New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:50-kor
Axelle Turner
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:48-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Ma 15:45-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:49-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 14:46-kor
Rosina Calloway
tollából
Ma 14:40-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:38-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Angel & Charlie | Step Up
TémanyitásAngel & Charlie | Step Up
Angel & Charlie | Step Up EmptyKedd Szept. 10 2019, 18:21

Angel and Charlie
Tánc közben az lehetsz, ami csak lenni akarsz abban a pillanatban.




Egy héttel ezelőtt, mikor az utolsó holmikat vásároltuk meg a sulihoz anyával, kikönyörögtem, hogy hazafelé még ugorjunk el a játszótérre. Kaptam egy órát játékra, ám a dolog úgy alakult, hogy egészen mással töltöttem el az időm. Ugyanis a játszótéri focipályán különös csoportra lettem figyelmes. Először azt hittem, hogy az ott összegyűltek banda harcba bonyolódtak, kicsit meg is ijedtem, mert elég közel voltak a játszótéren rohangáló gyerekekhez és az ilyen bandaháborúknál gyakran kerülnek elő fegyverek. Legalábbis a filmekben, és az ugye valóságon alapul, nem? Ám ahogy ott álltam a csúszdák takarásában, láttam, hogy szó sincs erőszakról. Táncoltak. Még hozzá nem is akárhogy! Azt hittem, hogy ilyesmiket csupán a filmekben tudnak produkálni, ott is mindenféle biztonsági keretek közt. Pedig nem. Elkerekedett szemekkel figyeltem, ahogy meghazudtolva a gravitációt pörögtek-forogtak és ugráltak. Nekem még a hátra bukfenc is nehezen ment, ők meg úgy pörögtek a fejükön, mint egy búgócsiga. Több sem kellett, egyből odamentem. Eleinte mint néző, az egyetlen, de ugye engem sosem zavart különösebben az idegenekkel való csevegés, - mégha anya mindig óvva is int tőle - így elég könnyen szóba elegyedtem a nálam jóval idősebb arcokkal. Nem bánták lelkesedésem. Annyira nem, hogy az egyik lány, Angel felajánlotta, hogy megtanít engem is, amennyiben a szüleim belemennek. Hát nem volt egyszerű rávenni anyát, de lévén, hogy a korombelieknél elég menő az iskola utáni elfoglaltság, ami akár alapot is adhat a jövőmre nézve, végül belement heti néhány órába, amennyiben nem az utcán és nem piások és füves fiatalok közt gyakorlok, mert arról anya hallani sem akart. Akárhogy is, a lényeg, hogy belement. Így most itt vagyok.
Az pedig csak még menőbbé tette az egészet, hogy egy táncstúdióban gyakoroltunk, mint az igazi profik. Beérve az épületbe, gyorsan elbúcsúztam anyától két nagy arca puszival, aztán rohantam is az öltözőbe. Nem voltam késésben, de mindig alig vártam, hogy elkezdhessük. Szóval miután dupla csomóra kötöttem a cipőfűzőimet, rohantam, s szinte berobbantam a terem ajtaján kitárva kezeim, hangosan felkiáltva:
- Megjöttem! Nyomjuk!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Angel & Charlie | Step Up
Angel & Charlie | Step Up EmptyKedd Szept. 10 2019, 22:49
Egy hosszú nap után nincs is jobb, mint egy táncóra - gondoltam ezt mielőtt betettem a lábam a terembe. Az egyetem, bár még csak most kezdődött hihetetlenül lefárasztott.  Teljesen más mint a gimi, és nem elég, hogy szoknom kell az új rendszert és a rengeteg új embert magam körül, de iszonyat mennyiségű papírmunkával és rohangálással jár.
Végül aztán délután belöktem a terem üvegajtaját, majd átöltöztem, hajamat kontyba csavartam, felhúztam kedvenc rózsaszín edzőcipőmet és beléptem a terembe. Lepacsiztam a srácokkal, váltottunk pár szót, és olyan intenzív egy óra következett, ami után élni sem nagyon volt kedvem, nem hogy még a kis csöppségnek is órát tartani. De hát már túl késő volt ahhoz, hogy lemondjam a találkozót, és amúgy is, szeretem betartani, amit ígérek.
Tíz perccel a Charlie-val megbeszélt időpont előtt felkaptam a pólómat - amit tánc közben dobtam le valamikor - hogy ne sokkoljam sportmelltartós-leggingses kinézetemmel már az első órán. Ittam egy-két kortyot, elszaladtam mosdóba, majd elköszönés címszó alatt magamhoz öleltem Őt. Ő az első, aki Nikolas óta megmozgató bennem valamit, de tudom, hogy csak barátként tekint rám, így nem merek színt vallani. És különben is, úgysem jönne össze, mert nekem soha semmi nem jön össze.
Lehet, kicsit tovább álltunk ott szorosan egymáshoz simulva, mint kellett volna, mert már csak a kislány hangjára kaptam észbe. A lehető leggyorsabban bontakoztam ki az ölelő karok közül, és elköszöntem a fiútól.  Így végre minden figyelmem a kislányra tudtam összpontosítani.
- Öhm...szia! Könnyen idetaláltatok? Meg van mind? Cipődet jól bekötötted, kényelmes a ruhád? - Leültem a tükör elé a padlóra nagyterpeszben, hátra támaszkodtam a tenyereire, majd fejével magamhoz intettem a leányzót. Ha már zavaromban így kikérdeztem, legalább ne kelljen ott az ajtóban állva válaszolnia.
- Csüccs! Első körben tisztázunk néhány szabályt, bemelegítünk, kicsit fejlesztjük a hajlékonyságod aztán kiválasztjuk a zenéidet és elkezdjük a koreográfiát. Jó lesz így? - mosolygok rá kedvesen, bár arcomról süt a fáradtság. Utolsó mondatom arra utal, hogy hagyok némi beleszólást Charlie-nak is a dolgokba, de igazából úgyis az lesz, amit én akarok. Mert ugye én vagyok az idősebb és a tapasztaltabb, és végre van alkalmam ezzel felvágni.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Angel & Charlie | Step Up
Angel & Charlie | Step Up EmptyCsüt. Szept. 12 2019, 17:14

Angel and Charlie
Tánc közben az lehetsz, ami csak lenni akarsz abban a pillanatban.




Jókedvűen és lelkesen léptem be. Sokkal jobb szeretem azon fogalkozásokat, amikben nem kell egy helyben ülni és alaposan átmozgatnak. A tánc pedig remek módja a sportos és szórakoztató életmódnak. A break- és hip-hop tánc pedig stílusban is közelebb áll hozzám, mint mondjuk a balett vagy a népiesebb, társas tánc, persze azokkal sincs semmi problémám. Hát még, hogy a szekrényemben is mindig ott lapul egy-egy tütü- vagy ahogy "forgós" szoknya. De ezek a valamivel pörgösebb, vadabb műfajokat érzem igazán magaménak. Na meg az sem éppen hátrány, ha az ember tud hátra felé szaltózni, mert az hasznos és menő is egyben. Éppen ezért szeretnék majd még megtanulni parkourozni is és tulajdonképp az egyre nagyobb divatnak örvendő rúd akrobatikába is szívesen belekóstolnék. Utóbbi "ízlélgetése" azonban azt hiszem várat még magára kicsit, mert tartok tőle, hogy anyáék nem volnának elragadtatva ennek hallatán.
Nem volt nehéz kiszúrni zavarát az érkezésemkor eltűnő fiú végett, de ki vagyok én, hogy közéjük álljak? Az apukája és anyukája dolga, hogy teljesen indokolatlanul beleszóljanak kivel barátkozhat a lányuk s kivel nem. Az anyák dolga, hogy vitázzanak a lányaikkal, míg az apáké, hogy minden ajtóban álló kamasz fiú kezét szilánkosra törjék. Ez, azt hiszem a világ rendje. Talán ezzel is próbálják megértetni velünk gyerekekkel, hogyha nem akarjuk, minden alkalommal begipszelni a barátaink karját, akkor el kell költöznünk. Bár eme szerepek megoszlanak, mert szerintem nálunk anya is eltöri bárki kezét, aki nem tetszik neki. Csak roppant jól rejtegeti ezt a képességét.
 -  Persze! Csak parkolót nehéz volt találni, de végülis megoldottuk. - mosolyogtam. Azaz, anya megoldotta, én meg csak ültem a seggemen és vártam, hogy célba érjünk.
 -  Igen, igen, minden rendben! - sétáltam oda, majd eléültem törökülésben, de hozzá hasonlóan én is hátul támasztottam meg magam tenyereimen.
A szabályokat sosem szerettem, de apa szerint ha nem volnának, kész káosz volna a világ, így nem is kérdés, hogy be kell őket tartani. Csak kivételes alkalmakkor lehet megszegni őket. De maguk a programok tetszettek. Kicsit ez, kicsit az, és még a zenét is én választhattam meg.
 - Jóó! Legyen Drake vagy Kanye West! Ők a legjobbak! - lelkesültem fel mindezen, hiszen milyen über-király volna ezekre valami koreográfia. - ...de a Super Junior is jó, mert ott már a koreográfia is meg van. - gondolkodtam hangosan. Ah, olyan sok a jó zene és olyan nagy a választék.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Angel & Charlie | Step Up
Angel & Charlie | Step Up EmptyCsüt. Szept. 19 2019, 21:55
Igazán örültem neki, hogy vendégem nem tette szóvá az előbb lezajlott kis jelenetet. A hasonló korú lányok már tudják, hogy egy fiú és egy lány nem csak barátként tekinthet egymásra, és előszeretettel akarnak összeboronálni mindenkit mindenkivel. Én már csak tudom, hogy hiszen én is ilyen voltam, és az engem körülvevő gyerekek is hasonlóképpen viselkednek ha csak meglátnak a közelemben egy ellentétes nemű embert.
- Ohh igen, errefelé mindig elég nehéz parkolót találni, de örülök, hogy végül sikerült. Mikorra jön érted anyukád? – kérdezem kedves mosollyal. Tényleg nem egyszerű errefelé leparkolni, mert elég forgalmas helyen van a stúdió. Ezért szeretem sokkal inkább tömegközlekedéssel megközelíteni, hiszen így rengeteg időt és stresszt spórolok meg, valamint nem kell állandóan a tesóimat ugráltatnom egy-egy fuvarért.
- Na akkor lássuk mit kell tudni: kötelező átöltözni, utcai ruhában és cipőben nem jövünk a terembe. Ugyanígy nem eszünk a teremben, nem rongáljuk meg a berendezést, és csak felnőtt vagy az én felügyeletemmel jöhetsz be. Az öltözőt és a zuhanyzót persze szabadon használhatod, de persze nem kötelező. Ha úgy gondolod, jöhetsz a táncos cuccodban is, de a cipődet mindenképp helyben vedd át. Tudod, a főnök kínosan ügyel a tisztaságra – kuncogok, majd elgondolkodom, kihagytam-e valamit.
- Azt hiszem igazából csak ennyit kell tudni. Régebben jártál táncórákra? Vagy valami más egyéb sportfoglalkozásra? – Fontos lenne megtudnom ezeket az infókat, hiszen ettől függ mennyire eshetek neki így rögtön. Addig is míg a válaszra várok egyszerű koreókat pörgetek végig fejben, hogy azokból rakjunk össze valamit kezdetnek. Valami viszonylag látványosat szeretnék, hogy elégedetten menjen haza, de nem akarok semmi nehezet, nehogy ne legyen sikerélménye. Nagy fába vágtam a fejszém, mit ne mondjak!
- És esetleg van kedvenc számod is a legjobbaktól? Mert akkor arra próbálunk meg összehozni valamit. Esetleg össze is vághatok neked két számból egy mixet, ha nem jutsz döntésre, és akkor az úgy még menőbb lesz – vigyorgok rá a szőke törpére. Tényleg gyorsan össze tudok neki hozni valami egyszerű mixet, és akkor mindketten boldogan megyünk haza ma.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Angel & Charlie | Step Up
Angel & Charlie | Step Up EmptyPént. Szept. 20 2019, 13:20

Angel and Charlie
Tánc közben az lehetsz, ami csak lenni akarsz abban a pillanatban.




Nem vagyok az a nagy piszkálódós, na meg biztos eljön majd az én időm is, s nekem is jól fog esni, ha egy másik kis Charlie nem jönne a "Két szerelmes pár" mondókával. Egyébként is vagyok már olyan érett, hogy oda se figyeljek az ilyenekre. Nyilván neki sem esne jól, és már csak ha azt is nézzük, hogy ő a jelenlegi menő, táncos tanárom, jobb nem magamra haragítani, bár hozzá teszem, mindeddig nagyon kedves volt.
- Nem tudom, néhány óra múlva, azt hiszem. - vontam vállat kérdésére válasz közben, s igyekeztem nem azt feltételezni, hogy mindezt azért kérdezte, mert leakar rázni, s nem azért, mert így jobban rálát majd arra, hogy mennyit tudunk gyakorolni. Mondjuk én sem akarnám folyton anyát rángatni, és ha úgy alakulna, apát sem, de még nem sikerült rávennem anyát, hogy kicsivel távolabbi helyekre egyedül buszozzak. Maximum az iskola buszra szállhatok fel egyedül, dehát az nem az igazi.
- Itt is van zuhanyzó? - csodálkoztam rá, mondjuk érthető, végülis sokat mozgunk, és megizzad az ember, csak hát... - Azt hittem olyanjuk csak a rendőröknek és a tűzoltóknak van. Én biztos nem zuhanyzok olyan helyen, ahol nem áll őrt anya vagy Bailey. - csóváltam a fejem, hogy ezt mielőbb letisztázzuk. Nem tudom apa szokott el a munka helyén, de láttam a tévében, hogy ott nincsenek bezárható ajtók, sőt sokszor még kabinok sem, és nem tudom miért gondolják a tévében, de az sem vicces, mikor pucérkodva egymás popsiját csapkodják törölközővel. Szóval ez teljesen felejtős, bár ahogy mondta, nem muszáj.
- Hát... Bailey járt balettozni, és arra sokszor elmentünk megnézni... Ja, hogy van-e tánc tudásom? Nos, otthon elég sokat ugrálok a tévé előtt, Elza koreográfiáját már kívülről tudom. És öhm... egy egyáltalán nem jakuza tagjaira hasonlító Devon-shi nevezetű nem japán, hanem koreai bácsi megígérte, hogy megtanít egy karatéhoz hasonló sportra. - vázoltam fel a dolgot, hogy mégse tűnjek olyan menthetetlennek. Az egészen más dolog, hogy Devon-shi egy pillanatig sem ígért ilyet, de ha tánc közben szükségét érzem majd, tudom hol találom.
- Ja és szeretek ám mozogni, és sportolni, sokat focizom és megy a bukfenc is, a falnál kézen tudok állni és ha megtanultam breakelni, akkor utána megtanulok rúd táncolni is. Láttam egy kislányt valamelyik vetélkedőn és az is nagyon tetszett. - mosolyogtam, hogyha kevésnek bizonyulna az előző, lássa milyen lelkes vagyok.
- Hűha, hát igazából mind szeretem. De a mixelés jól hangzik! A mixek jók! - bólogattam nagyokat.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Angel & Charlie | Step Up
Angel & Charlie | Step Up EmptyKedd Okt. 15 2019, 20:44
- Anyukáddal ebben egyeztél meg, hogy majd pár óra múlva érkezik egyszer csak? – kuncogok a lány mondatát hallva, mert eszembe jut saját édesanyám, aki még azt is percre pontosan meghatározza, hogy mikor megy mosdóba. - Mármint ne érts félre, csak a saját anyukám jutott eszembe, aki sosem csinálni ilyet, mert ő aztán másodpercre pontosan szereti tudni a család minden tagjának napirendjét – mondom mosolyogva, hogy megnyugtassam.
- De még milyen szép tiszta! A lehető legcukibb takarítónéni mindig fényesre sikálja. A legtöbb próbateremben és edzőteremben is van, nem csak a tűzoltóbácsiknak. De teljesen meg tudom érteni az aggodalmad – váltok át hirtelen komolyra – hiszen ilyen idősen még én is sokkal szégyenlősebb voltam, és pont így vélekedtem az ilyen dolgokról. – Ó, igen, azok a régi szép idők, amikor még a lányöltözőben is csak félve merte öltözni. Most már vicces belegondolni, hogy gátlásos is voltam akkoriban.
Hümmögve hallgatom a sztorikat a nemlétező sportmúltjáról, és rájövök, hogy ez nehezebb lesz mint gondoltam. De sebaj, kellenek a kihívások, nem riadok vissza ilyen kis apró bökkenőktől.
- Jajj drágám, ugye tudod, hogy ez nem fog ilyen könnyen menni? Nagyon tündéri, hogy ilyen lelkes vagy, de hosszú-hosszú idő el fog telni, mire bele jössz a gyakorlatba. Na de akkor amíg bemelegítesz én keresek valami jó kis mixet. – Odalépek a terem végében felállított kis asztalkához, amelyen a cuccaim szanaszét hevernek, és leemelem róla a fekete tokba bújtatott tabletem.
- Elsőként csak egy kis alap gimnasztika legyen: fejkörzés, vállkörzés, derék-és csípőkörzés, térdkörzés, boka – és csukókörzés. Ha ezzel meg vagy megyünk tovább – ülök le a tükör elé, és biztatóan pillantok fel a kicsilányra, majd a YouTube-ot megnyitva elkezdek kutatni az megfelelőnek ítélt zenék után.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Angel & Charlie | Step Up
Angel & Charlie | Step Up EmptyKedd Okt. 22 2019, 00:15

Angel and Charlie
Tánc közben az lehetsz, ami csak lenni akarsz abban a pillanatban.




Eltöprengve hallgattam mi olyan vicces. De aztán rájöttem, s csak hamar kijavítottam magam, hogy ne hozzám kellemetlen helyzetbe anyát. Hogy Angel néni ne gondolja, hogy anyát nem is érdekli mikor kell jönni vagy ilyesmi.
- Ja, nem, nem! De ő mindig mindent pontosan tud és betart, mert ez a munkája. De én nem szoktam megjegyezni ilyeneket, csak hagyom, hogy ő csinálja, mert ő ért hozzá és mert az anyukáknak ez a dolguk. A gyerekeknek pedig, hogy játszanak és tanuljanak. De legfőképp, hogy játszanak, mert tanulni felnőttként is lehet. - magyaráztam neki nagy okosan, persze gondolom ő mindezt már tudta. Aztán ő is magyarázkodni kezdett.
- Teljesen megértem, az én anyukám is pont ilyen. Szörnyű! Egyszer elakartam sunnyogni a fogmosást lefekvés előtt, ezért csak bementem a fürdőbe, de nem csimáltam semmit. Aztán mikor kijöttem visszaküldött, mert tudta, hogy nem mostam meg. Nagyon durva természetfeletti képességei vannak. Remélem nekem is lesznek ilyenek idősebb koromra, mert jól jönnének. - mesélte, illetve ábrándoztom arról milyen jó is volna anya bőrébe bújni csak egy napra. Első dolgom lenne mindenkit az uralmam alá hajtani és megvédettném velük az erdőket. És a pandákat. A pandákat főleg. Közben rátértünk a nyilváos zuhanyzásra, amiről kifejtettem nem tetszésem, és bevallom, örültem, hogy ő sem erőltette, pedig a tanároknak a vérükben van a kényszerítés. A múltkor nem akartam kimenni a táblához felelni, de a tanárnéni csúnyán nézett rám és nem mertem ellenszegülni. Végülis jó lett, de attól még stresszeltem tőle.
- De már nem?! - borzadtam el válaszán, amiről feltételeztem a befejezést. Ő simán le mer vetkőzni és zuhanyozni egy olyan helyen, ahová bárki bemehet? Elképesztő, én erre sosem lennék képes! Meglátnának pucéran és mindenki kinevetne, hogy meztelen vagyok, és azt a szégyen egy jó illatú szappannal sem mosnám le. Inkább odafigyelek, hogy ne izzadjak meg nagyon, de be nem teszem a lábam a zuhanyzóba.
Reméltem elengedő lesz kezdetnek, amit felsoroltam, de úgy tűnt nem. Akaratlan is letört egy kicsit, mert én kételkedtem a szavaiban. Apa szerint, ha valamit nagyon akarunk, el is érjük. És én megakarok tanulni táncolni, még hozzá gyorsan.
- Na ne viccelj! Hiszen neked is hamar sikerült és nem lehetsz olyan öreg, mert nincsenek olyan táskák a szemeid alatt, mint a nagyinak. Én pedig gyorsan tanulok, szóval nem aggódom. - mosolyodtam el kihúzva magam nagy büszkén. Majd otthon is gyakorlok, akkor pedig biztosan hamar célt érek. Miután pedig ismét fellelkesültem, izgatottan keltem fel, hogy elkezdjem a bemelegítést, de meglepődtem, hogy ilyen kis semmiségekkel kezdjük. Tartottam tőle, hogy kicsit alábecsül, na de majd megmutatom én neki  hogy ez igazi tánc zsenivel van dolga. Mindenesetre szófogadóan bemelegítettem, ahogy kérte, míg ő kikeresett valami számot.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Angel & Charlie | Step Up
Angel & Charlie | Step Up Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Angel & Charlie | Step Up
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» One step....two step... three... st...wrong step... - Chaol & Quinn
» The first step is always the hardest
» First step - [Layla & Nathaniel]
» Russell & Millie - one step at a time
» one step closer - Eddie & Gabe

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: