New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 67 felhasználó van itt :: 16 regisztrált, 0 rejtett és 51 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Marco Reilly
tollából
Ma 18:22-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 18:20-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 17:42-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 17:00-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 16:39-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:50-kor
Axelle Turner
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:48-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci
TémanyitásCondemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci
Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci EmptyPént. Aug. 21 2020, 20:11

Condemnant quo non intellegunt

Vicky & Perci

Meggyőződésem, hogy egyesek könnyűre veszik a műszakjaikat. De az is lehet, hogy valakiknek kijut egy-egy nyugodtabb óra (kivéve a sürgősségin, természetesen), míg mások ide-oda szaladgálhatnak nemcsak több kórterem, hanem akár egy-két emelet között is. Avagy az egyik műtőben egy több órás operáció lebonyolításában vehet részt. Doktorok, rezidensek, nővérek, betegszállítók, mentősök és egy-egy esetnél még van, hogy a rendőrség is egy kicsit besegít a betegek ellátásában, a kórház működtetésében. Mondhatjuk, hogy mindenkinek megvan a maga feladata, amit el kell végeznie, lehetőleg minél jobban.
Pont úgy, mint az emberi test működésénél. Az agy, a szív, a tüdő, a máj és a gerinc a legfontosabb részei a testnek és ha bármelyiknél akár csak egy apró kis rendellenesség következik be, akkor az kihathat az egész szervezet működésére.
Ezért nem meglepő, hogy az újonc kórházi dolgozókon, mint amilyen jómagam is vagyok, a kelleténél kicsivel több a nyomás. A senior dolgozók több feladatot varrnak a nyakunkba, révén, hogy közülük jó páran úgy vélik, hogy a jövő valóban a mi kezünkben van. Mi vagyunk az utánuk következő generáció, a jövő orvosai és ápolói. „Rajtatok a világ szeme”, hallottam már párszor ezt a mondatot. Egyetemi előadóteremben és a kórházban egyaránt.
Ez legjobb esetben pozitívan, ösztönzően hat. Legrosszabb esetben… Hát, nem szeretek negatívan gondolkodni, így az utóbbinak a gondolatát gyorsan figyelmen kívül hagyom. Úgyis vannak ennél fontosabb dolgok, amikre koncentrálhatok, hiszen nekem is megvan a magam feladata. Ma például amellett, hogy rá kell néznem pár betegre (akikhez engem is beosztottak), el is kell vinnem néhányat egy-egy vizsgálatra és nekem kell esetleg beugrani segíteni, hogy ha váratlan helyzet adódik, például hirtelen helyettesíteni kell valakit. Így a csipogómra és a hangosbemondóra is különösen oda kell most legalább fél füllel figyelnem. Továbbá van, hogy kisebb feladatokkal (amik talán a nővérek munkaköréhez közelebb állnak, mint a doktorokéhoz), szintén ellátnak minket. Néha… Leginkább akkor, amikor az egyik vezető rezidensnél vagy annál egy szinttel feljebb, a rezidens programot vezető egyik doktornál sikerül kihúznod a gyufát.
Nekem sikerült, az egyiket. Így engem ért az a megtiszteltetés, hogy a kórház új rezidensét körbevezethetem, aki cserébe azt kapta feladatul, hogy szárnysegédem legyen a mai feladataimban. Közösen látogassuk meg a betegeimet és vigyük vizsgálatra őket, örülve, hogy talán csak ennyi dolgunk lesz mára. Remélem csak ennyi lesz mára és nem kell majd még egy egész kórtermet is kitakarítunk.
Mindezek tudatában hamar átöltözök a kék műtősruhába, felvéve a fehér köpenyt is, amelynek mellzsebére rácsiptetem az arcképes névjegykártyámat és a sztetoszkópról sem feledkezek meg. A szekrényemből még kiveszek pár kockasajtot is, a köpenyem egyik zsebébe rejtve őket mielőtt bezárom a szekrényt és elhagyom az öltözőt, amelynek levegőjében erősen fertőtlenítő szaga kering.
Kilépve a folyosóra jobbra és balra tekintek, az új rezidenst keresve. A rezidensek számára tartott reggeli gyűlésen, amire én későn érkeztem (megint, vagyis harmadjára egy héten belül – azt hiszem ezért is kaptam én plusz feladatot), alkalmam volt egy röpke pillantást vetni rá. Innen tudom, hogy egy nőt kell keresnem, illetve a vezető pozícióban lévő rezidens elmondta a nevét is, hogy ha már a társaimnak mondott személyes bemutatkozásáról lekéstem.
Victoire Waldorf. Igen, rólad van szó. Fel is ismerlek, ahogyan éppen pár méterrel arrébb, a faliújság előtt állsz. Talán az oda kiszögelt plakátokat tanulmányozod figyelmesen, ismeretet szerezve az itteni dolgokról. Vagy csak igyekszel úgy tenni, mint aki nem unatkozik, miközben rám vársz, mert te is hallottad a rezidensek számára fenntartott közös helyiségben, hogy a mai műszakot velem együttműködve kell csinálod.
– Victoire? –  szólítalak meg, odalépve hozzád. Kicsit úgy hangozhat, mintha kérdezném valóban így hívnak-e. De elég egy gyors pillantást vetnem rád, a saját névtábládra, hogy tudjam jó személyt szólítottam meg. – Szia! Perci vagyok – köszönök neked rendesen, elmondva a becenevemet és a jobb kezemet egy kézfogásra feléd nyújtom. Remélem tényleg tiszta a kezed.  
Csak Perciként elég ismerned. Nem Percival, de nem is Yosef, tekintve, hogy szinte mindenki csak Percinek szólít. Ami pedig téged illet, még nem tudom hogyan is szólíthatlak, de mivel munkatársak vagyunk és korombelinek tűnsz, feltételezem, hogy a keresztneveden szólítani téged csak nem lehet baj.
– Gondolom már tudod, hogy hol van a közös helységünk, ahol leginkább reggelenként összegyűlünk jelentést tenni a vezető rezidenseknek és minden műszak elején megkapjuk az aktuális feladatainkat. Alkalomadtán az ott lévő kivetítőn közvetítenek egy nagyobb, fontosabb műtétet, legalábbis nézheted, hogy ha szerencsés vagy és van rá időd… És látom már azt is tudod, hogy hol tudsz átöltözni, így azt javaslom, hogy induljunk! – magyarázom mosolyogva és én magam eldöntve a dolgot kikerüllek, majd elindulok a folyosón. – Hét emelet van. Alulról felfelé vagy inkább fentről lefelé szeretnél haladni a körbevezetéssel?
Nem várlak meg, feltételezem, hogy úgyis követni fogsz. Remélem nem veszed sértésnek, csupán csak haladni szeretnék a teendőimmel, amik közé nem igen fér bele idegenvezetőt játszani.

Szószám: 766 Megjegyzés: Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci 4146035580 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci
Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci EmptyVas. Aug. 23 2020, 11:41


Charlie ma már kétszer telefonált, a parkoló után még egyszer, csak éppen a gyűlésen voltam, ezért utána hívtam vissza. Ismét csak annyit akart, hogy valóban bementem-e a kórházba, és nem az épület oldalánál állok a falnak dőlve és azon morfondírozva, hogy vajon a 3 órás vagy az 5 órás géppel repüljek vissza Párizsba. De ennek a veszélye nem áll fent. Nehezen és kínkeservesen, de meghoztam egy döntés, amihez tartanom kell magam, és viselni a következményeit. Úgy döntöttem, hogy orvos akarok lenni. Hogy ez a döntés helyes volt-e, az nem most fog kiderülni, sőt, addig megállja majd a helyét, amíg újabb hibát nem vétek, és ezúttal valakinek az életébe kerül.
Körülnézek a teremben, ahol néhány üveges tekintetű rezidens bánja már, hogy ezt az életet választotta. Leülök egy oldalsó székre, és egyetlen nőn kívül senki nem vesz észre. Csak ő szólít meg, és tulajdonképpen inkább nevezhető lánynak, mint nőnek, mert élénk vigyora, túláradó érdeklődése és fegyelmezetlen csacsogása a gyermekek viselkedésére jellemző. A felettesünk betoppanása után bemutat, én felállok, ahogy illik, visszaülve a lány megöleli a karomat, én meg mozdulatlanul tűröm, ahogy magam elé bámulok. Az irritáló juniorok mért nem jutottak eszembe, amikor a döntés kontra érveit soroltam magamban?
Aztán beesel az ajtón te is, késve, mint aki két perccel korábban még az igazak álmát aludta, az arcod gyermeki selymességét legfeljebb csak egy gyűrődés lenyomata szakítja meg. Vagy csak rosszul vetődik rád a neonfény, bár ez egy kórházban nemigen fordul elő. Pont olyan helyre ülsz, ahol teljes egészében látlak, és abban az öt percben, amíg a felettesünk kiadja az utasításokat a mai napra, csak téged nézlek. Valószínűleg nem veszel észre, mert csak alig néhányszor téved rám a tekinteted, vagy zavarban vagy, vagy álmos, mint mindenki más, de ebben a néhány percben te vagy a legérdekesebb az egész szobában.
Tíz perce lett vége az eligazításnak. Bár legnagyobb örömömre beosztottak mellém egy juniort, senki sem állított meg kifelé jövet, úgyhogy nem kezdtem el garázdálkodni már első nap. A nem engedélyezett, de életmentő műtétek várhatnak még néhány hetet, fárasztó is lenne rögtön az első néhány napban magamra haragítani a fél személyzetet, és leginkább a rangidőseket. Anya közölte velem, hogy itt nem fog apa megvédeni, és itt csak magamra számíthatok, és jó ég, mennyire örülök ennek a ténynek. És ha már a rangidőseken gondolkodtam, éppen azt a listát nézem, ahol valószínűleg mindegyikük neve szerepel. A beosztás ki van tűzve a faliújságra, és a háromnegyedéig nem találtam benne sem elírást, sem ellenkező bejegyzéseket. Tűrhető.
Feléd nézek, amikor megszólítasz. Meghallgatom a bemutatkozásod, és közben keresem azt a gyűrődésnek tűnő kis árkot a szemöldököd körül, amit az imént kifigyelni véltem.
- Szia, Perci! – köszönök vissza hozzád hasonlóan, ha már így…letegeztél indulásból. Perci, a szakács. Nagyjából ennyi tekintélyt kíván a bemutatkozásod, de alig vagy másodéves, nem róható fel neked, mert a legtöbben ilyenek vagytok. Aztán elkezded önteni magadból a szót, és én pislogás nélkül, mozdulatlanul hallgatlak. Steven említette, hogy az első héten a juniorokkal leszek együtt, mert új vagyok, de remélem, hogy ez tényleg csak egy hétig fog tartani, nem tovább, mert előbb-utóbb bele fogok őrülni. Bár minden szavadra figyelek, semmilyen érzelmet nem közvetítek egészen addig, amíg ki nem kerülsz és el nem indulsz az ellenkező irányba. Két lépésből hátra fordulok, és azalatt a néhány másodperc alatt, amíg egy kisebb sokktól csak azt nézem, hogy mégis mit csinálsz – elmosolyodom. Csak egy apró görbület, de ott van. És még mindig magyarázol, sőt, egy idő után hátra sem nézel, úgyhogy nagy levegőt veszek, és lassan követni kezdelek. Bátor vagy, igen bátor, vagy inkább vakmerő és alulinformált velem kapcsolatban. Most valahogy mégis úgy érzem, hogy ebben a pillanatban a fejedben tiszta a lapom.
- Menjünk fel – válaszolok, amint utolértelek, és beállok a lift elé. Hagyom, hogy te nyomd meg a gombot, és közben az arcodra tekintek. – Gyakran késel? – a tekinteted figyelem, eminensnek tűnsz, de nyilván nem lehetsz az, ha késel, vagy kifogtam az egyetlen rossz napod. – Van bármi más dolgod mára, mint engem pesztrálni?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci
Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci EmptySzomb. Szept. 26 2020, 20:47

Condemnant quo non intellegunt

Vicky & Perci

Átöltözés közben igyekszek az álmosság maradék jelét is kipislogni a szemeimből. Tudom, így jár az, aki túl későn alszik el, majd elfelejt felébredni a megfelelő ébresztőre... Ezért még egy ásítást is megengedek magamnak mialatt kézfertőtlenítőt nyomok a kezeimre és csak ezután lépek ki a folyosóra.
Bólintok mikor a megszólításomra és bemutatkozásomra reagálsz, visszaköszönsz és ezzel gyorsan le is tudjuk ezt. Felesleges lenne hosszabbra fogni és titulusokat felsorolnom, amiket mások az évek alatt aggattak rám. Mint például azt a gyerekes és ostoba gúnynevet, amit egy másik rezidens, egy ügyetlen lány talált ki nekem és nem mellesleg utálom már csak a nővérektől is visszahallani. Ugyanakkor szerintem azzal se mennél sokra, hogyha úgy mutatkoztam volna be neked, mint "Yosef Percival, az Easton házból, aki első ezen a néven, az Egérlovag, a Sajt Birodalom védelmezője, költő és leendő gyermekorvos".
A tekintetedet fürkészve van egy olyan érzésem, hogy ezt nem úgy értékelted volna, mint a gyermekosztály fiatal kis betegei, akiket az utóbbi hetekben rendszeresen meglátogatok, egyrészt mert néhányuk kezelésében részt vállalok, másrészt pedig olykor szórakoztatom őket. Ők értékelik a kórházban leginkább a verseimet és a vicceimet. Meg a saját kezűleg varrt egér plüssömet, a kicsit bénácska, Dumbot utánzó füleivel, pedig esküszöm, hogy nem menthetetlen a kézügyességem.
Szóval ezt a bemutatkozó szöveget meghagyom inkább a gyerekeknek. Ami viszont téged illet… Minden jel arra mutat, hogy lesz még elég időd bemutatkozni és ezzel nekem is lehetőségem, hogy megismerjelek. Még ha senki sem kérdezte meg, hogy én akarom ezt.
– Rendben! Akkor fentről haladunk lefelé – nyomom meg a lift hívó gombot mikor odaérek.
Szemem sarkából látom, hogy nézel. Ez kicsit… Frusztrál. Bár aztán gyorsan megváltozik a véleményem és nem is a nézéseddel van gond. Hanem a kérdéseiddel.
– Többször, mint kéne – felelem röviden az első kérdésedre, melyet nekem szánsz. A sors gonosz humorának könyvelem el, hogy az első nekem feltett kérdésed azzal kapcsolatos, amiért most egymás társaságát élvezhetjük.
A lift néhány pillanat múlva megérkezik, kinyílik. Egy kicsit arrébb lépek az útból, hogy a liftből kilépő emberek útját ne álljam el. Udvariasan, bár egy kicsit sürgetően intek neked, hogy lépj csak be előbb te a liftbe, majd követlek és megnyomom a hetedik emelet gombját. Ez fentről a második, a tetőtér gombja alatti. Utóbbit azért nem nyomom be, mert oda nem lehet csak úgy felmenni, illetve ott nincs semmi látnivaló, kivéve persze ha egy helikopter nem hoz egy sürgős esetet. Vagy ha egy öngyilkossági kísérletet kell megakadályozni.
A lift elindul, haladunk felfelé. Várakozás közben a kezeimet a köpenyem zsebeibe süllyesztem és lazán nekidőlök a lift oldalán lévő korlátnak.
– Igen. Tudod, ez egy kórház, nem pedig egy hotel. Itt az emberek élete a tét, mármint meg is halhatnak miközben te éppen abban a pár percben leülsz az egyik kollégáddal kávézgatni vagy elmész vele turistáskodni. Szóval igen, van jobb dolgom is, mint idegenvezetőt játszani – adok választ a második kérdésedre is, mely kissé negatívan hangozhat, ezt elismerem. Ugyanakkor nem jelenti azt, hogy ettől még ne lenne igazam. Nem tudod rólam, de nem is akarom az orrodra kötni, hogy már veszítettem el egy betegemet, mert túl későn vettük észre, hogy olyan komplikáció lépett fel nála, amit már lehetetlen volt helyre hozni. Ezt, a kudarcot, nem akartam újra átélni, ezért is tervezem, hogy a lehető leggyorsabban vezetlek körbe az épületben, majd látogatom meg veled a betegeket, akikhez kiosztottak.
– Vagy bébiszittert. Végtére is nem tűnsz egy kisgyereknek – veszem le a tekintetem az aktuális emeletet mutató kijelzőről és pillantok rád. Egyszerű megállapítás. Az, hogy mennyi vagy, részletkérdés, de tekintve, hogy te is rezidens vagy, mint jómagam, a húszas éveid végén járhatsz, talán egy-két évre lehetsz a harminctól, noha ennél kicsit fiatalabb az arcod. Ha nem tudnám, hogy a kollégám vagy, simán azt mondanám, hogy még csak nemrég léptél a második X-be.
De mindketten rezidensek vagyunk, így tudom, hogy egy korosztályba tartozunk.
A lift megáll és az ajtó kinyílik. Egy pillanatra elgondolkozok, hogy megvárom amíg kiszállsz, aztán megnyomok gyorsan egy gombot és inkább el is kezdem egyedül meglátogatni a betegeimet, de… Az nem lenne fair veled szemben. Ha meg kitudódna, akkor csak még rosszabbul járnék.
Így hát csak intek újra, hogy menj előre, majd követlek egy sóhaj kíséretében.
– Nos, ez lenne a hetedik emelet! – mutatok körbe, szélesre tárva a karjaimat, immár a folyosón állva. A falon még egy tábla is jelzi ezt, felsorolva pontosan mely részlegek is vannak itt. – Eggyel fölöttünk van a tetőtér. Itt pedig a nőgyógyászat, a szülészet és az onkológia található. Akarsz az üvegablakon keresztül újszülött kisbabákat nézni, vagy mehetünk a következő emeletre? – fordulok feléd, kérdőn nézve rád. Persze, nincsen benne semmi rossz, hogyha tényleg kisbabákat kell mutatnom neked, csak mert te nagyon is nézelődni akarsz.
– A hatodik emeleten amúgy a stroke és idegsebészeti osztály, valamint a sürgősségi találhatók – árulom el neked előre, hogyha úgy döntenél, hogy inkább haladjunk. – Vagyis olyan osztályok, ahol meg pláne nem kéne feleslegesen téblábolni. Az ötödik emelet a szívsebészeti és kardiológiai osztály, a negyedik meg az az emelet, ahonnan feljöttünk. A harmadik a hospice és az intenzív osztályoknak, a második a gyermekosztálynak ad otthont. Az első emelten a büfé, a főbejárat, a látogatók azon a szinten jönnek be, ott ezek így az említendőbbek. Földszinten egy nagy konferencia terem, az endoszkópia és a rehab van. A földszint alatti emeleten pedig a hullaház található. Utóbbi kivételével minden emelten van nővérpult, kórtermek és műtők.
Sorolom el a szinteket és közben a kezeimet újra a köpenyem zsebeibe csúsztatom. Nincs kedvem mindegyik szintre ellátogatni, emiatt remélem, hogy megkímélsz ettől. Leginkább a hullaházba tett kirándulástól, mert az tényleg egy olyan részlege a kórháznak, melyet pláne nem látogatnék meg szívesen.
– Szóval, most mi legyen? – pislogok rád, várva, hogy újfent döntsél, most, hogy már a kapott információk birtokában vagy. Remélem bölcsen fogsz választani. – Én a helyedben a második emeletre szavaznék. Ott van dolgom. Illetve ott van dolgunk, hiszen ma együtt kell dolgoznunk.

Szószám: 952 Megjegyzés: Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci 4146035580 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci
Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci EmptyCsüt. Okt. 29 2020, 14:10
Vicky & Perci

condemnant quo non intellegunt

Így közelebbről nézve is ugyanolyan kirakatba való az arcod, mint néhány sorral hátrább volt. Egész szimmetrikus a csontozatod, bár a mandibulád lehetne élesebb, a járomcsontod pedig határozottabb, és akkor fáziskésés nélkül eszembe jutott volna rólad Arthur. Arthur hasonlított rád, szőke volt, zöld szemű, nálad legalább 15 centivel magasabb, és a hangja…mmm…francia. Különösen, amikor a sous-chef arcát üvöltötte le, amiért odaégette a steakemet…

Nem vagyok elkalandozós típus. Úgyhogy Arthurt rövidre zárva (ahogy az valójában történt is), újra aktívan figyelem a tekinteted. Akkor különösen, amikor a lift elindul, te pedig zsebre dugott kézzel oktatsz ki első találkozásunkkor, alig egy órával azután, hogy először láttuk egymást – vagy én téged. Ahogy dobod a szavakat egymás után, úgy görbül mosolyra az ajkam, még a fogaim is kivillannak, már-már el is nevetem magam. Én nem dőltem neki semminek, mozdulatlanul viselem, ahogy emelkedünk.
- Sans blague – motyogom vigyorogva, épp csak akkora hangerővel, hogy hallhasd, mondtam valamit, bár jó eséllyel úgysem érted. Hogy érint, hogy kóstolgatsz? Finom. Ízletes. Pillanatnyilag izgalmas, de kétséges, hogy sokáig tart majd ez a hatása. Olyannak tűnsz, akinek a főnök háta mögött nagy a szája, de ha korholást kap, fülét-farkát behúzva vonul el a személyzeti hálóba zsebkendőért. Cáfolj meg, Perci! – Mázli, hogy egy gyermekorvosnak készülő rezidens meg tudja különböztetni a kiskorúakat a felnőttektől, különben a pácienseid elkezdhetnének imádkozni -  még mindig mosolygok rád, most már kacérabban, ha már így kihívtál, még ha esetleg csak az álmosságod is az oka a mogorvaságodnak.

Kilépek a liftből előtted, ahogy a gesztusoddal kérted, és közben elgondolkodom, mit tennék a helyedben. Valószínűleg már a beszálláskor megpróbáltalak volna lerázni, és a személyed ismerete híján csak feltételezni tudom, hogy sikerült is volna. A tekinteted, a pillanatnyi kisugárzásod, a lélegzeted egyértelműen nyűgnek titulálják a pesztrálásomat, közben pedig bizonytalannak tűnik az elképzelésed, hogy te kísérsz engem vagy én téged. Jelen esetben, azt hiszem, felesleges is ezt eldönteni, bár én még nem unom annyira a társaságod, mint láthatóan te az enyémet. Csendben hallgatlak, ahogy az épület legfelső szintjeiről beszélsz, de csak az arcodat nézem, akkor különösen, amikor te épp nem rám figyelsz. Nem értem az irántam tanúsított ellenszenvedet, érteném, ha tudnám, hogy ismersz, vagy ha ismernélek, de leginkább csak kissé igazságtalannak és személyeskedőnek találom.

- Bevallom – kezdek bele egy sóhaj után -, izgat a gondolat, hogy öntudatlan, vörös és ráncos minyonokat nézzünk egymásba karolva, de azt hiszem, nem ismerjük még egymást elég régóta az efféle intim tevékenységekhez – meg kell dolgoznom érte, hogy visszafogjam a vigyoromat, amit csupán az eljövendő közös jövőnk gondolata ébreszt, mert úgy tűnik, épp elég magasan ülsz a lovon, hogy egy kis tériszonnyal fűszerezzem a napjaid.
Nekem a te „mehetünk a következő emeletre” értelmezésed is megfelel, végighallgatom az idegenvezetésed, amire valójában semmi szükség ilyen formában, hiszen betűről betűre megjegyeztem a recepción kihelyezett eligazító táblák minden egyes sorát. Ez az egyik olyan „hajlamom”, ami miatt évfolyamelső voltam az egyetemen. A másik állítólag az apám. De visszatérve az osztályokra, ahol nem kéne téblábolni (ezt nagyon is jól mondod, dr. Perci), úgy tűnik, nem értesítettek, hogy én milyen osztályon dolgozom. És hogy csempésszek valami izgalmat is a napodba, hagyom, hogy magadtól jöjj rá.
- A földszint nyugalmasabbnak hangzik mindegyiknél. Se fecsegő nővérek, se csipogók, se maratonfutó orvosok, se sipítozó páciensek – újra az arcod reakcióit figyelem, mert kíváncsi vagyok a határaidra, kíváncsi vagyok a vonalakra, amiknek az átlépése következményekkel jár, és ha nem adsz könnyen válaszokat, akkor talán még holnap is kíváncsi leszek rád.
- Legyen a második emelet – bólintok egy kedves mosoly kíséretében. – Ma te vagy a főnök – őszintén megadom neked a lehetőséget, hogy belátásod szerint alakítsd a napunkat. Azért, mert nem tudom, meddig bírsz még velem egy légtérben lenni, és azért, mert korai lenne még betennem a lábam a sürgősségire. Amikor utoljára ilyen osztályon jártam, minden rosszra fordult, és hiába mantrázza Charlie, hogy örülnünk kell, hogy élünk, és hogy ő boldog, mert tudom, hogy ott és akkor kettétört a jövőnk. – Köszönöm a bemutatást! – Charlie gondolatától megenyhülve, halkan szólok hozzád, és követlek a lifthez.
- Miért a pediátriát választottad? – kérdezlek már a liftben, de ezúttal nem nézek rád. Ez persze nem befolyásolja azt, hogy mennyire érdekel a válaszod, mert nem kérdeznék, ha a válasz csak idő- és energiapocsékolás lenne. De kiálltad az első tizenöt percet velem, és ezért jutalom jár: egy kis időre elnyertél egy enyhe bizalmat, így nem vagy kénytelen elviselni velőig ható tekintetemet.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci
Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci EmptySzomb. Dec. 19 2020, 13:34

Condemnant quo non intellegunt

Vicky & Perci

Észreveszem, hogy a pillantásodat felém szegezed, az arcomat nézed és én azt hiszem valamelyest viszonzom is ezt a gesztust. Ahogyan én nézek rád, a szőke hajtincsekkel keretezett arcodra és a szemeidbe, melyek talán mély gondolatokat tükrözhetnek, vagy tán csak a jeges belsődet, nem tudom, de a nézésed közben csak azon jár az agyam, hogy milyen sajt lennél. Tán egy érlelt, mint az Époisses de Bourgogne? Vagy valamilyen kemény sajt?
A találgatásból a szavaid rángatnak ki. Az a két szó, melyet csipkelődve jegyezhettél meg, látva a vigyort az arcodon, mely mosolyra késztett. Értékelendő, tényleg, hogy szinte már fel akarsz vágni azzal, hogy az angolon kívül másik nyelvet is beszélsz.
– Ai-je l'air de plaisanter? Je suis une blague pour toi? – vonom fel a szemöldökömet kérdőn, mikor a lift plafonjáról újra rád nézek. Féloldalas mosolyt villantva rád, kicsit diadalmasan. Talán nem is számítottál rá, hogy nemcsak megértem mit mondasz, de reagálni is tudok rá franciául. – Amúgy annyira nem vagyok az a vicceskedő srác. A rossz napjaim biztosan nem.
Teszem hozzá a témához, visszaváltva az angolra. Édesanyámnak köszönhető, amiért tudok franciául is, ám ez nem jelenti azt, hogy a mindennapjaimban annyira használnám is ezt a nyelvtudást. Angolul is adnak neked sajtot ebben az országban, elég csak szépen
– Igen, még milyen szerencse! – értek egyet a következő kijelentéseddel, bólintva egyet. – Bár tudod, eléggé meglep, hogy felhozod az imádkozást… – gondolkozok el a dolgon. – Csak nem te is szoktad művelni? A kórházi kápolna nem azon az emelten van, ahova tartunk, de megmutathatom merre találod…
Ajánlom fel, hogyha netán szükséged lenne erre is és akkor már teljes körbevezetést kapj, ahogy illik. Végső állomásként a hullaházba is elvinnélek, haláli buli lenne.
A lift megáll a megfelelő emeleten, kiszállunk. Annyira nagyon nem akarok itt sok időt eltölteni, a szülészetin és a kisbabák közt, persze ezzel nem azt mondom, hogy éppen sok időt szoktam itt tölteni és esetleg csak az üvegfalon keresztül nézni a legújabb ideiglenes kórházi lakót, de azt se mondom, hogy még sosem jártam itt. De persze ezt nem kötöm az orrodra.
Pláne nem a gondolat miatt, hogy téged izgat a gondolata, hogy idegen babákat nézünk együtt. Nekem az intim ott kezdődik, hogyha egy lánnyal megosztom a sajtomat… De visszatérve rád, te túl intimnek találod a babák nézését, mikor nem is ismerjük egymást igazán. Ebben igazat adok neked. Bár néhány pillanata kettesben voltál velem egy liftben! Na, egyesek itt azt már kész bimbózó kórházi románcnak gondolnák… De nem én. Meg ezek szerint te sem, ami végtére is megkönnyebbülés számomra.
– Vaóh! Ha neked már a babák nézése is túl intim, én bele se merek gondolni, hogyan értelmezheted, ha valakik tényleg csinálnak egyet! Az biztos kiakaszthatja a műszeredet! – jegyzem meg döbbenten, elviccelődve a dolgon. – Szólj, ha egy defibrillátort kell kölcsön kérnem, vészhelyzetre, míg egymást boldogítjuk.
Teszem hozzá, nem hagyva, hogy csak te legyél az, aki csipkelődik a másikkal, megjegyzéseket fűz, amik nem olyan nagyon kedvesek. De megpróbálok kitartani és emiatt ismertetem a kórház különböző szintjeit.
– Ha nem tűnt volna még fel, ez az épület egy kórház. A fecsegő nővérek, maratonfutó orvosok és sipítozó páciensek nélkül nem is tudnád végezni a munkádat, mert… Hoppá, talán nem is lenne munkád az egészségügyi szektorban, hogy ha mindez nem lenne? – mutatok körbe, a karjaimat széles tárva. Kissé negatívan hangzott, kritikának, ahogyan jellemezted a kórházat, ami bár rosszabb napokon talán igaz, de azért mégsem pokoli hely. Az orvosok nem tudnának ellátni minden pácienst a nővérek nélkül, továbbá egy fájdalmakkal küszködő beteg nem fog vigadozni melletted, kivéve, ha adtál neki egy jó nagy adag morfiumot vagy egyéb fájdalomcsillapítót.
– Akkor irány a gyerekosztály! – indulok újra a lifthez és megnyomom a hívógombot. Legalább rátérünk a munkára és így talán lesz is lehetőségünk hamar elvégezni a teendőket.
Megköszörülöm a torkomat amikor köszönetet mondasz nekem. Ez kicsit váratlanul ér. – Nem volt igazi bemutatás, hiszen csak elsoroltam mi hol van. Ha sikerült megtanulnod ennyiből, akkor hurrá! De amúgy ettől független szívesen – biccentek feléd, majd beszállok a liftbe. Most a kettes gombot nyomom meg és a lift lassan lefelé megy.
– Szeretem a gyerekeket – vonom meg a vállamat a kérdésedre. Néhány pillanatnyi csend következik ez után. Mint ahogyan említetted, nem ismerjük egymást annyira, hogy kiskori emlékeimet megosszam veled. Habár aztán még is úgy érzem, hogy valamit még mondhatok miért is választottam úgy ezt az egész orvosi hivatást. – Nagy családban nőttem fel. Egy húg, két nővér és még több unokatestvér… Ennyi gyerek közt az ember megtanulja, hogy oda kell figyelnie a másikra, vigyázni kell egymásra. Összetartó család vagyunk. Gyerekkel egész könnyű bánni, sokat vigyáztam a húgomra és a fiatalabb unokatestvéreimre… Valahogy adta magát az egész, hogy én gyerekorvos leszek – adok neked egy kicsit bővebb választ is. remélem ezzel kielégítettem a kíváncsiságodat.
– Mi a helyzet veled? Te miért akartál orvos lenni? Jól emlékszek a reggeli eligazítással kapcsolatban, hogy te… sebész leszel, igaz? – nézek rád kíváncsian. Annyira nagyon nem figyeltem reggel, még kába voltam, mivel elkéstem, így csak a mondatok fele jutott el érdemileg is hozzám. De ez most érdekel annyira, hogy megkérdezzelek róla, főleg, hogy előtte meg te faggattál engem.

Néhány perccel később már a gyermekosztályon vagyunk, gyerek páciensekkel körbevéve. Ez az osztály kicsit másabb, mint az előbbi. A folyosók falait több szín borítja, ez főleg a váróteremre igaz, ahova érkezünk a liftből. A helyi nővérpult sincsen messze. Akadt néhány nővér és orvos is, akikkel találkozunk a folyosón, én egy-egy biccentéssel letudom ezeket az összefutásokat, mert hát mindenki megy a dolgára. Ezt kell tennünk nekünk is, ezért el is indulok átszelve a várótermet az egyik irányba, ahol már a kórházi ágyak vannak, függönyökkel elválasztva. Sürgősebb és néha könnyebb esetek. Előbb itt, aztán az a néhány kórterem, ahova beosztottak.
– Perci! – hallatszódik hirtelen egy éles, vidám kiáltás, egy olyan ágy felől, amelynél nincsen teljesen elhúzva a függöny. Egy szőke, két copfos kislány fekszik a kórházi ágyon.
Ránézek, szúrós szemmel mialatt kissé feléd intek, jelezvén, hogy nem vagyok egyedül.
A kislány, Lucy, kilenc éves, gyorsan kijavítja magát, miközben megpróbál jobban felülni.
– Eston doktor! – javítja ki magát szélesen mosolyogva, mely miatt észreveheted, hogy hiányzik az első foga. – És… Ő ki? – mutat kíváncsian rád.
– Lucy, nem szabad másokra mutogatni – oktatom ki sóhajtva.
Feléd fordulok. – Ő itt Lucy, tegnap került a kórházba – mutatom be neked.
Lucy mosolyogva int neked. Hagyom, hogy magad mutatkozz be neki.
– Késő délután hozták be. Eltörte a lábát, segítettem a begipszelésében és éjjelre itt maradt megfigyelésre – magyarázok neked, de közben a lányt nézem. – Miért nincs elhúzva a függöny? – intek egy pillanatra függöny felé.
– Mert ha be van húzva, akkor honnan fogja bárki is tudni, hogy itt vagyok? – kérdez vissza Lucy, ártatlanul. – Az egyik kedves nővér megengedte. Ó, nézzétek, ugye szerintetek is jól néz ki? – int a begipszelt lába felé. A gipszen különböző rajzok és feliratok már megtalálhatók.
Mosolyogva bólintok neki. – Igen, nagyon jól néz ki! Divatos – értek vele egyet, tanulmányozva a nyilván művészeti alkotásnak számító gipszet.
– Rajzoltok rá ti is valami szépet nekem emlékbe? – tesz az ágya melletti asztalról már filctollat maga mellé az ágyra. Biztosan az egyik nővértől kaphatta őket, miután legalább az osztályon dolgozó fél személyzetet rávett arra, hogy valamit rajzoljon vagy írjon neki.
– Persze, hogyha előtte elmondod, hogy hogyan érzed magad és utána kicsit megvizsgálhatunk – felelem, de ettől függetlenül elveszem tőle az egyik filctollat, sárga színű. Egy széket odahúzok az ágyához, hogy így kényelmesen közelebb férjek hozzá. A filcről leveszem a kupaokot és elkezdek egy még szabad, fehér területre egy sárga kisegeret rajzolni, sajttal a kezei közt, végén otthagyja az aláírásomat is.
– Jól vagyok! Az egyik nővér nemrég mondta, hogy felhívta a szüleimet, délután jönnek értem. Így még pont időben értetek ide, hogy rajzoljatok nekem!
Rámosolygok a kislányra. Azután, hogy én rajzoltam neki, a filctollakat felveszem és feléd nyújtom őket, bátorítóan, hogy vegyél el egyet, netán kettőt és te is alkoss valami művészit neki, míg én újra gyorsan ellenőrzöm.

Szószám: 1273 Megjegyzés: Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci 4146035580 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci
Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci EmptyVas. Feb. 14 2021, 16:54
Vicky & Perci

condemnant quo non intellegunt

Kár is lenne titkolnom, hogy egy részem meglepődött azon, hogy franciául válaszoltál. Kiszélesedik a mosolyom, a tied láttán különösen, mert máris feljebb toltad magad a mércém irányába, nemcsak a nyelv miatt, korábban nem ismert élelmességed is hozzátett az előrelépésedhez.
- A rossz napjain senki sem vicceskedő – nyugtatlak meg kéretlenül, és mosolyogva lesütöm a szemeimet egy pillanatra, hogy aztán újra a lift ezüstös ajtaján nézhessem a kilógó tincsemet, bár ezt sem hagyod sokáig művelni. Újra rád nézek, de idegesítő módon nem tudom első pillantásra eldönteni, hogy ironizálsz-e, vagy tényleg kinézed belőlem, hogy vallásos vagyok. Az előbbiért kapnál egy fél pontot, de az utóbbival nagyon alább csúsznál, mert rossz emberismerő vagy. Bár fene tudja, akkorát nem tévednél a helyszínnel, de az ott folytatott tevékenységem minden, csak nem imádkozás.
- Meg szoktam találni, amire szükségem van – felelem épp, amikor kiszállunk a liftből. Nagyon megeredt a nyelved ahhoz képest, ahogy reggel beestél az eligazításra, nem tudom, hogy ez a kisugárzásomnak köszönhető-e, vagy valami csoda titoknak vagy a birtokában, amitől néhány perc alatt felpörögsz, de ha ilyennel rendelkezel, legközelebb kiderítem.

Nem a rajtam való viccelődésed löki át provokatív hangulatomat valami jóval kevésbé szórakoztatóba, sokkal inkább a következő megjegyzéseid. Enyhítő körülmény lehetne, hogy nem tudod, miért akartam orvos lenni és akarok-e még, hogy mennyire ellenkeztem egy éven át a régi közeg ellen, hogy milyen energiát ölök abba, hogy ti itt körülöttem semmit se lássatok abból, mennyire nem akarok itt lenni. Nem is sejted, hogy annak örülnék a legjobban, ha soha meg sem próbáltam volna ezt az utat, ha nem szakítaná ketté a hátamat a teher, amit ez a lét rám nyom azok után, amik Charlie-val történtek. Magamat is próbálom megcsalni legalább arra az időre, amikor nem kell készenlétben állnom, amikor semmi sem megy élesben, és te egy pillanat alatt egyetlen, rosszkor előtt szarkazmussal szétvered az illúziómat.
- Lehet, hogy boldogabbá is tenne – ez az egy halk megjegyzés hagyja el a számat, mintha csakis azért mondtam volna ki, hogy ne bennem maradjon, nem pedig azért, hogy meghalld, és azt hiszem, ennyi őszinteséget nem kaptál még tőlem abban az elmúlt fél órában, amióta ismersz. És hogy biztosan ne tudj reagálni rám, már fordulok is a lift felé. A becsukódó ajtó mögött pedig már csak az elterelő hadművelet gyenge próbálkozásaira adott válaszodat hallgatom. A fémszínű, homályos tükröződést nézem, ami önmagam elmosott, csonka képe, pontosan olyan, amilyet látni soktam a tükörben is, és amilyet rejtegetek minden maradék erőmmel. Minden szavadat hallom, ahogy kérdésedet is, de csak az utóbbira felelek.
- Igen. Általános sebész – miért akartam orvos lenni? Mondjam azt, hogy apám akarta, hogy orvos legyek? Vagy mondjam azt, hogy én akartam lenni a legjobb, hogy legalább az árnyékába érjek Charlie-nak, aki a változékony családunk ékköve? Félreértés ne essék, egy szikrányi féltékenység nincs bennem, legalábbis nem Charlie-ra, csupán csak arra az érzésre, amit anyám mindkettőnk esetében jelentősen hanyagolt, apám pedig szülő létére irdatlanul rosszul osztott be kettőnk között. – Szeretem a kihívásokat. A magas fizetést és a hírnevet – magam sem tudom megmagyarázni, hogy ebben mennyi igazság van, talán sok, de a lényeg cseppet sem ez – a dolog miértje fontos. – És mielőtt a következő néhány évre vagy évtizedre elítélsz emiatt a válasz miatt, fontos tudnod, hogy mit gondolok: nem emiatt lesz valaki rossz orvos – amíg a kötelesség teljesítve van, a szándék nem számít. Én ezt múlasztottam el.

Az osztályod látványa Csodaországra emlékeztet, én pedig Aliznak érzem magam benne, miután megittam egy jó kupica zsugorító löttyöt. A falakon és folyosókon furcsa lények élnek, bolond kalaposok és vigyorgó macskák, rohanó fehér nyulak. Követlek téged a hang irányába, és szótlanul, elemzően nézek a betegedre, mikor az ágyához érünk. Csendben hallgatom mindkettőtöket, amíg hozzám nem szólsz.
- Szia! Dr. Waldorf – mutatkozom be kurtán, és még mindig merev tekintettel. A mozdulataitokat figyelem, a tekintetedet, majd az övét is. Furcsa. A hangod ugyanolyan, mint amikor velem beszéltél, de a kislány hangjával úgy rezonál, mintha egyazon hangszert fújná meg két különböző ember. Sosem szerettem a gyerekeket, legalábbis csak bizonyos szintig bizonyos helyzetekben, és leginkább csak bizonyos gyerekeket. Sosem éreztek irántam ellenszenvet, de általában hamar feladták a játékhoz való nyaggatásomat, ha olyan helyzetbe kerültünk. Ellenben komolyan vettek. És csak akkor fordultak hozzám, ha komolyságra volt szükségük.
Arrébb állok, amikor széket húzol az ágya mellé, hogy a gipszére rajzolhass. Kívülállónak érzem magam. Ami azt illeti, az egész kórházban annak érzem magam, de most különösen. Nem tudom, miért hoztál ide, illetve tudom, hogy ez a mai nyűgöd, de akár hazudhattuk is volna, hogy megtörtént, aminek meg kellett, és egyikünk sem érzi kellemetlenül magát órákon át. Ritkán szoktam zavarba jönni, de a korábbi ártalmatlan megjegyzésed és a lelkiállapotom Molotov-koktélja olyasmire is képes, ami részben meglepő, részben pedig félelmetes. Rám teljes mértékkel nem jellemző közreműködéssel elveszem a filceket, amikor felém nyújtod, és kissé elveszve nézek a szemeidbe.
- Engem nem is ismer, nem hiszem, hogy… - és ha a kislány nem szakít félbe, akkor készségesen vissza is adom neked a tollat. De hozzám szólt, én most ránézek, és leguggolok az ágya mellé. – Amit most rajzolok neked – a legátlagosabb kék filcet elkezdem végighúzni a gipszén – az öcsémtől tanultam. – Nem nézek fel a gipszről, miközben rajzolok, és a koncentrációm nosztalgikus boldogság és fájdalom keverékével vegyük. – Ez a te nyuszid. Látod? – csak most fordítom tekintetem felé, majd vissza az egyszerű vonalrajzra. – Azért ül neked háttal, mert az utat mutatja. Mindig számíthatsz rá, ha eltévednél – már-már önmagamról megfeledkezve, mutogatva mesélek neki. – Ez a füle a bátorság. Ha megrázza, akkor semmitől sem kell félned, mert te leszel a világ legbátrabb kislánya. Ez a füle pedig az ügyesség. Ha ezt rázza meg, akkor nem lesz előtted semmi akadály. A bolyhos farkincája pedig a szeretet. Ha egyedül érzed magad, nem kell mást tenned, csak megcsíped, és már árad is belőle a melegség – Charlie mindig pontosan ezeket a szavakat használta, nem tudom, hol tanulta ezt a mesét. Én vagyok az idősebb, mégis mindig ő volt az, aki kettőnk közül stabilan állt a lábán. Ironikus, hogy most, amikor egy székben tölti az életét, továbbra is ő áll biztosabban.
Még egyszer ránézek a kislányra, felegyenesedek, leteszem a filcet az ágyra, és szó nélkül kimegyek a teremből a folyosóra. Hátamat a falnak támasztva, mellkasom előtt összefont karokkal, lehúnyt szemekkel várom, hogy elmúljon mindaz, ami bennem van, és őszintén reménykedem benne, hogy nem jössz utánam, de legalábbis semmit sem fogsz kérdezni az előző néhány percről.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci
Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Condemnant quo non intellegunt - Vicky & Perci
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» we are young // perci & chad
» hola! soy Dora! || perci & sierra
» Wine is a bottled poetry - Ella & Perci

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: