New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 100 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 85 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Diana Armenis
tollából
Ma 16:14-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 16:08-kor
Benjamin Stanford
tollából
Ma 15:34-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 15:31-kor
Patrizia Ferrara
tollából
Ma 14:17-kor
Kira Mae Adams
tollából
Ma 13:32-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 12:39-kor
Sara Gloria Castillo
tollából
Ma 11:08-kor
Kaia Raven
tollából
Ma 07:57-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Poisoned pawn; Double Chess; against...
TémanyitásPoisoned pawn; Double Chess; against...
Poisoned pawn; Double Chess; against... EmptyVas. Feb. 25 2024, 11:14


Gleeson & Qadir

People (...) are not interested in the truth.

They like appearances because appearances are more beautiful.



Talán már három év is eltelt, mióta a Qadir nevet először meghallottam. Emlékszem, a férfi szeretett volna adni nekem egy megbízást, viszont én ezt jó okkal visszautasítottam, kicsit később pedig a mexikóiaknak vállaltam el egy munkát, hogy kihozzak valakit a börtönből.
Azt gondolom a sors egy érdekes fintora lehet, hogy ma megkeresett engem egy nagyobb multinacionális ingatlancég igazgatója és pont a Qadir nevet emlegette, így okkal kezdtem gyanakodni, hogy ez a Qadir az, aki anno állást ajánlott nekem és igazam is lett. A cég vezetője egy mexikói nő volt, Angélica Jacqueline Hayek. Egészen divatmodell kiadásban tette nálam tiszteletét, én pedig azon kezdtem gondolkodni, hogy vajon ennek az ingatlancégnek mekkora köze lehet a három évvel ezelőtti mexikói megkeresésnek és a maffiához. Gondoltam nem kevés, mert gyanúsan sok az egybeesés. Ha nem mexikói lenne a nő, akár még azt is hihettem volna, hogy puszta üzleti rivalizálásról van szó, ám mikor még bővebben bele is kezdett a megbízásom részleteibe, már tudtam, hogy megint rizikós vizekre eveztem.
Nem akartam visszautasítani, többek között a pénz miatt és a jó viszony miatt. Ki tudja milyen következményei lennének, ha egy ilyen megbízást visszadobnék a mexikói maffiának. Oda lenne a jó viszony és lehet utána már ellenséget látnának bennem, vagy hátráltatnának engem a későbbiekben. Qadir már úgyis ferde szemmel néz rám, nem szeretnék sorra begyűjteni ellenlábasokat.
Persze azt is tudtam, hogy Qadir nem lesz kis falat, még az én képességeimnek sem. Vén róka már, akit megedzett az élet és fel van vértezve a rosszakarói ellen, a titkait és a bizonyítékokat alaposan elrejtette és védelmezi. Nem lesz könnyű eleget tennem señorita Hayek kérésének és megsemmisíteni Qadirt, mint embert, mint üzletembert, mint maffia vezért. Angélica kérése nem egyszerűen a börtön volt, ő azt szeretné, ha a férfit teljes mértékben ártalmatlanná tenném, ez pedig egy nagyon körülményes munka lesz.
Macerás lesz megkörnyékezni és felfedni azokat a részleteket, amiket fel fogok tudni használni ellene. Bár nagyon könnyen meg szoktam találni a kulcsot másokhoz és pillanatok alatt fellapozni a lelkük és az életük nagylexikonát, most nem a megszokott célponttal kell szembe kerülnöm, így a legjobb képességeimet kell majd elővennem és még a legapróbb részletekre is oda kell figyelnem, hogy sikerre vigyem, ugyanakkor számítok arra is, hogy a célpont engem is megpróbál majd támadni, így nekem is kell majd védekeznem. Passzív agresszióra számítok.

Két-három napot szántam rá, hogy megkíséreljem a háttérből feltérképezni Qadir mindennapjait, betekintést kapjak az élete egy apró szeletkéjébe és megtudjam miket tervez az elkövetkezendő napokra, így megtudtam, hogy jegyet vett egy Yankees & TBR baseball meccsre és a VIP részlegen kötött ki, ahol viszonylagos nyugalom van, így nem fognak minket megzavarni beszélgetés közben.
Én is megvettem a saját VIP jegyeimet, a mérkőzés napján pedig leparkoltam a kocsimmal a Bronxi Yankee Stadium parkolójától nem messze, mivel a parkoló már tele volt.
A jegyeket bemutattam, majd zsebre dugott kezekkel célirányba vettem a VIP páholyt, ahol szemeimmel Őt kezdtem keresni és meg is pillantottam őt, így arcomra varázsoltam egy nagyon szolid mosolyt, majd intettem is neki és közelebb léptem hozzá, de megtartva az illő távolságot.
- Nem is tudtam, hogy maga is baseball kedvelő - tettem zsebre kezeim enyhe terpeszben állva. - Azt hittem maga a bonyolultabb sportokat szereti. Nem tartja túl primitívnek, hogy az emberek labdát dobálnak, fabotokkal csapkodnak a levegőbe és futkosnak a pályán?  - kérdeztem, de csak heccelve, hiszen tudtam, hogy a magánéletében nem egy túl elszállt valaki.
- Vagy ez csak egy szórakozási mód arra, hogy lenézhesse a Neandervölgyieket? Gondolom ezért választotta a stadium egyik legmagasabb pontját - mosolyogtam.


  ♪ Paganini Caprice no.24


The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.
mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
Poisoned pawn; Double Chess; against... Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
151
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: Poisoned pawn; Double Chess; against...
Poisoned pawn; Double Chess; against... EmptyVas. Feb. 25 2024, 16:40

If someone kicks you, all of your enemies show up
Alfonsoval gyakran járnak ki meccsekre, vagy különböző összejövetelekre. Nem titkolják, hogy jó üzleti partnerek, ahogy az is fontos üzenet a külvilág számára, hogy az Alfonso vezette New Yorki olasz maffia és Qadirék bandája társként tekintenek egymásra. Ez mégiscsak két bűnbanda együttműködését jelenti, amit vétek lenne az ellenfeleiknek figyelmen kívül hagyni, még úgy is, hogy ritkán kell az üzleti részen túl is beavatkozniuk egymás életébe.
Qadirnak szüksége van most minden stresszlevezető lehetőségre és ezért nem is zárkózott el az ötlet elől, hogy jöjjenek el egy hazai meccsre. Ugyan ő nem egy nagy baseball rajongó, de nem veti meg ezt a sportot sem. Nyitott mindenre, nem véletlenül lett sikeres üzletemben, ha az a sikere nem lenne önmagában elég, hogy még mindig életben van egy olyan kegyetlen világban, mint amiben ő is úszik.
Természetesen egyikük sem egyedül érkezik, bármennyire is annak tűnik, így hát mikor társa a fülébe súg valamit, majd elhagyja a lelátót, ahova épp csak most érkeztek, vele tart három-négy kísérője is. Olaszok. Sokban különböznek, de Qadir mégis megtalálta velük a közös szálakat és tulajdonságokat.
Látszólag egyedül marad Qadir, noha az ő testőrei már a VIP lelátón vannak, mind fontos embernek öltözve. Kezet fog néhány ismerős, nem hozzá tartozó arccal és elcseveg velük, amíg nem érkezik vissza Alfonso, illetve amíg nem kezdenek el beszivárogni a csapatok is a pályára.
Már kezd lenyugodni az izgő-mozgó tömeg, mikor megpillant egy ismerős arcot. Magában káromkodik egyet a férfi láttán, mivel bízott benne, hogy a mai napon kikapcsolódhat kissé, de érzi, hogy erre aligha fog sor kerülni. Az integetésre biccent fejével egyfajta üdvözlésképpen, azonban sajnálatára nem sikerül ennyiben letudniuk ezt a találkozást.
Valószínűleg a Qadirban megbújó előítéletesség miatt, de szavait egyből támadásnak veszi. Olyan, mintha felelősségre vonná, hogy mégis miért néz baseballt. Tekintetével végigméri a zsebre tett kezekkel mellette álló személyt. Az, amit elmond, tökéletesen leírja, hogy halvány fogalma sincs, kicsoda pontosan Qadir és milyen jellemmel rendelkezik. Viszont Qadir nem fog lesüllyedni a bunkó paraszt szintre, így hát különösebb válasz nélkül előbb kezet nyújt Gleesonnak, hogy üdvözöljék egymást egy kósza integetésen túl is.
- Szép estét Gleeson. - Köszön és üdvözli kézfogással először. - Nem tartom primitívnek. Ami azt illeti, egy sportot sem tartok primitívnek, ha az emberek kedvüket lelik benne és annyira elhivatottan küzdenek azért, hogy a legjobbak legyenek, mint a Yankee. - Lehet, hogy Qadirnak megvan a pénze arra, hogy csak a leginkább sznobnak titulált sportokat űzze (de nem azokat űzi), viszont ő mégiscsak egy Kabulból származó nem túl szegény, de nem is gazdag család sarja, aki életének első tizennyolc évét meglehetősen paraszti logika és értékek szerint élte le. Ezeket nem lehet kiirtani belőle.
Ezzel a monológgal Gleesonnak három indoka lehetett, mikor megkörnyékezte Qadirt: vagy célirányosan sértegetni akarta, ami elég alpári ezen a szinten, ahol ők vannak, vagy Gleeson maga nézi Neandervölgyieknek a játékosokat és a szurkolókat. Mindkettő undorító, bár Gleeson maga is egy undorító személy Qadir szemében amióta hátba döfte őt a mexikóiakkal. De van egy sejtése, hogy azért ennyire nem gyerekes férfi és egyik indok sem lenne elég neki arra, hogy megjelenjen a stadionban. Így hát minden bizonnyal konkrét okkal van itt, itt Qadir mellett. Tervei vannak és szándékai, ez pedig csak még jobban felforgatja Qadir gyomrát. Hányna ettől az embertől.
- De feltételezem, nem azért jöttél ide, hogy számonkérj, vagy hogy lenézd itt a te „Neandervölgyijeidet” - közli vele, hogy átlát rajta és el se kezdje a felesleges ugatást, mert itt fogja hagyni. Remélhetőleg Alfonso hamar visszatér és akkor majd két maffiavezér mellett majd kellően be fogja fogni a száját, ha már Qadir jelenléte nem riasztja vissza. Persze, hiszen a mexikóiak pénzelik, miért is kellene tartania Qadirtól. Azt hiszi, azok meg fogják védeni.
1st run | Megjelenés | Yankee Stadion | thx.



Game of chess
To win you have to make a move. Knowing which move to make comes with in-sight and knowledge, and by learning the lessons that are acculated along the way. Life is like a game of chess.
mind álarcot viselünk
Qadir Abbar
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Fa3e42fa66b9acb717238bac7c1e95fb8668ba3f
Poisoned pawn; Double Chess; against... F507aace4e1174c718d1af3c6b9ee02f42df63d7

Those who know - do not speak
Those who speak - do not know
.
★ kor ★ :
53
♫ :

Every single one's got a story to tell
Rather be the hunter than the prey

★ családi állapot ★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... 3bdd4502da73a5e16173c57d5f1dd219610f7bb7

YOU asked me if I felt that, and I did
but not only in the past, now I still do.

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Ad26c61476651e9c8496d1ee662a8a20d859e68b

"Aut viam inveniam aut faciam"
I will find a way, or I will make one

★ idézet ★ :

“No matter how much suffering you went
through, you never wanted to let go of
those memories.” ― Haruki Murakami

★ foglalkozás ★ :
"Üzletember"
★ play by ★ :
Oscar Isaac
★ hozzászólások száma ★ :
120
★ :

I'm not afraid of death; I just don't want
to be there when it happens.


Poisoned pawn; Double Chess; against... 28baaf51bf38d70cbc4580d45e8dbe2bb9e51cab
TémanyitásRe: Poisoned pawn; Double Chess; against...
Poisoned pawn; Double Chess; against... EmptyVas. Feb. 25 2024, 18:05


Gleeson & Qadir

People (...) are not interested in the truth.

They like appearances because appearances are more beautiful.



Azok a bizonyos formaságok. Természetesen cseppet sem volt ellenemre a kézfogás, lévén, hogy úri emberek voltunk. Mind a ketten felső kategóriások voltunk, bár az én jellemem kevésbé volt annyira merev, mint Qadir jelleme.
- Szép estét, Qadir - fogtam vele kezet. - Oh, igen, hiszen a világ erről szól - értettem vele egyet. - A sikerekről és a törtetésről. Elvégre miért érné be bárki is a harmadik, vagy a második hellyel, ha lehet első is. Kedvemre való ez a világnézet - mosolyogtam. - Elvégre, akiben van céltudatosság és sikerorientáltság, az nem éri be azzal, hogy egy névtelen senki maradjon. Kis szürke egér, aki nap mint nap nézheti, hallgathatja mások sikereit, elért eredményeit, vagyonát, ami nem lehet az övé, pedig szeretné. Borzalmas érzés lehet a szürkeség tudat  - csóváltam a fejem minden empátia nélkül. - El sem tudom képzelni mit érezhetnek azok az emberek, akik minden nap szembe néznek a visszautasítással és napról-napra átlépnek rajtuk az emberek. Pedig milyen sok ilyen ember van...
Csak keveseknek adatik meg az, hogy vigyék is valamire, pedig evolúciós úton mindenkiben ott van a hajlam, a verseny szellem, mégis mintha valami genetikai úton gátat szabna a törekvésnek.
Nézd csak
- intettem a pálya felé tegezve, ahogy ő is tegezett engem. - Mondd el, mit látsz, Qadir? - kérdeztem, majd ha válaszolt, én is elmondtam én mit látok. Ha nem válaszolt, az sem baj, attól én még beszéltem. - Én bizonytalan, kétségek között hánykódó embereket látok. Olyan embereket, akik küzdenek, de mégis tele vannak belső vívódásokkal. Látszik a dobón, hogy minden arc izma megfeszül a koncentrációban, de a szemei tükrözik a belső bizonytalanságát, hogy elég ügyes lesz a dobása, hogy az ütő ne találja el. Küzdenek, mint a labirintusba zárt egér, és minden mozdulatukat ön magauk is megkérdőjelezik, akár csak az egér, aki azon gondolkodik jó irányba fordult-e, hogy kijusson és hozzá jusson a sajthoz.
Idegesek és bizonytalanok, mert ha most nyernek is és tovább jutnak, vajon a következő csapatot is le fogják tudni győzni? Magabiztosnak tűnnek, de a lelkük tele van kétségekkel és félelmekkel, amiket nem tudatosan nem akarnak kimutatni az ellenséges játékosoknak, ahogy a rajongóknak sem.
És amikor futnak, ott van bennük a csillapíthatatlan stressz: "Vajon meddig jutok el, amíg a labdával meg nem érintenek engem, vagy a bázist?".
Stressz-stressz-stressz, pedig ez csak egy játék, nem?
- pillantottam Qadir felé. - De azt hiszem ha van valaki, akinek nem kell ecsetelnem milyen érzés is az örök feszültség, ami az életünk része, az te vagy. Hiszen az egész életed az örökös gyomorideg, nem? - kérdeztem egy nagyon enyhe mosollyal, bár a szemeim egyszerre tükröztek vidámságot és belső ürességet is.
- Szerinted őszinte, vagy érdek az ő elhivatottságuk? Belső, őszinte elhivatottság, vagy csak a csupán csak az érdek, vagy épp a kötelességtudat? Végtére is ez egy munka. Akár az útásók. Ők sem jókedvükben, vagy éppen belső késztetésből ásnak, hanem mert ezt várják el tőlük a főnökeik. Kötelesség, mint munkavállalók. Te mit gondolsz?
Nem, valóban nem pusztán a számonkérés miatt jöttem el, vagy azért, hogy a primitív labdajátékot nézzem, ezt Qadir rendkívül jól látta. Talán csak ismert már ennyire, vagy egyszerűen nem nézte ki belőlem, hogy érdekeljen ez a baseball meccs.
- Tán tilos baseball meccsekre jönnöm? - kérdeztem látszólagos meglepettséggel, majd kivettem a zsebemből egy sportfogadás szelvényt. - Kis szerencse játék. Ki lovi, ki foci, hát én baseball. Mit gondolsz, van esélyem nyerni? - eltettem a szelvényt, majd ismét felé fordultam. - Vagy tán azt hitted miattad vagyok itt? Ejnye. Bármennyire is nehéz elhinned, nem minden rólad szól. Pedig gondolom már megszoktad, hogy mindenki körülötted forog és mindent és mindenkit megkapsz egy csettintésre.
Milyen érzés, amikor látod, hogy közelednek feléd egy szépen becsomagolt ajándékkal, ám végül nem te kapod, hanem valaki más, akit te nem is láttál, de épp mögötted állt? Gondolom veled is megesett már, hogy elmentek melletted, pedig azt hitted te kellesz nekik. Még a sikereid előtt, biztosan téged is átléptek már.

Én persze nem tudtam az milyen érzés. Neki meg kellett harcolnia a sikereiért, ki kellett kecmeregnie a "nyomorból", áldozatokat kellett hoznia. Nekem nem. Én beleszülettem a vagyonba, a sikeres családi háttérbe, nekem mindenem megvolt. A karrieremet persze magamnak köszönhettem, de meg voltak az alapok, amiket a családom fektetett le nekem és az iskoláim adtak meg, a karrieremet és a vagyonomat pedig java részt az átlag feletti manipulációs képességeimmel és a gátlástalanságommal értem el.


  ♪ Paganini Caprice no.24


The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.
mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
Poisoned pawn; Double Chess; against... Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
151
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: Poisoned pawn; Double Chess; against...
Poisoned pawn; Double Chess; against... EmptyVas. Feb. 25 2024, 20:07

If someone kicks you, all of your enemies show up
Mindenki életében vannak olyan alakok, akiknek puszta jelenléte is irritáló és fárasztó, viszont Qadir tudja, hogy Gleeson szándékosan játszik rá erre és nem ok nélkül környékezte meg, ezért nem hagyja magát lezsibbasztani a kézfogást követő orbitális baromságáradaton. Úgy érzi, mintha nem is kellene ide ő, mintha nem is Qadirnak beszélne, egyszerűen csak örül az ügyvéd, hogy van társasága és valakinek végre kiöntheti azt a rengeteg hülyeséget, ami a fejében felgyülemlett. Így hát figyel rá, de gyorsan szelektálja is a szavakat és amikből nem tud kiolvasni semmit, azt hagyja elveszni az éterben anélkül, hogy hatással lenne rá és állapotára.
Mindketten tudják, hogy ilyen mértékben egyiküket sem érdeklik az idegen emberek. Vagy csak úgy átlagosan az emberiség. Qadirt most pont nem tudják lekötni az elvont elmélkedések. Amit Gleeson elmond, az többé-kevésbé úgy is van, de mindezen gondolatokra Qadir már rég nem pazarol értékes perceket.
A pálya felé mutat és kéri is, hogy nézzen arra, de Qadir nem veszi el tekintetét az ügyvédről. Nem adja meg neki a vezetés lehetőségét, az ő figyelmét biztosan nem fogja kénye-kedve szerint vezetni, ellenben szívesen válaszol azon kérdésére, hogy mit lát.
- Egy magányos filozófust, aki nők hiányában felcsapott hittérítőnek. - Ezt látja. Nagyjából úgy is érzi magát, mintha egy keresztény hittérítő akarná a semmiből kimosni az ő nem keresztény gyökerekkel rendelkező agyát. Valószínűleg nem erre a válaszra várt tőle Gleeson, de ahogy látja, teljesen mindegy is volt, hogy mit felel, mert az ügyvéd úgy folytatja, mintha egy pillanatra sem akarná, hogy megszakadjon a lemez.
- Így belegondolva, tényleg - hallgatja Gleesont és közben az arcát nézi. „A szemei tükrözik a belső bizonytalanságát, hogy elég ügyes lesz a dobása”, valóban, elég ügyes lesz ezúttal Gleeson, bármit is tervez ellene? „Küzdenek, mint a labirintusba zárt egér, és minden mozdulatukat önmaguk is megkérdőjelezik, akár csak az egér, aki azon gondolkodik jó irányba fordult-e, hogy kijusson és hozzá jusson a sajthoz.” Igen, akár egy Gleeson-fejű tetves patkány, aki az alvilág útvesztőjébe került és most már ő is azon tűnődik, hogy jó irányba fordult-e, mikor Mexikó felé vette az irányt. Az a sajt pedig… nos, lehet mégsem fogja megkapni tőlük azt, amit ígérhettek jutalomért. Persze Qadir hagyja, hagy mondja a magáét, végtére is, legalább telik az idő, mire visszatér Alfonso. - Gyönyörű ars poéta volt ez a semmiből, nem tudom, hogy érdemeltem ki. - Mondja ironikusan, egy kicsit szórakozottan is, elvégre most is csak nevetne az emberen. El is mosolyodik. Mekkora egy majom.
- Nem - feleli egész határozottan. - Nem az egész életem gyomorideg. Nem tudnék ilyen életmódot folytatni, ha így éreznék minden percben. Mint ahogy a játékosok sem stresszelnek minden másodpercben, hanem koncentrálnak. - A kettő nem ugyanaz. Utóbbit csak úgy hozzáteszi, mert ebben nem értett egyet vele.
- Valóban, ahogy az ügyvédektől is várják a megbízóik az eredményeket. - Most lényegében Gleesont is útásókkal hasonlítja össze. Ugyan már, hiába állnak a VIP páholyban, a Földön minden ember ugyanúgy működik. Ha lenézi a játékosokat és az útépítőket, akkor feltehetőleg tükörbe se mer nézni. A kérdést hallva elneveti magát.
- Dehogy, de a vak is látta, hogy mekkora lendülettel és milyen célirányosan közelítettél meg, amint rátetted a lábad a lelátó állványzatára. És bizonyára, amennyiben csak a meccs érdekelne, akkor, ha van egy kis önbecsülésed, nem én lennék az, akit elsőként leszólítasz - utal arra, hogy tudja, kinek a ligájában játszik. Nem szereti az álszent embereket. Még azokat a mexikóiakat is többre tartja, akik szemtől-szemben állva fegyvert rántanak rá, mert legalább azokban van tisztesség. A mexikóiak New Yorki vezetőjében is van tisztesség, ezért van még mindkét vezető életben. Akárcsak a banditáknak a régi Texasban. Mindegyik bandavezér tudja, hogy New York birtoklását ők le fogják bokszolni egymással és addig küzdenek érte, amíg mindenki meg nem hal körülöttük és csupán a két király fog egymással szemben állni a sakktáblán. És ez mit jelent? Mattot, az ő esetükben.
Ilyen gondolatok között néz rá a szerencsejáték szelvényre, de nem nagyon foglalkozik vele. Ettől még lehet, hogy Gleesont is ők küldték rá, hogy idegesítse. Tisztában van vele, hogy egy ilyen eseményen nem fogják megsebezni Qadirt, úgyhogy nem kell mindig maximálisan résen lennie, pláne, hogy a testőrei is jelen vannak. Tudja, hogy a mexikóiak sincsenek abban a helyzetben, hogy magukra haragítsák a médiát és az emberek haragját azzal, hogy terrorhelyszínné változtatják a stadiont.
- Ellenkezőleg, örülök, ha nem miattam vagy itt. Ez esetben gondolom nem igényled, hogy engem tarts szóval, mert feltételezem, neked is vannak barátaid, akikkel együtt érkeztél - mosolyodik el, enyhén oldalra fordítva a fejét, miközben tekintete találkozik a közben a páholyba visszaérkező Alfonsoval. Még bök is felé egyet, mert nem véletlenül említette a „barát” kifejezést, ezáltal pedig Gleeson tudhatja már, hogy Qadir nincs egyedül. Az ajándékos hasonlatot pedig látja beteljesülni lelki szemei előtt.
- Megnyugtató. - Kis hatásszünetet tart, majd a vállára teszi a kezét néhány pillanat erejéig. - Megnyugtató érzés, hogy nem én vagyok neked az a személy, akinek szépen becsomagolt ajándékot adnál. Elég elkeserítő lenne, ha én lennék a hozzád legközelebb álló személy. - A másik részére nem reagál. Igen, sokszor átléptek rajta, amik eleinte fájtak, de aztán megtanulta, hogy ez az előnyére is válik. Ha átlépnek rajta, az azt jelenti, hogy élve hagyják. Hogy nem figyelik és a sötétben garázdálkodhat. Utóbbi időben pedig kifejezetten élvezi, sőt, igényli, hogy egy kicsit ne figyeljenek rá és hagyják őt láthatatlannak lenni. Gleeson is igazán megkerülhette volna őt most ezzel az ajándék szarkupaccal, ami kijön száján.  
1st run | Megjelenés | Yankee Stadion | thx.



Game of chess
To win you have to make a move. Knowing which move to make comes with in-sight and knowledge, and by learning the lessons that are acculated along the way. Life is like a game of chess.
mind álarcot viselünk
Qadir Abbar
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Fa3e42fa66b9acb717238bac7c1e95fb8668ba3f
Poisoned pawn; Double Chess; against... F507aace4e1174c718d1af3c6b9ee02f42df63d7

Those who know - do not speak
Those who speak - do not know
.
★ kor ★ :
53
♫ :

Every single one's got a story to tell
Rather be the hunter than the prey

★ családi állapot ★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... 3bdd4502da73a5e16173c57d5f1dd219610f7bb7

YOU asked me if I felt that, and I did
but not only in the past, now I still do.

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Ad26c61476651e9c8496d1ee662a8a20d859e68b

"Aut viam inveniam aut faciam"
I will find a way, or I will make one

★ idézet ★ :

“No matter how much suffering you went
through, you never wanted to let go of
those memories.” ― Haruki Murakami

★ foglalkozás ★ :
"Üzletember"
★ play by ★ :
Oscar Isaac
★ hozzászólások száma ★ :
120
★ :

I'm not afraid of death; I just don't want
to be there when it happens.


Poisoned pawn; Double Chess; against... 28baaf51bf38d70cbc4580d45e8dbe2bb9e51cab
TémanyitásRe: Poisoned pawn; Double Chess; against...
Poisoned pawn; Double Chess; against... EmptySzer. Feb. 28 2024, 19:27


Gleeson & Qadir

People (...) are not interested in the truth.

They like appearances because appearances are more beautiful.



Qadir nem volt hajlandó kötélnek állni és a nézőtér felé fordulni, viszont ez engem nem akadályozott meg abban, hogy végigmondjam a mondókám, bármennyire is nem tetszett a válasza. Az arckifejezésem ugyan nem árulta el, de mélységesen sértette a megjegyzése az egómat. Méghogy magányos filozófus. Nőtlen. Persze nem akartam neki feltárni az igazságot a magánéletemről. Ha szeretné, úgyis megtudja, hiszen Elinorral mi nem titkoljuk a viszonyunkat, szóval biztosan bármikor megszerezheti az információt. De nem tőlem. Nem voltam hajlandó kommentálni ezt a megjegyzését, de még csak megrándítani sem a szám szélét.
De a hittérítő jellemzéssel talán ki tudnék egyezni. Abban azért láttam némi igazság alapot, hiszen valóban talán kissé hittérítő szerű a beszédem, aminek az lehet az oka, hogy általában manipulálni szeretnék és mások lelkére beszélni. Talán ez okozhatja Qadirban azt az érzést, hogy vele szemben is ilyesmi terveim vannak. Ez részben igaz is.
Láthatóan nem vett komolyan, amin nem is igazán lepődtem meg, lévén, hogy nagyjából már ismertem milyen karakter is Qadir, bár attól még kissé irritáló érzés volt. Hiába a tudat, hogy kivel is van dolgom, attól még irritáló volt, ha valakitől nem a megfelelő bánásmódot kaptam. Pedig nem lettek volna nagy elvárásaim vele szemben sem.
Nem értettünk egyet, de tudtam, hogy nem is fogunk, viszont láttam rá esélyt, hogy egy idő után meg fogom tudni győzni. Talán befolyásolni és manipulálni nem fogom tudni olyan szinten, mint másokat, de megvolt az esélye, hogy minimális érzelmi és gondolati hatást gyakoroljak rá.
- Ez így van. Én csak a saját érdemeimről tudok nyilatkozni, de én még nem okoztam csalódást egy megbízónak sem. Gondolom jó hírem is van. Talán ezért akartál te is engem megbízni. Kár, hogy nem volt akkor épp alkalmas. Biztos jól fizető munka lett volna - mosolyogtam. Nem kételkedem benne, hogy szép pénzt kaptam volna.
Mexikói, vagy épp Qadirék, egyikük pártját sem fogom a lelkem mélyén. Egyik bandát sem tartom többre a másiknál, bár igyekszem Qadir felé semlegesnek tűnni, de a magam módján azért némileg készségesnek is, míg a mexikóiak felé jobbnak látom, ha kicsit be is állok a sorba. Talán hiba volt az első megbízást elvállalnom nekik, de megvolt az okom rá és most már úgy érzem részben a hálójukban is vagyok. Valamit idővel ki kell majd találnom, hogy kihátráljak ebből a helyzetből, mert ha megszületik a gyerekünk Elinorral, akkor már én magam is kénytelen leszek szolidabb életet élni és nem szeretnék egy ördögi körben forogni.
Lehet kicsit túloztam azzal, hogy az egész élete egy gyomorideg, de valljuk be, biztosan az ő életében is több a stresszes pillanat, mint a nyugodt. Elvégre elég sokan akarják már a vesztét és gondolom igyekeznek minden követ megmozgatni, hogy vagy megbuktassák, vagy megöljék és ezek idővel egyre sűrűbb próbálkozások lesznek.
- Hát bűnt követtem el? - kérdeztem megjátszott meglepettséggel, de most nem is igyekeztem hitelesnek tűnni. Inkább igyekeztem olyan vígjátékos meglepettséget "színlelni". - Megláttam, hogy itt vagy. Örültem, hogy van itt egy ismerős arc. Ennyi. Gondoltam csatlakozom hozzád. Elvégre nem akarhatsz egy életen át órólni rám, nem? Vagy tán annyira haragtartó vagy, hogy sírodig pikkelni szeretnél rám?
Megmutattam, majd el is tettem a szelvényt.
Barátok? Hát... van egy kevéske, de nem velük jöttem ide. Elvégre munka ügyben vagyok itt.
- Hm? Egyedül érkeztem és engem csak a meccs végeredménye érdekel igazán.
Hátra fordultam Alfonso felé, de nem feltétlen érdekelt a nálam jóval magasabb és erősebb szakállas képű Gorilla. Nem igazán volt bennem félelem érzet. Vissza is fordultam Qadir felé.
Homlokom ráncolva, meglepetten pillantottam Qadir arcára, mikor az ajándékról kezdett beszélni. Attól tartok valamit félre értett, vagy lehet csak én fogalmaztam túlságosan nehezen érthetően.
Nem, nem ő volt a hozzám legközelebb álló személy, ez tény. És vélhetően erre sosem fog sor kerülni.
- Pedig biztosan jól jönne neked egy olyan barát, mint én. Még ha a rólam alkotott eszményi képed kicsit meg is csorbult...


  ♪ Paganini Caprice no.24


The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.
mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
Poisoned pawn; Double Chess; against... Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
151
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: Poisoned pawn; Double Chess; against...
Poisoned pawn; Double Chess; against... EmptyCsüt. Márc. 07 2024, 15:04

If someone kicks you, all of your enemies show up
Ha Gleeson azt hiszi, hogy Qadir elfelejtette, ami köztük történt, akkor nagy hibát követ el. Az őt körbevevő kolumbiaiakhoz képest ugyan sokkal érzéketlenebbnek tűnik, azonban, ha haragszik valakire, akkor azt egy életen át tudja utálni. Legalábbis, amennyiben a tekintélyét mocskolták be, vagy ha olyasvalamivel sértették meg, ami számára különleges szereppel és értékkel bír. Gleeson annakidején nem fogadta el Qadir ajánlatát, amivel összességében nem is lenne probléma, de közvetlenül utána egyértelműen a mexikói banda ügyeibe csatlakozott bele és ez az együttállás az afgán férfinak felér egy arcon köpéssel. Így hát így tesz őt is: míg él, arcon köpi azt a személy, aki most pofátlanul közvetlennek próbálja mutatni magát. Ebből adódóan nem is tudja komolyan venni őt és ezt Gleesonnal ellentétben nem próbálja meg maszk alá rejteni.
- Igen, jól fizető lett volna - Ez kétségtelen, talán még Gleeson sem csak blöffből állítja ezt. - De nem kellett neked az én ajánlatom. Kétszer pedig nem megyek ugyanabba a zsákutcába. - Jelzi is, hogy nincs esély már nála, bármi is a célja, merthogy valami célnak lennie kell, máskülönben nem szólította volna le.
Nem menekül el a személyesebb megszólítástól sem, bár még mindig nem érti, hogy ez az egész miért kell. Mondja mit akar, aztán hagyják egymást békén, haragszik rá, hogy a kevés pihenő óráitól is megfosztja őt az ügyvéd. Ettől ellenére persze tudja ő, hogyan kell „politizálni”, nem lehet csak úgy nyilvánosak kimondani szavakat. A baj csak az, hogy ehhez most rettenetesen nincs kedve, pláne, ha egy szélhámosról van szó. Az ő életét pedig ne merje nagyítóval vizsgálni, úgysem fog belelátni a lelkébe.
Felvonja szemöldökét, most két érthetetlen ember néz egymással szembe, csak Qadir sejti, hogy Gleeson meglepettsége nem őszinte, ellentétben az övével. Qadir valóban nem érti, hogy lehet ilyen gátlástalanul gerinctelen.
- A helyzet tényszerűségét nézve nem, de az íratlan gentleman szabályok szerint bűn. - Elvégre nem esznek ott, ahova már odaszartak, az úriemberek legalábbis nem. - Van, hogy megbocsátok, de attól függően, hogy mit tett az illető. Bár ritka, ezt nem tagadom. Viszont már önmagából adódóan sem barátkozok olyanokkal, akik a vesztemet akarják, vagy azok társaságát élvezik. - Újra Gleesonra emeli a tekintetét. Qadir őszinte és nyíltan beszél, már amennyire egy ilyen helyet lehet nyíltan beszélni, de hát olyan szavakat nem mond, amik őt is bajba sodorhatják és tudja, hogy Gleeson sem fog, mivel ő is benne van ebben a bűnnel teli világban és az ő neve is csorbulhat, ha kiderülne, hogy miket tett a múltban.
- Ezesetben szép dolog, hogy órákat szánsz a szabadidődből arra, hogy a helyszínen tudd meg az eredményt - billenti a fejét a pálya felé, ahol már lassan kezdődik a meccs. Ha csak a meccs végeredménye érdekelné, miért nem online követi a mérkőzést? Vagy keres rá a meccs után a végeredményre? Ennyire ráér? Vagy?
Gleeson egyedül jött - amit egyébként teljes mértékben elhisz neki -, Qadir viszont nem, így tesz egy próbát, hogy figyelmeztesse az ügyvédet, rossz helyen áll. De egyúttal sejti, hogy nem fog megmozdulni, nem fogja zavartatni magát Alfonso miatt. Nem baj, legalább tudja már Gleeson, hogy ha magára haragítja Qadirt, akkor mást is a nyakába kaphat és ez nem biztos, hogy megéri.
Az ajándékbaromság után viszont megérzi, hogy kibújik a szög a zsákból és Gleeson ezúttal a valós szándékára utal. Valamit kínálni akar neki, felajánlani, be akar szivárogni, Qadir radarjai érzik, hogy ha most elutasító lesz vele, akkor információktól eshet el, úgyhogy ad egy lehetőséget az ügyvédnek, hogy beszéljen. Egyet. Ha ez is baromság lesz, itt fogja hagyni.
- Miért gondolod, hogy szükségem lenne rád? - Ez a kérdés annyira határozottan és komolyan hangzik Qadir szájából, mintha valami ajánlatra várna. Nem fog neki megbocsátani, de a kíváncsisága miatt - és mert talán Gleeson hajlandó ezúttal végre komolyan is elé állni - meg akarja tudni most már, mit akar.
1st run | Megjelenés | Yankee Stadion | thx.



Game of chess
To win you have to make a move. Knowing which move to make comes with in-sight and knowledge, and by learning the lessons that are acculated along the way. Life is like a game of chess.
mind álarcot viselünk
Qadir Abbar
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Fa3e42fa66b9acb717238bac7c1e95fb8668ba3f
Poisoned pawn; Double Chess; against... F507aace4e1174c718d1af3c6b9ee02f42df63d7

Those who know - do not speak
Those who speak - do not know
.
★ kor ★ :
53
♫ :

Every single one's got a story to tell
Rather be the hunter than the prey

★ családi állapot ★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... 3bdd4502da73a5e16173c57d5f1dd219610f7bb7

YOU asked me if I felt that, and I did
but not only in the past, now I still do.

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Ad26c61476651e9c8496d1ee662a8a20d859e68b

"Aut viam inveniam aut faciam"
I will find a way, or I will make one

★ idézet ★ :

“No matter how much suffering you went
through, you never wanted to let go of
those memories.” ― Haruki Murakami

★ foglalkozás ★ :
"Üzletember"
★ play by ★ :
Oscar Isaac
★ hozzászólások száma ★ :
120
★ :

I'm not afraid of death; I just don't want
to be there when it happens.


Poisoned pawn; Double Chess; against... 28baaf51bf38d70cbc4580d45e8dbe2bb9e51cab
TémanyitásRe: Poisoned pawn; Double Chess; against...
Poisoned pawn; Double Chess; against... EmptyPént. Márc. 08 2024, 18:34


Gleeson & Qadir

People (...) are not interested in the truth.

They like appearances because appearances are more beautiful.



- Elképesztő, hogy ötvenes férfi létedre mennyire csökönyös tudsz lenni - ingattam meg a fejem, noha én magam is haragtartó voltam. De én még Qadirnál is rosszabb voltam. Én, ha valakire megharagudtam, azt megöltem. Vagy megölettem. Nem szokásom huzamosabb ideig tűrni egy haragosom létezését, azt, hogy levegőt szív magába a világban, amiben én is teszem.
Pont nekem nem volt jogom ilyet mondani, tudom, de szerettem volna kekeckedni Qadirral szemben. Szerettem volna kicsit húzni őt, heccelgetni, oda-oda szólni neki csak a móka kedvéért.
- Tudod Qadir, mi ügyvédek csak az írott dolgokkal foglalkozunk. Ami nincs benne az írott törvényben, az nem létezik - vontam meg a vállaim. Persze ez hazugság volt. Olyan szempontból igaz volt, hogy mi ügyvédek valóban csak az írott törvényeket fogadtuk el valósnak, ahogy a bíróság és az ügyészség is, ellenben én az a fajta ügyvéd voltam, aki köptem a törvényre. A hivatalos arcom, amit a nagyvilág szokott látni, bizony egy talpig becsületes, törvénytisztelő ügyvéd voltam, viszont, akik jobban ismertek az alvilági berkekben is, vagy éppen tudatosan kértek fel piszkosságokra, azok tudták, hogy bizony én sem vagyok teljesen angyal. A szárnyaimat a többség fehérnek látta, kevesek szürkének, ám én tudtam, hogy szénfeketék.
Tudom, Qadir is tudta, hogy nem voltam törvénytisztelő, de nem zavart különösebben a tény, hogy előtte is szépen színeztem magam. Ha én nem fehérítem magam, akkor ki?
- Ilyen fiktív "szabályokkal" nem szoktunk foglalkozni - mosolyogtam. Nem. Én sem. Lehet van, aki igen, de engem nem érdekelt különösebben.
Nem tagadom, Qadir viszonylag jól átlát rajtam, de bolond lennék a tudtára adni, hogy helyes úton jár. Nem kell tudnia, hogy jók a megérzései.
- Ugyan, Qadir. Pusztán csak a társaságom miatt képes vagy rám is követ vetni? Ez ám a Gentleman hozzáállás - kuncogtam. - Tudod, ha én kerekesszékesekkel megyek valahová, én is kerekesszékbe ülök, hogy szolidaritást mutassak feléjük. De ha te látsz valakit náthások között, akkor automatikusan azt az egészséges embert is náthásnak bélyegzed - forgattam ki szavait. - Ez nem szép dolog.
De megértelek. Kellemetlen érzés lehet neked a múltbéli ballépésem. Bizonyára kevesebbnek érezted magad tőle, mint Isaiah. Pedig hidd el, az én szememben senki sem több a másiknál - mosolyogtam és ezt őszintén is gondoltam. Az én szememben az egyik ember épp olyan jelentéktelen volt, mint a másik. Persze volt egy nagyon kevés kivétel. Azok, akik közel álltak hozzám, de ez a szám nagyon minimális volt.
- Igen, tudod mostanság nem sok megbízásom van, így van időm eljárni otthonról - feleltem részigazságként. Valóban nem volt mostanság annyi munkám, mint régen, de ez nem is feltétlen baj, mert már épp elég pénzem van és a zsarolásokból folyamatosan jönnek be a komoly összegek, nameg mert legalább tudok a saját kis privát dolgaimmal foglalkozni.
Elinor is dolgozott most, a személyzetem pedig jól el volt nélkülem, így bőven elég időm volt Qadirral és a szememet szúró emberekkel foglalkozni, a saját kis privát életem pofozgatásával törődni, nem vonta el semmi a figyelmem róla.
- Itt legalább friss levegőn vagyok, társaságban és van valami kis izgalom is, amivel néha tudok foglalkozni - utaltam izgalom gyanánt a meccsre. Lehet lesznek érdekes, izgalmas mozzanatok.
De az igazi izgalom inkább maga Qadir lesz. Vajon sikerül felül kerekednem rajta?
Qadir hangja és arckifejezése eléggé beszédes volt a számomra, hát még a kérdés. Ezek szerint Qadir valóban tökéletesen érzi, hogy több van itt a háttérben, mint azt ő sejtheti. Szépen el kéne húzni az orra előtt a mézes madzagot. Még valamit, amire könnyedén ráharaphat.
- Nem érzed azt, hogy hasznos segítség lehetnék neked még? - kérdeztem mosolyogva. - Te azt hiszed a mexikóiak pártját fogom, ők pedig készséggel el is hiszik, hogy az ő oldalukon állok. Meg bíznak bennem. Igaz, tettem is ezért. Neked pedig talán jól jönne valaki, akit fel tudsz használni ellenük. Igazam van? - kuncogtam. - Talán lehetnék a te beépített embered. Persze nyilván nem ingyen. Nem vagyok jótékonysági szervezet.
Ez akár még neki is jó ajánlat lehet, ahogy nekem is hasznom származna belőle. "Qaidr kémjeként" szolgálhatnék neki. Információkat szivárogtathatnék ki, a bizalmába férkőzhetnék, miközben azon dolgozom, hogyan tehetném tönkre Qadirt. És végül én nyernék.
Miután Qadirt tönkre tettem, a mexikóiak kifizetnek, ám ezzel párhuzamosan Qadir emberei, azaz a kolumbiaiak is megkapják a nekik járó utolsó fontos információ morzsákat is, amiknek hála ők le tudnak számolni a mexikóiakkal, így én nyertesen szállok ki a helyzetből. Ha pedig mégis megbuknék valamin a kolumbiaiak alá is alá fogok tudni addigra már. Ha ő alájuk a rendőrség által tennék alá, akkor még nemzeti hős is lehetnék, hogy segítettem leszámolni a kolumbiai drogbandával.




  ♪ Paganini Caprice no.24


The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.
mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
Poisoned pawn; Double Chess; against... Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
151
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: Poisoned pawn; Double Chess; against...
Poisoned pawn; Double Chess; against... EmptyKedd Márc. 19 2024, 11:13

If someone kicks you, all of your enemies show up
Teljes mértékben igaza van Gleesonnak, Qadir valóban mérhetetlenül csökönyös. Ebbe nem is köt bele, elfogadja a kritikát, de ettől még nyugodtan tud aludni. Pontosabban nem ez lesz az ok, ami miatt nem tud rendesen aludni, ellentétben Gleeson lényével és személyiségével, amik már a közeledésével is feszültséget keltenek Qadirban.
- Ebből is látszik, hogy mennyire különbözünk. Az én ügyvédjeim nagyon alaposan tisztában vannak mindazzal, ami nincs leírva és ügyesen játszanak az íratlan dimenzióban is. - És nem tagadják a létezését. Qadir életének nagy része az írott törvényen túlmutat, így hát, ha valaki, ő pontosan tudja, mennyi minden lakozik abban a világban. Persze érti ő nagyon is, hogy mire akart kilyukadni Gleeson a szójátékával. A különbség köztük mégis a felfogás. Gleeson szerint nincs semmi az írott törvényeken kívül, Qadir pedig azt vallja, hogy ott van minden, ami igazán számít.
Mindketten tudják, hogy Gleeson is mocskos lapokkal játszik, nem érti hát Qadir, hogy miért játssza meg magát előtte. Ha Qadirnak akarna ezúttal dolgozni, akkor pláne nem lenne érdeke szépíteni. Ezen a ponton pedig már teljesen elvesztette, hogy mik is Gleeson céljai a közeledésével.
- Madarat tolláról, embert… - ugyebár. Be tudja fejezni a vele szemben álló férfi is az ikonikus mondatot. Olyan, mintha az ügyvéd nem tudná, milyen világban is mozog Qadir, hiszen az alvilágban nagyon is számít, ki kivel köt szövetséget, ki kivel mutatkozik, kivel hajlandó egyáltalán beszélni. A társak határozzák meg, kivel alkot szövetséget és a szövetségből egyértelműen kialakul, kik is lesznek az ellenségek. Nem véletlenül mutatkozik most sem Qadir Alfonsoval, az, hogy ők ketten meccset néznek együtt reprezentálja, hogy a kolumbiai és az olasz maffia szövetséget alkot. Ketten erősebbek, ugyanakkor ezúttal Alfonso ellenségei már Qadir ellenségei is, ahogy fordítva is igaz ez természetesen. Így hát igen, ami azt illeti, nagyon is számít, kik alkotják Gleeson társaságát. De most magyarázza ezt el neki? Biztos, hogy nem. Qadirnak nem érdeke ezt tennie, mivel az égvilágon nem akar tőle semmit.
- Pedig a náthások között könnyen megbetegszik az ember. Ha pedig téged körbe tüsszögnek, mindenki undorodni fog tőled. Ahogy én is köszönöm, de nem kérek a közelségedből, hiszen nem áll szándékomban megbetegedni miattad. Szép vagy nem szép, ilyen a társadalom - áll bele az ő metaforájába és magyarázza el neki röviden, hogy miért nincs igaza. Ezek után viszont megkönnyebbülés, hogy végre a tárgyra tér.
- Örülök, hogy egyenrangú felekként tekintesz rám és Isaiahra, de ezzel a kijelentéseddel nem vagyok hajlandó semmit kezdeni. Egy tanácsot adok, bár tudom, hogy nem fogod megfogadni: a te érdekedben a legjobb döntés az, ha kimaradsz abból a háborúból, ami köztem és Isaiah között zajlik. Ez egy olyan játék, amiben te csak veszíthetsz. Amiben az ügyvédek csak veszíthetnek. - Teljesen komolyan gondolja, neki is sok ügyvédje van jelenleg is, tudja jól, hogy bár a hírnevük és a pénzük mennyisége erősen felfelé ível, a maffiaháború során ők védtelenek. Épp azért, mert nem vigyáznak eléggé a saját épségükre. Beleértve a családjukat is. Őket nem tudják úgy megvédeni, mint azok a bandatagok egymást, akik naponta forgatják kezükben a fegyvereket. Qadir ennyit volt hajlandó tenni Gleesonért, bár sejti, hogy feleslegesek szavai. Csak tudná, miért akar két kapura játszani és miért nem tudja, hogy az öngyilkosság.
Ezen gondolatra viszont kezd megvilágosodni Qadir. Gleeson nem hülye, vagyis reméli, hogy nem süllyedt le a teljes zakkantság szintjére. Ha viszont ennyire biztonságban érzi magát, míg felajánlja magát, az csak egyet jelenthet. Azt, hogy biztos háttere van.
Összeszorítja álkapcsát, de tükrözteti az érzéseit, nem hagyja, hogy kiüljenek arcára a felismerés jegyei. Inkább tudatlannak tettetve magát hallgatja, hogy mennyi szabadideje lett mostanság és azt igyekszik a szabadidőn tölteni. Egyik fülén be, másikon kiszaladnak a szavak, fejben pedig még Gleeson és a mexikóiak tervén kattog az agya. Így hát - továbbra is tudatlannak szimulált hozzáállással - rákérdez, hogy mit akar tőle, mit tudna neki felajánlani.
Gleeson első kérdését magában egyből gyorsan lereagálja egy határozott „nem”-mel. Ami azt illeti, nem érzi azt, hogy hasznos lenne egy olyan ember, aki épp a halálát kívánja, vagy legalábbis azt, hogy térdre essen Isaiah előtt. Ettől függetlenül meglepi, hogy végre őszinte és hajlandó bevallani, hogy tényleg hozzájuk tartozik. Az teljesen mindegy, hogy a lelke mélyén legszívesebben menekülne Gleeson a mexikóiak elől, ha nekik dolgozik, akkor Gleeson a mexikóiak embere marad.  
Amit kínál az ügyvéd, az egyébként bevett szokás, ugyanakkor olyannal még nem találkozott, aki ezt önként ajánlotta volna fel neki. A besúgókat vagy megvesztegetik, hogy olyan élethelyzetbe hozzák, amikor nem lesz más választásuk, mint két helyre súgni. Viszont az ilyen emberek sorsa középtávon mindenképpen a halál. Addig használják őket, amíg hasznosak, utána azonban, mivel túl sokat tudnak, mindkét fél érdeke az lesz, hogy a besúgó halott legyen. Amit Gleeson felvet Qadirnak az maga a tökéletesen kifinomult öngyilkosság. Elmosolyodik a perzsa férfi, majd végigsimít borostás arcán és tesz egy lépést az ügyvéd felé.
- Azt mondd meg nekem, Bryrne - szólítja szándékosan a másik nevén - mennyire szűkölködsz pénzben, hogy még erre is vállalkozni mersz? - Játékra invitálja hát. Ha besúgó akar lenni pénzért, akkor be kell ismernie, hogy nincs pénze, vagy valami más, hihető indokot kell adnia arra, hogy erre miért hajlandó. Vagyis el kell ismernie, hogy szar helyzetbe került az élete és nem megy már olyan jól, mint régen. Bár Qadir kétli, hogy az önbecsülése ezt engedné. Ha viszont nem hajlandó beismerni, hogy tönkrement az élete, akkor kizárt, hogy Qadir több lépést tenne felé és adna neki több esélyt. Vagyis megversenyezteti Gleeson egoját és küzdőszellemét. Siker kontra megaláztatás. Mit választ? Már azontúl, hogy teljesen egyértelmű már Qadirnak, hogy a mexikóiak pénzelik és kérték fel arra, hogy szivárogjon be Qadir életébe. Álábecsüli Qadirt.
1st run | Megjelenés | Yankee Stadion | thx.



Game of chess
To win you have to make a move. Knowing which move to make comes with in-sight and knowledge, and by learning the lessons that are acculated along the way. Life is like a game of chess.
mind álarcot viselünk
Qadir Abbar
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Fa3e42fa66b9acb717238bac7c1e95fb8668ba3f
Poisoned pawn; Double Chess; against... F507aace4e1174c718d1af3c6b9ee02f42df63d7

Those who know - do not speak
Those who speak - do not know
.
★ kor ★ :
53
♫ :

Every single one's got a story to tell
Rather be the hunter than the prey

★ családi állapot ★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... 3bdd4502da73a5e16173c57d5f1dd219610f7bb7

YOU asked me if I felt that, and I did
but not only in the past, now I still do.

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Ad26c61476651e9c8496d1ee662a8a20d859e68b

"Aut viam inveniam aut faciam"
I will find a way, or I will make one

★ idézet ★ :

“No matter how much suffering you went
through, you never wanted to let go of
those memories.” ― Haruki Murakami

★ foglalkozás ★ :
"Üzletember"
★ play by ★ :
Oscar Isaac
★ hozzászólások száma ★ :
120
★ :

I'm not afraid of death; I just don't want
to be there when it happens.


Poisoned pawn; Double Chess; against... 28baaf51bf38d70cbc4580d45e8dbe2bb9e51cab
TémanyitásRe: Poisoned pawn; Double Chess; against...
Poisoned pawn; Double Chess; against... EmptyPént. Márc. 22 2024, 18:07


Gleeson & Qadir

People (...) are not interested in the truth.

They like appearances because appearances are more beautiful.



- Igen-igen - bólogattam. - Halat a pikkelyéről, oroszlánt a sörényéről, kolumbiait a nyakkendőjéről - veregettem vállon és bíztam benne, hogy érti a humoros szójátékomat az elvágott torokból kihúzott nyelv kapcsán, amit kolumbiai nyakkendő néven "gúnyolnak".
A náthás metaforára pedig szintén volt egy frappáns megjegyzésem.
- Na és mi van akkor, ha az én immunrendszerem elég erős ahhoz, hogy ellenálljon? - mosolyogtam.
- Aaa... a társadalom, igen. Még jó, hogy engem hidegen hagy - a társadalom. Nem igazán szokásom figyelembe venni az embereket, a normákat, mások érzéseit, vagy éppen a törvényt. Semmi közöm hozzá, maximum annyiból, hogy fenntartsam mások előtt a magamról alkotott idealizált képet. De ennyi, semmi több.
Ha csak részben is, de elkezdtem a tárgyra térni, ami láthatóan érzékeny pont volt és meg sem akart látni engem a háború környékén. Pedig szerettem veszélyesen élni. Nem volt bennem félelem érzet.
- Még a végén azt fogom hinni, hogy féltesz engem - mosolyogtam. - Ez még aranyos is lenne, ha nem tudnám, hogy igazából annyit jelentek neked, mint egy lecsapni való légy, ami az ételed körül zümmög.
De hadd kérdezzek valamit, ha ennyire védtelenek az ügyvédek, miért nem véded meg őket? Ha magadat és a családodat, a többi tagot meg tudod védeni, akkor őket miért nem? Részben így te is felelős vagy a halálukért. Belerángatod őket, de semmit nem teszel értük. Ez is a lelketlenség egy formája. Szóval te is a segíts magadon elvet vallod. Ha valaki belenyúl a tűzbe, az viseljen tűzálló kesztyűt, ugye? Ez egy jó kis lelki védőpajzs. "De hát tudták mire vállalkoznak! Mondhattak volna nemet is. Felkészülhettek volna rá. Tudták mire számíthatnak". Igaz? Jó kis mentesítő gondolat a felelősség alól. Kiraktad őket a golyózáporba és megnézted merre dőlnek el, amikor lelőtték őket. Mondd csak, hadi fotó készült az esetről, vagy nem akartad megörökíteni az utókornak?
- vigyorogtam.
Az már megint csak az egómat csorbította, hogy feltette nekem az anyagiakkal kapcsolatos kérdést, jó magamnak pedig alaposan el kellett gondolkodnom mit is kéne felelnem. Ez a gondolkodás a kívülállók számára nem tűnhetett sok időnek, csak pillanatoknak, de mégis felért több órányi elmélkedéssel. Elvégre nem válaszolhattam akármit, mivel itt most minden elhangzott szónak komoly súlya van. Nekem pedig a létező legjobb hatást kellett elérnem, muszáj volt a legjobb képet, a legjobb sztorit festenem, hogy a leghihetőbb legyek.
Qadir okos volt, megpróbálta kihasználni a narcizmusom, a büszkeségem. Megpróbált fogást találni rajtam. Legszívesebben lelöktem volna a páholyból, hogy nyakát törje, de azzal a saját halálos ítéletemet is aláírtam volna, ráadásul nem voltam annyira primitív sem, hogy ilyet tegyek. Ha meg is ölném, azt elegánsan tenném, nem állatiasan. Elvégre civilizált emberek vagyunk.
Nos, elhatároztam mondok neki egy sztorit, amiben részigazságok is lesznek és hazugságok is. Épp annyi igazság lesz benne, hogy kellően hihetővé tegyem neki és úgy érezze rá vagyok utalva, megalázkodok neki és a segítségére van szükségem.
Mélyet sóhajtottam és kezdtem az igazsággal.
- Tudod Qadir, hoztam az életemben sok rossz döntést. Van egy párom, akivel szeretnék családot tervezni, összeházasodni és elhagyni New Yorkot, hogy aztán Párizsban kezdjünk új életet - idáig valóságos volt, bár ezek még nagyon, de nagyon távoli tervek, ám most jött a rész, amit elkezdtem kiszínezni. Még mindig volt valós alapja, de már kevésbé. - Itt több bökkenő is van a történetben. Jelenleg le vagyok kötelezve a mexikóiaknak, viszont szabadulni szeretnék. Sajnos nincs elég pénzem sem. Még ha fel is számolnám a vállalkozásom és eladnám mindenem, akkor sem lenne annyi pénzem, hogy megalapozzam a tökéletes jövőt magamnak, a páromnak, a jövőbeli gyerekünknek és biztosítsak helyet és anyagi jövőt a párom anyjának. Már csak azért sem, mert mire odakinn munkát kapnék ügyvédként, elfogyna a pénzünk.
Ráadásul amíg Isaiah a nyakamon van, addig elhagyni sem tudom Amerikát...
Éppen ezért, nem kérek mást, csak azt, hogy segíts nekem. Tudom, hogy haragszol, amiért neked nemet mondtam akkor. De most jóvá tudnám tenni. Segítek, hogy én is jól járjak és te is jól járj. Tudod jól te is és én is, hogy ha átverlek, akkor úgyis én húzom a rövidebbet, nem? Mire észbe kapnék, már szellőzik a fejem...




  ♪ Paganini Caprice no.24


The law is sacred
and we must be wise to know
when to break it.
mind álarcot viselünk
Gleeson Byrne
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Tumblr_orlqcyh9dO1ufvw6qo7_540
Poisoned pawn; Double Chess; against... Tumblr_inline_of1xeq5VTC1qlt39u_250
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... 61e979ebc21bf1e7ff8f69dab010903f7c28cf29
I think Dr. Gleeson Byrne is a concept,
not just a name on a piece of paper.
♫ :
Dreams are only dreams
But sometimes dreams are all we have
Hope to see a reaction, and touch the cloud with your lips

Be a picture of a moment someone holds, one day
★ családi állapot ★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Hd-aspect-1458209047-kb-harpers-clemence-poesy-05-cmjn300-preview
Stockholm syndrome
★ lakhely ★ :
Staten Island - Todt Hill
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Tumblr_inline_of1x94kq7m1qlt39u_250
★ idézet ★ :
A person is not always able to distinguish between reality and the truth influenced by emotions.
The latter can even paint a deceptive picture, although most of the time we do not want to be aware of it.
★ foglalkozás ★ :
Vállalati - gazdasági ügyvéd
★ play by ★ :
Andrew Scott
★ hozzászólások száma ★ :
151
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Cae73299ca705766419f908f0a823c50dff628aa
TémanyitásRe: Poisoned pawn; Double Chess; against...
Poisoned pawn; Double Chess; against... EmptyKedd Márc. 26 2024, 17:45

If someone kicks you, all of your enemies show up
Legszívesebben elhányná magát a kolumbiai nyakkendő hallatán, amit neki sajnos lehetősége volt látni nem is egyszer. Még manapság is szokta alkalmazni Garrido. Talán ebben különböznek, Qadir mindig is utált hozzáérni más bűnszervezeti tagokhoz, pláne azok belső szerveihez, így hát megtanult pontosan célozni és vágni. Gyorsan döntött, gyorsan cselekedett, a holttesttel viszont ritkán játszott. Persze volt, hogy kínoznia kellett valakit, főleg régen történt ez meg, amikor még élvezte is, hogy ő teheti meg, ő lehet az, aki rendelkezhet mások fájdalma felett. Voltak borús évei, mikor fejben elfelejtett önmaga lenni, mert megérezte az erő ízét. Most már az emberei csinálja ezt az ő kérésére, akár a szeme láttára is, ő pedig távol tartja magát a vértől amennyire lehet. Bárki bármit mond, ez segít, hogy fejben, ha nem is egészséges - merthogy ő már sosem lesz teljesen egészséges -, de legalább épelméjű maradjon. Szóval ennyit a kolumbiai nyakkendőről. Veszélyes vicc Gleesontól egy olyan embernek címezve, aki feltehetőleg jobban ismeri a műveletet nála. Meglepné, ha nem így lenne, hiába nagyon sok mocskot kinéz az ügyvédből.
- Hát az senkit sem érdekel, Gleeson. Senkit sem érdekel, hogy egészséges maradsz-e vagy sem. - Érezhetően lenézi a közvéleményt Gleeson, pedig a látszat nagyon fontos. Néha fontosabb is, mint a valóság, elég csak megnézni Qadirt. Ha nem adna a látszatra, már rég életfogytiglan ítéletét töltené valamelyik neves börtönben.
Fájó pontot talál el Gleeson Qadirban és van egy olyan érzése, hogy tudja, mi történt Dianevel. Hogy a mexikóiak meg akarták ölni őt és meg is lőtték, ám túlélte. Igen, ez az eset Qadirnak is fájó pont volt, talán az egyik legfájdalmasabb hír, amit kapott az elmúlt évben, de ettől még téved Gleeson, ha azt hiszi, meghalt. Már ha egyáltalán róla beszél és nem csak baromságokat hord itt össze-vissza.
A kezdeti fájdalom viszont, ahogy hallgatja a sárdobálásait kezd megszűnni, mert felismeri, hogy amit az ügyvéd állít, az nem igazak rá. Ezen a ponton pedig szúrós szemei is kezdenek kisimulni, Qadir pedig csak mosolyog az őt ért vádakon.
- Minden ügyvédem él még köszönhetően annak, hogy védelmet nyújtok nekik. - És ennél többet nem is kell mondania, mert ez egy olyan tény, ami többet mond minden szónál. A valós bizonyíték, hogy Qadir megvédi az ügyvédjeit és igen, a Diane elleni merénylet is sikertelen volt, mert akkor is ott volt az egyik embere, aki gyorsan tudott cselekedni.
- De én csak olyanokat védek meg, akik engem is védenek, nem pedig támadnak. - Hisz Gleeson most is csak becsmérli és támadja Qadirt, mit vár tőle Gleeson? Ajánlja fel neki, hogy dolgozzon neki és álljon ki olyan ügyekért a nevében, amivel védheti Qadirt? Nah, azért nem most jött le a falvédőről.
Ennyi idő elég volt Qadirnak, hogy megérezze, mindegy mit mond ő, Gleeson ajkait el fogják hagyni a sárdobáló szavai és minden megjegyzésére lesz egy semmitmondó, undorító és támadó válasza, úgyhogy tanulva az eddigiekből, Gleeson két általa legdominánsabbnak vélt tulajdonságát versenyezteti meg, hogy kiderítse, az egoja nagyobb, vagy a küzdőszelleme. Látja arcán, még ha csak egy másodpercre is, hogy most megfogta. Látja szemeiben a dühöt, a szinte gyilkos ösztönöket, amikből érzi, hogy most feladta a leckét Gleesonnak.
Immáron tudja már, hogy a mexikóiak embere Gleeson, ő vallotta be, csak nem épp teljesen őszinte szavakkal, de a viselkedése épp elég ahhoz, hogy Qadir összerakja a képet. Ebből adódóan a válasza nem fog befolyásolni semmit, csupán Qadir egy fokkal jobban megismerheti ezzel Gleeson személyiségét és megkeresheti az igazán fájó pontját. Legalábbis ez a terve.
Az első szavakból tudja, hogy a válaszát nem értelmezheti szó szerint, mert még ő sem annyira őrült, hogy megosszon ennyire személyes, családot érintő információkat egy ennyire veszélyes embernek, így hát, még ha azok igazak is, próbál a sorok közé látni.  
Aztán felismeri, hogy ez egy érzelmi zsarolás lesz, úgyhogy most meg kell erőltetnie magát és valahogy függetlenítenie szívét az érzelmi tartalomtól. Nem könnyű, de azért menni fog, végsősoron az elmúlt percekben annyi mocskot kapott Gleesontól, hogy azok elég haraggal táplálják, így hát szó mi szó, nem érdekli, hogy mi lesz a jövője Gleesonnak és a családjának. Ha a metróban fog kéregetni, akkor sem is csak köpne a tányérjába ahelyett, hogy érmével dobálózzon.
Ami viszont elgondolkodtató, az az, hogy a leégést választotta. Mivel bízta meg Isaiah, hogy a saját becsületét és hajlandó volt félretenni, hogy sikert érjen el? Nem lehet apróság, hacsak nem tényleg akkora fenyegetést nem kapott, amiért nincs más választása, mint ezt tenni. Ennyiből ezt nem fogja megtudni.
Viszonyt most Qadirnál a labda. Játszatja azt, hogy bevette a dumát és így közel engedheti magához, hogy aztán kivallassa, majd megölje. Meg tudná tenni, pláne úgy, hogy az eltűnésének gyanúját Isaiahra kenhetné, hiszen neki dolgozott, róla pedig szintén tudja a DEA, hogy milyen alvilági körökben mozog. Ergo még csak nem is Qadir lenne a gyanúsított. A másik lehetősége, hogy megköszöni a választ, aztán faképnél hagyja, mondván, hogy ő nem bocsát meg senkinek, mivel vele nem lehet csak úgy játszadozni. Ez így van, függetlenül a döntésétől. A harmadik opció pedig az, hogy nem felel semmi konkrétat, hanem kétségek között hagyja, ezzel megvárva Gleeson következő lépését, hogy abból még több információt tudjon meg. Egy biztos: marhára nem érdekli se a családja, se a jövője.
- Én ennyire leégett ügyvéddel még nem találkoztam. - Rúg inkább bele még egyet. - Nagyon rosszul fizethet Isaiah, ha idáig süllyedtél - vagy ügyesen elszórta a pénzét. Qadir ügyvédjeinek nem kell nélkülözniük, vagy aggódniuk jóesetben a jövőjükért, hacsak nem jachtokat és luxusvillák tömkelegét akarják maguknak.
- Mint mondtam, nekem vannak saját ügyvédjeim, akikben bízok és akik hűségesek hozzám, valamint nincs olyan ügy, amit ők ne tudnának sikerre vinni és te igen. - Ezt mondja, mert ezt kell mondani, ha nem így tenne, azzal saját magát köpné pofán, amiért beismerné, hogy nem elég jók a meglévő ügyvédek. - Annyit tudok tenni, hogy átgondolom és megkereslek majd, ha igényt tartok rád. Persze, Isaiah háta mögött - mosolyodik el a gonosz szavakra, mintha ez csakis a kettejük titka lenne, de teljesen tisztában van azzal, hogy Gleeson egy szélhámos. Szélhámosokkal pedig szélhámosként kel játszani, ez neki megy, úgyhogy nem okoz gondot. Egy okból nem utasítja el itt helyben az ügyvédet, az az, hogy több hasznos és információt akar kicsalni belőle. Úgy érzi, ebből a játékból jobban is kijöhet, mintha most elrúgja magától Gleesont, még akkor is, ha macskos húzásokat kell bevetnie ellene.
1st run | Megjelenés | Yankee Stadion | thx.



Game of chess
To win you have to make a move. Knowing which move to make comes with in-sight and knowledge, and by learning the lessons that are acculated along the way. Life is like a game of chess.
mind álarcot viselünk
Qadir Abbar
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Fa3e42fa66b9acb717238bac7c1e95fb8668ba3f
Poisoned pawn; Double Chess; against... F507aace4e1174c718d1af3c6b9ee02f42df63d7

Those who know - do not speak
Those who speak - do not know
.
★ kor ★ :
53
♫ :

Every single one's got a story to tell
Rather be the hunter than the prey

★ családi állapot ★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... 3bdd4502da73a5e16173c57d5f1dd219610f7bb7

YOU asked me if I felt that, and I did
but not only in the past, now I still do.

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Poisoned pawn; Double Chess; against... Ad26c61476651e9c8496d1ee662a8a20d859e68b

"Aut viam inveniam aut faciam"
I will find a way, or I will make one

★ idézet ★ :

“No matter how much suffering you went
through, you never wanted to let go of
those memories.” ― Haruki Murakami

★ foglalkozás ★ :
"Üzletember"
★ play by ★ :
Oscar Isaac
★ hozzászólások száma ★ :
120
★ :

I'm not afraid of death; I just don't want
to be there when it happens.


Poisoned pawn; Double Chess; against... 28baaf51bf38d70cbc4580d45e8dbe2bb9e51cab
TémanyitásRe: Poisoned pawn; Double Chess; against...
Poisoned pawn; Double Chess; against... Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Poisoned pawn; Double Chess; against...
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ryder&Sarah..Fable- chess mat
» double trouble
» double the trouble
» Rae && Clary ~ double trouble
» Media stunt double

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: