New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 58 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 55 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Dawn Gilberson
tollából
Ma 6:33-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 1:26-kor
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 0:55-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 0:53-kor
Joseph Brewster
tollából
Ma 0:52-kor
Kalilah Evans
tollából
Tegnap 23:04-kor
Lora Spencer
tollából
Tegnap 21:16-kor
Remington Fellowes
tollából
Tegnap 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Tegnap 20:59-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

go to uni, they said ~ Zhanna & Bree
Témanyitásgo to uni, they said ~ Zhanna & Bree
go to uni, they said ~ Zhanna & Bree EmptySzomb. 23 Jan. - 17:27

Zhanna & Sabrine
"Rather be smart than a movie star."

Ha vissza kellene emlékeznem arra, amikor úgy döntöttem, hogy egyetemre akarok menni, valószínűleg nem tudnám megmondani a pontos időpontot, vagy az életkoromat. Sőt, azt sem mondanám, hogy olyan túlzottan nagy döntés lett volna ez, mert hogy mindig is benne volt a pakliban, hogy ha úgy teljesítek a suliban és szeretnék tovább tanulni, akkor szimplán megvan rá a lehetőségem - persze elég jónak kell lennem hozzá, illetve nem támaszkodhatok teljes mértékben a szüleimre anyagilag. De mivel az eszem megvolt hozzá és a jegyeim is mindig egészen jók voltak, azt hiszem megérdemeltem azt, hogy ezt megtehessem. A középsuli utolsó két évében viszont már sokkal fontosabb volt nekem és a szüleimnek is hogy pontosan hogyan tovább. Ha teljesen őszinte akarok lenni magammal, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy rettegtem attól, hogy nem vesznek fel sehová és hiába a nagy tervek, meg az elhatározás, hogy eljövök otthonról és egyetemista leszek, belebukom az egészbe. Ennek a tetejében pedig mindenki hülyének nézhetett volna, amiért nem vagyok elég okos, tehetséges, vagy épp jó kapcsolatokkal megáldott, hogy felvegyenek az egyetemre - báármelyik egyetemre.
Amikor viszont sikerült, sírni tudtam volna örömömben. Habár ha a szüleimet és a testvéreimet kérdezzük, lehet, hogy sírtam is. Mindenesetre soha nem felejtem el, hogy mekkora dolog volt ez számomra. Ezért is tudom évről évre elképzelni azt, hogy pontosan milyen nagy dolog lehet azoknak, akik már egy ideje arról álmodnak, hogy hamarosan egyetemisták lesznek, azok számára akiknek már megvan a szak, amire mindenképpen jelentkezni és járni akarnak és azok számára is, akik ugyan jó eredményeket érnek el, a családjuk támogatja őket a továbbtanulásra, de nem tudják pontosan merre indulnának, nem tudják mi tetszene nekik igazán. Személy szerint azt hiszem totális marhaságnak tartom, ha valaki csak azért jár mondjuk az orvosira, vagy a jogi karra, mert a szülei úgy akarják. Ha nincs egy kis élvezet az egész mögött, valami sajátos motiváció, akkor mi értelme az egésznek?
- Sabi, én viszem a kövi csapatot, te maradsz itt, ha valaki egyedül tévedne ide? - Julie úgy pislog rám, mintha nem lenne egyértelmű, hogy bármit megteszek a kérdésekkel rendelkező gimis végzősökért. Habár... Jobban belegondolva és azt mérlegelve, hogy milyen srácok élnek a koliban, illetve hogy ők mi mindenre képesek fogadni, vagy milyen elvetemült ötletekkel állnak elő néha, inkább visszavonnám azt a részt, hogy "bármit megtennék".
- Aha, de én még nem ettem, szóval ha Danny visszaér, lelépek fél órára. - A kijelentésem pedig olyan határozott volt, hogy a felsőbb éves lánynak is tisztában kellett lennie vele, hogy amikor ő végez a körbevezetéssel, engem nem fog itt találni. Mosolyogva integettem a kis csapat után, akik Julie vezetésével elindultak, majd szántam rá pár percet, hogy válaszoljak a friss üzenetekre, amelyek a barátaimtól érkeztek. Nagyon izgalmas egy-egy nyílt nap, még akkor is, ha minden évben ugyanazokat a dolgokat kell elmondanunk, csak újabb és újabb diákseregnek, de ettől függetlenül mindig az a legérdekesebb rész, amikor a nap végén összeülünk a koliban és mindenki elmeséli, hogy milyen extra dolog történt vele. Az olyan viszonylag üresjáratok, amikor a kis standban kell ücsörögni és várni az érdeklődőket, valahogy eltelik, de nem a legizgibb része.
Hogy valamivel feldobjam magam, meg a környezetem is, a kezembe veszek néhány szórólapot, amin a szakunkról összegyűjtött legfontosabb információk vannak és felállok, hogy a stand elé sétálva próbáljam meg a járókelő diákokat elkapni egy kis beszélgetésre. Rámosolygok egy barna hajú lányra, aki nézelődve sétál a francia szak standjának irányába. Ha tippelnem kellene, akkor nincsen konkrét elhatározása, hogy milyen szakot szeretne választani. Épp ezért talán a segítségére lehetek.
- Szia! - Mosolyom töretlenül ott van az arcomon, habár nem viszem túlzásba, mert azt sem szeretném, ha Duracell-nyuszinak nézne. - Érdekel esetleg a francia szak? Ha van kérdésed, vagy akár a HÖK-el kapcsolatban is, szívesen válaszolok. - Mindig nehéz kitalálni, hogy kinél milyen stratégia jön be és hogyan lehet megfogni. Egy biztos; én sosem lennék képes valami rettentő agresszív taktikát alkalmazva bevonzani a diákokat.
ruhácska | 635 | ne féélj go to uni, they said ~ Zhanna & Bree 3874598021 |


My heart's been borrowed
and yours has been blue All's well that ends well to end up with you Can we always be this close forever and ever? DARLING, YOU'RE MY LOVER · · ·
mind álarcot viselünk
Sabrine Carter-Dunagan
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
go to uni, they said ~ Zhanna & Bree 34897397c6505644fd8498f5e417be9c2e5281e0
go to uni, they said ~ Zhanna & Bree 9a8ab83a17f2b2397c296caf13c78380e9bc2596
★ kor ★ :
24
★ elõtörténet ★ :
─────────────♡───
'Til they cover me in daisies
When did we all stop believing in magic? Why did we put all our hopes in a box in the attic? They tell me that I'm crazy, but I'll never let 'em change me
★ családi állapot ★ :
go to uni, they said ~ Zhanna & Bree 45bd5854f019803574fd798b85714aa9eae42a38
GIVE ME ONLY LOVE, ONLY LOVE
Secretly, I hit the lottery 'Cause you're brighter than all of the Northern Lights Like a double rainbow in the sky To the bottom of the sea, I'd go to find you
───♡─────────────
★ lakhely ★ :
Manhattan - Morningside Heights
★ :
go to uni, they said ~ Zhanna & Bree 82ef86db6ea03c366017362d05d845ddd3406d32
★ idézet ★ :
When I'm around you, I kind of feel like I'm on drugs. Not that I do drugs. Unless you do drugs, in which case, I do them all the time. All of them.
★ foglalkozás ★ :
egyetemista & marketing trainee
★ play by ★ :
Olivia Hastings Holt
★ hozzászólások száma ★ :
53
★ :
go to uni, they said ~ Zhanna & Bree 8b292518c897857a871f14ccec699adf1e1c326f
TémanyitásRe: go to uni, they said ~ Zhanna & Bree
go to uni, they said ~ Zhanna & Bree EmptyCsüt. 4 Feb. - 18:10
Bree & Zhani

"Almost before we knew it, we had left the ground."
Az emberek többsége úgy hiszi, hogy egy bizonyos kor után már semmi izgalmas, nagyobb volumenű esemény sem történhet és csak addig szép az élet, amíg az ember fiatal. Pedig szerintem nem a kornak kéne meghatároznia azt, hogy kinek milyen az élete. Tele vagyunk mérföldkövekkel, amiket a halálunk végéig folyton elhagyunk. Csupa olyan első alkalmakban lehet részünk végig, amik igen is hozhatnak az emberi létbe újat. Kicsiként az első szavak és léptek, majd az első kihullott fog, első iskola váltás, első szerelem, első nagyobb volumenű vizsga, első munkahely, első gyerek és az azzal járó új világ. Sokáig lehetne sorolni, hogy mi miért nevezhető egy meghatározó pontnak és ezek egyike sem korhoz kötött, elvégre nem állandó dolgok ezek. Nekem is sok első dologban volt már részem, de ezek még mindig csak egy töredékei annak, amik rám várnak a jövőben.
Mondanám, hogy most is egy első alkalomnál járok, ahogy belépek az egyetem ajtaján, de igazából nem először járok az épületben. Igaz, eddig csak vendégként bolyongtam itt, így sok mindent nem tudok, hogy merre lelnék meg, de annyira elveszett sem lennék már itt. Mégis, ha őszinte akarok lenni, sosem voltam nyílt napon. Eddig valahogy feleslegesnek tartottam őket. Mit tudnak mondani, ami nincs fent az iskola honlapján? De látva, hogy mennyire vészesen közelít az érettségi, rá kellett jönnöm, hogy annyira csak nem fáj nekem elnézni egy ilyen eseményre sem.
Mindig is a jó tanulók közé tartoztam, de anya halála után még inkább csak bennem volt a teljesítési vágy. Egyszerre akartam jól tanulni és dolgozni, hogy mihamarabb kiegyenlítsem a számlát és esélyem legyen a továbbtanulásra is. Sajnos a jelen helyzetben semmiképpen nem engedhetem meg magamnak azt, hogy fizetős képzésre menjek, így mindenképp az ösztöndíjra szeretnék hajtani. Ebbe minden szép és jó, csak hogy még magam sem tudom, hogy pontosan milyen szakban kéne gondolkodnom. Sok tanártól hallottam már azt, hogy a gazdasági vonalon biztos sok sikerem lenne – és tény, hogy a matekkal sincs kimondottan bajom -, de manapság már nem tudom mennyire éri meg a szenvedést. A fogadott családom előszeretettel emlegeti azt, hogy az orvosin is biztos megállnám a helyem. Tény, hogy mos néha leápolok egy-két gyereket a suliban, de komolyabban nem hiszem, hogy tudnám űzni. Nem is a nagy dózisú tudással lenne itt a legnagyobb gondom, hanem azzal, hogy gyakorlati helyzetben nem tudnék tökéletesen teljesíteni mindig. Az meg, hogy milyen sok idő kell ahhoz, hogy orvos legyen belőlem és normális fizetésben és bánásmódban részesüljek… Alapvetően, ha nem lenne olyan nagy a tartozásom, lehet egy sportorvosit még be is vállalnék egyébként. Lényegében mindenféle területen ellehetne engem képzelni, így nem túl nagy segítség a pontos szak leszűkítésében.
Persze, az is lehetne, hogy most kihagyok egy évet és inkább pénzt keresek, meg kitalálom mihez kezdjek, de… Valahogy tartok attól, hogy ha egyszer kiesek a mókuskerékből, akkor a későbbiekben már nehezen mászom vissza. Tudom, hogy nem kötelező egyetemre sem járni, de azért talán jobb életfeltételeket tudnék biztosítani magamnak egy felsőfokú képzettséggel. Meg igazából én is szeretném, így nem muszájból teszem, csupán tanácstalanul.
A belépésnél mindjárt a kezembe is nyomnak egy kistérképet, rajta hogy melyik stand merre található. Előkotorok a táskám aljáról egy tollat és jobban szemügyre veszem. Csillaggal elkezdem megjelölgetni a szóba kerülhető standokat, majd minden meglátogatott helyszín után teszek egy pipát, hogy tisztább legyen a kép számomra is. Igyekszem minden hallott információt feljegyezni magamnak legalább címszavakban, hátha ezáltal könnyebben kitudom szűrni a végén, hogy hogyan tovább. Konkrét haladási tervem nem nagyon van, csak megyek arra, amerre a tömeg visz. Az biztos, hogy sláger szakmákért nem szeretnék versengeni, mert annak jó úgy sem lehet a vége.
Szédelgésem közepette úgy érzem magam, mint egy chemotoxos légy, aki azt sem tudja, hogy jobbra vagy balra húzzon inkább. Aztán végül elérem az állomásaim legkérdőjelesebb pontját: nyelvek. Igazából a gimiben egész jól megvoltam velük és sokakkal ellentétben nekem még a franciával sem gyűlt meg a bajom. De még sosem gondoltam bele abba, hogy valamilyen módon, kicsit komolyabban foglalkozzak velük. A bölcsészet kicsit a listám vége felé van, de mégsem gondoltam azt, hogy ha már itt vagyok, akkor lenne értelme kihagyni. Nem is tudom, hogy melyik nyelvre kéne jobban ráugranom Tulajdonképpen elég nyitott vagyok a világra, az új nyelvekre és kultúrákra is. De lehet inkább már ismerős nyelvekkel kéne foglalkoznom, azokkal nem nyúlhatok mellé. Ajkamat harapdálva haladok inkább középen és hol az egyik hol a másik oldalon elterülő asztalok felé pillantok, keresve, hogy merre vannak kevesebben. Ha egy helyen nagy a tobzódás, akkor ott az információk fele el fog veszni úgy is.
Közben érzékelem, hogy egy lány ki is szúrt engem, ahol még sokan sincsenek, így bátorságot veszek magamon és egy halvány mosollyal az arcomon kicsit közelebb merészkedek hozzá. – Helló! – biccentek felé egy aprót és nyújtom is a kezem, hogy a már kitudja hanyadik szórólapot is begyűjthessem, csak hogy kevésbé érezzem magam sikertelennek. – Öhm, nos én… - kezdenék is bele a válaszba, de valahol útközben el is vesztettem, mit szerettem volna. –Tulajdonképpen, lehet, hogy esélyes lenne, de még nem igazán tudom, hogy mit szeretnék. De, ha már itt vagyok… – vakarom meg a tarkómat zavaromban és inkább igyekszek valami normális kérdést is előkotorni, amivel megbizonyosodhatok arról, hogy van itt keresnivalóm. – Mennyire vészes az első két félév? Túl lehet élni a száraz alapozó tárgyakat is? – zavartan nevetem is el magam, mert nem vagyok biztos abban, hogy ezzel a kérdéssel szerettem volna kezdeni úgy igazán. De talán hülyeséget úgy sem kérdeztem. Persze, ki milyen beállítottságú, kinek mi a vészes és mi az élhető, nem?
895 || ruha || igyekszem Embarassed
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
go to uni, they said ~ Zhanna & Bree
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Zhanna Yuryevna Fedorova
» Next to Normal - - Zhanna && Joel
» Make or Break - Hyun Joon & Zhanna
» Bree x Jay - Stardust megnyitó
» Bree & Pavel

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: