New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 73 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 61 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Dawn Gilberson
tollából
Ma 06:33-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 01:26-kor
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 00:55-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 00:53-kor
Joseph Brewster
tollából
Ma 00:52-kor
Kalilah Evans
tollából
Tegnap 23:04-kor
Lora Spencer
tollából
Tegnap 21:16-kor
Remington Fellowes
tollából
Tegnap 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Tegnap 20:59-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

bonfire hearts // M&M's
Témanyitásbonfire hearts // M&M's
bonfire hearts // M&M's EmptyCsüt. Nov. 05 2020, 18:17



Mason & Mattie
you're strong then you're weak, you're bound but so free

Nem emlékszek olyan időre, amikor ne szerettem volna a gyerekeket. Ez mindig az életem része volt, ugyanúgy, mint bármi más, amit szerettem, legyen az valami teljesen hétköznapi, mint a pasztellszínek, vagy valami kicsit szokatlanabb, mint mondjuk a spenót. Egyszerű tény volt, ami nem nyilvánult meg másban, mint a gyermekkori babázásaimban, az idő múlásával pedig a kamaszkori bébiszitterkedéseimben. Nem gondolkodtam rajta, vagy álltam neki fejtegetni az okait, csak elfogadtam.
Aztán a ciszta be-, a petevezetékeim pedig elköszöntek.
Rutinműtét, legyintettek egészen az ultrahangvizsgálatig, úgyhogy nem féltem. Hoppá, mégsem, mondta aztán az arcuk a szájuk helyett. Félni kezdtem.
Nagyon sajnáljuk, Ms. Hadwin, de a természetes fogantatás esélye egy isteni csoda nélkül egyenesen lehetetlennek tűnik.
Egészen addig a pillanatig csak szerettem a gyerekeket, de utána… minden a gyerekek körül kezdett forogni. Gyereknevetés hangjával a fülemben keltem és feküdtem. Az egyetemre menet számoltam a várandós nőket. A vázlataim margóján a jól megszokott, értelmetlen vonalak és geometriai alakzatok helyét cumik és kiscipők váltották.  
Mániákus volt minden, amit akkoriban csináltam, és elmondhatatlanul egészségtelen. Szeretném azt mondani, hogy ennek hatására jött az isteni szikra az óvónői karrierről, de ha így is volt, annyira tudat alatt történhetett a folyamat, hogy tudatosan semmit nem tapasztaltam belőle. Abban a pillanatban, amikor meghoztam a döntést, csak annyit tudtam, hogy a világom a feje tetejére állt, és minden, amire egykoron vágytam, megváltozott. Régen írni akartam, a világ történéseivel foglalkozni, tájékoztatni róla másokat, a ciszta után viszont csak az lebegett a szemem előtt, hogy gyerekek közelében akarok lenni, velük akarom körbevenni magam, majdhogynem bármi áron.
Tortára vágytam, és noha az egész nem lehetett az enyém, legalább egy szeletet elvettem belőle.
Ha más csónakban eveztem volna, biztosra veszem, hogy az ovisok bőségesen lefárasztottak volna annyira, hogy valamivel kevésbé vágyjak saját gyerekre, látva, hogy mennyire a túlélésről szól az életük első pár éve, amikor még nem tudják megérteni, miért is nem szabad villát nyomni a konnektorba. Így viszont, valahányszor elegem is lett belőlük péntekenként, vasárnap ismét hiányozni kezdtek.
Ezért voltam nyitott a szabadidőmben is a gyerekek jelenlétére, és ennek hála barátkoztam össze a szomszédommal, Averyvel – aki félelmetesen hasonló cipőben jár, mint én -, és a barátjával, Masonnel, aki gyakorta érkezett az unokahúgaival. Neki unokahúgai voltak, nekem pedig gyerekszeretetem és egy időről-időre fellátogató unokaöcsém - alahogy adott volt, hogy ebből megpróbáljunk kihozni valamit, ami mindkettőnk előnyére válik, vagy így, vagy úgy.
Ami valami csoda folytán azt követően sem szűnt meg létezni, hogy Avery és Mason szakítottak, én meg ott maradtam köztük feszengve, nem tudván, mitévő legyek, mint egy gyerek, akinek elváltak a szülei, és el kellene döntenie, melyiküket szereti jobban. Mint valaki, akinek egykoron tényleg választania kellett a szülei között, ez meglehetősen kényelmetlenül érintett, és arra az elhatározásra sarkallt, hogy egyáltalán ne válasszak, miközben reménykedtem benne, hogy egyikük sem tervezi felhozni a dolgot.
Tartottam őket elég felnőttnek, hogy ez legyen a kisebbik félelmem. A nagyobb a szerelmükben rejlett, mert ezen a két bolondon kívül mindenki látta, hogy mennyit jelentenek egymásnak, és tartottam tőle, hogy mint az újdonsült összekötőjük, kimondatlan lelki zsarolás kíséretében postagalambot csinálnak belőlem. Mutasson nekem valaki egyetlen egy olyan szituációt, amiből a hírvivő szerencsésen jött ki.
Nem tudnak, mert ilyen nem létezik.
- Izgulsz? Rég találkoztatok – pillantok le vigyorogva a kezemet szorongató és a karjainkat hintáztató Christopherre. Pár hónapja, ha egészen pontosak akarunk lenni, ami nem kifejezetten hosszú idő egy felnőttnek, a gyerekek viszont akár centiket is nőhetnek közben.
Anya születésnapja volt a héten, így Gabriel felutazott, és mindenki, de főleg az én legnagyobb örömömre, a kedvenc unokaöcsém is vele tarthatott. A válás még nagyon gyerekcipőben lépkedett, de az indulatok még nem szöktek az egekbe, a sógornőm nem kezdett gyerekeltiltó missziókba, és a 4 éves Chris is ugyanolyan vidámnak tűnt, mint mindig, úgyhogy reménykedtem a békés végkifejletben.
Chris akkorát bólint, hogyha nem fogná a kezem, előrebukna a járdán. – Igen! Sally is izgul?
- Biztosan – kuncogok szórakozottan. Finoman meglököm a kölyök oldalát a csípőmmel. – Csak nem szerelmesek vagyunk?
A fintor, ami az arcára költözik, a legviccesebb dolog, amit valaha láttam. Nem is próbálom visszafogni a jóízű nevetésem, csak arra ügyelek, hogy a szabad kezemben tartott papírtálca a két kávéspohárral ne szenvedje ennek kárát.
- Fúúúúúj, Mattie! – színlel drámai öklendezést és hányást, ahogy pedig felbukkanunk a játszóteresített park kerítésénél, elengedi a kezem, hogy előreszaladjon. Hagyom neki; nincs előttünk több átkelőhely, csak a kerítéskapu. – Undorító vagy! – visítja még a jóérzés kedvéért, a válla fölött felém tekintve.
- Ha nem a lábad elé nézel, csókolózni fogsz a betonnal. Na, az lesz az undorító – vigyorodok el. Chris türelmetlenül rugózik a telitáblázott parkkapu előtt, de akárhogy nyújtózkodik, még nem éri fel a gyerekzárat. Mindössze egy perc választja el attól, hogy megragadja a kerítést, és rázni kezdje, esküszöm. – Állj félre, kis rohamosztagos, így nem tudom kinyitni a kaput.
- Nem is vagyok rohamosztagos – morog Christopher elégedetlenül, de engedelmesen arrébb battyog. Pontosabban megkerül a hátam mögött és a másik oldalamra áll.
- Nem? Akkor mi vagy? – kérdem, ahogy beterelem, és bezárom magunk után a kaput. – Ifjú padawan?
- Igeeeen! – A felkiáltást köpködés és lézerkard suhintó hangok követik, ahogy Chris ismét előre szalad. – Az erő velem van!
- Az erő jobbra vezessen, tudod – jegyzem még meg, és a szokásos padunk felé indulunk.
Őszintén, nem hittem volna, hogy maradunk a jól megszokott kis brooklyni parkunknál. Nem azért, mert bármi probléma lett volna a hellyel, éppen ellenkezőleg, minden ideális volt: kellemesen elveszett a tömbházak között, így nem volt akkora forgalma, pont elég fát ültettek, hogy napfény és árnyék is legyen, és tíz percbe se telt kisétálnom. Az utóbbiban rejlett a hitetlenségem tárgya is; a park tíz percre volt a lakásom épületétől. Az épülettől, amiben Avery lakása is volt.
Nem gondoltam volna, hogy Mason a szakítás után is helyhez jön majd, és egyelőre nem tudtam eldönteni, hogy erről hogyan kellene vélekednem. Feltételezem, majd a nap során kiderül.
Amióta elkezdtük összejárogatni az unokaöcséinket-húgainkat, mindig ugyanannál a fa alatti padnál kötöttünk ki, amennyiben szabad volt. Szerettük, mert beláttuk vele a park egész, nem túlzottan nagy játszónak kialakított részét, így nyugodtan beszélgethettünk anélkül, hogy tartanunk kellett volna a gyerekek eltűnésétől. Egyszer még azt is premier plánban nézhettük végig, ahogy Chris és Sally elfeleznek egy gilisztát, mielőtt megették volna.
Brrrr.
Az utolsó kanyart bevéve, szembetaláljuk magunkat az előbb említett paddal, és az előtte meghúzódó homokozóval. Christopherrel egymás tükörképei vagyunk; ő a padon ülő Masonnek int, és szalad Sallyhez, hogy aztán jól elessen előtte a homokban, és erre mindketten felkacaghassanak, én pedig Sallyre mosolygok rá, és Masonhöz igyekszek.
- Tudom, késtünk egy picit, de jó okunk volt rá. Tádámm! – emelem az arca elé a papírtálcát, amit beforduláskor gondosan a hátam mögé dugtam. Vélhetőleg ennek ellenére is látta, mit rejtegetek, de így drámaian felfedhettem, hogy hoztam neki kávét. – Nincs is szebb, mint egy őszi délelőtt kávézgatni egy park padján, és két ön- és közveszélyes gyereket nézni, mint valami természetfilmet – foglalok helyet mellette, miután elvette a saját poharát. Szerintem tudja, hogy az övé a Mazon feliratú, az enyém pedig a Matty-s.
Kortyolok egyet a saját kávémból. Nem nagyon tudom, mihez kezdjek a szakítástól szenvedő emberekkel, leginkább azért, mert még élesen emlékszek a sajátjaimra, és soha nem éreztem úgy, hogy bármit is segítene mások sajnálkozása. A szándékot értékeltem, de itt meg is állt a tudomány.
- Hogy vagy? – kérdezem meg végül, a szemem sarkából pillantva rá. Ez legalább olyan jó kezdet, mint bármi. Kellemesen neutrális kérdés, olyan, amit bármelyik másik nap feltehetnék, nem hordoz egyértelmű hátsó szándékot.

öltözet, 1212 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: bonfire hearts // M&M's
bonfire hearts // M&M's EmptyCsüt. Nov. 19 2020, 19:58


Mattie & Mason

when summer collaped into fall


Sally csalódott grimaszba húzza a száját, mikor a találkozóink védjegyévé vált játszótéri padot üresen találja. Hiába próbálom egy óvatos lökéssel arrafelé terelni, makacsul megveti a lábát, és hitetlenül mered felfelé rám. Mintha becsaptam volna.
- Nincsenek itt! – egy ötéves minden vehemenciája benne van a készavas észrevételben, a tekintetéből ítélve elvárásként támasztja felém, hogy azonnal orvosoljam a problémát.
Visszanyelek egy fáradt sóhajt, mielőtt felelnék. – Biztos mindjárt ideérnek. Addig gyere, üljünk le.
De Sally csak nem mozdul, az istenért sem, engem meg annyira lefoglal, hogy ne veszítsem el a türelmem, hogy elfelejtem észre venni, mennyire hasonlóan gyerekesen viselkedem, mikor az én napirendem borul fel.
- Nem mondtad nekik, hogy ne késsenek?
Nem gondoltam, hogy kellene.
- Sally, gyere már! – szólok rá kicsit erélyesebben, amire végül mozgásba lendül, előre szaladva egyből el is foglalja a padunkat. Leülni aztán persze még véletlenül sem hajlandó, csak előkeresi a táskájából a Nintendo Switchet, ami, mintha ragasztóval vonták volna be, úgy van hozzánőve a kezéhez, mióta megkapta. Nekem háttal befészkeli magát a karjaim közé, nekem is dől, de éppen csak annyira, hogy a vállai felett azért még lássam a játék képernyőjét. Nem különösebben foglalkoztatott egyik színes-figurás-ugrálós-futkosós butaság se, de percenként háromszor kérdezte meg, hogy „Láttad? És ezt? Ezt láttad? Láttad mekkorát ugrottam?”, így meg jelentősen könnyebb volt úgy csinálni, mint aki nyomon követi a sikerélményeit. Muszáj volt, néha hátrafordult és leellenőrizte, aztán számon kérte, ha lemaradtam valami teljesen érdektelenről.
Óvatosan vonom köré a kezeim, nem érek hozzá, (az zavarja a játékban, így az természetesen nem engedélyezett) de elég közel fonom őket ahhoz, hogy el-, vagy felkaphassam, ha szükséges. Soha nem szaladt még el, nem tépte ki magát a kezeim közül; soha semmi rossz nem történt még, de az én elmém így nyugodtabb volt, a lányok meg idővel megtanultak alkalmazkodni hozzá.
- Mason, nézd, úgy vezetek, mint apa!– kiáltja lelkesen, és azzal a lendülettel nyomban el is ront egy előzést a játékban. Princess Peach autója beleszalad Luigié oldalába, majd néhányat pördülve a tengelye körül végül kisodródik a pályáról. Ő mérgesen rázza meg a Nintendot, én közben igyekszem nem nagyon mosolyogni a hasonlaton. Kétszer kellett már lökhárítót cserélnem a bátyám kocsiján, állítólag egyik sérülés sem az ő hibájából keletkezett, de nem igazán tudtam, ki másra lehetne még fogni azt, hogy ennyire rossz sofőr.
Épp akkor, mikor mozdítanám a karom, hogy ellenőrizzem a csuklómra szíjazott óra számlapját, tőlünk néhány lépésre feltűnik Mattie és Christopher, Sallyből pedig kitör egy boldog, de kissé fülsértő sikítás. – Itt vannak-itt vannak! – A kezében tartott kütyü nyomban feledésbe is merül, az ujjaim közé gyűri, aztán szabadulva a karjaim közül, a levegőben hadonászva indul meg a barátja felé. Mikor Christopher elesik, ő is szükségét érzi hasonlóan tenni, belőlem meg felszakad egy fájdalmas nyögés, mikor Sally fogja magát és nevetve ráugrik a földön heverő fiúra, hogy együtt hemperegjenek tovább. – Sally, ne már! Keljetek fel a földről!
A kezdődő migrénem egyből alább hagy, mikor a két gyerekről Mattie-re emelem a tekintetem. Neki is örülök, hogyne örülnék, de a hálám azért mégis a háta mögül előkerülő pohártartó látványával növekszik egyenes arányossággal.
Igen, hát azt hiszem egészen más elképzeléseink vannak a szórakoztató őszi délutáni programokról – felelem mosolyogva, közben elveszem tőle a nekem szánt kávés poharat, majd egy nevetésre hajazó szusszanással felé is fordítom a csuklóm, hogy lássa az oldalára firkált, elrontott nevet. – Z-vel? Komolyan?  - Valószínű neki nem újdonság, lévén, hogy az övé is el van írva, de én azért lemondón megingatom a fejem a sajátom láttán. – Ez most ilyen divat, hogy többé semmit nem vagyunk hajlandóak a tradicionális módon írni, vagy ennyire nehéz nevem van?
Nem, mintha számítana. Vagy úgy különösebben érdekelne, tényleg. Ezekben az időkben, mikor a nevek inkább tűntek véletlenszerűen egymás mellé pakolt betűknek, mint ténylegesen kiejthető szavaknak, annyira nincs már jelentősége az írásmódnak. Azért az érdekelt volna, vajon Matty hogyan boldogul a Chiwetel-ekkel és Quvenzhané-kkel.  
Egy-két korty kávé erejéig elodázom a válaszadást az elhangzott, és alapjában véve elég egyszerű kérdésre, de így is elég gyorsan mellékcselekvés nélkül maradok. Végül csak megrántom a vállam, mielőtt felelnék. – Jól, hogy lennék?
Szándékosan nem nézek rá, a tekintetem mindennél elszántabban keresi a gyerekeket, mintha attól félnék, éppen ebben a pillanatban történik velük valami végzetes. Pedig tudom, hogy nem fog, épp csak az agyam nem tudom meggyőzni róla, hiába látom, hogy gondtalanul csüngenek lefelé a mászóka tetejéről. Megköszörülöm a torkom, mielőtt folytatnám, hátha az majd segít katonás sorba rendezni a gondolataim. Még egy halvány mosolyt is kikényszerítek magamból; nem igazán sikerül mögé rejteni mindent, pedig úgy emlékszem, ott sok minden elfért régebben. – Mármint, érted. Nem történt semmi. - Ezt valószínűleg nem így kellett volna megfogalmazni. Sőt, valószínűleg egyáltalán sehogy. – A héten. – Sietve teszem hozzá, de így sem éri el a kívánt célt. Inkább kortyolok egy újabbat, abból baj nem lehet.
Miután az én eszem is realizálja, hogy a forró kávé sem ment fel végleg a beszélgetés alól, szóra nyitom a számat, hogy viszonozva a gesztust az ő hogyléte felől érdeklődjek. Ha már mindenáron beszélgetni kell, inkább ő legyen a téma, mint én. A kérdés viszont a torkomon akad, ahogy a magára hagyott Nintendo hirtelen egy idegtépő „Super Mario, here we go! Woo hoo!” kiáltással felhívja magára, és a még mindig futó játékra a figyelmet.
- Basszus! – morranok morcosan, kis híján el is ejtem azt a vackot. Azzal persze tisztában voltam, hogy Sally a kezeim között hagyta, csak az kerülte el a figyelmem, hogy a lelkes kiabálás közben kikapcsolni is elfelejtette. – Francba ezzel a hülyeséggel.
Tovább morogva forgatom meg a konzolt, fel-alá, jobbra-balra, újra és újra, de ha kényszerítenek rá se tudnám, melyik gomb, csúszka vagy pöcök való arra, hogy kikapcsoljam. Fontolóra veszem, hogy inkább összetöröm a betonon (akkor legalább biztos nem hozza rám a frászt többé egy olasz vízvezeték-szerelő kiabálása se), végül mégis a kevésbé drasztikus megoldásokhoz folyamodom. Mattie orra elé nyújtom a kék-piros játékot egy segítségkérő oldalpillantás kíséretében. – Kérlek, csinálj vele valamit. Kapcsold ki, ásd el, öntsd le kávéval, nekem mindegy, csak ne kiabáljon.
A szemem sarkából látom, ahogy Sally hasalva, arccal előre csúszik le a csúszdán, és bukfencezik bele a homokozóba. Még csak felénk sem néz, egy pillanatra sem vett tudomást a létezésünkről.
Hazaérve mondhatnám neki, hogy elhagyta a játékkonzolt a parkban. Soha nem jönne rá.    


All that's left of myself
Holes in my false confidence
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: bonfire hearts // M&M's
bonfire hearts // M&M's EmptyPént. Dec. 04 2020, 16:38



Mason & Mattie
you're strong then you're weak, you're bound but so free

Az óvónői évek valószínűleg strapabíróbbá tettek a gyerekek esései és birkózásai ellen, mint Masont, vagy szimplán csak előrelátóbb nálam, és arra gondol, mekkora macera lesz kimosni a gyerekek összes viselt ruháját, lehetőleg gyerekestül, mert még a fülükből is homok fog folyni, mindenesetre érdekes párost alkothatunk egy külső szemlélő számára. Én, amint vigyorogva nézem, ahogy Sally megpróbálja homokba építeni Christophert, és ő, amint ugyanerre mérhetetlenül lemondó arccal reagál. Az a részem, ami épp nem ezen derül, sajnálja, hogy Mason minden bizonnyal még feleannyira sem szórakozik olyan jól az általunk lefestett képen, mint én, de hé, legalább a kávét örömmel és mosollyal fogadta! Én aztán értékelem a kis sikereket is, kisgyerekekkel foglalkozok, ha nagyokra várnék, megőszülnék.
- Nem tudom, de én lassan sértésnek venném, ha megértenék a betűzésem – vonok vállat könnyedén, a kezeim közé fogva a kávéspoharat, és a tenyeremet melengetve vele. Nincs kifejezetten hideg-hideg, de a meleg így is jól esik. – Mondjuk most éppen nem kérdezték, de legalább konzekvensek, és valahogy a segítségem nélkül is sikerült rossz eredményre jutniuk. Gondolod, hogy plusz forgalmat generálnak nekik a netre felkerült elcseszett nevek fotói?
Valószínűleg; véletlenszerűen nem lehet ennyire szerencsétlenül következetesnek lenni.
Egy darabig csendesen kávézgatunk az első körben letudott üdvözlések és barátságos szóváltások után, és esküszöm, türelmes vagyok, vagy ha az nem is, megpróbálok úgy tenni, mintha az lennék, de a harmadik korty kávé után kezd nyilvánvalóvá válni, hogy Mason nem igazán hajlik rá, hogy válaszoljon a kérdésemre. Ezzel nincs gond, szíve joga, a probléma inkább abból fakad, hogy nem tudom, meddig leszünk képesek úgy tenni, mintha nem kérdeztem volna semmit, és a hirtelen beállt csönd, amit csak két mászókázó gyerek visongása tölt meg, a véletlen szüleménye.
Végül egy „jól, hogy lennék?” menti meg a helyzetet, amit hallva képtelen vagyok megállni, hogy ne forgassam meg mosolyogva a szemem. Annyira Masonhöz illő válasz volt ez, hogy igazából elképzelni se tudom, mi másra számíthattam volna.
- Tisztában vagy vele, hogy lehetsz magad alatt akkor is, ha „semmi nem történt”, ugye? – kérdezek vissza lágyabb hangon, úgy, ahogy anno Cole-lal is tettem, valahányszor a logikára hivatkozva inkább rám csukta a gondolatai ajtaját, és magába zárkózott; amikor még hittem benne, hogy mindent meg tudunk oldani, ő és én, én és ő. Olyan, mintha egy emberöltővel ezelőtt zárult volna le a történetünk, Mason viszont emlékeztet annyira Cole-ra, hogy mégis újra és újra feléledjen bennem a nosztalgia, és eszembe jusson mindenki kedvence, a „mi lett volna, ha” kezdetű kérdés.
Gondolom, az sem segít túlzottan, hogy Cole egy hete ismét megjelent az életemben.
- Én speciel elszomorodok, ha odaégetem a sütijeimet. Vagy feldühödök. Oké, inkább az utóbbi – ismerem be egy bosszú ajak-összepréseléssel. – A lényeg, hogy érezheted magad az égvilágon bárhogy, és egyáltalán nem kell, hogy annak észszerű és bármi érdemlegesre visszavezethető oka legyen.
Mattie, büszke lehetsz magadra: egy pszichológus veszett el benned, esetleg egy keleti bölcs, netalántán egy szerencse süti szövegíró; jobban belegondolva, talán be kellett volna fejeznem a kreatív írás szakomat, ez egész hívogatóan hangzik. Ugyanakkor az is lehet, hogy csak túl régóta foglalkozok gyerekekkel, akiknek azt is el kell magyarázni, hogy hiába vicces, sajnos nem túl jó ötlet, ha egymást használják papírlapnak. Mert legyünk őszinték; melyik filc-bajszos öt éves nem vicces?
Persze, nem sütkérezhetek sokáig az újonnan felfedezett és Paulo Coelhot is megszégyenítő életvezetési tanácsadói képességeim okozta örömnek, mert a Mason kezében tartott Nintendo felvisít, ugyanakkor ki kérhetne stílusosabb lezárást Mario ujjongó hangjánál? Ennek így kellett történnie.
- Mit csinálsz? – nevetek fel, látva Mason elhivatott, de nagyon hiábavaló próbálkozásait, hogy elhallgattassa a készüléket. - Ugye tudod, hogy ez nem mozgásérzékelős elektronika? Hiába forgatod jobbra-balra, Mario nem fogja tudni, merre kell mennie.
Még mindig vigyorogva veszem el tőle a kézi konzolt, hogy néhány gombnyomással kilépjek a játékból, majd Mason felé fordítsam a konzol tetejét, néhányszor jelentőségteljesen hozzáérintve az ujjbegyemet a power gombhoz, mielőtt megnyomnám.
- Ne tudd meg, mennyi szülő küldi be ilyen vackokkal a gyerekeit – adom neki vissza a dolgom végeztével. Nem tudom, hogy csak képzelem, vagy tényleg csalódottnak tűnik, de fogalmam sincs, mit várt tőlem, mit teszek majd vele. – Nem mintha száznyolcvan fokkal a technika ellen lennék, ha korlátozva és szabályozva vezetik be azt a gyerekek életébe, de mégis mit hisz az a szülő, aki tablettel küldi be a gyerekét, mit fogok vele csinálni, beültetem a sarokba, és hagyom, hogy Thomas, a gőzmozdony kiégesse az agyát? Még mit nem – horkantok fel, kinyújtva magam előtt a lábaimat. A gyerekek épp a csúszdára másznak fel, csak nem igazán akarják elfogadni a tényt, hogy egyszerre ketten nem lesznek rá képesek, bármennyire is szeretnék. Egy pillanatig úgy érzem, rájuk kellene szólnom (ha az ovisaim lennék, valószínűleg le is szedném őket), de végül úgy ítélem meg, nem elég magas az a csúszda, hogy bármi bajuk essen, ha véletlenül lebotorkálnak róla. – Sose hagynám nekik, hogy pont Thomast nézzenek. Ellenben a Teen Titan Go-val – emelem magam elé a kávépoharamat, mielőtt beleinnék. – Viccelek. Többnyire.
Próbálok nem arra gondolni, hogy néha még engem is úgy beszippantanak az animált mesék, hogy hajnalig nézem őket. Ez az én csontvázam a szekrényben, és senki nem vetheti a szememre, ha nem is tudnak róla. 200 IQ.
Nem akarok az a fajta barát lenni, aki konkrétan rákérdez bizonyos témákra, amiket a másik láthatóan szisztematikusan kerül, úgyhogy e g y e l ő r e elásom az Averyvel kapcsolatos kíváncsiságomat, és Mason másik legkevésbé kedvenc témája felé terelem a szót, mert valahol egy szadista veszett el bennem.
- Hogy van a családod? A testvéreid hozzák a formájukat? - fordítom felé újra az arcomat, és megpróbálok nem túlzottan gonoszkodó mosolyt magamra ölteni. És még kedvesnek merem magam nevezni.

öltözet, 914 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: bonfire hearts // M&M's
bonfire hearts // M&M's Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
bonfire hearts // M&M's
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ruby & Millie • kind hearts still break hearts
» elastic hearts
» Raven & Drake ~ Bowling with our Hearts
» Meeting of hearts - Dean x Tessa
» you'll find me in the lonely hearts | mitch & nihal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: