New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 16 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 14 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:26-kor
Keegan Whinett
tollából
Tegnap 22:57-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 22:36-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 22:36-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 22:30-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:59-kor
Kiki C. González
tollából
Tegnap 21:02-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 21:01-kor
Rafaela Garza
tollából
Tegnap 20:11-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Mateo Lewis
TémanyitásMateo Lewis
Mateo Lewis EmptyHétf. Aug. 26 2019, 21:47
Mateo Lewis


Karakter típusa:
Saját
Teljes név:
Mateo Lewis
Becenevek:
Mat, Matty, Teo
Születési hely, idő:
Spanyolország, Madrid, 1995.07.05
Kor:
24
Lakhely:
Brooklyn
Szexuális beállítottság:
Biszexuális
Családi állapot:
Bonyolult
Csoport:
Művészet
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
New York University of Arts - Music
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Freelancer
Ha dolgozik//Munkahely:
Freelancer
Hobbi:
Fű, Ének, Gitár, Kutyák, Tánc
Play by:
Avan Jogia

Jellem

Pár dolog, amit szintehogy kötelező tudni rólam:
- kifejezetten lusta személyiség vagyok
- számomra a takarítás és a főzés már megerőltető feladatok
- nem szeretem a zárkózott embereket és az ódivatú gondolkodást
- úgy élek, mintha nem lenne holnap, kipróbálok mindent, amit csak lehet
- próbálok mindenkit boldoggá tenni magam körül
- ha mellettem maradsz, a nevetés garantált
- nem vagyok a komoly kapcsolatok híve, a kalandok jobban tetszenek

Pár dolog, amit senki sem tud rólam:
- imádom a romantikus filmeket
- jobban szeretem a macskákat, mint a kutyákat
- gyerekkoromban tűzoltó szerettem volna lenni, aztán rájöttem, hogy félek a tűztől
- utána orvos akartam lenni, de rájöttem, hogy rosszul vagyok a vértől

Ha mellettem vagy, el kell fogadnod, hogy nem fognak érdekelni a gátlásaid. Nem, el se képzeld azt, hogy majd megjátszom magam, visszafogom a véleményem, figyelmen kívül hagyom a tabutémákat, vagy kellemetlenül fogom érezni magamat, ha megkérdezem mikor maszturbáltál utoljára. Ugyan már, haver, mégis miért aggódsz ilyen jelentéktelen dolgokon mikor a világ sokkal többet rejteget magában, minthogy titkolózz a szokásaidról, letagadd ki is vagy valójában és eljátssz valami olyat, ami soha nem voltál és soha nem is leszel? Teljesen felesleges.
Mellettem te nem leszel más, mint önmagad. Megtanulsz szeretni, nevetni, őszintén boldognak lenni és rájönni arra, hogy attól függetlenül, hogy az élet nem csak örömködés ugyanúgy kitudod hozni belőle a legtöbbet.
Azt hiszed, hogy én tökéletes vagyok? Viccnek is rossz lenne, ha hibátlannak nevezném magamat, hiszen bármerre járok velem tart a balszerencse csak közted és köztem az a különbség, hogy én nevetve nézem végig ahogy próbálja elszúrni minden tervem és álmom a sok akadály, amíg te idegesen megállsz előtte és fogalmad sincs hogyan menj tovább. Kerüld ki vagy lépd át, de mindig van út, ami előrébb visz.
Meguntam azt, hogy szomorú legyek, hogy elhaladjanak mellettem hosszú évek úgy, hogy nem teszek semmit csak töprengek magamban, eltaszítok mindenkit és a halálomat kívánom. Ebből elég volt. Épp ezért leszek az az ember az oldaladon, aki semmi mást nem fog okozni neked, csak őszinte vihorászást. Mert hidd el, a humoromat még a legnagyobb komikusok is megirigyelnék ; bár azt még nem döntöttem el, hogy a poénkodás sötétebb oldalát is bevethetem-e nálad, de ahogy jobban megismerjük egymást, majd idővel meglátom. Bizonyosan. Talán.
Nem kérlek arra, hogy ellenállj nekem, hiszen mindketten tudjuk milyen gyönyörű személy is vagyok, ettől függetlenül ne számíts rá, hogy másnap már jegygyűrűvel járkálsz az ujjadon.  Nehezen megyek bele bármiféle kapcsolatba, az elköteleződés számomra hihetetlenül nagy félelem, így ha mégis valahogy meghódítasz le a kalappal Kolumbusz, te egy igazi zseni vagy.
Ne csodálkozz rajta, ha bármikor is meglátsz az utcán. Őszinte leszek, többet vagyok kint, mint négy fal között, ha bármikor is összetalálkoznánk egy sörözőben, ahogy már a hatodik korsót gurítom le és kettőt látok belőled vagy akárcsak galambokat etetek a hetven éves nyugdíjas nénivel egy parkban, nyugodtan gyere oda köszönni, talán még magammal is viszlek, hogy valami érdekes is történjen az életedben.
Soha senkit nem kértem, hogy szeressen vagy fogadjon el úgy ahogy vagyok. Nem erőltetem rá magamat másokra, ez nem jellemzett az életem során. Számomra a barátok maguktól jöttek, nem pedig én kerestem őket, pont úgy, ahogy a szerelmek is. Ne hidd azt, hogy bármikor zaklatnálak, nem én leszek az a személy az életedben, aki üzenetekkel halmoz el ha nem írsz neki órákig, nem fogadott hívásokat hagy maga után vagy esetleg minden második nap megkérdezi beugrasz-e hozzá valamiért. Kettőnk kapcsolatában leginkább te leszel az, aki megkeres vagy ha így jobban tetszik, megtalál ; mert hiszed vagy sem, nem igazán bízok és nem is jó szájízzel használok mai technológiát. Kínos vagy nem kínos, de még mindig ha valakivel nem közvetlenül beszélgetek, levelet írok neki. Szóval néha a postaládádba bekukkanthatsz ha úgy érzed túl huzamos időre tűntem el és hiányzik az az imádnivaló tündibündi arcom amit tudom, hogy úgy szeretsz.
Remélem ennyivel előre is feltudtalak készíteni arra mi vár rád, ha huzamosabb ideig magad mellett szeretnél tudni. Tudom, elsőre ijesztő lehet, de valamiért úgy érzem te se és én se fogjuk megbánni.


Múlt

Mateo Lewis - A téli fanyar
Megérkeztem ide.
Itt állt egykoron otthonom,
s tudom már nem mondhatom,
de hazám volt, mit a négy fal rejtett egykoron.
Itt álltam s anyám vállamon
sírva mondta, hogy szánalom,
hogy nem lett belőlem más,
csak egy átkozott rém látomás,
mi magában gödröt ás.
Szánalom, hogy a fia ilyen fiatalon nő helyett fiúval kézen fogva jött haza a tradicionális spanyol otthonba.
Hogy apja mennyit verte,
bőrszíjjal és kézzel is amíg csak merte,
de felnőtt a fiú s már nem kellett minek védeni ,
hiszen ott volt az ökle, a keze, a lába neki,
s józan esze,
melyet ha elvesztene,
talán többé nem lehetne
ilyen világ sarja már.
S a téli idő távozásra vár.
S fanyar íze a jeges levegőnek
megfagyasztja ereiben a vért minden kételkedőnek.
Mert kinek egykoron volt családja s otthona most már nincsen
s minden kincsen
csak veszített ahelyett, hogy nyert volna valaha.
De végülis, ha átgondoljuk, ez csakis az ő sara.
Mert önmagát adta.
"Takarodj innen" - szólt érdes hangon az apja,
s durván arcon csapta.
Ő pedig télnek fanyar ízével sátorfáját felkapta
s vissza se nézve a távolba tartva
többé nem látták ott,
ahol otthona lakozott.
Hogy miért? Mert lapozott.
Csak mindebben az a szomor, hogy ez én vagyok.

__________________________________________


-Az emberek rohannak. Mindenki valahova tart, mindenkinek van célja. Vagy egy kenyeret veszünk a kisboltban ,vagy egy fontos meetingre szeretnénk időben megérkezni ; mindez teljesen mindegy. A lényeg, hogy megyünk. Hevesen lépdelünk, vagy tövig nyomjuk a gázt, hogy időben megérkezzünk oda, ahova annyira nagyon szaladunk, hogy szinte minden másról teljes mértékben meg is feledkezünk. Az, hogy a gyereknek most van születésnapja, hogy a férjünk már 15. éve boldogít minket jóban rosszban, egészségben és betegségben szinte elenyésző, ha időpontra megyünk a fogorvoshoz vagy egy nagyon fontos megmérettetésre készülünk. Mert mindig, mindenhol, bárhol és bárkivel legyünk lesz valamifajta célunk, aminél kényszeresen teljesíteni szeretnénk. A teljesítésből pedig mi adódik? A megfelelési kényszer.
A megfelelési kényszer egy külön fogalom arra, amikor szeretnénk a társadalomba való beilleszkedést elősegítő magatartásformát felvenni, cselekedet megtenni annak érdekében, hogy ne lógjunk ki a sorból. A megfelelési kényszer pedig magával hozza az önbizalomhiányt, a stresszt, a feszültséget, amitől a teljesítményünk romlik. Nem lesz olyan a munkánk, mint ahogy elterveztük, mint ahogy elvártuk volna magunktól. Hogy miért? Mert úgy éreztük kényszerítve vagyunk rá még akkor is, ha saját döntésből mi vállaltuk el, hogy egy adott időre megteszünk valamit valakinek. Mert ránk pakolódik a felelősség. A felelősség pedig minden, csak nem egy nyugtató jelenség.

- Mateo - szólt volna közbe, most már idegesebb arckifejezéssel,unottan felsóhajtva de hamar újra a szavába vágtam.
- Röviden és lényegre törően pedig mindennek amiről percek óta fecsegek az a legfőbb pontja, hogy időpontokra és elvárásokra nem fogunk tudni igényes és tényleg energia- és érzelemdús munkát kiadni a kezünkből, amikre valóban őszintén büszkék lehetünk. - egy időre elhallgatott. Az asztalán támaszkodtam és figyeltem a tekintetét, láttam rajta, hogy végigsiklik minden szavamra egy-egy gondolatszál az agyán, hogy töpreng, erre pedig elismerően mosolyogni kezdtem. - Érted már Greg, hogy miről is beszélek? Nem olyan könnyű mindez, mint ahogy elképzeled.
- Értem már, Teo - bólintott aprót, visszamosolyogva.
- Na, örülök neki, hogy ezt ilyen jól megtudtuk beszélni egymás között. Nem is tudod milyen régóta vágyok arra, hogy így megértsük egymás gondolkodásmódját haver - veregettem meg a vállát mellélépve, amire csak rám emelte a tekintetét. A forgós bőrszékében ült, amit még a feleségétől kapott fél éve a házassági évfordulójukra. Amanda tudta hogy kell elnyernie a férje szívét, ha szeretné megkapni a "közös" kis nyaralójukat minden második hétvégére, hogy a medencetisztítós Richardoval együtt tölthessen kettesben egy kis időt.. vagyis, ahogy Greg tudja, hogy a lányokkal egy kis borozgatás mellett kikapcsolódhasson a tóparton. Szerencsétlen fickó. A hiszékeny énje egyszer a sírba viszi.
- Holnapra kérem mind a 20 festményt. Ha nem kapom meg, el kell, hogy búcsúzzunk egymástól. Elég volt - szólalt meg érdes, rideg hangján újból, majd megköszörülve a torkát lesöpörte a tenyeremet a válláról és elkezdte az iratait nézni. Egy pillanatra elállt a lélegzetem.
- Hogy te mekkora egy szívtelen féreg vagy - csúszott ki a számon, ami után az ajkaimhoz is kaptam. Itt jött el az a pillanat, hogy tudtam, teljesen mindegy már, hogy 10 perc múlva vagy holnap éjfélre hozom el neki ezt a húsz kiállítási darabot, szinte 150%, hogy most lettem elbocsájtva.
- Legalább így nem kell feleslegesen indokokat keresnem, hogy miért nem szeretnélek tovább itt látni. Szép öngólt rúgtál magadnak, Teo. És most takarodj - fel sem nézett a papírjaiból. Érzelemmentes, közömbös hangszínnel, távolságtartó módon úgy elküldött, mint ahogy apám tette még annak idején. Annyira nosztalgikus érzésem lett a szavaitól, hogy libabőrös lett a karom. Hamar felkaptam a táskám és minden szó nélkül kisétáltam az ajtón.
Ott tanultam meg, hogy számomra nem való a munkabeosztás, az időpontra való érkezés, az elvárások teljesítése. Ekkor döntöttem úgy, hogy nem kell számomra senki, aki megmondja mit csináljak és szabadúszó cápaként majd én lecsapok a lehetőségeimre, ahol csak lehet.

__________________________________________

Mateo Lewis - Fedetlen

Homályban vetkőztél le előttem s hamarabb dobtad el titkaid, mint bármelyik ruhadarabod. Tudhattad, hogy érted már tetőtől talpig odavagyok.
Zavarba esve, választ keresve töprengtél mit tégy, hogy reggel felkelve melletted maradjak, amíg csak tudok. De jól tudtad már akkor is, hogy érted élek-halok.
Meztelen tested pedig elárulta azt is, melyet szavaknak nem szabad ; hogy mi volt számodra a vágy, a kívánság, az akarat. S minden egyes kis falat az élvezet felé hajló hosszú mozzanat, mely célként kettőnkkel maradt.
Vajon azóta hazatért nyugtalan lelked, vagy feljutottál képzeletbeli hullámvasutad tetejére? Vajon leugrottál arról a szakadékról, vagy csak álltál ott, rettegve, félve?
Nem tudom. De hajlamom vagy, s hiányt hoz minden elvesztegetett, másra pazarolt alkalom ,mikor nem feszül meg alkarom, hogy érezhetlek angyalom.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Mateo Lewis
Mateo Lewis EmptyKedd Aug. 27 2019, 21:21
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Mateo!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Úúúúristen szentjózsefésazaprószentek, imádom az avatárod. Mateo Lewis 3874598021  Mateo Lewis 1404455205  Bár szerintem erről egy rövid kis intermezzó erejéig megemlékeztem még korábban kis chaten.Tudod, azért kellett egy kis idő mire megemésztettem a karakterlapod. No nem azért mert rossz lett volna, hanem pontosan azért mert annyira jó. Elképesztően sok filozófikus gondolatot pakoltál bele, kezdve a jellem résszel, ami beszippantó módon személyesre sikeredett ezzel az E/2-vel. (változatlan nagy rajongója vagyok ennek az írásmódnak, míly kár, hogy oly kevesen művelik, neked kifejezetten jól áll, és jót tesz az írásodnak Mateo Lewis 2624752903 ). A versrészlet meg – no hát kövezzenek meg érte- de engem valamiért a Romlás Virágaira emlékeztetett. Mármint ritmikáját és stílusát tekintve. Mateo Lewis 560292900

Engem abszolút magával ragadott az életfelfogásod. Mateo Lewis 1404455205  Te az az ember vagy, akibe egy zúzmarás hajnalon éppúgy bele lehet habarodni, mint egy liliomillatú nyáresten. Mateo Lewis 4142114136  Van humorod, amit remekül időzítesz, és van valami magával ragadó az életmódodban. Mintha el tudnám hinni, hogy melletted minden olyan egyszerű, elérhető közelségben van. Még a csillagok is, ha úgy akarjuk. Mateo Lewis 1130496352
Pofátlanul szókimondó vagy, nyers de ez sem hátrány, sőt! Nem érzem, hogy bármi hiányozna belőled.  Smile

A történet részed elején jót mosolyogtam. Így előadni, hogy nagyjából teszel a határidőre és a főnök kéréseire, azért erre valószínű kevesen lennének képesek. Mateo Lewis 690269075  Hihetetlenül nagy kontrasztot csináltál a főnök és közötted, annyira érezni belőle, hogy bár neki van a több pénze, valószínű ő a boldogtalanabb. A pénz boldoggá tesz, de csak akkor ha magad is hajlamos vagy a boldogságra. Ugye?

Az utolsó bekezdés pedig. Huhh….hát az azért ütött rendesen.”másra pazarolt alkalom” ez nagyjából olyan lehet mint a "múlt elhagyott lehetőség a jelenre". Gyönyörű megfogalmazás, az egész felépítése már önmagában megér egy hatalmas rajongást részemről, immáron nem csak az avatárodnak. Mateo Lewis 3874598021

Már annyit dumálok itt, hogy lassan sok is lesz, szóval befejezem. A Tara Plecsnit a magam egyszerű szerény módján nyújtom most át. Színt admin ad majd neked.

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Mateo Lewis
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Axl Lewis
» mateo's gang
» Mateo Domenico Rossi
» Mateo&&Joy- Perfect Duet
» Taytum & Mateo - The Art of Killing

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: