New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 65 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 65 vendég :: 1 Bot
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kalilah Evans
tollából
Tegnap 23:43-kor
Richard Sullivan
tollából
Tegnap 22:37-kor
Shelley Lane
tollából
Tegnap 22:02-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:51-kor
Marcello Serra
tollából
Tegnap 21:40-kor
Alfonso Deluca
tollából
Tegnap 21:09-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Tegnap 20:32-kor
Maxim Wood
tollából
Tegnap 19:26-kor
Deborah Winchester
tollából
Tegnap 19:00-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Adaleide J. Northrop
TémanyitásAdaleide J. Northrop
Adaleide J. Northrop EmptyKedd Márc. 17 2020, 16:58
Adaleide J. Northrop

Karakter típusa:
keresett
Teljes név:
Adaleide Josephine Northrop
Becenevek:
Addie, Adel
Születési hely, idő:
1997. szeptember 14.
Kor:
22
Lakhely:
Staten Island
Szexuális beállítottság:
hetero
Családi állapot:
eljegyezve
Csoport:
Üzlet
Egyetem:
Leeds Egyetem, kereskedelem és marketing szak
Munkabeosztás:
Marketingcsoport tagja
Munkahely:
Northrop Grumman Corporation
Hobbi:
Lovaglás, jóga, olvasás, színház
Play by:
Bar Refaeli

Jellem

Adaleide a felső tízezerbe tartozik, és úgy is nevelték világ életében. Csak meghatározott helyekre mehetett, csak meghatározott emberekkel barátkozhatott, a napirendje gyermekkora óta be van táblázva magántanárokkal, találkozókkal, kötelező programokkal. Ez mostanság kezd kicsit oldódni, mióta elvégezte az egyetemet, és hazaköltözött Angliából egy fél éve. Végre munkába állhatott, még ha a családi cégnél is, és magának tervezi a mindennapjait... persze a józan ész keretein belül. A józan ész kereteit apja húzza meg.

Mások talán azt mondanák, rabságban él, de szereti a szüleit, és tudja, hogy ők is szeretik. Egy bizonyos szellemben nevelték, ő pedig nem igazán az a lázadozós fajta. Sosem úgy kértek tőle dolgokat, hogy „csak mert”, hanem megmagyarázták neki, miért mire van szükség, így a gondolkodásmódját is eköré formálták. A család és annak jóléte az első, minden más csak utána következik, pláne az egyén. Van egy bizonyos képe a világról, a jövőjéről, és igyekszik ahhoz ragaszkodni. Nem viseli jól, mikor ebből ki akarják zökkenteni, és nem fogja megköszönni, ha valaki meg akarja „menteni”. Nem kér belőle.

Mai napig közeli kapcsolatot ápol volt kollégiumi társaival, egyetemi csoporttársaival, bár főként a lányokkal onnan is, mindig is velük találta meg jobban a hangot. Sajnos mivel ő mind az Egyesül Királyságban, vagy Európa egyes részein vannak, közeli barátai nem igazán vannak... nos, közel. A munkatársai, mint a főnök lányát, két lépés távolságra tartják maguktól, kivéve persze Anthonyt, talán ezért is szerette meg ennyire a férfit.

Illedelmes, mosolygós, bármiről képes elbeszélgetni bárkivel, igen, az időjárásról is képes hosszan társalogni. Volt ehhez kapcsolódó órája. Gyakorlata van a rendezvényszervezésben, erre szintén nagy hangsúlyt fordítottak a képzése során, ahogy több nyelven is beszél társalgási szinten, és zongorán is játszik. Mindeközben instagramja van, szociális médián lóg, erős kávéfüggő, és a kedvenc zenekara a Maroon 5. Ő valami elég átmeneti a tökéletes kellékfeleség, és egy huszonegyedik századi fiatal nő között, így huszonkét évesen pedig még nem igazán tudni, végül merre fog elbillenni a mérleg nyelve.
Múlt

Ülök a szobámban, a pipereasztalnál, egy vattakoronggal tüntetem el arcomról a vacsorához felvitt smink nyomait. Nem sok, hiszen csak apával és anyával vacsoráztunk kettesben, mégis, anya éreztette velem, hogy ez egy különleges alkalom lesz, így ünnepélyesre vettem a figurát. Lent kiderült, hogy helyesen tettem, mert ők is hasonlóan gondolkodtak. Apám egészen a főfogásig várt azzal, hogy elújságolja, megvan a leendő férjem, nemsoká eljegyzési parti keretén belül megismerhetem. Miért nem hamarabb? Miért nem tudhatom máris? kérdeztem én, mire csak legyintett, hogy ez így szokás. Én pedig elfogadtam, hogy ez így szokás. Sok dolog alakul úgy az életemben, ahogy, csupán csak mert úgy szokás a családunkban. Mondhatni már megszoktam. Kilenctől tizennyolc éves koromig bentlakásos iskola, szigorúan szegregált, csak női diákokkal. Egyetem az Egyesül Királyságban, szigorúan olyan szakon, amivel irodai munkában érvényesülhetek. Már ez is nagy szó, anya annak idején nem tanulhatott, és tizennyolc volt, mikor apához adták.

Apa nem egy szép ember. Sosem volt, a képek alapján, és gondolom sosem lesz, de rajongásig szereti anyát, és jól bánik velünk. Pár munkatársam nem így gondolná, ők arról susmorognak a hátam mögött, hogy elnyomnak, hogy kirakati baba vagyok, törhetetlen üveg mögött, de én nem érzem ennyire szörnyűnek, hogy a saját eszméi szerint irányítja a családot. Szeret minket. Jót akar nekünk. Hosszú ideje úgy megy a családjában, ahogy megy, a család pedig bővelkedik, mind anyagilag, üzletileg, és utódokban. Nagy bánata anyának, hogy pont én egyedüli gyerek vagyok, nem a próbálkozás híján, egyszerűen csak nem jött össze, hiába öltek bele milliókat. Én vagyok az örökös. Ha nem megfelelő férjet választanék, tönkre menne minden, vagy más kezébe kerülne. Értem, miért veszik figyelembe a jövendőbelim kiválasztásakor a cég érdekeit is. Anthony... Anthony nem lenne képes átvenni a céget.

A vattakoronggal letörlöm gyorsan a kigördülő könnycseppet is az arcomról, aztán a szemétbe hajítom, és remélem, ennyi volt mára az önsajnálatból. Hatéves korom óta tudom, hogy apa fog nekem férjet választani, hogy üzleti megfontolásból köt majd szerződést, ami az életem meghatározója lesz. Mindig tudtam. Csak épp... eddig maximum ábrándokat sirattam, mikor úgy éreztem, nincs választásom. Most egy valóságos férfi miatt szorul össze a szívem. Nem tudom, hogy történt, mikor történt, egyszer csak megcsókolt, én pedig úgy éreztem, erre várok hónapok óta. Valószínűleg így volt, még ha nem is tudatosan. Anthony édes, kedves, vicces, és... egy egyszerű marketinges, annak is kezdő, ahogy én. Legalább ha valami körünk béli lenne, talán meg tudnám győzni apát, de nem. Meg sem próbáltam, meg sem fogom. Nem lenne illő.

Halk kopogás a szobám ajtaján, és már ennyiből tudom, hogy anya az. Kiszólok, hogy bejöhet, ő pedig aggodalmas arccal nyit be. Rámosolygok. Csak még aggodalmasabbá válik, és ahogy odajön hozzám, hátulról átölel, a tükörben találkozik a tekintetünk újra. A kinézetemet tőle örököltem, és ha az idő is úgy fog majd rajtam, ahogy rajta, akkor boldog lehetek majd. Legalábbis a kinézetemet illetően. A többi... egyelőre rejtély. – Meg leszel elégedve a választásával. Apád szeret téged, sosem bántana – mondja halkan, én pedig csak bólintok. Mit mondhatnék? Hogy most nem épp apám szeretetére vágyok? Hogy egy ponton túl kevés az, hogy „nem bántanak”? Pont neki mondjam? Átment ugyanezen. Nem mondok hát semmit, csak elhúzódva kicsit az ölelésétől, az egyik krémem után nyúlok, a sminklemosás utáni első lépésként. Az élet megy tovább. – Nem fontolgatsz semmi butaságot, ugye? – puhatolódzik anya, én pedig egy pillanatra megint a szemébe nézek, mielőtt folytatnám a kenekedést. – Tudom a helyem, és a kötelezettségem a család felé. Kérlek csak... ma ne – felelem halkan, a végére kicsit sírós hangon. Pislogok párat, mert több könnynek helye nincs, és holnaptól eljegyzési partit szervezek. Csak ma még... kell egy kis idő.

Anya elveszi a pipereasztalról a hajkefém, és fésülni kezd, gyerekkorom óta nem csinálta. Nem segít a lelki nyugalmam visszaszerzésében, de segít máshogy. Segít éreznem, hogy szeret, hogy velem van, hogy mellettem áll, amiben csak tud. Segít éreznem, hogy vannak fontosabb dolgok, mint a szerelem, vagy a testi vágyak. Szeretem a családom. Ebből az egészből csak úgy szabadulhatnék, ha őket magam mögött hagynám, arra pedig nem állok készen, nem is akarok készen állni. Ki tudja? Lehet, hogy tényleg meg leszek elégedve apa választásával. Lehet, hogy beleszeretek, mint ahogy anya is beleszeretett apába. Tündérmesék létezhetnek, végül is. Mikor pedig pár óra múlva Anthony ír, nem mondok neki az eljegyzésről semmit. Csak egy újabb nap, olyan mint a többi. Csókokat ígérve köszönök el, mielőtt elaludnék, és nem tudom, hogyan fogom elmondani neki, hogy... Még csak azt sem tudom, mit kéne elmondanom neki. Hogy szeretem ugyan, de máshoz megyek feleségül? Nem érek rá mostantól találkozni, mert az eljegyzésemet, aztán pedig az esküvőmet szervezem? Álmomban egy vártoronyban raboskodom, apám a sárkány, ami őriz, anya pedig a pipereasztalka, olyan Szépség és a Szörnyeteg stílusban. Végignézem, ahogy Anthony a mélybe zuhan, miközben próbál kiszabadítani valahonnan, ahonnan nem is akarok kiszabadulni.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Adaleide J. Northrop
Adaleide J. Northrop EmptyKedd Márc. 17 2020, 22:27
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Adaleide!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Volt egy mese, még jó pár tizen-éve, a jól ismert Barbie-franchise keretein belül, mégpedig A Hercegnő és a Koldus címmel. Valószínűleg teljesen véletlen bárminemű egyezés, mégis volt egy érdekes érzete annak, hogy az elején lévő dal-rész s annak körítése meglepően sok ponton azonosítható az előtörténetedben vázolt jelenettel. Very Happy
Az ember azt hinné, azzal, hogy immár nem számít (a legtöbb helyen) megkövezendő bűnnek a válás ténye, és már az sem szégyen, ha valakinek lánya lesz, azért talán kevésbé szorul a hurok a nők nyaka körül, de persze még mindig akadnak, sajnálatosan, akik beszorulnak az üvegplafon alá. Bár lehet-e ilyesmiről beszélni, ha lényegében már eleve felette született az ember? A fényűzésnek és gazdagságnak mindig megvan a maga árnyoldala, bár ez gyakrabban ütközik ki magában az illetőben – elég csak arra a sok elkényeztetett trust fund babyre gondolni, akik a nagyvárosok utcáit róják a legújabbnál is újabb iPhone-jukkal –, mint a kötelezvényekben. Érdekes ambivalenciád ez, az általad is említett, üresfejű, bólogató babaként funkciónáló kellékfeleség és a gondolkodni, méginkább, logikusan gondolkodni képes modern nő párharca.
Azt is hinnénk, így a 21. században, még ha gyerekcipőben járunk is, az érdekházasság már nem igen létezik, elvégre, már Indiában is halódik a hagyománya, pedig ott a kultúra szerves része. De mindig akad, aki áldozatul esik bizonyos erőknek. Sajnálatos, hogy Neked is épp ilyennek kell lenned. Régen se volt feltétlenül boldogtalan mindenki, bár elég csak nagyszüleinkig visszavezetni a szerelemházasság feltétlenségét – szerencsére azonban huszonkét évesen még nem zárul be körülötted a világ egyetlen döntés végett. És még bármi jó is kisülhet ebből; némi akarással és tettel minden megvalósítható. Adaleide J. Northrop 4146035580

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Adaleide J. Northrop
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: