New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 71 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 69 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Karin Bjorge
tollából
Ma 05:46-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 23:06-kor
Freya Kensington
tollából
Tegnap 22:58-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 22:44-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Tegnap 21:27-kor
Seraphine Murphy
tollából
Tegnap 21:18-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Tegnap 21:18-kor
Remington Fellowes
tollából
Tegnap 20:41-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Tegnap 20:26-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Stephen Hirsch
TémanyitásStephen Hirsch
Stephen Hirsch EmptyKedd Jan. 25 2022, 12:12
Stephen Hirsch

Karakter típusa:
Saját
Teljes név:
Stephen Hirsch
Becenevek:
Steve
Születési hely, idő:
New York, New York; 1983. szeptember 18.
Kor:
39
Lakhely:
Bronx
Szexuális beállítottság:
Heteroszexuális
Családi állapot:
Magányos agglegény
Csoport:
Munkások
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Columbia Law School
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Taxisofőr
Ha dolgozik//Munkahely:
Egy sárga taxi volánja mögött
Hobbi:
Nem érzek magamban késztetést, hogy legyen bármilyen hobbim
Play by:
Ryan Eggold

Jellem
Egész életemben ügyvéd akartam lenni. Élt bennem egy romantikus kép a jog és annak művelőinek világáról, a szenvedélyes védőbeszédekről, a kínai kajával átvészelt éjszakázásokról, a kutatómunkáról és precendensekről, az ügyészekkel kötött alkukról.
Mindent erre tettem fel, mindent annak érdekében tettem, hogy egyszer egy menő ügyvédi irodában dolgozzak. A középiskolában a vita klub elnöke lettem, kidolgoztam a belemet, hogy felvegyenek az egyetemre és ösztöndíjat kapjak, nem voltak hétvégék, buli, csajozás... Ügyvéd akartam lenni, és senki nem állhatott az utamba. Nem engedtem meg senkinek, hogy közel kerüljön hozzám, nem téríthetett el senki az ösvényről, amit magamnak szántam. És amikor átvettem a diplomám, amikor felvettek ügyvédbojtárnak, örülnöm kellett volna, ki kellett volna szaladnom a világból, a munka azonban teljesen más volt, mint amilyennek képzeltem.
Hét év a felsőoktatásban, számtalan vizsga és felmérő, mérhetetlen mennyiségű állásinterjú, kucsorgás ajánlásokért ... és a napom fénypontja az volt, amikor végre felállhattam az asztalomtól, hogy fénymásoljak valamit. Nem voltak illúzióim. Tudtam, hogy ilyen lesz, hogy alulról jövök, hogy nincsenek kapcsolataim, hogy megszenvedek azért, hogy megkapjam az első ügyemet, de váratott magára. Rengeteget váratott magára, vérrel és verítékkel írt éveket váratott magára. Mások alá dolgoztam, robotoltam és szenvedtem, éjszakáztam, a törvényt bújtam, felfelé nyaltam és lefelé rúgtam. Mindent megtettem, hogy azzá váljak, akivé gyerekként válni akartam, de nem hittem, nem gondoltam, hogy ennyire rögös lesz az út. Hogy csak azért járok haza a menő manhattani lakásomba, hogy letusoljak és hulla fáradtan az ágyba zuhanjak, nem gondoltam volna, hogy annyit hajtok majd, hogy egy éjszakás kalandok vagy éppenséggel prostik jelentik majd a munkán kívüli kapcsolataimat.
Megérte? Akkor azt hittem, hogy igen. Hogy minden áldozat, minden szenvedés jogos, hogy minden csík, ami felpörgetett, kellett az előrejutáshoz, hogy harminc évesen gyomorfekélyt kapni és kórházba vonulni teljesen mindennapos ehhez a munkához...

Végül nem lettem ügyvéd. Egyik reggel felébredtem és gyűlöltem magam. Gyűlöltem, hogy minden egyes nap megjátszom magam, hogy minden egyes tárgyaláson hazudnom kellett, hogy a titkárnőm volt az egyetlen, akit valamelyest közel éreztem magamhoz, hogy értelmetlen megbeszéléseken unom el az életemet. Azon a reggelen nem mentem be dolgozni, majd a következő reggelen sem. Kinyomtam minden hívást, amit a cégtől kaptam, nem válaszoltam az e-mailekre, nem törődtem senkivel és semmivel. Nem volt értelme semminek, kilátástalan volt minden, és amikor két hét után megkaptam a felmondólevelemet, már az sem érdekelt.
A főbérlőm talált rám, hányadékban és vizeletben feküdve, egy fecskendővel a karomban, s mire magamhoz tértem, egy kórházi ágyhoz bilincselve találtam magam. Azt mondták, szerencsém volt, hogy egyáltalán megtalált. Azt mondták, szerencsém volt, hogy az ügyem a drogokkal foglalkozó bíróságra került. Azt mondták, szerencsém volt, hogy hogy csak tizenkét hónapig kellett drogtesztekre meg a nevelőtisztemhez járnom. Azt mondták, szerencsém volt, hogy ennyivel megúsztam.

Taxisofőr vagyok három éve. A menő manhattani lakásomat lecseréltem egy bronxi lyukra. A heroint és az alkoholt pedig sós mogyoróra és üdítőre. A titkárnőm helyett pedig a pártfogómat nevezhetem a legközelebbi ismerősömnek. Tieznkét óra vezetés, tizenkét óra alvás. Hetente hét nap. Évente ötvenkét héten. Kinek van ideje emellett ismerkedni, drogozni ... élni. Minden nap ugyanolyan, minden nap egyforma, minden nap kilátástalan.

Múlt
Hajnali öt óra tizenhét perc. A hetedik sugárút és a huszonkettedik sarkán parkoltam le a kocsival. Az utolsó ügyfelemet öt perce tettem ki, a diszpécser pedig még nem zaklatott a következő fuvarral, így kihasználom az időt, hogy elvégezzem a papírmunkát. Annak ellenére, hogy az autó fel van szerelve GPS követővel, ami össze van kötve taxiórával, a műszak végén mégis papíron kell leadnom, hogy merre jártam és mennyi pénzt kerestem a cégnek. Márha azt az olcsó kis vállalkozást cégnek lehet nevezni, aminek dolgozom.
A szemüvegemet feljebb tolom az orrnyergemen miközben a különböző számokat és betűket vésem fel a jegyzőkönyvbe, s annak ellenére, hogy már fél éve megvan a szemüveg, néha még mindig azon veszem magam, hogy hunyorgok a négyzetekkel és vonalakkal teletűzdelt papírra.
Sóhajtva pillantok fel a lapból, egy hangoskodó csoportot figyelek, és csak a mentális képességeimnek köszönhetem, hogy nem szállnak be a kocsiba. Nincs kedvem most részeg egyetemistákhoz, akik valószínűleg annyit ittak, hogy nem lennének képesek magukban tartani az elfogyasztott alkoholt. S kinek van kedve hajnali öt óra tizenhét perckor takarítani?
- Broadway és száztizedik sarka! - hallom az egyszerű utasítást az ajtó becsapódása után, majd a visszapillantóban nézek, hogy ki ez a paraszt.
- Természetesen. - válaszolok neki unott hangon, majd beindítom a motort és elindítom a taxiórát.
Sokan kötelességüknek érzik, hogy beszélgessenek taxizás közben, de a tapasztalat azt mutatja, hogy hajnali öt óra tizenhét perckor nagyon keveseknek van kedve csacsogni. Egy átdolgozott vagy átbulizott éjszaka után ritkán válnak szószátyárrá az emberek, s a fickó is inkább a mobiljában mélyedt el, nem törődve a formalitásokkal.
- Steve? Steve Hirsch? - pillantottam újra a tükörbe, és ahogyan a fickó közelebb hajolt az elválasztó plexihez, én is felismertem őt. Bernard Steinbeck volt az, akivel együtt kezdtem az ügyvédi irodában, ahol régebben dolgoztam. Miután kiszálltam az egészből, nem tartottam senkivel sem a kapcsolatot, nem követtem, hogy mi lett velük, nem érdekelt egyikük jelene és jövője sem.
- Összetéveszt valakivel...
- Steve, ne csináld ezt velem! Biztos vagyok benne, hogy te vagy az... Tuti biztos! - a plexin keresztül is éreztem részeges leheletét, hangján pedig hallottam, hogy többet ivott, mint kellett volna. Sóhajjal fordultam felé az egyik kereszteződésben, mértem végig, és meg mertem volna esküdni rá, hogy ugyanaz az öltöny volt rajta, mint amikor utoljára láttam az irodában.
Nem voltuk barátok, még csak ismerősök sem, csak két feltörekvő ügyvéd, aki ugyanannál a cégnél gályázik napi tizenhat órákat. Amikor újra elindultunk, hátravágódott az ülésen, s ha nem féltem volna attól, hogy elrókázza magát, talán még viccesnek is találtam volna a szenvedését, ahogyan a kezeivel és lábaival kapálózott.
- De te vagy az Steve! Ne basszál ki velem, felismertelek! - nem, nem ismertél fel. Hasonlítok valakire, akivel öt évvel ezelőtt találkoztál utoljára, akivel sosem volt munkán kívül egy értelmes beszélgetésed, s aki olyan távol van attól az embertől, aki ma vagyok, hogy az szinte elképzelhetetlen. Nem Bernie, nem ismertél fel, csak azt hiszed, hogy ismerős vagyok neked, de tévedsz.
- Huszonöt dollár negyven cent... - mondom neki, amikor megérkeztünk a Broadway sarkára, de ő csak tovább erősködött, hogy felismer. Részeg volt, holnapra el fogja felejteni, hogy találkoztunk, és semmi kedvem nem volt egy olyan élet esetleges maradványait előásni, melyeket már régen eltemettem. Erősködött, hogy mégis, de nem mentem bele a játékba, s már az sem érdekelt, hogy megkapjam a pénzt, csak kerüljön a taxin kívülre.
- Pedig... Pedig... - de nem fejezte be a mondatot, hanem csak kiszállt a kocsiból, és három lépés után kihányta az éjszaka összes örömét.
Nem segítettem neki, nem akartam még jobban belekeveredni, inkább csak elhajtottam, és pár perccel később újra leparkoltam az autót. Talán csak a véletlen furcsa fintora volt, vagy a tudatalatti játszott velem, de amikor körülnéztem az utcán, ahol leparkoltam, egy italbolt volt a járda másik oldalán.
- Lynn, bocs, hogy ilyen későn ... korán zavarlak, de történt valami... - hívtam fel a pártfogómat, és elmeséltem neki az egész történetet. Hajnali hat óra negyvenkilenc perc volt, amikor bontottam a vonalat és hajtottam el az italbolt elől.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Stephen Hirsch
Stephen Hirsch EmptyKedd Jan. 25 2022, 14:45
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Stephen!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Ha a jövőnkről van szó, akkor úgy nagyjából három kategóriába esünk. Vagyunk akiknek fogalmuk sincs mit kezdjenek magukkal, majd olyanok akik biztosra tudják és minden a tervek szerint megy neki. Aztán itt vagy te, a harmadik kategória, aki arra tette fel az életét, hogy ügyvéd legyen belőle, mégsem volt egyenlő azzal a világgal, amit éveken keresztül elképzeltél. Olvastam valahol, hogy idővel az kerget minket őrületbe, amit a másikba kezdetben megszerettünk. Talán itt sem volt másképp a helyzet, hiszen hiába tartottad magadat a terveidhez és hittél abban, hogy eléred majd azt a pontot amin túl csak jobb lesz, ez egyszerűen sosem következett be. És mire rájöttél erre, addigra több kár származott belőle, mint haszon. Az ember egy ilyen után belekerül egy kilátástalan felfogásba. Amikor nincs B terv, sose volt mert csak ezért küzdöttél, akkor megrekedsz és lassan elfogadod bármit is nyújt számodra az élet.
Nincs egyszerű életed, de javulni akarsz és ez szerintem jó dolog.  Stephen Hirsch 560292900  Bizonyára lesznek még hullámvölgyek a múltad miatt ahogyan azt a kiragadott jelenet is mutatta, de amíg érzed magadban a késztetést, addig van esélyed arra, hogy jobb legyen. Remélem idővel sikerül rátalálnod arra az ösvényre, ami nem csak a felszínen tart, hanem örömet is lelsz benne. Nagy különbség van az élni és csak túlélni felfogás között. Szurkolok, hogy az életed jobban alakuljon majd! Stephen Hirsch 4146035580

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Stephen Hirsch A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Stephen Hirsch D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Stephen Hirsch 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1700
 
Stephen Hirsch
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» stephen & nicole
» Stephen Hall
» Stephen Williams
» Clyde & Stephen / un cafecito poquito
» clyde, paul & stephen - unexpected

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: