New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 14 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 14 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 23:17-kor
Sebastian Nolan
tollából
Tegnap 22:48-kor
Hugo Navarro
tollából
Tegnap 22:09-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 21:47-kor
Flynn Eagleton
tollából
Tegnap 21:35-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Tegnap 20:48-kor
Jackie Monroe
tollából
Tegnap 20:39-kor
Gleeson Byrne
tollából
Tegnap 20:09-kor
Sonny Hirata
tollából
Tegnap 19:18-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
221

First step - [Layla & Nathaniel]
TémanyitásFirst step - [Layla & Nathaniel]
First step - [Layla & Nathaniel] EmptyHétf. Aug. 15 2022, 10:49

I’d like to walk around in your mind someday.
Layla & Nathaniel

Sosem hittem abban, hogy a nagybetűs Sorsnak keze van. Azt meg főleg nem, hogy képes vele mozgatni is bennünket kénye-kedvére. Legalábbis egy héttel ezelőtt még esküdtem volna, hogy butaság az egész és az ember egyszerűen csak szerencsés, vagy balszerencsés. Nincs semmi túlvilági abban, ha átmegy előtted a fekete macska, vagy ha találsz egy pénzérmét a járdaszegélyen. Semmi ilyesmi. - És azután belezuhant a karjaimba egy nő. Egy nő, akihez foghatót még sosem láttam. Az illatáról nem is beszélve... Képtelen vagyok elfelejteni. Hiába csupán egy ostoba, pár röpke másodpercig tartó érintés volt csak, mintha valami elmozdult volna tökéletesen felépített életemben. Elmozdult és megváltozott. Újra és újra eszembe jut, ahogy átkaroltam és ahogy belém kapaszkodott. Ahogy azután felnézett rám. És ahogy belesimult illatos hajkoronájába az állam, az orrom, mélyre szívhattam illatát. Csoda, ha ezek után nem tudtam ott maradni? Hiába kínált asztallal, zavaromban inkább elvitelre kértem a kávémat. A kávémat, ami aztán ott hűlt ki az asztalom sarkán, mert olyannyira elméláztam azon a pillanaton, hogy megfeledkeztem arról, hogy meg kellene innom, amíg meleg. Szóval kellett egy egész hét hozzá, hogy rájöjjek, hogy a Sors igenis létezik, és méghozzá elég pofátlanul képes ráncigálni bennünket, mint legkedvesebb bábjait. Legalábbis velünk ez történt, amikor a karomba lökte őt, konkrétan felnyitva a szememet vele, hogy igenis léteznek ilyen pillanatok. Létezik csillagrobbanás és lélekkatarzis. És mint író, nincsen túlzás abban, amikor egy másodpercig tartó lélegzetvétel szirmait ilyen precíz pontatlansággal elmesélem pár szóban, pofátlanul lekicsinyítve annak érzelmi jelentőségét és töltetét. Hiszen az egész 'csak' egy balesetnek tűnt kívülről, nem több, mint egy koccanás, nekem mégis az egész szívem beleremegett és reszket azóta is, ha rá gondolok...
- Tessék. - engedek ki két fiatal lányt az ajtón, mielőtt belépnék. Bár minden izmom feszes, és tudom, hogy ha hazaérek szükségem lesz egy hűtőfürdőre - olyannyira izgatott vagyok, most a tökéletes határozottság támaszával érkezem. Azzal az elhatározással, hogy ha mást nem is, de a hölgy számát elkérem. Hölgy? Talán ódivatúnak gondolna, ha így nevezném? Nő. Ez pedig számomra túl sekélyes azokhoz a túlvilági tulajdonságokhoz, melyekkel képzeletben felruháztam az utóbbi hét napban. Lehetséges, hogy csalódok? Lehet, hogy ő nem az a lány, akinek a fantáziámban életre kelt másával már olyan sokszor eljátszottam ezt a pillanatot? Fenébe.
Lelassítok odabenn. Az asztal között is szét nézek, de tekintetem igazság szerint Őt kutatja. Csak reményt pumpál mozgatóizmom végtagjaimba arra vonatkozóan, hogy itt lesz Ő is.
És akkor végre megpillantom a pult mögött. A vállaim megereszkednek megkönnyebbülésemben és még egy fáradt sóhaj is távozik tőlem, unva ezt a tehetetlen kétségbeesést. Nos, rosszallóan konstatálom, hogy vannak előttem. Sok kedvem ugyanis nincs végig várni az egész sort. Így végül úgy döntök, hogy megkerülöm az embereket és a pult szélére lépek, elég közel hozzá. A lehető legközelebb.
- Jó napot! - kiszélesedő mosollyal keresi tekintetem az övét, bízva benne, hogy találkozik pillantásunk. Nem tudom, hogy most is felszolgál-e, zavarni nem kívánom a munkájában, de azért annál makacsabb elhatározással érkeztem, hogy feladjam csak azért, mert éppen dolgozik. A vállamra csapott laptop táskában bárhol tudok dolgozni, így ha esetleg ez volna a kifogása ellenem, hát legyen, majd csak megvárom valamelyik asztalnál.
- Elnézést a zavarásért! Nem szeretném feltartani, csak pár szóra... Ha, ha volna egy perce. - és miközben igyekszem magamhoz hívni, csak az jár a fejemben, hogy vajon ő emlékszik-e rám? Mi van, ha férjnél van? Ha van barátja? Esetleg éppen szerelmes valakibe? Nos, hát akkor a Sors egy tetű.
- Kérem! - próbálok elég udvariasan tolakodó lenni, már ha akad ilyen jelző együttes. Nem szeretném, ha egy vendégnek tartana a sok közül, akik pofátlanul a számát kéregetik. Nekem ez több. Valami egészen más, de meg kell értenem, ha elzárkózna tőlem. Mindenesetre minden regényem arról szól, hogy meg kell bánnunk, ha valamit nem tettünk meg, így inkább azt bánjuk, hogy megpróbáltuk. Szeretnék e szerint élni.
- Ígérem egy perc. Csak egy. Ha nem szeretne többet... - én is érzem, hogy az utolsó szavaim vörösre színezik a füleimet, és hogy egy letagadhatatlan mosoly is szökik a képemre, de ez nem gátol meg semmiben. Főleg most, ahogy nézem őt. Olyan gyönyörű, már szinte nem evilági...

Hölgyem! Miss!   :nyál:   || The Joker And The Queen
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: First step - [Layla & Nathaniel]
First step - [Layla & Nathaniel] EmptyCsüt. Márc. 09 2023, 13:08

Nathaniel & Layla
Mindenkinek vannak nehéz napjai a munkahelyén, ezt vezetőként különösen átlátjuk Joannal. A mi feladatunk az, hogy a beosztottjaink számára a lehető legjobban megkönnyíthessük a munkát. Mivel vendéglátó egységként dolgozunk, ráadásul egy art cafét üzemeltetünk, így rengeteg emberre kell odafigyelnünk. Lehet rossz kedve a cukrásznak, aki a beszállítónk, vagy éppenséggel a háttérben dolgozó kollégáknak, akik előkészítik az alapanyagokat. Megértem azt, amikor a kasszát kezelő, vagy kávékat készítő kollégáinknak semmi kedve nincs az emberekkel beszélgetni. El tudom fogadni azt, ha egy külsős személy, aki velünk akar dolgozni ihlethiányban szenved, azonban szigorú vagyok, ami a munkát illeti. Az utóbbi időben nagyon szépen beindult a kávézónk, amire büszke voltam, hiszen Joan és én együtt alkottuk meg ketten. Nem vagyunk itt mindig, mindennap, de igyekszünk egymástól is tanulni, hogy a lehető legtökéletesebben mehessen ez a kis, galériás csoda.
A szigor nem csak másokra, leginkább magamra vonatkozik, emiatt hiába fordult ki gyakorlatilag azon a napon a bokám, az egészet megoldottam azzal, hogy egy nagyobb ragtapasszal elrejtettem a csibéim elől a lila véraláfutást, majd ugyanúgy bújtam bele a magassarkú szandálomban, mint bármikor máskor. Nem vagyok mártír, hogy tornacipőre cseréljem azt, amit megszoktam és úgy szeretek. Soha nem szerettem aggodalmat kelteni azokban, akik szerettek, mivel apa Lunát és engem is erősnek és stabilnak, függetlennek nevelt. Vagy talán nem is emlékszem igazán jól és lényegében azért váltunk Lunával ilyenné, mert először láttuk azt, ahogyan apa tönkremegy abba, ahogyan az anyukánk meghalt, később pedig a nővéremnek volt szüksége a támogatásomra, mivel kiderült, hogy soha nem lehet gyermeke. Én a saját problémáimat ennél jóval ridegebben kezeltem, egyszerűen csak jól esett elzárkózni mindentől és mindenkitől, aki bántani akar, és másokkal foglalkozni ahelyett, hogy a sebeimet akarnám nyalogatni. Emiatt hiába fájt a lábam, felvettem azt a cipőt és folyamatosan arra emlékeztettem magam, hogy a mai napra több interjúm is lesz a kávézóba, mind a baristákat illetően, mind a művészeket és a takarító személyzetet illetően is. Tehát nem lesz szükség arra, hogy besegítsek a gyerekeimnek, de ha mégis meg fog ez történni, akkor sem fogok úgy elesni, mint a múltkor. Jelenleg nem tudtam eldönteni, hogy az a cikinek vagy szerencsés fordulatnak számít az, hogy a férfi jóképű volt. Emlékszem Joan szemtelen öccsének a pillantására és arra, ahogy megjegyezte, hogy el kellett volna kérnem a számát. Mondjuk valaki, aki annyi vasat tart a tűzben, mint az a kölyök biztosan tudja, hogy miként kell valakit meghódítani.
- Lala – egy pillanatra nem tudtam, hogy hallucinálok-e, amiért annyira belemélyedtem a papírmunkába, vagy tényleg megszólalt a mai napon dolgozó fiú. Egyébként sem értettem, hogy miért van itt, amikor nem Joan a bent tartózkodó menedzser, de valószínűleg éppen neki próbál meg törleszteni valamit azzal, hogy segít nekünk. Vagy csak az egyik barátnőjének akarja megmutatni, hogy milyen szépen ért már a latte arthoz? Nem voltam benne biztos, de ugyanezt Soren biztosan úgy mondta volna, hogy flexel. Tőle tanulom ezeket az idióta kifejezéseket, de minden pillanatban megértettem, hogy Joan miért szereti ennyire ezt a fiút.
- Ki engedte meg, hogy így szólíts? – annak ellenére, hogy az arcom szigorú volt, nagyon is lágyan mondtam ezt és a mondat végére elmosolyodtam – Mi történt?
- Itt van. Szerintem a számodért jött – mivel felálltam, a fiú hangosan kezdett el vihogni – talán túl sokat van a nőivel – és úgy menekült előlem, mintha megfenyegettem volna azzal, hogy megverem őt. Viszont a kíváncsiságom jóval erősebb volt, pont emiatt sétáltam előre a pultba, ahol rögtön megpillantottam, hogy kiről volt szó. A férfiről, akire pont most gondoltam és talán egy kicsit örültem neki, hogy nem találkozunk többet. Nem szeretek olyanokkal ismerkedni, akik annyira jóképűek, hogy már azt is elfelejtem, hogy mi az esetem. Egy pillanatra tágra nyílt szemekkel néztem rá, aztán inkább gyorsan rendeztem a vonásaimat és a kezemben tartott mappával erőtlenül vertem hátba az áruló fiút. Tudja, hogy nincs senkim, bár az is igaz, hogy vele nem vitattam meg az okait ennek. Viszont már kicsit túlzásnak érzem, hogy mennyire nagybácsivá akar válni. Joantól kellene kérni a kölyköket és nem valaki olyantól, aki talán soha nem lesz képes arra, hogy gyereket szüljön.
- Jó napot! – tudtam, hogy udvariatlanság lenne úgy beszélni vele, hogy rá sem nézek. Ragadósnak tűnt a mosolya, ami miatt egy pillanatra én is egy udvarias mosolyt villantottam felé, de ez nem tartott sokáig. Utáltam a helyzetet, mert professzionálisan kellene viselkednem egy vendéggel a beosztottjaim előtt, mégis valamiért falat akartam emelni magunk közé. Azt mondogattam magamban, hogy bármi oka lehet annak, hogy idetévedett. Az, hogy miattam jött volna az utolsó helyen szerepelt.
- Miben segíthetek? – ezen a ponton már nagyon kedves hangra váltottam, majd pár hosszú lépéssel megkerültem a pultot, hogy már csak karnyújtásnyira legyünk egymástól. Jobban mondva annyira se, mert rögtön felé nyújtottam a kezem, hogy be tudjak mutatkozni – Layla Park vagyok, a hely egyik tulajdonosa. Milyen ügyben keres?
Egyértelmű volt, hogy mondjuk nem Sorennel vagy a pultot támasztó Serivel szeretne társalogni, akire egyetlen figyelmeztető pillantást vetettem, hiszen pontosan tudja, hogy mennyire nem szeretem, amikor dologtalannak tűnnek és mellé még kocsmárost is játszanak. Volt épp elég vendég ahhoz, hogy megtalálja a feladatát és az eszembe véstem, hogy erről majd beszélni fogok vele a mai nap folyamán.
- Szeretne fogyasztani valamit? – ezúttal ismét a férfire pillantottam, a figyelmemet a vöröslő füle sem kerülte el, amitől csak azt éreztem, hogy távolságot szeretnék tartani tőle. Ha zavarban van, akkor valójában én is tudtam, hogy miért, viszont mikor ismét az arcára pillantottam, azt éreztem, hogy nem akarom elküldeni. Emiatt próbálom meg húzni a szituációt – Elégedetlen volt a múltkor valamivel? Kicsit nagy volt a felfordulás, de alapvetően a vendégeink az elsők. Mivel tudom kiengesztelni?

911 szó - mivan virágszál  First step - [Layla & Nathaniel] 1404455205  - öltözék - hyolyn - so what - L.


When I think of you, I'm feelin' faded
Why am I alone like this every night, just like a half-crazy kid, when the moon rises, I'm faded, because of you, I'm out of my mind, hurry, it's time to call my girls, I'll get you, w here are you? On my way, I have no intention of hating you, you know
mind álarcot viselünk
Layla-Viola Park
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
First step - [Layla & Nathaniel] BKPHyfC
First step - [Layla & Nathaniel] OAuxKYR
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
I feel like I will miss those foolish
Days, which made me work harder, the days when I was young and cheerful, and the heart that was pumping so fast after dancing hard, I feel like the sky is beautiful nowadays
★ családi állapot ★ :
First step - [Layla & Nathaniel] TiI4nOu
I knew I'd curse you for the longest time
Chasin' shadows in the grocery line, I knew you'd miss me once the thrill expired, and you'd be standin' in my front porch light, and I knew you'd come back to me
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
First step - [Layla & Nathaniel] S3SVsRU
★ foglalkozás ★ :
kávézó társtulajdonos - cuphouse
★ play by ★ :
Lim Ji-yeon
★ szükségem van rád ★ :
First step - [Layla & Nathaniel] BD52yeV
You’re the flower of the high mountain
That’s why I don’t suit you, I think, but I don’t want to let go, even in a foamy dream, until I met you, I gave up and just closed my eyes, attracted to someone, for the first time, I wanted it, I wish happiness with you
★ hozzászólások száma ★ :
15
★ :
First step - [Layla & Nathaniel] BOTLmMR
TémanyitásRe: First step - [Layla & Nathaniel]
First step - [Layla & Nathaniel] EmptyKedd Ápr. 25 2023, 20:32

I’d like to walk around in your mind someday.
Layla & Nathaniel

Felkészülten ácsorgok a pult másik oldalán. Azt persze tudom, hogy nem fog teljesen simán menni. Mindig könnyebb a képzeletben eljátszadozni egy adott szituáció lehetőségeivel, mint valósan megélni azt. Nincs idő átgondolni, nincs újratervezés és nincs több opció, a szám pedig nem előre megírt szövegeket szaval, hanem azt, ami éppen a nyelvemre ugrik majd lepattanóra. Valószínűleg aggályai lesznek a felbukkanásommal kapcsolatosan - és annak okával. Folyamatosan. Mindig. Minden percben. Még szerencse, hogy a lelkesedés, a kitartás és a szisztematikus kivitelezés nem olyasmi, ami lelohasztaná a gyermeteg rajongásomat iránta. Különben nem állnék most itt. Megszámlálhatatlanszor átgondoltam, hogy mi a legrosszabb opció. Férjnél van. És akkor legalább a mentális termeimből kivághatom.
És végül megpillantom. Lehetséges, hogy szebb, mint mikor utoljára láttam?! Egyre közelebb kerül hozzám, és bár végül rá kell jönnöm, hogy egyetlen lexikonban sem találnám meg a megfelelő meghatározását annak a gyomromból kiinduló, szöveteimen átszáguldó elgyengítő érzést, ez nem ijeszt meg. Sőt, bátrabbá tesz! És ez a kihúzott vállaimba, a megmerevedett vázamban jól láthatóvá válik. Legalábbis úgy érzem, sikerül magabiztos látszatot keltenem. Büszkeséggel tölt el az a rövid mosoly, amit kicsalogat belőle a látványom. Legyen forrása bárminemű udvariasság, a magam részéről bóknak veszem.
Lelkesen bólogatok, amikor jó napot kíván. Micsoda tartás! Érzem, már szinte fizikailag érzem a távolságot kettőnk között, amit megpróbál közénk felépíteni. Valószínűleg minden vendégével ennyire távolságtartó, ami egyszerre fantasztikus, tiszteletreméltó és pech is. Már a részemről. Elég nehéz lesz olyan betonbiztos falakat lerombolni, mint amilyenekkel ő vonta körbe magát. De nem igazán létezik a szótáramba az a kifejezés, hogy lehetetlen.
- Máris az. - nevetek rá fogvillantós vigyorral. Megfeledkezem magamról, ahogy arról is, hogy hátra lessek vállam fölött, akad-e sor mögöttem. Nos, nem foglalkoztat igazán. Boldoggá tesz, hogy itt vagyunk. Akkor is, ha egy külső szemlélődő számára, vagy éppen az övében jelentéktelen ez a perc. Számomra nagyon fontos mérföldkő lehet.
A kérdése egyáltalán nem lep meg, az viszont igen, hogy csak miattam képes kikecmeregni a pult biztonságot nyújtó árnyékából és a fényre lépni hozzám. Ez egy lemoshatatlan mosolyt csal a képemre, méghozzá fülig érőt. Reflexből mozdulok odébb, hogy elegendő, udvarias teret biztosíthassak kettőnk közé a számára. A fejem oldalra billen, mintha el sem hinném, hogy itt van. Nevetségesen abszurd ez az egész az én nézőpontom szerint, de élvezem.
- Milyen szép hangja van... - bukik ki belőlem, de egyáltalán nem bánom. És nem is javítom magam, nem mutatom jelét, hogy ne lett volna szándékos udvarlás. Az volt. Elégedetten mosolygok rá, le sem véve róla a szemem. Mikor kezet nyújt, meglepetten, de határozottan ragadom meg törékeny kacsóját, hogy lapát tenyeremmel beborítsam övét és gyöngéden megrázzam. Csillagütközés. Annak érzem, ahogy összefonódnak a tenyereink. Kellemes, meleg bizsergés futkos rajtam tetőtől talpig. - Layla. - ismétlem el, majd kihúzom magam. - Nathaniel Hyun-Su. Nate. Nagyon örülök! - most viszont javítom magam, mert egyáltalán nem bánnám, ha csak Natenek nevezne. Bár igazából mindegy hogy hív, amíg hív valahogyan. Szeretnék mondani valamit, megválaszolni a kérdését, csakhogy épp a pultba pillant el - tekintélyelvű nevelés történik, kérem szépen. Nincs szívem megszakítani, ám amíg ő máshová figyel, én csak őt nézem. És a kezét is csak ezután engedem el, hogy lágyan végig simíthattam kézfején hüvelykujjammal.
Amint ismét rám pillant, kihúzom magam és elégedetten bólogatok. - Ezer örömmel. Mit ajánl? - kérdezek vissza. Nem fogom magam meghívatni, de ha van számára kedves, ízletes italuk, bármi, amivel megkínálna, hát meghívom magammal. Biztosan tudják nélkülözni pár percre. Talán a szavaim nem, de tekintetem már ezer nyelven elmondta neki, miért vagyok itt. Ha figyel rám, látja milyen mohón kémlelem őt.
A következő kérdések, amiket záporoztat őszinte nevetést csalnak elő belőlem. - Hát tényleg elégedetlen voltam, de nem a kiszolgálás, vagy a kínálatuk miatt. Inkább, hogy olyan hamar elengedtem. - vallom be egy játékos somolygás mellől. - Szóval akkor kérhetem a társaságát kiengesztelés gyanánt? - újabb fogvillantós, kacérkodó vigyorgás. Fogalmam sincs, honnan ez a fajta bátorság, azt hiszem ez a nő a doppingómmá vált anélkül, hogy tudott volna róla milyen hatással volt rám legutóbb. Én sem ismertem fel, hogy mekkora erővel bír rajtam. De most? Legyőzhetetlennek érzem magam.
- Meghívhatom? Kérem. - ha nem lett volna egyértelmű a számára, pontosítom a szándékaimat. - Szeretném megismerni. Jobban. Ennél sokkal jobban. - újra elnevetem magam, kissé kínosan érzem magam, hogy ennyire részletezem minden féle burkolt célozgatás nélkül, hogy mit is akarok pontosan. - Hacsak nem bújkál valahol a kedves férje, hogy megdobáljon pár csészével...-

fel kéne törölnöm a nyáltengerem  :nyál:   || The Joker And The Queen
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: First step - [Layla & Nathaniel]
First step - [Layla & Nathaniel] Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
First step - [Layla & Nathaniel]
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» One step....two step... three... st...wrong step... - Chaol & Quinn
» Layla Park
» Nathaniel Hyun-Su
» that, that I like that ~ Joan & Layla
» Fashion Week ( Stella & Nathaniel)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: