New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Declan McLennan
tollából
Ma 10:36-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 10:31-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 10:30-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 10:30-kor
Maxim Wood
tollából
Ma 10:16-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 10:14-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 10:11-kor
Luana Machado
tollából
Ma 09:51-kor
Valeria Callegari
tollából
Ma 09:49-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Rae && Clary ~ double trouble
TémanyitásRae && Clary ~ double trouble
Rae && Clary ~ double trouble EmptyVas. Ápr. 05 2020, 20:47

Rae & Clary
Magabiztos léptekkel hagytam el anya kórtermét. Éreztem, ahogyan a folyosón tébláboló nővérek, a betegeket tologató ápolók, illetve az őt kezelő orvosok egyesével fordulnak felém. Az arcomat figyelték, hogy milyen kifejezés költözik ki rá. Én a magam részéről gyorsan, de annál határozottabban, mosolytalanul indultam egyenesen a mosdó felé. Annak ajtaját pedig éppen csak annyira erélyesen húztam be magam után, hogy mindenki számára egyértelmű legyen: nem, nem akarok beszélni róla. Nincs szükségem pszichológiai támogatásra, ahogyan a bíztató szavakra, meg a féligazságokra sem. Utáltam azt, ahogyan kezelnek, gyűlöltem, amikor a rutinvizsgálatokat arra az időpontra irányították, amikor Alex vagy én bent voltunk anyánál. Nyilvánvalóan nem az én kényem kedvem szerint fogják beállítani egy épületnyi beteg vizitjét, de ettől függetlenül is gyűlöltem az egészet. Nem vártam idegenektől támogatást, ahogy a környezetem pátyolgatására sem volt szükségem.
Talán anya nem ismer már fel, valószínűleg nem fogja megélni az év végét, de én a magam részéről ezzel teljes mértékben tisztában voltam, és nem... Nem a Grace klinikán múlott a dolog, szimplán csak nyitott szemmel jártam a világban. Olyan daganatos beteget, akinél a rosszindulatú típus áll fenn, azt alapvetően nehezebb gyógyítani. Áttét esetén pedig már csak a folyamatot tudják lassítani, illetve a tüneteket csillapítani. Ilyenkor ez az idő már nem is a betegnek jár... Sokkal inkább a hozzátartozók számára van kiszabva, hogy fel lehessen fogni a szituációt, aztán bele tudjunk törődni. Hogy én ebben a folyamatban pontosan hol járok, azzal nem vagyok teljesen tisztában. Ami biztos, hogy nem táplálok hiú reményeket anyu felépülésével kapcsolatban.
A mosdóban kénytelen voltam hideg vizet fröcskölni az arcomba, hogy egy kicsit magamhoz térhessek. Minden egyes beszélgetés megviselt anyuval, mivel én magam nem adhattam annak a jelét, hogy valójában mennyire fáj, amikor beszélgetek vele. Mert ténylegesen rosszul esik, hogy a fájdalmai ellenére is csak rám és a húgomra tud gondolni, de már nem lát minket... Úgy fog elmenni, hogy azt hiszi: egyedül van. Én a magam részéről – bár meg vagyok keresztelve – a saját kis problémáim miatt szkeptikus vagyok minden felsőbb vezetővel kapcsolatban. Viszont ez volt az a pillanat, amikor reménykedtem benne, hogy a halál után mégiscsak van valami a halál után. Mert akkor anya végül csak tudni fogja, hogy mellette voltunk, nem? Talán számomra az egészben ez volt a legijesztőbb a helyzetben.
Egy halk sóhaj megcsóváltam a fejem, majd egy zsepivel elkezdtem felitatni a göndör, szőke tincsekre hullott vízcseppeket, aztán ugyanezt használtam fel az elkenődött szempillaspirál letörlésére is. Valamennyit visszatettem a festékből a pilláimra, aztán csak utána léptem ki újra a kórház folyosójára, amit egy ideje már elég jól ismertem. Megkönnyebbülten lélegeztem fel, amikor észrevettem, hogy a korábban összegyűlt kórházi dolgozók közül már nem sokan lézengtek, szóval csak kisimítottam a szoknyámon keletkezett ráncokat, aztán elindultam a lépcsőforduló felé. Hála az égnek a mai nap nem kell beugranom dolgozni, így csak az edzésemet meg a franciaházimat bliccelem el. El is döntöttem hamar, hogy ma mindenképpen a kollégiumban alszom majd. Még mindig jobb, ha egy barátnőm lát szétcsúszni, mintha a húgomnak kéne néznie a depressziós fejem... Már ha ez egyáltalán bekövetkezik
Ahogy átkeltem az aulán, rögtön rájöttem, hogy azért egy kávé jól esne, illetve volt szerencsém kiszúrni egy ismerős női hátat is, aki egy munkatársával beszélgetett. Nem akartam odamenni zavarni, így jobb híján kikértem magamnak egy cappucinot, neki pedig egy dupla presszót tejszínnel és cukorral Pontosan tudom, hogy ha az ember dolgozik, akkor sokkal inkább kívánja az erősebb kávékat, mint az enyémhez hasonló, édes lónyálat. Én most szerencsére csak kedvtelésből fogyasztom, hogy egy kicsit összekapjam magam a hatására. Persze nem egy kávé fogja megváltani a világot azok után, hogy a gyönyörű nő, akit először megismertem az életemben már képtelen arra, hogy az én arcomat megkülönböztesse a többitől... Pedig azt hiszem rajtam kívül senki sem hasonlít rá jobban.
- Azt a szendvicset is szeretném – mondtam halkan a pult mögött álló nőnek. Hirtelenjében jutott eszembe, hogy pár könyvért be kéne ugranom a suliba és talán titkon reménykedtem benne, hogy lesz ott valaki, akit az adósommá tehetek majd ezzel... És így le is tudtam a mai jócselekedetemet.
Fizetés után vártam pár percet, hogy a két kávét elkészítsem, eközben pedig folyamatosan szuggeráltam a férfit, aki még mindig fosta a szót Raelynnek. Talán nem rajta kéne gyakorolnom a gyilkos tekintet elsajátítását, viszont ettől függetlenül ha valakivel, akkor vele határozottan szerettem volna váltani pár szót. Még ha nem is anyáról, egyszerűen csak jól esett volna a nő közelsége. Ezen a helyen ő az egyetlen, aki valóban ismeri a szüleimet és pontosan tudja, hogy a helyzetünk sem volt mindig olyan, amilyen most. Bár nyilvánvalóan nem a legjobb döntése apának az, hogy részegen olykor hajlamos rám is kezet emelni – nem mintha ezt bárkinek reklámoznám – viszont ettől függetlenül tudom, hogy milyen volt régen és miért ilyen most. Anyának és neki utánam nem sikerült egy másik babát összehozni, ezért fogadták végül örökbe Alexist. Utána pedig elveszítette anyát... Nyilván túlságosan is labilis, ami miatt nem tudtam annyira hibáztatni őt annak ellenére sem, hogy én voltam az áldozata. Az, hogy Alexet nem bántotta, valamennyire megmutatta, hogy nem rossz ember ő.
- Szia – léptem oda hozzá végül, finoman a vállára simítva az egyik kezem, majd egy mosolyt erőltettem az arcomra – Hoztam neked egy ajándékot, aminek örülni fogsz.
Úgy lóbáltam meg magam előtt a kis papírpoharat, mintha ténylegesen olvasztott arany lenne benne. Néhány keményebb vizsgaidőszakban ennél jobb dolog szerintem nem is létezik.
- Sokáig vagy még? Ha gondolod megvárhatlak, nagyon nincsen ma dolgom – leszámítva a fordítással kapcsolatos feladataimat. Viszont sem ahhoz, sem a nyelvvizsgám tételeinek átnyálazásához nem igazán volt kedvem. Főleg nem úgy, hogy végül sikerült Rae-be is belefutnom.
908 | öltözék |  Rae && Clary ~ double trouble 3258823782   | +


I can pick and roll, pass, ballerina twirl, skating through the city with my snapback on, still be looking pretty with no makeup on, hit Sephora quick, get a red lip, but meet me on the court, I'll ball you up right quick, they be like, "Baby, baby, how you get so fine?"
I'm a girl's girl, I'm a boss in a man's world
mind álarcot viselünk
V. Clarissa Larose
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwXUJup
Rae && Clary ~ double trouble JwXUCcG
★ kor ★ :
24
★ elõtörténet ★ :
On my head, a crown
Yo, I told you, I'm the gem in this place, invest in me quickly, you were only looking for the shining things, you couldn't find me, who'll lift up this place?
★ családi állapot ★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwX4xHJ
Is it gravity or ocean wind
That always bring me back wanting you? Let's be true, 'cause it's you, just let me wave to you, not wave goodbye, let me stay by your side, 'cause it's good enough, don't let me go back to darkness of blue, as long as I'm with you
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwX4mWN
★ foglalkozás ★ :
egyetemista, büfés
★ play by ★ :
Kathryn Newton
★ hozzászólások száma ★ :
84
★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwX6oq7
TémanyitásRe: Rae && Clary ~ double trouble
Rae && Clary ~ double trouble EmptyVas. Ápr. 19 2020, 21:57
CLARY & RAE ▬ There are friends, there is family, and then there are friends that become family.
Egy kemény vagy mozgalmas munkanap után a legjobb, legtanácsosabb és legcélravezetőbb egyszerűen csak levenni az egyenruhával az addig történtek súlyát is, aztán hazamenni pihenni, kikapcsolódni valami filmmel, sorozattal, esetleg némi gyors kajával – legalábbis az sosem árt, de ugyanilyen hasznos lehet találkozni pár ismerőssel is, beülni valahová, meginni pár italt, vagy csak egy sima kávét. A lényeg, hogy el kell engedni mindazt, amit aznap láttál és tapasztaltál, nem aggódni azokért, akiket megmentettél, nem rágódni rajta túl sokat, mert úgy nem lehet ezt a munkát sokáig csinálni. Pár hónapnál tovább biztos nem. Abba bárki beleroppanna előbb-utóbb... vagy végül mégiscsak elérhet arra a pontra, hogy immúnissá, közömbössé válik. Robotüzemmódban dolgozik tovább. Bár szerintem arra kevesek képesek, kevesen tudják levetkőzni az emberi érzéseiket, és ha valóban képes valaki eljutni arra a szintre, amikor már nem is igazán érdekli mások sorsa, az megint egy jó ok arra, hogy ne foglalkozz tovább mentőzéssel. Ebben a szakmában épp annyira szükség van az együttérzés képességére, mint arra, hogy el tudj vonatkoztatni. Úgyhogy mégis csak az első opció a helyes. A nap végén tegyél be a holmiddal minden aggodalmat az öltözőszekrényedbe, tedd el a következő műszakra, és menj, foglalkozz a saját életeddel. Többnyire ez nekem megy is, legalábbis mindig igyekszem erre törekedni. De vannak kivételes esetek. Olyan helyzetek, emberi történetek, amelyek általában jobban megérintenek, amelyekre érzékenyebb vagyok. Mivel anyám egy autóbalesetben veszítette életét, amelyben akkor én is ott tartózkodtam, a mentőzésem kezdetétől évekig megviselt, ha fiatalabb korú nőt láttam autóroncsok közé szorulva. Emlékeket elevenített fel. Fájdalmasakat. Párszor terápiára is küldtek emiatt a főnökeim. Azóta könnyebb lett, de még mindig nem tudok teljesen elvonatkoztatni. És ugye amikor gyerekek kerülnek életveszélybe, nehéz, bizonytalan helyzetbe, hogy nem lehetünk benne biztosak, a kórházba juttatva a pácienst valóban mindent megtettünk-e, hogy elég időt nyertünk-e, hogy megmenthessék az életét – ezek a kérdések általában nem hagynak nyugodni utólag sem. Nem vagyok egy anyatigris típus, nincs saját gyerekem, és nehezen is tudnám elképzelni magamat anyaként. Fogalmam sincs, milyen egy jó anya, tekintve, hogy én négy évesen elveszítettem a sajátomat, és utána több nevelőt és mostohát is „elfogyasztottam”, néha tartok tőle, nem igazán alakultak ki bennem azok a készségek, amelyek jó anyává tesznek valakit. Nem mintha bármikor a közeljövőben várható volna, hogy ezen a téren bizonyítanom kell, de tény, hogy mióta kiderült, Doriannek van egy totyogó korú lánya, időnként újra és újra foglalkoztat ez a gondolat is. A saját család kérdése. Illetve az a lehetőség, hogy ha köztünk igazán komolyra fordulnak a dolgok, mennyire kellene kivennem a részem annak a csöppségnek a neveléséből. És miután ma kimenekítettünk egy füstmérgezéses négy éves kisfiút egy égő házból, és leszállítottuk őt a kórházig, megint csak nem tudtam kiverni a törékeny kis testének képét a fejemből a műszakom egész további ideje alatt. Alig vártam, hogy letudjam a munkát, és nem azért, hogy hazamehessek pihenni, hanem hogy visszatérhessek a balesetire érdeklődni. Végig úgy éreztem, megfulladok, ha nem deríthetem ki, mi történt a kicsivel. Általában nagyon nem ajánlják, hogy belefolyjunk a megmentettek további életébe, de vannak helyzetek, amikor másképpen nem működik a dolog. Bár talán ezzel sem ért mindenki egyet, és nyugodtabban hajtaná le a fejét a párnájára éjjel úgy, hogy reménykedhet a reménytelenben, mint hogy tudatában legyen annak, ha esetleg tragédia történt. Én ebben az adott esetben nem tudnám a bizonytalant választani a biztos válaszok helyett. Éppen ezért a laktanyáról az első utam a kórházba vezet, és az infópultnál türelmetlenül várom ki a soromat, a pulton dobolva ujjaimmal, csak hogy végül, ha átmenetileg is, de kicsit fellélegezhessek. A kisfiú még mindig az intenzíven van, nincs túl minden veszélyen, de az orvosok szerint jók az esélyei, és ha túléli az éjszakát, nagy az esélye, hogy teljesen felépülhet. Leszámítva a karját ért égési sérüléseket, ami miatt még áteshet később egy-két műtéten. De összességében jók az esélyei, ebben reménykedtem. Azt hiszem, ennek tudatában talán már képes lehetek továbblépni.
Egy szívet-lelket melegítő és erősítő kávé viszont most már nagyon jól esne. Visszahozhatna a valóságba, a saját életembe. Így hát a mellkasomra nehezedő kődarab súlyának egy részétől megszabadulva keresem fel a büfét, de még a pultig sem tudok eljutni, hogy megrendeljem a kívánt feketét, mert egy kolléga az utamat állja. Többnyire bármikor szívesen beszélgetek a társaimmal bármiről, akkor is, ha az illető épp egy másik tűzoltósághoz tartozik, hisz bizonyos értelemben mind egy család vagyunk, de a szükséges koffein hiányában most egy kicsit nehezen tudok a fickóra koncentrálni, miközben az egész elmúlt heti mentős élményeit elmeséli nekem sorra. Ha eléggé elememben lennék, talán még le is tudnám könnyedén szerelni valami vicces húzással, de most ez sem megy, így csak mosolyogva bólogatok a szavaira percekig, és gyengén próbálkozom ugyan, de azért tényleg igyekszem felfogni is, amiket mond. És amikor a pasi végre továbbáll, hirtelen egy régi, kedves, ismerős arccal találom szemben magam. Már a köszöntésétől is azonnal változik a hangulatom, főleg amikor meglátom, milyen meglepivel készült nekem.
- Clary? Úristen, téged az ég küldött! Megmentő angyal vagy – veszem át a nekem szánt poharat hálásan, és nem habozom sokáig belekóstolni sem. - Mmm... ráadásul dupla eszpresszó, pont ahogy szeretem. A büfés munka tett ilyen tapasztalttá, hogy már ránézésre tudod, mi kell valakinek, vagy csak ennyire kiismerhető vagyok? - kérdezem nevetve, miközben futólag fél karral átölelem. Régre nyúló múltunk van a csajszival, tekintve, hogy úgy jó tíz éve – talán van az már több is – én bébiszitteltem őt egy ideig. Nagyjából amíg a szülei örökbe nem fogadták a tesóját. Bár utána is előfordult még párszor, csak aztán már egyre ritkábban, mert én is más elfoglaltságok után kezdtem érdeklődni. Ha fogalmazhatok így arról, hogy kicsit rossz társaságba keveredtem, akik rossz irányba sodortak. De Clary-vel szerencsére így is megmaradt a kapcsolat, valószínűleg annak hála, hogy akkoriban egy környéken éltünk. Kedvelem őt, mindig úgy éreztem, hogy sok bennünk a közös, a nagyobb korkülönbség ellenére is.
- Igazából én is végeztem már mára, csak még beugrottam a traumatológiára egy kis srácról érdeklődni, akit ma egy égő házból mentettünk ki – árulom el az igazat. - Szóval... nincs semmi csajos-pasis-bulis program se ma estére? - vonom fel a szemöldököm. Igazából sejtem, merről fúj a szél, már csak abból kiindulva is, hol vagyunk. Valószínűleg az anyukája miatt ilyen kedvetlen, ami érthető is volna, de nem fogom felhozni a témát, amíg ő nem szeretné, vagy nem látom úgy, hogy erre jó ok lenne, mert jelenleg inkább úgy néz ki, mint akinek nagy szüksége lenne figyelemelterelésre.
- Mit szólnál, ha átmennénk kirakatokat nézegetni a plázába? Volt egy póló, amit kinéztem magamnak pár napja, hátha még megvan, ráadásul ajándékot is kéne vennem valaki szülinapjára... Van kedved velem tartani? – vetem fel az ötletet, ami először eszembe jut lehetséges program gyanánt.
code par EXORDIUM






crazy




about you



mind álarcot viselünk
Raelyn J. Winters
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Rae && Clary ~ double trouble Dad0fa14d84506709b0af77e18c2331644d5c35f
Rae && Clary ~ double trouble 7f719acbb32e9d36a64db4fc794f91a7a16847dd
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Shes dangerous because she knows what it’s like to fall and get back up a thousand times. Rock bottom knows her name, and the only person who saved her is her. She is not afraid of breaking.”
★ családi állapot ★ :
Rae && Clary ~ double trouble 35428d135f75437cbf8af4cb11cba0a1d592ee03
You are all my heart ever talks about.


The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds. And that’s what youve given me. That’s what I’d hoped to give you forever.”
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Rae && Clary ~ double trouble 50e5f561b216ec691f30811742437fb44565bb76
★ idézet ★ :
Tell me not to do something and I will
do it twice and take pictures.”

You just have to trust your
own madness.”
★ foglalkozás ★ :
paramedic, medical student
★ play by ★ :
Chloe Bennet
★ hozzászólások száma ★ :
859
★ :
Rae && Clary ~ double trouble 5ad75ea398f77039fa5b48bc33ad47b03a4b8268
TémanyitásRe: Rae && Clary ~ double trouble
Rae && Clary ~ double trouble EmptyHétf. Ápr. 27 2020, 21:28

Rae & Clary
Fontos időszaka volt az életemnek, amikor Raelyn belépett oda. Talán ő nem érzékelte különösebben, de kiskoromban a leginkább azokat a napokat vártam, amikor megint vigyázhatott rám. Másnap az iskolában mindig elpletykáltam a többi lánynak a dolgot. „Nekem van egy barátnőm, aki már a gimibe jár”. Kicsit túlzás volt ez tőlem, de mégis soha nem várt népszerűségre tettem szert miatta. A többi lánynak vagy nevelőnője volt, akik rendszerint szigorúan bántak velük, vagy olyan lányokat kaptak ki maguk mellé, akik nem foglalkoztak velük eleget.
Ellenben Rae mindig segített nekem a háziban, elvitt fagyizni, cukrászdába, voltunk együtt az állatkertben, vidámparkban és magunkkal vittük egyszer Disneylandbe is, amikor a szüleim háza tájékán még minden nagyobb rendben volt. Furcsa, hogy miután Alex is megjelent a porondon, az ő élete is úgy alakult, hogy nem feltétlenül tudott már vigyázni rám... Viszont ennek ellenére is kapcsolatban maradtunk, amit máig nem bántam meg. Az általános iskola egy dolog volt, viszont a gimiben nem feltétlenül jöttem ki jól az osztálytársaimmal. Sokszor megesett, hogy félreértették a látszólagos távolságtartásom, illetve folyamatosan goth csajnak tituláltak a jellemvonásaim és az akkoriban divatos szemceruza erőteljes használata miatt. Az már egy másik kérdés volt, hogy ténylegesen képes voltam rózsaszín tüllszoknyában és pandákat megszégyenítő monoklikkal bemenni a suliba. A hajamat rendszeresen vasaltam, amiről hála az égnek leszoktattam magam azóta. Túl sok van és túl hosszú, nekem pedig nincs időm sokat frizurázgatni a hétköznapok során.
Illetve szinén Raelynnek hála sikerült anyának egy olyan kórházat találnom, ahol az orvosok nem fogják fél vállról venni azt a rövid időt, ami anyának még megadatott. Lényegében csak olyan élmények kötnek a nőhöz, ami miatt hálás voltam neki. Ha egy mesében lennénk, akkor minden bizonnyal ő lenne az én tündérkeresztanyám. Az aulába érve egy kicsit jobb kedvem is lett, amikor megpillantottam a nőt és akaratlanul is elmosolyodtam az előbbi gondolatom miatt. Mintha tényleg mindig tudná, hogy hol kell felbukkannia.
Én magam pedig tökéletesen tisztában voltam azzal, hogy milyen érzés, amikor az ember baromi fáradtan kényszerül rá arra, hogy bájcsevegjen egy munkatársával. Nem voltam benne biztos, hogy ez a szituáció Raelyn esetében mennyire valid, hiszen az arckifejezése alapján számára nem jelent gondot a dolog. Viszont ami a hivatását illette... Egyszerre borzasztott el az, hogy miken kell nap mint nap keresztül mennie és csodáltam is egyben azért, hogy ténylegesen hétköznapi hősként tudott élni. Sok lánynak Madonna, vagy Coco Chanel a példaképe. Én pedig elnézve a nő fáradhatatlan lelkesedését, miután szembesültem az édesanyám küzdelmével... Hirtelen nem értettem meg azokat az embereket, akik képesek voltak egy ennyire távoli idolt bálványozni. Hiszen rengetegen vannak közöttünk akik ténylegesen emberi életekért küzdenek. Vegyes érzelmek dúltak bennem ,amikor odaállítottam mellé a kezemben szorongatott kis papírpohárral, hiszen egyszerre akartam nevetni mellette és elsírni magam a meghatottságtól. Kell egy kis idő, amíg magam mögött tudom hagyni majd azt az érzékenységet, amit anya miatt élek át minden egyes alkalommal.
- Hosszú munkanap előtt és után is a legjobb dolog a világon ez a méregerős cucc elég édesen és tejesen, hogy iható legyen – mosolyodtam el, miközben kicsit lábujjhegyre álltam, hogy rendesen át tudjam ölelni Raelyn nyakát – Is-is, de inkább az egyetemi tanulmányaim tapasztalataiból született meg ez a döntés. A vizsgaidőszakokban életmentő tud lenni.
Meg alapvetően a mindennapjaimban is. Kifejezetten élveztem, hogy pörög körülöttem az élet, amiért munkára is kényszerültem a suli mellett. Ebben a félévben egész jól el tudtam osztani az óráimat, aminek hála nem volt annyira megterhelő bent lenni. A legtöbbet volt lehetőségem besűríteni egy két napra, hogy rendesen tudjak mellette dolgozni, illetve legyen időm az edzésekre, anyára, a húgomra és a barátaimra sem ártott néha foglalkozni. Az utóbbi időben könnyedén le tudtam rázni Sabrine-t, de ez nem fog hosszútávon így maradni... Főleg azért nem, mert nem haza, hanem a szobánkba tervezek menni.
- Úristen – kerekedtek el a szemeim – Mi van a kisfiúval?
Számomra valahol még mindig egy rejtély volt az, hogy miként tudott Rae tényleg ilyen mélyen foglalkozni ezekkel a dolgokkal. Én minden bizonnyal tönkrementem volna benne, ha komolyabban bele kellett volna ásnom magam a mentésbe. Rendelkeztem jogosítvánnyal és elsősegélyvizsgával, de nem voltam biztos a gyakorlati tudásomban.
- Nincs semmi – adtam meg a választ a kérdésére. Bibit értelemszerűen kerültem, mert nem volt kedvem bulizni menni vele, mert ezeknek sosem volt jó vége. A pasi részét meg... Csak el akarom felejteni. Jelenleg nem tudok egyetlen olyat sem mondani a környezetemből, akivel nem faragnék rá, tehát Braylen üzeneteit is inkább némítottam. Éppen elég nézni napközben a fejét.
- Persze menjünk – húztam végül széles mosolyra az ajkaimat és finoman belekaroltam a nőbe – Bree, a szobatársam az utóbbi időben nagyon be van indulva és folyamatosan olyan fiúkkal beszélget, akikkel nem kéne így... Valószínűleg a jövő hét végén nem fogom megúszni azt a bizonyos partit, ahova meghívást kaptunk a srác részéről mind a ketten, tehát nekem is szükségem lenne valami göncre. Ajándék? Kinek?
Talán egy kissé túlságosan is mániákusan rángattam meg a szemöldököm a kérdésre, mintha az előbb nem én lettem volna az, aki az egész pasi témát csírájában elfojtotta. Makacsul tartottam magam ahhoz, hogy egyszerűen csak nincs miről beszélni.
- Ha már szülinap... – kezdtem bele talán egy kicsit gonosz mosollyal az arcomon, miután én magam is hörpintettem egyet a lattémból – Lehet, hogy szükséged lenne egy olyan csinos ruhára, ami illik a pólóhoz és még senki sem látta rajtad. Csak mondom, bár benne van a pakliban, hogy tévedek... Minden előfordulhat.
Valahogy jól esett most egyelőre elengedni az egész témát anyával kapcsolatban és arra koncentrálni, hogy néhány boldog pillanatot szerezhessek azelőtt, hogy lefeküdnék aludni. Ismertem magam és a szituációban benne voltam már annyira, hogy tudjam: időre van szükségem amíg egyáltalán el tudok gondolkozni a helyzet komolyságán úgy igazán. Tehát nem akartam már rögtön a találkozásunkkor ezzel fárasztani Rae-t.

930 | öltözék |  Rae && Clary ~ double trouble 3258823782   | +


I can pick and roll, pass, ballerina twirl, skating through the city with my snapback on, still be looking pretty with no makeup on, hit Sephora quick, get a red lip, but meet me on the court, I'll ball you up right quick, they be like, "Baby, baby, how you get so fine?"
I'm a girl's girl, I'm a boss in a man's world
mind álarcot viselünk
V. Clarissa Larose
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwXUJup
Rae && Clary ~ double trouble JwXUCcG
★ kor ★ :
24
★ elõtörténet ★ :
On my head, a crown
Yo, I told you, I'm the gem in this place, invest in me quickly, you were only looking for the shining things, you couldn't find me, who'll lift up this place?
★ családi állapot ★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwX4xHJ
Is it gravity or ocean wind
That always bring me back wanting you? Let's be true, 'cause it's you, just let me wave to you, not wave goodbye, let me stay by your side, 'cause it's good enough, don't let me go back to darkness of blue, as long as I'm with you
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwX4mWN
★ foglalkozás ★ :
egyetemista, büfés
★ play by ★ :
Kathryn Newton
★ hozzászólások száma ★ :
84
★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwX6oq7
TémanyitásRe: Rae && Clary ~ double trouble
Rae && Clary ~ double trouble EmptySzer. Márc. 17 2021, 23:23
CLARY & RAE ▬ There are friends, there is family, and then there are friends that become family.
Egy fizikailag és lelkileg is nehéz nap után szívet melengető összeakadni egy régen látott kedves ismerőssel. Főleg, ha az illető egy neked szánt forró kávéval közeledik. Nem mintha ez mindennapos lenne a számomra. Sőt! Annál is inkább értékelem a pillanatot, a társaságot és a feketét egyaránt. Arra pedig próbálok nem túl sokat gondolni, hogy hol is vagyunk, miért is vagyunk itt. Nagyon szomorú, ami Clary anyukájával történik. Az ember ilyen esetekben olyan kétségbeejtően, dühítően tehetetlennek érzi magát. Mind tudjuk jól, hogy akit ez a betegség utolér, az életéért harcol, és túl sokan vannak, akik egyszerűen csak nem győzhetnek ebben a harcban, akármilyen erősek, és akármennyi indokuk is volna még élni. És egy percig sem kételkedem abban, hogy egy anya mindent megtenne azért, hogy a gyermekei mellett maradhasson, ameddig csak lehet. Ezért is annyira szívfájdító ez. És ezért sem kérdezősködöm, nem faggatom Claryt. Úgy gondolom, ha beszélni akarna róla, megtenné, szerintem tudja, hogy bízhat bennem. De ahogy nekem szükségem volt erre a finom és erős tejszínes, dupla cukros presszóra, hogy felmelengesse a lelkemet, és megédesítse a napomat, úgy neki is szüksége lenne most arra, hogy valaki kézen fogja, és elvezesse innen. Hogy elterelje a figyelmét. Valakire, aki mellett teljesen önmaga lehet, minden negatív vagy pozitív érzésével és gondolatával, ugyanakkor kicsit ki is kapcsolódhat. Legalábbis én úgy érzem, nekem a helyében erre lenne most szükségem, ezért igyekszem jelenleg én lenni ez a személy a számára.

Egyetértően bólogatok a kávéval kapcsolatos véleményére, hiszen nem téved, és látszik azért, hogy van ebben némi tapasztalata. Eltalálni kinek mikor milyen kávé esne jól. Egy halvány mosollyal is díjazom a szakértelmét. - Ó, igen... a vizsgaidőszakok... - Azt hihetnénk, az már a múlt valakinek, akinek sikerült már egyszer diplomát szereznie, és maga mögött hagyni a fősulit, és mégis gyomorgörcsöm támad még az emlékektől is. Ez sokat elárul arról, milyen konkrétan benne lenni, és megélni azt a jelenben. Uhh, mennyire örülök, hogy részemről annak vége! Illetve... talán mégsem? De a jövőt illető terveimet inkább most hagyjuk! - Na, és hogy megy? Olyan az egyetem, mint amilyennek elképzelted? - Kíváncsiskodom. Azt azért mind tudjuk, hogy van ennek az időszaknak jó oldala is, legalább annyi, mint amennyi rossz. Így, a felnőtté válás küszöbén még minden sokkal izgalmasabbnak tűnik. Még a felelősségvállalás ezen új szintje is, mert végre szabadabbnak érezhetjük magunkat, szülőktől függetlennek. Amennyire még fel tudom idézni, én így éltem meg, és szerintem nem vagyok ezzel egyedül.

- Már túl van a kicsi az életveszélyen. Reméljük, holnapra még jobban lesz. Tudod... a munkámnak ez a része néha elég nehéz. Nem belevonódni. Nem is mindig sikerül. Főleg ha gyerekek is érintettek... - ismerem be Clarynek kicsit eltűnődve, majd egy sóhaj után újra elmosolyodom. - Ilyenkor jól jön a megerősítés, hogy a páciens jól van, hogy felépülhet... és hogy tényleg megéri mindez. - Utalok ezzel a mentőzésre, és mindarra, ami vele jár.

- Hát... nem tűnsz kimondottan lelkesnek a gondolattól, hogy bulizni menj. Amit tökéletesen megértek. De hátha egy új ruha változtathat ezen. Néha mindenkinek kell egy kis... “ereszd el a hajam” - túrok bele a saját loboncomba, és kicsit megrázom, összekócolom, mintha valami féktelen partizásra készülnénk, de igazából nem ezen van a hangsúly. Csak próbálom kicsit viccesre venni a kedvéért, hátha kedvet csinálhatok neki a dologhoz. Komolyan úgy gondolom, hogy ráférne, de legalábbis tuti nem árthat egy kis szórakozás. - Na de mondd, miért beszélget a szobatársad olyanokkal, akikkel nem kéne? Vagy hogy pontosítsak: miért nem kéne? Ugye nem valami veszélyes alakokról van szó? Mert akkor azért talán meggondolom, hogy biztassalak-e erre a bulizásra... - vonom kicsit fel a szemöldököm. És lám lám, pont én beszélek? Édes istenem! Ha Clary tudná! Szavam sem lehetne. De pont azért szeretnék vigyázni Clary-re, mert tapasztalatból tudom, milyen könnyű bajba kerülni, vagy olyanokkal barátkozni - akár szerelembe esni – akik aztán fejfájást okoznak. Soook-sok fejfájást.

- Hogy kinek...? Hajjaj! Azt hiszem, túl rég beszéltünk - ingatom a fejemet, és egy kínos mosoly suhan át az arcomon. Annyi minden történt az elmúlt hónapokban, és még többnek tűnik, ha egyszerre kell elmesélnem. - Szóvaaal... az úgy volt, hogy... - Kezdek bele viccesen, enyhén megjátszott zavarodottsággal, mint egy gyerek, aki a rossz bizonyítványát szeretné kimagyarázni. - Az van, hogy Adam és én elváltunk, pár hónapja. Vagyis a válást hivatalosan nem egész két hónapja mondták ki, de már közel egy éve külön éltünk és én közben megismerkedtem valakivel. A neve Dorian. Neki lesz születésnapja. Igazából vele is volt egy rövidebb szakításunk, de most úgy tűnik, hogy újra egymásra találunk, és... ezért is lenne jó valami klassz dologgal meglepni őt... - Vonok vállat, és apró, bocsánatkérő mosolyféle jelenik meg az arconom, amiért ennyi mindenről lemaradt. Viszont Dort illetően nem mintha nekem kellene őt kiengesztelni valami szép ajándékkal, talán inkább fordítva, szóval szimplán csak jófej vagyok.
code par EXORDIUM






crazy




about you



mind álarcot viselünk
Raelyn J. Winters
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Rae && Clary ~ double trouble Dad0fa14d84506709b0af77e18c2331644d5c35f
Rae && Clary ~ double trouble 7f719acbb32e9d36a64db4fc794f91a7a16847dd
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Shes dangerous because she knows what it’s like to fall and get back up a thousand times. Rock bottom knows her name, and the only person who saved her is her. She is not afraid of breaking.”
★ családi állapot ★ :
Rae && Clary ~ double trouble 35428d135f75437cbf8af4cb11cba0a1d592ee03
You are all my heart ever talks about.


The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds. And that’s what youve given me. That’s what I’d hoped to give you forever.”
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Rae && Clary ~ double trouble 50e5f561b216ec691f30811742437fb44565bb76
★ idézet ★ :
Tell me not to do something and I will
do it twice and take pictures.”

You just have to trust your
own madness.”
★ foglalkozás ★ :
paramedic, medical student
★ play by ★ :
Chloe Bennet
★ hozzászólások száma ★ :
859
★ :
Rae && Clary ~ double trouble 5ad75ea398f77039fa5b48bc33ad47b03a4b8268
TémanyitásRe: Rae && Clary ~ double trouble
Rae && Clary ~ double trouble EmptyCsüt. Jún. 24 2021, 13:19

Rae & Clary
A magam részéről mindig képes voltam megbecsülni azokat az embereket, akik kedvességgel és figyelmességgel fordultak hozzám. Talán megvolt a rideg kisugárzásom, talán túlzottan jól játszottam mind az egyetem, mind a középiskola berkein belül a jeges tekintetű királylányt, de ennek ellenére én magam is érző lény voltam. Szimplán csak elég sok olyan dolog történt velem, ami miatt úgy éreztem, hogy el kell rejtenem a gyengéd énemet az emberek nagy része elől.
Ott volt kezdetben Alex, aki bár a húgom volt, ennek ellenére is azt éreztem, hogy kellemetlen volt közöttünk kicsiként a légkör. Pontosan tudtam, hogy anya, illetve apa örökbe fogadta őt, de nekem ez annak idején nem tetszett túlzottan. Ma már boldog vagyok, hiszen ennek hála nem kellett egyedül felnőni nekem sem. Abba már bele sem akartam gondolni, hogy mennyire lennék távolságtartó, ha Alexet nem hozzák haza, és csak egy szem gyermekként éltem volna a mindennapjaimat.
Ezek mellett meg persze ott volt apa esete is. Nem nagyon vannak emlékeim a gyerekkoromból, de azt tudom, hogy sosem bántott minket. Talán többet dolgozott, mint amennyit törődött velünk, viszont az ivás nem volt rá jellemző. Éppen ezért is viselt meg jobban amikor esetlegesen kezet emelt rám, viszont valahol örültem annak, hogy csak velem csinálja és Alex nincsen belekeverve a dologba. Többet számít a vérkötelékénél a tény, hogy ténylegesen testvéreknek lettünk nevelve, éppen ezért is éreztem azt, hogy nem okolhatom őt semmiért. Kettőnk közül nem én voltam a naivabb és csendesebb, tehát ezért történtek a dolgok. Azért nem ítélhetem el őt, hogy fél… Leginkább kivenni az üveget a kezéből.
Rae egy olyan személy volt számomra, akinek szintén hálás voltam valamiért. Mindig ő volt az a személy, aki fel tudta vidítani a durcás kis Clarissát, ha valami történt. Fontos személy volt az életemben és ez a mai napig sem változott, pedig volt közöttünk némi korkülönbség, mégsem éreztem az egészet számottevőnek. Örültem neki, hogy ismét láthattam őt, még annak ellenére is, hogy elég nehéz napon voltam túl. Olyan volt nekem ez a pillanat, mintha okot találtam volna a mosolygásra, és meg akartam ragadni a lehetőséget.
- Hát elég kemények – halkan nevettem fel, és ráztam meg a fejem – De nem panaszkodom. Gondolom a reál szakon tanuló embereknek még így is rosszabb.
Nem egy szócsatát vívtam már a mérnökökkel arról, hogy kinek a diplomája értékesebb. Mivel én üzleti berkekben dolgozom majd a jövőben, és alapvetően az az álmom, hogy nyissak egy kis boltocskát, ahol majd a saját tervezésű ruháimat adhatom el, lényegében tudnék veszekedni a mérnökökkel. Lehet, hogy nekik lesz egy jó papír a kezükben, de ettől függetlenül csak azok maradnak meg, akik a legjobbak. Nem is feltétlenül értem, hogy mire arcoskodnak ennyire, amikor papír az még nincs a kezükben.
- Vannak nehezebb tárgyaim, de összességében elmondhatom magamról azt, hogy nagyon szeretem, amit tanulok – egészen lelkes volt a hangom, ahogy magyaráztam. Talán Rae nem láthatta, de a pillantásom hálás volt. Már most jobban éreztem magam egy kicsit. pedig anyától jövök – Elég sok buli van, amikre a barátnőim akkor is el akarnak rángatni, amikor én nem is feltétlenül mennék. Főleg, mert az egyiküknek szerintem tetszik az egyik mérnök fiú, csak nem vallja be.
Persze nagyon egyszerű volt Bree-re kenni a dolgot. Nekem nem tetszik a mérnökök közül senki, engem idegesítenek. Részletkérdés, hogy van egy közöttük, akinek sikeresen ellenállok a saját szívem megóvása érdekében. Ő pedig pont olyannak tűnt, mint aki összetörné.
- Örülök, ha jobban van – bólintottam, aztán hozzátettem a következőt – Őszintén, én nem is feltétlenül tudnám csinálni azt, amit te. Tisztellek, amiért emberek életéért küzdesz.
Ahogyan anya orvosait is tiszteltem, meg alapvetően mindenkit, aki az egészségügyben vagy az oktatásban dolgozott. Mindig úgy gondoltam, hogy ezek nem olyan hivatások voltak, amit bárki végezhetett volna, hiszen nagyon nagy lelki erőre és koncentrációra lehet szükség. Én szerintem egy olyan lány vagyok, aki sosem tudná könnyedén megszokni azt, ha valami durva esetet kellene látnia. Kemény csajnak tartom magam én is, de nem ennyire… Annyiban merül ki ez a tulajdonságom, hogy válogatás nélkül betöröm annak az orrát, aki nem úgy viselkedik velem, ahogyan azt én etikusnak tartanám.
- Szerintem akkor is megéri, ha nem épül fel a páciens – mondtam neki, aztán egy lágy mosoly költözött az arcomra – Hozzátartóként elmondhatom azt, hogy mennyire sokat segít, ha küzdenek a szeretteinkért.
Eléggé kiakasztó lenne, ha anyát egyszerűen hagynák meghalni. Láttam az orvosokat, és amikor az édesanyám jobban volt, mindig elmesélte nekem, hogy mennyire aktívan dolgoznak körülötte az ápolók meg az orvosok. Éppen ezért nekem egyáltalán nem esik nehezemre néha hozni nekik kávét, vagy ételeket. Főleg, ha már olyan helyen dolgozom, ahol ez teljesen lehetséges.
- Te is ellenem játszol már… - halkan felsóhajtottam – Ha el tudok kerülni valakit, akkor nem gond a dolog.
Viszont ennek az esélye elég kevés volt. Annak a srácnak különleges érzéke volt ahhoz, hogy megtaláljon, ezzel pedig konkrétan a sírba vitt. Jelenlegi helyzetemben pont az ő balfaszkodására nem vágytam, viszont határozottan rám fért már a kikapcsolódás. Erre pedig tökéletes módszernek tűnt az, hogy kellőképpen lerészegedjünk. Talán pont ezért is tudtam megmosolyogni Raelyn gesztusait, aztán a saját, göndörödő tincseimet a fülem mögé tűrtem.
- Talán neked is jönnöd kellene – ha én az egészségügyben dolgoznék, akkor biztos sokra értékelnék egy olyan helyzetet, amikor lehetőségem van egy kicsit kikapcsolódni. Viszont ugyanakkor azt is láttam magam előtt, hogy mennyire nem nekem való az egész munka. Szerintem képtelen lennék még elképzelni is azt, hogy egyszer ki kell mondanom a halál idejét, nemhogy még meg is tegyem a dolgot.
- Veszélyes, csak nem úgy, ahogyan gondolod – mondtam határozottan – A szobatársam egy cuki, naiv kis szőke. Meg fogja enni reggelire az a srác.
Sosem hittem a tündérmesékben és a hercegek létezésében. Az egészet szimplán gyerekes képzelgésnek gondoltam. Éppen ezért is akasztott ki a tény, hogy annyi fiú közül Bree-nek pont Finnt kellett kinéznie. Neki és Braylennek még a szemük sem áll jól, szinte biztos voltam benne, hogy nagyon meg fogja ütni vele a bokáját. Éppen ezért igyekeztem a fiúban is tudatosítani azt, hogy ha a haja szála is görbülni mer a barátnőmnek, akkor én fogom leszaggatni a tökeit, de azt biztosan nem köszöni meg.
- Szóval Dorian – én magam is éreztem, hogy talán egy kicsit túlzottan is sokatmondó mosoly ül ki az arcomra – Tetszik a neve. Jobban hangzik, mint az Adam. Remélem jobban meg is érdemel téged. Biztos nehéz lehetett az elmúlt egy év, szóval örülnék neki, ha boldog lennél mellette.
Ha ezen a ponton már tényleg nem volt több dolga, akkor egyszerűen karon fogtam őt, de vártam, hogy vezessen valamerre, mert annyira jól nem ismerem ki magam, hogy még az öltözőket is megtaláljam… Szimplán csak jelezni akartam neki, hogy ha már Dorianokat emleget, akkor nem fogok róla leszállni olyan könnyen.
- Mesélj róla egy kicsit és akkor tudok segíteni az ajándékválasztásban is. Mert határozottan szeretnék. Illetve megmutathatnád az úriembert, aki elrabolta a szíved, ráadásul kétszer – elég nagy dolognak gondoltam ezt. És most, hogy már szóba került a dolog, úgysem fogok leszállni róla egyhamar.

1 138 | öltözék |  Rae && Clary ~ double trouble 3258823782   | +


I can pick and roll, pass, ballerina twirl, skating through the city with my snapback on, still be looking pretty with no makeup on, hit Sephora quick, get a red lip, but meet me on the court, I'll ball you up right quick, they be like, "Baby, baby, how you get so fine?"
I'm a girl's girl, I'm a boss in a man's world
mind álarcot viselünk
V. Clarissa Larose
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwXUJup
Rae && Clary ~ double trouble JwXUCcG
★ kor ★ :
24
★ elõtörténet ★ :
On my head, a crown
Yo, I told you, I'm the gem in this place, invest in me quickly, you were only looking for the shining things, you couldn't find me, who'll lift up this place?
★ családi állapot ★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwX4xHJ
Is it gravity or ocean wind
That always bring me back wanting you? Let's be true, 'cause it's you, just let me wave to you, not wave goodbye, let me stay by your side, 'cause it's good enough, don't let me go back to darkness of blue, as long as I'm with you
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwX4mWN
★ foglalkozás ★ :
egyetemista, büfés
★ play by ★ :
Kathryn Newton
★ hozzászólások száma ★ :
84
★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwX6oq7
TémanyitásRe: Rae && Clary ~ double trouble
Rae && Clary ~ double trouble EmptySzer. Aug. 11 2021, 19:36
CLARY & RAE ▬ There are friends, there is family, and then there are friends that become family.
Mindig öröm belefutni egy régi, kedves ismerősbe, pláne ha az illetőt kábé már gyerekkorod óta ismered. Bár inkább ő volt a gyerek, nem én, de tény, hogy tizenéves bébiszitterként még én sem voltam túl érett, vagy felnőttes. Basszus, hát még most sem vagyok az! Szerintem én életem végéig kölyök maradok. Nos, a lényeg, örülök, hogy újra látom, hogy kifaggathatom, hogy van, mi van vele. A nyilvánvaló dolgokon kívül, mert sajnos a szomorú részleteket már tudom. De őszintén szólva most inkább megpróbálnám kicsit elterelni a figyelmét más irányba. Persze teljesen nem fog tudni megfeledkezni arról, hogy az édesanyja betegen fekszik a kórházban, és sajnos senki sem tudja, mennyi ideje van még, de erről nem kell, nem is szabad megfeledkezni teljesen. Biztos vagyok benne, annyi időt próbál itt tölteni, amennyit csak lehet, segíteni, amiben csak tud. Ha orvosilag nem is, de lelkileg ott lenni, támasz lenni az anyukájának. De ugyanerre neki is szüksége volna. Arra, hogy valaki meghallgassa őt, néhány röpke pillanatra jobb kedvre derítse, erőt adjon neki. Őszintén szólva el sem tudom képzelni, min megy most keresztül, de hátha sikerül egy kicsit lelket önteni belé most majd egy jó beszélgetéssel, sétával, vásárlással, vagy amihez épp kedve lenne.

- Persze, az egyetem senkinek nem könnyű. Jó, talán Eisteinnek az volt, de nem lehet mindenki zseni – ingatom a fejemet sajnálkozva. - Ez a lényeg: hogy szereted, amit csinálsz. Akkor megéri. Később is, amikor el akarsz helyezkedni a diplomáddal. Én sem voltam oda a fősulis évekért vagy a tanulásért. De nem bántam meg soha a választásomat - összegzem a saját tapasztalataimat két mondatban.

- Ó, a fősulis, pasizós bulizások. Régi szép idők! - jelentem ki kissé ábrándosan. - Ez elég öregesen hangzott, ugye? - vágok egy grimaszt, majd sóhajtok, és inkább ismét kortyolok a kávémból. Szinte érzem, hogy feltölt, mint az üzemanyag. Mintha cseppfolyós Duracellt innék. Nyamm!

- Köszi. Tényleg nehéz néha, fizikailag, lelkileg meg szellemileg is, de megéri, tudod? Tényleg szeretem a munkámat. De nem vagyunk egyformák. Én tuti nem lennék jó se mérnöknek, se nyelvésznek. Ez volt az én utam már kezdetektől, és azt gondolom, szerencsés vagyok, hogy már egész fiatal korom óta tudtam, hogy mit szeretnék. Bár... hát nem is mindig konkrétan a mentőzésre vágytam, de a gyógyítás, az egészségügyi pálya hamar egyértelmű volt számomra. - Anyám miatt. Mert négyévesen láttam őt meghalni, és nem tudtam neki segíteni. És az érzés, a tehetetlenség érzése, az a mély kétségbeesés sokáig elkísért. Aztán később rájöttem, hogy ő is ezen a pályán dolgozott. Orvos volt. Követni akartam a példáját, de közben lázadni is akartam apám ellen, az elvárásai ellen. Így lettem mentőtiszt. Elmesélve, azt hiszem, nem is annyira szép, vagy inspiráló történet, úgyhogy nem részletezem Clary-nek. Amikor hozzátartozóként beszél, kedvesnek találom, amit mond, ugyanakkor annyira meg tudom érteni. Fontos, hogy tudjuk, a szeretteink jó kezekben vannak, amikor az életükért küzdenek. Nem szeretnék erre szóban reagálni, de séta közben röviden, futólag fél karral megölelem.

- Hé! Én nem “játszom ellened”. Pont, hogy a te érdekedben mondom. Egy kis kikapcsolódás néha mindenkinek kell. De ha nem, hát nem. Nem muszáj. Semmit sem muszáj. Elmenni sem. Vagy ha elmész, maradni sem, amennyiben nem éreznéd jól magad – vonok vállat. - Csak add meg magadnak a lehetőséget, hogy legalább időnként kicsit el tudd engedni magad – mosolygok rá biztatóan. Távol álljon tőlem, hogy bármire is rávegyem, amit nem akar.

- Mi? Mármint veletek egy egyetemi bulira? Nem lennék oda túl idős már? - ráncolom az orrom egy kicsit a gondolatra. Szívesen elkísérem, ha ettől ő könnyebben ráveszi magát arra, hogy kimozduljon, csak még szoknom kell a gondolatot. Régen voltam utoljára ilyen partikon. - Szerintem már felvenni sem tudnék mit – gondolkodom el félhangosan, majd elnevetem magam. Manapság már kicsit más a ruhatáram, mint az egyetemistáknak. Lehet benne találni jó sok farmert, pólót, kényelmesebb meg sportosabb öltözékeket, illetve alkalmi, elegánsabb holmikat, esetleg néhány kisestélyit. Nem is tudom...  

- Na ne, azt nem engedhetjük! Szegény szobatársad! Ki az a srác? Majd én ellátom a baját, ha szemtelenkedik – vigyorodom el, szinte izgatott is leszek a lehetőségtől, hogy kioszthatok valakit. Bár az emlegetett “cuki kis szőke” biztos nem ilyen támogatásra vágyik. De hát másodállásban önvédelemoktató vagyok, és bármikor szívesen elpáholok bárkit, aki kihasználja a nőtársaimat.

- Köszi, Clary! - Jól esik nagyon, amit mondd, hogy örülne a boldogságomnak. - Tényleg boldogabb vagyok mellette, mint Adam mellett valaha. Jobban megért engem. Kicsit... hasonlóak vagyunk, tudod? - pillantok oldalra a lány felé. Aztán megiszom a kávém maradékát, és a poharat kidobom a pláza előtti szemetesbe, mert közben megérkezünk az épülethez. Az ajtó automatikusan kitárul előttünk, én pedig a barátnőmbe karolva lépek be rajta.

- Hmm... Mit is mondhatnék róla? - gondolkodom el kicsit a kérdésen. - Jelenleg egy szerelő műhelyben dolgozik. Eléggé szereti az autókat. Szereti a zenét is, meg a karaokét. Egész jó hangja van igazából. Odavan az ilyen szokatlan, extrém sportokért meg elfoglaltságokért, mint a paintball meg... óh, szereti a fura állatvilágos dokumentumfilmeket – nevetem el magam. - Hát, azt nem mondtam, hogy tökéletes - vigyorodom el, miközben szabad kezemmel előhúzom a zsebemből a telefonomat, és mutatok egy-két képet neki Dorianről, illetve kettőnkről közös szelfiket.  
code par EXORDIUM






crazy




about you



mind álarcot viselünk
Raelyn J. Winters
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Rae && Clary ~ double trouble Dad0fa14d84506709b0af77e18c2331644d5c35f
Rae && Clary ~ double trouble 7f719acbb32e9d36a64db4fc794f91a7a16847dd
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Shes dangerous because she knows what it’s like to fall and get back up a thousand times. Rock bottom knows her name, and the only person who saved her is her. She is not afraid of breaking.”
★ családi állapot ★ :
Rae && Clary ~ double trouble 35428d135f75437cbf8af4cb11cba0a1d592ee03
You are all my heart ever talks about.


The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds. And that’s what youve given me. That’s what I’d hoped to give you forever.”
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Rae && Clary ~ double trouble 50e5f561b216ec691f30811742437fb44565bb76
★ idézet ★ :
Tell me not to do something and I will
do it twice and take pictures.”

You just have to trust your
own madness.”
★ foglalkozás ★ :
paramedic, medical student
★ play by ★ :
Chloe Bennet
★ hozzászólások száma ★ :
859
★ :
Rae && Clary ~ double trouble 5ad75ea398f77039fa5b48bc33ad47b03a4b8268
TémanyitásRe: Rae && Clary ~ double trouble
Rae && Clary ~ double trouble EmptyVas. Feb. 13 2022, 09:09

Rae & Clary
Talán sokan nem is sejtik, hogy mekkora segítség az embernek az, amikor valaki egyszerűen csak mellettük van és ahelyett, hogy bármit mondana, egyszerűen csak ott van vele, és megpróbál normálisan viselkedni. Az igazat megvallva, sokkal jobban szerettem a kórházi környezetben, az itt dolgozókkal beszélni anya állapotáról. Sokat segített az, hogy ők érzelmileg stabil emberek voltak és tényeket közöltek velem, mivel pontosan tudtam, hogy mindent azért és úgy mondanak nekem, hogy könnyebben fel tudjam dolgozni az információkat. Nem voltak tévképzeteim, tisztában voltam vele, hogy ha az a halvány remény beváltásra kerül, akkor sem lesz ugyanolyan életünk, mint korábban. Anya mindig nagyon odafigyelt arra, hogy az összes szűrővizsgálaton részt vegyen. Már azelőtt nagy figyelmet fordított az egészségére, hogy beteg lett volna, ennek hála jöttünk rá arra, hogy egyáltalán baj van… Hiába volt késő, még így is tehettünk érte valamit.
Pont emiatt örültem neki, hogy Rae valahol a két világom találkozása volt. Egy régi ismerős, aki elég professzionálisan végezte a munkáját ahhoz, hogy tudja, mit akarok hallani, mint hozzátartozó. Nem volt orvos, de épp elég jól végezte a munkáját ahhoz, hogy ne kelljen túl sokat beszélgetnünk ahhoz, hogy elfeledkezzek mindenről, ami korábban nyomasztott.
- Én is így gondolom – az, hogy Rae ugyanezt mondta úgy, hogy túl volt a főiskolán csak megerősített abban, hogy nem csinálok teljesen butaságot – Ne tudd meg milyen nagyra vannak magukkal az építészmérnök hallgatók. Ismerek egy csomót.
A szemeimet úgy forgattam, hogy azok majdnem kiestek a helyükről. Talán abban egy kicsit igazuk van, hogy sok területen lehet szükség a munkájukra, és talán abban is, hogy több mérnököt keresnek manapság, mint humán területen elhelyezkedő embert, ugyanakkor ezzel szemben áll az, hogy mennyivel könnyebb kibukni az építészmérnökiről, mint egy humán szakról. Nem azt mondom, hogy mi egész nap a lábunkat lógatjuk. A nyelvórák nyilvánvalóan nehezebbek, de a törit és egyéb kulturális órákat azokat szimpla készüléssel meg lehet oldani. Az is igaz, hogy a tanár tud olyat kérdezni, amire talán nem tudjuk a választ, de összességében az volt a véleményem, hogy aki nulla háttértudással megy el vizsgázni, az meg is érdemli a sorsát. Addig a mérnököknek elég egyetlen apró számítási hibát csinálniuk és már kihúzzák az egész feladatot. Ettől függetlenül elítéltem azokat a mérnököket, akik a mellüket verték, aztán jól kibuktak, mert nem tudták tartani a tempót.
- Egy kicsit úgy hangzott, igen – halkan nevettem el magam, a pillantásom pedig egyre derűsebbé vált a társaságában – De nincs ezzel semmi baj. Tudod, te korodban már normális ez a hozzáállás.
Nem mintha ténylegesen annyira öreg lett volna. A közöttünk húzódó korkülönbség nem volt magas, simán lehetett volna a nővérem is. Bár sokszor pont azt éreztem, hogy őt talán azért kaptam az élettől, hogy valaki vigyázzon rám, emiatt pedig nagyon hálás voltam. Emlékszem még, amikor kislánykoromban nekem adta a fülbevalóját, mert nagyon tetszett, később pedig cserébe csináltam neki egy karkötőt. Mostanában már túlságosan lusta vagyok arra, hogy bármit hordjak a fülemben, emiatt csak az otthoni ékszeres dobozom legszebb dísze lett az a darab. Olyanná vált számomra, mint egy féltve őrzött kis kincs.
- Tudod, szerintem mérnök vagy nyelvész az bárki lehet – finoman megvontam a vállam – De az, amit ti csináltok emberfeletti.
Hasonló volt ez, mint az oktatás, csak az sokkal kevésbé volt egyértelmű. Egy tanár, aki nem volt elég jó vegyésznek, vagy nyelvésznek, a diákokon levezetheti a saját frusztrációját, ami komoly lelki sebeket ejthet a gyerekeken. Sokan csak azért, mert végig jártak egy egyetemet azt hiszik, hogy már feljogosítva érezhetik magukat arra, hogy terrorban tartsák a diákokat. A mentősök és orvosok esete az már összetettebb volt. Nem gondolom, hogy minden emberben megvan az a bizonyos cselekvőkészség, amire az ő esetükben egyszerűen muszáj támaszkodni. Emellett bárkiről van szó, minden ellenszenvet félre kell tenni, mert egy ilyen helyzetben az emberi életek elsőbbséget élveznek. Ők is veszítenek el betegeket, mint az orvosok, illetve talán pont ők azok, akik tisztán látják azokat a tragédiákat, amik történnek. Sok esetben az orvosok munkája azon múlik, hogy a mentősök stabilizálni tudják a betegek állapotát.
Amikor megéreztem magamon Rae karijait, egy pillanatra a vállának biccentettem a fejem és felmosolyogtam rá. Pont ezekkel tudott nekem rengeteget segíteni, hiszen a kedvessége és az, hogy rám koncentrált és nem anyukám betegségére, többet jelentett mindennél. Ezáltal tényleg lehetőségem volt úgy elhagyni a kórházat, hogy nem a jövőn kattogott az agyam.
- Az a baj, hogy ezekben a bulikban mindig van valaki, akivel nem kellene összefutnom – hosszasan fújtam ki a levegőt. Elég leterhelt volt az életem, Braylen sokszor csak olaj volt a tűzre. Kétségtelen mondjuk, hogy néha annyira fel tudott idegesíteni, hogy hirtelen ő vált a legnagyobb problémámmá, ez pedig határozottan egyedi eset volt. Szóval lényegében hálásnak kellett volna lennem neki, amiért valamilyen módon elterelte a gondolataimat, mégis az őrületbe tudott kergetni a hülyeségeivel és azzal, hogy ennek ellenére sem tudtam utálni annyira.
- Ugyan, senkinek fel sem tűnne – nevettem el magam – De nem akarom, hogy valami trauma érjen. Néha elég durva dolgok mennek ezeken a bulikon.
Nem azt mondom, hogy vállalhatatlanok voltak, de azért történtek dolgok. Nyilván mivel Finn a HÖK elnök, ráadásul valószínűleg most éli meg a benne lakozó ördögi lényét. Legalábbis más magyarázatot nem találtam arra, hogy miért vannak ennyire szétcsapós bulik az egyetem szervezése által… Kíváncsi lennék arra, hogy mit ad be az intézetvezetőknek, hogy pontosan milyen programról van szó, amikor tájékoztatja a partikról a vezetőséget. Már ha egyáltalán ilyen procedúra létezik.
- A HÖK elnök – nevettem el magam – Nem mellesleg egy folyosón élünk, mivel koedukált a szint. De tuti nem akar Breetől semmit.
Nyilván nem értettem egyet azzal, hogy Bree egy olyan kapcsolattal kínozta magát, aminek már annyira nagyon nem volt jövője. Ugyanakkor megnyugtató tény volt, hogy legalább egyetlen ütőkártya volt a kezében… Ez pedig a pasija volt, hiába van tőle több száz kilométerre. Azon sem lepődnék meg, ha megcsalná a lányt, de ezt nem akartam a fejéhez vágni. Túlságosan édes volt ahhoz, hogy megtegyem.
- Ez a legfontosabb – éreztem, ahogyan lassan elmosolyodok – Sosem értettem egyet azokkal, akik állították, hogy olyan pasikkal kell randiznod, akik nagyon különböznek tőled, mert egy hozzád hasonlót hamar meg tudsz unni. Ha valódi társra van szükséged, akkor kell, hogy legyen valami közös bennetek. Én pedig boldog vagyok, hogy most egy ilyen ember mellett vagy.
Mikor odaértünk a plázához, csak mosolyogva hallgattam azt, ahogyan tovább beszél Dorianről. Nem volt nehéz leszűrni azt, hogy a nő fülig szerelmes lett, emiatt nagyon nehéz lett volna letörölni a vigyort az arcomról. Örültem neki, hogy Adam után talált valakit, aki mellett jól érzi magát, hiszen bármennyit viccelődtünk a korán, még mindig nagyon fiatal volt, ezzel pedig jó esélyeket kapott arra, hogy legyen egy igazi társa. Miután pedig a képüket is megmutatta a közös képüket is, csak hümmögtem egyet és vetettem rá pár jelentőségteljes pillantást.
- Tudod, hogy mit szeretnék csinálni az egyetem után – persze, hogy tudja, ezerszer elmondtam neki, de most mégis meg akartam erősíteni ebben – Nyitok egy kis butikot, ahol a saját tervezésű, francia divatnak megfelelő ruháimat árulom. Szóval nem vehetsz csak egy pólót ma. Gyere.
Mivel már belém karolt, könnyen el tudtam húzni az első Forever21 irányába, ahol reménykedtem abban, hogy találunk valami olyat, ami az elképzeléseinek megfelel. Aztán utána tőlem megvehetjük azt a bizonyos felsőt is, de ha rajtam múlik, nem fog csak azzal távozni innen.

1 138 | öltözék |  Rae && Clary ~ double trouble 3258823782   | +


I can pick and roll, pass, ballerina twirl, skating through the city with my snapback on, still be looking pretty with no makeup on, hit Sephora quick, get a red lip, but meet me on the court, I'll ball you up right quick, they be like, "Baby, baby, how you get so fine?"
I'm a girl's girl, I'm a boss in a man's world
mind álarcot viselünk
V. Clarissa Larose
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwXUJup
Rae && Clary ~ double trouble JwXUCcG
★ kor ★ :
24
★ elõtörténet ★ :
On my head, a crown
Yo, I told you, I'm the gem in this place, invest in me quickly, you were only looking for the shining things, you couldn't find me, who'll lift up this place?
★ családi állapot ★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwX4xHJ
Is it gravity or ocean wind
That always bring me back wanting you? Let's be true, 'cause it's you, just let me wave to you, not wave goodbye, let me stay by your side, 'cause it's good enough, don't let me go back to darkness of blue, as long as I'm with you
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwX4mWN
★ foglalkozás ★ :
egyetemista, büfés
★ play by ★ :
Kathryn Newton
★ hozzászólások száma ★ :
84
★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwX6oq7
TémanyitásRe: Rae && Clary ~ double trouble
Rae && Clary ~ double trouble EmptySzomb. Márc. 05 2022, 16:14
CLARY & RAE ▬ There are friends, there is family, and then there are friends that become family.
Clary szinte olyan, mintha a kishúgom lenne, hisz elég sokat vigyáztam rá, mikor kisebb volt, és a mostani helyzetével is eléggé együtt tudok érezni. Bár én sokkal hamarabb, négyévesen veszítettem el az anyukámat, ráadásul elég hirtelen, de a hiánya azóta is velem van, és nagyjából el tudom képzelni, milyen nehéz ez most neki. Nekik. Mindkettejüknek. Az édesanyjának is, aki most is odabent fekszik a kórházban, annak valamelyik kórtermében, és küzd minden egyes nap a halállal, csak hogy még egy kicsi időt a lányával tölthessen. Clarynek pedig sajnos végig kell néznie, ahogy ennek ellenére is egyre fogy az ereje, hogy gyakran már fel sem ismeri, vagy a nevére sem emlékszik. És mivel meg tudom érteni, milyen fájdalmas is ez, pontosan tudom, hogy az együttérzésnél sokkal nagyobb szüksége van most a figyelemelterelésre. Valakire, aki rá figyel, csakis rá, meghallgatja, akivel kicsit kikapcsolódhat. Ami igazából nekem sem árthat. Sok minden történt velem is mostanában, és néha jót tesz egy kicsit mindenről megfeledkezve csak jól érezni magam egy régi baráttal. Beszélgetni, vásárolni. A munka és a magánéleti káoszom mellett olykor majdnem meg is feledkezem arról, milyen is ez.

A kávémat kortyolva indulok meg, Claryvel az oldalamon a szemközti pláza irányába, és közben őt hallgatom. Kicsit meg is mosolygom, amit mond, ezt a rivalizálást az építészmérnök hallgatókkal. Aranyosnak találom. Az ő korában igazából velünk is így volt ez. Az egészségügyesek is abban az időben mindenkinél jobbnak, feljebbvalónak képzelték magukat. De a “mi fajtánknak” időközben valahol muszáj alázatot is tanulnunk, lehetőleg még pályakezdés előtt, mert másképpen ezt a munkát nem lehet végezni. Sem a mentőzést, sem az orvoslást, sem az ápolást. Meg kell tanulunk, hogy minden emberi élet ugyanolyan fontos, ugyanúgy számít, akkor is, ha épp bűnözőkön kell segíteni, akik másoknak ártottak, akkor is, ha munkavégzés közben rasszizmussal, vagy egyéb problémákkal kell szembenéznünk.

- Az én koromban? Hé! - kérdezek vissza felháborodva. Persze tudom, hogy csak tréfálkozik, épp ahogyan én is, ráadásul a magas labdát én lőttem fel a számára. - Azért szeretném leszögezni, hogy annyira öreg még nem vagyok. Csak a fősulis évek voltak régen. Bár... még az sincs kizárva, hogy egyszer visszaülök az iskolapadba – vonogatom a vállam, fejben ismét ezt a lehetőséget fontolgatva. Majd egyszer. Talán.

- Emberfeletti? Hmm... Kedves vagy, de nem annyira misztikus dolog ez a munka, mint amilyennek kívülről látszik - húzom fel enyhén ismét a vállam. - Persze, kell egy nagy adag elkötelezettség, kitartást, türelem, empátia, de ettől függetlenül... Szerintem életeket menteni talán az egyik legnagyszerűbb dolog a világon - mosolyodom el őszintén. - Vagyis... tudod... azt akarom mondani ezzel, hogy bár bizonyos értelemben áldozatokkal jár, de hát melyik munka nem? És közben megéri, nagyon is, és nem csak a hó végi fizetés miatt, ahogy ez a legtöbb foglalkozással lenni szokott - árulom el. Nekem legalábbis ez az álláspontom, és persze nem láthatok bele minden kollégám fejébe, de azért biztos vagyok benne, hogy ezzel nem vagyok egyedül.

- Valaki? Mármint egy konkrét valaki, akit szeretnél elkerülni? Vagy úgy általánosságban bizonyos személyek...? - igyekeznék kihámozni Clary mondanivalójának lényegét a bulizások kapcsán. Csak mert simán lehet, hogy ezt is a mérnökhallgatókra értette, vagy vannak mások, akikkel nem jön ki túl jól, esetleg csak nem kedveli őket. De nekem mégis kicsit úgy tűnt, mintha egy konkrét valakit próbálna elkerülni, és ezért nem akar bulizni menni.

- Trauma? Durva dolgok? Na jó, most már sikerült felkeltened a kíváncsiságomat. Tényleg szeretnék megnézni egy ilyen egyetemi bulit, és saját szemeimmel látni, mi változott az elmúlt... mennyi is? Mindegy is! Szóval mikor én legutóbb ilyenben jártam - vigyorodom el. Annyira azért csak nem lehetnek durvák azok a partik. Vagy mégis? Ennyire gyorsan változna a világ? Nem mintha mi anno annyira ártatlanok lettünk volna! De persze azóta már mentősként is annyi mindent láttam, hogy kétlem, hogy pont egy ilyen buli tudna igazi meglepetéseket okozni.

- És gondolom, te szeretnéd megóvni a szobatársadat ettől a sráctól, meg a csalódástól, amit okozhat. Megértem. Jó barát vagy. És ez tök szép dolog. De van, amikor hiába próbálkozunk, nem tehetünk semmit egy ilyen katasztrófa ellen. Én drukkolok, hogy ne a barátnőd húzza a rövidebbet ebben a dologban, de... ha mégsem hallgat rád, remélhetőleg legalább tanul belőle. - A pasikkal néha nagyon nehéz, és nem csak akkor, ha az illető komolytalan, éretlen egy kapcsolatra, vagy nem akar többet egy éjszakánál. Doriannel mi egymásra találtunk, jól kijövünk, egyértelműen passzolunk, de ő is okozott néhány kellemetlen meglepetést, és valószínűleg még fog is. Mégis leginkább csak őt féltem, a saját múltjától, attól, amibe keverheti magát.

- Szerintem ez egyéntől függ. Vannak, akiknek arra van szükségük, hogy valaki kiegészítse őket, vagy hogy valaki kimozdítsa őket a komfortzónájukból. Vannak, akik nem szeretik magukat eléggé ahhoz, hogy beleszeressenek valakibe, aki hasonlít rájuk. De én a magam részéről tényleg örülök, hogy Doriannel sok mindenben hasonlítunk - bólogatok. Közben már megérkezünk a plázába, én meg néhány további percig még Dorról áradozok neki, illetve közös képeket mutogatok, de ideje, hogy belevessük magunkat a teendőkbe!

- Komolyan? Egy butikot? Fogalmam sem volt, de ez csodálatosan hangzik. - Mondom kissé meglepetten, de lenyűgözve. - Na jó, akkor te vagy a szakértő, teljesen rád bízom magam. Hol kezdjük? És... mi másra lehet szükségem pólón kívül? - nevetem fel kicsit, mert tényleg sejtésem sincs, mi járhat a fejében.
code par EXORDIUM






crazy




about you



mind álarcot viselünk
Raelyn J. Winters
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Rae && Clary ~ double trouble Dad0fa14d84506709b0af77e18c2331644d5c35f
Rae && Clary ~ double trouble 7f719acbb32e9d36a64db4fc794f91a7a16847dd
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Shes dangerous because she knows what it’s like to fall and get back up a thousand times. Rock bottom knows her name, and the only person who saved her is her. She is not afraid of breaking.”
★ családi állapot ★ :
Rae && Clary ~ double trouble 35428d135f75437cbf8af4cb11cba0a1d592ee03
You are all my heart ever talks about.


The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds. And that’s what youve given me. That’s what I’d hoped to give you forever.”
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Rae && Clary ~ double trouble 50e5f561b216ec691f30811742437fb44565bb76
★ idézet ★ :
Tell me not to do something and I will
do it twice and take pictures.”

You just have to trust your
own madness.”
★ foglalkozás ★ :
paramedic, medical student
★ play by ★ :
Chloe Bennet
★ hozzászólások száma ★ :
859
★ :
Rae && Clary ~ double trouble 5ad75ea398f77039fa5b48bc33ad47b03a4b8268
TémanyitásRe: Rae && Clary ~ double trouble
Rae && Clary ~ double trouble EmptySzer. Szept. 14 2022, 19:45

Rae & Clary
Magam sem vagyok száz százalékig biztos abban, hogy teljesen felfogom mindazt, ami körülöttem történik. Alapvetően elfoglalt vagyok, ez pedig nem csak a tanulmányaim miatt van így. Sokat dolgoztam, jártam edzésre, futottam és igyekeztem időt fordítani a barátaimra is, mert ahányszor egyedül maradtam, minden alkalommal csak ugyanazok a körök futottak le a fejemben. Eszembe jutott mondjuk az is, hogy fel kellene hívnom Zorát és beszélni vele, hogy vegyük birtokba a termet, ahova együtt járunk bokszolni, illetve az is eszembe jutott, hogy bejelentkezek Matthez masszázsra, mert már a múltkor is mondta, hogy szerinte nincs jó állapotban a testem és idővel ez csak rosszabbá válik, amíg nem megyek el kezelésekre. Viszont miután találkoztam anyával, mindig kedvetlenné váltam és ezekben a helyzetekben nehéz volt magam megerőltetni azzal kapcsolatban, hogy egyáltalán bárhová elmenjek. Jelenleg nagy általánosságban könnyebb volt sodródni és hagyni, hogy mások vezessenek, ugyanakkor nem nagyon volt kedvem mindig az emberekhez. Tudtam, hogy egyedül sem lenne jobb, ez pedig összességében megnehezítette azt, hogy bizonyos helyzeteket kezeljek, de most mégis talán az tűnt a legokosabb döntésnek, hogy ne maradjak egyedül.
Mivel a folyosón nem futottam össze Zorával, arra tippeltem, hogy most nincs itt. Egyedül pedig nem szívesen maradtam volna Mattel, bár egyáltalán nem attól féltem, hogy valami illetlent csinálna, mivel alapvetően jóban voltunk, szimplán csak soha nem voltam az a fajta lány, aki könnyen kijött volna a fiúkkal. Jóban voltunk, de nem igazán láttam magam előtt, hogy miről tudnék beszélgetni azzal a sráccal a sporton kívül. Ez nem Matt szegénységi bizonyítványa, hanem az én félénkségem lehet, amit a fiúk irányába tudok tanúsítani. Meg valószínűleg zavaró, hogy kedves, de olyan arca van, amit be akarok verni néha.
- Te beszélsz úgy, mint valami boommer – nevettem el magam – Ha már a fősulis évek is messze voltak, akkor nem is emlékszel a gimnáziumra, ugye?
Jól esett egy kicsit incselkedni valakivel, mert alapvetően olyan ember voltam, aki, ha túl sokat mosolygott, egy idő után az az arcára fagyott és tudtam kezelni bizonyos helyzeteket. Pont ezért is döntöttem úgy, hogy Rae lesz számomra a legjobb társaság a mai napra. Már most kevésbé motoszkáltak ott a fejemben azok a gondolatok, amik anyával kapcsolatosak és nagyon is szomorúak voltak.
- Ha esetleg mégis visszaülnél az iskolapadba, akkor mit tanulnál szívesen? – elég egyértelmű volt az, hogy a mentős munka az lehet olyan dolog, amit bár az ember hivatástudatból csinál – és minden tiszteletem azoknak, akik képesek ezt végezni mindennap – de azért biztosan ki lehet benne égni. Nem tudtam elítélni egyetlen pályaelhagyót sem, mert azok a dolgok, amik időről-időre érdekelnek minket, nem biztos, hogy fenntarthatóak. Pont emiatt is voltam most biztos abban, hogy divattervező akarok lenni a jövőben és a célom az volt, hogy csapot papot itthagyjak és Párizsba költözzek. Jelenleg. Viszont jó döntés volt francia szakra járni, mivel alapvetően meg akartam ismerni az általam már-már rajongásig kedvelt országot és nyelvet rendesen, hogy tényleg reálisan tudjam megszólítani az embereket a ruhákon keresztül, amit most még csak amatőr szinten vagyok képes megvarrni. Ahhoz, hogy el tudjak indítani egy vállalkozást pedig a későbbiekben szükségem lesz üzleti tapasztalatokra is. Ez már két olyan dolgot jelent, ami jövedelmező lehet nekem akkor is, ha meggondolom magam.
- Azt hiszem, hogy is-is – vontam meg a vállam – Van egy fiú, aki nagyon tetszik a szobatársamnak, de határozottan nem neki való. És van egy srác, aki alapvetően bárkit megkaphat az egyetemről, mégsem fogja fel, hogy én nem akarok tőle semmit.
Részletkérdés volt, hogy hangosan biztosan nem mondtam volna ki az ezzel kapcsolatos valós érzéseimet. Hogy az egyetlen visszatartó erő Braylen esetében az annyi volt, ahogy a lányokkal bánt. Hogy valószínűleg én is csak egy név lennék a végtelen listáján… Nem vetettem meg azokat, akik alkalmi kapcsolatokba kezdtek, és nekem is akadtak ilyenek, de ez azt sem jelentette, hogy bárkinek odalökném magam. Jelenleg úgy érzem, hogy vagy valakire van szükségem, aki tényleg mellettem tud lenni, vagy senkire. Azon túl, hogy a Yang fiúval húztuk egymás agyát, csak a saját játékunk volt, mert mind a ketten tudtuk, hogy én nem fogok az ágyába ugrani. Valószínűleg mind a ketten be akarjuk bizonyítani a másiknak, hogy nekünk van igazunk, és ez a meccs el fog egyszer dőlni. Egyikünk veszíteni fog, és nem, nem én leszek az!
- Hát a múltkoriról elég kemény dolgokat hallottam… Ami azért durva, mert ott is voltam, de nem észleltem semmit a történtekből – az meg már más tészta, hogy fogalmam sincs Finn hogyan tussolta el az egészet, de néha úgy érzem, hogy az a srác pályát tévesztett és tehetségesebb lenne politikusként, mint mérnökként. Ami a majdnem kitűnő eredményei mellett elég durva, de azért, aki ilyen jól tud ferdíteni – illetve Sabrine szerint még a pénzt is ügyesen beszedi másoktól és a sajátjai javára osztja ki – akkor tényleg érdemes lenne legalább képviselőként részt vennie a politikai életben. Úgy néz ki, hogy ez is valami skandináv innováció lehet.
- Ő nem olyan lány, akit szívesen látnék szenvedni – sóhajtottam fel, aztán megráztam a fejét – Túl kedves mindenkivel. Sokan meg sem érdemlik őt. Tudod ő tipikusan olyan valaki, akit még a csalódás esélyétől is meg akarsz kímélni.
Soha nem gondoltam volna, hogy valaha egy ilyen lánnyal jóban leszek, emiatt extrán meglepő volt a számomra az, hogy Sabrine és én végül minden gond nélkül kijöttünk. Talán én is elég sok rózsaszín cuccot halmoztam fel, és a szobámban ezek tökéletesen keveredtek a pasztell lila kiegészítőkkel és a fehérrel, de ettől függetlenül, ha ő volt a Nap, ami megmelengette az embereket, akkor én a hűvös Holdként léteztem a világban. Tehát az lenne a sorsunk, hogy elkerüljük egymást a világban, mégsem így alakult az életünk. Miután olyan lelkesen válaszolt minden amúgy teljesen alap kérdésemre, mintha másra sem vágyott volna azon kívül, hogy velem beszélgessen, már nem tudtam vele annyira hűvös lenni. Féltem, hogy megbántom a hülye stílusom miatt.
- Akkor ezt másképp gondoljuk – ami teljesen rendben volt, mert nem gondolkodhat minden ember ugyanúgy – Szerintem, ha magadat nem tudod kimozdítani, akkor baj van. Nem vagy elég önálló.
Persze lehetséges, hogy egy másik ember az pont ezt fogja előidézni, meg valójában az ember egy olyan élethelyzetben van, ahol egy bizonyos rossz dolog jó hatással van rá. Ugyanakkor idővel ez egy börtönné válik, és ha az ember egyszerűen képtelen legalább lépéseket tenni az ellen, hogy egy ilyen helyen csapdába essen, akkor valójában talán nincs is miről beszélnünk.
- Először meséld el részletesen azt, hogy milyen eseményre vagy hivatalos – rögtön eszembe is jutott pár kérdés, amit felvettem neki – Hányan lesztek ott? Milyen jellegű lesz a születésnap? Mennyit szeretnél szánni egy új szettre?
Mert azért az sem mindegy, hogy hol próbáljuk leölni a vadat, vagyis megvásárolni a ruhát. Alapvetően könnyen döntöttem volna a plázában található boltok között, a már azzal tisztában vagyok, hogy pontosan milyen partit szerveznek Doriannek, mert az is lehet sokféle. Azt pedig rengetegen nem is sejtik, hogy egy megfelelő öltözék mennyire fontos egy-egy ilyen eseményen.

1 121 | öltözék |  Rae && Clary ~ double trouble 3258823782   | +


I can pick and roll, pass, ballerina twirl, skating through the city with my snapback on, still be looking pretty with no makeup on, hit Sephora quick, get a red lip, but meet me on the court, I'll ball you up right quick, they be like, "Baby, baby, how you get so fine?"
I'm a girl's girl, I'm a boss in a man's world
mind álarcot viselünk
V. Clarissa Larose
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwXUJup
Rae && Clary ~ double trouble JwXUCcG
★ kor ★ :
24
★ elõtörténet ★ :
On my head, a crown
Yo, I told you, I'm the gem in this place, invest in me quickly, you were only looking for the shining things, you couldn't find me, who'll lift up this place?
★ családi állapot ★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwX4xHJ
Is it gravity or ocean wind
That always bring me back wanting you? Let's be true, 'cause it's you, just let me wave to you, not wave goodbye, let me stay by your side, 'cause it's good enough, don't let me go back to darkness of blue, as long as I'm with you
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwX4mWN
★ foglalkozás ★ :
egyetemista, büfés
★ play by ★ :
Kathryn Newton
★ hozzászólások száma ★ :
84
★ :
Rae && Clary ~ double trouble JwX6oq7
TémanyitásRe: Rae && Clary ~ double trouble
Rae && Clary ~ double trouble EmptyCsüt. Szept. 29 2022, 20:11
CLARY & RAE ▬ There are friends, there is family, and then there are friends that become family.
- Boomer? Aucs, ez azért gonosz volt – kerekednek ki a szemeim. Persze tudom, hogy csak viccel, bosszúból mégis kicsit meglököm a vállammal. Igazából a tény az, hogy majdnem egy tizessel idősebb vagyok tőle, és az ő szemében lehet, hogy néha tényleg az vagyok, hiszen nagyon más korosztály vagyunk, és bizony vannak dolgok, amiben egyértelműen máshogyan gondolkodunk. Ez normális. De attól még annyira öregnek vagy elmaradottnak nem érzem magam. - Pff, attól még, hogy nekem a középiskola nem tegnap volt, nem úgy, mint neked - szúrom oda én is kissé szemtelenül - még emlékszem rá, köszönöm szépen. Komolyan, Larose, megtanulhatnád kicsit jobban tisztelni az idősebbeket! - Ezt már nevetve mondom. Tényleg úgy civakodunk, mintha testvérek lennénk. Igazából tényleg nem bánnám, ha az lenne, de így is valóban majdnem a húgomnak érzem őt.

Aztán, félretéve a viccelődést, komolyabb témák felé evezünk, és kicsit el kell gondolkodnom, mit is tanulnék, ha úgy döntenék, visszaülök az iskolapadba. Mármint a választ tudom, de ez egy nem kis döntés lenne, olyan, amire igencsak rá kellene szánnom magam, és előtte jól megfontolni, mit is szeretnék.

- Gondolkodom egy ideje, hogy visszamegyek az egészségügyi fősulira, és átképzem magamat orvosnak. Szeretem a mentőzést is, de... - megvonom a vállam, mert itt a “de” után olyan sok mindent mondhatnék, amit nehéz pár szóban kifejteni. Biztos vagyok benne, hogy orvosként is néha nagyon nehéz helytállni lelkileg, de azért az több szempontból is igencsak más környezet, mások a munkakörülmények, nem mindig akkora a versenyfutás az idővel, és talán nem is annyira stresszes. Nem csak lepasszolod a pácienst az utad végén, hanem magad gondoskodsz róla, és láthatod a felépítését. De ez is csak egyetlen ok a sok közül, amiért a váltáson töröm a fejem. Ott van még az is, hogy anyám, akit négyévesen veszítettem el, maga is orvos volt. Ő inspirált arra, hogy az egészségügy felé induljak el, bár tiniként és a főiskolai éveim alatt még nem tudtam elképzelni magam kórházi dolgozóként. Azóta viszont sokat változtam. Nem csak ebben. - Mondjuk úgy, egyre inkább azt érzem, hogy jó lenne előrébb lépni. De még nem határoztam el magamat, és abban sem vagyok biztos, milyen irányba indulnék. Gyerekorvosnak vagy belgyógyásznak talán... - Egy újabb válvonással zárom a mondatom, magamban hozzátéve, hogy ez még a jövő zenéje.

- Á, értem. Valóban szép tőled, hogy véded a barátnődet. Bár, nem rosszból, de ha tényleg annyira tetszik neki az a srác, és nem hallgat az észérvekre, illetve a fiúnak ő sem közömbös, valószínűleg nem fogod tudni sokáig távol tartani őket egymástól. De legalább elmondhatod, hogy te megpróbáltad, és hát... mikor tanuljon az ember a saját hibáiból, ha nem ebben a korban, nem igaz? - mosolyodom el, csak mert úgy tűnik, valóban eléggé aggasztja a dolog a szobatárssal, meg azzal a pasival. Pedig van úgy, hogy ha mindent meg is teszünk, hogy távol tartsunk valakit a bajtól, az így is bekövetkezik. Igazából én ezt a saját bőrömön tapasztaltam, a másik oldalról. A tini éveim végén, és a huszas éveim elején elég zűrősen éltem, hiába próbált féken tartani a családom.

- Ami azonban azt a másik pasit illeti, aki utánad koslat, remélem, hogy csak kitartó, és nem zaklató. Utóbbi esetben viszont tudok mutatni neked egy-két fogást, amivel könnyen és gyorsan ártalmatlanná teheted. Vagy szólj, és én magam zúzom be a képét - vonom fel a szemöldököm, kicsit azt sugallva, hogy pont annyira viccelek, mint amennyire komolyan gondolom. Hiszen éppen ezért oktatok önvédelmet - a mentőzés mellett másodállásban - hogy fiatal lányok és nők szükség esetén meg tudják védeni magukat az őket megkörnyékező seggfejektől.

- A lényeg, hogy kimaradj a bajból. Ha eldurvulnak a dolgok, tényleg inkább lépj le, minél előbb. Figyelned kell magadra... - Nem mondom ki, de kicsit talán így is kivehető, mire célzok. Az anyukájának most nagy szüksége van rá. Sajnos ez a helyzet. Vigyáznia kell, hogy ne adjon okot aggodalomra a számára. Nem csak azért, mert a stressz nem tesz jót a gyógyulásnak... hanem mert... Ha úgy alakulna... hogy a felépülés nem opció... Szóval nyilván nyugodtabb szívvel hagyja itt a lányát, ha tudja, hogy az boldogulni fog nélküle, egyedül is az életben.

- Azt hiszem, erről valóban másképpen vélekedünk. De ez nem baj. - Hagyom rá a dolgot. A saját helyzetéből kiindulva teljesen érthető, hogy neki fontos az önállóság. Mármint persze hogy az. Csak, azt hiszem, én nem egészen így értettem. Inkább csak arra utaltam... Ha valaki egyféleképpen él, és nem ismer más opciót, aligha lehet kezdeményező, vagy mozdulhat ki önszántából a saját biztonságos komfortjából. Aztán jön valaki, aki megmutatja, hogy máshogy is lehet. Ez néha üdítő, néha ijesztő. Az egyéntől is függ. A lényeg, hogy néha tényleg egy új ember kell az életünkbe ahhoz, hogy valami változzon. Hogy megtaláljuk az igazi önmagunkat. És ez is rendben van.

- Hű, tényleg nagyon figyelsz a részletekre - nevetem el kicsit magam, de közben nagyon is hálás vagyok, hogy segíteni akar. - Oké, induljunk ebbe az irányba, és mindjárt elmondok mindent, amit tudni érdemes - bólintok, miközben már húzom is az emelet felé, ahol a kedvenc – a pénztárcámnak is barátságos - butikjaim találhatóak. A többit pedig onnantól rá bízom.

(Köszönöm a játékot  szívecske )
code par EXORDIUM






crazy




about you



mind álarcot viselünk
Raelyn J. Winters
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Rae && Clary ~ double trouble Dad0fa14d84506709b0af77e18c2331644d5c35f
Rae && Clary ~ double trouble 7f719acbb32e9d36a64db4fc794f91a7a16847dd
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Shes dangerous because she knows what it’s like to fall and get back up a thousand times. Rock bottom knows her name, and the only person who saved her is her. She is not afraid of breaking.”
★ családi állapot ★ :
Rae && Clary ~ double trouble 35428d135f75437cbf8af4cb11cba0a1d592ee03
You are all my heart ever talks about.


The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds. And that’s what youve given me. That’s what I’d hoped to give you forever.”
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Rae && Clary ~ double trouble 50e5f561b216ec691f30811742437fb44565bb76
★ idézet ★ :
Tell me not to do something and I will
do it twice and take pictures.”

You just have to trust your
own madness.”
★ foglalkozás ★ :
paramedic, medical student
★ play by ★ :
Chloe Bennet
★ hozzászólások száma ★ :
859
★ :
Rae && Clary ~ double trouble 5ad75ea398f77039fa5b48bc33ad47b03a4b8268
TémanyitásRe: Rae && Clary ~ double trouble
Rae && Clary ~ double trouble Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Rae && Clary ~ double trouble
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Poisoned pawn; Double Chess; against...
» double trouble
» Kai && Clary - Buli RT
» Double trouble┃Matteo & Luciano
» priority; Alex & Clary

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: