New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 15 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 14 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Chae Rim
tollából
Ma 00:09-kor
Dorian J. Lester
tollából
Tegnap 22:46-kor
Wade Sanders
tollából
Tegnap 22:35-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 22:03-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 21:10-kor
Kiara Hernández
tollából
Tegnap 21:06-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 21:04-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 20:47-kor
Venus Heighel
tollából
Tegnap 20:10-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
TémanyitásElias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyCsüt. Dec. 05 2019, 13:15

Elias & Clover
"Jószomszédi (v)iszony?"

Az elmúlt hetek, a mostanit is beleértve, nehezebben, forgalmasabban, és ezáltal sokkal szorgosabban alakultak, mint amihez úgy átlagosan szoktam, vagy mint amire előzetesen számítottam volna.
Beadandók, gyakorlat, az édesapám közelgő születésnapja, a karácsony – erről eszembe jutott, hogy elfelejtettem repülőjegyet foglalni magamnak -, és a szokottnál valamiért aktívabb szociális élet, ami önmagában is leszívta volna minden tartalék energiámat (pláne, hogy néhány szomszéd indokolatlanul csúnyán néz rám, de még nem jöttem rá, miért), bennem pedig kezdett lemerülni az elem. Ha mindez nem lenne elég, két éjszaka is úgy elkapott az ihlet, hogy egész éjjel fennmaradva festettem. Okos ötlet volt? Nope. Megérte? Yep. Életem egyik legjobb festménye született meg az egyik éjszaka a kezeim alatt, úgyhogy összességében büszke voltam magamra. Furcsán szokatlan érzésnek bizonyult pozitivitással gondolni magamra, de nem mondhatom, hogy nem volt kellemes.
A táskák a szemem alatt kezdtek inkább bőröndformát ölteni, és a hét végéhez közeledve már nyolcig is kihívás volt fennmaradni, de ennek is megvoltak a maga előnyei: nem igen volt időm olyan dolgokon töprengeni, amiktől aztán rosszul érezhettem volna magam a bőrömben, és szoronghattam tőlük. Mint ahogy általában szoktam.
De hiába a mentális harmónia, a testem kezdett lázadozni a feladatok sokasága – és az éjjeli fennmaradásaim – ellen, és egyre gyakoribbá vált, hogy túlalszom az ébresztőmet, vagy csak úgy elalszok valami teljesen random helyen (ma például az egyik órámon), szokatlan izomfájdalmakat tapasztalok, illetve olyan bűnös gondolatok kezdtek megfordulni a fejemben, hogy talán rá kéne szoknom a kávéra. Miközben utálom a kávét. Fúj, arról szó sem lehet.
A mai délutánomat-kora estémet egy átlagos héten a kocogásra szánnám a Central Parkban, de most eszem ágában sem volt kísérteni a sorsot. Amúgy sem vagyok a legjobb egyensúly- és koordinációs képességekkel megáldott valaki, hát még ilyen állapotban. Köszönöm, semmi kedvem beborulni egy bokorba, és másnap arra ébredni, hogy én vagyok a legújabb Youtube szenzáció.
Úgyhogy módosítottam a terveimen, és úgy döntöttem, azt teszem, amit mindenkinek kellene ilyen helyzetben: veszek egy fantasztikusan forró habfürdőt.
A lakásom nem volt nagynak mondható, pláne nem Manhattan mércével, de én szerettem. Egy egybenyitott nappali-konyhából (ami itt persze természetesnek számított), a hálószobából, és a fürdőszobából állt. A konyha a nappali nagyobb tere érdekében elég picinyke helyet kapott, ami az egyik legfőbb oka volt, hogy meg se nagyon próbáltam itt főzni; de cserébe a nappali nagyon kényelmes volt. A hálóm átlagos méretű volt, pont ideálisnak mondanám, noha a ruháim elhelyezése némi kihívással járt.
Bőven kivehettem volna valami tágasabbat, különösen, hogy nagyon szerettem volna egy teraszt is, de mindig is a kislakások fanja voltam. Meg amúgy is; a lakás a maga kis pasztell stílusával és szemrevaló berendezésével (legalábbis nekem szemrevaló), számomra bőven megérte.
És különben is; amint megláttam a fürdőszobát, tudtam, hogy én ide tartozok. Ahogy említettem, az egész lakás esztétikus látványt nyújtott, de nem is volt kérdés, hogy mindennek a fürdőszoba volt az ékköve. Valami márványra nagyon hasonlító padlólapot használtak, ragyogó fehér színben, a helyiség ablaka pedig csodás látvánnyal tette még élvezetesebbé a fürdőzéseket, tökéletesen be lehetett látni az alattunk elterülő világot. Amit mondjuk nem tettem, mert az első dolgom volt függönyöket felszereltetni. Említettem, hogy nem akarok Youtube sztár lenni, ugye? Na, felnőtt oldalra még ennél is kevésbé vágytam.
Visszatérve az aktuális témára: az általam imádott, cicalábas kádat a helyiség közepén helyezték el, és elég nagy volt hozzá, hogy harmadmagammal is beleférjek, még ha egy kicsit szűkösen is. De ketten kényelmesen elfértünk volna.
Mindez egyenesen vezetett a konklúzióhoz, hogy imádtam fürdőzgetni. Akár egy jó könyvvel, akár csak egymagamban. És amit még jobban imádtam, az a fürdővíz még kellemesebbé tétele.
Most is így tettem; megnyitottam a csapot, és jól megszórtam fürdősóval, habfürdővel, némi illóolajjal és még egy kis tejjel is a kád alját. És hiába próbáltam (vagy talán annyira nem is próbáltam), nem bírtam ellenállni a késztetésnek, hogy ne dobjak bele egy kis aranycikesz formájú fürdőbombát is a receptbe. Ezennel ünnepélyesen fürdőfétissel diagnosztizálom magam. Mániákus, de nem tagadhattam, hogy a víz lassú aranyra színeződése igazi aesthetic volt.
Nem is vártam sokat a kádba pattanással (képletesen), a pillanat töredéke alatt vetkőztem le, hogy aztán a földre dobáljam a ruháimat, kihúzzam kontytűket a hajamból, és elmerülhessek az illatfelhőre emlékeztető habok között.
Ah, végre.
Esküszöm, ennél kellemesebb élmény a világon nincs. Mármint van (khm), de a jelen lehetőségeimhez mérten gondoltam.
A víz finoman simogatta a selymes összetevőkkel a bőröm, olyan forró hőfokon, hogy ha nem tegnap gyantáztam volna, biztosan leperzselte volna rólam a szőrt is. Legalább elmondhatom magamról, hogy én is sárkány vagyok. Még ha nem is a sárkányok anyja.
Mosolyogva hajtottam a kád szélére a fejem, nem foglalkozva a vészesen vizesedő hajammal, és elégedetten lehunytam a szemem. Ez már őszintén hiányzott.
A meleg, a kényelem, és az ellazultság hamarosan megtették a hatásukat, és a szemem egyre nehezülni kezdett. A lábammal tapogatózva próbáltam felfele keresgélni, hogy elzárjam a kádat, amikor eszembe jutott, hogy itt tekerős a csap, nem pedig nyomós. Kellemetlen. Oh, well.
De még mielőtt felülhettem volna, hogy elzárjam, mély, álomtalan álom ragadt magával, és… elaludtam.
A víz pedig folyt tovább…

Outfit: - Szószám: 817
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyPént. Dec. 06 2019, 16:50

Clover & Elias

Mit tegyen az ember, ha úgy látja, hogy a sorsa meredeken zuhan a mélység felé? Mit tegyen, ha azt érzi, hogy atomjaira hullik az élete, és a lelke? Mit tehet, ha azt gondolta, volt valaki, akinek olyan fontos volt ő maga, mint az a bizonyos személy neki, aztán rájön, hogy csalódnia kellett? Mit tegyen - mit tehet egyáltalán? - ha talált valakit, aki megadta neki a fényt, aztán pont ez a valaki lökte vissza egyetlen jól irányzott rúgással a sötétbe? Csakugyan, mit tehet? A lehetőségek listája nem nyúlik kilométer hosszúságúra. Az ember vagy beleroppan, vagy menekül. Esetleg épp a kettőt ötvözi: és én pontosan ezt teszem. Gyűlölöm Brooklynt. Mert minden utcán keresem a libbenő, vörös hajzuhatagot, figyelek, meghallom-e valahol a nevetését, meglátom-e az arcát, betévedek-e egy bárba, ami szintén az ő emlékét idézi elém. Gyűlölöm Brooklynt, mert itt voltam hosszú, lélekölő sötétségben eltöltött évek után egy röppenésnyi ideig boldog.
Otthagytam az egyetemet, mert képtelen lettem volna elviselni Miss Thredson látványát. Képtelen lettem volna a társaságában lenni, tanítani azzal a tudattal, hogy már nem érinthetem meg őt úgy, ahogyan eddig. Felszámoltam az egész Brooklyn-i életemet, hogy máshol kezdjek egy újat. Mert bár a fájdalom ugyanúgy a részem marad, csak éppen nem emlékeztet minden, amit magam körül látok, a nap minden egyes percében RÁ.
Manhattan más, mint Brooklyn. Olyan intenzitással és mennyiségben adja az élményeket, amit kevés városrész tud a világon. Lüktet, vibrál, él. Megkapó látvány, ahogy már messziről feltűnik a város leghíresebb épületének sziluettje, az Empire State Building. Sárga taxik, Central Park, Times Square, Park Avenue, emberek és turisták ezrei adják azt az érzetet, hogy a Nagy Almának ez az a része, amely sosem alszik, még éjjel sem. Talán pont erre van szükségem. Erre a nyüzsgésre, amely eltereli a figyelmemet arról, ami bennem zajlik éppen.
A lakásom valójában nem sokban különbözik a Brooklynbelitől. Apró, de lakható. Egy magányos férfi számára éppen megfelelő. Mindig a kis kéglik pártján álltam, és soha nem értettem, miért jó valakinek akkora rezidenciában élni, ahol kenyérmorzsát kell elszórni ahhoz, hogy a konyhából egyáltalán visszataláljon a nappaliba. A költözést rekordidő alatt vittem végbe: még mindig úgy néz ki a repertoárom bútorok terén, amit finoman szólva is leginkább a minimalista jelzővel lehetne illetni. Van, amin egyek, van amin aludjak, és nekem igazából ennyi pont elég. Na és itt van velem Qwerty: az egyetlen társam a világon.
Telnek a napok egymás után, ködös unalomban és eseménytelenségben. Kivéve az éjszakákat: hol a kínzó fájdalom rohan rám a csend óráiban, és játssza le az agyam az elmúlt hetek boldogságából rögzített képeket, mintha csak kéjelegne a szenvedésemben, hol a rám-rámtörő, már szinte szokásos rémálmok és rohamok nem hagynak pihenni - hol pedig az a zene, amely néha a falakon keresztül árad, csak még eddig nem voltam képes megfejteni, honnan is hallom. Bár sejtéseim azért vannak. Noha a ház lakóit jószerével még látásból sem ismerem, nem még máshogyan, de azt nagyjából tudom, hogy felettem valami Lucy Liu jellegű csaj lakik. Néha átsejlik még este is a cipője kopogása a padlón, egyszer-kétszer pedig olyan dübörgő hangokkal örvendeztetett meg odafentről az éjjeli órákban, hogy nagyjából fél óra elteltével szent meggyőződésem volt, hogy a lakásában éppen Godzilla dugja a bádogembert.
Hosszú, lélekölő nap áll ma mögöttem. Az edzőtermem Brooklynban hagytam, legalábbis időlegesen. Nincs kedvem fizető vendégeket veszíteni, és gyanítom, hogy néhányan nem ingáznának a két városrészt között, hát kénytelen vagyok ilyen tekintetben kompromisszumot kötni. Minden alkalommal úgy megyek át abba a városrészbe, mint ahogy a betörő oson be egy házba. A nyitvatartás ideje alatt ki sem dugom az orromat az utcára, aztán a nap végén bevágódok a kocsiba, és vissza se nézve Manhattan felé veszem az irányt. Nagyjából úgy festhetek ilyenkor, mint amikor a Gyalogkakukk menekül a prérifarkas elől. Nem számít. Egyszerűen nem érdekel.
Ami érdekel, az a mellettem papírzacskóban heverő whisky, amolyan hajléktalan style-ban. Mellete két hamburger, vacsora gyanánt - ja, még mindig nem vagyok egy Gordon Ramsey. Sem időm, sem energiám olyan kaják főzésére, amik aztán a kukában kötnek ki, mert képes vagyok odaégetni még a meleg vizet is.
Felbaktatok a ház lépcsőin, belököm a lakásom ajtaját, és amint felkattintom a villanyt, az első utam Qwerty-hez vezet, útközben csak mellékesen pakolom le a kaját és az italt rejtő zacskót az asztalra.
- Szia, édesem - kocogtatom meg az akvárium üvegét, mire a kis betta azonnal megjelenik, és úgy követi az ujjam útját, mint a vas a mágnest. Sokak szerint a halak szimplán hülyék. Nem tudom, általánosságban így van-e, de a kis uszonyos barátom fix, hogy kivétel. Ha nem egy tíz literes edény lenne az otthona, és ha tudna beszélni, szerintem már ledoktorált volna.
Beszórok neki némi eleséget, úgy gügyögve közben, hogy aki hall, szerintem totál félnótásnak nézne, aztán megfordulva ledobom a kabátomat, de a mozdulat közben megdermedek. MI AZ ISTEN FOLYIK ITT?
Folyik, hát pontosan ez a probléma. A nyitott fürdőajtón keresztül ugyanis a Nílus csordogál kifelé a nappali parkettájára. Hogy nem én hagytam a csapot nyitva, az faktum. És nem csak a fürdőbőmből terjeszkedik kifelé egy kisebb folyam, hanem láthatóan a plafon irányából is csorog valami, szép egyenletesen, akkurátusan végig a falaimon. Fura. Amikor kivettem ezt a lakást, a bérleti szerződésben nem szerepelt sem a Niagara vízesés, sem beltéri szökőkút a berendezés részeként.
- Ó, hogy az a jóságos... - lenyelem a mondat második felét. Ha nem így lenne, valószínűleg nem a katolikus liturgia szavai szerinti folytatás következne, és alighanem az összes szenteket lecitálnám az égből. Ahhoz azért nem kell egetrengető logika, hogy másodpercek alatt megtaláljam, honnan is érkezik az áldás. Naná, hogy a fölöttem lakó gondoskodik ismét róla, hogy ne unjam magam halálra még a munkanap végén sem.
Mostanában - a velem történtek hatására - amúgy sem a legerőteljesebb jellemvonásom a türelem, így kell nagyjából egy perc, meg jó néhány mély lélegzetvétel, hogy ne olyan ordítással fussak felfelé egy emeletet, mint aki a Yeti lebirkózására készül. És amúgy is, lehet, hogy jó lenne, ha nem úgy könyveltetném el magam azonnal a ház többi lakójával, mintha beszámíthatatlan, vagy épp kiszámíthatatlan lennék. Szóval, ideje előkotornom a mélyen bennem szunnyadó diplomáciai készséget, hogy amint kinyílik majd előttem a felső szomszédom ajtaja, ne egy habzó szájú idiótával találja magát szemközt.
Felkapom a lakáskulcsot, kettesével veszem felfelé a lépcsőfokokat, közben azon dühöngök magamban, hogy mi az istent csinál Mulan kisasszony odafenn? Rizst ültet???
Egy méteres folyosói csúszást követően fékezek a fenti ajtó előtt, magamra erőltetve a viszonylagos nyugalom álarcát, és kopogok. Válasz semmi. Ismét kopogás, ismét semmi reakció, az agyamban pedig felsejlik egy régi emlék, mikor is egy drogos társaság egyik tagjához kellett kimennem helyszínelni. A fickó a kádban lebegett, fenn a hatodik emeleten, miközben a csapból folyamatosan zubogó víz már az egész földszintet megtöltötte. Nagyon bízom benne, hogy ezúttal nem ilyesmiről van szó. Van az életemben épp elég szarság efféle horrorsztorik nélkül is. A harmadszori kopogást inkább már hangos dörömböléssel váltom fel, és átvillan néhány másodpercig az agyamon, hogy ha kell, betöröm az ajtót, aztán majd csak kimagyarázom. Lehet, hogy Mulan épp nem is tartózkodik itthon, ez esetben hőssé avanzsálok, aki egyszerre menti meg az ő, meg a saját lakásomat is, de mire cselekvésre szánnám rá magam - történetesen, hogy lendületet véve vállal menjek neki a fának, mint valami faltörő kos - sietős lépteket hallok bentről, aztán kinyílik az ajtó. Az első, amivel szembetalálom magam, egy vizes hajzuhatag, kissé kipirult arc, meg egyszerre megdöbbent, és szégyenkező tekintet.
- Jó estét - szólalok meg, bár a mosoly, amit a képemre erőltetek, nem túl hiteles, szerintem az AZ gonosz bohóca mosolyoghat így az áldozataira elfogyasztásuk előtt. - Tudja, az egyetlen mentség a lakásomban jelenleg fellelhető áradásra az lett volna, ha maga holtan, vagy eszméletlenül lebeg a kádban. Viszont roppant örömömre úgy látom, tökéletes egészségnek örvend, ennek okán megtenné, hogy megszünteti a totális csőtörést? Jelenleg ugyanis magának köszönhetően olyan állapotok uralkodnak nálam, hogyha felturbóznám a vizet némi szénsavval, akár jacuzzizhatnék is a nappali kellős közepén - támaszkodom az ajtófélfának. Mit művelt, aludt a kádban? Ha igen, akkor mázlija van, hogy még tényleg él.

~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyPént. Dec. 06 2019, 20:47

Elias & Clover
"Jószomszédi (v)iszony?"

Az első gondolat, ami megfordul a fejemben a lassú, ráérős ébredezés közben, az az, hogy még anno a költözés környékén bepakoltam egy halom mécsest és gyertyát valamelyik alsó szekrény mélyére (talán, nem vennék mérget erre az információra), pont az ilyen „spa élmények” igazán tökéletessé tételére. Vagy az unalmas péntek estéim hangulatosabbá varázsolására, mert mi sem írja le olyan drámai szépséggel, hogy valahol, valamit piszkosul elrontottál az életben, mint a tudat, hogy romantikussá teszed az estét magadnak és a gondolatoknak a fejedben.
Végülis, ez egy olyan kapcsolat, amitől sosem szabadul igazán az ember, bármennyire is szeretne – akár meg is lehet próbálni a következő szintre emelni a dolgokat.
A második gondolatom, hogy milyen kár, hogy ez csak most jut eszembe, és nem még mielőtt bemásztam volna a kádba, akkor egyrészt még ennél is kellemesebb lett volna ez az egész, másrészről a gyertyák is beteljesíthették volna a nekik szánt sorsukat. Well, maybe next time.
Ekkor kezdhettem el valóban magamhoz térni és elhagyni a félálmok dédelgető mezejét, a harmadik (és a negyedik, ötödik, hatodik…) gondolatom ugyanis elkezdett egészen másfajta irányokba terelődni: mi ez szapora, csorgásra emlékeztető hang a padló irányából? Miért hallok irgalmatlan csobbanást, szintén a padló felől, ha megmozdítom a lábam? És mégis ki veri faltörő kossal az ajtót? Nem rendeltem semmit. Ugye?
Amikor kinyitottam a szemem, azt kívántam, bár ne tettem volna. Van egy régi koreai káromkodás, amivel generációkra visszamenőleg tudod elátkozni egy komplett család összes férfitagjának nemi szervét ÉS piros lámpás negyedben dolgozónak titulálni mindük anyját, mindezt nagyjából két mondattal, tehát abszolúte hasznos és kihagyhatatlan tudás a felnőttkorból, de tiszteltem és hiányoltam annyira a szülőhazámat és az anyanyelvemet, hogy nem vettem a számra csak azért, hogy ilyen ocsmányságokat ejtsek ki rajta.
Így maradtam valami kevésbé irodalminál:
FRIGGITY FUCKING FUCK!
- Jaj, ne… – A hangom alig több egy halálra vált suttogásnál, és tényleg, most szívesebben lennék halott, mint bármi más. – Édes istenem, mondd, hogy ez csak egy szörnyű álom…
A helyzet a következőképpen nézett ki: a szapora, csorgó hang a padló felől? A kádból vehemensen távozó víz találkozása a padlólappal. A csobbanás, amikor megmozdultam? Ó, csak kiborítottam a fél Holt-tengert. Ugyancsak a kádból, persze. És hogy ki verheti az ajtót ekkora hévvel? Vélhetőleg valamelyik kedves szomszédom, akinek a nyakába zúdítottam egy kis beltéri esőt.
Teljesen logikus a kérdés, hogy hogy történhetett ez meg? Ó, csak elszenderedtem a kádban, mint Csipkerózsika az orsós toronyban (torony volt az? Nem emlékszek.), a vizet pedig nem zártam el, mert mindig is saját aquaworldre vágytam. Vagy hableány létre. Under the sea and kiss the girl?
Ismétlem; FRIGGITY FUCKING FUCK!
Ha eddig lett volna bármi kétségem is, hogy én vagyok a legnagyobb pancser, akit a hátán hordott a föld, az a mentális harmónia ígéretével együtt ebben a pillanatban párolgott el.
Ugyan nem hibáztatnék senkit, ha elkönyvelne életképtelennek és/vagy hülyének, még egyet is értek, teljesen jogos, de legalább annyi eszem még (a hangsúly a "még"-en) volt, hogy a szemem kinyitása utáni másodpercben már előre is hajoljak, hogy elzárjam a Niagarát, így megőrizve a már így is bőségesen kiadós katasztrófa állapotát, és nem hagyni tovább fokozódni.
Mivel az ajtó rám törése az óra ketyegésével egyre valószínűsíthetőbb opcióként lebegett a szemem előtt, és sajnos nem voltam hulla, hogy ne zavarjon a társadalmi megítélés az eláztatás és a meztelen megtalálásom miatt, a tőlem telhető leggyorsabb tempóban kipattantam a kádból. Igaz, ez félig azzal is járt, hogy bevertem a térdem, és majdnem megcsúsztam a Millenium Falcon alakú mosdószivacsomban, de a küldetés ezen része viszonylag sikeresen ért véget. Érthető okokból nem volt lehetőségem foglalkozni a saját fürdőszobámban boka fölé érő vízzel, így csak ledobáltam az egész törölközőkollekciómat a földre, hátha felszívnak belőle valamennyit. A hatás kedvéért még a szennyes tartót (vagyis annak tartalmát) is ráborítottam a padlóra, nem is érdekel, már mindegy volt, csak szűnjön meg a víz. A papucsom csinos kis hajóként úszkált a lehető legtávolabbi sarokban, és sok hasznát se venném jelen helyzetben, úgyhogy mindent magam mögött hagyva siettem az ajtó felé, menet közben a károkat szemlélve a nappaliban.
Ide is jutott víz bőséggel, a szőnyeget tuti dobhatom ki, de szerintem a többi bútor megúszhatta a dolgot, és mivel nem parkettám volt, hanem valami minőségibb linóleumszerű akármi, talán azzal sem kell majd foglalkozni. Talán. Nem értek hozzá, és a szerencsémet ismerve nem így lesz.
Már majdhogynem a kilincs felé nyúltam, amikor bevillant, hogy meztelen vagyok.
Nyithatnék persze így is ajtót, reménykedve, hogy az alattam lakó férfi, és szexuálisan a nőket preferálja, hátha esetleg kicsit kevésbé haragszik majd. Ha nem én lennék, simán. De én vagyok, szóval…
- Ó, basszameg – szitkozódtam halkan az orrom alatt.  
Irány vissza a fürdőbe. Jééééj. Mondtam már, hogy utálom magam?
Még egy majdnem-elcsúszással, egy halk sikollyal (beleléptem a hajkefémbe, csak a szokásos), és egy magamra penderített fürdőköpennyel később siettem vissza az ajtó felé. A köpenyem még egy pár évvel korábbi ajándék volt apukámtól, és a színe mindig Piroskára emlékeztetett a Piroska és a Farkasból. Remélem, most is erőt ad majd, hogy a szomszédom ne egyen meg élve.
Egy utolsó mély levegő után elhessegettem az elkerülhetetlen elkerülésére biztató gondolatokat (köztük azt is, hogy másszak le valahogy az ablakból, és meneküljek a kínos helyzet elől, mindegy, hogy hová, minél messzebb, el az országból), és ajtót nyitottam. Vizes, csöpögő szőke hajjal, kipirult arccal, félig már lekopott rúzzsal (sminkben sikerült elaludnom, de legalább a szempillaspirálom megúszta), egy szál fürdőköpenyben, és mezítláb. Szép kilátások. De legalább csodás fürdőbomba illatom van.
Ez lenne a „minden rosszban van valami jó”?
- Jó estét – köszönök vissza halkan. Egy fiatal, nálam valamivel idősebb, kissé fáradt tekintetű férfi áll az ajtómban, és nem kell pszichológusnak lennem, hogy olvassak a testbeszédéből és leessen, hogy vélhetőleg erőteljesen visszafogja magát, hogy ne fojtson meg itt helyben.
Értékelem a szándékot, őszintén hálás vagyok érte, azért meg aztán főleg, hogy még magyarázatot is adhatok a történtekre. Még ha a Pennywise-t megszégyenítő mosolya villanásszerűen hozza is vissza a pár évvel ezelőtti emlékeimet az első film utánról, amikor éjszaka azért nem mertem kimenni a mosdóba könnyíteni a hólyagomon, mert a könyvekben az elvetemült bohóc a vécéről ránt le a csatornába egy gyereket.
Ó, hát itt vannak a legkevésbé alkalmas pillanatokban felbukkanó barom gondolatokat! Már kezdtem őket hiányolni. (Nem, nem kezdtem.)
Türelmesen végighallgatom a férfi szavait, és nem győzöm szégyenkezve egyre lejjebb és lejjebb hajtani a fejemet, de azt se merem sokáig tenni, csak amíg rálátok az áldozatomra. Egy részem fél, hogy a szemkontaktus megtörésével csak rontok a helyzeten, egy másik pedig szeretné előre tudni, ha úgy döntene (kinda jogosan) az illető, hogy inkább mégiscsak megöl. Bár nem tudom miért, a váratlan halál jobban hangzik.  
Amikor szóhoz jutok, mert a taktikus szomszédom végez, és befoglalja az ajtófélfát (nagyon fondorlatos, nem mintha rá akarnám csukni az ajtót. Vagyis... nem mintha TÉNYLEG rácsuknám az ajtót), nem is tudom, mivel kezdjem.
Úgyhogy inkább tiszteletteljesen és bocsánatkérően meghajolok. Egyenes háttal, semmi extra, nem túl mélyre, remélem nem is túl ijesztően egy „kívülálló” számára, de nem is jut eszembe jobb módja a sajnálatom kifejezésére, mint ez a hazámban népszerű szokás.
- Nem is tudom elmondani, mennyire nagyon-nagyon sajnálom – kezdek bele, és gyorsan kiegyenesedek, hogyha túlságosan creepynek találta volna az előző mozdulatot. A külföldiek nem szokták túlságosan szeretni; nem tudják hova tenni. – Sajnos történt egy kis… figyelmetlenség a részemről, amíg a kádban voltam, de remélem, hogy valóban sikerült megszüntetnem a forrást. Természetesen fedezem az összes kárt, és ha tudok valamiben segíteni a lakásában, állok rendelkezésére.
(Miután felöltöztem, de ezt nem teszem hozzá.)
Próbálok nem túl sokat pislogni (nem akartam elárulni, mennyire be voltam tojva), és nyugodt, nem túl remegős hangot megütni, ami hol sikerül, hol nem, ellenben minden szavam teljesen komoly. Azt – nyilván – nem említem meg, hogy valami bocsánatkérő csomagra is számíthat majd nemsokára, esetleg festek neki valami nem víz-tematikusat, de biztos voltam benne, hogyha túl vagyunk ezen az éjszakán, ez lesz a következő lépésem.
Igazából, meglepő, hogy önmagamhoz képest mennyire jól kezelem a helyzetet. Egy átlagos napon ideges leszek, ha szóba kell elegyednem még olyanokkal is, akiket már legalább arcról ismerek, most pedig, gondolom a sokkhatás miatt, csak az ázás kapcsán érzem az idegességet. Nem mintha az ne lenne bőven elég.
- Mellesleg… Clover Rhee vagyok – nyújtok bizonytalanul kezet, és megpróbálkozok egy mosollyal. Jó ötlet ez? Fogalmam sincs. Inkább gyorsan el is tüntetem, biztos, ami biztos. – Ha esetleg szeretne jelenteni a gondnoknak. De amúgy hívhat az „ostoba csajnak, aki hableánynak képzeli magát” is. Vagy ennek bármiféle megfelelője. Tehát… tudok akkor segíteni jelen pillanatban bármiben is?
Nem sürgetni akarom, inkább bizonyítani a segítőszándékom meglétét. Noha el se tudom dönteni, hogy milyen válasznak örülnék jobban.

Outfit:  - Szószám: 1401
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyVas. Dec. 08 2019, 09:24

Clover & Elias

"Ringat a víz..." - ez az ostoba dalocska - legalábbis az első sora - visszhangzik a fülemben újra meg újra, miközben itt tipródom Mulan kisasszony ajtaja előtt, várva arra, hogy méltózasson végre előkecmeregni, és bármiféle magyarázattal előállni, mégis mi az ördög történik itt. Fogalmam sincs, miért ez a hülye nóta ugrik be hirtelen, bár ha belegondolunk, a helyzet tényleg adja magát: úgy állok itt a folyosón, mint egy felbőszült Triton király, és ha nálam áll a víz, akkor itt kb olyan magasságban hömpölyöghet, hogy a Titanic is elsüllyedne benne, szóval a helyszín is stimmel. Az is tény, hogy ma estére terveztem egy erőteljes elázást, csak mondjuk nem ebben a formában. Még csak alig néhány napja lakom itt, máris rám jár a rúd. Mi lesz akkor itt még később? Bár a rossz kezdés a babona szerint kabala, fizetség a jó folytatásért. Az is lehet, hogy a főbérlő elhallgatta előlem, hogy ez valami elátkozott ház, amit még maga Drakula is szentelt vízzel hintene körbe, hogy nyugodtan tudjon aludni. Vagy mint a Hill-ház, ahol az írója szerint "bármi is járt ott, az magányosan járt". Na, itt fix, hogy itt egyetlen kísértet sem fog magányosan járni, sőt még járni sem. Úszni fog.
Már épp megfordul a fejemben, hogy betöröm az ajtót, mert talán szükség lesz némi életmentésre is, amikor végre meghallom a vizesen csattanó lépteket bentről. Némileg megkönnyebbülten felsóhajtok, bár az igazat megvallva, általában nincs kifogásom a szájból szájba lélegeztetéssel, kiváltképp ha a delikvens, akit vissza kell rángatnom a világba, a nőneműek közé tartozik. Ujjaimmal az ajtófélfán dobolva várom, hogy végre feltáruljon a szezám, bár lelki szemeim előtt megjelenik a kép, hogy abban a pillanatban kiáramlik rajta egy kisebb zuhatag, és mindkettőnket úgy sodor el az áradás, mint valami Tom és Jerry rajzfilmben a két főhőst, egészen ki az utcára. A vizuális fantázia néha meglepően tud áldott, vagy átkos lenni, ebben a pillanatban kissé meg is rezzen a szám sarka elképzelve ezt a jelenetet. Aztán kaparászás hangzik fel a kilincs felől, nyitom a számat, hogy azonnal egy cifra tirádával kezdjem a mondandómat, az ajtó azonban zárva marad. Ehelyett egy halk káromkodást hallok, és ezer dollárt mernék feltenni rá, hogy a hölgy tudatáig most jutott el, hogy honnan is mászott elő, és most jelenleg egy szál semmiben akarta fogadni illusztris személyemet. Nem mintha bántam volna egy efféle látványt, a legkevésbé sem, de van bennem annyit tapintat, hogy elfordultam volna, úgy viszont elég nehéz kérdőre vonni a másikat, hogy háttal állok neki, és a folyosó falát szugerálom morgolódás közben.
Megforgatom a szemeimet, noha nem látja senki, mikor a léptek elslattyognak az ajtó elől, majd visszatérnek. Nem mintha nem lenne ráérő időm, mert az bőven van, csak félő, hogy ezalatt a pár perc alatt odáig fajulnak a dolgok, hogy a következő úszó világbajnokságnak az én lakásom fog helyet adni. Remélem azért Mulannak volt annyi esze, hogy ráébredve - szó szerint - a valóságra, az első mozzanata az volt, hogy megszüntesse a Niagara fő forrását.
Végre-valahára megzörren a kulcs, elfordul a kilincs, hogy aztán szembe találjam magam a kissé megszeppent felső szomszédommal, aki némileg ijedt tekintetet vet rám. Legalábbis gyanítom, mert a vizes haja nagy része az arcába lóg, és lehet, hogy én a mosolyommal simán lekörözöm a gyilkos bohócot, de ő meg jelen állapotában úgy fest, mint a kislány a kútból abban a hülye japán horrorban. A hangja viszont meghazudtolja a látványt, olyan halk, hogy alig hallom. Szégyenkezik, jogosan. Aztán már csak azt látom, hogy a felsőteste megindul felém, és az önvédelmi reflex azonnal akcióba lép nálam, meghökkenten hátrálok egy lépést. Mire készül, le akar fejelni?
Nem, persze hogy nem, csak meghajol, ami engem eléggé kibillent a morcos lelkiállapotomból. Eddig még sosem hajlongott előttem egyetlen nő sem. Vagyis igen, bizonyos intim helyzetekben, de ez most nem az a szituáció. Na mindegy. A lényeg, hogy ettől az apró közjátéktól a jogos haragom meglehetősen elillan, vagy legalábbis szelídül valamelyest.
- Öhm... - próbálom visszanyerni a lelki egyensúlyomat. Most nekem is meg kéne hajolni, vagy mi? Nem, eltekintek tőle. Nem én vagyok a karate kölyök. Helyette inkább én is kinyújtom a kezemet, és finoman megrázom az övét. - Elias Anderson - bököm ki a nevemet. - Nem akarom bejelenteni - na, ez gyors váltás. Az előbb még ott tartottam, hogy minden vehemenciámmal leszedem róla a keresztvizet, most meg úgy viselkedem, mint egy szelidített mezei egér. - Csak kérem, zárja el a csapot. A vízből elég volt mára. A padlóm már tiszta, nincs szükség további felmosásra - eresztek el egy halvány kis vigyort. A pszichiáterem azt mondta, a ptsd egyik legjellemzőbb tünete a kiszámíthatatlan viselkedés. Úgy tűnik, tényleg igaza volt. Bár élek a gyanúval, hogy ha nem egy nő nyitott volna nekem ajtót, hanem, ha teszem azt, valami szőrös, borostás vadállat lakna felettem, már talán az első pillanatban torkon karatéztam volna. Egy nővel az ember persze másképpen viselkedik. Verbálisan is.
- Nyugodjon meg, Miss Rhee, nem kérek öntől kárpótlást - még én nyugtatgatom őt, holott fordítottnak kéne lennie a felállásnak. Fura, már a legkevésbé sem vagyok dühös. Nekem tényleg elment minden eszem. - Tekintve a bútoraim számát, nem tett kárt a víz szinte semmiben. Viszont önnél láthatóan rosszabb a helyzet, mint nálam. Nézze, nem akarok tolakodó lenni, de... azt hiszem, elsősorban önnél kellene kezdeni valamit ezzel a tóval - mutatok a háta mögé. Kicsit be is leskelődöm, de nem látok gyékénykalapos, rizst ültető figurákat. Ezek szerint legalább ezt az ázsiai szokást nem hozta magával. - Amíg önnél továbbra is úgy fest a lakás, mint egy mocsár, addig hozzám fog leérkezni minden. Szóval... mit szólna, ha közös erővel rendbe hoznánk mindkét helyet? - ajánlom fel én is a segítségemet egy hirtelen ötlettől vezérelve. - Így talán még mindkettőnknek lesz egy nyugodt fél éjszakája. Persze, ha gondolja, előnyünkre is fordíthatjuk a dolgot. Ha kinyitjuk a fridzsider ajtaját, le is fagyaszthatjuk, és a környékbeli kölyköket két dolláros órabérért beengedjük korcsolyázni. Úgyis közeleg a karácsony - teszem hozzá ismét egy vigyor kíséretében.
 
~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyVas. Dec. 08 2019, 13:03

Elias & Clover
"Jószomszédi (v)iszony?"

Vissza kell fojtanom egy vigyort, látva az alsószomszéd hirtelen megszeppentségét, és ezzel egy időben hálás vagyok, hogy a hajam nagyjából mindenfele áll, csak lassan arra nem, amerre kéne neki, takarva belőlem valamennyit. Azt azért nem merem állítani, hogy a szemem nem csillant szórakozottan, és én is meglepődök, hogy hogy érezhetem magam ennyire jól egy ilyen szituációban, de hé, nem fogok panaszkodni. Talán már annyira fáradt vagyok, hogy nem is érdekel. Talán csak nehéz komolynak maradni, amikor az elsőre gyilkos bohócra emlékeztető szomszédod hirtelen átvált aranyos hebegés-habogásba, miközben olyan lenyűgözően szép színű szeme van, amilyet még sose láttam. Talán mindkettő.
(És a betoji én is megkönnyebbülhet, hogy nem kell továbbra is Pennywise-nak magyarázkodnom.)
Nem tudom, de eredménynek ugyanazt vonhatom le: többször kellene úgy kivágnom magam az életemben sűrűn előforduló, kellemetlen pillanatokból, hogy hajlongani kezdek. Lehet, hogy megkönnyítenék magamnak ezt-azt vele. Megjegyzem a következő alkalomra. (Nem, igazából nem fogom, mert már holnapra nem fogok rá emlékezni.)
Most, hogy túl vagyunk a nehezén (talán?), és vélhetőleg nem leszek élve elfogyasztva (csak bejött ez a fürdőköpeny), egy leheletnyit bátrabbnak érzem magam, legalábbis annyira, hogy elmerjen söprögetni a hajamat az útból és betűrni a füleim mögé. Persze, az egész hajzuhatagom teljes szívből gyűlöl jelenleg, mert ki tudja meddig áztattam nem éppen hajápolásra való vízben, szóval a helyzeten csak egy hajkefe fog tudni igazán segíteni (remélhetőleg még azelőtt, hogy elkezdene göndörödni), de ez is valami.
A kézfogás után nem igen tudok mit kezdeni a kezeimmel, így a köntösöm kötőjét kezdem piszkálgatni, hogy lekössem őket, miközben a szomszédomra – Eliasra, tudtam meg – figyelek.
- A csap már elzárva – közlöm vele az estéje talán első jó hírét, és fejben hálásan biccentek annak a maradék két agysejtemnek, akik közül az egyiknek eszébe jutott. Nice work, guys. Legközelebb arra is emlékeztessetek már, hogy nem jó ötlet álmosan sellőset játszani.
Akármennyire is sokkolhatta a kulturális differencia, Elias TÚL kedves a helyzethez mérten. Nem elég, hogy kedves hangnemet üt meg velem, miközben semmi oka rá, még majdhogynem ő szabadkozik nekem, nem akar kártérítést elfogadni, és segíteni akar az ÉN lakásom rendbe hozásában is. Ha paranoiásabb személy lennék, ami nem vagyok (liar, liar, your pants are on fire), esetleg arra gondolnék, hogy pszichopata, és be akar jönni, hogy potenciális szemtanúk nélkül ölhessen meg. És hogy ellophassa a Millenium Falconos mosdószivacsomat, mert seriously, miért ne vágyna arra mindenki? Nem mintha tudhatná, hogy van ilyenem, de… oh, jeez, ezek már megint a barom gondolatok, ugye? Clover, próbálj meg koncentrálni!
Tehát, vagy pszichopata, és azért akar megölni, vagy még mindig irtó mérges rám, csak jól leplezi, és azért. Sounds legit. (Nem, valójában nem.)
Igazából, nem mondom, hogy ne venném hasznát egy segítő kéznek, még ha annak a kéznek hasonlóan kellemetlen állapotokkal kell, hogy szembenézzen a saját lakásában is. De hé, azzal meg majd én segítek neki. Meg aztán, talán rendrakás közben bizonyíthatnám azt is, hogy nem vagyok teljesen idióta. Csak egy kicsit. És ha nem is sikerül bizonyítanom a dolgot, ronthatok még egyáltalán az első benyomásán? Nem hiszem.
- A kártérítéshez ragaszkodok – jelentem ki, és engem is meglep a hangom határozottsága. Wow, ilyet is tudok? Ez tetszik.Erősen kétlem, hogy a falak ne bánták volna a kishableány kalandjaimat, úgyhogy… köszönöm szépen a segítség felajánlását, nagyon kedves, de ha tényleg bejön, nem engedem el addig, amíg nem ad egy bankszámlaszámot.
Micsoda ultimátum.
Blöffölök, hát hogy ne blöffölnék, mégis ki tartana egy bankszámlaszám miatt fogságban valakit? De azért próbálok valami kemény pókerarc szerűt magamra ölteni, és csak a heves pislogással elárulni magam, mert azt nem tudom kontrollálni. Nem lehet minden túl tökéletes, akkor ez nem is én lennék.
Mindenesetre az ajtóból azért félreállok, ha Elias ezek után sem röhög ki és hagy itt faképnél, és továbbra is segíteni szeretne.  
Ha belép, egy bátorítónak szánt mosoly után bezárom az ajtót, és egy előre reményvesztett sóhajjal fordulok a nappali közepe felé.
Igazából, baromi hálás lehetek magamnak azért a fehér, szőrös szőnyegért, amit a kanapé és a tévéállvány közé vettem, és ami olyan tökéletesen egy vonalban van a fürdőszoba ajtóval, mert ha az nem lenne ott, és nem szívott volna magába egy tonna vizet, sokkal katasztrofálisabb lenne a helyzet.
Így viszont, a konyhába nem is jutott víz (a hálószobába sem, mert az nem esik a fürdő útjába), és még nappali is egészen élhető. Nyilván, ide is folyt ki víz, de csak a szőnyegig, ami nem egy nagy terület, és a szőnyeg mellett egy kevés, amit már nem tudott magába fogni az a szőrös hős, de… esküszöm, talán elég lesz kétszer-háromszor megmártóztatni a felgyülemlett pocsolyákban a felmosó fejeket, és so-so meg is leszünk. A nappaliban, legalábbis. A fürdő, az egy egészen más történet. Remélem, a ledobált cuccok felfogtak valamennyit az ottani káoszból.
De tényleg, a nappalit nem vesztettük el teljesen, a konnektorok is szárazok maradtak, és ami a legfontosabb, a tévé mögötti falon, a két tágas ablak közötti falra festett szekkóm is megúszta, amit három hónapon át pingáltam, szóval áldassék az úr, vagy mi. Nem tudom Eliasnak feltűnik-e majd, vagy foglalkozik-e majd a hajnalodó eget reprezentálni akaró festménnyel a szemben lévő falon, de nekem nagy büszkeségem volt, úgyhogy az én estémnek talán ez volt az első jó híre; hogy nem lett baja.
Kicsit meg is szidtam magam fejben, hogy egészen idáig eszembe se jutott ellenőrizni szegénykét.
A megkönnyebbülés, és Elias üzleti ötlete vegyesen csalnak mosolyt az arcomra, és háttal az ajtónak dőlök. Van humora. Úgy érzem, ez megfogja könnyíteni a dolgunkat. Még úgy is, hogy nem szeretem az idegeneket. Pláne nem a lakásomban.
Wow, ez is új, még sose hívtam fel senkit.
Ez arra is emlékeztetett, hogy fogalmam sincs, hogyan legyek normális házigazda. Meg úgy alapjába véve normális, de ezt a kérdést minden nap felteszem magamnak.
- Micsoda üzleti érzék – felelek, és nem tudom nem meghinteni egy kis játékos élcelődéssel a szavaimat. - Ha pedig esetleg beszakad a padló a súlytól, és az ön lakásában lévő medencébe pottyannak, felárazhatunk, és mondhatjuk, hogy Aquaworlddel egybekötött élményt nyújtottunk. Hogy ez eddig eszembe sem jutott.
Szívem szerint már pattantam volna is, hogy hozzak egy halom rongyot, vödröt, felmosót, és… úgy ennyit, mert gőzöm sincs, mire lesz szükségünk, de ezúttal nem feledkeztem meg róla, hogy jóformán meztelen vagyok.
Ellökve magam az ajtótól, gyorsan átsétáltam (vagy inkább slattyogtam) a konyhába, meztelen talpnyomokat hagyva magam mögött a száraz részeken, és az egyik szekrényből elővettem két nejlonzacskót, amit aztán Eliasnak felé nyújtottam.
- Sajnos gumicsizmával nem szolgálhatok, de talán jobb, mint a semmi – harapok az ajkamba. Hirtelen ez volt a legjobb ötlet, ami eszembe jutott, ha esetleg meg szeretnénk őrizni a cipője használhatóságát.
- Illetve, én nagyon gyorsan elrohannék felöltözni… - mutatok a hálószobám némileg távolabbi (és vízmentes területen lévő, oh yeah) ajtaja felé. - Nem akarlak magadra hagyni, és pocsék szomszéd mellett pocsék házigazda is lenni, de nyugodtan szolgáld ki magát addig bármivel a hűtőből, van egy csomó üdítőm, mert imádom a cukrot, tényleg, amit csak szeretnél.
Teljesen tudattalan a magázásból tegezésre váltás, azzal viszont tisztában vagyok, hogy a mondandóm végére már átmentem hadarósba, de csak mert ez megint egy olyan kínosnak érződő szituáció, amivel nem tudok mit kezdeni. És nem is tudom, mit kellene.
- Sietek, öt perc és itt vagyok – teszem még hozzá bocsánatkérően, majd átslattyogok a hálószoba felé, menet közben felkapva egy melltartót a kanapé hátáról, mert persze, miért is ne hagytam volna elől egyet. Ráadásul csipkéset. Nice job.
Furcsa érzés magamra csukni az ajtót, általában a fürdőajtón kívül semmit nem szoktam még becsukni sem, nemhogy zárni, de egy sztriptíz show volt az utolsó, amire szükségem lenne még az este, így hát kénytelen voltam. Becsukni, úgy értem, mert minek zártam volna?
Tényleg igyekeztem sietni; tempósan átkeféltem a hajam, hogy feltudjam fogni egy kontyba, ami úgyis szétfog majd esni, mert a hajam sose szerette azt csinálni, amit elvártam volna tőle, és gyorsan belepréseltem magam egy szorosabb tréningbe, amit talán még én sem nem fogok tudni túlzottan összevizezni, mert nem lóg rajtam. Egy melltartóval, fehér pólóval, és egy csúnya fehér sportcipővel később (mert nem találom a saját gumicsizmámat sem), amiért úgyse kár, már kész is voltam, és némi energiát előkaparva bukkantam fel újra a szobámból.
- Még egyszer bocsánat – mosolygok szégyenlősen a férfire, aki reményeim szerint nem fedett fel semmi kellemetlenséget a lakásban, amíg egyedül hagytam. Csak meg ne lássa, hogy megvan az egész Kaptár sorozat dvd-n. Az volt az én guilty pleasure filmsorozatom.
Ismét a konyha felé vettem az irányt, és egy másik alsó szekrényből előhalásztam egy sima-, és egy felmosó vödröt, a hűtő mellől elővettem a felmosókat, illetve annyi rongyot, amennyit csak tudtam.
Oké, ez megint kezdett kínossá válni. Most meg kellene mondanom a segítőszándékú szomszédomnak, hogy mihez kezdjen hozzá? Az elég bunkón jönne ki, ugye?
Szóval nem is ezt fogom tenni.
- Azt hiszem, én ránézek a fürdőre, az lesz az izgalmasabb rész – biccentek a fejemmel a fürdőajtó felé, magamhoz véve az egyik felmosót és vödröt. – Már csináltam egy kis vészhárítást, de nem hiszem, hogy túl nagy segítségnek bizonyult volna…

Öltözet: A szekkó valami ilyesmi lehet: Szószám: 1464
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyKedd Dec. 10 2019, 18:01

Clover & Elias

Mindig vágytam Velencébe. Kedvelem az olasz kulturát, pedig az égvilágon semmi nem fűz hozzá, nem hogy latin, de egyetlen mediterrán rokont sem tudnék felmutatni a családfámon. Csak egyszerűen lenyűgöz az épületek látványa, a déli emberek életigénylése és életöröme, a történelem érintése. Emlékszem, annak idején azt terveztem, hogy ha elveszem feleségül Sarah-t, akkor a Vizek városába viszem majd nászútra, ahol a romantika szinte kézzel foghatóan tapintható, jóformán bele lehet burkolózni, mint egy meleg, puha takaróba. A sors szeszélye folytán a terv azonban nem jutott el a megvalósításig, most viszont úgy fest, az élet úgy döntött, visszaad egy keveset abból a rengetegből, amit az elmúlt éveimben elvett tőlem, így ha már nem mehettem el Velencébe, akkor a város jött el hozzám: mert végeredményben ha belegondolok, akár simán gondolázhatnék is a nappaliban, az O sole mio-t kornyikálva közben. Hogy a többi lakó hogyan reagálná le a dalolászásomat, azt meg sem tudnám tippelni, de kétlem, hogy rosszabb lenne, mint az a zene, ami - valamely rejtélyes szomszédnak hála - néha átszűrődik a falakon keresztül, és amit szerintem hatásos kínzóeszközként alkalmazhatnának a földteke keleti részén, bizonyos önkényuralmi rendszerekben. És nem lenne rosszabb, mint az az áradat, ami most szépen felmossa a nappalimat. Ezzel a résszel tulajdonképpen nem lenne bajom, mert vehetném úgy is, mint segítséget a házimunkában, de nincs ínyemre az a gondolat, hogy a cunaminak köszönhetően néhány napon belül úgy fog kinézni a parkettám, mintha részeg burkolók rakták volna le, betépett tervezők rajzai alapján, az éjszaka sötétjében, lesz amilyen lesz alapon.
Kettesével veszem a lépcsőfokokat egy emelettel feljebb, a felháborodás közben olyan vérnyomásemelkedést produkál nálam, amitől egy belgyógyász elégedetten csettintene a nyelvével, és - noha nem látom, de sejtem - hogy a kopogásnak álcázott dörömbölés közben elmondhatatlanul csúnya pillantásokkal scannelem az ajtót, várva hogy végre felbukkanjon előttem a bűnös, aki úgy döntött, hogy eljátssza Odüsszeusz szirénjét, ami az énekével csalogatja magához az áldozatot. Hát, az én esetemben most más volt a mézesmadzag, mindenesetre működött. Itt vagyok, nem? Dühösen morranok egyet mikor az ajtó végre feltárul, de csak eddig jutok a méltatlakodásban, mert a következő pillanatban minden, amit ki akartam magamból adni, és nem túl kedvesen beleszórni abba a megszeppent arcba, úgy reked bennem, mintha karddal vágták volna el a szavak útját. És az egyetlen kiváltó oka ennek a némaságnak nem más, mint egyetlen gesztus: egy meghajlás. Komolyan, bárhogy mentegetőzött, meg kért volna bocsánatot, nem tudta volna úgy kihúzni a lábam alól a talajt, mint ezzel a meghökkentő manőverrel. Mert az ember hogy reagáljon ilyesmire? Én nem tudok hogy, a helyzet váratlanul ér, összezavar, és ez a zavar az, ami másodpercek alatt űzi messze a haragomat. A másik az, hogy a hölgy meglepően szemrevaló, és legyünk őszinték, ki képes haragudni egy szép nőre? Szóval, summa summárom, az udvarias keleti gesztus, és a vizuális hatás együttes élménye olyan gyorsan fordítja át a lelkiállapotomat, mintha nem tajtékozva rohantam volna fel idáig. A megkönnyebbülés mindkettőnkön úgy hiszem észrevehető, és egyetlen tény a kiváltója: hogy nem akarom azon nyomban, a megismerkedés másodpercében megfojtani. Ez azért nem rossz döntés, mert ő nem szeretné a hullaházat, én meg nem szeretném a börtönt, már csak azért sem, mert azok számát tekintve, akiket én juttattam oda, vagy minden nap véresre lennék verve, vagy egyszer csak arra ébrednék az éjszaka közepén, hogy én vagyok a csapatban a kislány... na, ettől a puszta gondolattól is felfordul a gyomrom, ergo lapozzunk is, mert ha még három másodpercig ezen rugózom, rosszul is leszek.
Amikor végül megszólalok, már olyan szelíd vagyok, mint a pitbull, akire rákapcsolták a szájkosarat, a szájkarate helyett inkább viszonzom a bemutatkozás gesztusát, és kezet rázok a hölggyel. Még a kártérítést is visszautasítom, mert... tudja fene, miért. Csak mert. Egyébként is, még nem látta a lakásomat. Vajmi kevés bútorom van, sok mindent nem tud tönkretenni a lecsorgó vízesés. Tehát így végiggondolva a dolgokat, jócskán visszaveszek a zsörtölődésből, sőt még némi humor is megcsillan a szavaim mélyén. Láthatóan vevő rá, vagy legalábbis értékeli.
- Hm... - hunyorgok, miközben vállammal megtámasztom a félfát. - Tehát ha jól értem, akkor bemehetek, de ha nem adok önnek számlaszámot, akkor túszul fog ejteni. Mondja, keres egy széket is, amire majd lekötöz? - vigyorgok. - Tudja mit? Engedjen be, és egyezkedünk - oké, ez most úgy hangzik, mintha vérszívó lennék, aki invitálás nélkül nem mehet be a házba, de amikor félreáll az ajtóból, végül belépek. Sínen vagyunk.
Körbehordozom a tekintetem a lakáson, és lenyűgöz. Tényleg. Egyszerre ötvözi a keleti hagyományt és az amerikai modernizmust. Soha nem gondoltam, hogy ez ennyire hatásos tud lenni, pedig igen. Lassan kezdem bánni, hogy nincsenek ázsiai felmenőim.
Azért ahogy látom, a kár itt sem olyan vészes. Legalábbis a nappaliban. A fürdő alighanem más helyzet lehet, ott nagyjából ugyanolyan bokáig érő víz fogadhat, mint nálam is hömpölyög. De mindenre van megoldás, én pedig ennek megtalálásában általában élen szoktam járni.
Miközben felmérem a berendezést, Miss Rhee továbbfejleszti a vaktában kiötlött pénzszerzési ötletemet, amin hangosan elnevetem magam. Gyönyörű nő, humorral. Ritka, és annál jobb kombináció.
- Ön nyert - bólintok végül vidáman. - Ennyire sokrétűen én nem gondolkodtam. Pedig van benne fantázia - szórakozom még mindig remekül, de csak addig, míg meg nem érkezik két nejlonzacskó, amit gépiesen, de elég értetlenül veszek át. Mit akar, gyűjtsük ebbe a vizet? Vajmi kevés lesz. Aztán persze megkapom a magyarázatot, de úgy döntök, az egyszerűbb megoldást választom. Lerúgom a cipőimet, lerángatom a zoknit, és lábszárközépig felgyűröm a nadrágomat. Probléma elhárítva. Ha ma délben valaki azt jósolta volna, hogy este a felső szomszédomnál töltöm az időmet, méghozzá némileg hiányos outfitben, szerintem képen röhögtem volna az illetőt.
- Persze, hogyne... - jövök némileg zavarba, amikor megjegyzi, hogy elmenne átöltözni. Tény, hogy ő még mindig egy szál köpenyben álldogál, ami alatt nyilván nem visel semmit, erre igyekszem nem gondolni, mert kínos szituáció. Szóval nem is tartom vissza, és ő míg a behajtott ajtó mögött kissé rendbe szedi magát, szemlélődöm. A figyelmemet megragadja egy kép, ami a nappali falán lóg. Közelebb lépve belemerülök a részleteibe, szinte észre sem veszem, amikor Miss Rhee visszatér hozzám.
- Klassz festmény - komolyan gondolom, minden udvariaskodás nélkül. - Tudja, mire emlékeztet? A tavaszra. A fényre. Olyan, mintha fenn ülnék egy repülőn, vagy mondjuk a Himalája tetején, és feljönne reggel a nap. Nyugalommal tölt el, csodálattal a természet iránt, és elmondhatatlan békével. Bocsánat.. - vonok aztán vállat - nyilván nem kíváncsi a műelemzésemre, és nem is vagyok egy műértő típus, akinek az a hobbija, hogy tárlatról tárlatra jár, de nyilván ön is látott már olyan képet, amiről az volt az érzése, hogy egyenesen betalált - bökök a mellkasom tájára. Aztán itt le is zárom a műélvezetet, mert vödrök és felmosók kerülnek elő, nagyjából úgy veszem át a nyelet, mint a katona a fegyvert.
- Van egy jobb ötletem - vetek aztán fel egy javaslatot, és átveszem a tegeződés gesztusát is. - Ha adsz nekem egy lapátot, és fel tudom szedni a fürdő közepén a lefolyó rácsát, a víz nagy részét leterelhetjük. A nappaliból a többit már gyorsan eltüntetjük. És ha a szőnyegedet kiakasztjuk az erkélyre, vagy a kád fölé, talán azt is megmenthetjük. Dolgozzunk össze, az mindig eredményesebb - kapacitálom. - Ami pedig a kárpótlást illeti, ugye nem gondoltad, hogy elfogadom? Hidd el, semmi szükség rá. Ha viszont ragaszkodsz hozzá, akkor beleegyezek, egy feltétellel. Adjuk azt a pénzt másnak. Ketten, közösen. Egy állatmenhelynek, egy gyerekkórháznak... rád bízom az eldöntését. Közeleg a karácsony, és ilyenkor sokat számítanak az apró meglepetések - hallgatok aztán el, és ismét sikerül kissé zavarba jönnöm. Miss Rhee ázsiai, és fogalmam sincs, ünnepli-e egyáltalán annak a születését, aki vagy létezett, vagy nem, de akinek évezredek óta annyi csodát tulajdonítanak az emberek.


 
~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptySzer. Dec. 11 2019, 12:26

Elias & Clover
"Jószomszédi (v)iszony?"

A váratlan események mára már jóval kevésbé hatottak váratlannak az életemben, mint ahogy azt a nevük sugallná.
Persze, azt tényleg nem tudhattam, hogy pontosan a váratlanság milyen elemét is fogják magukban hordozni, tehát a meglepetés ereje még így is adott volt, de azt bőséggel volt időm megtanulni a szorongással teli, kétballábas életem során, hogy számítanom kell rájuk. A nyugodt napok nálam olyan ritkák voltak, mint a fehér holló; minden nap történt valami.
Azt gondolnád, hogy mégis mi különleges történhet abban a húsz percben, amíg beérek az egyetemre? Ó, tegnap például nekisétáltam egy lámpaoszlopnak, mert olyan fáradt voltam, járókelő társaim legnagyobb örömére. Ha megtapogattam a homlokom, még mindig éreztem egy kicsit a púpot, hiába jegeltem le. (Nem, látszani hál istennek nem látszott.)
Mondhatnád, hogy jó, nem tudok közlekedni, néha előfordul, de ugyan itthon miféle galibába tudnék keveredni? Ömh… leszámítva, hogy éppen a Holt-tenger eltakarítására készülünk a fürdőszobámból?
Kell még ehhez bármit is hozzáfűznöm?
Rendben, beismerem, mindkét „baleset” a fáradtabb pillanataimban kapott el, de bőséggel jutottak hasonló esetek a teljesen kipihent napokra is. Mint például az, hogy háromhavonta egyszer biztosan leestem a létrámról, amit fal- és plafonfestéskor szoktam elővenni, és mindig nagy puffanással értem földet. Miután az első alkalom után sínbe kellett rakni a bal kezemet (jobb kezes vagyok, Jesus praised be), tökéletesre fejlesztettem a „csak zúzódásos” földet érést, de ettől függetlenül ugyanúgy megtörtént a dolog másodjára, harmadjára, és így tovább. Mert egyszerűen ilyen voltam; a szerencsétlenkedés volt a negatív pólus az én pozitívamhoz - ha akartam sem tudtam volna menekülni előle.
Ettől függetlenül ritkán haladtak az események a kis baleseteim után olyan szürreális mederben, mint most. Ha fogadnom kellett volna rá, egészen biztosan nem arra teszem a tétjeimet, hogy a pórul járt szomszédom kedves lesz velem, és még segítséget is nyújt; mindezt anélkül, hogy látszólag tényleg pszichopata lenne. Nem tudok ettől a gyanútól szabadulni, ne is kérjen rá senki. Az legalább egy logikus magyarázat lenne arra, ami történik, mert… fogalmam se volt róla, hogy juthattunk el idáig.
Furcsa volt. És szokatlan. De… nem feltétlenül rossz?
Oh god, élvezem a szocializálódást az alsószomszéddal, akinek megkeserítettem az estéjét. Nem tudom, hogy ezt az érzést a magányosság váltotta ki, vagy Elias személyisége, vagy mindkettő, de elég patheticnek éreztem magam tőle, a körülmények okán. That’s also my life in one word. Ba dum tss.
Az Elias bejövetelét megelőző szavakra kénytelen voltam mosolyogva szemet forgatni, mégis hogyan tudtam volna visszafogni magam? Túlságosan is megkívánta ezt a reakciót a székhez kötözés gondolata.
- Sajnos nem hiszem, hogy elég jól ismernénk egymást a kikötözéshez – szalad ki a számon a viccnek szánt megjegyzés, de csak azután esik le, hogy mit is mondtam, amikor már késő volt.
Oh, ne. Ne, ne, neeeee. Hogy mondhattam ezt? I wanna drop dead, right here, right now.
Megsemmisülve hunyom le a szemem, miközben érzem a pírt felszökni az arcomon, és inkább csak szó nélkül félreállok, hogy beengedjem Eliast. Hát, ennél már csak jobb lehet, nem igaz?
Valami istentelen szerencsének hála, amit meg sem érdemlek, de annál hálásabb vagyok érte, a humorunkra nem nyomja rá a bélyegét a kínos beszólásom, úgyhogy legalább ezzel kapcsolatosan fellélegezhetek.
Az átöltözéssel szintén nyerek egy kis időt, hogy még egyszer jól leszidjam magam érte, illetve rendbe szedhessem magam. Komolyan nem értem, honnan, és legfőképpen MIÉRT pont most jött elő a felvágott nyelvem, amiről nem is tudtam, hogy létezik, és miért pont ilyen téma kapcsán. Nem mintha tudnék bármit is a kikötözésről vagy ilyesmi, de… oh, jeez, inkább csak dobjuk a témát!
Visszatérve a nappaliba meglepve tapasztalom, hogy Elias nem csak, hogy észrevette a nappalim büszkeségét, de legalább olyan elmélyülten pásztázza az ecsetvonásaimat, mint ahogy én is szoktam őket, még a festési folyamat közben. Aww. Szereti a művészetet. Ezzel együtt tudok érezni.
Melléállva nem is tudom eldönteni, melyikünk nyújthat komikusabb látványt. Ő, mezítláb, felhajtott nadrággal, vagy én, aki ugyan cipőt visel, de egy szénakazal van a fejére tornyozva. És észrevettem, hogy az aranycikesz fürdőbombám itt-ott csillogó aranydarabocskákkal vonta be a karomat. Nagyon fancy, de elég vicces.
Remekül mutathatunk, és ez akaratlanul is egy félmosolyt csal az arcomra, ami aztán szépen-lassan ámultabbá alakul át, hallva Elias szavait. Nem csak azért, mert valaki élőben is értékeli a művemet, a főbérlőmön (aki az elsőszámú rajongóm is, részben ezért engedi meg, hogy a falakra fessek) kívül, hiszen más még sosem járt ebben a lakásban, hanem mert ÉRTI is, hogy mi ment bennem végig, amikor a kezembe vettem az ecsetet és reményvesztetten vonalakat kezdtem húzogatni a falra. Mert valahogyan emlékeztetnem kellett rá magam, hogy a remény sosem hal meg igazán, hiszen tavasszal a virágok újra rügyezni kezdenek, és új nap mindig lesz, amikor a fény újra átölelheti a világot. Még ha az a fény immáron már anyátlanul is ér téged – mint engem.
Ez volt a festményem legfőbb mondandója, és azt hiszem, Eliashoz eljutott ez az üzenet. Újra, egy kicsit új fényben végignézve a férfin hirtelen más okot képzelek a szeme alatti karikákra, a tagjaiból látványosan áradó fáradtságra, mint a sima kimerültség, és már nem is értem, hogy gondolhattam csakis erre elsőként. Megmernék rá esküdni, hogy szegény fickó nehéz időszakon megy keresztül.
- Ne, kérem, ne kérjen bocsánatot – tiltakozok a szabadkozása ellen, és hónapok óta az egyik legőszintébb mosolyommal próbálom megmutatni neki, hogy mennyire is tetszett mindaz, ami elhagyta a száját. – Ön a második ember, akitől élőben is véleményt kapok a munkámra, hát még ilyet. Van ugyan egy instagram oldalam a festményeimnek és munkáimnak, de az online vélemény mégsem érhet fel a szóban kapottal. Örülök, hogy tetszik, és annak is, hogy „betalált”.
- Mivel foglalkozik, Mr. Anderson? – kíváncsiskodok, mert ezek után furdalni fogja az oldalamat a kíváncsiság, ha nem tudom meg. – Író, esetleg? Ügyesen bánik a szavakkal.
(Szívem szerint megkérdeztem volna a korát is, mert kb bárhova be tudnám sorolni 25 és 33 közé, révén, hogy mindig is pocsék voltam ezek megtippelésében, de nem teszem, mert bunkóságnak tűnik.)
Meglepő gondolat, de szívesen beszélgetnék még a férfival, akár erről, akár abszolúte nem ehhez kapcsolódó témákról, de ugyanakkor ott mocorog a fejemben kettő másik is: egy, hogy a lakás bizonyos részei még mindig funkcionálhatnának akváriumként, ahogy gondolom Eliasé is, és kettő, hogy mégis mi az isten van velem, mert hogy én nem szoktam csak úgy szívesen beszélgetni majdnem idegenekkel, az is biztos.
Így kerülnek elő végül a víz megszüntetésére szánt eszközök, de természetesen Eliasnak jobb, és jóval okosabb ötlete támad, szóval lapát keresésébe kezdek. Volt már elázva a lakása, vagy csak ennyivel jobban működik a józan paraszti esze? Vélhetőleg csak a második opcióról van szó, tekintve, hogy az én józan paraszti eszem az esetek többségében nem létező volt.
- Őőő, az probléma, ha csak partvishoz tartozó lapátom van? Ezzel működhet? – mutatom meg neki a műanyag takarítóeszközömet egy kínos ajakharapdálással egybekötve. Mármint, a kishaver masszív, már velem van egy ideje, talán beválhat… és különben is, nem olyan meglepő, hogy nincs rendes lapátom; nem mintha havat kellene takarítanom a lakásajtóból. – Illetve, mielőtt nekikezdenél az akciónak, muszáj beszaladnom előtted, mert… majd meglátod.
Elérkezett várva várt (nem) pillanat, hogy visszatérjek a fürdőbe, márpedig azért, hogy felszedjem azt a sok hülyeséget, amit kidobáltam a padlóra, remélve, hogy felisznak némi vizet. Hát, valamennyit felszívtak, ez tagadhatatlan, mert folyt belőlük rendesen, miközben felszedegettem őket (rögtön át is áztatva a cipőmet, jéééj) és jobb híján bedobáltam mindent a szennyes tartóba, csak éppen számottevő víztől nem igazán szabadítottak meg. Az áradás még mindig a bokámat verdeste, még ha már csak alulról is.
- Ó, nincs is rosszabb, mint a vizes zokni… - jegyzem meg halkan, inkább csak úgy magamnak, miután végeztem, immáron kívülről dőlve a fürdőszoba falának, és mivel ez így reménytelen, én is megszabadulok a cipőmtől és a zoknimtól.
Komolyan, ez a pasas egy zseni. Legfeljebb még nem tud róla. Én pedig nem vagyok elég bátor, hogy megjegyezzem neki.
Aztán ismét szóba került a kártérítés, és az ő ellenkezése, én pedig megint éreztem, hogy az arcomon tükörtojást lehetne sütni, mert eszembe jutott a kikötözős történet, és féltem, hogy megint fel kell hoznom a dolgot, de… nem. Elias nem teljesen a kártérítés ellen tiltakozott, inkább azért, hogy ezt ne ő kapja meg, hanem más. Egy állatmenhely, vagy gyerekkórház, mint ahogy példaként is felhozta.
A szavai úgy hatottak rám, mint egy villámcsapás. Képtelen voltam megmozdulni, csak ott álltam, a falnak dőlve, miközben tágra nyílt szemekkel, és bután „O” alakot formáló szájjal bámultam erre az elképesztően megnyerő férfire, és ugyan az agyam hátuljában megint megszólalt a paranoiás hang, hogy ez gyanús, nagyon gyanús, tényleg pszichopata, a többi részem túlzottan döbbent volt, hogy hallgatni akarjon, vagy akár tudjon rá.
Is he even real?!
Biztosan nem. Ez az egész, így összességében, túl szép volt ahhoz, hogy igaz legyen. Jóképű, értelmes, humoros, ÉS helyén van a szíve?
Ki van zárva. Egész egyszerűen nem lehetséges.
Ugyanakkor, nem igazán ez volt a legalkalmasabb pillanat, hogy hirtelen egy romkomban érezzem magam és crusholni kezdjem az alsószomszédomat. Várjunk, mi? Crusholni? Nem, dehogyis, nem csinálok ilyesmit.
… Ugye?
Tehát, a csönd kezdett egy kicsit hosszúra nyúlni, ergó, valamit tennem kellett, és mivel a gondolataimmal ismét sikerült kínos érzéseket keltenem magamban, a humor tűnt a legalkalmasabb fegyvernek, ami felé nyúlhattam. Gyorsan elhessegettem a zavaró tényezőként szolgáló korábbi gondolataimat, és összekapartam magam annyira, hogy mosolyogni tudjak.
Hála az égnek, hogy Elias nem biztos a vallásomban; legalább van alapanyagom is.
- Ó, igen, én inkább az a hanukás típus vagyok – bólintok nagy komolyan, és úgy rakom az ujjaimat az orrom elé, mintha csak hangsúlyozni akarnám a méretét. Ami… elég rasszista. Oké, rossz ötlet. Inkább le is engedem a kezem.
Hagyok egy kis időt, hogy megdöbbenhessen a szavaimon, aztán amikor már nem bírom tovább, elnevetem magam.
- Csak viccelek, vagy legalábbis próbálok, ne vegyél komolyan. Igazából félvér vagyok; az apukám dél-koreai, az anyukám viszont a legkaukázusibb amerikai, akit csak el tudsz képzelni, szőke hajú és kék szemű. Innen a kevert nevem; Clover, a nyugati anyukám által választott nyugati név, és Rhee, apukám koreai vezetékneve. És a szememet is ennek köszönhetem – mutatok két ujjal a szemeimre, amik inkább szürkék, semmint az ázsiaiaktól megszokott sötétbarna vagy fekete. – Egy közös van a szüleimben: mindketten keresztények. Ezért a lányuk is az lett.
Itt megeresztek egy játékosnak szánt kacsintást, és remélem, nem vagyok túl cringeworthy. Nem mintha már számítana, nemde?
Azt már nem is teszem hozzá, hogy Dél-Korea lakosságának nagyja csakugyan keresztény. Egyre inkább hódít a buddhizmus is, tehát érthető, hogy zavaró lehet a külföldieknek a behatárolás. És különben is, ha csak annyit látnak az emberből, hogy ázsiai, a származási ország nélkül, tényleg nem egyszerű a feladatuk.
A mondandóm befejeztével olyan széles mosoly költözik az arcomra, hogy engem is meglep.
- Úgyhogy akkor legyen így. Adakozzunk egy nemes célnak – egyezek bele a felvetésébe. – Nagyon jó ötlet, Elias. Köszönöm.

Öltözet: Szószám: 1750
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyCsüt. Dec. 12 2019, 16:13

Clover & Elias

Nem állítom magamról, hogy valami hatalmas nőfaló lennék, de azért volt már néhány párkapcsolatom az évek alatt, és megtanultam, hogy a nők jókora meglepetésekkel képesek sokkolni a férfiakat. Van, hogy pozitív, és van, hogy negatív irányban. És persze előfordul, hogy olyan meghökkentően is, ahogy most Miss Rhee teszi velem: mert még az előző manőverét, a meghajlást sem tudtam elfelejteni, most rákontrázik a kikötözéses megjegyzésemre úgy, hogy egy pillanatig leesik az állam. De csak egyetlen másodpercre. Aztán látom, hogy vörösödni kezd, és magamban fogadok, hogy most legszívesebben leharapná és lenyelné a saját nyelvét. Én viszont felnevetek, mert tényleg vicces a szituáció. A zavara pedig egyszerre mulatságos, és aranyos. Úristen, mi van velem? Két perccel ezelőtt még tajtékozva dörömböltem az ajtaján, most meg bájosnak találom. A pszichiáterem azt mondta egyszer, hogy ha nem lépek túl a velem történteken, könnyen maradandó nyomot hagyhat rajtam mentálisan. Lehet, hogy már el is kezdődött.
- Oh, szóval csak ennyi az akadálya? - kérdezek vissza mosolyogva, aztán lapozok, mert tényleg nem áll szándékomban a kétségbeesésig sodorni Miss Rhee-t, szóval hagyok neki időt arra, hogy jelképesen visszatornássza magát a padlóra, amit ez a kis közjáték szemmel láthatóan kirántott alóla. Aztán szinte pánikszerűen menekül be a hálóba, és gyanítom, ennek csak felerészt a magyarázata az, hogy át akar öltözni. A másik felerészben meg az, hogy szemtanú nélkül akarja a fejét néhányszor a falba verdesni. Mindenesetre eldöntöm magamban, hogy ha szapora kopogást hallanék, akkor bemegyek, és közbelépek, mielőtt akkora púp nőne a homlokán, hogy úgy nézne ki vele, mint egy egyszarvú, aztán gyorsan meg is másítom ezt az elhatározást, mert nem tudom, mennyire lenne még hiányos ruházatban, az meg megint zavarba hozna mindkettőnket. Szinte látom magam előtt, ahogy sikítozva maga elé kap egy lepedőt, aztán karaterúgásokkal kipenderít, miközben visítozva elhord mindenféle perverznek. Hát ez meg ki a fenének hiányzik? Nekem nem. És még csak el se tudnám magyarázni, hogy az efféle viselkedés távol áll tőlem, és a mentőakciót torpedózza meg hirtelen. Szóval, jobb ha lekötöm a figyelmemet valami mással - ekkor fedezem fel a falon lévő képet. Olyannyira belemerülök az élménybe, amit nyújt, hogy szinte észre sem veszem, Miss Mulan mikor érkezik vissza mellém. Először csak az a tény jut el a tudatomig, hogy én mezítláb, feltűrt nadrágban, ő meg azzal a kis madárfészekkel amit visel a fején alighanem úgy festhetünk, mint akik kaptak néhány óra eltávot valamelyik pszichiátriai intézetből. Utána eljutnak a tudatomig a szavak is, és ezúttal tényleg sikerül totálisan, száz százalékig meglepnie.
- Ezt te festetted? - most rajtam a sor, hogy a szám egy totális O betűt formálva tátsam el. Erre valóban nem számítottam. - Wow - nyögök csak ki ennyit, többet nem is tudok annál, mint amit már előzőleg elmondtam a benyomásaimat illetően, de úgy hiszem, ebben a rövid kis szócskában benne van minden elismerésem. Ha lenne kalapom, most meglengetném a hölgy előtt. Bár jobb is, hogy nincs. Remekül festenék. Mezítláb, zokni meg cipő nélkül, térdig felhúzott nadrágban, meg kalappal a fejemen. Mint egy bolond.
Fürkésző tekintettel vizslatom Miss Rhee-t - persze csak a szemem sarkából - mert úgy tűnik, több van benne, mint amit először láttam, ergo több, mint a dilis sellőlány, aki medencét csinál a házból. Ez a pillantás ahogy látom, visszafelé is működik, mert ő úgy néz rám, mintha valami eddig sosem látott fajt fedezett volna fel bennem.
- Író? - kérdezek vissza, aztán röviden elnevetem magam. - Köszönöm a roppant hízelgő feltételezést, de nem. Távol jársz az igazságtól. Személyi tréner vagyok, egy önvédelmi edzőtermet vezetek. Egy bő évvel ezelőttig rendőrként dolgoztam, de... - vonok vállat - ez olyan szakma, amit csak kevesen képesek a nyugdíjas korukig csinálni - zárom aztán rövidre a történetemet. Helyette inkább a takarításra koncentrálok, ami egyrészt időszerű, másrészt remek terelés. Remélem Mulan kisasszony sem akarja tovább taglalni a témát, hanem velem együtt nekiáll az úszómedence felszámolásának.
- Ez teljesen tökéletes - biccentek, mikor meglengeti a szemem előtt a műanyag lapátot, át is veszem tőle az eszközt. Aztán megköszörülöm a torkomat, mikor azt mondja, hogy muszáj beszaladnia a fürdőbe. Ha rájött a pisilhetnék, a legkevésbé sem csodálnám, ennyi víz közepette. Bár ez a teóriám gyorsan meg is dől, mikor hozzáteszi, hogy "majd meglátom". Hát tudja fene, az efféle perverziók engem nem igazán vonzanak, de mikor végül utána léphetek a fürdőbe rájövök, hogy tévúton jártam. Próbált ő már tenni valamit a maga módján a zuhatag megállítására, legalábbis a felaggatott cuccok garmada erről utal, mert ezekből is folyik a víz, de hála az égnek már a kádba. Viszont még mielőtt hozzákezdenék a víz megfelelő irányba tereléséhez, felvillan egy gondolat a fejemben a kártérítési ötlete okán, amit meg is osztok vele. Igaz, némileg bizonytalanul. Mert hát legyünk őszinték, egy tősgyökeres amerikai mint én, nem nagyon van otthon a kelet világában, csak néhány frázis erejéig, szóval nem tudom, ünnepli-e a karácsonyt egyáltalán. Amikor kifejti, hogy a hanukára szavaz, már tényleg kénytelen vagyok végigmérni tetőtől talpig. Nem bántóan persze, sokkal inkább csodálkozva. Ázsiai, közben zsidó? Na kérem, ez a multikulti a javából. Utána viszont úgy engedek le, mint a lyukas lufi, mikor rájövök, hogy csak ugrat.
- Egy-null a javadra - állapítom meg egy széles vigyorral. Hát nézzék már, szívat engem. Viszont olyan kedves bájjal teszi, hogy egyszerűen lehetetlenség haragudni rá.
Letérdelek a vízbe - ennek a nadrágnak már úgyis mindegy - és némi erőlködés után felemelem a fürdő közepén lévő rácsot, a víz pedig azon nyomban bőszen gurgulázni kezd lefelé, igaz, erőteljesen rá is segítek a lapáttal, kb úgy, mintha havat túrnék az utcán.
- Ezekben a régebbi házakban - kísérem némi gyorstalpalóval a tetteimet - nem igazán fordítanak nagy gondot a csatornák tisztítására. Ezért nem is mindig működnek megfelelően. Mikor beköltöztem, nekem az volt az első, hogy ezt rendbe tettem - na igen, ennek köszönhetően a fürdőm többé-kevésbé jó állapotban van. Nem azt mondom, hogy nem áll a víz, de közel sem ér bokáig, és mire lemegyünk, szerintem a nagyja már annak is eltűnik.
- Voila - hajolok meg vidáman, mint a bűvész a sikeres produkció végén, mikor az utolsó kortyokat egy halálhörgés kíséretében nyeli el a csatorna, aztán visszahelyezem a rácsot a helyére. - Akkor most már csak a nappalidat kell feltörölni. Mármint "csak" - macskakörmözök a levegőbe kicsit, mert van ott azért víz bőséggel.
- Na és mondd csak... egyedül élsz itt? - teszem fel a kérdést, miközben kifelé igyekszünk a fürdőből. Tényleg kíváncsi vagyok rá. Azt mondják, aki egyszer rendőr volt, mindig is az lesz, szóval körbejártattam a szemem a fürdőjében, és nem láttam férfi holmikat, de igazából sosem lehet tudni. Nem fűlik a fogam ahhoz, hogy ha beállít ide valami Jackie Chan, akkor magyarázkodnom kelljen, mit keresek a barátnőjével egy légtérben, ráadásul este tíz után.


 
~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyCsüt. Dec. 12 2019, 20:12

Elias & Clover
"Jószomszédi (v)iszony?"

Nem mondhatnám, hogy úgy általánosságban az a személy lettem volna, aki könnyen büszke az önmaga által elért sikerekre, majd magához öleli ezt a büszkeséget, kitüntetésként viseli, esetleg védekezési mechanizmusként használja, hogy aztán odáig jusson, hogy értékesebb tulajdonságként gondol rá, mint az emberi kapcsolataira.
Éppen ellenkezőleg – és szerintem az előbbi kis monológom mindent elmondott a túl büszke emberekről alkotott véleményemről. A legtöbbször igyekeztem neutrálisan hozzáállni még az olyan témákhoz is, amik valamilyen formában már negatív hatást váltottak ki az életemben, de a büszkeség kontra kapcsolatok nem az a falat volt, aminek a lenyelésére képes lettem volna. Vagy akárcsak le akartam volna nyelni, tényleg.
Én megértem, hogy az egészséges önbizalom fenntartásának egyik alappillére, hogy igenis add meg a magadnak járó kreditet, amikor azt megérdemled, de… mint valaki, akinek nem sok emberi kapcsolat adatott meg az életében, és ezek közül még annál is kevesebb volt, ami igazán értékesnek bizonyult volna, a büszkeség nem élvezett semmiféle prioritást az életemben. A legjobb esetben is csak egy könnyen feladható elemként gondoltam rá, és mint ilyen, nem sok figyelmet tulajdonítottam neki. Éppen ezért nem is igazán „jutalmaztam” magam vele, mert… nem láttam értelmét. Ha a kapcsolataim közé állhat, miért hoznám be egyáltalán az életembe, gondoltam én.
Persze, ha belegondolok, hogy az önbizalmam legalább annyira non-existent volt, mint a szociális életem, nem volt nehéz kiszúrni, hogy hol is vétettem hibát. (Vagyis… hol vétettem EZT a specifikus hibát, mert oh boy, volt még egy pár.)
Ha nem vesszük figyelembe azt az indokolatlanul rengetegsok információt, amit hosszú évek kemény kutatómunkája után tároltam el az agyamban a kedvelt fandomjaimról, a festés volt az egyetlen dolog, ami kapcsán éreztem egy kis kellemes mellkas bizsergést a kezem alól kikerülő művek felé – ami minden bizonnyal a büszkeség misztikus érzése lehetett.
Vagy az anyai ösztöneim nagyon furcsa megnyilvánulása.
Nem mondom, hogy ezt az érzést sok minden más fölé helyeztem volna, sőt, egészen biztos voltam benne, hogyha valaha is választanom kellene a festés, vagy egy szerettem között, gondolkodás nélkül kidobnám a festőeszközeimet, és nem is bánnám meg. Természetesen fájna, és feltételezem, egy idő után pokolian hiányozna is, de nem bánnám meg, mert a nap végén azzal a tudattal hunyhatnám le a szemem, hogy ez volt a jó döntés. A számomra jó döntés, legalábbis.
Mégis, jól esett, hogy van valami, amiben jónak érezhetem magam. És amiben nem voltam egy pancser, let’s be honest.
Úgyhogy amikor Elias ledöbben azon, hogy a festmény az én gondolataim az én munkámba öltve, akaratlanul is kidüllesztem egy kicsit a mellkasomat, tényleg csak egy picit, különben nőként ez elég nevetségesen mutatna, és egy levakarhatatlannak érződő mosoly kúszik az arcomra. Talán inkább festőnek kéne állnom, és hagynom a pszichológiát a francba.
Mindenem adott egy ideális festőkarakterhez: a képesség, az ügyetlenség, a dilisség, és a hajam is kellően rendezetlen tud lenni hozzá, az összkép egyenesen tökéletes lehetne. Még az állam felkopása miatt sem kellene aggódnom – a sikeres cégeket öröklő lányok élete szép.
Persze, bőven eleget elmond rólam és az önbizalmamról, hogy egy kis buksi simi után képes lennék feladni az összes tervemet, mint egy szeretethiányos kutya. Csak éppen nem vagyok elég aranyos kutyának.
A testbeszédemet is elég sokat mondó válasznak gondoltam, de a „wow” is elárulja, hogy Elias is inkább csak a meglepettség miatt kérdezett, így a szóbeli választ elengedem.
- Mondjuk a legtöbb író nem is főállásban dolgozik a könyvein – fűzőm hozzá inkább a foglalkozásával kapcsolatos témához. – Legalábbis eleinte nem. Úgyhogy ki tudja, még lehetsz író is. Máris rengeteg alapanyagod van egy „Pokoli Szomszédok” jellegű könyvhöz – javaslom egy tőlem szokatlan vigyorral.
Említettem, hogy nem vagyok jó az emberekkel, ugye? Ez még mindig teljesen igaz, de éppen ezért sem szoktam a magánéletükben turkálni; mert nem tudom, hogyan tegyem fel olyan módon a kérdéseimet, amikre választ szeretnék kapni, hogy aztán az ne hasson tolakodóan. Inkább türelmes vagyok, és a „ha majd szeretnék, úgyis elmondják” elvén kivárom, amíg megbíznak bennem annyira, hogy maguktól felhozzák a témát. Nem kell zseninek lennem, hogy megállapítsam, hogy Elias rendőrmúltja, vagyis inkább annak véget érte mögött egy történet is rejtőzik, amihez egy; semmi közöm, és kettő; ha nagy vonalakban tippelnem kéne, PTSD a vége.
De remélem, hogy nincs igazam.
Míg az alsószomszédom szinte egy csettintésre megszabadítja a medencéjüktől a papucsomat, a Millenium Falconomat, meg még néhány fürdős baromságomat, mert ha fürdős cuccokról van szó, szarka vagyok (és jééé, hát ehhez kellett a lapát; elmondhatom magamról, hogy tényleg nincs semmilyen mértékben józan paraszti eszem, mert azt hittem, erre valamiért a rács felszedésében lesz szükség), én elkezdem összegöngyölni a szőnyeget a nappaliban.
Egyrészt, túl nagy és túl nehéz, még szárazon is, hogy csak úgy könnyen felemeljük és a kádba dobjuk, hát még vizesen (a szőrös szálai, amikbe anno beleszerettem, hirtelen már nem is tűnnek olyan vonzónak), másrészt, így ki tudok préselni belőle némi plusz folyadékot is, ami talán később megmentheti szerencsétlen szőnyeg életét. Persze, csak talán, de… nem akarom az esély megadása nélkül kidobni szegényt. Mindezidáig hű társam volt.
Abban reménykedni sem merek, hogy egyedül meg bírom emelni, és különben is, jelenleg Elias professzionális vízleeresztése zajlik a fürdőben, tehát nem is igen férnék a kádhoz, úgyhogy helyette inkább megragadok egy felmosót, és elkezdem felitatni a tavat a nappaliban. Szükség van két-három felmosásra mindkét felmosófejjel, mire sikerül megszabadulni a víz nagyjától, és lemerek dobni egy rongyot, hogy feltörölgessem vele a maradékot. Persze a szőnyeg áthelyezése biztosan jár majd még egy kis plusz ázással, de az lesz legkevesebb.
- Hát, ezek után talán nekem is tanácsos lesz rendbe tennem a fürdőm dolgait. Lehet, hogy ez az eset most egy kicsit sokkolta szegény csöveket – jegyzem meg a munka közben, és fel is jegyzem a dolgot a mentális listámra. Aztán majd fel is írom valahova, mielőtt végleg elfelejtem. Ha sikerül addig is megjegyeznem, persze. Az agyam felettébb szita volt, ha nevekről, számokról, és teendőkről volt szó.
Nagyjából hasonló időben végzünk, bár én még a padlón térdelek és a padlót törölgetem a ronggyal, amikor Elias diadalmasan meghajol, ami akaratlanul is kicsal belőlem egy halk kacajt, részben a látványa, részben pedig az öröme miatt.
- Nos, azt hiszem, már „csak” a szőnyeg van – állok fel, kicsit megtörölve a térdeimet, és a férfit utánozva én is macskakörmöket rajzolok a levegőbe. Egy kicsit most ezért is büszke voltam magamra, hogy nem tétlenkedtem, amíg ő megcsinálta a munka nehezét. Meg mert annyira értékelte a hanukás poénomat. – Köszönöm szépen, Elias. Tényleg, nem is tudom, hogyan oldottam volna ezt meg nélküled – hálálkodok mosolyogva, és hogy valamivel lefoglaljam a kezeimet, amik legszívesebben a pólóm szegélyét birizgálnák, inkább megpróbálom a kezeimmel egy kicsit kifésülni a hajam, ami – természetesen – lebomlott a katasztrófa elhárítás közben.
- Nem, csak én vagyok. Meg a gondolatok a fejemben – érintem meg szórakozottan a halántékomat a mutatóujjammal. – Egyedül is tudom állni a bérleti díjamat, úgyhogy nem szorulok lakótársakra, illetve különleges személy sincs az életemben… És veled mi a helyzet? Számítanom kell egy dühös barátnőre, aki lassan féltékeny lesz, amiért ilyen sokáig vagy idefent? – érdeklődök egy apró kis mosollyal, ami kapcsán biztos vagyok, hogy nem sikerült teljesen őszintére. De csak mert a kérdés emlékeztetett a saját szerelmi életemre.
Ami nem létező, ha eddig nem lett volna egyértelmű.
A legkomolyabb „barátom” két hét kézen fogva sétálás és néhány csókkal később szakított velem. Ez volt tizedikes koromban. Azóta? Semmi. Nothing. Nada.
Életem első, és eddigi egyetlen szexuális élménye pedig egy komplett idegennel történt, lassan több mint egy éve, és ha mindez nem lenne elég, még nem is nagyon emlékszek a dologra. Amikor másnap felébredtem, annyira beijedtem a gondolattól, hogy ittasan lefeküdtem valakivel, hogy még az arcát is féltem megnézni. Csak felöltöztem és elsunnyogtam a helyszínről.
Ki tudja, talán egy olyan öregemberrel történt, akinek a szakállát még Gandalf vagy Dumbledore is megirigyelhetné. Brrr, na ezért (is) próbálom még az emléket is kiégetni az agyamból.
Elméletben talán menőnek tűnhet a gondolat, hogy az ember ágyba bújik Mithrandirral, a gyakorlatban naaaaagyon nem hinném, hogy az.


Öltözet: Szószám: 1278
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyVas. Dec. 15 2019, 13:59

Clover & Elias

Hogy van-e valami, amiben jónak érzem magam? Elgondolkodtató kérdés. Rendőrként jó voltam, ezt azt hiszem, minden önteltség nélkül, bízván állíthatom. Talán nem véletlen, hogy pont engem akartak eltenni láb alól, mert nagyon közel jártam az igazsághoz, és piszkosul ráléptem valaki tyúkszemére. Önvédelmi oktatóként max abban vagyok jó, hogy leterítsek olyanokat, akik ártani akarnak nekem. Azt hiszem, ennél többet nem nagyon tudnék felsorolni a pozitívumaim listáján. De a művészetek, amiben Miss Rhee ennyire otthonosan, és remekül mozog, mindig távol álltak tőlem. Mármint úgy értem, műélvező szintjén nem, mert van szemem, meg van némi agyam, és látom, érzem, hogy mi az, ami jó és hatásos. Viszont az én rajztehetségem nem haladja meg a pálcikaemberkék szintjét, és noha próbáltam párszor valami érdemlegeset alkotni, sosem jött össze. Példa rá az a kiskölyök, akit az anyja - lévén nem tudta másra bízni - magával hozott az edzőterembe. Míg a végén anyuci rendbe szedte magát, megpróbáltam lekötni a srác figyelmét, aki kezembe nyomott egy papírt, meg ceruzát, hogy rajzoljak neki katicabogarat, aztán mikor meglátta a művemet ordító sírásban tört ki, hogy ő nem teknősbékát akart. Botujjaim vannak, ez van, nem tudok vele mit csinálni. Ergo, maradok a képeket illetően a gyönyörködés oldalán. Miss Rhee alkotása tényleg teljesen betalál nálam, azon kapom magam, hogy ezt a festményt akár a saját nappalim falán is el tudnám képzelni. A szavaimban, amelyekkel elismerésemet és csodálatomat fejezem ki, nyoma sincs hízelgésnek, tényleg őszintén gondolok minden szót, amit kiejtek, még akkor is, ha ez nem sokkal több el felnyögésnél. De úgy látom, Mulan kisasszony értékeli még ezt a keveset is. Kihúzza magát, és kidülleszti a mellkasát, amitől kifeszül minden, ami férfiszemnek szebb, mint bármely műalkotás, persze ezt igyekszem nem túl látványosan észrevenni, az hiányozna még csak, hogy kiverje a hisztit, vagy abban a vízben hűtsön le, amely még jelenleg a fürdő padlóján hömpölyög. Ez vissza is ránt a jelenbe, mert elvégre azért vagyok itt, hogy megoldjuk az uszoda problémáját, mert holnapra ide még a Lochnessi szörny is beköltözhetne, nagyobb tó fogadja itt, mint a jelenlegi lakhelye.
Megkapom a kért lapátot, és nekifogok a felszedett rácsú csatornán át leterelgetni a víz nagyját, közben Miss Rhee a nappaliban lát hozzá a káosz felszámolásának. Mindeközben azon jár az agyam, amit Mulan kisasszony mondott nekem: hogy végeredményben írhatnék is. Hát, lehet nem is lenne hülyeség. Mármint nyilván nem tudnék olyasmit alkotni, ami bestselleré válna a könyvesboltokban, de ahogy a pszichiáterem is mondta, sokat segítene, ha kiírnék magamból bizonyos dolgokat. Csak még nem jöttem rá, hogyan. Mert az azért, hogy a krónika minden oldalára azt vésném, miszerint "helló kedves naplóm, ma is szar napom volt" azért nem lenne sem túl érdekfeszítő, sem túl változatos.
- Ez azt hiszem, meg van oldva - tápászkodom fel térdelésből, mikor már csak néhány tenyérnyi tócsa marad a fürdő járólapjain. Igaz, a nadrágomból csavarni lehetne a vizet, de oda se neki. Kilépek, és szemügyre veszem a már szintén száradás szintjén álló nappalit, igaz, az ott heverő szőnyeg még olyan, mintha egy medencébe mártották volna bele az uszodában.
- Nem ismerlek, de egyet már tudok - nézek Mulan kisasszonyra. - A horoszkópod alighanem vízöntő - vigyorgom el magam, aztán felnyalábolom a szőnyeget. Nem megy könnyen, olyan nehéz, mintha betontömböt cipelnék, de hősiesen megoldom, mert rontaná a renomémat, ha térdre roskadnék alatta. Beállítom a kádba így, feltekert állapotában, majd kicsorogja magából a vizet. Egy-két nap múlva elvileg száraz lesz.
Miközben kifelé indulunk a viszonylag rendbe rakott fürdőből, felteszem a nagy kérdést Miss Rhee-nek, mert tényleg semmi kedvem még ma este egy felbőszült vőlegénnyel vagy más pasival pofozkodni, és megkönnyebbülten bólintok, mikor felvilágosít, hogy ilyesmitől nem kell tartanom.
- Azt mondják, hogy nem gond, ha a gondolataival, meg önmagával van együtt az ember, mert saját magával mindig tök jól elbeszélget, és egyetért - reagálok egy apró kis mosollyal, de ez gyorsan le is hervad, mikor visszalövi felém a kérdést.
- Nem - válaszolom. - Nem kell félned. Egyedül vagyok, senkim sincs - komorulok el. Eszembe jut Sarah, és Tara, mindazok akik - a jelek szerint - fontosabbak voltak nekem, mint én nekik. Nincsenek szüleim. Nincs testvérem. Nincs barátnőm. Azt hiszem, a föld egyik legmagányosabb embere vagyok. - Vagyis... - helyesbítek aztán, már csak azért is, mert nincs kedvem a hangulatgyilkos szerepében tetszelegni - azért nem egyedül élek. Van egy lakótársam. Csendes típus. Egyébként jó fej. Soha nem teszi ki a lábát a lakásból, tudod, ő eléggé helyhez kötött - nevetem el aztán magam. - Majd meglátod. Mivel azt hiszem, nálad végeztünk, akkor jöhet az én lakásom, és bemutatlak neki - remélem annyi ázsiai vonal nincs Miss Rhee-ben, hogy ha meglátja az én kis lila-kék uszonyos barátomat, azonnal egy sushi-t vizionáljon a helyére. - Mehetünk? Csak még mielőtt vízililomok, delfinek, meg mocsári aligátorok kérnének menedékjogot nálam - csörgetem meg zsebemben a lakáskulcsomat.  



 
~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyVas. Dec. 15 2019, 17:27

Elias & Clover
"Jószomszédi (v)iszony?"

Nehéz megállnom, hogy ne kapjak ijedten a szőnyeg felé, amikor Elias olyan bátorsággal és lendülettel emeli meg, mintha arra számítana, hogy nem lesz megerőltetőbb, mint egy két kilós súlyzó – miközben a valóságban jelen állapotában szerintem esélyes, hogy nehezebb, mint én.
Már rándulnak a kezeim, de még idejekorán visszafogom magam. Nem azért, mert nem szeretnék segíteni (bár felmerül a kérdés is, hogy egyáltalán tudnék-e, ha egy befőttes üveggel is órákig elkínlódok), hanem mert a bennem élő pszichológus azt tanácsolja, hogy hagyjam Eliast egyedül boldogulni. Egyrészt, mert még ha nem is tűnik annak a tesztoszteron túltengéses férfitípusnak, aki tipikusan nem kér útbaigazítást, ha eltéved, nemhogy még segítséget a cipekedésben, sose lehet tudni (én pedig nem szeretném még jobban elásni magam a szemében), és másrészt, mert az apró sikerélményeken múlik minden. És valami azt súgja, hogy a segítőkész szomszédomnak minden pozitivitásra szüksége van az életében.
Meg aztán, biztos megbirkózik a feladattal, nem? Elvégre személyi tréner, önvédelmi oktató és ex-rendőr, kizárt, hogy ne lenne meg hozzá a kellő fizikuma.
A vállamon csücsülő kisördög – akinek eddig a létezéséről sem tudtam -, ezt a gondolatot hallva aztán erőteljesen megpróbálja elhitetni velem, hogy ő aztán nem olyan biztos ebben, és igazán vethetnék a férfi hátsó felére is egy pillantást, miközben a szőnyeggel küzd, mert az biztosan megadná a választ.
Nem viccelek. Ez tényleg egy gondolat volt, ami megfordult a fejemben.
Jézusom, hát elkezdődött. Kezdem tényleg átlépni az őrület és a józanész között húzódó vékony vonalat. Már akinek vékony; nekem az.
Ha nem lenne túl feltűnő, biztos a kezembe temetném az arcom. Legalább az is segítene ellenállni a kísértésnek. Várjunk, miféle kísértés? Egyszerűen csak ne nézz oda!
A történet vége aztán az lett, hogy kijelöltem magamnak egy pontot a falon, és azt bámultam kitartóan, amíg Elias végzett. Szánalmas, tudom, de fogalmam sincs, honnan tört most elő ennyi baromság a fejemből.
Nem mintha ezen még mindig meg kéne lepődnöm, de ez azért a szokottnál is szokatlanabb volt.
A szőnyeg aztán a segítségem nélkül is kiköt a kádban – mókás lesz megoldani a fürdést, amíg az ott kiáztatja magát, jut eszembe -, és miután feltörlöm a volt helye alatt a padlót, meg a cipelés következtében kicsorgó kis patakocskákat, tényleg készen is vagyunk. Wow, és még éjfél sincs. Persze, mire Eliasnál is végzünk, könnyen meglehet, hogy lesz. Őszintén, már azon is csodálkozok, hogy még nem akartam állva elaludni – aztán meglehet, hogy a sokk és a szégyen hatékonyabb energiaforrás, mint a koffein.
- Oh, remélem egész este vártad, hogy ezt elsüthesd – nyújtok nyelvet jobb híján a férfire a kis poénja után, amit egy pillanattal később meg is bánok, mert irtó gyerekes és irtó indokolatlan, de már túl késő, mert megtettem. Story of my life, basically.És ez mivé tesz téged? Halakká?
A zoknim és a cipőm, amiket a katasztrófa elhárításhoz vettem fel, reménytelenül eláztak, úgyhogy kénytelen vagyok a lakás előszoba részéből halászni magamnak valami másik lábbelit, amibe belebújhatok. Ha más nem, csak addig, amíg átmegyünk Eliashoz. Aztán meglátjuk, nála milyen állapotok uralkodnak.
A felmosók és a vödrök kapcsán egyelőre úgy döntök, hogy inkább elől hagyom őket, hátha addig is száradnak egy picit azok is. Legrosszabb esetben majd holnap elpakolom őket, ha ma már túl fáradt lennék hozzá.
- Te egyet szoktál érteni velük? – kérdezek vissza a kanapéról, már a cipőfűzőmet kötve. – Mi sajnos nem vagyok képes ennyire szimbiózisban élni. Többnyire csak veszekszek velük, vagy szégyenkezek a dolgok miatt, amikre rávesznek – vallom be, egy kicsit szégyenlős-kínos mosollyal kiegészítve a mondandómat. Lehet, hogy túl sokat mondtam?
Elias arckifejezését látva aztán elönt az együttérzés, amikor megemlíti, hogy senkije sincs. Jelenleg, itt, New Yorkban, nekem sincs. De engem legalább nyugtathat a tudat, hogy az otthonomnak tekintett országban, Koreában, van egy apukám, akit mindenkinél jobban szeretek – és aki az eddigi évek tanúsága szerint hasonlóan érez az irányomba.
Eliasnak talán ez sincs meg – és félek, elképzelni sem tudom, hogy ez mennyire szomorú lehet.
Igyekszek úrrá lenni a sajnálatomon, ami akaratlanul is elönt. A legkevésbé sem szeretném, ha ez megjelenne az arcomon, mert ha csak részben is, de hasonló cipőben járunk, és tudom, mennyire bosszantó lehet a sajnálat. Meg aztán, semmire sem mész vele, szóval pláne.
Meglehetősen jókor jön az arckifejezésem elrendezésében, amikor megemlíti, hogy egy lakótársa mégiscsak akad. Remek, legalább van valakije, akivel rendszeresen tud beszélgetni! Félsiker. Meg valakije, aki ezek szerint sokszor van elérhető közelségben; bár nem tudom teljesen értelmezni ezt a helyhez kötöttséget.
Oh, jeez, remélem nincs lebénulva szerencsétlen lakótársa. Az azt jelentené, hogy eláztattam valakit, akinek már így is bőséggel kijutott a jóból, és ha ez igaz, hogyan érezhetném ezek után valaha is jól magam? Jesszusom, mekkora önző dög vagyok, most is csak magamra gondolok, miközben lent lehet, hogy valakinek meg kellett tanulnia kerekesszékkel szörfözni! A harakiri gondolata még sosem volt ennyire vonzó, let me tell you.
Adja az ég, hogy csak agorafóbiás legyen!
- Persze, mehetünk! – pattanok fel, és a tőlem telhető legjobban próbálom az idegességemet lelkesedésnek álcázni; a színészi képességeimet (egy hang a fejemben ezt hallva hisztérikusan felnevetett, és megkérdezte, hogy „a micsodámat?”) ismerve vélhetőleg pocsékul. – Vigyek valamit, ami esetleg a segítségünkre lehet lent? Felmosót, rongyot, akármit?

Öltözet: Szószám: 833
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyKedd Dec. 17 2019, 16:17

Clover & Elias

Hero vagyok, hős vagyok. Naná, hogy az. Persze, az agyam azt súgja, hogy kb a lófaszt, na de azért a férfiembernek, mint én, még a legnagyobb pöcegödör alján is van önbecsülése, szóval ha most meghalok sem fogom bevallani, hogy ez a szőnyeg dögnehéz. Akkor sem, ha holnaptól beláthatatlan ideig leszek mondjuk a reumatológiai osztály vendége, pedig amikor legutoljára jártam ilyen helyen megfogadtam, hogy soha többé be nem teszem oda a lábam. Az önvédelem olyasféle sport, ami eléggé igénybe veszi a testet, sokszor éreztem, hogy felsorolhatatlanul sok porcikám fáj. Tulajdonképpen úgy is fogalmazhatnék, hogy kb öt helyen volt reggelente merevedésem, és ebből csak egy volt kedvemre való. Ergo, muszáj voltam elmenni egy masszőr keze alá, hogy rakja helyre kissé a szétcsúszott alkatrészeimet. Nos, ha az ember masszázsra gondol, akkor - biztos az erotikus filmek hatására - az jár a fejében, hogy belibben egy szőke bombázó, olyan hosszú combokkal, mint egy strucc, és a Kis herceg valószínűleg azért mondta, hogy jót csak a szívével lát az ember, mert még nem találkozott olyan csöcsökkel, amiket ez az istennő visel. Hát ehhez képest belépett egy Brünhilda, aki mellett szinte törpének néztem ki, olyan hangja volt, mint egy hajókürt, és nemes egyszerűséggel belepüfölt a masszázságyba. Amikor a derekamnál járt, már a Kennedy-gyilkosságot is bevallottam volna, csak eresszen el, és a fél órás műsorszám végén már biztos voltam benne, hogy anno az eretnekek szenvedtek el olyasféle kínvallatást az inkvizíció kezei között, mint ami nekem osztályrészül jutott. Aztán mikor egy utolsó mozdulattal eltörte a gerincemet, betekert egy lepedőbe, és kirakott a folyosóra meditálni. Legalábbis ő így fejezte ki magát. Meditáltam is, konkrétan azon gondolkodtam, hogy vajon lehet-e olyan koporsót kapni, amit olyan szerencsétleneknek gyártottak, akiknek a vállából áll ki a két lába. Szóval ez az élmény még a rémálmaimban se jöjjön elő, de egye fene, most azt is bevállalom, de akkor is kicipelem ezt a szőnyeget a fürdőig. Méghozzá mukkanás nélkül, mert tiszta égő lenne, ha a táv felénél szaftos káromkodással rogynék térdre. Mindenesetre megkönnyebbülök, mikor végre elhelyezem a terhemet a kádban, viszont amikor szóba kerül a következő téma, akkor rájövök, hogy inkább cipelném a betontömb súlyú szőnyeget körbe-körbe egész éjjel, mintsem mélyebben belemenjek az egyedüllét miértjének témájába. Épp elég lehangoló ez érintőlegesen is. Az előbb abban bíztam, hogy Miss Rhee-ben nincs annyi az ázsiai vérvonalból, hogy sushitekercset csináljon Qwerty-ből, most meg azon kapom magam, hogy azt kívánom, elég ázsiai genetikai hagyatékot hordozzon magában ahhoz, hogy a legendás udvariasság felülírja benne a kíváncsiságot, és ne akarjon többet megtudni arról, amiről marhára nem szívesen beszélnék.
Hogy tényleg ezért, vagy épp azért, mert remek beleérző készsége van, de hála az égnek, nem faggatózik, amiért elmondhatatlanul hálás vagyok neki. Mindenki életében vannak problémák és gondok, és kétlem, hogy ő híján lenne ezeknek. Csak éppen vannak olyan titkok is, amikről az ember maximum akkor ejt szót, ha már olyan mértékben ismeri a másikat, mintha a tükörképét látná benne, és nem alig fél órás ismeretség után pakolja ki a lelki szemetest. Én sem teszem. Már csak azért sem, mert erről még a pszichiáteremnek sem beszéltem, bárhogy igyekezett lefúrni a lelkem mélyéig.
Ahogy Miss Rhee lakása már megüti az elfogadhatóan száraz szintet, felvetem a javaslatot, hogy akkor folytathatnánk nálam. Persze, meg tudnám csinálni egyedül is, de eléggé belenyúlna már a takarítás az éjszakába, másrészt ha nem is fogadtam el a kártérítést - legalábbis másfajta javaslatot tettem rá - de ez a minimum bünti az áradásért, amit Mulan kisasszony rám zúdított.
- Nem, nem kell semmi a világon - rázom meg a fejem, mikor Miss Rhhe végighordozza a tekintetét először rajtam, aztán a takarítószereken. - Nem vagyok egy házitündér, de azért a legalapvetőbb dolgokkal rendelkezem - azt már nem teszem hozzá, hogy ha vödörrel meg felmosóval felszerelkezve ballagnánk le hozzám, akkor aki véletlenül  kinézne a lakása ajtaján, az fixen meg lenne róla győződve, hogy mi ketten a ház szellemei vagyunk, akiknek az a büntetése az életben elkövetett hibáikért, hogy éjjelente a ház folyosóján kell kísérteniük az idők végezetéig.
Szerencsére leérünk hozzám anélkül, hogy kíváncsiskodó szomszéddal találkoznánk, amiben azt hiszem az is szerepet játszik, hogy már elmúlt este 11 óra, amikor is az átlag életvitelű lakók az igazak álmák alusszák. Belököm a kulcsot a zárba, majd betessékelem Miss Rhee-t, és utána lépve villanyt kapcsolok.
- Nem olyan klassz lakás, mint a tiéd - mondom aztán kissé mentegetőzve. - De nekem ennyi bőven elég. A minimalizmus híve vagyok - teszem hozzá némi öniróniával. Végeredményben van egy asztalom, ahol egyek, egy matracom, ahol aludjak, meg számítógépem, ahol - ha igényét érzem - kapcsolatot tudok találni a világgal. Ez egy férfi lakása, annak "igénytelenségével" egyetemben, már ha a bútorok hiányát annak lehet nevezni egyáltalán.
- Hagy mutassam be neked a lakótársamat - mosolygok Mulan kisasszonyra, amikor látom, hogy a szeme kutatóan siklik körbe az apartmanon. Láttam még odafenn az arcvonásain, hogy nem tudja hová tenni a rejtélyes szavaimat amikor felemlítettem, hogy nem egyedül élek. - Ő itt Qwerty - mutatok rá a mini akváriumra, és a billentyűzet nevű halacskámra. - A régi lakásomban, Brooklynban egyszer bekopogott hozzám a szomszéd lány. Kezembe nyomta az akváriumot, és megkért, vigyázzak a halára 24 óráig. Persze sosem jött vissza, szóval a kis uszonyos nálam maradt - mosolygok. - Vigyázz, az idegenekre elég érzékeny! - intem Miss Rhee-t, amikor közeledni kezd a cimborámhoz. - Amikor Sarah először közel került hozzá, mármint úgy értem, benézett a tartályába, tisztára megőrült. Nem Sarah, hanem Qwerty - világítok rá gyorsan. - Össze-vissza cikázott, aztán jó alaposan be is verte a fejét az egyik üveglapba. Utána meg behúzódott a növényzet közé, és egész nap elő sem jött. Sarah szerint azért, mert beleőrült a fejét ért koppanásba, szerintem meg csak simán duzzogott egy sort - vonok vállat. Aztán a fürdő felé intek, ahol - hála a csatornatisztító hadműveletemnek - a vízből már csak kevés maradt, de a nappaliban még jócskán áll néhány tócsa - és vázolom a takarítási tervet.
- Nálam elvileg csak a nappalit kell feltakarítani. Igaz, az nem lesz rossz meló - sóhajtok. Hát, a National Geographic csatornán így néz ki általában Miami mocsara, ahová alligátorvadászatra szoktak indulni az adrenalinra vágyók. - Mellesleg, arra gondoltam - fűzöm tovább a szót, miközben előszedem a felmosót, meg a vödröt - hogy ha tényleg benne vagy abban, hogy jótékonykodjuk el a kártérítési felajánlásodat, én ugyanannyival csatlakozom hozzád. Talán majd egyszer a túlvilágon fog nyomni egy keveset a jóság mérlegében - mosolygom el magam. - Takarítsunk fel, aztán megbeszéljük a dolgot, és ha még érzel kedvet, meg energiát hozzá, egy sörre a vendégem vagy - nézek Miss Rhee-re kíváncsian. Fene tudja, ahhoz képest, hogy alig egy órája ismerem, jól érzem magam a társaságában, és ezen én magam lepődöm meg a legjobban. De a legkellemesebben is.  


 
~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyKedd Dec. 17 2019, 19:32

Elias & Clover
"Jószomszédi (v)iszony?"

Sokáig nem gondoltam magamra kreatív személyként. Nem vagyok ugyan vak, azt gyerekkorom óta láttam én is, hogy míg az óvoda- és iskolatársaim nagy része pálcikaembereket rajzolt három tüskével a fejükön, majd fölé írták, hogy „apa” (máskülönben a postás is lehetne, really), én már akkor kísérletezgetni kezdtem néhány aprósággal. Kipróbáltam, mennyire lenne értelme pálcikák helyett – jobb szó híján – kukacokat rajzolni a végtagok helyére, megpróbálni ujjakat elhelyezni a megfelelőnek vélt helyeken, és valami MÁS formát adni a hajaknak, mint átkozott vonalakat. Most kaktuszokat rajzolunk, vagy az apánkat?
Nem voltam persze TÚL jó, nem azt mondom, hogy megváltottam a világot a rajzaimmal, de mindig azt mondogatták apukámnak, hogy a kézügyességem pár évvel idősebb gyerekek fejlettségi szintjével is vetekedhetne. Aztán szomorkás mosollyal hozzátették, hogy milyen kár, hogy a szociális készségeim stagnálni látszanak.
Teltek az évek, és ugyan nem érdekelt annyira a rajzolás maga, hogy hobbinak nevezzem, ha éppen rajzolni kellett, elvoltam vele. Aztán megkaptam életem első profibb festőkészletét, és a gyenge iskolai vízfesték és „halottnak a csók” módon pigmentált tempera után olyan élmény volt azzal festeni, mintha egy duci kisangyalhad énekelte volna közben a fejem felett a Hallelujah-t. Ha csak annyit mondok, hogy ég és föld, azzal nem fejezem ki, hogy mekkora különbségben is kell gondolkodni.
Festményt festmény követett, és én rákaptam az ízére. Ez lehetett a kamaszkorom hajnalán, nagyjából azzal egy időben, amikor elkezdtem érdeklődni az önkifejezés kicsit komplexebb módjai iránt is, mint a hugrabugos pólóm viselése a suliba. Mint a legtöbb tinilányt, a divat világa egy kicsit engem is beszippantott, és követtem olyan trendeket, amik nem is igazán tetszettek, csak menőnek titulálták őket – és amiket mélyen megbántam. Mint amikor 17 évesen azt gondoltam, hogy olyan baromi jó ötlet lesz vörösre festeni a hajam.
Nem volt az, ha bárkinek is lennének ezzel kapcsolatos kérdései.
Ahogy idősödtem, természetesen megtanultam, hogy mi számíthat esztelen divatnak, és mi nem, így kialakult valami olyasmim, amit talán jó indulattal nevezhetünk stílusnak. Amikor pedig beköltöztem a mostani lakásomba, élvezettel egészítettem ki a meglévő berendezését dekorációs tárgyakkal, a festményeimmel, és minden egyébbel, amit odaillőnek ítéltem – és szerintem azért nem végeztem olyan rossz munkát. Jó érzés volt hazajönni (bár ebben az emberektől való félelmem is közrejátszhatott), otthonosnak éreztem, és kellemesnek találtam a szememnek.
Úgyhogy, összességében, talán mégiscsak lehetett bennem némi kreativitás.
Már csak azért is, mert amikor megláttam Elias… hát, üresnek éppen csak nem üres, de annál lehangolóbb lakását, elfogott a késztetés, hogy ezt a helyet bizony ki kellene dekorálni. A fejemben már egy Ikea katalógusban lapozgattam, színkombinációkon gondolkodtam, éééés… rájöttem, hogy ez nem az én lakásom.
Semmi közöm hozzá, hogy Elias hogyan képzeli el az otthonát, vagy, hogy miért ennyire… unalmas. Nem mintha sértegetni akarnám a lakását. A fekvése nagyon szép. És van benne egy rakás potenciál. Illesszünk be ide még egy pár lakáshirdetésből kölcsönvett semmitmondó leírást.
- Hát, neked kell itthon jól érezned magad – felelek mosolyogva, és lerakom a lakáskulcsomat egy szabad felületre, mert nincs zsebem, és ha már sikerült emlékeznem rá, hogy hozzam le magammal, nem szívesen verném a fejem a falba, ha aztán itt hagynám el valahol. – Mióta laksz is itt? – kérdezem meg.
Talán ez is magyarázhatja a személyes tárgyak hiányát; hogy nemrég óta van itt. Meg aztán, jobban belegondolva, sosem láttam a lépcsőházban.
Visszatérve a kulcsomra; nem mintha annyira sok helyen eltűnhetne (vízibalettozhatnánk is, annyira kevés helyet foglalnak a bútorok), de ha valaki képes rá, hogy elhagyja, az ki más lenne, mint az ügyeletes szerencsétlen girl-next-door – én.
Fantasztikusan örülnék neki, ha egy elázást aztán még azzal koronáznék meg, hogy kizárom magam a saját lakásomból. Én ugyan nagyon szívesen elüldögélnék a folyosón, amíg jön egy lakatos (holnap reggel, vélhetőleg), de mivel telefont sem hoztam, mert minek (tényleg, mikor láttam utoljára a telefonomat?), így meg kellene kérnem Eliast, hogy hagy intézhessek egy hívást a telefonjáról, ergo, megtudná a helyzetemet, és az eddigiek alapján túl kedves hozzá, hogy hagyja, hogy a folyosón várakozzak.
Van egy vékonyka határ a bajba jutott hölgyek bája és a szerencsétlen életképtelenség között, és ha eddig nem léptem át, a kizárással biztosan megtenném. Ugyanakkor, én meg bármiféle báj? Pff.
Mindegy; lényeg a lényeg, a kulcsok maradnak.
- Habár, ha esetleg szeretnél néhány festménnyel dekorálni, csak egy szavadba kerül – teszem hozzá, de alig mondom ki, a figyelmem máris a lakótársra terelődik. Te jó ég, itt van? Én meg észre se vettem? Bár, ami azt illeti, lefele jövet alapból megfeledkeztem róla egy kicsit… Talk about selfishness.
Szörnyű emberi lény vagyok.
Végighordozom a tekintetem még egyszer a nappalin (rip parketta, jut eszembe), de esküszöm az égre, nem látok senkit. Kiesett volna a kontaktlencsém? Nem, annyira nem rossz a szemem, hogy ez indokolja az ezek szerint fennálló részleges vakságom.
Vélhetőleg olyan arcot vágok, mint egy fogyatékos őzgida, mire meglátom, amit meg kell látnom.
Ó. Óóóóóóó.
„Csendes típus.” „Helyhez kötött.” Haha, nagyon vicces, Mr. Anderson.
Sosem voltam a gyilkos pillantások híve, a mesterük meg aztán végképp nem (ha sok pozitív tulajdonságom nem is volt, rosszindulatú nem voltam), de most azt hiszem sikerül valami hasonlóval megjutalmaznom a férfit a kis poénjáért.
- Tudom, hogy megérdemlek minden szívatást, amiért programot szerveztem neked az estére, de komolyan? – teszem csípőre a kezem, és hitetlenkedve megrázom a fejem. Új szintre emelem a legrosszabbra való gondolást. Meg a szánalmasságomat is, de az más kérdés. – Egészen eddig abban a hitben éltem, hogy a lakótársad bénult. Vagy alaphangon mozgássérült. Erre csak egy hal.
- Mármint, nem akarlak megsérteni. Nagyon szép hal vagy, és biztos vagyok benne, hogy remek lakótárs – fordulok az állítólag szégyenlős hal felé, és szabadkozva magam elé emelem a kezem. Közelebb mentem volna hozzá, hogy megszemléljem (elvégre, nem az a szokványos fajta hal, amiket általában háziállatként lát az ember, de lehet csak én ragadtam le az aranyhalaknál), de Elias figyelmeztetésére inkább nem teszem.
A szerencsémet ismerve még szívrohamot kapna tőlem, és az nem túlzottan menne a hableány image-emhez.
- Szia, Qwerty – intek neki végül, egy kisebb sornyi habozás után. Hogyan kell kezelned egy szomszédod háziállatát? I have no idea. – Clover vagyok. Örülök a találkozásnak.
Kissé segélykérőn pillantok ezek után Eliasra, és biztos vagyok benne, hogy a „jól csináltam?” kérdés csak úgy süt a szemeimből. Előfordulhat, hogy egy kissé eltúlzom ezt a dolgot, mint sok minden mást is, de jól szeretném csinálni. Biztos, mert crusholom a gazdáját, vagy ilyesmi.
Várjunk, mi? Már megint ez? Hess, gondolat, ne most zavarj össze!
- Ki az a Sarah? – kérdezem meg inkább gyorsan, csak hogy eltereljem a gondolataimat. Aztán rá is jövök, hogy egyrészről talán nem kellene mások életében vájkálnom, másrészről pedig, ha visszaemlékezek Elias reakciójára, amikor azt mondta, hogy senkije sincs, talán nem is jó ötlet. Meg aztán, mi köze lenne hozzá valakinek, akit még két órája sem ismer?
- Bocsánat – szabadkozok is rögtön, amikor mindez eljut az agyamig. – Nem akartam tolakodó lenni; nem kell válaszolnod. Kezdjünk is inkább neki – javaslom mosolyogva, és ha Elias megengedi, el is venném tőle a felmosót.
Őszintén meglep, amikor felveti, hogy ha végeztünk, maradjak még egy kicsit, igyunk meg egy sört, és beszéljünk részletesebben az adományunkról. Mármint, nyilván el kell döntenünk, hogy milyen szervezethez menjen, nagyjából mekkora legyen az összeg, és egyéb apróságok, de azt gondoltam volna, hogy ha máskor nem is (amin amúgy szintén csodálkoznék), ma este azért minél hamarabb szabadulni akarna tőlem. Szerintem egy alkalomra még sok is voltam hirtelen.
Valamiért irtó jól esik, hogy ő nem így gondolja.
- Szívesen maradnék egy kicsit – mosolygok rá őszinte örömmel, és ez az öröm máris megdob annyi energiával, hogy hirtelen ne is érdekeljen, hogy egy ideje már egy pocsolyában állok, és ez a cipőm is kezdi megadni magát.
- Amikor hallottam a kopogásod, még abban is kételkedtem, hogy túlélem az estét – jegyzem meg, miközben elkezdem felitatni az említett pocsolyát. – Ha pedig valaki azt mondja, hogy a végére együtt fogunk sörözgetni, azt gondoltam volna, hogy felszippantott egy keveset a habfürdőmből.

Öltözet: Szószám: 1275
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyCsüt. Dec. 19 2019, 17:59

Clover & Elias

Vannak napjaim, amikor kb annyi szeretet van bennem a világ, és az emberek iránt, mint Voldemortban, és ha csakugyan lenne egy varázspálcám, egymás után átkoznék cafatokra bárkit, aki a szemem elé kerül. Bár legyünk őszinték, az elmúlt hónapokban csaknem minden egyes napom ilyen volt. Megállapíthatom, hogy nem fenyeget az a veszély, hogy szocializálódni fogok, és ma este, amikor hazaérek egy "kinek a kurva anyját? Mindenkinek" típusú nap után, úgy kivagyok, mint a vénemberek zacskója a kórházi pizsamából. Semmi más vágyam sincs, hogy becuclizni a zacskóban rejtegetett whisky garmadát, aztán lefeküdni aludni, és ezt a szándékomat torpedózza telibe a felső szomszédom Kis hableány-produkciója. Ezek után az vesse rám az első követ, aki nem azzal a szándékkal rohanna felfelé egy emeletet, hogy úgy leordítsa a delikvens fejét, mint a Yeti az eltévedt túristáét. Fogalmam sincs, hogy az utolsó pillanatban miért fékezem meg önmagam, hacsak azért nem, mert felveszem az "eső után köpönyeg" hozzáállást, hiszen végeredményben attól semmi nem fog változni, ha a folyosón üvölteni kezdek, mint a farkas telihold idején. És valljuk be őszintén, hogy amikor kinyílik az ajtó, és szembesülök azzal, hogy ki az eleddig rejtélyes merénylő, valahogy minden balhézásra noszogató vágyam úgy röppen tova, mintha soha nem is létezett volna. Mert most komolyan, ki az a barom, aki egy ilyen megszeppent, és szép lányra kiabálni tudna? Én biztos, hogy nem. A lassan eltelő percek pedig megerősítenek benne, hogy a szelíd és szép szó néha többet ér, mint az erőszak. Mert eltekintve attól, hogy tengert varázsolt a nappalim helyére, a kedves szomszéd lány tényleg szimpatikusnak tűnik, és azon kapom magam, hogy Voldemort átadta a lelkemben a helyét Dobbynak, a házimanónak. Ahogy a munkánkat nézem, amit végzünk, ez a megállapítás tényleg találó is.
Miss Rhee lakásában viszonylag rövid idő alatt rendet rakunk - nem akarom fényezni magam, de ez részben köszönhető az én vízmentesítő ötletemnek - és immár egy emelettel lejjebb helyezzük a főhadiszállást, hozzám. Kicsit kényelmetlenül érzem magam, hogy vajon mit fog szólni Mulan kisasszony a berendezettnek távolról sem nevezhető lakásomat megpillantva, de végeredményben én kuckózom itt, nem? Egyébként is, egy nő és egy férfi lakását össze sem lehet hasonlítani. Az előbbiek a dekoráció, az utóbbiak a praktikum megszállottjai. Ilyen alapon az én kéróm extrapraktikusnak minősül, és nem hiszem, hogy bármely bútorkatalógus ezeket a helyiségeket tűzné a címlapjára. De nem is bánom. Megvan az, amire feltétlenül szükségem van. Amúgy is, Miss Rhee részben koreai, és nem állítom, hogy nagyon otthonosan mozgok az ázsiai kultúrkörben, de ott sem zsúfolják tele cuccokkal a helyet, ahol élnek. Na tessék, máris megvan a tökéletes magyarázat. Nem alulbútorozott, hanem zen világú. Ebbe kössön aztán bele bárki.
- Csak öt napja költöztem - válaszolom Mulan kisasszony kérdésére. - Eltartott egy ideig, amíg találtam egy másik lakást itt Manhattenben. De már akár a holdra is elmentem volna, csak abból a városrészből kiszabaduljak - dünnyögöm. Nem szívderítő olyan helyen élni, ahol a lakás minden fala, és a város minden szeglete az exeimre emlékeztet, akik azért még mindig fájó pontot jelentenek az életemben. - Épp elég nap mint nap a munkám miatt visszajárni Brooklyn-ba - teszem hozzá, aztán kissé meghökkenten bámulom Miss Rhee Qwerty-üdvözlő műsorszámát. Kár, hogy uszonyos kis barátom nem tud végigsétálni egy vörös szőnyegen, mert már csak azt hiányzik, hogy Mulan kisasszony leterítse elé.
- Nnnna, nem volt rossz - bólintok a végén, mikor kapok egy érdeklődő pillantást, vajon Qwerty mit szólhatott mindehhez. - Már csak egy olyan Spock-kapitány féle vulkani köszöntés hiányzott hozzá - nevetem el aztán magam hangosan, ügyet sem vetve a parázsló pillantásra, amit kapok azért a kis ugratásért, amivel akváriumos kis barátom létét bezengtem. Amikor pedig Miss Rhee vázolja, kire is gondolt a szavaim alapján, a hahotázásom felerősödik, és a hasamat fogom a nevetéstől.
- Esküszöm, tényleg nem szívatásból mondtam - rázom a fejem a roham csillapodtával. - Én egyetlen szóval nem mondtam, hogy a lakótársam emberi lény lenne, csak te magyaráztad bele. És nem hazudtam. Csendes és tényleg helyhez kötött - fejezem be aztán, mielőtt a mini akvárium csattana egyet a fejemen, és ezzel Qwerty kilakoltatása is végbe menne.
Fogalmam sincs, hogy a Sarah-t firtató kérdés egy kis bosszú-e Mulan kisasszonytól, vagy csak az ösztönös női kíváncsiság tör ki belőle - szabadkozik is utána rögtön - de úgy döntök, miért is ne válaszolhatnék? Sarah már a múlté. Ez már nem fáj. Csak az ok, ami miatt elhagyott, az kellemetlen még ennyi idő után is.
- Sarah egy lány, akivel bő egy évvel ezelőttig együtt éltem - nyomok el egy sóhajtást. - Én többet terveztem, ő időközben megggondolta magát. Ennyi - vonok vállat, aztán engedelmesen átadom a felmosót, és előkerítek egy rongyot. Amivel persze megint térdre kell ereszkedjek. Esküszöm, ma este már többet voltam ebben a pozícióban a földön, mint egy aszkéta, istenhívő szerzetes. A vízfoltok viszont, az együttes munkának hála, egymás után tűnnek el, és mikor ötödjére ürítem a tele vödröt a vécébe, befejezettnek nyilvánítom a küldetést. Azt hiszem, egy hétig nem fogok felmosni ezek után, ilyen tiszta padló még egy patikában sincs.
Úgy rogyok le a nappaliban álló kis heverőre, mint akit az utolsó csepp ereje is elhagyott, és néhány másodpercig lehunyva pihentetem a szemeimet, így bólintok Miss Rhee szavaira.
- Amikor megláttam a vizet, én is azt hittem, hogy nem élem túl az estét. Vagy az eltakarítási munka végez velem, vagy belefulladok - vigyorgom el magam aztán. - Azt nem tudom, milyen habfürdőd lehet, hogy felszippantva hallucinációkat eredményez, de legalább megoldottuk az elalvásod okát - kecmergek aztán talpra, és kinyitom a hűtőt. Remélem Mulan kisasszony magától is képes leülni, nem kell szertartásosan hellyel kínálgatnom.
- Nos, akkor, ha még mára nem volt elég a folyadékokból, választhatsz. Van itt néhány üveg sör, vagy éppen - nyúlok a zacskóba, és előhalászom a whiskyt - némi erősebb is. A fagyasztómban pedig néhány pizza, és mivel éhes vagyok, talán kajálhatnánk is közben. És vagyok olyan úriember, hogy meg is osztom veled a vacsorámat. Szóval, melyiket választod? - himbálom meg az üvegeket. Részemről még mindig a bourbont részesítem előnyben, de bármit is kér Miss Rhee, társulni fogok hozzá. Remélem nem hiszi, hogy masszív alkoholista vagyok, mert ez eléggé lerombolná a frissen felépített renomémat a szemében.

 
~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyPént. Dec. 20 2019, 12:33

Elias & Clover
"Jószomszédi (v)iszony?"

Nem tudom, hogy vajon a késő esti hangulat, esetleg a várakozás hiányából adódóan - ezúttal nem kell rám várni, amíg kificánkolom magam a kádból és ruhaneműt húzok magamra -, vagy a fürdőszoba épsége miatt, de úgy érzem, minta most gyorsabban haladnánk.
Aztán az is meglehet, hogy csak azért érzem könnyebbnek az egész folyamatot, mert immáron nem kell rettegnem a szomszédom vérszomjától. Már legalább egy fél órája nem is gondoltam rá, hogy talán nagyon ügyes pszichopata lehet. Hol van „fél órája tiszta” kulcstartóm?
(Ki tudja, talán pont ezt akarja elérni, hogy megbízz benne, és majd váratlanul csap le, és… fogd be, Barom Gondolat, fogd be, fogd be, ne rontsd el!)
Illetve, most nincs dagi szőnyeg se, aminek mind a feltekerésével, mind a cipekedésével szívhatnánk mindketten. Elias egy kicsit jobban, mint én, ezt beismerem.
Bármi is legyen az oka, nem tűnik soknak az az idő, amit a takarításra kell fordítanunk, és a beszélgetések (és a dúdolásom, a csendesebb pillanatok közepette, mert ki képes némán felmosni? Absolutely no one) is kellemes közjátékként segítenek megfeledkezni róla, hogy az én szerencsétlenségem miatt vagyunk itt.
- Fly me to the moon, and let me play among the stars? – éneklem halkan, egy olyan hangot megütve, amin még éppenséggel tudom, hogy nem hangzok úgy, mint egy fuldokló hörcsög. Nem tudok nem szeretetteljesen elmosolyodni a véletlenen, amit Elias megfogalmazása okoz, és így pillantok fel rá – miközben épp a felmosót facsarom ki a felmosó vödörben.
Jeez, micsoda látvány lehetek.
- Bocsánat, ez a legeslegkedvencebb számom. Nem tudtam kihagyni. – Érzem, a mosolyom kínosabbá válik, mert mégiscsak itt énekelgettem egy majdnem-idegennek, és még ha csak egy sorról is volt szó, utólag olyan furának érzem. Mondjuk minden mást is, de az ilyeneket kifejezetten. – Érdekes, Brooklynról azért nem hallani annyi rosszat. Queensről meg Bronxról már annál inkább. Meg aztán, ott van Coney Island is, ahol ugyan nem szórakoznék sötétedés után, mert túl sok horrorfilmet ismerek, és a bohócok láttán is megfagy bennem a vér, de nappal biztosan van egy hangulata. Ami nem horroros – magyarázom, mintha kötelező lenne.
Már ha nappal nincsenek bohócok, persze, mert azoktól minden megvilágításban lever a víz. Azt hinnéd, hogy egy ilyen félelem-fóbia már gyerekkorom óta üldöz, de a sztori ennél természetesen sokkal szórakoztatóbb – mert fogalmam sem volt erről a rettegésről, amíg be nem ültem az első Az filmre.
Egy élmény volt 135 percen keresztül egy moziszékbe olvadva, elfehéredő ujjpercekkel szorongatni a karfákat, míg realizálódik benned, hogy úgy fest, te amúgy félsz a bohócoktól. És a kannibalizmust sem igazán díjazta úgy nagyjából… lássuk csak… SOHA a gyomrod.
Nice work, Clover, very nice.
Én lehetettem az egyetlen, akinek még a vicces jeleneteknél is halálra váltan koccantak össze a fogai, és aki a mai napig kerülgeti a csatornafedeleket az utcán. Ó, és ne felejtsük el azt az alkalmat sem, amikor egy tinisrác meg az öccse csöngettek be Pennywise és Georgie párosaként Halloweenkor, én meg képes voltam bepánikolva az idősebb srác arcába borítani a cukros tálam tartalmát, és sikkantva rájuk csapni az ajtót. Not my proudest moment.
De hé, legalább kaptak egy halom cukrot és csokit!
Na de, mielőtt még az emlékektől is elfog a paralízis, evezzünk vissza a jelen vizeire – szigorúan papírhajók nélkül. Heh, evezzünk? Érted, mert még vizes a nappali? Nem? Csak én? Oké, rossz poén volt.
Talán Elias nem is fog teljesen idiótának tartani a hirtelen rám törő szófosásom miatt, elvégre mindezidáig nagyon kedves volt velem. Kivéve ez alól, amikor éppen szívatott (még ha az elmondása szerint nem is, de én tudom, mi az igazság), vagy amikor éppen rajtam röhögött.
Mint most.
- Nem hazudtál, de félrevezettél! Azt sem mondtad, hogy nem ember! – bököm meg morcosan a vállát, természetesen nem erőszakosan; nagyjából annyi erővel, mint egy szúnyogcsípés. Aztán utána bocsánatkérően megdörzsölöm a pontot, amivel még kellemetlenebbnek érzem az egész mozdulatsort, de már oly’ mindegy. Inkább csak gyorsan leengedem a kezem. – Bocsi. Megint. Nem igazán vagyok jó az emberekkel – vallom be, mert oh boy, fogadni mernék, hogy eddig nem vette észre.
Remélem elég erőteljesen érezni a szarkazmust a hangomban. Vagy az iróniát. Csak nekem nehéz néha megállapítani a kettő közti különbséget? Igen? Oh well.
- Most, hogy mondod, jó ötlet lett volna – értek egyet a köszöntésem kiegészítésével. Shit, hogy ez nekem nem jutott eszembe! – De nem lennék jó vulkáni; hacsak nem a genetikai zsákutca kategóriában – teszem hozzá, és megpróbálom bemutatni neki azt a híres-neves köszöntést. Ha tudnám. De nem tudom, mert béna vagyok, és képtelen vagyok rendesen szétnyitni a középső- és a gyűrűsujjamat.
Úgy érzem, ma este különösen sziporkázok a szükségtelen információk megosztásában. Következőleg majd beavatom a melltartóméretembe is, mert miért ne?
Egy darabig inkább be is fogom a lepénylesőmet, mert a végén még tényleg sikerülne valahogy kikotyognom ezt az információt is, úgyhogy inkább visszatérek az aktívabb takarításhoz, és tényleg elég jól haladunk; a felmosóvödör újra és újra megtelik vízzel, amit pedig Elias újra és újra elvisz kiönteni. Look at that, felmosunk és ennyi öblítéssel még a vécéjét is kitakarítjuk! Vagyis ő, mert ő öntögeti bele a vizet.
A végén még valami haszon is kisül abból, hogy medencét telepítettem a lakásába. (Viccelek, csak sajnos nem vicces, de esküszöm, hogy komolyan annak szántam!)
Viccet vagy nem viccet félretéve, sejtettem én, hogy ezt a Sarah kérdést még megbánom, csak éppen az nem volt kristálytiszta a lelki szemeim előtt, hogy milyen módon is fog pontosan a fenekembe harapni. Amennyiben jól értelmezem Elias szavait – márpedig szerintem ezek nem azok a fajta szavak, amiket könnyen félre lehetne érteni -, ez egy exes fenékbeharapás lett. Remek, mert azokra mindenki olyan szívesen szeret visszagondolni. Csak egyszer kellene megtanulnom, hogyan fékezzem a nyelvem, és százszor olyan könnyű dolgom lehetne.
- Értem – zárom rövidre a témát, szokásomhoz híven egy kicsit olyan kínos téblábolósan, mint amikor halvány lila gőzöd sincs, hogy most mit kéne tenned, és azt hogyan, de legalább lezárom. Ez is valami.
Amikor végzünk a nappalival, és ezzel végre pontot tehetünk erre a csodálatosan balszerencsés estére (éjszakára?), legalábbis a kellemetlen részeire, fáradt megkönnyebbüléssel dőlök az egyik szabad falfelületnek. Amiből sok van ebben a lakásban, szóval nincs nehéz dolgom.
Látva, hogy Elias is megkönnyebbülten ledobta magát, szépen-lassan én is lecsúszok a fal mentén és helyet foglalok a földön. Nem igazán zavar, hogy a padló még nedves a felmosásaink következtében, a cipőm úgy ahogy van szivaccsá változott, és bőven jutott elég víz a nadrágomra, meg a pólómra is (még jó, hogy vettem fel melltartót), sok különbséget nem fog tenni a dolog. Hirtelen ez tűnik a legkényelmesebbnek, és amúgy sem szeretnék semmit összekoszolni.
- Látszik a rendőri múltad – szólalok meg poénkodva, a falnak döntve a fejem. – Még nem mondtam, hogy elaludtam a kádban, de neked megsúgta a rendőr hatodik érzéked. Megoldotta az ügyet, Anderson nyomozó.
Nem mintha nehéz lett volna rájönni. És fogalmam sincs, hogy a helyes megszólítást használtam-e. Valószínűleg nem.
A pizza említésére megmordul a gyomrom, jó hangosan, ezért kénytelen vagyok elárultan lepillantani a hasamra. Légy oly’ kedves, és ne égess le a kedves és jóképű szomszédom előtt.
- Biztos vagy benne, hogy szeretnéd, hogy maradjak? – kérdezem meg, noha korábban már igent mondtam. – Nem akarok ennél is jobban a terhedre lenni. Ha valami csoda folytán viszont tényleg nem zavarok, a pizza jól hangzik. Amíg nem ananászos. Tudok esetleg segíteni valamiben? – érdeklődök, és a falnak támaszkodva felkecmergek. Anélkül, hogy elesnék közben a saját lábaimban, szóval piros pont.
- A whisky is csábítóan hangzik, de rémesen gyenge az alkoholtoleranciám – mosolyodok el szomorúan, és összefűzöm a kezeimet a hátam mögött. – Nekem a sör is bőven elég, köszönöm.
Nahát, az első ésszerű döntésem az este folyamán. Vagy talán a második.
Viszont tekintve, hogy a legutóbbi alkalommal, amikor istenesebben leittam magam (talán két gyenge koktéllal és egy felessel, szóval tényleg lightweight vagyok), az emlékeim és a szüzességem nélkül távoztam a helyszínről (vagyis, a majdnem helyszínről), ez igencsak magától értetődik.

Öltözet: Szószám: 1272
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyHétf. Dec. 23 2019, 07:12

Clover & Elias

Ha valaha meg kellene írnom az önéletrajzomat, nem fogom beleírni, mert mocskosul nem macsós tény, de nagyon szeretem a Szépség és a szörnyeteg meséjét. Már kisgyerek koromban is imádtam. Olyan volt, mintha rólam írták volna. Már persze, a fantáziámban soha nem én voltam a szépség - elég buzisan is hangzott volna a dolog - inkább az elvarázsolt herceg bőrébe szerettem bújni. Ahogy a szörnyről kiderül, hogy a zsörtölődései és érdes modora mögött érző szív lakozik, úgy engem illetően is megláthatja a zord viselkedésem mögött megbúvó félénk kisfiút aki veszi erre a bátorságot, meg az időt. Főképp az utóbbit, mert mi emberek, bármennyire is legyünk különbözőek, valójában egyféleképpen működünk: csak sokára engedünk valakit a színfalaink mögé nézni, akkor, ha már tudjuk, hogy megbízhatunk az illetőben. Ez szép gondolat, bár ezt a teóriát némileg megingatja a tény, hogy alig egy órája ismertem meg, és beszéltem először Miss Rhee-vel, de remélem sikerült magamból azt sugallnom, hogy nem kell félni, nem harapok, akkor sem, ha ez első körben úgy tűnt. Mindazonáltal nem tudom nem észrevenni azt a pillantást, amit néha-néha vet rám, mintha azt mérlegelné, vajon beléphet-e hozzám anélkül, hogy aggódnia kelljen a testi épségéért, vagy épp felmosás közben fog szembesülni azzal a ténnyel, hogy egy kalapácssal meg fűrésszel a kezemben állok mögötte, és a mélyhűtő ajtaját már előleg kinyitottam, hogy azonnal le is fagyaszthassam a testrészeit, amiket kéjes vigyorral a képemen forgácsolok konyhakészre. Oké, lehet hogy az első pillanatban a jogos felháborodás elmosta a normális reakciómat, amit arra a  helyzetre adhattam, amivel hazatéréskor kellett szembesülnöm, de már abban a pillanatban lehiggadtam mikor Mulan kisasszony ajtót nyitott, és esküszöm mindenre, ami szent, hogy semmiféle hátsó szándék nem vezérel, amikor végül beinvitálom magamhoz. Hacsak az nem, hogy legyen része némi rabszolgamunkában büntetés gyanánt. Ez legalábbis egy nagyon logikusan hangzó magyarázat. És sokkal elfogadhatóbb, mint az, hogy Miss Rhee mintegy másfél óra ismeretség után is megmagyarázhatatlan módon szimpatikus nekem, és hogy sokkal inkább élvezem a társaságát, mint az egyedüllétet, amely valószínűleg elkerülhetetlenül alkoholmámorban, vagy épp a szokásos, menetrendszerűen jelentkező lidércnyomásokban érne véget.
Mivel a padlón térdelek, mint egy vezeklő szerzetes - csak a fejemre szórt hamu meg szőrcsuha hiányzik, némi rituális önkorbácsolással kiegészítve -  így szükség van néhány pillanatra, amíg tudatosul bennem, hogy halk dudorászás érkezik el hozzám valahonnan a fejem fölötti régióból, és nem kell hozzá nagy logika, hogy rájöjjek, valószínűleg nem Qwerty ad egy hangverseny-estet. Felpillantok Miss Rhee arcába, aki kissé szégyenlős vigyorral pislog rám, mintha csak elnézést kérne az előadás azon részéért, amely kifogásolható. Szerinte. Szerintem nem. Oké, nem azt mondom, hogy egy született Celine Dion, de egész kellemes hangja van. Kinyitom a számat, aztán be is csukom azon nyomban, meggátolva, hogy a szavak amiket ki akartam mondani megszülessenek, mert lehet, hogy azzal most meg is sérteném, vagy azt hinné rólam, hogy rasszista bunkó vagyok. Pedig a legkevésbé sem, pláne úgy, hogy láthatóan én sem a szőke herceg vagyok, és bennem sem száz százalékig fehér protestáns amerikai vér kering. Szóval a lényeg, hogy épp a meglepődésemet szerettem volna szavakba önteni, mert fene tudja, de eddig még akárhány ázsiai nőt hallottam beszélni - vagy visítozni egy-egy erotikus filmben - mindnek olyan hangja volt, mint egy héliumos lufit szippantó Donald kacsának, szóval ezt a véleményemet nyelem le most nagy hirtelen. Helyette inkább elmosolyodom, mert felismerem a dalt, és jólesően meglepődöm rajta, hogy van, ahol ismeretlenként is össszestimmel az ízlésünk.
- Kedvelem Sinatrát - vergődöm talpra, mikor végül elfogadhatóan száraznak ítélem a padlót. - Bár nekem nem ez a kedvenc dalom tőle, de ha meghallom, mindig olyan érzésem van, hogy egy másik világban vagyok. Ott, ahol bármi lehetséges. Akár a boszorkányság, akár az, hogy felszálljunk a Holdra. Sinatrát hallgatni mindig ambivalens érzés, mert élvezed, belemerülsz, jó érzés, ami belül közben egy kicsit mindig fáj. Olyan, mint az ősz, ami szép, de szomorú és melankolikus, mert minden lehulló levélben ott van az elmúlás - hallgatok el végül. Te jó ég, most komolyan ekkora hülyeséget mondtam ki? Oké, én értem a lényeget, meg az összefüggést, de ezt elmagyarázni nagyon nehéz lenne bárkinek is, és ha Miss Rhee-ről nem derül most ki, hogy valami szuperintelligens pszichológiai vénával megáldott valaki, aki képes meglátni az idióta locsogásom mélyebb értelmét, akkor azt hiszem, soha a büdös életben le nem mosom magamról a "félhülye szomszéd fickó" feliratú cédulát.
Megkönnyebbülten fellélegzem, ahogy Miss Rhee - bármit gondoljon is rólam - ezt a témát nem feszegeti, persze nincs kizárva, hogy a következő alkalommal, ha összefutunk teszem azt, a folyosón, ne egy feszületet lóbáljon majd felém, vagy szentelt vízzel hintsen körbe, igaz elmebetegség ellen nem sokat használna. Szóval az elmeállapotomat részletesen taglaló véleménye helyett kapok egy szúrós tekintetet meg egy finom vállbabökést Qwerty kapcsán, és remélem nem harapja le a fejemet, mert kinevettem. Nem gúnyosan kacagok rajta, sokkal inkább azért, mert egyszerűen végtelenül aranyos a kis ráeszmélésével a lakótársam személyét illetően, meg azzal a leheletnyi zsörtölődéssel a vonásain. És a fáradtsággal is, ami látszik minden mozdulatán, amikor lezuttyan a fal mellé, a földre. De miért oda? Fél mellém ülni, vagy tériszonya van egy sima széken?
- Anderson nyomozó... - ismétlem meg Miss Rhee szavait halkan. - Nagyon hosszú ideje nem hallottam már így a nevemet. Néha azért hiányzik. De ugyebár ami nem megy, azt jobb elengedni - vonok végül vállat. - És hidd el, nagy logika nem kellett hozzá, hogy rájöjjek, mi okozta a mai özönvizet. Egy efféle malőr akkor fordulhat elő, ha valaki nincs otthon, és nyitva hagyja a csapot, vagy ha baleset éri a lakásban, esetleg elalszik a kádban. Amikor hazaérek, automatikusan mindig megnézem az épület frontját, láttam, hogy világít a villany a lakásodban, ergo otthon vagy. Szóval a második és harmadik verzió között választhattam, és mikor ajtót nyitottál, és láttam, hogy egyben vagy, akkor ez leszűkült a harmadik lehetőségre - tárom szét a karjaimat. - Ennyi az egész. Nem boszorkányság. Csak némi logika. Annak azért örülök, hogy ma nem később jöttem haza, egyrészt mert számodra is végződhetett volna rosszabbul a kis fürdőd, másrészt nem autóval, hanem csónakkal kellett volna a ház elé állnom - vigyorgom el magam. - Eddig azért úgy-ahogy elvoltam a vízzel, de a ma este után egy ideig, mondjuk egy-két évig távolságtartó leszek. Utoljára akkor éreztem ilyesmit, mikor úsztam egyet a beach-en. Vagyis annak indult, de elkapott a legnagyobb hullám, és feltörölte velem az óceán partját. Ha előre hajolok, a homlokomban még mindig lötyög a só, és a napszemüvegemet fel kellett áldoznom a tenger istenének oltárán - állok talpra mosolyogva, aztán a hűtőhöz lépek, előhalászok két sört - a lelkem mélyén azt hiszem örülök, hogy Miss Rhee nem a whiskyt választotta, és ezzel engem is megkímélt a holnapi másnaposságtól - aztán belököm a pizzát a sütőbe. Nem, nem ananászos. Efféle erkölcstelenségre sosem vetemedem.
- Tényleg örülnék, ha maradnál. Itt még sosem volt vendégem, és igazából a régi lakásomban sem. Tudod, az emberek meg én... hát, nem vagyok egy könnyen szocializálódó típus - zárom végül rövidre a témát. Van rá okom bőséggel. Az egész életem olyan szarságok sorozatából állt, amik ellen a legjobb védekezés az, hogy egy fal mögé zárom magam. Lehet, hogy magányos vagyok odabent, de legalább senki és semmi nem érhet el hozzám, vagy bánthat.
- Komolyan mondtad, hogy festenél ide egy képet? - kérdezem aztán, aztán lekapom a kanapé két párnáját, odaviszem Miss Rhee-hez, az egyiket átadom neki, a másikra én magam ülök rá, és kezébe nyomom a hűtőből kivett sört. Elég szegényes piknik a földön ücsörögve és Budweisert kortyolgatva, de nekem nincs kifogásom ellene. Bízom benne, hogy Mulan kisasszonynak sem. - Mikor jöttél rá, hogy tehetséges vagy? Szívesen megnézném egyszer más képeidet is... persze, ha megmutatod nekem. Pláne, ha mind olyan, amit ott fenn láttam - bökök a mennyezet felé. - Olyan, ami megnyugtat és lecsillapít bennem valamit, ami fél, vagy ami fáj. Én azt hiszem, ha valakinek van mondanivalója, és azt át tudja adni az embereknek úgy, hogy azok oda is figyeljenek rá, az az ember nagyon szerencsés. És olyan ritka is, mint a feng shui az én lakásomban - teszem hozzá apró mosollyal a szám sarkában.

 
~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyHétf. Dec. 23 2019, 14:33

Elias & Clover
"Jószomszédi (v)iszony?"

Én és az alkohol sajnálatos módon nem bizonyultunk kompatibilis párosnak azon kevéske randevúink alkalmával, amikor is lehetőségünk nyílt jobban megismerni egymást. Ennek aztán lehet némi köze ahhoz is, hogy világéletembe egy átkozott goody two-shoes voltam, ami annyit jelentett, hogy szigorúan betartottam a legális ivás szabályait, és csak nagykorúvá válásom után vettem először szojus üveget a kezembe; ennek köszönhetően pedig a toleranciám felépítésére sem volt túl sok időm.
Vagyis… kicsit ferdítek; nem volt teljesen tökéletesen kivitelezett a törvénybetartásom, hiába a szándék. 19 évesen ittam először, ami ugyan Koreában abszolút legális, Amerikában már kevésbé – 21 éves viszont csak idén lettem; és már tavaly is ittam. Úgyhogy, jobban belegondolva, a legizgalmasabb ittas kalandjaim illegális keretek között történtek.
Oops? De legalább végre elmondhatom magamról, hogy lázadó vagyok.
A kulturális tévedésem ellenére, én mindkét kaland során (mert bizony, kettő is volt, na ki a király?) abban a biztos hitben voltam, hogy egy felnőtt, megfontolt nő vagyok, ami egy másik valóságban talán igaz is lehet, de ebben, amiben ténylegesen élni kényszerülök, biztosan nem.
A második alkalmat (amikor talán ágyba bújtam Gandalffal, de ha vele nem, valakivel tuti) már említettem, maradjunk hát inkább az elsőnél. Az esemény: pszichológia szakos gólyabuli a Columbián, ami annyit jelent, hogy az összes évfolyam összes pszichológustanonca és még egy pár tucat teljesen más szakos diák vetette be magát, ismerjük meg a „friss húsokat” címszóval. A szemmértékem a nullával egyenlő, tehát csak annyit tudok, hogy rengetegen voltunk. Mind tudjuk, hogyan kell elképzelni egy igazi amerikai egyetemi bulit, ugye? Az eszeveszett zene természetesen csak az alap, és azt kell mondjam, még a tipikus sztereotípiákban sem csalódtam: a sörpong, a sörcsap és a fűszag mind tiszteletüket tették a jeles eseményen.
Ideális körülmények között mindezt legfeljebb az elbeszélések alapján ismerném, de azok az idők messze voltak mindentől, amit ideálisnak tartanék. Csak pár héttel ezelőtt költöztem egy idegen országba, miután az anyám a reptéren felejtett, elérhetetlenné vált, és mindezzel együtt ellehetetlenítette a szállásomat, én pedig kimondtam, amit azelőtt sose mertem: fuck her.
Ami szép és jó, de ez azt is jelentette, hogy teljesen egyedül maradtam, magamra utalva, a depresszió pengeélén táncolva. Elveszve New Yorkban, mondhatni, csak értem nem aggódott úgy az anyám, és Donald Trump sem cameózott az életemben. Thank god for small miracles?
Gondolom a magány miatt döntöttem úgy, hogy üsse kavics, elmegyek, mégis mi rossz történhetne? Oh, my sweet summer child.
A buli baromi VAAAAD volt. Már amire emlékszek belőle. A teljesség igénye nélkül néhány példa arra, hogy mi mindenben volt részem: rúd és tánc. Sör valaki másnak a szájából, aki talán ellenkező nemű volt, talán nem. Ez a részlet a feledés homályába merült. Egy lánynak viszont tuti a fogammal kapcsoltam ki a melltartóját, csak már nem tudom, miért. De valaki értékelte annyira a mozdulatot, hogy betűrt egy 20 dollárost a farmershortomba.
Nem mondom, hogy azért festettem szőkére a hajam, mert meg akartam nehezíteni a bulin résztvevők dolgát a felismerésemben, de közrejátszott. Erősen. Tulajdonképpen ez oszlatta el az összes maradék kétségemet arról, hogy jó ötlet lenne-e a dolog. Ó, az nem kifejezés.
Az egyetlen szerencsém, hogy mindenki túl részegnek bizonyult ahhoz, hogy megjegyezzék a nevem, és ázsiai vagyok, vagyis a fél nyugati világ nem tud minket megkülönböztetni egymástól, szóval végeredményben senki nem tudott felkutatni, noha nem tudom, hogy akartak-e egyáltalán. Jobb félni, mint megijedni, az biztos.
Videó anyaggal sem találkoztam az eseményről, ami szintén egy hatalmas plusz, ellenben sajnos néhány fotó még velem is szembejött különböző szociális felületekről, melyek látványa egy életre megnehezítették a felejtést. Meg amiket majd felhasználok a portfóliómban, ha esetleg úgy döntenék, hogy egy rúdon pörögve képzelem el a jövőmet. Nem mintha lenne azzal bármi probléma, de kétlem, hogy az lenne az én utam.
Az alkohol és én (majdnem) azóta kerüljük is egymást, szerintem mindkettőnk érdekében. Én nem tudom eléggé értékelni, mert elfelejtem a hatásait, ő pedig belerángat mindenbe, ami ellen máskor kapálózva tiltakoznék. Mérgező kapcsolat a miénk; jobbnak is tűnt megszakítani.
A sörtől viszont talán nem kell annyira tartanom, így hát hálásan fogadom el a nekem nyújtott üveget. Annyira értek a sörökhöz, mint kacsa a kukorékoláshoz, szóval meg nem mondom, hogy ez mégis miféle fajta, ugyanakkor soha nem is tudtam a söröket az ízük miatt értékelni, abból a rémesen egyszerű okból kifolyólag, hogy nem nagyon szerettem. Az érzést viszont, a hűsítő hatást, és a habot (ó, a hab…) már annál inkább. Utóbbira most sajnos nem számíthattam, de még így is jól esett belekortyolni.
- Még, hogy nem vagy író – vigyorgok az üveg szájába kajánul, és felvillanyozva foglalok helyet a felajánlott párnán, miután ellenőriztem, hogy nem vizes a fenekemnél a nadrág. Imádok párnán és földön ülni, valahogy egyszerre laza és kényelmes. – Aki csak így kapásból eljut Sinatrától a holdig, majd az elmúlásig, miközben nem írja le ezeket a gondolatokat, az elpazarolja a tehetségét. Úgyhogy kérlek, adj ki egy könyvet teli hasonlóan mélyenszántó gondolatokkal, és említs meg a köszönetnyilvánításban – emelem Elias felé az üvegem, mielőtt elnevetem magam és nemlegesen rázni kezdem a fejem. – Viccelek, de csak a köszönetnyilvánítás részével. Beérem egy dedikált példánnyal is.
- De értem, mire gondolsz – teszem hozzá aztán egy kicsit csendesebben, egy kicsit komolyabban, és merengve megforgatom az üveget a kezemben. Fele annyira sem bánok szépen a szavakkal, mint Elias, de érteni értem, amit mond. – Hiába vannak ősszel a legcsodálatosabb színek, ennek ellenére a halált szimbolizálják. Mi viszont sütkérezünk benne, és élvezzük, mindaddig, amíg a levelek ropogósra nem száradnak a talpunk alatt, és se szín, se lomb nem marad a fákon. Nem hiába kezdődik a szezonális depresszió ősszel – biccentek, inkább csak magam elé, és csak magamnak, a saját szavaimra, mint bármi másra.
Nagyot kortyolok az üvegből, mert van egy olyan érzésem, hogyha hagynám, az agyam most órákig tudna töprengeni rajta, hogy milyen különös, hogy ennyi jelentést és szimbólumot kapcsolunk az évszakok természetes váltakozásához, akkor viszont még annyira sem lennék jó társaság, mint most, ennélfogva ezt a témát inkább meghagyom a magányos perceimre.
A pizza illata rövidesen elkezd szállingózni az apró lakásban, az én gyomrom pedig korgással jelzi lelkesedését a vacsora kapcsán, és hiába minden korty sör vagy kérlelő pillantás, nem hajlandó véglegesen befogni.
Szívem szerint kíváncsiskodnék egy kicsit a szomszédom rendőri múltjáról, miután megemlítésre kerül, de mindig is olyan lány voltam, aki elsőként az agyára hallgat, és mivel ő azt mondja, ne tegyem, nem is teszem. Talán majd egyszer. Ha nem ez lesz az egyetlen beszélgetésünk.
- Hát, ébredés után nem sokkal nagyon hívogatónak tűnt a második opció a harmadik helyett – mondom inkább, és lehet, hogy rögtön szabadkoznék is utána, mert ez nem az a téma, amit mindenki viccesnek találna, de nem vagyok rá képes, Elias ugyanis olyan mentális képet fest le előttem, amin kénytelen vagyok prüszkölve felnevetni, és csak a jó szerencsén múlik, hogy nem nyelek félre.
- Most majdnem gondoskodtál róla, hogy teljesüljön a kívánságom – jegyzem meg krákogva, amikor végre szóhoz tudok jutni. Vigyorogva fordulok a teljes testemmel a férfi felé. – Azt kérdezed, hogy festenék-e neked? Ó, hogyne; ezek után, ha nem kéred, akkor is megfogom festeni, ahogy éppen magával ragad egy meglepett Eliast a tenger. Milyen fürdőnadrágot éreznél közelebb a szívedhez? Fecskét, vagy pálma mintásat? – pimaszkodok vele egy kicsit, mert nem tudom kihagyni.
Azt nem kötöm az orrára, hogy a lakásába lépésem után öt perccel már volt egy festményötletem, de azt amúgy is meglepetésnek szántam, tehát nincs is rá különösebb okom.
A kérdésére elgondolkodva harapok az alsó ajkamba, ahogy megpróbálok visszaemlékezni, pontosan mikor is kaptam meg azt a festőkészletet.
- Talán… 10-11 éve? Most vagyok 21, azt hiszem a 11. születésnapomra kaptam először használhatóbb festéket, szóval valahogy így – végzek gyorsan fejszámolást. – De mindig is ügyesen rajzoltam, csak az olyan… kevésnek érződött. Mintha hiányozna valami a teljességhez. A festék más, sokkal élénkebb és erőteljesebb, ha bejezed, tényleg befejezettnek érződik, nem csak egy vázlat, hanem egy mű. Valami, amit te alkottál, és te fejeztél be. Meg van benne valami mocskos; kiélhetem a maszatolási vágyaimat – eresztek el félmosolyt.
Érdeklődve hallgatom Elias szavait a festés kapcsán előjött érzéseiről, és nem igen tudok máshogy reagálni, csak egy egyetértő mosollyal, hiszen magam sem mondhattam szebben. És nem csak azért, mert kettőnk közül ő az írói tehetség.
- Persze, ha tényleg érdekelnek, van még mit megmutatnom – egyezek bele egy még az előzőnél is szélesebb mosollyal. Érdeklődik a festményeim iránt. Ki tudja, talán ő lesz a másodikszámú rajongóm. – Vagy 10 vászon van a szekrényem aljában, mert nincs elég falfelületem kirakni mindet. Ha gondolod, onnan is nyugodtan választhatsz egyet. Legalább varázsolunk egy kis tényleges feng shuit a lakásodba – kuncogok fel, pedig ez aztán tényleg nem is olyan vicces. Meg valószínűleg nem is túl accurate. – Na és te? Milyen hobbijaid akadnak a harcművészetek mellett? Meg tudsz tanítani, hogyan tartsam a kezem egy behúzásnál, hogy ne törjem el egy ujjamat se? – nyújtom felé lelkesen a jobb kezemet.
Aztán legszívesebben vissza is húznám, mert nem tartom túl fairnek, hogy ezzel munkán kívül rohanom le, de félek, attól csak még kínosabbnak hatna a helyzet.
- Bocsánat – kérek elnézést, azon vacillálva, hogy mihez kezdjek a kezemmel. – Ha te nem szocializálódsz könnyen, akkor nekem azt hiszem, némasági fogadalmat kellene tennem. Sokszor kapóra jönne.

Öltözet: Szószám: 1482
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyCsüt. Dec. 26 2019, 08:42

Clover & Elias

A tehetség kiváltság, és bűn, ha valaki elrejti, ha nem mutatja meg az embereknek - nem is csupán bűn, hanem ostobaság és önzőség. A tehetséges emberek - kötődjenek bármilyen művészeti ághoz - azért születtek, hogy jobbá tegyék mások számára a világot. Hogy átadjanak mindent, amit éreznek és tapasztalnak, legyen akár kétségbeesés, vagy öröm. Minden művész hangszer Isten kezében, és tennie kell, aminek megtételére faragták, küldetésük van, amelyet be kell tölteniük a hangjukkal, a kézügyességükkel, egyéniségükkel és lényükkel. Mindig irigyeltem ezeket az embereket, mert sajnos nekem semmi nem adatott meg, amely az átlag fölé emelhetett volna. Míg mások tárlatokat nyitnak, könyveket publikálnak, Oscar-díjakat vesznek át, vagy stadionokat töltenek meg egy-egy koncerttel, addig nálam a tehetség csúcsa az, hogy képes vagyok új madzagot húzni a pulóverem kapucnijába. Ez meg olyasmi, amiért nem hiszem, hogy pénzt áldoznának az emberek, csak hogy nézhessék, és tapsikoljanak rajta. Pedig igazán kár, full jól mutatnék egy megaposzteren a város egyik felhőkarcolójának falán, a kapucnis felsőmben, a fejem fölött úgy pörgetve azt a bizonyos behúzásra váró madzagot, mint a cowboy a lasszóját, és valahogy azt is el tudná viselni az egóm, ha az éjszaka közepén egy egész lánykollégium rám gondolva nyúlkálna magához.
Szóval ha őszinte akarok lenni, van bennem némi irigység látva Miss Rhee alkotását, de ez a csúnya érzés csak minimális teret kap a lelkemben. Ennél sokkal nagyobb a bámulatom és elismerésem, amikor pedig már lent, a saját lakásomban felveti, miszerint szívesen alkot valamit, hogy feltuningolja nálam a feng shuit, máris megragad az agyamban az ötlet. Nem lenne rossz. Pláne, ha olyan képet festene nekem, amelyre elég lenne egy pillantást vetnem ahhoz, hogy egy rémálomból felébredve is ellazítson. Amelyre ha ránézek, máris könnyebben lélegzem, és olyan, mint a bársony érintése a lelkemen. Csak hát erre valahogy rá kellene vezetni Mulan kisasszonyt, az meg nem megy anélkül, hogy ne meséljek neki a démonjaimról: erre viszont még nem állok készen. És alighanem ő sem. Szerintem még hónapok múlva sem, nem még alig másfél órányi ismeretség után.
Annak mindenesetre örülök, hogy a sört választja, nem a whiskyt. A keményebb italokkal annyira nem vagyok magam sem barátságban, mert gyűlölöm a másnaposság minden jelentkező tünetét, ergo az efféle ütősebb cuccokat csak amolyan tűzoltásra tartom itthon. Bár a mai estén ez a veszély nem fenyegetett. Volt itt annyi víz, hogy bármilyen tüzet elmosott volna.
- Tényleg pocsék író lennék - mondom, miközben odaviszek két párnát, meg a két sört, ahol Miss Rhee támasztja a falat, aztán csapunk egy rögtönzött kis pikniket. Igaz, a legutóbbinak amit terveztem, a végkimenetele elég szar lett, szóval reménykedem, hogy ez nem valami ősi átok rajtam, és ez a mostani beszélgetés nem úgy fog végződni, hogy Mulan kisasszony egy Lucy Liu-s mozdulattal lerúg a padlóra, aztán szétveri a fejemen az üveget. - Csak szeretek kicsit belemélyedni dolgokba. Amikor az embernek nincs senkije a világon, akkor néha rákényszerül, hogy önmagával társalogjon. Magával osztja meg a gondolatait, és önmagának kénytelen válaszolni is, ez pedig magával hozza azt, hogy sokkal jobban belemélyed valamibe, mint mások - ráncolom a szemöldökömet. - De rendben, megegyezhetünk. Most mondanám, hogy cserébe a festményért kapsz majd tőlem egy dedikált könyvet, de ez tisztességtelen lenne tőlem. Annak egy kisebbfajta csodával fog felérni a híre, ha bármikor is nyomtatásban látod majd a nevemet. De ha mégis bekövetkezne, esküszöm, hogy megemlítelek a köszönetnyilvánításban - emelem a kezem a levegőbe, olyan mozdulattal, mint a bíróságokon a tanúk, akik épp megfogadják, hogy csakis az igazat, a színtiszta igazat vallják. Aztán egy hálás, megkönnyebbült kis mosoly fut az arcomra, mikor tovább fűzi a gondolataimat: pontosan érti hát a szavaimat. És ráadásul nem néz érte bolondnak. Ezt hívják úgy, hogy főnyeremény, ugye?
- A kedvenc évszakom az ősz - válaszolom. - Van benne valami megfoghatatlan, földöntúli szépség. A fák színes ruhát öltenek, az árnyékok meghosszabbodnak, és vékonyak, nem úgy, mint a nyáriak, mert nincsenek falevelek vagy kövér felhők, amelyektől vastagabbak lehetnének. Az ősz mindig úgy érkezik a városba, mint egy rég nem látott barát, aki a kedvenc fotelünkbe telepedik, pipára gyújt, s egész délután arról mesél, merre járt, mit csinált, amióta nem láttuk egymást. Úgy mesél, mint Texas kemény markú, reszelős hangjú öregjei, akiknek a szíve a búzaföldek közepén gyökerezik - néha többet hallgat, mint beszél, mert valójában mind tudjuk, hogy az ősz ideje véges, és mind a havat várjuk, hogy az adja meg nekünk a végtisztességet - ébredek fel aztán a révedezésből, és ebben a pillanatban úgy szeretnem lenyelni a nyelvemet, mintha legalábbis valami szaftos káromkodás csúszott volna ki a számon. - Sajnálom. Én csak... - kezdek bele valami magyarázkodásba, és érzem, hogy kissé el is vörösödöm. - Légy szíves, legközelebb lőjj le. Párszor képes vagyok a kelleténél jobban belemelegedni  - forgatom a szemeimet. Atyaég, tényleg nem tudom, mi üt néha belém. Máskor meglehetősen szűken mérem a szót, most viszont szerintem Mulan kisasszony simán meg lesz róla győződve, hogy szófosó vagyok. Ciki.
- Szóval, csak azt akartam mondani, hogy kösz, hogy festesz nekem valamit. De természetesen nem fogadhatom el ingyen. Azt kérsz tőlem cserébe, amit csak szeretnél - tárom szét a kezeimet. - Csak Qwerty-t ne kérd, őt senkinek nem adom. Viszont ha már szóba került a vizes téma, azt hiszem, egész jó kis kép lenne Spongyabob víz alatti világa, ahogy éppen ott feszítek Csillag Patrik meg Rák úr között. Jómagam is kockanadrágban - vigyorgok. Isten az égben, remélem tényleg nem ezt fogja majd idefesteni! Csak mert eddigi ismereteim alapján a kisasszony van annyira bohó művésztípus, és van benne annyi édes kis pimaszság, hogy simán megcsinálja.
- Szóval 21 vagy - állapítom meg aztán, mikor Miss Rhee beszélni kezd. - Na látod, EZ a valódi tehetség. Amikor valamit már gyerekként elkezdesz - mosolygom el aztán magam. - Még hogy én legyek író? Hallod, hogy bánsz te is a szavakkal? Legalább olyan jól, mint a festékkel - ez a lány egy igazi művészlélek, ehhez kétség sem fér. - Bár ami engem illet, a maszatolásnak más módjait jobban preferálom - nevetek fel. Remélem úgy érti ő is, ahogy én szánom, egy szemtelen kis cukkolásnak, és nem többnek. Az előbb már kaptam egy gyilkos pillantást, és bízom benne, hogy most nem egészíti ki egy olyan vérbeli csajos hisztivel, ami egy életre elég lesz nekem.
- Rendben, akkor szívesen szétnézek nálad. Tarts nekem egy tárlatvezetést - kapok az ötleten. Lesz alkalmam, hogy újra láthassam. Micsoda? Miért akarom újra látni? Vagyis hát, miért ne akarnám, hiszen a szomszédom, de... tudja fene, valahogy máshogy is szeretném többször látni, nem csak a házban lakóként. - És neked is többször el kell jönnöd hozzám. Tudod, a kép miatt is... meg Qwerty miatt is. Meg kell szoknia téged - próbálok találni egy remek ürügyet. Bár félek, hogy olyan átlátszó ez a duma, mint a frissen mosott ablaküveg. A hátam mögött keresztbe fonom két ujjamat, így drukkolok, hogy Miss Rhee ne menjen bele mélyebben ebbe a témába, és ne kezdje el feszegetni a dolgokat, mert azt hiszem, olyan zavarba jönnék, mint a szűz lány az első éjszakáján, és úgy távoznék, hogy Elias alakú lyukat hagyok a bejárati ajtó fájában.
Megkönnyebbülten fellélegzem, mikor átnyergelünk a hobbi témakörébe. Igaz, ebben túl sok mindent nem tudnék elmondani, de talán jobb is. Ma már annyit locsogtam - rám a legkevésbé jellemző módon - mint egy falu vénasszonyai összesítve. Méghozzá egész héten.
- Van hobbim, csak túl sok időm nincs rá. Nagyon szeretek olvasni, ezzel nincs is gond. A másik amit kedvelek, a természet, de itt - bökök kifelé - nem sok esélyed van rá, már úgy értem, a Central Parkon kívül. Ahhoz meg, hogy néhány napra elmenjek a városból, idő kell. Oké, a magam ura vagyok munka szempontjából, csak hát... tudod, hogy van ez. Vagy a szabadidő, vagy a pénz - fejezem be végül, és először kissé csodálkozva, majd nevetve nézem Miss Rhee-t, ahogy elém nyújtja a kezét, és az önvédelemről érdeklődik.
- Persze, hogy meg tudnálak tanítani - bólintok vidáman. - Azt nem állítom, hogy te lehetsz majd a következő utcai harcos bajnok, de néhány hónapnyi szorgalmas gyakorlás után simán képes lennél magad megvédeni egy támadás ellen. New Yorkban ez azért eléggé előnyös dolog. Ha akarod, szívesen tanítalak, és akkor ezzel kvittek vagyunk a festményért. Persze, ha van kedved hozzá. Egyébként, a kezedet így tartsd - szorítom finoman ökölbe Miss Rhee ujjait. - Így biztos, hogy nem törik el, és sokkal nagyobb erőt tudsz kifejteni vele - emelem fel aztán a karom, és a tenyerem öblébe fogom Mulan kisasszony öklét, aztán így is maradok. Meglepően finom tapintású az érintése, a bőre pedig olyan, mint a selyem. Szinte simogatja minden egyes sejtemet.
- Azt... azt hiszem, kész a pizza - motyogom aztán, és megszakítva a testi kontaktust talpra állok. Miközben kiveszem a sütőből a kész kaját, és tányérra rakom a szeleteket azon gondolkodom, hogy olyan volt Miss Rhee érintése, mint a képe. Jó érzés volt, és megnyugtató, csak épp nem tudom megmagyarázni, miért. Ez így nagyon hülyén hangzik?
 
~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptyCsüt. Dec. 26 2019, 13:37

Elias & Clover
"Jószomszédi (v)iszony?"

Nem hiszem, hogy annyira magával ragadtak volna fiatalabb koromban a külön nekünk, tinédzsereknek fémjelzett, romantikus alapokon nyugvó, drámával és – többnyire kiszámítható – plottwistekkel fűszerezett „young adult” filmek, mint a korosztályom egy bizonyos részét.
Félreértés ne essék, nem én voltam a középiskolai osztályomban az az „I’m not like other girls” lány, aki már csak azért sem szereti a mainstream által felkapott trendeket, hogy elmondhassa magáról, hogy ő már csak ezért is egyedi; erről szó sincs.
Én is ugyanúgy és ugyanolyan lelkesen dúdoltam a „We’re All In This Together”-t a High School Musicalből, még két héttel a film látta után is, ugyanúgy izgultam Belláért és Edwardért (igen, nekem is fáj bevallanom ezt a szégyenfoltot), és ugyanolyan izgatottan vettem a kezembe a legújabb Végzet Ereklyéi könyvet is, mint bárki más.
A különbség inkább abban leledzett, hogy míg körülöttem a lányok nagyobbik része (nem mindenki, nem akarok általánosítani) kitapétázta a szobája falát Zac Efronnal, Robert Pattinsonnal, vagy egy harmadik-negyedik-ötödik tinibálvánnyal - elvégre akadt belőlük elég -, reményeik szerint félmeztelenül, engem ez a része a dolgoknak nem hatott meg. Ha őszinte akarok lenni, a 14. életévem egyik meghatározó kérdése volt (ahogy gondolom mindenki másnak is) a szexualitásom; pontosabban, hogy vajon leszbikussá tesz-e az, ha én inkább Lara Croftnak, Hermione Grangernek, vagy Leia Organának szánom a helyet a falaimon. Ugyan e három hősnő közül Lara alaposan összezavarta a hormonháztartásom, végül arra a döntésre jutottam, hogy nem. Azt hiszem.
Félő, hogyha valaha is lenne esélyem egy randevúra Larával (vagy Angelina Jolie-val, ha már itt tartunk), nem mondanék nemet. Ó, de még mennyire nem. Sőt, a melltartómhoz illő bugyit vennék fel. Ha vennék fel egyáltalán, khm. Na jó, lépjünk tovább.
Lényeg a lényeg, felnőtt fejjel belegondolva valószínűsíthetőbbnek tartom, hogy nemes egyszerűséggel csak nehezebben tudok a perfektnek szánt fikcionális férfikarakterekhez kötődni, mint a többség. Ami teljesen érthető, hiszen egész életemben ott volt előttem a tényleg tökéletes férfi megtestesítője: az apám. És mint minden apu szeme fényének, az én első szerelmem is ő volt. Hat évesen, amikor az még normális. Fontos részlet, mielőtt még valaki Alabamára gondolna.
Ily módon azonban annyira hardcore fanja sem tudtam lenni egyetlen young adult szériának sem, hiszen sosem voltam képes megérteni, mi az a mániákus rajongás, ami körülveszi az adott fandom népszerű férfijait. Egyikük sem volt a „crushom”, vagy az álmaim főszereplője.
Most viszont, ahogy Eliast nézem, miközben ő tökéletesen megfogalmazza a magány jelentését, hallgatom a lelkes, mégis nyugtatóan ható szavait, majd azt, ahogyan – ok nélkül, teszem hozzá – szégyenkezik miattuk, a piruló arcával és az édes magyarázkodásával, azt hiszem, részben már értem, mit érezhettek. Na nem azt a részét, amelyikben felcsapok egy füzetet, és tíz oldalon át különböző dizájnokban „Mrs. Anderson” és „E+C” feliratokat firkálok a papír minden egyes üres négyzetcentiméterére, sem azt, amikor ellopom a használt zsebkendőit (fúj), és… hát, nem is tudom mit csinálok vele, nem is akarom tudni, mit csinálhatnék vele, mindegy is, a lényeg remélhetőleg átjött. Nem az ilyen agyament jellegű rajongásra gondolok.
Inkább az a része kezd el megvilágosodni, hogy mégis mit érezhettek azok a lányok, amikor abban a hiszemben voltak, hogy valaki tökéletesre néznek. És igen, tudom, hogy senki sem tökéletes. Mindenki tudja. Azzal is tisztában vagyok, hogy egyáltalán nem reális ilyen rövid ismertség után ezt kijelenteni, mégsem tudom megállni, hogy ne gondoljak arra, hogy Elias az. Tökéletes. Legalábbis én annak látom.
Ami baromira aggasztó, tekintve, hogy ma ismertem meg. Mit ma? Két órája sem.
Oké, Clover, ideje valahogy visszavergődnöd az álmok mezejéről, mert ez még mindig a valóság, ha tetszik, ha nem.
Megköszörülöm a hirtelen sivatagi szárazsággal vetélkedő torkomat, és leöblögetem egy kis sörrel, mielőtt szóra nyitnám a számat.
- Erre emlékezni fogok – reagálok a könyvvel kapcsolatos ígéretére. A hangom egy kicsit még rekedtes, de annyira paranoiás még én se vagyok, hogy azt gondoljam, Elias tudni fogja, mi ennek az oka, úgyhogy egyelőre nem esek pánikba. Egyelőre.Szóbeli szerződésként fogok erre gondolni, szóval, ha egyszer megjelenik egy könyved, és véletlenül elfeledkezel rólam a köszönetnyilvánításban, az ügyvédem emlékeztetni fog rám – öltök rá vidáman nyelvet.
Igyekszek mihamarabb visszarázódni abba a jókedvbe, amit a fáradtságomnak, a sörnek, és a nyögvenyelős kezdetű megismerkedésünknek köszönhetek (elvégre, sokkal rosszabb benyomást már nem kelthetek, tekintve, hogy azzal nyitottam, hogy eláztattam a lakását), és elfeledkezni róla, hogy miket is gondoltam a szomszédomról alig pár perccel korábban. Inkább kevesebb, mint több sikerrel, de ettől függetlenül én makacsul próbálkozok.
- Ez megint csak szépen sikerült – jegyzem meg, hallva az ősz nem éppen tipikus jellemzését. Egy időre be is hunyom a szemem, és csak átadom magam hangjának, és az érzésnek, ami átjár a szavai hatására. Összességében az egész valahogy a meditációra emlékeztet; eltudnék tőle aludni, de egyáltalán nem az unalomtól. – Azt hiszem, ha már könyv, lehetne hangos könyv is. A hangod valahogy felteszi a pontot az i-re. Az összhatás egészen… tökéletes – folytatom, és lassan kinyitom a szemem, pillantásommal az övét keresve.
Na tessék, már megint itt tartunk. Ez a pasi valahogy nagyon különös hatással van rám, és nem tudom, hogy mennyire kellene ettől megijednem.
- Szerintem az én kedvencem a tavasz. Tudom, klisés, de olyankor mindig elfog egy érzés, hogy mindenre képes vagyok, és semmi sem lehetetlen. Ez nyilván nem igaz, amit aztán hamar meg is tapasztalok, de ettől függetlenül is kellemes egy kicsit magabiztosabban állni a kihívások elé. És hidd el, nem örülnél neki, ha nekem fegyver lenne a kezemben – nevetem el magam halkan. – Tekintve, hogy még sosem volt, gyanítom, a történet vége inkább csak az lenne, hogy egy nagyon fájdalmas ponton megsebezlek, de túlélnéd. Különben is, ha nem tűnt volna fel, szeretem hallgatni ezeket az elmélkedéseidet, Mr. Pocsék Író Lennék. – A nevetésem itt mosollyá szelídül, ráadásul őszintévé.
Nem mintha ez túl meglepő lenne. Az elmúlt másfél órában több igazi mosoly volt az arcomon, mint az elmúlt héten összesen – és mind fantasztikusan esik.
A festmény ötletére csak ismét az üveg felé fordulok, hogy egy kicsit belesomolyogjak. Jó ötlet ez is, de majd azt én tudom, hogy mit festek neki, és eszem ágában sincs elárulni. A meglepetés ereje sokkal erősebb.
- Túlzol. Össze se lehet hasonlítani kettőnket ebből a szempontból – lököm meg egy kicsit szégyenlősen Elias vállát a sajátommal, szigorúan a padlóra szegezve a szemem, de még mindig mosolyogva, amikor fordul a kocka, és most ő dicséri az én szavaimat. – Igen, 21 vagyok. Már ebben a furcsa szabályú országban is legálisan ihatok. És te, hány éves vagy? Elég rossz a szemem, ha korbehatárolásról van szó. Meg amúgy is, de arra ott a kontaktlencse – teszem hozzá szórakozottan.
A maszatolásos megjegyzésére most én pirulok el, és ugyan szélesebb mosollyal, de kicsit hevesebben is lököm meg újra a vállát. Amennyiben a szexre gondolt. Jeez, a szexre gondolt egyáltalán? Nehéz úgy leesnie ezeknek a poénoknak, ha olyan majdnem-szűz vagy, mint én.
Elias viszont gondoskodik róla, hogy olyan sebesen feledkezzek meg erről a témáról, amilyen sebesen jött is.
- Annak örülnék – felelek lágyan, és szégyen, nem szégyen, egy csöppet meghatottan is a felvetésére. Tényleg látni akarja a többi festményemet, nem csak úgy mondta, hogy kitöltse a csendet. És nincs is belőlem elege. Nem is tudom, melyik van rám nagyobb hatással. Vagyis de, de ha ebbe jobban belemegyek, megint ott fogok tartani, hogy csorgatom a nyálam szerencsétlen alsószomszédomra. – A tárlatvezetésnek is, meg annak is, ha lenne lehetőségem jobban összebarátkozni Qwertyvel. Nem festhetek csak úgy egy festményt az ő beleegyezése nélkül; ismernem kell az elképzeléseit – pillantok el az uszonyos lakótárs felé. Baromságokat beszélek, de mentségemre szóljon, zavarban vagyok.
A hobbitéma a lehető legjobbkor jön.
- És a Central Park veszélyes is – értek egyet lelkes bólogatással. – Legalábbis a Reddit teli van ijesztő Central Park sztorikkal, bár velem még sosem történt ott semmi szokatlan, pedig hetente kijárok futni – teszem hozzá halkabban. Lehet, hogy a Central Park városi legendája is csak az, aminek nevezzük is: legenda.
Amikor már kezdenénk elhagyni az ilyen-olyan mértékben, de valamelyikünk számára mindenképpen kínos pillanatokat, természetesen sikerül magam ismét kellemetlen helyzetbe hoznom azzal a kézkinyújtással. Miért, de miééért gondolom az ilyenekről, hogy jó ötlet lesz?
Szerencsémre, Elias türelme legalább annyira legendásnak tűnik, mint a Central Park hírneve, mert ha jól is szórakozik rajtam, nem igazán érezteti velem.
- Ez nagyon jól hangzik – reagálok az önvédelmi órák ötletére, és magamat is meglepem vele, hogy mennyire szimpatikusan hangzik a lehetőség. Még sose támadtak meg ugyan, pedig másfél év alatt biztosan lett volna lehetőség rá, de jobban belegondolva, minél több idő telik el, annál inkább nő ennek is az esélye, nem igaz? – Viszont, irtó ügyetlen vagyok minden testmozgásban, ami nem futás vagy tánc. Így is elmernél vállalni? – érdeklődök, és megpróbálok nem túl lelkesnek hangzani. Nem akarom befolyásolni a döntését.
- Meg aztán, nem is akarom rabolni az időt a fizető vendégeid elől, és… - Beszélnék még, hogyne beszélnék, mert belelkesültem, és próbálom lerázni magamról a kínos utócsengést, erre pedig nincs is jobb mód, mint a szám jártatása, de Elias akaratlanul is belém fojtja a szót, amikor megfogja, és ökölbe szorítja a kezem.
Komolyan, ez nevetséges. Egy férfi, aki talán tetszik valamennyire (ebbe most ne menjünk bele), megfogja a kezem, nekem pedig elakad a szavam. Nem is lenne ezzel semmi gond, ha egy aggszűz nemeslány lennék vagy 200 évvel korábbról, vagy a kezem helyett a mellemet fogta volna meg, de egyik állítás sem igaz, szóval marad a nevetségesség.
Az egyetlen, ami nyugtat, hogy Elias is zavarba jön. Aztán hirtelen már az se, mert gondolom az én viselkedésem váltja ezt ki belőle. Mi más? Clap yourself on the back, Clover, már megint megcsináltad.
- Igen, már nagyon jó illata van – követem Eliast a talpra ugrásban, és úgy teszek, mintha mi sem történt volna. Legalábbis megpróbálom. – Bánnád, ha én ugyanígy maradnék a földön? Megértem, ha te szeretnél asztalhoz ülni, de ez így most olyan... hangulatos.

Öltözet: Szószám: 1583
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? EmptySzomb. Dec. 28 2019, 16:22

Clover & Elias

Néha azt kívánom, bárcsak lenne az életben egy reset gomb, amivel törölhetünk, és újra kezdhetünk mindent, vagy legalábbis bizonyos szituációkat. Jó néhányszor használatba vettem volna már életem során, és ma is ez fordult meg a fejemben, amikor hazatérve a teljes apokalipszis látványa fogadott. Viszont most, hogy itt ücsörgök Miss Rhee társaságában, sört iszogatva, a sütőben sülő pizza illatából szippantgatva, mégis sztornózom ezt az ötletet. Néha a legnagyobb bosszúságokból születnek a legjobb dolgok az életben - fogalmam sincs, melyik bölcs ember mondta ezt annak idején, de igaza volt. Itt jegyezném meg, hogy kisebbfajta csodának tűnik, hogy már két órája vagyunk közös légtérben, mert létezik olyan vérfarkasos film, amiben a szörny jobb fejnek tűnik ha acsarog, mint az a mosoly, amellyel én bekopogtam Mulan kisasszonyhoz, de mindegy. A lényeg a végeredmény. Jó, persze attól még távol állunk, hogy unikornisos öngyújtóval gyújtogassuk a csillámpóni fingot jókedvünkben, de már nem nem akarjuk kinyírni egymást, sőt, jókat is mosolygunk a másikunk társaságában. Végeredményben ha belegondolok, Miss Rhee extra habos tusfürdője a mai esténk jointja. Mindent összevetve, nem alakult rosszul a mai nap vége. A padlóm ragyogóan tiszta, megismertem egy kedves, szimpatikus lányt, aki alkotni is fog nálam valamit, ergo újfent láthatom. Valahogy pozitívabbnak tűnik, mint az eredeti tervem, hogy whiskyt vedelek, aztán unalmamban rálelek a világhálón mondjuk a rosszlányok.com oldalra, és ezzel szó szerinti fogalmazásban is elverem az időt.
- Hűha, ügyvéded is van? - kerekedik el kicsit a szemem, amikor Mulan kisasszony megfenyeget. - Akkor azt hiszem, már most fel kell írnom valahová, hogy tényleg ne felejtselek el. Ha mégis sikerülne, akkor majd kárpótollak azzal, hogy az első tévés interjúmban mély csodálattal és hálával megemlítelek. Megfelel? - mosolygok vidáman, aztán meglepve elhallgatok. Jólesnek a szavai, amiket a beszédkészségemre mond - nem negatív felhanggal - és ehhez hozzáteszi, hogy tetszik neki a hangom. A hangom? Fura, én még ebbe sose gondoltam bele. Nyilván azért, mert minden nap hallom magam, sőt ezzel élek kamaszkorom óta, szóval nálam ez természetes. Más is mondta már, hogy kellemesen mély, de hát akkor éppen elég intim helyzetben hallottam ezt a bókot, szóval betudtam a mámor felfokozott állapotának. Gyanítom, hogy ha Miss Rhee hallott volna beszélni olyan 14 éves korom táján, amikor is az orgánumom erőteljesen ingázott a kisfiús csengés meg az álmából felvert medve dörmögése között, és általában ha megszólaltam olyan volt, mint a köcsögduda, akkor nem ezt mondaná, és eszébe se jutna hangoskönyvet ajánlani. Hacsak elrettentő példa gyanánt nem.
- Hát...ööö...köszi - mondom kissé zavarban. Úristen, úgy viselkedem, mint egy kislány, aki életében először lát egy meztelen ellenkező nemű egyedet. Fogalmam sincs, miért érzem magam így, hogy Miss Rhee váltja-e ezt ki belőlem, vagy ennyire sikerült elszoknom az emberektől, meg úgy alapjáraton a velük való beszélgetéstől. Vagy a kettő összesítve, mert eltelt már néhány hét azóta, hogy utoljára kettesben voltam egy nővel - még akár csak egy beszélgetés apropóján is, nem még másképpen - és a napi mondandóm is mindössze az edzőteremben adott utasítások és magyarázatok nem túl széles spektrumában mozgott. Aztán hallgatom Mulan kisasszony szavait a tavaszról, kb olyan elmerülten, ahogy ő az én eszmefuttatásomnak volt fültanúja, csak akkor komorulok el, mikor tesz egy megjegyzést, amit nem kellett volna: igaz, honnan tudhatná, hogy ezzel fájó pontra tapintott rá?
- Igen - dünnyögöm, nem túl lelkesen. - Tudom, mit képes okozni egy fegyver - dörgölöm meg automatikusan a mellkasom és vállam találkozását, ahol - mint valami félresikerült érdemrend - a mai napig is nyomát viselem annak az egy évvel ezelőtti lövésnek. - De, gyakorlatlanabb kézben nagyobb esélyem van a túlélésre. Már csak azért sem, mert fogadok, még csak célra sem tudnál tartani egy stukkert - teszem aztán hozzá kissé élcelődve. Nincs kedvem hozzá, hogy én legyek a ma este hangulatgyilkosa. De ahhoz se, hogy megosszam Miss Rhee-vel, hogy egyszer már csaknem sikerült alulról szagolnom az ibolyát. Mindketten kínosan éreznénk magunkat egy efféle szituációban, szóval igyekszem elhessegetni magamtól a nem túl kellemes emlékeket. Egyelőre. Borítékolom, hogy ma este rémálmok formájában úgyis jelentkezni fog, akár akarom, akár nem.
Szerencsére gyorsan más témára nyergelünk át, tagadhatatlan - bár leplezett - megelégedésemre és megkönnyebbülésemre. Esküszöm, akár a kvantumfizikáról is szívesen beszélgetnék, bár annyit értek hozzá, mint bagoly az ABC-hez.
- Oh - kapok észbe. - Igazad van, még tényleg nem mondtam, hány éves vagyok. Hát, éppen félúton vagyok a 28 és 29 között. Látod, nem vagyok sokkal idősebb nálad - mosolygom el magam aztán, ezúttal már könnyedén megy a dolog. - Ami pedig az önvédelmet illeti, tényleg meg tudlak tanítani rá. Ami pedig a fizető vendégeimet illeti, ne aggódj. Nemcsak csoportokat oktatok, hanem szóló vendégeim is vannak, és esténként mindig akad egy-egy üres órám. Nem is muszáj eljönnöd a termembe. Ha beszerzek itthonra egy matracot, itt is magam alá tudlak teperni. Már úgy értem, hogy edzésen - köszörülöm meg a torkomat. Gratulálok Elias, már megint sikerült úgy fogalmaznod, mint egy idiótának! Úristen, kisebbfajta csoda kell hozzá, hogy most ne nézzen valami állatnak, aki arra gerjed, hogy erőszakos a nőkkel, és azt élvezi, ha maga alá nyomkodja őket, mint valami elcseszett Mr. Grey.
Az elkészült pizza ment meg attól, hogy helyben a föld alá süllyedjek, tányérokra pakolom, és úgy viszem oda Miss Rhee-hez, mint egy világszínvonalú idomítású pincér a kaviárt meg a homárt. Látatlanban is egyetértünk, nekem sincs kedvem asztalhoz ülni. Ez így nem csak hangulatosabb, hanem meghittebb is. Miközben beleharapok az első forró, gőzölgő szeletbe az agyam azon jár, hogy nem vagyok hívő ember, de holnap azt hiszem ellátogatok a legközelebbi templomba, és bedobok néhány dollárt valamelyik szent perselyébe, hála gyanánt, amiért összeismertetett Miss Rhee-vel. Megkoronázta ezzel az elmúlt néhány heteket, és azt hiszem, beírom ezt a dátumot a naptáramba, mint az ősz legszebb napját.

 
~ Megjegyzés ~ Szószám ~zenecím ~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony? Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Elias & Clover - Jószomszédi (v)iszony?
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Elias & Clover - The last day of the decade
» Jó szomszédi (v)iszony
» Clover & Draden
» clover, alex, sam
» Mackenzy and Elias - Help! I need somebody

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: