New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 76 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 73 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Deborah Winchester
tollából
Ma 06:07-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 01:32-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:57-kor
Jeremiah Cross
tollából
Tegnap 23:43-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:16-kor
Mirabella Jimenes
tollából
Tegnap 23:16-kor
Diana Armenis
tollából
Tegnap 22:59-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:50-kor
Maggie Miller
tollából
Tegnap 22:31-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

our secret mission | Flynn & Freya
TémanyitásRe: our secret mission | Flynn & Freya
our secret mission | Flynn & Freya EmptySzomb. Ápr. 20 2024, 01:14


our secret mission
Flynn & Freya


A hirtelen ijedtség jócskán megszaporázta a szívverésemet, pedig nem vagyok ijedős, de velem is előfordul, hogy rám hozzák a frászt, és Eagleton a csendes surranásával ezt tökéletesen abszolválta, bár hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy melyikünk ijedt meg jobban a másiktól.
Megmosolygtató volt ez a helyzet, de nem firtattam tovább, eltettem csak magamnak azzal a megjelöléssel, hogy aranyos. És milyen jó fej már, még kávét is hozott, én meg olyan bunkó voltam, hogy visszautasítottam, de úgy voltam vele, hogy egy szenvedés éppen elég volt így reggel.
Jobbnak láttam hát a WTC memorialt magunk mögött hagyni. Egyrészt, kibaszottul szar téma volt még csak egy sima reggeli chitchathez is, másrészt meg mindennap azt nézzük és már valószínűleg mindkettőnknek a könyökén jött ki.
Én egyébként is úgy voltam az efféle tragikus dolgokkal, hogy szerettem magam mögött hagyni és lezárni. Ha nem zártam le magamban, akkor éreztem mindig, hogy ott van bennem valami megmagyarázhatatlan szar érzés. Ez is ilyen volt, de mivel a pofámba nyomták az emlékművet, aligha tehettem bármit az ügyben.
Kénytelen voltam kialakítani magamban egyféle immunitást a negatív dolgokkal kapcsolatban, mivel a munkám nagy részét azt tette ki, hogy ilyenekkel foglalkoztam. Talán még a gyakornoki időmből van a legutóbbi pozitív témát feldolgozó cikkem: a párizsi divathétről írtam, mikor be kellett ugrani egy csaj helyett. Ütős volt, ugyanakkor tudtam, hogy nem az én stílusom ez a fajta újságírás.
Elégedett vigyor ült ki az arcomra Flynn származása kapcsán. Nem lehet nem hallani, ha az ember nem akcentussal beszéli ezt a csodás nyelvet. Persze a legtöbben bennünket csesztetnek, hogy milyen beszéd már ez, de abba senki sem gondol bele, hogy tőlünk indult minden…
- Szuper, üdv a klubban – mosolyogtam rá. – Hány éve? – érdeklődtem, majd bár nem kérdezte, öntöttem rá tovább a dumát. – Én négy éve, de még mindig nem szoktam meg teljesen… épp a minap jegyezte meg a szomszéd srác, hogy ideje lenne már várost néznem, mert alig láttam még belőle valamit - mondtam, majd kissé csüggedten hozzátettem: - Sajnos, igaza van.
Tökéletesen alátámasztotta a fentieket az is, hogy még egy normális teaházat sem ismertem, cserébe honfitársam persze igen. Ő bizonyára azon normális emberek egyike, aki ha elkerült egy idegen városba, először szétnézett.
- Awww, nem mondod?!  – kiáltottam fel lelkesen. – Köszi, pont erre van szükségem. A szomszéd srácot elviszem majd – jelentettem ki ezt, a Flynn számára teljesen felesleges dolgot. Remy biztosan imádni fogja, hiszen megbeszéltük, hogy tolunk egy jó kis afternoon tea szeánszt, és még az is lehet, hogy be meri vállalni a teát tejjel. – Imádom  – olvadoztam tovább. – Ja mármint, nem a szomszéd srácot, hanem az afternoon tea szeánszt – javítottam ki magamat, miközben megvakartam a fejem zavaromban. Mindegy, előfordult ilyen is velem olykor.
Ezt az egész tea-dolgot nem tudtam magam mögött hagyni, de nem is bántam annyira. Oké, nem úgy csináltuk mindig, mint ahogyan azt a Downton Abbey-ben is szokták, de azért volt egy feelingje mindig is.
- Szerintem ez szakmai ártalom… - állapítottam meg nagy bölcsen. Esetemben még az sem működött, hogy először csak külföldi tudósító voltam, mert akkor igy ugyanúgy dolgoztam, mint egy őrült. Vajon eljutok odáig valaha, hogy ne legyek FOMO - köszi Remy... - és ki tudjak kapcsolni, ha elmegyek szabadságra? Költői kérdés volt ez, vagy egy olyan kérdés, amire egyszerűen nem létezett válasz.
- Ja, azért néztek így, mert kiáltottam egyet, hogy gyere ide?  – nevettem fel. Van humora a srácnak szerencsére, szerintem jól megleszünk majd együtt. – Hát, én csak gondoltam, egyszerűbb így, mert biztosan itt lézengsz valahol… - mutattam körbe az irodában, hogy szemléltessem, hol is volt az „itt”. – Nem szoktam megenni senkit amúgy, én nem az a fajta vagyok, aki felnyom a főnöknél – mondtam ezt kissé halkabban és megtoldottam egy cinkos kacsintással. Mivel magam is végigjártam a ranglétrát, tudtam, hogy milyen szar a gyakornokok élete. – De örülök neked, meg remélem, hogy nem baj, ha mi nem verseket írunk meg novellákat… vagy hát izé… nem is tudom pontosan, hogy mivel foglalkoztok az irodalmi rovatnál, de ez most biztosan kicsit más lesz. Meg én is remélem, hogy nem kell majd kötélen belógni sehová  – nevettem el magam. De végül is ki tudja, mi vár ránk… Előfordult már, hogy tiszteségtelen eszközökhöz kellett folyamodnom a sztori érdekében, de nem jellemző azért, meg nem is szeretek ilyesmit csinálni, mert ha egyszer előveszik a lapot, hogy ezt meg azt az infot honnan szedtem, nagy a rizikó, hogy lebukjak, így lehetőség szerint mindig próbáltam tiszta módszereket alkalmazni.
Amikor leültünk, Flynn átfutotta a kapott anyagokat, közben pedig én is elolvastam újra és járattam az agyamat, hogy mi legyen az első lépés.
- Igen, elkezdhetünk kutakodni a neten, jó ötlet. Viszont, hogy ne dolgozzunk feleslegesen, muszáj lenne szűkíteni a kört…  - gondolkodtam el egy pillanatra. – Nevükből ítélve mindegyik nagyvállalat… - állapítottam meg, ám korántsem volt biztos, hogy igazam van. De Flynn meglátásai tetszettek nagyon is. Amikor befejezte a mondandóját, kisvártatva megszólaltam.
- Eagleton, mondd, amúgy te mi a faszt keresel az irodalmi részlegen? – mosolyodtam el és kérdeztem teljesen függetlenül az elhangzottaktól, miközben hátradőltem a székemben. Annyira jó ötletei és gondolatai voltak a téma kapcsán, hogy le voltam döbbenve. Sokra viheti még ez a srác, csak nem biztos, hogy verseket kéne írnia…
Megráztam a fejemet egy pillanatra, hogy visszatérjek a gondolataim erdejéből és ismét a témánkra koncentráljak. Fogtam egy jegyzettömböt és egy tollat, majd megszólaltam.
- Ööö… tehát először is: itt az újságnál te tudsz olyat, akin keresztül infókhoz lehet jutni? – tettem fel a kérdést, mivel erről eddig nem volt tudomásom. Ugyanakkor tény, hogy mióta itt vagyok, nem is nagyon volt szükségem ilyen arcok segítségére. Feljegyeztem, hogy „cégjegyzék, net és belső ember”. - Kellene valami e-mail vagy naptárbejegyzés, hogy biztosan tudjuk, kik találkoztak, de ezt tisztességes módszerrel nem fogjuk tudni megszerezni... - mondtam kissé csüggedten. Áttúrhatjuk a pletykalapok cikkeit is, hátha van bennük valami hasznos, erre én is gondoltam, jó meglátás – jelentettem ki és leírtam, hogy „bulvárlapok átnézése”. Ezt követően Flynnre pillantottam. – Mennyire közeli az az ismerős? Rizikós az ilyesmi mindig. Nekem is vannak a gyilkosságiaknál néhányan, az egyik még talán kedvel is, de legtöbben inkább csak megtűrnek, mivel felesleges koloncnak tartanak – mondtam kissé fásultan. Nem tudtam még egyelőre levedleni az idegesítő firkász bélyeget magamról, de már egészen jó úton haladtam. Néhányan belátták, hogy hasznos is tudok lenni.
- Nyugodtan kérdezd meg, ha úgy látod, hogy tudna nekünk bármi hasznos információval szolgálni. Nem kell a nevét adnia hozzá – tettem hozzá végül. Fontos volt, hogy odafigyeljünk, mely források azok, amiknek és akiknek nem volt szabad nyilvánosságra kerülni semmiképpen sem. Leírtam, hogy „kapcsolat a rendőrségnél”. – Az nagyon szuper lenne, ha bármi korábbi újságcikket találnál. Szerintem mi is írtunk róla, eléggé nagy projektnek tűnik, és esetleg a cikk írója is szolgálhat némi információval esetleg forrásokkal vagy akármi. Ezt én szívesen intézem, nem tudom, mennyire ismersz itt mindenkit, talán így egyszerűbb, ha én intézem ezt a részét  – ajánlottam fel. Ezúttal pedig lefirkantottam a „korábbi cikkek átnézése” és „TNY adatbázis & felelős kolléga megkérdezése” címszavakat, kifejezéseket. Meglepően jól alakult a dolog ahhoz képest, hogy két perce ültünk le egyáltalán elolvasni, mi is a feladat. Elégedetten vigyorodtam el a jegyzetet látva.
- A közbeszerzési tenderkiírást is megnézem, hátha van benne valami használható – jegyeztem meg és felírtam, hogy „tenderkiírás”.
A helyszíni vizsgálat mindig nagyon izgalmas volt, mivel sosem tudhattam, hogy épp mi vár rám, és ez ezúttal sem volt másként. Többnyire az ilyen területek le vannak kerítve, hogy a kíváncsi szemek ne bámuljanak befelé, így mindenképp valami varázslatra van szükség ahhoz, hogy szét lehessen nézni.
Esetleg a környékbeli lakók segíthetnek, ez is szuper ötlet volt Flynn részéről. Tökre olyan, mintha már nem először csinálna ilyet…
- Jó meglátás, menjünk – egyeztem bele a helyszíni vizitbe, azonban nyilván fennakadtam a legfontosabb dolgon: - Netán problémád van a cipőmmel? – kérdeztem sértettséget játszva, ám a szám sarka mosolyra állt. – Bizonyára fogunk találni helyieket, viszont azokkal a forrásokkal óvatosan kell bánni; őket is könnyedén megvesztegethették annak érdekében, hogy ne az igazságot mondják, ha egy magunkfajta esetleg megkeresi őket, ahogyan tök jól mondod is. De menjünk el, és nézzünk szét. Csinálunk képeket, valamit csak észreveszünk…  - vontam meg a vállamat, kvázi sötétben tapogatóztam, úgyhogy egyelőre semmi konkrétat nem tudtam ígérni. Lefirkatottam a „helyszíni szemle” kifejezést. Egészen csinos kis lista volt már kialakulóban.
USAID? Örültem a kérdésnek, bár nyeltem egy nagyot, mert halvány lila gőzöm sem volt erről, hogy mit is válaszolhatnék. Rá kellett döbbennem, hogy ez kurvára nem egy gyilkossági ügy, ahol olyanokat kellett kiderítenem, hogy milyen minta alapján gyilkolt a gyilkos, milyen szándék vezérelte és miért pont azok voltak az áldozatok, akik… Ez az ügy jócskán komplexebbnek és nehezebbnek ígérkezett, de talán pont ezért kaptam magam mellé segítséget.
- Gőzöm sincs – pillantottam rá, s feleltem őszintén. – Nagyon tetszik, hogy ilyenek eszedbe jutnak. Viszont, ha nem is ők, de valamilyen helyi szervezet lehet, hogy már elkezdett lépéseket tenni. Tüntetéseket szervezni például vagy élőlánc a ledózerolás előtt álló épület körül, et cetera. – feleltem, vagy legalábbis igyekeztem a kérdéseihez kapcsolódó választ adni. Felírtam a jegyzetembe, hogy „USAID vagy valami”.
Flynn olyan szenvedélyesen sorolta fel ezeket a dolgokat, hogy az a benyomásom támadt, mintha valamiképp részese lenne ennek az egésznek, vagy egyszerűen az is lehet, hogy emberjogi aktivista. Ezek pedig olyan dolgok voltak, amiket nem olvashatunk le a másik arcáról.
Majd bedobta az egymillió dolláros kérdést, amire végképp nem számítottam. Talán látszott is a fejemen, hogy egy kissé ledöbbentem.
Nem értek egyet ezzel, ugyanakkor nem én vagyok a felettesed.  De ha megnézed a levelet, a főszerkesztő küldte, tehát Edmund elmehet a picsába – mosolyogtam cinikusan. – De ezt mindenképpen egyeztetned kell velük, mivel ez annyi munka, hogy konkrétan bele fogunk fulladni – túloztam egy kicsit, de még magam sem tudtam tényleg, hogy mi vár ránk.  – Írok Edmundnak, cc-re teszem Jaket és téged. Nem szívhatsz azért, mert más a fejed fölött úgy döntött, hogy most ne kávét főzz meg verseket írj, hanem valami izgalmas dolgot csinálj, amihez úgy látom, amúgy kibaszottul jól állsz hozzá és értesz is. Khm… ja, szóval, nem.  – Itt vettem egy nagy levegőt és Flynnre emeltem a tekintetemet. – Azt tervezem, hogy több részletben írjuk meg, talán három… de ezt még meg kell beszélnem a rovatvezetővel. De! Nem véletlenül használtam többesszámot…  - kacsintottam rá, majd végül, de nem utolsó sorban leírtam „e-mail a vezetőségnek”.
Odatoltam Flynn elé a listát, hogy így át tudja nézni, mi van eddig felsorolva. Ezek még nyilván ki fognak egészülni egyéb feladatokkal, de első körben ez is szép mennyiség, amit összeszedtünk néhány perc alatt.
- Mindegyikhez delegáltam felelőst, ahogyan azt megbeszéltük, oké lesz így? – kérdeztem végül.


Amit eddig tudunk:





Freya



mind álarcot viselünk
Freya Kensington
Média
ranggal rendelkezem
★ :
our secret mission | Flynn & Freya C27dd12aafc0f1b8b7db7aa326fc3d74cd2c43db
our secret mission | Flynn & Freya 71a20d295a1b96469149888b68a80acbafcf05bf
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Miss Workaholic
our secret mission | Flynn & Freya Tumblr_oyk1dttRFj1wsmkc2o5_400
♫ :
maybe a reason why all the doors are closed so you could open one that leads you to the perfect road
★ családi állapot ★ :
alone
★ lakhely ★ :
NYC
★ :
our secret mission | Flynn & Freya 27480ad9536bc6259dafd669600d89ee
★ idézet ★ :
believe in yourself and you'll be unstoppable
★ foglalkozás ★ :
oknyomozó riporter & az idegesítő csaj, akit le akarsz rázni
★ play by ★ :
Natalia Dyer
★ hozzászólások száma ★ :
30
★ :
our secret mission | Flynn & Freya 882be62f3d62732bce4d1292f135a19675986ab9
TémanyitásRe: our secret mission | Flynn & Freya
our secret mission | Flynn & Freya EmptySzomb. Ápr. 13 2024, 17:25

Freya & Flynn

Valamivel több, mint öt éve már, hogy próbálok különbséget tenni ember és ember között; egyik oldalon ott van a nagyapám, mint különleges fel nem jegyzett emberi faj, a másikon pedig mindenki más. Megtanultam, hogy vannak ilyenek és vannak olyanok, magam tapasztaltam és tapasztalom mindmáig, s hiába, hogy az előbbi az egyetlen, aki eddig képes volt tettlegességig elmenni, ha „nevelésről”... de inkább fenyítésről és félelemkeltésről volt szó, a tudatom és az izmaim mégsem felejtenek. Így hát a „mindenki más” esetében is igaz az, hogy a legtöbb váratlan mozdulatra, kézemelésre úgy reagálok, mint az ütlegekkel „nevelt” állatok, akik képtelenek hozzászokni a bánásmódhoz. Még a simogatást se fogadják el a bizalmatlanság, félelem, rossz tapasztalatok miatt.
És szégyenemre ott van a mozdulat akkor is, mikor egy alig ötven kilós, valószínűsíthetően ártalmatlan nő mozdul hirtelen, pontosabban ijed meg a felbukkanásomtól.
- Biztosan nem – értek vele egyet. A jelenkor történelmének egy olyan tragédiája ez, amit nem szimplán sajnál és a mai napig emleget az ember származástól függetlenül, iskolákban tanítják és oktatják, de valószínűleg sokunk egyéb összeesküvés elméleteket is gyártottunk róla. Én is ilyen vagyok.
A következő okfejtése hallatán megvonaglik az arcom, végezetül egy apró mosolyba görbül a szám széle. Képtelen vagyok elfojtani egy jókedvű hümmögést.
- Nézőpont kérdése. Inkább vagyok már helybéli – kisebb csavarral. Soha nem voltam teljesen angol vagy teljesen amerikai, de az akcentusom és a néha jellemző tipikus „brit” hideg modorom miatt soha nem fogom tudni – és nem is akarom – letagadni, hogy tizennégy évig mégiscsak Európa melengetett a keblein, nem pedig az Államok. Anyám tanulni ment lány korában Londonba, arról nem beszélve, hogy érthető okokból minél messzebb akart kerülni a nagyszüleimtől, így ebbe a városba tervezte az én jövőmet is. Puszta szerencsétlenség és pech, hogy most itt vagyok, és ha már így alakult, kisebb-nagyobb nehézségekkel, de kiakarom hozni belőle a maximumot. Ám azt a részletet inkább megtartom magamnak, hogy apa hiányában az anyám nevét viselem.
- Akkor nem láttál még eleget – jelentem ki. – Prince Tea House. East Village. Ha igazi angol különlegességekre vágysz. Csak ajánlani tudom. Kis csészécskék, porcelán, csipke meg minden – a hiedelmekkel ellentétben nem minden angol ragaszkodik kizárólagosan a saját nemzetének szokásaihoz, ételeihez vagy italaihoz. Én például tök jól el vagyok nélkülük. Fogalmazzunk úgy, hogy talán még jó is megfeledkezni róluk, hiába, hogy szép emlékek kötnek hozzájuk, de annál nagyobb arányban mégis inkább a rosszak. Azt mégse tagadom, hogy én magam is szeretem a teákat, mint ahogy megtudok kívánni egy kiadós angol reggelit is kolbásszal, babbal mindennel, ami jár hozzá. Más kérdés, hogy amilyen kákabelű vagyok, soha nem tudnék egy ültő helyemben betermelni egy egész adagot.
- Ez azt hiszem sokunk… hibája? Nem is tudom – gondolkodok el egy pillanatra, mert hibának, ha nem is lehet nevezni, de tagadhatatlan, hogy a mai világ egyik rákfenéje, hogy mind-mind igyekszünk maximumon pörögni, amennyire csak a lehetőségeink adottak hozzá, hogy aztán egy zsák krumpliként dőljünk ki, amikor a szervezetünk köszönte szépen, de megelégelte a hajtást. Ilyenkor jön a „nagyon ritkán vagyok beteg, de akkor nagyon… két hétig” időszak. Sajnos én is közöttük vagyok és a kimerültség sokszor az immunrendszerem teljes hanyatlásával visz padlóra. – De gondolom ez a „pihi” nem most lesz esedékes.
Nemet intek.
- Amíg nem úgy nézett rám befele jövet mindenki, mintha a saját fejezésemre érkeztem volna, épp csak a vörös szőnyeget nem terítették le elém egy felállított bitófáig, azt se tudtam, hogy mi lesz a mai nappal úgy, hogy Edmund csak órákkal később fog bejönni, mert ma órát ad, de engem berendelt hajnalok hajnalára – az meg, hogy miért pont én? Ötletem sincs. Manapság, ha kettő lenne belőlem se lenne elég. Az egyik irodalmi estekre hurcol magával vagy a kávéját főzöm esetleg az ebédjéért vágtázok le két sarokkal odébb, a másik galéria megnyitókra és színházakba, operákba visz, ha nem éppen valami nagykutyának a zárt körű rendezvényére cipel be maga után lobogtatva, mint egy győzedelmi zászlót. Talán itt volt az idő, hogy valaki terepmunkára vigyen és egy esetleges politikai, vagy ki tudja, hogy milyen jellegű balhéba keverjen. De úgy szép az élet, ha zajlik. Addig se kell otthon ücsörögni.
- Azért remélem nem kell kötélen belógnunk sehova – mosolyodok el halványan, majd helyet foglalok az asztalánál, és átfutom a levelet. Tények, odabökött adatok és információk. Talán tényleg kevés, de nem véletlenül csak ennyi. „Nagy vonalak”. Ha ennél többet írt volna, talán ő maga is utána járhatott volna a teljes történetnek, de könnyebb kiadni másnak a melót. Ő meg learatja érte a babérokat.
Biccentek, mikor ő maga is ismerteti az eddigieket.
- A legtöbbet én se ismerem csak hallomásból. De a cégjegyzék, a net jóbarát – ismétlem el, hiába, hogy az ilyen nagy cégek belső szerkezetét soha nem fogjuk megismerni ezeken keresztül, ha csak be nem kerülünk valahogy közéjük mi magunk is. – És az ismerősök is. A felső tízezerben, politikában gyakorlatilag mindenki ismer mindenkit valamennyire, akár ilyen úton is eltudunk indulni. Úgy hallottam, hogy itt is vannak olyan személyek, akik ügyesen helyezkedtek bizonyos infókért. Tudom sokan nem szeretnek a pletykákra alapozni, mert az olyan, mint ahogy a vénasszonyok is kommunikálnak, minden „szájhagyomány útján terjed és idővel mindenki hozzáadja a magáét”, de mindig mindennek van alapja. És ha már rendőrséget említettél – dőlök hátra, mellkasomon karba tett kezekkel, ujjaimmal az állama birizgálva – van egy zsaru ismerősöm, esetleg tőle kérhetek egy kis segítséget. Csak egy kicsit, ha bevállalod. Nyilván nem akarom belekeverni és biztos vagyok benne, hogy ő se fogja kockára tenni az állását vagy a jó hírét miattam – elvégre nem tartozik nekem semmivel, csupán amióta Manhattanben élek, ő az egyetlen olyan állandó személy az életemben, akire számíthatok, aki nem egyszer cibált már ki az ajtón, mikor a szomszédok a nagyapámra hívták a zsarukat, hogy rendet tegyenek. És nem egyszer fajult tettlegességig, majdhogy’ rendőri túlkapásig, hogy leállítsa az öreget. - De ettől függetlenül egy kérdést talán megér. Talán hallott egyet s mást – vonok vállat. A legtöbb fiatal rendőr nagyratörő álmokat dédelget. Talán ő is.
- Másrészt viszont a bulvár, a hírek vagy pártellenes magazinok biztos hoztak le olyan cikkeket, amiben többet meglehet tudni ennél. Már a kezdetektől. Ezeket én nagyon szívesen előkukázom. Tuti, hogy volt visszhangja, főleg, amikor először szóba került a beruházás és az, hogy mi lesz az ára. Általában néhány napig-hétig minden erről szól, mindent előszednek az illetékesekről, hogy legyen min háborogjon a nép. Arról nem is beszélve, hogy manapság túl sok olyan beruházás és építkezés volt a környéken, ami felháborította a köztEltűnő szegény negyedek, sokasodó hajléktalanok, tömött szállók, ellenben új felhőkarcolók pattannak ki a földből vagy luxus szállodák, új gazdag negyedek, ki tudja honnan származó pénzből?  – Van itt minden, mint a búcsúban. – Ha már kimennénk a helyszínre, és… - billentem félre a fejemet, mikor a szemem sarkából kiszúrom a cipőcsodáját – és remélem az nem ilyen cipőben fog megtörténni, talán körbe szimatolhatnánk a helyiek között is. Ha egyáltalán van még ott bárki, de nem hiszem, hogy ilyen rövid idő alatt letudtak volna dózerolni mindent – aztán ki tudja? – Talán ők lesznek azok, akik elkotyognak bizonyos dolgokat. Ki járt náluk, kik ajánlottak, ha ajánlottak bármit is? – Úgy tekernek az fogaskerekeim, hogy félek, lassan lekövethetetlen lesz az, amit magyarázok neki. De voltaképp, ő se tűnik kevésbé csapongó fajtának.
- Van! Mit szól ehhez szerinted a USAID? – Keresem meg Freya tekintetét. – Nem tudom, hogy nemzetközi tekintetben mennyire foglalkoznának egy tenyérnyi területtel, de végtére is a gazdasági jólét a profiljuk. Lehet, hogy egy ilyen beruházással növelik GDP-t, ami részben jó. De mi van azokkal, akiket kilakoltattak ebből a negyedből? Vajon milyen feltételeket biztosítottak nekik cserébe? Kíváncsi lennék, hogy mi van ezekkel az emberekkel? Vajon hány család került miattuk az utcára? Egyáltalán milyen körülmények voltak eddig ott?... Miért nem kerestek érintetlen vagy elhagyatott területeket? Mert abból is van bőven. Régi gyárak, elhagyott kikötők. És még egy… - vakarom meg zavart, szégyenlős kis mosollyal a tarkómat. – Ezzel foglalkozhatnék munkaidőn kívül? Edmund kinyírna, ha az itt töltött időt nem az ő rovatánál tölteném, ha már voltaképp oda jelentkeztem, vagy mi...  



Flynn Eagleton
And if somebody hurts you, I wanna fight But my hand's been broken one too many times. So I'll use my voice, I'll be so fucking rude; Words, they always win, but I know I'll lose. And I wanna cry, I wanna learn to love But all my tears have been used up.

Freya Kensington imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Flynn Eagleton
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
our secret mission | Flynn & Freya Tumblr_inline_p4gnw3Ghgw1uq5jh4_540
our secret mission | Flynn & Freya 7lFKBig
★ kor ★ :
19
★ elõtörténet ★ :
Sometimes in our lives we all have pain...
We all have sorrow...
But if we are wise...
We know that there's always tomorrow...
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
Lean on me, when you're not strong...
And I'll be your friend...
our secret mission | Flynn & Freya 6ozGYxt
I'll help you carry on...
For it won't be long...
★ foglalkozás ★ :
Diák, Gyakornok (The New Yorker)
★ play by ★ :
Timothée Chalamet
★ hozzászólások száma ★ :
11
★ :
So just call on me brother...
When you need a hand...
our secret mission | Flynn & Freya Wp3HVMB
We all need somebody to lean on...
You can lean on me...
TémanyitásRe: our secret mission | Flynn & Freya
our secret mission | Flynn & Freya EmptySzer. Ápr. 03 2024, 15:27


our secret mission
Flynn & Freya


Azon járattam az agyam, hogy miként is kellene ennek az egész ügynek nekiállni. Nyilván, ha Jake erősen ajánlotta a gyakornoki segítséget, akkor ajánlatos volt igénybe vennem, de egyelőre még magam sem tudtam, hogy miként tudnám hasznosítani. Gyakran még egyedül is eléggé kockázatos helyzetekbe keveredek, de ha ketten vagyunk, akkor még nehezebb. Lehet, hogy ez valami teszt, amin ha átmegyek, akkor én leszek a hónap dolgozója – szép remények, de valahogy nem láttam magam előtt, hogy ott vigyorgok az óarany színű képkeretben a folyosón a többiek mellett, ahhoz még túlságosan keveset tettem le az asztalra. De talán majd most, ki tudja.
A WTC emlékmű bámulásával sem jutottam előrébb az ügyben, csak annyi történt, hogy egy- vagy talán két pillanatra kikapcsolt az agyam, így amikor Eagleton megérkezett mellém, úgy rám hozta a frászt, hogy mindketten megijedtünk. Zavartan elvigyorodtam egy másodpercig, majd gyorsan tova is illant az érzés, így összeszedtem magam egészen hamar.
- Jaj, nyugi, semmi baj – feleltem lazán és bíztatóan mosolyogtam rá, hogy nem fogom megenni. Olyannak tűnt, mint egy ijedt kismacska – ezt már korábban is észrevettem. – Ezzel nem vagy egyedül – húztam el a számat a WTC memoriallal kapcsolatban. A 9/11 emlékmű úgy tűnt, egyikőnknek sem a kedvence, bár igazából kinek is lenne az… de angol létemre amúgy sem szívesen írtam ilyesmiről. Na meg ha jól tudom… - Amúgy, te is angol vagy, ugye? Mármint… a nevedből ítélve eléggé levágós a dolog… - kérdeztem bele így a semmiből. Előfordult olykor, hogy a gondolat elkezdődött a fejemben, majd egy hatalmas nagy baromságnak hatott, amikor kimondtam azokat a dolgokat, amik a folytatásai voltak. Ez is egy ilyen volt.
Egyébként irtó kedves volt, hogy hozott kávét, eléggé ritka manapság az ilyen. Főleg, mivel nem vagyok vezető beosztásban vagy bármi kiemelt poziban sem, hogy ilyesmit kiérdemeljek, mint az aji kávé. – Cuki vagy… úgy értem, hogy nekem ez az amerikai-féle nem bejövős… persze, ha nincs más, akkor feláldozom magam, meg én is szeretem a kávét, de inkább röviden… vagy hogy mondják – vakartam meg a fejem. – Meg a teát én jobban kedvelem, csak itt nincsen igazán sehol, pedig simán van annyi koffeintartalma egy jó English breakfastnek, mint egy ilyen kávénak – zártam le végül a kismonológot. Szegény srác, azért remélem, hogy nem fog a kardjába dőlni, ha ennyit pofázok. Nem tűnik nagy dumásnak, de végül is kettőnk helyett úgyis mindig nekem kell beszélni. – Egy kis pihi nekem is jól esne, az az igazság, de folyton pörgök és csak akkor jövök rá, hogy kimerültem, amikor már késő van… - sóhajtottam egy nagyot, miközben az asztalom irányába tartottunk.
- Hm, akkor Jake-től te sem tudsz semmit, hogy miért téged választott erre a feladatra? Nekem csak erősen ajánlotta, hogy szóljak, ami fura is volt, mire nem ennél a rovatnál vagy, de tulajdonképp bármilyen segítségnek örülök. Szóvaaaal, ha benne vagy, akkor tolhatunk egy kis Mission: impossible-t – kacsintottam Flynnre. Nagyon bíztam benne, hogy nem veszem el a kedvét az egésztől, hiszen nem mindenki éli a terepmunkát, főleg azt a fajtát, ami nekem adatott meg olykor… legtöbbször. – Ez most kicsit más lesz, asszem – feleltem az eddigi munkáira vonatkozóan. Talán ő egy nagy reménység a cégnél és kell neki valami ugródeszka – legalábbis ilyenre tudtam gondolni, ha már őt ajánlották a munkához. Én pedig szívesen segítek is neki, ha erre van szükség, hiszen magam is tudtam, hogy milyen az, ha még zöldfülű az ember és tök béna munkákat adnak neki, semmi érdemit, izgalmasat. A mentorra meg mindig is szükség van, hiszen így lehetett igazán megtanulni az alapokat.
Letelepedtünk az asztalomhoz, majd arrébb toltam az üres kávés poharamat, amit egyébként azzal a lendülettel a kukába is dobhattam volna, de nem baj, később sort kerítek erre is, ha lesz időm.
Közelebb húztam a laptopot, hogy mindketten jól lássuk, feloldottam a képernyőzárat és megnyitottam Jake levelét.
- Áh, mi nem ismerünk lehetetlent, ne viccelj – legyintettem, és nagyon bíztam benne, hogy tényleg nem fog beletörni a bicskám az ügybe. - Ez lenne az, olvasd el nyugodtan – mondtam Flynn-nek, és a székemben hátradőlve hagytam is időt arra, hogy elolvassa az egészet amennyiszer csak szeretné. Nem volt túlságosan részletes sajnos, de nem is az a jellemző az ilyen megbízásoknál.
Asztalt még senkire sem borítottam rá, de ez eléggé ígéretes ügynek tűnt. Leginkább azért, mert egy pletykalap nyilván nem tenne bele energiát, hogy lebuktassanak egy ilyen embert, meghagyták az ilyesmit azoknak a lapoknak, amelyeket az értelmes emberek olvasnak. Na persze ki vagyok én, hogy ítélkezzek, de ez volt az igazság.
Amint Flynn elolvasta, néhány pillanaton belül megszólaltam.
- Tehát – kezdtem bele, de még semmi konkrét nem volt a fejemben, csak össze-vissza kusza gondolatok erdeje volt az agyam, azonban késlekedni meg nem lehetett. – Ez itt egy kurva nagy feladat, mint látod, és én biztos, hogy nem vagyok egy Ethan Hunt a Mission: impossible-ből, de talán ketten majd felérünk hozzá – nevettem el a dolgot. – Úgy vélem, hogy ezen a cikken nagyrészt nem itt fogunk dolgozni, hanem majd kint, terepen. Arra gondoltam, hogy első körben meg kellene nézni magunknak ezt a céget, hogy mit lehet róla tudni – gondolkodtam el egy pillanatra. – Deee… mivel semmi hozzáférésünk a rendőrségi adatokhoz vagy bármi ilyen hivatalos forráshoz, arra kell támaszkodnunk, ami van. A net, illetve a cégjegyzékben is hátha lesz valami. A listában nem szerepel túl sok név… - megnyitottam a csatolmányt, ami a tenderen indulókat tartalmazta, és összesen öt cég volt benne felsorolva. – Én ezek közül a McKenna Contruction Ltd.-ről hallottam, de nem mozgok otthon a témában. Láttam már pár helyen, hogy ők építettek bizonyos boltokat meg ilyenek, de nem tudom, mennyire kicsi vagy nagy… Ugye a levél írója szerint „elismert”, tehát neves végről van szó – zártam le egyelőre, és bíztam benne, hogy valamennyire követhető voltam. – Van kérdésed?




Flynn Eagleton imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Freya Kensington
Média
ranggal rendelkezem
★ :
our secret mission | Flynn & Freya C27dd12aafc0f1b8b7db7aa326fc3d74cd2c43db
our secret mission | Flynn & Freya 71a20d295a1b96469149888b68a80acbafcf05bf
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Miss Workaholic
our secret mission | Flynn & Freya Tumblr_oyk1dttRFj1wsmkc2o5_400
♫ :
maybe a reason why all the doors are closed so you could open one that leads you to the perfect road
★ családi állapot ★ :
alone
★ lakhely ★ :
NYC
★ :
our secret mission | Flynn & Freya 27480ad9536bc6259dafd669600d89ee
★ idézet ★ :
believe in yourself and you'll be unstoppable
★ foglalkozás ★ :
oknyomozó riporter & az idegesítő csaj, akit le akarsz rázni
★ play by ★ :
Natalia Dyer
★ hozzászólások száma ★ :
30
★ :
our secret mission | Flynn & Freya 882be62f3d62732bce4d1292f135a19675986ab9
TémanyitásRe: our secret mission | Flynn & Freya
our secret mission | Flynn & Freya EmptyHétf. Ápr. 01 2024, 21:11

Freya & Flynn

Vajon anyu mit szólna, ha most látna? Mit szólna ahhoz, ha tudná, hogy egy napból alig, csupán néhány percet töltök az állítólagos otthonomban, míg összeszedek valami ruhának nevezhető göncöt a munkába szükséges holmimmal, majd pont, mint egy betolakodó vagy egy betörő, úgy osonok el bujdokolva, menekülve, mintha félteném valakitől az életemet? És viccet félretéve, így is van. Minden egyes lépést, siető, igyekvő mozdulatot egy alapos terepszemle követ, tartva és félve a gondolattól, hogy a nagyapám talán a következő sarkon szembe jön velem, vagy elkapja a grabancomat. Mondhatnánk, hogy elszaladhatok, csak fürgébb vagyok, mint egy hatvanas-hetvenes, pocakos vénember, de a félelem szó szerint kővé dermeszt miatta, ráadásul a lábaim se alkalmasak arra, hogy maratonokat fussak, főleg nem ezekben az idegesítő, változékony időkben.
Mit szólna ahhoz, hogy mivé lettem? Hogy kivé lettem egyáltalán? Egy világát vesztett és azzal lépést tartani igyekvő, nem túl egészséges életvitelt folytató fiatal felnőtt, aki mindennapos küzdelmét a nagyszüleivel, de sokszor az életben maradással is meg kell vívja? Mennyire érezné magát rosszul, csalódottnak vagy mérgesnek, ha tudná, hogy a fiának tizenöt évesen már munkás sorba kellett állnia, hogy enni tudjon, vagy néha napján új ruhákat vehessen magának? Mit tenne akkor, ha a szeme láttára kapnám az olyan pofonokat a nagyapámtól, amiknek sokszor a fal adja a párját? Vajon újra csalódna a saját szüleiben, hogy azok képtelenek és meg se erőltetik magukat, hogy jó, megértő, együttérző és gondos nagyszülők legyenek? Valakik, akik támogatják, szeretik és óvják a lányuk egyetlen, épphogy életben maradt ivadékát? Kíváncsi lennék, hogy végső esetben, ha beüt a krach, ő mellettük, mint utolsó élő rokonaim mellett helyeztetett volna el? Akkor is, ha lett volna ideje arra, hogy megtervezze az életemet és a jövőmet arra is készülve, hogy "mi lesz, ha ő nem lesz?" Ez a lépés valamiért kimaradt a jó alaposan megtervezett jövőbeli eshetőségek közül; pont úgy, ahogy a fogantatásomkor nem jutott eszébe az, hogy védekezni kellene, úgy az se, hogy egy végzetes balesetnek talán majd ő lesz az áldozata - mert az ördög nem alszik - nekem pedig "szülőkre" lesz majd szükségem.
És mit szólna, ha látná az egykori családi fészket? A helyet, ahol felnőtt? A helyet, ami valószínűleg ma már csak árnyéka a régi fényének? A parányi, szakadt kis háznak még erős jóindulattal se nevezhető kunyhó innen messziről se tűnik kevésbé visszataszító látványnak, mint amilyen annak fedele alatt. Semmivel se takarosabb vagy otthonosabb, még a hajdanán fehér, ma már korhadozó kerítés mentén sorakozó buja sövények se segítenek rajta, nem tűnik tőlük se barátságosabbnak vagy természetközelibbnek. A leszakadt zsanérok alig tartják az ablakok keretére erősített árnyékolókat, a csüngő ereszeket pedig az összerohadt falevelek edzették- és nyírták ki az elmúlt hosszú évek alatt. A falak itt-ott omladoznak, a lépcső deszkái el vannak korhadva, az előtetőt is éppen csak tartja még a roskatag, a korhadás határán álló, szú rágta oszlop.
Ha lenne egyetlen egy kívánságom, biztos azt kérném, hogy találkozhassak anyuval még egyszer, utoljára, hogy megkérdezzem tőle, hogy mind erről neki mi a véleménye? Vagy épp arról, hogy jelen állás szerint ki tudja mibe fogjuk ártani magunkat a kolléganővel? Nem sűrűn munkálkodok mások mellett Edmundon kívül, épp csak egyszer-egyszer, ha gyakornoki lelkesedésre van szükség, vagy érkezik a vezetőségtől a levél, hogy rántsanak elő valahonnan egy tébláboló, esetleg ígéretesebbnek vélt „gyereket”. Én viszont nem véletlenül vagyok az irodalmi rovatnál, és nem véletlen, hogy ritka alkalmakon szokott csak szükség lenni máshol a "bevethetőségemre".  
Freyához hasonlóan én is összerezzenek a hirtelen reakciója láttán és hallatán, leheletnyit még hátrébb is tántorodok, mintha attól tartanék, hogy kapok egy fülest a kellemetlen – azt nem mondom, hogy nem várt – megjelenésem miatt. Az elmúlt évek alatt ez egy beidegződött "védekezőmechanizmus" lett a számomra... egy mozdulat, amivel könnyebben tudom megvédeni magam, ha szükséges.
- Bocsáss meg, nem akartalak megijeszteni – magyarázkodok csendesen, noha nem úgy tűnik, mint aki puszta felindulásból leakarná tépni a fejemet, arról nem is beszélve, hogy a méretei se biztos, hogy lehetővé tennék. Bár tudjuk jól, "kicsi a bors…".
- Megnyugtató – fújok egyet – az utóbbi néhány hónapban többet foglalkoztam vele a szükségesnél, úgy érzem egy ideig bőven sok volt – meg sokk is. Egyetemi kutatómunka címszóval hosszú hetekig kutattam bizonyos cikkek, írások, interjúk után ezzel kapcsolatban. Nem elég, hogy lehozott az életről, de majdhogynem az őrület szélére sodort már, csakhogy minél több és minél érdekesebb, különlegesebb információkat szedjek elő róla, ki tudja, honnan, akár a föld alól is. Mintha lett volna még mit, bármiféle újdonságot, és nem lenne tisztában vele már az egész világ. Idővel be kellett látnom, hogy nem érek fel a Hírszerzéshez, hogy más, még ismeretlenek is előkerüljenek. Persze nem is ezt várták tőlem, de ismernek; „én majd megmutatom”. Mindig bizonyítani akarok.
- Ohh… - biggyesztem le a szám szélét, majd egy apró vállrándítással folytatom – én kedvelem őket. Csak kávé legyen – sajnos vagy nem sajnos, de nem volt lehetőségem olyan sznob körülményeket biztosítani magamnak, hogy lehetőségem legyen válogatni, hogy mit iszok vagy mit nem, olasz vagy arab kávét hajítok a bevásárlókosárba, esetleg valami amerikai vackot. Nekem ezek is tökéletesek, amíg nem spilázzák túl holmi cukorkákkal, szórásokkal, ilyen-olyan ízesítéssel. Egy jó jegeskávéra soha nem mondanék nemet.
A megállapítása megmosolyogtat.
- Ennyire azért nem. Volt mi kiűzze az álmot a szememből, de ha már itt tartunk, el tudnék nyúlni még egy fél órácskára egy kanapén… csak úgy feltöltődni – nem vagyok rest bevallani, főleg, hogy tényleg nem aludtam sokat, bár az utóbbi egynéhány évemről ez elmondható. Fogjuk rá, kezdek hozzászokni, hogy mindig lesz egy plusz kis „súly” a szeméjaimon, melyek miatt állandóan visszavágynék az ágyba.
- Hát… szóhoz se jutok. Asszem’ – motyogom, a két kávé egyikét pedig, ha már ő visszautasította, az egyik pultnál ücsörgő korombéli lány felé nyújtom. – Ha elfogadod – apró kis mosollyal spékelem meg az ajánlatot, remélve, hogy élni fog vele, ha már Freya nem igényelte a plusz koffeint. Szerencsére ő nem kéreti magát, némi lányos zavarral az arcán, átveszi. Potya kávé mindig jól jön.
- Mmm…nem tudom – vallom be. – Fogalmam sincs, hogy miről van szó – nagyon reggel van még látszólag nem csak nekem, de neki is, hiszen hiába a sok, gyors egymásutánban feltett kérdés, ha nem tudom mi a feladat, mire kell válaszolni? – Voltak már gyors megbízásaim, kérések, feladatok, hogy írjak meg egy gyászjelentést még a többi magazin előtt, szalagcikk szöveget és társaik, menjek ki helyszínre interjúztatni egy újságíróval, de… - vonok vállat a gépe felé biccentve, majd belekapaszkodok egy székbe, amit az ő asztala mellé húzok, hogy letelepedhessek rá. – Figyelek! Remélhetőleg nem lehetetlen és kivitelezhetetlen, ha gyakornok is dolgozhat rajta. 



Flynn Eagleton
And if somebody hurts you, I wanna fight But my hand's been broken one too many times. So I'll use my voice, I'll be so fucking rude; Words, they always win, but I know I'll lose. And I wanna cry, I wanna learn to love But all my tears have been used up.

Freya Kensington imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Flynn Eagleton
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
our secret mission | Flynn & Freya Tumblr_inline_p4gnw3Ghgw1uq5jh4_540
our secret mission | Flynn & Freya 7lFKBig
★ kor ★ :
19
★ elõtörténet ★ :
Sometimes in our lives we all have pain...
We all have sorrow...
But if we are wise...
We know that there's always tomorrow...
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
Lean on me, when you're not strong...
And I'll be your friend...
our secret mission | Flynn & Freya 6ozGYxt
I'll help you carry on...
For it won't be long...
★ foglalkozás ★ :
Diák, Gyakornok (The New Yorker)
★ play by ★ :
Timothée Chalamet
★ hozzászólások száma ★ :
11
★ :
So just call on me brother...
When you need a hand...
our secret mission | Flynn & Freya Wp3HVMB
We all need somebody to lean on...
You can lean on me...
TémanyitásRe: our secret mission | Flynn & Freya
our secret mission | Flynn & Freya EmptyCsüt. Márc. 21 2024, 00:11


our secret mission
Flynn & Freya

A MacBookom számára kicsit jobban indult a reggel, olyan gyors volt, akár a szélvész, én bezzeg még a széken ücsörögve is úgy éreztem magam, mint egy zombi. Kettőt pislantottam, de az emaljeim már ott vártak a világos képernyőn, én pedig kicsit hunyorítva kezdtem el átnézni az aznap reggeli felhozatalt.
Vannak napok, amikor az iPhone-ra kikapcsolom a szinkronizálást, hogy hagyjanak békén, a tegnapi is egy ilyen nap volt, mivel folyamatosan annyi minden érkezik, hogy el lehet mondani: az én munkám huszonnégy órás és soha nincsen vége. Ez egy elköteleződés, ami mellett aligha lehet olyan életem, mint másoknak, mert eléggé gyakran van, hogy jócskán munkaidő után kell különféle terepmunkára menni, amikor mások már otthon főzik a tökéletes kis családjukban a finom vacsit. Kérdezhetnénk, hogy és nekem mi lesz a vacsi? A kibaszott Meki vagy hotdog az utcai árustól. Nem is nagyon van otthon a hűtőmben semmi, talán már a felbontott doboz tej is megromlott. Kurvára hitvány élet ez így, de magamnak választottam, nem hibáztathatok érte senkit magamon kívül. Csak az a baj, hogy rohadtul élvezem, még akkor is, ha a hányás kerülget egy-egy undorító hulla láttán, vagy épp rettegek, mert valami olyan helyre kell bemennem anyagot gyűjteni, ahonnan amúgy páros lábbal rúgnának ki, ha kiderülne, hogy egy aljas kis firkász vagyok.
Amikor megláttam a főszerkesztő levelét, egyből azt nyitottam meg, a többivel úgy voltam, hogy ráér. Majd egyszer… valamikor bizonyára sorra kerülnek, mondjuk jövő héten… vagy azután. Annyi levelem volt folyton, hogy konkrétan azt éreztem, hogy belefulladok. De amikor a főszerkesztőtől jött az e-mail, azért azt azonnal el kellett olvasni.
Egy jó kis ügyet varrt a nyakamba és hirtelen azt sem tudtam, hogy miként álljak neki. Szerettem alaposan átgondolni a feladatokat, kitűzni a célt, meg úgy igazából felépíteni az egészet. Talán egy kicsit túlságosan is tökéletesen – akartam -, de nem ment ám mindig minden úgy, ahogyan én azt a kis fejecskémben kigondoltam, mindenesetre mindig nagyon próbáltam a legtöbbet kihozni belőle.
Egy ilyen feladatnál, amit most is kaptam, eléggé nagy a rizikó. Mindennek alaposan utána kell járni, mindenről meg kell bizonyosodni háromszor mielőtt lehozzuk a cikket, különben az újság hírneve csorbulhat, ha valótlant állítunk, na meg azt sem egy utolsó szempont, hogy valószínűleg felmerülne a vezetőség fejében, hogy ajtót mutassanak nekem.
Vezetői javaslatra hát úgy döntöttem, hogy magamhoz invitálom Eagletont, hátha tényleg tudna valamit segíteni. Irodán kívül nem dolgoztam még gyakornokkal, így ez is kicsit nehezítette a dolgomat, mert nem volt elég magammal foglalkozni, még rá is figyelnem kellett így. De mindenki megérdemel egy esélyt – mondták a bölcsek -, így miért is ne működne?
Szétnéztem az irodában, de nem láttam semerre, így a kiáltásom reméltem, hogy eljutott hozzá, vagy legalábbis valaki szólt neki, hogy jöjjön. Bár, nem segítette a helyzetemet a százhatvan kibaszott centim sem, hiába viseltem magassarkút, úgy igazán nem tudtam szétnézni, csak ha felálltam az asztalra. Nem akartam elragadtatni magam egy ilyen cselekedettel inkább, úgyhogy gondolataimba merülve odasétáltam az ablakhoz és a WTC emlékművet bambultam. Annyira közel hajoltam az ablakhoz, hogy be is párásodott, ahogy kifújtam a levegőt.
Az egyik pillanatban egy kicsit megrettentem, ahogyan Flynn megszólított. – Baszki. - Nyilván számítottam az érkezésére, de az irodai padlószőnyegnek hála nem hallottam a lépteit.
- Ja nem, semmi gond – feleltem röviden és felé fordultam mosolyogva. – Oh nem, szerencsére nem, ettől valami érdekesebbet kaptunk – vigyorogtam rá, majd megpillantottam a kávét, amit felém nyújtott. – Rendi vagy, köszi, de már ittam egy ilyen amerikai… vackot – fintorodtam el, ahogy felsejlett az americano emléke. – Te még tőlem is álmosabb lehetsz, ha egy kávé nem is elég  – nevettem el magam a saját hülye poénomon, majd elindultam vissza az asztalom felé.
- Szóval, azért kiabáltam át neked a fél irodán át – kezdtem bele a lényegi részbe végre -, mert Jake-től kaptam egy megbízást és erősen ajánlotta, hogy vegyem igénybe a segítséged. Mit szólsz? – érdeklődtem, miközben rápillantottam. – Egyelőre még gőzöm sincs, hogy hogyan álljuk neki, de nézzük át együtt és kitaláljuk, oké? – haradtam tovább a szavakat, ráadásul mivel álmos voltam még, magamhoz képest kifejezetten lassan beszéltem, de másoknak ez is extrán gyors lehetett. – Megmutatom majd, amiket kaptam és akkor fel kellene építeni a tervet és felosztani a feladatokat. Csináltál már ilyesmit? – szegeztem neki az ötszázadik kérdést is, de még mindig volt ott, ahonnan ez jött.




Flynn Eagleton imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Freya Kensington
Média
ranggal rendelkezem
★ :
our secret mission | Flynn & Freya C27dd12aafc0f1b8b7db7aa326fc3d74cd2c43db
our secret mission | Flynn & Freya 71a20d295a1b96469149888b68a80acbafcf05bf
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Miss Workaholic
our secret mission | Flynn & Freya Tumblr_oyk1dttRFj1wsmkc2o5_400
♫ :
maybe a reason why all the doors are closed so you could open one that leads you to the perfect road
★ családi állapot ★ :
alone
★ lakhely ★ :
NYC
★ :
our secret mission | Flynn & Freya 27480ad9536bc6259dafd669600d89ee
★ idézet ★ :
believe in yourself and you'll be unstoppable
★ foglalkozás ★ :
oknyomozó riporter & az idegesítő csaj, akit le akarsz rázni
★ play by ★ :
Natalia Dyer
★ hozzászólások száma ★ :
30
★ :
our secret mission | Flynn & Freya 882be62f3d62732bce4d1292f135a19675986ab9
TémanyitásRe: our secret mission | Flynn & Freya
our secret mission | Flynn & Freya EmptyKedd Márc. 19 2024, 20:53

Freya & Flynn

Marékra fogva a kulcscsomót, a lehető legnagyobb odafigyeléssel igyekszek elfordítani azt a zárban, ügyelve, nehogy nagyobb zajt csapjak a cipőm orrán átspurizó kisegérnél. Fogalmam nincs, hogy mi ez az új hóbort, hogy spejzolunk nekik némi csemegét a gangon, az ablakban vagy a lépcső alatt, jöjjenek csak, szaporodjanak és sokasodjanak, aztán még ők panaszkodnak, ha nem lehet megmaradni a kártevők szagától, vagy elrágják a kábeleket. Ami biztos az én hibám lenne. Persze, itt ülök kint velük éjjelente és rágom a a zsinórokat. Nem kellett volna kinyírni azt a szakadt vörös kandúrt, ez meg az én véleményem.
Halk kattanás jelzi, hogy szabad az út, s még az előtt az emeletre vezető ősöreg lépcső felé pillantok, hogy átlépném a küszöböt. Az ajtó kényesen nyikorog, alattam egy rozoga deszka pedig együttérzését fejezve ki a súlyom nehezétől, vontatott nyöszörgéssel csatlakozik hozzá.  
- Jaj, ne már! – Sutyorgom. Mihelyt elcsendesednek, már dugom is be a fejemet a résen, remélve, hogy nem vernek rá azonnal egy jókorát. Papuccsal, kézzel, ütővel, akármivel. Mindig az első lépés a legnehezebb, az szokott a meglepetés erejével hatni, az azt követőt és a többit csak túl kell élni vagy el kell viselni valahogy. Attól függ, kinek milyen a hangulata. A félelem sajnos jogos, rémálmaim csúcsa, hogy a nagyapámat a nyikorgó fokok tetején ülve látom viszont, arcán a szokásos undorodó és utálkozó grimaszával. „Hol jártál megint, Te?!” Nevem az nyilván nincs. „Hol a lakbér?”... Amit aztán cseppfolyósít és megy elfogyasztani néhány korsó sör vagy pár üvegcse konyak formájában. Most is csak reménykedhetek benne, hogy a szomjúsága úttalan utakra csalta, és esetlegesen valamelyik közeli – vagy annál távolabbi – kocsmában hempereg az asztalok alatt.  
Mindaddig fel se tűnik, hogy mekkora feszültség szorongatja a testemet, míg a proli nagyfaternak csak a hűlt helyét látom viszont a falra felaggatott tükörben. A fogason hagyott sötét, zubbonyszerű kabátja az egyetlen ami jelzi, hogy bár idebent nincs, valószínűleg nem is ment messzire, talán csak a ház körül tesz-vesz és sertepertél. A mázsás súly viszont még így is, kis híján visszhangot vet az üres falakon, mikor lepotyog a vállaimról.
Nyelvem hegyét kidugva fordulok sarkon, halkan, óvatos mozdulatokkal mint fénykorában a már említett, mostanra kinyírt macska. Tenyeremet az ajtó kopottas felületére simítom, hogy amilyen csendben érkeztem, hasonlóképpen is tegyem vissza a tokjába a nyílászárót. Gáz lenne az utolsó néhány méteren elhasalni...
- Mázlid, hogy nincs itthon – töri meg a csendet a nagyanyám láncdohányosokat idéző, füstöt pöfékelő hangja, és úgy nézek farkasszemet az ajtó egy nagyobb repedésével, mintha attól remélném a továbbiakban a segítséget. Alsó ajkamat beszippantva fejezem be a félbehagyott mozdulatot és fordulok a félfát támasztó asszony felé... Nyúzott, csapzott, kellemetlen látvány mint általában, kezében fakanál és konyharuha, szeme alatt egy friss, vagy épp múló félben lévő mokesz. A fények nem állnak rendelkezésemre, hogy helyesen ítéljem meg.
- Átöltözök és már itt se vagyok – duruzsolom csendben, behúzott nyakkal oldalogva el az ajtó és ő mellőle, bár nem tudom tőle miért tartok, mikor együttes erővel próbáljuk elviselni a vénember egyre elszántabb terrorját. Talán még az én pártomat is fogja, ha éppen a másik nincs itthon, és nem kell a saját bőrét menteni.
- Néha vihetnél el magaddal ruhát is... – én se szívesen látlak benneteket, hidd el... Vágnám rá, helyette fintorogva húzom fel az orromat, háttal neki. Csupán a tükörképem reakcióját csípheti el. Tudom, hogy a maga savanyú módján jót akar, elvégre ha van máshol aludnom, miért kellene hazamásznom meló előtt átöltözni? Egyenesen hordhatnék magammal váltó göncöt... Akár el is költözhetnék, ha lenne hova. Addig meg az illetékes család csak pisloghat, míg hetente néhányszor lebambázok a lányuk szobájából. De tény, hogy a verést és az üvöltözést vagy a törést-zúzást megúsznám. Ilyen formában biztosan.
Sietős, kapkodós mozdulatokkal szedem össze a motyómat, a barna bőrtáska vállpántját átemelem a fejem felett, s mint aki a bőrét menti – valóban így is van – feltépem a parányi kis szobának gúnyolt lyuk ajtaját. Ha öt percet a házban tartózkodtam már sokat mondok, de még így is sunnyogva, bujkálva tudom le az előttem álló néhány háztömböt, nehogy olyan is észre vegyen, akinek nem kellene.
A magazin robusztus épületének falai között a mai napig képes lennék eltévedni, amennyiben nem a jól megszokott útszakaszt választanám, hogy a megfelelő rovat részlegéig battyogjak. Most mégis kénytelen vagyok kitérőt tenni, miután a sokadik munkatárs motyogja felém halálra vált tekintettel, sejtelmes suttogással, hogy "téged keresnek!", mintha legalábbis a Sátán hívatna magához. Senkit nem akarok elszomorítani, az ijesztgetés alig jön össze tudván, hogy a neves alvilágbélinek én magam vagyok a gyakornoka, így amíg ő nem kerül a képbe, márpedig legjobb tudomásom szerint van még közel húsz perc, hogy megérkezzen, addig nincs aggódni valóm.
A bokszokban ücsörgők néhánya az ablakban ácsorgó felé mutat tudatva, hogy hol is van jelenésem. Diszkrét banda.
- Ne haragudj, régóta vársz? - Lépek a nő mellé leheletnyit előre biccenő fejjel, hogy lássam az arcát. Róla a The New Yorker körül nyújtózkodó épületek felé pillantok, igyekezve megfejteni, hogy mi köti le annyira a figyelmét? - Ugye nem ez lesz a téma? - Utalok az emlékműre, majd a lelkesen szorongatott kávék egyikét felé nyújtom. Megszokás, hogy reggelente a közeli kávézónál kezdek - valahogy be kell vágódni Edmundnál - vagy ha nem is neki, akkor a bájos titkárnőnek járulok elébe egy kis ébresztővel és jókedvre derítővel. Jelen állás szerint egyikük sincs a közelben...



Flynn Eagleton
And if somebody hurts you, I wanna fight But my hand's been broken one too many times. So I'll use my voice, I'll be so fucking rude; Words, they always win, but I know I'll lose. And I wanna cry, I wanna learn to love But all my tears have been used up.

Freya Kensington imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Flynn Eagleton
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
our secret mission | Flynn & Freya Tumblr_inline_p4gnw3Ghgw1uq5jh4_540
our secret mission | Flynn & Freya 7lFKBig
★ kor ★ :
19
★ elõtörténet ★ :
Sometimes in our lives we all have pain...
We all have sorrow...
But if we are wise...
We know that there's always tomorrow...
★ lakhely ★ :
Bronx
★ :
Lean on me, when you're not strong...
And I'll be your friend...
our secret mission | Flynn & Freya 6ozGYxt
I'll help you carry on...
For it won't be long...
★ foglalkozás ★ :
Diák, Gyakornok (The New Yorker)
★ play by ★ :
Timothée Chalamet
★ hozzászólások száma ★ :
11
★ :
So just call on me brother...
When you need a hand...
our secret mission | Flynn & Freya Wp3HVMB
We all need somebody to lean on...
You can lean on me...
Témanyitásour secret mission | Flynn & Freya
our secret mission | Flynn & Freya EmptyHétf. Márc. 18 2024, 15:10


our secret mission
Flynn & Freya

Szokásos unalmas szerda reggel volt, amikor még nem volt igazán tavasz, de tél sem, és akkor döntsem el, hogy reggel akarok inkább megfagyni, vagy délután akarok megsülni. Mindig utáltam ezt az időt, de fényévekkel jobb volt, mint a nyár. Ugyanakkor nem volt túlságosan jó móka a hidegben dolgozni kint a terepen, úgyhogy vártam már, hogy legalább kesztyűt ne kelljen hordani, mert abban extrán ügyetlen voltam. Nemcsak az idő ígérkezett szürkének, de a kedvem is eléggé az volt, mert olyan rosszul aludtam éjjel, hogy úgy éreztem magam reggelre, mint a mosott szar. Nem tudtam eldönteni, miközben az ágyamban forgolódtam, hogy Remy vagy Mrs. Johnson hangoskodott-e, de ha legközelebb ilyen lesz, tuti átmegyek és betöröm az ajtót, hogy követeljem a nekem járó csendet. Most túlságosan türelmes voltam, meg is szívtam. Reggel pedig bármennyire is igyekeztem a szemem alatti karikákat eltűntetni, szerintem nem jártam sikerrel. Amúgy is, akkora szemeim vannak, hogy még a vak is látja, ha ott vannak alatta a kurva karikák. Jól esett volna egy tea, jó erősen, angolosan, de semmi erőm nem volt hozzá, hogy csináljak, így maradt a fantasztikus amerikai találmány: a Starbucks, ami az iroda melletti sarkon volt. Kizárólag a pumpkin spice lattét szerettem, meg nyáron, amikor árultak ilyen tejszínhabos-jégkockás kreálmányokat, ezekkel ki voltam békülve, de semmi mást nem szerettem, így hát fintorogva kortyolgattam a vízízű americanot, de úgy voltam vele, hogy jobb, mint a semmi.
Amikor pedig beértem az irodába, egy e-mail várt a főszerkesztőtől, amelyben az állt, hogy egy anonim feladótól a következő levél érkezett:

Richard Hampton, New York-i szenátor a minap kenőpénzt fogadott el egy neves építési vállalkozótól annak érdekében, hogy egy új irodaház építési tenderén az ő vállalkozása legyen a nyertes. Az eredeti tervekkel ellentétben ráadásul nem egy csődbe ment szupermarket területén lesz az épület felhúzva (Brooklyn), hanem egy Bronx-i szegénynegyedben az erre kijelölt részen, amelynek következtében számos család fog az utcára kerülni.

Megdöbbenten olvastam a fenti sorokat, és megállapítottam magamban, hogy milyen kibaszottul aljas emberek vannak ezen a mocskos világon, hogy képesek a pénz érdekében másokat magasról leszarni és inkább az utcára tenni ártatlan, ráadásul szegény családokat, hogy egy újabb projekt megvalósuljon, hogy valakinek a zsebében még több pénz maradjon. Mert nyilván az áll a dolog mögött, hogy a Brooklyn-i hely jócskán drágább lett volna, így milyen jó sok pénzt tudnak spórolni ezzel az egésszel. Nagy kár, hogy ilyeneken spórolnak, nem pedig ésszerű dolgokon, de ezen már inkább nem is akadok fenn, megszoktam már, hogy milyen undorító dolgok vannak ebben a világban. Bezártam a csatolmányt, és elolvastam az instrukciókat.

Deríts ki minél több dolgot erről az esetről, mert ha tényleg így van, ahogyan a forrás állítja, akkor akár az asztalt is boríthatjuk, ha megvannak a megfelelő bizonyítékaink. Kaptam még egy térképet, amin be van jelölve a régi és az új terület is, illetve a tenderen résztvevők névsora is megvan. Ha gondolod, kérhetsz segítséget egy gyakornokról (pl Eagleton), úgyis ég benne a tettvágy, hát hadd szóljon!

Remek. A gyakornokokkal is meg vagyok áldva, némelyik többet mozdít hátra, mint előre. Tény, hogy még nem próbáltam ki mindet, de mindig is jobban kedveltem egyedül csinálni a dolgokat, mert akkor tényleg az van, amit akarok. De ha a góré azt mondta, hogy kell gyakornok, akkor nyilván nem mondhattam azt, hogy köszi, nem.
Fáradtan sóhajtottam egyet, majd felálltam és elkiáltottam magam:
- Eagleton, bent vagy már? Ha igen, akkor gyere, légyszi! – Nem érdekelt különösebben, hogy a fél világot zavartam a kérdésemmel, végül is kör e-mailt is küldhettem volna, hogy ha bárki látja a srácot, küldje ide hozzám, de nekem teljesen megfelelt ez a klasszikus kommunikációs forma is.
Felálltam az asztalomtól, majd odamentem az ablakhoz, ahonnan tökéletes kilátás nyílt a 9/11 emlékműre. Sóhajtottam egy nagyot, majd újfent megállapítottam magamban, hogy mennyi szörnyeteg él a vilában.



Remington Fellowes ölelést küldött

Flynn Eagleton imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Freya Kensington
Média
ranggal rendelkezem
★ :
our secret mission | Flynn & Freya C27dd12aafc0f1b8b7db7aa326fc3d74cd2c43db
our secret mission | Flynn & Freya 71a20d295a1b96469149888b68a80acbafcf05bf
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Miss Workaholic
our secret mission | Flynn & Freya Tumblr_oyk1dttRFj1wsmkc2o5_400
♫ :
maybe a reason why all the doors are closed so you could open one that leads you to the perfect road
★ családi állapot ★ :
alone
★ lakhely ★ :
NYC
★ :
our secret mission | Flynn & Freya 27480ad9536bc6259dafd669600d89ee
★ idézet ★ :
believe in yourself and you'll be unstoppable
★ foglalkozás ★ :
oknyomozó riporter & az idegesítő csaj, akit le akarsz rázni
★ play by ★ :
Natalia Dyer
★ hozzászólások száma ★ :
30
★ :
our secret mission | Flynn & Freya 882be62f3d62732bce4d1292f135a19675986ab9
TémanyitásRe: our secret mission | Flynn & Freya
our secret mission | Flynn & Freya Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
our secret mission | Flynn & Freya
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Let's go. Flynn & Bambi
» Ben & Nora | undercover mission
» Samantha Flynn
» instagram.com/freya
» Freya & Cameron

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan-
Ugrás: