi értékekkel. Számomra a családom látogatása volt fontos, nem pedig az, hogy odabent építsem ki azokat a kapcsolati szálaimat, amit aztán a majdani szabadulásom után nem lennék képes levetkőzni. Tartozni pedig senkinek sem vágytam.
Beau viszont nem akarta megérteni, hogy már nem ugyanaz az ember voltam, nem ugyanazokkal a problémákkal és ez számos konfrontációt szült kettőnk között, amit rendszerint nekem kellett elsimítani vagy legalábbis tenni azért, hogy ne idegesítse fel magát feleslegesen. Megértettem a motivációját: szerette volna, ha ugyanúgy élvezem az életet, ugyanúgy két marokkal merek bele és habzsolom azt, de azok az idők lejártak. Megöregedtem. Nem feltétlenül testileg, hanem elegem volt a felesleges játszmákból, a mások kihasználásából. Az öcsém kimondatlan terve akkor körvonalazódott bennem, amikor magamra maradtam, ugyan nem sokáig. A kényszerített beinvitálást megtűrtem, de az érintésekkel hadilábon álltam. Odabent viszont nem az fogadott, amire gondolhattam volna első körben. A vendégszeretetet felváltotta a fenyegetőzés és az elhamarkodott szavak tömkelege. S ha nem olyan életem lett volna, amilyen, ha nem fogtam volna már a kezembe fegyvert, ha nem a rácsok és a börtön falai között töltöttem volna az elmúlt nyolc évemet, valóban meglephetett volna ez a fajta erőszakosság.
Nem siettem sehova. Nem voltam ingerült ember. A szavaimmal is ezt akartam alátámasztani, ezért is kérdeztem rá az indokaira, hogy mit miért tett igazából. Én a magam részéről ok nélkül senki életére nem törtem. Azzal sem. Az önbíráskodásomnak kilenc éve nagy árat fizettem, bevallom. Mégis megnyugodtam, ahogy a férfi eltette a fegyvert, és csak azután foglaltam helyet, hogy jelezzem is, nem ártó szándékkal voltam jelen.
- Valamit nagyon félrehallott, Mr. Braxton. Semmi szándékom, vágyam megvenni az ön ingatlanját. Őszintén szólva ma csak szabadnapos akartam lenni - tudva, hogy a következő tíz napban nem lesz időm és energiám a pár órás alvásidőnél többre, magamra pedig pláne. A kutyák bemutatására biccentettem. Jobban hangzott mindegyik, mintha a Disney hercegnőinek nevezte volna őket, mint egyes félresikerült nagyon vérmes csivavák gazdái a Gyilkos megnevezéssel. - Szereti az irodalmat tán? - mégis a szemeim követték a kutyák gazdájának mozdulatait, ahogy felém igyekezett nyúlni. Ha korábban kedveltem is a női érintéseket magamon, a börtönévekben aligha mondható el, hogy bárki felém igyekvő mozdulataira vágytam volna, ezért is álltam fel azonnal és léptem három lépésnyi távolságra a kalapos fazontól. Mozdulataim gyorsak voltak és addig távol is tartottam magam, ameddig vissza nem ereszkedett a saját székére. A széket némileg hátrébb vontam az asztaltól, hogy a kellő távolságot megtartva közöttünk csak akkor üljek le, amikor úgy éreztem, ő is nyugton marad és nem támad kedve felém nyúlni indokolatlanul. A távolodásom miatt nem történt meg a fejem és az asztal közötti fájdalmas randevú. Ahogy Cale megszólalt az ingatlannal kapcsolatban, úgy néztem el a kutyák felé, akik a gazdájuk nyugodtabb szavaival egy síkon mozogtak.
- Mint mondtam már, nekem semmi közöm nem lenne ehhez a tranzakcióhoz, ha egyáltalán összejönne.  Ha a mostani trendet nézzük, valószínűleg egy olyan komplexumban gondolkodna a beruházó, ahol a lehető legkisebb ökológiai lábnyomot hagynák és igyekeznének a lehető legkisebb zajszennyezéssel is kialakítani az épületeket - amikor éppen nem dolgoztam és amikor éppen tényleg szabadnapos lehettem, szerettem a dokumentumfilmekkel csitítani az elmém. Nem mintha ezekkel előtte nem lettem volna tisztában, de a GVRC falain belül nem foglalkoztam építészettel. A lapok keverését végignézve figyeltem, ahogy a kártyát leosztotta elém, de nem nyúltam értük, csak újfent a zsebembe süllyesztettem a kezeimet, a lábaimat bokánál keresztezve magam alá húztam.
- Nem igazán foglalkoztat a szerencsejáték. Ha már franciakártya, akkor a römiben sokkal nagyobb kihívást látok, még ha az nem is pénzben mérhető a nyereséget követően - néztem Mr. Braxton szemeibe, a hanghordozásom nyugodt volt és megfontolt. - Tudom, hogy mit jelent tétben játszani és tanultam az egykori hibámból, ezek miatt sem szeretnék olyanba fogni, amely kétes ügyleteket eredményezhetnek. Sajnálom - sóhajtottam fel, így inkább felálltam, hogy a három kutya irányába lépjek el. A kabátom cipzárját lejjebb húzva a belső zsebemből előszedtem egy zacskót, amelyben szárított marhahús volt. Mostanában rákaptam a beef jerkyre. Tisztes távolságban leguggoltam a kutyáktól és egy szárított húst feléjük dobtam, le a földre, hogy hadd szagolják meg azt. Még kettő húsdarabot dobtam eléjük, hogy ne marakodjanak, ha kellett nekik a hús, de ha nem, akkor a csomagot visszabújtatva a zsebembe álltam fel, hogy körbenézzek a belső téren. Ha mégis felfalták azt, akkor a teljes csomag tartalmát kiszórtam eléjük, amennyiben Mr. Braxton sem ellenkezett a tettem ellen.
- Miért él egy ilyen környezetben, elszigetelten másoktól? - tettem fel az első kérdésem, ami talán megmagyarázná, miért is ragaszkodik ennyire ehhez a.. nem modern otthonhoz.



original coding belongs to this fallen character/user



So if you go ahead with this, if you open that door, you're walking through it alone, and all that loyalty, and all that trust will no longer exist for you. Nor your life.


mind álarcot viselünk
Solomon Pace
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Original
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Tumblr_inline_p075esgryK1qlt39u_250
★ kor ★ :
42
♫ :
Lazarus
★ családi állapot ★ :
he's the lone wolf
★ lakhely ★ :
Staten Island, Concord
★ idézet ★ :
You are not free the day you walk out of prison; you are free the day you walk out of ignorance.
★ play by ★ :
Travis Fimmel
★ hozzászólások száma ★ :
18
TémanyitásRe: Cale & Sol, avagy Circus életre halálra
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra EmptyCsüt. Dec. 15 2022, 15:25
-Bla-bla-bla, nem megvenni, blabla szabadnap. Igen, persze, én meg Dicaprionak akartam magam műtetni, csak nem jött el az orvos.-Nevetett.
A kutyák felé pillantott.
-Szeretem, igen, de a neveiknek semmi közük az irodalomhoz. És ha arra gondolna, nem a Faust inspirált.
Ő azért itta közben a tumixokat, amit a férfi oly meggondolatlanul utasított el.
Figyelmesen hallgatta Solomon monológját az építkezés kapcsán, de nem sokat értett belőle.
-Tudja mit juttat maga eszembe? Valami dörzsölt eladót, aki egy ócska mobilt lefest valami nagymenő modern Iphone szintre, csakhogy megvegye valaki idióta. Magából remek marketinges lenne.-Vigyorgott és nagyban a magának kiosztott lapokat nézegette, hogy mit tud belőle kihozni. Természetesen profi bűvész volt, így nem meglepő módon a lapjai között két lap kivételével pikk royal flush alapanyagok voltak. A Pikk királyt és a Pikk ászt az első csere ideje alatt akarta volna magához venni, de úgy tűnt a pasas nem vevő a játékra.
-Se turmix, se poker. Mondja, van magának lelke?-Kérdezte már-már megtört ember módjára, pedig a legkevésbé sem érdekelte, hogy Solomon mit akar és mit nem, ahogy a fecsegése is hidegen hagyta. Nem is sokat értett meg belőle.
Miközben lábával dobolt, cserélt kettőt lapot.
-Mégis milyen kétes ügy jön egy party pokerből? Hallja maga miket beszél? És még rám mondják, hogy őrült vagyok.-Nevetett.
Terítette a lapokat.
-HAHA! Royal Flush! Nyertem.-Vigyorgott rá, de a pasi inkább a kutyákhoz ment. Utána fordult és rámordult.-Hé Al Pacino! Az előbb neked beszéltem!-Morogta dühös ábrázattal.
A kutyák elsőnek nem akarták elfogadni, de Braxton csettintésére elkezdtek enni.
-Abszolút egy modortalan ipse vagy.
A kérdésre értetlenül nézett.
-Elszigetelten? Ugyan már. Nem vagyok én elszigetelve. Be szoktam menni a városba és olykor ide tévednek mások is. Maga is ide tévedt, meg a haverja is, aki már minden bizonnyal lelécelt, mielőtt turmixszal kínáltam volna. De néha meghívok magamhoz másokat is.
Meghívás kapcsán az emberrablásra akart utalni.
-Nem szeretném, ha a rendőrök, vagy az ellenségeim olyan könnyen megtalálnának. Hivatalosan nem létezik ez a cirkusz, így, ha valaki ide is jönne... élve nem megy el. Tudod... te is meg fogsz halni. Bezony.-Közölte lazán.-Nem engedhetem meg, hogy úgy távozz innen, hogy itt találtál engem. De az sem jó előjel, hogy rátaláltál erre a cirkuszra. Kénytelen leszek téged is megölni. De ne izgulj, nem fog kárba veszni a tested. Legalább nem kell tápot vennem a kis örödgeimnek.-Nevetett.-Megöllek, feldarabollak, a húsodat megsütöm és a kutyáknak adom, a csontjaiddal meg ellesznek egy ideig.-Vállat vont nagy vidám mosoly kíséretében.

Cale & Sol, avagy Circus életre halálra C4cb2c40f361940c4c3caffa96778f4788daad25
mind álarcot viselünk
Cale Braxton
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra YC1mK3b
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra D4694b26c0189fa489933c3a6f8fc09b
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra 5a5394a46d9bccca8326ca5ffec5a499
Gentlemen, let's broaden our minds!
♫ :
All hail the new king in town
Young and old, gather 'round
Black and white, red and green
The funkiest man you've ever seen
Tell you what his name is
Partyman, Partyman
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Tumblr_oqxf24jYUT1rp0vkjo1_500
★ idézet ★ :
Rules and regulations, no place in this nation
"Oh, I love purple!"
rock the party, I rock the house
I rock the whole world north, east and south
In the west, seventeen horns blowin'
Partyman, Partyman
"All hail the new king in town!"
★ foglalkozás ★ :
Sorozatgyilkos
★ play by ★ :
Jack Nicholson
★ hozzászólások száma ★ :
579
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Tumblr_oonwce8li91rp0vkjo1_500
TémanyitásRe: Cale & Sol, avagy Circus életre halálra
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra EmptyHétf. Dec. 19 2022, 23:49

Braxton vs Pace
● ● There was madness in any direction, at any hour ● ●

Az öcsém törte magát azért, hogy beilleszkedjek ismét a társadalomba, és ha előtte az emberek közt éltem, mindennapos volt a kontaktok ápolása és azok kiépítése, mostanra már teljesen másmilyennek vallottam magam. Kimondania sem kellett neki, hogy tudjam, a statisztikai adatokat órákon keresztül bújta és attól rettegett, hogy újra a rácsok mögé kerülök, mert ne hazudjunk, a lesittelt emberek több, mint a harmada visszaesővé vált az Államokban. Jelen pillanatomban úgy éreztem, hogy ez velem soha nem fordulhat elő a jövőben és egyetlen nyomós indokom volt erre. Egyetlen egy, méghozzá az, hogy nem volt több gyerekem, akit elvehettek volna tőlem.
Annak ellenére, hogy igyekeztem normális hangnemet megütni és szocializáció részesévé válni, nehezebb dolgom volt jelenleg, mint azt gondoltam volna. Hiába beszéltem és adtam meg a választ arra, amit kérdeztek tőlem, úgy tűnt, hogy a válaszommal viszont abszolút üres fülekre találtam. Értettem ennek a folyamatát, a magam részéről nem igazán igyekeztem törni magam, hogy a következő alkalmakkor is véleményt nyilvánítsak és talán nem is a mit, hanem a hogyan minősége rontott a hangulatomon. Nem voltam érzékeny, inkább csak elfogadó. Ezért is bólintottam az elhangzottakra, a gunyoros megjegyzésekre és arra, hogy a három kutya neve nem az elhíresült műből való. Érdekelt, mégsem gondoltam úgy, hogy ne mondaná el a férfi, ha meg akarná osztani a dolgokat, legalább ennyit, s inkább váltottam az újabb válaszadásra.
- Nem hiszem, hogy sikerem lenne azon a területen pedig - mert az, hogy mást valamire rávegyek, túlságosan direktnek hatott, művinek. Inkább a közös megegyezést kedveltem, mert ha valamire rákényszerítettek engem, akkor sarokba szorítottnak éreztem magam. Ha Jaime a börtönben nem akart volna magának mindent, akkor nem törtem volna csontját. Akkor végül nem kellett volna valakinek a ribancává válnia és nem akart volna túl későn, túlságosan későn tőlem segítséget kérni. Sokszor nem is gondolnánk, hogy a jövőre mekkora hatással vannak a kimondott és nem kimondott szavaink is. Ahogy talán a tettek is éppúgy ebbe a körbe tartoztak. Végignéztem, ahogy a szavaim ellenére Mr. Braxton mégis a kártyával foglalkozott, leginkább csak önmaga szórakoztatására, s ebben nem is terveztem őt meggátolni, hagytam, hogy azt tegye, ami neki tetszett, elvégre az ő otthonába tettem be a lábam és nem fordítva. A tisztelet mindenkinek kijárt egészen addig, ameddig azt el nem játszották. Noha a kártyában ő nyert, a magam részéről nem volt verseny, nem volt tét, hiszen nem éltem a szerencsejáték egyetlen formájával sem, s minthogy kevésbé is érdekelt ezen világ, inkább felálltam, hogy megnézzem magamnak a kutyákat, akik most mintha nyugodtabbak lettek volna. Legalábbis nem láttam rajtuk, hogy le akarnák nyúzni a bőröm, talán ezért is bátorodtam fel, de csak addig húztam azt a bizonyos mézesmadzagot, ameddig a gazdájuk engedett engem. Az üressé váló zacskót visszacsúsztattam az etetés után a kabátom zsebébe, csak hogy a szavaimat követően megint valahogy eljussunk egy erőszakosabb kép leírásához. Összevontam a szemöldökeim, miközben a férfit figyeltem. A szavak aligha hordoztak magukban józanságot, ezért is néztem meg az utat kifelé. Közelebb voltam a kijárathoz, mint a férfi, de egy valamit megtanultam: a hátamat soha nem mutatom annak, aki épp most fenyegetett meg. Ráadásul a szóban forgó kutyák sem holmi Yorkiek voltak, akiket csak lazán átléphettem.
- Mindenki meghal egyszer, Cale, vagy így, vagy úgy - vontam meg a vállamat, még nem mozdulva meg. Inkább csak a kivárásra akartam játszani. - Minden egyes épületnek és területnek van helyrajzi száma, amit központilag látnak, leginkább a földhivatali nyilvántartásokban, úgyhogy ha hivatalosan nem is lakhatna itt, mégis megteszi és ezt az otthonnak tekinti - egyeztem bele ebbe a gondolatmenetbe, hiszen Mr. Braxton is így vallott. Azonban egy ekkora metropoliszban azt állítani, hogy egy nem létező helyen voltam, aligha volt jogos. - Miért akarná a halálom? Azon kívül, hogy Ön volt az, aki beinvitált ide, semmit sem tettem. Azt pedig elhiheti, hogy a rendőrséget én magam is szeretném elkerülni a jövőben - nem volt értelme kiborulnom. Úgy tűnt, hogy kettőnk közül én voltam az, aki nyugodtabb volt és ezt nem is akartam volna megfordítani. Én tudtam magamról, hogy mit tennék meg azért, hogy életben tartsam magam, bármi áron. És pontosan ezért is tudtam, hogy nem akarok odajutni, hogy ezt be is bizonyítsam.
- Önt fenyegették már meg ugyanilyen szavakkal? - tettem fel a kérdésem, mert érdekelt. - Ha az Ön életére akarnának törni, mit tenne meg azért, hogy megakadályozza a fenyegetést? - tisztes távolságban voltam a férfitől és ezen nem is kívántam változtatni. Egyébként is gyűlöltem, ha idegenek furakodtak a közelembe.
- Szokott tévét nézni? - még egy kérdés, miközben a szemeim a berendezést nézték meg, inkább alaposan, mintsem csak futólag.

original coding belongs to this fallen character/user



So if you go ahead with this, if you open that door, you're walking through it alone, and all that loyalty, and all that trust will no longer exist for you. Nor your life.


mind álarcot viselünk
Solomon Pace
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Original
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Tumblr_inline_p075esgryK1qlt39u_250
★ kor ★ :
42
♫ :
Lazarus
★ családi állapot ★ :
he's the lone wolf
★ lakhely ★ :
Staten Island, Concord
★ idézet ★ :
You are not free the day you walk out of prison; you are free the day you walk out of ignorance.
★ play by ★ :
Travis Fimmel
★ hozzászólások száma ★ :
18
TémanyitásRe: Cale & Sol, avagy Circus életre halálra
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra EmptyKedd Dec. 20 2022, 08:58


Solomon & Braxton
Az őrültek a legboldogabbak (...), mert megszabadulnak önmaguktól és a környezet szabta törvényektől egyaránt.

-Azért ez a nevük, mert hárman vannak és ölésre vannak képezve. Cerberust ismeri, ugye? A három fejű kutya, aki az alvilágot őrizte. A három kutya őt jelképezi, a Sátán utáni elnevezés pedig a túlvilágot és a túlvilágra való átjutást jelképezik. Ők bármikor tudnak valakinek útlevelet biztosítani a Pokolba. Hisz maga se a mennybe jut, ugye? Márha létezik valami ilyesmi a halál után.
Miután a kutya témát letudták és Solomon is befejezte az etetést, Mr. Braxton felvázolt egy lehetséges jövőképet. Természetesen a férfi máris a kivezető utat kereste, ám a Porondmester jól tudta, hogy úgyse próbál meg csak úgy megszökni. Bizonyára Solomon is tisztában volt vele, hogy a kutyákat nem fogja tudni lefutni, a kilőtt golyót pedig még annyira sem, így inkább ő is amellett volt, hogy beszélgessenek tovább.
-Gyönyörű életigazság!-Tapsolta meg és egy Shakespeare idézet jutott eszébe.-"Nos rajta, vedd le bölcsességed szájkosarát."
Az építészeti, helyrajzi rizsára oda se figyelt, inkább a turmixokat itta, vagy a kutyáit simogatta és csak akkor kezdett el újra érdemben figyelni, amikor a miértre kereste a választ.
-Pont azért, mert idejött. Aki ide jön, nem sűrűn marad élve.-Vigyorgott.-Nem szeretem, ha úgy mennek el innen emberek, hogy beszélnek a cirkuszomról és rólam.
Arra természetesen nem reagált, hogy a férfi szeretné elkerülni a rendőrséget, de elraktározta magában az információt. Később még jól jöhet. Sőt. Biztos.
Solomon a gondolatmenetet tovább vive egy remek kérdést tett fel.
-Oh, persze, sokszor. De már nem élnek.-Nevetett fel jóízűen.-Természetesen megölöm őket. Mint Garfield egy pókot egy összetekert újsággal.-Mutatta meg a képregényfigura mozdulatát.-Placcs. Megvannak a módszereim.-Felelte, de nem akarta ecsetelni. A sétapálcába rejtett sokkoló, a kesztyűibe rejtett tűvető, "gázspray", a kalapba rejtett mérgesgázkieresztő, a már látott pisztoly és éles kártyák és még sok más. Ráadásul az évek során ő maga is alaposan kiképezte magát.
Nyugodt volt ő is, sőt, gyanúsan nyugodt és gondtalan. Pont azért, mert jól tudta, a férfit igen hamar ártalmatlanná tudja tenni, ha akarja. Ez itt az ő birodalma, Solomonnal szemben előnyt élvez. Természetesen látta rajta, hogy ellenfele sem ártatlan tizenhét éves, de ez nem izgatta túlzottan.
Ahogy Solomon a szemeivel a berendezést kezdte nézegetni, minden bizonnyal tévé után, Cale is szertepillantott.
Volt egy régi típusú kisebb tévé.
-Ritkán.-Mondta a választ.
A tévén túl volt egy turmixadagoló gép, egy nagy asztal, két kényelmes szék, egy fotel, egy popcorn gép, egy jósbábú, egy kis hűtő és még pár "kacat" és bűvészkellék. A turmixgép és a popcorn gép a cirkusz többi részén is megtalálható volt.
A Showman felállt, majd a sátor másik kijárata felé lépett. Azzal szembe, amerről bejöttek.
-Jöjjön. Nézzünk szét.-Mondta és kitárta a sátorponyvát.
Természetesen elvárta, hogy Solomon menjen előre, de azt követően már egymás mellett lépkedtek, hiszen úgy volt igazságos. Nem mintha félt volna maga mögé engedni, de nem szerette volna, ha nem tudja őt szemmel tartani.
Hullámvasút ugyan nem volt, de volt óriáskerék, körhinta, célbadobó és horgászjátékok, dodzsem, bűvészshow, kisebb sátrak, stb.
Egy elektromos szekrényhez lépett, majd lenyomta a kart, amitől fény és zene aktiválódott a cirkuszban. Az áramot természetesen lopta, de ezt nem kötötte senki orrára.
-Ladies and Gentlemans! A Braxton Circus!-Kiáltott nagy színpadiassággal.-Kedves uram! Ha bármit ki akarna próbálni, csak rajta!-Fellépett a bűvészszínpadra és egy ládára mutatott.-Mit szólna, ha részt venne egy előadásba? A közönségnek biztos tetszene.-Mosolygott, de a közönségük minden bizonnyal a cirkusz berendezése volt.-Feküdjön bele ebbe a ládába, én pedig ketté fűrészelem.-Emelte fel a fűrészt, amin rég megszáradt vér is volt.
Megjátszott kínos mosollyal nézett a fűrészre.
-Izé... ez csak rozsda.-Kuncogott.
Előre sétált, a színpad széléhez közel megállt, majd, mint valami nemzeti hős, nagy átéléssel, a fűrésszel a kezében olyan színpadiassággal mondta szavait, mintha valóban egy színdarab szereplője lenne. Mellé még alaposan gesztikulált is. Talán túlgesztikulálta.
- "Adja tarka mezt, hát, s hadd beszéljek kedvem
Szerint, s én megtisztítom át meg át
E mételyzett világnak undok testét,
Ha gyógyszerem` türelmesen szedi."


credit • megjegyzés • szószám




Cale



Braxton

mind álarcot viselünk
Cale Braxton
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra YC1mK3b
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra D4694b26c0189fa489933c3a6f8fc09b
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra 5a5394a46d9bccca8326ca5ffec5a499
Gentlemen, let's broaden our minds!
♫ :
All hail the new king in town
Young and old, gather 'round
Black and white, red and green
The funkiest man you've ever seen
Tell you what his name is
Partyman, Partyman
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Tumblr_oqxf24jYUT1rp0vkjo1_500
★ idézet ★ :
Rules and regulations, no place in this nation
"Oh, I love purple!"
rock the party, I rock the house
I rock the whole world north, east and south
In the west, seventeen horns blowin'
Partyman, Partyman
"All hail the new king in town!"
★ foglalkozás ★ :
Sorozatgyilkos
★ play by ★ :
Jack Nicholson
★ hozzászólások száma ★ :
579
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Tumblr_oonwce8li91rp0vkjo1_500
TémanyitásRe: Cale & Sol, avagy Circus életre halálra
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra EmptySzomb. Dec. 31 2022, 15:17

Braxton vs Pace
● ● There was madness in any direction, at any hour ● ●

Sosem voltam hívő és anyámék sem erőltették a vallások jelenlétét a nevelésem során. Hittem a tudományokban, a logikában, hogy mindenki képes a változásra és az is meggyőzősédem volt, hogy mindenki képes vadállattá válni, ha a körülmények megkövetelik azt.  A kutyákat illető hosszabb kifejtés alatt a férfi arcát figyeltem, hogy mindez a mögöttes tartalom mennyire egyeztethető össze azzal, hogy néha teljesen irreális dolgokba kezd bele fennhangon, csak hogy megrettentsen, csak hogy ráijesszen másokra. Nem tudtam, mennyire tudatos ez a kétfajta viselkedés és reakció a részéről, de mivel semmi közöm nem volt a pszichológiához hivatalos úton - csak a magam szórakoztatására - így inkább elvetettem az előttem álló analizálását. Talán jobb is nem mélyebbre ásni a lelkivilágokban.
A kérdésemre adott válaszra sóhajtással reagáltam. Vissza-visszatértem ugyanoda és nem akartam megfogalmazni vagy kimondani mégsem azokat a gondolatokat, mik megfogalmazódtak bennem Cale Braxtont illetően. Ha kellett, huzamosabb ideig a csendet kedveltem magam körül és idejét sem tudom, mikor beszéltem feleslegesen, csak hogy magamat igazoljam mások előtt. Nem volt értelme.
- Miből gondolja, hogy mindenki önről beszélne? Vannak fontosabb problémák is a mai társadalomban és életvitelünkben, mint az egyének - rajtunk kívül még több milliárd ember élt a Földön, így nem gondolnám, hogy ennyire fontosak lennénk másoknak. Azt illetően, hogy esetleg az FBI által körözött bűnözők listáján rajta lehet-e azok után, amiket magáról vallott be nekem, úgy hiszem, annyit nem ért ez a nap, hogy rávegyem magam, megér egy böngészőbe beírt keresést. Minden valószínűséggel a mai nap után inkább a múltban is akarnám hagyni a mai napot, ha már meg nem történtté nem tehettem. A következő kérdésre kapott választ meghallva az orrnyergemre csúsztatott ujjakkal mereven bámultam a földet. Braxton kétségkívül agresszor volt, aki feleslegesen is hajszolta a verbális brutalitást és volt egy sejtésem, hogy mindezt elszenvedték páran fizikai síkon is. Azt hiszem, hogy sokadjára is beigazolódik, hogy az igazságszolgáltatás a mai napig nem működik jól és rendesen, de mint az egykor elszenvedő fél, egy szavam nem lehet. Mondhatnám, hogy több, mint nyolc évet elvettek tőlem, de nem tudtam megőrizni a józanságom egyetlen pillanatban. Ez okozta akkor a vesztem. Sosem tagadtam. Akkor rájöttem, hogy Hammurappival egy olyan lavina indult el, ami a felbőszült hozzátartozók fegyvere volt. Csak nem mindegy, hogy kinek a kezébe került az a bizonyos fegyver.
Ha meg is próbáltam a beszélgetés fonalát elterelni, nem sikerült, helyette engedtem a másik férfi akaratának és ellépve mellette indultam meg, de ahogy a sátrat hátrahagytuk a szabad ég alá érve, zsebre dugtam a kezeimet akkor, amikor ellépett mellőlem, csak hogy beindítsa a megmaradt, rozogának ható, aligha hivatalosan karban tartott gépek elé. Kisebb terpeszben hunyorítottam a felvillanó fényekbe burkolt berendezések felé, aztán pedig felpillantottam az égre, mialatt szónokolt. Amint magamra maradtam, Cale pedig a színpad felé igyekezett, körülnéztem ismét, és csak úgy lazán kiroppantva a nyakamat néztem el a cirkuszi ember felé, aki nagyobb átéléssel igyekezett bevonni az őrületébe, mint amire én vágytam.
- Miért szeret ennyire játszani mások életével és önbíráskodni? - érdeklődtem tőle, de csak annyira mentem közelebb hozzá, hogy hallja a hangom. Még így is jókora távolság maradt a színpad és köztem. - Nem tudom, hogy mennyi jogom van feltenni a következő kérdésem és ha nem akar válaszolni rá, akkor nem kell. Csak nem értem a motivációját. Miért akar minden áron életeket elvenni? Nem lenne jobb, ha mindenki a maga dolgára menne? Miért akar mégis kapcsolatba kerülni mindenkivel? - eszem ágában sem volt a színpadra lépni. Utoljára gyerekként voltam cirkuszban de ott is a tényleges artisták és állatok világa varázsolt el, nem pedig az az ember, aki a szavaival igyekezett szórakoztatni. Sosem nevettem a monológjukon. Mióta az USA területén éltem, volt részem a július negyedikei ünnepnapon részt venni nem egyszer, de mindig is túlzónak tartottam ezt a fajta ünneplést. Kérkedés nélkül, visszafogottan is lehetett emlékezni.
original coding belongs to this fallen character/user



So if you go ahead with this, if you open that door, you're walking through it alone, and all that loyalty, and all that trust will no longer exist for you. Nor your life.


mind álarcot viselünk
Solomon Pace
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Original
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Tumblr_inline_p075esgryK1qlt39u_250
★ kor ★ :
42
♫ :
Lazarus
★ családi állapot ★ :
he's the lone wolf
★ lakhely ★ :
Staten Island, Concord
★ idézet ★ :
You are not free the day you walk out of prison; you are free the day you walk out of ignorance.
★ play by ★ :
Travis Fimmel
★ hozzászólások száma ★ :
18
TémanyitásRe: Cale & Sol, avagy Circus életre halálra
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra EmptySzomb. Dec. 31 2022, 16:17


Solomon & Braxton
Az őrültek a legboldogabbak (...), mert megszabadulnak önmaguktól és a környezet szabta törvényektől egyaránt.

Solomon lassan ugyan, sokat kellett rá várni, de feltette végre a tökéletes kérdéseket. A miérteket.
A fűrészt félre tette, arca talán valamicskét megkomolyodott, de még mindig nem lehetett volna azt mondani, hogy vérkomoly lett. Előrébb lépett néhányat, majd a ládának támaszkodott, amibe a kettéfűrészelni vágyott személyeket fekteti.
-Ugyan, ne szabadkozzon cimbora, van ép elég joga kérdezni. Kérdezni mindenkinek joga van és a válaszokhoz is joga van. De tudja... Monika Peetz egyszer így fogalmazott... "Csak akkor kérdezzen az ember, ha a választ is képes elviselni."-Méregette Solomont.-Maga képes befogadni a válaszokat? Igen. Szerintem igen.-Bólogatott.
Felemelte kezét a magasba, majd lazán intett.
-Akkor kezdjünk bele. Tehát a miértekre kíváncsi. Ott kezdődik minden, hogy a világunk fejlődni kezdett. Kialakult a "modern civilizáció". És érti, nem? "civilizáció". És "modern". Mégis miért? Mert mindent computerek irányítanak? Vagy mert létre tudtunk hozni a régi korok rendszerének mintájára egy 21. századi, de működésképtelen jogrendszert? Azt hisszük magunkról civilizáltak vagyunk, pedig csak árnyéka vagyunk annak, ami valaha voltunk. Abraham Lincoln, Bejamin Franklin, az alapító apáink, vagy a nagy ősök, akiket annyira tisztelünk. Híres filozófusok, kiknek idézeteit ma több tucat könyv tartalmazza bölcsességek címszó alatt, de az emberek képtelenek értelmezni és aszerint élni. Létrehoztuk a vallásokat, lásd kereszténység, de mit értünk el vele? Az egyházak hirdetik a békét, de az egyház és a keresztes lovagok több ember haláláért felelnek, mint Hitler. A hindu papok kivonultak a kolostorokba meditálni és békés életet élni, miközben az isteneik és Káli anya hívői sorra gyilkolják az embereket.-Felelte gyűlöletteljes hangon, majd felordított.- Hánynom kell.-Aztán ismét nyugodt hangnemben folytatta.-Kialakultak a gazdaságok, létrejött a kapitalizmus, a cégek, multinacionális vállalatok és azt hisszük mekkora ászok vagyunk. Míg egyes emberek vagyona a csillagokig nőnek, a többség alig tud megélni a nyomorult kis béréből, az utcák tele vannak hajléktalanokkal és kéregetőkkel, milliók laknak munkás szállón, mert nincs pénzük albérletre sem, mások pedig a luxus lakásokban eszik a kaviárt és isszák az aranyüvegből a pezsgőket. Mondja, van joga az élethez egy ilyen társadalomnak? Mmmm... Neeem. Az ember... nem értékel semmit. Pusztítják a Földet, a bolygót, ölik az állatokat, ölik egymást. Egyesek igyekeznek másokat a nyomorba taszítani, örvendenek a kínjaikon és élvezettel taposnak rá az elesett haldoklókra az út szélén.-Felelte éles, erőszakos hangon.
Braxton ismét előrukkolt egy idézettel, melyet olyan hangnemben, olyan komolysággal, olyan átéléssel adott elő, hogy már-már tényleg elhihette az ember, hogy ő fogja elhozni az emberiség végső pusztulását.
-"Az emberiség még elhaldokolgat egy kicsit. A szörnyű füstjeinkkel, szereinkkel mérgezett, ártó sugarakkal bombázott bolygó nem hal meg, hanem átszervezi az életet, kiiktatja az embert, mint egykoron a mamutot, azután újjáéledve talán megint kockázatos kísérletbe kezd, valamiféle - értelmesnek hitt - teremtményekkel. Az Apokalipszis csupán az ember vége."
-És nem érdemlik meg? óóó, dehogynem.-Bólogatott.-Kell nekik a halál, kell nekik a pusztulás és a rothadás. Ez a világ rászolgált a halálra.-
Lelépett Solomon elé, majd tarkójánál fogva maga elé húzta közvetlen közelbe.-Tudja, ki vagyok én, Solomon? Én vagyok az az erő, mely leszámol ezzel a világgal. Ezzel a... civilizációval. Túl sokan vannak, túlságosan el vannak burjánzva. Túlságosan el van vadulva a világ. Le kell kicsit farigcsálni belőle.-Ellökte magától a férfit.-Én vagyok az a lény, melyet az ember magának teremtett. Amit megérdemel. Tőlem csak azt kapják, amit megérdemelnek. Hiszen ők is ezt adják egymásnak, ezt adják a világnak, a bolygónak, amin élnek. Ócska kis élősködővé váltak az emberek, olyan férgekké, melyek végtelenül kizsákmányolják és kiszipolyozzák a világukat és élőlény társaikat. Miért hagynám őket élni?
Hangja kissé ártatlanabb lett.
-Persze nem mondom, hogy nem élvezem azt, amit teszek. Mert hazudnék, azt pedig nem szeretek. Örömöm lelem benne, hogy láthatom, hogy a kezeim által reppen ki a lélek a testükből. Istennek érzem-e magam? Biztos érdekli. Neeem. Nem csak istennek érzem magam. Solomon. ÉN vagyok Isten! Én vagyok Isten, bennem él az Ördög, bennem lakoznak az Arkangyalok. Én vagyok az, aki elseprem az embereket a Föld felszínéről, én leszek az, aki új világot épít fel! Én vagyok a Leviathan. Én eltűntetem a Földről azt, ami károsítja. Eltűntetem azokat, akik méltatlanok az életre és én fogom megalapozni az új világot, mely ragyogni és csillogni fog. És nincs helye benne olyannak, akit én nem látok rá alkalmasnak.
Lenézően Solomonra néz.
-Volt már itt nálam magához hasonló is. Volt már itt egy köcsög kis kölyök is, aki Janinak hitte magát. Azt hitte a végbeléből húzott ki. Volt már itt valaki, aki a kocsimat akarta ellopni. Voltak ebben a cirkuszban ügyvédek, jogászok, cégvezetők, nyomozók, nagyon sok féle ember és csak töredéke ment el innen élve. 1%. Tudja... a gyerekeket szeretem. A többsége még ártatlan, még van értelme az életüknek, még vissza tudják hozni azt a világot, ami megérdemli, hogy a Földön ragyoghasson. De mondja, magának miért lenne joga az élethez? Beszéljen nekem róla. Miért ne fűrészeljem önt darabokra?-Vette ismét kezébe a fűrészt széles vigyorral.


credit • megjegyzés • szószám


Cale Braxton
mind álarcot viselünk
Cale Braxton
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra YC1mK3b
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra D4694b26c0189fa489933c3a6f8fc09b
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra 5a5394a46d9bccca8326ca5ffec5a499
Gentlemen, let's broaden our minds!
♫ :
All hail the new king in town
Young and old, gather 'round
Black and white, red and green
The funkiest man you've ever seen
Tell you what his name is
Partyman, Partyman
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Tumblr_oqxf24jYUT1rp0vkjo1_500
★ idézet ★ :
Rules and regulations, no place in this nation
"Oh, I love purple!"
rock the party, I rock the house
I rock the whole world north, east and south
In the west, seventeen horns blowin'
Partyman, Partyman
"All hail the new king in town!"
★ foglalkozás ★ :
Sorozatgyilkos
★ play by ★ :
Jack Nicholson
★ hozzászólások száma ★ :
579
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Tumblr_oonwce8li91rp0vkjo1_500
TémanyitásRe: Cale & Sol, avagy Circus életre halálra
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra EmptyHétf. Jan. 16 2023, 22:38

Braxton vs Pace
● ● There was madness in any direction, at any hour ● ●

Ékes példája volt annak a mai nap, hogy Beau szavaival és akaratával ellentétben, miért nem vágytam magam köré társaságra. Hát ezért, mert túl soknak éreztem és hiába, hogy lassan egy éve már szabad állampolgár voltam, a múltam határozta meg a jelenem. S a jelenben nem voltam más, csak egy csomagszállító és ételfutár. Egy senki, akit igazán csak a közeli hozzátartozói kedveltek. Ennek ellenére megmutatkozott az bent, a rácsok mögött, hogy csak azért, mert nincsenek sokan körülöttem, az életem még fontosabb, mint bárki másé körülöttem. Cale őrülete lassan a háttérbe szorult, ahogy beszélni kezdett, annyit, amennyit mások még éppen elviselnének, bennem azonban mégis csak azt az emléket hozta fel, amit a női szájak szoktak: ha keveset beszélt, az is baj, ha sokat, akkor sem volt minden rendben. Mégis figyelemmel követtem a kimondott szavait, amiket - szerintem - ő maga tanoknak vélt. Több gondolat is megfogalmazódott bennem vele kapcsolatban, egyelőre azonban a többségét kimondatlanul hagytam az elmémben kavarogni.
A logikáját követve figyeltem azt, ahogy beszélt, ahogy egyre vehemensebb volt és azt is, ahogy a hangja némely részletnél elárulta őt. Olykor bólintottam, de talán, ami a legnagyobb ellentmondást tükrözte a szavaiban, borússá vált a pillantásom tőle. Nem szakítottam félbe, nem jegyeztem meg semmit, mert úgy éreztem, annyi tisztelet kijárt és megérdemelt, hogy csak akkor szóljak, ha valóban befejezett egy gondolatot. Már éppen szóra nyitottam volna a számat, hogy összegezzek, mégis csendben maradtam. Főleg azért, mert meggondolatlanul elém lépett és még hirtelenebb mozdulattal felém kapott. Gyűlöltem, ha ezt tették velem az emberek, mert erre az első reakcióm mindig az elhúzódás volt, amivel most nem tudtam élni. Vagy éppen az, amit én tettem a következő pillanatban: a torkára fontam erővel az ujjaimat, azt fogva meg és tolva el magamtól a férfit, mielőtt még továbbvinné a mozdulatait. Szerencsére nem maradt a közelemben aztán, ezért is hátráltam el több lépést, miközben folytatta azt, amit egyre inkább úgy éreztem, hogy már megint kezdünk elmenni a valóságtól és egyenesen csapódnánk bele az őrületbe és abba a fajta gondolkodásba, ami alapesetben minimum egy pszichiátriai osztállyal lenne egyenlő. Felsóhajtottam erre a teátrális előadásra, miközben tényleg azon gondolkodtam, hogy mégis miért érdemeltem meg ezt a napot. Pedig.. bezártam magam mögött az ajtót. Kitettem az indexet tegnap mindenhol. Beau.. az öcsém tehet róla, biztos ez lehet a bosszúja, hogy nem hallgatok rá és nem integrálom vissza magam a társadalomba. Ezért? Mégis minek?
- Elítéli az egyházat, elítél genocídiumokat és elítél politikai döntéseket, mégis ugyanazt akarja véghez vinni, mint akiket említett. Ha ön hasonlít engem másokhoz, ami egyébként nem zavar, úgy az ön ideológiája miért lenne más azoktól, akik éppen a parasztvakítással, befolyásolással és kizsákmányolással érték el azt, amit? - érdeklődtem tőle semleges hangon, ténylegesen pusztán arra voltam kíváncsi, hogy a levezetett történelmet is átívelő bevezetése ugyanazt a képet formálta bennem, mint amilyen ő maga is volt. Ha az általam is említett vezetőket elítélte, miért akart mégis ő maga is ugyanarra az útra lépni? Választhatná Teréz anya, vagy a dalai láma tanait is, vagy.. legalább az erkölcsi mércéjükkel nézve a világot.
- Mindenkinek ugyanannyi joga van az élethez - vontam meg a vállaimat, miközben a kabátom zsebében rezegni kezdett a telefonom. Olyan halk volt, hogy én is csak a rezgést éreztem, ezért is simítottam a tenyerem a mellkasomra, ahol a zseb rejtette az eszközt. - Ha ön akar dönteni életek felett, akkor ön sem Isten - már ha hinne benne bármelyikünk is. És ha ön sem hisz az egyházban, miért hasonlítja magát az ördöghöz, angyalokhoz és leviatánokhoz? Ha nem hinne ezekben, nem akarna azokká válni, nem igaz? - döntöttem a fejemet egy biccentésre, mintha elnézést kérnék. - Ha most megbocsájt, akkor várnak rám ott, ahol nem akarják a halálomat és számít az életem - hátat fordítottam neki, mert érkezésem volt máshol. Bármennyire is kedveltem az állatokat, megetettem némileg Mr. Braxton kutyáját, nem nyúlt a kezem egy simogatásra, mert gyanítottam, nem ölebként tartotta őket a férfi. - Minden jót, jóuram! - emeltem a kezem intésre, de nem fordultam hátra, ahogy átsétáltam ott, amerről jöttünk, hogy aztán kivezessem magam a cirkuszi sátron és az öcsémet meg a kocsiját célozzam meg, aki türelmetlenül toporgott az autó előtt.
- Wellnessezni kívántál? Vagy mégis hova lettél eddig? - torkollt le egyből, mire sóhajtottam.
- Csak ülj be és menjünk innen.
- De...!
- Most, ha kérhetem. Vagy én vezetek - néztem el hátra, reménykedve abban, hogy Cale nem akar minket követni. Egyszerre csúsztunk be az autóba és még az ajtókat is egyszerre csaptuk be. - Szeretnéd, hogy felhívjam anyádékat, hogy nem hallgatsz a bátyádra?
- A te anyád is.
- Tök mindegy. Indíts már! - áthúztam magam előtt a biztonsági övet, szorítva egyet az anyagon is. Menjél már!
Beau beindította az autót, aztán kifarolt, de még a visszapillantó tükörben is figyeltem, hogy történik-e mögöttünk bármi, ahogy egyre távolabb kerültünk a sátortól, Cale Braxtontól.

(Nagyon szépen köszönöm a játékot, Cale  Cool )

original coding belongs to this fallen character/user



So if you go ahead with this, if you open that door, you're walking through it alone, and all that loyalty, and all that trust will no longer exist for you. Nor your life.


mind álarcot viselünk
Solomon Pace
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Original
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Tumblr_inline_p075esgryK1qlt39u_250
★ kor ★ :
42
♫ :
Lazarus
★ családi állapot ★ :
he's the lone wolf
★ lakhely ★ :
Staten Island, Concord
★ idézet ★ :
You are not free the day you walk out of prison; you are free the day you walk out of ignorance.
★ play by ★ :
Travis Fimmel
★ hozzászólások száma ★ :
18
TémanyitásRe: Cale & Sol, avagy Circus életre halálra
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Cale & Sol, avagy Circus életre halálra
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Cale & Manolo - The border circus
» Jay & Sarah - The batmobile circus
» Mr. Nguyen avagy > az Apám
» Féltestvérem avagy bátyó
» I'm Alone ~ Avagy Iszonyú Viszonyaim

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: