New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 95 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 83 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 19:56-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 19:14-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 19:11-kor
Owen Grady
tollából
Ma 18:55-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 18:38-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 18:33-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 17:53-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 17:50-kor
Dorothea Haynes
tollából
Ma 17:31-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Osborne Daniel Seabrooke
TémanyitásOsborne Daniel Seabrooke
Osborne Daniel Seabrooke EmptyPént. Márc. 17 2017, 23:35

Osborne Daniel Seabrooke

A tanár az a gyerek, aki legtovább jár az iskolába.


Karakter típusa: sajátosan keresett
Teljes név: Osborne Daniel Seabrooke
Becenevek: Ozzy
Születési hely, idő: New York, Manhattan - 1984. november 28.
Kor: 32
Lakhely: Manhattan
Szexuális beállítottság: titok
Családi állapot: titok
Csoport: Kutatás és oktatás
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem: Columbia University, tanárképző - már rég befejezte.
Ha dolgozik//Munkabeosztás: történelem tanár
Ha dolgozik// Munkahely:  Beacon High School
Hobbi: úszás, kempingelés, golfozás, tanítás
Kip-kop! Ki kopog?

A tanárod. Aki példát mutat és már-már fel akarsz nézni rá, mert a megjelenésével és tudásával ezt váltja ki belőled. Lehet, hogy nem szereted az óráit, de nem unod el a fejed, mert mindig kitalál valamit amivel odavonzza a figyelmed és olyan fülbemászó szöveget ejt ki a száján, amit inkább egy jóval fontosabb tantárgynál értékelnél, nem pedig a történelemnél. Kikéred a tanácsait, már már annyira megbízhatsz benne, hogy a legtitkosabb és legmocskosabb történeteidet is képes volnál rábízni, ha nem félnél tőle. Ha nem látnád benne is ugyanazt, mint minden felnőttben. A tartózkodásra intő tekintetet, a befásult tanár-diák kapcsolatot, ami okot sem ad arra, hogy akár azon kezdj el merengni esetleg szerelmes vagy belé. Mert nem vagy szerelmes belé, csak felnézel rá, mert amit mond az követendő példa, cseppet sem parancsol hanem felveti a lehetséges választási lehetőségeidet. Ezért se kell puskázáshoz folyamodnod az óráján, egyből kiszűri, hogy semmit se tanultál vagy halvány lila gőzöd sincs hol kell keresned a füzetedben a kérdésre helyes válaszokat. Az arcod mindent elárul, még akkor is ha te vagy a világ legprofibb puskázója a diákok között. Minden lehetséges módszer elképzel, ezért tűnhet olyannak, mint akire mindenre jól fel van készülve és semmi sem lepi meg őt. Pedig van. Például az, ha a lehető legrosszabb jegyet kell adnia, egy olyan személynek akiről tudja, hogy többre képes, mint azt a tesztben produkálja. Szóval ne add fej, tanulj és ne rezelj be, ha elhalad melletted! Semmi értelme. Még mindig nem kannibál és nem eszik diákokat!

Kip-kop! Ki kopog?

A kollégád. Akit irigyelsz és egyaránt szeretsz, mert képes meglepni és valami újat mondani neked. Mindazonáltal felfoghatatlannak gondolod mindazt amit ő képvisel, mert szerinted ilyen tanár nem létezik. Pedig igen. Ő valóban szeret tanítani, ehhez nem kell megjátszania magát, képes a magánéletét elválasztani a munkájától és nem a diákokon űzi ki a bosszúját, ahogy esetleg te tennéd ezt egy villámfelmérő kíséretében. Folyton panaszkodhatsz neki az életedről, hogy a gyereked vagy élettársad mennyire szemét volt veled, mert teljesen keresztbe húzta a számításaidat és csalódott vagy, mert nem erre számítottál. Vigasztalódást vársz tőle, hogy egy konkrét megoldást mondjon neked a problémádra. Neki viszont nincsenek ilyen gondjai, legalábbis nem osztja meg veled a gondjait, inkább magában tartja. Ez persze számodra rossz, mert csak még inkább elhiszed, hogy az ő élete tökéletes és a helyében akarsz lenni. Úgy akarsz tanítani mint ő, esetleg a te határozottan fontos tantárgyadat akarnád az ő tantárgyára cserélni, hogy lásd mennyire nehéz neki ha azt tanít amit te. Azonban van ami miatt mégse cserélnél vele. Nem tudnál olyan kapcsolatot ápolni a diákokkal, mint ő. Te nem akarod hallani a tanulók problémáit, elég a tieidet hordoznod nap, mint nap a hátadon. Jó hallgató társnak gondolod, igazából az is, mert úgy tesz, mintha a lelki szemetesed lenne, valójában nem az. Azért hallgat, mert szerinte te képtelen volnál felfogni, mindazt amit az ő élete rejt a tiédhez képest. Ezért nem is törekszik arra, hogy szimpatikusabbá váljon a szemedben. Ő teljesen önmagát adja.

Kip-kop! Ki kopog?

A szerelmed. Akivel nem mersz együtt lenni, mert lehet, hogy mindketten szeretitek egymást, de őrülten féltékeny vagy a kolléganőire, a diákjaira, a szomszédjaira, az utcán sétáló nőkre akikkel beszélget. Ki akarod sajátítani, meg akarod fojtani őt a szereteteddel, éreztetni akarod, hogy törődsz vele. Attól rettegsz megcsal, mert nem vagy korban elég érett hozzá. Holott semmi okod rá. Lehet nem ismered, de a hosszú kapcsolat híve és esze ágában sincs lecserélni téged másra. Okkal választott pont téged, nem valaki mást. Szóval igazán megtisztelve érezhetnéd magad. Tényleg. Csak ugye nem abból a fából faragtak, aki elhiszi, hogy a tündérmeséken túl létezik némi valóság az elmesélt történetekben. Nem, nem te vagy az első kapcsolata, tudod, hogy szeretett már előtted valakit, jóval azelőtt, hogy megismerkedtetek és beleszerettél volna. Ezért félsz, hogy talán ismételten egy hozzá közelebb korú nőt választ magának. Rettegsz. Persze ő elmondja, hogy semmi értelme, de hát megtud győzni téged? Nem. Persze, hogy nem. A csókjait is néha olyan erőltetettnek érzed, mintha így akarná elrendezni veled a kettőtök között kialakult vitát. Holott csak nem tudja, hogyan kellene kezelnie az ilyen helyzeteket, úgy hiszi ez a helyes. Talán meg kellene tanítanod neki, hogy nem mindig akarsz szó nélkül elintézni vitákat, hanem megbeszélni mindazt ami bánt téged. Nyílj meg előtte és ne félj! Úgyis el tudod érni nála, hogy beszélni kezdjen, ha úgy akarod, mert fontos vagy neki s, bármit megtenne érted, még ha nem is sejted.

Kip-kop! Ki kopog?

A rokonod.
A saját véred, akit nem te választottál magadnak, hanem az ég, mégse panaszkodsz. Hiszen számíthatsz rá, ha baj van biztos melletted áll. Viszont neked is mellette kell állnod, mert feltétel nélküli lojalitást vár el tőled, még ha képtelen is vagy rá olykor. Attól tartasz jelentéktelen vagy a számára, mert te sokkal többször hívod őt telefonon, mint fordítva. Lényegtelennek érzed magad, holott az igazság pusztán az, hogy nem akar feleslegesen zavarni téged és nem áll szándékában megzavarni a békés boldogságodat. Semmi értelmét nem látja. Különben sokszor elmondta neked, hogy hívhatod nyugodtan, mert ő nem szeret zavarni téged, mégis elvárod tőle, hogy keressen téged. Hogy elhitesse veled, hogy fontos vagy. Teljesen reménytelenül. Nem fog hívni. Még akkor is ha éppen beteg vagy a szülei betegek, vagy ha pont te vagy a szülője. Ne várd, hogy megossza veled a titkait. Biztos okkal zárkózott el tőled. Talán egyszer képes voltál megbántani őt, amit mai napig nem tudott megbocsátani neked. Ettől eltekintve viszont tényleg számíthatsz rá. Csak ne akarj arra utalni mennyire szeretnéd már végre az unokáidat és a feleségjelöltjét látni. Nem fogja bemutatni neked. Tudja, hogy nehezen érintene téged a látvány és a kiválasztott személyt is. Szóval nem kever bele téged semmibe se ha nem muszáj.

Kip-kop! Ki kopog?

A barátod.
Aki képes elővenni a legviccesebb oldalát csak azért, hogy megnevettessen, mert éppen a világ legszomorúbb fráterének képzeled magad. Holott dehogy vagy az, csak erre neki kell emlékeztetnie téged. Szívesen teszi, bizonyára te is átlátsz rajta és észreveszed ha szomorú s, nem másra hanem éppen rád van szüksége. Ugyanakkor néha még tőled is el kell zárkóznia, mert éppen magányra vágyik, nem rád. Ha megérted mindezt sose kell csalódnod benne, mert ugyanúgy ahogy te kitartasz mellette ő mindezt viszonozni fogja neked. Bízhatsz a hallgatásában, ha rá kell bíznod egy titkot, mert nem fogja tovább adni. Nincs kinek és nem is foglalkozik más bajával, persze szívesen ad tanácsot, ha kéred ha nem, de ennyi. A te életed, úgy éled ahogy te akarod, ő biztos nem fog irányítani téged. Maximum csak ott lesz ha szükséged van egy kívülálló tisztán látó szemeire, mert a tiéd éppen nem az.

Kip-kop! Ki kopog?

Az ellenséged
. Lenézed őt, irigykedsz rá. Azt hiszed egy kicsit is tudomást vesz ezekről? Nem. Tudod ő nem gyenge, hogy megbocsásson neked, és bosszúálló, hogy ott ártson neked ahol a leginkább fáj. Sokkal inkább okos, mert tudomást sem szerez rólad. Arról mi az amit az irányába táplálsz, hogy esetleg a halálát kívánod. Hidegen hagyja. Túl nyugodt ahhoz, hogy olyan hülyeségekkel foglalkozzon, amivel te. Utálod őt? Rendben. Meg akarod ölni őt? Sok sikert hozzá! Elég bátor vagy, hogy az ellensége légy? Kétlem. Te nem is az ellensége vagy, hanem sokkal inkább a rajongója, hisz megszállottan foglalkozol az ő életével, ahelyett hogy a sajátoddal törődnél. Talán az ellentéte vagy és biztos ezért nem vagy képes megtűrni őt. De talán majd egyszer. Ha elég nyitott leszel felé és ahelyett, hogy utálkoznál beszélni kezdenél vele. Biztos megkedvelnéd. Téged ismerve bármi lehetséges.



Ha az élet nem fordul jobbra, fordulj meg!

"Szeress vagy gyűlölj, mindkettő engem szolgál…Ha szeretsz, örökre a szívedbe zársz…Ha gyűlölsz, örökre a gondolataidba zársz."
- William Shakespeare





– Tudom, hogy tőled ezt nehéz elvárni de figyelsz rám egy kicsit Daniel?– Pandora, ő az egyetlen a világon aki nem Osborne-nak szólít és milyen hangzatossá válik ezáltal az ő hangján a nevem. Szeretem ahogy beszél, az arca ilyenkor szokatlanul megváltozik és olyan kis tüneménynek látszik, amilyen igazából ő sohasem szeretne lenni. Mindig arról beszél, hogy a bátyjai alábecsülik őt, mert lány vagyis már felnőtt nő, de a bátyjai szemében ő midig egy gyenge kislány marad. 
– Én mindig figyelek rád. Ha nem zavarom meg a beszédedet feleslegesen, az nem jelenti azt, hogy mindaz amit mondasz elmegy a füleim mellett. Hallgatlak. – a megszokottnál is túl sokat beszéltem, de legalább láthatja, hogy tudok beszélni akkor ha kell és nagyon muszáj. Pandora, őszintén szólva talán ő lehet az egyetlen nő akit közel engedtem magamhoz, mármint annyira közel, hogy megismerjen és olyasmit is tudjon rólam amit mások nem. Persze akadnak számára érthetetlen dolgok, amiket képtelen felfogni vagy megjegyezni. Makacs. Egyszerűen képtelen elfogadni, hogy míg ő beszél addig én teljes komolysággal és nyugodtan képes vagyok őt hallgatni. Még mindig nem jött rá mi a rejtélye ennek. De addig jó amíg nem tudja. 
– Látod? Pont ez a baj. Hozzá szoktam ahhoz, hogy a körülöttem lévők a szavamba vágnak és nem hagynak szóhoz jutni. – felsóhajtott és végre-valahára leült mellém. Igazából semmi bajom sincs azzal ha járkál miközben beszél hozzám, de azért mégis más ha közvetlen mellettem foglal helyet. 
– Sajnálom, hogy nem vagyok olyan, mint a többiek. – megpróbáltam úgy tenni, mintha ez zavarna, több kevesebb sikerrel. Pandora tudta, hogy pont ez a másság tesz engem különlegessé. A nyugodtság, ami még a legnehezebb helyzetekben is végig kísér és nem hagy el sohasem. Ez történik akkor ha egy olyan igazi flegmatikus a barátod mint én. 
– Remélem ezt most csak viccnek szántad. Én pont ezért szeretek több időt tölteni veled, mint bárki mással. Melletted úgy érzem, hogy élek attól, mert…–  igen, itt következik be az a pont amikor mindkettőnknek be kellene vallania az érzéseit. Vagyis előbb nekem. Tény, hogy kedvelem Pandora-t, de a családom aligha tudná őt elfogadni. Ismerem a szüleimet, még a tanári állásomat sem nézik jó szemmel. Kettejük elképzelése teljesen más jövőképet mutatott rólam, azt remélték egyszer nagyszerű ügyvéd leszek vagy valami hasonló. De én áthúztam a számításaikat, ha már gyerekkoromban nem voltam lázadó típus, legalább azt az örömöt hagyják meg nekem, hogy olyan munkát végezzek amit szeretek. 
–  Emberként kezellek? – bizonyára nem ez volt az a lehetőség amit magától mondani szeretett volna. Legalább azonban örült annak, hogy próbálkozom. 
–  Talán. Vagy inkább úgy viselkedsz mintha egy egész másik fele lennél. Mármint tudod, hogy értem ugye? – próbáltam racionálisan gondolkodni, úgy értelmezni Pandora szavait ahogyan kell. Az egészet gondolom arra érthette, hogy mi ketten milyen jól kiegészítjük egymást, mert amíg neki segítségre van szüksége nos addig én igyekszem annak megfelelően cselekedni. Ezt igazából egy egész almaként tudnám elképzelni, aminek az egyik fele ő lehet és a másik fele én. Viszont vele ellentétben én nem vagyok szerelmes belé. Kedvelni valakit egy dolog, halálosan szerelmesnek lenné valaki másba, megint.
Tudom, hogyan érezhet. Láttam amint azon filozofál vajon mi a fene ütött belém az elmúlt napokban, hetekben. Miért titkolózok? Minek zárkózok el tőle? A válasz nagyon egyszerű. Tanár vagyok. Ő szintén az. A fivéreivel meg nem egyezünk jól. Valamiért azt hiszik közelebbi kapcsolatot ápolok a húgukkal és ezért védeni próbálják tőlem. Különben teljesen értelmetlenül teszik. Pandora túlságosan bekerült abba a bizonyos barátzónába, ahonnan menekvés nincs. Legalábbis neki biztos semmi esélye. Túl jól ismerem. Semmi kihívást nem rejt a számomra. Nincs értelme küzdenem érte. Nem úgy… Hmmm, még Rá gondolni is hátborsoztató, nem hogy elmondani a kolleginámnak az igazat. Szóval ezt azt hiszem napolnom kéne.
– Tudom. – válaszolok későre és felháborító mód röviden. Most biztos felháborodik. De nem érdekel.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Osborne Daniel Seabrooke
Osborne Daniel Seabrooke EmptySzer. Márc. 22 2017, 21:00

Gratulálok, üdv nálunk!

Kedves Ozzy Osborne Daniel Seabrooke 3874598021
Nagyon-nagyon-nagyon-nagyon, de tényleg nagyon hosszú és részletes elemzést avagy jellemzést kaphattunk a karakteredről, aminek felettébb örülök. Osborne Daniel Seabrooke 4146035580 Mindig hosszú jellemzést szoktál írni, így olyan, mintha ismerném, mintha már jobban ismerném, mint ő saját magát. Smile Bevallom, hogy nekem tetszett Ozzyka jelleme, szerethető és imádható karakter, bár neki is megvannak a hibái és a furcsa szokásai, de kinek nem? Very Happy
Hát most nem tudom eldönteni, hogy szerelmes vagy e vagy sem, mert.. nekem nem esett le, annyi biztos, hogy nagyon kedveled ezt a lányt és oda vagy érte. Osborne Daniel Seabrooke 4146035580 De vannak olyan körülmények melyek miatt nem jöhettek össze, ott vannak a testvérei, de.. nem hibáztathatód őket, hisz az a dolguk, hogy megvédjék a fiú tesók a lány tesókat. Osborne Daniel Seabrooke 4146035580 Ez egy örök szabály. Wink Kellemes és könnyed a fogalmazás, pont ideális volt így estére. Osborne Daniel Seabrooke 4146035580
Na de sipirc foglalózni, vár téged a tanítás, a diákok és mindenki, akihez közöd van. Osborne Daniel Seabrooke 3874598021


mind álarcot viselünk
Admin
Admin
ranggal rendelkezem
★ :
Osborne Daniel Seabrooke 497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
Osborne Daniel Seabrooke Tumblr_neqktoKf6N1qdsjzio5_250
★ kor ★ :
7
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ foglalkozás ★ :
Adminkodás
★ play by ★ :
New York, New York
★ hozzászólások száma ★ :
307
★ :
Osborne Daniel Seabrooke Tumblr_neqktoKf6N1qdsjzio8_250
 
Osborne Daniel Seabrooke
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Caroline の Osborne
» Ethan Osborne
» Daniel Wellis
» John & Daniel
» Daniel & Erin

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: