New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 34 felhasználó van itt :: 5 regisztrált, 0 rejtett és 29 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Na Tae-yang
tollából
Ma 23:02-kor
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 22:58-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 18:30-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 17:31-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 17:20-kor
Deborah Winchester
tollából
Ma 16:57-kor
Tyra Greene
tollából
Ma 16:42-kor
Aerith Anderson
tollából
Ma 16:30-kor
Freya Kensington
tollából
Ma 16:20-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
236
222

The curse of knowledge - Lilly & Angelo
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásThe curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptyKedd Aug. 23 2022, 19:39


Lilly & Angelo
"It is only through mystery and madness
That the soul is revealed."

A hajó lágy ringatózása eleinte még kellemesen hatott, de mióta a múlt éjjelen belekeveredtünk egy eléggé kemény viharba, azóta valahogy minden porcikám a szárazföldre vágyik. Azért nem kevés halálközeli élményben volt részem, mikor a fedélzetre úgy ömlöttek az égbenyúló hullámok, mintha bármelyik pillanatban magukkal rántanák a mélybe a hajónkat. Ilyenkor azért megfordul az ember fejében, hogy megér-e ennyit egy zsoldos meló? A következő kora esti órákban persze, mikor már a naplemente lágy sugarai finoman csillannak vissza a sötét, kecsesen hullámzó vízfelszínről, akkor azért eltűnnek hamar a kellemetlen érzések, s megmarad utánuk az élvezettel teli adrenalin. Mert hogy abból bőven kaptam az elmúlt éjjelen. Ilyenkor érezzük igazán, mekkora ereje van a víznek.
Hamarosan azonban ki fog vetni minket magából a Mexikó-öböl, hiszen lassacskán elérjük a Yucatán-félsziget egy északi, elhagyatottabb csücskét. Onnan fogjuk gyalog bevetni magunkat a dzsungel mélyére, hogy elérjünk valami romokat. Nem sok információt tudok igazából az egészről. Annyit adtak a tudtomra, hogy a nő, akit őriznem kell, valamilyen információ birtokában van valami értékes tárgyról, ezért kell a jelenléte a romokhoz. Nagyvonalakban. Ám hogy pontosan miről van szó, és miért kell ennek a nőnek a személyes ittléte, no meg hogy a romok pontosan merre vesznek el a térképen, s mit keresünk pontosan... Az már nem az én hatásköröm. Nekem csak be kell fognom a pofám és őriznem őt. A többi mellett, persze. Mert hogy akad itt még fogolyként archeológus és történész is, s még ki tudja, mi. Nekem azonban nem kell velük foglalkoznom, hiszen a tíz főz zsoldosseregből bőven akadt még jelentkező erre a feladatra.  
Este fél nyolc. Fél óra és átszállunk kisebb csónakokra, hiszen lehetetlenség lenne eljutni a partokig ezzel a döggel. A feltűnést sem ártana kerülni. Úgyhogy ideje összeszednem a foglyot, így egy eléggé masszív gépfegyverrel a kezemben indulok meg lefelé a cellák irányába. Eléggé erős penész és rum szag keveredik a levegőben, de hát a csempész hajókat lássuk be, nem szokták annyira rendben tartani. Szerintem itt-ott még patkány dögök is rohadnak a kiürült hordók árnyékában, melyek természetesen a celláktól nem messze kaptak helyet.  
Én vagyok odalent az első. A többieket láthatóan nem cseszi szét az ideg, de én azért nem szeretném a véletlenre bízni a dolgot. Bakancsom lassan koppan végig az öreg fapadlón, árnyékom gyéren vetül a kötélcsomók, törött ládák és egyéb használhatatlan tárgyak közé. Balra az utolsó cellánál állok meg végül, s a fegyverrel a kezemben támaszkodok neki a rácsokkal szemben levő kopott, egykor barna festékkel borított oszlopnak. A zsoldosok általában eléggé rosszarcok, s komorságukat szinte harapni lehet. Elvégre nem barátkozni jönnek, s nem azért, hogy beszélgessenek. Csak a pénz motiválja őket. Nálam azonban ez azért egy kicsit összetettebb késztetés volt... Nem véletlenül van hűlt helye a komorságnak az arcomon, ami helyett egy különös mosoly villan fel a lány irányába.
- Elég nagy szarba tenyereltél, mi? - kérdem tőle úgy, mintha egy régi ismerős lennék, aki együtt érez vele. Holott inkább a kíváncsiság vezérel. Talán jobban is, mint a pénz, de hát mit lehet tenni, ha az embert némi adrenalin-függőség gyötri?
- Remélem, kipihented magad egy szép kis túrára. - előhúzok ekkor a zsebemből egy bilincset, aminek két végét egy hosszabb lánc köti össze. Igazából nem kötelező felszerelés, csak ajánlott, s az alkalmazása attól függ, milyen temperamentummal bír a fogoly. Tehát ha megpróbál rám támadni, esetleg elfutni és hasonló ostobaságok, akkor egyből kattangat rajta a bilincs egyik fele, a másik pedig rajtam. Majd meglátjuk, hogyan alakul...  

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 3675886080e56077461d360e94e1c80e
The curse of knowledge - Lilly & Angelo D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptySzer. Aug. 24 2022, 01:01

The curse of knowledge Angelo&Lilly
Mexikó

Lassan nyílik ki a szemem és alig hiszek neki. Egy koszos, nedves és rettentően rum szagú helységben vagyok. Az ablaktalan szobában is jól hangzik a tenger morajlása, és még így is jól érződik a hullámzása is. Kérdések százai sorakoztak fel a fejemben. Hol vagyok és hogyan kerültem ide? Mért vagyok itt? És vajon meddig leszek még itt? De vajnyi kevés esélyem van arra, hogy bármelyikre is választ kapjak. Az egyik hordó felől motoszkálást hallok, minek hatására felkelek a csúszós padlóról és megpróbálok a hangtól a legtávolabb húzódni. Csak reménykedek benne, hogy nem valami rágcsáló keresi éppen a reggeliét vagy éppen vacsoráját, vagy az Isten tudja, hogy milyét! Azt sem tudom, hogy milyen napszak van.
Megpróbálok annyira csendben lenni amennyire csak tudok, főleg figyelve a motoszkálásokra. Előttem vasrudak sorakoznak, melyek egy nagy rácsot alkotnak, mellettem pedig egy fából készült fal van. De ezek összesége nem befolyásolja a hallásom, ami miatt szuszogásra, sőt több ember szuszogására leszek figyelmes.
- Hé, van itt valaki? – Sietek a rács és a fal közötti réshez, hátha átlátok annak túloldalára. Válaszul csak nyöszörgést kapok.
- Jól vagy? Tudsz beszélni? – Ám ezen kérdéseimre még csak reakciót sem kapok, még csak egy árva nyögést sem, nemhogy rendes, értelmes szavakat.
Van itt valaki vagy éppen valakik, tudom, hát hallom. De akkor mért nem válaszol? Egyáltalán eszméleténél/eszméletüknél van/vannak? Ha igen akkor mért nem érkezik válasz, ha nem akkor pedig mért nincsenek? Őket is ugyanúgy juttatták ide, mint engem?
Okosabb ugyan nem lettem, cserében újabb ezer kérdésem lett. Próbálok annyira szétnézni a szobában amennyire csak tudok, hátha valamicske választ azért kapok a kérdéseimre. Bár nehezen láttok ennél az egy darab égőnél bármit is. Ez is csak egy szál vezetéken ringatózik lágyan, ahogy a feltehetőleg hajó követi a tenger mozgását.
Egyszer csak padló recsegést hallok a mennyezetten, majd valamiféle ajtó csapódását és végül vaskos lépteket a jobb oldalamról. Ahogy közeledik felém a hang, én úgy húzódok hátra, a cellám sarkába. Magam se tudom miért, talán reménykedek benne, hogy a látogató nem fog észrevenni. Persze ez a feltételezés is nevetséges, hiszen hova bújhatnék el ebben a rohadt ketrecben?
A léptek abba maradnak, és egy férfi áll meg a rácsok előtt. Megpróbálom felmérni, végig mérni. Arcát csak nagy vonalakban láttom a sötét miatt, ám a kezében lévő gépfegyver még így is tökéletesen látszik.
„Kurva nagy szarban vagyok”, meg kell, hogy állapítsam. A férfi arcán mégis mintha mosolyt vélnék felfedezni, ahogyan könnyedén, csevegve felteszi nekem a kérdését.
- Úgy tűnik. – Lépek közelebb a rácsokhoz. – Csak tudnám, hogy hogy sikerült. – Ekkor mintha valami elkezdenek rémleni. Mexikóba érkeztem egy üzleti megbeszélésre, de hogy mi volt az üzlet tárgya arra nem emlékszem. De az biztos, hogy nem ez.
- Túra? – Vettem oda a kérdést, mikor egyszerűen minden beugrik.
Ahogyan leszálltam tegnap a gépről, rögtön a tárgyalásra kellet mennem. Ami egy közös ebéd volt az ügyféllel és különböző szaktudással rendelkező alakkal. Ha jól emlékszem, volt köztük történész, archeológus és még egy rakat szakember. Mindannyiunkat azért hozatott ide, hogy keressünk meg neki egy raktárat amit még állítólag a nácik létesítettek, hogy elrejtsék az értékeiket. De ez a raktár csak egy szép mese, semmi valóság alapja nincs neki. Minden műkincs, vagyis hát, azok a műkincsek, amelyekről hivatalos adatok voltak, hogy a náciknál voltak, azok meglettek. Nyilván erről felvilágosítottuk az ügyfelet is, aki úgy néz ki, hogy nem hitt nekünk. Ezért szimplán elkábított és gyakorlatilag elrabolt minket.
A düh ebben a percben vette át a félelem helyét. Elraboltat, bedug egy, Isten tudja milyen hajó, cellájába és elvárja azt, hogy keresgéljünk a dzsungelben. És még egy apró szösszenet, hogy megfelelő felszerelést sem kaptunk.
- Ebben a cipőben, biztosan nem fogom elhagyni a hajót! – Jelentem ki. Szeretném még élve elhagyni a szárazföldet.
- Remélem, hogy a főnököd, legyen az valójában bárki is, biztosít legalább bakancsot. – Úgy érzem magam, mint egy Karen, aki csak kötekedni tud ebben a helyzetben is, ahelyett, hogy félne. De ha kellek nekik, akkor agyonlőni nem fognak, így legalább időt nyerhetek, hogy kitaláljak valamit.
Felfigyelek az előttem álló férfi kezére, vagyis inkább arra, hogy mi van abban. Egy lánc, melynek két végén egy-egy bilincs lóg. Ha ezt rám rakja, akkor biztosan nem lesz esélyem elszökni.
- Köszi, de az nem kell. – Mutatok a keze felé. – Nem szeretem, ha így használják rajtam a bilincset. – Próbálok közvetlen lenni, lehet, hogy még jól fog jönni a segítsége.
- Különben is, gondolom, hogy inkább azért vagy itt, hogy megvédj odakint. Nem szeretnék meghalni, legalábbis a dzsungelben nem, úgy, hogy a nyomodban leszek.


thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Haunted-picture-ghostly-gallery
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptySzomb. Aug. 27 2022, 19:28


Lilly & Angelo
"It is only through mystery and madness
That the soul is revealed."

- Ha az ember olyan dolgokba üti az orrát, amikbe nem kellene, akkor megeshet, hogy egy ilyen helyen köt ki. Vagy súllyal a lábán alattunk úszva a mélység felé. - ez persze már a sötétebb verzió, melyet sejtelmes mosolyom is jól tükröz. Azért lássuk be, az ilyen kis akciókat nem mindenki szokta túlélni, s ez a jelenlegi most több sebből is vérzik. Mármint nem az én részemről, inkább a leányzó és társai részéről.
- Úgy bizony, egy családias túra a többiekkel együtt a dzsungel mélyére, úgyhogy jobban jársz, ha már most elkezded összeszedni a gondolataidat, mert minden apró részletre szükséged lesz. - adok egy kis tanácsot, hiszen a helyzet nem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik. Követelőzésére lassan nézek végig rajta, s egyszerűen elröhögöm magam. Tűzről pattant egy leányzó, az már biztos! Arra számítottam, hogy egy megszeppent nőszemély vár majd a rácsokon túl, erre tessék!
- Ohh, ne aggódj, lesz itt bakancs... Kerítünk neked egyet! - ellököm magam az oszloptól, majd egy nagyon rövid időre eltűnök a homályban. Hallhatóan kutakodok, s mikor visszaérek, akkor egy pár masszívabbnak tűnő, kisebb méretű bakanccsal térek vissza. Kosz és pókháló lepi.
- Lássuk csak... - mérem hozzá a lábához a rácson túlról. - Ez jó lesz. - ekkor megfordítom a lábbeliket, majd kirázom a bennük rohadó apró csontokat, melyek már régen láttak húst. Hogy pontosan milyen élőlény lehetett egykor, az inkább maradjon örök rejtély.
- Parancsoljon, hölgyem, remélem, megfelel az elvárásainak. - felelem ironikus mosollyal, majd áttolom őket a rácson. Amúgy nem, a megbízónk nem gondoskodott semmiféle váltóról... Szóval most kérek egy marha nagy piros pontot. Aztán előkerül a bilincs, amit én személy szerint nem használnék, mert csak akadályozna, de végszükség esetén muszáj lesz.
- Igazság szerint a történet egy kicsit bonyolultabb ennél. - hangom érezhetően halkabbra vált, s immáron közelebb lépek a rácsokhoz. A fegyvert természetesen felé tartom, a ravaszon pihentetve az ujjaimat.
- Ugyan arra béreltek fel, hogy téged megvédjelek odabent, és eljuttassalak valami romokhoz, viszont ha meghalsz... Akkor automatikusan valamelyik társad mellé kerülök. Ami mit jelent? - hagyok némi hatásszünetet, hogy leessen neki is. - Hogy esélyesen elegendő, ha egyetlen ember marad életben közületek. Szóval, ha elfogadsz egy tanácsot, inkább mondj el mindent, amit tudsz, és mutasd magad nagyon hasznosnak a vezető előtt. Már ha szeretnél élve kijutni innen... - és itt mutatkozik meg, hogy zsoldosság ide vagy oda, én azért nem vagyok hidegvérű. Nekem sem célom az, hogy itt bárki meghaljon, de ez esélyesen nem rajtam fog múlni úgysem.  
Pillanatokon belül több cipődobogás hallatszik fentről, mire én egyből ellépek Lillytől, s befogom a szám. Megérkezik a többi zsoldos, utánuk pedig a vezér, akit a megbízónk bérelt fel szintén.
- Na, emberek, akkor vágjunk is bele! Náci romok és műkincsek, tudjátok, amit elhallgattatok a kis szakmai összejövetelen, hadd ne részletezzem. Mindegyikünk tudja, hogy hazudtatok, de most lesz lehetőségeket korrigálni a hibáitokat.- ekkor biccent felénk, mire mindegyikünk kinyitja a cellákat, s intek Lillynek hogy lépjen ki elém. - Természetesen megtarthatjátok magatoknak az információt, amit vihettek a sírba miattam nyugodtan, de akkor biztosíthatlak titeket, hogy a sírotok itt lesz a dzsungelben, és hosszú és fájdalmas lesz a halálotok. - őrült mosollyal tekint végig mindenkin. - No, akkor indulhatunk is! Csónakokkal fogjuk elérni a partokat. Ja, és aki szökni próbálna, vagy bármi hasonló ostobaság, az egyből agyon lesz lőve. A mögöttetek levő úriemberek erről gondoskodni fognak. Kérdés, esetleg kérés, óhaj? Senki többet? Helyes! - hiába kezd el beszélni bárki, annak a szavába vág az erős német akcentusával, s már sétál is fel a fedélzetre. Én pedig enyhén megbököm Lilly hátát a fegyveremmel, hogy induljon ő is, hiszen a sor elkezd menetelni felfelé. Velünk a végén.

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 3675886080e56077461d360e94e1c80e
The curse of knowledge - Lilly & Angelo D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptySzomb. Aug. 27 2022, 23:54

The curse of knowledge Angelo&Lilly
Mexikó

Bár az előttem álló férfi válaszától megijedni, nem ijedtem meg, és ez valószínűleg az arcomon is látszik. Még is elgondolkoztatott. Tényleg olyan dologokba ütném az orrom, amikbe nem kellene? Mostanában elég sok veszélyes és fura szituációba keveredek a munkámnak köszönhetően. Lehet, hogy megkéne maradnom az aukciósház falai között, esetleg aukció vezetőnek kéne magamat képezni. Ők sem keresnek rosszul, sőt, csak sokkal kevesebb veszélyes szituációba keverednek bele. Nem tudom, talán nem is rossz ötlet. De meddig bírnám ki? Ez a munka azért kaland és sokkal több műtárgy megy végig a kezemen, mint úgy menne. Mindegy is, ha túl élem az utat bőven lesz időm ezen gondolkodni.
- Szedném én a gondolataimat. De ezzel a témával kapcsolatban nem lehet. – Jegyzem meg szinte az orrom alatt, alig halhatóan. Nem létezik az a rohadt raktár, és akkor sem fog, ha végig túráztatnak minket a dzsungelen.
Gondolat menetemből a férfi röhögése csal ki. Felháborodhatnék ezen, de igaza van. Rohadt vicces a szituáció. Itt vagyunk egy (nagyvalószínűséggel) csempészhajón, és az elrabolt, védtelen leányzó nem csinálja magát össze félelmében, hanem még nagyobb szájjal áll bele az emberekbe. Nagyon remélem, hogy igazam lesz és tényleg egy fontos darab vagyok a kirakósban, legalább annyira, hogy életbe tartsanak.
Végig nézzem ahogyan a fogvatartóm eltűnik a sötétben, matat, majd újra előbukkan, immáron egy pár, régi, poros ám meglepően jó állapotban lévő bakanccsal. „Ha nagyobb is egy kicsit, tökéletes lesz, minden jobb, mint ez a cipő. „Gondolom magamban. És hiszek is a gondolataimnak, míg meg nem láttom, hogy mi esik ki a cipőkből. Ahogy a padlóra érkeznek az apró kis csontok, elfehéredek. Ezt kéne nekem felhúznom? Tényleg?
Elveszem őket ahogyan a velem lévő férfi átadja. Remeg a kezem ahogyan nyúlok értük és ironikus módon, nem azért, amilyen szituációba vagyok, hanem azért, hogy most ezeket kéne magamra húznom. Lassan szagolok bele a csizmákba, az legalább egy jó jel, hogy nem büdösek. Beléjük kell, hogy nyúljak, ahhoz, hogy meggyőződjek róla, hogy nincs-e még benne valami. Csiga lassan dugom bele a kezem, félve attól, hogy valami olyat fogok érezni, amit nagyon nem akarok. Ám a betét tisztának tűnik, mind a két cipőben, és szakadtnak is. Így jól érződik, hogy ezek csak bele vannak téve és nem ragasztva vannak. Ezért egy-egy mozdulattal rántom ki mindkettőből és dobom a sarokba.
- Nincs az az Isten, hogy azokat is benne hagyjam. – Mondom közben, és a velem szemben lévő pasira nézek.
Lekapom a cipőimet és áldom magamat azért, hogy kivételesen harisnyát is viselek, ezért nem a csupasz lábam ér hozzá a bakancs talpához.
- Köszönöm. – Nézek rá, miután felállok a cipő bekötésből. És tényleg nagyon hálás vagyok neki. Nem tudom, hogyan élhettem volna túl a magassarkúban.
Ahogy újra meghallom a hangját összeráncolódig a homlokom és felvonódik a szemöldököm. Ahogyan közelebb húzódik én is követem. Bár láttom a rám irányított fegyvert, nem érdekel, bízok benne, hogy míg nem adok rá okot addig nem is akar lelőni, márpedig én nem adok rá okot.
„Csak egyikünk élheti túl” állapítom meg a mondandója végén.
- És a többiekkel mi lesz? Csak úgy lelövitek őket? – A kérdés komoly, nyilván én sem szeretnék meghalni, de azt sem szeretném, hogy ezek közül a szakemberek közül, bárki a halálba végezze. Nem tudom, hogy képes leszek-e mindenkin átgázolva csak magamat menteni.
Eddig egy csepp félelmem sem volt, úgy gondoltam, hogy úgy is életbe hagynak, de most már nem vagyok benne biztos.
Az újabb emberek hatására én is beljebb lépek a cellába. A náci romos résznél, az előttem álló férfi szemébe nézek és megrázom a fejem. Jelezvén, hogy nincsen semmilyen rom és nem hallgatunk el semmit.
A jelzésre kilépek a férfi elé, legszívesebben elkezdnék kiabálni, hogy nincsen ilyen, nem létezik, téged átbasztak. De nem tehettem, a félelem most először uralkodott el teljesen rajtam, légzésem gyorsabb és hangosabb lett. „Valamit ki kell találnom, meg kell szöknöm!”
Engedelmesen indulok el, ahogyan a géppisztoly a hátamhoz ér, azonban lassabban megyek, mint az átlag. Kicsit hátra fordítom a fejem.
- Nincsen semmilyen rom. – Kezdem hallkan suttogni. – Ez csak egy régen terjedő szóbeszéd, egy mese.
Jó kérdés lehet, hogy mért árulom el pont neki ezt. Csak ő segíthet abban, hogy kijussak innen élve. Pici szünetet tartok, míg elég távolságba nem érek az előttem menetelő zsoldostól.
- Tegyük fel, hogy még is van. Akkor valóban romokról beszélhetünk, vagy inkább valami olyanról, ami a légifelvételekről nem látszódik?
Ezek mind csak találgatások, de időhúzásnak pont jók.


thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Haunted-picture-ghostly-gallery
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptyKedd Aug. 30 2022, 14:55


Lilly & Angelo
"It is only through mystery and madness
That the soul is revealed."

- Ó, én azt nem hiszem. Valamit biztosan elő tudsz kaparni nagyon mélyről. - mutatok a feje felé aprót körözve a fegyveremmel. Sajnos ez tényleg az a helyzet, hogy még ha semmit sem tud őszintén, akkor is muszáj lesz előállnia valami használhatóval. Ha nem... Úgy teljesen biztos vagyok benne, hogy ezt a helyet nem fogja élve elhagyni. A megbízóm hogy is fogalmazzak... Nem éppen a lagymatag vérmérsékletéről híres. Nem sok minden érdekli igazából a műkincseken kívül, olyan szinten elborult már az elméje, hogy bűntudat nélkül áldoz fel a szenvedélyért emberi életeket is. Ez már csak abból látszik, hogy magasról tett arra, hogy milyen körülmények között juttattjuk el a foglyokat a romokhoz. Azért én próbálok valami lábbelit összekaparni Lillynek, ne azon bukjon már a történet, hogy szarrá megy a lába, kap egy fertőzést, aztán ennyi volt. Az szánalmas halál lenne, lássuk be.
- Jobb lesz azért, ha lélekben felkészíted magad arra, hogy a dzsungelben sokkal szarabb lesz a helyzet. Ahhoz képest ez palota. - biccentek a cella felé. - Főleg mert akár több napot is ott leszünk, amíg nem lesz eredmény, vagy amíg mindegyikőtök meg nem hal. - ezt pedig eléggé komolyan közlöm, mellőzve a mosolyomat. Ezután lépek hozzá közelebb, s adok neki újabb ismertetőt, amit persze nem lenne szabad, de mint tudjuk, én még mindig nem vagyok hidegvérű gyilkos, s egyáltalán nem az a célom, hogy meghaljanak itt az emberek. Inkább játszanék arra, hogy mindenki faszán túlélje, én megkapom a lét a melóért, aztán viszlát.
- Aki nem bizonyul hasznosnak vagy menekülni próbál, azt igen. - bólintok komolyan. - Úgyhogy szedd össze magad. - ez a határozott kijelentés a végszó, hiszen megérkeznek a többiek, s lassan megindulunk felfelé a fedélzet irányába. Nem bánom, ha már elhagyjuk végre ezt az átkozott hajót, ugyanakkor mivel nem tudom, hogy mi vár minket a dzsungel mélyén, így még lehet visszasírom ezt a rumgőzös csotrogányt.
- Én nem értek ezekhez a hülyeségekhez, de ha tényleg nincs ilyen, akkor jobb lesz, ha gyorsan kitalálsz valamit. - suttogom vissza. - Ha logikusan nézem, akkor egy überbrutál elveszett náci bunkert kétlem, hogy a felszínen tartanának. Én leásnám a picsába a mélybe. - közlöm gondolataimat, amik lehet, hogy elbaszottak, de így idegenként számomra ez lenne a logikus. - Szerintem ezt nem csak én gondolom így, nem véletlen, hogy ennyien vagytok itt. Ha olyan könnyen meg lehetne találni, akkor rátok nem is lenne szükség. Ezért mondom, hogy szedj össze minden szart, amit tudhatsz, még ha ez egy ócska pletyka is. Ha érted, mire célzok... - próbálok valamennyire segíteni, de azért mégsem mondhatom ki nyíltan, hogy ha tényleg, őszintén nem tud semmit, akkor kamuzzon egy kicsit, és mutassa magát hasznosnak addig, ameddig csak tudja. Aztán hogy mi lesz utána, azzal elég akkor foglalkoznunk, mikor aktuális lesz.  
Egyelőre azonban megvárjuk, amíg ketten leeresztik a csónakokat, s azok közül a harmadikba fogunk mi ketten lemászni egy silány kötéllétrán. Én mászok előre, s mikor kicsit lejjebb vagyok, akkor egy “gyere” szócskával utasítom Lillyt, hogy kövessen. Ha esetleg megpróbálna leugrani vagy bármi hasonló ostobaság, nem lenne szerencsés, mert ha a hajánál fogva kapom el, az igen fájdalmas lehet... Nem véletlenül én megyek alant. Ám úgy hiszem, hogy Lilly eszesebb lány lehet annál, mint hogy ilyen menekülési kísérletekkel próbálkozva.  
Szóval ha sikeresen beszálltunk a csónakba egy másik párossal együtt, akkor én veszem át az evezőt, míg a másik zsoldos, aki termetre nálam jóval satnyább, ő fogja a fegyvert a két túszra. Lilly mellé kerül egy szemüveges, hatvanas éveiben járó férfi, akinek az egészségi állapota hogy is fogalmazzak, nincs épp a magaslatokban. Már ha csak a heves zihálását nézem. Közben előttünk megy két csónak, a többiek pedig mögöttünk szorosan haladnak. Nagyjából tíz percet saccolok, s elérhetjük a partokat.

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 3675886080e56077461d360e94e1c80e
The curse of knowledge - Lilly & Angelo D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptyVas. Szept. 04 2022, 18:03

The curse of knowledge Angelo&Lilly
Mexikó
 Mélyen a férfi szemébe nézek, és bólintok. Megértettem, nem a luxus és a szórakozás vár ránk, hanem egy igen kemény menet. A dzsungel veszélyes hely, pláne, ha olyan rutinnal nem rendelkező „túrázók” akarják bejárni mint mi. Mi nem vagyunk ehhez a fizikai terheléshez hozzá szokva, legalábbis mi, a rabok.
- Na jó, és ha elérünk a végéhez, akkor mi lesz? A főnököd megmondta, hogy kire kell vigyáznotok a továbbiakban, aztán a többiek meg azt csinálnak, amit akarnak? És egyáltalán tudjátok, hogy ki az az egy?
Ha így van akkor ki az az egy ember? Ki kelhet neki a végén is. Azt tudom, hogy az ebédre kit miért hívott, legalábbis sejtem. Az én dolgom lett volna felbecsülni és eladni a raktártartalmát. Vajon ez azt jelenti, hogy engem akarnak elvinni a végéig? Vagy igazából mindegy is, majd megpróbál keresni egy másik értékesítőt? Ha egyáltalán találna, ezekről a művekről senki nem tud semmit, így mindenki hamisítványnak fogja őket tekinteni.
„Kezdek megbolondulni!”  Már úgy beszélek a raktárról és annak tartalmáról mintha létezne. Pedig nem, legalább is a tudomány mai állása szerint. Sokan keresték már és pontosan ennyien is buktak bele. Ezen a hajón is van két vagy három ember, aki emiatt ment csődbe. Minden vagyonát ebbe fektette bele, majd a végén elvesztett mindent, az állását, a családját és az életét is. Itt a hajón ők tudják leginkább az igazságot, ez mind hiába való próbálkozás.
A kérdéseim viszont nagyvalószínűséggel megválaszolatlanul maradnak, legalábbis most. Ideje elhagyni végre ezt a patkányfészket. Lassan haladok, hogy biztosan legyen időnk megbeszélni azt, amit meg kell.
Félfüllel a hátam mögé figyelek.
- Értem. Milyen technikai felszerelésetek van? Mármint valami radar vagy ilyesmi? Vagy csak simán egy térkép és kész? – Suttogom újra a hátam mögé.
Nem is tudom, hogy melyik lenne a legjobb. A radarral végre lezárhatnánk ezt az egészet, ám ha csak egy térkép van a kezükbe végünk van. Vakon kóborolnánk és próbálnánk megkeresni egy mesét. Csak azért, mert egy őrült már szét szívta annyira az agyát, hogy ilyeneket képzeleg, jó, hogy nem egy rejtett világot keres, ami a föld középpontjában van.
Ahogy kiérünk a felszínre, a gyönyörű naplemente fogad. Tényleg festői látvány, a víz fodrozódása ahogyan, a lassan eltűnő nap utolsó sugarait visszaveri. Ha nem ebben a szituációban lennék, akkor valószínűleg csal állnék és bámulnám, de nem tehetem.
A csónakokat egymásután leeresztik, összesen három van, két-két rab helyezkedik el bennük, két-két zsoldossal. A mi helyünk az utolsóban lesz. A fedélzeten nincsen már senki, a kapitányon és két matrózon kívül, akiknél nincsen fegyver. Az eddig mögöttem haladó férfi most elém kerül és lemászik, egy szebb napokat is megélt, kötél létrán.
A szívem elkezd dobogni, a légzésem felgyorsul. „Itt lenne a lehetőség?” Ha elég gyors vagyok a hajó másik végén letudnék ugrani. Kis szerencsével lehagyhatnám őket. „El kell indulnom!” Teszek egy lépést előre, de a lábaim tovább nem mozdulnak. „Mért nem?!” Nincs sok esélyem, hogy túléljem, a víz hemzseg a cápáktól. És a többiek. Ha van egy kis esélyem, hogy őket is megmentsem valahogyan, akkor maradnom kell.
Megfordulok, majd lassan leereszkedem a létrán. A lábam alatt az egyik kötél elszakad, amiért majdnem leesek, csak az utolsó utáni pillanatban tudok megkapaszkodni, majd lassan leengedem magam a csónakba.
A mellettem üllő idős férfi Dr. Matthew Moore, geodéta és régész, a szakma egyik legjobbja volt. Ő is ennek esett áldozatául, neki nem csak a családja, a pénze és az egészsége ment erre az egészre rá, hanem az elvei is. Egy igazán becsületes és egyenes emberről beszélhetünk, egészen addig míg rá nem ment minden pénze egy ehhez hasonló expedícióra. Dolgozott nekem is, ami az előtt lehetettlen lett volna. De kellet neki a pénz, még pedig, hogy kitudja fizetni a felesége temetését. Milyen élet az ilyen? Ami ennyire megnyomorodik, hogy még egy egyszerű fa koporsós temetést sem tudott magának megengedni.
A part egyre közeledik, mikor átcsúsztat egy papírt.
„ A raktár létezik, de üres.”
Mély levegőt veszek, majd végig mérem az előttem üllő férfit. Vajon eltudnék vele bánni, legalább csak annyira, hogy elvegyem tőle a fegyvert? Valószínűleg nem.
- A rom, vagy mi az, nincsen mélyen a dzsungelben.
Szólalok meg, olyan hangosan, hogy a zsoldosok főnöke is hallhassa. Nem tudok jobbat kitalálni, egyelőre jó lesz ez is. Legalább nem fáradunk ki annyira, remélem.


thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Haunted-picture-ghostly-gallery
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptySzomb. Szept. 10 2022, 18:06


Lilly & Angelo
"It is only through mystery and madness
That the soul is revealed."

- Az egész küldetésnek az a fő célja, hogy meglegyen az a raktár, de hogy hányan juttok el odáig, és kivel mi a pontos célja, arról már nem tudok semmit. Nem igazán lettünk beavatva a dolgokba, nekem egy a feladatom, hogy melletted legyek elsősorban. Ha te kiesel, akkor jön a következő. - felelem teljes őszinteséggel. Függetlenül attól, hogy Lilly és én most hivatalosan ellenségnek számítunk, én mégsem viselkedek épp úgy, ahogy az elvárt lenne egy ilyen helyzetben. Miért ne avathatnám be abba a csekély tudásba, amit birtoklok? Talán ezzel még az esélyeit is növelem a túlélésre, úgysem az a célom, hogy itt ma – vagy az elkövetkezendő napokban - bárki is meghaljon.  
A hajós utunk a végéhez közeledik, s a leányzóval együtt a sor végén kullogunk a fedélzet irányába.  
- Fogalmam sincs. Nekem csak ez van. - bököm meg hátát a fegyverrel. - Illetve mindegyikünknél van egy térkép, de az lószart sem ér, mert én nem értek hozzá. A vezetőnél lehetnek műszerek ugyanakkor. Kétlem, hogy egy sima térképpel vágna neki az egésznek. Aztán ki tudja? - erősen lehet érezni, hogy a szőke Nácikapitány számomra is ismeretlen. Nem tudom, milyen felszerelést birtokolhat, de eléggé elhivatottnak tűnik ahhoz, hogy egy megsárgult térképpel a zsebében vágjon neki egy ilyen útnak.
Elkezdünk leereszkedni a szebb napokat is látott kötéllétrán, ami az én lábam alatt még valahogy tart, de ahogy egyre több súlyt pakolunk rá, annál inkább szakadnak el az apróbb szálak, s mikor Lilly rálép az egyikre, az végül megadja magát. A boksznak köszönhetően, melyet több, mint egy évtizede művelek, a reakcióidőmet is remekül feljavítottam, így szinte azonnal ráfogok a lábára, hogy ha esne, akkor el tudjam kapni. Természetesen az enyémen kívül jó pár fegyver hirtelen rászegeződik.
- Nyugi van, csak elszakadt ez a szar. - intek a többiek felé, mielőtt még a véletlen áldozata lenne Lilly. Leeresztik végül szitkozódva a fegyvereket, majd elfoglaljuk az egyik csónakot egy másik páros társaságában, s míg én evezek, addig a másik zsoldos ügyel a foglyokra. Már közelebb érve a partokhoz szólal fel Lilly, mire a vezetőnk egyből lelkesen, ugyanazzal az őrült vigyorral a képén fordul felé a másik csónakból.
- Ezek szerint nagyon is jól tudod, hogy merre kell keresnünk. Remek! - még egy gúnyos tapsot is megejt a levegőbe. Hamarosan megakadunk az iszapban, majd egyesével kiszállunk. Én nyújtom kezem Lillynek már ösztönösen is, hogy segítsek neki kiszállni. Tudom, tudom, nem vagyok egy tipikus zsoldos alkat, na.
- Nos, Miss Dodd! - int felé Nácikapitány, mikor mindegyikünk kiér a szárazföldre. - Kezdjen el kérem csiripelni minél előbb. Ahogy a többiek is. - egy szélesebb kőre kiterít egy nagyobb térképet, ami köré mindegyikünk beáll. Egy bizonyos pontra lehelyezi szélesen a tenyerét, de hát az is több kilométert foglal magába.
- Elvileg erre van valahol. Elvileg. Ki lesz az a bátor jelentkező, aki pontosítani fog? Azt jutalomban részesítem... - megint a szokatlan mosoly. S hogy milyen jutalomról van szó? Eddigre már biztosan érezhetik a foglyok, hogy a gyomruk eléggé üres, s ajkuk is ki lehet már száradva. Így gondolom némi ételnél és víznél nem is lehet most jobb jutalom, nem igaz?
- Én tudom! - szólal fel szinte azonnal egy Lillyhez hasonló, hosszú, fekete hajú fiatal lány, aki szinte őt félrelökve lép közelebb a térképhez. - Rosszul mondja, pont, hogy mélyebben van! - mutat Lilly felé először, s vékony ujját egy pontra teszi a térképen. - Teljesen biztos vagyok benne, hogy erre lesz, az előzetes kutatásaim ezt bizonyítják. Úgy ismerem ezt a térképet, mint a tenyeremet. - érezhetően próbálja menteni a menthetőt, azzal a taktikával, hogy áttipor mindenkin. Én nem tudok hozzászólni, így nem is teszem, de érezhetően a vezetőnél jó pontot szerez, hiszen megsimogatja a hátát.
- Senki többet? - kérdi végül a szőke férfi a társaságtól.

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 3675886080e56077461d360e94e1c80e
The curse of knowledge - Lilly & Angelo D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptySzer. Szept. 14 2022, 15:47

The curse of knowledge Angelo&Lilly
Mexikó
 „ De jó.” gondolom magamban, de válaszul csak bólintok a férfinek. Pont ez hiányzik még, hogy ne legyen meg az az áldozat, akire mindenképpen vigyázniuk kell. Mi van, ha a mellettem álló férfi kevés lesz? Valami olyan dolog történik, amit Ő sem tud elintézni? Akkor vajon hagynák Őt is meghalni, és csak mennek tovább? Gyorsan próbálom kiverni a fejemből ezeket a gondolatokat. „Maradjunk pozitívak. „ mantrázom magamban. Ha most ezen kezdek el idegeskedni, akkor nem fogom tudni kiverni a fejemből és ennél fontosabb dolgokra koncentrálni.
Időközben mind elindultunk fel a fedélzetre, de kérdéseim még akadnak bőven, így megpróbálom őket most feltenni.
A gépfegyver érintésére összerezzenek.
- Oké, nem felejtettem el, hogy nálad van. Hálás lennék, ha nem bökdösnél mindig vele.
Vettem oda a férfinek, borzasztóan idegesítő, pont annyira, hogy kimennek a fejemből az aktuális gondolatok.
- Ez nem lenne alap, hogy érts hozzá? – A kérdésem halál komoly. Én sem értek hozzá, mi van ha majd eltévedünk? Tiszta hasznos ez a srác.
Viszont a mondandója tartalmában, nem ez volt a legfontosabb rész, hanem sokkal inkább a műszerek hiánya, vagyis lehetséges hiánya. Ez így nagyon nem jó, több napig, sőt akár hetekig is eltarthat míg belátja a vezető, hogy nincsen semmi, akkor meg főleg, ha csak egy térkép van a kezében. A fickó egészen elvetemültnek tűnik, ahogyan beszél, pont olyan, mint egy náci tábornok. A legnagyobb problémánk vele lesz, az ujjaim köré kell csavarni ahhoz, hogy elhiggye amit mondok és minél előbb kiszabaduljunk.
Mielőtt beleülhettünk volna a csónakba, lett volna alkalmam elszökni. Hogy mért nem tettem? Egyáltalán nem biztos, hogy sokáig jutottam volna. Ha viszont mégis sikeres lett volna a szökés és még a cápákkal való találkozást is túlélem, akkor sem tudtam volna szembe nézni a saját tükörképemmel. Ha csak egy kicsi, tényleg csak egy kis nyúlfarknyi esély is van arra, hogy valakinek segíthessek a csapatba túlélni ezt az akciót, akkor meg kell próbálnom. Bár tudom, hogy valamennyien közölünk simán hagynának meghalni, én még is úgy gondolom, hogy a bajtársak tartsanak össze.
A létra, amin le kell másznunk a csónakba, már jó pár éves lehet. Látszik rajta, hogy elgyengítette már az anyagát a nap és a sós víz kombinációja. Éppen ezért mielőtt leérhettem, az egyik foka egyszerűen elszakadt alattam. Azonnal rengeteg fegyver csörgés zaja üti meg a fülem. A zsigereimbe érzem, hogy mind rám szegeződik.  Erősen összeszorítom a szemem ahogy kapaszkodok a létrába. Remegve várom az első golyót, hogy behatoljon a testembe, roncsolva ezzel valamilyen létfontoságú szervet. De legnagyobb megkönnyebbülésemre nem érkezik meg. Az engem őrző férfi szavaira újabb fegyver csörgés következik. Mire egy nagy sóhaj után, végre helyet foglalhatok a csónakba.
A kezembe nyomott papírcetli után csak egy dologra tudok gondolni. „Ha megtalálják az üres raktárak mindannyiunkat agyon lőnek.” Valamit ki kell találnom, de egyedül biztosan nem fog menni.
A zsoldosok főnöke megrémít, az a mosoly és az a gúnyos taps. Egy igaza őrülttel van dolgunk.
Nem sok idő telt el míg elértük a partot. Elfogadom az engem „védelmező” zsoldos segítségét, hogy kikászálódjak a csónakból. Éppen csak, hogy én is partot érek, máris magához hivat a szőke férfi.
Ahogyan közelebb érek a szaga olyan mintha megfürdött volna a kölniébe, egyszerűen elkezd tőle fájni a fejem, s levegőt is alig kapok. Nem tudom mit akar elfedni ezzel a szaggal, lehet, hogy a természetét.
Figyelem a kezét ahogy oda nyomja a térképre, túl mélyen van bent az erdőbe. Nem tudom, hogy valóban ott van-e. Oda pillantok a velem egy csónakban utazó, idős férfire, aki lágyan megcsóválja a fejét. Nem ott van, ez már biztos, de akkor hol lehet?
A jutalom mindenki számára kecsegtetően hat, a szám már teljesen kivan száradva, úgy ahogyan a hasam is korog már. Minden bizonnyal nem csak én vagyok vele így, ezért is lehet az, hogy egy számomra csak látásból ismert nő megy, nem is, rohan a kapitányhoz. Szinte engem is fellök. A mondandójától felcsúszik a homlokom közepére a szemöldököm. Hogy lehet valaki ilyen, hogy bárkin átgázolva próbálja meg menteni a saját életét?
Valamit gyorsan ki kell találnom, nagyon gyorsan. Egyszer csak valami eszembe jut. Van egy régi legenda, talán igaz lehet az ami abban van.
- Ez nem igaz. – Vettem oda.
- A legenda azt mondja, hogy ottvan a raktár bejárata, ahol szétnyílik a föld, s olyan illat van mintha mindig esne. Ez úgy hangzik mintha egy vízesést kéne keressünk. Amerre a Hölgy mondja, arra nincsen ilyen hely. Legalábbis a térképen nincs feltüntetve. Vagy nem jól mondom Dr. Moore?
Megerősítést várok a férfitől, aki minden meglepettség nélkül helyesel. Nem tudom, hogy ez a legenda igaz-e, de ha igen akkor is még rengeteg potenciális ilyen hely van a környéken.
-  Bemehetünk a dzsungelbe egy fals információ miatt, de ott nem fogunk semmit találni. És nagy valószínűséggel mi sem fogjuk bírni az iramot, ha pedig egyedül marad a katonáival, sosem találja meg a raktárat. De maga dönt.
Megfordulok és visszaindulok hátra, hogy a zsoldosom mellé kerüljek, de még visszaszólok azért.
- Jah, igen. Ha nem kapunk valami élelemet és vizet, szintén haszontalanok leszünk magának.
Mondandóm végeztével visszaállok, az eddig engem kísérő mellé.



thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Haunted-picture-ghostly-gallery
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptyKedd Szept. 27 2022, 19:37


Lilly & Angelo
"It is only through mystery and madness
That the soul is revealed."

- Nem az az én feladatom, hogy egy cseszett térképet értelmezzek. Az én feladatom az, hogy őrizzelek, vagy éppen lőjelek agyon, ha ellenszegülsz. Semmivel sem több. Az már más kérdés, hogy ha beüt valami baj, akkor spontán kell cselekedni, de hát ezeket úgyis majd a helyzet szüli. Akadnak azért a társaságban olyanok, akiket bárhol ledobhatsz a világban, úgyis túlélik... - nem kifejezetten magamra célzok, függetlenül attól, hogy magamat is ebbe a kategóriába sorolom. Nem vagyok elveszett, nagyon hamar feltalálom magam, s hasznosítom a környezet adottságait. Némi túlélési ismeretem azért akad, de ezeket egyelőre megtartom magamnak. A hangom közben eléggé komoly élre vált, csak hogy érezze a kisasszony, hogy ez bizony egyáltalán nem lesz sétagalopp.
Egyáltalán nem bánom már, hogy elhagyjuk a hajót, s végre a szárazföldet taposhatjuk. Most kezdődik csak igazán a buli a dzsungel mélyén, s van egy olyan halovány, rossz érzésem, hogy hamarosan a társaság is megcsappan majd. Már csak abból ítélve, hogy a fekete a hajú leányzó elsőként adja mindenki tudtára, hogy ő bizony könnyedén át fog gázolni mindenkin. Van egy olyan sejtésem, hogy ennyinél nem állna meg.
Némán hallgatom végig a kis párbajt, kivételesen nem pofázok bele semmibe. Hagyom, hogy lerendezzék maguk között, én pedig elraktározom magamban a hallott információkat. Hinni senkinek sem tudok, hiszen nem ismerem a részleteket, bárki hazudhat, s bárki lehet hamis információ birtokában. Majd ha megtaláljuk a helyet, akkor majd elhiszem, hogy létezik. Ha pedig nem... Nos, az bizony baj.
- Szétnyílik a föld és esőillat... - ismétli meg a szőke férfi Lilly szavait ízlelgetve. Láthatóan a figyelme hamar átsiklik a fekete hajúról reá, főleg mert Dr. Moore is helyesel. Kettő az egy ellen.
- Akkor kérem, fedje le a térképen, merre keressük azt a vízesést. - ugyan odabiggyeszti a “kérem” szócskát, de ez inkább visszautasíthatatlan parancsnak hangzik.  
Lilly következő szavai azonban megmosolyogtatják újra a kapitányt. Kimérten, arrogáns és árnyaktól terhes ábrázattal lép elé, s tenyerét a vállára helyezi.
- Akkor mindegyikük meghal, és hozom az újabb társaságot. - feleli halkan, majd váratlanul keze ökölbe szorul, s amaz erősen csattan Lilly arcán. - Ha pedig nem fejezi be az efféle szőrszálhasogatást, akkor magácska lesz az első, akit el fog nyelni a dzsungel... Értve vagyok, Miss Dodd? - megsimogatja mosolyogva a haját, majd visszalép a társaság élére. Pár percig még kémleli a térképet, majd a begyűjtött információk alapján irányt mutatva megindul előre egy “indulás” felkiáltással. Előtte egy aprót, ám annál célzottabbat biccent felém, mire én a hátamra erősített eléggé masszív táska mélyéről előhúzok egy nagyjából két és fél decis üveget (ami nagyjából egy átlagos energiaital mennyiségének felel meg), illetve egy fél tenyérnyi vákuumcsomagolásba zárt szendvicset. Közben a társaság megindul a vezér után, én pedig leghátul maradva nyújtom át a “jutalmat” Lilly számára.
- Azért vigyázz az ilyen kis követelőzésekkel. Gond nélkül kinyír téged ő maga, ha nem tetszik neki, ahogy viselkedsz. Nem ez az első csapat, ami itt van amúgy. És most már kurvára kíváncsi vagyok, hogy mit is keresünk pontosan, amiért ennyi életet képes feláldozni. Tényleg csak egy fasz legenda? - kérdem tőle természetesen eléggé lehalkítva magam. Egyáltalán nem szükséges, hogy a többiek meghallják, hogy én itt jártatom a számat a fogollyal.

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 3675886080e56077461d360e94e1c80e
The curse of knowledge - Lilly & Angelo D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptyVas. Okt. 02 2022, 23:16

The curse of knowledge Angelo&Lilly
Mexikó
 Alig vártam, hogy elhagyhassuk a hajó fedélzetét, annak ellenére, hogy elég vegyes érzelmekkel távozok róla. Egyrészt félek, hogy mi vár még ránk, hogy mennyi esélyük van túl élni ezt az időt. Másrészt pedig dühös vagyok, olyan helyzetbe kerültem, amibe egyáltalán nem akartam – mondjuk szánt szándékkal, ki szeretne? – pusztán azért, mert két elmebeteg hisz egy mesében. Egy olyan régi legendába, aminek annyi valóság alapja van, mint, hogy a paradicsom gyümölcs és nem zöldség.
Ilyen és ezekhez hasonló gondolatok és egyben érzelmek keringtek bennem, míg partot nem értünk. Innentől kezdve, már csak az izgalom mozog bennem. Egyrészt, és egyben nyilván, a jövőm miatt, másrészt már én magam is kíváncsi vagyok, hogy néz ki ez a raktár. Ha üres is, mert, hogy Dr. Moore szerint az, akkor is hol van. Most már csak az a kérdés, hogy melyik énem fog győzni, az amelyik mindenáron és minél előbb szabadulni akar, vagy az, aki az életét kockáztatva is megkeresi a komplexumot?
Egyelőre úgy néz ki, hogy az utóbbi fog győzni, hiszen ezért árultam el, a legenda egy részét, a vezetőnknek. És pontosan ezért is fordulok most vissza hozzá, hogy mire is gondolok.
- Itt, itt és ezen a területeken lehetnek ennek megfelelő vízesések. – Mutatok a térképre és jobb mutató ujjammal karikázom be azokat a területeket amelyekre gondolok.
- De ezek a területek elég közel vannak a turista központokhoz, úgy, hogy elég népszerű kiránduló helyek. – Ránézek a velem egy csónakba érkező idős professzorra, de megerősítést nem tőle kapok, hanem egy másik fiatalabb nőtől.
- Így van, ott elég kevés az esélye, hogy ha létezik is, rejtve maradjon. – Teszi hozzá a gondolatai Ő is. Bár az említett hölgy, fiatalabb, mint Dr. Moore, nálam mégis jóval idősebb. Haja egészen világos szőke, már-már ősz, orrnyergén a szemüveg folyamatosan lecsúszik, amit Ő már reflexszerűen igazít meg minden második percben. A vacsora előtt sosem láttam még, beszélgetni sem volt okom vele, így a nevét sem tudom, viszont érzem, hogy Ő lehet az egyik legnagyobb segítségem.
- Úgy, hogy ez a három hely marad csak. – Mind a három pont elég közel van a parthoz és egymáshoz is, így viszonylag kicsi területet kell lefedni. Ráadásul így térképről, úgy tűnik, hogy elég könnyű is a terep, remélem, hogy ez a valóságban is így lesz.
A tekintetemet a „tábornokra” emelem, figyelem az arcát, ami hol egészen groteszk, hol pedig – furcsamód- kedves. Felegyenesedek, majd gyakorlatilag követelés képen közlöm, hogy meg kéne minket végre etetni. Mióta elkábítottak minket, azóta semmi sem került a gyomrunkba, a nagyobb baj még is az, hogy egy csepp folyadék sem csurgott végig a nyelőcsövünkön, aminek érezhető a hatása, legalábbis nálam biztosan.
Újra a férfire összepontosítok, figyelem a reakcióját a követelésemre. Mosoly húzódik az arcára, ami, ha nem ebben a helyzetben lennénk, míg bíztató is lenne. Ahogyan közelebb ér hozzám, megint megcsap a szaga. Összerezzenek ahogy a vállamra helyezi a kezét, a mondandóját nem is figyelem, annál jobban erőlködőm azon, hogy távolabb húzódjak tőle. Aztán puff!!!
Az ökle csapódik be az arcomba, a szemem könnybe lábad a fájdalomtól, az ütés erejétől pedig ajkamon a bőr felszakad. Mielőtt újra rá emelném a tekintetemet, a földre köpők,  a számból kikerülő nyál látványa egy csöppet megijeszt, nyilván véres. Mielőtt újra ráemelném a tekintetemet, végig futtatom a körülöttem lévőkön a szemem. Az említett nő és Dr. Moore tekintette sajnálattól telt meg, míg a fekete hajú, velem egyidős lányon a kárörvendés jól kivehető jelei mutatkoznak meg. A többi emberen a csodálkozás és a félelem fura egyvelege látszódik, megértem, én is így néznék ki.
Kicsit megkönnyebbülve indulok vissza a zsoldosom mellé. Megkönnyebbülve, hogy végre távolabb kerülhettek attól a nácitól.  A még mindig sajgó arcommal indulok el utána, miután ezt parancsolja.
- Köszönöm! – Veszem el a fegyverestől a szendvicset és a vizet. Ám mindenki közül csak én kapom meg a jutalmat. Azonnal bontom ki a palackot, és nyelek belőle kettőt, miközben hallgatom a mögöttem haladó férfit. A zsebemből előhúzom a csónakban kapott kis cetlit és gond nélkül oda adom neki. Aztán változtatok a tempón és gyors léptekkel utolérem Dr. Mooret és a mellette a haladó szőke nőt és szótlanul oda nyomom nekik, a még kibontatlan szendvicset és a maradék vizet. Nekik nagyobb szükségük van rá, mint nekem. Aztán egyszerűen visszaállok a „fegyveresem” elé.
- Már csak azt nem tudom, hogy ez jó hír-e vagy sem. – Mondom, kissé felé fordulva.
- Szerinted?
Tényleg kíváncsi vagyok a véleményére. Ha valóban több csoport is volt előttünk, akkor Ő tudhatja csak, hogy a főnöke, hogyan is reagálna erre a hírre.
- Mi történt a többi csoporttal?



thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Haunted-picture-ghostly-gallery
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptyKedd Okt. 11 2022, 19:14


Lilly & Angelo
"It is only through mystery and madness
That the soul is revealed."

- Márpedig rejtve kell, hogy legyen, hiszen mint tudjuk, még nem találtuk meg... - a vezető hangja csak úgy csöpög a gúnytól, s mintha azt lehetne érezni belőle, hogy egyáltalán hisz nekik teljes mértékben. Valamibe azonban kénytelen kapaszkodni, s egyelőre a vízesések tűnnek a legkézzelfoghatóbb dolognak a térképen, így miután arcon törli Lillyt, megindul utána a csapat, kettőnkkel a hátsó sorban.
A jutalom kiosztásra kerül, s engem már egyáltalán nem érdekel, mit csinál velük. Ezért sem szólalok meg, mikor átruházza azokat másokra, viszont egy eléggé agresszív pillantás gazdája lesz, hiszen Dr. Moore “gazdája” észreveszi, hogy odaadja nekik a szendvicset és a vizet. Én is kapok egy célzatos nézést, de a válaszom csak egy vállrándítás lesz, semmi több. Majd én azt tudom, mit engedek meg Lillynek és mit nem. Közben átfutom a kapott cetlit, melyet egész egyszerűen eltűntetek utána a számban, s lenyelem. A legjobb taktika, hogy nyomokat tüntessünk el...
- Még mindig szerencsésebb lehet, ha odavezetitek, és a saját szemével látja, hogy üres az egész. Csak mert annak sem lesz jó vége, ha túlságosan sokáig keringünk a dzsungelben. Nem ostoba ember, nagyon nem. Ki fogja szagolni, ha át akarjátok baszni. - adok Lillynek halkan egy újabb jó tanácsot. - Egyáltalán mit keres pontosan? Mi az a tárgy, ami ennyire fontos? Valami műkincs? Vagy a nácik hírhedt aranya? - teszem fel egyértelmű kérdéseimet. Hogy választ kapok-e rájuk, nem tudhatom, hiszen még mindig az a felállás, hogy én vagyok a zsoldos, aki bármikor agyon lőheti Lillyt, függetlenül attól, hogy azért próbálok itt és ott segíteni neki(k).  
- Ez nektek eléggé szar hír. Azért volt már erre több csoport, mert az előzőek tagjai mind meghaltak. Így kellettek új emberek... Ezért is mondtam, hogy óvatosan, mert gond nélkül megöl mindenkit, abban reménykedve, hogy egyszer úgyis jön valaki, aki tudja, hogy hol van a cucc, amit keres. - válaszom közben elérkezettnek látom az időt, hogy az éjjeli utunkat megerősítsem egy energiaszelettel, úgysem hiszem, hogy az elkövetkezendő órákban megállunk pihenni. Mondandóm végére elő is kotrom a vaskos szeletet a táskám mélyéről, melyet gondosan kibontok, aztán mikor ajkaimhoz emelem... Hirtelen megszólal bennem egy hang. A kibaszott lelkiismeretem. Annyira erősen kezdem forgatni szemeimet, hogy kis híján ki is fordulnak helyükről, de végül egy sóhajjal Lilly felé nyújtom azt szótlanul.
- Mégis hogy keveredtél bele ebbe a szarba? - mutatok magunk köré. Közben figyelem az előttünk lépkedőket, ezért is tűnik fel, hogy a fekete hajú lányt kísérő zsoldos lecsap a nyakán valami élőlényt heves szitkozódások közepette. A mellkasomon levő zsebbe erősített elemlámpa nem mutatja ugyan meg, hogy mi volt az, de az biztos, hogy itt nem szerencsés, ha valami erősen megszúr. Lépjünk is tovább.
- Mindenkit ismersz a társaságból? - biccentek magam elé, bár inkább a fekete hajúra utalok, aki láthatóan nagyon meg akarja nyerni magának a zsoldosát. Őt nem igazán hatja meg ez az egész, sokkal inkább néz végig a lányon úgy, mint egy darab húson. Azt sem szabad elfelejteni, hogy nekünk az a dolgunk, hogy vigyázzunk a foglyokra, és lehetőleg élve eljuttassuk a raktárig vagy micsodáig őket. Az már nem volt kőbe vésve, hogy nem tehetünk velük azt, amit csak akarunk... Nem minden zsoldos osztja azt a felfogást, amit én. Úgy érzem, fel fogja még verni sikítás a dzsungel mélyét...

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 3675886080e56077461d360e94e1c80e
The curse of knowledge - Lilly & Angelo D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptySzer. Nov. 02 2022, 22:28

The curse of knowledge Angelo&Lilly
Mexikó
 Nem tudom, hogy az elrablóim tudnak-e a legendáról és ismerik-e a teljes versikét. Bár nehéz lenne elhinnem, hogy még egyáltalán nem halottak róla. Már csak azért is, mert ha valóban több csapat is volt itt előttünk, valaki biztosan mondta nekik. Ettől függetlenül érződik, hogy nem teljesen hiszi el az alításunkat. Én is ezt tenném a helyében, így nem is lepődök meg ezen. Azon viszont annál inkább, hogy senki nem vezette el még a vízesésekhez. Gondolom csak nem menne oda újra meg újra, ha már egyszer járt ott. Vajon tényleg sikerült felfednem előtte egy újabb kirakós darabot?
Céltudatosan lépek oda Dr. Moorehoz, nem is figyelve a szorosan mögötte haladó őrre. Gondolom ha baj lenne, hogy a jutalmat a férfinek adom, akkor a „saját” kísérőm csak jelezné. Más nem hátba lőne miatta, bár nagyon remélem, hogy nem. És, hogy teljesen őszinte legyek, nem is nézném ki belőle. Olyan….kedves volt, a körülményekhez képest. Talán valóban megbízhatok benne. Mindenesetre jelenleg az életem az Ő kezében.
Beszédét hallgatva mély levegőt veszek. „Ha oda vezetjük, akkor nem fogja azt hinni, hogy mi már jártunk ott és mi vittük el a műtárgyakat?” Teszem fel magamban a kérdést. A választ, pedig a férfitől várnám, de jobnak tűnik nem kimondani hangosan a gondolataimat. Azért mégsem bízhatok meg benne 100%-osan.
- Nem tudom. – Vágom rá gyorsan. – Nem mondták, hogy konkrét dolgot keresnének. – Azért ez a kérdés jogos. Vajon mi olyan fontos abban a raktárban?
- Állítólag tele van olyan műkincsekkel amit a nácik loptak el. Gondolom ezeknek az értéke kecsegtető számukra. – Rántom meg a válam. Merem remélni, hogy ez valóban így van és tényleg nem valami konkrétat keresnek. Nem hiszem, hogy élve kijuthatnánk innen, ha az ellenkezője igaz. Nem hagynának minket csak úgy futni, főleg hogy azt feltételeznék, hogy nálunk van az a tárgy amit keresnek.
Azért arra kíváncsi lennék, hogy Dr. Moore mért nem vezet csak úgy el minket a raktárhoz. Remélem, hogy csak taktikázik és nem rejteget semmit.
Újabb mély levegőt veszek. Igazából nem is számítottam másra mint, hogy mindenkit megöltek már, aki itt járt.
- Látsz arra esélyt, hogy élve kiszabaduljunk? – Egyszer csak kitör belőlem a kérdés. Talán azért, mert most olyan reménytelenek tűnik a helyzet. Mi garantálja azt, hogy túl éljük? Bármilyen forgató könyvet pörgetek végig a fejemben, mindnek a végén a saját hullámmal találom szemben magamat. Akár mekkora is benne a remény, egyre pesszimistában látom a dolgokat. Ennek ellenére igyekszem megtenni mindent, hogy kijuthassunk.
Ahogy sétálunk egymás mellet, szinte végig mereven magam elé nézek. Egyrészt nem szeretnék elesni és megsérülni, másrészt pedig könnyebb így gondolkodnom. Egészen addig míg meg nem látok a szemem sarkából valamit. Ahogy oldalra fordítom a fejemet egy energia szelettel találom magamat szemben. Mielőtt bármit is csinálnék belenézek a mellettem haladó szemébe, csak utána nyúlok a harapni valóért.
- Köszönöm! – Mosolyodok el. Talán tényleg meg bízhatunk benne. Különben mért adná nekem az Ő kajáját.
- Amúgy, hogy szólíthatlak? – Vettem oda neki, miközben bontom ki a szeletet. – Én Lilly vagyok. Bár gondolom ezt tudod. – Legszívesebben nyújtanám felé a kezemet, de lehet hogy az már túl feltűnő lenne. És őszintén, nem szeretném bajba sodorni, már csak azért se, mert Ő lehet a kulcs a szabadulásunkhoz.
- Óh, hát ez engem is érdekelne. – Mosolyodom el újra. – Műkincsekkel foglalkozom, kereskedem velük, vagyis valami hasonló. Aztán egyik nap kaptam egy levelet, a Te főnököd társától. Egy vacsora meghívás volt, ahol szembesítettek egy expedíció részleteivel. Az én dolgom annyi lett volna csak, hogy a talált tárgyak értékét felbecsüljem és találjak rájuk vevőt. Nyilván nemet mondtam, a többit meg már tudod. – Vonom meg a vállam. Nem pont a főhős karakter sztorijának hangzik.
- És te? Mért vagy itt pontosan? Ez a meló fizetett a legtöbbet? – A kérdésem komoly, valóban érdekel a válasza. Azon kívül, hogy valóban érdekes története lehet – persze ha ez most kiderül - , megtudhatok valami olyasmit amiből kiderül, hogy valóban segíteni akar, vagy csak információkat szedne ki belőlünk.
A dzsungel zaja egyre nagyobb, ahogyan megyünk bele az éjszakában, ezt a mi halk beszélgetésünkön kívül, egy heves szitkozódás szakítja csak meg. Bár mire a hang irányába nézek, addigra már minden pontosan olyan mint ezelőtt volt. Mégis az a sejtésem, hogy ez a fekete hajú csaj zsoldosa volt. Nem tudom, hogy mi történt vele, mindenesetre nem bíztató. Ekkor figyelek csak fel a lány mozgására, ahogyan rázza a fenekét és tekergeti a haját. Ismerősek a mozdulatok, elakarja csábítani a mögötte haladó férfit. Nagyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz ennek a vége.
- Nem. Dr. Moore-on kívül senkit sem. – Rázom meg a fejemet. – A legtöbbükkel a vacsorán találkoztam először.
- Mit gondolsz, mennyi esély van arra, hogy meghúzza a csajt? – Biccentek a fekete hajú nő felé.
Egyre bentebb haladunk az erdőbe, nem sokára oda fogunk érni a vízesésekhez. Egyre sürgetőbb, hogy kitaláljak valamit.
- Segíts. – Fordulok a mellettem haladóhoz.
- Beszélnem kell Dr. Moore-al és a szőkenővel. … Hat szemközt.



thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Haunted-picture-ghostly-gallery
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptySzomb. Nov. 19 2022, 07:49


Lilly & Angelo
"It is only through mystery and madness
That the soul is revealed."

Mindig is az volt a legnagyobb problémám, hogy a saját fejem után mentem, a saját gondolataimat követtem, melyek még ha a rendszer ellenségei is voltak, akkor sem tágítottam mellőlük. Meglátszik az életemen, képtelen voltam az apám által kitaposott utat követni, mint a bátyám, Leonardo, inkább jártam a saját magam által megnyúzott utat, minek következtében a család fekete báránya lettem. Leginkább azért, mert képtelen vagyok arra, hogy érzelmek nélkül, nulla empátiával bárkit is a pokol mélyére küldjek. Nem véletlen hát, hogy a mostani helyzetben is leginkább én lógok ki a sorból. A többi zsoldos csendes és mogorva, kik még menetelés közben is képesek taszítani egyet a foglyokon, illetlen szavakkal illetik őket, ezekkel szemben én meg szinte a tudtomon kívül segítek Lillynek. Csak mert egy eléggé fontos dologgal születtem erre a mocskos világra: lélekkel.
- Nem feltétlenül az értékük motiválhatja őket. Vannak beteges gyűjtögetők, akik bármit megtennének azért, hogy megkaparintsanak bizonyos dolgokat, és ezek általában rosszabbak, mintha a pénz után mennének. Bár ez csak az én gondolatom. - vonom meg a vállam, miközben a nem fegyvert szorongató kezemmel lepöckölök a vállamról egy fura, sáskaszerű bogarat, mely abban a pillanatban tovarepül, s megkapaszkodik a szemben menő zsoldos hátán. Lilly kérdése közben gondolkodóba ejt, melyet a hallgatásom is jól tükröz. Hazudjak neki, és mondjak valami pozitívat? Vagy közöljem nyersen a gondolataimat? Vagy ötvözzem a kettőt? Talán ez lesz a célszerűbb.
- Ha el is jutunk a kincsekig, amik vagy ott vannak, vagy nem... Szerinted kockáztatnának, és elengednék élve bármelyikőtöket is úgy, hogy láttátok a vezető arcát, a zsoldosokét, és tudtok mindenről? - hagyok némi hatásszünetet, de nem sokat, épp csak annyit, hogy bevegye ezt a leányzó gyomra. - Viszont akadnak azért kiskapuk is. Illetve egy. - ekkor nem túl látványosan, de azért a mellkasomra bökök. - Az én szerződésem addig tart, amíg idő előtt nem halsz meg, vagy amíg megtaláljuk a kincset, vagy annak a helyét. Utána lejár a szerződésem. Ami mit jelent? - ismét apró szünet, csak hogy értse, mire akarok célozgatni. - Ha valaki utána bérel fel egyből, rögtön, azonnal... - hangsúlyozom ki az utóbbi szavakat direkt. - Akkor jó esély van rá, hogy elvállalnám úgyis, ha utólag írjuk meg a szerződést. Nem mintha ezzel bármit akarnék mondani, csak tényeket közlök, hogy szoktak ezek a dolgok működni nálam. - ha felém néz Lilly, láthatja a tengerkék szemek mélyén, mire akarok kilyukadni. Nem hazugság ez, egyszerű kiskapu. Ám mentőövnek tökéletes.
Utunk közben folytatódik, s mivel nem tudom legyűrni a torkomon a férfi büszkeségem, ami nem engedi meg most számomra, hogy figyelmen kívül hagyjam a tényt, hogy a leányzó lepasszolta a nehezen megszerzett ételt, ezért hát én magam adom át neki a sajátom.
- Angelo vagyok. És igen, a neved tudom, meg hogy valami olyan a munkád, aminek köze van ehhez az egész faszsághoz, de ennyi. - utóbbit hamarosan ki is fejti számomra, s az egész történetet, hogyan került ide pontosan. Kissé filmbeillő az egész, egy átlagos embernek legalábbis biztosan. Ez a világ azonban okádja ki magából a filmbe illő sztorikat.
- Nem igazán motivál a pénz. Tudod, vannak az embernek olyan sugallatai, amiket muszáj megragadnia, hiába tűnnek hatalmas nagy faszságnak. Vannak olyanok, amik kivezetnek a fénybe, de vannak olyanok is, amik ide a mocsokba. - meglehet, hogy kissé ködösen fogalmaztam, de talán kihallja belőle a lényeget. Igazából a mai napig viaskodok a gondolattal, hogy jó vagyok vagy rossz. Muszáj ezért mindig újabb próbák elé tennem magam, hogy ez kiderüljön. Tekintetem közben egy kis ideig elidőzik a fekete hajú lányon és a taktikáján, hogy megnyerje magának a zsoldost.
- Elég sok. Főleg, ha túl is éli. Nem sok jót hallottam erről a tagról. - biccentek a férfi irányába. Enyhén ismerős csak látásból, de a híre annál nagyobb az ilyen körökben. Nem éppen egy embersimogató, sőt...
- Az nem fog menni semmiféleképpen, főleg nem most. Gyanús lenne, ha ti hárman közel lennétek egymáshoz. Szóval, ha csak nem mondod el nekem, mit akarsz tőlük... Akkor nem tudok segíteni. - hátranyúlok a táskámhoz, ahonnan előkotrok egy kisebb papírt, s tenyerembe csúsztatva Lilly felé mutatom, majd berakom a zsebembe. Az természetesen esélytelen, hogy ő itt írogasson bármit is, mert ha meglátják, akkor nem csak őt, de engem is fejbe lőnek. A postás szerepét viszont bevállalhatom. Valahogy... Hogy hogyan, azt még nem tudom, de szerencsére taláéékony vagyok.
A nyugalmasnak tűnő perceket, s a dzsungel magányát váratlanul fegyverropogás töri meg, melynek felvillanó fényeit mi is láthatjuk a hátsó sorból. Sikítás, ordítás. Valami történt ott elől.
- Maradsz. - nyúlok azonnal Lilly karja felé, mielőtt még meggondolatlan dologra készülne. Hamarosan úgyis megtudjuk, mi történt.

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 3675886080e56077461d360e94e1c80e
The curse of knowledge - Lilly & Angelo D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptyKedd Jan. 10 2023, 23:39

The curse of knowledge Angelo&Lilly
Mexikó
- Hmm. – Valóban lehet benne valami, abban, amit a férfi mond. Valami ősi dolog arra kényszeríti az embereket, hogy gyűjtögessenek, teljesen mindegy, hogy bélyegekről, pénzről vagy valami nagyon drága és gyakorlatilag haszontalan műtárgyról van-e szó. Benne van a génünkben. Ez persze azt is jelenti, hogy bármeddig képesek vagyunk elmenni a hőn áhított tárgyért, vagy legyen bármi is az. Borzasztó érdekesnek tartom ezt a dolgot. Már egészen kiskorunkban kezdődik, a különböző matricás albumokkal vagy a focis kártyákkal, aztán ahogyan felnővünk a szenvedélyünk tárgyává egészen más válik. Talán legtöbbünknek a pénz ilyen, szeretnénk belőle minél többet és lehetőleg minél kevesebbet veszítenénk, gyakorlatilag erről szól minden felnőt ember élete. Azonban vannak olyanok, akiknek nem elégíti ki ennyi, az igényeit. Ekkor jönnek a különböző bélyeg, táska, cipő, hangszer, vagy igazából sorolhatnám estig, gyűjtése. Ezek az emberek „bármit” képesek lennének megadni azért, hogy a lehető legritkább, legértékesebb darabot tudhassák a magukénak. Egy átlagember, viszont még sem megy el olyan messzire, hogy átgázoljon másokon, vagy van egy bizonyos anyagi korlátja, legjobb, ha mind a kettő dolog találkozik az illetőben. Azonban vannak olyan emberek, akiknek semmi sem szent, még emberéletek sem és minden anyagi és hatalmi eszközük meg van rá, hogy megszerezzék, amit akarnak. Minden bizonnyal Mi is ilyen emberek csapdáiba estünk bele. Senki sem tudja, hogy mit rejthet/rejthetett az a bunker vagy mi is az. A legelképzelhetőbbnek azt találom, hogy megépítése óta üres. Azonban legyen bárhogy is, egy biztos, ha nincsen benne az, amit keresnek, akkor mindenkit gondolkodás nélkül kivégeznek, hacsak nem kínoznak meg még előbb. Nem tudom mit kéne tennünk.
Gondolataim egyre inkább akörül forognak, hogy mégis mennyi esélyünk lehet, hogy kijussunk ebből a helyzetből. Akárhogyan is gondolkozom, egyre inkább azt érzem, hogy semmi nem jut az eszembe. Semmit sem fogok tudni kitalálni, annak az érdekében, hogy a lehető legtöbb embert kijuttassam élve. Bár azt sem tudom, hogy ez egyáltalán az én feladatom-e, valóban nekem kéne-e ezt a terhet a nyakamba venni. És ezeken a gondolatokon a mellettem haladó fegyveres szótlansága sem segít. A csend, ami a kérdésem óta közénk furakodott, óráknak érződik, még ha csak pár másodperc is volt. A zsigereimben érzem, hogy mit akar mondani „Nem, soha nem fogtok innen már haza menni.”. Egymás után csengenek a képzelt szavak a fejemben, míg csak meg nem szólal végre a mellettem haladó. Lágyan rázom meg a fejem, mikor végez a mondatával. A helyükben én sem hagynám életbe magunkat.
A nyomás egyre csak nő, és mondatai hatására mintha csak elszállt volna belőlem az a kicsi remény is, ami eddig volt. Az újabb pármásodperces csend utáni mondatai, viszont visszaadták azt. Tehát akkor még is van egy halvány reményünk. A szívem hevesebben kezd el verni és izgatott lettem, talán még egy halvány mosoly is kiül az arcomra, ahogy ránézek a férfire.
- Tehát ha például most köttetik kettőnk között egy szóbeli szerződés, ami mondjuk arról szól, hogy segítened kell nekem abban, hogy a lehető legtöbb ember jusson el innen élve, azután, hogy megtaláltuk és gyakorlatilag beléptünk az építménybe, akkor neked ezt be kell tartanod, és képes leszel megvédeni, esetleg más zsoldosokat is rávenni, hogy segítsenek? – Talán túl nagynak tűnik ez a kérés, de ha ez mindenkinél így működik, akkor mért ne?
- Vagy esetleg akkor mi történne, ha a főnököd halna meg? – Az egész világnak jobb lenne, ha így történne. Talán akkor minden zsoldos egyszerűen hagyna minket elmenni, vagy esetleg még egy kis honoráriumért segítene is. A pénz valamenyiünknek nem akadály, habár biztos vannak köztünk olyanok, akiknek igen, de könyörgőm, csak segít az ember egymáson, vagy nem?
Miközben kibontom a tőle kapott sportszeletet, újabb kérdéssel bombázom. A nevére vagyok kíváncsi. Nem vagyok benne biztos, hogy el is mondja, mindenesetre, nekem könnyebb lesz rá így gondolnom, mintha „csak” egy zsoldos lenne.
- Most mondanám, hogy örülök a találkozásnak, Angelo, de hát… - Jobban örülnék, ha otthon lehetnék. – Bár kitudja, lehet, hogy a végén még örülni fogok.
Nézek a férfi felé, arcomon csupán csak egy halvány mosoly jelenik meg, az is csak egy pillanatra, nehogy bárki is észre vegye a kommunikációnkat.
Tovább haladva, további információkat tudok meg Angeloról.
- Hm. Ismerős a helyzet. Mikor szándékosan fejelsz bele a szarba, reménykedve, hogy jobb lesz, vagy ha nem is jobb, de más lesz. – Az élet nehéz, hazudik, aki azt mondja, hogy nem. Mindenkinek vannak olyan pillanatai - szülessen bármilyen körülmények közé – amikor egyszerűen csak feladná. Ilyenkor kéne helyesen döntenünk, azonban sokszor nem jól választunk, de legalább más lesz és nem érezzük azt, hogy ugyanazon a szarkupacon ülünk mindvégig.
Talán ezért vagyunk itt valamennyien. Arra azonban rendkívül kíváncsi lennék, hogy az előttünk haladó lány mit keres itt. Látszólag mindenét beveti, hogy szabadulhasson. Nem véletlenül nem lep meg a mellettem haladó válasza. Ma este bizony, bebizonyíthatja a hölgy, hogy mennyire szeretne innen szabadulni.
Lassan tudunk csak haladni a növényzet között, azonban az idő egyre csak sürget. A terv ugyan kezd körvonalazódni a fejemben, de egyedül kevés leszek hozzá. Ezért minden gondolkozás nélkül belemegyek abba, hogy Angelo játssza el a postás szerepét.
- El akarom vezetni a csapatot a barlanghoz. De ahhoz kellenek ők is. A főnököd bizalmába kell férkőznünk. – Megyek egy lépéssel közelebb hozzá, és próbálok olyan hallkan beszélni, amennyire csak tudok.
- És ha lehet, ad át azt is Nekik, hogy megbízhatnak Benned. – Keressem a férfi tekintetét, hogy nyomatékosítani tudjam mondandóm. Azt hiszem, hogy elég jól megbizonyosodtam arról, hogy Angelo tényleg segíteni akar, és hogy keressen itt bármit is, de végső soron nem egy rossz, lelketlen ember.
Ahogyan elmondtam Neki mindent, messzebb húzódok Tőle. Nem szeretném, ha bárki is rájönne, hogy segít nekünk.
A dzsungel egyre inkább körül vesz minket, köztünk pedig csend honol. Néha egy-egy bokor csörren meg mellettünk, a távolba madarak rikácsolása haladszódik. Ha a helyzet nem lenne ijesztő magában, akkor még a környezet is rátesz. Minden zajra felkapom a fejemet, sosem tudhatom, hogy mikor akar valami megölni. Folyamatos stressz vessz körül. Azonban ez egy bizonyos ponton csak tetőzik, mikor fegyverropogás töri meg az éjszaka csendjét. A fénye egészen hozzánk elér. Egy pillanatra felvillan az agyamba, hogy most fussak. Azonban a kíváncsiságom inkább előre vinne, mint hátra. Bár mozdulni esélyem sincsen, ahogyan a férfi megragadja a kezemet. Szófogadó kislány leszek és maradok a helyemen.


thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Haunted-picture-ghostly-gallery
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptySzomb. Jan. 28 2023, 07:04


Lilly & Angelo
"It is only through mystery and madness
That the soul is revealed."

Sokan azt hiszik, hogy a rossz oldalon állok. Sokan azt hiszik, hogy a jó oldalon. Szégyen lenne huszonkilenc évesen azt mondani, hogy még magam sem tudom, hogy fényben úszik vagy árnyékba borul az az út, amin járok? Ott gomolyognak bennem az apámtól örökölt felhők, melyektől néha tényleg azt hiszem, hogy pontosan annyi érzelem és empátia él bennem, mint benne. Semmi. A családját természetesen mindennél jobban szereti - talán még engem is, bár ez néha kérdéses -, viszont más ember annyit jelent számára, mint egy apró porszem. Semmit. Ott van azonban az az oldalam is, amely szereti az embereket, érdekesnek találja őket, s mely nem szereti egyáltalán a magányt. Amelyik képes együttérezni, s képes önzetlenül segíteni. S e kettős személyiség hordozása valójában borzalmasan nehéz. Mint most is. Elvállaltam, hogy felügyelem az egyik foglyot, s eljuttatom a célhoz. Vagy ha menekülni próbál, egyszerűen csak lepuffantom. Érted, a kibaszott dzsungel közepén menetelek pár seggfejjel és pár szerencsétlen ártatlannal... Aztán meg tippet adok, hogyan lehetne megmenteni őket... Az én segítségemmel?! Lehet, hogy pszichiáterhez kéne fordulnom. Tuti, hogy skizofrén vagyok.
- Ez eléggé lesarkított így. Ennyi emberre nem lenne egyszerű szerződést kötni. Így a szerződés úgy szólna, hogy téged védenélek bármi áron, a többieket pedig megpróbálnám. Egy betűvel sem több. - emelem fel ujjaimat intően, mikor átlépek egy kisebb majomtetemet, melyet már elkezdtek rágni a kukacok. Ki tudja, hogy a csapatból hányan jutnak erre a sorsra, hogy a dzsungelt fogják táplálni?
- Ugyan... - horkanok fel gúnyosan. - Végignéztél a többi zsoldoson már? - kérdem tőle teljesen őszintén. - Szerinted bármelyikük is hajlandó lenne arra, hogy segítene kijuttatni titeket? - biccentem oldalra a fejem nagyokat pislogva. - Az én módszereim közt sokszor ott van, hogy előbb ütünk, aztán kérdezünk. Itt nem lesz idő arra, hogy kipuhatoljam, ki segítene és ki nem. Ha kiszagolják, hogy nekem más céljaim vannak, akkor mindegyikünknek annyi. De hát ezért van itt ez a kicsike. - lengetem meg enyhén a kezemben tartott géppisztolyt. Mindenkit nem menthetek meg... S remélem, hogy ezt Lilly megérti. Áldozatokat kell hozni azért, hogy más élhessen, márpedig jelenleg ez úgy fog működni, hogy ahány zsoldost érek, annyit lövök le. A következő kérdésén viszont felröhögök őszintén.
- Ez teljesen kizárt. Ő egy rohadtul nagy kutya. Gondolj rá úgy, mint egy maffiavezérre. Ha meghal, akkor mindenki a nyomomban lesz, és nem csak az enyémben, de a családommal és a közeli ismerőseimmel is leszámolnak. Szóval ez teljesen kizárt. - vetem el egyből a gondolatot. A többi zsoldos még rendben, de hogy a vezér... Az kizárt. Közben haladok a fényes oldal felé, s adok Lillynek egy energiaszeletet.
- Ki tudja, mi lesz ennek a vége... - ejtem el halkan a levegőbe. Óvatosan kell minden mozdulatot tennünk, s minden szót kimondanunk, hiszen azért a többiek sem vakok. Ahogy én, úgy ők is figyelnek.
- Rendben. Megoldom. - bólintok határozottan, mint valami katona. A menetelésünk tovább folytatódik az ismeretlenbe, s egy enyhe klausztrofóbiás érzés is a hatalmába kerít ebben a rengetegben, ahol azt sem tudom, hol vagyok, s hogy milyen állatok figyelnek a fák és bokrok takarásából. Itt talán még elveszettebb az érzés, mint a nagyvárosok mélyén. Legalábbis eddig... A fegyverropogásra mindegyik zsoldos élesíti a fegyverét, köztük én is. Elkezd mozgolódni a sor, felbomlik a rend, így páran előrébb sietnek, köztük én is. Biccentek Lillynek, hogy jöjjön. Természetesen eszem ágában sem lenne megnézni, mi történt ott elől, de ez a kis közjáték most pont kapóra jön, hiszen mikor megállok egy pillanatra, azt úgy próbálom intézni, hogy pont dr. Moore és a szőke nő mellett tegyem azt.
- Lilly üzeni, vezessétek őket a barlanghoz. - halkan darálom el, oda sem nézve feléjük. Ennyit tudtam tenni az ügy érdekében. Lépésekben haladunk előre, mígnem kibontakozik belőlünk egy nagyobb kör. Aminek a közepén az egyik áldozat fekszik vérbe fagyva.
- Látjátok, feleim, ez jár annak, aki megpróbál megszökni. Úgyis utol fogunk érni titeket... - mutat végig a szőke náci tiszt mindegyik emberen. - Indulás tovább! - mutat előre, aztán némán beállunk ugyanabba a sorrendbe, mint voltunk. Mintha mi sem történt volna...
- Mikor érünk már oda? - ezt talán fél óra elteltével kérdezhetem már Lillytől. Addig némaságba burkolózok, hiszen az agyam egyre csak jár azon, hogy mit tegyek, ha elértük a barlangot. Millió terv zúg át rajtam, de a végén mindig arra jutok, hogy úgysem az lesz, amit kigondolok. Még szerencse, hogy jó vagyok a rögtönzésben... S remélem, hogy a halk csobogás, amit elkezdek hallani, az már a célunkat jelenti. Nem véletlenül kapcsol a szívem hevesebb ütemre.

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 3675886080e56077461d360e94e1c80e
The curse of knowledge - Lilly & Angelo D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptyKedd Jan. 31 2023, 23:13

The curse of knowledge Angelo&Lilly
Mexikó
Elfogadóan bólintok. Én magam is túlzásba estem azzal, hogy mindeniken az életét szerettem volna a fiúra bízni. Egyedül lehetetlen feladat lenne neki kivinni épségben mindenkit. Persze csak akkor, hogy ha a többi zsoldos egyértelműen ellenünk lenne.
- Nézd.Nézek rá. – Rólad sem gondoltam volna, hogy segíteni fogsz. – Mondom ki kegyetlen őszinteséggel. Ahogy első pillanatban megláttam, hát, hogy is mondjam, nem volt túl bíztató a látvány. És most még is itt vagyunk, azon gondolkozunk, hogy hogyan juttathatnak ki minket, legalábbis engem. Ez azért elég nagy fordulat. Azonban azt egyértelműen meg kell értenem, hogy nem menthet meg mindenkit, úgy ahogy én sem. El kell fogadnom, hogy itt ma, már pedig emberek fognak meghalni, ami ellen nem tudok mit tenni. Biztosan megfogom próbálni, de el kell döntenem, hogy kinek az élete fontosabb. A sajátom vagy másoké. Nem tudom, nem tudnék rá válaszolni, majd kiderül, hogy mennyire is vagyok önzetlen.
- Maffia vezér? Milyen hálózatott működtettnek ezek? - Nem egy üzletem volt és lesz különböző maffia tagokkal. Tudom mekkora veszéllyel járnak. Gyakorlatilag bármit képesek kideríteni rólad, még akkor is, ha próbálsz a lehető legóvatosabb lenni. Nekem is fontos a családom, hát még sem hagyhatom, hogy pont miattam essen baja Angelo családjának.
Fura kettősség ez. Egyik pillanatban még arra gondolok, hogy csak én jussak ki erről a helyről. Másikban pedig már az egész csapat terhét a vállamra venném. Egyáltalán mért akarom őket megmenteni? Mért fontosabb a fogva tartóm élete, mint az enyém? Mért érdekel, hogy mi lesz egy tök idegen családdal, ráadásul annak a családjával, aki fegyvert tart a hátamhoz? Még akkor is, ha segít, vagy legalábbis akar. Ezer meg egy kérdés, ami végül mind oda vezet, hogy el kell döntenem mit is akarok. Élni, vagy segíteni. Egyre inkább úgy tűnik, hogy a kettő nem működik egyszerre. És a következő, halk mondata is csak ezt erősíti meg bennem. Lilly, döntsd már el végre, hogy mit akarsz!
Hosszú idő után, végre megszületik a terv a fejemben, amit tolmácsolok Angelonak is. Hírtelen Ő lett az egyetlen esélyem, hogy bármilyen formán is kommunikálhassak a két társammal. Így innentől fogva már csak reménykedhetek benne, hogy sikerül neki átadni az üzenetemet.
Sokként ér a fegyverropogás zaja. Mi történhetett? Valaki meghalt? Az eddig előttem haladó sor, most felbomlik. A velem haladó fiú elkezd előre nyomulni, én meg, mint egy engedelmes kislány, fejbólintását látva, követem őt. A szemem láttára adja át az üzenetemet, én magam is próbálom figyelni a terepet, hogy ki láthatta. Remélhetőleg senki. Majd egy darabig sorban haladunk, míg egy már kialakult kör széléhez nem érünk. A látvány, ami annak a közepén fogad, megfagyasztja bennem a vért. A szőke főnök szavai el sem jutnak teljesen a tudattomig. Csak állok ott, lefagyva. Ezek tényleg képesek voltak megölni egy embert, csak mert tovább akart élni. Még csak földet sem szórunk a testre. Csak  itt hagyjuk, hogy aztán a nyüvek zabálják fel a testét, pont úgy, mint azt a döglött majmot, ami pár perce keresztezte az utunkat.
Az ár sodor tovább az úton, néma csend telepszik kettőnk közzé is. A saját gondolatainkkal vagyunk elfoglalva. Míg meg nem szólal a mellettem haladó. Az ajkaim valahogy nem akarnak kinyílni, így csak megrántom a vállam. Nem tudom hol járunk, honnan is tudhatnám?
Mire azonban elkezdhetnék rajta gondolkodni, egyre hangosabb csobogás követi az utunkat. Pár méter és a zúgás felerősödik, megérkeztünk. Mindannyian újra kört formázunk. Ám csöndben állunk, a főnök vár. Azt hiszem, hogy pont rám. Mire bentebb szeretnék lépni a körbe, hogy folytassam a legendát és az ötletelést, addigra Dr. Morre megelőz, és először hallatja a hangját, mióta ide kerültünk.
- Most el kell indulnunk keletre. A vers egy tisztást említ, ahol az állatok békében élnek. Ott lesz valamilyen barlang, biztos vagyok benne. – Hangja gyengének tűnik.
Zavartan állok, teljesen más fele akar minket vezetni. A vers úgy szól, hogy: „lépj be hát ott, ahol az élet felhők közé bukik. „ Az élet az maga a víz, a felhő, az lehet a pára is, amit a vízesés csinál. Én biztosan a vízzuhatag mögött keresném a bejáratott, vagy pedig a sziklafal tetején. Nem áll össze kép, de nem csak nekem nem, hanem láthatólag a másik szövetségesünk sem.
- Dr. Moore-nak igaza van! – Kiabálja bele az éjszakába a fekete hajú nő.
- Teljesen más irányba kell mennünk. Itt nagyon rossz helyen vagyunk. – „Oh kussolj már”. Gondolom magamban, de valami mégis gyanús. Ahogyan körbe nézek, a legtöbben értetlenül állunk. Semmi sem említi, hogy keletre lenne bármi is. Ezek ketten összejátszanak? Még is mi folyik itt? Látványosan megrázom a fejem. Nem áll össze a kép.

thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Haunted-picture-ghostly-gallery
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptyVas. Feb. 12 2023, 07:58


Lilly & Angelo
"It is only through mystery and madness
That the soul is revealed."

- Sok mindent nem gondoltak volna rólam az emberek. Ezért is csalhat az első benyomás. Lehetsz egy áldott, kedves angyal, aki mindig segítőkész, miközben a háttérben a velejéig romlott, csak ezt kevesen tapasztalják. És lehetsz egy zsoldos is, aki bármikor lepuffanthat, miközben azon agyal, hogyan mentsen meg... - hozok némi párhuzamot egy apró mosollyal. - Lehet, hogy sikerül téged megmentenem, aztán utána sok emberi élet fog a kezeden száradni. Ki tudja, hogy milyen események szakítanak fel valamit bennünk? - egy köhintéssel hallgatok el, hiszen ez most nem a filozófia szakkör, hogy hosszasan beszélgessünk. Egyetlen pillanatra azért sikerült elfelejtenem, hogy a dzsungel mélyén menetelünk, s hogy nem csupán emberi életek forognak kockán, de még egy elmebeteg is talán hozzájut a hőn áhított kincséhez.
- Valami német hálózat, a pontos részleteket nem tudom. Viszont sok helyen hallani róla. - biccentek elénk. - Egy elmebeteg náci. Szó szerint. - ezzel a kijelentéssel pedig átlendülök a ló másik oldalára, hiszen zsoldosként nem szabadna a vezetőnket semmiféle jelzővel illetnem a foglyok előtt. Ám most már talán úgyis mindegy. Eldöntöttem, hogy segítek, s innentől ekörül forognak már az agytekervényeim.
Várható volt, hogy nem mindenki fog innen élve kijutni, s páran biztosan a dzsungelt fogják táplálni a testükkel. Azt hittem, hogy érthető volt a vezérünk parancsa, hogy ne meneküljön senki, mert az azonnal golyót kap, de sajnos be kell látni, hogy a túlélési ösztön nem mindig a jó irányba tereli az embert, sokszor tévútra vezeti. Mint most is ezt a szerencsétlent, akit körbeállunk, s aki névtelenül fog elrothadni a fák ölelésében. Rossz ómen. Nagyon rossz ómen.
Az eset bélyeget nyom a tovább haladásunkra is, de talán nem is baj, hiszen fejben le kell pörgetnem ezernyi végkimenetelt, hátha az egyik majd bekövetkezik, ha életbe lép a mentőakcióm. Talán erre hamarosan sor fog kerülni, hiszen végre úgy tűnik, hogy megérkeztünk. A hőfok jóval alacsonyabbnak tűnik a vízesés körül, de ahogy az apró vízpárák az arcomon landolnak, igazi felüdülést jelent most ebben a forró helyzetben. Vezérünk közben diadalittasan csapja össze tenyereit, hiszen úgy hiszi, megérkeztünk. Egészen addig, míg dr. Moore közbe nem szól. Egyből értetlenül pislogok felé, de ahogy látom, Lillyt is sokként éri az eset. Talán mindenkiben elindult az ösztön, hogy magát mentse és senki mást? Ez esetben, úgy hiszem, most indul a Lilly-féle szerződés. Elvégre az ő véleménye alapján megérkeztünk.
- Ez eléggé érdekes, hiszen a partoknál még maga helyeselt az ő szavaira, mikor azt mondta, hogy egy vízesést keressünk. - közlöm Moore irányába, majd Lilly felé biccentek, akinek, ha kimondanám a nevét így nyilvánosan, az teljesen biztosan gyanús lenne. Elvégre nem beszélgetünk a foglyokkal. Viszont szavaim most megint csavarnak egy kicsit mindenen. Vezérünk gyanakvóan les dr. Moore felé, s látványosan a tenyerét a pisztolyára fekteti. Bal talpa halkan koccan a kövön egy monoton tempóban, viszont nem szól semmit. Csak figyel. Érezhetően vár arra, hogy a foglyok jussanak valami értelmesre, és ne egymás ellen beszéljenek. Viszont az talán jó jel, hogy nem menne egyből keletre, ahogy a doktor jelezte az imént a fekete hajú lány egyetértésével, hiszen remélem, hogy sikerült felhívnom a figyelmét arra, hogy pár órája még mást mondott. Bárhogy is legyen az elkövetkezendő percekben, én készenlétben állok. Bármikor eleresztek egy golyót.

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 3675886080e56077461d360e94e1c80e
The curse of knowledge - Lilly & Angelo D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptyPént. Márc. 10 2023, 22:54

The curse of knowledge Angelo&Lilly
Mexikó
Az Angelo és köztem húzódó csend, csupán csak addig tartott, míg meg nem érkeztünk a vízesésig. Ahol nem várt meglepetésként, bonyolította tovább a dolgokat Dr. Moore. Ha tovább haladunk keletre, valószínűleg a nagy semmibe fogunk kijukadni, és mi is úgy végezzük majd, mint az a férfi akit ott hagytunk a dzsungelben elrothadni. Én nem így akarom végezni.
Szinte köpni, nyelni nem tudtam, az előbb történtektől, csak álltam ott értetlenkedve. Szerencsémre mások gond nélkül emelték fel a hangjukat.
- A vers pontosan úgy szól, hogy „Lépj be hát ott, ahol az élet a felhők közé bukik. – Szólal meg Angelo után, az a nő is, aki a parton mellénk ált.
Láttom ahogy a náci végig futtatja a csapaton a tekintetét, követem a példáját. Mindenki bólogat, kivéve két embert. Nyomasztó csend ülepedett le a csapatra, szinte érzem ahogyan, éget a fogva tartónknak a tekintette, mintha csak tőlem várna megoldást, mintha nem lenne neki elég a saját emberének a véleménye.
- Nos, Miss Dodd?
Szavai szinte ostorcsapásként érnek. Mély, szaggatott levegőt veszek, a válaszomtól függ most az életünk. Vajon hallgassak az ösztöneimre, vagy inkább menjek vakon Dr. Moore után? De mégis mért akarna eltéríteni a célunktól, és a legfontosabb, mért áll ki mellette az a lány? Mit titkolnak?
- Miss Dodd! – Újra a nevemen szólít a Nácikapitány, azonban most az előbbinél sokkal ingerültebb. Szívem szerint a mellettem álló férfire tekintenék és tanácsot kérnék tőle. Azonban, ha ezt megtenném, valószínűleg mind a kettőnk sírja ebben a dzsungelben lenne.
- Véleményem sze… - Nem tudom befejezni a mondatom.
- Ugyan mért hallgatnánk rá. Különben is, ha tudja, hogy hol van a bunker, akkor mért vezetne oda? Biztos már eladott belőle minden szobrot meg festményt! - Veti ide ismét, a fekete hajú lány.
- Bunker? Festmények és szobrok? – Ráncolom össze a homlokomat, miközben magam elé suttogom ezeket a szavakat. De milyen bunker, ki beszélt itt, bunkerről, vagy egyáltalán kibeszélt itt festményekről és szobrokról. Ezek túlontúl konkrét információk. Nekem ez gyanús, és láthatólag nem csak nekem.
- Meséljen még, kérem! – Kéri, sőt mind inkább parancsolja a szőke hajú férfi, a lánynak, bár ezt is oly nyájas módon teszi, hogy felfordul tőle a gyomrom, de én is kíváncsi lettem most.
- Én….. én nem tudok ennél többet. Dr. Moore elmondta a versikét, az az igazi folytatása. Azok ketten csak beakarják csapni. – Nem, nem ez nem stimmel. Azt pontosan tudom, hogy a Doki hazudik, és hogy járt már ott, de talán nem egyedül volt. Talán a bunker nem volt üres és ezek ketten…
Gondolataimból felém szegezett nyájas szavak szakítanak ki.
- Szerintem előbb szét kéne nézni a vízesés körül. – Kérlek Istenem, csak most jöjjenek be a megérzéseim!


thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Haunted-picture-ghostly-gallery
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptyVas. Márc. 26 2023, 07:33


Lilly & Angelo
"It is only through mystery and madness
That the soul is revealed."

Nem mindig szerencsés egy ilyen kényes helyzetben hallatni a véleményünket, s ez most is így van, mikor kis kört alkotunk, s elindul egy kellemetlen szócsata. Kis szöveget ugyan odabiggyesztek, amivel enyhén megkavarom a dolgokat, viszont ezután a fegyvert szorongatva a kezemben már néma maradok, s figyelem az eseményeket, melyek még így tudatlanul is egyre inkább kezdenek összeállni. Mikor pedig a szobrok és a festmények kerülnek terítékre, nekem muszáj cinkosan elmosolyodnom, s ekkor kapcsolódik össze a tekintetem a vezérével. Az ő ajkai is mosolyra húzódnak. Tehát neki is leesett a kis hiba a gépezetben, elvégre eddig senki sem tudott semmit, most pedig hirtelen már szobrok és festmények vannak ott... Érdekes. S láthatóan nem csak nekem.
- Akkor előbb itt nézünk szét. - közli a náci, majd int mindegyikünk felé, hogy merre induljunk. Mi Lillyvel a vízesés bal oldala felé lépkedünk.
- Akkor azt hiszem, ennyit arról, hogy te meg akarsz menteni mindenkit. A festmények és a szobrok azért eléggé konkrétak voltak, nem? - kérdem tőle nagyon halkan, hangom épp hogy csak nem veszik el a dzsungel zúgásában. Még nem látom idejét annak, hogy bevessem a kimenekítési tervet, így egyelőre követjük az utasításokat, nagyjából tíz percig. Hiszen ezután az egyik zsoldos elkiáltja magát, hogy talált valamit. Mindenki, velünk együtt, a hang irányába kezd rohanni, egyenesen a vízesés háta mögé, ahol egy nagyon szűk barlang húzódik, s nyúlik mélyen a sziklafalba. A járat nagyon megbabonázza a szemet, mintha valami optikai csalódás lenne, hiszen alig lehetett észrevenni. Vezérünk előre lép, s egy erőteljes célzó pillantást vet Dr. Moore és a fekete hajú lány irányába.  
- Utánam! - közli hangosan. - Te maradsz itt kint őrködni! - biccent az egyik zsoldos felé, akinek a foglya még ott pihen vérbefagyva a fák rengetegében. Érzem, hogy közeledik a megfelelő pillanat, különösen akkor, mikor mi ketten Lillyvel lépünk be utoljára a barlangba. Egy ponton megragadom felsőjét, s visszahúzom egy cseppet, jelezve, hogy lassítson és maradjon le. A többiek nem figyelnek hátra, mindenki vakon nyomul előre, bízva a többi zsoldosban, s reménykedve a kincsben. Mikor pedig végre senkit sem látunk magunk előtt a szűk, kacskaringós, több elágazással bíró járatban, akkor húzom meg váratlanul újra Lilly ruháját, s biccentek neki, hogy elindulunk visszafele. Most lép életbe igazán az új szerződés. Lépteimet próbálom halkra venni, hiszen a kinti őrt lesből kell kivégezni. Ez mind szép és jó is lenne, azonban váratlanul valahonnan a barlang belseje felől lövöldözés zúdul fel. Nem egyetlen golyó hagyja el valamelyikük fegyverét, hanem sorozatlövések éles dörrenése zúg fel mögülünk. A kinti zsoldos egyből hátranéz, én pedig ebben a pillanatban húzom meg a ravaszt, s ártalmatlanítom őt egy tökéletes fejlövéssel.
- Gyerünk! - kiáltom Lilly felé, hiszen szabad előttünk az út. A helyzet azonban mégsem ennyire egyszerű... Úgy tűnik, hogy a barlang egyáltalán nem ép, s ez a nagy durrogtatás megindított egy kisebb omlást. Ennek következtében egy szikla zúdul Lilly felé mögöttem, s ha nem figyel eléggé, akkor megsebesítheti, de még el is zárhatja tőlem, s bent ragad a többiekkel. Bárhogy legyen, én odakint készenlétben állok, s figyelem a nagy porfelhőt, hátha látok valami mozgást, vagy ha bent ragadt Lilly, akkor koncentrálok a hangjára. Innen elmenekülni a dzsungelen át sem lesz könnyű menet, így merem remélni, hogy nem kell őt cipelni, vagy utána menni valahogy a járatba.

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 3675886080e56077461d360e94e1c80e
The curse of knowledge - Lilly & Angelo D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptySzer. Márc. 29 2023, 17:34

The curse of knowledge Angelo&Lilly
Mexikó
Pont ahogyan sejteni lehetett, megérkezett a parancs, hogy bizony itt kell előbb szét nézni. A logika is ezt diktálja, fura is lett volna, ha nem így történt volna. Angeloval a nyomomban elindulunk a vízesés baloldalához keresni. Annak ellenére, hogy senkinek nincsen fogalma, hogy mit is keresünk.
Szavai miatt összehúzom a szemöldököm.
- Talán akkor tudunk a legtöbb mindenkit megmenteni, ha maradunk az eredeti tervnél, nem? – Vettem neki vissza.
Valahogy tényleg így gondolom, annak ellenére, hogy látszólag mégis magamat helyeztem előre. Rövid beszélgetésünk során, ugyan arra rá kellet jönnöm, hogy sem Ő sem én, nem vagyunk szuperhősök és azt is be kell látnom, hogy nem várhatom el tőle, hogy ennyire kockáztassa az életét, de legalább azt a másik tudós nőt szeretném haza juttatni, ha már másokat nem is sikerül.
- Igen. Ha jól sejtem, Dr. Moore nem egyedül volt mikor felfedezte, az ezek szerint, bunkert. – Súgom ismét Neki oda. Bár bizonyítani nem tudom a feltételezésemet, de talán nem is kell.  
Én is felkapom a fejemet, ahogyan egy zsoldos megtalálja a bejáratot, a tekintetemmel a dokit és a fekete hajú lányt keresem. Jól látható az arcukon az aggodalom, és a lány szemeiben ott forr a düh is, ahogy tekintetünk összeakad.
Követem a csapatot be a sötétségbe, kíváncsi vagyok, hogy mi lehet az alagút hálózat végén. Azonban Angelo jelzésére lelassítok, próbálok nagyobb távolságot hagyni az előttem haladó zsoldostól. Majd megérzem az újabb rántást a ruhámon és vakon megpróbálom követni a fiút. Pár másodpercig csak a saját lépteinket hallom, míg nem fegyver ropogás töri meg ezt a monotonitást. Ekkor eszmélek csak fel, hogy tulajdonképpen mindenkit hátra hagytunk.
Időm azonban egyáltalán nincs gondolkodni ezen, Angelo után nyomulnék ki a barlangból, azonban egy pillanat alatt minden elsötétül és a levegőt megtölti a por. Csak találgatni tudok, hogy beszakadt a barlang.
- Angelo, jól vagy? – Próbálom annyira hallatni a hangomat, amennyire a folytonos köhögés sorozat engedi.
Ha nem válaszol, vagy nemmel felel, akkor megpróbálom kiásni magamat/magunkat, reménykedve, hogy megtalálom a törmelék alatt és megpróbálom felcipelni a hajóra. Ha pedig válaszol és jól van, akkor a következőt mondom neki.
- Próbáld meg szabaddá tenni az utat! Megpróbálom kihozni az embereket!
Feszülten várom, hogy mit kell tennem és hogy elindulhatok-e be, a barlang sűrűjébe, miközben a hátam mögötti zajokra is próbálok figyelni.

thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Haunted-picture-ghostly-gallery
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptySzer. Ápr. 05 2023, 18:47


Lilly & Angelo
"It is only through mystery and madness
That the soul is revealed."

Lilly kérdésére csak egy halk ciccegés és egy erős fejcsóválás lesz a válaszom. Ha végiggondolja alaposan a helyzetet, rájöhet, hogy én nem az a kategória vagyok, mint a filmekben azok a hősök, akik rosszból válnak jóvá, és megmentik az egész világot. Meglehet, hogy nem szeretném, ha még több élet válna a dzsungel martalékává, azonban egynél több emberért nem kockáztatnám a sajátom. Lilly egy nagyon kivételes eset, és nem is igazán tudnám megmagyarázni, hogy miért segítek neki. Talán mert egy értelmes lánynak tűnik, és titkon sejtem, hogy innen egyikük sem fog élve kijutni, ha megtalálják a kincseket, ha nem. Más nem mozgatott meg bennem semmit, de neki sikerült elérnie, hogy megint őrültséget csináljak. Ilyenek ezek a nők...
Miután belépünk a barlangba, az események felgyorsulnak. Itt az idő, hogy cselekedjünk! Az omlás bár hirtelen úgy érzem, hogy nagyon rosszkor jött, viszont belegondolva még szerencsénk is lehet belőle.
- Én jól vagyok! Te nem sérültél meg? - hangom a sűrű porfelhőn át úszik felé, de úgy hiszem, hogy komolyabb baja nem lehet, hiszen akkor már biztosan üvöltene a fájdalomtól, vagy a segítségemet kérné. Ehelyett inkább ő cselekedne, amit én egyből megvétózok.
- Állj meg, Lilly, ne menj sehova! Meg fognak ölni, ha visszamész! - én egyből a hátamra csapom a fegyvert, majd a törmeléktengerhez ugrok, s elkezdem elkotorni az útból a szikladarabokat, de csak épp annyira, hogy a lány ki tudjon mászni.
- Érted senki sem menne vissza. Senki! Úgyhogy gyere! De most! Engedd el őket! - kiáltom felé hangosan, hiszen olykor még mindig felszól a barlang mélyéről a fegyverropogás, amitől újabb morgások keletkeznek valahol a sziklafalban. Ha ez így folytatódik, összeomlik az egész. Remélem ő is érzékeli, hogy nagyon szorít az idő, és itt most tényleg az élete forog kockán. Nyújtom hát kezem felé, mikor sikerül annyi követ elhajítanom az útból, hogy ő átférjen. Innentől már csak rajta áll minden. Ha öngyilkos kísérletet tervez, akkor abban én nem fogok részt venni, ezért ha úgy dönt, hogy visszamegy a többiekért, akkor nekem már csak a hűlt helyem marad itt. Innentől ugyanis nekem is menekülnöm kell. Ha viszont arra a döntésre jut, hogy önző lesz végre, és csak a saját életét helyezi előtérbe, abban az esetben kihúzom őt a résen át, s mikor megbizonyosodok róla, hogy nem kell cipelni a hátamon - vagy épp ellenkezőleg, vinnem kell -, akkor egyből megindulok.
Bárhogy is legyen, vele vagy nélküle, az utam egyértelműen nem visszavezet a hajó irányába, hiszen azt ketten úgysem tudnánk biztonságosan elirányítani - egyedül meg főleg -, és egy újabb vihar esetén ismét csak a végzetünkbe futnánk. Abban reménykedek, hogy találunk valami folyót, vagy bármi mást, ami arra utal, hogy a közelben élhetnek emberek. Biztosan akadnak erre kisebb falvak, törzsek, bármi egyéb, ahol éjjelre meghúzhatjuk magunkat, és ahonnan tovább tudunk menni.  

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 3675886080e56077461d360e94e1c80e
The curse of knowledge - Lilly & Angelo D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptyPént. Ápr. 14 2023, 23:55

The curse of knowledge Angelo&Lilly
Mexikó
Ahogy beomlik előttem a barlang, a legrosszabb forgatókönyv játszódik le a fejemben. Angelo valahol a törmelék alatt hever, hallottan, nekem meg hírtelen egy csomó követ kéne átmozgatnom, hogy szabadulni tudjak, de a hangzavarra ide sietnek és mielőtt kijuthatnék, agyon lőnek. Vagy az eddig velem haladó fiú jól van és kiszabadítanunk engem is, de itt kell hagynom az embereket meghalni. Nem tudom mitől félek jobban, a haláltól vagy az életen át tartó bűntudattól.
Megkönnyebbülök ahogy meghallom a törmelék túloldalán lévő, férfi hangját. Hát életben van.
- Jól vagyok én is! – A barlang levegője kezd kitisztulni, a köhögésem is abba marad. Azonban lépteket hallok a hátam mögül, pontosabban olyan mintha magassarkú kopogna a kövön.
Elkezdem a köveket elpakolni, olyan gyorsan ahogyan csak tudom. Közben Angelo hangja fejbe vág. Nem tudom, hogy mi tévő legyek. Nem akarok itt megrohadni, de ha csak egy fikarcnyi esély is van arra, hogy valakit kitudok juttatni erről a helyről, akkor meg kell próbálnom. Különben ahogy haza érek, bevonulhatok a pszichiátria, nem lennék képes a tudattal együtt élni. Ha meghalok akkor az összes vagyonom a bátyámra és a családomra száll, ha a kórházba kötök ki, akkor még nekik sem tudok segíteni. Inkább a halál, mint a zártosztály.
Ahogy keletkezik egy kisebb lyuk, amin átférhetek, az előttem heverő törmelék kupacon, kinézek rajta. Próbálom Angelo tekintettét keresni.
- Én nem Ők vagyok! Kérlek ad ide azt! – Dugom át a kezemet a járaton és a halott zsoldos mellett heverő fegyverre mutogatok. Elméletben tudom használni, bár géppuskával még sosem volt dolgom, de csak feltalálom magamat és ezzel több esélyem van a túl élésre.
- Menj innen, ne várj meg! Mentsd meg magadat! – Mosolyodom rá.  
- Ha túléled, de én nem, menj el erre a címre és ígérem, hogy kifizetnek. – Előhalászok a melltartómból egy cetlit, amin Apa címe szerepel és azt is kinyújtom a lyukon. Ő majd oda adja Neki azt az összeget, amit kér a mentőakcióért.
Ha időközben ide adta a fegyvert, akkor azzal a kezemben, ha nem, akkor anélkül fordítok Neki hátat, hogy bevessem magamat a barlangba.
- Angelo! – Fordulok vissza hírtelen. – Köszönöm! – Vettem oda, majd most már tényleg elindulok. Persze, titkon szeretném, ha mégis ott várna még, de én ezennel teljesítettnek érzem a szerződést, és mentse a saját életét. Legalább valaki jusson el innen élve.
A sötétség uralkodik mindenhol, az eddig hallott léptek, hol abban maradnak, hol felgyorsulnak. Megpróbálom a hangot követni. Ahogyan az első kereszteződéshez érek, Dr. Moore vérbefagyott hullájával találom magamat szemben. Érdekes módon, nem érzek semmit, ahogy a testet bámulom. Talán azért, mert most Ő miatta vagyunk ilyen helyzetben, talán azért, mert tudom, hogy Ő vitte el a műtárgyakat.
A kopogás újra felgyorsul újabb fegyverropogás hallatszik a távolból, majd egy női sikítás és a végzetes csend. Hallkan haladok tovább, egészen a falhoz simulva. Egyszer csak neki ütközök valaminek, azt hiszem egy újabb holttest, ami pont szerencsétlenül landolt egy szikla mögé. Közelebb hajolok hozzá, meg próbálom kitapogatni, de ahogy ujjaim hozzá érnek, a test összerezzen.
- Lilly, te vagy az? – Egy gyenge, de annál ismerősebb női hang jön ki a testből. Ez az a nő, aki a parton megvédett.
- Igen. – Suttogom én is. – Jól vagy?
- Jól. – Hangjából érződik, hogy sír. – Mindenkit megöltek Lilly, már csak mi vagyunk életben.
- Egészen biztos?
- Mindenkit fejbe lőttek, az utolsó pillanatban sikerült csak leütnöm, az engem kísérő zsoldost, és meglőnöm. – Egészen eddig a mondatáig észre sem vettem, hogy valamit szorongat. Ahogyan a hasa felé nyúlok, csak így érzem meg a fegyvert. Hangjából az undor érződik és amint érzi Ő is, hogy a fegyverhez értem, azonnal át adja azt. Szó nélkül veszem el tőle, akkor is, ha Angelo ide adta a másik zsoldosét. Jobb helyen lesz nálam, mint nála.
- El kell mennünk innen. – Karolok belé és felállítom. Azonban ahogy talpra áll, megint hallom a sarkai csattanását.
- Vedd azt le! – Parancsolok rá és amint megteszi, amit kérek, megfogom a kezét és elkezdem kihúzni innen.
Ahogy oda érünk Moore testéhez, megpróbálom levenni annak cipőit, és oda adom neki, hogy vegye fel azokat. Éppen időben sikerül, abszolválni ezt, mert a hátunk mögül kiabálásokat, majd gyors lépteket hallunk. Ezek felénk szaladnak.
- Futás! -  Ragadom meg a kezét.
Amint a bejárathoz érünk, megpróbálom a nőt kitolni a lyukon. Golyók csapódnak be mellettem a sziklákba, az egyik mintha súrolna is. Én is adok le két lövést, de egyikkel sem sikerült senkit eltalálnom. Egy életem, egy halálom, megpróbálok egy adag lövést a felettük lévő mennyezetbe ereszteni. A boltozat túl gyenge, a lövések miatt, a barlang újra beomlott, megint sűrű porfelhő lepi el a levegőt. Talán egy-két embert sikerült ezzel megsebesítenem, de csak időhúzásnak volt jó. Az ordításukat, még mindig hallani és nem sokkal később azt is, ahogy a köveket pakolják. A lyukon kidobom a két pisztolyt, majd én is megpróbálok rajta kimászni. De a karomat ért lövés miatt nehezen megy, segítségre van szükségem.

thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Haunted-picture-ghostly-gallery
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptyCsüt. Ápr. 20 2023, 20:08


Lilly & Angelo
"It is only through mystery and madness
That the soul is revealed."

Már majdnem sikerül. Feltárul előttünk a kivezető út ebből a helyzetből, ott van előttünk a reménysugár, amit csak meg kellene velem ragadnia Lillynek, és már magunk mögött is hagynánk az egész társaságot, hadd lőjék csak ki egymást, amíg mi elmenekülünk. A dzsungel már nem kebelezne be minket, és a túlélő ösztöneim is nagyon hamar bekapcsolnak, miközben dobálom oldalra a törmelékeket. Már azon agyalok, hogy fogjuk túlélni az éjjelt ketten a rengetegben a veszélyes állatok gyűrűjében, hogy aztán sok bonyodalom árán, de végül mindketten hazajussunk. Azonban váratlanul felbukkan az a bizonyos lelkiismeret. Sajnos nem az én részemről. Elképedve hallgatom Lillyt, akiből hirtelen előtör a hős - de szó szerint -, és képes kockára tenni az életét másokért úgy, hogy még a barlang is csak egy hajszálon függ. Némán adom át neki a fegyvert, s hasonló értetlen szótlansággal veszem el tőle a cetlit. Tényleg ezt teszi? Meg fog halni úgyis!
- Bolond nőszemély! - kiáltom vissza a recsegések és ropogások közepette egy elismerő mosollyal, végül hátat fordítok, s míg ő visszamegy a barlang gyomrába, én futásnak erednek.  
Én... Én eredek futásnak... Egy nő pedig kockára teszi az életét másokért... Könnyedén megölhetik, könnyedén rájuk szakadhat a barlang bármikor, de őt ez nem érdekli, hiszen visszament... Én meg futok... Egyre nőnek a méterek a nyomomban... Aztán egyszer csak bumm! A talpam váratlanul megcsúszik egy nedves kövön, én pedig hanyatt vágom magam úgy, hogy még a fejem is nagyot koppan. Egyből megszédülök, forogni kezd velem a világ, de végül nem telik el sok idő, és kitisztul minden. Mekkora egy idióta vagyok!
- Baszdmeg... - suttogom magam elé megadóan, hiszen győzött a férfi büszkeségem, amellett pedig az a bizonyos lelkiismeret is, ami úgy tűnik, hogy belém is szorult. Feltápászkodok hát, s bát vonakodva, de végül hátat fordítok, s megindulok visszafelé. Csak meg ne bánjam...  
A barlang bejáratához visszaérve újabb omlások hangja csapja meg a fülem odabentről, amit egy kikandikáló kéz követ a lyukon át, ami láthatóan nem Lillyé. Nem is ragadom meg először, hanem megvárom, ki bukkan ki rajta. Természetesen egyből fegyvert szegezek a nőre, aki kétségbeesetten, feltett kezekkel lép odébb zokogva. Magyarázkodni most nincs kedvem, hamarosan úgyis megért majd mindent. Újabb kéz bukik ki a sűrű porréteggel borított résen át, melyet két fegyver előz meg. Az egyik nagyon is ismerős... Megragadom hát Lilly kezét, és kisegítem őt a kövek fogságából.
- Bolond nőszemély... - jegyzem meg ismét felé egy egészen apró, fáradt mosollyal. A barlang talán ekkor dönt úgy, hogy elég volt neki végleg, ennyi áldozat bőven elég lesz. Hirtelen eltűnik előttünk a bevezető járat, hiszen egy nagyobb szikla zárja el az utat pillanatokon belül.
- Na tűnjünk innen! - biccentek az út irányába. - Mindenki jól van? Senkit sem kell vinni? A sérüléseket egyelőre hagyjuk, amíg biztonságos távolságba nem érünk! Lilly, te mész előre! - persze, ha csak nem kell őt cipelnem. Az a biztos, ha én haladok hátul a fegyverrel, bár felkarolom a többit is, mielőtt még elindulnánk, hátha Lillynek nem jut eszébe már, és ha így van, akkor átnyújtom neki a “sajátját”. Sajnos nem lehet tudni, hogy túlélte-e valaki a barlangot, és ha igen, talál-e másik kiutat. Most az a legfontosabb, hogy minél távolabb kerüljünk, még akkor is, ha jobban belekeveredünk a dzsungel mélyébe. Lillyt tehát előre irányítom egy szűk ösvény irányába, mintha tudnám, merre kell mennünk. Holott halvány fogalmam sincs róla, mi fog minket várni a fák között...

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 3675886080e56077461d360e94e1c80e
The curse of knowledge - Lilly & Angelo D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptySzer. Május 31 2023, 21:35

The curse of knowledge Angelo&Lilly
Mexikó
Ahogyan kinyújtom a kezemet a lyukon, össze is rezzenek. A gyenge női kéz helyett, egy sokkal határozotabb és nagyobb tenyér ér hozzám és gyakorlatilag ránt ki a barlangból. Kis időre van szükségem, hogy felfogjam mi történik. Első gondolat, ami átfut az agyamon, az az , hogy talán maradt még kint egy pár zsoldos és most azok várnak ránk és ahogy kibújok, már lőnek is agyon. Azonban ahogy sikerül a port kitörölni a szememből, a megkönnyebbülés fut végig a testemen. Angelo! Egy mély sóhaj hagyja el a számat, ami szinte azonnal mosolyra is húzódik.
- Tudtam, hogy visszajössz. – jegyzem meg halkan, majd lesöpröm magamról a vastag porréteget.
Egy pillanatra el is feledkezem a fal mellet álló nőről, míg az egy halk sikolyt el nem ereszt, amikor a barlang végleg megadja magát. Végig futtatom az arcán a tekintettem, szemei pirosak és duzzadtak, patakokban folyik a könnye s egész teste remeg. Megérintem a vállát.
- Jól vagy? – Válaszul csak egy bólintást kapok és néhány szipogást.
- Azt hiszem, hogy rendben vagyunk. – Válaszolok a férfinek, mindkettőnk nevében. A kezembe ugyan belehasít a fájdalom, azonban fogaimat össze szorítva nyújtom a fegyverért a kezem és lépek az előttünk lévő ösvényre, úgy ahogy Angelo kérte.
Próbálok egyensúlyozni, a vízesés párájától nedves és csúszós köveken, amiken a lábaim néha meg-meg csúsznak. A dolgomat nehezíti az is, hogy fényt csak a mögöttem haladó férfi zseblámpályából érkezik, amire sokszor én magam vettek árnyékot.
- Nincs egy másik lámpád? – Fordulok hírtelen hátra. - Talán akkor jobban haladhatnánk, ha én is tudnék valamivel világítani.
A fák közül motoszkálás halattszódik, így jobbnak látom, hogy ha tovább indulunk, még mielőtt valamilyen ragadozó állat ránk nem veti magát, vagy még rosszabb, az életben maradt zsoldosok, akik valamilyen szerencsének köszönhetően kijutottak a kövek fogságából le nem lőnek. Remélhetőleg immáron úgy, hogy az én számomra is kéznél van valamilyen fényforrás, azonban ha a mögöttem haladók egyikénél sincs semmilyen erre alkalmas eszköz, akkor anélkül indulok újra meg.
Már jó pár perce haladhatunk a dzsungel mélyén, mikor a középen haladó megmentett megszólal.
- És most mi lesz?
- Haza megyünk. – Vágom rá habozás nélkül.
- Hogyan? – Egy pillanatra megállok, majd folytatom tovább az utat. Hogyan? Ebbe még én sem gondoltam bele. Hogyan tudnánk elhagyni a dzsungelt? Egyéltalán most hol vagyunk? Olyan reménytelennek tűnik a helyzet, nem tudjuk merre tartunk, nem tudjuk hogyan juthatnánk el innen. Talán a hajóval, de van egy megérzésem, hogy semmeikünk nem tudna a vízen sem tájékozódni, talán még annyira sem itt a szárazföldön. Fogalmam sincs hogyan juthatunk el innen. Hol szóra nyitom a számat, hol összezárom ajkaimat. Nem tudom mit mondhatnék, így inkább csöndbe maradok és így próbálom tovább vezetni a csapatot. Érzem a hátamon a kíváncsi tekintetét a mögöttem haladónak, így inkább elterelem a szót, mintsem ezt én válaszoljam meg.
- Menedéket kéne estére találnunk, nem? – Angelotól várok valamiféle megerősítést, jó lenne egy nyugodt helyen átbeszélni a továbbiakat és nem mellesleg, valamicskét pihenni is kéne. Egyre inkább kezdenek nehezedni a lábaim, ahogyan a szervezettemből tűnik el az adrenalin.  


thx.
mind álarcot viselünk
Lilly Dodd
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_inline_pk10xgFLKA1tyemz4_250
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
The Eternal Flame
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Tumblr_obtyqfLYUu1rlnjw2o1_1280
★ idézet ★ :
A remény olyan, mint a vér. Amíg áramlik az ereidben, addig élsz.
★ foglalkozás ★ :
Műkincs kereskedő
★ play by ★ :
Madison Pettis
★ szükségem van rád ★ :
Welcome Back Sweetie
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 23b9e9015f89144e035ba14fc54746371b54b986
★ hozzászólások száma ★ :
73
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Haunted-picture-ghostly-gallery
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo EmptySzer. Jún. 21 2023, 21:12


Lilly & Angelo
"It is only through mystery and madness
That the soul is revealed."

Tudta, hogy visszajövök? Még én magam sem voltam biztosan abban, hogy mit fogok tenni a következő lépésemmel, s hogy a büszkeségem mennyire fog bennem fortyogni. Nehezen viselem a gyávaságot az élet minden területén, s ez olyan, amit nehezen irtok ki magamból. Ezért is mentem vissza Lillyért.
- Nincs, ezzel kell beérni, de már ezzel sem sokáig. - megütögetem a zseblámpát mögötte, aminek fénye olykor megtörik és pislákol. Az utóbbi pár órában azért rendesen meg volt nyúzva. Az egyetlen reménysugárnak talán a zsebemben pihenő telefon mondható, ami egyelőre használhatatlan, itt a semmi közepén a térerőm a béka segge alatt kettővel van. Talán ha lakottabb helyhez közelítünk, vagy magasabb pontot érintünk... Egyelőre azonban ebben a sötétségben semmi használható pontot nem látok a fák sűrűjétől.
- Majd én megoldom! - vágom rá egyből a számomra idegen nő félelemmel teli kérdésére. Hogy hogyan, azt még magam sem tudom. Eddig is eljutottunk valahogy, nehogy már ezek után ne jussunk ki ebből az orbitális nagy dzsungelből...
- Szerintem kövessük ezt a kis patakot. Ha szerencsénk van, akkor lakott területre érünk. - ami bizonyos esetekben nem feltétlenül lehet annyira szerencsés, hiszen ki tudja, hogy milyen őslakos törzsek élnek a fák között, akik betolakodónak titulálnak minket, és az első adandó alkalommal lenyilaznak?
- Kellene, de még menjünk egy ideig, kerüljünk minél távolabb a barlangtól. Ha kell, cipelem bármelyikőtöket. - jelentem ki határozottan. Mindkettejük pehelysúlyúnak tűnik, egyáltalán nem okozna gondot vinni őket még egy ideig. Persze, az én tartalékaim is fogyóban vannak, de még mindig többől merítek, mint ők.  
A dzsungel éjjeli hangjait váratlanul megtöri egy olyan hang, melynek talán még sosem örültem ennyire. Egy halk sípolás.
- Van térerő! - azonnal megállítom mindkét nőt, s a mobilt szinte úgy tépem ki a zsebem mélyéről. Épp hogy csak pislákol egyetlen jel, de már az is használható.
- Lássuk csak... - próbálom elérni a GPS-t, aminek kell legalább két perc, mire magához tér, de végül elénk tárul egy kusza térkép. Próbálom kivenni, hol lehetünk, s mi lehet hozzánk a legközelebb.
- Ott. Remélhetőleg normális kikötő is van, vagy egy nagyobb szabad terület, ahova leszállhat egy repülő. - bökök egy pontra a térképen, ami tőlünk nagyjából még tíz perces sétát jelenthet. Ezt követően azonban tárcsázok egy számot, s nagyjából az elkövetkezendő tíz percben olaszul csűröm a szavakat a vonal másik végéhez. Jelentem a helyzetem, s azonnali kimenekítést kérek. Ami persze nem fog megérkezni fél óra múlva, de talán mire elérkezik a reggel – amit meg is kell érnünk -, addigra érkezik értünk egy hajó vagy egy helikopter, vagy bármi más, ami elvisz innen minket. Addig is ideje lesz megnézni, hogy az a lakott terület mennyire ad lehetőséget arra, hogy meghúzzuk magunkat a felmentőseregig.

mind álarcot viselünk
Angelo D'Amore
Sport
ranggal rendelkezem
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 3675886080e56077461d360e94e1c80e
The curse of knowledge - Lilly & Angelo D530bd6a63eb908068ef090f12282663
★ kor ★ :
30
★ elõtörténet ★ :
× Italian asshole ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f30787a6a6152754561624f6f51413d3d2d34362e3135393137643734616135353966633939393633343230373339342e676966
★ családi állapot ★ :
× Foreveralone ×
★ lakhely ★ :
× Manhattan ×
★ idézet ★ :
"A name is a mask, a hiding place.
We are all nameless inside."
★ foglalkozás ★ :
× Pankrátor ×
★ play by ★ :
× Stephen James ×
★ szükségem van rád ★ :
× (Not) Alone in the Dark ×
The curse of knowledge - Lilly & Angelo 71ac87d886e930d2c9ed7c83375906c6
★ hozzászólások száma ★ :
322
★ :
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Ef5d14efa5bed35f1725b297b057ba5b2ec50458
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: The curse of knowledge - Lilly & Angelo
The curse of knowledge - Lilly & Angelo Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
The curse of knowledge - Lilly & Angelo
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Brothers in knowledge ... too
» Knowledge is power
» Mom & Manolo - let's mature our knowledge
» Knowledge over talking | Tara & Logan
» Godsend Scott & Lilly

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: