New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 129 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 116 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Melody Sharp
tollából
Ma 12:19-kor
Maxwell O'Connor
tollából
Ma 11:57-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 11:23-kor
Harry Porterfield
tollából
Ma 10:47-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:45-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:39-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 10:25-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 10:19-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 9:46-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Daniel Wellis
TémanyitásDaniel Wellis
Daniel Wellis EmptyHétf. 21 Jún. - 0:00
Daniel Wellis

Karakter típusa:
főként saját+keresett
Teljes név:
Daniel Wellis
Becenevek:
Dan, D.
Születési hely, idő:
Honokaa, Hawaii, 1981. május 4.
Kor:
40
Lakhely:
Queens, Staten Island
Szexuális beállítottság:
hetero
Családi állapot:
elvált
Csoport:
Üzlet
Egyetem:
NYU - Közgazdász
Munkabeosztás:
Pénzügyi elemző
Munkahely:
Raymond James Financial
Hobbi:
természetben lenni, főzni, masszőrködés, sportok
Play by:
Daniel Henney

Jellem

Tűz - ami élteti, a jókedv és az optimista hozzáállás. Nem egyedül nevelte ki magában, ha nem lett volna olyan támogató családi háttere, barátja, hiszi, hogy jégszobor lenne mostanra. Párszor érezte már, hogy elvesztette ezt a tűzt önmagából, s később rájött, csak ő nem vette észre. A másik tűz benne az, hogy támasza lehessen másoknak, abba szívét-lelkét beleteszi, s ezért is sérül mélyebben. Ez a láng kitartó, lassan épül fel, s éppen ezért nehéz kioltani, eloltani, s ez a kitartó hite és támogatása az, amiért kedveli környezete. A tűznek rossz oldala is van, s nála abban jelenik meg, hogy képes némely helyzetekben vitát generálni, belenyúlni mások sérüléseibe, s noha sosem teszi rossz szándékkal, s legfőképpen akarattal. Időbe került neki, hogy ezeket a belobbanásokat a helyén kezelje. Ő a család tüze és szíve is, volt neje mai napig visszasóhajtja, hogy még ő sem volt képes olyan otthonos hangulatot teremteni, mint Daniel.

Föld - négy lábbal a talajon áll, racionálisan, érvekkel dolgozza fel a történéseket körülötte és benne. Végeláthatatlan módon képes elemezni, ha valamit elsőre nem tud követni. Szereti a stabilitást s a biztonságot, s igyekszik megadni mindazoknak, akik fontosak az életében. Fontos neki, hogy akik az életébe bekerülnek, biztos pontként kezelhessék a világukban, támaszuk lehessen. A természet a legnagyobb feltöltő erő számára, a mai napig hiányolja szülőföldjét, a klímát, s hogy az év minden szakában termelhettek valamit a földeken. Lélekben még mindig az a kisgyerek, aki hajnalban mezítláb osont ki gyümölcsöket, zöldséget csenni. Vannak dolgok, amikben nehezen enged, ha egyszer már megszokta, beengedte az életébe. Ezért volt nehéz feldolgozni a költözést, a válást, a hirtelen fordulatokat az életében. De mivel nem akar terhelni senkit a saját gondjaival, így meghagyja nekik a saját világukat. Így úgy tűnik, hogy elfogadja az élet történéseit, a valóságban néha úgy érzi, nem ura a saját életének, azok csak megtörténnek és nem ő az, aki megmondja, miként is legyen az.

Víz -  Könnyen kijön másokkal, el tud vegyülni bármilyen társaságban, s képes bárkit egyszerre körbenyüzsögni és teret adni nekik. Érzékeny mások érzelmeire, mostanra már tudja annyira kezelni, hogy a tűz belobbantása helyett, azt oltani igyekszik, vagy ha mégis fellobban valami, terelni igyekszik a megoldás felé. Nem túlzottan tanácsos felbosszantani, dühe, mérge, nem tűz módjára lobban, hiszen az lassan lobban fel benne, hanem olyan mint a víz: gyűlik, nyel, gyűlik, és asztalborítás helyett ott esik általa pofára a másik, ahol nem is sejtené: a leggyengébb pontját találja be. Éppen ex-nejének ex-férje kapott ebből ízelítőt, amikor végül a fiuk hozzájuk költözött. Ez sosem öncélú nála, másokért előbb borul el az agya, mint önmaga védelmében.

Levegő - Rendkívül gyorsan forognak a kerekek a fejében, s ha a nőkre azt mondják, pillangóként beszélgetnek témákról témákra reppenve, mindezt képzeld el nála, mint egy sugárhajtásút. Legalább tíz lépéssel van előrébb a szavaival és tetteivel  szemben gondolataiban. Lehetetlennek látszó pontok között talál összeköttetést és bizonyítja. Gyors észjárásával minden lehetőséget körberepül, alaposan megvizsgálja, dobálja, míg a megfelelő választ és összeköttetést meg nem találja. S nem rest ennek véleményt adni, ám ebben két lehetőséget kapsz: vagy csak les rád, mint Kuka, mert nem érti, miért nem érted, vagy bedob egy finom megjegyzést, oldva a másik feszültségét, s egyben jelzi is: a kérdésre megvan a válasz, s majd eljutnak oda is. Teszi ezt azért is, mert számára mindenki egyenlő és úgy is kezeli őket, legyen a legelső találkozás, vagy évek óta ismerik egymást. A hierarchia nem létezik a számára.
Technikai kütyük megszállottja.


Múlt


Megrándulok a telefon csörrenésére. Dehogy teszem ki tölteni a nappaliban, ki találta ki az ilyet! Hogy vagyok úgy akkor éppen kéznél, mikor vész van valakinél, és szükség lenne a szavamra, vagy éppen rám? Félálomban nyúlok ki a takaró alól, tapogatózva kerülöm ki a dolgokat az éjjeli asztalon, haladva a rezgés irányába, majd felveszem és benyomom, úgy húzom vissza a paplan alá.
- Igen? - Álmos hang, csukott szem, ami két másodperc múlva eltűnik, a kócos fejem a paplan mögül a sötétben viszont elő.
- Mikor? Te jól vagy? Mondd, hogy nem nyúlt hozzád... - A vonal túlsó felén Ely sírós hangja aggódással keveredik, s olyan súlyt érzek a mellkasán, amit megbánás tud adni. Az álmosság egy csapásra kimegy a szemeimből és a hangomból, s egyre komorabban hallgatom el-elcsukló hangját.
Azt a barmot egyszer a földbe döngölöm. Nem káromkodom, így, ha valaki nálam megérdemli a barom jelzőt, az jobb, ha azonnal vesz jegyet a Holdig és azonnal felszáll a gépre. Odaútra szóló jeggyel.
- Rendben, nyugodj le, legalább ide jön, és nem a híd alatt találsz rá. Ha gondolod, te is jöhetsz...
Érezni a hangomon, hogy ha egy haja szálát bántotta Elynek a férje, a mostani, nem állok jót magamért. Mégis, eltüntetem a dühöt a hangomból, nyugalmat erőltetek inkább rá.
Nem érdekelt, hogy megcsalt Ely, azért sem hibáztatom, hogy a fiunk hozzám került. Aztán ott álltam egy két évessel, akivel meg kellett értetni, nem az ő hibája, hogy ez történt, de tudom, sokáig magát okolta a válásért. Rossz férjnek és apának tartottam magam, aki még a családját sem volt képes egyben tartani. Egy gyereknek mindkét szülőre szüksége van.
- Már hallom a motorja hangját, leteszem. Majd írok - leteszem a mobilt, villany felkapcsolása nélkül megyek ki a szobámból, majd a folyosóra.
- Mi történt? - A fiam feje bukkan ki hálószobájának ajtajában, felismerve féltestvére motorjának a hangját.
- Anyával minden rendben - kapcsolom fel a folyosó villanyt. - Az öcséd ideköltözik.
- Ah, tudtam, hogy az apja nem normális
Megállok, s ránézek.
- Te tudtad?
Vállat ránt.
- Elég nyilvánvaló. Alszok - becsukja az ajtót, s én csak szusszantani tudok. Mindig is jó szeme volt a dolgokhoz, ő is érzékeny helyzetekre, s meghagyja ezt a kényelmetlen pillanatot kettőnknek, de legfőképpen az öccsének. Nincs szükség most még egy szemtanúra, remélem, hogy élete eddigi legrosszabb pillanatának.
Csengő szólal bele az eső hangjába, aztán halk morranás. És még ráadásul zivatar is van. Nagyszerű háttér az egésznek.
Kinyitom az ajtót, de amivel találkozom, sokkal jobban a szívembe mar, mint ahogy számítottam. Szerintem még én sem néztem ki ennyire elveszetten, mikor Ely bejelentette, hogy el akar válni tőlem, mint ahogy most a fia áll előttem a küszöbön, túl korán felnőve az élethez, majdnem tizenöt évesen.
- Apa kidobott. A barátom szüleihez meg csak nem mehetek...
Szélesebbre tárom az ajtót, nem törődve a macskás pólóval, amiben alszok, ami egy fogadás eredménye volt, és a póló egészen kényelmes, a paplan meg nézegetheti a macskát rajta.
- Még ha csak annyi lenne a baja, Thomas fekete hajú... - előbb hozta el hozzánk Thomast, mint bemutatni a szüleinek, azt nem mondom el neki, hogy előtte láttam őket a parkban csókolózni.
- Mindig is pocsék vicceid voltak - kevés kell, hogy ne essen össze, aztán inkább elmosolyodik. Pocsék vicc, de legalább kirántotta egy kicsit a gondolkodásából.
- Menj csak fel, viszek enni - nem, mintha annyira éhes lenne, de legalább hagyok egy kis időt neki.
Nem várom meg, míg elalszik, most úgysem tudna, noha jó pár adag töményet leszurkoltam neki, kiskorúság ide meg oda, inkább ettől fájjon holnap a feje.
A szobám ajtajának becsukódása után egyből írok Elynek, utána már csak a plafon bámulása megy, a vihar messze elvonult már.
Itt van. Megnyugtattam. Minden rendben lesz.
Dan

Pár perc múlva, míg a mobil az ölemben lévő kezemben pihen, míg az ágyon fekszek hanyatt keresztbe, ismét felemelem.
Helló John,
Mit szólnál, ha összedobnánk a lottó számait?
Dan

Nem azért nem kedvelem Ely férjét, mert Elyt elvette előlem. S mikor megláttam fiúkat Thomasszal csókolozni, azóta megy a találgatás Johnnal, mennyi idő, míg kidobja az apja otthonról. Életemben nem kívántam még úgy veszíteni a lottón, mint azóta, ezidáig.



- Apa, hol van a kék cipőm?
- Apa, meg kéne javíttatni a motort!
Állok a konyhában egy habverővel a kezemben és úgy nézek rájuk a szemüvegem felett. Vasárnapi reggeli, és ki nem hagynám, hogy családként érezzük magunkat.
- Mi vagyok én, a jótündér? Mikor találkoztál utoljára a kék cipőddel? - Nézek az idősebbre, nem zavartatom magam a fekete körömlakk és a copfba fogott haja láttán. Kell ilyen időszaknak is lenni. - Nem akkor veszed csak fel, amikor esik?
- Valóban - indul a hátsó terasz felé, mert mindig oda dobja le, ha esőben hazajön benne, én meg rendszerint átesek rajta a reggeli kómában.
- Hol tankoltál utoljára? - Nézek a szőke hajra, ami teljesen kirí a családból, nekem akkor is a fiam lesz, halálom után is.
- A Perdynél.
- A sarkon? Pocsék benzinjük van - visszadobom a habverőt a tálba, és egy sóhaj kíséretében a tálcámhoz nyúlok, s kiveszek belőle egy kis pénzt.
- Amennyit tankoltál a múltkor, annak a felét legalább tankold bele a szokásos kútnál, ne ennél a pocséknál. Addig meg el tudod tolni. Ha az után is bedöglik, megnézem.
- De Jacob már vár, elkések a randiról - elkapja a pénzt, miután egy "és?" kérdéssel nézek rá, a mobilok és internet világában. - Köszi! - És már ott sincs.
A habverőhöz nyúlok, mire leesik.
- Hé, és a palacsintával mi lesz? Meg a vasárnapi reggelinkkel? - a kedvencüket terveztem készíteni mára. Mint kiderült, teljesen feleslegesen.Szórakozottan csorgatom a palacsintatésztát. Tökre olyan, mint az életem.
- Felnőttek....

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Daniel Wellis
Daniel Wellis EmptySzer. 23 Jún. - 19:52
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Daniel!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Apának lenni alapvetően nem könnyű, na de egyedülálló apának valószínűleg még annál is inkább embert próbáló feladat. Nekem viszont az előtörténeted olvasása közben végig volt egy olyan érzésem, mintha igazán rád szabták volna ezt a feladatot. Úgy is képes voltál segítséget nyújtani és támogatást, hogy ha szigorúan nézzük, nem is neked kellett volna ott lenned, mint apa figura... Vissza köszönt ez a jellemed soraiban is, előbb gondolsz másra és áldozol azért, hogy másnak segíthess, mint hogy magadra gondolj. Ott van a vasárnap reggeli palacsinta esete is. Te időben felkelve, a munkát belefektetve szeretted volna valamivel meglepni a fiúkat, míg a végén mindketten faképnél hagytak. Micsoda köszönet nyilvánítás ez, igaz? Daniel Wellis 3673325056
Az is kiderült továbbá, hogy bizony az éveid számával együtt az is változott, amilyen ember Te magad vagy. Persze, tény és való, hogy mind változunk, fejlődünk és képesek vagyunk másképp reagálni dolgokra, amelyek újra meg újra megtörténnek velünk. Engem már csak az érdekel, vajon mikor jön el életed azon pontja, amikor mások segítése előtt gondolsz előbb magadra is? Miért is ne lehetne néha az a kihívás egy-egy napra, hogy csupa olyasmit csinálj, ami csak érted történik, ami csak miattad van? Daniel Wellis 2624752903
Színt hamarosan kapsz valamelyik admintól, én pedig addig is szeretnék még egyszer gratulálni az elfogadásodhoz!

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!



You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Daniel Wellis Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Daniel Wellis Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Daniel Wellis 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Daniel Wellis 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
947
★ :
Daniel Wellis 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
 
Daniel Wellis
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» daniel s. ramsay
» John & Daniel
» Osborne Daniel Seabrooke
» Daniel Hwang
» Daniel Wayn

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: