New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 63 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 49 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:51-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 13:42-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:38-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:17-kor
Ricky Simmons
tollából
Ma 13:15-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 12:35-kor
Heather Burton
tollából
Ma 12:34-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 12:27-kor
Adriana Corazon Carrillo
tollából
Ma 12:25-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

John M. Chwe
TémanyitásJohn M. Chwe
John M. Chwe EmptyHétf. Jún. 14 2021, 15:56
John M. Chwe

Karakter típusa:
Keresett
Teljes név:
John Martin Chwe
Becenevek:
John
Születési hely, idő:
New York, 1980.08.18.
Kor:
40
Lakhely:
Brooklyn
Szexuális beállítottság:
Heteroszexuális
Családi állapot:
Özvegy
Csoport:
Hivatal
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
University of New South Wales (UNSW) - Faculty of Law (2011-2016)
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Jogi asszisztens
Ha dolgozik//Munkahely:
Sydney:
Marque Projects (építőipari vállalat) - Office Assistant (2003-2008)
Ironfish (ingatlanberuházó cég) - Ügyintéző, majd jogi tanácsadó 
(2009-2021)

New York:
NYC Criminal Court - Jogi asszisztens (2021-)
Hobbi:
Meccsnézés (Real Madrid fan!), kártyázás, Ken Follett könyvek rongyossá olvasása, papagájok gondozása, idegösszeroppanást kapni
a lánya jóvoltából
Play by:
Gong Yoo

Jellem
Ő egy apuka. Ami azt illeti, egészen menő apuka, akit egyszerre lehet imádni és nem kedvelni a fiatalabbak körében. Szókimondó megjegyzéseiről gyakran nem lehet eldönteni, hogy viccnek szánja, vagy cukkolásként, esetleg erőteljes utalásként gondolja. Sokszor nem veszik őt komolyan, amit nem kifejezetten bán, örül annak is, ha a társaságában az emberek csak jól érzik magukat mindenféle komoly hangulat nélkül. Ugyanezen tulajdonságához köthető tán az is, hogy mint apa, nem a szigorúság mintapéldánya, nem John az, aki élete során végig menedzselte volna a lánya életét, azonban megkérdőjelezhetetlenül ott volt és mai napig ott van Alice-nak. Ő egy olyan apa, aki a lányának barátja akar inkább lenni ahelyett, hogy főnökeként vezesse át az életen.

Ő egy férj ...volt. Valójában csak lett volna, de a rokonok szerint máig nem tudta teljesen elfogadni, hogy húsz éve, a kislánya születésekor menyasszonya elhunyt. Nehéz időszak volt az az egy év. A legboldogabbnak indult, majd a terhességi vizsgálatokkal kiderült egy addig nem ismert betegsége, s veszélyeztetett terhessé nyilvánították. A kimenetel több volt, mint elfogadhatatlan a huszonegyedik században egy olyan városban, mint amilyen Sydney is. Az év végül egy kislány érkezése okozta boldogság mellé életreszóló gyászt hozott, amin barátai szerint máig nem tudott túllépni, s ezt mi sem bizonyítaná jobban, mint az, hogy azóta sem jött össze más nővel. John pont annyira örökvidám, mint amennyire örökszomorú is, csupán előbbi virít róla, utóbbi pedig nem.

Dolgozó ember. - Pont, mint legtöbb korabeli férfi. Húsz évesen vesztette el menyasszonyát, s kezdte nevelni egymaga egy szem gyermekét, amely megnehezítette a karrierjét. Otthagyta az egyetemet (jogásznak tanult), mivel az apaság számára magasabb értéket képviselt, így hát dolgozni kényszerült. Első három éb pokolian nehéz volt számára, nem csak az apaságba kellett belejönnie, hanem el is kellett tartania önmagát és a lányát. Ebben segítségére volt a családja, illetve elhunyt menyasszonya családja is, akik pénzzel és egyéb módon is igyekezték támogatni John, ahogy csak tudták. Végül egy építőipari vállalatnál dolgozott javarészt félig-meddig home office-ban, ahol adminisztratív, közvetítő munkát kapott. 2009-ben végül szembetalálta magtát az Ironfish nevű neves ingatlanberuházó cég álláshirdetésével, s mint utólag kiderült, jó döntés volt munkahelyet váltani, ugyanis az Ironfish nyomta őt, támogatta törekvéseiben, aminek köszönhetően újra elkezdte és be is fejezte a jogi egyetemet. A diplomája megszerzését követően is maradt a cégnél, csak már egy magasabb, rangosabb pozícióban, egészen 2021-ig.  

Testvér, NAGYtestvér! - De nagy ám! Két öccse van, Jonah tizenhárom, Jordan pedig tizenhét évvel fiatalabb nála, úgyhogy mindkettejük fejlődését láthatta egészen addig, míg tizenkilenc évesen ki nem költözött a gimnáziumi évei alatt megismert ausztrál barátnőjével Sydneybe, ahol végül el is kezdte az egyetemet. Habár a tragikus esemény után is kint maradt - gyermekével -, mindig örült, mikor viszontláthatta hozzá hasonlóan világjáró testvéreit. Jonah és Jordan gyakran töltötték nála a nyarakat (ausztrál teleket), engedte Jonahnak, hogy kidekorálja a lánya szobáját, miközben örömmel látta, ahogy Jordan és Alice már csak koruk miatt is jól kijönnek egymással. Mivel John is nagy futballrajongó (fotelszakértő), amikor csak lehetősége volt, elkísérte a fiatal Jordant focimeccsekre. Bár szakmailag nehezen tudta, de mentálisan maximálisan támogatta Jordant, ezért őt is mélyen megzárta az öccse sérülése. Kényes téma, amiről nehéz beszélni, ebben a két testvér rendkívül hasonlít: ahogy Jordan sem beszél a sérüléseiről, úgy John is nehezen szólal meg menyasszonya elvesztéséről.

Egy barát, társ... - akivel mindig lehet lazulni,. Ha te hozol két sört, ő biztosan négyet fog; veled együtt röhög, ha tíz perce baromságok hangoznak el; veled pánikol, ahelyett, hogy megnyugtató szavakkal látna el; örül, ha sikert érsz el és nem féltékeny, hogy neki nem adatott meg az. Segít állást találni, ha kirúgnának; ad ágyat, ha összevesznél a pároddal, káromkodik veled, amikor a kedvenc csapat gólt kap.

Múlt
Öt óra van. Az esetek többségében ekkor jövök el a munkahelyemről, hiszen már egy ideje egészen kötött munkaidővel rendelkezek, megeshet, hogy olykor tovább kell maradni, de nem ez a jellemző. Öt óra, ami azt jelenti, hogy lassan már kilenc órája nem láttam a lányomat, bár ha úgy vesszük, hogy ő még ki sem kelt az ágyból, mikor én elindultam reggel otthonról, akkor mondhatni tegnap nézhettem utoljára az anyjától örökölt szemeibe. Teljesen lényegtelen lehetne ez igazából, leszámítva azt, hogy ma milyen napot írunk. Milyet is? Nos, ez az a nap, amikor Alice roppant agyafúrt módon fogta magát és meglépett itthonról. Mint kiderült… nem is csak pár napra.

Este kilenc környéke van, mikor azért már kezdek ideges lenni, hogy hol ez a lány. Húsz éves, nem szedem le a fejét, ha nem ér haza nyolcig, de azért csak-csak ráírok, hogy na mi a helyzet vele és mikor tervez hazajönni. Aztán elküldök még egy üzenetet messengeren, sms-ben, majd már hívom is. Semmi. Elég ideges kezdek lenni, hiszen pontosan tudom, hogy olyan nem létezik, hogy egy órán belül ne lenne nála a telefonja, az ő korosztályánál az is csoda, ha a huszonnégyórából összességében egy órát nincs a kezében pont az a mobil, amire most rá kellene pillantania.
További tizenöt percet fekszem a kanapén, lehunyom a szemeimet, de folyton kattog az agyam, míg nem a felismeréstől hirtelen kipattannak. Olyan hirtelen ülök fel, hogy beleszédül negyvenes testem. Ez a lány, ez hihetetlen!
Idegbaj határán csinálom azt, amit neki kellene: a telefonomért nyúlok és vad telefonálgatásba kezdek. Első körben az anyai nagyszülőket hívom, mint kiderül, nincs náluk. Aztán Lay nagyszüleit, akiknek macskájára szokott vigyázni – azt hiszem -, de náluk sincs. Alice barátnőinek is írok facebookon, az egyik még vissza is ír, nem tud semmit, úgyhogy... Három, kettő, egy… Pánik!
Fel-alá sétálok a nappaliban, mint valami permetező repülőgép és azon tanakodom, mitévő legyek. Azt teszem, amit általában szoktam tenni, mikor fogalmam sincs, hogy mit tgyek: felhívom Danielt, a hozzám legközelebb álló barátomat és elújságolom neki a történteket.
- Honnan veszed, hogy eltűnt és nem csak egy gimis buliban van pár utcányira tőled?
- A lányomról van szó, aki egyszerre örökölte az én és az anyja tulajdonságait. Hidd el, Alice képes ilyenekre!
- Jó, figyelj, nyugodj meg, ha repülőre szállt, akkor annak nyoma van.
- Oké, elmegyek a reptérre. Ha emailt írnék a Qantasnak, akkor két nap múlva kapnék csak választ.
Az mindegy, hogy lassan tizenegy óra, kinyomom a hívást és autóba szállok.

Útban a reptérre hívom anyámat, aki New Yorkban él, mivel feltételezem, hogy ha tényleg ekkora őrültségre szánta el magát – és nem az én bankszámlámról húzott le egy tehetős összeget -, akkor valószínűleg a nagyannyát kereste fel. Bingó. Úgy megnyugszom anyám megerősítésére, hogy a gázpedálon is érződik ennek nyoma. Ezek szerint azért egész jól ismerem a lányomat, bár ettől még továbbra is majd' szétvet az ideg. Anya azt mondja, hogy Alice repülőre ült és New Yorkba repül, de mivel ők üdülni vannak valahol Dél-Karolinában, ezért hirtelen többet nem tudnak tenni, hozzájuk várhatóan nem érkezik Alice. Akkor ki várja a reptéren? Várja egyáltalán valaki?
Kinyomom a hívást és az első lehetőségnél visszafordulok az autóval, hiszen a Qantas megerősítésére már nincs szükségem.

Még menetközben hívom Jonaht, aki nem veszi fel, de mire mérgelődni tudnék ezen, már hív is vissza. Megtudom tőle, hogy épp nem otthon van, hanem… Spanyolországban. Szuper! Most komolyan, törzsgyökeres New York-i családom van és senki sem tartózkodik otthon, mikor a lányom bekattan? Alice is pont akkor húzta meg élete legnagyobb lázadását, mikor alig vannak otthon családtagok? Kifakadok egy kicsit Jonahnak, bár nem őt hibáztatom, csak az elmúlt órák stressze és feszültsége zúdul az öcsémre. Viszont, kiderül, hogy hamarosan már úgyis indulna haza Madridból, úgyhogy annyiban tud segíteni, hogy nem két nap múlva, hanem amint lehet hazarepül és megpróbálja megkeresni Alicet. Ekkorra nálam már az is csoda, hogy a saját parkolómba tudok beállni az autómmal és nem tévedésből a szomszédnál kötök ki.  
- Ha nem találod meg, én rendőrt hívok!!! – Megtenném. Meg, hiszen a lányomról van szó, aki hiába járt már New Yorkban, nem odavalósi, nem ismeri igazán, hogy milyen veszélyes is tud lenni az a város, pláne egyedül egy fiatal, törékeny kislánynak. - Fiatal felnőtt kislánynak.
Lefekvés előtt még egyszer írok Alice-nak, hátra azóta esetleg hajlandó lenne válaszolni nekem – nyilván annyira megsértődött rám, hogy nem. S írok ismét Jonahnak is, hogy megköszönjem a segítségét.

Kevesebb, mint huszonnégy órával később:
Alice aktív facebookon. Lebukott!! De legalább nincs baja.

Jó, maradjon csak New Yorkban! Most, hogy már tudom, nincs baja és jó kezekben van, így el tudom fogadni a tényt, miszerint csak úgy szó nélkül lelépett. Vagyis nem, ez nem a jó megfogalmazás, mert egyáltalán nem tudok megbarátkozni ezzel a tettével, de már nem szökik fel a vérnyomásom, amikor rá gondolok – hozzáteszem, kevés perc van, amikor ez nincs így. Tény, hogy jelezte, hogy menne New Yorkba, de ez annyira elérhetetlen és hirtelen ötletnek tűnt, hogy nem tudtam hova tenni. Voltak már irreálishoz közeli kívánságai, mint ahogy egy New York-i út sem egy csettintésre történik meg, ahhoz nekem előbb ki kellene kérnem magam a munkahelyemről és ha egyáltalán elengednek, akkor is nem könnyű megszervezni, pláne, ha jó áron akarunk utazni, akkor nem a másnapi járat még fennmaradt helyeire kellene rávetődni.
Azonban nagyon úgy tűnik, hogy Alice Amerikában szeretne hosszabbtávon maradni, ezt pedig hogyan is tudnám figyelmen kívül hagyni.

Napokkal, hetekkel később mindenki lecsillapodott. Jócskán meg kellett izzadnom, mire a lányom hajlandóságot mutatott válaszolni az üzeneteimre. Feltehetőleg a nagyanyja szólt rá, hogy most már hagyja abba a lázadást és viselkedjen éretten. Azóta már megegyeztünk egymással, hogy tekintsük ezt a helyzetet „kierőszakolt New York-i nyaralásnak”. Volt már több hétig távol, de ennyire még sosem hiányzott. Most az eddiginél is csendesebb, üresebb a ház így egyedül. Áthívtam a kollégákat meccset nézni, jó volt, nyert a Real Madrid, de mihelyst elmentek, újra én maradtam, meg az emlékeim.
És csak hogy váltsak is néhány szót a lányommal, rendszerint dobálgatom neki a haszontalanabbnál haszontalanabb üzeneteket, amikre van, hogy válaszol is. Mondjuk sok órával később…
Hát szervusz lányom! Képzeld, csináltam neked bacont.
Vigyázz, ha nem érsz haza tizenöt percen belül, akkor
megeszem a te részedet is!!

Tizennégy messenger-pittyenés nélküli perccel később:
Há! Lekésted. Már megettem. ;P

Legalább magamat elszórakoztatom… Persze vannak napok, amikor Alice-nek jobb napja van és csak úgy előzmények nélkül rám ír, hogy adjon magáról egy kevés helyzetjelentést.
Szia Alice. Nagyon örülök, hogy írtál (bár ha lehet, máskor ne hajnali háromkor tedd, frászt kaptam a hangra) és hogy jól érzed magad New Yorkban. Én eközben megtanítottam a Rogert, tudod, az élénkebb színű papagájt, (aki néha még nálad is hangosabb tud lenni ;-) ) eldúdolni az ausztrál himnuszt. Egész jól megy neki, együtt daloljuk már a meccsek elején!

Egyedül nevelem a lányomat, kettesben élünk Sydneyben, ahol bár van sok barátunk, rokonunk is (az anyai ágról), azért ez az időszak sok mindenben gondolkodásra késztet. Ahogy telnek a hónapok, bizony el kell gondolkoznom, hogy ebben az esetben talán nem az lenne a megfelelő választás, hogy szigort erőltetek magamra és fülénél fogva ráncigálom vissza Ausztráliába Alicet, miközben az én családom is, valamint – ahogy kiderült - immáron Alice barátai is New Yorkban élnek. Ami eddig visszatartott, az pont az anyai ág és a múltbeli emlékek, amiket átéltem a menyasszonyommal, de meglehet, nem olyan rossz döntés lenne, ha hosszú idő után ez változna.
 
Mélyet sóhajtok. Komoly tekintetem az ablakra mered, de senki sem látja azt a kertből. Mindeközben sok-sok mérfölddel arrébb, egy másik kontinensen csörögni kezd a kisebbik öcsém, Jordan telefonja. Felveszi, én pedig nagy elszántságom hevében köszönni is elfelejtek.
- New Yorkba költözök.


Alice S. Chwe and Hadley Prescott imádják a posztod

mind álarcot viselünk
John M. Chwe
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
John M. Chwe 5745dac34e510430f6a008eaa04839e164d68c31
John M. Chwe Ce441e1195137084fcf1dd8c1f7fda445e678802
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
- Dad -
The spider-killing superhero
John M. Chwe Fda24c63aec08b2392c87572e8d1a7d9e5727bd9
★ családi állapot ★ :
When you passed away
A piece of my heart passed
away with you
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
John M. Chwe B562deee3fc0de9a31f4c87558c619064edc2cfe
★ foglalkozás ★ :
Jogi asszisztens
★ play by ★ :
Gong Yoo
★ szükségem van rád ★ :
Jonah (brother)
★ hozzászólások száma ★ :
48
★ :
John M. Chwe Fb071ee4a8d7d65d7110421555b97a9f5263a175
TémanyitásRe: John M. Chwe
John M. Chwe EmptyHétf. Jún. 21 2021, 22:02
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves John!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Bevallom, amikor megírtam a megszólítást, eszembe jutott, hogy létezik egy ilyen film, kedves John! John M. Chwe 3673325056 A cím ugyan ismerős, de a Te történeted merőben más, mint a mozivásznon szereplő Johné.
Minden alkalommal emelem kalapomat, amikor valaki "idősebb" karakter bőrébe bújik és át is tudja adni, hogy mennyi tapasztalat, mennyi emlék és élmény van az illető háta mögött. Benned határozottan megfogott, hogy olyan képet festettél le előttünk, amiből rögtön kitűnik, hogy csak azért, mert valaki túl van - vagy épp csak betöltötte - a negyedik X-en, még nem jelenti, hogy vége a világnak és nem várhat rá több szórakozás. Humoros, talpra esett, nagy teherbírású férfi vagy, akinek van egy olyan oldala is, amely sokkal inkább melankolikus, olykor az emlékeibe merülő valaki. Sok-sok oldaladat mutattad meg és azt hiszem pont ez adhatja a Te középpontodat, amitől annyira érdekesség vált számomra a karakter. John M. Chwe 1404455205
Talán fel sem tűnik mennyire repül az idő, csak amikor a saját gyerekedre tekintesz, aki ugyanolyan hibákat és butaságokat követhet el, amelyeket talán Te magad is átéltél és amitől szeretnéd megóvni őt. Lehet, hogy sokszor ezek rossz döntésnek, vagy épp őrültségeknek tűnnek, hiszen senki nem engedné el a világ másik felére egyedül az egyetlen lányát - nem is csoda, hogy olyan pánikba estél, hogy végig hívogattad a teljes rokonságot és ismerősöket! Mégis, a lányod által kierőszakolt változás a Te életedbe is azt hozhat - olyan változást, amely Sydneyben talán az emlékek, vagy a ragaszkodás miatt nem történhettek volna meg.
Mindenesetre kíváncsian várom, hogyan alakul az életed most, hogy a lányod után Te magad is megérkeztél New York-ba, kedves John! John M. Chwe 2624752903
Színt hamarosan kapsz valamelyik admintól, én pedig addig is szeretnék még egyszer gratulálni az elfogadásodhoz!

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!



You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
John M. Chwe Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
John M. Chwe Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
John M. Chwe 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
John M. Chwe 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
950
★ :
John M. Chwe 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
 
John M. Chwe
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Chwe Jonah
» Chwe Ha Neul
» Chwe family
» Alice Chwe
» Hey, it's John!

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Ahol minden kezdõdik :: Karakterrészleg :: Hivatal-
Ugrás: