New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 85 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 72 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Mirabella Jimenes
tollából
Ma 4:33 pm-kor
Seraphine Murphy
tollából
Ma 4:27 pm-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 4:10 pm-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 3:22 pm-kor
Joe Weaver
tollából
Ma 2:50 pm-kor
Samuel Burgess
tollából
Ma 2:48 pm-kor
Joe Weaver
tollából
Ma 2:24 pm-kor
Patrizia Ferrara
tollából
Ma 2:09 pm-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 1:58 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

we are young // perci & chad
Témanyitáswe are young // perci & chad
we are young // perci & chad EmptyVas. Május 10, 2020 12:29 am
perci & chad

Tonight, we are young, so let's set the world on fire, we can burn brighter than the sun

2010 nyara

Hogy lenne-e kedvem egy klubba osonós estéhez a nyári szünet kellős közepén a legjobb barátommal? Még szép! Ráadásul kellemesen meglepő fordulatként anya is az áldását adta a kalandra, ezek után aztán biztosan minden akadály eltörpül, gondoltam én naivan, még otthon, a tükör előtt igazítva a My Chemical Romance tiszteletére megvett piros bandapólómat, koptatott farmeremet, és az agyonhordott tornacipőmet.
Mégis mi sülhetne el rosszul?
Hát, ha a kezdésből indulunk ki, és nem tagadjuk meg teljesen a racionális gondolatokat a tagadhatatlanul vonzó optimizmus kedvéért… mi nem?
- Okéééééé… ez így érdekesebben fog elsülni, mint amire eredetileg számítottam volna – forgatom meg a kezeim között a hamis személyit, amit Perci intézett nekem… egy ismerőse által. Egy nevet akartam mondani, vagy a kapcsolatukat, esetleg a helyet, ahonnan ismerik egymást, vagy az Easton-rokont, aki által ismer egyáltalán ilyen személyt, de igazából fogalmam sem volt róla, hogy ki készítette a kamuiratot, így nem tudok. Perci a közvetítő, és nekem ennyi a lényeg. Bízok benne.
Az este elején azt hittem, ezért még jönni fogok neki. Kezd meginogni az ebbe vetett hitem.
- Mindig is azt hittem, hogy ezeket elsősorban az irracionális korokkal rontják el. Tudod, amikor papíron 35 vagy, de bárki megmondja, hogy még rendes szakállat sem tudsz növeszteni– folytatom, könnyed vidámsággal pillantva fel, mert egészen egyszerűen képtelen vagyok elengedni a tekintetemmel azt az igazolványképet. És nem azért, mert annyira borzalmas lenne. Ó, nem. Ugyan! Csak az erőteljesen gyanús alakoknak, vagy a félisteneknek szokott jól elsülni egy hivatali fotózás. A többi földi halandó, mint például én, örülhet, ha nem ásítja el magát a vaku villanásának pillanatában. Nincs is kevésbé vonzóbb egy visszafojtott ásításnál egy fotón.
Valahol a célállomásunk és a Hudson-folyó partja között tanyáltunk, pár utcára mindkettőtől, egy kevésbé forgalmas mellékutcában. Egy nyolcmilliós városról beszélünk, a „kevésbé forgalmas mellékutca” azt jelenti, hogy csak fél tucat bringás és kéttucat járókelő halad el mellettünk ezeknek a duplája helyett. A nem kifejezetten meleg, New York-i nap már lebukott az égbolton, noha csak éppen, úgyhogy fiatalnak ígérkezett az éjszaka, és mi semennyit sem akartunk elvesztegetni belőle. Ahhoz mindketten túl izgatottak voltunk. A klub, ahová a beengedésünk kapcsán volt szükségünk a bizonyítékra, miszerint betöltöttük a 21. életévünket, a Crazy Ruins névre hallgatott (ami szinte idegesítően emlékeztet arra a rohangálós mobilos játékra, aminek egész egyszerűen nem jön a nyelvemre a neve), és noha a romos stílus felvetette a kérdést, hogy mennyire biztonságos – vagy legális – a hely működése, nehéz volt ellenállni a neonfeliratos, és hasonló színű fényfüzérekkel teleaggatott hangulatnak, amit a honlapjuk ígért. És a zene sem tűnt teljesen gáznak, úgyhogy nem volt túl sok kérdésünk. Itt voltunk, nem messze tőle.
Nem vagyok benne biztos, hogy érdemes megtennünk azt az öt-tíz perces sétát a klubbig.
- Mármint, biztos szép, meg hiteles munka a maga módján, őszintén nem tudom, mit kell nézni, nem értek hozzá, de Yo, haver, sajttestvérem, edami a camembertemhez, feltűnt, hogy nem vagyok fekete? Vagy máshogy kérdezve; feltűnt, hogy nem vagyok fekete ÉS megemlítetted a készítőnek, hogy nem vagyok fekete? – Perci, azaz Yo(sef) felé fordítom a személyit, amit nem tudom, hogy tényleg nem látott, vagy csak megpróbál úgy tenni, mintha nem látta volna. Igazság szerint eddig még nem volt okom kételkedni Perci intelligenciájában, úgyhogy feltételezem, a második opcióról van szó. Aztán ki tudja, könnyen lehet, hogy tévedek. – Ez a srác pedig meglehetősen az. És kopasz – teszem hozzá mellékesen, mert ez már igazán részletkérdés, miközben a szabad kezemmel végigszántom a gondosan fésült hajamat. Általában nem nagyon nyúlok hozzá két hajmosás között, mert nem látom értelmét, de ma szórakozni készültünk, szóval gondoltam adok egy esélyt a hajkeféknek. Továbbra sem látom sok értelmét a létezésüknek, de nincs is derékig érő hajam.
Elvigyorodok. Remélem, megtarthatom a cuccot, különben anya biztos nem fog hinni nekem. – Ezek után remélem, hogy a tiéden alaphangon egy hatvanas, ázsiai úriember figyel, és nem egy átlagos, fehér, szőke srác, aki még korban is megfelel.
Miután Perci is kigyönyörködte magát a csodában, ami az égvilágon senkit nem fog meggyőzni róla, hogy 21 éves vagyok, és nem 17, a kezeimmel együtt zsebre vágom azt, és teszek néhány kósza lépést, hátha az segít kitalálni valami alternatívát.
- Megpróbálhatunk így is bejutni, hátha látássérült a kidobó, vagy esetleg otthon felejtette a szemüvegét, de nem fűzök ehhez túl sok reményt – magyarázom Percinek hangosan is, amin magamban töprengek. – Épp a B terven agyalok, de még nem igazán jutottam semmilyen eredményre. Ötlet? Azon kívül, hogy hagyjuk az egészet, mert azt még Z tervnek sem fogadom el – forgatok szemet vigyorogva a gondolatra. Persze, hogy nem opció, hogy ugyanolyan buli-tapasztalatlanul kullogunk haza, mint ahogy eljöttünk otthonról! Valamilyen megoldást találni fogunk. Mindig találunk, immáron több, mint 10 éve. Különben nem lennénk legjobb barátok.
- De tényleg, a tied mennyire lett élethű? – lépek közelebb kíváncsian. – Ha az használható, abból talán még lehetne valami.
Hogy mi, azt még nem tudom, de mindent a maga idejében, haladjunk szépen sorjában.

793, nyamii|
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: we are young // perci & chad
we are young // perci & chad EmptySzomb. Jún. 27, 2020 6:24 pm

We are young

Chad & Perci

Fiatalság, bolondság, tartja a mondás. Én pedig elhiszem, hogy ez igaz, hiszen az idősebb emberek közül sokaktól lehetett hallani, hogy a fiatal éveik igen mozgalmasan teltek, akkor éltek csak igazán. Nos, legalábbis anyu elbeszéléseiből tudok erre következtetni, noha apámat sohasem tudnám elképelni egy diszkógömbbel kivilágított táncparkett közepén táncolni olyan maskarában, amit Elvis is megirigyelne, hiába van erről egy fotónk a családi albumunk mélyére rejtve. A családi összejöveteleken pedig a nagyi szokott mesélni a fiatalkoráról, ám őt már kevésbé tudom megkérdőjelezni és valószínűleg meg is haragudna rám, hogy ha nem hinném el a történeteit.
De eleget hallgattam már ezeket az elbeszéléseket. Ideje volt, hogy saját történeteket kreáljak, olyan érdekes, vicces eseményeket, amiket én is elbeszélhetek, mondván velem pedig ezek történtek meg. Egy nyári estén történő klubba bemerészkedés kezdésként jó ötletnek tűnt, főleg, hogy a legjobb barátommal, Chaddel terveltem ki. Fekete bőrdzseki, alatta egy fekete póló, rajta egy rock banda logójával (direkt erre az alkalomra vettem, csak random kiválasztottam mert gondoltam elég menő és felnőttes, hogy gond nélkül beengedjenek a szórakozóhelyre), plusz farmer és edzőcipő.
– Miért? – kérdezem meg, kíváncsian szemlélve ahogyan Chad megnézi a kamu személyijét, amit sikerült neki szereznem. A fura bácsikámnak vagy a kapcsolatainak köszönhető (ebbe nem igazán mentem bele, amikor megkérdeztem őt tud e nekem kettőt is szerezni), hogy mindkettőnknek van már hamis személyije, amiért én nagyon nem is panaszkodtam, mert valóban kis kártya mindkettő, az év rajtuk bőven többek a korunknál, így a bemutatásukkal nem csak be kell jutnunk a klubba, de még alkoholhoz is juthatunk a bárpultnál.
– Igen, a kamu ID-k egyik tényezője, hogy az illető kora más rajta! Ezért is van még sok más hozzánk hasonló tinédzsernek is! – mondom, talán kissé ingerülten, mert számomra egyértelműnek tűnt e logika miközben kettőnkre és a kezében lévő személyire mutogattam. – A szakáll dolog kapcsán pedig csak azt mondjuk majd, hogy pont ma reggel borotválkoztunk! Nem fogják biztosan tudni, mivel nem látták, szóval… Azzal kell majd beérniük, amit mondunk. Csak meg kell őket győznünk, ami nyilván nem azzal fog sikerülni, hogy közlöd velük, amúgy olyan felnőtt vagy, aki még rendes szakállt se tud növeszteni, de egy klubban ott a helyed! Nyilván, ez nem lenne jó – magyarázom el a dolgot neki, miközben az egész szinte már egy tervvé áll össze a fejemben. Van tervünk, még ha most úgy is veszem észre, hogy Chad hite kicsit megingott a dologban. De majd bízok helyette is abban, hogy sikerül bejutnunk. Be fogunk jutni. Nincsen más opció és a kudarc nem volt elfogadható.
Ám nem hagyhatom figyelmen kívül, hogy ő továbbra is aggódik (a „sajttestvér” és „edami a camambertemhez” szavak hallatán amúgy is nehéz lett volna nem meghallgatni a szavait) és kérdéseket intéz hozzám, olyan kérdéseket melyekre egyértelműen tudom a válaszokat, hiszen elég csak egy pillantást vetnem rá, nem vagyok vak. Apropó pillantás…
Most, hogy szinte az arcomba tolta a személyijét döbbenten pislogtam a rajta lévő férfi képét tanulmányozva, aki papíron Chad volt. Gyakorlatban pedig nem, jött le a tantusz ahogyan a tekintetemet a személyi és közte váltogattam. Közben még a fejemet is mozgattam, tettem egy lépést hátra, netán kettőt, hátha távolabbról azért kicsit nem… olyan… nagyon… nagy…. baki.
– Igen, Chad, sárga kis pacám, sült krumpli tesóm, feltűnt, hogy nem vagy afro-amerikai – bólintok. – Persze, hogy megemlítettem a bőrszínedet! Csak… Ha jól emlékszek azt mondtam a bácsikámnak, hogy nem vagy falfehér, van azért kicsit színed, olyan… Leheletnyit napbarnított is tudsz lenni nyáron, le tudsz barnulni… Úgy látszik a barna szó maradt meg a fejében. De, hé! Messzebbről nem is tűnik annyira vészesnek…
Próbálom menteni a dolgot, bár az az igazság, hogy nagyon vaknak kell lenni ahhoz, hogy ne tűnjön fel, hogy Chad merőben más, mint a képen lévő alak. Ezen pedig az se segítene nagyon, hogy ha azt mondaná az a ritka bőrbetegsége van, ami a bőre pigmenttartalmával kapcsolatos…
– A hajad kapcsán mondhatod azt, hogy azóta már visszanőtt – jegyzem meg inkább a másik eltérést, ami jobban kimagyarázható. Sóhajtok egyet. Így már kevésbé látom én is sikeresnek a tervünket, a kétely bennem is kezd felmerülni, hogy micsoda lehetetlen és őrült dologra vállalkoztunk… Az én hamis személyim említésére bátorkodom azt elővenni a dzsekim zsebéből, hogy alaposabban megnézzem azt is, hogy ha előzetesen egyiket se volt időm megnézni, pedig akkor nagy valószínűséggel most nem lennénk bajban velük.
– Szőkének szőke, csak már össze lehetne fogni és van szakálla, amit szinte már fonni lehetne… Ó és az orra el van törve, látod? – fordítom feléje miután én megnéztem. – Ja meg a szemei is kicsit ferdén állnak, olyan félvéres vagy kancsal…
Talán egy fokkal jobb volt, mint az övé. Eladhatóbb, bár az enyém lévő is, bőven a húszas évei második felén járhatott… De talán mondhattam azt, hogy voltam fodrásznál és egyúttal a szakállam is le lett nyírva, azért nincsen pontos egyezés, valamint pár kilótól is megszabadultam…
– Szerintem a látássérültek nem lehetnek kidobók. Szemüveg helyett meg használhat kontaktlencsét… – jegyzem meg, kicsit az ajkamba harapva, rájőve, hogy ezzel az okoskodással most nem segítek. – Én is bánnám, hogy ha teljesen feladnánk és hazasétálnánk – vallom be, egyetértve vele. Az totális kudarc lenne és semmiképpen olyan dolog, amit aztán szívesen elmesélnék másoknak. Összeráncolom a homlokomat, miközben próbálok én is kiagyalni valami B tervet.
– Nos… Lehet figyelemelterelés mellett betudnánk osonni? – vetem fel az első ötletet, mi eszembe jut. A kérdése kapcsán újra feléje fordítom a személyimet és most hagyom, hogy addig tanulmányozza, ameddig akarja.
– De lehet az is, hogy én megpróbálok a főbejáraton bejutni, hátha az enyém élethű annyira, hogy elhiggyék. Aztán megkeresem a hátsó vagy oldalsó bejáratot és titokban beengedlek ott – mondok még egy ötlete, mely logikusabbnak hangzik a számomra, mint az első tervem. Az biztos, hogy Chad nélkül nem akarok bulizni. Ezt vagy ketten együtt csináljuk, vagy sehogy. – Vagy kereshetünk egy kisboltot, ahol vehetnénk az én hamis személyimmel valami alkoholt és ha már úgyis itt vagyunk a Hudson folyónál, a parton üldögélve elihatjuk… Magán buliként – vetek fel egy harmadik lehetséges ötletet is folytatásként, kérdőn pillantva rá. Így nem lenne annyira nagy kudarc, inni innánk, csak nem tömegben. – Na, mit szólsz? Mi legyen?

Szószám: 984  :öribari:  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: we are young // perci & chad
we are young // perci & chad EmptySzer. Júl. 08, 2020 1:29 pm
perci & chad

Tonight, we are young, so let's set the world on fire, we can burn brighter than the sun

Amilyen intelligens Perci volt, néha annyira szűklátókörűen is gondolkodott. Mintha a tagadhatatlanul logikus észjárása csak a képlet legfeltűnőbb elemeit venné figyelembe, ami jelen esetünkben a kor és a fénykép. Teljesen rendben, sőt, alapvetőnek találja, hogy a kor és a fénykép más, mint az én esetemben, amivel nincs is semmi baj! Ha ez egy normális helyzet lenne, egyetértenék, és kicsit fáj az önértékelésemnek, hogy elkezdi nekem magyarázni, ez miért jó; mintha én nem tudnám felfogni!
De mivel a személyimen egy afroamerikai férfi mosolyog (nos, nem, mert a dokumentumfotózások során nem szabad mosolyogni, de szerintem amúgy mosolygós típus lehet, kedves szeme van), szerintem ez az apró-cseprő tényező csukló nélkül vágta kukába az összes többit. Ha szerencsétlen ember 20 éves is, amit amúgy kétlek, nem igazán számít, mert… én pedig nem vagyok fekete. Még latinnak is nehezen vagyok eladható, pedig az a véremben van. Félig.
Szemet forgatok. – Csak a lényeget felejted el, Sherlock – mondom, mielőtt felé fordítanám a személyimet.
Nem vagyok egy kárörvendő alak, mert bárki bármit mondjon, az nem egy szép fajta öröm, de azzal győzködöm magam, hogy nem is ez vezérel, amikor elmosolyodok, látva a Perci szemében felcsillanó megértést. Külön tetszik, hogy különböző szögekből és távolságokból is megnéz engem is, és a személyit is, mintha bármiféle trükk segítene, hogy hirtelen feketének tűnjek. Ilyen lenne talán a blackface, de… értelemszerűen nem. Ha annyira elkeseredett is lennék az ügy végett, hogy ezt találjam az utolsó mentsváramnak, akkor sem. Kizárt.
Valahol értékelem Perci győzködését, hogy majd valahogy kimagyarázzuk magunkat a helyzetből, még annak ellenére is, hogy látom az arcán, hogy ő maga sem hiszi el, amit mond, de… nem vagyok teljesen idióta (legfeljebb egy kicsit), el kell kezdenünk kiötölni valamiféle B tervet.
Miután jól megnéztem magamnak Perci személyijét is, persze.
- Hah – hajolok hunyorogva közelebb, félig-meddig még vigyorogva a „sárga kis pacám” megnevezésen. Ez új, de tetszik. – Mint egy törp. Vagy egy fiatal Mikulás? Ha elég messziről tartod – hátrálok is el -, talán, ismétlem TALÁN nem gyanús. Bár… az az orr még egy méterről is nagyobb, mint a tied.
Komolyan, repülőpálya lehetne. Kezdek egyre értetlenebbül állni a dologhoz – miért nem használt Perci alvilági ismerőse (aki vélhetőleg a híres-hírhedt Donovan bácsi lesz, mert jobban belegondolva, Percinek nincsenek alvilági ismerősei, hacsak nem élt eddig előlem titkolt kettős életet) valódi képeket róla meg rólam? Semmiből nem tartott volna igazolványképet szerezni neki.
De, ő tudja, ő a szaki, én meg alig fizettem a – hasznavehetetlen – végtermékért, szóval… megérte? Ha más nem, legalább erről máris tudok majd sztorizgatni az unokáimnak. Vagy a kutyáimnak. Attól függ, mi jön össze. Feltéve persze, ha nem feledkezek meg erről egy hét múlva. Najó, legyen egy hónap.
- Hogy érted a beosonást? Remélem, nem vécéablakokon akarsz bemászni, mert… nem. Én talán beférnék, de te tuti beszorulnál – mutatok végig rajta. Nem volt köztünk akkora különbség sem magasságban, sem szélességben, de azért meglátszott, hogy a legjobb barátom a sajtevés ellenére izmosodásra hajlamosabb genetikát örökölt, mint én. Nem voltam irigy, egész jól megbékéltem magammal a kamaszkorom óta, ettől függetlenül nem volt fair. – A végén ki kellene hívni a tűzoltókat. Az unokatesód életed végéig felemlegetné minden családi vacsorán – teszem hozzá elvigyorodva, Nemora gondolva. Az az irdatlanul menő a nagy családokban, hogy nagyjából mindenféle hivatást megtalálni bennük. Nem mintha kifejezetten panaszkodnék, legalábbis nem a munkák színessége miatt fogom átkozni a Ramirezéket. Azzal nem volt gond; anya ápolónő volt, Toni néni jogász, Fito bá’ meg pilóta. Sose mondanám meg neki, de az övét tartom a legérdekesebbnek.
Kétkedve vonom fel a szemöldököm, és összefonom a karjaimat a mellkasom előtt. – Nem tudom, Perc, nem az a lényege a biztonsági őröknek, hogy minden kijáratnál legyenek? Vagy mi van, ha csak vészkijárat van? Azok a legtöbbször beindítanak valamiféle riasztót, ha kinyitják őket. Nem jó – rázom meg a fejem.
Ellenben a második, igazi ötletére felkapom a fejem.
- Ez jó! – csettintek, újra visszanyerve az izgatottságom. – Nyár van, egész meleg, és a naplementéről ugyan már lemaradtunk, megpróbálhatunk csillagokra vadászni! Vagy repülőkre, azokból jóval több lesz. Szóval érted! Leheveredünk a fűre, ha találunk füvet ebben a betonvárosban, megiszunk ezt-azt…
Közelebb lépve vállon csapom a legjobb barátomat, és ezzel a mozdulattal noszogatni is kezdem lefelé az utcán, amerre idefele jövet láttam egy alkoholokkal is szolgáló boltot.
- De ne valami túl tömény, ihatatlan akármit vegyél – szolgálok mindeközben a felettébb hasznos tanácsaimmal. – Ha vodkázni vagy whiskyzni akarsz, szükségünk lesz valami keverőanyagra, különben nagyon nem lesz kellemes az érzés. És nagyjából két korty után le is részegedünk, az üveg végére pedig már a világunkról sem fogunk tudni. Szóval csak óvatosan a választással! Van nálad pénz? – érdeklődök, habár hülye kérdés, bulizni terveztünk, mért ne lenne nála?
Mindenesetre, előhúzom a tárcámat a farzsebemből, és a kezébe nyomok egy húszast, minden vagyonom egynegyedét. Látszik, hogy mennyire szeretem, ha ennek ellenére is rábízom.
A bolthoz érve még egyszer magam felé fordítom Percit, és bátorítóan megszorítom a vállát, miközben a szemébe nézek. – Sok sikert, haver! Ha rendőrt akarnak hívni rád, kezdj szaladni – javaslom, vigyorogva. Nem hiszem, hogy ez reális opció lenne, csak húzom Perci agyát. Ha pedig mégis szaladnunk kell, legalább ez is egy jó történet-alapanyag lesz. Ha még fogdában is töltjük az éjszakát, pláne. Remélem, Toni néni kihoz minket.
A bejárat felé lököm Percit, aztán letelepedek egy közeli padon, és a lábam dobogásával foglalom le magam, míg Perci elvégzi a „piszkos munkát”. Úgy izgulok, mintha rabolni ment volna, pedig esküszöm, nem.


876, nyamii|
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: we are young // perci & chad
we are young // perci & chad EmptyVas. Aug. 02, 2020 8:07 pm

We are young

Chad & Perci

– Oké-oké, igazad van. A lényeget se kéne elfelejteni, hogy ha jó, sikeres tervet akarunk. Kösz a figyelmeztetést… Watson – biccentek feléje, a nyomozópáros utalását visszaadva neki.
Még ha a nyomozás távol is áll tőlem, azért azt el kell ismernem, hogy ahogyan most tartjuk az igazolványokat és kielemezzük őket, valóban van ebben a tevékenységben valami detektíves. Hiszen csak megállapítjuk, hogy hamisnak is teljesen hamisak, tudjuk ki érte a felelős (a bácsikám), de okát csak sejtjük (talán részeg volt mikor továbbítottam neki az infót vagy mikor a személyik elkészültek).
Érzem, hogy szinte már rugóznak a szemeim, ahogyan a tekintetemet Chad és az ő igazolványa között váltogatom, a távolságot is variálva. Először azt hittem, hogy kis eltérésekkel is sima utunk lesz be a szórakozóhelyre, de most már belátom, hogy tévedtem.
Chad sehogy sem fekete, ahogyan azt a kamu ID-ja akarja elhitetni velünk.
Hiába próbáltam meg az elején javítani a dolgon és előre magyarázatokkal állni elő, hogyha kérdést intéznének felénk a bejáratot őrző kidobók. A bőrszínt nehezen lehet kimagyarázni.
De még nincs minden veszve. Itt van még az enyém is, melyet hagyom, hogy szemügyre vegyen. Ezt még csak felhasználhatjuk, nem? Ennek működnie kell!
– Mint egy törp? – kérdezek vissza döbbenten. Közben máris gondolkodok lehetségesen magyarázatokon, én jelenleg miért nem nézek úgy ki. – Majd azt mondom, hogy mikor készült az igazolványkép én éppen egy törp szerepre készültem egy fantasy filmben… Igen, és most már azért nincs, mert véget ért a forgatás és sajnos megváltam a szakálltól! Vagy, hogy akkor éppen a nagy metál korszakomat éltem.
Igazából nem is tudom, hogy mostanság forgatnak-e olyan filmet, amiben törpre is van szükség. A metált viszont úgy érzem, hogy azt eltudnám hitetni. Talán. Működnie kell!
– A fiatal Mikulás viszont szerintem is kicsit már… túlzás? – jegyzem meg, bizonytalanul. Ezt ugyan, hogy a sajtba magyaráznám meg? – Az orrt viszont könnyű. Plasztikai műtét! Gondolom, hogy a férfiak is igénybe veszik…
Folytatom, egy apró sóhaj kíséretében. Ez még úgy is nehézkes ügy, hogy nálam a bőrszín stimmel. Megjegyzendő, hogy ha ezt túléltük, majd elbeszélgessek Donovan bácsikámmal a hamis személyigazolvány helyes gyártásáról.
– De mindig a vécéablakon osonnak be-ki, nem? Illetve a szellőzőjáratot használják. Meg a tetőtéri ablakot vagy ajtót… – sorolom a kezeimen mutatva. De már a közepénél tudom, hogy feleslegesen, hiszen, hogy jutnánk fel a tetőre észrevétlenül? A szellőző meg szintén kicsi lehet nekem, jut eszembe, ahogyan követem hova mutat és végignézek magamon. A vállaim, egy úszó vállai, túl szélesek ilyen kommandó művelethez.
– Melyik unokatesóm? – szalad ki a számon a kérdés. Annyi van nekem, hogy hirtelen azt se tudom, melyikre gondol.
– Á, hogy Nemora gondolsz! – kiáltok fel, mikor leesik a tantusz és egyik kezemmel a homlokomra csapok. – Igen, ha személyesen kijönne a helyszínre és ő szó szerint ő menekíteni ki a szorult helyzetből szerintem is azt hallgatnám utána a következő vasárnapi családi ebéden a nagyinál. Talán még az azutánin és az azutánin is. A többi unokatesóm között pedig akadna néhány, aki jót röhögne rajtam, hogy milyen béna vagyok… – jut eszembe az Eastonok C ága is, ezzel pedig végleg elmegy a kedvem ettől az ötlettől. Egyszerűen csak rossz.
Ahogyan a hátsó kijáratos is, mint ahogyan Chad arra is rámutat a következő percben. Ezt szeretem benne, hogy az ő látásmódja kissé különbözik az enyémtől, nagyobb képet lát és így közös erővel kitudjuk magunkat menteni a szorult helyzetekből.
Úgy tűnik a mostani megoldás, az utolsó ötletem lesz.
– Csillagok, repülőgépek… Nekem mindegy. A napnyugtát lekéstük, igen, de… Hát, nem tudom, hogy a napelkeltét megtudjuk-e nézni. Nem igazán vagyok éjszakai bagoly – reagálok a szavaira, közben egyik kezemmel megvakarom a tarkómat. Kint maradni késő hajnalig? Még sose csináltam ilyesmit. Ehhez pedig hozzáadhatjuk az alkohol boltban történő megvásárlását. Viszont amikor vállon csap, mit hagyok neki és egyik lábamat a másik elé rakva indulok el mellette az utcán, nagy levegőt véve felkészülni arra, hogy mindjárt elkövetem életem első italvásárlását!
Hallgatom a sárga kis pacám tanácsait az italválasztás kapcsán, ám az izgatottságtól szavainak csak a fele jut el az agyamhoz. Egyik fülemen be, másikon ki mennek az információk, pedig esküszöm, hogy indulás előtt nem öntöttem fondüt egyik fülembe sem! Az amúgy is a hideg, téli esték forró vacsorája, dehogy pazarolnám én…
– Ne töményt és igen, van nálam pénz – motyogom a választ, az alapján, amit felfogok szavaiból.
A húszast kissé remegő kézzel veszem át tőle és mélyesztem a zsebembe. Sose vettem még alkoholt. Illegálisan se. A kamu igazolványom, nem éppen a legjobb… Mennyi esélye, hogy nem lesz baj belőle? Remélem, nem hívnak rám rendőrt. Az őrsön se töltöttem még egy éjszakát se, de nem most akarok abból is első élményt szerezni…. (Igazából abból soha).
– Oké, szaladni fogok… De, ha gáz lesz… Felhívod Toni nénikédet és megkéred, hogy ajánljon, esetleg szerezzen nekem egy jó ügyvédet, aki el tud hozni a rendőrségről? – pillantok rá kérlelve, egyúttal az utolsó szavaimat elmondva az akció előtt.
Hagyom, hogy a bolt bejárata felé lökjön és egy nagy levegőt veszek mikor a kezem az ajtó kilincsére tapad és belépek a boltba.

Eltelik egy negyedóra, talán majdnem fél óra is, mire elhagyom a kisboltot, egyik kezemben egy borosüveget, másikban két cidert tartva. Megfogadtam Chad tanácsát és a tömény, valamint a drága italokat élből kizártam mikor az alkohol kínálatot szemügyre vettem. Úgy gondoltam, hogy a választottaktól csak nem rúghatunk be egyből, az első pár korty után.
de most már ha akarnék se tudnám kicserélni őket, mert kissé nagyokat lépkedve, szinte futva, de még lépkedve indulok el Chad felé, miután sikerült észrevennem az egyik padon.
– Szent Szűz Mozzarella! – kiáltom egyrészt idegesen a bennem lévő adrenalin miatt, másrészt boldogan, hogy már túl vagyok a vásárláson.
A borosüveget Chad felé nyújtom, hogy vegye át és fogja meg. Egyúttal intek is neki, hogy felállhat a padról és mehetünk egy másik padra, jó pár méterrel arrébb és közelebb a folyóparthoz.
– Nos, talán ledöntöttem pár babkonzervdobozt mialatt a kasszánál fizettem, de esküszöm, hogy véletlen volt! – hadarom el neki mi történt és intek, hogy jöjjön, menjünk messzebb az üzlettől. Biztos, ami biztos alapon. – Nem hívott rendőrt, rendesen fizettem, de azért arrébb mehetnénk innen, kérlek? – kérlelem, felmutatva a cidereket is, amiket immár egy-egy kezemben fogok.
– Vettem ilyeneket is! Ó, és egy meglepetést a borhoz – teszem hozzá ösztönzésképpen és mosolyogva el is indulok, persze közben remélve, hogy követ. Igaz, még magam se tudom, hogy hová. De majd csak kitaláljuk ezt is.

Szószám: 1027  :öribari:  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: we are young // perci & chad
we are young // perci & chad EmptyKedd Szept. 01, 2020 12:24 am
perci & chad

Tonight, we are young, so let's set the world on fire, we can burn brighter than the sun

Még hogy Watson! Az azt jelentené, hogy Perci Sherlock, márpedig kettőnk közül biztosan én lennék Sherlock, és nem csak azért, mert én hasonlítok rá jobban. Nem is leplezem a vigyorgással ötvözött szemforgatást, amit levágok a titulusra.
- Új-Zélandon meg se lepődnének. Tudtad, hogy a rohani lovasok nagyját női kaszkadőrök alakították a parókák, műszakállak és a sisakok alatt? Viggo Mortensen elvileg úgy hívta el az egyiküket randizni, hogy a nő még kosztümben volt – jegyzem meg vígan az érdekességet. Nem szégyellem, hogy megnéztem mind a kilenc óráját a Gyűrűk Ura forgatásáról szóló dokumentumfilmnek. Kétszer. – Neked is inkább a műszakáll felé kellene hajlanod a magyarázatoddal. Mit is szoktak rád állandóan mondani, Babyface? A babaarcok nem növesztenek ilyen legendás szakállakat – ütögetem meg poénból az arcát kétszer-háromszor, ahogy azt a nagyik szokták az unokáikkal. Ha nem nevetnék ennyire a saját viccemen, lehet, az ujjaim közé is csippenteném a – valóban sima – arcbőrét.
- Persze, cimbora! – paskolom meg a vállát. – Nincs semmi szégyellnivaló a kozmetikai beavatkozásokban, nemtől függetlenül. Ez New York, haladunk a korral. Tedd azt, ami boldoggá tesz. Csak ne ess túlzásba a botoxszal, úgy hallottam, az senkinek nem tesz jót, bár bevallom, annyira értek a plasztikai műtétekhez, mint az atomfizikához.
Szóval úgy annyira, amennyit a - nem feltétlenül megbízható forrásként szolgáló - sorozatokban láttam és hallottam. A fizika- és kémiatudásom is egy cseppet erősen támaszkodik a gyerekkori kedvenc sorozatomra, a Dexter laboratóriumára, vagy az éppen aktuális kedvenc szuperhős filmemre. Lifehack: ha nem értesz valamihez, rakd elé, hogy „kvantum”, és máris nem kell több magyarázattal szolgálnod.
- Akkor majd szerzünk energiaitalt! Vagy kávét – legyintek az éjszakai baglyos megjegyzésére. – Néha ki kell szakadni a megszokott hétköznapokból és a komfortzónánkból, Y! Jó lesz, megígérem – mosolygok rá biztatóan. Nem akarom nyomás alá helyezni, vagy bármi ilyesmi, de Perci néha hajlamos elkényelmesedni és nem feszegetni a határait, pedig így aztán nem sok kalandban lesz része!
Ha azonban látom rajta, hogy tényleg kényelmetlenül érintené az egész éjszakázás gondolata, nem erőltetem. Fontos az egymáshoz való alkalmazkodás, persze, de nem annyira, mint az, hogy mindenki jól érezze magát. Különben mi értelme lenne az egésznek?
A bolt elé érve még egyszer átbeszéljük, hogy mi merre hány méter, míg Perci mély levegőket vesz és felkészül az akcióra. Dicséretes, hogy úgy is megteszi mindezt, hogy nem leszek ott mellette segíteni, voltaképpen egyedül hordozza az akció súlyát a vállán, én pedig nagyon hálás vagyok érte, és szeretném, ha ezt a legjobb barátom is érezné.
- Persze – bólintok őszintén és komolyan. – Nem lesz szükséged ügyvédre, Toni néni kihoz minket.
Talán nem rögtön, de kihozna minket. Remélem. Nem vagyok benne biztos, hogy Toni néni vajon hogy állna a „tartsák csak bent őket egy éjszakát, hátha tanulnak belőle” nevelési elvéhez, de anya biztos nem izgulná túl a dolgot. Luciana Ramirez ijesztő nő, és néha még ennél is félelmetesebb anya. Mindig irigyeltem Percitől a testvéreit, de ha belegondolok, hogy lehetne esetleg egy húgom vagy nővérem, aki anya kiköpött mása, megborzongok.
A lábdobogásom végigkísér nem egy, nem kettő, de három számon át, és hazudnék, ha azt mondanám, hogy ekkora már ne tapadna aggodalmasan a tekintetem a bolt bejáratára. Perci lebukott volna? Ráhívták a rendőrséget? Lehet, hogy ideje lenne előkeresnem Toni néni számát a telefonomból? Esetleg arrébb sétálni?
Szörnyű törvényszegő lennék, mert egyáltalán nem vagyok felkészülve a szituációra, csak maradok, ahol vagyok, a padon, és ücsörgök tovább. Csak idegesebben teszem mindezt.
Aztán hirtelen megjelenik Perci, már majdnem futva, és a talpaimra ugrok.
- Mi történt, mi történt? – faggatom, félig izgatottan, félig riadtan, emelkedő adrenalin szinttel. A válla fölött tekintgetek vissza a bolt felé, de nem rohan ki utána senki. – Lebuktunk? Megúsztunk? Fussunk az életünkért?
A válasz a felém nyújtott borosüveg formájában érkezik, én pedig nem győzök megkönnyebbülten sóhajtozni.
- Jézusom, haver – érintem meg a szívem a padnak dőlve. Persze, csak óvatosan; alkohol van nálam. Nem igazán értek a borokhoz, fogalmam sincs, mennyire jó márka, és igazából a vörös és a fehér, illetve az édes és a száraz közötti különbséggel sem vagyok tisztában, mégis biztosra veszem, hogy ez az új kedvencfajta borom.
- Persze, menjünk – ragadom meg hevesen bólogatva Perci könyökét, hogy aztán elindulhassunk az utcán. Nem mintha Perci ne tudna magától járni, de nem tudom, mennyire van sokkban, és úgy olvastam, ilyenkor segítenek a földhöz kötő dolgok, mint mondjuk egy fizikai érintés valakitől, akiben megbízol.
- Haver, ez egy A+ -os munka volt – vigyorgok rá elismerősen, szeretetteljesen megborzolva egy kicsit a haját. – A ciderek nélkül is, de azokkal meg aztán igazi dicsérettel zártad ezt az akciót! Minden elismerésem, büszke vagyok rád!
A Hudson felé irányítom magam, hogy valahol valamelyik partmenti sétányon letudjunk ülni, de legalább tíz perc sétára vagyunk, ha jól tippelek.
- Hogy vagy? Minden rendben, nem remegsz nagyon? A vércukrod is okés? – érdeklődök különösebben aggodalommentesen. Inkább csak biztosra akarok menni, amúgy nem gondolom, hogy nagyobb gáz lenne. Perci is inkább boldognak tűnik, most, hogy túl van az első ijedelmeken. – Öcsém, ha ezt látták volna a suliból! Máris mindenki tudná, kire kell bálkirályként szavazni – kacsintok rá szórakozottan. – Félre ne érts, nem mintha amúgy nem rád szavaznék, négysajtos pizzám! Hihetetlen, hogy az utolsó évünk jön, nem?


833, nyamii|
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: we are young // perci & chad
we are young // perci & chad EmptyPént. Okt. 30, 2020 11:46 am

We are young

Chad & Perci

Meglepetten pislogok egyet a Gyűrűk Ura kapcsán elmondott kis kulisszitatitokra. Noha én is láttam a film trilógiát (nem is fordulhatott volna el, hogy Chaddel ne nézzem meg legalább egyszer), azért mégsem voltam annyira képben az ilyen fun fact-ekkel, mint ő.
– Wow! Nem, nem tudtam. Igazából nem is gondoltam volna rá. Sem arra a randira – szólalok meg, megrázva a fejemet.
Amikor már az én szakálltalan arcomra terelődött a téma, már meglepettség helyett inkább kis bosszúság fogott el. – Igen, azt – válaszolok a kérdésére, mérgelődve puffogva egyet. Utáltam, hogy egy lánynak hála népszerűvé váltam Babyface néven. A lányok nem tudják, hogy egész időigényes olyan törp szakállt növeszteni vagy mint ami egy északi favágónak van. Az arcon lévő szőrpihék meg nem érnek semmit, hát azokat látni se lehet rendesen, pláne, hogyha az illetőnek szőke a haja. Így maradt számomra a legjobb opciónak a borotválkozás, már csak azért is, mert ügyeltem arra, hogy igényes, ápolt kinézetem legyen.
Végső soron a nagyi se poénkodott emiatt úgy velem, mint most Chad. Legalábbis nem annyira.
– Hé, hagyd abba! – szólok rá, megpróbálva ellökni a kezeit az arcomtól. – Te is tudod, hogy se a borosta, se a szakáll nem állna nekem ilyen jól – jegyezem meg, sértetten felszegve az orromat.
Gyanúsan rásandítok és a következő pillanatban már én vagyok az, aki támad. A kezeimet a sötét, bongyori hajába fúrom.
– Na és mi van veled és a hajvágó ollóval? Nem is gondoltam volna, hogy hajsampon reklámszerepre hajtasz! Vagy inkább egy puli stylera, Chad, minden kutya jó barátja? – kérdezem meg, megpróbálva kissé elnyújtani a szavakat, míg a haját tapizom. Közben már vigyorgok rá és egy ponton én is elnevetem magamat.
Néhány pillanat múlva aztán sikerül összeszednem magamat annyira, hogy leengedjem a karjait és kissé hátrébb lépjek tőle, jelezvén, hogy nem piszkálom őt tovább.
– Nem terveztem botoxot – rázom meg a fejemet. A kozmetikai sebész említése kapcsán sóhajtok egyet. Lehet e az olyan munkát végző személyeket igazán sebészeknek nevezni? Vagy doktoroknak?
– Én se értem a kozmetikai sebészethez, de azt már biztosra tudom, hogy kozmetikai sebész biztosan nem leszek.
Egy jó ideje eljátszok azzal a gondolattal, hogy majd az egészségügyi pályát fogom választani és orvos lesz belőlem. Ugyan még nem tudom pontosan, hogy milyen doktor is szeretnék lenni. Sok az opció. Na jó, a fogorvosi karriert már kihúztam a listáról. A fogorvosok félelmetesek. Az állatorvosok jók, de én nem érzem magaménak, mert nem tudnám elviselni, hogy előttem a műtőasztalon egy kisállat szenved. Szóval inkább az olyan orvosi pályákon gondolkodok, amik hagyományos kórházban dolgozók és emberekkel foglalkoznak, de kommunikálniuk is kell közben emberekkel…
Rábólintok az energiaital és kávé említésére, most az egyszer. Inkább a másik párti vagyok, hogyha valaki engem kérdez.
– Tudod, hogy a koffein kémiai képlete C8H10N4O2? – kérdezem meg mosolyogva, egyúttal el is mondva neki ezt a tényt. Nem neveztem volna magamat koffeinfüggőnek. Csupán csak a kémia az egyik olyan tantárgy, amit szeretek és az órákat élvezettel ülöm végig.
Annál pedig nincs is jobb, hogyha utána kémiai tényeket mondhatsz el egy beszélgetés ilyen-olyan részeiben. Alkalomadtán biológiai tényekkel is fárasztottam Chadet, igazából felváltva ment a kettő, nehogy megunja akár az egyiket is.
Amúgy meg hinni akarok neki, hogy igaza van és néha kicsit tényleg ki kell szakadnunk a komfortzónánkból és valami merőben újat kell csinálni. Így még ha volt is bennem egy kis kétely, hittem Chadnek, hogy ma este fogunk szórakozni és a boltban nem kapnak el a hamis személyigazolvány miatt.
Bólintok még egy utolsót a megnyugtatásra, hogy a nénikéje közben járna értünk a rendőrségen, hogyha erre szükség lenne. Mindig jó, hogyha van az embernek valami B terve is a túlélésre. Aztán veszek egy mély levegőt és bemegyek a kisboltba végrehajtani az akciót.
Néhány perccel később már sietve távozok is onnan, kezeim közt a megvásárolt dolgokkal, egyenesen a padon ülő Chad felé igyekezve. Odaérkezve hozzá átadom neki a borosüveget és elhadarom a boltban történt eseményeket.
Látom, hogy ő is kissé a szívéhez kapott a történteket hallva. Kicsit emiatt bűntudatom támad, nem akartam én rá hozni a frászt! Hisz még magamnak se akartam szívrohamot okozni szándékosan! Kedvem lett ezért csak leülni melléje a padra, de mégsem akarok pont erre a padra ülni. Örülök ezért, mikor igent mondott arra, hogy innen is tovább állhatunk és az nagy segítség, hogy a könyökömnél megfog és húzz magával, miközben próbálok mély levegőt venni és megnyugodni.
– Kösz, haver – vigyorgok vissza rá, rettentően büszkén kihúzva magamat. Jól esik, hogy büszke a fizetési képességemre és, hogy nem kaptak el. Nem is akartam neki csalódást okozni azzal, hogy alkohol nélkül maradunk és csak egy börtönös sztori lesz, amit elmesélhetünk majd erről a napról évek múlva.
– Á, úgy gondoltam, hogyha már a bort elhozom, a két cider semmiség lesz melléje… De van ám még meglepetésem! – mosolygok rá sejtelmesen, közben a könyökömet a dzsekim zsebéhez érintem. Ott lapult egy csomagban egy kis füstölt sajt, parenyica. Szerintem jól fog ízleni majd a borhoz.
– Jól vagyok – bólintok a kérdésére. – Vagyis most már jobban. Nem remegek már és azt hiszem a vércukorszintem se kétségbeejtően alacsony, úgyhogy nem kell mentőt hívnod – válaszolok a többi kérdésére, megnyugtatóan rápillantva. Klassz, hogy aggódok értem (meg hát bff-ként ez alap!), de nem akarom még jobban ráhozni a frászt.
Most már kicsit lassabb tempóban sétálok mellette a Hudson felé igyekezve.
– Igen, kicsit kár, hogy nem látta más… De majd megtudják! Mondjuk szerintem én csak Keithnek és Tonynak mesélném még el – említem még két osztálytársunk nevét, akikkel jóban voltunk és szünetekben volt, hogy együtt töltöttük az időt. – Chris viszont kicsit pletykás, ha adok neki egy kockasajtot tuti elmondja a lányoknak is és… Hát mindenki másnak is – grimaszolva említem meg az osztályunkban azt a fiút is, akit minden szünetben láthattál, hogy szendvicseket eszik és a suli egyik legnagyobb drámája volt, hogy most együtt van-e a Lea nevű lánnyal, vagy nem. Úgy emlékszek, hogy most éppen újra kibékültek egy nagy vita után.
A bálkirály dologra megrázom a fejemet. – Á, nem, a bálkirály Darren lesz, mert az összes lány őérte és a rosszfiú imázséért van oda. Szerintem meg jobban tenné, hogyha még időben leszokna a cigarettáról – mondom el a véleményemet. A nikotin tényleg nem tesz jót a szervezetnek, mondtam is már az említett osztálytársunknak is, mire ő meg csajozási tippet mondott nekem.
– De örülök, hogy te rám szavaznál, makarónim, ebben nem is kételkedtem! – vigyorgok rá. A két cidert egy kézben fogom, hogy a másik kezemmel gyengéden megveregessem Chad vállát.
– Igen, hihetetlen! Olyan hamar elment ez az év… Aztán az utolsó meg olyan közel van és… Annyira zsúfoltnak és oly rövidnek tűnik már az utolsó évünk is, pedig még el se kezdődött. De csettintesz majd egyet és… Puff! Végeztünk is a gimis évinkkel és heló egyetem! Tényleg, tudod már, hogy mely egyetemekre adod be a jelentkezésedet? – pillantok rá kíváncsian.
Közben elérjük a Hudson partját. Egy kicsit még sétálok, de aztán hamar feladom. Eleget gyalogoltunk. Egy vonzónak tűnő szabad helyre lassan leülök és megpaskolom a mellettem lévő helyet és intek Chadnek, hogy ő is üljön le.
– Nos… Melyiket bontsuk ki először? – kérdezem meg, a cidereket és a borra célozva mialatt a két cidert a kezeimből leteszem közénk.

Szószám: 1155  :öribari:  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: we are young // perci & chad
we are young // perci & chad EmptySzomb. Nov. 21, 2020 2:03 pm
perci & chad

Tonight, we are young, so let's set the world on fire, we can burn brighter than the sun

Nevetve hagyom Percinek, hogy kitérjen, majd ellökje magától a kezeimet. Nem célom teljesen felhergelni, a mondandóm már átment, és én így is remekül szórakozok.
- Hé, haver, nincs azzal semmi baj! Nyugtasson a tudat, hogy én borostával úgy nézek ki, mint egy hajléktalan, szakállal pedig mint egy hipster. Nincs átmenet – vonok vállat könnyedén. Az arcom és az arcszőrzetem témája nem tartozik azok közé, amik különösebben megérintenének. Ez van, ezt kell szeretni; sose leszek egy lumberjack (habár, ezt nem csak a szakáll, de a megfelelő izomzat hiányának is köszönhetem), ez tagadhatatlan, de inkább arra fókuszálnék, ami kapcsán szerencsém van az arcommal. Lehetnének mondjuk bőrproblémáim, az sokkal kellemetlenebb és egészségtelenebb problémát jelentene, így viszont csak azzal kell megbarátkoznom, hogy huszonévesen is tinédzsernek fognak hinni. -  Gondolj arra, hogy mindketten jóképű fiatalemberek vagyunk férfias szakáll nélkül is – karolom át vigyorogva Perci vállát, ezzel mellé szegődve és hozzáigazítva a lépteimet is.
- Ó, ezek szerint eldöntötted, hogy milyen orvosként képzeled el magad tíz év múlva? – kérdezem meglepetten, egy pillanatra elveszítve a mosolyomat a saját pályaválasztásom emléke miatt, mielőtt emlékeztetném rá magam, hogy az égvilágon semmi baj nincs a jogászokkal. Lehet, hogy a javuknak nincs túlságosan jó híre, már ha a moralitásukról van szó, de Toni néni mellett felnőve azért tudom, hogy nem ennyire fekete-fehér az egész. De valahogy még ez sem képes teljesen megnyugtatni.
- Honnan tudnám? És te miért tudod? – grimaszolok Percire, noha a kérdést magát inkább csak panasznak szánom. Tudom, hogy Percit valahol fordítva kötötték be, és kifejezetten élvezi azokat a tudományos tényeket, amik mindenki mást fárasztanak. Hogy honnan? Évek óta mellette ülök, én hallom elsőként minden agyzsibbasztó poénját, amit a jobb napjaimon felbecsülhetetlenül értékelek, a rosszabbakon pedig sírni akarok tőlük. Bár, inkább értsen annyira mind a bioszhoz, mind a kémiához, hogy ilyeneket tudjon elsütni, ha már orvosnak készül.
Az akció végeztével (és mennyire menőn hangzik már ez, mintha hirtelen egy Mission Impossible film lenne az életünk), és a nyugtató szavak hallatán büszke vigyorral az arcomon csapkodom meg a jogosan önelégült Perci - az est hőse - vállát, mielőtt arra biztatnám, hogy mihamarabb pucoljunk innen. Valahogy pont a mi szerencsékhez illene, hogy a nagy ünneplések közepette jut eszébe valakinek mégiscsak számon kérni minket.
A sajt láttán csak még szélesebben vigyorgok, szinte fáj tőle a szám széle. – Nem is te lennél, pajti! Ha még pohár is lenne nálunk, szinte már azt mondanám, borkóstoláson vagyunk.
Nem mintha annyira bánnám a poharak hiányát, vélhetőleg úgyis csak összetörnénk őket. Már nem szándékosan, persze, de az is úgy ránk vallana.
- És az baj? – kérdezek vissza, amikor már végérvényesen is búcsút intettem az aggodalmaimnak. Az akció (James Bond film is lehetne az életünk, ha már itt tartunk) sikeresen végrehajtva, Perci jól van, én jól vagyok, az este nehezén túl vagyunk, ami marad, az a szórakozás. – Mármint, én nem szégyellem, sőt. Jó, talán különösebben nem is menő dolog, és előfordulhat, hogy nem kellene promotálnunk a fiatalkori alkoholfogyasztást, de szerintem nincs abban semmi, ha megtudják. Bár, talán Ericéknek ne említsd meg, a végén még jönni akarnak majd legközelebb ők is, és Dianna néha nagyon ijesztően tud nézni – mímelek borzongást, majd finoman megdörgölöm a tarkómat. – De… talán Lottét és Roe-t elhívhatnánk? Tudod, ők alattunk járnak – emlékeztetem, ha esetleg nem tudná kapásból, kikre gondolok.
Valószínűleg tudja, mert egyszer voltam annyira ostoba, hogy kicsit túlságosan sokat ömlengtem Lottéról, Perci meg összerakta az egyet a kettővel, és rájött, hogy tetszik nekem. Azóta egy legjobb barát minden szeretetével és kárörvendezésével emlegeti nekem a nevét, valahányszor eszébe jut. Talán nem kellett volna felhoznom a témát, de az adrenalin – úgy tűnik – bátorító hatással is volt rám.
- Remélem, cserébe te pedig rám szavaznál – kacsintok rá szórakozottan, miközben levágódok mellé. Mázli, hogy találtunk egy talpnyi füves részt, így hangulatosabb lesz. – Szerintem nem kell rögtön a nehéztüzérséghez nyúlni, mit szólsz a ciderhez?
Ezúttal nem zuhan meg a vállam a továbbtanulásos kérdésénél. – A városban szeretnék maradni, úgyhogy a szokásosokra, de az NYU-nak örülnék a legjobban. Valószínűleg szociális munkát fogok tanulni a jog előtt, aztán még meglátjuk – rántom meg a vállaimat. – Na és te, melyik egyetemmel szemezel? Nem akarsz itt hagyni, ugye?
Míg Perci kinyitja az italunkat – elvégre, ő szerezte őket, őt illeti az ezzel járó dicsőség is -, kinyújtom magam előtt a lábaimat, és a kezeimre támaszkodok a hátam mögött, hogy jó kilátásom legyen a folyó és az épületek felett meghúzódó nyári égboltra. Ha nem lenne minden ennyire a szmogos, minden bizonnyal már látszanának az első csillagok, annak ellenére, hogy még nincs teljesen sötét, a Nap még elég fényt ad, hogy rózsaszínesre fesse az éget.
- Hé... – kezdek bele, valamivel bátortalanabbul. – Szoktál mostanság azon gondolkodni, hogy… nem is tudom, hogy ki vagy, és mit akarsz az élettől, vagy bármi ilyesmi, ami a korunkhoz méltó identitásválságból adódik?


777, nyamii|
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: we are young // perci & chad
we are young // perci & chad Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
we are young // perci & chad
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci
» hola! soy Dora! || perci & sierra
» Wine is a bottled poetry - Ella & Perci
» hey, roomie! // anton & chad
» Lyn & Ben ~ when we were young

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: