New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 46 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 35 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Caesar Harlow
tollából
Ma 09:57-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 09:51-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 09:15-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:52-kor
Shelley Lane
tollából
Ma 08:09-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:26-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

One drop friendship
TémanyitásOne drop friendship
One drop friendship EmptyKedd Márc. 29 2022, 12:14


- Nem, te itt maradsz - mutatok Tucker felé, aki várakozóan néz rám, lassan csóválva farkát, ami a várakozásból csalódássá alakult érzelmeit jeleníti meg.
Ráadásként pedig már megkapta a játékidejét, sokszorosan is, kárpótlásul hogy nem vittem le sétálni este, a szomszéd vitte le, aki kötelező körként kezeli, s amiért azért így is hálás vagyok, máskülönben már megkaptam volna a jogos bosszúhadjáratot, kirángatott kábelek, feldöntött világítások képében. A megrágott vagy elhurcolt cipőkről nem is szólva.
- Tamar átugrik hozzád, szerintem boldogabb vagy vele, mint velem - és ez így is van, és mondja nekem valaki, hogy a kutyák nem értik, mit mondanak nekik. Csillant a tekintete! Tamart nagyon bírja, s talán az egyetlen, akit elfogad rajtam kívül.
S akivel találkozom is a bejáratnál, boltba felé menet. Nem ember Tucker, s nem is kisgyerek, hogy vigyázzanak rá, míg vissza nem érek. Inkább csak ismerem a négylábú lelkivilágát, s ha nem kap kárpótlást, azt megbosszulja, s az a kedveskedés most nem én vagyok, mert rám sértődött meg, s bár elfoglaltam, másvalakit vár vigasztalásul.
A megfelelő mennyiségű és típusú, s kellően alkoholtartalmú ital kiválasztása után másfelé vettem az irányt a városon belül, ezúttal járműmentesen, a tömegköz tökéletesen meg fog felelni, ha nem sikerül taxit fognom hazafelé.
Ethan felé tartok, s jó sok évvel  ezelőtt nem gondoltam volna, hogy lesznek még barátok az életemben, legfőképpen azért, mert tartottam attól, ha bevonom őket az életembe, bajuk eshet. Ám ismerem magam, a könnyű barátkozás ellenére keveseket engedek be az életem ezen körébe, s Ethan talán az egyetlen, akiről elmondhatom, fontossá vált. Nagyszerű volt vele dolgozni,  s bár már tudom, másfelé orientálódott, nem olyan vagyok, aki, ha lehetőség adódik, ne adnám tovább a megfelelő személynek. Elvégre ezért vagyunk, nem? A producer dobta fel a lehetőséget, s tudta, korábban dolgoztunk együtt, így kérdés sem volt, hogy a munkára felkérést inkább én tegyem meg. Pedig most azért jobban vágyom egy baráti beszélgetésre. Ugyanakkor láttam őt dolgozni, s ha valaki megfelel erre, az Ethan.
Kartonegységbe csomagolt sörrel nyomom meg a gombot, várakozva, hogy bejussak
- Mit szólsz egy kis meglepetéshez? - féloldalas mosoly jelenik meg a képemen.
Hiába vagyok barátkozó, bárki aki erről beszélt, a tartózkodásom, visszafogottságom és távolságtartásom az, ami még akkor is jelen volt, ha úgy gondolták, "barátok" vagyunk. Fogalmuk sincs arról, miért is igyekszek másokat távol tartani az életemből. S hogy akit beengedek, arra sokszorosan vigyázok.
S ez annyira nem is meglepetés, hiszen nem olyanra szeretnék érkezni, hogy éppen ügyeletben van, így előtte megérdeklődtem tőle, mikor is "lephetem" meg.
- Nem mentes, szóval remélem, nem hajnalban kell szolgálatba állnod. És szárnysegéd-mentes a társaságom, jelen pillanatban - ha beenged, s be is érek a lakására, meglengetem a sört is, s rá bízom, hol gyűlünk össze, oda teszem le a söröket.
S mivel annyira ölelgetős sem vagyok, így csak a kezem nyújtom felé.

elkövette pixelguts & thunder
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: One drop friendship
One drop friendship EmptySzer. Márc. 30 2022, 13:42


Alexander&Ethan
Drink and eat night
Péntek este volt, s bár fáradtan, mégis vigyorral estem be a lakásom ajtaján, mert túl éltem az első hetemet a kórházban. Ezt pedig meg kellett ünnepelni, gondoltam is rá, hogy szombaton majd csinálok egy kis bulit és összehívok pár embert, köztük Dave-t, meg a dögös doktornőt, Mariont. Ha itt nem, akkor máshol nem is tudnám becserkészni őt, mert azért valljuk meg, egyelőre megközelíthetetlen prédának bizonyult. Ahogy rágondoltam, el is mosolyodtam, durva, hogy ennyire befészkelte az agyamba magát ez a nő.
Megrázva a fejem, ledobtam a táskámat, a dzseki felkerült a fogasra, az utam meg egyenesen a hálóba vezetett, ahol átvedlettem. Farmer és ing le, póló meg szabadidőnadrág fel, hogy kényelmes legyen a pihenésem.
Még nem volt nagyon késő, tervben volt, hogy megnézem az esti kosármeccs élő közvetítését, ehhez pedig akartam pizzát. Vacilláltam egy ideig, hogy rendeljek-e Pepétől, vagy inkább én magam készítsem el. Ahhoz mondjuk már nem volt erőm, hogy begyúrjak egy adag tésztát, de ráeszméltem arra, hogy a hűtőben még árválkodott egy ilyen előre elkészített cucc, amire csak fel kellett kennem a szószt, a tetejére meg lényegében bármit szórhattam. A hűtőben volt is jócskán maradék, szegény gyerekként már megtanultam, hogy soha ne pocsékoljunk, így előkotortam a szalámivégeket, meg a maradék sajtot, kissé fonnyadt zöldségeket, és ezeket össze is aprítottam, miközben a sütőm melegedett.
Ekkor csöngettek, ami megint csak nem lepett meg, tekintve, hogy a szomszéd folyton kölcsönkért valamit. Emiatt egy kicsit már pikkeltem rá, meg is fordult a fejemben, hogy veszek neki egy kosárnyi konyhai eszközt és majd a küszöbén hagyom. Az arcomra is kiült az unott ábrázat, így nyitottam ki az ajtót, viszont meglepődtem, hogy a lakó helyett az egyik barátom állt az ajtómban. Jó ideje nem láttuk egymást, emiatt megörültem, hogy újra láthatom Alexandert.
- Viccelsz? A sör bármikor jöhet, meg te is - vigyorogva tártam ki jobban az ajtót, és öleltem keblemre a cimborát. - Szia Alex, rég nem láttalak, kerülj beljebb! - invitáltam, s ha beljebb jött, becsuktam mögötte az ajtót.
- Örülök, hogy benéztél, pont egy lazítós estére készültem, nemsokára kosármeccs, élőben, a pizza is mindjárt a sütőbe kerül. Dobd csak le a holmidat a fogasra, aztán gyere a konyhába - amerikai konyhás nappalim volt, így lényegében a bejárattól odaláthatott. Nekem muszáj volt visszapattannom a konyhába, hogy a megkent pizzára felszórjam a feltétet, de közben nem hagytam figyelmen kívül Alexet sem.
- Mesélj, mi van veled? Tök rég nem tudtunk dumálni úgy igazán. Mivel melózol most? - kíváncsi lettem, mert a mi közös munkánk mióta véget ért, azóta nem tudtam, hogy Alexander milyen produkciókban vesz részt.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: One drop friendship
One drop friendship EmptySzomb. Ápr. 02 2022, 18:28



Fogalmam sincs, mennyire volt jó ötlet, hogy éppen az első héten zargatom, hiszen igencsak idesgleszívó tud lenni az új környezet, új kihívások. Úgy voltam vele, majd legfeljebb rövidre veszem a látogatást, amúgy sem vagyok egy órákig a másik nyakán csüngő típus. Mindenkinek megvan a maga élete, legyen az barát, munkatárs.
Az egyik saroknál mégis muszáj vagyok megállni, ahogy megpillantom az egyik erkélyt. Szerintem sokat elmond egy-egy erkély állapota és berendezése is az ott lakókról. És ez az erkély már most tele volt mindenféle növénnyel, valósággal szégyeltem magam, hogy a kinti nagy udvart a tetőn még nem kezdtem el berendezni, igaz, éppen a héten volt egy elég nagyszabású fényképezés, legalábbis hozzám képest. Le is merültem, most mégis úgy döntök, hogy holnap visszatérek ide blökivel, és kattintok pár képet, eltérő napszakokban. És átrendezem az udvart. A tetőrészt is illő lesz felrakni a nyugati oldalra. Szerencsés vagyok a lofttal, nem gondoltam volna, hogy egy ekkora belső udvar is jár hozzá, amit erkélyként hirdettek.
Magam előtt tartom a söröket, úgy nyit ajtót, és máris rájövök, nagyon nem kellett volna az a meglepi. Azért tök rendes, hogy mégis szól, mikor van itthon. Majd extrém rövidre fogom, valami ostoba ürügyre hivatkozva.
Magamban nagyot sóhajtva könnyebbülök meg, ahogy rájön, ki is van az ajtóban, személyemben, és az óvatos, várakozó mosolyból szélesebb válasz érkezik az övére.
Beljebb lépek az invitálásra, félresöpörve minden, vizuális ingert elemző énemet, és felé fordulva, átölelem. Kevesekhez érek, még akkor is, ha a hivatásom részének kéne lennie, ám a gép mögött nem szükséges annyira hozzáérnem másokhoz. Egy baráti ölelés pedig sok mindennel felér.
- Kik lesznek műsoron? - nem nagyon jutok tévéhez, ami különösen vicces, hol is találkoztunk össze. Sportrajongó vagyok, jöhet mindenféle meccs, ha éppen van időm megnézni, de nagyon ritka mostanában, nem csak elé ülni, hanem végig is nézni. Vagy Tucker unja meg, hogy nem vele foglalkozom, vagy egyszerűen csak elnyom az álom.
- Csatlakozom a lazításhoz, ránk fér - jól esik, hogy nem hajt el, s nem látom azt sem, hogy ez a felszín lenne. Azt azért talán már látnám, meglátnám.
- Pizza? - leteszem a sört előbb a fogas alá, hogy levegyem a kabátot, majd újra felkapva, már a konyhába veszem az irányt, után. - Ahhoz a sör nagyon tökéletes! - bár nem leszek szemét, hogy elegyem előle az egészet, amúgy sem azért jöttem, hanem látni, és az igazi indok még továbbra is, hogy kicsit felhozzuk a lemaradásunkat egymás dolgaiban, mert régóta nem találkoztunk már, mind a kettőnket elfoglalta az élet.
- Pont ugyanezt akartam kérdezni tőled én is. Ez volt az első heted, ha jól emlékszem, és jók a számításaim - ülök le az egyik ülőalkalmatosságra, kikapva két sört a kartontartóból, s kézzel nyitom ki, ezekhez nem kell nagy ördöngősség, hogy így nyíljanak.
- Most vagyok túl egy őszi-téli fotózáson, jövő hetem meg tele van rövid projektekkel, de jó lesz kicsit másfelé kacsingatni is, dolgozunk egy műsoron is, nyáron fogják sugározni - elővezetem azt, amiért nem elsősorban jöttem, de jobb elhinteni egy kis magot előbb, hátha szárba szökken.
Egyre nehezebb elkerülni, hogy ismert legyen a nevem, így egyre többször mondok vissza szándékosabb nagyobb munkákat. Ismerem az ipart, előbb-utóbb abba fogják hagyni ezeket az ajánlatokat, én meg végre eltűnhetek az ipari süllyesztőben. Pedig nagyon figyeltem arra, ne legyek annyira feltűnő.
Ethan viszont jobban érdekel. Kíváncsi óvatossággal méregetem, mennyire készülhetett ki, mennyire van feltöltődve, hiszen emlékszem, mennyire lelkesen tudott erről beszélni, teljesen belemerülve a témába. Mindig ott maradtam a teljes forgatáson, szerintem azok közé tartozik, akik nem csak karizmatikusak, hanem úgy használják fel ismeretüket, hogy olyan tök tudású emberek, mint én, könnyen megérthessen komplex dolgokat.
Átnyújtom neki az egyik sört, s felemem a sajátom, koccintásra.
- A barátságra - belekortyolok, az idő pont annyira hűvös, hogy a sör a lehető legjobb hőmérsékleten van.
- Hány nővér és dokinő fordult utánad? - somolygok az üveg szája mögött, tartva az üveget.


elkövette pixelguts & thunder
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: One drop friendship
One drop friendship Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
One drop friendship
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Friendship
» new friendship - Hartley & Wendy
» Aimee && Nora | the beginning of a new friendship
» Leslie & Nick - Friendship Update
» No friendship is an accident

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: