New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:49-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 14:46-kor
Rosina Calloway
tollából
Ma 14:40-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:38-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:21-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:51-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 13:42-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:38-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:17-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Y.O.L.O. - Karin & Jackie
TémanyitásY.O.L.O. - Karin & Jackie
Y.O.L.O. - Karin & Jackie EmptyPént. Feb. 12 2021, 00:34

"Dogs come into out lives to teach us about love, they depart to teach us about loss. A new dog never replaces an old dog. It merely expands the heart." And did you notice?
Dog is spelled God
backwards

Az utóbbi másfél hónapban a legtöbbet kiejtett szavam a ne lett, a ne csináld, az Oreo, és az.. ezt most komolyan gondolod?! Nem készültem fel arra, hogy egy konkrét gyereknevelési tanácsadáson kellett volna részt vennem a kis ördögfióka miatt, viszont így, ötvenhárom nap után VELE kijelenthetem, hogy semmi pénzért és senki lénye-kedve miatt nem válnék már meg tőle. Ő lett a mindenem, aki reggel ébreszt, akivel a napi rutinomat mindig megszakítani kényszerültem, és akiről sikerült csak hatvanezer képet és videót csinálnom. Többségében ugyan csakis a a telefonomon maradtak ezek, ritkán posztoltam ki róla, pedig szívem szerint egy nulla-huszonnégyes kamerával követtem volna minden percét és lélegzetvételét. Oreo nem kifejezetten a menedék volt számomra és mégis, abból a rosszból, abból a hiányból merítkeztem, amibe kényszerültem a párkapcsolati problémáim miatt. Kellett valami, ami boldogsággal tölt el, akivel megoszthatom a mindennapjaimat és akiért érdemes volt felkelnem.
Odabent tudták, hogy mit terveztem, hogy magamhoz akartam venni egy kicsi szőrmókot, de amikor először jelentem meg vele januárban, az összeszokási időszakot követően az irodában, kétkedve fogadták, mert hogy semmi keresnivalója Oreonak ott. Kétségkívül tartottam tőle magam is, hogy megállíthatatlan kosként fog mindent szétmarcangolni, de eddig megúsztuk egy széttépett papuccsal, egy megugatott és nagyon utált nyomtatóval, a szanaszét hagyott labdákkal, ám cserébe ezer meg egy simogatást és szeretgetést kapott, a folytonos jutalomfalatokról és babákhoz illő gügyögéssel nyakon öntve. Rém idegesítő volt másoktól hallanom, de tény, én is ugyanúgy, elvékonyított hangon, földöntúli boldogsággal voltam képes beszélni a kutyámhoz.
A kutyámhoz... Ha csak erre gondoltam, mindig jobb kedvem lett ettől és még egy tank sem lett volna képes megállítani. Egyedül a folytonos programjaim, amiket már idő szűkében és mert nem akartam bunkóvá válni, nem tehettem át a találkozásaimat, az üzlettel kapcsolatos kisebb tárgyalásaimat, az üzletkötéseimet. Igen, ez túl hivatalosnak tűnhet, pedig csak hotelekkel beszéltem, rendezvényszervezőkkel és aztán az utasokkal is. Nekem mégis az életem egy jelentős hányadát tette ki a munka, amit nem csak azért csináltam, mert muszáj voltam, hanem mert imádtam elveszni a természet-adta csodákban és ember alkotta épületek rejtekeiben, mindig újabb és újabb ismeretekkel gazdagodtam a munkám során. Nem kérhettem volna többet - na jó, de.. de azt túl fájdalmas és túl igazságtalan lett volna kérnem.. nem lehet minden szuper az életben, nem igaz? Létezik egyáltalán tökéletes boldogság?
Fáradtan dörzsöltem ki a szemeimből az álmot, hogy a konyhapult mellett ülve nézhessem végig azt, ahogy Oreo habzsolta az elé tett reggelit. Az iszonyú korai pisi-kaki körrel már megvoltunk, ahogy a városi, rettenetesen ronda galambok megugatásán is túljutottunk, de azt az ausztrál juhászom nem értékelte, amikor egy dán dog peckesen lépkedett el mellette. Oreo még csak a mellkasáig sem ért fel, amikor pedig az a hatalmas kutya egyet mert ugatni, nyüszítve szaladt a lábaimhoz az én hős pamacsom. A tenyereim közé került bögrében a reggeli kávém gőzölgött, amihez már hozzá kellett volna nyúlnom, pontosabban elkortyolnom, de helyette a munkaközvetítővel folytatott beszélgetést futottam át megint és sokadjára, mert szükségem volt valakire, aki segített a kutyanevelésben. Nem csak az alszik-eszik-szalad szenthármast akartam volna kivitelezni a kutyussal. Az e-mailek után áttértem a közvetlenebb kapcsolatot jelző Whatsappra, hogy a Karinnal folytatott lényegi információkat tartalmazó beszélgetést felidézzem magamban. Lassan már versként is képes lettem volna felmondani, de ismétlés a tudás anyja - ezt mindenki tudja. Karin Bjorge kedves, angyali arcú lány volt, aki már ennyivel elérte azt, hogy szimpatikus legyen.. Megköszörültem a torkom, mert Oreo épp akkor nyammogott az utolsó falatján. Még egyszer rápillantottam a telefonomra. Csak háromszor kérdeztem rá, hogy nem probléma-e neki az, hogy most találkozunk, ilyen korán reggel, mert tudtam, hogy kötelezettségei voltak, a tanulás pedig fontos volt... bár.. ebben a mostani helyzetben az oktatók is örülhetnek, ha nem fásult diákok arcával találkoztak a Zoom felületén.
Újra megnéztem a telefonom. Miért is ne csinálnék magamból infantilis nőt... ugye?! Teljesen természetes, hogy a harmadik ikszen még innen sem voltam képes megjegyezni a legfontosabb dolgokat mostanában, de miért is vagyok ideges a megbeszélt időpont előtt húsz perccel? 23. út, 1924 a cím. Hogy biztosra menjünk, még egy fényképet is csatoltam Karinnak a lakás bejárati ajtajáról és a környezetéről.. A két virágtartóról, a kipakolt kényelmes székekről és arról a nagy cserepes tündérkertről, amelyre annyira büszke voltam, amikor elkészült.
Összerezzentem, amikor a csengő megszólalt, kis híján lesöpörve a bögrét is a pultról, ahogy a székről leevickéltem és az állandó árnyékommal a nyomomban sietve léptem az ajtóhoz. Lesimítottam minden létező és hallucinált gyűrődést, a fülem mögé tűrtem minden rakoncátlan tincset, hogy amikor ajtót nyissak, Karin az összeszedett és felettébb fázós énemmel találkozhatott az oversized kötött pulóverben. Nem volt hideg a lakásban, de ilyenkor télen valahogy mindig fázósabb voltam, mint kellett volna.
- Szia! Karin vagy, ugye? Én Jackie Bonneville.. - a kézfogás túl hivatalos lett volna, az ölelés túl intim, így megmaradtam egy béna ajtólapra épüléssel, amivel jeleztem a lány felé, hogy igazán beljebb is léphet akár. - Gyere be, kint farkasordító hideg van... mostanában. Mintha hóembernek készülne mindenki. Nem is értem, hogy bírják a mai fiatalok azt, ha a bokájuk lepacsizik a nagyon hideggel... - jó kezdet.. a biztonság kedvéért azért lenéztem Karin lábszárára is, hogy megbizonyosodjak - ugye nem! -, hogy az ő testrészével mi a helyzet, vagy eláshatom-e magam nála végleg. - Ő itt Oreo, akiről beszéltünk pár szót.. - mutattam be a jégvirág-szemű kutyust, aki érdeklődve a bejárattól alig öt méterre tette le az úri kis fenekét, hogy végigasszisztáljon és engedélyezzen mindent, ami a birodalmában történt. Ha Karin vetkőzni vágyott, úgy kinyújtottam a karomat, hogy elvegyem tőle a kabátját, amit aztán fel is akasztottam.
- Hogy vagy? - érdeklődtem, mert nem akartam még letámadni azzal, hogy tulajdonképpen miért is igényeltem azt, hogy az én kutyámmal foglalkozzon. Még ha néha nem is fért bele az időmbe az, hogy magammal vihessem kiegészítőként, vagy mert néha túlságosan is sok energiája volt hozzám képest is, ami nagy szó. Mióta velem lakott, azóta azért erősen megkérdőjeleztem az energiaszintemet. - Kérsz kávét? Kávézol egyáltalán? Van teám is amúgy, ha azt innál inkább. Ha éhes vagy, azt is megoldjuk. Reggeliztél már? - ezer kérdés.
Y.O.L.O. - Karin & Jackie 4146035580 bocsi a hossz miatt.. a cím pedig emiatt Y.O.L.O. |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Y.O.L.O. - Karin & Jackie
Y.O.L.O. - Karin & Jackie EmptySzomb. Feb. 13 2021, 09:07

Jackie & Karin

Imádom az állatokat, és köztük legjobban a kutyákat. Amikor kicsik voltunk a bátyámmal, nekünk is volt, de ő már sajnos a korából adódóan elpusztult. Azóta pedig nem volt új, mert már a sok kötelezettség miatt nem lett volna vele időnk rendesen foglalkozni. Ráadásul én még el is költöztem Oslóból ide, az Államokba, és a koliba nem vihetek magammal kisállatot. Viszont annak ellenére, hogy Apuék fizetik a tanulmányaimat és a szállást, az egyéb költséget nekem kell állnom, ami számomra magától értetődő, hiszen semmit sem adnak ingyen. Erre a pénzszerzésre pedig remek lehetőség a bébiszitterkedés és a kutyasétáltatás vagy nevelés. A gyerekekhez is értek, mert szeretem őket, de az kicsit nehezebben megoldható, mert ott a szülők általában ragaszkodnak egy személyhez. A kutyasétáltatás kicsit könnyebb, mert ott lényegében a gazdinak mindegy ki viszi le pisilni, csak ne a lakásban végezze el a dolgát.
Most a munkaközvetítő cég egy olyan nőnek adta meg a számomat, aki viszont nem csak kutyasétáltatást kérne, hanem nevelést is. Na, igen, ez egy másik kategória, és kevés az olyan, aki ezt rendesen tudja, főleg ilyen olcsón, mint egy diákmunkás, és nem valamilyen drága kutyanevelő-szervezet. Én ezt már kicsi korom óta tanulom, mert az egyik bácsikám a kutyatenyésztés mellett ezzel is foglakozik, és megtanított engem is, mert mindig is érdekelt. Ő sokszor mondogatta, hogy nem is mindig a kutyákat kell nevelni, hanem a gazdikat. Van benne valami, mert sokan úgy tekintenek egy kis kedvencre, mint egy gyerekre, pedig ez nagyon rossz hozzáállás. Ezzel rengeteget árthatunk a nevelésének, és végül egy kezelhetetlen zsarnokot is kaphatunk, aki teljesen átvette a ház irányítását. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy most is ez a helyzet, de fel kell készülnöm erre is.
Mivel egy nagyon korai időpontban egyeztünk meg, mert délután jelenésem van a Berkley háznál, hogy Emmie-re vigyázzak. Mivel tegnap péntek volt, és akkor is ott voltam, így most éjjel az egyik barátnőmnél aludtam, mert így részben olcsóbb is, hiszen nem kell a repülőutat fizetnem, részben pedig kényelmesebb is.
Reggel egy gyors zuhany, kávé és reggeli után már indultam is. Számomra még nincs annyira hideg, hiszen Norvégiában ettől jóval keményebbek a telek, de nem tudva, hogy mire számítsak a kutyussal kapcsolatban, egy, erre a célra használt, hosszúszárú csizmát vettem fel. Ezt könnyebb takarítani, ha esetleg ugrálna, vagy kevésbé tud belekapni a körmével vagy a fogaival. Nem mondom, hogy harapós, de a kutyák a fogukat használják játék közben is, és nem mindig érzik, hogy mennyire erősen fognak vele.
Ahogy elnéztem Jackie kicsit ideges típus lehetett, mert annyi információt kérdezett és küldött át már az első beszélgetésünk során is, hogy attól bárki idetalált volna, még az is, aki egy szót sem beszél angolul, vagy most jár először a városban. Bár a képeket nem bántam, mert néha a ködtől körülbelül ezek az egyetlen tájékozódási pontok, mert a házszámok nem is látszódnak. Viszont most tiszta volt az idő, hideg, de tiszta.
A házhoz érve megnyomtam a csengőt, és füleltem, hogy ki érkezik elsőnek az ajtóhoz. De nem a kutyus fogadott, hanem a gazdája, ami már egy jó jel.
- Szia, Jackie! Igen, én vagyok Karin - köszönök kedvesen és megerősítem, hogy igen, engem várt. - Köszönöm! - lépek beljebb a lakásban, közben figyelmesen hallgatom mondandóját. - Nekem annyira nincs hideg, mert én Norvégiából származom - mondom mosolyogva. - Most a bokavillantós időszakjukat élik, utána meg az ízületfájósat, ha kifáznak - értek egyet vele. Bár itt én is vékonyan öltözök, de otthon nekem is vannak az itteninél jóval vastagabb ruháim. Közben pedig leveszem a kabátomat, és átadom a házigazdának, hogy eltegye a megfelelő helyre. [color=#00FFFF]- Köszönöm! - mondom, amikor átveszi. Eközben a kiskutya is közelebb jött hozzám, és óvatosan megszaglászott, és mivel ennyire jól viselkedett, megsimogattam köszönésképpen. - Szia, Oreo! - mondom neki egy nyugodt, normál hangon.
- Köszönöm jól. Veled minden rendben? - érdeklődök én is. - Nem, köszönöm, nem kérek semmit, már túl vagyok ezeken - válaszolok mosolyogva a kérdésekre.
- Miért is kérted a segítségemet? Mert például a vendégfogadás nagyon szépen ment, ami egy nagyon nehéz feladat szokott lenni - kérdezek szakmaiabb dolgot. Persze lehet ezt elkapkodtam, mert amikor elkezdünk beljebb menni a házban, elkezd rám ugrálni, amit én egyelőre próbálok figyelmen kívül hagyni. Ha nagyon nem megy, akkor pedig szépen hátat fordítok neki, amitől általában minden kutyus elül, és, ha továbbra sem foglalkoznak vele, akkor szépen megy a dolgára.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Y.O.L.O. - Karin & Jackie Emilie+Voe+4

Y.O.L.O. - Karin & Jackie 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Y.O.L.O. - Karin & Jackie Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Y.O.L.O. - Karin & Jackie 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaY.O.L.O. - Karin & Jackie Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
305
★ :
Y.O.L.O. - Karin & Jackie Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
TémanyitásRe: Y.O.L.O. - Karin & Jackie
Y.O.L.O. - Karin & Jackie EmptySzomb. Márc. 13 2021, 22:07

"Dogs come into out lives to teach us about love, they depart to teach us about loss. A new dog never replaces an old dog. It merely expands the heart." And did you notice?
Dog is spelled God
backwards

Tudom, hogy egy állat tartása felettébb nagy felelősség, de úgy éreztem, hogy ez volt az első lépés ahhoz, hogy felnőjek, úgy istenigazából. Hogy el tudjam dönteni, képes lennék-e egy aprócska élet létrehozására is majd valamikor a jövőben. A családalapítási terveimről még szinte senkinek sem beszéltem, mert ugyan nem voltam szingli, de a jelenlegi kapcsolatomban aligha beszélhetünk felelős felekről. Az időm legnagyobb részében egyedül éltem, nem volt éjszakai vendégem és már egy ideje érlelődött bennem a gondolat, hogy szeretném megosztani valakivel. A hűtlenség a kapcsolatban a részemről nem fért meg, s valójában mégis úgy éreztem, hogy igazán nem is számítana az már, kivel is vagyok, hogy kivel töltöm az éjjeleim, kire kell koncentrálnom. Hogy az ehhez kapcsolódó csalfa érzéseimet elnyomjam magamban jutottam arra, hogy egy kutyababát adoptálok és adok meg neki mindent, amire csak szüksége lehet: egy otthont, szerető gazdát, meleg és biztonságos helyet, ahol szeretik és boldog életet élhet. Oreo pedig tökéletes kis bestia volt, a maga szertelen szórakozottságával és bármilyen rosszaságon is törte olykor a fejét, eszes kutya volt.
Valahol mélyen érlelődött bennem a gondolat, hogy nem csak magamnak szeretném őt, a kiképzések következtében pedig, áldozva a fajtájának kamatoztathatnám azt, amire született és amire a genetikája formálta őt. Tudtam, hogy könnyen tréningelhetőek, hogy alapvetően nem egy beteges alkatú állatok, de azzal is tisztában voltam, hogy a munkám sok esetben szólít majd el mellőle. A turizmusban muszáj mindig idő előtt reagálnunk a keresletre és nem egyszer fordult már elő az, hogy túlóráznom kellett, ez pedig azt jelentette volna, hogy az Oreoval töltött időm megrövidül. Nem akartam, hogy a kutyám az én hibámból húzza a rövidebbet. Ezért volt szükségem valaki olyanra, akit elfogad. Akivel öröm neki lennie és bevallom, sokáig görgettem a megfelelő csoportok posztjait és Facebookon. Néztem videókat, bejegyzéseket, de hol az vette el a kedvem, hogy nem volt szimpatikus a hirdető (ave előítélet), vagy rossz helyesírással írtak (nagyon negatív), vagy pedig ha fel is vettem velük a kapcsolatot, nem jutottam tovább annál. Az ember azt hihetné, hogy legalább egy bocsi, de most már nem jó üzenetet kap, de semmi.
- Norvégia? Annyira gyönyörű ország - biztosítottam róla gyorsan, a képek feledhetetlen tájakat juttattak eszembe róla, mert igen, így jutottam el Karinhoz. A rengeteg keresgélés után végre valami biztatót is találtam és azonnal fel is vettem a közvetítővel a kapcsolatot. A visszafogott énje egyetlen pillanat alatt lenyugtatott engem is, elengedve az addig érzett minimális feszültséget is. Bólintással nyugtáztam azt, hogy a kabát hozzám került. Így illett, és nem is vártam el senkitől, hogy teljes hacukában parádézzon nálam. Szótlanul néztem végig azt, ahogy Oreo üdvözölte a lányt, nem hívtam fel magamra a figyelmet, és amikor a kutya nem kezdett bele a nyughatatlan kis köreibe, óriási kő esett le a szívemről, és nem mondom, a büszke mosoly lassan kúszott az arcomra. Ez az, kutyus, imádlak!
- Most már jól vagyok én is - adtam neki meg azt a választ, ami igaz is volt. Tudomásul vettem, hogy nem kért semmit, s eszerint nem is ajánlgattam mást neki, mert akkor rémes házigazda volnék. Beljebb lépve a lakásban már a feltett kérdésen morfondíroztam, hogyan is fogalmazhatnám meg, amikor az ausztrál juhászom.. nos.. önmaga kezdett lenni, a kis fáradhatatlan kölykökre jellemző ugrálásával, amire felsóhajtottam halkan, de mivel láttam, hogy Karin nem foglalkozott egyelőre ezzel az egésszel, így én sem tettem. Pedig már a nyelvem hegyén volt, hogy rászóljak a kutyára.
- Alapvetően sokat dolgozom, és pontosan ezért döntöttem úgy, hogy magammal viszem a munkahelyemre. Ott - sajnos mint sejthető - nem mindenki úgy kezeli a helyzetet, mint kellene. Néha túlságosan is sok ételt kap, van, akinél eléri azt, hogy egész nap ott lustálkodjon nála. Mások túlságosan is sok figyelmet szentelnek neki, elkapatják és ha én azt is mondom, hogy nem, vagy nem lehet, másoknál ezt nem tudom megakadályozni sajnos mindig - vezettem fel, és ha Oreo végre befejezte a letámadlak úgyis akcióját, akkor a kanapéhoz lépve elhelyezkedve rajta intettem Karinnak is, hogy nyugodtan foglaljon helyet - kényelmes és szörnyen puha bútoron.
- Szeretnék néha olyan napokat, amikor nem velem, nem abban a sok emberrel körülvett környezetben kell lennie. De ha mégis, akkor pedig tudnia kellene, hol húzódnak a határai anélkül, hogy én rászólnék. Nézegettem már kutyaiskolákat, az egyik hamarosan indulni fog - Oreo, mint aki tudta, hogy miről is beszélek, a fejecskéje előbb balra, aztán jobbra billent - a füleivel együtt. Mint egy puha kis szőrmók, olyan volt. Már ezért járt volna neki a dögönyözés. - Viszont nem hiszem, hogy a heti egy alkalom a tanulással elég lenne. Ráadásul.. ha esetleg én nem tudom naponta végigvinni azon, amit tanulnia kellene, szükségem lenne valakire, akivel folytathatja a kurzust - néztem rá a lányra, anélkül, hogy konkrétan rákérdeztem volna arra, hogy ugyan, erről mit gondol. Mert tudta, miért van itt - a részleteket viszont most árultam el neki. Megvolt rá az esélye, hogy nemet mondjon. Arra is esély volt, hogy ő is részben felelősséget vállal az én kutyámért akkor, amikor vele foglalkozik. Mindenesetre az biztos, hogy a szándékaimat nem titkolhattam előle.

Y.O.L.O. - Karin & Jackie 4146035580 bocsi a hossz miatt |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Y.O.L.O. - Karin & Jackie
Y.O.L.O. - Karin & Jackie EmptyVas. Márc. 14 2021, 15:51

Jackie & Karin

Sok embernek nem lenne való egy kutya. Egy macska inkább, mert azok önállóbbak. Egy kutya falkában gondolkodik, mint az őseik, a farkasok, csak nekik mi vagyunk a falkájuk. Állandó figyelmet, törődést és szeretetet igényelnek, amihez sokat kell velük lenni. Arról nem is beszélve, hogy hatalmas felelősség, mert egy kutyával, mondhatni, egy örök hároméves gyereket veszünk magunkhoz. Nekik is világos határok kellenek, amit nem léphet át, viszont ehhez nekünk kell nagyon következetesnek lennünk. Ez viszont sokaknak nem megy, mert valamiért mindig elgyengülnek, és újra megengedik a kutyusnak a helytelen viselkedést. Persze ott van a másik eset a gazdik tekintetében, hogy igazából gőzük sincs, hogyan is kell megnevelni egy blökit. Kíváncsi leszek, hogy most mi a helyzet. Telefonon erről nem nagyon lehet infót szerezni, mert sok fontos részlet kimarad, mert egyszerűen senki nem gondol arra, hogy az az apróság, amit nem árultak el, lehet a valódi forrása a gondoknak.
Amikor megérkezek, és beszélgetésbe elegyedünk, akkor a nevelés bizonyos jeleit látom, de úgy tűnik, hogy valamiért mégis szüksége van rám, amire egyelőre még nem derült fény.
- Meseszép - értek vele egyet büszkén arra, hogy onnan származom. Ide tanulási szándékkel jöttem, és még mindig tervezek hazaköltözni. - Voltál már ott? - érdeklődök kíváncsian. Teljesen más képekről és a valóságban, ezért is kérdezem, hogy Ő melyiknek volt részese.
Ha tanítani megyek valahova, akkor először szeretem úgy látni a kutya viselkedését, ahogy az alapvetően megszokott. Ilyenkor még nem szeretem szólongatni, fegyelmezni őket, csak, ha már nagyon veszélyes dolgot csinál, vagy nagyon elfogadhatatlan a viselkedése. Most is ezt csinálom, és amennyire lehet, kizárom az ugrándozó juhászkutyust, és Jackie-re próbálok figyelni, persze, azért azt sem hagyom, hogy Oreo a karomban kössön ki, vagy, hogy felbuktasson, így mikor már meguntam, akkor hátat fordítok neki, és csak akkor indulok el a gazdája után, amikor már lecsitult, azaz, otthagyott. Majd helyet foglalok a kanapén én is. Ez viszont újabb „támadást” vált ki Oreoból, és vagy rám, vagy Jackie-re próbál ráugrani vagy a földről, vagy a kanapéról, ahova könnyedén feljut.
- Értem - válaszolok, amikor megosztja velem, hogy magával viszi a munkahelyére kedvencét. - Mond, mindig ennyit ugrál? - töröm meg a beszélgetés fonalát, amikor már kezd zavaróvá válni számomra, hogy már körülbelül huszadjára próbál rám mászni. Persze nem agresszív, de akkor is zavaró. Így nem lehet rendesen beszélgetni, és, ha olyan személy jön ide látogatóba, aki fél tőlük, az már komoly gondokat okozhat mind a kutya-ember, ember-ember közötti kapcsolatban.
- Ezt megértem, és a kutyaiskolát is hasznosnak találnom, de lehet, az sem feltétlen tesz jót, ha sokféleképpen próbálják nevelni. Nem lebeszélni akarlak természetesen róla, csak jelezni szeretném, hogy nagyon sokféle nevelési módszer van, de mindig azt kell választani, ami a legjobb a gazdinak és a kutyának is - osztom meg vele a nézeteimet. Megnéztem már néhány ilyen iskolát és voltak jó és rossz tapasztalataim is, így egyikről sem szeretek látatlanban véleményt mondani, így most sem fogom megtenni. A tréningek közül pedig sokan a klikkert szeretik tanítani, én viszont az sosem használtam vagy tanítottam.
- A heti egy tanulás nem elég, mert minden nap gyakorolni kell a feladatokat, hogy rögzüljön mindkettőtökben - értek egyet egy kis kiegészítéssel a meglátásával kapcsoltban.
- Bevallom, egyelőre nem tartom feltétlen jó ötletnek, hogy egy nyüzsgő helyre viszed, ahol túlstimulálják - osztom meg vele aggodalmamat. - Ez persze nem azt jelenti, hogy erre sosem fog sor kerülni, de lehet, hogy ezért is ennyire aktív - nyugtatom meg, hogy ez nem végleges, csak átmeneti. A tanulás elején lényeges lehet. - Viszont majd szeretném megnézni, hogy milyen a munkahelyeden, hogy ott hogy viselkedik, milyen ingerek érik. - Eredetileg ezzel nem tartottam annyira fontosnak foglalkozni, de most úgy tűnik, lehet az a gond, hogy sokféleképpen állnak hozzá Oreohoz, ami összezavarja.
- Vannak ezen kívül más gondok is vele? Mint szobatisztaság, evési gondok, másokkal, akár emberekkel, akár állatokkal való kapcsolatteremtés? Esetleg a sétáltatásnál való nehézségek? Hogy viseli az egyedüllétet? A szomszédok nem szoktak panaszkodni, mondjuk ugatásra? - kérdezek kicsi több mindent. Néha a gazdinak nem is jut egyből eszébe minden, mert már vagy megszokta a dolgot, vagy próbálja lekicsinyíteni a problémát, így fel sem merül benne, hogy ez nem is olyan apróság, mint azt gondolja. A kérdések pedig rádöbbenthetik a gazdit, hogy „valóban, ezzel is akadnak nehézségek”.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Y.O.L.O. - Karin & Jackie Emilie+Voe+4

Y.O.L.O. - Karin & Jackie 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Y.O.L.O. - Karin & Jackie Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Y.O.L.O. - Karin & Jackie 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaY.O.L.O. - Karin & Jackie Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
305
★ :
Y.O.L.O. - Karin & Jackie Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
TémanyitásRe: Y.O.L.O. - Karin & Jackie
Y.O.L.O. - Karin & Jackie Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Y.O.L.O. - Karin & Jackie
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Hey hey hey. Karin-Caesar
» Cedric és Karin
» Karin & Manolo
» Karin & Shelley
» Joon & Karin

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: