New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 107 felhasználó van itt :: 7 regisztrált, 0 rejtett és 100 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 21:18-kor
Perla Rivera
tollából
Tegnap 21:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Melissa Madsen
TémanyitásMelissa Madsen
Melissa Madsen EmptyVas. Ápr. 26 2020, 18:19
Melissa Madsen

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Melissa Madsen / ez a lánykori neve, sosem vette fel férjéét
Becenevek:
Mel, Dr. Madsen
Születési hely, idő:
Los Angeles / 1984. 12. 21.
Kor:
35
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
heteroszexuális
Családi állapot:
válás közepén áll
Csoport:
egészségügy
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
UCLA; MD program / végzett
Columbia/Presbyterian, rezidensi program - patológia / igazságügyi orvostan továbbképzés (mindkettő elvégezve)
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
törvényszéki patológus (orvosszakértő)
Ha dolgozik//Munkahely:
NYC Office of Medical Examiner / NYPD  
Hobbi:
Dance Monkey-t elindítani, hogy a férjem inkább kimenjen a szobából...
dominósor felépítés, majd ledöntés...
magas helyekről kiabálni - jó dühkezelési program...
sudoku-t meg más rejtvényes feladatokat megoldani...
mogyorós csokit enni... (vagy ez nem számít hobbinak?)
Play by:
Alice Eve

Jellem


Sosem voltam az az ember, aki sokat beszélt volna. Furcsának és különcnek tartottak, mert hamarabb tudtam kibeszélni magam egy labradornak meg egy bernáthegyinek a panaszaim, a gondjaim. Ritkán, de kiöntöttem a szüleimnek is azért a szívem, ha olyasmiről volt szó. Most a holtakkal beszélgetek. Néha már én is betegesnek tartom ezt, de általában kilyukadok annál, hogy mindezt a jobb munkamorál miatt teszem. Segíti az agyamat, a memóriámat karban tartani... Igazságot akarok adni a kezem alá kerülő embereknek, kik nem tudták megvédeni magukat. A szeretteiknek pedig megnyugvást.
Édesapám nyomdokába léptem azzal, hogy orvosszakértő lettem. Igen, jobban akart egy fiút, mint egy lányt, de végül a legjobb lányos apa lett, amit ő sem hitt el, mert azt hitte, csak a fiúgyermekekkel tud jól bánni. Óva intett mindentől, édesanyámmal karöltve mindig várták, mikor érek haza tinédzserként. Tipikus apa-anya, ki-ki szigorú-engedékeny módján igyekezett büntetést kiróni.
A kapcsolatok... Nos, igen. Visszatérve rá, kicsit sem vagyok jó bennük. Egyik jele, hogy a férjemmel pillanatok alatt összejöttünk, aztán összeházasodtunk. A kezdeti fellángolás és szerelem átváltozott, már csak egymás mellett éltünk. Mondhatnánk és hibáztathatnánk magunkat, hogy miért is voltunk ilyen gyorsak mindenben, de felesleges. Kettőnk döntése volt a házasság is. Most a válás is. Kollégáim alig tudnak valamit ezekről, nem szoktam egyáltalán kiteregetni a szennyest. Aztán jönnének a pletykák, azoktól meg isten mentsen meg. Hát, még ha tudnának arról, hogy mással is összejöttem ez idő alatt. Szerintem a férjem sem kell félteni, ő nőcsábász, nem hiszem, hogy hűséggel lett volna felém. Úgyhogy én sem vagyok egy szent. A hivatásomhoz vagyok hű, de ahhoz annyira, hogy jobban tettem volna, ha ővele kötöm össze életem. Még jobban.
Elég jó emberismerő vagyok, határozott és célzott kérdésekkel szoktam valakit betámadni, meg a szokásos klisésekkel. Nem vagyok ám annyira keserédes, vagy karót nyelt. Ki lehet próbálni, hogy tudok kommunikációt folytatni bárkivel. Nemcsak a kutyákkal, meg holtakkal az asztalomon. Csokiimádó vagyok, így rossz ember nem lehetek, ugye?! Orvos is vagyok, szóval megtudom menteni az életed is, meg el tudok látni sérülést is.

Múlt


Ülök a hatalmas franciaágy azon oldalán, ahol amúgy is aludni szoktam. Nem tudok aludni most, pedig kellene. Kipárnázom a támla előtti részt, ne a hideg fát érezzem. Előveszem az Agatha Christie könyvet, amit milliószor olvastam már, de elnyűhetetlen, bármikor el merem olvasni a Tíz kicsi négert. Valahogy leköti figyelmem tizenéves korom óta.
A férjem, Joe, aki lassan már az ex lesz, elvitte magával a ruhái nagy részét innen. Máskor is sokat voltam egyedül itthon, de tegnap is még a másik hálószobában aludt, ma már az új lakásában. Nem tudom, most kissé hátborzongató a szellő is, ami az ablakon befúj. Felkelek becsukni, mert hátha feltámad a szél, aztán szellemjárást idéz elő a szobában. Kibámulok az utca felé, csendes Manhattan ezen része ilyenkor. Nem a belváros vagy forgalmasabb terek közeli hely, így ebből adódóan nyugodt hely.
Felveszem a vizes palackot, belekortyolok párat, majd visszaülök a kényelmesen elrendezett helyemre, ahol vár rám még Agatha. Kedvelem őt, és kész!

A telefonom csengőhangjára felugrom az ágyból. Hány óra van? Mi, mi a fene? Ki hív? Elaludtam ülve, és így ez ébredés után nem volt kellemes. A nyakam, a hátam... kicsit elzsibbadtam. Az ötödik csengésre végre felveszem, meg sem néztem, milyen telefonszám az.
- Halló? Itt Dr. Madsen - automatikusan így mutatkozom be, de gondolom, aki telefonál, az bizonyára tudja, kit hív.
- Helló, Melissa, Ivy vagyok, bocsánat a késő éjszakai hívásnak, de a főnök mondta, téged hívjalak, hogy menj ki egy helyszínre - ő bent az egyik asszisztensem, hangja kissé izgatott volt, amiért ilyenkor kell telefonálnia.
- Úgysem aludtam. Küldd el, hová kell mennem - volt pici füllentés benne, de elnéző lehet velem bárki.
Gyorsan felöltözöm, a helyszínelő kocsi már biztosan ott lesz, meg addigra odaér a mi autónk is. Magamra kapom a bőrdzsekimet is, talán nem fogok szétfagyni, nincs már annyira hűvös. Majd cappucinóval vagy citromos teával felmelegítem magam utána.
Eszembe jut az is, hogy zárat is cseréltetek, miután tényleges elmegy innen Joe. Nem akarom, hogy bejárása legyen továbbra is ide. Nem szeretnék úgy hazaérni, hogy ő itt van egyszer csak, amikor semmi keresnivalója nincs. Ha én hívom ide őt valamiért, az más. Nem tartozom neki semmivel, ő sem nekem.

Egy mosolygó arc volt a fogadóbizottság, egy velem egykorú rendőr az. Kinyitja az autóm ajtaját is, mintha legalább egy lennék a világsztárok között.
- Köszönöm... - próbálom leolvasni a nevét az egyenruhájáról. ... Sterling őrmester.
- Kövessen, Doktornő. Az áldozat ott van. Betörést jelentett be az áldozat, Mrs. Strickland. Próbált kijutni a házból, de lelőtte a betörő. - mutat a szép elrendezésű családi ház garázsa felé.
Ott van már pár helyszínelő, fényképeket készítenek. Én intek nekik, köszönést kiegyenlítve, aztán a garázs előtt fekvő testhez guggolok le, közben kesztyűt felhúztam, hogy azonnal neki láthassak a vizsgálatnak. A holttest egy ötvenes éveiben járó nő, aki az életéért küzdött. A garázson akart kifutni a szomszédba. Nem sikerült. Szomorú. Rosszkor volt rossz helyen. Percekig néztem, alaposan szemügyre vettem mindent, aztán az ott álló rendőröknek elmondtam pár dolgot.
- Dulakodásra utaló nyomot találtam a körmei alatt, küzdött a betörővel. Egy lövés az oldalába fúródott, kettő a hátába, miközben arról szaladhatott ki - egy terepjáró volt a garázsban, de mivel az első lövés oldalról érintette, így biztos vagyok benne, hogy megpróbált elbújni, aztán elfutni, de ezt majd megállapítják ők. - Én itt végeztem is - nem akartam itt maradni ennél tovább, bent többet tudok mondani, ezután felálltam a guggoló pozícióból, majd pedig elindultam a kocsihoz, a testet majd beszállítják hamarosan, addigra én is bent leszek.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Melissa Madsen
Melissa Madsen EmptyHétf. Ápr. 27 2020, 10:53
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Melissa!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Nem lehet egyszerű elengedni valakit, akivel korábban annyira szerettétek egymást, hogy örökre terveztetek. Lehet, hogy hamar ugrottál bele a házasságba, de az elválás mégis olyasmi, amit nem egyik pillanatról a másikra lehet feldolgozni. Még akkor sem, ha a végére már csak teher volt a másik jelenléte és minden apró szokása, ami korábban szeretetreméltó volt, immár idegesítővé válik. Nem mintha aggódnod kellene azt illetően, hogy a válásod után végleg egyedül maradsz, hiszen Te magad is bevallottad, hogy a férjedhez hasonlóan találtál magadnak valakit - a munkádon kívül is.  Razz
S ha már a munkádról esett szó, azt hiszem kevesen tudnának kiugrani az éjszaka közepén is az ágyból, ha munkával zargatnák őket. De a Te hivatásod nem ismer pihenést, mint ahogyan a nő sem, aki végzi. Lehet, hogy édesapád kezdetben fiú gyereket akart, de igazán büszke lehet arra is, amit a lány elért, különösen úgy, hogy az apai hagyatékot választottad saját szakmádnak is.
Az emberi kapcsolatok sokszor feladják a leckét és úgy érzem neked egész életedben meggyűlt a bajod azzal, hogy a konvencionális módon tartsd fenn őket, gondolva csak arra, hogy kisebb korodban is előbb osztottad meg a problémáid négylábú barátaiddal, mint felnőtt fülekkel. Szerintem meg sokkal kevésbé veled van a baj és szimplán csak meg kell találnod azt az embert, akivel minden egyszerűen csak a helyére kattan. Remélem ez sikerülni fog!  Melissa Madsen 2624752903
Színt és rangot hamarosan kapsz valamelyik admintól, én pedig addig is szeretnék még egyszer gratulálni az elfogadásodhoz!

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!



You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Melissa Madsen Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Melissa Madsen Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Melissa Madsen 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Melissa Madsen 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
947
★ :
Melissa Madsen 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
 
Melissa Madsen
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Melissa Shepherd
» Colin & Melissa > to believe in chance or not
» Ginevra Madsen
» Lelanelle Madsen
» Leilani Madsen

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: