New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 52 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 51 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Winiefred Poole
tollából
Ma 01:52-kor
Diana Armenis
tollából
Tegnap 22:56-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:51-kor
Jay Harrison
tollából
Tegnap 22:37-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Tegnap 22:14-kor
Tyra Greene
tollából
Tegnap 22:10-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:04-kor
Evangeline Ward
tollából
Tegnap 21:46-kor
Evangeline Ward
tollából
Tegnap 21:44-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

chapter two | Rora & Kai
Témanyitáschapter two | Rora & Kai
chapter two |  Rora & Kai EmptyPént. Ápr. 03 2020, 11:32
rora && kai

A magam részéről csalódással konstatáltam, hogy akármennyire próbáltam meggyőzni a csak Garyként emlegetett igazgatót arról, hogy mennyire nem lennék jó választás a számára, végül mégis sikerült bezsebelnem egy névjegykártyát arra az esetre, ha „megggondolnám magam”. Nyilvánvaló tény, hogy nem fognak nekem könyörögni és mivel állítása szerint nem lett még bejelentve a következő szezonra szánt műsorok listája, ezért igazából van időm meggondolni magam, nekik meg van idejük mást találni, ha esetlegesen mégsem fogadnám el a lehetőséget. Én a magam részéről biztos voltam a visszautasításban, mert féltem a kihívástól. Nem éreztem elegendőnek magam a dologra, viszont úgy néz ki, hogy az igazgató ennél jobban bízott bennem. Persze valószínűleg azon is múlt a dolog, hogy mindezt nem adtam elő neki, mert ahhoz túlságosan is faszagyerek vagyok, meg amúgy sem szeretem ha mások megismerik a gyengeségeim. Ennek örömére elkezdtem keresni az újabb érveket magam ellen, ahogy a büfé felé sétáltam. Egészen megéheztem a harcban, amiben határozottan vesztettem. Ám a háborúnak még nincs vége, igazából úgyis azé a győzelem, aki a legvégén nyer.
A probléma egyébként a maximalizmusomban rejlik. Túl jó munkát végeztem az elmúlt időkben, és ezzel úgy néz ki, hogy az igazgató tisztában volt. Utánam is kérdezett, a vélemények pedig az esetek nagy százalékában jók voltak, ezt pedig ő is az orromra kötötte. Pont ezért kicsit bűntudatom volt. Nagy dolog, hogy Queens egyik leghíresebb színháza az én testemre vágyik – már ami a zeneszerzést illeti – de ugyanakkor nem éreztem magam otthonosan ebben a közegben. Csak szimplán nem az én köröm.
Nem volt sor a kis bódé előtt így egyenesen megindultam volna, hogy átnézhessen a kínálatot, viszont a szemem sarkából egy ismerős alakot pillantottam meg. Ahogy odafordultam, akaratlanul is kiült egy kissé csúfondáros félmosoly az arcomra, aztán zsebretett kézzel torpantam meg, majd léptem hátra.
- Hölgyem – intettem a kezemmel magam előtt jelezve ezzel a szándékomat, hogy övé az elsőbbség – Úgy néz ki, hogy ezt a bizonyos vacsorát mégis megejtjük. Kivéve ha nem mondod azt, hogy nincs szükséged a társaságomra.
Majdnem hozzátettem a lehengerlő szót is a mondandómhoz, de végül inkább ejtettem a dolgot. Ettől függetlenül megvártam, hogy kérjen magának valamit, aztán amint a tárcájában kezdett el kotorászni, egy határozott mozdulattal fogtam rá egyszerre a két kicsi kezére és nyújtottam át ötven dollárt a nőnek.
- Én egy dupla presszót szeretnék és a legnagyobb szendvicset ami létezik, lehetőleg dupla hússal, ha van ilyen opció – jelentettem ki határozottan, majd némi gondolkodás után hozzátettem a következőt – A maradékot tartsa meg.
Egy pillantást vetettem a hozzám egyébként elég közel álló nőre, és egyszerűen képtelen voltam arra, hogy visszafojtsam az arcomra kiülő, kissé idegesítően gúnyos vigyort. Valamiért mégiscsak élveztem, hogy az a bizonyos étkezés megejtésre kerül, mert ez által legalább ellene biztosan én nyertem.


ruha || 444 || köszöntem Drága  chapter two |  Rora & Kai 1471401822


Taking my path step by step, it ain’t so bad
I left my home with any hesitation, I left it all behind me Nothing in my pocket, only my dream for music Feeling horrible especially when l know I wasn’t good enough But “I'm fine, no worries, all good, I’m not lonely”
mind álarcot viselünk
Kaiden N. Dubois
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
chapter two |  Rora & Kai UXJCFyN
chapter two |  Rora & Kai MrR7Z7E
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
I was the worst, and deep in my heart
I was trapped by something like a wall, when loneliness came to wake me up, I pleaded for it to stay away, you were the only one in my life, yet I bury you in darkness
★ családi állapot ★ :
chapter two |  Rora & Kai Uyajeou
I don't want this feelin', I can't afford love
I try to find a reason to pull us apart, it ain't workin', 'cause you're perfect, and I know that you're worth it, I can't walk away
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
chapter two |  Rora & Kai YFSbyJM
★ foglalkozás ★ :
zenész, ghostwriter
★ play by ★ :
Bahng Christopher Chan
★ hozzászólások száma ★ :
162
★ :
chapter two |  Rora & Kai RfFLdgU
TémanyitásRe: chapter two | Rora & Kai
chapter two |  Rora & Kai EmptyKedd Ápr. 28 2020, 00:14
Kai & Aurora
Bármennyire is ki akartam nyírni valakit a délelőtt folyamán, a színházban esedékes próba nem csak arra való tekintettel jelentett nekem megnyugvást, hogy azt csinálhattam, amit nagyon szeretek, de bizony abban is segített, hogy ahelyett, hogy a bátyám rejtélyes eltűnését majd halálát tervezgessem, egyszerűen kizökkentett a rettenetes kedvemből. Ajánlották már, hogy komolyabb sporttevékenységet kellene folytatnom és akkor talán képes lennék levezetni mindazokat a fölös energiákat, amelyeket ítélkezésre és mások elrettentésére használok, de bevallom őszintén nekem nincs időm ilyesmire. Vagyis nyilván mindenkinek arra van ideje, amire hajlandó odaszánni. Én azonban csak azért sem vagyok hajlandó megfogadni valaki olyannak a tanácsát, akinek nem szimpatikus a hozzáállásom. Inkább csak el kellene fogadni, hogy ilyen vagyok.
Nem sok embernek ment, de nem is várom el senkitől, hogy kebelbarátok legyünk. Mint ahogyan azt kifejezetten toleráltam, hogy teljesen random emberek vacsorameghívását fogadjam el, csak azért mert éppenséggel segítettem nekik eligazodni a színházban. Csak nevetni tudok azon, hogy egyáltalán olyan nőnek nézett, aki ugrana az ilyesmire. Lehet, hogy mások megtennék számára, mert annak ellenére, hogy egy emeletes baromnak tűnik, még el kell ismerni, hogy karizmatikus. Már persze olyankor, amikor lehet látni őt és nem takarja el az egója...
Halkan szitkozódva rezzenek össze, amikor valaki megszólít, s kis híján fel is sóhajtok, amikor felpillantva meglátom, hogy elég volt csak a gondolataimban emlegetnem azt a bizonyos szamarat, hirtelen meg is jelent. Mekkora az esélye, hogy épp akkor végez a megbeszélésével, vagy Isten tudja mijével, amikor mi is szünetet tartunk? És mégis itt van...
- Tényleg most végeztél az igazgatónál, vagy arra vártál, hogy előkerüljek és be tudd rajtam hajtani a korábbi ajánlatodat? - Kihívó pillantást vetek rá, s közben még egy félmosoly is megjelenik az ajkaimon. - Megbarátkozom a társaságoddal, mert kíváncsi vagyok végül elfogadtad-e az ajánlatot és együtt fogunk-e dolgozni a jövőben - teszem még hozzá valamivel kedvesebben. Tény és való azonban, hogy érdekel a dolog és ha elfogadta az ajánlatot - vagy gyakorlatilag ha még megfontolja és van rá esély, hogy esetleg elfogadja -, akkor nem lehet hátrány, ha kicsit jobban is megismerem azt, akivel a jövőben úgyis kénytelenek leszünk együtt dolgozni. Nyilvánvalóan elég gyenge lábakon álló elmélet, de azt sem mondhatom, hogy húzzon a francba.
A büfés alkalmazotthoz fordulva kikértem a szokásos caesar saláta-vitaminos víz kombinációmat, amire már előre érzem, hogy kapni fogok egy beszólást, de ahelyett hogy szembementem volna a pofonnak, inkább a tárcámból igyekeztem előhúzni a kártyámat. Amiben hamar meg lettem állítva, szóval meglepett pillantással fordultam Kaiden felé. Türtőztettem magam annyira, hogy ne más előtt szóljak be neki, mivel kifejezetten lovagias gesztust ejtett meg, a nekem szánt vigyora láttán viszont muszáj voltam összepréselni az ajkaimat, mert legszívesebben megütöttem volna.
- Erre igazán nem volt szükség. - Szólalok meg rögtön, amikor megkapjuk a rendelésünk és már távozunk a pulttól. Halk sóhaj tör ki belőlem, mielőtt folytatnám. Eszem ágában sincs rögtön megköszönni. - Nem véletlenül mondtam nemet az első ajánlatra.

468 | te átokfajzat chapter two |  Rora & Kai 618794435 | öltözék |


you can cheer me as I fall

You can take it all
But you can't extinguish me 'Cause I'm a free woman They can try discredit every song you ever wrote Those with bad intentions, they can't get the best of me 'Cause they, they just don't get it
mind álarcot viselünk
Aurora Dubois-Cabot
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
chapter two |  Rora & Kai KxLwe2
chapter two |  Rora & Kai V5gt1a
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
I'm so sick of running as fast as I can
Wondering if I'd get there quicker If I was a man And I'm so sick of them coming at me again 'Cause if I was a man Then I'd be the man They paint me out to be bad So it's okay that I'm mad
★ családi állapot ★ :
chapter two |  Rora & Kai 43e1fd5a7e93c6f1a72bf20dbb4b46673b01b096
He's good for my heart, but he's bad for business
Tears me apart when he grants my wishes All of my friends think I've gone crazy But they don't know me like my baby We look good in photographs, I like the way you like to laugh
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
chapter two |  Rora & Kai KxYzak
★ idézet ★ :
" I was a personality before I became a person - I am simple, complex, generous, selfish, unattractive, beautiful, lazy and driven. All at once. "
- Barbra Streisand
★ foglalkozás ★ :
színésznõ, (szabadúszó fordító)
★ play by ★ :
Lucy Hale
★ hozzászólások száma ★ :
66
★ :
chapter two |  Rora & Kai V5Kks9
TémanyitásRe: chapter two | Rora & Kai
chapter two |  Rora & Kai EmptySzomb. Jún. 27 2020, 12:07
rora && kai

Talán kicsit túlságosan elöntött az a gusztustalan önelégültség, amikor megpillantottam drága Csipkerózsikánkat a büfénél. Éreztem, ahogyan ez lassan az arcomon is megmutatkozik egy olyan mosoly kíséretében, amit szerencsémre ő nem látott. Ha így lett volna, akkor minden bizonnyal egy pofonnal gazdagabb lettem volna és nem kifejezetten vágytam egy ilyen napzárásra, miután tökéletesen uraltam a terepet az irodában. Lényegében büszke voltam magamra, hogy a sok munkámnra hivatkozva utasítottam vissza az ajánlatot és királyként távoztam onnan. Felszegett állal, kidüllesztett mellkassal. Mert ugyebár véletlenül sem arról van szó, hogy lényegében túl tapasztalatlannak tartom magam egy ilyen kihívásra és összefostam magam, amiért engem akarnak. Soha egyetlen zenésszel vagy dalszerzővel nem történik hasonló... Senki sem izgul azért, ha olyan volumenű munkát ajánlanak neki ugyebár, amiben magas százaléknyi bukás esélye is fennáll.
Mindenesetre szeretem, ha elérem a céljaimat, legyen szó magánéleti és munkabeli dolgokról is. És vagyok annyira makacs és bolond, hogy bizonyos helyzetekben a végletekig képes legyek elmenni... Ettől függetlenül tudom milyen kudarcot vallani. Nekem is rengeteg olyan próbálkozásom volt az életben, ami félrement, azonban annyival vagyok mások előtt, hogy igyekszem ezekkel foglalkozni.
Kivételt képez a családom esete. Ha a szüleimről van szó, még mindig a durcás és lázadó kamaszfiú vagyok, aki képtelen túllendülni azon, hogy magára hagyták egy olyan életszakaszban, amikor szüksége lett  volna rájuk. Az persze igaz, hogy emiatt a húgommal megszakítani a kapcsolatot enyhén szólva is butaság volt. Azonban akkor ez tűnt az egyetlen logikus lépésnek.
Mindenesetre kifejezetten örömmel vettem tudomást a halk szitokszavakról, amikor elvette tőlem a pénzt a büfés. Ez már megint csak azt bizonyította, hogy képes voltam nyerni egy élethelyzetben, ami kellőképpen kielégítette a napi egosimogatás adagomat. Innentől kezdve tényleg nyugodtan hajtom majd álomra a fejem, hiszen a kis ki ha én nem? színésznőcskével is végül elbántam.
- Ki tudja – vontam fel az egyik szemöldökömet, miközben egy hamiskás vigyor jelent meg az ajkaimon – Talán nem is volt semmilyen megbeszélés. Lehet, hogy kidobtak az irodából, miután elmentél én pedig egész végig figyeltelek, hogy követhesselek ide.
Elég sok hasonló beteg elme létezik, tehát egyáltalán nem zárnám ki a helyében ennek az eshetőségét. Mivel nem ismer, és egyáltalán nem is hallott rólam eddig, így lazán lehetésges lenne a dolog, de ez is már csak részletkérdés.
- Ez igazán nagylelkű dolog – ahogy szemrevételeztem őt, alig lehetett facsarni az iróniát a hangomból. Mivel alapvetően neki is megvan a stílusa, én is igyekeztem megengedni vele szemben egy minimális pimaszságot. Azt már inkább meg sem próbáltam hozzátenni, hogy lényegében szerintem azért szeretné ennyire velem tölteni az idejét, mert más nem viseli el a kis pukkancs természetét, mert már sajnos tapasztaltam, hogy egy övéhez hasonló pici kéz milyen nagyot tud ütni.
- Ezzel te kihúzod a nap végéig? – intettem a fejemmel a saláta felé, majd megeresztettem egy halk sóhajt – Mákos.
Én nagyjából napi nyolcra emeltem az étkezéseim számát. Alapvetően ha egy-egy dalon dolgozom, muszáj valamit nassolnom mellé, mert könnyebben gondolkozom úgy.
- Talán meglepő lehet neked – vontam meg a vállam, amikor letettem a vele szemben levő helyre a tálcámat – De elsősorban francia állampolgár vagyok és az életem jelentős részét ott töltöttem el.
Él egy fajta a francia srácok neveltetéséről azzal kapcsolatban, hogy mennyire illedelmesek és lovagiasak. Én a magam részéről részben osztottam ezeket a dolgokat, csak már rendesen keveredett az Ausztráliában magamra szedett lazasággal.
- Csak élvezd az ételt – jelentettem ki végül, majd ismét az arcomra varázsoltam egyet az undorító mosolyaim közül – Úgyis finomabb a kaja, ha azt más fizette ki.



ruha || 564 || köszöntem Drága  chapter two |  Rora & Kai 1471401822


Taking my path step by step, it ain’t so bad
I left my home with any hesitation, I left it all behind me Nothing in my pocket, only my dream for music Feeling horrible especially when l know I wasn’t good enough But “I'm fine, no worries, all good, I’m not lonely”
mind álarcot viselünk
Kaiden N. Dubois
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
chapter two |  Rora & Kai UXJCFyN
chapter two |  Rora & Kai MrR7Z7E
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
I was the worst, and deep in my heart
I was trapped by something like a wall, when loneliness came to wake me up, I pleaded for it to stay away, you were the only one in my life, yet I bury you in darkness
★ családi állapot ★ :
chapter two |  Rora & Kai Uyajeou
I don't want this feelin', I can't afford love
I try to find a reason to pull us apart, it ain't workin', 'cause you're perfect, and I know that you're worth it, I can't walk away
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
chapter two |  Rora & Kai YFSbyJM
★ foglalkozás ★ :
zenész, ghostwriter
★ play by ★ :
Bahng Christopher Chan
★ hozzászólások száma ★ :
162
★ :
chapter two |  Rora & Kai RfFLdgU
TémanyitásRe: chapter two | Rora & Kai
chapter two |  Rora & Kai EmptyCsüt. Júl. 23 2020, 00:12

Kai&&Aurora


Tényleg, őszintén igyekeztem nem túl sokat belegondolni a korábbi találkozásunkba. Nem is igazán lett volna időm azon töprengni, hogy hogyan sikerült a találkozója, vagy hogy mi lett az eredménye, vajon meggondolta-e magát és lenne-e kedve olyan helyen dolgozni, ahol nincs tapasztalata és ahol teljesen új oldalát kellene megismernie a munkájának... Még csak azt sem állítanám, hogy kifejezetten elgondolkodtatott a jelenség maga, amely a férfi volt, aki már-már annyira magabiztos kisugárzással rendelkezett, hogy az egója az én orromat súrolta, még akkor is, ha egymástól tisztes távolságban voltunk. Utólag persze elgondolkodnék rajta, hogy ha tényleg együtt kellene dolgoznunk, tulajdonképpen hogyan sikerülne kiviteleznünk, de mivel jórészt nem pusztán az olyan emberekkel van problémám, mint vele, hanem általánosságban és összességében az emberekkel... Nos, vele is biztosan legalább annyira jelentene csak nehézséget a közös munka, mint bárki mással. Valószínűleg mindkettőnket túlságosan határozott jellemmel áldott meg az ég, ezek pedig ütik egymást.
Megmutatkozik ez számomra abban is, hogy bár korábban is igyekeztem elhárítani a meghívását és csitítani a kompenzálási kényszerét olyan formában, hogy másodjára már azt hazudtam neki, hogy megfontolnám az ajánlatát... Végül mégis újra megtaláljuk egymást, ő pedig képes kihasználni a helyzetet arra, hogy összességében meghívjon valamire. Nem is restellek ennek hangot adni, habár kifejezetten halkan teszem, ugyanis nem szeretném, ha a büfés valami kedvetlen libának nézne, akinek már az sem tetszik, ha egy a színház berkein belül teljesen új és - valljuk be - jóképű férfi udvariasságára húzom a számat.
- Nem gondolom, hogy ennyire érdekel lettem volna, vagy hogy ennyire mániákus lennél - jegyzem meg szárazon, miközben kihívó pillantást vetek. Akár hihetnék is a szavainak, mert elég sok őrült megfordult már ebben a városban, de mi értelme lenne annak, amit mond, főleg amikor úgy vigyorog, mint valami elégedett kandúr, aki egeret fogott?
- Mások is mondták már - jelentem ki széles mosollyal az arcomon, már-már túlzottan elégedetten is amiatt, hogy érzékelem rajta, átment neki a  stílusom és a nemtetszésem a helyzetet illetően, ezért pedig ő is hasonló hangot üt meg velem. Hosszú távon ezzel kettőnk között bajok lehetnének, de azt hiszem egy közös étkezés még belefér és nem akarom majd beverni az orrát. - De ne keverj még össze Teréz anyával, rendben? - Pimaszkodó kérdés, s választ sem igazán várok rá, egyszerűen csak jól esett hozzátenni.
- Nem szeretem az itteni szendvicseket, a zsemlék valahogy soha nem nyerték el az ízlésem - magyarázom a halkomat lehalkítva, hátha a büfés nem hallja meg a kritikámat, amelyet esküszöm igyekeztem legalább addig csiszolni és alakítani, míg végig nem kóstoltam minden létező szendvicset a kínálatukból. - Nekem amúgy is.. elég kevesebb, hozzád képest. - Ezen a ponton nem szégyellek a kezemmel felé inteni, valamilyen absztrakt, igyekezvén egész lényét átfogó mozdulatot tenni, hogy ezzel is megpróbáljam leírni "Őt".
- Nos... Én a francia férfiakról azt hallottam, hogy arrogánsak és rengeteget dohányoznak. - Puszta szórakozásból, na meg mert jelen helyzetben épp a segítségemre van a francia tudásom, nyelvet váltok, míg megosztom vele a saját magam által összeszedett sztereotípiákat a francia férfiakról. Azt már persze nem keverem bele, hogy azt is mondják róluk, hogy jellemzően több szeretőt tartanak, vagy hogy jók az ágyban.
- Most már nem fogom tudni - jelentem ki szintén egy az övéhez hasonló mosoly kíséretében. A különbség pusztán csak annyi, hogy az én arcomra oda van erőltetve és látszik is rajtam - mindent összevetve egyébként meglepő módon szórakoztat a helyzet. - Jó étvágyat! - jelentem ki, mikor a vízért nyúlok, amibe rossz megszokásomhoz híven előbb beleiszok, csak azután kezdek egyáltalán a salátával foglalkozni, amire előbb az öntetet nyomom rá, csak aztán keverem össze. - Szóval... - Felpillantok Kaidenre, pillantásom ezúttal határozottan nyílt és őszinte. - Kollégák leszünk?
595 || te átokfajzat  chapter two |  Rora & Kai 618794435 || öltözék || ••


you can cheer me as I fall

You can take it all
But you can't extinguish me 'Cause I'm a free woman They can try discredit every song you ever wrote Those with bad intentions, they can't get the best of me 'Cause they, they just don't get it
mind álarcot viselünk
Aurora Dubois-Cabot
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
chapter two |  Rora & Kai KxLwe2
chapter two |  Rora & Kai V5gt1a
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
I'm so sick of running as fast as I can
Wondering if I'd get there quicker If I was a man And I'm so sick of them coming at me again 'Cause if I was a man Then I'd be the man They paint me out to be bad So it's okay that I'm mad
★ családi állapot ★ :
chapter two |  Rora & Kai 43e1fd5a7e93c6f1a72bf20dbb4b46673b01b096
He's good for my heart, but he's bad for business
Tears me apart when he grants my wishes All of my friends think I've gone crazy But they don't know me like my baby We look good in photographs, I like the way you like to laugh
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
chapter two |  Rora & Kai KxYzak
★ idézet ★ :
" I was a personality before I became a person - I am simple, complex, generous, selfish, unattractive, beautiful, lazy and driven. All at once. "
- Barbra Streisand
★ foglalkozás ★ :
színésznõ, (szabadúszó fordító)
★ play by ★ :
Lucy Hale
★ hozzászólások száma ★ :
66
★ :
chapter two |  Rora & Kai V5Kks9
TémanyitásRe: chapter two | Rora & Kai
chapter two |  Rora & Kai EmptyVas. Szept. 27 2020, 16:47
rora && kai

A magam részéről egyszerre tudtam volna gyűlölni Aurorát és szeretni is. Lényegében az első pillantástól kezdve minden egyes tulajdonságot felfedezni véltem már pusztán a tekintetében is, amit egyszerűen csak gyűlölök egy nőben. Ugyanakkor pont ez volt az izgalmas része is. Valamiért mosolyt csalt az arcomra az a dolog, hogy idegesíthetem őt, ez pedig tökéletesnek bizonyult a gondolataim elterelésére. Mivel nem kifejezetten tudom elképzelni, hogy egy ilyen nőhöz majd kötődjek, lényegében egyszerű dolgom volt... Csak ki kellett használnom minden egyes másodpercet arra, hogy felhúzhassam őt... Vagy legalább harcba szállhassunk, amit az egyikünk megnyer, a másik pedig majd elveszít. Mivel volt szerencsém már hasonló jellemű lányokkal, így szinte biztos  voltam abban, hogy a győzelmem nem feltétlenül lesz könnyű... Ők nem azok a fajták, akik hagyják magukat. A liftben megejtett párbeszédünk pedig teljes mértékben ezt támasztotta alá.
Hogy mennyire lett volna etikus az arcomra költöztetni egyet azon mosolyok közül, amit még a haverjaim is idegesítőnek találtak? Igazából nem érdekelt. Olyan pofátlanul álltam be a sorba és kezdtem el társalogni Aurorával, hogy ha azt Jamie látta volna, minden bizonnyal örök életére letagad.
- Sosem lehetsz elég elővigyázatos – vontam meg a vállam, megejtve egy félmosolyt felé – Főleg nem Amerikában.
Mivel nem költöztem a legjobb környékre, lényegében eléggé beleláttam abba,hogy milyen egy olyan helyen élni, ahol az embernek nőként félnivalója lehet. Sokkal jobban szerettem normális környezetben élni, ez pedig rögtön változni fog, amint elkezdek dolgozni a lemezemen és ténylegesen debütálni fogok a tengerentúlon.
- Csodálatos – ennyivel nyugtáztam azt, amit nekem mondott, egy határozottan kihívó pillantás kíséretében. Igazából csak állni akartam a sarat, kifejezetten nem voltak szándékaim felé, mégis kicsit közelebb hajoltam hozzá, hátha a közöttünk lévő távolság csökkenése egy kicsit kimozdítja a komfortzónájából.
- Kifejezetten nehéz lenne megtenni – összevont szemöldökkel pislogtam rá, miközben a saját, jóval férfiasabb kajámat szemléltem a tányéromon – Te csinosabb vagy, ő pedig valószínűleg nagyobb kedvvel önzetlenkedett, mint te. Ha belegondolunk, hosszú távon talán a kissé butácska, de kedves lányok lehetnek a tökéletes társak egy férfi számára.
Ezzel valamilyen szinten egyet is értettem és irigyeltem is azokat a srácokat, akik nem tartották szexinek azt, ha egy nőnek megvoltak a saját gondolatai. Ha egy Aurora kaliberű nőt magam mellé engednék, minden bizonnyal amint tényleg a beléphetne a saját kis birodalmamba, egyszerűen minden tönkremenne. Mert én mindig kedves és megengedő voltam a szeretteimmel, ezért is gondolom azt, hogy egy hozzá hasonló hosszútávon megenne engem reggelire.
Erőteljesen kétkedve pillantottam a kezemben tartott szendvicsre, aminek első pillantásra semmi baja nem volt. Lényegében egy teljesen átlagos hamburgert tartottam a kezemben, ami pont olyan, ahogyan a legtöbben szeretik. Minden bizonnyal ha este lenne, talán nem egy ennyire zsíros kaja adná meg a megváltást számomra, de lesz a mai nap folyamán még bőven dolgom, ami miatt szükségem van a kalóriákra.
- Vonzóak azok a nők, akik tudnak enni – jelentettem ki, egy átható pillantás kíséretében, aztán lassan elmosolyodtam – De igazából te tudod hogyan szeretnél felfordulni egy dolgosabb napod közepén.
Én határozottan annak a híve voltam, hogy az étkezés egy olyan dolog, amit nem lehet elhanyagolni. Mindenkinek szüksége van bizonyos tápanyagokra, ami egy cézársalátában nem található meg a legjobban... Legalábbis ez volt az én véleményem, bár én a vegánságot sem tudtam megérteni, szóval mindig le fogom szólni a zöldségzabálókat. Az pedig, hogy Aurorának mi baja lesz a jövőben, lényegében engem egyáltalán nem fog érinteni innentől kezdve.
- Azt hiszem akkor két sztereotípiádat igazoltam is – kényelmesen dőltem hátra a széken. Igyekeztem egyre inkább megragadni a tekintetét, hogy véletlenül se tudjon könnyedén elfordulni. Ha már belement ebbe az egészbe, akkor innentől csak nem hagyom gyorsan megszabadulni tőlem.
- Az már nem az én problémám – finoman vontam meg a vállam, majd a tekintetemmel követtem a kezét, ahogyan elkészíti a salátáját – Jó étvágyat!
A magam részéről nem is bántam feltétlen azt, hogy sok közöm nem lesz a jövőben Aurorához. Az ilyen nők mindig képesek voltak egyszerre felbaszni és felizgatni, nekem pedig egyáltalán nem volt kedvem munkahelyi drámákat generálni, így lényegében talán az lenne a legokosabb, ha távol kerülnék tőle.
- Mire tippelsz? – magam sem tudtam, hogy az agyát akartam jobban húzni, vagy az időt, amíg találok valamit, lényegében bármit, amivel megbotránkoztathatom őt – Szeretnél a munkatársam lenni?
Kicsit közelebb hajoltam hozzá, és a szabad kezemmel óvatosan a füle mögé tűrtem a haját. Határozottan pofátlanság volt bármiféle intimitást megengednem magamnak ebben a helyzetben, de ugyanakkor nem kifejezetten érdekelt a helyzet.
- Párhuzamosan nagyjából harminc darab fut ebben a színházban – jelentettem ki, miközben ismét megkerestem a tekintetét – Ebből legalább hat zenés darab. Mennyi lenne az esélye annak, hogy tényleg együtt fogunk dolgozni? Tudsz valamit amit én nem, vagy foglalkoztat annak a kérdése, hogy találkozunk még a jövőben?



ruha || 756 ||   chapter two |  Rora & Kai 1261330843


Taking my path step by step, it ain’t so bad
I left my home with any hesitation, I left it all behind me Nothing in my pocket, only my dream for music Feeling horrible especially when l know I wasn’t good enough But “I'm fine, no worries, all good, I’m not lonely”
mind álarcot viselünk
Kaiden N. Dubois
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
chapter two |  Rora & Kai UXJCFyN
chapter two |  Rora & Kai MrR7Z7E
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
I was the worst, and deep in my heart
I was trapped by something like a wall, when loneliness came to wake me up, I pleaded for it to stay away, you were the only one in my life, yet I bury you in darkness
★ családi állapot ★ :
chapter two |  Rora & Kai Uyajeou
I don't want this feelin', I can't afford love
I try to find a reason to pull us apart, it ain't workin', 'cause you're perfect, and I know that you're worth it, I can't walk away
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
chapter two |  Rora & Kai YFSbyJM
★ foglalkozás ★ :
zenész, ghostwriter
★ play by ★ :
Bahng Christopher Chan
★ hozzászólások száma ★ :
162
★ :
chapter two |  Rora & Kai RfFLdgU
TémanyitásRe: chapter two | Rora & Kai
chapter two |  Rora & Kai EmptyCsüt. Okt. 08 2020, 19:22

Kai&&Aurora


- A világ három legveszélyesebb országa Afganisztán után mind Afrikában található. Lehet, hogy nálunk a legmagasabb az iskolai lövöldözések száma, de csak annyira veszélyes az országunk, mint bármelyik másik. Ilyen alapon bárhol máshol is rettegve kellene utcára lépnem - magyarázatom végén finoman felvontam a szemöldökeimet, s úgy fordítottam felé a fejemet, szinte várva, hogy mibe köt bele abból, amit mondtam. Nyilvánvalóan tök jó, hogy ennyire tisztában van vele, hogy a nőkre világszerte mindenféle veszély leselkedik és hogy hiába élünk fejlett és magasan civilizált társadalomban, attól még az emberi ösztön nem mindig olyasmi, ami hozzájárul egy utópikus jövőképhez és a világbékéhez... Viszont határozottan nem kértem az aggódásából, különösen azután, hogy ő csatlakozott hozzám és valószínűleg hiába mondtam volna meg neki, hogy menjen a francba, szimplán csak kiröhögött volna, azzal az undorítóan magabiztos kifejezéssel az arcán, ami miatt legszívesebben leverném egy párnával.
- Örülök neki. - Jelentem ki határozottan. Azt már nem teszem hozzá, hogy bár szó sincs arról, hogy ezzel bókolna nekem, de mégis jól esik, hogy nem vagyok összekeverhető egy kedves kriptaszökevénnyel. - Miből gondolod, hogy nekem nincs kedvem önzetlennek lenni másokkal szemben? - Teszem fel rögtön a kérdést, aztán képtelen vagyok visszafogni magamat, s elnevetem magam azon, amit mond. - Hidd el, néha minden nő azt kívánja bárcsak kissé butácska és kedves tudna lenni és akkor nem kellene ennyit szenvednie mások miatt, mert megérti a mögöttes szándékokat és azt, ha adott esetben valaki próbálja hülyének nézni őket. - Nem véletlenül mondják, hogy az intelligens embereknek - és nem kifejezetten csak a nőknek - nehezebb hosszú távon párra találniuk. Édes lehet a tudatlanság, de pusztító kívülről nézni.
- Még jó, hogy én nem akarok neked tetszeni - jelentem ki határozottan, széles mosollyal az arcomon. Magamnak sem akarom beismerni, hogy jól esik a piszkálódás, de már-már túl magas labda volt ez ahhoz, hogy ne akarjam lecsapni. Lehet, hogy Kaiden most úgy érzi engem tesztel, de ugyanannyira benne vagyok a játékban, mint ő maga. - Teljes mértékben relatív, hogy kinek mi a vonzó. Ha nem itt ennénk, talán én sem ezt választom. - megvonom a vállaimat, miközben felemelem a kezemet, hogy beletúrjak a hajamba és néhány előre csúszott tincset igyekezzek hátrasimítani. Azt már meg sem próbálom neki elmagyarázni, hogy amíg nem látta a naptáramat és azt, hogy milyen elfoglaltságoknak kell eleget tennem ma, addig nem kellene beleszólnia abba, hogy hogyan élem az életemet.
- Ó, ha tudnád hány van még... - nevetem el magamat jókedvűen, s icipicit félrebillentem a fejemet, de közben képtelen vagyok elszakítani a pillantásomat az övétől. Túlságosan is belemerültünk már ebbe a menetbe és eszemben sincs hagyni neki, hogy nyerjen, csak mert azt, ha elkapom a pillantásomat, talán megadásnak veszi.
- Hagynod kellett volna, hogy fizessem a sajátomat. - Jelentem ki határozottan, közben pedig leheletnyit összevonom a szemöldökeimet, aminek köszönhetően finom ráncok jelennek meg a homlokomon. Így annak ellenére is a lekötelezettjének érzem magamat, hogy még csak nem is nagy tételről volt szó az ebédem keretében és valószínűleg baromira nem is azért csinálta az egészet. Szerintem tényleg csak ennyire élvezi, ha láthatja, hogy mást bosszant a viselkedésével.
- Vannak kétségeim - nagyot sóhajtok, miközben lerakom a villát, s pár pillanat erejéig az arcát vizslatom, gondolatban újra vizualizálva, hogyan püfölöm le onnan azt az arrogáns vigyort. Már-már nevethetnékem támad, amikor épp ezt a pillanatot választja arra, hogy egy elszabadult tincsemet a fülem mögé tűrje, de határozottan jobban megbotránkoztat a viselkedése, mintsem hogy élvezni tudjam. Rögvest emelem a kezem, hogy megfogjam vele az övét és határozottan ráfogva toljam el magamtól. - Gondolom legyezgetné az egódat, ha azt mondanám, hogy szeretném, ha együtt dolgoznánk. De a helyzet az, hogy ha kollégák is leszünk, addig nem akarnám, amíg nem láttam tőled valamit, ami miatt meg is éri nekem. - Határozottan néztem a szemébe, a szavaimat pedig teljesen komolyan gondoltam. Más a helyemben hálás lenne azért, hogy egyáltalán még szerepet kap egy kifejezetten kompetitív szférában, én viszont mindig nagyon különböző hozzáállással rendelkeztem a többiekhez képest. Sosem akartam egy lenni az aranyos-kedves lánykák közül, hanem arra vágytam, hogy lehessek jó anélkül is, hogy "valakinek-a-valakije" vagyok - jelentse ez épp apámat, azt hogy mennyire vagyok jóban egy adott rendezővel, vagy magával a színház igazgatójával.
- Megkaptad az állást és most rajtad múlik a döntés, igaz? - teszem fel a kérdést félvállról, különösebb figyelmet sem szentelve annak, hogy ezúttal őt figyeljem, helyette nagyon is el akarom foglalni magamat az evéssel, ha már kénytelenek vagyunk együtt megtenni ezt. - Na és mit tudsz Te, amiért ennyire akar téged a színház? - Óvatosan előre dőlök, az államat pedig a felemelt kézfejemre támasztom, míg kíváncsi pillantással méregetem Kaident. Ha másképp akartam volna fogalmazni, valószínűleg azt kérdezem tőle, hogy mit tud ő azon kívül, hogy hamar kihozza az emberből a legrosszabb énjét?
775 || te átokfajzat  chapter two |  Rora & Kai 618794435 || öltözék || ••


you can cheer me as I fall

You can take it all
But you can't extinguish me 'Cause I'm a free woman They can try discredit every song you ever wrote Those with bad intentions, they can't get the best of me 'Cause they, they just don't get it
mind álarcot viselünk
Aurora Dubois-Cabot
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
chapter two |  Rora & Kai KxLwe2
chapter two |  Rora & Kai V5gt1a
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
I'm so sick of running as fast as I can
Wondering if I'd get there quicker If I was a man And I'm so sick of them coming at me again 'Cause if I was a man Then I'd be the man They paint me out to be bad So it's okay that I'm mad
★ családi állapot ★ :
chapter two |  Rora & Kai 43e1fd5a7e93c6f1a72bf20dbb4b46673b01b096
He's good for my heart, but he's bad for business
Tears me apart when he grants my wishes All of my friends think I've gone crazy But they don't know me like my baby We look good in photographs, I like the way you like to laugh
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
chapter two |  Rora & Kai KxYzak
★ idézet ★ :
" I was a personality before I became a person - I am simple, complex, generous, selfish, unattractive, beautiful, lazy and driven. All at once. "
- Barbra Streisand
★ foglalkozás ★ :
színésznõ, (szabadúszó fordító)
★ play by ★ :
Lucy Hale
★ hozzászólások száma ★ :
66
★ :
chapter two |  Rora & Kai V5Kks9
TémanyitásRe: chapter two | Rora & Kai
chapter two |  Rora & Kai EmptySzomb. Jan. 09 2021, 14:27
rora && kai

- Igazából azt csinálsz amit akarsz – úgy rántottam meg a vállam, mintha tényleg mindegy lett volna nekem... Mondjuk lényegében az is volt – Csak ne legyen egyszer igazam.
Sosem szerettem azokat az embereket, akik túlságosan vakmerőnek mutatták magukat. Hiába tűntem én is egynek közülük, hiszen ha úgy vesszük, otthagytam a családomat annak érdekében, hogy zenét tanuljak... Egy másik kontinensen. Viszont ez egy eléggé átgondolt terv volt, amit fontos tervezgetések előztek meg. Csak éppenséggel nem igazán érzem azt, hogy vállveregetésre lenne szükségem, amiért ügyesen össze tudtam spórolni egy repülőjegyre és egy tanulói vízumra a pénzem. Az egész elgondolásban az volt a szép, hogy nem tudtam volna hazamenni semmilyen körülmények közül, tehát rákényszerültem arra, hogy megálljak a saját lábamon.
- Az arcodra van írva – kényelmesen dőltem hátra a székemen már annyira, hogy annak az elülső két lába el is emelkedett a földtől – Vagy csak én nem voltam neked színpatikus, de határozottan láttam rajtad, hogy a hátad közepére sem kívánsz.
Hagytam, hogy a súlyom hatására végül halk koppanással a szék lábai visszaérjenek a földre. Hiába tűnt úgy, hogy én aztán egy kurva laza csávó vagyok, elég szépen lejárattam volna magam akkor, ha egyszerűen hátraesek most... Meg azért nem terveztem kórházba is menni a mai napon. Örültem neki, hogy egyszerűen jól mentek a dolgaim, ami miatt nem kell többször ennek a színháznak a közelébe jönnöm.
- Ez egy kicsit degradálónak hangzik egyes nőkkel szemben – vontam meg a vállam – De a hozzád hasonlóak úgyis mind karrieristák és nem jó feleség alapanyagok. Elleszel te a munkáddal azt hiszem.
Ez nem jelenti azt, hogy egyedül fog maradni, illetve még elég fiatal is. Van ideje kiélnie magát a karrierrel kapcsolatban, míg a nála kevésbé intellektuális ex-osztálytársai minden bizonnyal szerelmesek lesznek majd, férjhez mennek, és mire Aurora ilyenekben gondolkozna, addigra már nagy gyerekeik lesznek azoknak a nőknek. Nekem nem volt tisztem megítélni azt, hogy melyik út a tökéletes, mert egyrészt semmi közöm nincsen egyetlen nőhöz sem olyan téren, hogy ezt befolyásolni tudjam, másrészt meg fogalmam sincsen arról, hogy bizonyos lányok mit neveznek anyai ösztönnek meg női megérzéseknek... Ennek pedig a szimpla egyszerű oka az annyi, hogy nem vagyok nő és nem is akarom őket megérteni.
- Hát ez a szívemig hatolt – a tenyeremet pedig a mellkasom bal oldalára tettem, viszont a hangomban egy csepp érzelem sem volt. A szám egyik sarka mégis felfelé kunkorodott, miközben az arckifejezését fürkésztem – Akkor talán máshol is ennünk kellene egyszer?
Határozottan nem volt a válasz a részemről is. Képtelen lennék ezt a nőt hosszú távon elviselni, mivel idővel minden egyes alkalommal arra vetemednék, hogy meg akarjam változtatni. Ehhez pedig se jogom, se energiám nincsen.
- Akarom tudni, hogy mennyi van még? – határozottan álltam a tekintetét, szimplán a székemen dőltem hátra ismét, de most nem kezdtem el vele hintázni. Csak egyszer vagyok annyira nagyon laza, hogy kipróbáljam a dolgot – Szerintem nem.
A saját kérdésem megválaszolásával szimplán csak ki akartam húzni a gyufát... Ismételten. Hiába nem ismerjük egymást, legalább szórakoztatónak akartam tartani a szituációt amibe keveredtünk, ő pedig tökéletes alapanyag volt ehhez. Talán lazítani is megtanul, ha valaki kifigurázza azt a merevséget, amit példának okáért felém tanúsít. Biztos vagyok benne, hogy ha eleget várok, akkor egy nála sokkal készségesebb és unalmasabb segítőt találtam volna.
- Miért kellett volna? – egészen jól ment az ártatlanság tettetése ebben a helyzetben, holott kettőnk közül nem én vagyok a színésznő – Ott álltál előttem és nő vagy. Gondoltam meghívlak, szimpla udvariasságból. Ne gondolj bele többet.
Persze ismertem azt a bizonyos nőtípust, amit jelenleg igyekezett megtestesíteni. A hozzá hasonló lányok határozottan utáltak másoknak tartozni. Én pedig csak szimplán nem értettem, hogy miért veszik tartozásnak azt, ha valaki meghívja őket egy párdolláros salátára, vagy éppenséggel bármire. Ebbe az összegbe szerintem még senki nem halt bele, aki meg nem tudja kifizetni, az nem is fogja.
- Ez esetben talán nem is kellene megkönnyítenem a dolgodat azzal, hogy választ adok a kérdésedre – kettőnk közül egyre inkább én tűntem olyannak, aki egy színjátszó körből szabadult el. De hát mit tegyek, ha annyira fáj az az elutasítás, amivel a kezemet eltolta? – Igazából ez egy olyan információ, ami rövidesen kiderül számodra majd, vagy akár meg is kérdezheted róla a főnöködet. Tehát megtartom magamnak a titkomat.
Ezzel pedig lényegében én magam ütöttem még egy szöget a koporsómba. Nem igazán tudtam, hogy hol van az a bizonyos határ, amit már amúgy többször is átléptem. Tudtam, hogy sokkal többre tartja magát annál, hogy itt és most agyonverjen, de éreztem, hogy egyszer el fog jönni ez a pont és talán nem lesz számomra annyira szórakoztató, mint bármi, amit eddig csináltam.
- Nem kenyerem a felvágás – finoman megrántottam csak a vállam, figyelmen kívül hagyva az előző kérdését. Lényegében ráérzett a lényegre és én meg meg is adtam neki a válaszomat azzal, hogy nem válaszoltam neki – De végeztem zeneszerzőként. Lényegében tehát a kritériumoknak eleget teszek.
Hiába volt a kisugárzásom és a magatartásom olyan amilyen, pontosan tudtam, hogy a pár év alatt összehozott legacy hiába népszerű, közel nem nevezhető világszínvonalúnak. Rendelkeztem azért egészséges ítélőképességgel – ha már az önbizalmam hamis volt – ezért tudtam, hogy keményen dolgoztam a dalaimon, amit jelenleg sokan hallgatnak. Azt is tudtam, hogy még rengeteg munka áll előttem, hogy a sikereimet meg tudjam tartani.
- És mi a helyzet veled? – mert számomra sokkal érdekesebb volt egyszerűen visszadobni azt a bizonyos labdát – Neked mire fel van ilyen fene nagy önbizalmad? Mert ugyanúgy én is eldönthetem azt, hogy milyen színészekkel akarok együtt dolgozni, tehát talán ideje felmérnem a felhozatalt.


ruha || 891 ||   chapter two |  Rora & Kai 1261330843


Taking my path step by step, it ain’t so bad
I left my home with any hesitation, I left it all behind me Nothing in my pocket, only my dream for music Feeling horrible especially when l know I wasn’t good enough But “I'm fine, no worries, all good, I’m not lonely”
mind álarcot viselünk
Kaiden N. Dubois
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
chapter two |  Rora & Kai UXJCFyN
chapter two |  Rora & Kai MrR7Z7E
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
I was the worst, and deep in my heart
I was trapped by something like a wall, when loneliness came to wake me up, I pleaded for it to stay away, you were the only one in my life, yet I bury you in darkness
★ családi állapot ★ :
chapter two |  Rora & Kai Uyajeou
I don't want this feelin', I can't afford love
I try to find a reason to pull us apart, it ain't workin', 'cause you're perfect, and I know that you're worth it, I can't walk away
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
chapter two |  Rora & Kai YFSbyJM
★ foglalkozás ★ :
zenész, ghostwriter
★ play by ★ :
Bahng Christopher Chan
★ hozzászólások száma ★ :
162
★ :
chapter two |  Rora & Kai RfFLdgU
TémanyitásRe: chapter two | Rora & Kai
chapter two |  Rora & Kai EmptyHétf. Jan. 25 2021, 00:10

Kai&&Aurora


- Ezt én is így gondoltam. - Nem terveztem rásütni Kaidenre a hímsoviniszta jelzőt és erős lenne azt hinnem, hogy bárkit beskatulyázhatnék egy olyan rövid találkozást követően, mint amilyet ő és én éltünk át néhány órával ezelőtt. Ugyanakkor pontosan azon nők közé tartozom, akik nem szeretik, ha megmondják nekik mit csináljanak - a munkámtól függetlenül. Színésznőként nyilvánvalóan szükségem van arra, hogy egy rendező, koreográfus vagy dramaturg a saját elképzelésének megvalósítása érdekében a megfelelő módon tudja elmagyarázni nekem, hogy mit vár el tőlem. Mivel azonban Kaiden se nem a felettesem, se nem a kollégám és még csak komolyabban ismerősöknek sem nevezném magunkat, nincs joga olyan tanácsokat osztogatni, amelyekre nincs szükségem.
Nyilvánvaló, hogy ez a világ nagyon csúnya és olyan dolgok történnek benne, amelyekről nem is álmodhatunk, viszont semmi kedvem rettegésben és paranoiával tölteni a mindennapjaimat, amikor képes vagyok arra, hogy sokkal produktívabb lenni. Ha minden alkalommal azon izgulnék, hogy vajon melyik sarkon akarnak megerőszakolni, igen rettenetes életem lenne.
- Egyáltalán nem ismersz engem. - Az ő előítélete megmosolyogtat. Próbálom ugyan visszafogni ezt a reakciót, amikor azonban nem megy, egyszerűen lehajtom a fejem egy pillanatra. - Nem vagyok az a szívélyesen csevegő fajta, de gondolom erre már te is rájöttél. - Megvan a magam viselkedése, amivel nem feltétlenül akarok többnek, vagy jobbnak tűnni bárki másnál, de azt sem szabad elfelejteni hogy igenis vannak dolgok, amiben ténylegesen több és jobb vagyok bizonyos embereknél. Ha a forgatókönyvet gyűrögetve és görbe háttal mennék meghallgatásra, senki nem lenne kíváncsi rám. Nem véletlenül mondják, hogy a nyertesek a viselkedésükben is azok.
- Eszemben sincs másokat minősíteni. Én azt mondom, hogy nektek férfiaknak talán az simogatja az egótokat, ha egy nő kedves és butácska, de adott esetben az nem áldás egy nőnek, ha az. Más esetekben pedig az sem túl szórakoztató, ha valaki történetesen nem butácska és nem szórja a kedvességét, mint tündérkeresztanyu a varázslatát és ezért rögtön olyasvalaki lesz, akin át kell nézni. Csak mert erősebb. - Függetlenül attól, hogy mennyi mindent értünk el mi nők és hová jutottunk női választójogok és feminizmus terén, még mindig a férfiak világában élünk. A férfiak pedig jellemzően félnek az erős nőktől. - Nem mindenkit tesz boldoggá, hogy férjhez megy. - Ez pedig azt hiszem egy egészen könnyű pontja az egyenletnek. Csak mert nő vagyok, nem kell, hogy ugyanazok a dolgok tegyenek boldoggá, mint más nőtársaimat. Olyan nehéz lenne ezt megérteni? Nem látom értelmét annak, hogy harminc éves korom előtt a házimunkával és gyerekneveléssel szenvedjek, túl legalább egy szörnyen hosszú szüléssel és milliónyi rémtörténettel, amit elmesélhetek azoknak az ismerőseimnek, akik még nem élték át ezt. Nem vágyom ilyesfajta dolgokra, ha helyette abba a hivatásba ölhetem az energiámat, amit igazán szeretek.
Élesen szívom be a levegőt, amikor olyan módon forgatja ki a szavaimat, ahogyan nem is gondoltam volna, hogy lehetséges. A nyelvembe kell harapnom, hogy ne bukjon ki belőlem egy megjegyzés, helyette lassan elmosolyodom. - Ha szerinted nekem nem vagy szimpatikus, akkor azt hiszem fordítva is így van ez. Tehát... Nincs értelme más helyszínen fárasztanunk egymást. Étlaptól függetlenül. - Lassú bólintással zárom le a témát, mert nem gondolom, hogy a következő lépése az lenne, hogy mégis rábeszél arra az első alkalommal emlegetett közös étkezésre. Nekem egyébként sem lenne hangulatom még egyszer vele egy asztalhoz ülni.
- Sze... - Az arcára villannak a szemeim és még én magam is tisztában vagyok a pillantásomból kiolvasható nyilvánvaló felháborodással. Pontosan ugyanazt akartam neki mondani, ahogyan ő is megválaszolta a kérdését, mivel azonban megtette maga, egyszerűen összepréselem az ajkaimat. - Jól gondolod. - Nem mondom, hogy estig itt lennénk, ha elkezdeném sorolni az előítéleteimet, amelyek sokkal inkább átlépnének szimplán a férfiakkal szemben kialakított nézetekbe. De gondolom semmi kedve azt hallgatni, ahogyan őt és a hozzá hasonlókat gyalázom.
- Nem gondolok bele többet. - Kijelentésemből tisztán érezni, hogy egyre kevésbé tolerálom a csipkelődését és kicsi hiányzik hozzá, hogy egyszerűen felrobbanjak. Mivel azonban azt még nem tudom, hogy végső soron kollégák leszünk-e, vagy az étkezés végeztével búcsút inthetünk egymásnak örökké, tanácsos visszafognom magamat. Nem akarok elszalasztani egyetlen szerepet sem azért, mert valakire rákiabáltam - mivel jelen esetben a gyilkos pillantást már nem tartom megfelelőnek. - Ez pontosan úgy hangzott, mintha nem néznéd ki egyetlen nőből sem azt, hogy képes eltartani magát és megkeresni magának legalább egy ebédre valót. Vagy mintha minden nőnek szüksége lenne egy férfira. Melyik? - Kíváncsian vonom fel a szemöldökeimet. Nem állítom, hogy nem akarom ezzel én magam is legalább egy kicsit piszkálni őt, mert ha nem ebben a kontextusban van szó az esetről, talán nagyon udvariasnak is tartanák mások.
- Felesleges körök - megrántom a vállaimat. Nem tudom mi lehet olyan nehéz abban, hogy kinyögjön egy igent, vagy egy nemet, de azt hiszem ez csak még egy dolgot elárul Kaidenről. Hogy néha jobban élvezi, ha húzhatja a másik ember agyát, mint hogy szimplán csak a lényegre térjen. Ez pedig nem tudom vonzó tulajdonság-e benne - vagy hogy egyáltalán miért gondolkodom azon mi vonzó benne és mi nem.
- Nem lett volna felajánlva neked, ha nem felelsz meg. - El is határoztam, hogy amint akad szabad percem, hazafelé a taxiban, vagy történetesen otthon, utánanézek egy kicsit a férfinek, csak hogy ne a vak sötétben kelljen tapogatóznom. Továbbá azért is, hogy ne tudja velem eljátszani még egyszer azt, amit most. Már ha elfogadja az ajánlatot és találkozunk még.
- Én? Az AADA-n végeztem, mióta az eszemet tudom ezzel akarok foglalkozni és azt hiszem elég jó vagyok, ha itt lehetek. - Halvány mosoly jelenik meg az arcomon. Kaiden szemeibe nézek és egy pillanatig elgondolkozom azon, hogy pontosan milyen választ is kellene adnom - mennyire legyek őszinte, vagy mennyire próbáljam megütni az ő stílusát és kerülni a válaszadást. - Ha mindenkivel kedves vagyok, azt hiszik kihasználom a kapcsolatokat, amelyeket kiépítek. Ha nem barátkozni akarok, hanem elvégezni a feladatot és a legjobbnak lenni, azt mondják törtető vagyok és kiállhatatlan. Melyik a jobb? - Nem várok választ a kérdésemre, finoman megvonom a vállaimat. - Engem a munkám érdekel, nem az hogy az egész világ barátja legyek. Ha a jópofizás számodra fontosabb egy színészben, mint az, hogy maximálisan jó munkát próbáljon végezni, akkor valóban nem fogunk együtt dolgozni. - Finoman megemelem az államat és egészen kihívó pillantást vetek rá. - Már ha elfogadod az ajánlatot.
1014 || te átokfajzat  chapter two |  Rora & Kai 618794435 || öltözék || ••


you can cheer me as I fall

You can take it all
But you can't extinguish me 'Cause I'm a free woman They can try discredit every song you ever wrote Those with bad intentions, they can't get the best of me 'Cause they, they just don't get it
mind álarcot viselünk
Aurora Dubois-Cabot
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
chapter two |  Rora & Kai KxLwe2
chapter two |  Rora & Kai V5gt1a
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
I'm so sick of running as fast as I can
Wondering if I'd get there quicker If I was a man And I'm so sick of them coming at me again 'Cause if I was a man Then I'd be the man They paint me out to be bad So it's okay that I'm mad
★ családi állapot ★ :
chapter two |  Rora & Kai 43e1fd5a7e93c6f1a72bf20dbb4b46673b01b096
He's good for my heart, but he's bad for business
Tears me apart when he grants my wishes All of my friends think I've gone crazy But they don't know me like my baby We look good in photographs, I like the way you like to laugh
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
chapter two |  Rora & Kai KxYzak
★ idézet ★ :
" I was a personality before I became a person - I am simple, complex, generous, selfish, unattractive, beautiful, lazy and driven. All at once. "
- Barbra Streisand
★ foglalkozás ★ :
színésznõ, (szabadúszó fordító)
★ play by ★ :
Lucy Hale
★ hozzászólások száma ★ :
66
★ :
chapter two |  Rora & Kai V5Kks9
TémanyitásRe: chapter two | Rora & Kai
chapter two |  Rora & Kai EmptyHétf. Május 17 2021, 14:20
rora && kai

Képtelen voltam letörölni az arcomról azt a gusztustalan mosolyt, amiért minden bizonnyal felpofozott volna engem ez a nő, ha nem nyilvános helyen lennénk. Érdekes elgondolkozni azon, hogy szándékos provokáció esetén vajon illedelmes dolog-e megállítani valakinek a kezét, aki meg akar minket ütni. Én úgy gondolom, hogy nem az, ugyanakkor a saját szabályaim szerint értelmezem az etikai módszereket. Az egészre ráfoghatom azt, hogy a mai világban kurva szar az etikaoktatás, tehát én lényegében csak egy áldozat vagyok, aki rossz rendszerben nevelkedett. A szokásokat mind a szüleim által sajátítottam el, és az ő gondoskodásuk hiánya a saját hiányosságom. Persze mindezt huszonnégy évesen felvállalni elég gáz lenne, de ettől függetlenül az életnek rengeteg olyan területe volt, amibe önként nem kaptam betekintést és egyedül kellett megküzdenem az akadályokkal. Tény, hogy Aurora legkevésbé sem felelős az én viselkedésem miatt, így nem is őt kellene a legfőbb szórakozásom tárgyává tenni – amúgy az szexista, ha egy férfi ilyen téren diszkriminál egy nőt? – viszont voltak bizonyos jellemvonásai, amik elég bicskanyitogatónak hatottak. Ez pedig kihozta belőlem a legrosszabb énemet, ami miatt automatikusan én, aki szintén nem a viselkedéstan mintapéldánya, nos… Illemet próbálok tanítani, ennek a neveletlen nőnek. Vagy legalább azt akarom elérni, hogy egy kicsit visszavegyen. Ha nem én próbálnám meg letörni a szarvát, akkor minden bizonnyal megtenné más. Hogy nekem mindez miért fontos, az részletkérdés.
- Igen, ez elég egyértelmű – kicsit félrebillentettem a fejem, pár másodpercig úgy néztem rá. Mintha csak azt latolgattam volna magamban, hogy a következő szavakat, amiket egyszerűen csak a szélnek eresztettem, érdemes lenne-e kimondani, vagy sem – Nyilvánvalóan nem véletlenül ülnél egyedül egy ebédlőben, ahol mások is lézengenek.
Ezzel nem arra akartam utalni, hogy őt nem kedvelik az emberek, mert ebbe sok belelátásom nem volt. Nyilván nyugodt szívvel vonhattam le következtetéseket, viszont mivel egyrészt vissza sem fogok nézni erre a helyre már, sok közöm nincs hozzá. Ő maga mondta ki azt, hogy lényegében magától taszítja el az emberek társaságát, így, ha megsértődik azon, amit mondtam, talán egy kicsit hipokritának fog tűnni a szememben. Lényegében csak a papagájt játszottam, az pedig nem főben járó bűn.
- Egy jóindulatú, de nem túl okos nő, az nem feltétlenül rendelkezik olyan erős önkritikával, hogy mindezzel tisztában legyen. Szerintem nem fogunk megegyezni – nyilván én nem vagyok nő, de már találkoztam elég lánnyal az eddigi életem folyamán ahhoz, hogy érzékeljek bizonyos dolgokat – Abban megegyezhetünk, hogy az ostoba, de rosszindulatú kombináció a legszerencsétlenebb.
Az ilyen emberek általában mindig mindent jobban akarnak tudni a másiknál, és elég idegesítő az, amit művelni tudnak. Alapvetően nem szerettem azokat, akik képtelenek voltak a saját véleményükből engedni, mert úgy érezték, hogy minden helyzetben csak nekik lehet igazuk. Szerintem az alázatosság sokkal inkább értékelendő, mint a keménység, vagy éppenséggel az ész. Én azt vallottam, hogy egy okos ember nem villog a tudásával, hanem inkább másokat próbál edukálni, mindezt pedig nem fennhéjazó stílussal teszi, hanem kedvesen. Mert jóindulatú. Aurora nem tűnt annak a fajtának, aki ilyesmi elhivatottságot érezne, viszont olyan közegben dolgozik, ami miatt feltételeztem, hogy nem egy buta proli. Szimplán csak olyan embernek tűnik első ránézésre – de aztán tévedhetek is – akit rövidebb pórázon kell tartani a nagy szája miatt.
A családalapítással kapcsolatos megjegyzését megmosolyogtam, de mivel egyetértettem, nem volt érdekemben tovább bontogatni a témát. Jelen helyzetben a konfliktushelyzetet kerestem, mert viccesnek tartottam, hogy milyen kis pukkancs tud lenni ez a lány. Azért vicces lenne öt év múlva megkérdezni azt, hogy hogyan áll az egész kérdéshez. Én már magamon is éreztem, hogy talán néha jobb lenne egy saját családot alapítani, de ugyanúgy nehezen adtam volna fel a hivatásomat emiatt. Meg nem feltétlenül alkalmas arra mindenki, hogy ezt megtegye.
- Félreértesz – miután elpusztítottam az utolsó morzsáját is a szendvicsnek, és megszabadítottam az ujjaimat a szósztól, lazán összefontam őket a másik kezemmel és hátra dőltem a székemen – Nem veled van problémám. Hanem az attitűdöddel. Szerintem eléggé ütjük egymást, és egyikünk sem egy olyan valaki, aki behódolna valaki akaratának.
Ha pedig ilyen szituációban kellene együtt dolgoznunk, az minden bizonnyal káoszhoz vezetne. Én egyáltalán nem szeretem megtörni az embereket, de az ő esetében nem hiszem, hogy létezne más megoldás.
- Akkor egy null ide – elég nemtörődöm mozdulattal rántottam meg a vállam, aztán elmosolyodtam. Igyekeztem azért a továbbiakban nem feszegetni a határaimat, mert mégsem akarom, hogy mindenki szeme láttára legyek majd felpofozva. Ahogy Aurorát hallgattam, igen erős erőfeszítésembe került az, hogy a szék -amivel billegtem – ne boruljon hátra, mert akkor kettő egy lenne az ő javára. Talán gyerekes dolog, de most nem igazán akartam őt nyerni hagyni.
- Minden nőnek szüksége van egy férfire, hadd ne magyarázzam el azt, hogy miért. De ez fordítva ugyanúgy igaz. – ezzel én a saját részemről lezártnak is tekintettem a témát. Nyilvánvalóan ott lebegett közöttünk a kimondatlan válasz, amin rengeteget vitázott mind a tudomány világa, mind a vallás. Én a magam részéről egyik mellett sem tettem le a voksomat, de azért úgy gondoltam, hogy a fajfenntartás egy nagyon fontos feladat.
- Van tapasztalatom – talán ez volt az első pillanat, amikor tényleg bizonytalannak éreztem magam a beszélgetésünk során – De a mestermunkám óta nem volt közöm színpadi darabhoz. Annak pedig már egy ideje, lediplomáztam.
Mivel jól haladtam a tanulmányaimmal, csúszás nélkül elvégeztem mind a két képzésem. Elég sok mindent tudok a zenéről, de bolondság lenne idejönni és úgy viselkedni, mintha még én tennék szívességet a színháznak – hiába van jelenleg így. Sokkal inkább van szó arról, hogy félek ettől az egésztől.
- Az a legjobb, ha megtalálod az egyensúlyt – teljesen komolyan mondtam ezt neki – Ha jobb lehetőségeket kapsz és arrogánsnak gondolnak, de a mezőnyben van valaki, aki alázatosabb nálad és a szinteden van, akkor sosem fognak téged választani.
Annak idején nyilván én is futottam bele hasonló helyzetben, mert elég nagypofájú módon lobogtattam a papíromat, ami a szakmában sok embert nem érdekelt. Hiába jártam az egyik legjobb ausztrál zeneakadémiára, ez instant kizáró ok volt velem szemben.
- Ez esetben én nem is bánom – minden probléma nélkül álltam a pillantását – Ha valakiben minimális alázat nincsen, annak nem fogok a keze alá dolgozni. További jó étvágyat!
Mivel én befejeztem, és határozottan nem értettük meg egymást annyira, hogy egy komolyabb beszélgetést lefolytassunk, egyszerűen elengedtem a lehetőséget. A szék hangosan csikorgott, amikor felálltam, én pedig éreztem, hogy páran a hátamba fúrják a pillantásukat, miközben elhagyom a termet.


ruha || 1 020 ||   chapter two |  Rora & Kai 1261330843


Taking my path step by step, it ain’t so bad
I left my home with any hesitation, I left it all behind me Nothing in my pocket, only my dream for music Feeling horrible especially when l know I wasn’t good enough But “I'm fine, no worries, all good, I’m not lonely”
mind álarcot viselünk
Kaiden N. Dubois
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
chapter two |  Rora & Kai UXJCFyN
chapter two |  Rora & Kai MrR7Z7E
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
I was the worst, and deep in my heart
I was trapped by something like a wall, when loneliness came to wake me up, I pleaded for it to stay away, you were the only one in my life, yet I bury you in darkness
★ családi állapot ★ :
chapter two |  Rora & Kai Uyajeou
I don't want this feelin', I can't afford love
I try to find a reason to pull us apart, it ain't workin', 'cause you're perfect, and I know that you're worth it, I can't walk away
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
chapter two |  Rora & Kai YFSbyJM
★ foglalkozás ★ :
zenész, ghostwriter
★ play by ★ :
Bahng Christopher Chan
★ hozzászólások száma ★ :
162
★ :
chapter two |  Rora & Kai RfFLdgU
TémanyitásRe: chapter two | Rora & Kai
chapter two |  Rora & Kai Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
chapter two | Rora & Kai
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Kai & Rora | chapter one
» each reunion is a new chapter
» The Resurrection - First Chapter.
» Little Thornton x Big Sis --> Chapter 1
» Kian & Rora | practice makes perfect

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: