New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 16 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 16 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:26-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 22:57-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 22:36-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 22:36-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:30-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:59-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 21:02-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 21:01-kor
Rafaela Garza
tollából
Tegnap 20:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Friends will be friends
TémanyitásFriends will be friends
Friends will be friends EmptyPént. Dec. 08 2023, 15:46


A haverokkal úgy döntöttünk, vagyis én úgy döntöttem, ők meg bólogattak, hogy ma Queens lesz a szerencsés hely, amit beveszünk. Elmentünk egy koncertre, aztán utána egy másik szórakozóhelyet szemeltünk ki magunknak. A Woodhaven volt az a bár, ahova Tessy újként került be talán nem is olyan rég, de az időt már nem tudom megmondani pontosan. A véletlennek köszönhetem, hogy megtudtam ezt, és szerettem volna látni, hogy mi van vele. Durva időszakon van túl, de még közel sincs vége az egésznek, és biztosítani akartam róla, hogy nem lesz semmi baja, a férfiak nem mind… barmok. Nem akarok tőle semmit, de már ismerjük egymást egy ideje, és mire valók a barátok, ha nem arra, hogy egymáson tartsák a szemüket, nemde?
-Tessy!! –kiáltottam oda neki, amint az ír pub pultjához szuszakoltuk magunkat páran. Kikértünk pár üveg sört, a fiúk leültek egy asztalhoz, a társaság másik, koncertre nem igazán vevő feléhez, én pedig ott maradtam a lánnyal. Csak remélni tudtam, hogy a mai az ő napja a beosztás szerint, és szerencsémre igazam lett.
-Ezer meg egy éve nem hallottam felőled. Hát ennyire sokat dolgoztatnak, hogy már rá sem érsz? –ciccegek rosszalón, de azért egy kedves mosollyal az arcomon.

“Whatever you do in life will be insignificant, but it's very important that you do it”
Theresia&William
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Friends will be friends
Friends will be friends EmptyPént. Dec. 08 2023, 18:35

Will & Tessy
Itt megeshet, hogy zöldfülűnek számítok, de a vendéglátásban hosszú évek után már nem vagyok az. Tudtam, hogy egy hétvégi estén mire számítsak nem lepett meg, amikor több alapozni vágyó banda tért be hozzánk, nem vettem magamra, amikor kaján vigyorral mászott a közelembe egy csávó, én csak hátráltam. Még nem esik jól a férfiak közeledése, egyenesen irtózom tőlük, de ezt itt próbálom nem kimutatni, nehéz, de megoldható. Van egy nagyon biztos pont itt és az a pult, ami köztem és az enyhén iszákós vendégek között van. Persze mosolygok, mindenkinek mosolygok és a legjobb pultosnak mutatom magam, akivel az este összeakadhatnak, hogy ne akarjanak továbbállni. A felső nem ennek a miértje miatt van rajtam, de még mindenben nem tudtam magamtól eltávolodni, vagyis a régi énemtől, pedig tudom, hogy a kihívó öltözködésem az egyik, ami miatt megtörténhetett, ami megtörtént velem.
Megrázom a  fejem és elkezdem a  poharakat törölgetni, mert egy fél pillanatra mintha egy kicsit enyhült volna a tömeg, ami itt annak számít, és egy pultos elbír velük, ameddig én feltöltöm a pultot poharakkal, hogy újra meg tudjuk tölteni azokat.
A nevemet hallva rezzenek össze és majdnem kiejtem a kezemből a poharat, azt hittem itt senki nem ismer, elmenekültem a régi életem elől, hogy én is elfelejtsem és az is elfelejtsen engem, de úgy néz ki hezé, ha az ember annyi mindenkit gyűjtött maga mellé, különböző státuszokban, mint én. A hang felé fordulok inkább lerakom a poharat.
- Will? - csillan fel a szemem, de megtartva a távolságot és magunk között a pultot lépek közelebb hozzá. Ő is annak az életnek a része, amit már nem akarok magamnak, de valahogy mégsem érzem olyan rossznak azt, hogy megjelent itt, sőt egészen örülök neki.
Ő egyike volt azoknak akik tudtak arról, hogy itt kezdtem új életet, talán Tim mondhatta el neki hol dolgozok, de nem baj, őt még örömmel látom, bár ki tudja mikor futottunk össze utoljára.
- Tudod be kell szoknom még az új bandába, mondanám, hogy sok időm megy el vele, de nem, szimplán már nem nagyon járok abba  a közegbe, mint régen. - sajnos túlságosan is sokan tudják mennyire szar kapcsolatba keveredtem régen.
- Ti mit kerestek pont itt? Csak nem miattam jöttél ide? - pislogok rá kérdőn, és felnevetek.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Friends will be friends
Friends will be friends EmptySzomb. Dec. 09 2023, 11:50


A nevem hallatán mosolyra húzom a szám, mivel ez egy jó jel, hogy legalább vidáman fogad, legalábbis nem ellenszenvesen, vagy úgy, mint aki a háta közepére nem kíván. Vannak, akiknek a menekülés, a régi élettől való elszakadás a legnagyobb mentsvár, és az, amitől a megváltásukat remélik. De persze ez nem minden esetben igaz, és ettől még annak a híve vagyok, hogy a problémákkal meg kell küzdenünk, mert úgy egy teljesebb életet élhetünk majd. Természetesen van, amikor ez nehéz, és idő kell, hogy megnyíljunk valakinek. Csak remélhetem, hogy tudja, rám mindig számíthat, anélkül, hogy ítélkeznék felette, vagy az élete felett.
-Igen, az feltűnt, és megértelek. De nélküled nem az igazi az a közeg, szóval… hoztam másikat. –nézek hátra a srácokra egy mosollyal, a kérdésére aztán ismét rá vezetve a tekintetemet. Egy ideig ártatlan pislogásokkal néztem rá, de csak feladtam és aprót bólintottam.
-Ami azt illeti… lehet. Tim mondta, hogy itt dolgozol most. Légyszi, ne legyél rá dühös! Én nyaggattam, amíg be nem adta a derekát. Ezer éve nem beszéltünk normálisan, és meg kell mondjam, hiányzott már a dolog. Hogy vagy mostanság? –nézek rá kérdő kíváncsisággal, egy bíztató mosollyal, újabb kortyot véve magamhoz a sörömből.
-Szereted ezt a helyet, vagy majd dobbantani akarsz? A kollégák is jó arcok, vagy azért van köztük néhány bunkó is? -minden is érdekel.

“Whatever you do in life will be insignificant, but it's very important that you do it”
Theresia&William
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Friends will be friends
Friends will be friends EmptySzomb. Dec. 09 2023, 12:09

William&Tessy
Valahol mélyen éreztem, hogy egy városrésszel odébb költözni nem lesz a legjobb megoldás, hiszen a barátaim így is megtalálnak, már azok akik igazán annak mondják magukat és én is annak érzem őket, akik nem akarnak nem fognak megtalálni. Eddig egészen sikerrel jártam, bár ez a magam kudarca, hogy senki fel sem keresett, egészen máig, és nem is telt bele sok időbe, csak két hete dolgozok itt, és 1 hónapja élek Queens-ben, nem nagyon adtam magamról életjelet, nem lehetett könnyű rám találni, mivel kértem Tiet is, hogy ne beszéljen erről senkinek ha egy mód van rá.
Willt eleinte egy kicsit talán ridegen fogadom, de a mosolyomat nem tudom nem elrejteni, ami talán csak neki szól, de belül azt hiszem nekem is jól eisk a jelenléte, ha még egyelőre csak messzebbről vizslatom őt, a pult biztonságos közege mögött, holott tudom, hogy soha nem árott ő nekem, sőt mindig mellettem volt, amikor kellett és akkor is amikor nem és most is itt van, aminek végtéren, őt bámulva egy ideje azt hiszem őszintén tudok örülni.
- Igazán kedves tőled, hogy utánam jöttél, de nem lett volna muszáj, én voltam olyan bunkó, hogy felszívódtam szó nélkül. - sütöm le a szemem egy pillanatra, de igyekszem nem magam alá temetettni magam a depresszióval, ami már múlóban van hála ennek a helynek.
Rákérdezek miért van itt, és amikor Tim nevét kimondja felnevetek, na ennyit arról, hogy a  nők pletykások, amikor biztos vagyok benne, hogy alig telt el pár nap és pár üzenetváltás közte és Will között és szinte azonnal el is mondta hol talál engem. Nem adná ki bárkinek a helyzetemet, de tudta, hogy Will az az ember, akire talán nagy szükségem volt, csak még ezt fel kell ismernem nekem is.
- Gondoltam, hogy benne van a keze, rajta kívül csak az itt dolgozók tudják, hogy itt vagyok. - nevetek fel, ma először igazán magamtól és nem erőltetve azt.  - Hát nem tudom, neked hiába mondanám, hogy jól, úgysem hinnéd el, szóval maradjunk annyiban, hogy elvagyok. Szokom az új élethelyzetem és igyekszem minden olyan helyzetet elkerülni, ami régebben simán bajba kevert. Mondhatni igazából, hogy pocsékul, de a munka kikapcsol. - felelem neki, miközben jelzek a munkatársamnak, hogy kimegyek egy kis szünetre, és kisétálok a pult elé, egy kicsit felbátorodva Will mellé, és leülök a bárszékre. - Köszönöm, hogy jöttél! - nézek rá hálásan, de még mindig tartva azt a távolságot, ami régen olyan természetesen tűnt el az távolság egy öleléssel, most még vele sem megy, de azért a kezem az övére teszem. Ő tudja, hogy min mentem keresztül, nem kellett elmondanom neki, hogy egy férfi, akit azt hittem szeretek a kórházig jutatott az örökös birtoklási vágyával.
- Azt hiszem megtaláltam a helyem, két hete vagyok itt, de imádom, az emberek kedvesek, a vendégek kibírhatóak, de most az a baj, hogy bárki közeledik felém, látod, hogy nagyon rosszul tudom lereaglni, de legalább ez egy terápia, amivel remélem hamar régi önmagam leszek. - vele könnyedén kezdek beszélgetni, és jönnek vissza a régi emlékek, amikor mindez természetes volt és nem erőltetett részemről.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Friends will be friends
Friends will be friends EmptyKedd Dec. 12 2023, 09:47


-Bunkó? Inkább okos voltál. Én is ezt tettem volna a helyedben. –mosolygok rá bíztatóan, a tekintetemmel keresve az övét. Nem azért lépett le csak úgy, mert annyira jó kedve volt, meg unatkozott, hogy ezt választotta. Megvoltak az indokai, a teljesen jogos, értelmes indokai, amiket elvitatni tőle kár lenne, és nem is szabad. Persze ettől még kiállok amellett, hogy segítséget kérni, támaszt és hallgatóságot lehet, és kell is. Nem árt, ha vannak mellettünk olyanok, akik a régi életünkből származnak, mert kár lenne őket elveszíteni. Ha nem az egész közeg toxikus, a szelektálás sokat tud segíteni.
Jót mosolyogtam az okfejtésén és azon, hogy nekem hiába hazudná, hogy jól van, mert nem venném be. Erről valamiért azonnal a volt barátnőm jutott eszembe, pontosabban a legutóbbi barátnőm, akivel egy ideig együtt is laktunk. Ő is folyton azt hangoztatta, hogy ha megkérdezem tőle, hogy mi van vele, hogy van, milyen volt a napja, olyan, mintha a munkám része lenne. Pedig szerintem ez teljesen különválasztható. Attól, mert valaki például sebész, még nem fog minden szembejövőt megműteni. A pszichológusok sem úgy működnek, hogy a barátaikat is betegnek gondolják, habár tény, könnyebben felismerhetjük, ha valaki a környezetünkben bajban van.
-Jó dolog, ha alkalmazkodsz a megváltozott körülményekhez, és idővel talán felengedsz annyira, hogy nem minden régi szokásodtól szabadulsz meg végleg, csak azoktól, amik tényleg károsak voltak rád nézve. –bólogatok helyeslően a szavaira. Nem szeretem, amikor azzal jönnek emberek, hogy az áldozat provokálta ki a sorsát. Nem, nem számít, mi van rajta, mennyit ivott, hogy hangsúlyozott éppen. Ez nem mentség sem a fizikai, sem a verbális, sem pedig esetleges szexuális erőszak kapcsán. Sem a részegség, sem a drogok. Mindenkinek tudnia kellene gátat szabni a tetteinek és a szavainak, ez különböztet meg minket az állatoktól, ha már előszeretettel hangoztatják sokan, hogy az ember nem állat. És valóban nem, ugyanis sokszor, sok tekintetben rosszabbak vagyunk náluk. Ennek Tessy is jó példája. Nem érdemli meg azt, ahogy sokan bántak vele, és reményeim szerint innentől csupán felfelé vezet az út.
Amint a kezét az enyémre csúsztatta, finoman kihúztam a hüvelykujjamat és elkezdtem a kézfejét simogatni, szemügyre véve az arcát, a szemeit, a vonásait.
-Ugyan már, ezen egyáltalán nincs mit köszönnöd. Örülök, ha találkozunk. –címzem neki egy újabb, bíztató és barátságos mosolyt.
A beszámolóját érdeklődve hallgattam, figyelve minden szóra, ami elhagyta a száját.
-Szerintem már az nagyszerű, hogy igyekszel, és a vendéglátásban helyezkedtél el, ahol emberekkel kell foglalkoznod. Biztosan sokat segít azon, hogy kevésbé feszengj, de mindent csak a saját tempódban csinálj. Ne siettesd a dolgokat, ne erőltess magadra olyat, amit nem szeretnél, vagy még korainak érzed. Nem sietsz sehova sem, még előtted az egész élet. –ezt fontos, hogy észben tartsa.
-Ne hallgass azokra, akik próbálnak téged befolyásolni ilyen-olyan irányba. Plusz jogod van bizonyos mértékig távolságtartónak lenni a vendégekkel. A kiszolgáló személyzet, és nem a barátjuk vagy.

“Whatever you do in life will be insignificant, but it's very important that you do it”
Theresia&William
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Friends will be friends
Friends will be friends EmptyPént. Dec. 15 2023, 17:56

William&Tessy
Minden kezdet nehéz és nekem egyszerre többel is szembe kellett volna néznem, azzal a mai napig vitatkozhatnék sok mindenkivel, hogy ment volna egyedül is, mert senki nem adja ugyanezt a véleményt, pedig erős embernek tartom magam és az eset után egyedül akartam lenni. Talán nem vallanám be soha,  hogy mennyire sokat jelent nekem, hogy látom Willt, mert akkor az ellen mennék, hogy nekem megy egyedül, mert a francokat megy. A megkönnyebbülés és a félelem egyszerre fut rajtam végig, amikor megpillantom és perceken belül a félelem egyre jobban enyhülni látszik, ami szuper érzés és meglepő, mert nem erre számítottam, amikor az életem olyan részében megismert ember toppan ismét bele, akit kedveltem, de rossz időszakban tettem ezt, most mégis oda vagyok a jelenlétéért.
- Azoktól akarok megszabadulni, amik oda juttattak. - nyelek egy napot de nem fejezem be, mert itt nem sokan tudnak a múltamról, ami nem véletlen. nem vagyok büszke arra, hogy évekig képes voltam olyanba belemenni, ami nekem ennyire káros volt. - A barátaimra kell fókuszálni és újakat is találni, akik nem azt a lányt látják bennem, aki olyan védtelen, mint amilyen én voltam egyszer. - érzem, hogy ökölbe szorul a kezem, de közben igyekszem az arcomon lévő mosolyt megtartani, de Will ismer már olyan régóta, hogy tudja mi zajlik bennem néha. Túlságosan kiismerhető vagyok és ezért is tudnak olyan sokan kihasználni, mert hagyom.
Kisétálok mellé, mert tudom, hogy ha nem indulok meg elbukom, hogy újra érezzem, hogy ő is van nekem, mert ő a barátom és nem dobhatom el egy hülye eset miatt, amihez még köze sincsen.
Próbálok nyitott lenni, mint régen, mert jó kapcsolatot ápoltunk túl jót ahhoz, hogy a pult két oldalán beszélgessünk, ölelés helyett azonban csak a kezemet nyújtom az övérem és ő rögtön reagál is, és meglepő, hogy nem rántom el azonnal reflex szerűen, mint Tim első mozdulatra, amikor próbált közeledni a kórház után. A mosolyom már szinte érzem, hogy nem kamu, kis előrelépés, mégis óriásinak hat.
- Imádom, hogy a hivatásod az életed, de rajtam nem nagyon használnak ezek a lelki susmusok, amik másokon igen, tudod mennyire el vagyok rontva az élet terén, nem vagyok olyan, mint a többiek. - csuklik el a hangom, de a tekintetem az övébe fúródva marad teljesen változatlan. Pontosan tudom, hogy van baj a lelki világommal, már gyerekkorom óta, de nem vagyok hajlandó máshoz fordulni, mert ezt az én gyengeségemnek tekintem és félek, hogy bárki mögé látna és kiderülne, hogy évek óta megjavultam volna, ha képes vagyok elindulni valami másik úton, ami számomra járhatatlannak tűnt eddig.
- Will mesélj inkább magadról valamit, kérlek, annyira régen beszéltünk és annyira kíváncsi vagyok, hogy végre elrabolta e valami normális csaj azt a nagyon rendes szíved. - bökök a mellkasára, igyekezve terelni magamról a figyelmet, mert pontosan tudom miben kellene változnom, mi az ameddig elmehetek , e valahogy mindig másfelé jár az eszem.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Friends will be friends
Friends will be friends EmptyVas. Dec. 17 2023, 12:47


-Lelki susmus? Aaaaaaw, a fájdalom… -kapok a szívemhez megjátszott rosszulléttel, de aztán csak a fejemet rázom.
-Tudom, hogy nem vagy olyan. A barátom vagy, nem pedig a betegem. Tessy… nem elemezni akarlak, vagy meggyőzni, manipulálni. Csak azt szeretném, ami neked a legjobb. Mindig mások döntöttek helyetted, most rajtad a sor, hogy kiállj magadért és azért, ami neked is jár, ugyanúgy, mint bárkinek. És én csak felajánlani tudom, ha beszélgetni akarsz, bármikor elérsz. Komolyan. Mint barátodat. –nem pedig mint terapeutát. Nehéz dolog úgy barátkozni és komoly kapcsolatokat kiépíteni, ha mindenki az orvost látja benned, és nem feltétlenül, illetve nem csak az embert.
-Hááááát… -tartok egy kis hatásszünetet a mondataira adott válaszom előtt, és még egy izgatott mosolyt is magamra öltök közben.
-Nem. –jelentem ki egyszerűen, meghúzva a sörömet.
-Azt gondoltam, hogy Lizzy talán az igazi lehet, és hosszú távon működhet a dolog, de nem is olyan régen, talán… pár hónapja szakítottunk. Sok volt neki a munkám, illetve azt mondta, hogy zavarja is a foglalkozásom, mert nem tudja elhinni, hogy őszintén érdekel, amit mond, és nem csak egy újabb betegemet akarom belőle összehozni… -húzom el a szám kissé csalódottan, de hamar rendezem a vonásaim egy vállrándítással.
-De megértem, tényleg. Lehetséges, hogy túl kevés időt áldoztam arra, hogy vele legyek, hiába éltünk együtt a végén már. Nem tudom… nem igazán vagyok jó az időm menedzselésében, ha magánélet és munka egyensúlya a téma. De én… nem tudom kikapcsolni az agyam és nem gondolkozni azon, hogy mit kellene tennem legközelebb. Az én szakmám nem olyan, mint egy gyári munka. –szerintem ezt ő, mint vendéglátós, pontosan értheti. Ha rá is rá vannak bízva rendelések, áruátvétel, leszámolás, leltár… mindig azon agyalunk, mit hagytunk mi, mit csinálhatnánk hatékonyabban.
-De jó hír!!! Trixi nálam fogja tölteni az ünnepeket, úgyhogy sok időnk lesz együtt. –imádom a húgomat, a köztünk lévő korkülönbség ellenére is.
-Viszont… fogalmam sincs, mit kéne venni egy 12 éves kislánynak… meg még a lakást is fel kéne díszítenem, fát venni… -dőltem le a pultra színpadiasan.
-Nincs varázspálcád véletlen, amivel megoldhatnám? –pislogtam fel rá reménykedve.

“Whatever you do in life will be insignificant, but it's very important that you do it”
Theresia&William
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Friends will be friends
Friends will be friends Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Friends will be friends
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» my best friends
» Friends
» Friends and talks
» Best Friends
» friends, really // Kie and Lan

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: