New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 54 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 42 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Marco Reilly
tollából
Ma 07:59-kor
Jeremiah Cross
tollából
Ma 07:26-kor
Pierre Duval
tollából
Ma 07:00-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 23:17-kor
Sebastian Nolan
tollából
Tegnap 22:48-kor
Hugo Navarro
tollából
Tegnap 22:09-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 21:47-kor
Flynn Eagleton
tollából
Tegnap 21:35-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Tegnap 20:48-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
221

Elias & Clover - The last day of the decade
TémanyitásElias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptySzomb. Dec. 28 2019, 13:28

Elias & Clover
"The last day of the decade"

Az évtized utolsó decembere őrületes négy hetet foglalt magába – legalábbis számomra. Önmagában sem lenne ez egy egyszerű időszak, köszönhetően az egyetemi hajtásnak, a karácsonyi hajrának és tömegeknek - amik még egy egészséges mentalitású emberből is pánikrohamot váltanak ki, nemhogy belőlem -, illetve a haza-, majd visszautazásnak. Az előbbi gondoskodott róla, hogy véletlenül se kezdhessek kipihenten a középsőnek, míg az utóbbi folytonos stresszt váltott ki belőlem az állandó aggodalmaskodásommal az intenzívebb hóviharok ellen, nehogy az legyen a fehér karácsony vége, hogy törlik a járatomat.
Végül nem is ezek voltak legizgalmasabb történések; közelről sem. Az már sokkal inkább, hogy egy hónap alatt több potenciális barátságot kötöttem, mint másfél év alatt összesen. Ami természetesen így sem sok, de ha valahol igaznak bizonyul „a minőség a mennyiség felett” kifejezés, az biztosan a barátságok témája.
Jess némi beszélgetés után is ugyanannak a földre szállt angyalnak tűnt, mint elsőre (és végre volt lehetőségem valakivel beszélgetni a sorozataimról; alig vártam, hogy ő is befejezze a Witchert, és kibeszélhessük), Nicktől a finoman szólva is kellemetlen közös múltunk és a döcögős újratalálkozás ellenére is barátságos viszonyban váltunk el, Elias pedig…
Nos, Elias talán egy kicsit más volt. Hiába Jessica angyali jelleme, vagy Nick flörtölős természete (esetleg a tény, hogy egyszer már lefeküdtünk, noha egyikünk se nagyon emlékszik rá), Eliast kicsit máshogy kedveltem, mint őket. Fogalmazhatnék úgy is, hogyha összefutottam volna vele a társasházban, mondjuk az előtérben, vélhetőleg az ujjamra csuktam volna a postaládámat, vagy egyenesen lefejelem azt, mert túlzottan lefoglalt volna a hátsó tájékának szemrevételezése. Amit legutóbb tisztességesen kihagytam – és amit azóta is bánok. Jeez, micsoda creep vagyok; több mint egy hete még csak látni sem láttam, és a fenekén agyalok. Van ennél lejjebb?
Valóban, eltelt egy kis idő a vizes kalandunk óta. Azóta hazarepültem, az édesapámmal és a személyi asszisztensével karácsonyoztam, ahogy mindig, és ismét elvesztettem egy fogadást önmagammal szemben, mert idén sem álltak elém, hogy bevallják: már évek óta együtt vannak. Még nincs szívem elrontani a kis színjátékukat, mert rémesen szórakoztató módokon néznek hülyének, de ha ezt jövőre is így folytatják, kénytelen leszek, ahogy apám helyett is én fogom megkérni Heran kezét, ha nem teszi meg addig. Lassan annyira húzza a dolgot, hogy én szégyellem magam érte. Igazából nem tudom, mire fel ez a titkolózás és a huzavona, mintha ne köszönteném életem egyetlen anyafiguráját (oké, inkább jófej nővérét) tárt karokkal a családban, de egye fene, ők tudják. Ha ez valami izgalmat hoz a szerelmi életükbe (brrr, jézusom), hát legyen.
A szilvesztert azonban már nem vártam meg Koreában. Apa nem sokkal a New Yorkba költözésem után visszavette a vezérigazgatói pozíciót a cégénél, ami egyben azt is jelentette, hogy a szilveszter inkább az üzletről, semmint az ünnepről szólt volna, ha maradok - nekem pedig ezt hallva több se kellett, hogy még New York-i idő szerint is 31-e előtt repülőre pattanjak. Eszem ágában sem volt estélyiben flancolni apám szivarszagú üzlettársai vagy azok fiai között, és bájmosollyal visszautasítani a házasságközvetítői próbálkozásaikat.
New York egyik hatalmas előnye, hogy itt a kutya sem tudta, ha külföldi örökösnő vagy (hacsak nem vágtál fel vele, de esélyes, hogy itt még hinni sem hisznek neked), és egy napon dollármilliókat fogsz örökölni. Ami reményeim szerint soha nem fog bekövetkezni, de ha mégis, akkor minél később. Ellenben itt az lehettem, aki lenni akartam: az égvilágon senki fontos.
Tehát, 31-e volt, ráadásul az évtized utolsó napja, én pedig már a lakásom nyugalmát élveztem. Vagyis… élveztem VOLNA, ha nem lenne éppen egy hatalmas ruhakupac az ágyamon. Meg egy kisebb a földön. Mert szilveszter volt, és ugyan nem terveztem sehova menni, megfordult a fejemben a gondolat, hogy talááááán felhívhatnék magamhoz egy bizonyos szomszédot. Már ha itthon van, ami közel sem biztos, mert ugye, szilveszter van, a normális emberek szórakoznak, csak én vagyok egy ilyen otthonülő loner. De ha esetleg Elias is antiszociális kedvében van, és netalántán tényleg itthon van, talán lehetnénk együtt antiszociálisak. Minőségi whiskyt is vettem, ha más nem, azzal felcsalogatom.
Tehát, ha igent mond, két okom is volt jól kinézni: a szilveszter, és Elias. Abszolúte nem csak Elias miatt akartam egy kicsit csinosabb lenni, á-á. Jön az új év, és jól nézve kell fogadni, új év új én, ezer meg ezer hasonló blabla.
A gond ott kezdődött, hogy nem tudtam eldönteni, hogy mit kellene felvennem, hogy sikerre vigyem ezt a küldetést. Valamit pedig fel kellett, mert ez nem OLYAN jellegű felhívás volt.
Heran, apám titkos szeretője-asszisztense egyszer azt mondta, két dolgot jegyezzek meg az életben, és nem hibázhatok: a piros színt, és a magassarkút. A pirosat, mert elmondása szerint az az én színem, bármit is jelentsen ez, és a magassarkút, mert állítólag csodálatosan hosszú lábaim vannak, és „bűn őket lapos talpúakban rejtegetni”. Nos, amiről Heran nem tud, az nem fáj neki, úgyhogy nem kötöm az orrára, hogy ha évi egy alkalommal felveszek egy tűsarkút, sokat mondok. Attól, hogy a gyerekkori balett óráknak hála tudok bennük járni, még egyáltalán nem biztos, hogy akarok is. I’m not a fucking masochist.
A piros ruhát azonban hamar elvetettem, mert a szekrényemben lógókból kiindulva, ha egy tervező piros anyaghoz nyúlt, az egyet jelent azzal, hogy nem tud ellenállni a köldökig érő dekoltázsoknak, vagy az olyan mély hátkivágásoknak, amikből talán még a fenekem is kint lenne. Sosem tudnék elég magabiztosan, ne adj isten, kényelmesen viselni valami ilyesmit (jesszus, honnan vannak ezek egyáltalán?), és ha rajtam múlik, nem is fogok, szóval ezek a darabok kerültek a kupacok aljára.
Aztán a pirosakat követte egy halom fekete ruha, mert valami olyat próbáltam találni, ami nem túl sok, mégis csinos. Ez végül nem sikerült, mert vagy túl semmilyenek voltak, vagy túlontúl extrák, és néhány botladozással (említettem a ruhakupacokat, ugye), a fejem és a szekrényajtó találkozásával, és egy bosszús fuck it pillanattal később kiválasztottam egy fekete, ujjatlan bőrruhát, csak úgy random. Remélem minden mozdulatomnál fingó hangokat fog kiadni, hátha még jobban megbánom, nem is érdekel, legalább a mellem nincs kint belőle, csak haladjunk már.
A frissen barnára - az eredeti hajszínemre - visszafestett hajamhoz nem nyúltam, hagytam laza hullámokban a hátamra omlani, mert a fodrászom beszárította, én meg elcseszném, és smink gyanánt is csak kihúztam feketével a szemem, kispiráloztam a szemem és felcsesztem egy vörös rúzst. Tessék, ott az a piros.
Mire végeztem, már eszembe jutott, miért is utálok kiöltözni, és ideges izgatottságomban legszívesebben én magam másztam volna a ruháim helyére a szekrénybe, és vertem volna a fejem a falaiba, de az, hogy egy szekrényben kuksoljam végig a szilvesztert, még nekem is szánalmasnak tűnt.
Nem, tartom magam a tervhez, hiszen már mindent előkészítettem. A minőségi whiskyt, pezsgőt, néhány sört, még pizzát is rendeltem a kedvenc olasz éttermemből. Ezen felül már kinyomtattam azt a számlát és köszönőlevelet, ami azt igazolta, hogy átutaltam egy a megbeszéltnél kicsit nagylelkűbb összeget egy gyermekkórház számára, és becsomagoltam a meglepetés festményt, amit Eliasnak szánok.
És már én is felöltöztem. Oké, még magamra kell pattintanom egy magassarkút (szigorúan csak addig, amíg lemegyek és feljövök, ha egyedül, ha nem), de már kész vagyok. Ezután szégyenteljes lenne visszabújni egy bugyiba és bő pólóba. Nem mintha most ne lenne rajtam bugyi, csak nem az a kényelmes fajta, és… áh, felejtsük el.
A lényeg, hogy ha törik, ha szakad, lemegyek. Lehet, hogy aztán betoji leszek bekopogni, de legalább azt elmondhatom, hogy lementem.
Kis lépés az emberiségnek, nagy lépés Clover Rhee-nek.
Öt perccel később már Elias ajtaján kopogtam, az egyik kezemben a lakáskulcsommal (haha, megint nem felejtettem el!), és az összehajtott számla-köszönőlevél párossal, a másikban az apró, 40x40-es, becsomagolt festménnyel. Na nem azért történt ez így, mert olyan hú de bátor vagyok, hanem mert az ajtaja felé sétálva majdnem kifordult alólam a bokám, mely következtében egy kocsist megszégyenítő káromkodássorozat hagyta el a számat, amit csak az nem hallhatott, akinek nincs füle (tekintve, hogy keveredett bele egy kissé meglepett sikkantás is), elfutni pedig már nem volt időm (rohadt sarkak), maradt a bekopogás. Meg a természetesen viselkedés, ami azt jelentette, hogy ártatlanul pillogva vártam az ajtó nyílását.
Ha szerencsém van, a leselkedő lyukon keresztül premier plánban nézte végig, ahogy majdnem kitörtem a bokám. Micsoda szexuális látvány. Ennyit arról, hogy tudok magassarkúban járni, mi?
- Elias, szia! – köszönök vidáman az ajtó nyitása után. „Elias, szia”, komolyan? Miért, kire számítottál az ajtóban, Qwertyre? Oh boy, jól kezdünk.Három dolog kapcsán kereslek, és izgulok, szóval ne lepődj meg, ha hadarni fogok: egy; elintéztem az utalást, a manhattani Presbyterian kórház gyermekosztálya rendkívül hálás nekünk, a neveink felkerültek a jótevőik listájára – nyújtom is felé a számlát és a köszönőlevelet.
- Kettő; meglepetés! – adnám át a becsomagolt vásznat is. Majdnem üres kézzel már van lehetőségem az ujjaimat tördelni, így kicsit lassul a beszédtempóm, amiért szerintem mindketten hálásak lehetünk. - Ez nem az a festmény, amin Csillag Patrikkal és Tunyacsáppal bulizol, de szerintem ez is tetszeni fog. Természetesen megfestem neked azt is, megbeszéltük, de szerettem volna valami váratlannal jönni. Ez a bocsánatkérésem, amiért első kézből tapasztalhattad a „ringat a víz” életérzést.
Az alkotás tényleg nem nagy (festmény szempontból nézve), de ennek oka van: a főszereplője ugyanis Elias lakótársa, Qwerty. Legalábbis egy betta halacska, aki színeiben erősen emlékeztet Qwertyre, és sajnos pont ezen okból nem mertem nagyobb vászonra festeni; féltem, hogy nagyobb méretben már jobban kijönne, hogy emlékezetből csináltam a dolgot, és eltérőbbek lennének a színek, mint kisebben, ahol elég biztos vagyok benne, hogy az árnyalatok javát eltaláltam. Persze közel sem tökéletes, hiszen ahogy említettem, kénytelen voltam a szita agyamra hivatkozni, de ha Qwerty nem váltott hirtelen színskálát, nagyjából azonosak lesznek a dolgok. Meg aztán, ha a festés a hobbid, hamar megtanulsz különbséget tenni az olyan árnyalatok között is, amik felett az átlagember elsiklana – még ha nem is tudod az adott árnyalat tisztes nevét. Mint ahogy én sem.
- Remélem, tetszik – mosolyodok el, és ha nem ez a fránya cipő lenne rajtam, izgalmamban már a sarkamon hintáznék. – Ó, és három, most hogy lerohantalak, és azt se tudod, fiú vagy, vagy lány; volna kedved nálam tölteni a szilvesztert? Nézhetjük a Time Square-es közvetítést, beszélgethetünk, rendeltem pizzát és vettem whiskyt… persze, csak ha nincsenek más terveid – teszem aztán gyorsan hozzá. Ha pedig nem ér rá, igyekszem majd kordában tartani a csalódottságomat, és nem összerugdosott kiskutya szemekkel nézni rá.  

Öltözet: Szószám: 1655
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptyVas. Dec. 29 2019, 19:20

Clover & Elias
Bíztam, hittem benne, hogy az idei karácsony talán kicsit más lesz. Hogy ez lesz az az év, amit nem töltök majd egyedül a fa alatt. Ahol nem magányosan nézem majd a fényeket, és nem csak távolról leszek részese mások örömének. Igen, hittem benne - olyan másfél hónappal ezelőttig. Akkor rájöttem, hogy tévedtem, és most sem vár rám más, csak a társtalanság, mintha valami különös törvényszerűség lebegne átokként a fejem felett, hogy mindig kevesebbet kellene visszakapnom az élettől, mint amit belefektettem. Tulajdonképpen, ha történne velem valami igazán jó dolog, már előre félnék, hogy a sors hogyan vesz revansot érte, pedig semmi más bűnöm nem lenne, minthogy a rám kiszabott élet egyensúlyát megbontanám.
Elérkezett az ünnep, a fények kavalkádja, magával hozta a hóesést is: nem viharos volt, lágy pelyheket eregetett az ég, mintha vidám nevetéssel integetett volna nekünk odafentről a december. Az egész világ - a keresztény fele - készült a Nagy Születésnap megünneplésére. A vásárok vidám zenétől voltak hangosak, a Rockefeller Center előtt korcsolyázók nevetése töltötte be a teret, a nappali fény pedig úgy siklott végig a havon és a jegen, mintha milliónyi gyémánttal lenne borítva a város.
Nem voltam korcsolyázni, és nem vettem részt más programban sem. Egyszerűen azért, mert nem lett volna értelme. Hazahoztam egy fenyőfát - nem vittem túlzásba ezt sem, mindössze fél méteres, de elég formás fácska - fél óra leforgása alatt rádobáltam a díszeket, és ezzel letudtam a dolgok ezen részét. Más helyeken ajándékok vannak, boldogság, nevetés, szeretet és család - az ember milliószor jelenti ki az év folyamán, hogy igen, egyedül létezik a világban, de segáz, ezt dobta a gép, hát ezt kell szeretni. De ilyenkor, bárhogy is mantrázza az ellenkezőjét, rászakad az iszonyatos magány, és vasmarokkal szorítja össze a lelkét. Nem csoda, hogy ebben az időszakban megnő a depressziósok, vagy az öngyilkosok száma. Nem, én nem forgatok effélét a fejemben, annál sokkal jobban szeretem az életemet, még akkor is, ha elmondhatatlan messzeségben van a tökéletestől. Egyszerűen csak szerettem volna ezt a néhány napot, a karácsony időszakát úgy tölteni, hogy van kihez szólnom, és nem azt érezni, hogy ezzel az erővel akár a Holdon is élhetnék.
Összeszámolni nem tudom, hányszor fordult meg a fejemben, hogy talán Miss Rhee is legalább olyan magányos, mint jómagam, és hogy talán nem tartja tolakodásnak, vagy pofátlanságnak, ha felkopogok hozzá, és lehívom egy vacsorára - oké, abból kajarendelés lett volna, mert nem vagyok Gordon Ramsey, és nem lett volna túl vidám a karácsony, ha a kórház mérgezési osztályán kellett volna tölteni a főztömnek köszönhetően - de ez a tervem is dugába dőlt. Épp az ablaknál állva bámultam ki tömény unalommal a világba, amikor láttam, hogy Mulan kisasszony, egy akkora bőrönd társaságában, amit csodálok, hogy képes volt egyáltalán megemelni, taxiba száll. Igazából nem is tudom, miért gondoltam, hogy itt tölti az ünnepeket, az otthona négy fala között. Nyilván neki is van családja, akiket ilyenkor láthat: fura érzés, de a lelkem mélyén örülök annak, hogy legalább neki lesz társasága ebben a néhány napban.
Elmúlt a karácsony, de a dolgos hétköznapok még nem tértek vissza. Máskor ilyen esetben belevetettem magam a munkába, legalább az elterelte kissé a világundoromat, most még erre sem volt esélyem. Alig volt valaki a klienseim közül, aki szabad lett volna az ünnepek alatt, nem volt értelme nyitva tartanom. Szóval a totális semmittevéssel teltek a napjaim, meg azzal, hogy bámultam a tévéprogramokat, és dumáltam Qwerty-nek. Szerintem szegény uszonyos kis barátom - ha tehetné - az újév első napján már sírva könyörgne egy pszichiáterért.
A szilveszter sem ígérkezett jobbnak a karácsonynál, de egy nappal korábban úgy ültem fel reggel az ágyban, mint akibe áramot vezettek hirtelen, mert meghallottam a már ismerős lépteket, és egy tűsarkú kopogását a fejem felett. Miss Rhee ezek szerint hazajött. Valójában fogalmam sincs, miért villanyozott fel a hír annyira, hogy már képtelen voltam visszaaludni, de azt hiszem, az elmúlt napokban engem letaroló enerváltságom most egy pillanat alatt ment a süllyesztőbe. És mindezt csak azért, mert a felső szomszédom hazatért. Megőrültem én, vagy mi az ördög van velem?
24 órát töltöttem el teljesen felfokozott állapotban, és ez alatt az idő alatt nagyjából százszor indultam el Miss Rhee-hez, és ugyanannyiszor fordultam vissza a bejárati ajtótól. A francba is Elias, komolyan gondolod, hogy az lesz a legnagyobb vágya, hogy pont veled töltse a szilveszter éjszakát? Úgy ment el ünnepelni, hogy el sem köszönt, és be sem dugta a fejét azóta sem, hogy visszajött. Vannak barátai, fiatal lány, nyilván van hol szórakoznia a holnapi nap folyamán.
Ettől függetlenül nem sikerült meggyőzni magam, és azóta sem jutok döntésre, pedig már szerintem széles sávot véstem tegnap óta a nappali és a lakásajtó közötti padló távolságába. Menj már, Elias! Egy emeletet kell sétálnod felfelé, és feltenned egy szimpla, egyszerű kérdést. Ez olyan nehéz? Nem, persze hogy nem. Ebben nincs semmi nehézség. Az esetleges pofáraesés feldolgozásában már inkább.
Eljön az este hat óra is, és még mindig tanácstalanul tipródom, míg végül egy nagy levegővel, és egy egy életem-egy halálom felkiáltással mégiscsak elindulok. Mégis, mit veszíthetek? Ki tudja, talán még jó is kisül belőle, de ezt sosem fogom megtudni úgy, ha meg sem próbálom, és nem adok egy esélyt a dolgoknak. Indulás előtt vetek egy pillantást a tükörbe: frissen borotvált arc, farmer, pulóver, pezsgő a kézben. Ez a rész pipa. A többi a következő öt perc során kiderül. Ha nemet mond Mulan kisasszony, az is egy ok arra, ha ma este leigyam magam úgy, hogy holnap ismét takarítani kelljen a padlót. Csak ezúttal nem vizet kell majd felmosni.
Épp megfordulnék az ajtó irányába, amikor arra kapom fel a fejemet, hogy egy sikkantás hangzik fel a folyosó felől, aztán valami olyan hang, amikor valaki a falnak esik, ezt az egészet pedig egy olyan káromkodássorozat teszi teljessé, ami hallatán egy katolikus hívő azonnal infarktust kapna. Értetlenül meregetem a szemeimet, egy korai szilveszterezőre gondolok hirtelen, aki már most a nem-szomjasok táborát erősíti, de az ajtómon felhangzó kopogás megcáfolja ezt a tézisemet, és mikor kinyitom az ajtót, a szívem akkorát moccan a mellkasomban, hogy szerintem még a város túlsó végén is hallani lehetett, hogyan vet bukfencet a hirtelen támadt örömtől.
- Szia - köszönök vissza Clovernek egy megkönnyebbült, és elmondhatatlanul széles vigyorral. Ennek oka kettős: egyrészt úgy tűnik, az égiek meghallgatták az imáimat, és látatlanban is látok esélyt rá, hogy a ma esti ajánlatom - amit még fel sem vetettem - nem lesz elutasítva. Másrészt rájövök, hogy az iménti hangokat Miss Rhee produkálta, ettől pedig olyan röhögőgörcs fog el, amit csak a legnagyobb erőfeszítéssel vagyok képes elfojtani.
Mulan kisasszony nem egy kertelős típus, ezt már első alkalommal is megállapítottam, és most sincs ez másképpen. Még szinte be sem lép, amikor egy olyan szóáradatot zúdít rám, hogy csak néhány másodperc csúszással vagyok képes követni a szavait.
- Gyere be! - állok el az ajtóból, hogy beléphessen, én meg nyerek néhány másodpercet, hogy az agyam újra szinkronba kerüljön a jelennel. Automatikusan veszem át az utalási papírt, meg a becsomagolt valamit, amit a kezembe nyom, és mikor az utolsó kérdés is elhangzik, már közel állok hozzá, hogy megöleljem Miss Rhee-t. Igazából nem is tudom, hogy miért. Csak úgy, szimplán.
- Nos... - lengetem meg a papírt, meg a köszönőlevelet - én a tegnapi nap folyamán szintén teljesítettem a rám eső részt, és a családok átmeneti otthonának lakói ma egy kissé önfeledtebben köszönthetik az új évet - mosolygok boldogan. - Másrészt...ezt köszönöm. De tényleg - rakom le a pezsgőt, és úgy bontom szét a kezembe nyomott dolog papírját, ahogy a foxi szokta a lábtörlőt, és mikor meglátom, mit rejt a csomag, leesik az állam. Mindenre számtottam, de erre nem. Nem csak arra, hogy ilyen hamar kapok valamit Miss Rhee-től, hanem arra sem, hogy azt festi meg, amiről tudja, hogy sokat jelent nekem.
- De hiszen ez Qwerty! - állapítom meg ámuldozva. Felfoghatatlan. Egyszer, egyetlen egyszer látta csak az uszonyos kis barátomat, akkor is viszonylag messziről, mégis minden egyes ecsetvonás a helyén van. Ezt hívják úgy, hogy a másikra való odafigyelés?
- Én... tényleg nem is tudom, mit mondjak... - motyogom, aztán - még mielőtt Mulan kisasszony bármit is reagálhatna - odalépek, és megölelem. Persze, nem csonttörően, és nem is sokáig, csak éppen úgy, hogy érezze azt, amit most szavakkal nem tudnék elmondani. Meghatott, de komolyan. Olyan régen éreztem már ezt, hogy van valaki, akinek fontos az én örömöm. Mikor elengedem Miss Rhee-t, még mindig nem nagyon vagyok képes megszólalni, de azt hiszem, ez olyan pillanat, amikor nem is kell. Amit mondani akarnék, azt szerintem úgyis tudja magától is.
Aztán felhangzik egy kérdés, és ekkor már tényleg kitör belőlem a nevetés, önfeledten és vidáman. Köszönöm Istenem, és párkák, és Allah és Buddha és bárki, aki ezt a mai estét elrendezte. Vagy aki megszánta a bénázásomat, és úgy döntött, hogy nemes egyszerűséggel kisegít.
- Hát, ami azt illeti... - bólogatok lassan, de a vigyort már szerintem le se lehetne törölni a képemről, lassan szerintem úgy festek, mint Joker. - Egész nap azon tipródtam, hogyan kérdezzelek meg, hogy van-e programod estére. Csak éppen mindig inamba szállt a bátorságom, mert kevés esélyt láttam rá, hogy a szilvesztert pont az én társaságomban szeretnéd tölteni. De ahogy látod, készültem - mutatok a lerakott pezsgőre. - Szóval, ha ez nem egy ugratás, meg szivatás, akkor természetesen a válaszom igen. Méghozzá ezerszeresen is igen! - vágom rá lelkesen. Nem vagyok egy Fred Astaire, de most szeretnék tenni néhány tánclépést. Ami már csak azért is fura, mert nem értem az okát, miért tesz ennyire jókedvűvé egy szilveszter Mulan kisasszony társaságában. Hiszen ez csak két magányos ember időtöltése. Vagy nem?
 
~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptyPént. Jan. 03 2020, 21:18

Elias & Clover
"The last day of the decade"

Ahogy az napi rendszerességgel megfordult a fejemben, nem én vagyok a legszociálisabb személy, akit valaha a hátán hordott a Föld. Épp ellenkezőleg; nem csak, hogy nem volt túl sok kapcsolatom - legyen az csak egy pozitívabb ismerős, egyenesen egy barát, netalántán valaki, akihez gyengédebb szálak fűznének -, de amikor csak lehetett, kerültem is az olyan szituációkat, melyek során valamilyen úton-módon elkerülhetetlenné vált volna az ismerkedés. Nem jártam el az egyetemi szaktársakkal kávézgatni (nem mintha hívtak volna; szerintem a többség a nevemet sem tudja), nem próbáltam online-barátságokat kötni, a randizás pedig aztán végképp nem szerepelt a terveim között. Azt nem mondom, hogy a bulikat is azért kerültem, mert féltem az emberektől (bár ez is közrejátszik), hiszen ott inkább a többi tényező tántorított el, mint például a zaj. Vagy a tudat, hogy úgyis sokkal jobban érezném magam otthon a kanapén, egy vastag takaróba bugyolálva, a kezemben egy tál spagettivel, miközben Netflixet nézek, mintha órákat szánnék a készülődésre, hogy aztán leigyam magam és semmire se emlékezzek.
Alapjába véve nem túlzottan bántam a dolgot, legalábbis a félelmem mindig nagyobbnak bizonyult, mint a magányom, de azért hiányzott egy-két pótolhatatlan érzés, amit csak másoktól kaphattam volna meg. Nyilván minden lány álmodozik egy legjobb barátnőről, akivel mindent megoszthat, vagy éppen egy hercegről a fehér lovon, aki színt visz a szürke hétköznapokba, nem voltam hát ezzel én sem másként, csak éppen beláttam azt is, hogyha nem teszek ezekért; nem is lesznek. Tehát elfogadtam a hiányukat.
Ha lettek volna barátaim, vagy két hétnél/egyéjszakás kalandnál hosszabb és komplexebb kapcsolataim, talán nem gyökerezett volna úgy földbe a lábam, mint ahogy az végül mégis megtörtént, amikor megpillantottam Elias fültől-fülig érő vigyorát. Olyan őszinte öröm árad ebből az egy arckifejezésből, hogy egy kicsit meghatódok, hogy ez mind nekem szól, és biztos vagyok benne, hogy fülig pirulok. Minden tényező adott hozzá: Elias, a szomszédom, akire csorgatom a nyálam, és aki éppen szélesen mosolyog, mindezt nekem szánva. Wow.
Persze, az örömöm korántsem tart olyan sokáig, mert hamar eszembe jut az a tényező is, hogy amúgy nem egészen két perce mit szerencsétlenkedtem a folyosón, és ha látni nem is, hallani biztosan hallotta, és talán ennek szól az egész. Igen, biztosan így van.
Ez pont jókor is segít magamhoz térni, mert ha továbbra is meglepetten pislogva néztem ki a fejemből, miközben beinvitál, biztosan megint rosszul léptem volna. Ami vagy azzal járt volna, hogy arccal csókolom a padlót, egy törött boka mellett, vagy pedig azzal, hogy Elias elkap, amit pedig szerintem egyikünk sem tudott volna megfelelően kezelni. Úgyhogy jó ez így.
- Ó, már te is utaltál? – lépek be két hadarás között a lakásába, mert beinvitál. Klassz többé-kevésbé ép, és abszolúte száraz állapotban látni a helyet, azt kell mondjam. Mindenféleképpen jobb, mint egy kisebb víziparkra lejönni, az biztos. – Pedig azt hittem, én leszek az első. De ez így még jobb is, hogy nem beszéltünk össze: két helynek is ment adomány – mosolyodok el lassan.
Mint ahogy múltkor is, most is azt érzem, hogy elég csupán pár percet Eliasszal töltenem, és el is kezdek feloldódni. Nem tudom, hogy miért, és őszintén, annyira nem is érdekel. Csak örülök neki. Jól is esik, és kisebb eséllyel is égetem le magam. Vagy töröm ki a bokám.
Izgatottan fűzöm össze a kezeimet a hasam előtt, ahogy Elias elkezdi kicsomagolni az ajándékomat, és szívem szerint a sarkamon rugózva várnám a reakcióját. Örülök, hogy előttem nézi meg a festményt, mert így legalább van lehetőségem látni az őszinte reakcióját. Nem hinném, hogy ne örülne bárminek is, amit festek neki, túl kedves ő ahhoz, de biztosan akad, amit jobban értékelne valami másnál – mint mindenkinek. Ezért esett a választásom Qwertyre, aki értékelendő lakótárs, hallgatóság és barát mellett még egy csodaszép halacska is, amit amúgy még sosem festettem (mármint halat, nem Qwertyt; bár tény, őt sem), így kellő kihívást és élvezetet jelentett számomra is.
- Igen, ő az! Az már félsiker, ha felismerhető lett – nevetem el magam, és nem győzöm pásztázni Elias arcát, hogy lehetőleg egyetlen apró kis rezdülése se kerülje el a figyelmemet. Őszintén, a csodálkozáson és az ámulaton túl nem sok mindent látok, ennek oka viszont nem a többi érzelem hiánya, szimplán csak az, hogy Elias hirtelen átölel, ezzel kicsit korlátozva a látóteremet.
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem lepődtem meg, de igazán furcsának inkább az bizonyul, hogy ez a meglepettség sokkal inkább szól a kellemes, bizsergető érzésnek, amit az ölelés okoz, semmint a tettnek magának. Persze, egy kicsit attól is kerekre tágul a szemem, mert erre a reakcióra aztán azért nem számítottam, mégsem érzek egy fikarcnyi késztetést sem, hogy azon nyomban kibontakozzak Elias öleléséből, vagy ne adj isten, eltoljam őt magamtól.
Nem kérdés, hogy ha ügyetlenül is, de igyekszek viszonozni az ölelés rám eső részét. Szívem szerint egy részem kissé kínosan veregetni Elias hátát, de annyi eszem úgy tűnik, még nekem is akad, hogy visszafogjam a késztetést – mindenki érdekében, let’s be honest. Ha most elrontanám a pillanatot, nem csak öt évig forgolódnék álmatlanul, mind a legtöbb esetben, de minimum tízig.
Alig válunk szét, Elias továbbra is olyan vidáman, hogy kezdek valami tudatmódosítóra gyanakodni, én pedig biztosan pirultam, amikor vázolom a programajánlatomat és felteszem a meghívásos kérdésemet, szinte rögtön érkezik is a pozitív válasz.
- Nem, nem ugratás. Te sem ugratsz? Mármint, te is velem akartad tölteni a szilvesztert? Nahát, kicsi a világ – csodálkozok el a hallottakra, és újra elönt az a meghatott érzés, amit a múltkori romeltakarításnál is éreztem. Meg vélhetőleg tovább is pirulok, mert nem is én lennék, ha nem kezdenék paradicsomra hasonlítani néhány kedves szótól.Ez esetben még inkább örülök, hogy lejöttem. Én is huzavonáztam ezen egy darabig.
Mivel esélyesnek tartom, hogy megint rám törne a szófosás, vagy valamilyen indokolatlan hülyeség kinyilatkoztatása, ha túl sokáig maradnánk egy helyben, az ajtó felé mutatok.
- Mehetünk, ha úgy gondolod. Vagy előbb elbúcsúznál Qwertytől? – mosolygok az új múzsám irányába. A következő küldetésem az lesz, hogy meg is próbálok összebarátkozni vele. – Ő nem fogja bánni a magányt? Felhozod az akváriumot? Vagy ez irtó hülye gondolat? – döntöm mély elgondolkodásban oldalra a fejem.
- Tényleg, hogy telt a karácsonyod? – érdeklődöm még ezt is meg, ha megindulunk, már a folyosón, ha még nem, ugyanúgy a lakásában.

Öltözet: Szószám: 1004
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptyVas. Jan. 05 2020, 14:28

Clover & Elias
Egész életünk során változunk, mert a minket körülvevő világ ezt erőszakolja ránk. A tapasztalatok, a történések, amelyek a részeseink a születésünk napjától egészen a halálunk pillanatáig, meghatároznak bennünket, de valójában a létezésünk korlátok közé van szorítva. Az irányítás nem a miénk. Olyanok vagyunk, mint a sakkbábuk a táblán, és a sorsunk nem a mi kezünkben, hanem a világ kezében van. Mások kezében. Mégis itt vagyunk, bármilyen múlt is álljon mögöttünk. Akkor is itt vagyunk, ha azt mondják, vagy ha mi magunk is úgy érezzük, hogy nem tartozunk ide. Mert vagyunk páran, akik kilógunk a sorból, és akik - bár láthatatlanul - de magunkon hordjuk a bélyeget, hogy ez nem a mi világunk, hogy nem itt van a helyünk. De ha kitartunk, ha nem engedünk, ha megvetjük a lábunkat és ellenállunk, akkor egy nap talán azt vesszük észre, hogy nem mi változunk, hanem a környező világot kényszerítjük változásra. Elég ehhez egy apróság: egy találkozás, egy gesztus, egy mosoly. A tudat kell, a felismerés, hogy bármilyen mocskos a világ, és bármilyen nehéz az élet, a legjobb rész mégis mi vagyunk benne. Azért, mert egy életünk van. Ez a miénk. Nem nekünk kell meghajolnunk a sors előtt: az életnek kell térdre kényszerülnie előttünk. Nem mindig sikerül, és nem mindig olyan az eredménye, ahogy vártuk. De még ha nem is mindig alakul minden az elképzeléseink szerint, elmondhatjuk, hogy megpróbáltuk. Ki ne lenne erre büszke?
Persze a próbálkozások közepette az ember ezerszer vall kudarcot, mert - igen, ez ilyen - a világ néha keményen visszaüt. Néha magunk alá zuhanunk, K.O-val fogjuk meg a padlót, pláne ha olyan élmények nyomnak pecsétet a múltra, mint ahogy az nekem adatott meg. Mit lehet tenni ilyenkor? A harchoz nem mindig van erő, néha nem marad más, csak a menekülés - bármibe. Néha bárki, és bármi elől. A lidércek elől, a rémálmok elől, az elme elől, amely kéjelegve vetíti elő újra és újra a régi képeket, minden alkalommal sebet tépve a lelken. Vannak erre a menekülésre remek praktikák, törvényesek és illegálisak is. Például egy pszichiáter. Vagy éppen az általa felírt szerek, amelyek könnyebbé teszik a dolgokat. Elméletileg. A morfiumtabletták előtt én is megpróbálkoztam ezzel a módszerrel, mert úgy gondoltam az agyturkászra, mint egy hősre, olyanra aki a filmekben önfeláldozóan odaáll a veszedelem elé, és miközben a főszereplő felé azt ordítja, hogy "Menekülj!", addig kardot rántva ront a szörnyetegre. Idővel aztán rájöttem, hogy ez csak egy ábránd, és hogy a dilidoki halált megvető hősiessége kimerül abban, hogy időről időre egy receptet nyom a kezembe, és egy óra alatt kb ötvenszer szólít fel rá, hogy "mondja el, mit érez". Tehát az egészben tulajdonképpen csak az Adderall volt jó. Az elég rendesen felpörgetett. Nem úgy, mint a speed, vagy hasonló szarságok, hanem érzelmileg. Olyan voltam tőle, mint akinek egy komplett hangyaboly nyüzsög a mellkasában meg a fejében egyszerre, és folyamatosan vigyorogtam tőle. Bár az olyan mosoly volt, hogy ha egy színész, aki mondjuk el szeretné játszani Norman Bates-t a Pszichóból, csak úgy lazán átlapozná a kartonomat, máris a zsebében érezhetné az Oscar-díjat. Fura belegondolni, hogy már négy hónapja tiszta vagyok. Viszont a mosoly, ami most felvillan a képemen, erőteljesen emlékeztet erre az Adderall-időszakra, pedig most teljesen más oka van: egyrészt az az édes kis bénázás, amit Miss Rhee produkált, és aminek akaratlanul is fültanúja voltam, plusz a tudat, hogy gondolt rám, és igyekezett örömet szerezni nekem.
- Hát persze, hogy felismerhető - mondom vidáman, miután eleresztem Mulan kisasszonyt az ölelésemből. Nem tudom, mi ütött belém, én ahhoz túl antiszociális vagyok, hogy efféle érzelemkitörésre ragadtassam magam - én is meglepődöm rajta, nem még ő - és nem tudom azt sem, vajon hogy fogja Miss Rhee lereagálni ezt a spontán is ötletemet, szóval inkább néhány másodperc múlva el is húzódom tőle. Pedig jólesett a karjaimba szorítani kis időre. Már el is felejtettem, milyen jó érzés ez...
- Azt hiszem, ezt már holnap ki is akasztom - fut végig a szemem a falakon. Na nem mintha nem lenne hely, ahová kerülhetne a festmény. Minden falam kopp üres. - Qwerty fölé semmiképp sem, a végén még azt hinné, jelentkezett a konkurencia, aztán belázadna nekem. Láttam már hogy viselkedik egy betta ha másik hímmel találkozik. Nagyjából úgy, ahogy a félvad törzsek harcosai brutális mészárlás előtt. Bár így belegondolva, ami a kép kihelyezését illeti, inkább holnaputánra halasztom - javítom ki magam. - Gyanítom, ha holnap nekifognék falat fúrni, gyorsan lincselés áldozatává válnék, és ezzel indítanám az új évet - vigyorgom el ismét magam. Azt a napot általában mindenki az ájult másnaposság állapotában tölti. Közben átfut az agyamon, hogy szerintem Miss Rhee azt hiheti, hogy valamivel sikerült feltunningolnom magam, pedig esküszöm, soha életemben nem voltam ennél józanabb. Eltekintve attól, hogy egy efféle apróság is képes feldobni az embert. És nem csak a képre gondolok itt elsősorban, hanem arra, hogy valakinek egyáltalán eszébe jutott a létezésem, olyannyira, hogy képes egy egész éjszakát rám áldozni.
- Eszem ágában sincs, hogy ugrassalak. A nagyjából századik nekifohászkodásnál tartottam éppen, és azon, hogy elindulok hozzád, legfeljebb kidobsz - vonok vállat kissé zavartan. - De mint látod, készültem. Igaz, csak egy pezsgővel. Vinni akartam süteményt is, de gondoltam, az elég csúnyán szét tud kenődni rajtam, ha a képembe vágnád az ajtót. Igaz, ez viszont nagyobbat üt. Minden értelemben - emelem meg az üveg italt, aztán Qwerty felé csúszik a tekintetem, amikor Mulan kisasszony szóba hozza. Biztos félig-meddig őrültnek néz, hogy egy hal ennyire a szívemhez nőtt, de van akinek macska a legjobb barátja, van akinek egy kutya. Nekem meg egy uszonyos. Ha ez már a kezdődő elmebaj jele, sebaj, vállalom.
- Nem, Qwerty marad - mosolygok. - De kedves tőled, hogy gondoltál rá is. Ha sötétben marad, bebújik a kis fatörzs-odújába, és alszik egy sort. Egyébként, bármilyen okos halacska is, de kétlem, hogy tisztában lenne a naptárral, meg a szilveszterrel úgy általában - vágom zsebre a lakásom kulcsát, aztán megindulok Miss Rhee mellett a folyosón, úgy fogva az üveget, mint egy kézigránátot. A nyakánál.
- A karácsonyom? - kérdezek aztán vissza. - Mint ahogy évek óta. Magányosan - dünnyögöm. Azt nem mondhatom, hogy vidám ünnepem volt, és azt sem, hogy az ember hozzá tud szokni. Inkább csak idővel tudomásul veszi, beletörődik, és megtanul együtt élni ezzel. - Láttam, hogy te elutaztál - teszem aztán hozzá gyorsan, mielőtt Mulan kisasszony sajnálkozni kezdene. Tudja fene, de a sajnálatot sosem bírtam. Attól valahogy olyan elmondhatatlanul nyomorultnak érzem magam. - A bőröndöd nagyságából ítélve jó messze mehettél. Vagy jó nagy a család, akiket megszórtál ajándékkal. Ötven-ötven százalék - hunyorgok Mulan kisasszonyra jókedvűen. Menet közben a pólóból kikandikáló fedetlen karom az övéhez ér, ettől pedig valami fura, jóleső bizsergés fut végig rajtam. A legutolsó sejtemben is érzem. Mámorító, kicsit beleszédül a fejem, mintha felhajtottam volna egy pohár erős, édes bort.
- Na és... mit terveztél ma estére? - köszörülöm meg a torkomat, és igyekszem közömbös hangon feltenni a kérdést. Több-kevesebb sikerrel. Nem tudom, mennyire vagyok jó színész, mindenesetre ha ez most feltűnt Miss Rhee-nek, az a hibás elképzelés körvonalazódhat az agyában, hogy perverz állat vagyok. Pedig nem. Egyszerűen csak jó a társaságában lenni. És... a francba Elias, mondd már ki végre! - vonz a lénye. Ez a nagy igazság.


 
~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptyHétf. Jan. 06 2020, 10:13

Elias & Clover
"The last day of the decade"

Rendszeresen szerettem mást hibáztatni a katasztrófákért, amik az életemet sújtották. Természetesen nem konkrét személyekre gondolok (well, hacsaknem az anyámról van szó…), arra egyrészt az esetek többségében nincs is okom, másrészt pedig egyáltalán nem is biztos, hogy rávinne a lélek. Nem vagyok szent, bőven messze állok tőle – főleg ha az alkohol is képbe kerül, khm -, de igyekeztem meglátni másokban a jót. Mindenkinek lehetnek rossz napjai, minek hát felkapni a vizet, ha valaki véletlenül rád löttyent egy kis kávét, kicsit megtapossa a lábadat, és esetleg még bocsánatot kérni is elfelejt? Udvariatlannak udvariatlan dolog, ha nem rohant annyira, hogy észrevegye a történteket, de nem tudhatom, mi zajlik le az ő életében. Meg aztán, ez nem is a világ vége, miért csapnék hát balhét körülötte? Vagy csak annyira béta vagyok, hogy az már inkább céta. Haha?
Nem, amikor azt mondom, hogy ujjal mutogatok valaki másra, amiért nekimegyek egy lámpaoszlopnak, elesek a saját lábaimban, vagy csak valami elképesztő sületlenség hagyja el a számat, inkább a sorsra, a szerencsétlenségre, és az életre gondolok. Az okosabb én persze tudja, hogy senki más nem hibás ezekért, csak én és a figyelmetlenségem, és a szituációk okozta rosszérzést is ezerszeresen magamra vállalom – nem hiába pattan ki elalvás előtt mindig a szemem, mert túl sok kínos emlék van, amit az agyam előhívhat -, a naivabb én ellenben legalább a felelősség egy picinyke részét szerette volna áthárítani. A sorsot, a szerencsétlenséget és az életet pedig nem zavarja, ha én nagyban emlegetem az anyukájukat, ugye? Remélem.
Nincs rá különösebb okom, csak jól esik. Jobban, mintha nem tenném.
Most viszont, látva Elias már-már fájdalmasan szélesnek tűnő vigyorát, nem átkozok senkit és semmit, amiért balettoztam egy sort a folyosón, vagy amiért úgy adtam elő a mondandómat, mint egy speedezett mókus. Csak örülök, hogy ezek úgy alakultak, ahogy, és hogy ennek ilyen, mindkettőnk számára kellemes eredménye lett. Még azt a sanda gyanút is hajlandó vagyok félresöpörni, hogy a kedves szomszédom talán be van állva. És hé, fűszag sincs. Izé, nem mintha azt én felismerném…
Furcsának kicsit furcsa ugyan a helyzet, kissé szürreálisan vergődök a csodálkozás és a zavarba jövetel között, de ezt inkább köszönhetem az érzéseknek, amiket Elias mosolya és látványos boldogsága kivált. Meg a tudatlanságomnak, mert nem tudom, hogyan kellene mindezt lereagálnom. Nagyon nem. Ezért kötök ki úgy, hogy néha csak állok, mint egy madárijesztő, és nagyokat pislogok. Vélhetőleg piros arccal, ami kétlem, hogy az a fajta piros, ami nekem állítólag jól áll. Vannak bájosan piruló lányok, és vagyok én, egy paradicsompalánta.
Tartok tőle, hogy mi lenne a történet vége, ha ezt a viselkedést hosszabb távon folytatnám (lehet, Eliasban is felmerülne a gyanú, hogy tudatmódosítókat fogyasztok), úgyhogy néhány mentális pofon után megpróbálom magam összekaparni a furcsa gondolatok közül, ahol eddig úszkáltam, mint hal a vízben. Érdekes, valójában tényleg ilyesminek képzelném a beállást.
- Falfelület akadni fog hozzá, azt hiszem – fordulok körbe a lakásban, mintha elfelejtettem volna a legutóbbi ittlétem óta, hogy mennyire is sivár bizonyos pontokon. Vagy 126 potenciális hely vág szembe. Dear god, ide aztán festenem kell még egy párat!
Nem mintha bánnám – épp ellenkezőleg.
- Ki gondolná egy ilyen kis cuki halról, hogy megvadul a meg sem mozduló konkurenciától. Úgy tűnik, még a halakban is túlteng olykor a tesztoszteron – jegyzem meg mosolyogva, bár a második mondatom kimondása után el is bizonytalanodok. Komolyan, ez volt a legjobb, ami eszembe jutott? Ah, Clover, venned kéne néhány vicckönyvet.
- Egy kicsit irigy vagyok rátok. Sose volt hosszabb ideig kisállatom, nem teljesen tudom, milyen kapcsolat lehet köztük és egy gazdi között – kezdek gyors magyarázatba, hogy feledtessem az előbbit. – Hét évesen kaptam egy aranyhalat. Az első éjszaka sikerült túletetnem, és szegényt már másnap búcsúztathattuk a vécé felett. Sose felejtelek, Tigris – szontyolodok el egy rövidke pillanatra, visszaemlékezve a rövid életű halacskámra, akit valamiért Tigrisnek neveztem el. Biztos harcias halacska volt.
Azután inkább nem kértem semmit, aminek az élete tőlem függne. Idén vettem először szobanövényt is. Még élnek – vidulok fel az orgonámra és a fikuszomra gondolva. Igazából kifejezetten szerettem őket gondozgatni. Jó volt látni, hogy mennyire meghálálnak már egy kis törődést is.
Ha elképzelem, hogy holnap fúrást kellene hallgatnom, miután a mai nap amúgy is később fogok lefeküdni az átlagomnál, és az egész város egy hatalmas petárdára fog emlékeztetni a rengeteg tűzijátékkal és vigadó emberrel, elfog a borzongás. Tudom, épp az előbb mondtam, hogy annyira béta vagyok, amennyire csak lehetek, de ha PONT január elsején kellene nem kívánt ébresztőt megtapasztalnom, lehet, hogy még én is vasvillát ragadnék.
- Határozottan napold el – bólintok egy nagyot. – Vélhetőleg rituálisan kidobnának a saját ablakodból, és ezzel áldoznának az új évi szerencsének. Meg van az a mondás, vagy szokás, vagy nem is tudom mi, hogy azt csinálod egész évben, amit elsején is, nem? Ezért kell átaludni a napot. Alvás közbe nem sok rossz történhet.
Not gonna lie, elég szívmelengető már annak a tudata is, hogy Elias is gondolt rám. Az viszont, hogy ő is velem akarta tölteni ezt az estét-éjszakát, amiből azért csak egy van egy évben, egyenesen egy ütem kihagyására kényszeríti a mellkasomban dobogó szervet. Ami amúgy elég ijesztő, nem tudom, miért használják ezt minden áldott romantikus könyvben, de legalább beindít némi adrenalin mozgást a testemben, az pedig nem kifejezetten rossz. Ha mértékkel jön a cucc, persze.
- Agresszív képet festettem magamról, hogy azt gondoltad, hogy kidobnálak? – húzom egy kicsit az agyát. – Miért tenném? Ha felbosszantasz, majd újra rád engedem a kádam tartalmát teljes erőbedobással, az sokkal egyszerűbb. Tartsd nyitva a szemed, a seregeimet egy gumikacsa fogja vezetni – vigyorodok el, mert ezt elképzeltem. Igaz, sajnos gumikacsa még nincs is a fürdőszobai kacathalomban, de majd pótlom a hiányt.
Már megfeledkeztem róla, hogy egészen eddig a kezemben volt a kulcsom (mert ruha van rajtam, és miért kéne a női ruhákra zsebet fabrikálni, ugyebár), de ahogy Elias is magához veszi a saját kulcsát, újra beugrik a sikerélmény, hogy ismét nem sikerült kizárnom magam. Jesus praised be.
A folyosókat és a lépcsőt rójuk, amikor kicsit lecsügged a mosolyom, hallva Elias karácsonyát. Vagy inkább annak hiányát. Mert ugyan mi a karácsony egy kis dekoráláson és évközben elviselhetetlen számok hallgatásán túl, ha nincs benne a család, a szeretet a meghittség? Csak egy piros-zöld színű hányás, egy halom idegesítő reklámmal mindenhol.
- Sajnálom. Elakartam búcsúzni, mielőtt elmentem, és kellemes karácsonyt kívánni, de túlzottan be voltam tojva, hogy időben megtegyem – említem meg. – Amikor pedig megtettem volna, már késében voltam. Féltem, hogy nem kapok jegyet egy másik gépre, ha ezt lekésem.
- Nincs nagy családom – rázom meg a fejét a feltételezésére. – Csak bénán hajtogatok, ezért mindennek kétszer akkora hely kell. Az apám van, és én. Meg az asszisztense, akit gyerekkorom óta ismerek, és akivel valamikor az évek során szerelembe estek, most pedig nagyban titkolóznak róla. Középkorúak, ki érti őket? – forgatok szemet egy félmosoly kíséretében.
Egyáltalán nem tolakodó, még kifejezetten feltűnőnek sem mondanám, amikor egyszer-egyszer a lépcsőforduló szűkebb pontjain össze-össze ér a karunk, belőlem mégis előjön az aggszűz macskás néni, és libabőrrel felelek rá. Kicsit olyan hatással van ez rám, mint mágnesre az ellentétes pólus, nem tudom nem észrevenni és hevesen lereagálni a dolgot. Fogalmam sincs, hogy ezt nevezik-e kémiának, vagy az én lábam közötti pókháló az oka, de akarva-akaratlanul is elszégyellem magam egy kicsit érte. Hogy pontosan miért, azt nem tudnám megmondani. Talán mert nem akarom már az elején teljesen ellehetetleníteni, hogy barátok lehessünk. És éppenséggel azzal is tisztában vagyok, hogy Eliasnak volt egy menyasszonya, aki elhagyta, és nem kell párkapcsolati terapeutának lennem, hogy észrevegyem annak a jeleit, hogy még nem teljesen tette túl magát a kapcsolat elvesztésén.
- Olyan… chilles estére gondoltam – nyitok neki ajtót a lakásom elé érve. – Iszogathatunk és pizzázhatunk egy kicsit, miközben az újévi közvetítést nézzük, beszélgethetünk… ha gondolod, és szeretnéd tönkretenni a barátságunkat, mielőtt igazán elkezdődött volna, előveszek egy pakli Unot. Vagy egy Monopolyt, ha egyenesen asztalborogatásra vágysz, bár én azon keveseket képviselem, akik tudnak benne veszíteni. Vettem whiskyt is, ami szerintem neked nagyon tetszeni fog. Vagyis, nem igazán vettem, apámtól hoztam. Valami 18 vagy 20 éves Aberfeldy, igazból nem értek hozzá, ő ajánlotta. Azt mondta, nem mer ennél öregebbet, mert én úgyse tudnám értékelni, ami… igaz.
Délelőtt takarítottam, és amúgy sem vagyok rendetlen, inkább enyhén mániákus rendrakónak vallanám magam, így viszont egészen katalógus-szerű látvány fogad minket. A szőrös szőnyegem hiánya lehet a legfeltűnőbb, mert még a tisztítóban volt. Szegény olyan menthetetlenül magába szívott valami szagot, hogy úgy éreztem, mintha 0-24 ázott kutyám lenne. Helyette a kanapé és a tévéállvány közötti helyet az egész Harry Potter párnakollekciómmal tettem kényelmesebbé (összese 8 darab párna, 2-2 mindegyik háznak), mert valamiért imádok a földön ülni, ahogy ezt már Elias is tapasztalhatta.
- Éhes vagy amúgy? – kérdezem is meg rögvest. – Rendeltem két óriáspizzát. Meg van egy halom üdítőm, söröm, és ugye a whisky. Mivel szolgálhatok?

Öltözet: Szószám: 1424
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptyPént. Jan. 10 2020, 17:29

Clover & Elias
Látom Miss Rhee egyszerre gyanakvó és fürkésző tekintetét, amivel rám néz, mintha csak azt latolgatná, hogy vajon alkohol, vagy másfajta tudatmódosító benyomása alatt állok-e, és a kettő közül melyiknek köszönhető az átlagostól eltérő jókedvem, ettől pedig még inkább vigyorognom kell, mintha kampót akasztottak volna a szám két sarkába. Pedig tényleg teljesen rendben vagyok, nem nyúlkáltam semmiféle szeméthez hozzá, de a fülemben még mindig visszacseng a tompa dobbanás, meg az azután felhangzó szapora káromkodás, és egyszerűen ez az, amin ennyire jól szórakozom. A múltkori pirulós-szégyenkezős bemutatkozás, meg a félénk kis meghajlás után, amiben első találkozásunk alkalmával Miss Rhee részesített, tényleg ki sem néztem volna belőle efféle megnyilvánulást. Meg ilyen manővert sem. Te jó ég, remélem a falon nem hagyott ott egy Mulan kisasszony formájú lyukat. Egyrészt nehéz lenne megmagyarázni a karbantartónak a keletkezés mikéntjét, másrészt minden nap, ahányszor elmegyek előtte, röhögőgörcsöt kapnék. Akkor meg már tényleg erőteljesen a számat kell harapdálnom, mikor látom, hogyan vörösödik el, mert a feje már szinte nem is a piros, hanem a lila egy nagyon különös árnyalatát veszi fel, ha lenne a házban egy krisna tudatú hívő, szerintem simán körbe is táncolná, valami egzotikus füstölő illatával kísérve, mert Miss Rhee ebben az állapotában feltűnően hasonlít Krisnamurtira. Ezek után viszont rátérünk szegény Tigris ifjontian tragikus történetére, amin most sajnálkoznom kéne, de képtelen vagyok rá, mert ezen is csak röhögni tudok. Viszont tény, hogy a flóra-világon belül Mulan kisasszony előnnyel indít. Nálam még egyetlen növény sem volt képes túlélni egy hónapot. Vagy túlöntözöm, és elrohad, vagy nem öntözöm, és elszárad, mert képtelen vagyok belőni az arany középutat.
Végül kilépünk a lakásom ajtaján, és a folyosón haladva önkéntelenül is a falra siklik a tekintetem. Épnek tűnik. Remélem ez nem azt jelenti, hogy holnap reggelre Mulan kisasszony fején fog valami dudor éktelenkedni, bár szerintem még azzal is hihetetlenül bájos lenne. Bájos. Már megint. Két nap leforgása alatt kétszer állapítom ezt meg róla. És ha ehhez hozzávesszük, hogyan reagálok arra az apró érintésre, amikor összeér a karunk, akkor szerintem lassan megállapíthatom, hogy a pszichiáteremnek igaza volt, és tényleg elment az eszem. Csak éppen eddig nem vettem észre. Tényleg, egy őrült vajon tudja magáról, hogy megőrült?
- Azért biztató, hogy nem akartál volna kidobni. És most már bátran viszem fel a pezsgőt is, mert tudom, hogy nem lesz a fejemhez csapva - mosolygok, leplezve - legalábbis igyekezve - hogy ne látszódjon rajtam mennyire kellemesen fogadom azt a véletlenszerű mozzanatot, amikor hozzám ér a karja. - Szóval akkor nem tévedek, hogy Koreában jártál? - érdeklődöm. Klassz lehet. Egyszer lehet, hogy elmehetnék oda. Persze addig nem árt erőteljesen spórolnom, hacsak nem akarok Szöul pályaudvarán aludni egy padon. - Hé, mi a bajod a szerelemmel? Nincs az korhoz kötve. Nekem tetszenek az idős párok. Tudod, az olyanok, amikor már az öregember meg az öregasszony szinte felegyenesedve sem képesek járni, de mégis úgy sétálnak, hogy egyik kezükben görbebot, a másikkal pedig egymásba kapaszkodnak. Ez az igazi holtomiglan-holtodiglan, nem? - kérdezem. - És ami azt illeti, nyugodtak együtt. Kb olyan, mint amilyennek a mi chilles estünk ígérkezik - nevetem el magam. Úristen Elias, hagyd már abba a röhögcsélést, mert ha így folytatod, tényleg nem fogod meggyőzni Miss Rhee-t, hogy nem kaptál be néhány viccpirulát. Olyat, amit általában néhány év letöltendővel díjaznak forgalmazónak meg felhasználónak egyaránt.
- Jaj ne, társasjátékot ne! - tiltakozom aztán, tettetett ijedtséggel. - Rémesen rossz vesztes vagyok. És kedvelem a társaságodat ahhoz, hogy harag legyen belőle. Szóval, részemről inkább maradok a beszélgetésnél. Hallgathatunk zenét, és megnézhetjük az élő közvetítést a Time Squere-ről. Szívesen el is mennék oda, de nem nagyon rajongok a tömegért, szóval a tévé előtt biztonságosabb, mintha az utca közepén akadnék ki, és kapnék kisebbfajta rohamot. Félő, és ismerve a szerencsémet, Murphy törvénye is, hogy pont úgy találna rám a kamera, ahogy kétségbeesett fejjel menekülök, és közben lányosan sikítozok - vigyorgom el magam. Lennék egy látvány. Szerintem egy életre beleégne mindenki retinájába. - Viszont táncolni szeretek. Azt nem mondom, hogy tudok, de szeretek. Ha most megígéred, hogy köztünk marad, hogy úgy mozgok a parketten, mint egy légyirtóval lefújt kaszáspók, akkor talán fel is kérlek majd - lépek be a lakásba Miss Rhee után, és fura, de szinte abban a pillanatban elönt a nyugalom. Igaz, eddig még csak úgy láttam ezt a kéglit, hogy vízben úszott, de itt nem is a látványról, hanem az érzésről beszélek. Mint amikor az ember beleereszkedik egy forró vízzel és habbal teli kádba, és ellazul. Fogalmam sincs, miért van rám ilyen hatással egy néhány fallal körbefoglalt terület. Hacsak azért nem, mert végeredményben Mulan kisasszony lényét érzem minden egyes centiméterből áradni magam felé.
- Hát, ma még nem vacsoráztam - ismerem el aztán Miss Rhee kérdésére, amikor felveti a pizza ötletét. - Csak egy kicsit szégyellem magam. Úgy értem, ide állítok egy üveg pezsgővel, és ciki, hogy a te kajádra megyek rá. Szóval igen, kérek pizzát. De csak azzal a feltétellel, hogy az újév kezdeteként holnap vagy utána lévő napon meghívhatlak valahová ebédre. Vagy reggelire, vagy vacsorára, amit jobbnak találsz - teszem le a pezsgőt egy komódra. - Az üdítő kezdetnek pontosan elég lesz. Nem vagyok sörös típus, és most azért a whiskyt is hanyagolnám - biccentek, aztán végighordom a tekintetem a párnákon. - Harry Potter - állapítom meg. - Nyugodtan nevess ki, ha akarsz, de imádom. És ha nem nyakazol le érte, hogy rávetem magam az egyik párnádra, akkor szívesebben ücsörögnék a földön, mint mondjuk a kanapén. Egyébként is, egyre erősebb bennem az elképzelés, hogy valójában boszorkány vagy. Vagy egyenesen bűbájos boszorkány - hallgatok el hirtelen. Mert akkor azt kéne mondanom, hogy valami konfúziós bűbájt szórt rám, amitől kifordulok a morcos, magányos önmagamból, ha vele vagyok. - És arra is fogadnék, hogy a specialitásod a vidító varázs - mosolygom el magam ismét szélesen. Ez legalább jó magyarázat lenne a mostani széles jókedvemre.

 
~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptySzomb. Jan. 11 2020, 12:38

Elias & Clover
"The last day of the decade"

- Nem gondoltam volna, hogy ennyit dob a hangulatodon, ha éppen nem egy halmentes halastó az otthonod… - jegyzem meg, miközben egy apró, de annál örömtelibb mosollyal rázom meg lassan a fejem, és kifejezetten jól esik, hogy egy picit az arcomba esik a hajam, mert így védettebbnek érzem magam. Abban nem vagyok biztos, hogy ugyan mégis mitől kellene megvédenem magam, de olyan benyomásokat kelt bennem az ajkaimon játszó mosoly, mintha valahonnan mélyebbről törne elő, mint a legtöbb mosolyom szokott.
Nem tudom, ez miért furcsa; Elias már az első találkozásunkkor is több őszinte mosolyt csalt az arcomra, mint bárki más ebben a másfél évben.
Mindenesetre, kezdem több-kevesebb sikerrel magam mögött hagyni a kínos – és az arcom hőjéből ítélve, a pírral teli – hangulatot, amiért rémesen hálás vagyok, mert így kicsit könnyebb lesz az összetett mondatok megalkotása, és kisebb eséllyel csinálok valami banális baromságot. Tetszik ez a szókapcsolat, megtartjuk.
Némileg ugyan meglep, hogy ennyire letudom magamról rázni a dolgot, tekintve, hogy Elias is kinevetett érte, ami az esetek többségében inkább azt szokta eredményezni, hogy belül csak még jobban kínlódok, míg kívül egy macska elhalálozására hasonlatos nevetést színlelek, de úgy tűnik, a szomszédom ebben is kivétel – ahogy minden másban is. Kedves, jóképű, helyén van a szíve, mindemellett játszi könnyedséggel nyílok meg és oldódok fel előtte, neki ajándékozom a legszélesebb mosolyaimat, már igazán meg se kellene lepődnöm rajta, hogy kellemetlenül sem tudom magam sokáig érezni a társaságában.
És ez eszméletlenül jól esik; nem is tudom, volt-e ebben valaha is részem valaki mással, mint az apám, vagy az asszisztense.
Minden bizonnyal a személyiségjegyeinek nyerő párosításával magyarázható az is, hogy csak egy döbbenettel vegyes, felháborodott, ámde néma hápogással tudom lereagálni, hogy megvillantja a „kegyetlen” (oké, erősen túlzok) oldalát, és képes kinevetni Tigrist. Az egyetlen, HALOTT háziállatomat. (Még ha gyakorlatilag rövidebben is ismertem élve, mint holtan...)
Aztán én is elnevetem magam, mert ez a jókedv jobban ragad, mint apa tette, amikor egy délután ő aludt el helyettem, az ötéves én pedig remekül szórakozott, amíg posztitot nem ragasztott a teste összes elérhető felületére. Meg aztán, egy kicsit tényleg vicces, hogy az első napon lelkesen túletettem egy szegény halat, akinek csak annyi volt a bűne, hogy én vittem haza egy kompetensebb gazda helyett – még ha pokolra is kerülök, amiért ilyen jól szórakozok egy már a mennyben ficánkoló halacska emlékén. Nem mintha hinnék az ilyenekben, de soha ne mondd, hogy soha, nemde? Különben is jobban örülnék neki, ha tudnám, hogy Tigris végre boldog, és jó kezekben van. Akik nem etetik túl.
- Micsoda tiszteletlenség. Hát illik így beszélni egy eltávozott lélekről? – csóválom ismét a fejem, miután kinevettem magam, és úgy érzem, meg is tudok szólalni, anélkül, hogy önmagam paródiájaként hasson ez a mondat. Ez volt életem legkoreaiabb kijelentése, nem ronthatom el a pillanatot, különben az összes ázsiai anyafigura-ősöm forogni fog a sírjában.
Ha korban kicsit közelebb állnánk egymáshoz, hozzátenném azt is, hogy „ezek a mai fiatalok”, de mivel nyolc évet ver rám (te jó ég, még bele se gondoltam, hogy egy majdnem harminc éves férfit crusholok…), ellenben a „boomerhez” még túl fiatal, inkább csendben, és ezzel együtt bölcsebb is maradok. Inkább csak a saját érdekemben, mert Elias úgyis csak kinevetne.
Lehet, hogy mégis van valami tudatmódosító a háttérben? Szégyen, de pszichológus tanonc létemre szörnyen nem vagyok otthon a pszichés szerekben. Azt tudom, hogy a pupillája mérete alapján megmondhatnám, hogy mi is a helyzet, de olyan szép színe van a szemének, hogy mindig az jár a fejemben, hogy ki kell kevernem egyszer és megfestenem, hogy tudnék hát a pupillájára fókuszálni?
- Igen. Nem igazán voltam olyan szigorúan nevelve, mint a legtöbb koreai, gondolom ezért is lettem ilyen bolond, amit ott kevésbé díjaznak, úgyhogy összességében nem igazán tartom magam koreainak, de az egyik legnagyobb kivétel, hogy Koreára tekintek az otthonomként – magyarázom, amikor már a lépcsőket másszuk lelkesen. És részemről óvatosan is, mert nem szeretném kitörni a bokám, hogy aztán egy kórházban fújjuk a szilveszteri kürtöket, csákóval a fejünkön. Tessék, addig bizonygattam magamnak, hogy tudok magassarkúban járni, nem kell azt nekem gyakorlásképpen hordanom, mígnem elfelejtettem, hogyan kell. Pedig azt hittem, ez olyan, mint a biciklizés: nem lehet elfelejteni.
Na nem mintha nekem ne sikerült volna azt is, ha valamennyire árulkodó jel, hogy tíz év bicikli kihagyás után az első újrapróbálkozás alkalmával sikeresen beborultam egy árokba. Egy korty alkohol nélkül, persze. Még az állandóan aggodalmas apám is a térdét verte a röhögéstől, az áruló.
- Hé, nem mondtam, hogy bajom van az idős párokkal – lököm meg leheletfinoman a vállát a sajátommal (nehogy leguruljon valamelyikünk ezen az átkozott lépcsőn), és újra beleborzongok az érzésbe. Komolyan kezdek aggódni magamért. Mindig is tudtam, hogy gyári hibás vagyok, és ezt-azt fordítva kötöttek be bennem, ahogy arra sem volt nehéz rájönni, hogy az egyensúly érzéket, a periferikus látást, meg úgy a jól látást teljes egészében (hello kontaktlencse), és még sok alapvető életben maradást segítő kiegészítőt, úgy ahogy van, kifelejtettek a prototípusomból, de az még sosem jutott eszembe, hogy az erogén zónáim is máshol lehetnek, mint a nagy átlagnak. Mi más magyarázat lehetne rá, hogy Elias a karomhoz ér, én pedig majd’ leolvadok a lépcsőről?
Komolyan, mintha egy felsőbb hatalom (vagy az alienek, you can never know) azon kísérletezne, hogy ugyan mennyit spórolhatnak ki egy egyedből, és meddig csűrhetik-csavarhatják benne a dolgokat, hogy még életképes maradjon, de azért ne túlzottan. Ha az őskorban lennénk, tuti én lennék az emberi faj egy genetikai zsákutcája, Spártában pedig ha babaként meg is úsztam volna a Taigetosz-dobást, felnőttként biztosan bepótolnák, amit korábban elmulasztottak.
- Ugyanazt gondolom, mint te: hogy az olyan párok szépek. Emlékeztetnek rá, hogy a szerelem több némi hormonnál, amit az agyad termel, és igenis lehet örök. Még ha kicsit át is formálja az idő. Nem, én arra gondoltam, hogy azzal teszik izgalmasabbá számukra a dolgokat, hogy titkolóznak előttem – fejtem ki az elsőre nem sikeresen átadott mondandómat. – És ne öregezd le az apámat. Azt egyrészt csak én tehetem, másrészt pedig mi, ázsiaiak, valójában tündék vagyunk, és egészen hatvan éves korunkig ugyanúgy nézünk ki. Aztán hirtelen szintet lépünk, és Mithrandirrá válunk.
Amikor az időskori szerelemhez hasonlítja a chilles esténket, olyan hirtelen kapom felé a fejem, hogy hangosabban reccsen a nyakam, mint egy száraz szerencsesüti egy akusztikus zeneteremben, és legalább annyira is fáj, mintha szegény süti érezné, ahogy félbetörik, mindezt azért, hogy valami gyagyás horoszkópszöveget olvassunk ki belőle.
Bár egyszer belefutottam egy nagyon találóba: „To avoid criticism, do nothing, say nothing, be nothing.
Az életemet mozgató idézet, esküszöm.
- Jézusmáriaszentjózsef – kapok nyögve a nyakamhoz, hogy megnyomkodjam egy kicsit. – Hát, úgy tűnik, nekem nem sikerült elég ázsiai vért örökölnöm. Jövő héten megfontolok egy járóbotot, ki tudja, mikor mondja fel a térdem is a szolgálatot…
A lakásba érve hála az égnek már sikerül annyira összekaparnom magam, hogy ne akarjon leszakadni a fejem, és megőrizzek valamennyit a méltóságomból is. Tényleg nem sokat, csak egy kicsit.
A biztonság kedvéért, az első dolgom az ajtó becsukása után, hogy olyan messzire rúgom le magamról a magassarkú cipőmet, hogy ne is lássam. Ennek persze az a vége, hogy az egyik hangosabban csapódik falnak, mint a másik, én pedig kénytelen vagyok a tenyerembe temetni az arcom, ami csak úgy csattan a homlokom környékén.
Pedig olyan szépen indult ez az este.
- Elnézést – mászok ki a kezeimből, már megint olyan vörösen, mint a Mikulás feje, amikor rájön, hogy talán nem kellett volna megennie az összes házban kikészített süteményt, és akkor nem szorult volna be a kéménybe.
Összecsapom a kezem, és úgy teszek, mintha mi sem történt volna. Igen, mert a struccpolitika mindig olyan jól működik, nem igaz, Clover? Fogd be.
- Akkor a társas kilőve. Pedig szívesen hagylak nyerni, ha úgy van; engem nem túlzottan érdekel a dolgok azon része – biccentek, és a fülem mögé tűröm a hajam. Oké, Clover, tekerjünk vissza öt perccel, mintha mi sem történt volna. Viselkedj természetesen, és könyörgök, véletlenül se menj neki egy falnak se! Csak ne nehezítené meg ennyire a „tégy úgy, mintha mi sem történt volna” hadműveletet, hogy még mindig sajog a nyakam.
Végül megint Elias siet a segítségemre, amikor megnevetett az általa vázolt képpel, amint Edvard Munch „A sikoly” című festményét imitálná. Amit ő nem mondd ki ugyan, de nekem rögtön ez ugrik be.
- Te lennél 2020 első mémje. Mi több, az évtized első mémje – kuncogom el magam. – Annyi talk showba hívnának meg, hogy soha többé nem kellene dolgoznod, és akkor már a jövőbeli könyved témája is meglenne. Sikoly az éjszakában: a szilveszteri kalandom a Times Square-en. Vagy valami ilyesmi.
Hallva, hogy még nem is vacsorázott (bár amúgy én sem), már a konyhában is vagyok, hogy bevigyem a két pizzás dobozt, a következő körben pedig két poharat és némi üdítőt a tévé elé, amin amúgy bekapcsolva hagytam a közvetítést, mert hígagyú vagyok, de igyekszek nem Greta Thunberget magam elé képzelni, és az ő híres „how dare you” megszólalását.
- Az egyik csípős és szalámis, a másik pedig sonkás-kukoricás, remélem szereted valamelyik variációt – mutatok egyik dobozról a másikra. A meghívására mosolygok, de kénytelen vagyok fejet rázni. – Nagyon szívesen meghívatnám magam egy ebédre vagy vacsorára – mert korán kelni nem szeretek, ha nem muszáj -, de attól tartok, ha mindenáron pókot szeretnél játszani, akkor azt kell kérnem azért cserébe, hogy kvittek lehessünk, hogy nézd el nekem, ha én meg idegesítő molylepke vagyok, aki folyton a fénynek repül. Csak a fény ez esetben a lábad, de nem a fejem találkozna vele, hanem a saját lábam, ahogy letiporlak.
Tény, tanultam társas táncokat is egy időben, és fele annyiszor nem léptem a partnerem lábára, mint ahogy azt én eredetileg megjósoltam, de Eliasszal biztosan más lenne. A kisebb ok, hogy izgulnék, mert nem akarnék neki csalódást okozni, a nagyobb viszont inkább az lehet, hogy el se merem képzelni, milyen reakcióm lenne arra, ha a derekamra csúsztatná a kezét, ha már a karunk összeérésébe is tetőtől-talpig beleremegtem. Kizárt, hogy megtudok őrizni bármennyi kecsességet is, amiből aztán amúgy sincs sok a birtokomban.
Aztán ez a gondolat is elveszik a fejemben, ahogy meghallom a „Harry Potter” és az „imádom” szavakat, egy mondaton belül. Oké, kettő mondaton belül, de na, tökéletesen érthető, mire gondolok.
- Hirtelen máris úgy érzem, hogy jobban kedvellek – szalad ki a számon. Mintha ez lehetséges lenne; így is nagyon kedvelem, köszönöm szépen. – Melyik házba tartozol? – kérdezem is meg mentem. Ez fontos. Ha mardekáros, lehet vissza kell térnem a „talán pszichopata” gondolatok felé.
Roxfort-házas diszkrimináció, minden nap meglepem magam a szintekkel, amikre süllyedni tudok.
Én is földön ülést terveztem, ennek függvényében én is elhelyezkedek egy párnán, és magamhoz húzok egy hugrabugos párnát is. Csak ha nem lennék elég nyilvánvaló önmagában is, hogy én melyik ház tagjait erősítem. Vagy éppen gyengítem.
Az este folyamán már legalább hatodjára pirulok el, meghallva a kedves bókját, amit ráadásul Harry Potterrel fűszerezett meg. Még akkor sem lenne ilyen sikere, ha hozzám vágott volna egy szerelmi bájitalt.
- Nem tudom, hogy mondtak-e már nekem ilyen szépet – jegyzem meg halkan, még mindig a szavai hatása alatt. Hogy reagáljak erre normálisan? Remélem nincs tátva a szám, vagy ilyesmi. – De azt hiszem, én inkább olyasmi boszorkány lennék, mint Ron volt (varázslóban, persze) a törött pálcájával. Az testhezállóbb lenne. Te viszont még Gilderoy Lockhartot is lekörözöd az általa képzelt elbűvölőségben, csak te tényleg elbűvölő is vagy.

Öltözet: Szószám: 1829
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptyHétf. Jan. 13 2020, 16:04

Clover & Elias
Gyerekkoromban mindig tűkön ülve vártam a vasárnap délelőttöket, mindig ez volt a kedvenc néhány órám egész héten. Rekordsebességgel lapátoltam magamba a reggelit, hogy nyolckor, amikor felcsendül a tévé rajzfilmblokkját jelző szignál a tévében, már a képernyő előtt ülhessek, és belefeledkezhessek a mesék sokaságába. Nem számított, mi fut éppen a műsorban, a kisgyerekeknek való történeteket éppúgy élveztem, mint a nagyobbaknak szólókat, és rengeteget nevettem mondjuk Donald kacsa vagy Scooby Doo csetlés-botlásain. Ez az emlék jut eszembe, mert Miss Rhee kísértetiesen emlékeztet ezekre a rajzfigurákra, csak éppen ezeknél jóval bájosabb. Donald kacsát példának okáért sosem találtam vonzónak, ellentétben Mulan kisasszonnyal. Ezen viszont meglehetősen meg is lepődök - na nem azon, hogy a mesebeli kacsa nem vett le a lábamról, hanem a Miss Rhee-vel kapcsolatos gondolatomon - és elrugózom ezen egy keveset, míg félreállok az ajtóból, hogy a hölgy betipeghessen. Szó szerint tipeghessen, mert ezeken a szinte gólyalábra emlékeztető magassarkúkon nem lehet könnyű a járás, és már sejtem, mi okozta az előbbi hangzavart a lépcsőház felől. Csak remélem, hogy azért nagyjából képes megtalálni az egyensúlyát, mert jelenleg pont olyan szögben áll, hogyha megbotlana, akkor a konyhaszekrénynek rongyolna neki, vagyis egész pontosan a falra akasztott serpenyőknek, és már szinte hallom is fülemben a felhangzó, fémes kondulást. Ezért nem vagyok képes bánatos ábrázatot vágni Miss Rhee aranyhalának keserű sorsa felett, mert keményen küzdök a kitörni készülő röhögőgörccsel, amiből ő természetesen azt a következtetést vonja le, hogy Tigris sorsának apropóján szórakozom ennyire szertelenül. Szerencsére ő sem sértődik meg, mert végeredményben mégiscsak vicces, hogy egy hal egy túletetésbe pusztul bele. Ettől függetlenül szegény Tigris, majd holnap gyújtok egy gyertyát az emlékére.
- Tehát Koreában voltál - nyugtázom, miközben elindulunk Miss Rhee lakása felé, és miközben a lépcsőket másszuk, kissé magam elé engedem. Nem sokkal, csak egy fokkal, mert biztosabb ez így, ha borulni akarna, legalább képes leszek elkapni. Van egy pillanat, amikor megböki vállával az enyémet, ez még talpraesett ember számára sem könnyű úgy, hogy kb húsz centi szintkülönbség választ el egymástól, nem még Mulan kisasszonynak, ugrásra készen is állok, de ezúttal megússza kéz- és lábtörés nélkül ezt az apró kis manővert. - Fura - teszem hozzá tűnődve, amikor arról beszél, mennyivel érzi magát amerikaibbnak. - Mármint úgy értem, hogy az ember elég sok meredek dolgot lát Ázsiából. Azt hittem, hogy sokkal jobban értékelik ott is azt a bizonyos őrültséget, amiről beszélsz. Pláne úgy, hogy nem elmebeli őrültség, hanem inkább bolondozás, ami meg egyszerűen képes napfényt és jókedvet csempészni mindenki életébe. Engem például elvarázsol Japán, és néha úgy érzem, talán jó lenne ott élni. De amerikainak születtem, és ilyen szempontból megértelek, miért élsz itt. Ez egy igazán szabad ország. És így nyugodtan és következmények nélkül leöregezhetem apádat - nevetek. - De nem, nem rá céloztam, amikor idős párokról beszéltem. Hanem bárkiről, aki képes valaki más mellett megélni ezt a kort. Olvastam már olyat, hogy amikor valaki meghal, a párja nem sokkal később utána megy. Elhervad, mint a fa, amelyiknek kivágták a gyökerét. Ez szép, nem? Ez az a fajta szerelem, ami tényleg csak egyszer jön az életben - fejezem be aztán a véleményem kifejtését, amikor belépünk Miss Rhee lakásába, és ha magamtól nem fognám be, akkor az a két csattanás, ahogy Mulan kisasszony lerúgja a cipőit, belém folytaná a szót. Értetlenül meredek rá, aztán mikor látom, hogy ismét felveszi egy padlizsán színét, rájövök, hogy ezt nyilván nem így akarta, és ebben megerősít, hogy úgy temeti az arcát a tenyerébe, mint a gyerekek bújócska közben, akik azt hiszik, hogy ha ők nem látnak, őket sem látják. Aztán témát vált, és némileg kétségbeesett pillantásából azt látom, hogy könyörgi, ne feszegessem ezt a dolgot én sem, csináljunk szimplán úgy, mintha ez a néhány másodperc meg sem történt volna. Legyen, nem teszek megjegyzést, pedig már a nyelvem hegyén volt, hogy általában így szokták kezdeni a filmekben a karatét, lerúgják a cipőket, aztán jön a csihi-puhi.
- Ha később megrészegülök, talán mégis rá tudsz venni egy kör társasra. Már úgy értem, megrészegülök a hangulattól - teszem gyorsan hozzá, még mielőtt Miss Rhee azt hinné, hogy le akarom inni magam egészen a sárga földig. - Az Unót nem ismerem, sose játszottam, de a Monopoly belefér. Meg végeredményben ez az egyetlen alkalom az életben, mikor pénzes üzletember leszek. De mint mondtam, nekem ehhez adj még némi időt. Mellesleg előttünk az éjszaka - mosolygok Mulan kisasszonyra, aki szintén vigyorog, ami aztán kacagásba vált, amikor megvillantom előtte, én miféle visítozással köszönteném az újévet.
- Hé, eszedbe se jusson ilyesmit megfesteni! - lengetem meg előtte a mutatóujjamat, mert már ismerem annyira a hölgyet, hogy már csak pimaszságból is beállít legközelebb egy ilyen képpel. - Egyébként még a Pokoli szomszédok című művembe sem kezdtem bele, nincs terve véve másik. Pedig nem tűnik rossz gondolatnak, hogy csupán a talkshow-ból megélő celeb legyek. Sokan ölni is tudnának azért a bizonyos tizenöt perc hírnévért - teszem hozzá, aztán befogom a számat. Bő egy évvel ezelőtt én is megkaptam ezt a hírnevet, pedig a fene se akart annak apropóján belekerülni az újságokba, hogy hajszál híján kinyírták. Remélem Mulan kisasszony nem nagyon lapozgat archív újságokat, mert ez az információ szembe jöhet vele. Oké, nem mintha titkot akarnék csinálni ebből, de amíg nem elkerülhetetlen, nem is beszélnék róla.
Miss Rhee behozza a két pizzát, amitől a gyomrom - nyilván Pavlovi reflex - olyat kordul, mint a távoli mennydörgés, ezúttal rajtam a könnyed elpirulás sora, remélem a tévé zaja kissé elnyomta ezt a hangot.
- Nos, én sem vagyok egy híres táncos. Nem azt mondom, hogy úgy mozgok a parketten, mint a medve, karikával az orrával, de Fred Astaire sem vagyok. Talán az arany középút. Viszont volt már olyan táncom is, amikor a zenét sűrűn tarkították az "Elias!" felkiáltások, mert sikerült párszor a lány tyúkszemére hágnom. Igaz, ekkor még csak kamasz voltam - vonok vállat, aztán követem Mulan kisasszony példáját, és levetem magam egy Griffendéles párna kellős közepére. Közben bevésem az agyamba a tényt, hogy Miss Rhee nem koránkelő típus, nincs ezzel semmi gond, de az biztos, hogy valamelyik nap elhívom vacsorázni. Csak előtt össze kell szedni magamban a bátorságot ehhez. Bár ha ma éjjel elég emelkedett hangulatba kerülök, akkor könnyebben fog menni a dolog, és nem fogok már előre szorongani a lehetséges visszautasítás miatt.
- Én zsaru voltam, szóval azt hiszem, ennek okán az én házam simán és kétségek nélkül a Griffendél lenne. A Hugrabughoz nem vagyok túl békés, a Hollóháthoz elég okos, a Mardekárhoz meg elég gonosz. Bár azért nem hiszem, hogy az is kizárólag az ördög fattyaival lenne megtömve, és mindenki maga lenne ott egy-egy mini Voldemort. Vagyis bocsánat, Tudodki - veszek ki egy szelet pizzát, mert tényleg egyre vészesebben érzem éhesnek magam. Aztán az első falat csaknem a torkomon is akad.
- Hahó! - vágok méltatlankodó arcot, kb úgy, mint akinek éppen most gyalogoltak a lelke közepébe, persze nem veszem ezt véresen komolyan. - Én megszórlak bókokkal, és azt kapom vissza, hogy szerinted egy üresfejű bájgúnár lennék? - csóválom a fejem már nevetve, aztán félrebiccentett fejjel nézek Mulan kisasszony szemeibe.
- Ne mondd, hogy még sosem kaptál bókot senkitől. Ezt elég nehezen hinném el. Hiszen okos vagy, bájos és kedves. Egy erdő, és a benne trillázó madár jut az eszembe rólad. Vagy ha ez mégis így van, hogy ezt eddig senki nem vette benned észre, akkor azt hiszem, az eddigi környezetedben minden férfi vagy vak volt, vagy idióta.
Te jó ég, mi van velem? Még egy kortyot se ittam, és máris úgy locsogok, mint akinek nyomás van az agyában. Hacsak nem az az egyetlen magyarázat, hogy maga Mulan kisasszony lénye részegít meg. A gondolat egyszerre ijesztő, és lenyűgöző. Eszembe jut az a kis jelenet, ahogy a karjához ért a karom a lépcsőházban, és az ennek nyomán a gerincemen végigfutó jóleső borzongás, és hirtelen úgy érzem, mintha valami láthatatlan kéz néhány fokkal feljebb csavarta volna a fűtést Miss Rhee lakásában.
- Na és... milyen a családod egyébként? - köszörülöm meg a torkomat, remélve hogy sikerül terelnem a témát másfelé, még mielőtt úgy kezdenék bámulni Mulan kisasszonyra, mint a mondás szerint a borjú az újkapura, és minden gondolatom megjelenne az arcomon. Szerintem azonnali hatállyal a föld alá süllyednék. Vagyis egyenesen haza, egy emelettel lejjebb.  

 
~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptySzer. Jan. 15 2020, 13:31

Elias & Clover
"The last day of the decade"

Annyi mindent köszönhetek az édesapámnak – gyakorlatilag mindent.
Nem lehet könnyű 27 éves, sikeres üzletemberként azzal szembesülnöd, hogy az egyéjszakás kalandod – a nővel, akit egyrészt alig ismersz, másrészt a munkátok iránti szenvedélyeteken kívül semmi közös nincs bennetek – valami sokkal nagyobbá vált. Annyira nem naggyá, hozzávetőlegesen 45 centissé és 2900 grammossá. Ó, és egészséges kislány is, hogy még a nevet se tudja továbbvinni, ha igazán koreai üzletember fejjel gondolkodunk.
Mások az ő helyében, és a kényelmes életét élve talán fejvesztve menekültek volna, lefizették volna az anyát, hogy oldja meg, vagy így, vagy úgy, de az én apám más. Különleges. És mondhat bárki bármit, hogy igazán nem egyedi, amit csinált, más jóérzésű ember is ezt tette volna, én 21 évesen is váltig állítom, hogy ő helyezte fel még a Holdat és a csillagokat is az égre, tehát sok értelme nem lenne észérvekkel dobálózni, ha róla van szó.
Apa a mindenem. Feladott értem mindent és felnevelt, annyi szeretettel árasztott el, hogy ritkán éreztem úgy, hogy egy szülőm van kettő helyett, és mindig elfogadta a bolondos jellememet; mi több, ő volt az első, aki ugrott, hogy megvédjen, ha bárki egy rossz szót szólt ez ellen. És olyan csodálatosan életet kaptam tőle, amit a mi „elit” rétegeinkben kevesen. Nem kellett a legdrágább magániskolákba járnom, felesleges üzletpolitikát tanulnom, jópofiznom az üzlettársaival, és szerintem apa maga tiltakozott volna a leghevesebben, ha valaki akárcsak megemlíti az „elrendezett házasság” szavakat. Ritka kincsnek számít a szülőhazámban, amikor az én örökségem méretéhez hasonlót birtokló lánynak még nincs jegyese.
De apa hitt mind a szabadságban, mind a szerelemben, hiába a saját negatív tapasztalata a témával kapcsolatban. Sose választott volna helyettem partnert az életembe, és engem is arra biztatott, hogy ne adjam alább az elvárásaimat. Amikért igazából ő a felelős; ha ő nem lenne ilyen csodálatos, biztos jobban érdekelnének a fiúk is. De mivel fantasztikus, nem hiszem, hogy bárki képes lenne megugrani, vagy akárcsak elérni az ő szintjét.  
Érdekes, ugyan messze nem ismertem elég régóta Eliast, hogy a felszínen tapasztaltakon kívül megtudjam állapítani, hogy milyen ember lehet, valahogy őt sosem jutott eszembe az apámhoz hasonlítani. Éééés… ez sokkal kevésbé hangzott rosszul a fejemben. Várjunk, még mindig a fejemben vagyok. Elítélem saját magam a gondolataim miatt? Nem mondhatnám, hogy ez új, de minden alkalommal meglep, amikor realizálom.
A lényeg, hogy annak ellenére is, hogy azt hiszem, vonzódok a szomszédomhoz, nem érzem úgy, hogy ne lenne ugyanolyan csodás, mint az apám. Talán nem pont ugyanúgy (ez a vonzódást figyelembe véve nem is feltétlenül egy rossz dolog), inkább a saját módján, de szintén remek ember. Az a fajta férfi, akibe akkor is belezúgna egy hozzám hasonló, messze nem homewrecker típusú lány, ha kapcsolatban lenne, vagy egyenesen házasságban, de mentségemre szóljon, már azzal is bőven beérném, ha csak plátói távolságból figyelhetném.
Jesszusom, lassan tényleg stalker szintekre süllyedek. Lehet, hogy jobb is, hogy egészen eddig senki nem keltette fel igazán az érdeklődésem, ki tudja mennyire awkward lettem volna tinédzserként a vonzalmam kimutatásában, ha még most se igazán megy a dolog.
- Igen, ott – válaszolok, amikor eljut az agyamig, hogy ugyan egy csomót rizsáztam Koreáról, nem mondtam ki kristálytisztán érthetően, hogy ott voltam. Buta Clover.Talán a szórakozásban értékelik, mint a zene, a drámák, vagy a showműsorok, de a való életben annyira nem. Biztosan hallottál már legalább a japán dolgozókról, hogy még szabadságot sem vesznek ki, és úgy kell őket hazaküldeni. Hasonló a helyzet Koreában is, bár még nem ennyire extrém a helyzet. Mi még hiszünk talán a romantikában, de így is nagyon sokat számít a státusz, a kereseted, hogy hány éves vagy, elvégezted-e a kötelező sorkatonaságod, és mit értél már el – és az idősebb rétegek vannak annyira tisztelve, hogy ezeket szinte random idegenektől is megkérdezhetik, és senki még csak nem is csodálkozik rajta. Néha döbbenetes, mennyire megtud változni valakinek a hozzáállása, csak mert megtudja, hogy egy kicsit tehetősebb vagy. Ilyen körülmények között nincs helye a bolondozásnak, hacsaknem tévés személyiség vagy, aki meg abból él, ergo tiszteletet kap érte. Ebből a szempontból talán jobb itt, mint az ázsiai országokban.
- Helyes, ne is. Apa még csak most lesz 50, de egy tízest simán letagadhat – mosolygok rá pár pillanattal később, miután megbizonyosodok róla, hogy nem az apámat akarta sértegetni. Nem mintha elsőre sértésnek éreztem volna, de ki kell állnom az apámért, mindig és mindenhol. – Értem, hogy mire gondolsz. Már csak azért is szép az a fajta, életre szóló szerelem, mert olyan ritka. Ezeket nevezhetik a romantikusabb lelkek „nagy Ő”-nek, vagy „életem szerelmének”, esetleg „lelkitársnak”. Bár az utóbbi szerintem nem csak szerelmespároknál fordul elő.
Csak úgy ontom magamból a magától értetődő bölcsességeket, mint mindig, de még nem sikerült kellően újraoldódnom ahhoz, hogy kicsit mélyenszántóbb gondolatok jussanak az eszembe. Kellemetlen.
- Még mindig egy író van elveszve benned – jegyzem még meg, aztán megtörténik a cipős baleset. Istenem, miért utálsz te engem? Minek gyártunk ezer meg ezer vígjátékot, komédiás sorozatot, stand up showt, ha neked még ez sem elég, és a személyes Bridget Jonesodként gondolsz Clover Rhee-re, csak laposabb kiadásban?
Bármibe, tényleg bármibe belekapaszkodok, csak ezt magam mögött hagyhassam. Ha Elias pornószínésznőkről akarna beszélni, még azt is hevesen támogatnám, és úgy bólogatnék, hogy egy bólogatós figura elszégyellhetné magát mellettem. Igaz, nem ismerek egyet sem, de milyen nehéz lehet feljönni egy kitalált pornós névvel? Az Amber Valentine még csak a kezdet (köszönöm az ötletet, Melissa McCarthy), de jöhet akár Bluebelle Rosethorne, Nina Hard, vagy Iris Everbig is. És mindez csípőből jött. Tényleg, az emberek vajon szoktak gondolkodni a saját pornós neveiken? Jobban belegondolva, az én nevem önmagában túl szokatlan, senki nem hinné el, hogy ez egy igazi név, hacsaknem Totally Spies-on nőttek fel.
- Ha eljutunk odáig, szíves-örömest elmagyarázom neked az Uno szabályait, csak aztán ne ölj meg játék közben. Az Unot is szokták barátságrombolónak nevezni – magyarázom kissé hadarva, csak minél gyorsabban felejtsük el ezt a cipős incidenst.
Majd holnap el ne felejtsem ellenőrizni, hogy nem-e sikerült levernem egy kis vakolatot. Nagyon boldog leszek, ha festhetek újra, mert az azt is jelentené, hogy a falakra pingált kis festményeimtől is el kell köszönnöm, és akkor a főbérlőmnek tett ígéretemet is meg kellene szegnem, miszerint nem festek rájuk. Még mindig él benne a remény, hogy egy szép napon felkapott festő leszek, és majd vagyonokért adhatja tovább a lakást. Nem is mertem neki elmondani, hogy nem árulom a képeimet, így nehezen leszek az legújabb Jan Vermeer van Delft. Csak mert ő a kedvenc festőm, már amikor nem törik bele a nyelvem a neve kiejtésébe.
A kínosságból elvesz, hogy nem tudok nem vigyorogni az általam elképzelt képre, amin Elias sikongatna. Úgy tűnik, még mindig olyan könnyen olvasható vagyok, mint egy nyitott könyv, mert rögtön jön is a tiltakozás egy esetleges festmény ellen.
Hát, hogy is van az a mondás, amivel csak ritkán értek egyet? Amiről nem tud, az nem fáj? Inkább nem is válaszolok, akkor kisebb eséllyel szólom el magam.
- Csak itt gyűlnek a könyvötletek, címestül-mindenestül, a borító miatt sem kellene aggódnod, mert majd én megfestem, te pedig nem kezdesz velük semmit – cukkolom finoman, egyelőre elfeledkezve az est fényét romboló kis baleseteimről. – De legalább a hírnév átkától is megmenekülsz. Bár… erre vannak az álnevek.
Remek, a végén megint a pornónevekről fogok filozofálni.
A hírnév pedig… mi más is lehetne, ha nem átok? Hiszen annyian vágynak rá, hogy aztán mind kiábránduljanak belőle. Azt hiszem, itt különösen igaz, hogy az éremnek két oldala van, és szerintem a jobbik fele sem éri meg, hogy bevállald érte a rosszat. Én sosem tenném.
Na persze, nem is én vagyok a világ legextrovertáltabb személye, így ez valahol logikus.
Már a nappaliban készülődünk a lassan hagyománnyá váló kis piknikünkhöz, én a csípős pizza dobozát nyitom fel, és abból szolgálom ki magam egy szelettel. Hallom Elias hasát is korogni, de csak mosolyogni tudok rajta, és egy picit felé tolni a pizzás dobozt; én is éhes vagyok, megértem.
- Nos, igazság szerint én tanultam táncolni, úgyhogy nem kéne annyira ügyetlennek lennem, mint amilyennek kinézek, de nem merem kijelenteni, hogy zökkenőmentesen működne a dolog. Ahhoz túl sokszor lep meg a testem a lehetetlen dolgokkal, amikre képes – magyarázom az első falat pizza lenyelése után. – De ha ennyire szeretnéd majd megvillogtatni a Griffendéles bátorságod, ám legyen.
- Ne vedd a szádra a Sötét Nagyúr nevét! – figyelmeztetem gyorsan, és szégyen, nem szégyen, de csak félig viccelődök vele. Sose tudhatjuk, hogy a varázslók világa nem-e létezik tényleg. Oké, gyenge érv, de a reményem annál erősebb.
- Úgy, maradjunk csak a Tudodkinél – bólintok elégedetten, már megint egy széles mosollyal, amikor gyorsan javítja is magát. Egy Harry Potter-hívő a szomszédom. Már csak azt kell megtudnom, ki a kedvenc Disney hercegnője (ha van ilyenje), és ha Alice-t mondja Csodaországból, aki technikailag nem is hercegnő, elhalálozok a boldogságtól.
Nem, nem fogok, mert ezt sose merném megkérdezni. Bevallani sem merem, hogy még mindig nézek meséket.
Meglepetten kapom felé a tekintetem, a számban a pizzával (rendkívül vonzó látvány lehetsz, Clover), amikor hangosan rám szól. Gyorsan harapok, megrágom annyira, hogy ne fulladjak meg (remélhetőleg), és lenyelem, hogy minél hamarabb kimagyarázhassam magam.
- Hé, nem azt mondtam, hogy Gilderoy Lockhart lennél, hanem hogy olyan elbűvölő vagy, mint amilyennek ő hiszi magát! Ha karakterhez hasonlítanálak, az inkább… Remus lenne. Azt hiszem. Rá csak nem mondhatod, hogy sértés, vagy kénytelen leszlek távozásra felszólítani – döntöm várakozásteljesen oldalra a fejem.
Remus a legjobb; egy rossz szót nem akarok róla hallani, különben én is vérfarkassá válok. Vagyis… megpróbálok azzá válni? Nem tudom, sose hittem az agresszióban, mint bárminek a megoldása, de Remus tiszteletéért még ennek is adnék egy próbát. Amit amúgy abszolút nem díjazna a karaktere, de… amiről nem tud, az nem fáj? Ma mindenre ez a kifogásom.
- Persze, hogy kaptam bókokat. Sokat – bólintok egy nagyot. Végülis, azt nem kérdezte, hogy kitől. – Az apukámtól – vallom be aztán magamtól, bár ez csak az igazság fele. Vagy inkább háromnegyede. – És az első hétben az első barátomtól is. Szépnek találta a szemem. Aztán a második héten szakított velem. És volt egy srác, akivel csak egy rövid… kalandom volt, ő megdicsérte a mellem. Azt hiszem; kicsit homályos az az este.
Megint gondolkodás nélkül járatom a számat, úgyhogy a beszélgetés ezen körét is pirulva fejezem be, mert kicsit több információt sikerült megosztanom, mint amit szerettem volna. Inkább bele is kortyolok a poharamba, és úgy döntöm a fejem, hogy az arcom a hajam takarásába essen. Vajon ha elég szenvedélyesen könyörgök, rám szakadna a plafon? De csak rám, Eliasnak ne essen baja!
- Szóval ilyen szép, ráadásul Harry Potteres bókot ritkán kapni, így értettem. – Próbálom menteni a menthetőt, de az arcom LÁNGOL, ráadásul eszembe jut a kép, amit Nick készített, és hirtelen vágyni kezdek egy lobotómiára. – És madárhoz sem hasonlítottak még soha. Legalábbis jó értelemben nem.
Nem csak simán megöltem a pillanatot, egyenesen lemészároltam azt, és éppen a vérében fürdőzöm, talán ezért vagyok ennyire vörös. Ha eléggé koncentrálok, eltudom magamnak pattintani az egyik eremet a fejemben? Ah, nem hinném, és különben is gyáva vagyok letesztelni.
Ismét Elias bizonyul a hősömnek, mert rákérdez a családomra, amiről többnyire nem szívesen beszélek, most viszont hat generációnyi őst is behazudnék (nem tudom az őseim nevét, fogalmam sincs ez mennyire kellemetlen, vagy sem), csak ne az előző téma legyen a porondon. Legalábbis ne ebben a formájában.
- Igazából csak apum van, és én. Meg az asszisztense, akit említettem, ő felváltva volt a menő nővérem, és az anyafigura az életemben. A biológiai édesanyám, ahogy múltkor említettem, amerikai, tősgyökeres New York-i, de az apámmal egy koreai konferencián találkoztak. Nem igazán terveztek sem engem, sem pedig egy éjszakánál többet – lövöm le egy kicsit szomorkás mosollyal a poént. Nem a fogantatásom története szomorít el (szívem szerint erre gondolni sem akarok, undi), inkább a folytatás. – Anya megpróbálkozott az anyasággal, de túl munkamániás volt hozzá. Még egy éves korom előtt elhagyott minket. Kicsivel később érdeklődni kezdett annyira, hogy nyaranta nála legyek két hétre, itt, Amerikában, de így is elég kevés emlékem van róla. Igazából még anyának is kicsit furcsa szólítani. Miatta vagyok New Yorkban, ami azt illeti. Úgy volt, hogy majd nála lakok az egyetemi éveim alatt, de… nem jött össze – zárom le röviden az akaratlanul is hosszúra nyúlt családi drámámat. Hogy mondjam el, hogy az anyám elfelejtette az érkezésem, és minden ígéretét megszegte, hogy az ne tűnjön egy groteszk viccnek?
- Ne haragudj, nem szeretnélek untatni – teszem is hozzá gyorsan, megrázva a fejem. Tudom, hogy említette, hogy nincs senkije, és tudom, hogy semmi közöm hozzá, de ettől még érdekelnek a részletek. Ha megakarja őket velem osztani. Talán neki is jól esne; bár ugyanennyi az esélye annak is, hogy nem így lesz. – Na és… a tied? Ha szeretnél róluk beszélni azon túl, amit már elmondtál. Bocsáss meg, ha nem, nem áll szándékomban sebeket feltépni.

Öltözet: Szószám: 2072 Elias & Clover - The last day of the decade 79856780
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptyCsüt. Jan. 16 2020, 15:40

Clover & Elias
Sosem voltam egy szószátyár típus, épp ellenkezőleg, ezért is fura számomra a tény, hogy már szinte megállás nélkül fosom a szót Miss Rhee mellett. Tulajdonképpen elkönyvelhetem, hogy az emberiség azon hányadához tartozom, akik minél nagyobb zavarban vannak, annál hülyébben viselkednek, és csak akkor nyugszom meg ilyen téren, amikor konstatálom, hogy Mulan kisasszonyt is maga alá teperte a beszédkényszer. Legalábbis mindketten olyan bőbeszédűen vesézzük ki az életkor meg a párkapcsolatok egymáshoz viszonyított arányát, mint a tévében a Pszichológus félórájában. Bár szerintem ez testhezálló téma, nem hiszem hogy érdemes lenne bármelyikünknek is mondjuk kvantumfizikával próbálkozni. Tulajdonképpen örülhetek, hogy Miss Rhee is a közlékenyek táborába tartozik, így vélhetően nem kap tőlem agymenést, és nem kerülök nála máris szopóágra, szóval van azért ebben a "mindjárt összecsinálom magam olyan zavarban vagyok" feelingben valami jó is. Meg van más jó is, bár az már inkább a vizuális élmény kategóriába tartozik, mert oké, hogy csak egy lépcsőfok köztünk a távolság, amíg baktatunk felfelé Mulan kisasszony lakásába, de nekem ez is elég ahhoz, hogy jópárszor megnézzem a hátsó idomait, és ha egy büdös nagy bunkó lennék, nem olyan úriember, mint egyébként, most egy elismerő nyögéssel nyugtáznám a látványt, de félő, hogy ebben az esetben én lennék, aki marha gyorsan a lépcsősor alján találná magát, méghozzá tengeri csillag alakzatban érkezve - négy végtag és fej ötfelé  -  mert szerintem Miss Rhee sarkon fordulna, és egy gyengéd, nőies mozdulattal gigán karatézna. Szóval visszafogom a kikívánkozó tetszésnyilvánítást, ami azért sem rossz választás, mert így legalább baj nélkül elérünk Mulan kisasszony lakásáig, és mikor beszambázás után két csattanással megszabadul a cipőitől, leszáll némi csend közénk, bizonyítván, hogy léteznek még a bolygón csodák. Ő zavarában hallgat, én meg azért, mert próbálom lenyelni a véleményemet, amit heccelésnek fogna fel, és ha az imént attól féltem, hogy torkon csapna, most lehet, hogy az következne, hogy töltött fegyvert tart a lábaim közé, szóval lendüljünk túl ezen a néhány másodpercen. Sikerül is, egyformán elvigyorgunk a nem is annyira képtelen ötleten, hogyan kapnék pánikrohamot a tömeg kellős közepén, és egy havi fizetésemet rátenném, hogy rátapintottam a lényegre, mert két nap múlva már beállított volna a Munch-kép némileg felturbózott változatával, ahol éppen sikítófrász kellős közepén lennék ábrázolva. Bár még így sincs kizárva a dolog, mert azt tudom, hogy egyeseknek a "nem" szócska olyan, mint a bikának a vörös posztó, és kiváltja belőlük a "csakazértis" hozzáállást. Azt nem tudom, hogy Mulan kisasszony melyik táborba tartozik, de gyanítom, néhány napon belül ez úgyis kiderül.
- Tudod, ha jól emlékszem, Freddie Mercury mondta, hogy az a legjobb, ha valami megbotránkoztató, vagy váratlan dologgal nyit az ember, mert így lehet a legjobban tudatni, hogy színre léptél - jegyzem meg végül vigyorogva, még mindig azt a helyet nézve, ahová a cipője puffant, hogy nem ütött-e lyukat a falban, de aztán tényleg lapozok tovább.
- Hát hogyne - bólogatok olyan fejjel, mintha azt mondanám, hogy "csak szeretnéd". - Aztán meg a könyveim eladásából származó hasznomat osszam meg veled, mint a borítókat alkotó művésszel. Azt már nem! Mint mondtam, milliomos akarok lenni. Joey Tribbiani nem ad a kajájából, Elias Anderson meg a pénzéből - nevetek, miközben letelepszünk a párnára. - A helyedben inkább egy tárlaton gondolkoznék. Vannak a városban olyan helyek, amik kimondottan kezdő művészeket támogatnak. Sőt, van egy hozzám járó vendég, aki egy ilyen helyen dolgozik. Ha gondolod, megérdeklődöm nála a dolgot, vagy összehozlak vele. Úgy értem, egy tárgyalás erejéig - teszem hozzá gyorsan. Eszem ágában sincs őt egy másik férfi karjaiba lökni, mert... tudja isten miért nem. Egyszerűen csak nem. Nem tudom megmagyarázni.
- Azt hiszem, Remus Lupin jobban hangzik - biccentek, miközben Miss Rhee behozza a pizzákat, és enni kezdünk. - Bár nem szívesen lennék vérfarkas. Nem félnél, hogy egyik éjjel, amikor telihold van, felosonnék hozzád, és belekóstolnék egy-két porcikádba? - mosolygok, és ez a mosoly szívből jövő nevetéssé dagad, mikor azt mondja, hogy persze, kapott már bókokat, bár vannak olyan szituációk, amikor ezek nem túl tiszták a fejében.
- Tudod, szerintem nincs olyan, akinek az életében ne lett volna olyan éjszaka, amikről csak homályosan vannak emlékei. Nekem is vannak - kezdek bele a mesélésbe, miközben nagyokat harapok a kajából. - Amikor olyan 17 éves voltam, sokat jártam szórakozni a haverjaimmal, ahogy minden kamasz szokott. És abban az időkben, meg a baráti társaságomban az volt a mondás, hogy aki egy ilyen buliból nem visz haza nőt, az vagy nyomoronc, vagy buzi. Én egyik sem vagyok, és ezt igyekeztem is bizonyítani. Csak hát, ahogy az ilyen alkalmakkor szokás, elég sűrűn néztem a pohár fenekére. Olyannyira, hogy egy idő után már nem nagyon tudtam, hogy mit is csinálok. Koromsötét volt, csak a zenekar zúzott a színpadon, felkértem egy csajt, hát a franc látta abban a feketeségben, hogy milyen. És mivel marhára tomboltam bennem a hormonok, a bébi meg nem állt ellen, le is kaptam valamikor lassúzás közben. Aztán mikor vége lett a számnak, felgyúltak a fények, és akkor láttam, hogy egy olyan nővel smárolok, hogy még az ördög is megijedne tőle. Nem elég az, hogy idősebb is volt nálam, de testsúlyban is legalább triplán vert rám. Gondold csak el azt a szitut: halálra rémülök, rohanni kezdek a vécék felé, és sikítozva bezárom magam az egyik kalitkába. Bedübörög utánam a csaj, és szinte kiszakítja az ajtót! Mint a vámpír, olyan amikor mosolyog! Na, azt hiszem, itt elájultam. A következő snittben már anyaszült meztelen fekszem az ágyon, miközben a csaj fölém hajol, úgyhogy jobban láttam megint elájulni. Valamikor hajnalban tértem magamhoz, összekapkodtam a cuccaimat, és lábujjhegyen kimenekültem a lakásból. A haverjaim hetekig szívták a véremet utána, addig amíg valamelyikük nem csinált egy nagyobb baklövést, ami elterelte a figyelmet rólam - vigyorgok Mulan kisasszonyra. Ezek után remélem nem érzi magát zavarban azért, mert maga mögött tudhat egy félig-meddig eszméletlen éjszakát.
Azt nem tudom, hogy ennek okán kezd-e szégyenkezni ismét úgy, hogy még a fülei is lángolnak, vagy a bókjaimmal váltottam ki nála ezt hatást, de úgy tűnik, hogy a családjára vonatkozó kérdésem legalább jó irányba fut. Mesélni kezd az apjáról, meg az anyjáról, és ahogy halad előre a történetben, úgy nyeri vissza a normális arcszínét.
- Uh - reagálok, mikor elmondja, az anyja nem volt a mintaszülő típusa. - De legalább apáddal szerencsés vagy. És ezek után azt hiszem, megemelem a nem létező kalapomat az öreged előtt. Gerinces és becsületes ember - biccentek, de le is fagyok kicsit, mert arra nem számítottam, hogy ez a családot firtató kérdés aztán visszájára fordul, és én is megkapom, hogy beszéljek a famíliámról. Azonnal megszólal a fejemben a vészcsengő, de a következő pillanatban mégis azon kapom magam, hogy beszélni kezdek. Fura. A pszichiáterem azt mondta, hogy egyszer eljön majd a pillanat, amikor megosztom ezeket az információkat valakivel, de álmomban sem gondoltam arra, hogy itt és most kerül sor rá. Ráadásul úgy, hogy erről még sem Sarah-nak, sem pedig Tarának nem meséltem.
- Az én apám nem volt túl jó ember - szólalok meg végül csendesen. - Nem volt jó ember, de okos volt. Megvolt a magához való esze. Ezért soha nem az arcomat ütötte, mert tudta, hogy a ruhám alatt senki sem fogja látni a nyomokat - nem azt állítom, hogy apa maga volt a megtestesült gonosz, aki éjt nappallá téve püfölt engem, hanem azt, hogy gyenge ember volt, aki a kudarcai feletti dühét, csalódását és frusztrációját minden alkalommal azon töltötte ki, aki a legkevésbé tehetett erről. Minden nap félve vártam a pillantot, amikor este hazaért, és megkönnyebbülten sóhajtottam fel magamban amikor láttam, hogy jókedvű, mert tudtam, hogy aznap nem számíthatok "fegyelmezési" eszközökre. Elhallgatok, adok néhány másodpercet Miss Rhee-nek, hogy megeméssze az információt. Nem lehet könnyű hallgatni. Emlékezni sem az. - Tizenöt éves voltam, amikor meghalt, és azt hiszem, egész életében akkor éreztem magam először szabadnak. Azért akartam rendőr lenni, hogy segíthessek másoknak. Ezért lettem önvédelmi oktató is. Meg akarom tanítani az embereknek, hogyan védjék meg magukat, vagy a szeretteiket, mert én gyerekként tehetetlen voltam ehhez, az anyám pedig túl gyenge - annyira nem könnyű beszélnem erről. Még mindig bennem van a SOHA, SENKINEK kódolás. De ez olyan, mint egy számítógépes heck. Egyszer fel kell törni, és onnantól már nincs megállás. Nem lehet visszacsinálni. Lehet nem is akarom. - Ha az ember életében szar dolgok történnek, az mindig nyomot hagy. Következményei lesznek. Soha nem tudtam igazán közel kerülni senkihez, és nem voltam képes megbízni sem senkiben. Sarah volt az első, azt hiszem. Amikor elhagyott, nem csak a szívemet törte össze, hanem valami mást is, ami... - hagyom a mondatot befejezetlenül. Nem igazán tudom leírni, mi is volt az, de úgy hiszem, Mulan kisasszony ha nem is érti, de érzi a lényeget. Sarah azt rombolta le bennem, amit apám még épen hagyott. - Anyát nem sokkal azután veszítettem el, amikor beiratkoztam a rendőrtiszti főiskolára. Testvérem nincs, és a nagyszüleimet sem ismerem, egyik ágon sem. Ergo, tényleg egyedül vagyok - vonok vállat. - Ne. Csak azt ne mondd, hogy sajnálod. Annál nincs rosszabb, és nem is ezért mondtam el neked. Mint látod, itt vagyok, és normális ember lett belőlem. Többé-kevésbé - mosolygok. - Felnőttem, azzal foglalkozom, amivel szeretek. Nem állítom, hogy minden kerek az életemben, de hát kiében az? - törlöm meg a kezem, amikor eltüntetem a pizza utolsó falatját is, aztán úgy döntök, ebből a témából elég is volt ennyi. Lapozzunk.
- Ami a táncot illeti, én nem tanultam. Soha. De azért azt hiszem oda már eljutottam, hogy nem hágok közben senki lábujjaira, így remélem, most sem lesz ez másképpen. Énekelni viszont valamennyire tudok. Oké, nem azt mondom, hogy bennem reinkarnálódott Caruso, de már karaokéztam néhányszor, és még soha nem dobáltak meg semmivel - nevetek. - Azt már tudom, hogy szereted a zenét. Legalábbis gondolom. De azt még nem, miket hallgatsz szívesen, bár a múltkor Sinatrát dúdoltál. Őt én is kedvelem. Meg a jazz-t és a swinget úgy általában. Szóval, most te mesélj. Kedvenc banda, kedvenc film, hobbi? Mármint a festésen kívül. Tudod, alig néhány napja találkoztam csak veled, de valahol olyan, mintha már régen ismernélek. Nem tudom, miért érzem ezt. Szóval, szeretnélek megismerni annyira, amennyire csak lehet. Feltéve, ha nem bánod. Azt mondják, a kíváncsiság a nők kiváltsága. Azt hiszem, erre én remekül rácáfolok - pislogok aztán kíváncsian Mulan kisasszony felé.

~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptyCsüt. Jan. 16 2020, 18:44

Elias & Clover
"The last day of the decade"

- Freddie Mercury könnyen beszél, maga volt a megtestesült stage presence – forgatok játékosan szemet egy gyengéd mosollyal. – És kétlem, hogy pont erre gondolt volna. De köszönöm szépen, hogy próbálsz javítani a helyzeten. Őszintén értékelem.
Megjátszott csalafintasággal szélesedik ki ez a mosoly, ahogy felhozza a borítókért bezsebelhető profitot. Nem ostobaság, amit mond, na nem mintha valaha elfogadnék pont tőle akár egy centet is, tekintve, hogy a családi vagyont követő nullákkal már egy zsonglőrnek is meggyűlne a baja, ha dobálgatnia kéne őket, de ezt az információt még nem fedtem fel neki.
- Jaj, ne, lebuktam – harapok az alsóajkamba, de még így is kiszűrődik valamennyi a kuncogásomból. Kicsit szorosabban ölelem magamhoz a párnám. – Pedig Joey is adott a pénzéből Chandlernek, amikor épp tudott. Igaz, a tartozásait sem rendezte soha teljesen, ha jól emlékszek. Rég láttam újra teljes egészében a sorozatot. Egyszer összeülhetnénk és elkezdhetnénk újranézni. Ha te is szeretnéd – vetem fel, és engem is meglep, hogy mennyire egyszerű felhozni a témát, és mennyire természetesnek érzem még a gondolatát is. Rossz előérzetem van.
- Kedves tőled, hogy megtennéd, de nem tudom, mennyire szeretnék művész lenni. Az nagyon sok kommunikációval, tárgyalással, és elvárással járna, azt hiszem. Nem mintha a pszichológuslét nem, legalábbis kommunikációval biztosan, arra épül az egész – teszem hozzá gyorsan, aztán meglepettre kerekedő szemekkel kell rájönnöm, hogy nem emlékszem rá, hogy említettem-e már Eliasnak. – Merthogy pszichológiát tanulok a Columbián. Most vagyok másodéves, úgyhogy érteni még nem nagyon értek hozzá, de nagyon menőn tudok olyan szavakkal dobálózni, mint a „freudi elszólás”, „védekezési mechanizmus”, sőt, ki tudom mondani azt is, hogy Rorschach. Szóval tudok dolgokat, amiket egy picikét olvasottabb felnőtt – nevetem el magam önkéntelenül, mert ez egyszerre szomorú és szórakoztató. De legalább őszinte, és ez a legfontosabb.
- Attól függ, mibe kóstolnál bele – motyogom a poharamba a Remusos megjegyzését hallva, de majdnem vissza is köpöm az üdítőmet, amikor eljut a tudatomig, hogy már megint mi szaladt ki a nyughatatlan, botor-bolond számon. Csapna már belém egyszer a villám, némulnék már el, vagy valami! Hát tényleg nincs Isten?! Habár, ha valaki, én biztosan képes lennék, ha hangot nem is, de kézjeleket adni a barom gondolataimhoz, szóval… nem tudom, az mennyire lenne megoldás.
Remélem a pohár, pontosabban az üveg van annyira jó hangszigetelő, hogy ez a mondat csak az én emlékezetemben éljen tovább. Eleget fogok miatta én álmatlanul forgolódni, nincs szükség rá, hogy ezt a terhet mással is megosszam.
Elias időzítése viszont rendkívül figyelmes, vagy csak szerencsés, mint minden alkalommal, így a téma ismét nagyon hamar vidámabbak felé terelődik. Már amennyiben nevezhetjük vidámnak ezt az enyhe erőszakkal fűszerezett nosztalgiajáratot. Rossz emberré tesz, ha majdnem könnyesre röhögöm magam a meséje alatt, és olyan debilül csapkodok közben, mint egy fóka, aki most kap szívrohamot?
- Édes istenem! Megértem, ha ez traumát okozott. Ígérem, ezt nem festem meg – törlöm meg fél kézzel a szemem sarkát, a másikkal pedig magamat legyezem. Ha még egyszer úgy elvörösödök, mint ahányszor ma már tettem, a végén még megfájdul a fejem. – Ez volt az első alkalmad? – teszem is fel rögtön az első égető kérdésemet, mert ha igen, akkor tényleg kezd extrém méreteket ölteni azon dolgok száma, amikben hasonlítunk.
- Nekem az a homályos kaland volt az első – ismerem be, úgy lehalkítva a hangom, mintha minimum hadititkot osztanék meg vele. Sajnos nem, ez sokkal kevésbé érdekes információ. – Van nagyjából 10 snittnyi emlékem az EGÉSZ estéről összesen, még a… szexuális dolgok előttről is, úgyhogy nagyjából az ágyra emlékszek, vágás, egy mozdulatra, vágás, és már másnap ébredek. Reggel annyira bepánikoltam, hogy meg se mertem nézni, kivel történt, én is csak felöltöztem és eltűntem. Nem tudom, ez mivé tesz; technikailag szűzzé, és gyakorlatilag nem azzá, vagy fordítva.
Már megint az élet, és ezek a nagy kérdései. Hamlet ehhez képest kispályás.
Nos, nem, de azt hittem, viccesebben fog hangzani, mint ahogy valójában hangzott, még ha ez csak a fejem is.
Aztán viszont tényleg olyan vizekre evezünk, amikkel még viccelődni sem igen lehet – és nem is gondolom, hogy szabadna.
A nyugat és a kelet különbségei néha egészen elképesztő méreteket öltenek. Mintha két külön világban járnál, más az etnikum, a kultúra, az ételek, az életvitel, a politika, és természetesen, a gyermeknevelés alapelvei is.
Míg nyugatabbra a gyermekek boldogságát helyezik a fontossági lista első helyére, addig keleten ez kétség nélkül a gyermekek sikeressége a jövőben. Mert aki sikeres, jól kereső állással és befolyásos pozíciót birtokló felnőtté növi ki magát, annak már csak a magánéletben kell helyt állnia. Nem feltétlenül boldogságot, vagy szerelmet kell a leendőbelijében keresnie, oh, dehogy, sokkal inkább valakit, aki támogatja, megkönnyíti a céljai elérését, és aki érdemes az anyaságra/apaságra. Ha férfiről beszélünk, valaki olyat kell érdemlegesnek találnunk erre a posztra, aki képes eltartani a családját, és gondoskodni mindenről, ami az anyagi javakat jelenti, lehetőleg szeretők tartása nélkül, ha pedig nőről, illik tudnia főzni, háztartást vezetni, és gyermekeket szülni, majd pedig őket tökéletesen nevelni. És hogy ez a nevelés mi mindent foglal magába? Nos, néha még a verést is – mert míg nyugaton egy életre eláshatja magát, akiről kiderül, hogy kezet emelt a gyermekére, addig keleten a verés, mint tanító célzatú eszköz, nemcsak, hogy gyakori, de egészen elfogadott is.
Nem hiába poénkodik annyi ázsiai gyermekből lett felnőtt, hogy ugyan mi a közös a papucsban, fakanálban, a vágódeszkában, bármiben, ami elég lapos, és egy kézzel elbírod.
A pszichológia tanulmányaim előtt sem értettem egyet ezzel a metódussal, de azok után meg aztán pláne nem. A törés, amit egy emberben a bántalmazás okozhat, ha az a szüleitől jön, akiknek a legnagyobb támaszainak kellene lenniük, hatalmas.
Rám sosem emeltek kezet, egyetlenegyszer sem, és a nyakamat tenném rá, hogyha lett volna állandó anya az életemben, aki megpróbálja ezt, az apám habzó szájjal talán még arra is képes lett volna, hogy ezt visszaadja neki. Nagyon nyugodt férfi volt az élet minden területén – kivéve, ha arról volt szó, hogy engem bántanak. Akkor viszont kő kövön nem maradt.
Mégis, már csak hallani is borzasztó, hogy Elias, ez a végtelenül kedves, csodás humorral és türelemmel megáldott teremtmény, milyen szörnyűségeket élt állt az apja által.
Ő is mondja, és a saját – emellett ugyan eltörpülő – családi életemből adódóan is tudom, hogy a sajnálat a legrosszabb, amit ilyenkor adhatsz a másiknak, de akaratlanul is ez önti el a szívemet, az empátia, az együttérzés, és meglepő módon, a düh mellett. Sosem ismertem magam olyannak, aki egyhamar felkapná a vizet, voltaképpen bármin is, most viszont úgy érzem, képes lennék valami ostobaságot művelni, ha Elias apja még élne, és éppenséggel velem szemben állna.
Nem jutok szóhoz, és ha jutnék is, nem hiszem, hogy léteznének szavak, amik megfelelőek ebben a helyzetben, még ha valaki sokkal jobban kommunikálótól, és sokkal kevésbé kínostól is jönnek. Egyik sem vagyok, és azt hiszem, a legjobb, amit tehetek, az az, ha hallgatok a szívemre.
Így történik meg, hogy a dobozokat és a poharakat félretolva mászok oda Eliashoz, és gondolkodás nélkül átölelem. Azt mondják, vannak tettek, amik többet mondanak minden szónál – remélem ez is egy ezek közül.
Nem a legkényelmesebb az elhelyezkedés, kénytelen vagyok térdelni, és nem tudom, jó-e ahogyan a karomat tartom, nem sok-e, ahogy a nyakához illesztem az arcom, mert könnyeket érzek a szememben, és nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni azzal, hogy elsírom magam, amikor neki lenne oka a sírásra.
- Nem bánod? – kérdezem meg halkan, mert ez elég nem konszenzuális alapú behatolás volt a magánszférájába, és talán jobb később, mint soha, bár azt is megbocsátanám, mi több, fel sem venném, ha most ellökne magától. Vagyis, megpróbálnám fel sem venni.
Ha mégsem tesz így, akkor egy darabig csak ölelném, legalább annyira magam miatt, mint miatta, hogy megnyugodjon a légzésem, hogy egy picit magamhoz térjek a sokkból, feldolgozhassam a hallottakat, és csak reménykedek benne, hogy Elias is nyerni tud valamit a fizikai érintkezésből. Amit nem a sajnálat vezérelt, egyáltalán nem. Az vezérelt, hogy kedvelem. Nagyon.
Nem tudok nem mosolyogva elhúzódni aztán, amikor Elias újra témát vált, ugyanolyan sikeresen, mint ahogy azt mindig teszi, noha még dolgoznom kell rajta, hogy ez újra olyan őszinte lehessen, mint az eddigiek.
Lehet, hogy ahhoz mindkettőnknek szüksége lesz még egy kis időre, de ettől függetlenül megtehetünk minden tőlünk telhetőt azért, hogy minél hamarabb visszazökkenjünk az eddigi kerékvágásba.
- Ó, te is remek kérdéseket tudsz feltenni – csücsülök aztán a saját lábamra, de nem megyek sokkal távolabb. Nem akarok.Filmekben és sorozatokban elég mindenevő vagyok, de azt hiszem, nevezhetsz „geeknek”. A kedvenceim a Harry Potter (ezt már tudtad), a Star Wars, a Gyűrűk Ura, Trónok Harca… minden, amihez kell egy kicsit a képzeleted, és kiszakít a mindennapokból. De a Jóbarátokat is imádom, bár, ki nem? Zenében elég kaotikus vagyok; nagyon szeretem a 80-as, 90-es évek zenéit, a régebbi popot és technót. Ha bandát kéne választanom, talán a Panic! At The Disco mellett tenném le a voksom, de az Imagine Dragons is szorosan mögöttük üget. Vagyis, repül, ha már sárkány. A hobbijaim pedig… hát, a festés a legnagyobb, és legkreatívabb, ezen túl csak a netflix előtt kuksolok, heti egyszer futni járok, és néha játszok. Karaokézni még sosem voltam, de egyszer szívesen meghallgatnálak – mosolygok Eliasra, és úgy érzem, lassan, de biztosan kezd belém visszatérni a jókedv.
- Na és te? – támaszkodok meg izgatottan a térdemen. Ha ő is, hát én is mindent tudni akarok róla. Meg amúgy is, de most van is alkalmam feltenni a kérdéseimet, és választ kapni rájuk. – Miket szeretsz, és miket utálsz? Mit tartasz a legjobb tulajdonságodnak, és mit a legrosszabbnak? Mi a kedvenc állatod?
Mind abszolúte fontos kérdés, csak mind más-más okokból. Az első tipikus ismerkedő kérdés, a második sokat elárulhat bárkiről, a harmadik pedig csak érdekel, mert kíváncsi vagyok, milyen lények veszik le Eliast a lábáról. Engem az elefántok, de nem lehet mindenki annyira tájékozott, hogy felismerje, hogy ők a legcsodálatosabb lények, amik valaha ezen a Földön jártak.  

Öltözet: Szószám: 1589
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptyVas. Jan. 19 2020, 13:35

Clover & Elias
Freddie Mercury könnyen beszél? Hát, ezt éppen nem mondanám. Kedvelem a fickót, meg a munkásságát, és abszolút nem jutott neki könnyű élet. Egyébként is, a fél állvánnyal éneklés is egy bénázás folyománya, és így vált világhírűvé, szóval nincs kizárva, hogy egyszer Miss Rhee is alkot valami olyasmit, aminek okán szárnyra kapja a hírnév. Néha ahogy a kisasszonyt nézem, élek a gyanúperrel, hogy valójában a mesebeli pattogó macik bandájába tartozik, csak inkognitóban, és valószínűleg efeletti bánatában minden nap a kelleténél több gumibogyó szörppel kompenzál, és többet tol magába a javasoltnál, ennek köszönhetően ütközik faltól falig. Szerencsére a szellemi kapacitása szöges ellentétben áll a lázadó testrészeivel, mert bármennyire is legyen olyan Mulan kisasszony, mint a régi gyerekjáték, aminek ha megnyomtak az alján egy gombot, összenyeklett az egész, szellemileg nem egy zöldség szintjén létezik, és végeredményben ez a lényeg.
- Egyébként bárhogy nézzük is, de nem vagy reménytelen. Csak nézd meg, például Mr. Bean hová jutott ezzel a jellemvonásával - mosolygok rá Miss Rhee-re, aztán gyorsan helyet foglalok a párnákon, még mielőtt Mulan kisasszony maga huppantana oda, jutalom gyanánt ezért a kis megjegyzésemért. Na ennyit a griffendéles bátorságomról, kotorászhatnék én könyökig a Teszlek süvegben, akkor se kapnék tőle kardot. Viszont rájövök, hogy így pont tökéletes szögben ülök ahhoz, hogy amikor Miss Rhee kivonul a konyhába a kajáért, távoztában pont a szemem elé kerüljenek a női bájai. Persze csak a szemem sarkából merem hesszelni, mert ismerve a "jószerencsémet", ha valamiért visszafordulna, akkor leégne a képemről a bőr, viszont így is teljes mértékben meg vagyok elégedve a látvánnyal. Sőt, olyan érzésem támad hirtelen, mintha nem Harry Potteres párnákra, hanem egy hangyabolyba raktam volna le a súlypontomat, és most a lakói ott mászkálnának fel-alá a bőrömön. Meglepő módon ez viszont a legkevésbé sem kellemetlen, épp ellenkezőleg.
- Tudod, azt szokták mondani, hogy ha valaki azt csinálja, amit igazán szeret, akkor valójában nem is dolgozik. Ez egy apró kis galéria, amit a taníványom vezet, és annyiban támogatja a kezdő művészeket, hogy a terem bérleti díja általában töredéke annak, amit máshol kellene fizetni. Ahhoz viszont remek ugródeszka, hogy kapj néhány megrendelést, és ebből pénzt csinálj. Nem azt javasoltam, hogy hagyd el érte az, amit mellette csinálsz, de talán érdemes lenne megfontolnod. De ez persze csak a tanácsom, és a véleményem, a döntés a tiéd. Bárhogy is, én máris rendeltem tőled egy képet a falamra. Olyasmit, mint ez itt - mutatok rá arra a festményre, amit már első alkalommal is szemügyre vettem, és ami most csaknem szembe kerül velem. Még mindig gyönyörű, és még mindig lenyűgöző. Akárcsak az alkotója.
- A mindenit - reagálom le meglepetten, mikor Mulan kisasszony megosztja velem az infót, hogy pszichológiát tanul. Ki sem néztem volna belőle. Arra azért kíváncsi lennék, hogy vajon magában kielemzett-e már engem, és ha igen, akkor milyen eredménnyel. Bár lehet jobb ezt nem tudni. Igaz, most is az én társaságomban múlatja az időt, ergo azért annyira rossz véleménye mégsem lehet rólam. Vagy csak véglegesen meg akar győződni róla, hogy az eszem összes kereke a helyén van-e. Ez nem mindig szembetűnő és nyilvánvaló, példának okáért most sem, mikor a következő megjegyzése során kénytelen vagyok beleköhögni kicsit a pohárba. Hogy melyik részébe kóstolnék bele? Ó bébi, ha én ezt most részletezném...
- Miért áruljam el? Abban semmi meglepetés - vigyorgom el magam végül, mikor sikerül lenyelnem a kortyot, és levegőhöz jutnom. Viszont úgy tűnik, a történetem a részeg önmagamról meg a debella-típusú lányról bejön Mulan kisasszonynak, mert ismeretségünk rövid ideje alatt még egyszer sem láttam és hallottam így nevetni, mint most teszi.
- Az első alkalom, hogy együtt voltam egy lánnyal, vagy az első, hogy formálisan megerőszakoltak? - kérdezek aztán vissza magam is nevetve. - A válaszom nem, és igen. Nem ekkor áldoztam fel a szüzességemet, de az első alkalom volt, hogy jobbnak láttam elájulni, mint végig ébren maradni. És fix, hogy a csaj nekrofil lehetett, mert én meg sem mozdultam, mint mondtam, magamnál sem voltam. Viszont koccintsunk arra, hogy mindkettőnk listáján ki van pipálva a félig felöltözve menekülés - ütöm a poharamat finoman ahhoz, amit Miss Rhee tart a kezében.
Viszont az a téma, ami ezután következik, erőteljesen beletartozik a hangulatgyilkos kategóriába. Valójában fogalmam sincs, miért most, miért itt, és miért éppen Mulan kisasszonynak mondok el olyasmit, amiről még tényleg, soha senkinek nem beszéltem, hacsak azért nem, mert tudat alatt érzem, tisztában vagyok vele, hogy megbízhatok benne. Nem lélekemelő téma, és nem azért osztottam meg vele a múltamat, hogy sajnáljon, vagy éppen ezen kattogjon majd egész éjjel, hanem azért, hogy kissé jobban megismerjen, és jobban értse, hogy miért is vagyok ilyen. Senki nem születik ilyennek vagy olyannak, a körülményei teszik azzá.
Kissé értetlenül figyelem, ahogy Miss Rhee arrébb tolja a kaját meg a poharakat, aztán közelebb csúszik hozzám, és egyetlen szó nélkül megölel. Pár másodpercig le is fagyok, mert azt hiszem, ilyet már elég régen éreztem. Nem mondja, hogy sajnál, és az öleléséből sem ezt érzem, inkább megértést, és támogatást. Kissé félve ér hozzám, mintha attól tartana, hogy eltolom magamtól, hogy kibújok a karjai közül, de nem teszem, ehelyett én is megölelem őt. Istenem, milyen jó érzés... erőt adó, és meleg. Nekem legalábbis valami fura forróság kezd el égni a mellkasomban tőle.
- Ugyan - mondom aztán, mikor végül elenged, és mosolyogva megrázom a fejem. - Nem azt mondom, hogy ilyen élményeket kívánnék bárkinek is, de mint mondtam, túl vagyok rajta. Felnőttem, és azt hiszem elmondhatom, hogy emberré lettem. Egyébként is, ha ez nem így történt volna, most nem itt lennék, és nem így. Már úgy értem, hogy most talán könyvelő lennék, vagy tanár, nem is laknék, és nem találkoznék veled. Szóval látod, van ennek előnye is - mondom, de - noha már Miss Rhee karjai nem rajtam pihennek - a kezét még mindig nem engedem el, finoman szorítom az ujjait. - Ha a dolgok nem így történtek volna, nem olyan lennék, mint most. És lehet, hogy éppen nagyon utálnál - nevetem el magam, aztán ezzel le is zárom a témát, és másféle vizek felé evezek. Tényleg kíváncsi vagyok rá, hogy milyen Clover Rhee mélyebb rétegeiben. Úgy, mint Shrek, aki olyan, mint a hagyma. Rétegekből áll, és a belsőket nem mindig látni a külsőktől. Figyelemmel hallgatom minden szavát, és elmosolyodom, mikor a végére ér.
- Szép lista - bólogatok. - Tudod, a felét nem ismerem azoknak, amiket felsoroltál - vallom be végül. - De a Harry Pottert és a Jóbarátokat én is szeretem. Azon kívül? Hát, lássuk csak: nem szeretem a Star Warst. Se a Trónok harcát. Ha most kiesek a kegyeidből, akkor sem - tárom szét kissé mentegetőzve a karjaimat. - Zenében szinte mindenevő vagyok. Szeretem a retro dalokat, mármint azokat, amik egybe esnek a kamaszkorommal meg a gyerekkorommal. Szeretem Sinatrát, ahogy te is. Kedvelem a jazzt, a swinget, a popzenét és a rockzenét is. Mármint, nem azt a hörgős metált, amire maga Lucifer nyomja rá szerintem a kézjegyét, hanem a dallamos rockzenét. Sőt, még a countryt is. Meg a chill-es zenéket, amik erősen emlékeztetnek a távol-keletre. Az egyetlen, amit nem bírok elviselni, a techo, meg a rokon műfajai. Attól tíz perc után fejfájást kapok, húsz perc után meg elfog az érzés, hogy valakit meg kellene ölnöm. És ha kedved van hozzá, elviszlek karaokézni. Jó buli, meglátod. Senki nem nevet ki meg dobál meg akkor sem, ha nincs hangod - biztatom Miss Rhee-t. - A kedvenc állatom? Hát, van egy halam, nem? Azokat amúgy soha nem szerettem, de Qwerty megváltoztatta ezt a véleményemet. A vadállatok közül a farkasokat szeretem, a háziállatok közül meg macskapárti vagyok. Mind a kettő vad, szabad, független, és egyéniség. Gondolkoztam már rajta, hogy tartanom kéne egy macskát, de szinte egész nap alig vagyok itthon, és nem akarom, hogy egyedül, négy fal közé zárva élje az életét. Nem tudnék foglalkozni vele annyit, amennyit kell. És félő, hogy macskavécé ide vagy oda, de összecifrázná a lakást. Tarthatnék tigrist is, de attól meg én cifráznám össze - nevetek fel. - Fura, de a kutyákért sose rajongtam. Amikor gyerek voltam, volt kutyánk. Vagyis, az inkább anya kutyája volt. Egy border collie. Legalábbis elvileg, mert szegény egy csomó mindenre allergiás volt, ettől néha foltokban kihullt a szőre, ettől úgy festett, mint egy lidérc. Jack-nek hívták egyébként. Okos kutya volt, tudta hogy ül, meg fekszik, marad, és ilyenek, és ezek mellett a szép tulajdonságok mellett imádta megenni a szart - fintorgom el magam. - Egyszer hoztak néhány mázsa trágyát a nem messze lévő műtrágya gyárba, szerintem az volt Jack életének legszebb napja - vigyorgok szélesen. - Talán ez a tulajdonsága járult hozzá, hogy nem sikerült megkedvelnem a kutyákat. Qwerty-vel viszont jól megvagyok - fejezem be végül a felsorolást. Azt hiszem, nem hagytam ki semmit.
- Egyébként nem csak te vagy részben más országból való - kanyarodok ismét egyet témaválasztás terén. - Az én őseim Egyiptomból jöttek. Én már itt születtem, szóval amerikai vagyok. Vagyis, a szüleim is, mert a nagyszüleim hagyták ott a piramisok országát. Jártál már esetleg arrafelé? Utaztál valamerre a világban Koreán kívül? - kíváncsiskodom. Ha jól vettem ki a szavaiból, Miss Rhee meglehetősen előnyös anyagi körülményeket jegyezhet a háta mögött, szóval a lehetősége adott volt a világot látni. Közben folyamatosan Mulan kisasszony tekintetét figyelem. Nagy, és kifejező szemei vannak, na nem olyan mangás, hanem normális módon. Kicsit olyan, mintha folyamatosan scannelne velük engem, de ez nem zavar. Mert valahogy nem csak röntgenez, hanem simogat is a pillantásaival. Persze lehet, hogy csak bilibe lóg a kezem.

~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptyKedd Jan. 21 2020, 13:29

Elias & Clover
"The last day of the decade"

Félreértés ne essék, szeretem Mr. Beant. Szerintem nincs olyan gyerek (és jóérzésű felnőtt), aki ne szeretné őt, és a világ legtöbb pontján mindenki hallott is a nevéről, mindenki tudja, hogy egy nem túl eszes, ámde kifejezetten szórakoztató karakter, egy cuki macival. Erről hirtelen eszembe jut, hogy nagyjából ennyit is tudok felidézni belőle. Mivel foglalkozik? Miből él? Hogy van ennyi ideje bajba kerülni? És ami a legfontosabb; ha ezeket tartom a lényegi kérdéseknek, az azt jelenti, hogy végleg felnőttem?
Jaj, csak azt ne!
Mindenesetre, hiába szeretem azt a bolondos brit karaktert (remélem, brit, de nekem úgy rémlik), kétlem, hogy akadna női lélek, aki ezt bókként fogná fel.
- Tudom, hogy szerencsétlen vagyok, de ez fájt. Főleg tőled – vallom be, és még az ajkaimat is lebiggyesztem. Aztán kénytelen vagyok kuncogni, sose voltam jó színjátszásban. Meg úgy semmiben, úgyhogy ez igazán nem meglepő. – Ha már hasonlítasz valakihez, az Bridget Jones legyen. Ő legalább egy csinos nő, és a végén célba is ért az élete. Bár tény, hozzá sem vagyok elég ikonikus.
Megint kortyolok egyet az italomból, és mire leteszem a poharat, már mosolyogva, de rázom a fejem.
- Nagyon kedves tőled a felajánlás, csodálatosan esik, hogy ennyire jónak tartod a képeimet, de sose venném el ezt a lehetőséget valaki olyantól, akinek tényleg szüksége van rá. Mármint… ha igazán be szeretném indítani a festő karrierem, azt hiszem, az anyagi része miatt nem kellene aggódnom – harapok az ajkamba, és azon töprengek, hogyha ma ennyi mindent megosztunk egymással, vajon most jött-e el az idő, hogy beavassam Eliast a családom anyagi helyzetébe.
Bízni mindenképpen bízok benne, még ha botor dolog is ez ennyi idő után, és erősen kétlem, hogy félnem kéne tőle, hogy kiad a maffiának, vagy valami, akik aztán váltságdíjat kérnének értem, és te jó ég, túl sok krimit néztem, különben ilyenre gondolni se mernék. Nem mintha otthon mi lennénk a Kardashianok, vagy ilyesmi, az apám - hála az égnek - mindig is olyan távol tartotta tőlünk a médiát, amennyire csak lehetett.
- Apa biztosan támogatna, ha tényleg ez lenne a vágyam – folytatom aztán, és felhúzom a lábam, hogy a térdemen támasszam meg az állam. Egy párnát azért a lábaim között tartok, nehogy véletlenül villantsak. – Elég sikeres üzletember, máskülönben a Columbia is csak egy álom lenne. Vagy egy durva diákhitel. Igazából olyannyira sikeres, hogy Dél-Korea 1000 leggazdagabb embere között van… - teszem hozzá halkabban, mintha azt osztanám meg, hogy minimum embert öltem. Valahogy sose esik jól erről beszélni, olyan sokszor változik meg az emberek hozzáállása az irányomba. Hirtelen mindenki kedvesebb lesz. Vagy legalább kevésbé bunkó.
Csak egy leheletnyit könnyebbülök meg a témaváltásnál, mert az azzal is jár, hogy már megint nem tudok csomót kötni a nyelvemre, és olyan szexuális poénokat ontok magamból, amik kapcsán nem is tudom pontosan, hogy értem-e, mit takarnak. Lassan igazán szponzorálhatna egy arcpirosodást megelőző krém, vagy nem is tudom.
Csúnya dolog azt mondani, hogy áldom az eget a duci-vámpírlányért, aki annak idején letámadta Eliast? Biztosan. És mégis így érzek. Szörnyeteg vagyok, de remélem, legalább olyan Mike Wazowski féle szörnyeteg.
- Azért ez legalább #metoo féle sztori. Nem érezted magad utána szörnyen? – kérdezem meg, amikor már letudom magamról kaparni a vigyort. Szeretem magam feministának vallani, de annak a fajta feministának, aki még nem felejtette el, hogy az egész mozgalom célja, hogy mindkét nem egyenlő lehessen, minden tekintetben. Hogy a nők olyan rövid szoknyákat vehessenek fel megvetés nélkül, amilyet csak mernek, a férfiak pedig a „gyengeség” megbélyegző hatása nélkül sírhassanak, ha szeretnének. Például, ez mind csak példa. Ebbe pedig nem igazán fér bele a kettős mérce, legyen az bármennyire is szórakoztató egy szinten.
Vajon ezért a pokol hányadik körébe kerülök? Minimum a nyolcadik, ha jól emlékszek még Dante művére, amit egyszer majdnem olyan fanatikus rajongással imádtam, mint az Alice Csodaországbant.
- Emberré lettél, az biztos. És JÓ emberré, ez az, ami igazán fontos – szorítom vissza egy halovány mosollyal Elias kezét. Kicsit élettel telibbé válik a gesztus, vagyis a mosolyom, amikor megemlíti, hogy örül, hogy azért az a része így alakult a dolgoknak, hogy találkoztunk, mert én is. Lehet, hogy merész dolog ilyet kijelenteni, de van egy olyan, lassan rendíthetetlenné váló érzésem, hogy Elias a legjobb dolog, ami csak történhetett velem, mióta itt élek.
Bárcsak előbb áztattam volna el! Vagy nem, mert nem sokkal azelőtt költözött be. Lehet, hogy most valaki mással pizzázgatnék szilveszterkor, azt pedig nem akarnám. Az az igazság, hogy nagyon senkire nem cserélném le Eliast. Még az apámra sem. Vagy Leonardo DiCapriora sem, ami azért nagy szó. Naaaaagyon nagy.
- Azt kétlem – rázok ismét hevesen fejet, amikor azt mondja, hogy talán utálnám. – Nem tudok elképzelni egy olyan alternatív valóságot sem, ahol utállak. Egész egyszerűen nem lehetséges.
Azt hiszem, kijelenthetem, hogy mindkettőnknek megkönnyebbülés, amikor kicsit könnyedebb témák felé táncolunk tova. Amúgy is imádok a sorozataimról fecsegni, mert aközben nehéz leégetni magam, úgyhogy még testhezálló is.
- Nem szereted a Star Warst? – tátom el a számat. Ajajj, zavar az erőben. Kapitány, most mi legyen; tovább kedveljük Eliast, vagy itt a vége mindennek? Pff, mintha tudnám befolyásolni, hogy csillogó szemekkel igyam minden szavát. Kénytelenek leszünk túltenni magunkat ezen a kis csalódáson. – Legalább a Harry Pottert igen – bólintok egy nagyot. Igen-igen, ez az, ami igazán számít. Féli a Nagyúr nevét, és ismeri a világunkat, nagyon helyes. Sose tudnék beleszeretni egy mugliba. Mármint, izé… ennek semmi köze a szerelemhez. Úgy értettem, így sokkal szimpatikusabb marad a jövőben is. Mi másra gondolhattam volna?
- Akkor hasonló zenéket szerethetünk. Azokból az időkből szeretek én is zeneileg csemegézni, amik a te fiatalkorodból valóak. Amikor én még nem éltem – felelek lelkesen, és csak egy leheletnyit engedek megjelenni a hangsúlyomban a pimaszkodásból, amit a korának szánok. Vajon milyen érzés lehet közeledni a harminchoz? Biztos letargikus a maga módján. És a harmincasokon kívül senki az égvilágon nem mondja, hogy a „harminc az új húsz!”, úgyhogy biztos ez is csak valami sebtapasz, hogy ne fájjon annyira a tudat.
- De a country miatt megvetlek – jelentem ki szigorúan, de azért megsimogatom közben a hüvelykujjammal a kezét, hogy jelezzem, ne vegyen túl komolyan. – Az a kínzás egyik hatásos fajtája. De te meg a technót nem szereted, szóval azt hiszem, kvittek vagyunk.
- A macskákat én is nagyon szeretem. A tigriseket is – vidulok fel rögvest. A farkasokról nincs kifejezett véleményem, azon túl, hogy szépek. Távolról. Közelről meg elég veszélyesek. Ugyanez persze igaz a tigrisekre is, de nekik szebb a mintázatuk, úgy halnék meg, ha rám támadnak, hogy azon töprenghetnék, hogy ezt hogyan festeném meg, milyen stílusban. – Bár nekem a kutyákkal sincs semmi bajom. A kicsit nagyobb testűektől félek, hogy letepernek.
Hát igen, nem vagyok egy súlyban gazdag valaki. A legtöbb, egészséges testtömegűnek számító ázsiai ritkán az.
- De nekem az elefántok a kedvenceim. Irtó érdekes lehet annyi mindenre emlékezni, mint ők. Nem cserélnék velük, de tisztelem őket, hogy meg tudnak ezzel birkózni. És aranyosnak látnak minket. Tudtad, hogy ugyanazt érzik, ha ránk néznek, mint amikor mi megpillantunk egy kiskutyát? Ez imádnivaló – mosolyodok el szélesen. A lelkem boldogabb a tudattól, hogy egy elefánt valahol a világban aranyosnak tart. Én is aranyosnak tartom őket. Hirtelen vágyni kezdek egy elefántra, ami utoljára hat éves koromban fordult elő a póni helyett, noha fogalmam sincs hova tenném. Elliottnak nevezném, mert szerintem Eliasra emlékeztetne.
- Egyiptomi vagy? – esik le egy picit az állam, és csak reménykedek benne, hogy ez inkább az aranyos, „surprised Pikachu” módon történik, nem pedig egy halat megszégyenítve. Hiába szereti Elias a halakat. Mint mondtam, én meg Mr. Beant szeretem, mégse áll szándékomban rá hasonlítani. Nem mintha bármi bajom lenne a halakkal, főleg nem Qwertyvel. Qwerty a kedvenc halam.Wow, ez elképesztő. Nem semmi ilyen gazdag múltú nemzethet tartozni, még ha csak egy kicsit is. Nem mintha én ne lennék büszke mind a koreai, mind az amerikai részemre, de Egyiptom… egy teljesen más történet.
- Imádtam Egyiptomot; maga az élő történelem. Annyira felemelő érzés ott sétálni, egy évezredek óta ekkora hírnévnek örvendő országban, a nagy monumentumainál, és arra gondolni, hogy hány ezer, vagy akár hány millió ember járhatott ugyanazokon az utakon, mint te. Hány lélek pillantott ugyanolyan ámulattal például a piramisokra, mint te. Borzongatóan gyönyörű a tudat, hogy hány érzéssel, élménnyel, és arccal találkozhattak az ottani kövek – áradozok ámultan. Nem egyszer jártam a fáraók országában, de a második, és a harmadik alkalommal is ugyanolyan eszméletlen, ugyanolyan… mindfuck volt az egész. Leírhatatlan.
- Kicsit irigy vagyok – vallom be Eliasnak mosolyogva. – Ne említsd Koreában senkinek, hogy ezt mondtam, de Egyiptom egy kicsit… lenyűgözőbb. De ez csak a személyes véleményem! A koreai ételek finomabbak, az biztos.
Nincs is jobb egy kis kimchinél.
- Elég sok helyen jártam, hála a körülményeinknek – válaszolok aztán a tényleges kérdésre is. – Egyiptom, Tunézia, Dél-Afrika, Európa híresebb országai, sok-sok sziget és szigetország… nagyon szerencsés vagyok ebből a szempontból. A kedvenceim Egyiptom, Olaszország, Japán, és Mexikó voltak, azt hiszem. Azok voltak rám a legnagyobb hatással. Olaszországba szívem szerint minden nyáron visszalátogatnék. Csodaszép hely, és nekik van a világ legízletesebb konyhája, ez egyértelmű. Nem tudom, kinek az ötlete volt a tészta, de Nobel-díjat érdemelne.
- És te? Hova jutottál már el, és hova szeretnél még nagyon? – kérdezek vissza, és akaratlanul is végighúzom a másik kezem ujjait az összefont kezeinken. Olyan szokatlanul természetes ez. Vagy nem kellene furcsának érezni, hogy kézen fogva ülünk és beszélgetünk? Mert az egyetlen, ami elönt az érzéstől, hogy nem akarom elengedni. Soha.
A tévére esik a pillantásom, mert meghallom az első tűzijátékot. – Jesszusom, már fél 12 múlt? Repül az idő!

Öltözet: Szószám: 1543
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptyCsüt. Jan. 23 2020, 17:02

Clover & Elias
Tanulmányok kimutatták - olyan brit tudós jelleggel - hogy azok, akik későn fekszenek, intelligensebbek a többi embernél. Nos, ha ezt vesszük alapul, akkor én nagyjából Forrest Gump szintjét súrolom, bár az is lehet, hogy aki ezt a bölcsességet írásba adta, még soha nem dolgozott úgy, mint a nagy átlag. Mert teszem azt, az én napom már igencsak korán kezdődik. Az első tanítványaim nyolckor már a teremben melegítenek, és előtte bőven van munkám, így hát esténként hamar lepihenek, mert mégiscsak ciki lenne, ha az oktatás kellős közepén ledőlnék a tatamira szundítani egyet. Idejét nem tudom, mikor voltam fenn utoljára ebben az időpontban, és tekintve, hogy most is kicsit sűrű nap áll mögöttem, csodálkozom is, mert a legkevésbé sem vagyok fáradt. Igaz, erőteljesen gyanítom, hogy ebben a társaságnak van a legnagyobb része: úgy beszélgetek át csaknem két óra hosszát Miss Rhee-vel, mint talán még senkivel sem nem túl hosszú életem évei alatt. Kicsit tartok is tőle, hogy nem unja-e a folyamatos dumálásomat, de biztató jelként értékelem, hogy eddig még sem amolyan "fogja már be a száját" jellegű arckifejezést, sem leplezetlen ásítást nem láttam rajta, így hát reménykedem, hogy nem jövök még ki mindenestől a könyökén. Viszont úgy látom, a Mr. Bean-es megjegyzésemmel most a lelkébe gázoltam. Elég lesújtó pillantást vet rám, még az ajkát is lebiggyeszti, én meg kezdem szarul érezni magam, aztán a nagyharang szakad le rólam, mikor rájövök, hogy ugrat. Sikeres visszavágás volt, ezt el kell ismernem.
- Bridget Jones? - kérdezek vissza, kissé eltűnődve, aztán határozottan megrázom a fejemet. - Nem. Mint mondtam, sokkal inkább olyan vagy, mint egy csicsergő kismadár az erdő mélyén, a nyár közepén. Lehet, hogy csak én vagyok így ezzel, de engem olyankor, amikor érzem a lombok között átszűrődő fényt az arcomon, érzem a bokrok, és a régi avar illatát, hallom hozzá a madárdalt, mindig elönt valami elmondhatatlan nyugalom és béke - vallom be csendesen. És igen, pontosan így érzem magam Mulan kisasszony társaságában is. Olyan harmónia van a lelkemben, mintha egy tibeti kolostor legmélyén, lepelbe csavart szerzetesek gyűrűjében, lótuszülésben relaxálnék. Ebből az állapotból viszont gyorsan kizökkent Miss Rhee közlendője, ami az anyagi hátterét illeti.
- Uh... - nyögöm ki tényleg döbbenten. Azért ez nem semmi. - Esküszöm, ezt tényleg nem hittem volna. Pláne egy ilyen lakásban - mutatok körbe. - Oké, nem úgy értem, mintha nem lenne szép hely, csak hát az eddigi tapasztalataim alapján a felső tízezerbe tartozók nem nagyon adják alább a legújabb autónál, a legmenőbb cuccoknál, meg akkora házaknál, hogy az embernek kenyérmorzsát kell elszórnia, hogy eltaláljon egyik helyiségből a másikba. Viszont annak örülök, hogy te kivétel vagy - mosolygom el magam. - És nagyjából azt is sejtem, hogy miért nem akarod az anyagi helyzetedet mindenki orrára kötni. Az embernek olyankor hirtelenjében nagyon sok, és nagyon kedves ismerőse támad. Engem viszont nem érdekel a pénzed. Mármint apád pénze. Ettől függetlenül még mindig Mr. Bean vagy - vágok szemtelen fintort Mulan kisasszony felé, aztán nevetve a vállam közé húzom a fejem, még mielőtt olyannyira megráznám a pofonfát, hogy be is éredjen a gyümölcse.
A kezét viszont az enyémben hagyja, így, ebben a meghitt állapotban ücsörgünk tovább. Mondtam már, milyen finom Miss Rhee bőre, és milyen jólesik az érintése? Ha nem, akkor most mondom. De hangosan nem fogom. Inkább leharapom a nyelvemet.
- Na tessék, méghogy nem tudnál utálni - forgatom meg a szemeimet, mikor szóba kerül, hogy mi az Mulan kisasszony listájából, amit én nem kedvelek. - Tényleg nem szeretem a Star Warst, mégha ezzel el is vágom magam a szemedben. Nem azt mondom, hogy egy részét sem láttam, de soha nem kötött le. Számomra ez az egész nem szól másról, csak arról, hogy van egy szőke srác, akinek van egy beszélő zöld békája, meg egy bazi nagy nyalábbal bíró elemlámpája, egy másik srác, akinek van egy szőrös plüssállata, meg egy bazi nagy űrhajója - megjegyzem, ez sokkal macsóbb! - és van egy főgonosznak kikiáltott pasas, akinek gyerekkorában rászorult a bogrács a fejére, és az egész univerzumban nem akadt egy tisztességes bádogos, aki leszuperálja onnan - vigyorgok. - Sajnálom, ha most csalódtál bennem. A Harry Potter viszont tényleg az egyik kedvencem. Sokan azt mondják, hogy gyerekeknek való mese, pedig minden mesében van tanulság, nem? Olyan, amit a felnőttek is megfogadhatnak. Azt viszont nem tudom, ezek után mennyire leszünk jóban - csóválgatom a fejem tettetett szomorúsággal. - Mert te meg a countryt nem szereted. Van olyan házasság, ahol ez már válóok - mosolygok. - Biztos hülyén hangzik, hogy egy egyiptomi származású fickó kedveli ezt a tősgyökeres amerikai műfajt, de én tényleg imádom. És a kedvenc dalom Hank Williamstől a "Magányos vagyok, sírni akarok". Amikor gyerek voltam, egyszer elmentem egy nyári táborba, Texasba. Egy igazi farmon laktunk a többi sráccal. Lovagoltunk, állatokkal foglalkoztunk, és este a tábortűznél néhány öreg cowboy ilyen zenét játszott nekünk. Szerintem akkor szerettem bele ebbe a feelingbe örökre. De én olyan típus vagyok, akivel lehet egyezkedni. Megnézek veled egy Star Wars filmet, ha egyszer táncolsz velem egy country dalra. Tisztességes ajánlat, nem? - kérdezem. Bár gyanítom, hogy Miss Rhee legalább úgy megdöbben ezen a felvetésen, mint én az elefántjain.
- Hát... - dünnyögöm - hallottam már olyat, hogy az elefántok megtapostak embereket. Fene tudja, annyira nem biztos, hogy cukik lehetünk nekik. Bár azt elismerem, hogy intelligens és értelmes állatok. Igaz ahonnan én származom, ott a teve az őshonos - vallom be, aztán elhallgatok, és figyelem Mulan kisasszonyt. Némi túlzással mondhatom, hogy a fél földgolyót bejárta már, és ettől elfog némi kisebbrendűségi érzés-féleség. Mert én ezekről a helyekről maximum csak álmodhatok, vagy a tévében nézhetem.
- Én még nem voltam sehol - vallom aztán be szégyenkezve. - Csak itt, Amerikában. Az a texasi tábor volt a legtávolabbi hely, ahová eljutottam. Tudod, nem mondom azt, hogy csórók voltunk, mert apa könyvelő volt egy vállalatnál, anya pedig eladóként dolgozott egy boltban. Nem szűkölködtünk, de azért nem is ment annyira jól, hogy utazgassunk. Az egyetlen, amit örököltem tőlük, a ház volt, és annak az árából nyitottam meg az edzőtermemet. Nem mondom, hogy most minden fillért meg kell fognom, de a fenébe is... szóval, mindig van ami előrébb való a fontossági listán - ismerem be. - De szeretnék egyszer én is eljutni ezekre a helyekre. Igazából bárhová. Párizs például gyönyörű lehet. A kedvenc városom. Mármint így, látatlanban. Remélem, ha egyszer talán megélem, hogy megállhatok az Eiffel-torony előtt, akkor is úgy fogom gondolni - vonok vállat, közben élvezem azt az apró mozdulatot, amivel Miss Rhee végigsimít a kezemen.
Egyszerre kapjuk a fejünket a tévé felé, mert már fel-felröppen néhány tüzijáték az utcai közvetítések alatt.
- Azt hiszem erre mondják, hogy jó társaságban repül az idő - fordítom a fejem vissza Miss Rhee felé, miközben a tévéközvetítés az utcáról visszakapcsol a stúdióba, ahol jókora buli van, és egy nagyobbacska tömeg táncol a parketten.
Nem mondhatni, hogy a hirtelen döntések embere vagyok, általában jó néhányszor megfontolok mindent, mielőtt döntenék, most viszont sutba dobok mindent. Az elmúlt időszakban már megtanultam, hogy egyszer élünk, és ezt nem árt ki is használni. Feltápászkodom hát a párnákról, és odanyújtom a kezem Miss Rhee-nek, aki kíváncsian pislogva bámul rám.
- Nos, táncolnál velem, Kismadár? - kérdezem mosolyogva, amikor felcsendül Katy Perry dala. Firework... mi más is lehetne alig fél órával az év vége előtt? - Nyugodtan a lábamra léphetsz, amikor csak akarsz - teszem hozzá, és magam sem tudnám megmagyarázni, miért érzem úgy, hogy kicsit gyorsabban dobog a szívem, mint két perccel ezelőtt.

~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptyVas. Jan. 26 2020, 16:26

Elias & Clover
"The last day of the decade"

Ha az állatvilágról volt szó, szinte mindenfajta állatot szerettem. Természetesen közelebb álltak a szívemhez a cukiságfaktort kimaxoló, szőrös emlősök, de adtam egy esélyt például a kígyóknak, a békáknak, és a skorpióknak, meg egynéhány kevésbé veszélyesnek megítél megítélt hüllőnek is (többek között), és igazság szerint nem volt velük semmi problémám. A kígyók kifejezetten aranyosak, amikor úgy festenek, mintha mosolyognának, bár nem biztos, hogy szeretném a kezeim alatt érezni a nyálkás pikkelyeiket, vagy a nyakamban tudni őket, de egy terráriumból még lehetnek cukik. Amikkel nem tudtam megbékélni, a rovarok voltak, és a pókok. Legfőképpen a pókok. Tudom-tudom, ők jobban félnek tőlem, mint én tőlük, és nem szabadna csak azért utálni őket, mert nyolc csúnya és szőrös lábuk van, de… a hideg kirázott tőlük. Az utálat ugyan erős szó, a rettegés viszont messze nem fejezi ki eléggé, mennyire távol akartam őket tudni magamtól.
A madarak voltak igazából az a faj, ami úgy igazán semmilyen formában nem érintett meg. Csak úgy… voltak. Persze, csodaszép látványt tudtak nyújtani, amikor az eget szelték, és igen irigylésre méltó tőlük a repülés képessége is, de… ennyi. Tényleg, ha nem gondoltam rájuk szánt szándékkal, még csak eszembe se jutottak.
Éppen ezért azt gondolnám, hogy nem érint meg, ha valaki csicsergő kismadárhoz hasonlít egy nyári erdőben, noha a kép, amit magam elé képzelek Elias szavai hallatán, tagadhatatlanul festői. És meg is érint – de azt hiszem, ennek több köze van ahhoz, hogy kinek a szájából hangzanak el a szavak, semmint a hasonlatnak magának.
Most nem érzem annyira forrónak az arcomat, mint ahogy már egy pár alkalommal tettem a mai este folyamán, mégis biztos vagyok benne, hogy elpirulok.
- Köszönöm – köszönöm meg csendesen, egy olyan mosoly kíséretében, amit csak meghatottként tudnék jellemezni. Elias tényleg annyi szép szóval áraszt el, amennyit még senki mástól nem tapasztaltam. – Mr. Író úr – teszem hozzá egy csintalanabb mosollyal.
Ismét megtöröm a pillanat varázsát, amikor szóba kerülnek az anyagi dolgok, de úgy érzem, valamikor ennek a megvitatásán is túl kell lennünk, és ha már az elején elmesélem, később semmiképpen nem érezheti magát megvezetve. Hogy minek az elején, azt nem tudom, és nem is merek belegondolni, mert egy gyáva nyúl vagyok.
- Sose voltunk az a pénzverős család. Vagyis… nyaralónk sok van, de így a mindennapokban nem jellemző ránk a túl nagy pucc – javítom ki magam rögtön. – Nem veszünk mindenből feltétlenül drágát, csak azért, mert megtehetjük. És apa nagyon szeret jótékonykodni is. Azt vallja, hogy aki az ő helyzetében nem segít, az egy kicsit felelős a rossz dolgokért, amik a segítség hiányában történhetnek. Csak ő valahogy szebben tudja ezt megfogalmazni.
Azért ugyanúgy elfintorodok a Mr. Bean megnevezésre, mint elsőre, és megjátszott durcássággal öltöm ki felé a nyelvem.
- Te meg… te meg… ah, nem tudom mi vagy! – fakadok ki. Messze nincs elég ismeretem olyan rajzfilmkarakterek terén, akiket sértésként lehetne felhasználni. Na, nem mintha Mr. Bean bármilyen szempontból negatív lenne, de a halványan izzó nőiségemnek fáj a megnevezés. – Billy Ray Cyrus! – nyögöm ki végül az első countryénekes nevét, aki csak eszembe jut.
Neki talán nem sértés, de én annak szántam. Az én szememben az egész country műfaj az, ha őszinte akarok lenni. Pedig általában igyekszek mindenhez igazságosan állni.
Szörnyülködve hallgatom, hogy miket magyaráz a Star Warsról, és sikít bennem a hang, hogy „de hiszen, mondtam, hogy nem baj, ne ronts a helyzeten!”, gyorsan előre is nyúlok, de nem tudom elég gyorsan az ajkaira helyezni az ujjam. Meg aztán rekordsebességgel kapom is el onnan, mert… mert na, nem kell ezt részletezni. Éééééés, ismét vörös vagyok! Jár ezért valami Guinness-rekord helyezés, vagy valami?
- Sokkal kevésbé vágtad volna el magad, ha mindezt most magadban tartod – vetek rá morcos szemeket. Én se álltam neki szidni mindent, amit utálok a countryban, így ezt egy kicsit igazságtalannak érzem a részéről. Nem szép dolog gúnyt űzni valamiből, akit valaki más kedvel. A nap végén ez sokkal nagyobb csalódást okoz, mint maga a tény, hogy nem szereti a Star Warst. Azon túl meg; még, hogy beszélő zöld béka, elemlámpa, plüssállat és bogrács! Yoda, Chewie és Darth Vader nevében is felháborodok, ami annyiból áll, hogy hitetlenkedő hápogással hallgatom, miket hord össze ez az ember. És hol marad Leia a felsorolásból? Nem is tudom eldönteni, hogy örülök-e annak, hogy a mozi történelem egyik legerősebb női karakterére egy rossz szót sem szólt, vagy felháborodok, amiért pont őt hagyta ki. Dilemma.
Veszek egy mély levegőt. Gondolj a Harry Potterre, gondolj a Harry Potterre, az lesz a békítő pont.
Ha nem kerülne szóba az a rohadt country.
- El se jutnánk az oltárig, te a Star Warst nem szereted, én pedig a countryt – mutatok rá, és az agyam rejtekéből előugrik a youtube legsötétebb berkeiben talált country-nászinduló, amit egyszer meghallgattam, már nem is tudom milyen indíttatásból. Talán nem hittem el, hogy ilyen létezik. Naiv voltam, az emlék pedig egy életen át kísérteni fog. Brrr.
- Ez mind nagyon hangulatosan hangzik, igazából – vallom be, végighallgatva a kis történetét. Oké, én is szívesen táboroztam volna igazi „jiháááá” feelingben, de egy pontja akkor is zavart volna. A zene. Kivéve, ha hallássérült lettem volna, akkor szólhat country is ezerrel. – Kivéve a countryt. Nem lehetne valami popszámra lovagolni? Azt hallgatni bográcsozás közben? Azt énekelni a tábortűznél? Máris sokkal vonzóbb lenne az egész.
A felajánlására kétkedve döntöttem oldalra a fejem. Nem tudom, megérné-e. Mármint, mi van, ha csak végigkommentálná a logikai hibákat a film alatt? Az előbb már megmutatta, hogy abszolúte zéró tisztelettel gondol a filmekre. Vagy mi van, ha én nem tudom eltitkolni a szenvedést az arcomról? Elsőre diplomatikusan hangzik az ötlet, másodjára inkább aggasztóan.
- Hát jó, legyen… - egyezek bele az ajánlatba. Legalább mindketten megpróbáljuk, ez máris több, mint amit elvárhatunk egymástól. Meg aztán, hátha pozitívan csalódunk mindketten. Kétlem, hogy ez megtörténne, de fő az optimizmus. Ugye?
- Az biztosan csak baleset volt – állítom határozottan az elefánttaposós történetre. Biztos nehéz lehet annyival nagyobbnak lenni, és ügyesen koordinálni a mozdulataidat, nem hiába létezik az „elefánt a porcelánboltban” kifejezés is. Természetesen tragikus, de hiszem, hogy szerencsétlen állatok csak ijedtek voltak. Meg nem tudom, hogy képes lennék-e feldolgozni az infót, miszerint a kedvenc állataim nem is annyira jóhiszeműek, úgyhogy tudatosan homokba nyomom a fejem. – Bár tény, a tevék is aranyosak. De köpködnek. Az annyira nem cuki, bár határozottan menő, hogy milyen messzire eltudják lőni a tárat.
Tényleg szerencsés vagyok, amiért ennyi helyre eljutottam – ezt én is tudom. Nem meglepő, ha egy-két külföldi országba elviszik a szülők a gyermekeiket, de tény, hogy nekem voltak éveim, amikor minden hónapban más-más, csodálatos helyeket járhattam be. És ezért örökre hálás leszek.
Kicsit szívszorongató látni, hogy Eliast mennyire szomorúan érinti, hogy még nem jutott el az államokon kívül sehova. Szerintem nincs ebben semmi rossz, már csak azért sem, mert mindegyik állam egy kicsit más. Texas önmagában akkora, mint Franciaország, és tényleg olyan, mintha egy teljesen különálló ország lenne.
Ismét megszorítom egy kicsit Elias kezét.
- Párizs tényleg szép hely. Ahogy Szöul is. Ha gondolod, egyszer ellátogathatnál Dél-Koreába. Van használatlan vendégszobánk – mosolygok rá szélesen. Szerintem apa is kedvelné. Vagyis remélem, különben rendkívül kínos lenne az ottléte, mindenkire nézve. Még jó, hogy Koreában nem olyan gyakori a fegyvertartás – így apa sem tudna puskát lekapni a falról, mert nincs.
Egy ideig elkalandozik a tekintetem a tévében táncolók láttán, és arra gondolok, hogy milyen szokatlan élmény lehet egy stúdióban végigtáncolni a szilvesztert. Persze biztosan izgalmasabb, mint ahogy én szoktam tölteni a szilvesztereimet, de akkor is, valahogy… olyan steril a dolog gondolata.
Annyira sikerül elbambulnom, hogy meglepetten kapom a fejem Elias felé, ahogy feláll, és a kezét nyújtja, a szívem viszont egy szempillantás alatt ugrik a torkomba. Szentisten, hát most fogom eltörni a lábujjait.
Egy pillanatig habozni kényszerülök, mert tényleg tartok tőle, hogy akár komolyan is megsebesíthetem majd, hiába szól ez ellen a több éves tánctapasztalatom, de aztán csak a kezébe csúsztatom a sajátomat, mert nem akarom elszalasztani a lehetőséget. Nem tudnám megmondani, miért; egész egyszerűen csak nem akarom. Furcsa.
Kicsit ügyetlenkedek persze, először fordítva teszem a kezemet a vállára és a kezébe, úgyhogy ezt még kínos mosollyal korrigálom. Aztán valahogy csak sikerül felvennem az alapállást, és nagy szemekkel keresem meg Elias tekintetét. Adja az ég, hogy ne balfaszkodjam el.

Öltözet: Szószám: 1331
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptyCsüt. Jan. 30 2020, 15:54

Clover & Elias
Van egy mondás, miszerint az még nem élt át igazi halálfélelmet, aki nem találkozott egy dühös nővel. Én ezt mindig is egy elég hímsoviniszta dumának tartottam, de most, ahogy ránézek Miss Rhee-re, kezdem sejteni, hogy mégis van ennek a bölcsességnek alapja, mert ahogy kifejtem a nézeteimet a Csillagok háborújáról, ránézésre úgy tűnik, hogy Mulan kisasszony fejben már végigpörgeti a Kínzások és kivégzések könyvének összes oldalát, mégpedig úgy, hogy ennek nyilvánvalóan én vagyok a képzeletbeli szenvedő alanya. Hű, fogalmam sem volt róla, hogy ezzel aztán egy jókora darázsfészekbe tenyerelek. Pedig úgy tűnik, mégis sikerült, akaratom ellenére. Miközben hallgatom Mulan kisasszony méltatlankodását, egyre inkább húzom a fejem a két vállam közé, mígnem a végén úgy festek, mint egy megszeppent teknősbéka. Esküszöm, Miss Rhee mostani tirádájához képest az armageddon csak egy könnyű vasárnapi zsúr lesz.
- Bocsánat... - dünnyögöm, igaz csak idáig jutok, mert Miss Rhee közelebb csúszik, és félek, hogy ezúttal tényleg vele van az Erő, de szerencsére beéri annyival, hogy a számra nyomja az ujját. Ettől már kicsit kijjebb dugom a nyakamat a colostok-állapotból, és most rajtam a méltatlankodás sora, mert cserébe kapok egy becenevet. Billy Ray Cyrus? Na, ez nekem fájt. Annak a pasasnak annyi köze van a country zenéhez, mint a pápának egy szaftos feketemiséhez. Igaz, én nem gyilkos pillantásokkal reagálom le ezt a szúrást, hanem egy olyasféle hörgő hanggal, mint a nemes paripa, amelyiknek kést vágnak a horpaszába.
- Sokkal kevésbé vágtad volna el magad, ha nem pont hozzá hasonlítasz - lövöm vissza a szavait, egy bátortalan kis vigyor kíséretében. - Mi az, hogy el sem jutnánk az oltárig? Hol van akkor az a szöveg, hogy az ellentétek vonzzák egymást? Gondolj csak bele, milyen szépen élhetnénk... ha valamiért haragszom rád, akkor csak elkezdem a country gyűjteményemet teljes hangerőn lejátszani, míg te a Csillagok háborújának kísérőzenéjével tennéd ugyanezt, ha olyasmit követnék el, amiért alapból egy kanapén alvást utalnál ki nekem - fejtegetem. Bár így ebbe belegondolva, mégiscsak lehet igazság Mulan kisasszony szavaiban. Fél év alatt egymás idegeire mennénk. Volt rendőrként viszont ismerem annyira a jogot, hogy tudjam, a hirtelen felindulásból elkövetett emberölést a bíróság mindig enyhítő körülményként értékeli, és általában két-három évvel kevesebbel honorálja.
- Pedig hidd el, a texasi hangulathoz ez a zene szervesen kapcsolódik - vonok végül vállat. - Elég hülyén festene, ahogy a tábortűz körül üldögélő öreg cowboyok mondjuk egy Nirvana-dalt gitároznának, nem? - mosolygok az elém táruló képzeletbeli jeleneten. Bár ilyesmire nem kerülne sor, szerintem olyan lenne ez a texasi földből fakadó lelkeknek, mint megmosdani a szenteltvízben: szentségtörés. Közben figyelem, ahogy Miss Rhee oldalra billenti a fejét, és a szemöldökét ráncolva tanakodik rajta, vajon elfogadja-e az ajánlatomat. Végül egy igenlő válasz mellett dönt, bár azt nem tudom eldönteni, hogy az a tény billenti-e jó irányba a mérleget, miszerint terjesztheti a Star Wars mítoszát, amely talán ezúttal megtalálja a lelkemhez vezető utat, vagy szerény személyem van-e rá ilyen hatással. Végeredményben mindegy, bár azért reménykedem az utóbbiban. Jobban hangzana. Egyelőre azt élvezem, ahogy a kezeink továbbra is összefonódnak, és egyelőre nem is tervezem elengedni ezeket az apró ujjakat. És erre a kapaszkodóra szükségem is van, amikor hajszál híján hanyatt verem magam a nevetéstől a következő szavak hallatán.
- Igen, ez igaz - bólogatok, mikor képes vagyok már megszólalni is, és nem csak nyüszítek, mint a kutya, akinek az ajtóba szorult a farka. - Egyszer az állatkertben láttam ilyet. Két csaj akart lelkesen szelfizgetni a tevével, az meg gyűjtötte a lövedéket, csücsörített, és... bamm! Telitalálat! Esküszöm, én nőket még így soha életemben nem hallottam visítást produkálni, pedig volt már részem jó néhány vérbeli csajos hisztiben. És gyanítom, ha még egyetlen rossz szót mernék szólni a jövőben a Csillagok háborújára, akkor még lesz is - hunyorítok rá Mulan kisasszonyra, aztán csak megcsóválom a fejem.
- Nem hangzik rosszul egy szöuli kirándulás, azt el kell ismernem. Csakhogy nekem nincs annyi felesleges pénzem, hogy ilyen messzi utazásra szánjam. Pedig arra nagyon kíváncsi lennék, hogy apád miféle magyarázatot kapna az azt firtató kérdésére, hogy ki is vagyok az életedben. Bár az nem hangzik rosszul, hogy az eláztatott szomszédod, akit engesztelés gyanánt vendégül látsz. Ahogy az is megnyugtató tény, hogy apádnak nincs fegyvere, de félő, hogy harcművészetben felülmúlna engem. Tudom, sztereotípia - emelem fel mentegetőzve a kezeimet. Nekünk nyugatiaknak óhatatlanul is az él a fejünkben, hogy minden ázsiai egy karate, vagy kung fu művész.
Követem Miss Rhee pillantását, ahogy a tévében táncolókat nézi, és mikor cselekvésre szánom magam, hogy felkérjem, némi hezitálás után nyújtja nekem a kezeit. Tudom, mi jár a fejében, ezért is igyekszem megnyugtatni, és magamban megesküszöm, hogy akkor sem szólok, ha tényleg megtaposná a lábujjaimat néhányszor úgy, hogy holnap reggel amputálni kelljen mindkét lábfejemet.
Némi kezdeti bizonytalankodás végül megtalálja a helyes fogást, egyik kezemet az én kezembe helyezi, míg én a másik karomat a derekára fonom, és így kezdünk lépegetni a zene ütemére. Nem kimondottan lassú dal, de megtaláljuk a köztes ütemet, és érzem nyakamban Mulan kisasszony lélegzetét. Lágyan cirógatja a bőrömet, és valami különös érzés borzong a gerincemen fel-alá. Különös illat árad a bőréből, mintha egész lényéből jönne, és egy napsütötte kert jut az eszembe róla, a frissen kaszált fű és a gyümölcsök illata. Maga a nyár.
- Nagyon... nagyon jól táncolsz, Kismadár - suttogom, kb olyan hangon, mintha a torkom fájna. Pedig nem. Sokkal inkább a mellkasomban érzek valami nagyon, de nagyon furát - ugyanakkor jólesőt. Tiszta tudathasadás. De ha az is, akkor azt hiszem, a legkevésbé sem bánom. A szívem a fülemben dübörög, és az a tény, hogy Miss Rhee arca alig harminc centire sincs az enyémtől sem segít normalizálni a pulzusomat. Azt hiszem, az ilyen pillanatok azok, amikbe bele lehet halni, de az ember kívánja is az efféle halált.

~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptyVas. Feb. 02 2020, 14:41

Elias & Clover
"The last day of the decade"

Erősebben jöhettem le, mint ahogy az szándékomban állt, Elias ugyanis úgy néz rám, mintha én magam lennék a legújabb, Floridát veszélyeztető hurrikán, vagy egyenesen maga a Sharknado. A „Clover” hangzatos a maga kissé bugyuta módján (sose értettem, miért pont lóhere lett a nevem, amikor még a név szerencsés aspektusát sem sikerült megragadnom; ez egy olyan titok, amire talán csak az anyám tudja a választ), a második nevem, az „Imelda” pedig a nagyis beütés ellenére is elég veszélyesen hangzik (szerény személyem szerint), de ettől függetlenül sem tetszett a gondolat, hogy hurrikánná avanzsáljak.
Egy részem szégyelli magát érte, egy részem pedig elgondolkodik, hogy ha ez erősnek számított, akkor Elias szerencsés ember, mert nem találkozott még a havibajok fájdalmai közepette hisztiző nővel, ugyanis bátran kijelenthetem, hogy ez még semmi – pedig én aztán nem vagyok az a tányértörős típus. Vagyis de, de nem azért töröm el őket, mert szeretném, hanem mert ügyetlen vagyok.
- Semmi baj, én kérek bocsánatot – csúszok egy kicsit hátrébb, mielőtt megint valami furcsát tennék, mert úgy tűnik, ma este sem igazán bízhatok a mozdulataimban és az agyam szűrőképességében, hogy mit lehet, és mit nem.
Hiába nem szereti a Star Warst, Elias torkát olyan hörgés hagyja el, hogy Darth Vader is megirigyelné, én pedig kénytelen vagyok elvigyorodni. Ezt fel kellett volna venni, és minden alkalommal visszajátszani neki, amikor valami rosszat mond a szeretett galaxisomról.
- Szerintem ez azt jelenti, hogy kvittek vagyunk – öltöm ki rá ismételtem a nyelvem. És valóban, máris jobban érzem a tudattól, hogy az én szavaim is betaláltak – ami szintén szokatlan, mert nem tartom magam rosszindulatúnak, de a Star Wars sértegetése még ezt is kihozza belőlem. – Az ellentétek vonzzák egymást, ez igaz. Amit senki nem tesz hozzá, az az, hogy csak egy rövid ideig működőképes a szenvedély a tolerancia és az együttműködés hiányában. Hacsak nem vegasi lagzira gondoltál, nehezen menne nekünk az esküvős menet.
Persze csak viccelek, de Elias is így tett. Nem, nem azért fontos ezt kiemelnem, mert annyira belezúgtam, mint egy mániákus tinilány, aki már az esküvőt szervezi (már csak azért sem, mert a házasság valahogy sosem szerepelt a terveim között), sokkal inkább azért, mert ugyan nem kedvelünk ezt-azt, amit a másik igen, de a személyiségünk hasonló, erről már megbizonyosodhattam. És ez az, ami igazán fontos.
- Fogadok, hogy előbb-utóbb valamelyikünk megölné a másikat – teszem még hozzá a kínzóötleteit hallva, és az arckifejezését látva majdnem biztos vagyok benne, hogy ő is a hirtelen felindulásból elkövetett gyilkosságokra gondol. – Bár kettőnk közül te vagy az ex-rendőr, így kiváltképp nem túl bölcs tőled, hogy pont ezt javaslod.
Elképzelek egy szimpatikus Nirvana dalt gitáron játszva, de én nem látom vele a problémát. – Szerintem az is hangulatos lenne. Vagy ha más nem, vannak azok a tipikus tábori dalocskák, ha azokat játszanék, legalább a nagytöbbség együtt is tudna énekelni. Erre mondd, hogy hülyén fest!
Bár, ennek is meglennének a maga hátrányai, legalábbis nem tudom nem kiverni a fejemből a gondolatot, hogy amekkora mázlim van, biztosan két repedtfazék hangú személy közé kerülnék. Nem mintha nekem olyan fenomenális énekhangom lenne, de legalább a legtöbb hang tisztán jön ki.
- Egyszer engem is majdnem eltaláltak – kuncogok fel az állatkerti története után. – De valahogy sikerült időben elugranom. Cserébe elestem a cipőfűzőmben. Sosem volt még igazabb a „valamit valamiért” mondás, mint akkor. Hé! – lököm meg egy picinykét a vállát. – Egy kicsit rád szólok, és életem végéig hallgathatom? Ez nem túl fair; te nem vetted figyelembe az érzelmeimet! Most először érzem úgy, hogy talán nem ismerlek annyira, mint amennyire hittem – csóválom meg mosolyogva a fejem.
Ami voltaképpen teljesen logikus, ez a második beszélgetésünk. Ettől függetlenül ez sem olyan fordulat, amire számítottam volna. Ez is fura; mármint, miért ne számítottam volna rá? Mondanám, hogy már én sem értem magam, de ez mindig is így volt.
- Hát, én évi minimum hatszor repülök, az alatt sok akcióra beváltható pontot gyűjt az ember… lehet, hogy megúsznád az ár felével – harapok a mosolyom elrejtése céljából a számba. – Sőt, ha elmesélem apának, hogy mit műveltem a lakásodat, biztosan ragaszkodna hozzá, hogy kiengeszteljen a család. Miután letörölgette a nevetéstől csorgó könnyeit. Mellesleg, most az egyszer igazad van a sztereotípiákkal; fekete öves. És csak lőfegyvere nincs – pontosítok somolyogva. – Ellenben hét katana díszíti a dolgozószobáját. Az ázsiaiak szeretik a fellengzős ajándékokat. És a fruit ninját is.
Aztán Elias felkér táncolni, én pedig sosem féltem így semmitől, mint most ettől a tánctól. Sem Pennywise-tól, sem a pókoktól, sem a magasságtól, sem… te jó ég, mennyi mindentől félek. A lényeg, hogy ez mindnél ijesztőbbnek tűnt, és nem csak azért, mert tartottam tőle, hogy milyen irányba visz minket, ha elefántosat játszok Elias lábán, hanem azért, mert nem tudtam, hogy én mit fogok közben, és utána érezni.
Az idegességemen túl, mert az szerintem mindkettőnk számára tapintható volt. Nem lehet ez a pillanat sem tökéletes, szerencsétlenkedek egy sort az alapállással, de szerencsére Elias nem szól semmit, és ha nevet is rajtam, azt belül teszi, én semmit nem érzékelek belőle.
Ahogy lépegetni kezdünk, egyre lehetetlenebbnek érzem a szemkontaktus tartását, az viszont az egyik legelső leckém volt, hogy a lábainkat sosem pásztázzuk, így a nyakára összpontosítok, legfőképpen, mert az van (nagyjából) szemmagasságban. Meg mert szép nyaka van, noha sosem gondoltam volna, hogy ezt vonzó pontnak fogom tartani egy férfin.
Olyan erővel lüktet a szívem a mellkasomban, hogy úgy érzem, nem a levegővételek miatt látom a mellem emelkedését, és olyan erős a hő árad az arcomból, hogy egy radiátor elbújhat mellettem. Nem is foglalkoztat már tovább a lábra lépés kérdése, csak meg szeretném őrizni az egyensúlyom, elkerülni az ájulást, és egyszerre akarom, hogy véget érjen és soha ne érjen véget ez a pillanat. Mert jól esik a szomszédom közelsége, a kölnije illata, amit az orromban érzek, a biztonságérzetet nyújtó keze a derekamon, és a határozottság, amivel vezet, de mindeközben rettenetesen félek, hogy mikor fogom valahogy elrontani ezt, vagy mikor veszi zokon, hogy nem merek a szemébe nézni.
- Te sem panaszkodhatsz – suttogok vissza, és bátortalanul visszaemelem rá a tekintetem. Nehézkesen, de rámosolygok, aztán egy csöppnyi habozás után a vállára fektetem a fejem.

Öltözet: Szószám: 988
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptyKedd Feb. 04 2020, 18:34

Clover & Elias
Ez a szilveszterem megkérdőjelezhetetlenül jobb, mint a tavalyi volt. Azt méla unalommal és a tévé képernyőjének a bámulásával töltöttem el, és látván-hallván a többi szórakozót, nagyjából úgy éreztem magam, mint az a bizonyos egér a Marson. Ráadásul ez az év kapásból olyan sokkterápiával indult, amit esküszöm, soha senkinek nem kívánnék, hogy át kelljen élnie. Ugyanis miután az éjféli tüzijáték utolsó szikrái is kialudtak, a Time Squaren felállított - és tévéközvetítésbe egyenesen benyomott - színpadra felpattant egy énekesnő. Egy amolyan tonnadonna madám külsejű hölgy, akinek olyan csípője volt, hogy akár egy egész zenekar helyet foglalhatott volna rajta. A hangja nem volt éppen rossz, ahogy a nóta sem, de szédületes alkatával olyan koreót rittyentett hozzá, ami felülmúlt minden képzeletet. Vörös tűsarkúk repültek, karok energikus szélmalomkörzésbe kezdtek, és nagy kilengéssel mozgott a tekintélyes hátsó megállás nélkül. Nem tudom, milyen eszmei értéke volt ennek a táncnak, de teljesen biztos vagyok benne, hogy hatásos, mert én speciel teljesen lefagytam tőle. A lényeg végeredményben az volt, legalábbis a műsorvezető szavai alapján, hogy X.Y művésznő alapozza meg az újévi hangulatot, értem én, legyen elbaszva mindenkinek 2019, én legalábbis így értelmeztem a mondatot. Szóval ehhez mérten tényleg ezerszer jobban érzem magam Miss Rhee társaságában, már csak abból kiindulva is, hogy ő klasszisokkal gyönyörűbb látvány, mint a dübörgő léptű művésznő volt, és szinte magam sem hiszem el, hogy én, akiről meg lehetne mintázni a szociális fóbia szobrát, milyen oldottan beszélgetek vele, olyan dolgokról is, amiket másoknak szerintem még kínvallatás hatására sem mesélnék el. Persze, nem tartom kizártnak, hogy őt az egyedüllét motiválta abban, hogy velem töltse az év hátralévő óráit - vagyis már csak perceit - de ha így van sem bánom a legkevésbé sem, na persze az is lehet, hogy a paranoia beszél belőlem, mert az elmúlt időszakban azt hiszem nem sok emberről mondható el, hogy elviselte volna a társaságomat. Viszont vevő a gyengécske poénjaimra is, amikor pedig konstatálja, hogy a Csillagok háborújáért indított visszavágása az elevenembe talált, egy kaján kis vigyor jelenik meg az arcán. Olyannyira, hogy most nekem támad kedvem odamászni, és az ajkára tenni az ujjamat, de persze inkább visszafogom magam. Gyanítom, újfent zavarba jönnénk mindketten. Hogy miért? Tudja az ördög.
- Rendben, legyünk kvittek. Egy-egy, és akkor pihentessük is a témát. Félő, hogy ha még egy rossz szót szólok a kedvencedre, előkapsz valahonnan egy fénykardot, és az isten irgalmazzon a lelkemnek. A testemnek elsősorban - jegyzem meg, aztán kajánul elvigyorgom magam a következő mondatára. - Vegyem ezt utalásnak arra, hogy ha elrabolnálak, és elvinnélek Vegasba, akkor hozzám jönnél? - nevetek, mert elképzelem magam előtt a jelenetet, ahogy megérkezve a kaszinók városába a vállamra csapom Mulan kisasszonyt, mint egy zsákot, betrappolok vele a legközelebbi kápolnába, és mire kettőt pislogna, máris ásó-kapa-nagyharang választana el tőle. - Egyébként pont úgy mondom, mint volt rendőr, hogy nagyjából tudom, hogy ha gyilkosságra kerülne sor, egyrészt tudok fegyverrel bánni, másrészt láttam már néhány remek módszert egy holttest eltüntetésére. Szerintem én állnék nyerésre - hunyorítok rá jókedvűen Miss Rhee-re, aztán befejezem a szemtelenkedést, még mielőtt felkapná az általam hozott pezsgősüveget, és úgy koccintana vele kupán, mint ahogy a hajókat szentelik fel. - Ami meg a texasi tábortüzes éjszakákat illeti, ha ott egy ilyen ötlettel előállnál, az állam határáig üldöznének. Ott maximum a Kumbaya my lord hangozhatna el. De ha egyszer rászánod magad, és eljössz velem egy karaoké estre, ott azt adsz elő, amit csak szeretnél. Tényleg nem kell félned, senki nem dobál meg. Még azok sem, akik a kelleténél jobban felöntöttek már a garatra. Bár lehet, hogy ők azért, mert már nehézségekbe ütközne a célzás. Viszont a tevékkel meg a lámákkal és ilyenekkel tényleg vigyázz. Azt mondják, nem csak mesterlövészeket megszégyenítően lőnek, de iszonyú nagy adaggal tudnak megküldeni, és még borzalmasan büdös is. Jobb ezt nem kipróbálni - rázom a fejem, aztán a kezembe temetem az arcomat, mikor elmeséli, hogyan találkozott közvetlen közelről a betonnal az állatkertben. Szerintem még a teve is a saját összegyűlt nyálába fulladt bele a röhögéstől.
Kíváncsian hallgatom, amikor Miss Rhee arról beszél, ha utazni akarnék, akkor megoldható lenne a dolog, de eszem ágába sincs ilyesmibe belemenni.
- Kedves, hogy felajánlod, de tényleg - mondom finoman megszorítva az ujjait, egy néma köszönetet kifejezve vele, és remélem, hogy nem veszi rossz néven a visszautasítást. - De tudod, én férfi vagyok. Női szemmel biztos egy ökörség a férfibüszkeség, de én ilyesmit sosem fogadnék el tőled. Nem úgy értem, hogy pont tőled, hanem egy nőtől sem. Vagy megoldom önerőből, vagy sehogy. Engem úgy tanítottak, hogy egy férfi, egy igazi férfi sosem támaszkodik anyagilag egy nőre - tárom szét a karjaimat. Lehet, hogy kaptam apámtól olyasmit is, amit egyáltalán nem kértem, de tagadhatatlan, hogy emellett belém plántált olyan erkölcsi értékeket is, amelyre egy magára valamit is adó férfinak szüksége van. Azt már csak magamban teszem hozzá, hogy egy kissé tartanék az apjától: ha úgy találná, hogy tökfej vagyok, nehogy én is a Fruit ninja megszállottság áldozata legyek.
Ez a gondolat azonban nyom nélkül el is illan a fejemből, amikor Miss Rhee felé nyújtom a kezem, hogy - egy hirtelen ötlettől vezérelve - felkérjem táncolni. Egy pillanatig biztosra veszem az elutasítást, mert úgy néz rám, mintha bennem öltött volna testet minden fóbiája, de aztán legyőzi önmagát, meg a félelmeit és a tenyerembe kapaszkodva felkel, majd némi bizonytalankodó bénázás után végül megtaláljuk a helyes tartást, és lassan lépegetni kezdünk a tévéből áradó zene ütemére. Azon kapom magam, hogy úgy veszem a levegőt, mintha lepleznem kéne, hogy ott vagyok, szinte hang nélkül, de ennek a legfőbb oka az a tény, hogy Miss Rhee közelsége szinte beszorítja a lélegzetet a mellkasomba. Úgy simulok bele ebbe az érzésbe, mint egy kád forró vízbe, átadom minden porcikámat annak, ami Mulan kisasszony összes porcikájából árad felém. Káprázat ez, olyan mint egy szép álom, és nem akarok felébredni belőle.
Csak néhány másodpercig nézünk egymás szemébe, még mielőtt Miss Rhee a vállamra hajtja a fejét, én pedig önkéntelenül is felsóhajtok. Nem tudom, mi ez az érzés, ami elfog ebben a percben, csak annyit tudok, hogy jó. Elmondhatatlanul jó. Lélegzete úgy súrolja a nyakamat, mint egy gyengéd és finom simogatás.
- Még hogy te nem tudsz táncolni... - suttogom Mulan kisasszonyhoz hasonló hangerővel. - Te buta, buta kislány... - mosolygok rá, és akkor sem engedem el a karjaimból, mikor véget ér a zene. Együtt fordulunk a tévé felé, ahol tetőzik a hangulat: néhány másodperc múlva beköszönt az újév, és tombol a tömeg a Times Squaren.
5...4...3...2...1... ÉS ÚJÉV! Felcsendül a himnusz, ezzel egyidőben tüzijátékok százai sisteregnek felfelé, majd robbannak szét a sötét égbolton, színes virágok százaival homályosítva el a csillagokat. Nézem Miss Rhee csillogó szemeit, ajkán valami különös mosoly játszik, mintha azt latolgatná, vajon milyen szépségeket és örömöket hozhat az idei év, és azon kapom magam, hogy nem bírom levenni pillantásomat a szájáról, miközben élénk társalgást folytatok önmagammal.
- "Ugyan már Elias... miért ne tehetnéd meg?
- Mondjuk mert pofánverne?
- És? Kockázat nélkül senki nem nyert még... gyerünk, szánd rá magad!
- És mi van, ha most ezzel taszítom el magamtól?
- Sosem fogod tudni, ha nem próbálod..."

Igaz. A mélyen bennem lakó hangnak igaza van. És még mielőtt elveszteném az ideiglenes határozottságomat, odahajolok, és egy apró csókot nyomok Miss Rhee ajkára.
Nem tart sokáig, alig 1-2 másodpercig, de még ez az apró kis érintkezés is hegynyi érzést vált ki belőlem. A szám az övén úgy vág fejbe, mintha egy szédítő, kemény valami loccsanna szét a fejem tetején, ami szétfolyik az egész arcomon, az egész testemen, és a bőrömet csiklandozná, mint a furcsán kellemes áramütés.
Elválok tőle, és levegő után kapkodva nézek rá. A pillantásában meglepetést látok, és még valamit, amit jelen pillanatban nem tudnék felcimkézni.
- Boldog új évet, Kismadár - suttogom, aztán csak állok némán, mozdulatlanul. Fogalmam sincs, most vajon mi fog történni - az sincs kizárva, hogy egy istentelen pofonnal fogom indítani az idei évet.

~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptyVas. Feb. 09 2020, 13:12

Elias & Clover
"The last day of the decade"

Próbálom diplomatikusnak álcázni az elégedett mosolyomat a felvetésére (bár, sajnos a fénykardom a koreai hálószobám falát díszíti, pedig nagyon kis szép darab – ráadásul lila, de ezt nem vallom be hardcore fanok előtt), de félő, hogy annyit ér, mint halottnak a csók. Ha kevésbé burkoltan szeretnék fogalmazni, azt is mondhatnám, hogy Vigyori macska is megirigyelhetne jelen pillanatban.
A Las Vegas-i lagzi említéséig.
Természetesen, nem is én lennék, ha nem ekkor nyelném félre a saját nyálamat, hogy aztán köhécselve kelljen magam előtt a levegőt legyezgetnem a fulladás elkerülése érdekében.
- Jesszus! – öklözöm meg apró, finom mozdulattal a mellkasom, míg a másik kezemmel a felmelegedett arcomat tapogatom. – Nos, biztosan van az az alkoholmennyiség, pláne, ha az én alkoholtoleranciámról van szó, de egyébiránt azt mondanám, hogy megfontoltabban is választhatnál feleséget – felelek, és szépen-lassan sikerül visszavarázsolnom a meglepettség által elijesztett mosolyomat. – De ha mégis részegen az oltár előtt kötünk ki, összeadhat minket Mickey Egér? Esetleg egy Michael Jackson imitátor? Az élmény lenne.
Én pedig vélhetőleg az ikonikus Marilyn Monroe féle fehér ruhában mondanám ki a többé-kevésbé boldogító igent, mert részegen lenne elég bátorságom felvenni valami annyira mélyen dekoltáltat.
Töprengve biccentem oldalra a fejem, és beharapom az alsó ajkam, miközben azon töprengek, hogy lenne-e bármiféle esélyem Eliasszal szemben, vagy, hogy legalább elő tudnék-e rántani valami irtó meglepőt a kalapból, hogy előnyt szerezzek fele. Az első ötlet, ami az agyamat éri, egy esetleges villantás, a következő pedig egy pont ezen okból fakadó facepalm. Néha komolyan úgy érzem, hogy egy perverz veszett el bennem.
Végül inkább az egész gondolatmenetet lezárom annyival, hogy nem, nincs semmim, amivel fölé kerekedhetnék.
- Szerintem is – értek vele egyet egy megfontolt bólintás kíséretében. Aztán ezer wattos mosolyt villantok rá. – De nem hiszem, hogy te bántanál bárkit is, úgyhogy biztonságban vagyok.
A karaoke-est ötlete még mindig felvillanyoz. Annyi karaoke-bár van Koreában is, ahol nem jártam, mert… egy loner vagyok. Pedig ott aztán van kultúrája az éneklésnek és a táncolásnak, elég csak belegondolni, hogy hány k-pop banda született az elmúlt évtizedekben. Szeretjük a zenét, csak nem biztos, hogy mindig a megfelelőt.
- Azt hiszem, az átlagnál egy kicsit tűrhetőbb hangom van, úgyhogy a megdobálástól nem félek. A közönség szimpla jelenlététől már annál inkább – vallom be. Kuncogva takarom el a számat. – Honnan ez a sok ismeret a tevék köpési szokásairól? Csak nem tapasztalat? – piszkálódok egy kicsit.
Amekkora szerencséje Eliasnak is akad néha (a történeteiből következtetve), simán el tudom képzelni, hogy ez a helyzet.
Nem tagadom, a mosolyom egy kicsit „tipikus” élt vesz a fel a visszautasítást hallva, de abszolút megértem, és igazából, egy kicsit számítottam is rá.
- Most jobban hasonlítasz az ázsiai férfiakra, mint eddig bármikor – jegyzem meg. – Azt hiszem, nálunk még egy kicsit jobban elkülönülnek a nőkre és férfiakra ruházott szerepek, mint mondjuk itt. Teljesen megszokott, hogy egy nő például otthon marad a háztartást vezetni az esküvőt és a gyerekeket követően, és a legtöbb ázsiai férfi ezért is dolgozik annyira keményen, hogy ezt megadhassák a feleségüknek. Ebből adóadóan büszkék, mint te, és szeretnek önállóak lenni. Ezt nem sértésnek szánom, csak megállapításnak. Azért remélem, egy napon megmutathatom majd neked a szülőhazámat – viszonozom a kézszorítását.
Tudom, hogy sokat ismételgetem a „szürreális” és „meglepő” szavakat, de a tánc határozottan ezek közé tartozik, mert egyrészt nem is számítottam felkérésre, másrészt pedig nem gondoltam volna, hogy haloványan ugyan - hiszen az idegesség jóformán minden más elé helyezi magát -, de élvezni is fogom. Noha nem olyan meglepő ez; nem véletlenül jártam táncolni, és a partneremet is kedvelem. Jobban, mint az eddigieket, az egyszer biztos.
Mégis, olyannyira intenzív ez a tapasztalat, hogy megkönnyebbülés egy kicsit elbújni a tekintete elől, ezért is hajtom a fejem a vállára. Meghitt menekülés ez, és borzongás jár át tőle. A bőröm minden milliméterén libabőrt érzek, és egyetlen hideg szellő elég lenne, hogy remegni kezdjek Elias karjaiban, habár ki tudja, mintha a kezem az övében már így is azt tenné.
Csak mosolygok a szavaira, mert nem tudok tiltakozni ellenük. Máskor kiállnék magam mellett, hogy nem vagyok kislány, felnőtt vagyok, és kezeljen is akként, ha nem akarja, hogy cserébe magázni kezdjem, ahogy egy kislány tenné, de most félek, hogy a pillanatot is megtörném, és a hangomat sem találnám.
Szinte úgy érzem, eltompult a hallásom, hiszen hallom, hogy újév van, és mégis, mind a kintről, mind pedig a tévéből szóló ricsaj másodlagos, csak háttérzene.
A pilláim alól nézem Eliast, miután elengedett, ami ellen szívem szerint minden egyes porcikámmal tiltakoznék, de nem teszem, csak nézem őt, és azt, ahogy ő is engem néz. Eltelhetett bármennyi idő; másodpercek, percek, vagy akár órák is, képtelen lennék megmondani. Van valami örök ebben a pillanatban.
Lehet, hogyha nem vagyok ebben a megbűvölt állapotban, feltűnik, hogy pontosan mimet is nézi, vagy ahogy éppen vívódik önmagával, de most éppen ebből adódóan ostobább vagyok, mint egy aranyhal (ami nálam nagy szó), és pontosan egy aranyhal gülüszemeivel fogadom a csókot az ajkaimon.
A szívem mintha merényletre készülne ellenem, ki akar szakadni a helyéről, és az ájulás veszélye is fenyegető felhőként terül el a fejem fölött, én pedig nem győzöm magam mentálisan pofozgatni, hogy mindezt elkerüljem. Akkor sem lehetne bennem nagyobb a pánik, ha az agysejtjeim lángra kaptak volna, és most sikoltozva rohangálnának fel-alá a fejemben, mint egy mesében, amit régebben láttam.
Biztos későn kapcsolok, pedig viszonozni akarom a gesztust (de még mennyire, hogy viszonozni akarom), így csak egyetlen puszival tudom jelezni, hogy akartam, és jól esett, mielőtt Elias elhúzódik tőlem, és akkor jön el a pillanat, amit már tényleg nem tudok hogyan lekezelni, ezért csak akkora szemekkel nézek rá, amit két csészealj is megirigyelhetne. Most mihez kezdünk?  Hogy akadályozzuk meg, hogy életünk legkínosabb emlékeként vonuljon be ez az amúgy varázslatos élmény az agyunkba?
- Neked is – súgom vissza, és a hangom még így is rekedt. Krákognom kell, közben pedig a hirtelen jött melegtől is szeretnék megszabadulni, több levegőre lenne szükségem, így hátrébb lépek, hátha segít.
És ezzel egy olyan vonatra szállok fel, amiről leszállni már annál képtelenebb vagyok.
Előbb egy díszpárnában akadok fel és vesztem el az egyensúlyom, ami még nem baj; a kanapém karfája megtart. Csakhogy az én térdeim jelenleg gyengébbek, mint egy újszülött zsiráfé, így nem tudom megtartani magam, és egy végtelenül kecses mozdulattal és egy sikkantással átbuckázok a karfán is, hogy aztán a fenekemre essek a túloldalon.
Nem tudom, melyikünk lehet a meglepettebb; én, ahogy a földön csücsülök a döbbenettől pillogva, szinte olyan vörös fejjel, hogy már csak a fülemből előtörő füstfellegek hiányoznak, vagy Elias, aki első sorból nézte végig a mutatványomat.
Behunyom a szemem; talán ha elég erősen könyörgök az Erőnek, valahogy visszafordíthatom az időt, vagy ha elég hittel a szívemben imádkozok Istenhez, magához ragad. Még az se érdekelne, ha utána dobna is le a Pokolba, csak ne itt legyek.
Oké, Clover, kapard össze magad. Szó szerint is, de előbb próbáld meg menteni a helyzetet.
- Szóval… - nyitom ki lassan a szemem, még mindig a földön ücsörögve. Igyekszek valami lazának tűnő mozdulattal oldalra dobni a hajam, és talán hívogatóan nézni. Bele sem merek gondolni, hogy ez hogy nézhet ki. – Van kedved elmenni egy randira, vagy ilyesmi?
A kellően csábos hatás kedvéért az egyik lábamat még a másikra is dobom, amit aztán koppanó hang követ, mert belerúgtam a kanapéba a kislábujjammal.
Akurvaéletbemár.

Öltözet: Szószám: 1180
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade EmptyHétf. Feb. 10 2020, 15:06

Clover & Elias
Felsejlik emlékeim közül annak a bizonyos texasi nyárnak egy mozzanata. Azt hiszem, azért ragadt meg a fejemben, mert akkor nagyon mulatságosnak tartottam a dolgot, és ha belegondolok, még ma is elszórakozom a kis történeten. Szóval, ahogy Miss Rhee-nek is említettem, volt azon a tanyán mindenféle állat, amire általában minden józan gondolkodású ember asszociál a "farm" szó hallatán. Tehenek, malacok, na meg annyi szárnyas jószág, mintha a föld összes csirkéjét ott gyűjtötték volna össze. Volt köztük azonban egy, amely némileg kiváltságos helyzetet élvezett, olyannyira, hogy még a konyhába is bejárása volt. Szegény, külseje alapján méltán pályázhatott volna a világ legrondább tyúkja címre, és el is nyerte volna. A taraja szinte kékbe fordult, el is billent a feje tetején, a tollai meg úgy álltak rajta, mint a koldus gyereken a felnőttől megörökölt kabát. Ja, és Hetty-nek hívták, akár egy vénasszonyt. Az öreg gazda elmondása alapján az élete sem volt könnyű: akkor nagyokat nevettem a mesén, mert fura volt, hogy egy állat is lehet olyan szerencsétlen, olyan "péntekes", mint néhány ember. Már csirkekorában is sok baj érte szegény fejét. Egyszer az egérfogó csappantotta be, egyszer meg még pihés korában a tulajdon édesanyja lépett úgy rá a nyakára, hogy alig bírták életre locsolni. Aztán mikor felnőtt is, akkor is neki kellett éppen ott állnia, ahova a forró vizet öntötték, és ott ülnie, ahol a görény a legszélső tyúknak a farktollát kitéphette. Valahogy Miss Rhee pontosan ilyen - bár ezt nem kötöm az orrára, mert biztos, hogy felkapná a vizet, mert azt hinné, hogy egy lábasjószághoz hasonlítom. Pedig szó sincs erről: ha valami, akkor inkább egy színes, tarka pillangó jutna az eszembe róla. Vagy mondjuk úgy, egy gyönyörű pillangó, amelyik részegen szálldos virágról virágra, és úgy hiszem, ez a hasonlat megállná a helyét. Láttam már, hogy Mulan kisasszony motorikus funkciói erőteljes fejlesztésre szorulnának, és nem is olyan régen volt szerencsém hallani is, amikor kis híján összedöntötte a házat, mert úgy rongyolt neki a folyosó falának, mint egy rombológolyó. Általában az efféle viselkedés elmondhatatlanul bosszant, volt olyan tanítványom, akivel vért izzadtam, akkor sem voltam képes megtanítani a teste kordinálására. Igazából az utolsó óra végén megkönnyebbülten mondtam búcsút neki, és biztos vagyok benne a mai napig is, hogy számára az önvédelem legjobb formája a viselkedése. Ha bárki is rászánná magát, hogy megtámadja, az két percen belül összevizeli magát a röhögéstől - ez az egyik opció. A másik az, hogy az illető hölgy az első mozdulatnál saját magát üti ki, innentől meg sejtelme sem lesz róla, mit fognak tenni vele, ami alighanem áldás lehet egy efféle helyzetben. Önmagam számára is meglep ezek után, hogy ahogy Miss Rhee nem éppen kecses produkcióit látom, a legkevésbé sem bosszant a dolog, sokkal inkább mulattat, és ráadásként elbűvölőnek látom a csetlés-botlás közben. Ha ma este már ittam volna, ezt most könnyű lenne az alkoholos befolyásoltság számlájára írni, így viszont nem tudom, miért érzem magam jókedvűen a közelében. Van, akinek a báját a külseje adja, a határozottsága, az ő esetében viszont pont a kis bénázásai. Azon kapom magam, miközben két csattanással lerúgja a cipőit, hogy kedvem lenne magamhoz szorítani, és dédelgetni, mint kiskoromban a kedvenc plüssjátékomat.
Erre meg is kapom a lehetőséget, mikor táncra kérem. Egy pillanatig átfut a fejemen, hogy remélem Miss Rhee nem találja nevetségesnek, amiért úgy viselkedem, mint egy hősszerelmes férfi valami ötvenes években készült kosztümös filmben, de aztán ez a gondolat ahogy jött, el is illan a fejemből. Mulan kisasszony űzi el, abban a szent pillanatban, amikor a karjaimban köt ki. Lépegetni kezdünk a zene ütemére, és bevallom, az első két percben összeszorítom a számat, hogy ha esetleg mégis ellenállhatatlan vágyat érezne rá, hogy a lábujjaimon tiporjon, még csak meg se nyekkenjek, de az a kis görcsösség aztán fel is oldódik bennem mikor rájövök, hogy elég jól megtaláljuk az összhangot ahhoz, hogy ez ne következzen be. Olyannyira sikerül lelazulnom, hogy rászánom magam arra, amit úgy szoktak hívni, hogy "vissza nem térő lehetőség", vagy úgy, hogy "most vagy soha". Én pedig hallgatok erre a belső hangra, és megcsókolom Miss Rhee-t.
Nem tart sokáig, talán csak pár pillanatig, mégis úgy érzem, mintha egy dimenzióugrást hajtottam volna végre, és a belső szerveim önálló életet élnének, különös tekintettel a gyomromra meg a szívemre. Az utóbbi őrült zakatolásba fog, az előbbi meg megtelik fura, jóleső bizsergéssel. Fix, hogy összefüggésben van a koponyámmal, mert ezzel párhuzamosan az agyamból eltűnnek a gondolatok. Vagyis csaknem mind. Az egyetlen, ami ott marad, szinte vörös billoggal ég belém az, hogy mennyire élvezem ezt a néhány másodpercet. Aztán ez a kellemes érzés átcsap valami másba. Valami mélyebbe, valami titokzatosba és ismeretlenbe. Mire ezt végiggondolom, már el is húzódom Mulan kisasszony közeléből, és megadom neki az alkalmat, hogy reagáljon valamit - ha akar, akár pofon is vághasson. A pakliban minden lehetőség benne van, nem?
Annyit észreveszek, hogy ő velem ellentétben nem csukta be a szemét, most pedig olyan szintű meglepettség ül a tekintetében, hogy valószínűleg eszébe sem jutott lehunyni őket. Hirtelen kissé kényelmetlenül érzem magam, talán így is túl vakmerő voltam, és mindent, mindent rosszul gondoltam. Kissé keserűen állapítom meg magában, hogy végülis ez is egy fajta válasz a kérdésemre. De aztán azt is látom, hogy valami megváltozik. Amikor van annyi bátorságom, hogy a pár önmarcangoló pillanat után újra ránézzek Mulan kisasszonyra, a tekintetétől jóleső borzongás fut végig rajtam. Az arca hitetlenkedő még mindig, de a szemeiben emellett olyan lángok égnek, amik nem most gyulladtak.
- Öhm... köszi - hebegem, mikor viszont kívánja nekem az új évet, és a következő másodpercben legszívesebben lefejelném a falat. Zseniális megnyilvánulás volt részemről. Egy ökör vagyok. Miss Rhee viszont zavartnak tűnik, és kibontakozik a karjaimból, hogy hátrébb lépjen, én pedig félek, hogy ez nem más, mint menekülési vágy, és él ezzel a lehetőséggel. Fogalmam sincs, mit kéne most mondanom, hogy kellene megkérdeznem, most seggfejnek tart-e, vagy sajnálkozzak-e, de a produkció, amit a hölgy előad, gyorsan ki is röppenti ezt a tipródást a fejemből, hogy átadja helyét a totális csodálkozásnak, olyannyira, hogy érzem, amint egy tökéletes O alakot vesz fel a szám. Mulan kisasszony ugyanis azzal a lépéssel, ahogy hátrálni kezd, nekirongyol a kanapénak. Először a karfára huppan rá, onnan gellert kapva végül a földön landol, és azt hiszem, erre ő sem számított, mert hihetetlen megdöbbenés kap helyet a szemében, mintha csak tőlem kérdezné, hogyan és miért került ő ide. Aztán egy másodperc alatt korrigál, vagyis inkább megadja magát a sorsának, meg a helyzetnek, és menteni próbál. Ami eleve hamvában holt vállalkozás. A lelkem mélyén már kétrét görnyedve röhögök, kívülről viszont igyekszem felvenni a pókerarcot, de gyanítom, vajmi kevés sikerrel. Eszembe jut a gyerekkori szomszédunk macskája, akinek kedvenc hobbija volt a teraszunkon alvás, mígnem egyszer nyújtózás közben leperdült a korlátról, és mikor földet ért, gyors mosakodásba kezdett, olyan tekintettel nézve ránk, mintha ezt direkt így akarta volna. Miss Rhee is valami ilyesmivel próbálkozik, mert kecsesen átdobja a haját egyik válláról a másikra, aztán egy olyan kérdés következik, amitől már tényleg kezdem úgy hinni, hogy ez az év a meglepetések éve lesz. Randira hív. Miss Rhee randira hív engem. Kell némi idő, mire megtalálom a hangomat.
- Én akartalak randira hívni - virulok ki hirtelen, mint a nyári mező egy kiadós zápor után. Hozzátenném, hogy általában úgy tartom, a férfi dolga ezt javasolni, de inkább lenyelem a mondatot, mert a végén még Miss Rhee azt hinné, nem tisztelem az egyenjogúságot. - És szívesen elmegyek veled. Komolyan. Bárhová - lépek aztán oda Mulan kisasszonyhoz, és leguggolok elé. - A baleseti sebészet megfelel? - kérdezem, és szélesen elvigyorgom magam. Egyrészt képtelen vagyok palástolni a botladozása feletti nevetőgörcsömet, másrészt elmondhatatlanul megkönnyebbülök, hogy úgy tűnik, nem ijesztettem el magamtól egy életre, és nem a "perverz szomszéd pasi" címet aggatja rám a jövőben. Aztán Miss Rhee helyett is felnyögök, mikor a következő pillanatban olyat koppan a lábujja a már említett kanapén, mintha egy pisztolyt sütöttek volna el. Atyaég, hát lerokkantja magát még randevú előtt!
- Mutasd... - mondom kedvesen, kezembe veszem a lábát, lehúzva róla a zoknit. Félő, hogy úgy fog állni a kislábujja, mintha direkt fellázadt volna és más irányba keresgélne, de aztán megnyugszom. Kissé piros, ennyi az egész. - Legalább nem tört el - sóhajtok fel megkönnyebbülve. Azt viszont már most leszögezem magamban, hogy az fix, hogy olyan helyre nem megyek vele, aminek köze van a testmozgáshoz. Sem korcsolyázás, sem túrázás, sem szabadulószoba. Ott halnánk meg.
- Tudod... - jegyzem meg még mindig vigyorogva - azt hiszem megállapthatom, hogy teljesen levettelek a lábadról - jaj Elias, állj már le, ne szemétkedj szegény lánnyal. - Gyere - segítem aztán fel Miss Rhee-t óvatosan. - Azt hiszem, ki kellene nyitnunk a pezsgőt. Vagyis, majd én kinyitom. Te csak ülj le ide. Ez így kevésbé balesetveszélyes - mosolygok. Remélem a hölgy pechje nem ragadós, mert nem szeretném azzal megkoronázni az estét, hogy fejbelövöm a dugóval. Priceless pillanat lenne.

~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - The last day of the decade
Elias & Clover - The last day of the decade Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Elias & Clover - The last day of the decade
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
» Nick & Clover - Gotta keep moving
» Clover & Draden
» clover, alex, sam
» Jess & Clover - I just need some books

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: