New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 66 felhasználó van itt :: 9 regisztrált, 0 rejtett és 57 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Lora Spencer
tollából
Ma 21:16-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 20:59-kor
Meghan Montilio
tollából
Ma 20:51-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 20:37-kor
Zoey Miles
tollából
Ma 20:37-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Ma 20:09-kor
Elodie C. Harland
tollából
Ma 20:04-kor
Alfonso Deluca
tollából
Ma 19:49-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

Jake and Jamie - True friends are never apart
TémanyitásJake and Jamie - True friends are never apart
Jake and Jamie - True friends are never apart EmptySzomb. Jan. 30 2021, 00:45


Jake & Jamie
If I needed you - you was there. Now, I'm here. And I don't go anywhere. Oh, crap! Just shut up, and let me hold you,
Ass-Butt!

Vannak háborúk, amik hosszan húzódnak el, sok veszteség éri mindkét felet. A végén mégis valaki győztesen kerül ki, s megkezdődik valami új, valami közös felépítése. A szétbombázott birodalmak véráztatta, puszta földje felett újra kihajt a zöld mező, újra táncra kél a széllel a mezei virág. Az idő sebeket gyógyít, veszteséget borít be a feledés jótékony homálya, s mire eltelik egy emberöltő...már csak regék mesélnek arról, milyen volt az a csata, ahol a nagypapa elvesztette a fél karját s a határban szóltak az ágyúk, s puskaportól volt nehéz a levegő.
S vannak azok a háborúk, amelyek ennél is alattomosabbak. Kicsi csaták, s nagyobbak egymás után következnek a béke szelíd illúziót ölelve maguk közé. De a végén mégis győz a halál és a pusztítás. Nem hajt kitöbbé a zöld mező, nem kél táncra többé a mezei virág a széllel. Az idő nem tudja begyógyítani a sebeket, s hiába borítja jótékony homályba a feledés a veszteséget...nincs ember, aki képes egyáltalán beszélni az átélt borzalmakról. A múltból újra meg újra feldörrennek az ágyúk, s a puskaportól nehéz levegő sosem lesz már tiszta s éltető. Egyetlen jól kivehető, vészjósló illat lengi be a csaták színterét. Halál.
Nem tudnám megmondani, mikor láttam utoljára Jake-et. Olykor beszéltünk pár mondatot, de egy idő után úgy éreztem, kizárt az életéből. Kerestem, és válaszolt, s ha ő keresett, én válaszoltam. De ismertem őt. Jobban hasonlítottunk egymáshoz, mint azt bárki hihette volna. Tudtam mikor kell őt erőszakkal kirángatni az odújából, és mikor kell hagyni, hogy nyalogassa a sebeit.Próbáltam a kettő közt egyensúlyozni, ahogy azt hiszem ő ugyanígy teret hagyott nekem a saját dolgaimmal kapcsolatban. Amikor kiderült, hogy Maddie nincs teljesen jól, majdnem össze is kaptunk egy kicsit, de sikerült megbeszélni még időben. Próbáltam ott és úgy segíteni, ahogy igényelte. Mást nem tehettem. Aztán...jött az élet.
Az élet, amelyben Maddienek daganata lett a homloklebenyében, Tessával pedig szakítottam, noha egyáltalán nem ez volt a valódi szándékom. MIndketten a saját poklunk rabjai lettünk, és hiába álltunk egymás melletti ketrecekben, nem hallottuk egymás segélykiáltásait.
Maradhattunk volna távol egymástól. Hagyhattam volna, hogy elhaljon lassan a kapcsolat. Mint mostanság úgy tűnt, minden kapcsolatom. De ha valamiben Morgannek igaza volt, az az, hogy lehetek akármekkora nagyképű, arrogáns ökör, egyvalamit senki nem kérdőjelezhet meg - a hűségemet. A szívem, akkor is ha olykor hülyeséget csinálok, ha olykor nem is megfelelően mérem fel a helyzeteket és túlzásokba esem, akkor is tiszta. A szeretetem nem tűnik el, nem pártolok máshoz, csak mert  a másik kevésbé problémás. Kiállok a barátaim, a szeretteim mellett, tűzön-vízen keresztül harcolok értük, ha akarják, ha nem. Tessáért is harcolni fogok, akkor és ahogy igényli, ahogy ez vonatkozik Johnra, Nadiara, Corneliara, és mindenki másra, akik fontosak nekem. Mert ez vagyok én.
Nem volt kérdés, hogy amint megtudtam, hogy Jake hazatért Maddievel, első dolgom volt felkeresni. Nem kérte, hogy jöjjek. Nem kérte, hogy jelenjek meg egy doboznyi fánkkal a francia pékségből a sarkon és azt sem kérte, hogy a kedvenc kávézójából hozzak neki kávét, pont úgy, ahogy szereti emlékeim szerint. Nem kérte, hogy legyek itt.
De én ilyen vagyok. Nem kérik, hogy maradjak távol, mégis megteszem, mert tudom milyen érzés, amikor nem akarsz senkit a közeledben tudni. Tudom milyen úgy érezni, hogy a világ minden súlya téged terhel, mindenki belőled élősködik - nem szó szerint - mégsincs érte köszönet. Tudom.
Tartozom neki. Örökké tartozni fogok. Megmentette az életemet, és visszaadta. Nem csak akkor, amikor az a két lövedék áthatolt a mellkasomon és a halántékomon. Nem csak akkor, amikor leterítette a támadót, aki el akarta venni Tessa életét. Nem csak akkor, amikor bevitt a műtőbe, és gyakorlatilag a világ orvostársadalmának egyöntetű, visszafojtott lélegzetével kísérve felnyitotta a koponyámat, hogy megmentse a nyomorult életemet. Hanem akkor is, amikor újabb rizikót vállalt, és visszaadta a látásomat. Ösztönöznöm kellett rá? Igen, és bevallom, nem voltam túl engedékeny. De megcsinálta. És most ismét a régi fényemben ragyoghatok - már ha ezt a ráncos, öreg képemet annak lehet nevezni. Ragyogónak.
Tartozom neki. Visszaadta a legfontosabbat nekem: a választás lehetőségét. Mert tudta, mit érnék anélkül hogy műthetnék. Én nem vagyok az a fajta ember, aki feladja. Nekem a műtő...az a minden. Ha a halál egyszer mellém állna, és azt mondaná, döntsem el, az utolsó órámat a műtőben tölteném-e vagy a szeretteim körében, én azt felelném, tegyen fel egy jó kis Within Temptationt, aztán kísérje a családomat, a barátaimat a galériára, és még egyszer, utoljára adjon nekem egy nehéz, zseniális megoldást igénylő rizikós műtétet. Utoljára még hadd fogjak szikét és hadd nyerjek vele szemben. Felmosolyognék a végén a galériára, a szememmel megölelnék mindenkit. Aztán vihetne. Ez lenne nekem a tökéletes halál.
Most azonban nem vágyom a műtőbe. Most az az érzés uralja a lelkem, hogy a barátomnak -  ha nem is mondta ki, de - szüksége van rám. Nem feltétlenül tud róla. De hiszem, hogy ha visszatért a Nagy Almába Maddievel, akkor annak oka van. Hiszen vihette volna akárhová, tárt karokkal fogadták volna. Ő mégis ide hozta.
Én pedig felkészülve a nagy egymásra borulásra - vagy arra, hogy megpróbál elhajtani, akár a rosszalkodó macskát szokás, aki felmászott az asztalra a karácsonyi pulykát szaglászni - halkan kopogva álltam meg az ajtaja előtt. Hajamban olvadt hó vált vizes cseppekké, kabátom vállán sötétlett még a kinti időjárás nyoma, s arcom a hideg, süvítő széltől vált pirospozsgássá. Tekintetem azonban élénken csillog. Aggódom, és nekem is van megannyi lelki nyavalyám. De ez most mellékes. Miatta vagyok itt. Tudom, hogy odabent van, láttam a kocsiját is. A kezemben pedig itt gőzölög a kávé, a másikban illatozik a fánk. És most úgy érzem rajtam a sor, hogy mellé álljak és amit tudok, megtegyek érte. Értük. Nem azért, mert tartozom neki. Hanem azért, mert ő a legjobb barátom.
S ha ajtót nyit, vagy szólít, szelíden mosolyogva, de örömmel állok elé, s emelem fel a kezemben a kávét.
- Üdv újra itthon, észak őrzője! A sok hó után talán jól esne egy kis kávé, meg némi ijesztően egészségtelen cukros inzulintrambulin - lóbálom meg a másikban a dobozt kicsit, és ha hajlandó rám nézni, szélesen elvigyorodom - Túl sok szabadidőm van mostanság. Elkezdtem a Trónok harcát. Winter is coming, pajtás! - kacsintok, s kíváncsian várom, ezúttal megint megpróbál-e páros lábbal kirúgni, vagy végre ez egyszer örül annak, hogy viszont láthat. Bárhogy is lesz, én ugyan el nem moccanok innen, míg úgy nem érzem, hogy kellőképpen feltérképeztem a helyzetet és meg nem tudom adni neki a kellő támogatást. Nem teszem szóvá, hogy baszott szólni róla, hogy visszajött. Nem bántom azért sem, mert csak ritkásan tudtam kiszedni belőle azt is mi van Maddievel. Tudom, hogy nem azért nem beszélt róla, mert túl ostobának tart, hogy megértsem. Orvos vagyok én is, tisztában vagyok az idegsebészettel is, noha azért ebben elismerem, hogy ő a nagyágyú, és nem én. De ettől még nem vagyok teljesen haszontalan, ha szakmai kérdésekről van szó, és szívesen végzek akár kutató munkát is, ha szeretné, hogy segítsek. Mert ezért jöttem. Segíteni. És nem fogom elfogadni, ha elutasít. Amennyit én tudok, minden segítő kéz jól jön most. Ezt pedig szerintem ha már józanul gondolkozik, ő is tudni fogja. Kérdés, eljutott-e már arra a pontra.
Bárcsak elmondhatnám, jelen helyzetben mi a jó döntés. Mert ha valaki, én aztán pontosan megértem, min mehet keresztül. Neki Maddie agyába kellene belevágnia. Majdnem úgy, mint egyszer az enyémbe is tette. Én pedig a kezemben tartottam a halott menyasszonyom, és a - jelenleg már csak ex - kedvesem szívét. Szó szerint. Szóval...ha valaki, én vagyok az, aki megérti Őt jelen helyzetében, azt hiszem. És nem megyek el. Nem megyek sehová.
Mire valók a barátok, ha nem arra, hogy az agyára menjenek az embernek?

credit • megjegyzés • szószám


   
mind álarcot viselünk
James D. Woodward
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Jake and Jamie - True friends are never apart Jensen-ackles
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Into the ocean
★ családi állapot ★ :
Jake and Jamie - True friends are never apart 6282ffb2cef31a42ece9c8b8573f366c
Jake and Jamie - True friends are never apart E1b7f7009edd24256f78f5e62d12f013
★ lakhely ★ :
Eden (TX)
★ :
Jake and Jamie - True friends are never apart 56630b21cfd2e0261f9e2106c9e9c930
Jake and Jamie - True friends are never apart 58afbaea31b165fefec0439d8130f7b7
★ foglalkozás ★ :
koraszülött, gyermek és magzati sebész, szív-, ér- és mellkassebészeti kutató orvos
★ play by ★ :
Jensen Ackles
★ hozzászólások száma ★ :
148
 
Jake and Jamie - True friends are never apart
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Jake x Jamie - Men's things
» Jake & Jamie - Sense of humor in life
» Ben & Kay
» The nightmare comes true
» Friends will be friends

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: