New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 126 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 115 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Harry Porterfield
tollából
Ma 10:47-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:45-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:39-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 10:25-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 10:19-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 09:46-kor
Zaide Moran
tollából
Ma 09:46-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 09:43-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 09:13-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Ella & Mira - Two peas in a pod
TémanyitásRe: Ella & Mira - Two peas in a pod
Ella & Mira - Two peas in a pod EmptyPént. Feb. 16 2024, 14:13

Ella

Mira


Őszintén szólva még én magam is meglepődöm az előadás sikerén, hiszen ez volt a legis-legelső előadásom és valljuk be... Halvány lila gőzöm sem volt arról, hogy mit csinálok. Persze igyekeztem felkészülni rá és otthon kidolgozni a részleteket, minden tőlem telhetőt megtettem, de akkor sem tudtam, hogy igazából hogyan fog az egész lezajlani. Az is eszembe jutott, hogy majd paradicsommal fognak megdobálni és  kifújolnak, vagy fene tudja. Oké, talán nem paradicsomokkal járnak a mai diákok iskolába, de akkor szendvicsekkel, ami nem sokkal jobb. Nem rendelkezem túl nagy magabiztossággal, erről Emir tett az elmúlt évek során, ám mióta megszöktem, tényleg igyekszem magam újjá építeni. Megerősödni, úgy ahogyan az egy hozzám hasonló nőnek illik. De a saját sanyarúságom miatt is terelődik rá az egyik, feltehetősen tanárnőre, a figyelmem. Rejteget valamit, én pedig saját magamat látom meg benne. Főleg a néhány hónappal korábbi énemet. Ezért sem tudom őt elengedni anélkül, hogy legalább néhány szót váltok vele.

- Óh, tudtam én, hogy maga lesz az én megmentőm. - Nézek rá egy széles mosollyal, ám a mosoly mögött megbújó gondolatok, nagyban változtatnak az érzéseimen. Egy igazán kedves hölgynek fest és ha valóban beigazodnak a félelmeim, akkor tényleg nagyon gáz a helyzet. És bár nem szeretek más problémáiba belefolyni, de... Képes lennék figyelmen kívül hagyni? Mikor lehetségesen segíteni is tudnék neki. - Mondjuk nekem elhiheti, néha az iroda is hasonlóan hangos, csak éppen felnőttektől, akik mégis sűrűn úgy viselkednek, mint a gyerekek. - Horkanok fel, mert őszintén megmondva, talán néha én is inkább a gyerekeket választanám, mint a lusta munkatársakat, akik csak akkor tesznek bármit is, ha nekik hasznuk van belőle. - Van sajátja is? Mármint gyerek... Már ha nem veszi tolakodásnak a kérdést. Nem annak szántam, csak azt hallottam, hogy a tanárok többsége nem szeretne szülővé válni. - Igyekszem csak egy vidám mosollyal nézni rá, ezzel is azt sugallva, hogy nincs hátsó szándékom a kérdéssel. Pedig valójában igenis van. Egy kicsit talán tolakodás, vagy inkább puszta kíváncsiskodás. Mindenképpen tudnom kell, hogy esetlegesen egy gyermek is részese lehet a lehetséges bántalmazásnak, vagy sem.

- Ugyan, semmiség! - Válaszolom őszintén, mikor már megindulunk a kávé felé. Hacsak nem elrabolni készül én pedig vakon követem őt, mint valami birka. - Igazából nem. Ez volt a legelső ilyen előadásom és őszintén szólva fogalmam sem volt, hogy mit csinálok. - Vigyorgok rá egy kicsit bűnbánóan. - Csak néhány hónapja kaptam meg a munkát és érkeztem a városba... Meg tulajdonképpen az országba. - Beszélek kicsit magamról, már csak azért is, hogy lassan a bizalmába tudjak férkőzni. Bár az angolom makulátlan, hiszen már régóta gyakorlom a nyelvet, egy halvány akcentus mégis felvetheti a fejét, ezzel pedig már rég rájöhetett arra is, hogy nem feltétlen vagyok őslakos itt. Szóval azért olyan nagy titkokat nem árulok el.

- Jaj, magát piedesztálra kellene helyezni! - Szólalok fel, mikor végre kiderül, hogy nem elrabolni készült, hanem ténylegesen egy kávéfőzőparadicsomba vezetett be. - Oké, mit szólna ha elhagynánk ezt a magázást? Szinte már öregnek érzem magam... Szólíts csak Mirának. - Igazából ekkor jövök rá, hogy a nevét még csak nem is tudom. Mintha rémlene, hogy bemutatkozott mikor megérkeztem, de akkor még túl ideges voltam ahhoz, hogy neveket jegyezzek meg. Mondjuk a névmemóriám egyébként is szörnyű. - Csak egy kis tejjel. Bár a tejpor is megteszi. - Azt meg már mondanom sem kell, hogy a nagy bögrét szeretném. A szemeim szinte csillogni kezdenek annak látványára, meg végül nyúlok is érte, nem várom meg, hogy ő vegye le. Türelmetlen egy teremtés vagyok, sajnálom. - Köszönöm! Remélem azért csatlakozol hozzám egy kávéra?! Már ha nincs túl sok dolgod...- Nézek rá csábítóan, miközben a bögrét a kávégéphez helyezem, majd rá is bökök a gombra, ami a fekete életmentő folyadékot fogja számunkra adni. - Régóta dolgozol itt? - Kérdezem végül amíg várakozunk a kávéra, hiszen muszáj kihasználnom az időt és egyben alkalmat, főleg akkor ha ő nem szándékozik a társaságomban maradni.
"At The End, It's Not About What You Have Or Even What You've Accomplished. It's About Who You've Lifted Up, Who You've Made Better. It's About What You've Given Back."


BEE


I’m smiling because we’re sisters. I’m laughing because there’s nothing you can do about it.

Ellaria Rousseau imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Mirabella Jimenes
Média
ranggal rendelkezem
★ :
Ella & Mira - Two peas in a pod Tumblr_ph0k6clFsb1rlx9mbo1_400
Ella & Mira - Two peas in a pod Tumblr_inline_owuimpoY3K1rihseq_540
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Find out who you are
and do it on purpose.
♫ :
I am woman, I am fearless
I am sexy, I'm divine
I'm unbeatable, I'm creative
Honey, you can get in line

★ családi állapot ★ :
Ella & Mira - Two peas in a pod A4d1eb29cbeb1ee777982d933ede3e05500dd102
★ lakhely ★ :
New York, Brooklyn
★ :
Ella & Mira - Two peas in a pod Tumblr_inline_ox4af4AzGq1rihseq_540
★ idézet ★ :
"Style is a reflection of your
attitude and your
personality."
★ foglalkozás ★ :
Assistant & Fashion influencer
★ play by ★ :
Jameela Jamil
★ hozzászólások száma ★ :
61
★ :
Ella & Mira - Two peas in a pod Tumblr_inline_ox5wyquHUG1rihseq_540
TémanyitásRe: Ella & Mira - Two peas in a pod
Ella & Mira - Two peas in a pod EmptySzer. Feb. 14 2024, 21:15

“A smooth sea never made a skilled sailor.”

Nem kellett sok időnek eltelnie a mai napból, hogy rájöjjek: alighanem a lehető legjobb döntés volt, amikor úgy határoztam, hogy visszajövök dolgozni. Végre. Nem mondom, hogy könnyű volt eltüntetni a nyomokat - reggel egy órával korábban keltem fel a sminkelés miatt és bizony el is kellett szöszölnöm a korrektorral, az alapozóval, meg a púderrel, mire szalonképes állapotba kerültem -, de úgy gondolom, amennyire kellett, annyira sikerült is. Egyébként is biztosra mentem, mert az igazsághoz nagyon közel álló alibivel maradtam otthon; szerencsére a kollégáim mind tudják, hogy a férjem veterán katona, és ezen a vonalon el is könyvelték őt annak a becsületes embernek, akiről még csak eszükbe sem jutna, hogy kezet emelhet a feleségére.
Nem is akarom, hogy eszükbe jusson. Úgysem értenék.
Miközben Miss Jimenes előadását hallgatom, akaratlanul is a gondolataimba merülök kissé, bár talán ő sem bánná, hiszen a diákoknak kell felkeltenie az érdeklődését, nem nekem. A gyerekek pedig örömmel hallgatják, így aztán rendszabályozni sem kell őket. A fejemben végigfut az elmúlt egy hét, a fejfájás és szédülés kellemetlenül lassú elmúlása, a nem-igazán-gyógyuló sérülések, Remy... Sosem láttam még ennyire bűnbánónak. A tenyerén hordozott és kidobott otthonról minden üveg alkoholt, hogy véletlenül se nyúljon hozzájuk; hiába mondtam neki, hogy csak a vita felfokozódása okán kialakult epizódja miatt történt, ami történt, nem akarta ezt elfogadni. Nem mintha zavart volna, hogy végre egyetlen kortyot sem iszik.
Talán ez felnyitotta a szemét.
Az előadás végeztével a gyerekek - főleg a lányok - feltesznek még jó néhányszáz kérdést, ezután azonban kinyitjuk a terem ajtaját, hogy ők ki tudjanak tódulni rajta. Claudia Miss Jimenes felé indul, hogy szétkapja az elektronikát, én pedig az ablakokat nyitom ki, hogy átszellőzhessen a terem, míg meg nem hallom magam mögött a vendégünk hangját. Arcomon egy barátságos mosollyal fordulok felé és bólintok.
- Hát persze. Szüksége van esetleg valamire? - kérdezem előzékenyen, aztán kiszélesedik a mosolyom, amikor kiderül, hogy koffeinben reménykedik. Még egy viccet is elsüt erről, ami egyébként nagyon találó, már csak ezért is megengedek magamnak egy kis nevetést.
- Ó, nagyon is ismerem az érzést, ne aggódjon. Jöjjön csak velem! - intek neki könnyedén, és már indulok is kifelé a teremből. A folyosón balra kanyarodok, a tanári felé, de megvárom, hogy fel tudjon zárkózni mellém.
Újfent megmosolygom a kérdését, egy pillanatra elnézve a folyosó túlsó felére, ahonnan most épp csak tompítva hallatszik erre a fiatalok végtelen energiájú pörgése.
- Higgye el, gyorsan megszokja az ember - pillantok a nőre vidáman. - Amikor elkezdtem tanítani, szerintem vagy egy évig magam sem voltam biztos benne, hogy jól választottam-e - vallom be nevetve -, de aztán egyre inkább megszokottá vált az egész. Ma már szinte észre sem veszem, ha lyukat beszélnek a hasamba, vagy épp a dobhártyámba, csak amikor otthon leeresztek és nagyon jól esik a csend. - Egy kis mosollyal megvonom a vállam. - Szerencsére az ide járó gyerekek sokkal hálásabbak, mint az átlag. Itt is akadnak persze ördögfiókák, de ellensúlyozza őket a másik véglet.
Az mondjuk kifejezetten feltűnik, hogy én most épp lyukat beszélek az ő hasába, szóval el is hallgatok.
- Biztosan sok kollégámtól hallotta már, de köszönjük, hogy eljött - mosolygok rá hálásan. - Gyakran vállal el ilyesmit? - kérdezem, hogy el is tereljem magamról a fókuszt.
Míg a válaszát hallgatom, el is érünk a tanárihoz. Kinyitom az ajtót és egy invitáló mozdulattal előre engedem, aztán odabent cinkos felmosollyal mutatok az életmentő kávéfőző irányába.
- Hogyan issza a kávét? Van itt minden, cukor, édesítő, tejpor, a hűtőben tej és tejszín, kis bögre, nagy bögre... - sorolom neki kinyitva a szekrényt is, amiben a nem hűtendő kávés "felszerelés" megbújik, majd egy kis mosollyal, kérdőn pillantok rá, várva a választ, hogy segíthessek neki levenni a megfelelő méretű bögrét, meg még ami kell.
Mira & Ella
BEE

Mirabella Jimenes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Ellaria Rousseau
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Ella & Mira - Two peas in a pod 085dac73baac73212c28aa6ac4e97dfbfee176dc
Ella & Mira - Two peas in a pod Tumblr_inline_posu9kx38g1wv1b20_1280
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
feel it heavy on your chest;
why can't I breathe through this one like all the times before?
★ családi állapot ★ :
married to his ghost
Ella & Mira - Two peas in a pod 573cc438b305516ec25b961e91f7740a95c7511e
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
Nothing ever ends poetically.
It ends and we turn it into poetry.
All that blood was never once beautiful.
It was just red.
★ foglalkozás ★ :
ELA teacher
★ play by ★ :
Sarah Gadon
★ szükségem van rád ★ :
you have been the one
★ hozzászólások száma ★ :
9
★ :
Ella & Mira - Two peas in a pod 20ea78533b838462de0fdadd2d62155d8ef51f64
TémanyitásElla & Mira - Two peas in a pod
Ella & Mira - Two peas in a pod EmptyKedd Feb. 13 2024, 11:41

Ella

Mira


Érdekes érzések kavarognak bennem a gyerekek közelében. Egyszerre imádom és utálom őket. Imádom őket, mert egyszerűen aligha lehetne nem így tenni. Viszont utálom őket mert csak arra emlékeztetnek, ami nekem nincs. És bár mostanában egyre jobban viselem a dolgokat, mégsem voltam teljesen biztos, hogy ez a munka jót tesz-e majd számomra, vagy esetlegesen visszaesést okozna nálam. Végül mégis elvállaltam, mert szeretem a munkám és ki más tudná a divat világát olyan szívvel bemutatni, mint én? A kollégáim nagy része csak robotként működnek, a fizetés hajtja őket, a munkaidő vége, az ebédszünet, nem érdekli őket, hogy a jövő jó kezekben legyen. Ám azt azért nem mondhatom, hogy nem voltak másodlagos gondolataim, vagy nem féltem ettől a naptól. Rettegtem attól, hogy hamar a mosdóban fogok kikötni, egy pánikrohammal küszködve és nem fogom tudni végigcsinálni, még csak arról sem beszélhetek majd senkinek, hogy miért nem.

Az egyik legnagyobb pozitívuma annak, hogy egy iskola épületbe kellett jönnöm, az iroda helyett, hogy a magassarkút egy sokkal kényelmesebb sportcipőre tudtam cserélni, így aztán legalább a lábam nem fog lerohadni fél nap után. Ez máris nyereség, nemde? Igazából furcsa érzés ismét egy iskolában tartózkodni, hiszen eltelt már néhány év mióta végleg kikeltem az iskolapadból. És nem, nem is hiányzik. Bár jól esik egy napra kényelmesen öltözni, mégsem cserélném le a munkám, még akkor sem ha megvonnák a fizetésem. Az előadás, a divattervezés és divatmagazinok világáról igencsak jól sikerül... Legalábbis én úgy gondolom, hiszen jobban aligha ejthettem volna meg. A fiatal lánykák vigyorából megítélve pedig nagy sikert arattam, bár jól tudom, hogy nem mindenkinek való. Sok kreativitásra van szükség, ami pedig többnyire az embereknek egy veleszületett tehetsége kell, hogy legyen, nem egyszerű tanulni vagy gyakorolni.

- Elnézést, tudna segíteni? - Lépek oda végül az egyik nőhöz, aki kivételesen nem egy miniatűr energiával túlfűtött mitugrász és alkalmasnak tűnik ahhoz, hogy kisegítsen valakit, akinek reggel nem volt ideje megszerezni a napi koffein adagját. Vagy nem eleget na. - Lehetséges valahol az iskola területén kávéhoz jutni? - Mert kétlem, hogy a menzán osztogatnák a kis tökmagoknak. Legalábbis az én időmben legfeljebb tejet kaptunk. - Tudja, hogy van ez... Nincs rossz nap, csak túl kevés kávé. - Vigyorgok rá idétlenül, nem pont életem legerősebb viccét elszórva. Azt meg le sem tagadhatom, hogy bár tényleg ő tűnt a legfelnőttesebb alkatnak a sok gyerek között, de már korábban, még az előadás előtt kiszemeltem magamnak és eltökéltem, hogy beszélni fogok vele. Igazából csak szeretnék megbizonyosodni arról, hogy nem valamiféle bántalmazásban van része, mivel ha egy nő sminkkel próbál hegeket elrejteni, annak bizony oka van. Én már csak tudom. - Hogy bírja egész nap a hangoskodást? - Teszem hozzá mosolyogva, hogy ne tudjon olyan könnyen lerázni, még mielőtt megbizonyosodhatnék arról, hogy minden rendben van vele.
"At The End, It's Not About What You Have Or Even What You've Accomplished. It's About Who You've Lifted Up, Who You've Made Better. It's About What You've Given Back."


BEE


I’m smiling because we’re sisters. I’m laughing because there’s nothing you can do about it.

Ellaria Rousseau imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Mirabella Jimenes
Média
ranggal rendelkezem
★ :
Ella & Mira - Two peas in a pod Tumblr_ph0k6clFsb1rlx9mbo1_400
Ella & Mira - Two peas in a pod Tumblr_inline_owuimpoY3K1rihseq_540
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Find out who you are
and do it on purpose.
♫ :
I am woman, I am fearless
I am sexy, I'm divine
I'm unbeatable, I'm creative
Honey, you can get in line

★ családi állapot ★ :
Ella & Mira - Two peas in a pod A4d1eb29cbeb1ee777982d933ede3e05500dd102
★ lakhely ★ :
New York, Brooklyn
★ :
Ella & Mira - Two peas in a pod Tumblr_inline_ox4af4AzGq1rihseq_540
★ idézet ★ :
"Style is a reflection of your
attitude and your
personality."
★ foglalkozás ★ :
Assistant & Fashion influencer
★ play by ★ :
Jameela Jamil
★ hozzászólások száma ★ :
61
★ :
Ella & Mira - Two peas in a pod Tumblr_inline_ox5wyquHUG1rihseq_540
TémanyitásRe: Ella & Mira - Two peas in a pod
Ella & Mira - Two peas in a pod Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Ella & Mira - Two peas in a pod
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Killian & Mira
» Mira & Julian
» One week later ~Julian & Mira
» Am I guilty? ~ Maddie & Mira
» Mira & Killian || Devil is here!

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Brooklyn-
Ugrás: