New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 82 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 80 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Diana Armenis
tollából
Ma 01:32-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:57-kor
Jeremiah Cross
tollából
Tegnap 23:43-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:16-kor
Mirabella Jimenes
tollából
Tegnap 23:16-kor
Diana Armenis
tollából
Tegnap 22:59-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:50-kor
Maggie Miller
tollából
Tegnap 22:31-kor
Steven Peter Walsh
tollából
Tegnap 22:10-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Kicsi a világ? Martina & WuXie
TémanyitásKicsi a világ? Martina & WuXie
Kicsi a világ?  Martina & WuXie EmptySzer. Jún. 15 2022, 15:08


▸to Martina◂
” Nem az számít, mi történik veled, hanem az, hogyan éled meg.”
Igazán sajnálom, hogy néha nincs velem a modern kor szelleme, vagy a tipikus kínai turista szindróma. Minek következtében, mindig és minden körülmények között legyen nálam egy fényképezőgép, de legalább telefon. Mégpedig azért, hogy a felejthetetlen pillanat, minden jelentéktelen erejével megmaradjon az utókornak. Ma ugyan is kettő darab ilyen kép készülhetett volna, amit maximum abban a kategóriában lehetne mutogatni, amin először mindenki szolidan mosolyog, de kellő idő elteltével már röhög.  
Bár csak képzeletben alkottam meg az önarcképemet, de azt hiszem, hűen lekövettem az események alakulását. Mert hát, mire belemásztam, meg jó ízlést mellőzően felrángattam magamra azt a borzalmat, amit itt köznyelven egyszerűen csak munkaruhának neveznek, megérkezett a Főnök. Hiába nem dolgozom még itt rég óta, de az már leesett, hogy ha ő boldog, akkor mi nem feltétlen leszünk azok. Azaz, ő nagyon sokat kap, mi meg csak egy kicsivel többet. De ez hol nincs így? Azt pedig kijelenthetem, hogy aki ilyesmi munkát végez, annak igen is számít az a kicsivel több. Igen-igen, nekem is! Még sem volt töretlen a lelkesedésem, amikor kiderült, hogy mi is lesz a mai nagy meló: szálloda. Talán a “nemakarom” savanyú cukor ábrázata, az engedelmes szolga teljes engedelmességévének állíthatna emléket az első el nem készült kép.  
A szállodai munka ugyan is, bár csak eddig mindössze két órácskányi helyettesítő tapasztalatom van köszönőviszonyban sincs az irodák rendbetételével. Ott elég a saját tempó és az alaposság, de egy szálloda? Szóval az, igényeket jelent, meg magas szintű elvárást, szakértelmet és ha ez most nem gond, a lelkesítőbeszéd további részét már nem próbálnám meg visszaidézni.
Igazából az ötödik függöny leszedése és feltevése után, már csak egyetlen egy dologra vágytam, hogy az a nagyon kedves hölgy, ott a pincében, még egyszer megmutassa hogyan is kell rózsa alakba hajtogatni a törölközőket. Rutinosan hajtotta ide-oda, mint a villám és ez fontos momentum, én meg ámultam az elismeréstől és utána? Utána néma tétlenséggel próbáltam leutánozni, hát kevés sikerrel jártam. De ha még egyszer megmutatná?! Akkor most az üres szobákat járva csak a régi, vagy koszos törölközőket kéne ezekre a csodákra kicserélni és ennyi. Igen, az áhítatból elkeseredésbe csapó mogorva önarckép mutatná meg a legjobban, hogy mennyire, de mennyire nem akarok felmászni a létrára, hogy nekiessek a következő ablaknak. Ezért könyörögnek a vállaim és hosszú idő után, először kíséri újra -maradjunk annyiban: kellemetlen érzés, lassan minden mozdulatomat. De felmászok, mert a társam tériszonyos és ha szólnak, hogy jön a szoba foglalója nem kifejezettebben leszünk a Főnök által megdicsérve a lassú munkáért. Még ha a szálloda vezetését kevésbé izgatja ez a tény, legalább is Josephnek, aki ebben nálam rutinosabb, ez a tapasztalata.  
- Fel tudod tenni egyedül is?
- Nem. - és magát a kérdést sem értem. A függöny nehéz, ő is tudja és ráadásul nem az a felcsipeszelem és aztán szépen húzogatom fajta. Önkéntelenül is Joseph felé fordulok, hogy most ugye csak viccelődik, mert belassultam és így túl unalmas, de látva, hogy holtra vált arccal toporog... - Jól va..
- Mindjárt jövök! - igazából nem jön, hanem rohadt gyorsan, szinte fénysebességgel távolodik. Egy, legalább egy reményvesztett pillanatig szemezek a becsukódó és finoman kattanó ajtóval, aztán megadóan fel a karnisra és a félig még lelógó függönyre. Nem akarsz felmásznia helyedre, ugye? Persze ez csak egy elkeseredett és ki nem mondott kérdés volt, de ahogy elengedtem a problémát és kellően feltüzeltem magam a munka magányos befejezését illetően. Hát, elkövettem a hibát, hogy kinéztem az ablakon.  
Nappal kevésbé látványos, mint így a sötétségben sziporkázó fényékkövekkel, gazdagon telehintve. Belefeledkeztem egy kissé az ablakon túli világba, de elég volt csak egy kicsit közelebb engedni a tekintetemet és a tiszta ablakon kirajzolódó alakom pontos emlékeztet arra, hogy nem lebzselhetek. Különben is! Még én akarok hegyet mászni, én, aki mindössze néhány függöny felrakása után úgy nyavalyog, mintha eddig még a teáscsészét is más emelgette volna helyette. Tehát! Nekiláttam felfűzni a maradék függönyt...
~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Kicsi a világ? Martina & WuXie
Kicsi a világ?  Martina & WuXie EmptyCsüt. Jún. 16 2022, 13:24



hi my old-new friend


Nem tudom egész pontosan mi üthetett belém, de Cora pezsgése teljesen átragadt rám is és eszem ágában sem volt lejönni a táncparkettről. Élvezem, hogy egy kicsit nem kell törődnöm semmivel és visz a hangulat, a zene és az a tömérdek mennyiségű tequila, amit Austin oly bájosan töltött ki nekünk minden egyes alkalommal. Önfeledten táncol mindenki, tele van a helyiség és valami elképesztő hangulat alakult ki. Cora próbálja túl üvölteni a dübörgő zenét, de alig hallok belőle valamit. Közelebb lépve veszem csak ki a szavaiból, hogy levegőzni szeretne, és a szobakulcsot kéri. - Persze, felkísérlek. ajánlom fel neki, de őszintén megvallva, ahogy abbahagytam a tombolást és megálltam egy pillanatra velem is forogni kezdett a világ. Jelenleg nem lennék túl nagy támasz számára. Elképzelem, hogy együtt dülöngélve végig botorkálunk a szállodán, el is vigyorodom a fejemben végigjátszott képen. Nem a legstabilabban, de Cora-val együtt kivánszorgunk a tömegből. - Akkor fent találkozunk. A megbeszéltek szerint ő a lift felé veszi az irányt én pedig a bárpultot közelítem meg, de kivételesen nem egy újabb tequila körért, hanem egy pohár vízért. Túlságosan bátor dolognak tartanám, hogy azonnal útnak induljak, előtte szükségem van egy kis józanodásra. Le is huppanok a bárszékre és megtámasztva a fejem próbálok észnél maradni. Vagy már késő? - Vizet, kérlek! Csak ennyit nyögök ki Austin-nak és szerencsémre hamar a megmentésemre siet, de előtte azért egy kicsit gúnyolódik rajtam. - Sok volt a tequila kicsilány? kérdezi megemelve az állam egészen közel hajolva hozzám. - Mondd meg Te! Olyan szívélyesen szolgáltál ki minket.. vágok vissza neki és el is húzódok, hogy vegye a lapot, hogy ez ma nem az az este, amikor meg kapja a lányt. A vizet próbálom magamba erőltetni, de valljuk be nem csúszik olyan könnyedén, mint a tequila. Miért kellett ennyit inni? Kérdezem magamtól most, hogy mindenből kettőt látok. Azt hiszem a sok családi drámát szerettem volna ezzel csak elnyomni és egész jól sikerült mostanáig. Belefájdul a fejem, ahogy a gondolatok, kérdések sorozata utat nyer magának. - Még egyet! Lécci! Az üres poharamra mutatok, hogy Austin újra tölthesse „fincsi” vízzel. - Hallom Drága! A rövidköröket is ugyanilyen szépen kérted. -  Austin vigyorgása kezd idegesítővé válni. - Most legszívesebben belefojtanálak ebbe a pohár vízbe! mordulok fel és folytatnám is a szócsatát, de érzem, hogy az energiám kezd véges lenni. - Ugyan Drága, csak cukkollak, de szexi vagy dühösen. Ezt most komolyan gondolja? Édes pofa meg minden, de erre most nem vagyok vevő. - Jobb lesz, ha én is felmegyek a szobába. Legközelebb ne engedd, hogy ennyit igyak. Szia, Austin!- Miután elköszöntem megiszom az utolsó korty vizet is, majd lépteimet a lift felé irányítom. Túlzás lenne azt állítani, hogy kijózanodtam, de legalább annyira már nem mozog körülöttem minden és viszonylag egyenesen járok. Hálásnak érzem magam, amiért maradt üres szoba, ahol megtudjuk húzni magunkat. Nem hinném, hogy jelen állapotunkban jó ötlet lenne taxizni. Anyu és apu ki is térnének a hitükből, ha a tökéletesre formált kislányukat, így látnák. Szerencsémre megjegyeztem a szobaszámot, mert különben most bolyonghatnék keresve a helyemet ebben a hatalmas komplexumban. Nekem ugyan nem tűnt sok időnek, de fogalmam sincs mennyi időeltolódással érkeztem a szobához Cora után. Már nyitnék is be, amikor tudatosul bennem, hogy automatikusan záródik az ajtó becsukás után és természetesen a kulcsot Cora-nak adtam. Nagyon remélem, hogy Cora még ébren van, és nem kell még egy hosszadalmas túrát tennem a hotelben a pótkulcsért. - Cora! Én vagyok az Tini! Engedj be lécci, szükségem van az ágyra, hogy hanyatt dőlhessek! Soha többet tequila! Fejtem ki neki, hogy mennyire borzasztó az ajtó túloldalán lenni. Kopogtatok, de nem jön válasz, így elkezdek dübörögni az ajtón és a hangom hangosabbá és türelmetlenebbé válik. - Ne csináld ezt velem lécci! Engedj már be! Toporzékolni tudnék, de túlságosan lüktet a fejem. Még a saját hangom is kicsinál. Miért is nem kértem két kulcsot? Ezt jól átgondoltam mi? Eszembe nem jutott, hogy nem együtt fejezzük be az estét. Most mi lesz? Induljak el a pótkulcsért? Nem akaroook!
Tini and Xie


mind álarcot viselünk
Martina Quinlan
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Kicsi a világ?  Martina & WuXie Afde2d350e55e2ba3d0c3379690269d0d3b841df
Kicsi a világ?  Martina & WuXie 60bbac8c35b1b67daf1e3f6f9f38c8c7c0ac6014
★ kor ★ :
24
★ elõtörténet ★ :
tell me what's on your mind
★ családi állapot ★ :
Kicsi a világ?  Martina & WuXie 519b4c649b67028f8323b63694ac88121e7c9b2c
How do I live? How do I breathe?
When you're not here I'm suffocating
I want to feel love, run through my blood
Tell me is this where I give it all up?
For you I have to risk it all
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Kicsi a világ?  Martina & WuXie 66297a8c218010fc0856419ad26b3cd34a48b340
★ foglalkozás ★ :
undergraduate, apprentice
★ play by ★ :
Madelyn Cline
★ hozzászólások száma ★ :
91
★ :
Kicsi a világ?  Martina & WuXie E3cc163ddc93572d477c20b837f4fa1f9dcd79e8
TémanyitásRe: Kicsi a világ? Martina & WuXie
Kicsi a világ?  Martina & WuXie EmptyPént. Jún. 17 2022, 11:27


▸to Martina◂
” Nem az számít, mi történik veled, hanem az, hogyan éled meg.”
Ahogy újra kezembe veszem a kellékeket, azért már világosan látszik, hogy ez így több mint mókás lesz. Tényleg jó súlyban van ez a sötétítő (is). A laikus ember ki sem nézné belőle, szerintem, de hát a mielőbbi, egészen frissen jött buzdító gondolatok hatása alatt ennek éppen igyekeztem minél kevesebb jelentőséget tulajdonítani. És egészen jól megy! Meg menne is valószínűleg, ha nem mocorogna az ajtó kilincse, a parányi hang pedig reményt kelt bennem, hogy Joseph érkezett vissza. Most az mellékesnek tűnik, hogy az ábrázata és a távozásának hirtelensége alapján, ez indokolatlanul gyors visszatérés lenne. De pont ennek a jött és ment felvetésnek eleget téve, az ajtó nem is nyílik ki és hiába vetem rá várakozó pillantásomat is. Makacsul mozdulatlan marad.  
A beszűrődő hang pedig végkép elhessegeti az iménti reményt, mert itt most az a lényeg, hogy hiába nem lehet minden elhangzott szót kivenni, határozottan női hang. Hölgyek viszont nem jöttek velünk és ugye most már tudom is, hogy miért is nem. Visszakiáltanék, hogy nyilván téves a szoba, mert az valamiért nem kerül fontos szerepbe, hogy esetleg felküldtek valakit szólni ezért, azért vagy csak úgy valamiért. Miért is tennék így? Mert, logikus lenne? Mikor itt a függöny és ha elengedem, akkor nagy valószínűséggel az egész a földön fog kikötni és kezdhetem elölről, de hát az ajtó. Az ugye nem azok közé tartozik, amiket az utolsó utáni panziók szobájának védelmére állítanak és csak az nem megy be rajtuk, aki tulajdonképpen nem is akar. Szép is lenne, ha egy ilyen szálló szobájából csak úgy megszöknének a más fantáziáját vagy éppen rosszallását felszító hangok, de fordítva is igaz az állítás. Az sem növelné az elégedettséget, ha a folyosón végig masírozó társaság minden víg hangja bebújna a pihenésre vágyó ágyába, nem hagyva az áhított alvást. Összegezve: feleslegesen kiabálnék, az érthetetlen lenne és ha még is szólni jöttek, akkor biztosan van az illetőnél kulcs, mert az, mint újonc engem nem illetett meg. Utolsó sorban, a vendég így vagy úgy, de be fog jutni a saját szobájába.  
Egy újabb tehát-tal és azzal a feltételezéssel, hogy az illető majd tovább áll, visszafordulok a félbehagyott tevékenységhez. Azt hiszem kárörvendően mondhatnám, hogy kár volt. Engedni kellett volna a józan ész tanácsának: menj és nézd meg ki az! Mert az újabb bebocsájtást kérő hang sokkal nyomatékosabb, mind az ajtó lapján, mind szóban és volt az az első ütem, aminek hallatán kiszaladt a kezemből a zsinór és bekövetkezett mindaz, amit éppen elkerülni igyekztem.  
Lesajnáló, minden mindegy sóhajjal mászom le a létráról, rá sem nézve a függönyre, mert képtelenségnek érzem, hogy azt egyedül oda felráncigáljam és valószínűleg nem is tennék vele jót. Úgyhogy kizárásos alapon, ha már ez nem megy, akkor megpróbálom kisegíteni az ajtó előtt állót, ahogy azt amúgy is illett volna.  Mikor már az ajtó kilincsén van a kezem, igyekszem nagyon udvarias ábrázatot magamra ölteni, mert az le rí az öltözékemből, hogy nem a szálló vendége vagyok és nem is állok az alkalmazásában, mivel köze sincs ahhoz az egyengúnyához, amit az itteni alkalmazottak viselnek. Ahogy feltárul az ajtó, igyekszem olyan eshetőségekre is felkészülni, amik általában csak egy film kellékeiként funkcionálnak, mert ki akarna egy ilyen ajtónak nekirontani. De ahogy a növekvő rés láttatni engedi a túloldalán ácsorgó hölgyeményt, tekintetem egyszerűen ott ragad az arcán, a vonásait fürkészve. Miközben a gondolatok mezejére csöppen a sürgető érzés, hogy ismerd már fel! Hiába válnak el egymástól az ajkaim, hogy az után érdeklődjek, miben is lehet a segítségére, mivel a fogaskerekek egy egészen más kérdésre keresik a sürgős választ, ez elmarad. Egy név az, amit igazából olyan nagyon gyorsan ki szeretnék mondani, hogy..
- Tini? - vagy nem? Ez az utóbbi zönge pedig túlontúl élesen érződik benne. Mert régen volt a találkozás és ha most válaszolnom kéne, hogy hogyan és mikor és hol, akkor nagy valószínűséggel csak annyit tudnék biztosan, hogy legalább három évvel ez előtt, vagy még régebben. És mi van, ha mellé lőttem, hát … majd kiderül.
~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Kicsi a világ? Martina & WuXie
Kicsi a világ?  Martina & WuXie EmptyKedd Jún. 28 2022, 14:03



hi my old-new friend


Minden egyes alkalommal, amikor sikerül ennyire berúgnom elhatározom, hogy legközelebb sokkal érettebben és meggondoltabban fogok viselkedni. Miért kellett ennyi tequilát inni? Cora miért? Teszem fel magamnak és gondolatban a barátnőmnek a kérdést miközben a szobánk ajtajához érek. Kell egy kis idő, hogy tudatosuljon bennem, hogy egy hamar nem fogok bejutni és ágynak dőlni, ahogy terveztem és, amire leginkább szükségem lenne. Kiabálok, dörömbölök nem érdekelve, hogy zeng tőlem a folyosó. Percek telnek el, bár nekem sokkal inkább órák hosszának tűnik, mire az ajtó nyílni kezd. Már épp elakarom kezdeni ecsetelni Cora-nak, hogy mekkora hülyeség volt külön válni és legközelebb a biztonság kedvéért mindkettőnknél legyen kulcs, de legnagyobb meglepetésemre nem ő fogad az ajtó túloldalán. Felpillantok a szobaszámra, majd a velem szemben álló annyira ismerősnek tűnő arcra. A fejem még mindig lüktet és kijózanodni se sikerült még igazán, de meggyőződésem, hogy én jó helyen vagyok, ellentétben a másik féllel. Vagy mégsem? És miért ilyen ismerős számomra? A kérdések zakatolnak, de hang nem igazán jön ki a számon, annyira megdöbbentem, ami biztosan ki is ült az arcomra. Egy darabig csak fürkésszük a másik vonásait mire rákérdez: Tini? Összeráncolom a homlokom a kérdésére, így elsőre úgy tűnhet nem jól tippelt és összetéveszt valakivel, de valójában csak bosszant a tudat, hogy ő neki sikerült beazonosítani, de nekem még mindig nem áll össze a kép. Csakis a tequilát hibáztatom a kótyagos fejem miatt, mert kifejezetten jó szokott lenni az arc- és névmemóriám. - Igen? Te mit keresel itt? kérdezem nem túl barátságosan, mire beugrik egy név: Yuan.. és az ő kis utánfutói. Idejét nem tudom mikor láttam őket utoljára és, hogy pontosan miért is szakadt meg ennyire a kapcsolat, főként Yuan-nal. Most, hogy világossá vált, hogy a barna szempárok, amelyek rám tekintenek kihez is tartoznak közelebb lépek hozzá, hogy üdvözöljem, de ügyetlen módon megbotlok és ráesek. Jobb esetben elbír, így talán nem a földön landolunk mindketten. - Bocsi.. Nem épp, így terveztem. nevetem el magam kínomban. - Hány éve is Xie? kérdezem tőle és, ha nem sikerült elkapnia az előbbi bénázásom után, akkor óvatosan összekaparom magam a földről és a kezemet nyújtom, hogy segítsek neki is feltápászkodni, ha már miattam került padlóra. - Mondd, mit keresel a szobámban? kérdezem a szemeimet forgatva, majd megölelem, ha engedi. - A biztonságunk érdekében azt javaslom, üljünk le egy kicsit. célzok az iménti kis incidensre és arra, hogy nem a legstabilabb lábakon állok. Helyet foglalok és körbenézek a szobában, amikor megpillantom a földön heverő függönyt és a létrát. - Mégis mi történt itt? mutatok rá a halomra. - Ugyan kicsit berúgtam, de azért ez egy kicsit erős flashelés lenne. Te itt a szobámban, függönykupacok, létra.. Kérlek, fejtsd ezt ki nekem! Többiek is elbújtak valahol a régi hecc kedvéért? Hogy van Yuan? Fei? Ezer és ezer kérdés merül fel a kis buksimban, de próbálom nyugtatni magam, hogy ne tűnjek komplett őrültnek. Amikor legutoljára láttam Xie-t még gyerek volt és az az igazság, hogy még én is. Több éve már, hogy nem láttam őket és megszakadt a kapcsolat. Lehetnénk két idegen is egymás számára, de Huan révén jó pár közös régi emlék köt össze minket. Hogy ismerem-e? Nem igazán. Hiszen csak két kölyök voltunk, akik szerettek a bátyja társaságában lenni. Hogy kedvelem-e? Igen. Mindig is szerettem volna, hogy nekem is legyenek testvéreim, akik a nyakamon lógnak még ha Huan és én néha szívesebben is töltöttük volna az időt kettesben. Elmélázva kicsit el is szomorodok, hogy miért is alakultak úgy a dolgok, hogy teljesen elszakadjunk egymástól. Az én hibám? Könnyen lehet.. ahogy ők, úgy én sem kerestem őket. Fogalmam sincs mi történt azóta velük vagy hogyan alakult az életük és a kérdések sokasága felfedi előttem, hogy mennyire nem figyeltem oda és a hozzájuk fűződő kapcsolatomra. Nem találkoztunk minden nap, sőt volt, hogy csak nyaranta, de mindig élveztem Huan és a kis csipet csapat társaságát.
Tini and Xie


mind álarcot viselünk
Martina Quinlan
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Kicsi a világ?  Martina & WuXie Afde2d350e55e2ba3d0c3379690269d0d3b841df
Kicsi a világ?  Martina & WuXie 60bbac8c35b1b67daf1e3f6f9f38c8c7c0ac6014
★ kor ★ :
24
★ elõtörténet ★ :
tell me what's on your mind
★ családi állapot ★ :
Kicsi a világ?  Martina & WuXie 519b4c649b67028f8323b63694ac88121e7c9b2c
How do I live? How do I breathe?
When you're not here I'm suffocating
I want to feel love, run through my blood
Tell me is this where I give it all up?
For you I have to risk it all
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Kicsi a világ?  Martina & WuXie 66297a8c218010fc0856419ad26b3cd34a48b340
★ foglalkozás ★ :
undergraduate, apprentice
★ play by ★ :
Madelyn Cline
★ hozzászólások száma ★ :
91
★ :
Kicsi a világ?  Martina & WuXie E3cc163ddc93572d477c20b837f4fa1f9dcd79e8
TémanyitásRe: Kicsi a világ? Martina & WuXie
Kicsi a világ?  Martina & WuXie EmptyHétf. Júl. 04 2022, 12:28


▸to Martina◂
” Nem az számít, mi történik veled, hanem az, hogyan éled meg.”
Persze egy név édeskevés. Erre akkor kezdek igazán csak ráébredni, ahogy elégedetlenséget vélek felfedezni a velem szemben álló hölgyemény vonásaiban. Brávó Xie! Ez most nem volt telitalálat. Ennek megfelelően kéne és persze kellene is, meg csinálom is azt a láthatatlan tevékenységet, aminek következtében összekapdosom az elkószált, de amúgy nagyon szolgálatkész munkás énemet. Tehát, nekifutok annak, hogy elnézést kérjek. Csak ebben pont addig jutok, hogy az “e”, mint az elnézés kezdetű szó legelső tagja megformálódik, amikor is felcsillan a remény. Én azt a kérdést akkor is annak veszem, ha hangsúlyából még mindig ugyan az a bizonytalanság uralkodik.
Szeretnék a segítségére lenne, de annyira az általa is megtörténő felismerésre várok, hogy elmaradnak az apró segítségek. Mint mondjuk az, hogy én nőttem egy keveset, meg az is, hogy genetikai okokból kifolyólag még mindig tányérképem van bizonyos szögből, azért már koránt sem olyan kerek és jó pár kilóval könnyebb is vagyok.  
- Ez egy hosszú történet, de … - lelkesedésem meglepettségbe csap át, ahogy a mozdulata nem várt fordulatot vesz. Valószínűleg, ha lenne időm gondolkodni a helyzet jó megoldásán, akkor sem döntenék másként. Mert végül is annyira régen volt már, amikor értő magyarázattal igyekezték tudatosítani bennem, hogy mi az, amitől hátra levő életemben el kell búcsúznom és mi az, amit idővel újra a tevékenységeim listájára tűzhetek. Nyilván az, hogy valakivel a földre zuhanjak, az a tiltások között szerepelne. De teljesen ösztönösen igyekeztem elkapni a karjait és megtartani az egyensúlyát. Viszont annyira kézenfekvő volt, hogyha egy függöny nehéz, akkor ő is az lesz, bármennyire legyen is karcsú. Elmondható hát, hogy szinte törvényszerű volt, hogy a szőnyegen kötünk ki, aminek éles csíkja lehetett az imént igen gáncsoskodó hangulatban.  
- Ahah - a nevetés egy hangyányit fájdalmasabb formájával nyitom a kialakult helyzet konstatálását. Igyekszem nagyon óvatosan venni a mielőbb kint rekedt levegőt és inkább arrafelé terelni a hangon leejtését, ami a helyzet komikusságának állít gyorsan múló emléket. Egy kicsit még is megpihenek. Ezért eshet meg az, hogy nincs aggodalmas kérdés és Tini már szinte talpon is van, lebiggyesztett ajkakkal nézek rá. - Szép-szép, csak így a nyakamba esel és az ölelés már el is marad? - mire befejezem a mondatot már egyfajta mímelt duzzogással nézek fel rá, ami hamar barátságos formát ölt.  De mintha nem venném észre a segítő szándékot, magamtól igyekszem két lábra kecmeregni és ez legalább hibátlanul sikerül. - Hát...túl régen! Nem ütötted meg magad? - kérdezem szóhoz engedve végre az aggódásom, még egy pillantást is vetek rá. Ami önmagában ad némi megnyugvást, mert így futólag úgy tűnik sértetlen. A mielőbb hiányolt ölelést pedig nagy lelkesedéssel, de azt hiszem még mindig azzal a jellemzően szigorú tartózkodással fogadom, amit még odahaza, Kínában vártak el. Egy lány becsületéle vigyázni kell! Ha nagyon szigorú akarok lenni, már abban a pillanatban nagy bakit követtem el, amikor kettesebe keveredtünk, de ezen azzal a kifogással igyekszem kibújni, hogy őt merem nővéremnek tekinteni.
- Oké, üljünk. - ha engedi óvatosan belé karolok és igen, megpróbálkozom azzal, hogy valamivel szilárdabb támaszt nyújtva elkísérjem az ágyig. Közben pedig kérdését is megválaszolhatom, azzal a gondtalansággal, aminek akkor töretlen létet mertem elkönyvelni. - Amúgy pénzt keresek, de kisegítő munkaerő formájában, mielőtt rosszra gondolnál. - ezzel bátorkodom elejét venni annak, hogy valami csínyen jár az eszem. Hiszen régebben ez cseppet sem állt tőlem, jobban mondva tőlünk Feiel, időként pedig Yuan sem ódzkodott tőle.  
- Hozzak vizet? - kérdezem, mikor már biztonságos, stabil pont kerül a hátsója alá. Annak a hangyányi kaján mosolynak pedig igyekszem elvenni az élét, hogy lehet nem is a szőnyeg volt a ludas, hanem az egy pohárral több alkohol? Természetesen, ha kér a világ legnehezebb italából -elvégre hajókat is elbír, akkor készséggel kiszolgálom. Ez az előnye a közel majdnem egyforma a szobáknak, már én is tudom mit és hol találok. Végül viszont elé telepedek le a földre, már azzal gyomorszorító érzéssel, hogy el kell mondanom mi történt velünk. De fair lenne, csak így, meg most, amikor az itóka miatt lehet érzékenyebb hangulatban van?
- Tulajdonképpen az történt, hogy valószínűleg a négy metrómegállóval távolabbi gyorsbüfé kajája, amiből a társam is evett, hát... nem csak gyorsan készül, de gyorsan is távozik az ember gyomrából. Egyedül maradtam és az a függöny rohadt nehéz és egy kedves Hölgy is éppen a kritikus ponton szeretett volna bejönni, aminek ez lett a végeredménye. - mutatok én is a szőnyegre a gyorsan kerekített történet végeztével. Megpróbálok egy őszinte mosolyt meghagyni az arcomon, félek kevéssé járok sikerrel, ezért is hagyom elszomorodni az ábrázatom. - Én már nem is vagyok elég? - a szőnyegre vetem a pillantásom egy hosszú, hosszú perc erejéig, hogy megenyhítve a dolgot egy lazább, engesztelő tekintettel nézzek fel rá. - Ha szeretnéd kipihenni a bulit, akkor megpróbálok gyorsan és csendben végezni. - ajánlom fel, azzal a reménnyel, hogy elsiklik a felett, hogy a többiekről nem ejtettem egy szót sem. Talán nem is tudnám hol kezdjem, hogy azért tűntünk el mert, Franklin nagypapa eltűnt és azért dolgoztunk, hogy a Nagyit kimozdítsuk a megszállott keresésből, hogy egyetlen este tönkre ment minden. Yuan egy átkozott gépnek köszönheti, hogy még élőként tekintenek rá. Fei megszökött és hónapok óta még csak annyit sem üzent, hogy jól van. Nem. Ezt most biztos nem tudnám csak úgy itt hagyni neki, hiszen jól megvoltunk, mi négyen. Nem igaz!?
~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Kicsi a világ? Martina & WuXie
Kicsi a világ?  Martina & WuXie EmptyKedd Júl. 26 2022, 17:07



hi my old-new friend


Vannak napok. Kiszámíthatóak és kevésbé azok. A mait sokkal inkább az utóbbihoz sorolnám. Az a fajta lány vagyok, aki folyton tervez, aki szereti tudni egy napja mivel fog eltelni, kevésbé vagyok oda a váratlan helyzetekért és nem azért, mert nem tudom kezelni.*torokköszörülés* Akarom mondani régebben ezzel nem volt problémám, de mostanában túl sok minden történik egyszerre, amire nincs ráhatásom és ezt utálom. Ki ne érezne így? Mindenki szereti a stabilitást. Főleg érzelmek terén. Eddig én voltam, aki megoldást nyújtott mindenkinek, akinek minden kérdésre volt egy válasza és egy helytálló megfontolt ötlete. Én húztam fel mindenkit a padlóról, de engem ki fog kirángatni ebből a szarból? Cora-ban bízok, de a zárt ajtó nem sieti el, hogy kinyíljon és mikor barátnőm mosolygó arcára és ölelésére lenne szükségem rohadtul nem az általam várt forgatókönyv szerint alakulnak a dolgok. Megint..
Szomorúan könyvelem el magamban, hogy azért ennél gyorsabban szoktak forogni azok az agytekervények, melyek most választ adhatnának a kérdésre: ki áll előttem? Tudja a nevem.. De hisz én is ismerem.. Végül be is ugrik honnan olyan ismerős számomra a kínai barátom barna szempárral. Az idővel, amibe mindez beletelt nem dicsekednék. Nem is fogok. Helyette igyekszem az eddig barátságtalan és meglepett ábrázatomat könnyedebbre venni és üdvözölni őt, de az a fránya szőnyeg vagy küszöb, vagy a tequila? Hoppá!  
Az igyekezet ugyan meg volt a részéről, hogy elkapja a karjaim és megtartsa az egyensúlyom, de lássuk be nem az az alkat, aki olyan könnyedén bírná el a súlyomat. Főleg, ha teljes súllyal zuhansz valaki felé totális kiszámíthatatlansággal. Miért is? Most már csak letudom annyival, hogy ilyen a formám ma.
Nevetve próbálok enyhíteni a kínos helyzeten és igyekszem gyorsan felkelni, anélkül, hogy a kis mini ruha jobban felcsúszna a kelleténél. Miután felkeltem igazgatom is és meglepően konstatálom, hogy nem tört ki a cipőm sarka. Most, hogy minden a helyére került segítő kezet nyújtok Xie felé, de ő végül úgy dönt egymaga kecmereg fel a szőnyegről. Nem hibáztatom érte. Az előző mutatványom után én sem biztos, hogy elfogadnám, hogy felhúzzon valaki, aki ennyire ügyetlen és instabil lábakon áll. [color:f4fd=##E5CCFF]- Túlélem, köszi. Remélem neked sem esett bajod. Jobb, ha biztosítást kötsz, ha a közelemben tartózkodsz.. Ölelést említettél? Tanulva az előző esetből óvatosan lépek előre, hogy karjaim átölelhessék Xie-t. Az ölelést nem nyújtom túl hosszúra. Szigorú tartózkodása emlékeztet mindarra, hogy náluk Kínában teljesen mások az elvárások, így ügyelek arra, hogy ne érezze magát kellemetlenül. Persze én közvetlenül és barátságosan kezelem. Olyan számomra, mint egy kisöcsi és nem érzem zavarban magam egy öleléstől a részéről, ugyanakkor tiszteletben tartom a korlátait, korlátozottságát. Nem lehetett könnyű, így felnőni. Számára már ez lehet a természetes, míg valószínűleg az én közvetlenségem teljesen elfogadhatatlannak számítana náluk.
Egyáltalán nem bánom, hogy belém karol, és úgy kísér az ágyhoz, ahol végre helyet foglalhatok. - Tudod ennél egy kicsit testhez állóbb kisegítő munkát is találhattál volna. Ha szeretnéd, én segíthetnék neked! Vannak némi előnyei annak, ha az apukád a szálloda tulajdonosa. Nincs baj a munkával, amit végez, de lássuk be nem az ő alkata és fizikuma a megfelelő erre az állásra. Nem dicsekszem, de ha tudok tényleg szeretnék segíteni neki még akkor is, ha most nem túl felhőtlen a kapcsolatom apuval.- Apropó! Mi a helyzet a tanulással? Milyen irányba indultál? érdeklődök, annak ellenére, hogy nem vagyok egészen biztos abban, hogy még gimnazista vagy már elsős az egyetemen. Ha egyáltalán egyetemre ment.- Köszi, az jól esne. Mi tagadás nem túl nehéz rájönni, hogy az a bizonyos földön landolás nem a véletlen műve volt. Bizony.. nem is a szőnyegé vagy a küszöbé. Sokkal inkább az a tömérdek tequila tehet róla. Már a kezemben is a pohár víz, amibe nagyot kortyolok. Túlzás lenne azt mondani, hogy jól esik ez az arcomon keletkezett fintor is mutatja, de tudom, hogy szükségem van rá, ha emlékezni szeretnék a most történtekre. Erre a véletlen találkozásra és igen.. nagyon is!
- Bocsi. kutyakölyök szemekkel nézek rá, hogy ne haragudjon nem szerettem volna akadályozni a munkájában. Én csak az ágyamat akartam és kiönteni a lelkem Cora-nak. Tényleg! Hol lehet az a lány?
- Nagyon örülök neked. felelem a kérdésére, hogy ő már nem is elég? - Csak tudod.. Titeket mindig csomagban kaptalak. megemelem a vállam és széttárom a kezeim kérdőn tekintve rá, majd elmosolyodok.
- Pff.. esélytelen.. Kipihenni az estét? Szerintem ez nem egy egyszerű másnaposság lesz, ezt még harmad nap is érezni fogom és szidni magam mennyire hülye tudok lenni, amikor nem tartom kordában a dolgokat. - Meg kell találnom a barátnőm. Külön váltunk és azt hittem, hogy már rég Csipkerózsikásat játszik, de helyette beléd botlottam. Szó szerint. Ismételten mosolyra húzódik a szám a jelenetre, ami nem is olyan rég történt. Most már nem is érzem olyan kínosnak inkább csak egy „ezen majd jót fogunk nevetni” sztorinak.
- Maradnék még egy kicsit mielőtt a keresésére indulnék, addig is mesélhetnél mi van veled, veletek. Évek óta nem láttuk egymást biztos van mit mesélned. Cserébe felajánlom a segítségemet. Nyugi! Létrára nem állok, csak a függönyt segítek feladni és becsülettel fogyasztom ezt az ínycsiklandó nedűt is. mutatok a már félig üres poharamra. Még mindig látható jelei vannak annak, hogy alkoholt fogyasztottam, de már kevésbé vagyok kótyagos. Örülök ennek a véletlennek. Xie-nek. Annak, hogy új lehetőséget kaptunk az élettől arra, hogy újra barátok legyünk és a mi kis négyesünk ne vesszen teljes homályba. Mert igen! Jól meg voltunk, mi négyen!
Tini and Xie


mind álarcot viselünk
Martina Quinlan
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Kicsi a világ?  Martina & WuXie Afde2d350e55e2ba3d0c3379690269d0d3b841df
Kicsi a világ?  Martina & WuXie 60bbac8c35b1b67daf1e3f6f9f38c8c7c0ac6014
★ kor ★ :
24
★ elõtörténet ★ :
tell me what's on your mind
★ családi állapot ★ :
Kicsi a világ?  Martina & WuXie 519b4c649b67028f8323b63694ac88121e7c9b2c
How do I live? How do I breathe?
When you're not here I'm suffocating
I want to feel love, run through my blood
Tell me is this where I give it all up?
For you I have to risk it all
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Kicsi a világ?  Martina & WuXie 66297a8c218010fc0856419ad26b3cd34a48b340
★ foglalkozás ★ :
undergraduate, apprentice
★ play by ★ :
Madelyn Cline
★ hozzászólások száma ★ :
91
★ :
Kicsi a világ?  Martina & WuXie E3cc163ddc93572d477c20b837f4fa1f9dcd79e8
TémanyitásRe: Kicsi a világ? Martina & WuXie
Kicsi a világ?  Martina & WuXie EmptyPént. Nov. 04 2022, 13:17


▸to Martina◂
” Nem az számít, mi történik veled, hanem az, hogyan éled meg.”
- Had éljek a te szavaiddal, túlélem. - tejbe tök vigyorral hitegetem. Illetve annyira nem is, mert ebbe azért nem fogok belehalni. Ugyan akkor még sem köthetem derült égből villámcsapásként az orrára, hogy egy fél ház nem volt képes agyon nyomni, akkor az általa jelentett és az említett épületével összemérve, a jelentéktelen súlya végezne velem. Jobb is így! Most biztosan nem simulhatnék egy kicsit gyerekként az ölelésébe, hiszem, hogy őszinte és annyira hiányzott már ez a természetes, már-már szinte apró gesztus az életemből. Nem bánnám, ha tartama a jó ízlés határát már súrolná és valahol talán tudom is, hogy őt ez nem zavarná, de lám, mennyire ügyel arra, hogy engem ez még se veszélyezzen. Így viszont némi komiszsággal nézhetek a szemébe.
- Ugye tudod, hogy ez eddig nem szóltál, hogy jó lenne ilyesmivel számolni. Szerinted lehet életbiztosítást kötni az éjszaka közepén?- enyhén kérdőn emelem meg a szemöldököm, hogy jelentőségteljes pillantást vessek a lábára. Jobban mondva nem is arra, hanem a cipőjére. - Viccet félre téve, egy ilyen cipőben egyáltalán csoda, hogy menni lehet. - igyekszem nagyon tárgyilagos, mi több együttérző lenni és kevésbé teret adni a rosszallásnak. Ebben segítségemre van maga a helyzet is, hogy a mi kis összeborult kettesünk eltipegjen, további ismeretektől mentesen, egészen az ágyig. Nem vágyom a padló és az azt borító szőnyeg behatóbb ismeretére és ettől Tinit is megfosztanál szívem szerint, meg kis reménnyel sikeresebben mint az előbb. Az ágyat sikeresen és zökkenőmentesen értük el, hogy ott meglehetősen értetlen fejjel nézzek rá, míg elhelyezkedik és figyelme rám irányulhat.
- Testhezállóbb? - senki ne kérdezze miért akadtam fenne ezen a szón, talán mert próbáltam elszakadni, hogy itt az egyetlen testhezálló dolog az Tini ruhája. Aztán, mint az áramütés eszembe jutott valami. - Most, hogy mondod, az ablakmosás tényleg testhezállóbb lenne. - mosolygom mély magabiztossággal. Elvégre szinte köztudott volt, hogy szeretem a magas helyeket és főleg az azok meghódítására törekvő tevékenységeket, pont úgy, ahogy Yuan is. Azt pedig most előzékenyen figyelmen kívül hagyom, hogy némi alkati változáson estem át és valószínűleg az említett jelző szerint, egy recepciós, vagy kisebb és nem megerőltető lóti-futi munka jobban állna. Semmiképp! Ez a zsigeri reakcióm rá, mert bár szeretem az embereket és minden munkát meg kell becsülni, de ez a jelenlegi azért ad némi szabadságot és ha éppen a szőnyeg alól sem tudok kisöpörni egy kis jókedvet, akkor sem jel mosolyogni. - Köszönöm az ajánlatot, de én két nap alatt kipurcannék itt, látnod kéne milyen pörgés van lent. Nekem háromszor kellett megmutatni, hogyan kell összehajtani a törölközőt és ugye függönyöket aggatok a helyére. - őszinte vallomást tettem, magamnak is elismerve, hogy bizony azok a fránya korlátok váratlan helyeken tudnak rosszul érinteni. De legalább a víz szervírozása nem haladja meg a képességeimet, bár talán lehetett volna egy kicsivel hidegebb, a jó hír viszont az, hogy legalább nem langyos. Annak meg lehet rossz vége lenne, köhm.
- Látom elfelejtetted, hogy én és a tanulás nagyon rossz viszonyt ápolunk. - játékosan forgatom a szemeimet. Hányszor pirított rám Yuan azzal, hogy ha így folytatom az egész szünetet végig seggelhetem? A kellemesnél valamivel többször, amolyan egészen idegesítően sokszor, tulajdonképpen. - Úgyhogy maradtam annál, amit élvezek és ez a zene. - Nyújtom át neki útközben a poharat, hogy ha már az előbb a hőfoka miatt aggódtam, ne a kezem melegétől legyen “ihatatlan”. - Tényleg! Te már végzős vagy, nem? - bármennyire töröm a fejem nem emlékszem, ezért is bizonytalan kissé a kérdés hangzása. - Szereted amit választottál? Mi is volt? - érdeklődöm, mert én biztos vagyok benne, hogy a zenében, alakuljon bárhogy is, örömömet fogom lelni. Az pedig, hogy híres hegymászó leszek, meg világbajnok “hegyi kecske”, az, nos, az már a múlté. Marad mindez kellemes kikapcsolódás.
- Fátylat rá! - söpröm be egyetlen feloldozás alá az egészet, részeben mert egyedül úgy sem boldogulnék, másrészről pedig, tényleg mindig együtt voltunk, de már csak voltunk. Ebben a pillanatban ennek tudatában lenni, nagyon nehéz, de még mindig nem akarom rázúdítani. Addig is örülök a lehetőségnek, hogy nem kell kiutat keresnem és inkább hallgatom a tervét.
- Biztos jó a szobaszám? - érdeklődöm. - Persze, maradj csak! Én csak örülök a kiváló társaságnak. - annak dacára, hogy sejtésem szerint e pillanatban a kijelentésem nincs egészen összhangban az ábrázatommal. Jobbnak láttam, hogy fel is kecmeregjek a földről, húzva egy kicsit az időd, hogy eszembe jusson valami kerülőút, vagy bármi más, ami elveheti a figyelmét. - Kortyolgasd csak nyugodtan, hátha nem lesz fejfájás belőle, vagy lesz? - komiszkodom egy kicsit. - Megpróbálkozom vele, de ha nem megy, számítok a segítségedre. - igyekszem a férfi büszkeségre apellálni és, hogy ne csak a szám járjon elsattyogok a létráig, aztán törd a fejed módszerrel, meg jobb híján megkeresem az “elejét” és szépen felhajtogatom a létra kapaszkodójára. - Nem hiszem, hogy függönyt szeretnének lopni, de ezzel maximum a sarokig lehetne futni. Mmm. És. Mit szólnál ahhoz, ha inkább te mesélnél elsőként, mert azok a vacak kapók nagyon makacsak tudnak lenni. Látod? - felé fordulva felmutatom a kisujjamat, aminek a tetején egy ragtapasz terpeszkedik. Nem a kapó vagy mi a szösz szúrta meg, de ürügynek azért még befogható. - Jó hallgatóság vagyok! Mh? Kérlek! - még mindig felé nézek, ám már kérlelően, ha nem is ugyan olyan, de hasonló kiskutyaszemekkel, ahogy nem sokkal korábban ő is tette.

~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Kicsi a világ? Martina & WuXie
Kicsi a világ?  Martina & WuXie Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Kicsi a világ? Martina & WuXie
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Kicsi a világ… - Sarah & Brant
» Never be the same - Martina & Colton
» Surprise!?! Angelo & WuXie
» It's a nice day, isn't it?.. Demian & WuXie
» Eliot Bailey - te és én a világ ellen

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: