New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 46 felhasználó van itt :: 6 regisztrált, 0 rejtett és 40 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kiara Hernández
tollából
Ma 01:58-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 00:46-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 00:04-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:31-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 23:24-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 22:36-kor
Gleeson Byrne
tollából
Tegnap 22:32-kor
Elodie C. Harland
tollából
Tegnap 22:25-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

the new beginning || Dahlia & Hella
TémanyitásRe: the new beginning || Dahlia & Hella
the new beginning || Dahlia & Hella EmptySzer. Ápr. 17 2024, 20:32


you are my safe place

I hope you know, I love you so much



- Tökéletes lesz és köszönöm előre is. – sietve felelek, hiszen meg se fordul a fejemben, hogy esetleg bármiféle változást hozhatnak a következő hónapok az életembe. Sőt, szinte már magam előtt látom az unalmas és egyhangú nyarat, ami általában jellemezte eddigi életemet is. Tudom, hogy talán nekem is jobban kellene nyitnom mások felé, de nehéz, ha olykor azt érzem, hogy pont azoktól lennék legtávolabb, akik körbevesznek. Természetesen ez annak is köszönhető, ahogy viselkednek velem. Akad egy-két barátom, de ők nem olyanok, mint a filmekben, ahol általában az szokott lenni, hogy bármi is történik, akkor is kitartanak egymás mellett. Néha találkozunk, de ennyi és esélyesen a nyár beálltával el is fogunk sodródni egymástól annak köszönhetően, hogy teljesen másabb egyetemre fogunk járni. Emiatt talán szomorúnak kellene lennem, de valahogy még se vagyok az, mert a felszín alatt érzem azt, hogy ez nem igazi barátság, nem az a meghitt és mindenbe beavatós fajta. Esetleg az egyetemnek köszönhetően ez is változni fog, talán majd ott találok olyanokat, akik képesek lesznek elviselni minden szeszélyemmel együtt, akik mellett anélkül fog kibontakozni az igazi énem, hogy igazán tudatában lennék annak, hogy át is jutottak a falaimon. Néha vannak csodák, legalábbis szeretnék ebben hinni, hogy ilyen téren nekem is egyszer szerencsém lesz és lesz olyan, aki mellett otthonosan fogom érezni magam, aki mellett igazán önmagam merek majd lenni.
Kíváncsian hallgatom a nagynénémet, aki szavaival könnyedén ránt vissza a beszélgetésbe, miután kicsit elmerengtem. Nem vágok a szavába, helyette inkább néha csak bólintok, mert tény, hogy nem gondoltam mindenre, amit most felsorol, de azért egy-két dolog az elhangzottakból megfordult az én fejemben is. – Tudom. – először csak óvatosan ennyit mondok. – Mindenképpen utána akartam járni mind a két helynek, hogy mit érdemes tudni, meg megosztani veled is, hogy melyik jöhet szóba a gyűjtött információk alapján, de… - hirtelen elhallgatok és habozok. Egyértelműen kiül az arcomra, hogy kicsit őrlődők azzal kapcsolatban amit még mondani szeretnék. Ritka az olyan pillanat, amikor Dahlia mellett óvatossá válok, de most még is eljön ez is. – Én csak nem tudtam, hogy lesz-e kedved hozzá vagy időd rá, addig pedig nem akartam feleslegesen kutakodni, mert utána csak rosszabb lett volna, ha nem sikerül megvalósítani. – érezhetően óvatosan ejtem ki a szavakat és még a pillantásomat is lesütöm, mert eléggé tágfogalom az, hogy lesz-e hozzá kedve, mert nem csak erről van szó, hanem arról is, hogy nem igazán értettem, hogy Dahlia mit is keres ebben a lakásban Wade bácsi nélkül. Valójában eleinte mind a kettőjüket el akartam rángatni erre a kirándulásra, hiszen biztosan jómóka lett volna, kicsit talán olyan lett volna, mintha a szüleimmel nyaraltam volna, miközben megünnepeljük, hogy végre egyetemre megyek, de ez valahogy jelenleg helytelennek tűnik a kialakult helyzet miatt, még ha okát nem is értem. Arról nem is beszélve, hogy tudtam jól, hogy ők ketten nem a szüleim, de valahogy az elmúlt évek alatt még is olyanná váltak, hiszen rájuk mindig számíthattam. Ők ott voltak mellettem akkor is, amikor senki más se és a titkaimat is rájuk bízhattam, mert tudtam náluk biztonságban lesznek és ők nem fognak elítélni a hobbijaimért se, ahogy a családom tenné, így óhatatlanul is azt hiszem túlzottan kötődni kezdtem hozzájuk, ami talán jó, talán nem. Olykor magam sem tudtam igazán, csak azzal voltam tisztában, hogy nem akarom őket elveszíteni.
Szavaira elmosolyodom, mert megértem ezt is, olykor én is elhagyok egy-egy tányért a szobámban, ami később kerül a konyhába, mert éppen nincs kedvem kimászni a szobából. Bár ez inkább olyankor esik meg, ha hallom azt, hogy valaki járkál lent a földszinten, én pedig nem vágyom hűvös tekintetekre, vagy éppen semmitmondó jeges párbeszédekre, ami jellemezi a bátyáimat vagy a szüleimet. – Akkor lehet majd idő előtt meg fogsz ismerkedni eggyel és akkor hamarosan kiderül az is, hogy mi is a helyzet. – pimasz mosolyt villantok rá, majd ártatlanul kicsit megrebegtetem a pilláimat is, nem mintha más mellett akarnám látni őt, de attól még most jól esik kicsit bolondozni és nem hagyni azt, hogy a kialakult változás miatt túlzottan életre kelljen bennem a félelem. Főleg, hogy olykor szeretem abba a hitbe rángatni magam, hogy ez csak átmeneti állapot és hamarosan Wade bácsi is ide fog költözni, vagy esetleg kiderül erről a helyről, hogy kísértetjárta és inkább Dahlia rohan vissza a korábbi lakásukba. Jó tudom, utóbbi elég nagy hülyeség, de attól még a remény olykor tud bolondos elképzeléseket szőni.
- Ugyan, szerintem te hamarabb vennéd észre rajtam azt, hogy valami megváltozott, mintsem én rá jönnék  arra, hogy fülig belezúgtam valakibe… – még legyintek is egyet a szavaim mellé, mert az tény, hogy ő nagyon is jól megfigyelő másrészt meg talán kicsit komolytalannak szánom is ezt az egészet, mert nem tartok attól, hogy hamarosan bekopogna a szerelem az ajtómon. Hamarabb hinném még azt is, hogy egy elkaszált sorozat még is folytatást kap, mintsem bármi ilyennek az előszele esetleg már itt ólálkodná a közelemben. – Ahh, a francba. Pedig azt hittem már, hogy te vagy a világ legszuperebb nagynénije, de tévedtem. – játékosan még az ajkaimat is lebiggyesztem, amikor meghallom a válaszát, hogy fizetni is kell. Tudom, hogy viccel, ahogyan én is. Végül inkább megrántom a vállaimat, mert felesleges is több szót arra pazarolni, aminek a veszélye nagyon nem áll fent.
Nagypapával kapcsolatos megjegyzésére, csak egyetértően bólintok és el is engedem a témát, viszont amikor Dahl álmai kerülnek szóba, akkor olyanná válok, mintha csak egy felhúzós játékbaba lennék, akit éppen felhúztak. Egyszerűen felvillanyoz, hogy még ennyi év után is képes önmagával kapcsolatban újdonságot mondani és ennek köszönhetően talán túlzottan is lelkessé, illetve érdeklődővé válok. Mosollyal az arcomon hallgatom őt és mielőtt a nyelvemre harapnék, azelőtt a szavak egyszerűen csak önálló életre kelnek. -  Wade bácsit is részben azzal nyerted meg? – sietve harapok az ajkamba miután rájövök, hogy mit is kérdeztem. – Sajnálom, én nem… - igazából magam sem tudom, hogy miért is jövök ennyire zavarba, talán amiatt, mert újra kicsit azt érzem, amit sok évvel ezelőtt, amikor a nővérem egyszerűen eltűnt az életünkből. Nem értettem akkor se, hogy mi történik, ahogy most se, hiszen az elmúlt évek alatt már megszoktam, hogy őket együtt látom, hogy egy helyen találom és náluk mindig menedékre lelek, de most? Most igazából nem tudtam, hogy mi is lesz és hiába próbáltam általában a félelmeimnek gátat szabni, időről időre kiszabadultak a káoszos gondolatok a palackjukból és újra megkavartak mindent. – Egyszer majd mutathatnál nekem is pár mozdulatot.  Talán még hasznát vehetném. – terelem inkább másfelé a beszélgetést, miközben zavaromban hosszú vöröslő tincseimbe túrok és egyik oldalt a fülem mögé is simítom a hajamat. Haloványan elmosolyodom és reménykedek abban, hogy nem kérdeztem olyat pár pillanattal korábban, ami esetleg fájó lehet számára, mert soha nem akarnám bántani őt, vagy éppen fájdalmat okozni neki.
- Igen, csak… - hatalmasat sóhajtok, mert igaza van, de attól még ott lebeg a fejem fölött a következmények árnya is. Talán nem is attól félek, hogy kiderülhet az, hogy még sincs tehetségem, hanem inkább attól, hogy lehetőséget kapok a bizonyításra. Talán a siker jelenleg ijesztőbbnek tűnik, mint egy esetleges elutasítás, még ha olykor ezt nem is akarom elfogadni, de azt hiszem így van. A sikernek megannyi következménye lehet és most inkább a magánéletemre értem, a családomra és úgy mindenre, ami eddig körbevett, mintsem a zenével kapcsolatos ábrándjaimra.
Bármennyire is nem vicces a téma, valahogy mégis eléri a szavaival azt, hogy elnevessem magam. – Ha tényleg megteszed, akkor azt látni szeretném. – nem mintha arra vágynék, hogy tényleg tarkón csapkodja a bátyámat, de azért vicces lenne látni, ahogy Alex menekül, vagy próbálja megvédeni magát Dahliaval szemben. Sajnos, olykor annak, hogy vizuális típus vagyok vannak hátrányai is, mert túlzottan is magam előtt látom a jelenetet, még ha nem is gondolta komolyan, viszont legalább képes voltam kicsit még eme borongós hangvétel közepette is megmosolyogtatni vele.
Idővel a kanapén ücsörögve hozzábújok, mintha ismét csak egy kisgyerek lennék. Hagyom, hogy az ölelése, a gyengéd érintése kicsit megnyugtasson és a lelkemben, illetve elmémben kavargó káoszt kicsit elcsendesítse. – Köszönöm, de tényleg köszönök mindent amit értem tettél és hogy melletted mindig önmagam lehetek. – meghatódva csendül a hangom, sőt, kicsit szipogva is, mert túlzottan elérzékenyülök. Tudom, hogy szerencsés vagyok, amiért ő ennyire törődik velem, hogy ő gondoskodott akkor is rólam, amikor más nem tette. Talán soha nem fogom tudni viszonozni mindazt, amit értem tett vagy éppen soha nem fogom tudni igazán kifejezni azt, hogy mennyire is hálás vagyok mindenért, de tényleg nagyon szeretem őt.
Aztán jön a kisebb sokk, mert én túlzottan is komolyan veszem mindazt, amit mond. Mély levegőt veszek, miközben ő a keze közé zárja az enyémet. Egyértelmű a félelem és az elveszettség, ami a szememben megbújik, vagy éppen arcomra kiül. Nagyot nyelek, ismét mély levegőt veszek és lassan kifújom, hogy próbáljam lenyugtatni magamat. – Rendben. – kicsit elveszetten csendül még a hangom, de bólintok is egyet, mintha csak neki akarnám megerősíteni azt, hogy most már felfogtam ez csak egy rossz vicc volt. Valójában pedig csak magamban akarom még inkább tudatosítani. – És mi van akkor, ha úgy fogok járni, mint a nővérem, ha kiderül az igazság? Tényleg megéri kockára tenni mindent az álmainkért? – tisztában vagyok vele, hogy tiltott téma a nővérem a családunkban és mindenki úgy tesz, mintha sose létezett volna, pedig csak  6-8 év telhetett el azóta az eset óta. Magam sem tudom pontosan, mert még kicsi voltam és ahogy akkoriban, úgy most se igazán értem, hogy mi is történt és miért tűnt el az életünkből. – Azt hiszem igen. Ha te is ott vagy, akkor talán bátrabb leszek. – nagyot nyelek, mert valahogy szembe kerülni a szüleimmel túlzottan is ijesztőnek hat. Végül sietve törlöm le a könnyeimet, majd szorosan átölelem a nagynénimet, mígnem végül puszit nyomok az arcára. – Köszönöm. – sok mindenre értem ezt és remélem, hogy ezt ő is tudja, mert ha fel kellene sorolnom mindent, akkor esélyesen napestig itt ülnénk. Sietve állok fel, megigazítom a ruhámat, bár ez inkább pótcselekvés, hogy kicsit megnyugtassam az idegeimet, majd igyekszem egy meggyőző mosolyt varázsolni az arcomra.
- Talán lassan indulnunk kéne, mert túl sok boltot kell ma még megjárnunk és ott van még a főzés is. – már utóbbit le se lehet mondani, főleg, hogy nekem kell majd elkészíteni az ételt. Amennyire eleinte ódzkodtam az egésztől, most azt hiszem pontosan annyira várom már, ami esélyesen annak is köszönhető, hogy talán az kicsit el fogja terelni a gondolataimat is.


outfit

BEE




She used

to think she was
introverted because she really liked being alone, but it turns out she just liked being at peace, she is very extroverted when she's around people who bring her peace.

mind álarcot viselünk
Ariel Hella Wright
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 89a0f2c9281477d900b91f2c92f924f1195e8a14
the new beginning || Dahlia & Hella A82e2ce1206acdd7868794346e8a351a37428cbd
★ kor ★ :
18
★ családi állapot ★ :
lonely heart
★ lakhely ★ :
Upper East Side
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 9a64408f728d16b6381aa05784c6e105
★ idézet ★ :
“I’ll reinvent myself. I’m gonna dye my hair blue and carry around an emotional support pig.”
★ foglalkozás ★ :
student, skateboarding lover and pianist
★ play by ★ :
Sadie Sink
★ szükségem van rád ★ :
my uncle
★ hozzászólások száma ★ :
44
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 2723f1e77de7e6957a5627cfdc468666e98a39ce
the new beginning || Dahlia & Hella A9819190254e132f52df2ab630966c988e377f84
TémanyitásRe: the new beginning || Dahlia & Hella
the new beginning || Dahlia & Hella EmptyKedd Ápr. 16 2024, 05:37

Hella & Dahlia
-Rendben, akkor legyen az, hogy megkérdezem a konferencia időpontját, aztán kérek valamikorra előtte vagy utána szabadságot. Megfelel? És akkor fix időpontot tudok majd eléd tenni. – neki ez az opció is jó, csak azt hitte van valami programja a nyárra a lánynak, esetleg egy lebeszélt találka, kirándulás valakikkel. Sejti a sok külön óra amikre múlt nyáron is panaszkodott idén a felvételik miatt már elmaradnak, így a több szabadidő több kalanddal is társulhat. Ám ha nem, majd akkor igyekszik ő kicsit kalandosabbá tenni a nyarat.
-Autóval is jó nekem, de akkor lehet jobb ha bérelünk valami terepjáró típust. Amellett lehel kempingezni is, és elfér benne minden. – tűnődik és ötletel hangosan. Habár van némi bája a csak hátizsák dolgoknak is, de ha már hosszabb távra mennek és ekkorák a célok – kilométerre és földrajzi kiterjedésre is -, akkor érdemesebb a kényelmesebb opciót belőni. – Meg kell nézni melyik helynél mennyire engedélyezett a kemping és ha mégis akkor hol. Szerintem a Yellowstone ilyen szempontból macerásabb, ott sok a védett terület és állat. De ezt csak hiszem, utána kell nézni. Nem szívesen lennék medveeleség sem zsebelnék be némi sok számjegyű bírsàgot. – világít rá a felnőtt, reálisan felmerülő bukkanókra, amiknek utána kell érdeklődni. Mindezek tudatában majd lehet a részletekbe és az álmodozásokba is belemerülni, ha a földhöz ragadt dolgok megvannak. Ezzel nem akarja Hella kedvét szegni, hangsúlya is könnyed de komoly, hisz ha a jövőben érettebb fejjel egymaga is bele akar majd vágni ilyesfajta kalandokba, akkor bizony neki kell majd terveznie és nem mindig lesz ott neki Dahlia, hogy kihúzza a bajból. Ennek a gondolata is eltölti némi aggodalommal, mert míg a városon belül viszonylag hamar odaér bárhova ha telefonál érte, egy teljesen más államban…. Nem, ennek még nincs itt az ideje hogy rágódnia kelljen rajta. Majd. Arra csak egyetértően bólint, hogy hiányzik Hellának a természet és a várostól való elvonulás. Jómaga is így van vele, de nehèz mostanában időt szakítania erre, pedig ha mélyen magába néz régebben ez könnyebben ment. Még csak nem is a túlórák végett hiúsul ez meg az elmúlt hónapokban, inkább annak a számlájára lehet írni, hogy Wade és ő már nem kettesben terveznek. Szomorú, ha egy egykor egyedül elkezdett hobbid megosztod valakivel, közös lesz, újabb és újabb élmény ami aztán összenő veletek, és aztán egyszer csak megint magányos tevékenység lesz. Olyan érzés, mintha csak a fele felszereléseddel mennél el hegyet mászni, és magad sem tudod a pakk melyik fele hiányzik, s így vajon sikerül e feljutni a tetejére.
A különórák dögunalmára csak együttérző pillantással fürkészi a másik tekintetét. Volt ő is ugyan abban a cipőben, és épp így rühellte. Visszatekintve nem hozott az életébe annyi pluszt, mint amennyi megérte volna az elszalasztott kis mérföldkövekért vagy botlásokért amiket megélhetett volna.
-Házvezető?  Neeeem nem, arról a luxusról én szívesen lemondtam! Amit nincs időm elpakolni vagy elmosni, netán megenni, az vagy megcsinálja saját magát vagy megvár. – tettetett felháborodással ingatja a fejét, de a szavai őszinték még ha az előadásmód kissé teátrális és túlzó is. Kedveli Helláék bejárónőjét, és megvan az előnye, ha az embernek telik rá, mégsem véletlen hogy amióta elköltözött otthonról a lehetőségtől is irtózik. Nem a munkáért való fizetéssel van baja, hisz abból más megél, és az alapvetően jó dolog. Inkább csak szükségtelen luxusnak tartja egy olyan házban, ahol nem annyi az elfoglaltság, hogy ne jusson egy-egy nap a takarításra is. Akkora házat meg nem is akarna amekkorát képtelen egymaga maximum három óra alatt vègigsuvickolni. – Állat híján állatorvost sem ismerek, nem hogy mèg helyeset… - megmosolyogtatja a tény, mennyire aranyosan puhatolózik Hella, de mivel meglepetés volt a kis szőrgolyó, aligha nézett utána a helyi dokiknak.
-De, ez általában így van, de annyira azért ne vegye el, hogy ne szólj… - a “legalább utána” hangtalanul, de ott lebeg a mondat végén a hanglejtésben, és a hozzá társuló pillantásban. – Hogyne, de akkor azért fizetni is kell! Nincs ingyen szálloda sehol! – dobja vissza a labdát cseppet sem gondolva komolyan, ugyanis valóban el tudja hinni magáról, ha szimpatikus neki a leányzó udvarlója, hát hagy nekik ehető meglepetést a hűtőben.
A könyvtémára pedig csak a szemét forgatja hitetlenkedve, hisz őt ez nem zavarja, hogy komolyabb vitába belemenjen a lánnyal, húzni a poénkodást pedig felesleges mert már túlzásba esnének.  
-Lehet, vagy addigra felismerte a saját hibáit és veled máshogy akarja csinálni. – látja a bizonytalan méregetést, de mosolya és hangsúlya talán elég lesz, hogy a másik megnyugodjon és lássa: ezzel neki semmi problémája nincs. Elfogadta, hogy az apja vele szemben teljesen másképp viselkedett. Felnőtt, a kamaszkori dacon  és a sérelmek dédelgetésén rég túl van már. Már nem vágyik a családja elismerésére, sem szeretetére, vagy esetlegesen a dicséretére. -Ohhoho! Higgadj le szélvész! – nevet a nagy lelkesedésen, mielőtt válaszol – Igen tényleg, tudok, de nem most. És minden ami latinos vagy kicsit is nőies. A balettért nem voltam annyira oda, ahhoz túl elhivatottnak kell lenni nna meg vékonynak, sose voltam hajlandó madárka csontig sanyargatni magam. – bár kedveli sőt, tiszteli a balerinákat, az önsanyargatás ezen formája nem neki való, sem most sem akkoriban nem volt. – Szóval maradtak a latin táncok, szólóban vagy partnerrel. A hip-hop meg túl unalmas volt. Sose fogott meg. – von vállat és lelkesedés valamit igazi élet költözik a tekintetébe amikor mesél, s bár nem kerül túlzottan mélyre az emlékekben, látni hogy egy olyan aspektusa a lényének ami mindig ott marad és amiből mindig merítkezhet.

-Ezt addig nem tudhatod, míg nem vágsz bele! – mutat rá, s nem jön azzal, bármennyire is szeretne, hogy szerinte igenis az, tehetséges a leányzó, mert fél, úgy érezné csak azért mondja, hogy megnyugtassa. Holott tényleg annak tartja. Reménykedik, hogy az iskola is annak fogja, és felveszik! Bármennyire is szeretne, minden terhet nem tud levenni Hella nyakából, pedig a lelke megérdemelné hogy kicsit felszabadultabb lehessen, igazi kis művészként, nem pedig az állandó kételyek meg a megfelelni akarás rántsa vissza a padlóra, mert tart tőle, hogy minden újrapróbálkozásnál nehezebb lesz és nagyobb lendület kell majd a felszállásához.
- Fejezd be a saját magad szidását. Nem vagy hálátlan. Alexet meg tarkón fogom verni. – sóhajtja nem tetszően, mert bár az ő kora közelebb van a vöröske testvéreinek korához, mint szegény lánynak akkor sem kellene ilyenekkel tömnie a fejét. Másfelől utálja ezt a nézetet, amin szorong Hella, hogy hálátlan lenne. Egy gyerek persze hogy az! Az a dolga, hogy felfedezze a határait, hogy meglepjen – jó és rossz értelemben is-, lenullázta a bankszámlád, a lakásod, idegösszeomlásba taszítson! Mert ezek nélkül csak egy kis robotot nevelnénk, annak meg sok értelme nincs. Ha meg ugyan olyat akarsz mint te magad, várd meg míg klónozni tudnak. A hála amúgy sem egy erőltethető dolog, az vagy jön magától van nem.
Elhelyezkedik ő is a kanapén, és megnyugtatón öleli át a lányt, amikor az oda akar bújni hozzá, átkarolva a hátát simogatja és hallgatja amit mond. – Ugyan, szívesen vagyok rosszban miattad apáddal. Ha ezen múlik hogy végre kicsit a fejéhez kap,  mindennap veszekszem vele ha kell. – érezni a hangján, hogy mosolyog és azt is hogy komolyan gondolja. A hirtelen kitörés váratlanul éri, és egy pillanatig csak pislog, mire most rajta a sor, hogy felfogja miket zagyvál itt össze a másik, erre már higgadtan de szigorúbban csitítja le. – Hé! Hé! Elég. Ne beszélj butaságokat. – dorgálja lágyan, és kegfogva a kezét a sajátjába zárja a lányéit. – Viccelődtem. Rossz vicc volt tudom, de csak vicc volt. – ismeri el, és kicsit elhallgat, hogy a másik tekintetét fürkészve megvárja míg eljut a fejecskéjébe amit mond, és nem csak néz rá pánikolós kiskutya szemekkel. – Azt komolyan gondoltam, hogy ott leszek veled, amikor elmondod. Hogy mikor szeretnéd, azt rád bízom, de ha felvesznek és tényleg oda vágysz, akkor el kell mondanod. – nyomatékosítja, hogy hazudni róla oltári nagy hülyeség lenne. – Jó lesz ez így? -

BEE
[/b]

Ariel Hella Wright imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dahlia Sanders
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella Katheryn-winnick-love-and-other-drugs
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
Black Dahlia
★ családi állapot ★ :
in the middle of a divorce
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella Tumblr_inline_poltoqTA9P1txm9sv_400

The secret of a happy marriage remains a secret.

the new beginning || Dahlia & Hella 8574d77f57cd252341a6074d91e237ba1333f9b9
★ foglalkozás ★ :
haematologist, radiologist resident
★ play by ★ :
Katheryn Winnick
★ szükségem van rád ★ :
Mr. Sanders
the new beginning || Dahlia & Hella 4f50494943d4f7369f741c17f2c66159767ff597
★ hozzászólások száma ★ :
38
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella A501d64ea604b24b14002b5c972bc3536d31c2d8
TémanyitásRe: the new beginning || Dahlia & Hella
the new beginning || Dahlia & Hella EmptySzomb. Márc. 30 2024, 16:58


you are my safe place

I hope you know, I love you so much



Nem igazán akarok most a tanulással foglalkozni, vagy azzal, amit az orvosléttel kapcsolatban mond. Nem akarok arra gondolni, hogy egyszer majd én is megtudom milyen is helytállni abban a szakmában, mert valójában azt remélem, hogy sose fogom. Szerencsére a beszélgetés hamar más felé terelődik. Jóízűen elnevetem magam, amikor azzal jön, hogy még felette laknak és nem örülne annak, ha a szomszéd a plafonon át beköszönne. Kicsit még legyintek is, hogy ugyan, azért ekkorát nem lódítottam. Ezért is szeretem Dahliat annyira, mert vele valahogy mindig garantált a jókedv, mindig megért, érdekli az, hogy mi is van velem és vele lehet bolondozni. Plusz nem elhanyagolható az a tény se, hogy hiába felnőtt és megvan a maga élete, akkor is mindig tud időt szakítani rám. Néha eljátszottam gondolatban azon, hogy vajon mennyire lenne másabb a kapcsolatunk, ha időközben született volna saját gyereke. Vajon akkor is jutott volna még számomra is hely az életében? S míg mindig is reméltem azt, hogy azért ugyanúgy fontos maradtam volna és jutott volna az idejéből rám is, még ha érthető okokból kevesebb, akkor is néha átfutott az a gondolat az agyamon, hogy talán ugyanúgy elfelejtődtem volna, mint ahogy a szüleim elfeledkeznek rólam. Legalábbis én ezt érezem, hogy ők elfelejtik azt, hogy létezem és szükségem lenne rájuk. Viszont ahogy mindig, úgy most is sietve hessegetem el ezt a gondolatot, főleg, mivel mindennek ellenére is mindig reméltem, hogy Dahl álma egyszer teljesülni fog, mert csodálatos anya lenne és igazi kis mázlista lenne az a gyerkőc.
Csak egy bólintással felelek arra, hogy részemről rendben van, ha ma hanyagoljuk az eltévedést, hiszen megannyi teendők van még.
Óvatosan fürkészem, amikor meghallom az első reakcióját és félszegen bólintok, hogy valóban, azok nem itt vannak a közelben.– Rendben, ha gondolod, írd meg, hogy mely napok lehetnek jók és akkor majd úgy nézelődőm szállás után is, meg hogy mit írnak neten mire kell ügyelni akkor. – lelkesen csendül a hangom, még ha egy kis óvatosság továbbra is megbújik benne, mint aki nem biztos abban, hogy tényleg jó úti célt dobott be az ötletládába. – Kettőnk közül te vagy az elfoglaltabb, így inkább az a kérdés, hogy neked mikor lehet jó. – rám általában nyáron is a tanulás várt. Tavaly akartam már kicsit dolgozni is, de a szüleim nem engedték, mert szerintünk most nincs ilyenre időm. Pedig jó kis tapasztalatszerzés lett volna, meg végre lett volna zsebpénzem és nem az, amit a szüleim a szeretetük helyet adtak, mármint a bankkártyára gondolok. – Hmm, nem is tudom. Biztosan jó kis kaland lehet autóval megtenni az utat és esetleg útközben megszállni valahol. Viszont ha repülővel megyünk, akkor több idő jutna felfedezni valamelyiket. Neked mihez lenne kedved? – kíváncsian pillantok rá, mert tényleg érdekel, hogy neki melyik is lenne szimpatikusabb. Mind a kettőnek van előnye és hátránya is. – Én inkább a kempingre szavaznék. Távol mindentől, kicsit elveszni a természetben. Már hiányzik. – hiszen ez a város maga a betondzsungel, hiába akad azért nagyobb parkja is, de akkor is. Szeretek az erdőben bóklászni, kempingezni.
- Rendben, majd néha rám törheted az ajtót. Megadom az engedélyt. – kicsit ugratom, de közben hálásmosollyal az arcomon pillantok rá, mert örülök annak, hogy nem fogja hagyni azt, hogy elkallódjak. Általában úgy éreztem, hogy ő az én őrangyalom és amíg ő a közelemben van, addig nagybaj sose érhet. Szavaira elhúzom a számat és szomorúan sóhajtok egy igenlő bólintás kíséretében. – Mondanám, hogy egy szavam nem lehet és időm sincs unatkozni, de valójában a legtöbb különóra és feladat maga a dögunalom. – csalódott sóhajjal is megerősítem ezt, mert tényleg egyre inkább untam és utáltam ezt a sok plusz dolgot, amire a szüleim szerint szükségem van. Aha, csak engem elfelejtettek megkérdezni arról, hogy valóban szükségem van-e rá, vagy inkább teljesen másabb irányba akarom kormányozni az életem hajóját. Totál kicseszész az élet és esélyesen már csak pár hét vagy hónap, aztán tuti léket fogok kapni, hogy valahol elsüllyedjek… aztán meg ki tudja, hogy mi is lesz.
- Hmm, akkor lehet, ideje lenne házvezetőnőt felfogadnod, ha csak nem akarsz megismerkedni idő előtt az állatorvossal, vagy netalán helyes a doki? – eleinte komolyan csendül a hangom, mert nem gondolom azt, hogy ez annyira rossz dolog lenne. Mármint ezzel is valakinek lenne egy biztos munkája és az jó dolog, nem? Plusz én nagyon is jó viszonyt ápoltam Luciaval és sokszor úgy éreztem, mintha ő igazából egy távoli rokon lenne, mintsem dolgozni jönne hozzánk, hiszen jókat beszélgetünk és volt olyan, amikor be is segítettem neki, nem mintha szüksége lett volna rá, csak szimplán segíteni akartam és valamivel lefoglalni magam.  A végére viszont elmosolyodtam és érezhető volt a hanglejtésből is, hogy csak húzom és játszadozom vele.
Megforgatom a szemem mosollyal az arcomon, amikor azzal jön, hogy ő fog nyerni. Mert lehet nem látok rá sok esélyt, hogy hirtelen ilyen téren változás állna be az életemben, de azért a szavainak köszönhetően kicsit remélem, ami talán butaság, de ez van.
Ártatlanul elmosolyodom egy hanyag vállrándítás keretében, hogy nah, csak nem véletlenül vagyok egy ügyvéd gyereke és talán ragadt rám is valami a sok könyvből. Mosolyogva figyelem az ő reakcióját, kicsit oldalra billentem a fejemet, miközben hallgatom és elgondolkodom a hallottakon. – Hmm, de nem azt szokták mondani, hogy a szerelem elveszi az ember eszét, vagy ez még sincs így? – honnan is kéne tudnom, hiszen sose voltam szerelmes. Végül inkább legyintek is, mint aki csak költői kérdésnek szánta az egészet, mert azért nagyon is jól eső ilyen téren a bizalma. – Rendben, akkor majd bejelentkezem, mintha csak egy szállodában szállnék meg. Remélem, itt a szöveges foglalás is érvényes. Esetleg előre kajarendelést is leadhatok?– utóbbival csak húzni akarom őt, mert sose tennék ilyet. Kicsit még kuncogok is, mint aki az egészet el akarná viccelni és részben így is van, hiszen tényleg nem látok sok esélyt arra, hogy bármi hasonló szóba jöhetne a közeljövőben, mert nem voltam az, aki után futnának a fiúk. S miért is pont mostanában állna be ilyen téren a változás? Szerintem nagyobb esély van meteorbecsapódásra is, mint arra, hogy valaki érdeklődésének én legyek a tárgya.
- Semmi gond, hamarosan itt lesz a jó idő, akkor amúgy is jobb oda menni, mert ki lehet ülni a kertbe. – boldog mosollyal az arcomon fürkészem őt, mert tényleg nem haragszom amiatt, hogy most nem jutott arra se idő. Érthető, hiszen költözött, meg ott a munkája. Nem ezen fog múlni az, hogy mennyire is szeretem.
- Ha úgy vesszük, én csak befogadom az árva könyveket, akik szerető otthonra várnak. – édesen megrebegtem még a pilláimat is, mintha bármi értelme is lenne annak, amit mondok, végül pedig újra nevetésben török ki.
Nagypapával kapcsolatos megjegyzése kicsit meglep, de eléri azt is, hogy rövid időre némaságba burkolóddzak és eltöprengjek ezen. Talán igaza van, mert általában ő az én társaságomat kereste. Sokat nevettünk, mintha csak velem könnyebben megtalálta volna a közöshangot, mint a fiával, vagy a lányával, de ez eddig úgy igazán fel se tűnt. Lopva pillantok Dahlia felé, mintha csak azt akarnám megfejteni, hogy őt ez zavarta-e valaha, vagy nem. - Lehet csak azért van így, mert mire én megérkeztem, addigra több ideje lett. – rántom meg a vállaimat, mert ki tudja. Mintha csak tényleg attól tartanék, hogy számára ez rosszul eshet, pedig semmi jelét se adta, de attól még egy aprócska aggódás felüti a fejét. Amit viszont ezek után mond, arra elkerekedik a szemem és nagyokat pislogok. – Tényleg? – döbbentem csendül a hangom, mert nem akarom elhinni, hogy ez tényleg igaz. – Milyen táncos szerettél volna lenni? Balerina vagy más? Tudsz mutatni pár lépést? – izgatottan csendül a hangom, arcomra kiül a lelkesedés és a kíváncsiság is, miközben reménykedem abban, hogy hamarosan mindent is meg tudok erről. Tényleg jó messzire sodródott az álmától, de ő legalább így is boldog… míg én talán soha nem leszek az, ha nem élhetem azt az életet, amiről már régebb óta álmodozom, csak eddig egyszerűen elnyomtam. Most viszont, hogy itt állok a jövőm kapujában egyre erősebb harc dúl bennem, hogy melyik ajtón is nyissak be. Ez a gondolat pedig elegendő ahhoz, hogy a korábbi jókedv elillanjon és szomorúság, félelem és reménytelenség vegye át a helyét. Utóbbit nagyon is erősen éreztem, mert úgy éreztem, hogy reménytelen a helyzet és ostobaság olyan álmot kergetni, amit soha nem fogok tudni valóra váltani.
Szép lassan beavatom a titkomba, miközben a megkönnyebbülés és a remény is messzire elkerül. Most hogy kimondtam, tényleg ostobaságnak tűnik az egész, hogy letérhetek a kijelölt és kitaposott ösvényről. Aztán ráébredek arra is, hogy önző vagyok, amiért ezt is a nyakába zúdítom. Eddig is annyi mindenben állt mellettem, annyiszor kisegített és én meg hogy hálálom meg? Úgy, hogy esélyesen megint zűrt hozok az életébe. Kicsit szipogva pillantok fel rá, miután kibukik a sajnálom szó ajkaim között. Pulcsim ujját továbbra is gyűrögetem, miközben őt figyelem, amikor pedig odalép és megölel, akkor sietve bújok hozzá, mintha csak menedékre lelnék az ölelésében és ott semmi baj nem érhetne, vagy legalábbis képes lenne megakadályozni azt, hogy darabokra hulljak. – Inkább ostoba. – szomorúan csak ennyit reflektálok, amikor ő azt mondja, hogy bátor tett volt. Az pedig, hogy én gondolom ezt, vagy inkább csak a családom hatása az, hogy ezt mondom… hirtelen magam sem tudom. – Miért vagy ebben biztos? Lehet nem is vagyok annyira tehetséges, hogy egyáltalán érdekeljem őket. – rántom meg a vállaimat, mert olykor tényleg akadnak kételyeim ilyen téren. Letörlöm a könnyeimet és szomorú kiskutya pillantással fürkészem.
Az érintése és a gyengédség, ami árad belőle jóleső, de most valahogy nem tudja olyan gyorsan elűzni a bennem lakozó káoszt és szomorúságot, mint máskor. Lassan lecsúszom a pultról, lerakom a sütit és hagyom, hogy a kanapéhoz vezessen. Odaérve lerúgom a cipőmet, majd felhúzom a lábamat és átölelem a karommal. –  Szeretnék elmenni, még ha félek is több okból. Bár, akkor már tényleg igaza lenne Alexnek és hálátlan kistaknyos lennék, aki nem tudja értékelni mindazt, amiben része lehet. – fejemet a térdemre hajtom, miközben motyogok az orrom alatt. Felemészt ez a kettőség, hogy nem akarok csalódás lenni, de ugyanakkor miért is kellene megfelelnem olyan embereknek, akik szinte soha se törődtek velem? Tényleg hálátlan gyerek vagyok, amiért másról álmodozom?
Kicsit oldalra billentem a fejemet és a nagynénimet fürkészem.
- Nagyon félek, hogy mi lesz, ha kiderül… - lopva pillantok rá, majd ha nincs akadálya, akkor mozdulok és az ölelésébe fúrom magam, mintha csak megint 5 éves lennék és átölelem őt. – Köszönöm és sajnálom, hogy megint csak bajt hozok a fejedre. Én nem akarom, hogy megint miattam veszekedj apával, hogy miattam legyetek rosszban… - újra kicsit szipogok, mert a könnyeim újra kicsit elerednek, de szorosan bújok továbbra is hozzá. – Nem tudom mit tegyek… - érezhető az elveszettség a hangomból, miközben suttogva szólalok meg. Aztán leesik, hogy mit is mondott, mire sietve ülök fel és riadtan pillantok rá. – Nem-nem!!! Nem tilthatnak el tőled!! Akkor majd megszököm!!! – hangom határozottan csendül, mert ilyet ne is mondjon. Azt nem fogom hagyni, akkor inkább tényleg megszököm. Szükségem van rá, nem veszíthetem el őt!


outfit

BEE




She used

to think she was
introverted because she really liked being alone, but it turns out she just liked being at peace, she is very extroverted when she's around people who bring her peace.

mind álarcot viselünk
Ariel Hella Wright
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 89a0f2c9281477d900b91f2c92f924f1195e8a14
the new beginning || Dahlia & Hella A82e2ce1206acdd7868794346e8a351a37428cbd
★ kor ★ :
18
★ családi állapot ★ :
lonely heart
★ lakhely ★ :
Upper East Side
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 9a64408f728d16b6381aa05784c6e105
★ idézet ★ :
“I’ll reinvent myself. I’m gonna dye my hair blue and carry around an emotional support pig.”
★ foglalkozás ★ :
student, skateboarding lover and pianist
★ play by ★ :
Sadie Sink
★ szükségem van rád ★ :
my uncle
★ hozzászólások száma ★ :
44
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 2723f1e77de7e6957a5627cfdc468666e98a39ce
the new beginning || Dahlia & Hella A9819190254e132f52df2ab630966c988e377f84
TémanyitásRe: the new beginning || Dahlia & Hella
the new beginning || Dahlia & Hella EmptySzomb. Márc. 30 2024, 09:47

Hella & Dahlia
-Azért hidd el nem mindent jegyzünk mi se meg, nem hiába van szakosodás meg különböző ágak amikben valaki kicsit profibb lehet. – nem elbagatellizálja a saját tudását annak érdekében, hogy még több bókot és elismerést kapjon, sokkal inkább szembesíteni akarja Hellát azzal, hogy ez a pálya sem űrtudomány, nem valami óriási mumus amit csak kevesen győznek le vagy amiben csak zsenik dolgozhatnak. Ettől sejti nem lesz szimpatikusabb neki a pálya, de ha eloszlatja a tévképzeteket talán reálisabban tud belegondolni a jövőjébe is. Az egyetem első évében rettegett, hogy kibukik, hogy nem állja meg a helyét vagy hogy ehhez túl hülye. Aztán persze rájött hogy elegendő koffeint, a szünetekben a sárga földig lealjasodás és a kényszerek elengedése után minden sokkal de sokkal könnyebben megy.  -Hoogyne! Bárány mi? Emlékeztetlek hogy az első lakom, bármelyik felső szomszéd ránk szakadhat! – kontráz vissza vidoran nyomatékosításképp felfelé mutat az ujjával, és megejt egy apró kacajt is.
-Abban is van buli, de az eltévedéseket most inkább hagyjuk a kaja utánra, mert mind mi mind a macska össze fog szottyadni. – a gyakorlatiasság és a kalandvágy között csapong egész életében, és eddig egész jól menedzseli épp melyik énje kerekedjen felül. A lánnyal zömében az utóbbi szokott, hisz az életvidámsága a kedves természete hamar elsodorja az embert. A szomorú, hogy ezt sokszor nem veszi észre, és tini mivoltából adódóan, na meg a sulis szekálók végett nem is hiszi el, ha más mondja. -Pfú, na azok nem itt vannak! – néz nagyot, de rögtön el is mosolyodik, nem akarja elvenni a kedvét a lánynak, és amúgy sem rossz ötletek, sőt! – Ne szabadkozz, ha ez a kettő akkor ez a kettő. – nyugtatja, egyben bátorítja is, nem tetszik neki, hogy a reakcióktól való félelem miatt máris védekezésbe és terelésbe csap át, holott ha valaki mellett hát Dahlia mellett nem kell meghunyászkodjon vagy behódoljon. – Ha kitűzünk egy dátumot tudok szabadságot kérni, meg meg nézem a héten kitűzték e már a hematológiai konferencia időpontját, oda mindenképp mennem kell. – akar is, nem csak kötelező, de az olyan tényező amitől még bátran tervezhetnek. Gyakorlatiassága máris átveszi az irányítást és fejben már tervezi is az utat. – Attól függ mennyire szeretnél a kocsiban ücsörögni mérföldekig, simán mehetünk repülővel, ott foglalunk szállást meg ha van vadkempingre lehetőség azt is tehetjük egy pár napig. – sorolja. – Attól függ melyik érdekel jobban. – hagyja a választási lehetőséget a két felvetett ötlet közül Hellára. Így is olyan kevés irányítás jut neki a saját életét illetően, számára pedig mindegy melyik, mindkettőt megnézné szívesen.
Örül a nevetésen, ezek szerint sikeresen tartja magát, és a belső maródásai, fájdalmai és a tépelődése nem bukik annyira felszínre, mint amennyire néha úgy érzi.  Nem mintha a valódi szeretet és pozitív gondolatok ne lennének ugyan úgy a sajátjai, szívből jövők, de ezek mélyén mindig ott a foghegynyi méreg, amit Wade árulásai okoztak. – Hát ebből én úgy is kirángatlak, azt nem fogom hagyni hogy egy befordult stresszgombóc legyél. – veheti fenyegetésnek is, hisz a hangsúly olyan, de szigorú pillantásában ott a huncut könnyedség.- Most sem hanyagolsz el senkit, pedig most is keményen tanulsz. Annyi külön órád meg tárgyad van, hogy ciki, de meg se tudom jegyezni mindet. – vallja meg egy vállrándítással, ami nem a saját “beleszarom” hozzáállása, hisz erről szó sincs. A rávilágításnak szól, s annak hogy ezen most a lány előre tök feleslegesen aggódik, ráér még, nagyon is.
-Szerintem ezt könnyű mondani, nem láttad még egy-egy napomon hogy vagyok képes elviharzani itthonról a munkahelyemre ha késésben vagyok! – és ebben még csak nem is túloz, a megcsinált de meg nem evett reggelitől kezdve az esti megmaradt pohár bor vagy ételmaradék….és ez csak a jéghegy csúcsa amit maga után szokott hagyni. -Ja, az enyém a szennyre. De ezt nem szégyellem. – vigyorodik el, mert ő tipikusan az a nő, akinek a valósága túl normális, ami rendjén is van, de épp ezért szereti a lehetetlen romantikus és szexuálistan túlfűtőtt regényeket, amiből csöpög a szirup meg az, hogy a benne olvasott történetek és élethelyzetek ha nem fantasyról lenne szó sem állnának meg semmilyen körülmények között a realitás talaján. A másik a hentelős krimi, amiben több a vér és az erőszak, no meg az élesebbnél élesebb elméjű nyomozó mint a valósàgban. Nincs ezzel baj.
-Nem erősködöm tudod jól. – biccent, megadva magát a “majd meglátjuk” attitűdnek, de ebben a témában tudja, hogy az övé lesz a befutó voks. A tinik képesek mindent egy világ összeomlásának megélni, s bár Hella kifejezetten intelligens, mégiscsak lány, a kamaszok megfelelni vágyásával, amiben ha Dahlia foggal karommal küzd sem fog jobban érvényesülni egy tinédzser akaratával és berögződéseivel szemben. – De én fogok nyerni, majd jövök azzal, hogy megmondtam! – azért ennyit még hozzátesz, mert ő sem tud mindig hallgatni bölcsen, és néha túl tudja tolni a dolgokat. Hacsak kicsit is, de átteszi a lábát a “nem a te dolgod” térfélre.
-Woohoooo kisasszony! Látom megtalálta a rést a pajzson! – tettet felháborodást, de kvázi erről van szó, így most rajta a sor, hogy hanyagul vállat rántson. – Nézd, szerintem képes vagy értelmes döntéseket hozni, szóval igen. Ha tudom, még ha nem is tudok hazajönni jobb, mintha nem tudom. – adja meg kissé burkoltan az engedélyt. Nem fejti ki, de jobb ha olyan környezetben van a lány amit ismer, és amiben biztonsàgban érzi magát. Legyen szó itt egy sima felhívja a fiút beszélgetniről vagy komolyabbról…. Komolyabb. Belegondolni hogy a kis vörös már fiúzik….hát, kissé vegyes érzéseket vált ki belőle de elhessegeti. Nem az ő dolga. Ugye? Persze a végén megnyomott talánra tipikus felnőttes “hát persze, hát persze” kifejezés  költözik az arcára, de gyorsan a süteménybe is fojtja.
-Megejthetnénk majd egy beülős alkalmat is, nem akartam hanyagolni de az elmúlt heteim kicsit sűrűre sikerestek. – bűntudata nincs miatta, a felnőtt lét szarja, hogy az ilyeneket már elengeded, mert ha minden csöpp dolgon szoronganál, akkor hamar a pszichiátrián kötnél ki a nyugiszobában.
-Na! Afelől kétségem sincs, hogy a könyvesboltot is felvásárolod. – szusszan fel pimaszul, de tényként kezelve a szavait. Mivel látja az értelmet a leányzó hobbijában – hisz neki os nagy szerelem az olvasás-, nem is akarja megdorgálni azért, mert roskadásig rakja a könyvespolcát. Ha legofigurákat gyűjtene vagy sminkcuccokat halmozna egymásra netán lepkegyűjtő lenne…azokkal már nehezebben vagy semennyire nem tudna azonosulni, de míg nem megy más ember kárára, részéről kiscicaszőrt is tehetne befőttesüvegbe, nem ítélkezne, ha boldoggá tenné.
-Tényleg, jót tett neki az idő, meg te. Veled a legkedvesebb, mind a mai napig. – világít rá, ha ez eddig nem tűnt fel Hellának, lehet most àtgondolja. Emiatt nincs Dahliában tüske, nem tették tönkre a gyerekkorát ahogy a tini éveit sem, valahol, valamilyen módon megélte mindazt amit meg kellett. Csalódást, fiúkat, barátok szerzését és elvesztésèt. A kalandokat meg be tudja pótolni felnőttként. -Nevetni fogsz, de én táncos akartam lenni. – bujkál vidámság a hangjában, kékjeivel a másik reakcióját figyeli. – Hegedülni is szerettem, de azt tudtam hogy ott csak egy szintig tudom magam felhúzni. De a tánc..! – sóhajt. -Nem áll messze a természetemtől a másokon segítés így nekem ebből a szempontból mázlim is volt. – bólint és a tépelődést némán figyelve vár, a rákérdezése után megnyílik e neki a másik, vagy terelje más vizekre a beszélgetést.
Vallomása megdöbbenti, de sokkal inkább a merészség, ami mindemögött van. Nem moccan, habár szívesen fogná most a karjaiba Hellát, és nyomna egy megnyugtató puszit a feje búbjára, látja hogy van ott még dolog, ami kikívánkozik. Nem akarja belé fojtani, nem akar most sok lenni, és nem akar hamarabb reagálni sem, minthogy kiadná a teljes történetet ami a szívét nyomja. Látja rajta mekkora tépelődést okoz, és süt belőle az ezzel járó fájdalom és bűntudat, pedig ha tudná, hogy most tette meg a legbátrabb lépést az életben…!
-Naaaa csss csss! – csitítja és moccan, mellé áll és most már kiosztja azt az ölelést és puszit, mert a bátor lányka megérdemli. – Ne szabadkozz, borzasztó bátor dolog volt amit tettél. – motyogja a hajára, majd eltolja és a szemébe nèz. - Nem szúrtad el. - így érzi, bár felnőttként óvón aggódik, hogy ha követi az álmát de az összetörik mit fog kezdeni az életben. Amiatt meg pláne összeugrik a gyomra, hogy ezt a bátyja hogy fogja fogadni. De a picsába is, végre egy ember a csalàdban az álmait akarja követni nem a megszokott és kiosztott sémát! És Hella tehetsèges, okos, megnyerő kislány!  
-És el is szeretnél menni a meghallgatásra? – kérdezi, finoman dörzsölgetve a másik karját, bátorítva . – Gyere üljünk át a kanapéra. – tereli a nappaliba, ott mégis csak nyugodtabb a környezet. Magában tépelődik, hogyan is kezelje ezt a dolgot, hisz nem az ő tisztje sem felbujtani a lerendezett előmenetel iránya ellen, sem a szülei ellen… a bátyjával biztosan még tovább romlik majd a viszonya ha ez kiderül de ezt egy ideje már elengedte… a férfi olyan durván megváltozott, hogy a jó viszonyt eddig azért tartotta csak fent Dahl, hogy Hellát ne tiltsák el tőle. Nem az ő gyereke, ha a bátyja úgy gondolja rendőrrel simán hazavitethetné tőle… de ebben a kérdésben mellette akar állni. Mellette kell, mert mindenki ellene lesz.
-Nézd, ha felvesznek, és elmész a meghallgatásra, kitaláljuk hogyan beszéljünk apádékkal. Jó? – fürkészi az arcát. – Lehet hogy egy életre eltiltanak tőlem, de ott leszek amikor leülsz velük, és ezt elmondod. -


BEE
[/b]

Ariel Hella Wright imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dahlia Sanders
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella Katheryn-winnick-love-and-other-drugs
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
Black Dahlia
★ családi állapot ★ :
in the middle of a divorce
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella Tumblr_inline_poltoqTA9P1txm9sv_400

The secret of a happy marriage remains a secret.

the new beginning || Dahlia & Hella 8574d77f57cd252341a6074d91e237ba1333f9b9
★ foglalkozás ★ :
haematologist, radiologist resident
★ play by ★ :
Katheryn Winnick
★ szükségem van rád ★ :
Mr. Sanders
the new beginning || Dahlia & Hella 4f50494943d4f7369f741c17f2c66159767ff597
★ hozzászólások száma ★ :
38
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella A501d64ea604b24b14002b5c972bc3536d31c2d8
TémanyitásRe: the new beginning || Dahlia & Hella
the new beginning || Dahlia & Hella EmptySzomb. Márc. 23 2024, 15:59


you are my safe place

I hope you know, I love you so much



- Tudod, hogy apa szeretné, ha azt választanám, de így talán máris csábítóbb, mint a jogipálya, amit anya akar. – játékosan csendül a hangom, de igazán egyik pálya se vonz. Régebben talán még megfordult a fejemben, hogy orvos leszek, de az is inkább Dahlia néni miatt és nem apa miatt. Fura, de ez az igazság. Viszont az elmúlt időben inkább a zenei pálya vonz. Még akkor is, ha olyan szegény leszek, mint a templom egere, mert nem sikerül befutnom zongoristaként. Ha nem megy, akkor még később is válthatok, nem? Még hogy a tinédzsernek lenni könnyű. Egyáltalán nem éreztem úgy, hogy az lenne, mert itt volt a továbbtanulással kapcsolatos dilemma, ami talán más családokban nem olyan nehézkes, mert meg tudja beszélni a gyerek a szülővel, de nálam ez nem volt igaz. Én készen kaptam, hogy miből választhatok, erre készítettek fel, meg az elmúlt kb. két évben az egyetemi életre a sok plusz tankönyvvel és tanulnivalóval, de azt senki se kérdezte meg, hogy tényleg ügyvéd vagy orvos akarok-e lenni vagy nem. Hiába éreztem mindig jól magam Dahlia mellett, hiába tűnt minden annyira könnyűnek és egyszerűnek mellette, de még is voltak olyan dolgok, amikről még neki is nehezen tudtam beszélni. Nagyon szeretem és roppant hálás vagyok mindazért, amit tesz értem, hogy rábízhatom a titkaimat és meghallgat, kihúz a csávából is, de attól még néha úgy éreztem, hogy apa és közte miattam van surlódás, ez pedig néha nehezebbé tette azt, hogy minden titkomba beavassam. Én nem akartam neki rosszat, én azt szerettem volna, ha ő boldog és minden rendben van vele. Ha szomorúnak láttam, akkor legszívesebben addig öleltem volna, amíg újra boldog nem lesz, vagy legalább a szomorúság el nem illan, még ha ez képtelenség is volt. Nélküle valószínűleg már teljesen elvesztem volna. Ő tényleg olyan volt számomra, mint egy menedékház, bármennyire is furán hangzik.
- Tapasztalatom szerint orvosoknak se sokkal könnyebb, ott is annyi mindent meg kell tanulni és jegyezni, én nem is tudom miként csináljátok. – mert lehet könnyedén ment a tanulás, néha már túlzottan is, de attól még olykor nem csak unalmasnak, de még annyira egyszerűnek se találtam a plusz feladatokat, tudnivalókat, amiket a szüleimtől kaptam. De az tény volt, hogy a jog roppant unalmas és száraz volt, legalábbis nekem. Néha úgy kellett emlékeztetni magam, hogy tovább olvassam és ne fejeljem le unalmamban az asztalomat.  – Én? Ugyan, hiszen ismersz, olyan vagyok, mint a ma született bárány. – elkuncogom magam és még ártatlanul megrebegtettem a pilláimat is, miközben a mosolyom ismét a fülemig ér. Néha tényleg játékosan hízelegtem neki, ha valamit nagyon akartam, de most tényleg őszintén gondoltam azt, amit mondtam.
- Rendben, akkor legalább nem fogunk elkeveredni. – nem mintha nem szeretnék elveszni a városban, néha már megesett, hogy rossz felé kanyarodtunk, de ennek köszönhetően bukkantunk rá hajdanán a kedvenc cukrászdánkra is, ami egy egészen eldugott kis környéken volt, vagy éppen egy vintage boltra, ahol néha nagyon is jó ruhákat vagy tárgyakat lehet kifogni, ha másra nem, csak azért, hogy jót szórakozzon az ember a rögtönzött divatbemutatón.
- Hmm, esetleg a Yellowstone Nemzeti Park vagy Grand Canyon. – óvatosan csendül a hangom, majd sietve teszem hozzá. – Tudom, mind a kettő nagyon messze van, de talán repülővel nem lenne annyira vészes, de persze mehetünk közelebbi helyre is. – nekem ez a kettő volt a lista élén és örültem volna annak, ha ezeket együtt pipáljuk ki, de persze megértettem azt is, ha ő nem szeretne ennyire messzire menni vagy veszélyes helyre menni, hiszen mind a kettőnek a szépsége mellett azért megvolt a maga veszélye is. Amikor Wade bácsit említi, akkor elnevetem magam és megingatom a fejemet, s egy pillanatra el is felejtem azt, hogy ők most nincsenek annyira jóban, hiszen olyan könnyedén viccelődik Lia néni is, hogy fel se merül benne, hogy a felszín alatt netalán szomorú. – Is-is. Hiányzik a kirándulás, de tartok attól, hogy majd engem is elnyel az egyetemi mókuskerék és nem fog arra időm jutni, amit szeretek csinálni vagy azokra, akik fontosak nekem. – hallani ilyenről és az a csellista is megmondta, hogy nagyon sokat és keményen kell dolgozni a kiszemelt egyetemen. Nem hiszem, hogy ilyenről füllentett volna, de az is igaz, hogy senki se egyforma és míg valakinek valami nehéz, addig az a másiknak meg lehet könnyű.
- De ha nem hagysz elől semmit se, akkor nem fog semmi rosszat se megenni. – hívom fel erre is a figyelmét, de amúgy én se voltam rendmániás. Néha nálam is el tudott uralkodni a káosz, mint ahogy a legtöbb átlagembernél. Mosolyogva figyelem miként fürkészi a cicát és annyira örülök, hogy már most úgy néz ki, hogy kötődni kezdett hozzá. – Héé, semmi se szenny. Az olvasásban az jó, hogy mindenki megtalálhatja azt, amire éppen áhítozik a lelke.  – korholom meg kicsit talán túlkomolyan is, de aztán megjelenik a huncutmosolyom, hogy tudja csak szórakozom vele. Viszont tényleg soha nem értettem azt, hogy miért feszülnek egymásnak a könyvmolyok. Annyira elkeserítő, mert az olvasásnak örömet kell okoznia és ennyi. Ha valaki ezt romantikus könyvekben találja meg, akkor ott, ha más a krimikben, akkor pedig olvasson azt, de ezért miért kell egymás torkának esni?! Nem értem.
Örülök, hogy nem faggat tovább a szüleimről, mert nem igazán tudnék mit mesélni, meg pont neki kéne bemutatnom azt, hogy miként is él a Wright család azon ága? Nem hiszem, mert részben általam már jól ismeri, másrészt az ő testvéréről van szó és amúgy is egész jól belelát az életünkbe. A szomorúságot sietve zárom vissza a ládájába, mert nem akarom, hogy a nagynénimmel eltöltött időt bármi is elrontsa. Azt nem hagyom.  
A jókedv szép lassan visszakúszik a beszélgetésben, miközben eleinte a cica a téma és az, hogy végül marad Hópihe. Remélhetőleg tényleg fog hallgatni rá, de nekem úgy tűnt, hogy kezdte már megszokni ezt a nevet.
Kétkedve vonom fel a szemöldökömet és nemlegesen meg is ingatom a fejemet.
- Mondanám, hogy elhiszem, de neked nem szeretek hazudni. – nincs mit szépíteni, de tényleg ezt gondolom, viszont azért mélyen legbelül reménykedek, hogy nem csak vigasztalásból mondja mindazt, amit mondott és tényleg egyszer úgy lesz, hogy még én is számíthatok majd főnyereménynek hála a külsőm miatt, meg az eszem miatt is. – Majd eldől, aztán meglátjuk, hogy kinek is lett igaza. – hanyagul megrántom a vállaimat, mert most nem akarok ezen rágódni. Úgyis minden zene és mű arról szó, hogy a szerelem akkor jön, amikor nem keresed, vagy nem várod. Én igazán egyiket se teszem, még ha olykor kicsit gondolatban eljátszom, hogy jó lenne, de ez van. – Aha, szóval azzal nem lenne bajod, ha előre bejelentem, de tudom, hogy úgyse tudsz itthon lenni, mert dolgozol. – úgy csapok le a szavaira, mint valami sas a prédájára és olyan ártatlanul mosolyodom el, amit még talán az angyalok is megirigyelnének, de hát ő mondta. Én csak megtaláltam a kiskaput. Az a legviccesebb az egészben, hogy úgy beszélgettünk erről, mintha fennállna ennek a veszélye, pedig baromira nincs így, de hát ő mondta, hogy majd lesz esélyem, akkor meg nem jobb előre kipuhatolni a dolgokat?!
- Talán, egyszer, ha úgy jön ki a lépés, de csak talán. – nyomom meg az utolsó szót, hiszen ismer, hogy míg bizonyos téren eléggé bátor és talpraesett tudok lenni, addig az élet bizonyos területein inkább hasonlítok egy riadt őzikére, mintsem egy ragadozó rókára. Azt viszont nem is sejtettem, hogy pár nap múlva úgy hozza az élet, hogy tényleg lesz lehetőségem rákérdezni, még ha nem is én mentem oda hozzá, de a bátorságomat részben eme beszélgetésnek köszönhetem majd. Olykor tényleg annyira kiszámíthatatlan az élet, hogy csak na.
- El is felejtettem mondani, hogy üdvözölnek és már hiányoltak. – teszem hozzá sietve, miközben a süteményt esszük, mert lehet nem minden héten jártunk oda, de azért havi egyszer, de inkább kétszer tuti beugrottunk a cukrászdába, hogy kicsit hódoljunk az édesség iránti rajongásunknak, így egészen jóban lettünk azzal a családdal, akik vezetik a helyet. – Bölcs meglátás, de hamarabb hittem volna, hogy a könyveket mondod, mint ezt. – két falat között nem csak megszólalok, de még egy aprót kuncogok is. Hiszen egy könyv nem könyv, aztán meg csak azt látja az ember, hogy csak úgy véletlen a polcokról beugráltak a könyvek a kosaramba.
- Tényleg? – meglepetten pillantok rá, mert azt hittem, hogy nagypapa mindig is ennyire kedves volt és szerethető fazon. Könnyedén kiül az arcomra, hogy most meglepett, de attól még kíváncsian hallgatom azt, amit mesél. Miközben őt hallgatom újra arcát fürkészem. A süteményt lerakom a pultra az ölemből, ha akad még hely neki, ha nem, akkor továbbra is az ölemben hagyom. – Ezt nem is tudtam, de akkor ezek szerint te nem bántad meg. Ha te választhattál volna, akkor mi lett volna belőled? – kicsit oldalra billentem a fejem, miközben kíváncsiság csendül ki a hangomból. – De az jó, ha végül nem bántad meg és megszeretted. – én viszont félek attól, hogy ennyire sose fogom megszeretni, de ezt egyelőre nem mondom ki hangosan. Végül egy aprót bólintok, majd kisebb habozást követően szólalok csak meg. – Igen, arra. – mert tényleg arra gondoltam, hogy mit is kellene választanom a jövőmre nézve. Nemlegesen megingatom a fejemet, miközben ajkamat összepréselem, mintha csak vissza akarnám tartani azt, hogy hangosan is kimondjam. Nem akarok az lenni, aki csalódást okoz mindenkinek, aki nem képes beállni a sorba, de valahogy úgy érzem, hogy végre szeretném a saját utamat járni, megtalálni azokat a dolgokat, amik igazán boldoggá tesznek, mint a gördeszkázás is.  Azt is azért csináltam, mert nekem okozott örömet, nem kellett benne senkinek se megfelelnem, csak magamnak és ez mámorító érzés.  Idegesen babrálni kezdem a pulcsim ujját, de nem nézek rá. – Jelentkeztem a Juilliardra is. – szakad ki belőlem úgy, mintha a világ legnagyobb titkát mondanám el, ami akár katasztrófához is vezethet. Talán ez enyhe túlzás, de még is valahogy úgy érzem, ha ez kiderül, akkor túlzottan fel fogja kavarni az állóvizet. Miért pont most kell a saját utamat keresni?! Miért nem tudtam megmaradni olyannak, amilyennek akarnak, hiszen 17 évig egész jól követtem a felállított szabályokat, de most egyre inkább kezdett valami megváltozni. – Egy vagy két héten belül kaphatok levelet is, hogy behívnak-e meghallgatásra. Elszúrtam, igaz? Hülyeség erről ábrándozni, hogy zongorázhatok, mert nekem is orvosnak vagy ügyvédnek kell lennem… - szomorúan csendül a hangom és sietve törlöm le azt az egy-két könnycseppet, ami megjelenik a szemem sarkában. Nem akartam elszúrni a beszélgetést, de szükségem volt egy felnőttre. Egy olyanra, aki ismert és meg is értett, aki azt tudja mondani, hogy hülyeséget csinálok, netalán megráz és akkor lehet visszatérek a megfelelő ösvényre. Talán ez lenne a legjobb, még ha titkon arra vágytam, hogy inkább mellém fog állni és azt mondja, hogy igen is van esélyem arra, hogy sikerülni fog és nem rossz dolog, hogy követem a szívemet, a saját utamat keresem. – Sajnálom. – teszem még hozzá szomorúan, s ha eddig nem érte el, hogy ránézzek, vagy nem vont az ölelésébe, akkor még csak most pillantottam rá egészen elveszetten.
Basszus, megint mibe kevertem Dahliat?!  


outfit

BEE




She used

to think she was
introverted because she really liked being alone, but it turns out she just liked being at peace, she is very extroverted when she's around people who bring her peace.

mind álarcot viselünk
Ariel Hella Wright
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 89a0f2c9281477d900b91f2c92f924f1195e8a14
the new beginning || Dahlia & Hella A82e2ce1206acdd7868794346e8a351a37428cbd
★ kor ★ :
18
★ családi állapot ★ :
lonely heart
★ lakhely ★ :
Upper East Side
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 9a64408f728d16b6381aa05784c6e105
★ idézet ★ :
“I’ll reinvent myself. I’m gonna dye my hair blue and carry around an emotional support pig.”
★ foglalkozás ★ :
student, skateboarding lover and pianist
★ play by ★ :
Sadie Sink
★ szükségem van rád ★ :
my uncle
★ hozzászólások száma ★ :
44
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 2723f1e77de7e6957a5627cfdc468666e98a39ce
the new beginning || Dahlia & Hella A9819190254e132f52df2ab630966c988e377f84
TémanyitásRe: the new beginning || Dahlia & Hella
the new beginning || Dahlia & Hella EmptySzomb. Márc. 23 2024, 11:57

Hella & Dahlia
-Ha úgy vesszük biztosan van, esetleg csak nem érdekelne az…orvoslás? – huncut mosolyt villant a lányra, s bár még fiatal, nincsenek sem álomképei, hogy a korosztályának még nincs nemi élete, burokban élnek és otthon babákkal játszanak, esküvőről meg családtól ábrándozva…. Ő is volt kamasz, és bár szigorúan fogták a tanulásban, épp ennyire hanyagolták el a magánéletben, az se lett volna meglepő, ha idejekorán teherbe esik és…. Ez a gondolatmenet éles késként szúr a szívébe, így inkább elhessegeti a felhőket és a fájdalmat amit bevonzana magával, és a boldogságra koncentrál, ami a leányzóból sugárzik. Örül, hogy Hella felszabadult tud lenni a társaságában, ilyenkor inkább érzi őt egy kishúgnak, mint bármi más rokonnak, még az anyai ösztönei is félreállnak, hisz azoknak egyenesen hajmeresztő lenne arra gondolni, hogy a vöröske kacsingat a fiúk felé. -Nyugi, véleményem szerint úgy se fogunk idáig jutni. – legyint, mert itt lesz Hella mellett, így butaságot nem fog művelni, de magától se tenné, se nem annyira elveszett se nem annyira béna, mint sokszor hiszi magáról. Néha elgondolkozik ez jobb e, hogy már egy ennyire fiatal lány ennyi szorongással küzd, és ennyi komplexusa van, vagy egy olyan tini élete aki mindig az egekig van magasztalva a semmire is, és az egója a plafont veri…mindkettőnek megvannak az előnyei de a hátulütői is, ám azzal, ameilyen jelenleg a másik sokkal könnyebben azonosul, mint tenné a másik véglettel, így – magából kiindulva- sokkal könnyebben is oszt tanácsot, hisz csak bele kell gondoljon az anyja helyében mit is tanácsolt volna saját magának ugyan ebben a korban. Furcsa és valahol keserűen humoros, mennyire végig tud hullámozni ugyan az a séma egy-egy generáción.
-Á, azt a sok jogi katyvaszt, szabályt, meg feszengést nem bírnám. – horkant, de mimikáján látszik mennyire jól esnek neki a szavak, meg persze főként az, hogy az érvelése célba ért. Vajon tényleg neki ennyire könnyű Hellával, mert alapvetően roppant értelmes és korához képest érett, vagy valahogy ők ketten különösen megértik egymást? Nos, ez biztosan ki fog derülni, ha egyszer nagyobb lesz a szar amibe a vörös keveredik, mint ameddig Dahl hatásköre elér…. -Na látod! Így kell hozzáállni, még ha a bókolást túlzónak is találom, és tartok tőle akarsz valamit ezzel a behízelgéssel kisasszony. – megjátszott szigorral és elmélázással mered a törpére, de szemei csillogása és a szája szegletében megbújó mosolyránc jelzi: csak újabb kekec agyhúzás ez részéről, nem több.
-Tudom, voltam már lent, csak munkába siettem így sok mindent itthonra nem vettem mert a kocsiban megromlott volna, az osztályon meg annyi hely nem lett volna a hűtőben hogy oda beraktározzam. – no meg ahogy mondani szokás a google a barátjuk, így nem lennének anélkül sem elveszve ha Dahlia nem térképezte volna fel a környéket.
-Mmm nem hangzik rosszul, lenne kinézett úti cél is? – mereng el a lehetőségen, hisz az utóbbi időben nem igen volt sem az a túrázós fajta, sem pedig az aki bármelyik hobbijának hódolt volna. Ilyen az ha az ember a társával megy kikapcsolódni, majd hirtelen az a társ eltűnik…nem mintha Wade ne próbálkozna azzal, hogy hívja, javasol, kérlel, de a hónapokkal ezelőtti utolsó ilyen próbálkozásuk is inkább volt fájóan nosztalgikus mintsem otthonos. Vagy túl otthonos volt de mindketten érezték az alatta megbúvó feszültséget? Maga se tudja igazán. Az önsajnálat, az éjszakai alkoholtúrák meg a sorra bevállalt plusz műszakok sem kedveztek annak, hogy egymaga nekiinduljon valaminek. – Wade meg szerintem szívesen vigyáz majd a kis szőrösökre, bár tuti csak vegyvédelmi felszerelésben mer hozzájuk nyúlni. – mosolyog, legyen bár igen fájó a téma, fel-fel bukkanó düh gócokkal, mégis ott van a szeretet amit iránta érez még mindig így nem tud haragvón elzárkózni a lehetősègtől. -Ennyire szeretnél már valahova menni, vagy aggódsz hogy az egyetem alatt nem lesz időd? – ha jól emlékszik pont most van a jelentkezős, felvettek e nem vettek e időszak, ami az olyan fiataloknak akik kezdeni is akarnak valamit magukkal elég stresszes tud lenni.
-Na ugye! De az egyikben már elég jártas vagyok, így mégis csak a macskát mondanám nehezebb esetnek. – pimaszkodik vidáman. -Míg ez a kis szaros ha meg is eszik valamit amit nem kéne gondolom csak akkor derül ki amikor már nagy a baj, mert elmondani nem fogja… - mered az elfelé menő jószágra mintha röntgen szemmel  bele tudna látni. Jó is lenne….igazán a kijelentéséig bele se gondolt, mennyi “felesleges” aggodalommal fog járni, ha ez a kis szaros rosszul lesz. Kell keresnie egy jó állatorvost a közelben. -Legyen, legalább olvasok valami hasznosat is a sok szennyen kívül. – bólint rá egyből, mert akár csak a lány, ő is szeret olvasni. Költözésnél így is bajban volt, mert szanált a könyvei közt, rengeteget eladott vagy elosztogatott a kórházon belül is – meglepődne az ember a nővérek mennyire szeretik a felnőtt regényeket -, de így is a zöme még a férjénél maradt a polcon.
-Ah! Oké így tényleg nem volt nehéz…- most van az a pont, amikor csak egy rövid megértő bólintást követően hanyagolja a témát. Nem a lány miatt, nem is azért mert nem érdekli. Sőt! Pont azért mert amit a bátyja meg a felesége leművelnek Hellával az számára több, mint bicskanyitogató. Lehet hogy azért reagál ennyire érzékenyen a témára, mert ő két babát elvesztett, emiatt még erősebben felháborítja ha valaki az élő, egészséges gyermekével nem foglalkozik maximálisan… ám akkor is bölcsebbnek tartja ilyen esetekben a hallgatást, ha se tanácsot nem kér az ügyben a leányzó, sem pedig panasz nem hagyja el a száját. Feleslegesen miért uszítaná a saját szülei ellen? Gyerekes és kicsinyes lenne, és kurvára helytelen. Az elkomoruló tekintetére és a szomorú grimaszra amit valószínű észre sem vesz megsajdul a mellkasa, de a csendes hallgatagságon kívül nem reagál semmit. Néha gyáva, mert nem mer rákérdezni. Ő is esendő, ő is ember és van mikor nem a jó döntések, sokkal inkább a gyáva megoldások vezérlik. De a már átgondolt indokok mind-mind ott sorakoznak a fejében ahhoz, hogy most cseppet sem felnőttesen a homokba dugott fejjel várja, átlendül e a komor gondolatok felett a lány.
Szerencsére át, s ez bár kicsit megakasztja a jókedvet, hamar túllendülnek rajta mindketten.
-Biztos, inkább te vagy figyelmetlen! Te tényleg jó név neki, tetszik. – nyomatékosítja mosolyogva.
-Ugyan…ez csak most akadály, mert még éretlen suttyó az összes. Hidd el, ez később akkora adu lesz a kezedben, hogy nem győzöl majd csodálkozni! – s bár látja, hogy komolyan gondolja amit mond Hella, a saját részét is épp olyan meggyőződés kíséri. Észleli a dacos rossz kedvet, a megbántottságot amit ugyan nem ő szó szerint okoz, de a téma amit feszeget mindenképp. Sajnálja, hogy ebben többet nem tud segíteni, hisz a tini agy aligha venné jó néven ha a már felvetettnél több érveléssel, nyomással és erőszakos tukmálással élne. Őt ugyan annyiszor nem csúfolták, szőkesége átlagos volt inkább, a magassága habár alig tíz centivel haladja meg a lányét átlagosabb így is úgy is. De azt nagyon reméli, hogy ez a megbántott érzés nem kíséri a “szükségesnél” tovább majd az évek alatt. -Hát, ennek azért örülök, nem mintha értelmes keretek közt bármivel is bajom lenne, de a titokban…a-a! – jelzi viccelődve, csak félig komolyan hogy ő nem az anyja, nem fog pálcát törni felette – legalábbis most így gondolja, éles helyzetben lehet a plafonon lenne a vérnyomása..-, de a titkokat nem szereti.
-Te vagy túl átlátszó Kisróka…. Szóval…- hagyja fent a mondatot egy vállvonással, és hallgatja amit a lányka mond. – Hát, azt a jó kis technikást is megkérdezhetnéd. Max nemet mond. – jegyzi meg könnyeden, nem erőltetve, csak amolyan kis fülszövegként. Nem is puhatolózik többet, látja a kínosságot és a túlzott hangsúlyt a “semmi sincs” pillantásban. Majd ha “lesz valami” úgy is mondja. Nem mintha a kíváncsisága ne lenne meg, ohhohooo, de meg van ám! De a lánnyal ellentétben felnőttként néha képes megemberelni magát, és magába fojtani a dolgokat. Hol bölcsen, hol meg kurvára nem.
Hella viszont nagyon bölcs volt, amikor a finomságokat hozta, mert most mint egy éhes etióp úgy orozza el, és tömi magába az egyik szeletet a műanyagvillával, amire megint csak a másik gondolt, ő nem. -Tutira! – nyögi be teli szájjal helyeselve, majd újra bólogat – Mmmm- nyel, és csak azután szólal meg újra -…szerintem kocsival bölcsebb, tuti nem bírod ki, hogy be ne rendezd macskabútorokkal a lakást… - igazából ő se bírná, túlsàgosan új dolog ez az állatszülőség, el fogja kényeztetni mint a szart.
A komolyodó szavakra és arra, hogy le is rakja a sütit a saját falási rohama is csillapodik, és némán letámaszkodva a pultra hallgatja a kérdést. Eltűnődik, közben tanulmányozva a vöröske mimikáját és hümmög egyet. – Az hogy valami jövedelmező szakma lesz az nekem nem igazán volt opció kérdése. Engem is ugyan olyan szigorúan fogtak mint téged. A nagypapa akkoriban nem volt olyan jófej mint most veled az… - eszébe jut a kamaszkor és az egyetem, a viták és a nyomás - …ami nem baj, akkor más volt kicsit a család helyzete. Apád se volt mindig ilyen törtető… De hogy a kérdésedre is válaszoljak nem ez volt az álmom, de az lett. Megszerettem. Igazából. – adja meg az őszinte vallomást. – A jog nem volt szimpatikus, a lehetőségekből arra tettem ami kicsit is érdekelt. Aztán rájöttem hogy tetszik, tudok vele azonosulni is. – elhallgat és felvonja a szemöldökét, végül kis hezitálás után rákérdez. – Az szerintem attól függ. Gondolom te itt most a tanulásra gondolsz…. – puhatolózik. – Nem tetszik ahová apádék akarnak küldeni? – ezt mondjuk sejtette, de azt nem, hogy az ellenszenv és a nem akarás ekkora mértékű a lányban.


BEE
[/b]

Ariel Hella Wright imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dahlia Sanders
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella Katheryn-winnick-love-and-other-drugs
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
Black Dahlia
★ családi állapot ★ :
in the middle of a divorce
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella Tumblr_inline_poltoqTA9P1txm9sv_400

The secret of a happy marriage remains a secret.

the new beginning || Dahlia & Hella 8574d77f57cd252341a6074d91e237ba1333f9b9
★ foglalkozás ★ :
haematologist, radiologist resident
★ play by ★ :
Katheryn Winnick
★ szükségem van rád ★ :
Mr. Sanders
the new beginning || Dahlia & Hella 4f50494943d4f7369f741c17f2c66159767ff597
★ hozzászólások száma ★ :
38
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella A501d64ea604b24b14002b5c972bc3536d31c2d8
TémanyitásRe: the new beginning || Dahlia & Hella
the new beginning || Dahlia & Hella EmptyKedd Márc. 19 2024, 22:47


you are my safe place

I hope you know, I love you so much



Könnyedén mentem bele én is a játékba, kinyújtottam rá a nyelvemet és elnevettem magam, miközben boldogságtól sugárzott az arcom. A közelében mindig könnyedén jött a jókedv és a bolondozás is, mintha a világ csupa móka és kacagással lenne tele, pedig nem így van, de attól még valahogy úgy éreztem, hogy a közelében lenni olyan, mint kikötni a boldogság szigeténél.
- Esetleg akad közöttük cuki rezidens is? – ártatlanul pillantottam rá, miközben próbáltam elrejteni a mosolyomat, de aztán csak megjelent egy pimasz mosoly és kuncogásomat se tudtam tovább visszatartani. Csak játszadoztam, egyáltalán nem gondoltam komolyan. Felvontam kicsit a szemöldökömet arra, amit mondott és kicsit elhúztam a számat. – Ezt majd észben tartom és remélhetőleg a gyomrom se felejti el, amikor ki akar majd taccsolni a hangoknak köszönhetően. – lehet ez orvosoknak jobban megy, de ha valaki a közelemben hányt, akkor egyszerűen én is hányingert kaptam. Mindamellett egyelőre nem nagyon fenyegetett az a veszély se, hogy alkohol miatt kerülnék hasonló szituációba. Tudom, hogy a korombéliek úgy öntik magukba a szeszt, mintha vizet innának, de engem valahogy ez soha nem vonzott. Lemondóan sóhajtok, mert néha nagyon vágytam arra, hogy bárcsak jobban hasonlítanék a többiekre. – Lehet pályát tévesztettél. Túlzottan gyorsan és jól tudsz érvelni, szerintem ügyvédként is nagy sikered lenne. – elmosolyodom és megadóan sóhajtok egyet, mert igaza van. A deszkázással is ezt csinálom. – Rendben, biztosan finom lesz, mert szeretettel fog készülni és a legjobbtól tanultam. – határozottan csendül a hangom, nem lehet másként és mindenhol azt hangoztatják, hogy minden fejben dől el. Ha most jól sikerül, akkor biztosan otthon is fogok még készíteni.
- Nem gond, de tudod, hogy merre van a bolt, vagy vak fog világtalant vezetni? – tudom, ez New York, itt minden utcasarkon van legalább egy kisebb bolt, de esélyesen egy nagyobb bolt még is csak jobb lenne. Ott biztosan minden szükséges dolgot megtalálnánk, meg ott eléggé kimeríthetetlen az édességkészlet is, aminek egy részét örömest felvásárolnám. Kifogyóban van az otthoni készletem. Még tiszta szerencse, hogy nem látszik meg rajtam. – Hoztam azt is, mert sejtettem, hogy még mindened dobozban lesz. – barátságosan csendül a hangom, hiszen még csak most költözött be, egyáltalán nem volt elvárható az, hogy máris elkezdjen pakolászni. Biztosan kimerítő lehet mindennek megtalálni a megfelelő helyet, de ismerve a régi otthonukat biztos voltam abban, hogy idővel ez is nagyon varázslatos és otthonos lesz.
- Esetleg nyáron nem lenne kedved elmenni megint túrázni? Macskákra meg vigyázhat Wade bácsi. – sok idő van még addig, de az orvosok mindig elfoglaltak, így időben akartam rákérdezni. Jó lett volna újabb helyet kihúzni a közös bakancslistánkról. Ha elkezdődik az egyetem, akkor ki tudja, hogy nekem is mennyi szabadidőm lesz. Nagybátyámat meg nem véletlen említettem meg, még ha nem is tudtam pontosan mi történt, attól még reméltem, hogy valahogy újra egymásra találhatnak. Csak kell lennie valami megoldásnak, nem?
Mosollyal az arcomon fürkésztem a nagynénimet és a cicát. Nagyon boldog voltam amiatt, hogy ennyire jól sült el a meglepetésem.
- Igazad van, egy macskával könnyebb, mert nem fog például az éjszaka közepén azzal hívni, hogy fülön csípték egy kísértetjárta helyen. Neki csak kaja kell, alom és szeretgetés. – ez eléggé leegyszerűsített felsorolás volt, de kicsit tényleg úgy gondoltam, hogy egy macska kevésbé bajos, mint olykor az én bennfentesemnek lenni. – Hmm, esetleg beugorhatnánk valami könyvesboltba is, ha akad a közelben. Vannak remek könyvek a témában. – természetesen önöscél is vezérel, mert imádok olvasni és mindig akad egy új könyv, amire szívesen rátenném a kezemet, még akkor is, ha megannyi vár olvasásra. Az új könyvek illata semmihez se fogható és előbb vagy utóbb mind sorra fog kerülni.
- Persze, ott volt a szobámban, még is hol lett volna az elmúlt két hétben? – meglepetten csendül a hangom, aztán kapcsolok, hogy miért is lepődött meg ezen. – Nem volt gond, ha erre gondolsz. Apáék nem nagyon szoktak benézni, meg mostanában nem is nagyon láttam őket. Ha jól tudom, akkor apa holnap valami konferencia miatt megint elutazik, anya meg kiírta az üzenőfalra, hogy későig dolgozik, ami általában azt jelenti, hogy aludni és átöltözni jár haza. – kicsit elgondolkodtam az elmúlt heteken, de ez volt a felállás. Ha apa éppen nem máshol műtött, vagy tartott előadást, akkor a kimerültségig tartotta a frontot a kórházban, ami egyszerre remek, mert sok embernek tud segíteni, de ugyanakkor olykor kicsit rossz érzés volt, hogy az idegenekre is több ideje jut, mint a saját lányára. Ha beteg lennék, akkor velem is többet foglalkozna? Akkor netalán érdekessé válnék számára? Szomorúan lebiggyesztettem az ajkamat, de aztán elmosolyodtam egy vállrándítás kíséretében, mert nem akartam szomorkodni. Ebben nőttem fel, így továbbra is túl fogom élni. – Basszus, nem akartalak befolyásolni, észre se vettem, hogy kikotyogtam. Biztosan nem ügyvéd vagy? – elnevetem magam a kacsintását látva és a jókedv újra kezd rám telepedni.
Ahogy mindig, úgy most is tökéletesek az ajándékai. Nem is értem, hogy tudja mindig megjegyezni azt a sok dolgot, amiről olykor szövegelek. Ha belelkesedem, akkor nagyon sokat tudok beszélni vagy kérdezni, még ha alapjáraton inkább voltam csendes típus is.
Megforgatom a szememet arra, amit mond és megingatom a fejemet.
- Töpszli vagyok, mindamellett szeplős és vörös, nem a fiúk kedvence. Főleg, ha még azt is hozzávesszük, hogy okos is vagyok. – nem akarok nyavalyogni, de valahogy úgy éreztem, hogy a nyerőkombináció a gének terén messzire elkerült. Még akkor is, ha mostanra megszerettem a külsőmet, de régen nagyon utáltam annak köszönhetően, hogy mennyiszer csúfoltak az osztálytársaim. Nem véletlen volt az se, hogy hajdanán nem nagyon akartam napra se menni, mert nem akartam, hogy még több szeplőm legyen. Most már viszont ez se zavar. – Nincs miért aggódnod, mert nincs kivel belopódznom akkor, amikor nem vagy itthon. – hanyagul vállat rántok, miközben őt fürkészem. Egyértelmű, hogy kicsit zavar, de azért még nem tartok ott, hogy emiatt a kardomba dőljek. Egyszer remélhetőleg lesz olyan, akit ilyen adottsággal is érdekelni fogok.  A kérdése meglep, miközben babrálom az ajándékomat, mert miként is felejthettem el, hogy az ő figyelmét semmi se kerülheti el? – Muszáj mindig jó megfigyelőnek lenned? – rásandítok, aztán ismét habozok, mert magam sem tudom, hogy mit is mondhatnék, ami zavarba ejtő. Szeretnék mesélni, de még is mit, hiszen nincs semmi se. – Van valaki, aki nagyon tehetséges. Úgy csinálja az egyik trükköt a másik után, mintha a világ legkönnyebb dolga lenne. Szeretem figyelni a technikáját. – sietve biggyesztem oda az utolsó szót, mielőtt félreértené a helyzetet,  még kicsit a vállamat is megrántom. – Aha, megoldom. Vannak apukák, ők biztosan szívesen segítenek. – terelem végül másik mederbe a beszélgetést, mielőtt tényleg azt hinné, hogy valamit elhallgatok, pedig nincs így. A semmiről nem lehet sztorizni és hamarabb lenne bátorságon megszólítani az egyik szülőt, mintsem azt a srácot.
Sietve nyújtom felé az egyik villát és még szalvétát is rakok le a pultra, örülök annak, hogy semmit se felejtettem otthon. Elmosolyodom, amikor hangot ad annak, hogy mennyire is ízlik neki a sütemény. A kedvenc helyünkről hoztam, így reméltem, hogy most is finom lesz, mint mindig. – Még mindig náluk a legjobb a sütemény. – állapítom meg. – Rendben, akkor élelmiszer bolt, kisállatkereskedés és könyvesbolt. Valamit kihagytam a felsorolásból? – összegzem, hogy hova is kell menni. – Lehet biciklivel kéne mennünk, úgy cipekedni se kell és gyorsabban megjárnánk, mit gondolsz? – szólalok meg pár falat után, de ügyelek arra is, hogy teleszájjal ne beszéljek.
- Kerberoszon kívül nem igazán vár otthon senki se. – most először mondom ki ezt hangosan és egyből el is szégyellem magam miatta. Sietve kapok be egy újabb falatot, miközben próbálom elnyomni a bátyám szavait, mert azt hiszem igaza van. Hálátlan gyerkőc vagyok. – Is-is. – vallom be rövidke habozást követően, majd ráemelem a kéklő íriszeimet, amiben könnyedén felfedezheti az elveszettséget. – Azt hiszem hülyeséget csináltam. – nagyot nyelek, majd lerakom a süteményt az ölembe. – Te mindig is orvos akartál lenni, vagy azért lettél az, mert nagypapa és apa is az? – kérdőn fürkészem őt, hiszen fogalmam sincs arról, hogy az álmát követte, vagy őt is a kötelesség vezérelte egykoron. – Mi van akkor, ha az, amit mások akarnak nem igazán tesz boldoggá minket, ami pedig boldoggá tesz minket, azzal másokat szomorítanánk el? – még nem tudtam kibökni azt, hogy jelentkeztem a Juilliardra. Soha nem beszéltem arról, hogy ez az álmom, hogy oda bekerüljek, így nem féltem attól, hogy kitalálja, de amennyire néha rá tud hibázni a dolgokra sose lehet tudni. Pulcsim ujját babráltam, miközben a válaszára vártam.  

outfit

BEE




She used

to think she was
introverted because she really liked being alone, but it turns out she just liked being at peace, she is very extroverted when she's around people who bring her peace.

Dahlia Sanders imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Ariel Hella Wright
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 89a0f2c9281477d900b91f2c92f924f1195e8a14
the new beginning || Dahlia & Hella A82e2ce1206acdd7868794346e8a351a37428cbd
★ kor ★ :
18
★ családi állapot ★ :
lonely heart
★ lakhely ★ :
Upper East Side
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 9a64408f728d16b6381aa05784c6e105
★ idézet ★ :
“I’ll reinvent myself. I’m gonna dye my hair blue and carry around an emotional support pig.”
★ foglalkozás ★ :
student, skateboarding lover and pianist
★ play by ★ :
Sadie Sink
★ szükségem van rád ★ :
my uncle
★ hozzászólások száma ★ :
44
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 2723f1e77de7e6957a5627cfdc468666e98a39ce
the new beginning || Dahlia & Hella A9819190254e132f52df2ab630966c988e377f84
TémanyitásRe: the new beginning || Dahlia & Hella
the new beginning || Dahlia & Hella EmptyHétf. Márc. 18 2024, 19:40

Hella & Dahlia
A sóhajjal egybekötött grimasz, amit talán észre sem vesz magán annyira automatikusan ül ki a mimikaként az arcára elbizonytalanítja Dahliát, mennyire forszírozza ezt a hazamenetet. Anno Waddelmár beszéltek róla – hisz ő is kedveli Hellát -, hogy elszeparálnak egy helyet neki, de abban a lakásban nem igen volt rá hely – a gyerekszobát pedig egyiküknek sem volt szíve szétbombázni. Meg amúgy is, ez azért akkora lépés, amit a bátyja már nem hagyna szó nélkül. Többnyire nem érdekli, mennyit és mikor van nála a lány, néha felhívja telefonon, hogy ott van-e, ha épp elkapja a hiányérzet. Nyilván volt már rá precedens, hogy Wadenél és nála aludt a kanapén, de azok inkább amolyan „filmezős, bekuckózós” esték voltak.
Mivel a lány még nem igen nézett körül, így nem tudja, hogy a lakás háromszobás, s bár a harmadik szoba pici.... de nem. Nem fogja elmondani, még nem. Nincs itt az ideje, és jelenleg ő maga elég szar lelkiállapotban van, hogy a túlzó érzelemkitöréseit szegény tinédzserre vetítse, és ez nem tenne jót egyiküknek sem. Nem akarja magához édesgetni, nem akarja, hogy jobban szeresse, mint a saját szüleit, vagy hogy vele többet akarjon lenni. Csupán próbálja megóvni attól, ami egy elhanyagolt gyermekkel megeshet. Francért kellennyire nehéznek lennie a felnőttlétnek!
- Nem illik? - kerekedik ki a szeme a meglepettségtől, túlzón – Na most akkor ebben a lakásban ki is a felnőtt? Én megtehetem! - hangja könnyed, vicceskedő, esze ágában sincs butaságokra tanítani, mint hogy a felnőttek szava szent, és hogy ők megtehetnek olyat is, amit amúgy senki ember fiának nem lenne szabad, de azok az idők már elszálltak, amikor a másik pici volt, és ilyennel nem lehetett húzni az idegeit, mert komolyan vette, vagy mert a szülei okozta elhanyagoltság és trauma végett megbántódott. Talán annyira már megnyerte a bizalmát, hogy tudja, ezek csak szavak.
Az, hogy a lány meglepte a süteménnyel rettentően jól esik neki, és komolyan elgondolkodtatja, hogy jóval érettebb a koránál. A tinédzserek zöme önző, jobban szeret mindig kapni, és nem adni – ő is ilyen kis görcs volt, ez ennek a korszaknak a szépsége, nincs ezzel semmi baj, bizonyos korlátok és értékrendek között. Ám Hella ezen korszaka vagy még nem jött el, vagy sosem fog. Hihetetlen, hogy a bátyja mennyire nem veszi észre, mennyi érték van ebben a lányban, és mennyire hasonlít arra a gyerekre, ami ő is volt, mielőtt a felnőtt lét, a munkamánia, és a siker megrontotta volna.
- Hát, ismerek pár jófej belgyógyászt, szóval simán. - rántja meg a vállát nemtörődöm élénkséggel, mutatva ezzel, hogy aligha hiszi, hogy kórházban fognak kikötni. - Amúgy is, ha elbénázod, majd hányunk együtt a klotyónál....hidd el, semmi sem kovácsol jobban össze két embert, mint amikor felváltva fogják egymás haját. - fintorog meggyőzően, és egy apró nevetés is kibuggyan belőle, visszagondolva a kamaszkorra, amikor a barátnőivel először rúgtak be, de mint a csacsi. Phuuu, Teresa valószínűleg mai napig az asztal alá inná, pedig a gyomra már megedződött az egyetemi bulik után így vénségére. - És amúgy is, minél többet csinálod, annál kevésbé fogsz bénázni. - világít rá – A deszkázásnál is ezt csinálod. - pillant rá, cáfolja csak meg, ha nincs igaza.
- Ó de! Nincs hozzá semmi itthon, így még egy boltos körutunk is lesz, arra meg kell a kalória. -csillan fel a szeme, mert ha valamit, hát az édességet nem tudja – és nem is akarja – kizárni az életéből. Tipikusan az a fajta nő, aki reggelire, és vacsorára is tudna tortát enni, aztán persze szidja magát, amikor az edzőteremben a futópadon izzad mint egy ló. - Valahol villa is van, vagy megkeressük, vagy nekiesünk kézzel. - nem most és azonnal gondolja, hisz előbb érdekli, mit szól a lány a meglepetéséhez.
- Tudom, tisztában vagyok vele drágám, és nem is haragszom rád érte, na.- hangja lágy, és megértő, éreztetni akarja, hogy csak mint vicces sztorira gondol már rá vissza. - Ó, ugyan, kellett az, aznap nem is ittam kávét, így igazából megérte. - nevet.
A szőrgombóc, ami a kezébe kerül meglepi, és egyben meg is hatja, így magához vonja Hellát, és a fejére is puszil örömében. Hagyja, hogy simogassa, bár ujjaival igyekszik megakadályozni, hogy a kis gombóc, nagy felélénkültségében kiugorjon a tenyeréből, míg a lány cirógatja.
- Hát azért te meg a macska kicsit mást igényeltek... - vág kételkedő fejet. - De a fejtágításnak mindig nagyon örülök, szóval ebben most te leszel a tanár. - hagyja rá teljes mértékben az irányítást a másikra, mert bár nyilván azzal tisztában van, hogy tápot esznek, vannak oltásaik, meg alomtálcába végzik a dolguk és mindent levernek – az internet csodája, hogy mindenfelé ilyen videók keringenek -, de a mit szabad és mit nem, mire kell figyelni-ben totál vakon van.
- Dehogy baj, szeretem azt a macskát, szóval bármikor áthozhatod. - összehúzza a szemét, és úgy mered a lányra. - Ezek szerint nálatok rejtegetted? - újabb dolog, amiről nemfog szólni a bátyjának, már ha nem tud róla. És a kis vöröskét ismerve, tuti nem tud. - Hát, a könyveim fele krimi, a másik meg nyálas, fantasy felnőttregény, így vagy valami nyomozóról, vagy valami kimondhatatlan fantáziafaszról lenne szó.....szóvaaaal...nekem jó a Hópihe, ha te már úgy is így hívtad. - kacsint rá, jelezvén, észrevette a kis elszólást. És illik is a cicára, így neki sincs ellenvetése.
Boldog, megkönnyebbült mosoly terül szét az arcán, látva teli találat volt a koncertjegy, míg a kis Hópihe is megmerevedve figyel a felsikkantásra, aztán ki akarván mászni a kezéből, végül úgy dönt leteszi, had fedezze fel a lakást. A zömecucc kartonokban, növénye nincs, nagy baja nem eshet....bár azért kissé óvón nézi, merre indul a pamacs a kis törpe farkincáját az égnek állítva.
- Még szép! - bólint visszakapva a tekintetét a vöröskére – De ha nem engem akarsz vinni egy randira sem sértődök meg. - némi puhatolózás a szerelmi életét tekintve talán belefér, vagy ha szerzett új barátokat, akikkel elmenne, Dahlia annak is nagyon örülne. -  Nincs mit, ezekkel talán kicsit biztonságosabb lesz...gondolom. - nem ért hozzá, de szerencsére nem fél kérdezni az eladóktól, no meg sutyiban jegyzetelni a telefonjába, ha a leányzó elejt egy-két információt szakzsargonban arról, amiket épp kinézett magának. - Megoldod...? - hagyja fent a hangsúlyta mondat végén, jelezvén észrevette ám az elgondolkodó pillantást, és a tétova mozdulatot. A konyhasziget lapjára könyököl, és érdeklődve hallgat, hátha el akarja mesélni azt, mi is ugrott be neki....
- Persze, de őszintén fogalmam sincs melyik dobozban van a villa, szóval amint említettem, nekieshetünk kézzel is, nekem mindegy. - tárja szét a kezét tanácstalanul, miközben felegyenesedik, és szétnézve szuggerálja, hátha a kartondobozok elárulják melyikükbe is rejtette és mit. Aztán észreveszi amint Hella előpakolja a műanyag cuccokat, és felnevet, jóízűen. - Jó...jó látom készültél. - kuncog, majd kíváncsian figyel, és bólogat a macskának kirakott dolgokra. - Szuper! De el is ugorhatunk valami állatos boltba, és akkor bepakolsz nekem mindent, ami kelleni fog. - veti fel az ötletet, hisz ha már úgy is elhagyják a lakást oly' mindegy útba ejtik e. Látván a másik megvárja míg választ, a műanyag tálcára kikanalaz magának egy szeletet, és elmarva egy villát nekiáll megkóstolni, majd elégedetten hümmög, mert finomnak találja.
- Ennyire nem akarsz hazamenni mi? - vonja fel a szemöldökét, miközben félig teli szájjal kérdez. - Történt valami, vagy csak simán cuki akarsz lenni? - neki aztán elmondhatja, vagy nem, ezt mindig rábízza a másikra, ahogy most is. Nem az anyja, hogy kihúzza belőle, és van annyira idős, hogy tiszteletben tartsa, ha nem akar beszélni róla. Ha kényesebb lenne a helyzet, vagy neccesebb, akkor úgy sem hagyná némán, hisz azért mégis csak ő a felnőtt és vannak olyan helyzetek, amikor az elhallgatás nem opció, de ez most nem olyan.




BEE
[/b]

Ariel Hella Wright imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dahlia Sanders
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella Katheryn-winnick-love-and-other-drugs
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
Black Dahlia
★ családi állapot ★ :
in the middle of a divorce
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella Tumblr_inline_poltoqTA9P1txm9sv_400

The secret of a happy marriage remains a secret.

the new beginning || Dahlia & Hella 8574d77f57cd252341a6074d91e237ba1333f9b9
★ foglalkozás ★ :
haematologist, radiologist resident
★ play by ★ :
Katheryn Winnick
★ szükségem van rád ★ :
Mr. Sanders
the new beginning || Dahlia & Hella 4f50494943d4f7369f741c17f2c66159767ff597
★ hozzászólások száma ★ :
38
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella A501d64ea604b24b14002b5c972bc3536d31c2d8
TémanyitásRe: the new beginning || Dahlia & Hella
the new beginning || Dahlia & Hella EmptySzomb. Márc. 09 2024, 19:18


you are my safe place

I hope you know, I love you so much


Megadóan sóhajtok és bólintok arra, amit mond, mert valójában semmi kedvem hazamenni. Szívesebben aludnék akár itt a földön is, mintsem otthon a kényelmes ágyamban. Egyre kevesebbet láttam mostanában a szüleimet és nem is igazán vágytam arra a sok tanulnivalóra, se amit mindig pluszba kaptam tőlük. Lia néni közelében legalább tudtam azt, hogy én is számítok és tényleg örül nekem, nem csak megjátssza vagy úgy tesz, mint akit érdekel az, hogy mi is van velem. Még akkor is, ha olykor egészen szófukar voltam, mert nem igazán voltam ahhoz szokva, hogy bárki is kérdésekkel bombázzon az érzéseim vagy a dolgaim terén, egyedül ő és Wade bácsi volt ez alól a kivétel a családban. Emiatt pedig még nehezebb volt elrejtenem előle mindazt, amik mélyen legbelül egyre inkább az őrületbe kergettek, de féltem kimondani őket több okból is. Mi van akkor, ha ő is inkább azt fogja mondani, hogy orvosként vagy ügyvédként jobb lenne? Biztosabb talajon állhatnék úgy, de valahogy egyre kevésbé vonzott mind a két eshetőség. Persze, megannyi jót tehetnék, de mostanában a könyvek felett görnyedve úgy éreztem, hogy egyre kevésbé vagyok boldog, viszont amikor a zongora billentyűzetéhez értek az ujjaim, akkor úgy éreztem, mint aki pontosan ott van, ahol lenni szeretne. Egyszerűen olyankor igazán boldog voltam.
Meglepetten pislogtam párat és a mosolyom még szélesebb lett. – Milyen meglepetés? Nem-nem, ezek után semmiképpen se viheted vissza! – határozottan, ugyanakkor játékosan csendült a hangom, a mosolyom pedig kiszélesedik, mert imádtam Dahlia meglepetéseit. Tőle mindig olyan ajándékokat kaptam, amire tényleg vágytam. – Hééé, ez nem fair dolog. – játékosan lebiggyesztettem az ajkaimat és szomorú kiskutya tekintettel néztem rá, amivel régebben is mindig le tudtam venni a lábáról. – Tudod, nem illik elhúzni a mézesmadzagot, aztán meg lógva hagyni az embert. – sietve tettem még ezt hozzá és sokat mondó pillantással néztem rá, miközben követtem őt a másik helységbe.
Boldogság madarai könnyedén repültek szét a lelkemben, ahogy megláttam miként örült meg a sütemény említésére. Szeretem, amikor mosolyog és boldog. Sőt, sokszor csodáltam is érte, hogy ennyi kedveség, figyelmesség szorult belé, amit soha nem félt kimutatni. Igazán gondoskodó volt, ugyanakkor csodáltam azért is, hogy olyankor is képes volt őszintén mosolyogni, amikor másnak biztosan nehezen menne. Biztos voltam abban, hogy szomorúság is lakozik valahol mélyen a mosolya mögött, még ha nagyon is jó érzés volt, hogy egy kis boldogságot képes voltam a jelenlétemmel hozni a napjába.
- Nem hiszem, hogy ez jó ötlet lenne, hiszen még kuktaként is bénázni szoktam. – hangom óvatosan csendül, majd kicsit megvakargatom tanácstalanul a fejemet, utána pedig jobb oldalt a vöröszuhatagomat a fülem mögé simítom. – Vagy ennyire hiányzik a kórház, hogy egy jó kis gyomormosást is bevállalsz értem? – tisztában voltam azzal, hogy ez hatalmas túlzás a részemről, de akkor se gondolnám azt, hogy most kéne tesztelnünk a tudásomat. Figyelem a ténykedését, majd a dobozra siklik a pillantásom. Úgy fürkészem azt, mintha röntgenlátásom lenne és átláthatnék rajta, hogy mit is rejt. Nagyon kíváncsi vagyok, viszont mielőtt felelhettem volna az ötletre a hasam megtette és korgott egyet, mint akinek nagyon is kedvére való lenne az említett étel. – Azt hiszem ez el is dőlt, de esetleg ma nem csinálhatnánk fordítva? Előbb a sütemény, aztán forgatjuk fel még inkább ezt a helyet? – reménykedően pillantottam rá, mert tényleg éhes voltam. Nem kellett volna kihagynom a reggelit.
- Nem áll szándékomban a világ legszuperebb nagynénijét idő előtt sírba juttattatni. – megrántom a vállaimat, majd lesütöm a pillantásomat. – Ha hajdanán is tudtam volna, hogy miként fogsz reagálni, akkor biztosan nem teszek békát a kezedbe. – még mindig olykor bűntudatom volt amiatt, hogy akkor annyira megijedt tőle és rossz emlékeket idézett fel a tettem. Fogalmam sem volt arról, hogy az ő iskolásévei se voltak annyira egyszerűek, hiszen ő annyira csodálatos, vidám és imádnivaló jelenség, hogy mindig azt gondoltam ő volt a bálkirálynő és mindenki imádta őt. Kérlelően fürkésztem őt, és ha kellett, akkor játékosan a szívemre tettem a kezemet is, hogy megesküdjek arra, hogy most éppen nem valami csínyre készülök.
Miközben nagyon izgulok a testsúlyomat egyik lábamról a másikra helyezem át, végig őt és a reakcióit fürkészem. Amint felderül az arca és egyértelművé váltik, hogy telitalálat volt az ajándékom, akkor egy hatalmas sóhaj szaladt ki ajkaim között, mert megkönnyebbülök. Nagyon izgultam, hogy nehogy rosszul válasszak és rosszul süljön el a meglepetés. Amikor értem nyúl, akkor sietve bújok hozzá és egy pillanatra újra árulónak érzem magam, amiért felsejlik ama gondolat, hogy bárcsak inkább ő lenne az anyukám. Könnyed nevetéssel pillantok rá, ha pedig tudom, akkor én is kicsit megszeretgetem Hópihét. – Nem olyan nehéz, ha gondolod, akkor majd beavatlak a rejtelmekbe, hogy miként is kell egy ördögfiókát életben tartani. Bár szerintem ez neked is jól megy.– természetesen először a macskámra gondoltam, aki valójában nem az, még ha a neve is azt sugallta, utóbbit pedig magamra értettem, mert tudtam, hogy olykor velem se egyszerű az élet, még ha annyira balhésnak azért nem is gondolnám magamat. – Remélem nem gond, de néha majd Kerberosz is jönne velem, mert nagyon megszerette az elmúlt két hétben Hópihét. – mosollyal az arcomon fürkészem a vonásait, majd kicsit távolabb lépek tőle, hogy a telefonommal készítsek róluk egy fényképet. – Van kedvenc mitológia alakod, vagy kedvenc könyves álompasid? Akár utóbbiról is elnevezheted. – bolondosan csendült a hangom, mert egyértelmű volt, hogy csak ugratni akarom őt. Az pedig fel se tűnt, hogy pár pillanattal korábban elárultam azt, hogy én miként is hívtam a cicáját. Nem akartam befolyásolni, de annyira természetesen jött már az a név, mintha mindig is így hívták volna ezt a fehér pamacsot.
Aprót szökkenek, amikor engedélyt kapok az ajándékom kibontására, az arcom sugárzik a boldogságtól és a kíváncsiságtól. Alig, hogy meglátom a koncertjegyeket egy örömteli sikkantás szalad ki ajkaim között. – Sikerült még jegyet szerezned rá? Dahl néni, nagyon köszönöm! Elhívtatlak egy zongoraestés randira? – utóbbit bolondozva kérdezem, hiszen ha már két jegyem van, akkor biztosan vele szeretném megosztani, meg valójában más nem is nagyon ugrik be, hogy kit is hívhatnék el rá. Egy csajos estére meg soha nem mondanék nemet.  Amikor pedig meglátom a gördeszkához kapott dolgokat, akkor pedig még inkább kiugrok a bőrömből – kicsit még ugrálok is, mint a kisgyerekek, amikor nagyon örülnek az ajándéknak-, mert ez is csak azt mutatja, hogy képes megérteni és elfogadni az új hóbortomat is. Nagyon sokat jelent, hogy ő ennyire támogató. Kicsit szökdécselve teszem meg a köztünk lévő távolságot, hogy puszit nyomjak az arcára és megöleljem. – Te vagy a legszuperebb! Nagyon köszönöm, pedig még születésnapom sincs! – a boldogság még inkább átjár és szinte repülök, ezt pedig ő is láthatja rajtam, hogy majd kicsattanok. Miután elengedem őt, visszasétálok az ajándékaimhoz, hogy kicsit jobban szemügyre vegyem, miközben hallgatom, hogy mit is mond.
- Nem gond, majd megoldom… - egy pillanatra elmerengek miközben kicsit elharapom a mondat végét is, mert valaki be is ugrik az ötletét hallva. Ő rohadt profi az egészben, talán ehhez is értene, de amilyen semmiből keveredett a gondolataimba, pontosan annyira sietve hessegetem is el, mert soha egy szót se váltottunk. Inkább csak néha én bámultam őt, mintha úgy képes lennék szert tenni a tudására, miközben lehet úgy festettem, mint valami creepy vörös démon, pedig azért igyekeztem nem túl feltűnően fürkészni. Ah, szóval majd felkeresek egy szervízt, vagy valami apukát megkérek, aki a gyerekét tanítja, az talán nem lenne annyira fura. – Semmi gond, így is nagyon hálás vagyok és jól eltaláltad, hogy mire is van szükségem. – őszintén csendül a hangom, miközben a mosolyom továbbra is a fülemig ér.
- Akkor jöhet a sütemény, aztán majd a főzés? Boltba kell menni? – mert ha gondolja, akkor szívesen elgurulok biciklivel a közeli boltba és bevásárolok, ha megírja mire is van szükségünk. Addig ő tud pakolászni, ha nem szeretne jönni és inkább cicázna. Emiatt nem tudnék haragudni rá. Közben elővettem a műanyag edényeket és a szalvétába csomagolt evőeszközöket is, mert sejtettem, hogy nála még szinte minden dobozokban lesz, így legalább kutatni se kell. -  Tényleg, mielőtt elfelejtem ez még a macskával jár. Hoztam egy kis almot is, holnapig biztosan ki fog tartani, meg itt egy kisebb pléd, amin aludt és egy-két játéka. – mindent lepakoltam a pultra, az alom is az egyik műanyag dobozban kapott helyet. Ha pedig maradtunk a sütizésnél, akkor felültem a pult tetejére és kicsit himbáltam a lábamat és felé toltam a süteményes edényt miután levettem a fedelét, hogy ő válasszon először.
- Ha gondolod, akkor a következő napokban szívesen csövezem nálad, hogy segédkezzek a pakolásban. – újra végigpillantok a megannyi dobozom. Szívesen felmászom a konyhapult tetejére, ő meg majd feladogatja azokat a dolgokat, amiket fentre akar pakolni. Szerettem volna magam kicsit hasznosnak is érezni, meg jó lett volna, ha van mivel elterelni a gondolataimat, mert egyre nehezebb volt magamban tartani, mindazt, ami mostanság ébren tartott az éjszaka közepén is.  

outfit

BEE




She used

to think she was
introverted because she really liked being alone, but it turns out she just liked being at peace, she is very extroverted when she's around people who bring her peace.

Dahlia Sanders imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Ariel Hella Wright
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 89a0f2c9281477d900b91f2c92f924f1195e8a14
the new beginning || Dahlia & Hella A82e2ce1206acdd7868794346e8a351a37428cbd
★ kor ★ :
18
★ családi állapot ★ :
lonely heart
★ lakhely ★ :
Upper East Side
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 9a64408f728d16b6381aa05784c6e105
★ idézet ★ :
“I’ll reinvent myself. I’m gonna dye my hair blue and carry around an emotional support pig.”
★ foglalkozás ★ :
student, skateboarding lover and pianist
★ play by ★ :
Sadie Sink
★ szükségem van rád ★ :
my uncle
★ hozzászólások száma ★ :
44
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 2723f1e77de7e6957a5627cfdc468666e98a39ce
the new beginning || Dahlia & Hella A9819190254e132f52df2ab630966c988e377f84
TémanyitásRe: the new beginning || Dahlia & Hella
the new beginning || Dahlia & Hella EmptySzomb. Márc. 09 2024, 14:31

Hella & Dahlia
Tudja, hogy rengetegszer vetíti ki az anyai ösztöneit Hellára, és a vágyat, hogyan is nevelne egy gyereket. Már a fiúk tekintetében is volt efféle meglátása, holott ők talán ha tíz évvel fiatalabbak nála. Dahliának is megvan a maga keresztje a családi perpatvar terén, hisz elég késői gyerek volt, talán pont annyira mint most Hella, csak más kontextusban. Lehet ez családi vonás lenne, hogy az utolsó pillanatban azért beesik egy lány is? Minden esetre rengeteg jellemvonást, viselkedést és sajnos a szorongások zömét is felismeri a fiatal nőben, ami az ő korában benne is benne volt.  Talán ezért annyira erős az anyai féltés részéről, talán az elmúlt évek rakták rá ezeket a túlzó érzéseket amihez a bátyjának is volt már pár keresetlen szava. Persze csak addig, míg rá nem jöttek a feleségével, hogy így még több időt tölthetnek a munkába temetkezve, amihez pedig Dahl nem állhatta, hogy ne fűzzön megjegyzést. Nem sokszor hivatalos tehát a nagycsaládi ebédekre, de így legalább nem kellett soha Waddel feszengenie, és tenni a tökéletes pár látszatát. Valójában ez nem volt nehéz, csak időszakosan, mert a megjegyzések a szurkálódás és a sértettsége indikálta büntető csendek sosem voltak rá jellemzőek, és a férfira sem. Ezért nem derült ki a munkatársai körében is sokáig, de még a baráti körükben sem.
-Rendben. De ha beesteledik mire mész kapsz egy pulcsit. – néz rá jelentősségteljesen, de ennyiben is hagyja a dolgot. Nem azért, hogy Hella meg ne sértődjön rá, mert holmi erőszakos felnőttként okoskodik itt, hanem mert bízik abban, hogy a lány ilyen kis  hülyeségek miatt nem szed össze egy tüdőgyulladást ebben a korban – na nem mintha nem lehetne, csak van ennyi esze. Hihetetlen, mekkorát nőtt, mióta utoljára látta, s bár nem magasságban a mosolya egyre kevésbé kamaszos, már fel-fel sejlik benne a fiatal nő. Betolja a biciklit, míg a másik szenved a kosárral, és a sajátja mellé dönti, majd mintha leporolná a kezèt csapkodja össze, fejét pedig egy hitetlenkedő mosoly kíséretében ingatja, röviden felkacagva. -  Reméltem is, hogy nem most fogod abbahagyni, akkor vissza kéne vinnem a meglepetésed. – hangja semmitmondó, mintha csak az étlapot sorolná egy étkezdében, de tekintetében vidám huncutság  csillog ami az arcára is kisugárzik. -De! Még nem kapod meg, amíg ki nem találjuk mit eszünk. – köti a feltételhez, és Hella magyarázatát hallva bólint, érthető hogy a süteményt nem akarta felrázni.
-Az édesség mindig jöhet! Istennő vagy! – mindig is édesszájú volt, és hatalmas nagy szerencséje, hogy emellett sport kedvelő is. Ha nem lenne a sok dolog amit már kipróbált vagy épp űz, akkor is ott lennének a kórházi kilométerek – az órája csoda hogy nem akadt ki még a lépésszámától-, már gurulna. A lányt pedig nem félti, bármennyire is undok és rosszmájú a fiatalsàg a mai időkben, hogy fiús lenne amit művel, vagy unalmas, Dahl nagyon büszke rá, hogy talált valamit amit ennyire szeret. És amiben nem adja fel a gyakorlást, még ha elsőre -állítása szerint- nem is annyira ügyes.
-Ez hízeleg, és örülök ha szeretsz mellettem segíteni, de akkor ma ugrunk egyet és te csinálod a kaját, én pedig mondom hogyan! – gondolkodik el egy pillanatra, miközben a konyhában lerak egy dobozt a középen lévő pultról, és egy másikat pedig közelebb rak a lányhoz. Vélhetően bizony abban lesz az ajándéka. – Igen  tudom is mit csinálunk! Nyugi, semmi bonyolultat. – legyint megnyugtatásképp. – Egy jó kis lasagne. Mit szólsz? – nyilván ha másra vágyik, kíváncsian várja az ötletet, de az ajándék említésére a homlokát ráncolva hallgat el.
-Ugye nem játszod el megint a békás esetet, tudod hogy akkor majdnem kicsináltàl! – szigorúan akarja mondani, de halk kis nevetésbe fullad a mondata, visszaemlékezvén amikor Hella első kirándulásaik egyikén egy ilyen bevezető itàn egy békát nyomott a tenyerébe. Mindent, de tényleg mindent el tud viselni, a pókokat, a rovarokat, a nyálkás csigákat, a csúszómászókat, egyszóval bármit ami más számára az undorral felér, kivéve a békákat. Kiskorában mivel ő is éltanuló volt az iskola udvaron bezárták a szertárba egy csomó óriási rücskös békával. Azok meg jól lepisilték és teleugráltàk félelmükben. Fujj. Az incidensért nem haragszik a vöröskére, hisz nem tudhatta és Dahllal ellentétben csodálattal adózott az állat előtt de pfuh.  – Na, jó, megkomolyodtam. – adja be vègül a derekát, és teszi amit a másik kér. Nem számít a piha súlyra, arra meg pláne, hogy meg is moccan majd’ kiugorva a kezéből, neki meg majd kiugrasztva a szívét. Pánikban nyitja a szemeit és vonja magához a szőrgombócot, majd csak óvatosan nyitva ki a kezeit veszi szemügyre, miféle is a bundás. A kék szemek szinte ámulatba ejtik, valamiért furcsa vonzalma van feléjük, hisz Wade tekintete is épp ennyire hirtelen kék. Francba is…
- Hella ez…. – keresi egy darabig a szavakat, de nem tiltakozásában, sokkal inkább meghatottsàgában. – Hát ez a kis csöpp valami tündéri. – emeli fel saját íriszeit az izguló lányra, és fél kézzel óvón babusgatva, másikkal kinyúlva az elkövetőért szorítja magához mindkettőt, meghatódva és kissé túlzó érzelemkitöréssel puszilva a feje búbjára. – Köszönöm. Bár azt még nem tudom hogyan kell majd életben tartani is…- nevet fel, elhessegetve ezzel a sírás gombócát a torkából, engedve a szorításon pillant le megint a kis lényre. – Neked milyen név tetszene? – maga se tudja, a macskát vagy a vöröskét kérdezi.  
-Ezek után az én ajándékom már piskóta lesz…de bontsd csak ki! – bök fejével a doboz felé, ujjaival már automatizmusként simogat a cica fülére és hagyja had ficeregjen a kezében. Ha a lány nekiáll a bontogatásnak felül két jegyet fog találni egy zongoraestre, amit az a zongorista ad akit mostanában olyan sokat néz a tik-tokon. A másik pedig négy vadi új kerék a gördeszkájára, amiket még mutogatott neki, és különböző erősségű lengéscsillapítók.
-A beszerelésben tuti nem fogok tudni segíteni.- szabadkozik, a biciklijéhez is alig ért, bezzeg a nagyobb gépek… - Szóval keresned kell majd valami deszkás lányt vagy srácot aki megmutatja hogy kell. -

BEE

Ariel Hella Wright imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dahlia Sanders
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella Katheryn-winnick-love-and-other-drugs
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
Black Dahlia
★ családi állapot ★ :
in the middle of a divorce
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella Tumblr_inline_poltoqTA9P1txm9sv_400

The secret of a happy marriage remains a secret.

the new beginning || Dahlia & Hella 8574d77f57cd252341a6074d91e237ba1333f9b9
★ foglalkozás ★ :
haematologist, radiologist resident
★ play by ★ :
Katheryn Winnick
★ szükségem van rád ★ :
Mr. Sanders
the new beginning || Dahlia & Hella 4f50494943d4f7369f741c17f2c66159767ff597
★ hozzászólások száma ★ :
38
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella A501d64ea604b24b14002b5c972bc3536d31c2d8
TémanyitásRe: the new beginning || Dahlia & Hella
the new beginning || Dahlia & Hella EmptyKedd Márc. 05 2024, 07:47


you are my safe place

I hope you know, I love you so much


Amikor ő kikiált, akkor csak intek egyet, bár nem tudom mennyire látja onnan, hiszen a termetem tekintetében az égiek nem voltak bőkezűek, de legalább észben bőkezűek voltak velem. Még ha olykor kicsit átoknak is éreztem azt, hogy ennyire okos vagyok. Ha átlagosabb lennék, akkor talán magam dönthetnék arról, hogy melyik egyetemre is akarok menni, nem lennének elvárások velem szemben, nem lett volna a sok plusz tanulás, amiről a szüleim mindig is gondoskodtak.  Miközben várok rá, addig szemügyre veszem a lakást és egyelőre jobban tetszik ez, mint az, amit az elmúlt fél órában hagytam magam mögött. Ahol én éltem, az inkább tűnt olyannak, hogy arra jó, hogy együtt élj azokkal a személyekkel, akikkel muszáj, de amúgy meg el akarsz kerülni. Erre tökéletes lehetőséget adott az a hatalmas épület, ez viszont kisebb volt és barátságosabb hatást keltett bennem. Egyáltalán ezt szokták mondani épületre? Nem tudom. Nagyon kíváncsi voltam arra, hogy milyen lehet belülről, de reméltem, ha még most káosz is uralja a költözés miatt, idővel akkor is sikerül otthonossá varázsolni Dahlnak a helyet. Részben ezt a célt szolgálta a szőrös kis barátom is, hogy ne érezze magát annyira egyedül.
Nem voltam tisztában minden részlettel, hogy mi is történt Dahl néni és Wade bácsi között, de míg régebben rajongtam utóbbiért is, addig most kicsit morcos voltam rá. Szívesen megráztam volna, hogy térjen már észhez – még ha tudtam ez nem oldana meg semmit se - és egyébként is miért engedi el a világ legcsodálatosabb nagynénijét? Miért nem küzd érte? Ha én nagyon szeretnék valakit, akkor biztosan küzdenék érte, de persze igazából fogalmam sem volt a szerelemről. Soha nem voltam szerelmes, soha nem volt barátom. Az pedig, hogy ez ciki vagy nem ennyi idősen a mai világban, passzolom. Biztosan akad olyan, aki emiatt is cikizne, ha tudná.
Szorosan bújtam hozzá, s míg kicsit gondterhelt voltam idefelé jövet, addig az ölelésében hirtelen minden aggasztó gondolat elillant és nem maradt más, mint a boldogság. – Nem akartam kimelegedni biciklizés közben, elég vastag a pulcsim. –lehet egy vékonyka kabát azért még is jól jött volna, de ezt inkább nem mondom ki hangosan. Reménykedtem abban, hogy ez a környék is biztonságos, nem szeretnék amiatt aggódni, hogy netalán valami baja eshet Dahlianak, mert tudtam jól, hogy olykor késő este járt haza, vagy éppen hajnalban megy dolgozni. Sokat dolgozik ő is, mint apa. Mostanában néha azt gondoltam, hogy apa valójában a kórházban él és csak azért jár haza, hogy felfrissítse a memóriáját, hogy miként is néz ki a családja.  – Rendben. – levettem a kosarat, és ha kellett, akkor míg ő elölről fogta a biciklit, addig én hátulról megemeltem kicsit, hogy könnyebb legyen betolni a lakásba. Magam mögött becsuktam az ajtót és örültem annak, hogy Hópihe ennyire jól viseli az egész utazást, mert még nem buktatott le minket. Csendesen várt a rejtekében.
- Tudod, vannak olyan barátságok, amiket nem lehet csak úgy kukázni. Az én barátságom a betonnal pontosan ilyen. – jókedvűen csendült a hangom és a mosolyom is őszinte volt. Lehet sokat esem gördeszkázás közben, de valahogy a fájdalom mellett eltörpül az a mámorító érzés, amit minden egyes alkalommal érzek, amikor a lábamat a deszkára teszem és gurulok vele. Arról nem is beszélve, hogy nagyon szeretem azt, hogy ebben nem vagyok annyira ügyes. – Amúgy csak a kosár tartalmát akartam megkímélni. Jobbnak láttam, ha biciklin hozom el. – nem az esések miatt, mert azért a sima gurulás többségében már jól megy, csak ritkán történik olyankor baj, de szerencsétlen macska nem biztos, hogy élvezte volna azt a himbálódzást, amit közben el kellett volna viselnie. Azért meg hálás voltam, hogy a gördeszkázás egyelőre a közös titkunk volt, mert ha a szüleim fülébe jutna, akkor szerintem ott törne ketté a deszkám és örökre eltiltanának tőle. Eddig a sérüléseimet is egészen jól ki tudtam otthon magyarázni és komolyabb baj még nem ért.
- Süteményt hoztam és ne aggódj, a cukrászdában a kiszolgáló lelkére kötöttem, hogy tiszta lapáttal nyúljon hozzájuk és 10x megígérte, hogy epres sütemények közelében se járt egyik se. – mert míg rá nem jelentett veszélyt az eper, addig rám nagyon is. Ez volt az én kriptonitom. Pedig a 16. születésnapomon még a családom is elfeledkezett erről és epres tortát vettek. Szerencsére még azelőtt feltűnt, hogy beleettem volna. Boldogság szikrái megcsillantak az íriszeimben, amikor a közös főzés gondolata felvetődik. – Remekül hangzik, úgyse ettem ma még. Mindamellett szeretem ellesni a tudományodat ilyen téren, hogy tudjak főzni, ha egyszer netalán úgy alakulna. – megrántottam a vállaimat, mert jelenleg nem fejtem ki jobban, hogy miért is mondom azt, amit. Nem arról volt szó, hogy valami pasinak akartam főzni, inkább arról, ha az álmaimat követem, akkor lehet hamarosan ki lesz rakva a szűröm otthonról, de ezt egyelő megtartottam, mert még őt se avattam be abba, hogy hova is jelentkeztem.  -  Van valami ötleted, hogy mit szeretnél készíteni? - nem tudtam, hogy van-e itthon valami vagy még előbb el kell menni bevásárolni. Követtem őt a konyhába, majd leraktam a pultra a kosarat és körbepillantottam a megannyi dobozon.
- Van egy meglepetésem számodra. Csukd be a szemed és nyújtsd ki a kezed, de a tenyereidet illeszd össze. – hangom izgatottan csendült, ha pedig úgy tett, ahogy kértem, akkor kivettem a cicát a kosárból és a tenyerébe raktam. – Kinyithatod a szemed. - Nagyon izgultam, hogy mit fog szólni hozzá. A testbeszédem és a hangom is erről árulkodott. Figyeltem, hogy a cica miként emeli Dahl nénire a hatalmas kék szemét, ami egészen hasonló volt az enyémhez. Majd most először, amióta betettem ide a lábamat nyávogott is egyet.
- Gondoltam így nem fogod annyira egyedül érezni magad. A  bilétába a telefonszámodat belegravíroztattam, de nevet nem akartam helyetted választani, így amiatt még majd el kell vinni.  – hangom vidáman csendült, miközben őt fürkésztem, hogy vajon mit is szól hozzá. Reméltem, hogy nem nyúltam mellé ezzel az ajándékkal.


outfit

BEE




She used

to think she was
introverted because she really liked being alone, but it turns out she just liked being at peace, she is very extroverted when she's around people who bring her peace.

Dahlia Sanders imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Ariel Hella Wright
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 89a0f2c9281477d900b91f2c92f924f1195e8a14
the new beginning || Dahlia & Hella A82e2ce1206acdd7868794346e8a351a37428cbd
★ kor ★ :
18
★ családi állapot ★ :
lonely heart
★ lakhely ★ :
Upper East Side
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 9a64408f728d16b6381aa05784c6e105
★ idézet ★ :
“I’ll reinvent myself. I’m gonna dye my hair blue and carry around an emotional support pig.”
★ foglalkozás ★ :
student, skateboarding lover and pianist
★ play by ★ :
Sadie Sink
★ szükségem van rád ★ :
my uncle
★ hozzászólások száma ★ :
44
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 2723f1e77de7e6957a5627cfdc468666e98a39ce
the new beginning || Dahlia & Hella A9819190254e132f52df2ab630966c988e377f84
TémanyitásRe: the new beginning || Dahlia & Hella
the new beginning || Dahlia & Hella EmptyHétf. Márc. 04 2024, 20:47

Hella & Dahlia
Wade bár először tüntetőleg a kanapén aludt a hír hallatán, mégis segített neki átköltözni a bérelt lakásba. Nem nagy flanc, nincs portaszolgálat, nem az Upper East Sideon van. Csupa csupa olyan dolog, amihez amúgy is a család miatt ragaszkodtak eddig, nem pedig azért, mert bármelyikük is igazán kényelmesen érezte volna magát a giccs és a gazdag környezet jelentette presztízsben. Három szoba, amire igazából nem lenne szüksége, lévén az otthoni gyerekszobát is úgy kerülte az utóbbi időkben, mintha tombolt volna odabent a pestis. De hogy Hellának ne a kanapén kelljen meghúznia magát, mikor néha nála alszik, mikor szembejött az ajánlat, kapva kapott az alkalmon, hogy kivegye. Most persze még kisebbnek tűnik, mert a már eleve a lakáshoz járó bútorokon dobozok, táskák és fóliába csomagolt tárgyak sorakoznak. A kartonokon a kórházi logok, infúziók feliratai, és egyéb jelzésen kívül – honnan máshonnan keríthetettvolna hirtelen elhatározásában pakolható dobozokat ugye... - szedett-vedett írások „konyha” , „nappali”, „pipere” stb jelzik, mi hova is való, vagy legalábbis minek kellene benne lennie. Furcsán komikus, mennyire kevés dolgot pakolt be, de itt mégis mennyire soknak tűnik... pakoláskor rettenetesen sokat vívódott, mit is kéne vinnie, vagy mit sem, és mi igazán az övé. A falon lógó képek, az összegyűjtött trófeák zöme a közös kalandjaikról, útjaikról, élményeikről utazott haza velük, ha elhozta volna, akkor csak újra és újra Wade jutott volna az eszébe. Nem mintha az erkélyen összegyűrt pokrócra ne csukná le a szemét, és ne vágna egy szégyenkező grimaszt – eddig tetszett neki az a kis terasz....eddig.
- Pillanat! - kiált ki, és gyorsan körbenéz, nem e maradt valami illetlen elől, amitől csak még jobban rájönne a szégyen az unokahúga előtt, aki épp megérkezett, mert az még cikibb lenne, ha a rendőrök csengetnének, mert valaki felvette ami alig egy órája történt. Szétszórtan a hajába túr, és miután körbejárta a lakást, megigazítva a pulcsiját nyitja csak ki az ajtót, már mosollyal az arcán.
Kedveli Hellát, rendkívül okos, és értelmes lány, és bár a bátyáék csak a jövőt és a lehetőséget látják benne, Dahl a jelenben figyel oda rá. Most is várakozik a pulton egy kis meglepetés neki, de annak átadása még ráér, mert rögtön a karjaiba is zárja a kis vöröst.
- Ahh szia! Te is hiányoztál! - hangja lelkes, és vidám, állát a törpe fején pihenteti, miközben szorongatja, és kicsit dölöngél vele. - Remélem nem fagytál meg, annyira nincs jó idő odakint. - dörzsölgeti meg pár perc múlva a lány karjait, és nehezen, de belátva egész nap nem álldogálhatnak idekint eltolja, és a biciklire sandít mögötte. - Azt hozd be, még nem tudom mennyire lehet ilyesmiket kint hagyni, az enyém is itt van. - mutat közvetlen balra az előszobába, és segít becipelni az említett járművet.
- Hogyhogy bicikli, és nem gördeszka? Megint zakóztál és nem volt kedved azzal jönni? - lágy dorgálás csupán, hisz aggódik azért, hogy egyszer majd hozzáhívják le a sürgősségire, mert az anyukájáékat biztos nem akarná felhívatni, így maradna ő. Ezen felül szereti, hogy Hella próbálkozik, kísérletezik, és azt még jobban, hogy nem adja fel, bármennyit esik is. Kicsit magát látja benne, bár ő ennyire fiatalon a felét sem merte volna megtenni, mint amiket ő művel, és ugyan a bátyja ki van akadva tőle, Dahlia örömmel támogatja – ha nem az őrültség határát súrolja az aktuális hóbort.
- Mit hoztál? Arra gondoltam, hogy csinálhatnánk valami kaját, mert semmi sincs a hűtőben. - veti fel, remélve partnerre talál benne, szeret főzni, sütni, tökéletesen le tudja vezetni vele a feszültséget, ami jelenleg a torkát szorongatja. Hülyén hangozhat, de eddig nem gondolt bele, hogy egyedül fog élni itt, s habár a férjével sokszor dolgoztak váltott műszakban, így kvázi amúgy is gyakran volt magában, az mégis teljesen más volt. Ott ott volt az illata, a dolgai, az egész jelenléte...



BEE

Ariel Hella Wright imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dahlia Sanders
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella Katheryn-winnick-love-and-other-drugs
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
Black Dahlia
★ családi állapot ★ :
in the middle of a divorce
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella Tumblr_inline_poltoqTA9P1txm9sv_400

The secret of a happy marriage remains a secret.

the new beginning || Dahlia & Hella 8574d77f57cd252341a6074d91e237ba1333f9b9
★ foglalkozás ★ :
haematologist, radiologist resident
★ play by ★ :
Katheryn Winnick
★ szükségem van rád ★ :
Mr. Sanders
the new beginning || Dahlia & Hella 4f50494943d4f7369f741c17f2c66159767ff597
★ hozzászólások száma ★ :
38
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella A501d64ea604b24b14002b5c972bc3536d31c2d8
Témanyitásthe new beginning || Dahlia & Hella
the new beginning || Dahlia & Hella EmptyVas. Márc. 03 2024, 21:18


you are my safe place

I hope you know, I love you so much


Mosollyal az arcomon másztam ki a takaró alól, mert már nagyon vártam a mai napot. Egyszerre éreztem boldogságot és izgatottságot amiatt, hogy ma újra láthatom a nagynénimet, ugyanakkor kicsit szomorú is voltam, mert ez azt jelentette, hogy két hét után ismét csak ketten maradunk Kerberosszal mivel Hópihe már nem lesz velünk. Igazából fogalmam sem volt arról, hogy mi lesz a neve, ezt majd Dahl eldönti, de valahogy hívnom kellett az elmúlt időben. Hazugság lenne azt állítani, hogy nehéz volt elrejtenem a családom elől az új jövevényt, mert egyáltalán nem volt az. Az embernek sok téren nincs nehéz dolga, ha olyan emberekkel él egy fedél alatt, akikkel ugyan megegyezik a családneve, de még is annyira ritkán látja őket, mintha csak délibábok lennének. Ha a szüleim nem voltak itthon, akkor igazából még enni se ültünk le együtt. Régebben volt, hogy én leültem az étkezőbe ilyenkor is, hátha valamelyik bátyám csatlakozik hozzám, de soha nem történt meg, így mostanra már én is inkább a szobámba vonultam vissza. Esélyesen az elmúlt hetek alatt még Luciaval is többet beszéltem, mint a családom bármelyik tagjával. Pedig ő csak takarítani és főzni járt hozzánk, de szerettem vele beszélgetni. Nagyon kedves és barátságos nő volt, akinek nagy családja van. Szerettem hallgatni a történeteit.
Miután elvégeztem a reggeli teendőimet és felöltöztem, elpakoltam a tegnap vett süteményeket jól zárható műanyagedényekbe, aztán előszedtem a fonott kosaramat és belepakoltam. Szobámba visszaérve mosolyogva figyeltem a fekete és fehér macskát, ahogy az ágyamban összebújva feküdtek. Mintha megérezték volna, hogy eljött a búcsú ideje. Mosolyom kiszélesedett amikor megnyalták a másikat, mintha csak búcsúpuszit adtak volna egymásnak. Aprót sóhajtottam.
- Sajnálom Kerberosz, de eljött az ideje a búcsúnak. Mától Hópihe máshol fog lakni, de ígérem, még látni fogod őt. – megsimogattam a cicámat, majd a másikat ölembe raktam és egy masnit kötöttem a nyakába a nyakörve mellé, hogy utána a kosár másik felébe tegyem, amit előtte kibéleltem.
Még sietve visszaszökkentem Kerberoszhoz és puszit nyomtam a fejére, utána felkaptam a kosarat és lementem a biciklimhez. Felraktam előre a kosaramat, majd felpillantottam a hatalmas állítólagos otthonomra. Nem hagytam se üzenetet, se nem szóltam senkinek se, hogy hova megyek, egyedül Luciatól köszöntem el. Rajta kívül azt se tudtam, hogy valaki itthon van-e még. Hiányzott az, hogy igazi családom legyen, olyanok vegyenek körbe, akiket érdekel, hogy mi van velem, akik elől nem kell rejtegetnem azt, hogy valójában hol akarok tovább tanulni. Még Dahlianak se említettem, hogy beadtam a jelentkezésemet Juilliardra. Azt is tudtam, hogy a következő héten kellene megjönnie az első értesítőnek, hogy kapok-e egy esélyt a bizonyításra, ahol eldőlhet az is, hogy tanulhatok náluk vagy nem. Reméltem, hogy sikerül rátennem a kezemet a levélre még azelőtt, hogy a családom bármelyik tagja megkaparintaná. Féltem megemlíteni neki, mert nem akartam azt, hogy miattam kelljen titkolódzania a család előtt és ott volt az is, ami miatt új helyre költözött. A család nem tudott még róla, de engem beavatott, ezért is vettem meg Hópihét, hogy ne legyen egyedül. Reméltem, hogy neki is pontosan annyira fog egy kis boldogságot csempészni az életébe, mint nekem Kerberosz teszi nap, mint nap. Nélküle teljesen magányos lennék és még inkább úgy érezném, hogy nem igazán számítok, csak akkor, ha lehet dicsekedni az eredményeimmel.
Lassan kifújtam a levegőt, miközben a szél a hajammal táncolt, mert kibontva hagytam. Igyekeztem nem hagyni, hogy a káosz ismét betemessen, mert nem akartam, hogy bármi is elrontsa a találkozásomat a nagynénimmel. Nagy szükségem volt egy kis szeretetre és törődésre, amit tőle mindig is megkaptam. Kicsit olyan volt számomra, mint egy pótanya és olykor nem értettem az égieket se, hogy miért nem őt kaptam meg anyának. Sokkal jobb anyám lehetett volna, mint az, aki valójában életet adott nekem. Talán tényleg igaza van Alexnek, hogy hálátlan gyerkőc vagyok és nem tudom értékelni mindazt, amit lehetővé tesznek a szüleink.  
Sietve fékeztem le a megadott cím előtt, mert majdnem tovább hajtottam annyira elmerültem a gondolataimban. Pár percig haboztam, mély levegőt vettem és kipislogtam a szememből a könnycseppeket. Mosolyt varázsoltam az arcomra és utána megnyomtam a csengőt. Míg vártam, addig bekukucskáltam a kosaramba, hogy Hópihe jól van-e. Amint megpillantottam Dahlt a megszokott hamis mosolyomat felváltotta a valódi örömteli mosolyom.
- Szia! – hangom vidáman csilingelt, és ahogy kinyílt az ajtó sietve engedtem el a letámasztott biciklit, hogy megpusziljam és ölelésébe fúrjam magam. – Nagyon hiányoztál. – őszintén csendült a hangom és egészen addig nem engedtem el, míg ő véget nem vetett az ölelésünknek.


outfit

BEE




She used

to think she was
introverted because she really liked being alone, but it turns out she just liked being at peace, she is very extroverted when she's around people who bring her peace.

Dahlia Sanders ölelést küldött

mind álarcot viselünk
Ariel Hella Wright
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 89a0f2c9281477d900b91f2c92f924f1195e8a14
the new beginning || Dahlia & Hella A82e2ce1206acdd7868794346e8a351a37428cbd
★ kor ★ :
18
★ családi állapot ★ :
lonely heart
★ lakhely ★ :
Upper East Side
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 9a64408f728d16b6381aa05784c6e105
★ idézet ★ :
“I’ll reinvent myself. I’m gonna dye my hair blue and carry around an emotional support pig.”
★ foglalkozás ★ :
student, skateboarding lover and pianist
★ play by ★ :
Sadie Sink
★ szükségem van rád ★ :
my uncle
★ hozzászólások száma ★ :
44
★ :
the new beginning || Dahlia & Hella 2723f1e77de7e6957a5627cfdc468666e98a39ce
the new beginning || Dahlia & Hella A9819190254e132f52df2ab630966c988e377f84
TémanyitásRe: the new beginning || Dahlia & Hella
the new beginning || Dahlia & Hella Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
the new beginning || Dahlia & Hella
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» instagram.com/hella
» family time // Hella and Lin
» sk8ers | hella & theo
» Court & Kai - I have hella feelings for you
» Ariel Hella Wright

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Lakóhelyek-
Ugrás: