New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 52 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 50 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Diana Armenis
tollából
Ma 01:32-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:57-kor
Jeremiah Cross
tollából
Tegnap 23:43-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:16-kor
Mirabella Jimenes
tollából
Tegnap 23:16-kor
Diana Armenis
tollából
Tegnap 22:59-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:50-kor
Maggie Miller
tollából
Tegnap 22:31-kor
Steven Peter Walsh
tollából
Tegnap 22:10-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Master & Follower
TémanyitásMaster & Follower
Master & Follower EmptyPént. Nov. 22 2019, 02:04


Aurora & Anabel
Az emberek a saját sorsuk mesterei. Mindig el tudják követni ugyanazokat a hibákat. Mindig meg tudnak futamodni az elől, amit kívánnak, amit az élet olyan nagylelkűen eléjük tesz.
Kereken egy hónapja már annak, hogy a színház amatőr társulatába bekerültem. Bár kislánykorom óta énekeltem, arra soha nem volt esélyem, hogy komolyabban tanuljak színjátszást, mert mindig valahogy másra fektettük a családdal a hangsúlyt. Elsősorban itt példának okáért a nyelvtanulásra gondolok, illetve az egyéb képességeim növelésére. Én sajnos semmilyen sport iránt nem mutattam olyan érdeklődést, mint a nővérem, ezért nem volt mit tenni, gitár illetve zongoraleckéket vettem suli után, aztán a további skilljeimet növelte a család. Mindenki úgy tartotta, hogy egyetemre kéne mennem, de igazából sosem szerettem volna ezt.
Reménykedtem benne, hogy egyszer majd talán én magam is szerepelhetek sorozatokban, esetleg filmekben, mint mondjuk azok a fiatal lányok, akiknek az életét végigkövettem a Gossip Girl, vagy a Vámpírnaplók miatt. Én magam megfigyeltem, hogy a legtöbben vagy színházban kezdik és jól énekelnek, ezért is döntöttem el, hogy most talán már ideje lenne belevágni abba, hogy valamit kezdjek magammal ilyen téren.
Persze a szüleim nem ellenezték a dolgot. Mindig úgy érezték, hogy nekem nincs érdeklődési köröm és csak a testvérem árnyéka lehetek, ami miatt nekem nem volt túl nagy önbizalmam... Pedig elég sok mindent volt már szerencsém kipróbálni. Gondolok itt arra, hogy első sportként a lovaglást választotta nekem a család, ami egészen addig nem is működött annyira rosszul, amíg le nem vágott a hátáról az állat. Aztán kitalálták a szüleim, hogy teniszeznem kéne, de az edzéseket nem bírtam, am miatt rengeteget sírtam. Jobb híján beírattak táncórákra... Ezzel pedig nem is kifejezetten volt gondom, csak aztán egy bokazúzódás után egyszerűen ezt is csak abbahagytam.
Mindenesetre most először érzem azt, hogy részese lehetek valaminek a társulat miatt. Ennek egyrészt az is volt az oka, hogy az állandó főszerepeket bekaszáló, fiatal nő mondta ki végül azt a válogatásom után, hogy rám szüksége van a helynek, és ő maga fogja a kezébe venni a taníttatásomat. Én magam persze izgatottan vártam az első próbát meg minden, de aztán... Történt a bizonyos balesete Isának, ami miatt úgy hagytam ott Aurorát, mintha semmi sem számítana. Azóta pedig csak reménykedtem benne, hogy el tudom majd kerülni. Nem is néztem a színház felé egészen addig, amíg a nővérem haza nem került, így most a kezemmel a tőle kapott nyakláncot babráltam és abban reménykedtem, hogy nem fognak nagyon kinyírni... Bár a szívem mélyén tudtam, hogy ennek igen kicsi a valószínűsége. Folyamatosan a medált szorongatva – mintha abból próbáltam volna erőt meríteni – vettem pár mély levegőt, majd a próbatermünk felé vettem az irányt reménykedve abban, hogy a nő majd ott lesz. Amint megpillantottam néhány papírt böngészni – gondolom a saját forgatókönyve foglalhatta le – szinte rögtön ki is száradt a szám, de gyorsan összeszedtem magam, és bekopogtam az amúgy nyitott ajtón.
- Szép napot – ejtettem meg egy elég suta köszönést felé, lehajtott fejjel. Nagyon tartottam tőle, mert azért sikerült elkapnom a pletykákat róla... Ami miatt határozottan attól tartottam, hogy nekem mostantól végem van. Meg fog zabálni egy ilyen nő az biztos, de minimum kirúgat és elintézi azt, hogy soha többé ne vegyenek fel sehova.
- Kapok egy esélyt arra, hogy a múltkorit megmagyarázzam vagy inkább... Menjek el? – csak pár kíváncsi pillantást vetettem rá. Igazából nem tartottam magam túlontúl pótolhatatlannak. Talán jól énekeltem, de ez nem jelentette azt, hogy egy színháznak majd pont Queensben lesz rám szükségem. Mert igen, tény... A Broadway világi színvonal, viszont Queens New York legkulturálisabb negyede, szóval elég nagy szó, hogy végül felvettek ide. Sokat tanulhatnék ezen a helyen, ami egy elég jó alap lenne a továbbtanuláshoz és a tény, hogy mindez lehet egyetlen pillanat alatt úszott el... Eléggé megviselt.


outfit • 576



This song it's about you, baby
When I'm down, feel like I'm crying, when I can't even pretend to be okay, it's you, you worry about me, it's you, you make me laugh, no need to say, boy, what do you say?
mind álarcot viselünk
Anabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Master & Follower O4pdLMe
Master & Follower DepoCLS
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
I've lost my faith in this broken system
I'm not afraid, to tear it down and build it up again, it's not our fate, we could be the renegades, I'm here for you, are you here for me too? Let's start again we could be the renegades
★ családi állapot ★ :
Master & Follower SEZlPDw
First few times that we hung out
But we fell in love somehow, first time that I met you, I didn't have a damn clue, that I love everything about you, now I can't think of life without you
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Master & Follower WFQcH7g
★ foglalkozás ★ :
Diák, színésznő
★ play by ★ :
Kaylee Bryant
★ hozzászólások száma ★ :
81
★ :
Master & Follower ODZDa4o
TémanyitásRe: Master & Follower
Master & Follower EmptyHétf. Dec. 30 2019, 12:03
Anabel & Aurora
But a role model in the flesh provides more than inspiration; his or her very existence is confirmation of possibilities one may have every reason to doubt, saying 'Yes, someone like me can do this'."
Soha nem tartottam magamat olyasvalakinek, aki követendő példa, vagy jó mentor lenne. Tehetségesnek? Nos, ez a téma mondhatni olyan, mintha vékony jégre merészkednénk, csak mert kifejezetten büszke voltam mindarra, amit elértem. Ennek ellenére viszont nagyon is tisztában vagyok vele, hogy csak azért, mert én büszke vagyok azokra a szerepekre, amiket eddig megkaptam, még nem jelenti azt, hogy hátra kellene dőlnöm. Ráadásul még mindig várok arra, hogy az apám, aki hivatásánál fogva még a saját lánya felé sem elfogult, egy olyan kritikát írjon rólam, amiben tetszik neki, amit a színpadon alkotok. Mert miatta vagyok ilyen irányításmániás és perfekcionista. De legalább tisztában vagyok ezekkel a tulajdonságaimmal is.
Valahogyan mégis úgy alakult, hogy - magam sem tudom már, hogy pontosan mikor és hogyan -, de a színház ifjúsági társulatának egyik üdvöskéje lett a mentoráltam. Halványan derengett bennem a momentum, amiben én magam ajánlkoztam a dologra, csak mert a válogatók során volt beleszólásom abba, hogy később kikkel akarok majd együtt dolgozni és vitathatatlan tény, hogy abban a lányban van tehetség. Egyszerűen csak ki kell belőle hozni, mert amikor a határozottságot osztogatták, nem biztos, hogy elég ideig állt sorban. Vagy ha már itt tartunk, ötletem sincs milyen családban nőtt fel, ha a hangja és színpadra-termettsége nem tűnt fel rögtön odahaza. Ha húsz év múlva lesz egy ilyen gyerekem, előbb kérek meg valakit, hogy üssön fejbe, mint hogy aludjak a tehetségén.
Nyilván ahhoz, hogy valaki ott legyen a színpadon és ténylegesen használja a tehetségét, az is kell, hogy ő maga igazán akarja. Hogy eljárjon a válogatásokra, hogy aztán később megjelenjen a próbán - és maradjon is! -, vagy épp azokon az alkalmakon is, amikor közösen kellene beszélgetnünk a jövőjét illetően. Ez utóbbi maradt ki teljesen a leányzó gondolkodásából, ami tulajdonképpen biztosan megmagyarázható. Kezdő még, fél az egésztől, vagy történt vele valami, ami itt a színházban gyakran senkit nem érdekel. Van olyan kollégám, aki úgy állt színpadra és játszott végig a premier napján, hogy előző nap halt meg egy családtagja. Mégis túlélte, mégis ott volt és(!) zseniális volt. Persze neki van harminc év tapasztalata és annyi lélekjelenléte, hogy erre képes legyen. Ha maga a tény, hogy a lány - aki miatt én magam puncsoltam a vezetőségnél - nem jelent meg a közös próbákon nem paprikázott volna fel eléggé, akkor a tény, hogy még a Föld színéről is eltűnni látszott az már sokkal inkább. Már az is megfordult a fejemben, hogy tulajdonképpen csak képzelődtem vele kapcsolatban.
Mindenesetre ha már az időmet a színházban kellett töltenem, úgy gondoltam, hogy remek lehetőség ez arra, hogy addig is a saját szerepemmel foglalkozzam és minél inkább felkészülhessek a szövegeimmel, hogy a nagyobb munkát csak a koreográfia és a táncpróbák jelentsék. Meg sem fordult a fejemben, hogy Anabel esetleg feltűnhet, ezért is volt, hogy úgy néztem fel a papírjaimból, mint aki nem hisz a szemének. Szemöldökeim rögtön majdhogynem a homlokom közepén állapodtak meg, a pillantásom végigsuhant a lányon, a szám sarkában pedig hitetlenkedő, halvány - és talán kissé undok - mosoly jelent meg.
- Szia, Anabel. - Kiegyenesedtem ültő helyemben, s a székem karfáin nyugtatva a könyökeimet, összekulcsoltam az ölemben a kezeimet, várva, hogy mivel áll elő. Nyilván nem egyedül az én tisztem dönteni a maradásáról, de úgy érzem, remek alkalom ez arra, hogy megtanulja, hogy a tetteiért a felelősséget is vállalnia kell, az esély pedig könnyedén elszállhat.
- Miért kellene meghallgatnom a mondandódat? - Finoman oldalra billentem a fejem, a frissen vágott hajam súrolja az állam vonalát. Eszemben sincs megríkatni a lányt, vagy elvenni a kedvét az egésztől. De azt hiszem azzal mindkettőnknek tisztában kellene lennie, hogy tudnia kell eladnia magát. Ha most meggyőz, nincs kifogásom a maradása ellen. Hiszen én akartam vele dolgozni és az elején még úgy tűnt, hogy meg is éri. Most már nem vagyok ebben olyan biztos.

levanter | nem kell félni, nem fog fájni Master & Follower 618794435   | öltözék |


you can cheer me as I fall

You can take it all
But you can't extinguish me 'Cause I'm a free woman They can try discredit every song you ever wrote Those with bad intentions, they can't get the best of me 'Cause they, they just don't get it
mind álarcot viselünk
Aurora Dubois-Cabot
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Master & Follower KxLwe2
Master & Follower V5gt1a
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
I'm so sick of running as fast as I can
Wondering if I'd get there quicker If I was a man And I'm so sick of them coming at me again 'Cause if I was a man Then I'd be the man They paint me out to be bad So it's okay that I'm mad
★ családi állapot ★ :
Master & Follower 43e1fd5a7e93c6f1a72bf20dbb4b46673b01b096
He's good for my heart, but he's bad for business
Tears me apart when he grants my wishes All of my friends think I've gone crazy But they don't know me like my baby We look good in photographs, I like the way you like to laugh
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Master & Follower KxYzak
★ idézet ★ :
" I was a personality before I became a person - I am simple, complex, generous, selfish, unattractive, beautiful, lazy and driven. All at once. "
- Barbra Streisand
★ foglalkozás ★ :
színésznõ, (szabadúszó fordító)
★ play by ★ :
Lucy Hale
★ hozzászólások száma ★ :
66
★ :
Master & Follower V5Kks9
TémanyitásRe: Master & Follower
Master & Follower EmptyVas. Jan. 12 2020, 14:15


Aurora & Anabel
Az emberek a saját sorsuk mesterei. Mindig el tudják követni ugyanazokat a hibákat. Mindig meg tudnak futamodni az elől, amit kívánnak, amit az élet olyan nagylelkűen eléjük tesz.
Tisztában voltam azzal, hogy tehetséges vagyok, ami a színészetet illeti, ugyanakkor még túl fiatal voltam ahhoz, hogy komolyan tudjam venni az eredményeimet... Már ha egyáltalán nevezhetem így azt, hogy lényegében a Queens-i színházak egyik legjobbjába sikerült bejutnom és bár még csak gyakorlatozom és maximum kisebb szerepekre van esélyem... Ettől függetlenül boldoggá tett a tény, hogy felvettek.
A szüleim lényegében sosem támogatták azt, hogy színészi pályára lépjek, sokkal inkább próbáltak nekem olyan sportot keresni, amiről azt gondolták, hogy majd illik hozzám. Ilyen volt először a lovaglás, ami egészen addig működött, amíg nem nyúltam az egyik nyár alatt bő 15 centit... Ezáltal zsokénak magas lettem és onnantól kezdve értelmét veszítette a dolog. Ami pedig a többi sportot illeti... Balettozni már nem tudtam volna elkezdeni, mivel túl idős voltam hozzá, így jóformán maradt az általam is preferált társastánc... Viszont akkoriban túl önbizalomhiányos és gátlásos voltam a versenyekhez. A szüleim megértették, bár tudtam, hogy mindennek nem örülnek túlságosan.
A színház iránti szeretetem nagyjából még az elemi iskolában kezdődhetett, amikor elvittek minket végzősként a Rómeó és Júliára mondván, hogy ezzel ráhangolnak minket a kilencedikesek egyik legfőbb anyagára... És én abban a pillanatban vesztem el és döntöttem a sorsomról... Aminek a szüleim szintén nem örültek.
Mert a színészek fizetése alacsony és úgy látták, hogy az előképzettségem hiányában sok esélyem nincs arra, hogy bármi lehessen belőlem... Mondván, hogy korábban csak néhány szavalóversenyen vettem részt viszonylag eredménytelenül, az iskola keretein belül szervezett szépen olvasó versenyen pedig szintén csak tízedik helyezést értem el. Talán ha Isabel nem támogatott volna végig, nem virrasztotta volna át velem az éjszakákat, amikor az énekléssel igyekeztem foglalkozni, akkor lényegében most sehol sem lennék.
És minő érdekes a sors iróniája, hogy mindezt pont miatta dobtam el magamtól... Legalábbis eddig nagyon úgy néz ki, hogy sikeresen tönkretettem az egész karrierem. Egészen ennek viszont nem igazán mondhatom azt, hogy éreztem a súlyát addig, amíg a második próbát is kihagytam. Tekintve, hogy volt szerencsém végigülni Aurora válogatását, kifejezetten megijesztett, hogy mennyire szigorú olyanokkal is, akik többet tanultak, mint én... Lényegében magam sem éreztem azt, hogy miért választott maga mellé, hogy miért akarja terelgetni a sorsom, és bármennyire is hálás voltam ezért neki, vannak olyan szituációk, amiket szerintem ennyi idősen, rutintalanul egyszerűen képtelen vagyok kezelni. És bár sosem ismerném be ezt hangosan, ha Isabel miatt rúgnának ki a színházból, akkor is azt érezném, hogy megérte, mert legalább mellette lehettem, amikor szükségem volt rá.
Pont ezért is vettem egy hatalmas mély levegőt, amikor beléptem, és bár a magam részéről boldog lettem volna akkor, ha a fiatal nő csak egy fokkal kedvesebben fogad, ettől függetlenül is megértettem azt, hogy miért bánik velem ilyen ridegen, viszont így amikor becsukódott mögöttem az ajtó, csak nagyokat nyeldesve toporogtam, lesütve a saját sötét tekintetemet... Mert képtelen voltam állni azt a jeges pillantást, ahogyan ő nézett rám.
- Én ezt az egészet nagyon akarom – nyögtem ki végül, miközben kicsit összeszorítottam a szemeimet. Nem akartam sírni előtte, viszont most éreztem meg az egésznek a súlyát. Mert ha ténylegesen kitesznek és az igazgató haragos fajta, akkor rossz híremet kelthetik és lehet, hogy még egy kisebb színház sem akarna alkalmazni... Hiszen akiről azt mondják, hogy nem szeret dolgozni, az később nehezen fog munkát találni.
- Tizennégy éves korom óta erre készülök – nyögtem ki végül a dolgot egy nagy sóhaj után, miközben végül csak felemeltem a fejem és rápillantottam – Otthon senki sem támogatta, hogy eljöjjek ide, ahogyan bár kifizették az énektanáraimat, nem örültek neki, hogy nem olyan irányba orientálódom, amit a család preferált volna nekem. Ha nem lett volna muszáj, akkor nem hagyom ki a próbákat.
Mivel út közben voltam ide, mikor a telefont kaptam Isa állapotáról, nem volt se időm, se lehetőségem szólni arról a nőnek, hogy nem tudok megjelenni. Nyilvánvalóan ez nemtörődömségre vall... Annak ellenére is, hogy nem ezt akartam sugallni felé.
- Az ikertestvéremnek balesete volt – mondtam végül neki – És bár fontos nekem a színház, meg az, hogy ne hagyjam cserben az itteni embereket, de miként élhettem volna úgy tovább az életem, ha akkor nem megyek be hozzá? Ha cserbenhagyom a testvéremet, aki még most sincsen túl jól a történtek után? Én nem ilyen ember vagyok... Szóval megértem, ha ezek után úgy érzed, hogy nem számíthatsz rám annak ellenére is, hogy te teszel nekem szívességet... De akkor én azt éreztem, hogy ott kellett lennem vele.
Igyekeztem nem túlságosan remegő hangon beszélni. Lényegében az elsők között tudtam meg azt, hogy mi történt Isabellel, emiatt pedig kifejezetten kiakadtam, viszont igyekeztem ennek ellenére is erősnek mutatkozni... Mert anya ugyanúgy sírt, apa aggódott, a barátnői sokkot kaptak... Így rám hárult a feladat, hogy értesítsem a suli igazgatóját, a pasiját, meg mindenki mást, aki fontos neki. Én tartottam vissza az embereket, akik be akartak csődülni hozzá, én tettem el az ajándékokat, írtam le mindenki jókívánságait és én gondoskodtam arról, hogy egy-két szó erejéig ugyan, de mindenkinek lehetősége legyen valamilyen módon elérni őt anélkül, hogy ezzel túlterhelték volna. Én védtem meg, amikor vissza kellett mennie a suliba és lerohanták. És számomra ez fontosabb volt annál, hogy itt legyek... De mindezt nem akartam közölni Aurorával, mert akkor minden bizonnyal ténylegesen ultimátumot kapok.



outfit • 838



This song it's about you, baby
When I'm down, feel like I'm crying, when I can't even pretend to be okay, it's you, you worry about me, it's you, you make me laugh, no need to say, boy, what do you say?
mind álarcot viselünk
Anabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Master & Follower O4pdLMe
Master & Follower DepoCLS
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
I've lost my faith in this broken system
I'm not afraid, to tear it down and build it up again, it's not our fate, we could be the renegades, I'm here for you, are you here for me too? Let's start again we could be the renegades
★ családi állapot ★ :
Master & Follower SEZlPDw
First few times that we hung out
But we fell in love somehow, first time that I met you, I didn't have a damn clue, that I love everything about you, now I can't think of life without you
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Master & Follower WFQcH7g
★ foglalkozás ★ :
Diák, színésznő
★ play by ★ :
Kaylee Bryant
★ hozzászólások száma ★ :
81
★ :
Master & Follower ODZDa4o
TémanyitásRe: Master & Follower
Master & Follower EmptyHétf. Feb. 24 2020, 00:02
Anabel & Aurora
But a role model in the flesh provides more than inspiration; his or her very existence is confirmation of possibilities one may have every reason to doubt, saying 'Yes, someone like me can do this'."
Azt állítani, hogy soha nem érdekelt mások rólam alkotott véleménye, tulajdonképpen szemen szedett hazugság lenne. Nyilvánvalóan gyerekkoromban még érdekelt, hogy a szüleim mit mondanak egy-egy általam kreált öltözetről, amit feltétlenül fel akartam venni iskolába menet, de végül a megfelelő terelgetésnek köszönhetően én is beláttam, hogy tél közepén a tütü és az alatta viselt csillogó harisnya nem igazán fog működni a karácsonyi ünnepségről maradt angyalkajelmez szárnyaival, az anyám szerényéből csent magenta rózsaszín kalap pedig nem lesz remek kiegészítője az egész kinézetnek. Sőt, még azt is megkockáztatnám, hogy kifejezetten sokat nyomott a latba, amikor eldöntöttem, hogy a színház irányába indulok az, hogy a szüleim és a környezetem mit gondolt erről. Azok a dicséretek amelyeket a kiskoromban való szerepléseim után kaptam és a motiváló szavak, amelyeknek hála nem adtam fel, ha éppen nem tudtam megtanulni a szövegemet valamilyen ünnepségre készülve... Mind-mind segítettek abban, hogy az legyek, aki ma vagyok. Szóval ha inkább úgy fogalmaznék, hogy egész felnőtt életemben nem adtam senki véleményére velem kapcsolatban, már sokkal közelebb járunk az igazsághoz. Nyilván elmaradhatatlan, hogy azokat a kritikákat és értékeléseket figyelemmel kövessem, amelyek a színészi játékommal kapcsolatosak, hiszen leginkább a kritikából tanulhat az ember.
Azt illetően viszont, hogy ki mekkora boszorkánynak tart a nem túlzottan kedves hétköznapi viselkedésem miatt, gyakorlatilag nem igazán érdekel. Feleslegesnek gondolom azt a jópofizást, amelyet sokan megtesznek, csak mert azt akarják, hogy mások jó véleménnyel legyenek róluk. De kérdem én, miért is kellene lenyűgöznöm olyasvalakit, akinek pár óránál, egy napnál, vagy épp tegyük fel egy hétnél nagyobb szerepe nincs az életemben? Azokkal nyilván én is valamelyest elnézőbb vagyok, akikkel évekre összehoz a sors, de tegyük hozzá, hogy számukra sem teszem a szépet már a legelejétől kezdve. Ha kijövünk amikor önmagamat adom, akkor megvan az esélye, hogy nem harapok a későbbiekben. Értelmetlen kapcsolatokra minek vesztegessem az energiám, ha valami sokkal jobbra is használhatom?
A kis tanítványom azonban muszáj lesz megleckéztetnem a szívtelen hozzáállásommal, ha azt akarom, hogy ne csak szakmailag, de szimplán az életben is tanítsak neki valamit. Más valószínűleg elnézné neki, mert nem arról volt szó, hogy jól fizetett előadóként szó nélkül nem jelent meg mondjuk a premier napján. De még csak azt sem lehetne mondani, hogy a színháznak volt belőle vesztesége, hogy kihagyta a próbáit. Sokkal inkább az én időm éreztem elvesztegetve, amiért nem volt jelen, amikor kellett volna, míg én arra készültem, hogy vele kell foglalkoznom. Ezért sem kezdtem rögtön aggódó tyúkanyó hozzáállással, amikor megjelent, mert hát láthatóan semmi baja nem volt, másrészt meg nem igazán tudom milyen is egy igazi tyúkanyó természet. Sosem kerültem senkihez igazán olyan közel, hogy nekem kellett volna olyan mélyen törődnöm vele, mint egy anya teszi a gyermekével.
- Igazán? Na és miért is? - Egyik szemöldököm felvonom, úgy nézem tovább a megszeppent lánykát az ajtóban, aki évekkel ezelőtt akár én is lehettem volna, ha nem döntöm inkább el, hogy falakat emelek magam köré és az alacsony termetem az éles nyelvemmel kompenzálom inkább, hátha a világ rájön, hogy csak azért, mert egy nagyobb szélroham elrepítene, még nem feltétlenül érdemes velem szórakozni.
Hátradőlök a székemen, s úgy hallgatom végig a magyarázatát a hiányzását illetően. Az első reakcióm fejben az, hogy ha befejezi, mindenképpen letorkollom, amiért valaki mást helyez a saját jövője és karrierje elé, végül mégsem teszem rögtön azt, amire gondolok. Egyrészt mert néha nem árt kicsit átgondolni azt, ami épp ki akar bukni belőlem. Többet ésszel, szokták mondani. Másrészt mert ha belegondolok, hogy adott esetben, ha én lettem volna a helyében és kaptam volna telefont arról, hogy Philippel van valami, talán hasonló módon cselekedtem volna. A talán csak azért fontos, mert függött volna attól, hogy pontosan mi baja esik a bátyámnak, aki jellemzően olyan ember, aki a jég hátán is megélne, mindenféle különösebb segítség nélkül.
- Először is, kifejezetten örültem volna neki, ha valamikor a baleset és a mai nap között azért eszedbe jut, hogy legalább egy üzenetben megközöld mindezt valakivel. Ha nem is feltétlenül a konkrét magyarázatot és épp nem nekem szólsz, de tudták volna továbbítani nekem az üzenetet... - Komoly pillantást vetek rá és csak remélni merem, hogy nem kell tovább feszegetnem a témát, mert ha lesz is hasonló következő alkalom, amikor kihagyja a próbát, legalább szól majd előtte. Ezen a ponton már csak az ő elkötelezettségén múlik, hogy akarja-e.
- Másodszor pedig... - Nagyot sóhajtok, a vonásaim azonban ellágyulnak, előbb az ölemben összekulcsolt kezeimre pillantok, majd vissza a lányra. - Nyilvánvalóan értékelendő, hogy ennyire szereted a testvéredet és a családodat, illetve, hogy a lelkiismereted is a helyén van. Ellenben épp azért, amit előtte mondtál arról, hogy mennyi támogatást kaptál a színészethez és ahhoz, hogy ezzel foglalkozz... Néha mindenki más elé kell helyezni magunkat és az álmainkat, mert az életedben talán egyetlen egy lehetőséged van arra, hogy kilépj abból a dobozból, amibe zártak. - Ujjaimmal téglalapot rajzolok a levegőbe, hogy ezzel is érzékeltessem a mondandómat.
- Nem foglak elküldeni. - Nem is tulajdonítok neki túl nagy feneket, hogy nyilvánvalóan nem szabadulok meg tőle a kis magyarázatát követően. Helyette intek neki, hogy foglaljon helyet. - De szeretném, ha nem fordulna elő többet ilyen. - Utóbbira nyilvánvalóan nem várok választ, mert a saját viselkedésemből kiindulva mindketten nagyon jól tudjuk, hogy egy újabb szó nélküli kihagyás mit jelentene.
- Szóval. Most hogy végre belekezdhetünk ebbe is... - Immár szinte a szám sarkában lapuló cinkos mosollyal pillantok rá. - Milyen elvárásaid vannak a közös alkalmainktól?

871 | levanter | nem kell félni, nem fog fájni Master & Follower 618794435   | öltözék |


you can cheer me as I fall

You can take it all
But you can't extinguish me 'Cause I'm a free woman They can try discredit every song you ever wrote Those with bad intentions, they can't get the best of me 'Cause they, they just don't get it
mind álarcot viselünk
Aurora Dubois-Cabot
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Master & Follower KxLwe2
Master & Follower V5gt1a
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
I'm so sick of running as fast as I can
Wondering if I'd get there quicker If I was a man And I'm so sick of them coming at me again 'Cause if I was a man Then I'd be the man They paint me out to be bad So it's okay that I'm mad
★ családi állapot ★ :
Master & Follower 43e1fd5a7e93c6f1a72bf20dbb4b46673b01b096
He's good for my heart, but he's bad for business
Tears me apart when he grants my wishes All of my friends think I've gone crazy But they don't know me like my baby We look good in photographs, I like the way you like to laugh
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Master & Follower KxYzak
★ idézet ★ :
" I was a personality before I became a person - I am simple, complex, generous, selfish, unattractive, beautiful, lazy and driven. All at once. "
- Barbra Streisand
★ foglalkozás ★ :
színésznõ, (szabadúszó fordító)
★ play by ★ :
Lucy Hale
★ hozzászólások száma ★ :
66
★ :
Master & Follower V5Kks9
TémanyitásRe: Master & Follower
Master & Follower EmptyCsüt. Márc. 19 2020, 10:56


Aurora & Anabel
Az emberek a saját sorsuk mesterei. Mindig el tudják követni ugyanazokat a hibákat. Mindig meg tudnak futamodni az elől, amit kívánnak, amit az élet olyan nagylelkűen eléjük tesz.
Ami azt illeti, én magam is teljes tökéletességgel voltam tisztában azzal, hogy mit sikerült elrontanom talán az egyetlen lehetőségemet arra, hogy talán a jövőben szerencsém legyen tényleg színészként dolgozni. Tekintve, hogy a szüleim mennyire nem támogatták a dolgot, így is kész csoda volt, hogy legalább eddig a szintig eljutottam, és pont most kellett tönkremennie az egésznek.
Ettől függetlenül is azt gondoltam, hogy Isabel mindennél fontosabb nekem. Pont ezért is igyekeztem odafigyelni rá, vele aludni éjjelente, ha nem volt jól, és csak némán, kérdések nélkül melllette lenni... Mert ez volt az, ami kellett neki, én pedig meg tudtam adni. Így lényegében már kevésbé is tűnt fontosnak a színház, de mi igazából ilyenek voltunk. Túlságosan családcentrikusak vagyunk ahhoz, hogy az egész helyzetet kezelni tudjuk. Biztos vagyok benne, hogy ha nekem esett volna bajom, akkor Isa is mindent félretett volna értem, illetve mi nem csak szimpla testvérek vagyunk, hanem ikrek. És ezt a kapcsolatot nem értheti meg senki, akinek nincsen ikertestvére. Ugyanúgy átéljük egymás fájdalmát, mint ahogy a másik. Sokkal élesebben érzünk mindent, ami a másikkal történik. Kitaláljuk egymás gondolatait. A kezdetektől fogva legjobb barátok vagyunk, ezért lényegében egynek számítunk. Tényleg valahogy úgy tudnám leírni a dolgot, mintha egy ember lettünk volna korábban, ami kettészakadt. Bár nem vagyunk egypetéjűek, de ettől függetlenül is jobban szeretjük egymást, mint a többi ember... Pont ezért merünk bármit elmondani a másiknak... És igazából bármit merünk mondani egymásnak. Mert még ha ordítozunk is a másikkal, akkor is tudjuk, hogy ez csak a habitusunk része. És valójában nagyon is elfogadjuk egymást.
Pont valahol ezért is tudtam teljesen megérteni Aurorát a haragja miatt, viszont a saját oldalamat is meg kellett volna védenem. Nyilvánvaló volt, hogy az „elfelejtettem” üzenni nem lesz elég jó indok, holott szimpla sokkot kaptam, amikor Isát bevitték a kórházba. Szóval bőven beleférne a dologba, de hát nem itt... És nem ennél a nőnél.
- Tudom – motyogtam halkan, lehajtott fejjel, majd zavartan kezdtem folytatni a továbbiakat – Tudom, hogy szólnom kellett volna. Viszont éjjel nappal rajta volt a szemem a nővéremen. Nagyon megváltozott a baleset után.
Persze nyilvánvalóan nem tudtam volna ezt neki elmagyarázni. Egyrészt azért sem, mert egyszerűen csak nem ismeri Isabelt. Lényegében nem tudja, hogy mennyire tele volt élettel, milyen mosolygós volt, aki állandóan pörgött. Hogy mindenkivel kedvesen szóbaállt, hogy állandóan úton volt és mekkora kanállal habzsolta az életet. Hogy valahogy mindig ragyogóbbnak tűnt az arca az enyémnél, és egyszerűen csak... Tökéletesnek láttam a nővéremet. Most pedig sápadt, sokat alszik, nem jár el sehova sulin kívül, és a mosolya is maximum szomorkás. Elég kiborító az egész szituáció. Viszont ezt így nem akartam kiteregetni attól függetlenül sem, hogy Rorának határozottan lett volna hozzá köze. Úgy éreztem, hogy ez rám meg a családra tartozik.
- Semmi máshoz nem értek – jegyeztem meg végül a szemébe nézve – Illetve elég jó tanuló vagyok. Valószínűleg könnyűszerrel bejutnék akár egy borostyánligás egyetemre is. Viszont nem igazán érzem azt, hogy számomra létezik más út.
Azt már nem tettem hozzá, hogy a családom ettől függetlenül is elsőbbséget élvez. Mivel minden nap szinte láttam Aurorát a színházban, lényegében biztos voltam abban, hogy egy karrierista embernek ilyet mondani, egyenlő lenne a halálos ítéletemmel.
- Ez nem a lelkiismeretemről szól – jegyeztem meg, egy óvatos pillantás kíséretében – Anya és apa teljesen kikészültek. Lényegében én játszottam el azt, hogy kicsit sem vagyok ideges és tartottam kézben az ügyet. Szólnom kellett a majdnem ex pasijának, a barátainak, majd elszenvedni a haragját azért, amit csak meg kellett tennem. Lehet, hogy a szüleim nem igazán támogatják azt, hogy itt legyek... De ettől függetlenül nem gátolják meg az utamat sem. Nem szakadhatunk szét az ilyenek miatt holmi büszkeség kérdéstől. Nekem egyszerűen csak ott kellett lennem akkor és hibáztam, amikor nem szóltam neked róla.
Igazából én magam ezt éreztem a kimondatlan igazságnak, de mégsem voltam képes tartani a szemkontaktust vele, amikor a szélnek eresztettem a gondolataimat. Szinte éreztem, hogy most pecsételtem meg a halálos ítéletemet és el is kezdtem szorongatni a kezemben tartott kabátomat egy kicsit jobban. Ha a fiatal nő nem szólal meg, akkor minden bizonnyal már készültem is volna magam ra venni, de így lényegében nem volt rá szükség. Csak hatalmas szemeket meresztve pillogtam rá, amikor végül közölte velem, hogy nem leszek elküldve, mert ha valamire, akkor erre határozottan nem számítottam.
A szavaira egy nagyot nyelve csak bólintottam, aztán a hajamat csavargatva vártam a folytatást. Amikor nekem szegezte a kérdését, lényegében gondolkodás nélkül meg tudtam válaszolni azt.
- Leginkább azt, hogy hogyan rejthetem el a színpadon a saját ellenérzéseimet – jelentettem ki végül, miközben bizonytalanul beljebb botorkáltam az ajtóból – A fáradtságot, a félelmet... Azt, hogy izgulok. Azt hiszem ebben te jó lehetsz.
Párszor már volt szerencsém látni őt játszani, és nem szimplán jó volt benne. Egyszerűen csak nem tartottam butaságnak, hogy minden női főszerepet ő kap meg ezen a helyen és nincsen vetélytársa.
- Azt hiszem a hangom rendben van – jelentettem ki talán egy kicsit túl szerényen is – Az énektanárom kemény munkát végzett. Színészetet elég későn kezdtem el tanulni, illetve kötelezően táncolni sosem táncoltam. Azt hiszem túl sok dolgot kell még tanulnom.
Tisztában voltam vele, hogy a felvétel nem jelentett rögtön egyenes utat a sikerhez. Pontosan tudtam, hogy nagyrészt az énektudásom miatt kerültem be ide. Mert énekesként tényleg elég magasan képzett vagyok, több versenyt is megnyertem már, plusz a suli énekkarában általánosban, meg most is benne vagyok.
- Szerinted meg tudom csinálni? – leginkább ez volt az, ami engem érdekelt. Lényegében most ezen múlik a folytatás... Mert ha nemet mondana, akkor minden bizonnyal beadnám a derekam a szüleim akaratának.



outfit • 903



This song it's about you, baby
When I'm down, feel like I'm crying, when I can't even pretend to be okay, it's you, you worry about me, it's you, you make me laugh, no need to say, boy, what do you say?
mind álarcot viselünk
Anabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Master & Follower O4pdLMe
Master & Follower DepoCLS
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
I've lost my faith in this broken system
I'm not afraid, to tear it down and build it up again, it's not our fate, we could be the renegades, I'm here for you, are you here for me too? Let's start again we could be the renegades
★ családi állapot ★ :
Master & Follower SEZlPDw
First few times that we hung out
But we fell in love somehow, first time that I met you, I didn't have a damn clue, that I love everything about you, now I can't think of life without you
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Master & Follower WFQcH7g
★ foglalkozás ★ :
Diák, színésznő
★ play by ★ :
Kaylee Bryant
★ hozzászólások száma ★ :
81
★ :
Master & Follower ODZDa4o
TémanyitásRe: Master & Follower
Master & Follower EmptySzer. Ápr. 08 2020, 23:31
Anabel & Aurora
But a role model in the flesh provides more than inspiration; his or her very existence is confirmation of possibilities one may have every reason to doubt, saying 'Yes, someone like me can do this'."
Ha bárki kérdezné, nyilvánvalóan nem lennék hajlandó bevallani, de tény és való, hogy Anabelben icipicikét talán magamat láttam. Muszáj persze kiemelni, hogy tényleg csak nagyon picikét, talán a részem azon szeletét, amely mindig is izgult kicsit valamelyest azt illetően, hogy mások mit fognak szólni az eladásomhoz, vagy nekem való-e egyáltalán a színészet. A helyzet iróniája, hogy tulajdonképpen én magam is csak azért vélek felfedezni magamban olykor némi határozatlanságot, mert a családom - egészen pontosan apám - véleménye igenis nagyon fontos számomra. Elég szerencsésnek mondhatom magamat abban a tekintetben, hogy soha egyetlen szóval sem ellenezték azt, hogy engem vonz a színház világa és ezzel akarok foglalkozni. Sőt, megkaptam azokat a táncórákat, végigjártam az egyetemet. Még csak Liphez sem igen hasonlítgattak, aki mindent összevetve klasszikus értelemben jobban elfogadott, vagy sokkal inkább a szüleink által támogatott hivatást választott magának. Ki ne akarna büszkén mesélni arról, hogy a fia mentős?
Tény év való, hogy emberi életeket menteni fontos és minden elismerést megérdemel az, aki annak szenteli az életét, hogy ezzel foglalkozzon. De a művészetek, a színház és az irodalom bizony legalább olyan fontos az emberi léleknek. Nyilvánvalóan nem létszükséglet - már akinek, én ugyanis beleőrülnék, ha nem foglalkozhatnék azzal, amit szeretek -, de talán egyes embereket épp az ment meg, hogy egy könyvből olyan üzenetet olvasnak ki, amire éppen szükségük volt... Vagy épp valaki olyan előadáson vesz részt, ami segít neki eldönteni mi szeretne lenni. Ugyanígy ha csak a zenére gondolunk, bizony életeket tud menteni. Legalább úgy, mint egy orvos, vagy ha már a bátyámnál maradunk, akkor mentős - remélem most csuklik.
Szóval igen, mondhatjuk, hogy valamilyen szinten megértettem Anabelt és talán még át is tudtam érezni a helyzetét. De az is legalább ugyanannyit nyom a latba, hogy mindezeket csak most tudtam meg. Nem szólt nekem, hogy miért nem jelenik meg a próbán, de még a vezetőség felé sem jelezte, hogy magánéleti gondjai lennének. Ezt pedig valljuk be, egyik munkahelyen sem tolerálnák túlzottan. Én meg különösen. Elég, ha egy hétköznapon szimplán csak úgy lopják a napomat, hogy a teendőimet végzem, nincs szükségem arra, hogy egy jólelkűségből bevállalt plusz feladat, ami egyébként nem is lett volna kötelező, még több időmet vigye el és teljesen felesleges is legyen, mert az illető, akivel az időmet töltenem kellene, egyszerűen nem jelenik meg. Mindenki ideje drága, kíméljük hát meg egymást a felesleges fejfájástól.
- A nővéred fogja befolyásolni a jövődet is? Ő fogja neked eldönteni, hogy melyik szereppel próbálkozz és melyikkel ne? - A kérdések egyszerűek, jelen helyzetben azonban azt hiszem Anabel számára épp hogy ezek azok a részletek, amelyek leginkább fejtörést okoznak. Szereti a családját, ezzel nincs is probléma. De ha hagyja magát befolyásolni és mindig másokat helyez maga elé, akkor ennyi erővel szociális munkásnak is mehetne, ott megköszönnék neki, hogy ezt teszi.
- Hm. - Megrándulnak a szemöldökeim a válaszát hallva. Elég fiatal még ahhoz, hogy ebben a korban éppen az ellenkezőjét gondolja annak, amit elmondott nekem. Hiszen egy tizenéves számára még arról szól az élet, hogy azt hiszi legyőzhetetlen: nagy tervei vannak, elhiszi hogy minden elérhető, fogalma sincs róla milyen megállni egyedül a saját lábán, vagy hogy az korántsem az a habos torta, amilyennek szeretnénk, hogy legyen. - Akkor mondd, miért akarod magadtól elvenni a lehetőséget, hogy azt csináld, amihez van tehetséges és amit szeretsz? -
Nyilvánvalóan próbálkozhat másik színháznál, beléphet kisebb társulatokba, de ha már egyszer megadatott neki ez a lehetőség a queensi színházban, miért akarná csak úgy eldobni magától? - Akarod vagy nem akarod ezt az egészet? - Szegezem neki könnyedén a kérdést, habár a hangom továbbra is elég határozott, mint ahogyan én magam is az vagyok. Jobb most túlesni az oroszlán részén és feketén-fehéren letisztázni, hogy mit is akar itt. Ha egyáltalán akar még valamit.
- Igen, hibáztál - értek egyet egy kimért bólintás közepette. Őszintén szólva már fogalmam sincs mit is tudnék kezdeni a lány családi drámájával, hiszen kicsit sem ismerem jól ahhoz, hogy komolyabb tanácsot adjak neki - na meg bevallom őszintén, hogy pontosan ebből az okból nem is kifejezetten érdekelnek annyira a részletek. Értékelem, hogy eljött, ugyanakkor bosszús vagyok, hogy olyan hamar csalódnom kellett benne. Felmerül a kérdés, hogy talán előfordulhat-e még vele kapcsolatban ilyesmi. Nagyon szerencsétlen helyzet lenne. - És most szeretném, ha elfelejtenénk ezt a témát és túl tudnánk lépni rajta. Amikor itt vagy, nem arra kell koncentrálnod, hogy mi van a magánéletedben, hogy mi van a családoddal. Ha színpadon vagy, nem juthat eszedbe egyik pillanatról a másikra, hogy vajon kihúztad-e a vasalót. Akkor leég a ház, de azért ez az egész sokkal több elhivatottságot igényel, mint amennyit eddig mutattál. - Nagyot sóhajtok. Tényleg láttam benne a tehetséges és nem akarok csalódni benne csak azért, mert fiatal még és van mit tanulnia. Ebben a szakmában legalábbis biztosan.
- Amit érzel, a legjobbakkal is előfordul néha. Csak mert színészek vagyunk, attól ugyanolyan emberek maradunk a hibáinkkal, a fáradtsággal... Azzal, hogy néha elveszítjük a figyelmünket - lassan magyarázok, igyekszem megfelelően megválogatni a szavaimat, mert azt akarom, hogy ebből a helyzetből mindketten a legjobbat hozzuk ki. A közelemben lévő fotel felé intek a kezemmel, hogy jelezzem neki, akár egész nyugodtan helyet is foglalhat, hiszen nem sok értelme van annak, hogy tovább álldogáljon. Eldőlt: marad. - Fontos nem összemosni azt, hogy egy szerepet játszol és azt, aki valójában vagy. Egy szerep épp azért jelent menekvést, mert nem a saját problémáidra kell koncentrálnod közben. Más ember vagy a színpadon, a reflektorok előtt és más amikor  vége az előadásnak. De! - Ezen a ponton még fel is emelem az egyik kezem, a mutatóujjammal kinyújtva, hogy felhívjam a figyelmét a lényegre, ami elviekben következett. - Ismétlem, nagyon fontos, hogy nem szabad összemosni a kettőt. - Aprót bólintok, mikor végzem a mondandómmal. Nem csak fejben megterhelő egy másik ember helyébe képzelni magunkat és úgy tenni, mintha mások lennénk, de hosszú távon a léleknek is.
- Mindenkinek kezdenie kell valahonnan - megvonom a vállaimat, habár a számat is sikerül akaratlanul elhúzni, mert az, hogy jó a hangja, nem feltétlenül jelenti azt, hogy menni fog neki minden más is. - De ha már az elején úgy állsz hozzá, hogy nem tudod behozni a hátrányodat, akkor nem sok értelme van annak, hogy itt vagyunk. Legyél magabiztosabb. A hangod megvan hozzá, hogy az legyél. Akarsz továbbtanulni? - Kérdő pillantást vetek rá. Valahol, valamelyik papíron láttam a korát, sőt talán még a meghallgatáson is volt szó róla, de bevallom őszintén; ez akkor olyan felesleges információnak tűnt, hogy azóta teljesen el is felejtettem.
- Nem... - nagyon rövid hatásszünetet tartok, míg megnyalom az ajkaimat, s habár egy részem élvezi, hogy ennyire drámai vagyok, tényleg nem a földbe akarom most döngölni. Ezért hamar folytatom: - Itt nem arról van szó, hogy én mit gondolok. Te mit gondolsz, meg tudod csinálni?

1099 | levanter | nem kell félni, nem fog fájni Master & Follower 618794435   | öltözék |


you can cheer me as I fall

You can take it all
But you can't extinguish me 'Cause I'm a free woman They can try discredit every song you ever wrote Those with bad intentions, they can't get the best of me 'Cause they, they just don't get it
mind álarcot viselünk
Aurora Dubois-Cabot
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Master & Follower KxLwe2
Master & Follower V5gt1a
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
I'm so sick of running as fast as I can
Wondering if I'd get there quicker If I was a man And I'm so sick of them coming at me again 'Cause if I was a man Then I'd be the man They paint me out to be bad So it's okay that I'm mad
★ családi állapot ★ :
Master & Follower 43e1fd5a7e93c6f1a72bf20dbb4b46673b01b096
He's good for my heart, but he's bad for business
Tears me apart when he grants my wishes All of my friends think I've gone crazy But they don't know me like my baby We look good in photographs, I like the way you like to laugh
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Master & Follower KxYzak
★ idézet ★ :
" I was a personality before I became a person - I am simple, complex, generous, selfish, unattractive, beautiful, lazy and driven. All at once. "
- Barbra Streisand
★ foglalkozás ★ :
színésznõ, (szabadúszó fordító)
★ play by ★ :
Lucy Hale
★ hozzászólások száma ★ :
66
★ :
Master & Follower V5Kks9
TémanyitásRe: Master & Follower
Master & Follower EmptyHétf. Jún. 22 2020, 05:21


Aurora & Anabel
Az emberek a saját sorsuk mesterei. Mindig el tudják követni ugyanazokat a hibákat. Mindig meg tudnak futamodni az elől, amit kívánnak, amit az élet olyan nagylelkűen eléjük tesz.
Talán nem igazán értettem még azt, hogy pontosan miként zajlik az egész színészélet, viszont ahogy Aurora szavait hallgattam, érezni kezdtem, ahogyan fokozatosan ökölbe szorul a kezem. Lehajtott fejjel, sűrűn pislogva igyekeztem visszatartani a feltörni kívánó könnyeimcset, amit mind a szavai jelentősége, mind a stílus miatt, amit megengedett magának. Talán ezt ő kendőzetlen őszinteségnek gondolta csak, viszont nálam teljesen másképp csapódott le a másik dolog. Nagyon sokan képtelenek átérezni azt, hogy egy bizonyos ikerpár között milyen kapcsolat alakulhat ki. Ami minket illet... Hiába öltük egymást néha, hiába flegmáztunk a másikkal. Hiába hittem azt, hogy Isabelt többre becsülik a szüleim, mint engem. Ettől függetlenül ő volt az egyik legfontosabb ember az életemben, akiért bármit képes lettem volna megtenni.
Egyértelmű volt viszont az is, hogy ebben a szituációban nem ez lesz a jó válasz. Ha mindezt csak úgy közlöm Aurorával, akkor minden bizonnyal ő maga fogja kinyitni nekem az ajtót. Azonban jelen helyzetben egyáltalán nem szerettem volna csak szimplán lesütni a szemem és beletörődni abba, amit a nő mondott nekem. Soha senkinek nem engedném, hogy lekezelően bánjon velem, azonban szem előtt kellett tartanom azt is, hogy jó lehetőséget kaptam arra, hogy a hobbimat kiélhessem. Talán ebből később hivatás is lehet, ebben még én magam sem vagyok biztos.
- Isa meg is halhatott volna – jelentettem ki határozottan – Rengeteg vért veszített. Nem hiszem, hogy ez bármilyen jövendőbeli helyzettel összehasonlítható lenne.
Nem tudtam okolni a nőt azért amit mondott, hiszen nem volt tudomása a részletekről. Nem sejtette azt sem, hogy a születésnapunkat lényegében hogyan töltöttük el, hogy pár nap alatt a tökéletesen manikűrözött körmeimet véresre rágtam, mivel annyira aggódtam a nővéremért. Nekem sem volt egyszerűbb ez az egész helyzet, mint a környezetemnek, azonban másokkal ellentétben én a kishúga vagyok. Tehát erősnek kellett mutatnom magam mindenki érdekében. Leginkább Isáért. Hogyan tudtuk volna összekaparni, ha egytől egyig csak azt mutatjuk felé, hogy mennyire kivagyunk?
- Akarom – jelentettem ki végül, aztán dühösen letöröltem az időközben kibuggyanó, áruló könnycseppeket az arcomról. Gyors mozdulattal, mintha soha ott sem lettek volna – Jelenleg nagyon akarom. Szó sincs róla, hogy ne venném elég komolyan.
Szinte már számítottam rá, hogy ki fog rúgni a nő, ami miatt szorosabban is fontam az ujjaimat a kezemben szorongatott kabáton. Ugyanakkor én a magam részéről szinte teljesen biztos voltam abban, hogy nekem akkor Isa mellett volt a helyem. Éppen elég nehéz volt neki így is a helyzet és tény és való, hogy szólhattam volna neki a dologról, de nem éreztem helytállónak azt, hogy egy számomra eddig hobbiként betöltött dolgot a nővérem elé kéne helyeznem. Főleg nem abban a helyzetben, amibe keveredtünk. Hogyan mehetnék vígan a próbáinkra, amikor Isabel lényegében teljes mértékben elveszítette azt, amit egész életében csinált? Tény és való, hogy közel állt ahhoz, hogy kiöregedjen a szinkronúszásból, viszont ha ez tényleg megtörtént volna, akkor talán könnyebben elengedi a dolgot. Úgy, hogy lényegében még ezt is elvették tőle... Sokkal rosszabbul volt, mint ahogyan azt kimutatta. Aurora elvei alapján pedig arra következtettem, hogy neki vagy nincsen testvére, vagy merőben más viszonyt ápolhat vele, mint én a nővéremmel... Vagy ilyen lenne valaki, aki maximalista?
A következő szavai persze hamar választ adtak nekem az egészre, így lényegében nem is bántam meg, hogy egy kicsit visszafogtam az amúgy kifejezetten heves vérmérsékletemet és nem kezdtem el feleselni. Tudom, hogy csak úgy nem mehetnék haza, ha ez megtörténne, hiszen Isa a legjobb indulattal is képes lenne felnégyelni, ha csak úgy hagynám elúszni a lehetőséget. Itt sem volt kedvem veszekednni, nemhogy még otthon is.
- Azért remélem, hogy a jövőben nem kell majd ilyen kihívások elé állnom – motyogtam az orrom alatt, nem kifejtve azt, hogy a vasalós példa nekem kicsit erős volt. Azért titokban nagyon megnéztem volna az ambiciózus Aurorát, ahogyan a leégett háza közepén áll. Lehet, hogy az Upper East Side növendékeként akaratlanul is el lettem kényeztetve egy kicsit, de ekkora pazarlásnak nem lennék a híve.
Amint jelezte felém, hogy helyet foglalhatok megtettem. Ez volt a pillanat, amikor egy kicsit lazítottam a kabátomat szorongató ujjaimon is, amik már egészen elfehéredtek az állogálás közben, nekem pedig még csak fel sem tűnt a dolog. Viszont teljesen kényelmesen elhelyezkedni így sem mertem. Az előbbiek távlatában egyszerűen csak túl szépnek tűnt az, hogy csak úgy maradhatok.
- Értem – válaszoltam neki egy bólintás közepette, az agyamban pedig mélyen elraktároztam az információt – Erre figyelni fogok a jövőben.
Tényleg logikusnak találtam mindazt, amit ezzel kapcsolatban mondott és egyáltalán nem éreztem degradálónak, hogy felhozta a dolgot. Ha tényleg hajlamos lennék hasonlóra, akkor mostantól folyamatosan emlékeztetnem kell magam arra, hogy nem azonosulhatok túlságosan semmivel, amit a színpadra viszek. Talán ez jelenti a munkánk elenedését bizonyos szituációkban?
- Nem tudom mi az, ami komolyan érdekelne – ismertem be neki végül, miközben elkerültem a pillantását – Ezért is vagyok itt. Mert végső soron van egy hobbim, amit szeretnék csinálni, illetve elkezdeni beletanulni. Talán ez lenne a jó választás, ami meg is könnyítené a továbbtanulási terveimet.
Hiszen ha tényleg kiderül, hogy van némi tehetségem, akkor jóval könnyebb dolgom van, mint azt gondolnám. Én magam annyiban biztosan felkészülten érkeztem, hogy a táskából sikerült kivennem a New York Egyetem egyik kinyomtatott lapját, a drámaszakos felvételi követelményhez. Egy Juilliardnak már nem mennék neki, egyértelmű, hogy kezdőként sok mindent nem érnék ott. Úgy döntöttem, hogy ebben az esetben jobb biztonssági játékosként gondolkozni egyelőre.
- Talán ez az a szint, amire rövid időn belül el kéne jutnom – odasétáltam hozzá és a kezébe nyomtam a lapot, amin részletesen le voltak írva a gyakorlati vizsga fordulói – A szüleim... ŐK szerintem nem hisznek abban, hogy tényleg sikerülni fog, de nem is szólnak bele a dologba. Én a magam részéről annyit tehetek, hogy megpróbálom a legjobbat nyújtani. Ehhez szeretném a segítségedet kérni.
Lassan ugyan, de biztosan sikerül kinyögnöm az elmúlt fél órában azt, hogy pontosan mit is várok a nőtől. Én magam sem voltam túl bátor hozzá, azonban ő sem feltétlen könnyítette meg a dolgom. Csak reménykedtem benne, hogy tényleg el tudunk tekinteni attól a kis incidenstől, ami az eddigiek során történt.
- Nem is igazán tudom azt, hogy hol kellene nekikezdenem az egésznek – sóhajtottam fel halkan, miközben visszaroskadtam a fotelba. Személyes elbeszélgetéstől kezdve, műveltségi feladatsoron át, versszavalásig, népdaléneklésig, motivációs levelek megírásáig, illetve természetesen a monológok és dialógusok szavalása mellett számos olyan feladat is vár rám, amivel talán teljes mértékben nem is vagyok tisztában. Egyedül biztosan elbuktam volna ezen az egészen.




outfit • 1 033



This song it's about you, baby
When I'm down, feel like I'm crying, when I can't even pretend to be okay, it's you, you worry about me, it's you, you make me laugh, no need to say, boy, what do you say?
mind álarcot viselünk
Anabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Master & Follower O4pdLMe
Master & Follower DepoCLS
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
I've lost my faith in this broken system
I'm not afraid, to tear it down and build it up again, it's not our fate, we could be the renegades, I'm here for you, are you here for me too? Let's start again we could be the renegades
★ családi állapot ★ :
Master & Follower SEZlPDw
First few times that we hung out
But we fell in love somehow, first time that I met you, I didn't have a damn clue, that I love everything about you, now I can't think of life without you
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Master & Follower WFQcH7g
★ foglalkozás ★ :
Diák, színésznő
★ play by ★ :
Kaylee Bryant
★ hozzászólások száma ★ :
81
★ :
Master & Follower ODZDa4o
TémanyitásRe: Master & Follower
Master & Follower EmptyPént. Aug. 14 2020, 11:01

Anabel&&Aurora
"But a role model in the flesh provides more than inspiration; his or her very existence is confirmation of possibilities one may have every reason to doubt, saying 'Yes, someone like me can do this'."
Sosem gondoltam még bele abba igazán, hogy milyen érzés lenne számomra, ha Lippel történne valami. Mindig olyan viszonyban voltunk, hogy legyőzhetetlennek tűnt számomra, a bátyámnak, aki épp elég okos - de legfőképpen talán ravasz - ahhoz, hogy túléljen, még akkor is, ha netán fegyvert szorítanak a tarkójának. Nem mintha ilyesmi megesett volna vele, de tisztában vagyok vele, hogy Lip még a legfurább és legdurvább helyzetekből is ki tudja dumálni magát. Az egészségünk persze relatív tényező, bármikor megbetegedhetünk, vagy ledönthet a lábunkról valami olyasmi, ami váratlan és súlyos betegség. Baleset is bárkit érhet, ez ellen nem igazán tudunk védekezni. Biztosan én sem viselném jól, ha a bátyámmal történne hát valami. Ugyanakkor azt is tudom, hogy beteg ágya mellett balszerencse halált emlegetni, így felesleges lenne azon siránkozni, hogy 'mi lett volna, ha' meghalt volna Anabel testvére, mert nem történt meg. Az ördögöt a falra festeni pedig nem szokás, így neki sem kellene.
- Én ezt értem és már akkor felfogtam, amikor legelőször mondtad - kezdek bele, miközben helyezkedek kicsit, s hátradőlök, kezeimet az ölembe helyezve, miközben a könyökeimet a karfán támasztom. - Ettől függetlenül ha legközelebb előfordul ilyesmi, legalább egy sms erejéig ne felejts el arra gondolni, hogy mit vársz ettől a társulattól. - Kijelentésem határozott, a szemem meg sem rebben a lány korábban velem szemben tanúsított kiállása miatt. Tulajdonképpen még örülök is neki, hogy nem félemlítettem meg annyira, hogy sírva könyörögjön nekem, mert arra semmi szükség, ha kitennék, amúgy sem feltétlenül rajtam múlna. Rossz ember és rossz színésznő lennék, ha a személyes ellentéteket a művészet elő helyezném és bár így jó pár emberrel nehezebben megy a munka számomra, esetleg lelkileg vagy az energiámat illetően megterhelőbb lesz a feladat, de attól még képes vagyok megcsinálni, legyen szó bármiről. Nem akar olyasvalaki lenni az iparban, akivel nem akarnak együtt dolgozni, habár nyilván tisztában vagyok vele, hogy velem kapcsolatban is keringenek már rémtörténetek. Pedig nem eszek embert, csak tesztelem a környezetem.
- Ezért szeretném, ha komolyabban vennéd. - Halkan sóhajtok. Mert bár bizonyos szinten szórakoztat a helyzet és a lány zavara, attól még tudom, hogy nem csinálhatom ezt vele, puszta kedvtelésből. Én azonban pusztán csak azt szerettem volna vele érzékeltetni, hogy magánéleti problémák ide vagy oda, arról kötelessége lenne szólni, ha nem jön. Feleslegesen senki nem fog rá várni amúgy sem és még mindig jobb, ha én tanítom ezt meg neki előre, mintha más helyzetben ejtik pofára.
Egyszerre nyűgöz le és emeli meg a vérnyomásom az a határozott kiállás, amelyet ez a lány tanúsít. Meg is lepődöm valamelyest azon, hogy nemrég még a sírás közelébe hajszoltam a számonkérésemmel, most pedig képes nekem beszólni, még akkor is, ha nem túl hangosan és nem azért, mert nyíltan szembe akarna rohanni a pofonnal. - Ez csak rajtad múlik. - Tényleg nem tudom hányszor kell még neki elmondanom, hogy ebben a helyzetben nem velem csesz ki, hanem magával, hogy végre felfogja... De talán mielőtt annyira felidegesít, hogy egyszerűen kizavarjam innen és elküldjem, jobb elengedni ezt a kérdést és megbarátkozni vele, hogy a közös munka valószínűleg a továbbiakban is így fog kinézni; én nyolcszor elmondok valamit, ő pedig a végére csak megérti.
Egyedül Kian szokott megengedni magának velem szemben hasonló stílust, de tőle valamelyest megszoktam ezt, ugyanis jóval több ideje ismerjük egymást, mint Anabel engem, vagy fordítva, sőt, attól függően, hogy az ismeretséget milyen formában mérjük - márpedig mi egymásról nem sok mindent tudunk -, nem is ismer engem egyáltalán.
- Idővel mindig egyszerűbb, ugyanakkor a szerepek is egyre nehezebbé válnak. - Kinek mi a nehéz ugyebár. Vannak olyanok, akik már-már meglepő természetességgel helyezkednek bele bármelyik szereplő megalkotásába, s vannak olyanok is, akiket lelkileg nagyon meg tud terhelni egy-egy alakítás. - Nyilván az elején nagyon nehéz megérteni valamit, amit nem volt szerencsénk átélni... De ha kicsit beleássa magát az ember, nem pusztán csak egy kitalált karakterként fogsz rá gondolni, hanem motivációkat és indokokat találsz benne, jobban megérted. - Aprót bólintok, mikor befejezem a magyarázatom. Számomra a színészet olyan dolog, amit nehezen lehet egyszerűen szavakkal átadni másnak. Érzések kellenek hozzá, játék, sokszor még a megfelelő, ikonikus sorok is. Igazi különlegesség ez számomra és talán épp azért nem akartam mentorkodni, mert tudtam, hogy nem olyan egyszerű ez az egész, hogy csak beszélgetünk egy kicsit és máris segítettem a lánynak... Meg kell értetnem vele a szakma lényegét és tippeket is adni, hogy jobban menjen neki.
- Ha tudsz rá nem hobbiként gondolni, hanem valami olyasmiként, amit éveken át szeretnél csinálni és tudod, hogy lelkesítene, akkor válaszd ezt. - Én is megtettem és mai napig nem bántam meg. Szeretem, amit csinálok és nem cserélném el senki vagy semmi kedvéért. - De azt azért vedd figyelembe, hogy ha már nem hobbiként csinálod, hanem ez a munkád, nem teheted meg, hogy egyszerűen csak abbahagyod, majd akkor térsz hozzá vissza, amikor szeretnél. Tarthatsz nyilván a szerepek között szünetet, az is lehet, hogy olykor nem kapod meg, amire jelentkeztél... De a színházban vannak emberek, akik számítanak rád és neked is bíznod kell bennük és értékelni őket legalább az őszinteségeddel. - Jómagam is ezt vallom és habár egészen nyersen vagyok őszinte mindenkivel szemben, de feleslegesnek érzem, hogy a szemükbe hazudjak, vagy megpróbáljam kerülgetni a forró kását, amíg rá nem ébred a másik. Nem. Sokkal egyszerűbb egyszerűen kimondani a dolgokat. Bizonyos keretek között.
- Segítsek neked felkészülni a felvételi meghallgatásra? - Kérdőn emelem meg a szemöldökeim, előbb a lány arcát vizslatom, majd a kezembe nyomott papírra vetek néhány pillantást. A szemeim átfutják a sorokat, s néhol az ajkaim sarkában megjelenő halvány görbület bizonyítja, hogy mennyire találom ismerősnek a leírtakat, vagy épp mikor gondolok vissza a saját felvételimre és a jelenlegi feltételek, na meg az előttem támasztottak közötti összefüggésekre. - Nos... segíthetek neked - kijelentésem nem éppen a leghatározottabb, mivel a korábban tárgyaltak fényében a következő és az azt követő, na meg az azt követő alkalomig nem lehetek biztos abban, hogy megértette, amit kérek tőle, vagy amit el kell várnom, mint a mentora.
- Először a hozzáállásodon kellene változtatnod - jegyzem meg bosszúsan, miközben a szemeimet forgatom. - Ha mindig ennyire bizonytalan vagy, nem fogod sokra vinni. Hogy fogod kibírni az első kritikádat? - Őszintén mondhatom, hogy nem kötekedni akarok vele és a hanghordozásom ezúttal a korábbihoz képest valóban fesztelenebb is. - Mikor akarod elkezdeni? - Teszem fel az újabb kérdést. A magam részéről ugyanis nem dönthetek azt illetően, hogy a korábbi megpróbáltatásokat miatt - amelyeket természetesen én okoztam - bírná-e, ha még gyakorolnánk is valamit, vagy elvárnám, hogy mutasson valamit és ahhoz adjak neki tippeket.
- Először is muszáj tudnom mi az, amiben a legrosszabbnak érzed magad. Mivel ha tudod mi a gyenge pontod, arra minden alkalommal ki fogunk térni és kénytelen leszel gyakorolni, egyúttal fejlődni is benne. - Az elképzelés ugyan ott van, a gyakorlati megvalósítás azonban azt hiszem sokkal nehezebb lesz. De emlékeztetnem kell magamat is minden alkalommal, hogy én is voltam kezdő és nekem is kellett segítség. Na meg minimális nyomás. Utóbbival azonban nem lesz gond, amíg Ana engem lát.
1135 || nem kell félni, nem fog fájni Master & Follower 618794435 || öltözék || ••


you can cheer me as I fall

You can take it all
But you can't extinguish me 'Cause I'm a free woman They can try discredit every song you ever wrote Those with bad intentions, they can't get the best of me 'Cause they, they just don't get it
mind álarcot viselünk
Aurora Dubois-Cabot
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Master & Follower KxLwe2
Master & Follower V5gt1a
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
I'm so sick of running as fast as I can
Wondering if I'd get there quicker If I was a man And I'm so sick of them coming at me again 'Cause if I was a man Then I'd be the man They paint me out to be bad So it's okay that I'm mad
★ családi állapot ★ :
Master & Follower 43e1fd5a7e93c6f1a72bf20dbb4b46673b01b096
He's good for my heart, but he's bad for business
Tears me apart when he grants my wishes All of my friends think I've gone crazy But they don't know me like my baby We look good in photographs, I like the way you like to laugh
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Master & Follower KxYzak
★ idézet ★ :
" I was a personality before I became a person - I am simple, complex, generous, selfish, unattractive, beautiful, lazy and driven. All at once. "
- Barbra Streisand
★ foglalkozás ★ :
színésznõ, (szabadúszó fordító)
★ play by ★ :
Lucy Hale
★ hozzászólások száma ★ :
66
★ :
Master & Follower V5Kks9
TémanyitásRe: Master & Follower
Master & Follower EmptySzer. Dec. 02 2020, 20:33


Aurora & Anabel
Az emberek a saját sorsuk mesterei. Mindig el tudják követni ugyanazokat a hibákat. Mindig meg tudnak futamodni az elől, amit kívánnak, amit az élet olyan nagylelkűen eléjük tesz.
A legelejétől kezdve teljes mértékben tisztában voltam azzal, hogy Aurorával nagyon nehéz lesz a közös munka. Az elején úgy hittem, hogy mindezen könnyedén felül tudunk majd kerekedni, de egyelőre a problémák még ugyanúgy fennálltak... És ezt sokkal erőteljesebben éreztem, mint korábban bármikor. Csak ott álltam előtte könnyes szemekkel, lefelé görbülő szájjal, mint egy kislány... És igyekeztem megmagyarázni a helyzet fontosságát. Ha most komolyan belemennék a témába, akkor talán képes lennék személyeskedni és meg jobban elrontanék mindent, ami miatt talán szalajthatnak is a társulatból. Én pedig ezt szeretném a legkevésbé megélni.
- Rendben – ennél többet egyelőre képtelen voltam kinyögni. Mit tehettem és mondhattam volna ezen kívül? Ez nem az a helyzet, ahol úgy tombolhatok, mint otthon bármikor. Ha komolyabban belegondoltam a családi helyzetembe, akkor lényegében az egész életem egy nagy darab üres hiszti volt, amit a szüleim egészen jól tűrtek. Aurora nem lenne ilyen, tehát ebben a helyzetben meg kellett hunyászkodnom. Majd elmondom valaki másnak mindazt, ami történt és igyekszem önigazolást nyerni azzal kapcsolatban, hogy Aurora milyen szívtelen nőszemély. Mintha ennek bármi jelentősége is lenne.
A magam részéről sosem voltam egy túlzottan elveszett lányka, viszont velem szemben pedig Aurora a világ legfélelmetesebb emberének tűnt. És bár kifejezetten butának meg értetlennek sem gondolom magam, mégis leginkább azt éreztem, hogy ebben a helyzetben folyamatosan bizonygatnom kell a dolgaimat és százszor elmondani mindent... Mivel Aurora nem hajlandó az én szemszögemből nézni a dolgokat. Ez nagyon durván kiborított, hiszen hiába mondta el vagy százszor, hogy ő érti a dolgokat, valahol úgy éreztem, hogy még sincs így. Vagy pedig tudja, hogy miről beszélek, csak éppenséggel mindezt leszarja. Mivel ezt mégsem mondhatom neki, egyszerűen csak a nyelvembe haraptam és nem ragoztam tovább a témát, mert úgy néz ki, hogy ezzel az üggyel kapcsolatban nem fogjuk megérteni egymást.
- Ezt értem, de mi van akkor, ha a szerepem kimerül annyiban, hogy egy takarítónőt játszok, akinek éppenséggel ennyi az identitása, és nagyjából öt perc a játékidőm is? Hogyan csináljam úgy, hogy felfigyeljenek rám és azt mondják nekem, hogy szívesen látnának nagyobb szerepekben is?
Én a magam részéről egyelőre pontosan így láttam a színészetet. Valaminek, ami számomra bár elérhető, de ennek ellenére sem vagyok biztos benne, hogy meg tudom majd ugrani a saját korlátaimat, hiszen voltak bizonyos helyzetek, amikből nagyon nehéz lehetett kitörni. Ez pedig egy kis színház, ahol rengeteg fiatal színésznő van és ha jól tudom, Aurora mindegyikük közül a befutó... Tehát lényegében teljesen feleslegesen versenyeztem volna a későbbiek során, hiszen a fontosabb szerepekre, már elvileg van ember. Mennyire kell jónak lennem a rövid szerepekben, hogy tényleg felfigyeljenek rám?
- Annyit tudok, hogy most ezt szeretném csinálni – csak finoman megvontam a vállam, majd kisimítottam egy hullámos tincset az arcomból – Ha ez később megváltozik, akkor lehetőségem lesz gondolkozni másban. De egyelőre nem gondolom úgy, hogy mást szeretnék csinálni.
Hála az égnek az én családi helyzetem olyan, hogy bármikor elmehetek az egyetemre és tanulhatok valami új dolgot. És egészen spontán lány vagyok, az iskolai eredményeim pedig kemény munkával ugyan, de jók voltak. Éppen ezért is ültem le az egyik nap apával és kezdtem el átnézni a lehetőségeimet, amiből hát egészen sok volt... A tánc és az énekkar miatt is, illetve Isával mindig segítettünk a sulis események lebonyolításában, ami miatt pluszpontokat kaptunk, mert értékelték a közösségért tett munkánkat is.
- A szüleim tudod különösebben sosem támogatták ezt a pályát – egészen keserűen mosolyodtam el – A családban rajtam kívül mindenki sportoló, apa pedig végül a business világba vonult, miután kiöregedett. Hasonló sort szántak nekem is, ezért nehezen fogadják el a helyzetet. És azt hiszem, amíg nekik nem tudok bizonyítani, addig biztosan ezt fogom akarni. Viszont azt hiszem előtte mindenki másnak el kell ismernie, hiszen a szüleim csak akkor fognak beletörődni ebbe, ha tényleg azt látják, hogy színésznőként meg tudok állni a lábamon és jól élek majd a későbbiekben.
Sosem mondtam el a szüleimnek, hogy mennyire fájt a támogatásuk hiánya. És Isa hiába volt a legkritikusabb másik felem, ettől függetlenül az ikerségünk miatt jobban szerettük egymást, mint a többi ember. Tehát elfogultak voltunk a másikkal szemben, de ugyanakkor kritikusan álltunk egymáshoz. Sosem tudtuk eldönteni, hogy ha éppenséggel megdicsérjük egymást, az elfogultságból tesszük, vagy tényleg úgy gondoljuk ahogy. Legalábbis a másikról nehéz lett volna ezt megmondani, de az ikerkapcsolat bonyolult és egy szavakba nem önthető dolog.
- Örülnék ha segítenél nekem – talán ez volt az első pillanat, amikor határozottan tudtam kijelenteni valamit úgy, hogy a szemébe is néztem. Ezernyi kérdés kavargott a fejemben, amire szerettem volna választ kapni, de jelenleg ezekkel nem szerettem volna elárasztani őt.
- Szerinted van rá esélyem, hogy sokra vigyem? – ha ő mondja, akkor talán tényleg el tudom hinni a dolgot, és könnyebben levetkőzöm a bizonytalanságom. Leginkább ez azért van, mert a családom annyira képtelen volt megtámogatni a színészet iránt érzett szenvedélyemben, hogy sokszor el sem jöttek értem a próbák után, én pedig nem rendelkeztem jogosítvánnyal. Egy ideig Isa vitt mindenhova, de amióta Jade jogsit szerzett, ő se nagyon volt hajlandó vezetni, ami nem is feltétlenül baj. Néha olyan, mint valami őrült.
- Elkezdhetjük akár most is, ha neked is jó úgy – azt éreztem, hogy tényleg komolyan be kell bizonyítanom neki azt, hogy mennyire akarom ezt az egészet. Azt pedig nem tehettem meg másként, egyszerűen muszáj volt a lehető legelhivatottabbnak mutatnom magam... Ha pedig ő tényleg az én oldalamra áll, akkor nem is lesz nehéz a jövőben ezt jobban éreznem.
- Ha őszinte és reális akarok lenni... – halkan sóhajtottam fel, aztán egy mély levegővétel után egyszerűen csak elmondtam az igazat – Akkor azt kell mondanom, hogy sok tapasztalatom nincs színészkedés terén. És mivel sokszor elrejtem az érzéseimet, kicsit szerintem úgy fogok kinézni, mint akinek fa arca van. Lehet, hogy a mimikát nem lesz könnyű összeegyeztetnem a testbeszédemmel. Ezek mellett, ha valami rendkívüli történik, nem tudom azt mondani, hogy nem fagynék le... Gondolok itt arra, hogy eltörik mondjuk a díszlet, és ezt ki kellene magyaráznom a nézőknek.
Amiatt viszont határozottan büszke voltam magamra, hogy egyáltalán szavakba tudtam önteni a problémáimat. A beszéddel nincs gond, mivel sok szépen olvasó versenyen és szavaláson vettem részt, ami miatt könnyen és gyorsan tanulok szövegeket, illetve a hangsúlyozás már teljesen természetesen megy. A versek esetében könnyen átlátom az érzelmeket és ezeket egészen jól át is tudtam adni az utóbbi években. Az éneklés szintén olyan dolog volt, amit én már relatíve régóta tanultam, ahogyan a tánc is, mivel a szüleimet sport terén valamennyire mégiscsak ki akartam elégíteni. Lényegében voltak darabkáim, amikhez pont a ragasztó hiányzott.
- Szerinted magamhoz képest még el fogok tudni érni egy erőteljesebb fejlődést? – egészen kíváncsi voltam a véleményére – És ha először nem sikerül a felvételim, azt hogyan kellene kezelnem? Hány nekifutás egészséges a színészetben?
Nyilvánvalóan az első alkalommal sok tényező lehet, ami miatt nem sikerülhet egy-egy felvételi vagy casting, de érdekelt a véleménye arról a szintről, amikor már valaki tényleg tehetségtelennek vagy menthetetlennek bizonyult.



outfit • 1 118



This song it's about you, baby
When I'm down, feel like I'm crying, when I can't even pretend to be okay, it's you, you worry about me, it's you, you make me laugh, no need to say, boy, what do you say?
mind álarcot viselünk
Anabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Master & Follower O4pdLMe
Master & Follower DepoCLS
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
I've lost my faith in this broken system
I'm not afraid, to tear it down and build it up again, it's not our fate, we could be the renegades, I'm here for you, are you here for me too? Let's start again we could be the renegades
★ családi állapot ★ :
Master & Follower SEZlPDw
First few times that we hung out
But we fell in love somehow, first time that I met you, I didn't have a damn clue, that I love everything about you, now I can't think of life without you
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Master & Follower WFQcH7g
★ foglalkozás ★ :
Diák, színésznő
★ play by ★ :
Kaylee Bryant
★ hozzászólások száma ★ :
81
★ :
Master & Follower ODZDa4o
TémanyitásRe: Master & Follower
Master & Follower EmptyVas. Jan. 03 2021, 19:50

Anabel&&Aurora
"But a role model in the flesh provides more than inspiration; his or her very existence is confirmation of possibilities one may have every reason to doubt, saying 'Yes, someone like me can do this'."
- A kezdő szerepek mindig egyszerűbbek, ez tény. - Lassan bólintottam egyet. Legyen szó amatőr vagy professzionális színészetről, én úgy vélem, hogy mindenki emlékszik arra, milyen volt az első szerepe. Jó esetben pedig arra is, hogy hogyan sikerült azt teljesíteni, min kellene utólag javítani és mit változtatnánk meg, ha újra ott lennénk, kezdőként és fiatalon. - De tegyük fel, hogy valóban egy takarítónőt kell játszanod. Nos, te... - Ezen a ponton gátlástalanul mérem végig a lányt. - Gondolom nem tapasztaltad eddig, hogy milyen egyszerű életet élni, milyen kétkezi munkával pénzt keresni és pusztán abból megélni, hogy másnál takarítasz. - Nem mintha én elmondhatnám magamról, hogy rászorultam volna hasonlóra, de ha az én rezümémet nézzük, jóval több tapasztalatot tudhatok magam mögött, mint Anabel. - Az ilyen kevés szöveggel és színpadon töltött idővel járó szerepeknek is van értelme. Hiába csak öt percről van szó, vagy két sorról, de nekem el kell hinnem, hogy te tényleg egy takarítónő vagy. Ahhoz pedig magadnak kell átgondolnod és hitelessé tenned a karaktert. - kérdő pillantást vetek a lányra, várva valamiféle visszajelzést azt illetően, hogy mennyire értette meg a szavaimat.
Érthető, hogy meg akarja mutatni, hogy mit tud, hogy motivált és kedve van a szerepléshez. Én is ilyen voltam és talán bizonyos mértékben ilyen vagyok a mai napig is. Színpadon akarok lenni és amit jelen helyzetben meg tudok tenni azért, hogy ott is legyek, azt bizony megteszem. A különbség talán csak az, hogy én már tudom hogyan viszonyuljak egy-egy szerephez, mi az, amin már túlléphetek, mint színésznő és mi az, ami még rejt magában potenciált, ami fejlődőképesség tesz és ami egyszerre jár izgalommal.
- Kezdőként még nem kell senkit lenyűgöznöd. Nem így fogalmaznám meg. A cél inkább az, hogy egy öt perces szerepből is látsszon rajtad, hogy te el tudod adni azt, amit bemutatsz a színpadon. Hogy a közönség higgyen neked. - Keresztbe rakom a lábaimat, a kezeimet pedig a magyarázást követően az ölembe fektetem. Akár úgy is meg lehetne ezt fogalmazni, hogy nem érdemes túl nagy fába vágni a fejszét. Ha olyan szerepet akar vállalni valaki, amit egyértelműen nem bír még el, akkor sokkal nagyobbat bukik, mintha lépésről lépésre építi fel magát, mint színész. A karrierünk egy bizonyos pontján pedig vagy eljön az a nagy áttörés, amire mindenki számít, vagy a tehetségünkhöz mérten profi szintre emeljük, amit eddig is tudtunk.
- Ez jó. - Ezúttal a bólogatás mellé egy halvány mosoly is megjelenik a szám sarkában. Egyre inkább magamat vélem felfedezni Anabelben, már csak azért is, mert nekem is van B tervem arra az esetre, ha elegem lenne a színpadból és a szereplésből. - Van aki szerint ha már elgondolkozunk egy B tervben, akkor sosem akartuk igazán az A-t sem. - Megrántom a vállam, majd folytatom: - Nekem is van olyan végzettségem, amire támaszkodhatnék, ha mást akarnék csinálni. - Ezt pedig sosem akartam titokban tartani, a neten is elérhető ez az információ rólam. Ugyanakkor tény és való, hogy jelenleg nem érzek semmiféle affinitást ahhoz, hogy fordítóként tevékenykedjek.
- Az, hogy nem a sportot választottad, szerintem csak különlegessé tesz a családodon belül is és nem különccé. - Szép dolog, amikor valaki a szülei nyomdokaiba lép, de hülyeségnek tartom valakire ráerőltetni egy hivatást, amiért nincs teljesen odáig. Ha már munkát választhatunk magunknak, hadd csináljunk olyasmit, amit szeretünk is. - Szép dolog, hogy nekik akarsz bizonyítani, de azt se felejtsd el, hogy ezt mindenekelőtt magadért kell csinálnod. - Mi magunk vagyok azok, akik a színház szerelmeseinek mondhatjuk magunkat, akik szeretik ezt a világot. Ráadásul önmagunk fejlődését is csak mi, egyedül magunk tarthatjuk igazán számon. Nyilvánvalóan fontos az is, hogy mit mond egy-egy kritikus, mit gondolnak rólunk a családunk tagjai, vagy a barátaink, de mások jó véleményéért harcolni egész életünkben kiöli az egészből az élvezetet.
- Rendben, igyekszem majd ezt tenni. - Végül is azért van a mentor programunk, hogy a fiatal, feltörekvő tehetségek számára biztosítsunk lehetőséget a fejlődésre és tanulásra, még azelőtt, hogy azt ténylegesen is a legjobbaktól tennék. Az, ha Anának célja van, nekem is egyfajta célt ad ezzel az egésszel kapcsolatban.
- Van. - Jelentem ki egyszerűen, majd amikor realizálódik bennem, hogy talán ennél több magyarázatra van szüksége, akkor folytatom. - Nem azt kell bizonyítanod, hogy igenis neked való az, hogy a színpadon legyél, most felejtsd el, hogy a családod beleegyezését akarod. Bekerültél, millió másik jelentkező közül te lettél az, akit nem csak én, de a többiek is kiválasztottak. Elértél valamit, ami másoknak nem ment, akik talán sokkal régebb óta foglalkoznak a színészettel, vagy énekkel, mint te. - Ha bele akartam volna gondolni, hogy pontosan mennyire tűnök most motivációs szakembernek, valószínűleg elhányom magam a helyzet cukormázasságától. - Láttunk benned fantáziát és azt, hogy te képes leszel eljutni valahová. Szükség van terelgetésre, de ha nem lenne meg az alap, nem foglalkoznánk veled. Ez az igazság. - Vannak, akiknek a kiállásán rögtön lehet látni, hogy nem lehet őket könnyen betörni, elhiszik magukról, hogy tizenévesen olyan sokat fejlődtek és annyit tudnak ebben a szakmában, hogy képtelenség elhitetni velük, hogy van még tovább. Ana nem volt ilyen. A bizonytalansága ebben a helyzetben épp, hogy az előnyére fordítható, mert van hová építkezni ebből.
- Rendben, kezdjük el. - Ha korábban meg is volt bennem az a fajta kételkedés, ami az Anába vitett bizalmamat befolyásolta, most szerettem volna elhinni, hogy a hirtelen jött lelkesedése sokáig ki fog tartani és ennek eredményeképp eredményes lesz a közös munka.
- Rendben... Kezdjük mondjuk a végéről, mert így a legegyszerűbb. Szóval a díszlet... Amikor valami olyasmi történik, ami rajtunk, színészeken kívül áll, nem kötelességünk nekünk magyarázatot adni. -
Halványan elmosolyodom, ahogyan hátradőlök a fotelben. - Elég profi szakemberek dolgoznak nálunk, szóval mindig figyelnek a biztonságra és arra, hogy rendben legyen minden. Szerintem attól egyáltalán nem kell félned, hogy a díszlet rondít bele bármibe is. - Történeteket mindig hallani, de ezek pusztán városi legendák - legalábbis szerintem. Amióta én itt vagyok, soha nem történt még olyan komoly baleset, ami miatt aggódnunk kellene a jövőre nézve.
- Az, hogy a mimikáddal mit tudunk kezdeni... - mély levegőt veszek és adok magamnak néhány másodperc gondolkodási időt. - Dolgozni fogunk az érzelmeiden. Meg kell majd mutatnod nekem, hogy képes vagy ezeknek a kifejezésére. A legegyszerűbb módja az, szerintem, ha megpróbálunk alapul venni egy-egy karaktert, embertípust, mert soha nem reagál két ember egyformán egy adott dologra. Ehhez pedig szükség lesz arra is, hogy a saját emlékeidből és érzelmeidből táplálkozz. - A színészetet nehéz tankönyvekkel és papíron oktatni. Rengeteg gyakorlás, önismeret és inspiráció kell hozzá, ami mindenkinek másból jön, így más-más technikákat fogunk alkalmazni hosszútávon. - Vedd figyelembe, hogy vannak dolgok, amiket elmondok, mert nekem bejöttek, de nem biztos, hogy nálad ugyanúgy fognak működni. Ha nem sikerül, nem probléma, akkor másképp próbálkozunk. Attól még nem leszel rossz. - Fontosnak tartom ezt leszögezni.
- Mindig van hová fejlődni. Minden újabb szerep jelenthet egy kihívást, sőt. - Gondolok itt Kianre, aki gyerekként is Maugli szerepét kapta és felnőttként is talál benne kihívást. Mindig van hova fejlődni. - Van egy ismerősöm.. - helyezkedek egy kicsit, ezúttal sokkal kevésbé oktató jelleggel szólalok meg, mintsem csak a sztori kedvéért. - Színész akart lenni és tehetséges is benne. A gimis éveit rááldozta, aztán nem vették fel, nem sikerült a felvételije. Egy évvel később újra próbálkozott, de megint nem sikerült neki. Aztán rendőr lett belőle, gondolnád? - Ezen a ponton röviden felnevetek. - De nem bírta sokáig, mert érezte, hogy nem neki való. Aztán újra próbálkozott és felvették. Most színész és imádja. - Lassan bólintok. - Nem állítom, hogy ha háromszor elutasítanak, akkor végleg fel kellene adnod. Szerintem inkább azon múlik, hogy lelkileg mikor állsz rá készen. - Lehet, hogy ez ilyen formában nem megoldás és nem is nagyon segítettem neki a válaszommal. - Hússzor már nem érdemes próbálkozni egy dologgal - teszem hozzá végül, mosolyogva. - De az, hogy ha egymás után nem jön össze öt szerep, nem jelent semmit. Néha vannak könnyebb meghallgatások, olyan karakterek, akik közel állnak hozzánk. Néha meg nem. Ilyen egyszerű. - Egymás mellé csúsztatom a lábaimat és megtámaszkodom a fotel karfáin. - Nem vagy szomjas?
1311 || nem kell félni, nem fog fájni Master & Follower 618794435 || öltözék || ••


you can cheer me as I fall

You can take it all
But you can't extinguish me 'Cause I'm a free woman They can try discredit every song you ever wrote Those with bad intentions, they can't get the best of me 'Cause they, they just don't get it
mind álarcot viselünk
Aurora Dubois-Cabot
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Master & Follower KxLwe2
Master & Follower V5gt1a
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
I'm so sick of running as fast as I can
Wondering if I'd get there quicker If I was a man And I'm so sick of them coming at me again 'Cause if I was a man Then I'd be the man They paint me out to be bad So it's okay that I'm mad
★ családi állapot ★ :
Master & Follower 43e1fd5a7e93c6f1a72bf20dbb4b46673b01b096
He's good for my heart, but he's bad for business
Tears me apart when he grants my wishes All of my friends think I've gone crazy But they don't know me like my baby We look good in photographs, I like the way you like to laugh
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Master & Follower KxYzak
★ idézet ★ :
" I was a personality before I became a person - I am simple, complex, generous, selfish, unattractive, beautiful, lazy and driven. All at once. "
- Barbra Streisand
★ foglalkozás ★ :
színésznõ, (szabadúszó fordító)
★ play by ★ :
Lucy Hale
★ hozzászólások száma ★ :
66
★ :
Master & Follower V5Kks9
TémanyitásRe: Master & Follower
Master & Follower EmptySzer. Ápr. 21 2021, 11:06


Aurora & Anabel
Az emberek a saját sorsuk mesterei. Mindig el tudják követni ugyanazokat a hibákat. Mindig meg tudnak futamodni az elől, amit kívánnak, amit az élet olyan nagylelkűen eléjük tesz.
Igyekeztem odafigyelni arra, hogy egyetlen vonásom se ránduljon meg az Aurora által kimondott szavakra. Ebben a helyzetben nem én voltam az, akinek szimpla tényállások miatt kellene megsértődnie. Tény és való, hogy soha életemben nem szorultam arra, hogy kétkezi munkát végezzek, és jelen helyzetben ő az, aki tanácsot tud adni nekem azzal kapcsolatban, hogy miként birkózzak meg egy olyan kihívással színészként, amihez fogható tapasztalattal nem rendelkezem. Az már teljes mértékben részletkérdés, hogy én megfigyeltem valamiféle arrogancia szerű dolgot a viselkedésében, és nekem ez sok volt. Lényegében jelen helyzetben nem ő az, akinek hozzám kellene igazítania a szokásait és a megnyilvánulásait. Ezt főleg annak fényében is gondoltam így, hogy kettőnk közül nem ő volt az, aki cserben hagyta a másikat, és jelen esetben szerintem teljes mértékben lényegtelen volt a körülmények. Nyilvánvalóan amúgy sincs más választásom, mint lenyelni a dolgot, elég sok időnk van még arra, hogy kijöjjünk majd egymással.
Lassan bólintottam párat arra, amit mondott, a gondolataimat pedig azzal kapcsolatban magamba fojtottam, hogy majd pontosan miként készülnék rá erre a szerepre. Minden bizonnyal a család nagyon élvezné, ha egy hétig látnák, ahogy kikaparom a koszt a házból, ami eddig anya, vagy a bejárónőnk dolga volt.
- És körülbelül meddig érdemes segítséget vagy véleményt kérni másoktól? – tettem fel a következő kérdésemet – Te hogyan készülsz fel a szerepeidre?
Nyilvánvalóan ez volt a fontosabb része a dolgoknak jelen helyzetben, mivel ő tud nekem módszertant mutatni arra, hogy miként kellene csinálnom dolgokat. Tisztában voltam azzal a ténnyel, hogy az énektudásom hiába van meg, én nem hittem abban, hogy mondjuk született tehetség lennék, aki készen áll mindenre a pályával kapcsolatban. Én nem hittem abban, hogy bármi, amit láttak bennem, az elég lenne ahhoz, hogy a jövőben megálljam a helyem segítség nélkül.
- Értem – bólintottam még egyet, miközben igyekeztem elraktározni a szavait a fejemben. Innentől kezdve tehát lényegében azon kell dolgoznom, hogy mindenekelőtt a magam szemében hiteles és magabiztos lehessek, mert más is csak akkor fog hinni nekem. Vagyis akkor sem feltétlenül, de jobb esélyekkel indulok így. Ezzel a részével előre érzem, hogy meg fogy gyűlni a bajom, mert sosem éreztem magamban olyan szintű magabiztosságot, ami Isabelben megvan, de talán ez is egy jó lehetőség lehet arra, hogy emberileg is fejlődjek. Talán a hozzá hasonló embereket kellene a titkukról faggatnom és minő szerencse, hogy valaki olyan csapatába kerültem be, akiből mindez csak úgy sugárzik. Ezen a ponton realizáltam talán azt, hogy ez a nő nem feltétlenül öntelt, szimplán csak tisztában van önmagával és megvan benne az a természetes magabiztosság, ami belőlem hiányzik. Ez volt az, ami korábban olyan szinten szemet tudott szúrni nekem és önteltségnek gondolhattam.
- Örülök – kicsit fellélegeztem, amikor sikerült egyfajta dicséretet is kicsikarnom belőle – Én sem gondolom így. Ez szimplán csak arról szól, hogy az ember a saját lehetőségeit tágítja, legalábbis az én fejemben így csapódik le.
Talán azért is tudok másképp gondolkozni a nagy tömegnél, mert a nővérem egy olyan sportot űzött, aminél időszerű volt a kiöregedés. Az, hogy ez a vártnál előbb megtörtént megint csak egyfajta görcsöt eredményezett a gyomromban, hiszen emiatt majdnem el is veszítettem őt. Viszont, ha a balesetet el tudtuk volna kerülni is más meló után kellett volna néznie, és anya is igyekezett úgy nevelni minket, hogy a lehetőség szerint minden szembejövő dolgot megragadjunk magunk körül. Nekem butaság lett volna csak abba gondolkodni, hogy színész leszek, mert elég jó jegyeim voltak egy csomó másik szakhoz. És a magam részéről azt éreztem, hogy még én sem ismerem elég jól önmagam ahhoz, hogy el tudjam dönteni azt, hogy mi az a hivatás, ami mellett egy életre el tudnám kötelezni magam. Talán a fiatalságom miatt van ez.
- Ilyen spagetti testtel örülök, ha a tesi órán el tudok menekülni a labda elől, ha kidobóst játszunk – halvány mosollyal az arcomon pillantottam rá a nőre – Valahol engem is motivál az, hogy őket meg tudjam győzni. Mert akkor azt hiszem tényleg el fogom tudni hinni, hogy van elég tehetségem ahhoz, hogy végig tudjak menni ezen az úton. Egyelőre csak azt tudom kijelenteni, hogy szeretnék tanulni és lehetőséget adni magamnak, hogy bizonyítsak.
Nem tudom, hogy ezzel a válasszal mennyire volt elégedett, de ezen a ponton talán már többre mentünk azzal, ha egyszerűen csak őszinte voltam vele, és nem próbáltam meg ferdíteni az igazságon. Féltem tőle, hogy ha nem osztanám meg vele az ellenérzéseimet, akkor nehéz lenne dolgozni azon, hogy esetlegesen fejlődni tudjak szakmailag. És mivel a színészet egy egész érzékeny hivatás, én kifejezetten hittem és bíztam benne, hogy ha kellőképpen szerény maradok, és realizálok magammal kapcsolatban dolgokat, akkor talán jobb emberré is tehet majd ez a szakma.
- Köszönöm...? – egészen bizonytalanul csengett a hangom, és én magam is ártatlan őzike szemekkel pislogtam a nőre azok után, amit nekem mondott. Én, aki egy pillanat alatt a sarokba állította a hatalmas apját, aki lekiabálta a nővérét, aki nem mellesleg sokkal erősebb nálam… Én most teljes mértékben meg voltam illetődve attól, hogy egy százhatvan centit, alig megközelítő nő kedves dolgokat mondott nekem. Szerintem, ha én ijesztő vagyok néha a családom számára, akkor soha nem akarnak Aurorával találkozni. De tartok tőle, hogy ha anya megismerné őt, akkor képes lenne lepasszolni neki a legkisebb lányát csak azért, hogy javítson valamit a neveletlenségemen. Én magam is tudtam, hogy innentől kezdve össze kell barátkoznom a nővel – még akkor is, ha ez lehetetlennek tűnik – és a saját oldalamra kell állítanom, bizonyos értelemben fel kell nőni hozzá. Nem akartam örökké rettegni a haragjától, és a szemtelenségemből sem hagynék alább, ha egy mód van rá.
- Ez határozottan megnyugtató – sosem dolgoztam még komolyabban színházakkal. Tény és való volt, hogy a queens-i építmény nem egy Broadway, de ugyanúgy híres és elismert, ezért Aurorának abban határozottan igaza van, hogy szerencsésnek mondhatom magam, amiért itt tanulhatok. Az már teljes mértékben más kérdés volt, hogy mennyire éreztem magam idevalónak, de talán idővel mindez változni fog. Még nem nagyon ismertem senkit, nem volt könnyű beilleszkedni pár alkalom után.
- Rendben, majd igyekezni fogok – nem akartam folyamatosan magyarázkodni, de voltak dolgok, amik a családi hátterem miatt tényleg nem érintettek engem – És megpróbálok a jövőben nagyobb figyelmet fordítani a könyvekre és a filmekre is, hátha tanulhatok belőlük.
Alapvetően nagyon szerettem olvasni, könnyen megérintett egy két olyan regény vagy filmes mű, ami számomra fontos üzenettel rendelkezett. Talán segítségemre lehet a jövőben az is, ha egyszerűen szakmaibb szemmel tudom nézni ezeket az alkotásokat, és nem csak háttérzajnak vagy időtöltésnek használom őket. Minden bizonnyal rendelkeznem kell egy alappal, amit Rorától megkaphatok, de talán utána már könnyebben tudom önmagamat is fejleszteni.
- Ez azt hiszem egy kicsit megnyugtatóan hangzik – egy halvány mosoly ült ki az arcomra, miközben őt hallgattam, aztán miután ő is lazított a testtartásán, én is el mertem engedni abból, hogy kihúzott derékkal üljek a széken, mint aki karót nyelt – Tudod, csak kicsit ijesztő még nekem ez. Soha nem foglalkoztam korábban színészettel, és túl hamar sikerült venni az első akadályt. Egyáltalán nem érzem azt, hogy elbíztam volna magam emiatt, de egy ilyen siker után nem lehet fájdalmas az első kudarc?
Talán jobb lehet többször elbukni egymás után, és ennek fényében folytatni az utat. Legalábbis én úgy gondoltam, hogy egyszerűbb lenne bemagyaráznom magamnak, hogy fejlődhettem az évek során, mint egy hullámzó utat végig járni. Csak az élet önmagában olyan, hogy ha úgy gondolja, akkor egy ponton csak fogja magát és kitol valakivel, mert éppenséggel egy leckét akar tanítani nekünk.
- Valami innivalót szívesen elfogadok, köszönöm – ezen a ponton már nem éreztem annyira igazságtalannak a nőt sem – És te egyébként jól érzed magad? Ettél már? Én még nem, és ha gondolod majd ebédelhetünk együtt.
Egyetlen dolog még foglalkoztatott engem, csak egyelőre a magam részéről nem igazán tudtam, hogy miként kérdezhetnék rá. Mivel a korábbiak során már utaltam a fizikai állapotomra, egyszerűen csak vettem egy mély levegőt, és kinyögtem azt a bizonyos problémát, ami megnehezítette a dolgomat.
- Viszont, ha jól tudom, akkor valamennyit érdemes lenne dolgozni azon is, hogy jobb legyen az állóképességem, és ehhez egyértelműen a sport a legjobb eszköz – mivel hasonló alkatú volt, mint én, nyilván formásabb kiadásban, ami az én esetemben nem feltétlenül volt egy nehéz dolog – Mi a te titkod? Mit ajánlanál valaki olyannak, mint én vagyok? Aki két kört nem tud fulladás nélkül lefutni rendesen?



outfit • 1 342



This song it's about you, baby
When I'm down, feel like I'm crying, when I can't even pretend to be okay, it's you, you worry about me, it's you, you make me laugh, no need to say, boy, what do you say?
mind álarcot viselünk
Anabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Master & Follower O4pdLMe
Master & Follower DepoCLS
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
I've lost my faith in this broken system
I'm not afraid, to tear it down and build it up again, it's not our fate, we could be the renegades, I'm here for you, are you here for me too? Let's start again we could be the renegades
★ családi állapot ★ :
Master & Follower SEZlPDw
First few times that we hung out
But we fell in love somehow, first time that I met you, I didn't have a damn clue, that I love everything about you, now I can't think of life without you
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Master & Follower WFQcH7g
★ foglalkozás ★ :
Diák, színésznő
★ play by ★ :
Kaylee Bryant
★ hozzászólások száma ★ :
81
★ :
Master & Follower ODZDa4o
TémanyitásRe: Master & Follower
Master & Follower EmptySzer. Jún. 09 2021, 21:38

Anabel&&Aurora
"But a role model in the flesh provides more than inspiration; his or her very existence is confirmation of possibilities one may have every reason to doubt, saying 'Yes, someone like me can do this'."
- Nyilván abból a szempontból nehéz ez, hogy megkérdezhetsz egy valakit, de egy másik ember ugyanazzal a munkával kapcsolatban már teljesen mást mondana neked... - Egy pillanatra elhallgattam, megnedvesítettem az ajkaimat. Olyan feladat volt számomra ez a mentorálás, amit ha lehet, talán magamtól nem választok. Nem véletlenül nem döntöttem oktatói pálya mellett és soha nem volt az elképzeléseim között az sem, hogy tanár legyen belőlem. Viszont pontosan úgy voltam ezzel is, mint minden más feladattal felnőtt életem során; ha megkaptam, megpróbálom úgy csinálni, ahogyan lehetőségeimhez mérten tudom. Azt már előre el kellett volna fogadnom, hogy nem leszek benne a legjobb és nagy valószínűséggel még csak a saját mentoráltjaim kedvencének sem mondhatom majd magamat. - Én általában korán megtanulom a szövegeimet, ha olyan darabról van szó, ahol utána tudok nézni, olvasni a szereplők kapcsolatának és múltjának, akkor megteszem. Nagyon sokat segít a rendezővel folytatott beszélgetés is. - Finoman megvontam a vállaimat, mert ha szavakba kellett volna öntenem a saját formulámat, akkor nagyjából ennyit tehettem volna meg, mint amennyit már el is mondtam. Minden szerep más és más, általában a szereplőgárdában is vannak olyan változások, amelyek azt igénylik, hogy az ember más emberekhez kezdjen alkalmazkodni.
- Biztosan voltak már neked is szerepeid a gimiben, vagy valamilyen ifjúsági társulatban. Te hogyan szoktál felkészülni azokra a szerepekre? - Részben azért is lőttem vissza a kérdést, mert untam a saját hangomat, főleg azok után, hogy amikor leszidtam őt amiért korábban szó nélkül nem jelent meg, alig kaptam válaszokat. Lehet, hogy szeretem a saját hangomat hallatni, de ennyire azért nem.
- Szerintem nem létezik erre olyan formula, amit el lehet fogadni általánosnak. Mindenki addig színészkedik, ameddig akar, de amit ez alatt az időszak alatt nyújtunk, legyen a maximum, nem igaz? - Nem csak akkor, amikor a színpadon állunk, hanem abból a szempontból is, ahogyan egy-egy meghallgatáshoz viszonyulunk. Nekünk kell mennünk a munka után és igenis oda kell tennünk magunkat, de ha nem csináljuk, mondhatnánk egyáltalán, hogy megpróbáltunk mindent?
- Át tudom érezni, nekem sem a tesi volt a kedvencem - halkan felnevetek, amikor visszagondolok azokra az időkre - ami tulajdonképpen nem is volt olyan rég. Azzal a magassággal, amivel én rendelkezem, valahogy úgy tűnt, hogy alacsonyan szállnak a labdák és túlságosan közel hozzám. De még szerencse, hogy már akkoriban is képes voltam terrorizálni a srácokat a gimiben és nem féltem hallatni a hangomat sem. - Rendben, ahogy akarod. - Bólintottam egyet, majd hátradőltem. Nem akartam belekezdeni abba a vitába, hogy épp kinek érdemes bizonyítani, és kit kell elengedni, ha láthatóan nincs érzéke ahhoz a műfajhoz, amivel mi foglalkozunk. Nem az én tisztem volt eldönteni, hogy Anabel kinek akar megfelelni, de mások mellett ugyanolyan fontos volt a saját maga előtt állított mérce is.
Amikor megköszöni a szavaimat, csak egy újabb bólintással jutalmazom. Kifejezetten az a típus vagyok, aki ha egyszer elmond valamit, nem szereti megismételni. Aki nem figyelt eléggé, vagy nem hallotta, az így járt. Ma sem azért vagyunk itt, hogy kidicsérjük a világból Anát, ezért is járt neki korábban a lecseszés, amit nem szeretném, ha elfelejtene, mert kifejezetten felháborító lenne, ha még egyszer szó nélkül nem jelenne meg.
- Mindig jól jön, ha egy karakter lapokra is van vetve. Nekem legalábbis mindig egyszerűbb a dolgom velük. - De úgy érzem több kollégám is elmondhatta volna ugyanezt magáról. - Ha nincs hangulatod, vagy energiád a komolyabb kutatómunkához, néha nézz meg egy-egy rettentő szar filmet... Már bocs. Azokból hamar egyértelmű lesz, hogy mit ne csinálj - elmosolyodom, ami egészen ördögire sikerül ebben a kontextusban. Nem akarom én senki munkáját pocskondiázni, mert mindenkinek vannak rossz napjai, de azokon egyszerűen meg kell próbálni túllépni.
- Kezdők szerencséje? - Elgondolkodva billentettem félre a fejemet, hagyva, hogy a hajam úgy és olyan formában csússzon el a korábbi helyéről, ahogyan csak akar. A hosszúságának hála egészen könnyű volt visszarendezni a tincseket a megfelelő helyre. - Szerintem innen szép nyerni. Azt mondtad, bizonyítanál a szüleidnek és itt az első bizonyíték. Komolyabb tapasztalat nélkül eljutottál idáig, akkor mi lesz később? - Úgy éreztem összességében egészen biztatóra sikerültek a szavaim, ami miatt megengedtem magamnak egy mosolyt is, Anabel felé. Nem célom elüldözni a mentoráltakat, mert utána valószínűleg csak én kapnék a fejemre Gary-től. Ahhoz pedig nincs humorom nem csak a mai napon, hanem úgy egyáltalán sem. Ilyenkor sajnáltam egyedül, hogy Kian a kiskedvenc és nem én.
- Átmehetünk a büfébe. Legalább megismerkedsz valamennyire az épülettel is. - Nekem is kihívást jelentett régebben és mai napig nem egyszerű eligazodnia benne senkinek, aki újonnan lép be, hacsak nem egy előadást kíván megnézni. Akkor egészen egyszerű dolga van, ráadásul olyankor a személyzet is segít. Nekünk színészeknek azonban mégiscsak otthonosan kellene itt mozognunk. - Ehetünk is - halk sóhaj hagyja el a számat, mert eszembe jut milyen volt a legutóbbi étkezésem, amit valaki mással költöttem el. Anabel viszont valószínűleg nem fog annyira felidegesíteni, mint Kaiden tette, akinek a viselkedése fölött azóta sem tudok napirendre térni. Nekem kellett volna faképnél hagynom őt, miután odapofátlankodott - mert az én szememben erről volt szó. - Menjünk. - Felálltam és megigazítottam magamon a zakót, ami különösebben el sem volt csúszva.
- Igen, ebben igazad van. - Kian is kifejezetten élvezte, ha ezzel zaklathat engem, holott mindig igyekeztem a maximumot nyújtani, fizikailag is, az alkatom és a súlyom ellenére. - A tánc bármelyik formája tök hasznos lehet. Főleg mert a mozgáskoordinációban is segít. Van olyan, aki futás közben néha énekel is, segít a levegővétel megtanulásában mozgás közben - elgondolkodva húztam el a számat, majd emeltem fel a kezemet, hogy megigazgassam a hajamat. Közben tettem néhány lépést az ajtó felé is. - A pilates jó, szintén a légzés miatt. De az úszás is jó lehet. Van egyáltalán olyan sport, amit szeretsz és meg tudod csinálni? - Talán ez lett volna az első és legfontosabb kérdés. Lehet, hogy voltak megfelelő technikák és trükkök, vagy épp hasznosabb sportok, de ha csak kínzás lenne neki, akkor felesleges lenne belekezdeni is. Pont úgy, mint ahogyan motiváció nélkül nem éri meg színésznek állni sem. Szerencsére Anabel esetében utóbbi megvolt, az előbbi pedig fejleszthető. Így láttam benne reményt.
988 || nem kell félni, nem fog fájni Master & Follower 618794435 || öltözék || ••


you can cheer me as I fall

You can take it all
But you can't extinguish me 'Cause I'm a free woman They can try discredit every song you ever wrote Those with bad intentions, they can't get the best of me 'Cause they, they just don't get it
mind álarcot viselünk
Aurora Dubois-Cabot
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Master & Follower KxLwe2
Master & Follower V5gt1a
★ kor ★ :
27
★ elõtörténet ★ :
I'm so sick of running as fast as I can
Wondering if I'd get there quicker If I was a man And I'm so sick of them coming at me again 'Cause if I was a man Then I'd be the man They paint me out to be bad So it's okay that I'm mad
★ családi állapot ★ :
Master & Follower 43e1fd5a7e93c6f1a72bf20dbb4b46673b01b096
He's good for my heart, but he's bad for business
Tears me apart when he grants my wishes All of my friends think I've gone crazy But they don't know me like my baby We look good in photographs, I like the way you like to laugh
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Master & Follower KxYzak
★ idézet ★ :
" I was a personality before I became a person - I am simple, complex, generous, selfish, unattractive, beautiful, lazy and driven. All at once. "
- Barbra Streisand
★ foglalkozás ★ :
színésznõ, (szabadúszó fordító)
★ play by ★ :
Lucy Hale
★ hozzászólások száma ★ :
66
★ :
Master & Follower V5Kks9
TémanyitásRe: Master & Follower
Master & Follower EmptyCsüt. Nov. 04 2021, 10:08


Aurora & Anabel
Az emberek a saját sorsuk mesterei. Mindig el tudják követni ugyanazokat a hibákat. Mindig meg tudnak futamodni az elől, amit kívánnak, amit az élet olyan nagylelkűen eléjük tesz.
- Rendben, ezeket akkor megjegyzem – és már azon agyaltam, hogy otthon ki fogok nevezni egyet magamnak az ezernyi, nem is használt füzetemből egyet, amibe összeírom azokat a tanácsokat, amit tőle, vagy esetleg másoktól kapok – Aztán majd kialakítom azt a rutint, ami nekem a legjobb.
Nem olyan egyszerű a művészet nyelvén kommunikálni. Ha tényleg szeretnék megmaradni a színházba, akkor már nyilvánvalóan szükségem van némi tehetségre, ami a színészi játékomat illeti, tudnom kell énekelni és táncolni. Ez utóbbival nincsen túl nagy probléma, könnyen memorizálom a szövegeket, szeretek verseket tanulni és szavalni. Már egészen kicsi koromban küldtek a tanáraim szépen olvasó versenyekre, szavalóestekre, szóval talán némi rutinnal rendelkezem, de bőven van még mit csiszolni rajtam. Nem vagyok magabiztos, pedig enélkül nehéz lesz emberek elé állnom majd a jövőben… Illetve az egészben az a legnehezebb, hogy egy dolog megkapni egy szerepet és eljátszani. Ha minden színész ugyanúgy csinálná a dolgát, akkor baromi unalmasak lennének az előadások. Tehát meg kell találnom a saját hangomat a szakmában. Ezen a ponton már megnyugtató volt az, hogy Aurora legalább a segítségemre lesz.
- Nem nagyon voltak szerepeim, ami azt illeti – halkan sóhajtottam fel – A szüleim nem támogatják a döntésem. Emiatt teljesen kezdő vagyok. Viszont, amikor énekversenyekre mentem, vagy szavaltam, akkor mindig megpróbáltam megérteni azokat a műveket, amiket választottam. Nem feltétlenül arra koncentráltam, hogy a szerző mire gondolhatott, hanem próbáltam megtalálni a választ azzal kapcsolatban, hogy az emberek mit érezhetnek a dal vagy vers hallatán.
Talán posztmodern felfogásnak számít az, hogy nem a szerző gondolatait akarom látni egy-egy alkotásban, hanem saját magam szeretném átélni, de miként tudnám rávenni a hallgatóságot is arra, hogy ők maguk is így tegyenek? Ha én magam kapok egy szabad értelmezési lehetőséget, és nem a megszokott keretekben akarok mozogni, akkor később talán ők is érezhetnek katarzist. Ha pedig rosszul gondolom ezt az egészet, akkor úgyis helyre tehetik itt a szokásaimat. Még én sem voltam biztos a tehetségemben, de valamennyi erőt nyertem abból, hogy jelenleg egy szakértőnek tudtam ezeket a dolgokat elmondani.
- De igen – halkan sóhajtottam fel – Általában én megértő voltam, ha olyan filmet, vagy előadást láttam, ami nem tetszett, de nem elégedett.
Nagyon sok minden tudja befolyásolni az olyan munkákat, ahol emberek nyújtanak szolgáltatást. Minden bizonnyal mindenkinek vannak rossz napjai, illetve előfordulhat az is, hogy egy csapaton belül nem jön ki két színész. Ugyanakkor a néző csak szimplán a professzionális hozzáállást várja el, tehát, ha bármilyen ponton úgy megy félre az előadás, hogy azt nem lehet már megmenteni, akkor eléggé csalódottan hagyhatja el a néző a színházat. Ez pedig közönségvesztéssel jár. Mivel én szeretnék bizonyítani a környezetemnek, tényleg próbáltam a lehető legjobban felszívni magam. Tudtam, hogy ez nem lesz a legkönnyebb, de össze kell szednem magam annak érdekében, hogy el tudjam fogadtatni a választásom mind magammal, mind a szüleimmel.
- Pedig sokkal edzettebbnek tűnsz nálam – halványan elmosolyodtam – Apa is ezt mondaná.
Én túl vékony voltam az állítása szerint, ami olyan szempontból jó volt, hogy nagyon szerettem enni. Ugyanakkor még arra is képtelen voltam, hogy ha mondjuk kidobóst játszottunk, egyáltalán megpróbáljam elkapni a labdát. Határozottan igaz volt rám az, hogy ha muszáj volt, akkor tudtam futni az életemért, de egyébként csak azért voltam képes nyerni abban a játékban, mert rettegtem, hogy eltalálnak, vagy éppenséggel nekem kell kidobni valakit.
- Ez esetben, szerinted a nővérem kinyírna, ha Twilight maratont akarnék tartani vele a hétvégén? – halkan felnevettem. Elég furcsa, hogy azt a könyvet már alapvetően ennyien képesek voltak elolvasni. Az pedig még inkább érdekelt volna, hogy mi történt a költségvetéssel, ugyanis a film borzalmasra sikerült, de talán lehetett volna jobb egy más rendező kezében… Vagy nem lehet szarból várat építeni?
- Úgy gondolod akkor, hogy megvan a lehetősége annak, hogy jó színésznő lehetek a jövőben? – éreztem, ahogyan lassan mosoly kúszik az arcomra. Egy olyan igazi boldog mosoly. Ezen a ponton már nem feltétlenül számított az, hogy anyáék mit mondtak, mert valaki olyan tudatosította bennem, hogy jól teljesítettem, aki tényleg szerves része a szakmának.
- Jó lesz a büfé – soha nem voltam túl válogatós, kifejezetten szerettem mind a húst, mind a zöldségeket, ami miatt, ha lehetőségem van elfogyasztani egy tál salátát, az már boldoggá tud tenni. Amikor Aurora jelezte felém, hogy indulna, én magam is elkezdtem igazgatni a szoknyámat, aztán felpattantam a helyemről, hogy indulhassunk. Nem akartam megváratni őt, mert kezdtem ráérezni arra, hogy nem kenyere a határozatlanság. Szóval ezen a ponton el kell kezdeni gyakorolni a magabiztosságot.
- Nem vagyok benne biztos. Szerintem tehetségtelen vagyok a sportokat illetően – képtelen voltam nem elnevetni – Egy tollaslabdától is megijedek, ellenben tudok sakkozni, ami gondolom nem számít túl sokat.
Meg kifejezetten jó voltam a pókerben is. Mindenesetre mivel ezeket is már a sportok közé sorolták, lényegében nem mondtam hülyeséget, amikor megemlítettem őket. Teljesen más kérdés az, hogy mennyire lennék rendben mondjuk egy konditeremben lefolytatott edzés után, de majd megkérdezem Isát arról, hogy neki mi a véleménye.

outfit • 795



This song it's about you, baby
When I'm down, feel like I'm crying, when I can't even pretend to be okay, it's you, you worry about me, it's you, you make me laugh, no need to say, boy, what do you say?
mind álarcot viselünk
Anabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Master & Follower O4pdLMe
Master & Follower DepoCLS
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
I've lost my faith in this broken system
I'm not afraid, to tear it down and build it up again, it's not our fate, we could be the renegades, I'm here for you, are you here for me too? Let's start again we could be the renegades
★ családi állapot ★ :
Master & Follower SEZlPDw
First few times that we hung out
But we fell in love somehow, first time that I met you, I didn't have a damn clue, that I love everything about you, now I can't think of life without you
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Master & Follower WFQcH7g
★ foglalkozás ★ :
Diák, színésznő
★ play by ★ :
Kaylee Bryant
★ hozzászólások száma ★ :
81
★ :
Master & Follower ODZDa4o
TémanyitásRe: Master & Follower
Master & Follower Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Master & Follower
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Max & Janine ► Teach me, master
» Shane & Mia ~ The Master and his Pupil

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: