New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 38 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 36 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Cora Fraser
tollából
Tegnap 23:03-kor
Shelley Lane
tollából
Tegnap 23:00-kor
Dr. Anthony Crine
tollából
Tegnap 22:39-kor
Sophie L. Collins
tollából
Tegnap 22:30-kor
Jayda Winters
tollából
Tegnap 21:59-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 21:50-kor
Dr. Bianca Bishop
tollából
Tegnap 21:05-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 20:55-kor
Remington Fellowes
tollából
Tegnap 20:07-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Friendship
TémanyitásFriendship
Friendship EmptySzer. Júl. 07 2021, 17:17

Portia & Daniel
A kávégép előtt ácsorgok, és egy ideig értetlenül meredek rá. Pont nálam kell elromlania. Még ha kifogyna, újratöltöm, de azon már túl vagyok. És semmi. Drámaian sóhajtok, feladva a próbálkozást. Kávé nélkül fogom átvészelni a megbeszélést, amiért bejöttem, mert amúgy otthonról dolgozok, mióta egyáltalán dolgozni kezdtem. Csak megbeszélt időkre jövök be, és ez nekem így teljesen tökéletes.
Az érkezéskor felkapott papírok a tárgyalás végére már nem annyira simák és fényesek, az ügyfél papír-központú, s nem mindenkinek megy már a digitális vizuális rohamban, hogy egy ábrát két perc alatt felfirkáljon egy papírra. Nekem viszont tökéletesen megfelel. A fazon viszont kiborító, az asszisztensem le tudja mérni, mennyire tartom annak, ahogy előszedem a háromhónapos arcmosolyomat. Anyám jól megtanított erre, én meg élek is azzal, hogy erről a mosolyról azt hiszik, milyen jó is. Dehogy jó. Szépen mögé lehet rejteni minden olyan érzelmet, mint például szívlapát. Inkább elfogadom, hogy nehéz felfogású, és még egyszer elmondom, másként.
Az ügyfél mögött, a folyosón, becsukódik végre a liftajtó, látom az üvegfalon keresztül is. Addig úgy teszek, mint aki a papírokat rendezi. Egyből eldobom a tollat és leborulok az asztalra.
- Részesedést kérek, terápiás kezelést kérek, felárat kérek - a vigyorgó, de ugyancsak kimerült asszisztensre nézek. - Meg egy káááávééééttt... neked is.
- A szervízes csak holnap jön - ingatja a fejét.
- Mikről maradok le - hogy a kávéról, vagy az infóról, mely szerint holnap jön a szervízes, lényegtelenné válik.
- Ha összerakta az anyagot, mára elengedlek. Ha nem akarod, akkor is - sóhajtok egyet, kihúzva megint magam, rendezem tovább az anyagokat. - Délutánra átküldöm a tervezetet, direkt két perccel öt óra után - nézek rá jelentőségteljesen, hogy értse, valóban elengedem, még akkor is, ha már az elején úgy beszéltük meg, nekem mindegy, mennyit dolgozik, és honnan, a kért anyag, a kért időpontokra legyen meg. A mikromenedzsment a halálom, oda-vissza.

A metrónál gondolok egyet, és még azelőtt felpattanok, hogy felvillana a megállót jelző felirat. Tespedhetnék otthon, de nincs kedvem és legfeljebb várakozom a kávézóban egy kicsit, addig haladok az anyaggal.
A kávé illatára máris mosoly varázsolódik az arcomra. Ez a természetes mosolyom.
Leülök az egyik megszokott helyre, van pár, jó ideje látogatom ezt a helyet, hogy kiszellőztessem a fejem, míg haza nem kell indulnom, hogy az esti, második műszakot elindítsam. Nehéz elfogadni, hogy egyre kevésbé van szükség már otthon rám, s egyre több szabad idő szakad a nyakamba, hogy egyre kevesebbet kell a családra fordítanom, a gyerekek jó ideje önállóak sok dologban.
Lepakolok mindent, s a kávémért, meg egy kis édességért sorba állva, hamar visszatérek. A pohár azonban mélyebb, mint gondoltam, s az alja "beakad" a tálcára, én meg ráborítom a forró tartalom negyedét a nyitott laptop billentyűzetére.
Ha kapkodok, azzal nem segítek semmit, csak a kezemet is leforrázom, viszont azonnal felkapom a szalvétacsomagot az asztal közepéről, s rádobom a gépre, mielőtt meg akarná adni magát. Elméletileg állnia kéne a sarat, de inkább nem próbálom ki.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Friendship
Friendship EmptyHétf. Júl. 19 2021, 23:00


Daniel and Portia
Amióta Amerikába jöttünk, azóta kártyavárként dől össze minden (a céges dolgokon kívül, persze); az apámmal való kapcsolatom száznyolcvan fokos fordulatot vett. Évekig titkolni tudta, miért hagytuk valójában magunk mögött New Yorkot, miért kellett kiszakítani a megszokott környezetemből és egy teljesen idegen, másik országba költöznünk, de semmilyen titok nem maradhat örökké rejtve. Gondolhatta, hogy idővel ki fog derülni, mit tett az unokahúgommal, aki az apám miatt a rendszerbe került. Gondolhatta, hogy mérges és csalódott leszek miatta, hogy ezentúl nem fogok tudni ugyanúgy nézni rá, mint eddig. Gondolhatta, de nem érdekli. Most a vége jövője a fontosabb, minden más csak sokadrangú. A házasságunk Henryvel már egy ideje zátonyra futott, de mindkettőnknek van annyi esze, hogy ezt nem teregetjük ki. Azt hittem, itt visszafogja magát, nem fogja hetente váltogatni az aktuális szeretőit. Lényegében igazam volt, mert csak az elmúlt három hétben öt különböző nőnek a nyomaira bukkantam. Szalvétán meghagyott telefonszám aláírva, vörös rúzsfolt az inggalléron, aztán rózsaszín rúzsfolt. Olcsó, cukorfelhő illatú parfüm minden ruhadarabján, a korábbiakkal ellentétben vörös hajszál a zakóján. Mindig is váltig állította, hogy a vörösök nem az esetei, most úgy tűnik, kivételt tett. Egyre elveszettebbnek érzem magam, nem csak a kapcsolatunk terén, hanem minden téren. Egyre kevésbé tudom, mihez akarok kezdeni, de azt egyre biztosabban tudom, hogy ki akarok szállni apám cégéből. Az ő nyomására tanultam ott és azt, ami a csilli-villi önéletrajzomban van, de én soha nem akartam. Beleszólásom nem volt, ahogy sok másba sem. Ha tehetném, a Henryvel való házasságomból is menekülnék, de az egyenlő lenne a cég felbomlásával. Apám mindent feltett egy lapra, amikor a házasságunkra alapozva megtette Henry szüleinek az ajánlatot. Ők elfogadták, a két családdal pedig a két cég is eggyé vált. Önzőség lenne kihátrálni a házasságból; senkinek nem tennék jót vele magamon kívül. Na jó, talán még Henrynek is, mert legalább nem kéne fenntartania a színjátékot.
Képtelen vagyok a bérelt lakásban ülni, ahol az idegen női hajszálas zakó még mindig a szék háttámláján lóg. Ki kell szellőztetnem a fejem, el kell innen szabadulnom, különben beleőrülök. Henry valahol van, apámmal napok óta nem találkoztam, Henry szüleivel sem. Hirtelen gondolattól fogva felkapom a táskám, felveszem a cipőmet és magam mögött hagyom azt a lakást, amit egyre többször látok fertőnek, akármennyire is tiszta. Az itt eltöltött idő alatt már annyiszor voltam egy bizonyos kávézóban, hogy szinte a törzshelyemmé vált. Nem egy hangos, zsúfolt Starbucks, ahol néha háromszor kérdeznek vissza, de még úgysem sikerül felvenni a rendelést, hanem egy csöndes, kicsi, nyugodt kávézó, ahol a felszolgálóknak és baristáknak mindenkihez van egy-két kedves szava. Menet közben egy újságos standnál megállva magamhoz veszek egy New York Times-t, amit bőven lesz időm végigl apozgatni, ugyanis eszem ágában sincs vissza sietni a lakásba. Minek sietnék? Várjam ölbe tett kézzel Henryt? Főzzek neki vacsorát, hogy amikor megjön valamelyik nőtől, majd még jóllakassam? Eleinte még eltűrtem ezt, de már egyre kevésbé. Az én végtelennek hitt türelmem is kezd a végéhez érni. A kávézóba érve a nyugalom szigetén érzem magam. Ahogy belépek, képes vagyok magam mögött hagyni minden gondot, minden bosszantó gondolatot, minden megaláztatással töltött pillanatot. A pult mögött álló Aidan és Rosa hangosan köszönnek, mint minden betérőnek. A szokásos kávémat kérem, amit már ők is tudnak fejből; flat white vanília sziruppal és egy kis fahéjjal megszórva. Elégedetten ülök le az egyik üres asztalhoz és kiterítem magam előtt az újságot figyelemelterelésként. Néhány perccel később egy férfi érkezik, akit már néhányszor láttam itt. Nem tulajdonítok neki különösebb figyelmet, éppen egy elkerülhető vonatbalesetről szóló cikkbe vagyok belemélyedve, ami 49 halálos áldozatot követelt. Mire a cikk végére érek, a következő áldozatnak az ismerős idegen férfi laptopja tűnik. Reflexből eldobom az újságot és átnyúlok a szomszédos asztalhoz segíteni. Az előttem lévő szalvétatartó tartalmával társulok be, mielőtt kárba veszne az eszköz.
- Pont két hete történt velem is ugyanez, csak az enyém megadta magát. A szervizben azt mondták, azonnal ki kell kapcsolni, ha pedig az akkumulátort ki lehet szedni, akkor azt is ki kell venni belőle, nehogy baja legyen - látom el hirtelenjében tanácsokkal a férfit, hátha meg tudjuk menteni a laptopot.



credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Constance Walsh
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Friendship Tumblr_inline_pje95n97Hl1v719q1_250
Friendship A828a13c4a391ade79f0151ae93d121a67be0686
★ kor ★ :
39
♫ :
dark side
★ családi állapot ★ :
divorced
★ lakhely ★ :
manhattan
★ :
Friendship 0a78c4a8e90be29e7490a8229adec2f424ab8c95
★ idézet ★ :
Oh what a day to choose
Torn by the hours
All that I say to you
Is like fuel to fire
★ foglalkozás ★ :
neurosurgeon; neurosurgeon-in-chief
★ play by ★ :
gemma chan
★ hozzászólások száma ★ :
27
★ :
Friendship 3526fc801d69ad3715893cfa16f17476eb6b0ac0
TémanyitásRe: Friendship
Friendship EmptySzomb. Júl. 24 2021, 22:16

Portia & Daniel
Már előre látom a jövőm. A gyerekek felnőnek, kirepülnek, én meg szét fogom unni az agyam. Az elmúlt húsz évem róluk szólt, még ha mártírnak nem is vágyom, és akarom beállítani magam, sokkal inkább megszoktam ezt a kialakított életet, és valahogy öregnek érzem magam a nagy változtatáshoz. Azt pedig nem is tagadom, hogy megszoktam, mellettem vannak, velem vannak, s hiába szajkózzák nekem, hogy a szeretetnek nem akadály a távolság, kifejezetten hiányolom a hétvégi reggeleg csendessége utáni teljes káoszt, a hétköznapi reggeleget, a barátaik bandázását nálam, hogy néha fejhallgatot pakolok a fejemre, ha éppen dolgozok, s közlöm velük, hogy még talán akkor sem vagyok hajlandó felállni a székből, ha felgyújtják a házat, úgy vigyázzanak magukra.
Húsz év egy csettintésre eltűnt, elmúlt. Ideje elgondokodnom, mihez kezdek legalább azzal a hússzal, ami előttem van. Önnállóságra neveltem a srácokat, s élnek is ezzel. Ebben büszke vagyok rájuk, s sok minden másban is.
De ne várják, hogy kapásból tudom, melyik fekete körömlakkra vágynak perpillanat.
Igen, ezen a meglepetésen is túlestem már, s nem gondoltam volna, hogy egyszer ott fogok állni egy rakat körömlak előtt, és Niklas oktatását hallgatom a fejemben, melyik milyen jó, vagy rossz. Szülinapi ajándéknak szántam neki, s hátsó szándékkal kérdeztem rá. Meg is volt a kiselőadás.


Talán éppen ezért vetem bele magam nagyobb elánnal a munkába is. Pedig simán megtehetném, hogy leteszem a munkát, s azt teszek, ami jól esik. Szeretem a munkám. A nyamvadt kimutatásokat, és jelentéseket kevésbé, de a munka része, s a minimális követelményt megteszem.
Vagy éppen pont nem, ha a folyadéknak sikerül utat találna a billentyűzeten keresztül.
Megrezzenve pillantok a kezemre, ahogy újabb adag szalvéta landol a gépen.
- Oh, ez reflex - ismerem el, s itatom fel a szalvétával a folyadékot a segítségével.
- Az sajnálatos, főleg, hogy ha olyan munkái voltak rajta, amik pótolhatatlanok. Ellméletileg - hajolok oldalt, nézve a kis világító lámpát, ami sötét, de lehet attól is, hogy rövidzárlatot kapott, vagyis kuka. - kikapcsolva tettem le, de ki tudja, mit csináltam, miután letettem ide. Vagyis ... nekem kéne, de nem emlékszem hirtelen, mit csináltam.
A gépre nézek, majd rá.
- Biztos? Az aksi hátul van, oda nem jutott a folyadékból - az egyik pultos közben meg is érkezik, felmosovóval, lenézek.
- Ó, ez szép. Elnézést, nem akartam - nézek a srácra, s a cipőm talpát, a cipőt is áthúzom a szalvétákkal, hogy a lehető legszárazabbra tehessem.
- Zavarja, ha átülnék, míg rendbe teszik az asztalt? Nem zavarom, ígérem - látva, hogy egyedül van... - de ha vár valakit, akkor átülök máshová. A segítséget nagyon köszönöm.  
A laptop száraznak mondható, hogy működik-e? Jó kérdés.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Friendship
Friendship EmptyHétf. Júl. 26 2021, 16:48


Daniel and Portia
Az utóbbi időben rengeteget fantáziálok a jövőmről. Milyen lesz az életem pár év múlva Henry mellett? Talán begyöpösödött öregemberek leszünk, akik mogorván ülnek a kandalló mellett a londoni házuk földszintjén, az elegáns ruhákat kényelmesebbre cseréljük, amikor csak tehetjük, mindketten szemüveget húzunk az olvasáshoz, elgondolkodunk azon, hogy esetleg jobb lenne földszintes házba költözni, mintsem a lépcsőket megjárni napjában többször. Henry mellett leszek egyáltalán évek múlva? Vagy netán elválnak az útjaink és mindketten megkereshetjük a saját boldogságunkat? Egyértelmű, hogy ő sem boldog a házasságunk kötelékeiben, de a kötelességtudat benne is tombol, benne talán jobban is, mint bennem. Nincs mit tagadnom, kettőnk közül az ő pozíciója sokkal fontosabb a cégnél, ő érdemben is tesz… tehet dolgokat, míg én általában kirakati dísznek vagyok ott, fontosabb feladatokat sosem bíznak rám. “A férfiak dolga az üzlet”, ahogy apám mindig is hangsúlyozza, mikor említést teszek neki a munkámról, és arról, mennyire jelentéktelennek érzem magam. Szerinte nekem nem is kell nagyon megerőltetnem magam, én csak támogassam őket, másra nincs szükségük tőlem. Hiába fejtettem ki már ezerszer, hogy én ezt kevésnek érzem, ennél többet szeretnék tenni… Mindig Henry anyja a példa, aki a férje oldalán szintén nem csinál sokat. Kapott egy hangzatos titulust, ami mellé a kisujját sem kell mozdítania. Ő lehet, ezzel elégedett, de én nem. Talán nem is csak a házasságunkból akarok kiszállni, hanem apám üzletéből is. Ez nem az én világom, sosem volt és sosem lesz. Szeretnék valami olyat csinálni, amiben megtalálhatom önmagam, habár már nem vagyok huszonéves, hogy most kezdjem el felfedezni a világot. Ráadásul úgy érzem, az én világom nem is Londonban van, hanem itt. New Yorkban születtem, és idegennek érzem a várost egyelőre, de mintha beszélne hozzám; nem csak én akarok maradni, a város is akarja, hogy maradjak. Mintha azt mondaná, rengeteg lehetőséget rejt számomra, ami csak felfedezésre vár. Mintha azt mondaná, hogy még semmi nincs veszve, még nem késő megtalálni azt ami… és aki boldoggá tesz. Sugárzik belőle a remény és nagyon, de nagyon nem szeretném ezt elengedni.
A már szinte törzshelyemmé vált kávézóban elfoglalom az egyik szabad helyet, magam előtt kiterítem az újságot az asztalon és egy kicsit lefoglalom magam valamivel, aminek nincs köze se apámhoz, se a férjemhez. Néha nagyon jól tud esni kiszabadulni abból a csillogó-villogó lakásból, ahol a padló is olyan tiszta, hogy akár enni lehetne róla. Lassan kevergetem a kávémat, még nem iszom bele. Szeretem, ha egy kicsit kihűl, forrón nem tudom meginni. Mielőtt azonban lehetőségem lenne megízlelni a mindig ugyanolyan finom flat white-ot, a szomszédos asztalnál éppen leülni kívánó férfi laptopja kávéban kezd úszni. Mindkettőnk gyors reflexének köszönhetően úgy tűnik, a nagy bajt sikerül megelőzni.
- Igen, de szerencsére a férjem mániákusan lement mindent kétszer és a felhőbe is, szóval a laptopon kívül más nem veszett oda – mosolyodom el halványan. Be kellett látnom, valóban igaza van Henrynek, amiért mindent a legnagyobb odafigyeléssel elment, ahová csak tud az ilyen esetek miatt. Természetesen megkaptam a magamét, mert ügyetlen voltam, és szerinte, ha csak új laptopot akartam volna, akkor elég lett volna szólnom. Nem erről volt szó, hiába mentegetőztem, hogy csak figyelmetlen voltam. Azt hiszem, az utóbbi időben egyre gyakrabban történik ilyesmi; mintha szándékosan próbálna jelentést tulajdonítani valaminek, ami miatt még jobban eltávolodhatunk egymástól. Direkt csinálja, ez biztos, pedig nem szolgáltam rá.
- Akkor talán nem lesz maradandó a baj, ha kiszárad – állapítom meg, amint látom, hogy az akkumulátor valóban megúszta szárazon. – Dehogy, jöjjön csak, nyugodtan – mutatok az asztalomra. Az újságot kisebbre hajtom, hogy mindketten kényelmesen elférjünk. – Gyakran jár ide? – kérdezem ismét a kávémat kavargatva, de mielőtt még rosszul venné ki magát, vagy félreértené a kérdésemet, kiegészítem magam. – Már láttam itt korábban néhányszor, azt hiszem.


credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Constance Walsh
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Friendship Tumblr_inline_pje95n97Hl1v719q1_250
Friendship A828a13c4a391ade79f0151ae93d121a67be0686
★ kor ★ :
39
♫ :
dark side
★ családi állapot ★ :
divorced
★ lakhely ★ :
manhattan
★ :
Friendship 0a78c4a8e90be29e7490a8229adec2f424ab8c95
★ idézet ★ :
Oh what a day to choose
Torn by the hours
All that I say to you
Is like fuel to fire
★ foglalkozás ★ :
neurosurgeon; neurosurgeon-in-chief
★ play by ★ :
gemma chan
★ hozzászólások száma ★ :
27
★ :
Friendship 3526fc801d69ad3715893cfa16f17476eb6b0ac0
TémanyitásRe: Friendship
Friendship EmptyVas. Aug. 01 2021, 11:39

Portia & Daniel
Drew motorja még darabokban, annyira elköteleztem magam, hogy szétszedem, kitakarítom, s amit csak kicsit is cserélni kell, azt bizony kicserélem, így sokáig nem kell majd hozzányúlni, hogy élvezni kezdtem még jobban, mi, hogyan működik, van-e jobb alkatrész, amivel pöpecebbül megy a járgány. S már látom, az enyém sem fogja megúszni, pedig a kötelező nagy szervízen nem olyan régen van túl.
Tényleg kezd sok szabadidőm lenni.
- Ó, a laptopom tabu a családnak, de a munkatársaknak is. Az eszét pedig kívül hordom - sticken mindig elfér az aktuális mindenség rajta, nagy takarító vagyok. Szigorúan csak az aktuális melók vannak a gépen, különben a Thomas, a gőzdmozdonytól kezdve a Harry Potter összes, meg más horrorfilmek is rajta lennének, mert minek a nagy projektor meg a TV, ha egyszer a kanapén egymás mellett szorongva jó nézni a filmeket. Vagyis hát, a vége mindig az, hogy rajtam feküdt a két fiú. Ma már nem, az ma már nem menő, felnőttek, mit képzelek én, hogy csak úgy egymásra borulva nézünk valamit.
- Gyerekbiztos - jelentem ki bizalmas határozottsággal. - Tesztelve van. Egyedül a narancslének nem tud ellenállni - az előző gép is hasonló volt. - A szaki, aki szétszedte, elképedt, milyen útvonalat volt képes bejárni a ragacsos lé. Teljesen tönkretéve mindent - Landolt rajta a kakaótól kezdve a gyümölcsléig minden, a narancslé pont bejutott, pont elég nedves, savas, és narancslé volt, hogy egyből sötét legyen a monitor.
- Köszönöm - mondhatott volna nemet is, lévén várhat valakire.
Újabb bocsánatkérés közepette a srácnak, áthajolok az asztalomon, és elmarom a táskámat, hogy kényelmesebben dolgozhasson a takarításnál, és ha legközelebb jövök, ne nyeljen le keresztbe, mert most plusz munkát adtam neki.
A laptopot a másik székre teszem, kinyitva, addig is szárad, és le is fogom majd törölni kendővel, mert az ujjaimhoz fog majd ragadni. A kávéból, már ami megmaradt, kortyolok egyet, s ahogy szoktam, az első kortynál úgysem érzek semmit.
- Meglehet - aztán kiegészítem, mert ismerem magam, van egy olyan szokásom, hogy adott helyzetekhez igazítom a rátákat. - Úgy értve, hogy kinek mi a gyakori. Igen? - Nézek rá meglepetten. Egy abszolút jelentéktelen fazonnak tartom magam, akiből egy tucat tizenkettő. Ezért is lep meg, hogy emlékszik rám. Vaaagy, ó, Dan, az udvariasság! Csakhogy, ahogy kimondja, kezd rémleni, hogy én is láttam már itt.
- Ó, igen, ez az egyik hely, ahol szokott ülni - megfigyelőképességem csak addig nulla, míg szóba nem kerül. Aztán az agyam diadalittasan felmutatja a képet, eredményt, amikor szó kerül rá. Érdekes lehet a bamba képem után az "aha!" látvány.
- Szoktam idejönni, ha úgy hozza az idő, még van egy kis hely az otthoni teendők, és a munka között. Ez mostanában egyre több, ahogy nőnek a skacok - aztán feltartom a kezem. - De nem untatom a családommal. A végén még kendőt köthetek, és minden második szavam a kedves lenne - mosolyodom el.
- Önt mi ejtette rabul a kávézóban, hogy rendszeresen megfordul? - Az italára pillantok, ugyanakkor én aztán nagyon meg tudok különböztetni kávét a kávétól.

A nyüzsgő helyeket pedig elvétve viselem el. Nyüzsögnek helyette nekem otthon a fiatalok, már amikor otthon vannak, hogy szétszedjék a ház négy oldalát. Vagy olyan síri csönd legyen, hogy néha az ajtóhoz tapasztop a fülem, hátha meghallom, még lélegeznek és mozognak.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Friendship
Friendship EmptyVas. Aug. 15 2021, 16:05


Daniel and Portia
Néha jól esik elvonulni, nem a munkával foglalkozni, hanem csak a saját gondolataimmal lenni, vagy éppen lekötni magam valami teljesen mással, amiről még véletlen sem jut eszembe semmi munkával kapcsolatos dolog. Szeretek újságot olvasni, ha időm engedi, szeretem a nyüzsgő utcákon végigsétálni tudván, hogy az utam végén betérek egy már ismerős helyre, ahol csend és nyugalom vár. Szeretek a hatalmas felhőkarcolók árnyékából belépni a Central Park egyik kapuján, hogy aztán a fák árnyékában élvezhessem a tisztább levegőt; szeretek a keskeny utakon végigsétálni a parkban, elsétálni a tóig, ahol csónakázó párok élvezik a természet adta látványt, ahogy a hatalmas fák mögött látszódnak a város szinte égig nyújtózkodó épületei. Szeretem magamba szívni a város hangulatát, ahol kislányként éltem, most viszont mégis érzem magam turistának, mint idevalósinak. Szeretek elszabadulni a lakásból, amit Henry választott, és ellátogatni abba a kis kávézóba, ami a nagy láncokkal ellentétben maga a nyugalom szigete. Ha sokan vannak, akkor sem zajos.
A szokásos flat white-omat kavargatom, amikor a szomszéd asztalnál történt baleset elvonja a figyelmem a kávéról és az előttem kiterített újságról egyaránt. Úgy tűnik, még időben sikerül a laptopot kimenteni, így remélhetőleg nagyobb baja nem lesz. Együttérzően mosolygok a narancsleves történetet hallgatva, aztán természetesen felajánlom a velem szemben lévő helyet a férfinak, ha már így szóba elegyedtünk. Nem először látom itt, amit szóba is hozok. Sikerül vele meglepnem, a reakcióján jót mosolygok, de mielőtt szabadkozhatnék, úgy tűnik, neki is bevillan, hogy már látott itt korábban. Ha éppen nem a munkámmal foglalkozom és nem merülök bele valamilyen teljesen véletlenszerű cikkbe, akkor szeretem az embereket figyelni; megnézem, milyen ruha van rajtuk, mi van a kezükben, mit isznak, milyen a frizurájuk, gyakran még jókat is mosolygok rajtuk. Az arcokat általában meg szoktam jegyezni, nem volt ez másképp a férfival sem, akinek még csak a nevét sem tudom.
- Ugyan, nem untat - legyintek, mert valóban érdekes hallgatni, mást mi köt le a nap huszonnégy órájában. - Vannak gyerekei? - kérdezem érdeklődve, hátha mesél róluk, de ha nem szeretne, nem fogok erőltetni semmit.
- Hmm… - elgondolkodom a kérdésén, az újságot pedig leteszem a mellettem lévő székre, mert úgy tűnik, erre egy darabig nem lesz szükségem. - A jó kávé egyértelműen önmagában vonzó, de szeretem az itteni csöndet, a baristák barátságosak. Nem futószalagon adják ki a kávét, mint egy Starbucksban, a visszajárókra emlékeznek. És pont annyira van messze a lakásunktól, amennyi séta jól szokott esni - mosolyodom el a végén. Azt már nem teszem hozzá, hogy mennyire nyomasztó is az utóbbi időben Henryvel egy fedél alatt élni, mert a kettőnk között felgyülemlett feszültség, ami az évek alatt csak halmozódott és halmozódott egy akkora lufit alkot, ami lassacskán kipukkan. Senkivel nem szoktam ezeket a problémákat megosztani, mert mindenki a tökéletes, harmonikus házasság mintájának hisz minket, és vannak olyan érdekeltségeink, amik miatt ezt a képet meg kell őriznünk. Kérdés, meddig fogom ezt így bírni… - Képzelem, mennyire jól eshet a munka és a gyerekek között egy kicsit elszabadulni és nyugodtan, egyedül leülni valahol, ahol kiszolgálják az embert.


credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Constance Walsh
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Friendship Tumblr_inline_pje95n97Hl1v719q1_250
Friendship A828a13c4a391ade79f0151ae93d121a67be0686
★ kor ★ :
39
♫ :
dark side
★ családi állapot ★ :
divorced
★ lakhely ★ :
manhattan
★ :
Friendship 0a78c4a8e90be29e7490a8229adec2f424ab8c95
★ idézet ★ :
Oh what a day to choose
Torn by the hours
All that I say to you
Is like fuel to fire
★ foglalkozás ★ :
neurosurgeon; neurosurgeon-in-chief
★ play by ★ :
gemma chan
★ hozzászólások száma ★ :
27
★ :
Friendship 3526fc801d69ad3715893cfa16f17476eb6b0ac0
TémanyitásRe: Friendship
Friendship EmptySzomb. Aug. 21 2021, 19:30

Portia & Daniel
Talán az otthoni nevelés hozta, hozza magával, sosem okozott gondot, hogy csak úgy szóba elegyedjek bárkivel is. Tény, itt a barátság, és barátkozás, két külön dolog. Otthon egymásra voltunk utalva, nem csak, mert szigeten laktunk. Ott az összetartás adta meg az élet sava borsát. Ikaika nénémre éppúgy anyaként tekintettem, mint Aolani nénire. Egy korosztály voltak, s a közel élők közösen vigyáztak ránk. Ideköltözés után ez változott, de ha hazaérek, ők mindig a fiúkként fogadnak. Vagyis hízok, mint a viziló, mert tömnek, mondván, olyan sovány vagyok, hogy borzalom rám nézni.
- Vannak - mosollyal bólintok. - De már olyan nagy lovak, hogy a ház oldalát kell vigyáznom, nem a kerítést - hogy Drew nem a vér szerinti gyerekem, és mégis, teljes jogú fiamként tekintek rá, ha nem úgy nevelkedtem volna fel, ahogy, akkor is ugyanezt tenném, s érezném. Ő a fiam és kész.
Elértem az újságot letévő mozdulatot, s megjegyzem, legyezgessék a padlót gyorsabban az istenek, hogy megszáradjon, s ne zavarjam a kelleténél tovább alkalmi asztalpartenerem, aki nagylelkűen felajánlotta a szabad helyet.
- Ezekkel teljes mértékben egyet tudok érteni. S nincs egy családtag sem, aki bármelyik percben ráronthat az emberre. Lehet lazítani - finom utalás arra, hogy van, amikor otthon pont baromira nem jó lenni, mert önző módon nem akarjuk, csakis magunkkal megosztani.
- Furcsa, hogy egy ekkora városban éppen tömegbe menekül az ember, ha egyedül akar lenni. S nem az otthonában - iszok a kávéból, miután a maradék szalvétával letöröltem a csésze alját, s kapok egy új alátétet. Még a végén a nadrágom is a kárát látja a bénázásomnak.
- Ó, nagyon. Bár mostanában éppen az a rémisztő, amikor rájövök, már nem kell mindig hazarohannom, hogy főzzek, megnézzem a leckéjüket, elhajtsam a haverokat, mert ideje aludni. Vagyis rengeteg felesleges időm kezd maradni - az, hogy én annak kezdek érezni magam, az minden vitán felül áll. S mostanában ezen az érzésen dolgozom, mert derűsebben szeretek az élethez hozzáállni.
- Ezek szerint a környéken lakik? Az biztos, hogy a reggelimet itt költeném el. Reggel sajnos nem vagyok beszámítható, hogy a megfelelő állomáson szállok ki, álmos fejjel - mosolygok.
- Kikapcsolódni jár inkább ide, vagy a nem zavarás a munkára is értendő? - Néha elbújok kávézókba, szeretek inkább így dolgozni, s csak öt perc, az irodától.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Friendship
Friendship Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Friendship
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» NEW FRIENDSHIP OR WHAT?
» new friendship - Hartley & Wendy
» One drop friendship
» No friendship is an accident
» no friendship is an accident

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: