New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Tommy Doss
tollából
Ma 6:18 pm-kor
Kaia Raven
tollából
Ma 5:58 pm-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 5:54 pm-kor
Dr. Sylvanus Arvenson
tollából
Ma 5:52 pm-kor
Nadia Romanov
tollából
Ma 5:46 pm-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 5:40 pm-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 5:38 pm-kor
Martina Quinlan
tollából
Ma 5:15 pm-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 4:48 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

It's your day! - Wyatt & Spencer
TémanyitásRe: It's your day! - Wyatt & Spencer
It's your day! - Wyatt & Spencer EmptyPént. Márc. 29, 2024 4:39 pm
Leneghan Brothers
Life would be tragic if it weren't funny.

- Egy szóval se mondtam, hogy jobb! – Tartom magasba a mutatóujjamat, mintha belé kívánnám fojtani a szót. – Ellenben azt, hogy én már a húszas éveimnek nagyjából az első szakaszától kezdve őszülök – két szavam között sokat sejtetően dörzsölöm meg az államat félreérthetetlen utalást téve a kérdéses területre – igencsak próbára teszi a hiúságomat. Fordítsuk meg és gondolj bele… – nehogy már neki jobb legyen, mint nekem. – Milyen lesz akkor, ha eléred azt a kort, hogy neked már alkalmatlan lesz bármire – intek az öle felé – de az öcsédnek még adatik majd néhány jó éve. Téged nem fog idegesíteni? Bár akkortájt inkább már azzal leszel elfoglalva, hogy megtaláld a protkódat, vagy jajongj, ha a frontok miatt fáj a térded és a hátad – húzom el a számat együttérzően, előre vetítve a sanyarú időket, bár, ha jobban belegondolok nem túl helytálló az utóbbi állítás, miszerint a kor előrehaladtával nyakunkba szakad a frontérzékenység. Ehhez nem kell aggnak lenni, mondjuk úgy, hogy népbetegséggé vált és pofátlanul mindent az időjárásra fogunk. Ha hideg jön az a baj, ha meleg, akkor meg az. Ismerek én olyanokat, akik kétheti-heti alkalommal jajonganak vagy kitartó munkakerülővé vállnak, mert „fáj a fejem, ne szólj hozzám, rám se nézz mert migrénem van!”. Persze nem kérdőjelezem én meg senki nyavalyáját, de egy szint után gyanús, hogy azt a frontérzékenységet átkeresztelhetnénk munkaundoritiszre. Ami szintén ragályos kór manapság. - El. De kárpótol, hogy téged is elfog, ha eljutunk az általam vázolt időkig... Én meg addig megtanulom viselni az ezüstszakáll-halánték kombinációt. Jól tud állni az öregedés a férfiaknak. Legalábbis így hírlik... majd meglátjuk, hogy én profitálok-e belőle – mérem őt végig tüzetesen, mintha a bátyám lenne az első számú alany, aki már bizonyította, hogy a korosodást lehet jól is viselni. Addig meg igyekszek elfogadni azt az abszurd és kellemetlen tényt, hogyha másképp nem is, hát külsőségekben apám fia vagyok.
- Az vagyok. Az vagyok? – Kérdezek vissza elbizonytalanítva saját magamat vagy, mintha akkor válna tisztává, hogy miről is beszélünk valójában. Tagadhatatlanul a művészet egyik ágának gallyacskája az én munkám, de soha nem gondoltam rá művészetként, inkább egyfajta önkifejezés- és hobbiként, amennyiben nem kötnek elvárások, kötelességek. Akkor már inkább teherré válik és idegesítő púppá a hátamon. Onnantól kezdve pedig minden mást csinálnék, ezt leszámítva. – Jó, de ne is haragudj, a minimalizmus sem abból áll, hogy van egy kanapéd, egy könyvespolcod néhány könyvvel, egy-két személyes holmival meg egy tucat szétrágott dossziéval a polc aljában – vakarom meg tanácstalanul a halántékomat, majd biccentek. – De egye fene, legyen igazad! Elfogadom… minimalizmus – bár az arckifejezésem valószínűleg nem erre utal, miközben fintorogva, értetlen tekintettel újra végig futtatom a tekintetemet a helyiségen. Be kell vallani, enyém se sokkal különb ennél; ugyan azok a fehérre meszelt unalmas falak és régi bútorok, csak ott nagyjából minden egy helyiségben található meg a wc-n és a fürdőszobán kívül, ezért zsúfoltabbnak, és valamivel otthonosabbnak tűnik. Emma még egy virágot is letett a két személynek elegendő asztal közepére, hogy na majd az otthonosságot kölcsönös a kis odúmnak. Nem igazán jött össze neki, ráadásul életben tartani épp akkora kihívás, mint engem emberek közé vinni.
- Igen, az egy létező fogalom. Tudnék... – csalódott fintorral húzom el a számat és emelem ki a feltételes módot - csak a vezetőségem nem ismeri... Túlzás, péntekenként otthonról melózok – egy-két kivétel persze akad, amikor soron kívül be kell mennem… meg munka után is ezzel foglalkozni, nyilvánvalóan. Kiborító, főleg, hogy fizetni se szeretnek érte. Amúgy se, nemhogy pluszba. „Majd lecsúsztatod.” Ez a mindenkori megoldás. – Nagyon kellhetett nekik az ember, mert a lelki békém miatt így is megadták a plusz egy napot. Bár azt nem mondom, hogy elég volt szépen nézzek érte.... – nekem valamiért soha nem volt semmi ennyire egyszerű. - Viszont ja! Ha választhatnék, akkor se mennék be, ha muszáj és elkerülhetetlen lenne. De nincs ilyen opció - hiába, hogy sokszor az arcomra van írva, hogy nincs szükségem mások társaságára, munkatársakra meg még annyira sincs, jobban megy a meló, ha magamban vagyok, egyedül, azok mintha tudomást se akarnának venni az antiszociális jellememről és az abból eredő kínokról. „Majd hozzászoksz!” hajtogatja Emma is a mai napig vidoran legyintgetve, mintha legalábbis így működne. Kezdem úgy érezni, hogy tényleg bennük kell keresni a hibát és talán értelmi fogyatékosok, ha képtelenek elfogadni vagy „hozzászokni” ahhoz, hogy nekem térre és magányra van szükségem, nem pedig karácsony idején repkedő konfetti hópelyhekre, szilveszterkor csillámokra meg fényes fecnikre. És ha már itt tartunk, Valentin napon látni se akarom a szív formájú post-it cetliken illatos tollakkal hagyott üzeneteket. Akkor se, ha munkáról vagy életbevágóan fontos dologról van szó. Mi a baj a sárga négyzetessel?
- Őszintén? – Ugrik feljebb a szemöldököm. – Én se akartam... Ilyen ráncos, kopasz, csupabőr rusnyaság. Megvetően néz, felsőbbrendűnek gondolja magát, pedig nem én vagyok teljesen csupasz, hanem ő. Szfinx. Csak úgy mellesleg. De röhejesen néz ki szerencsétlen. Mint egy kifordított macska... – mindig igyekeztem a helyén kezelni a dolgokat, így azt is, ha a kutyának tartott négylábú jószágok nem a kerítésen belül ugatnak, hanem egy táskából kifele, amikor elsétálok mellettük, ráadásul az idegen jelenlétében nemhogy felbátorodnának és előbújna belőlük a védelmező hajlam, inkább behúzódnak a táska legmélyebb zugába. Ezek alapján ugyan úgy helyén kell kezelni azt is, hogy vannak macskák, amiknek nő szőrük és olyanok is, amik úgy festenek, mintha megnyúzták volna őket. És az emberek ezt imádják. Ha engem kérdeznek, én jobban pártolom a kutya kinézetű kutyákat és azokat a macskákat, amiknek szőr is jutott.
- Semmi nincs kizárva – vonok vállat. Még nem volt szerencsém látni magam, ahogy másokat bámulok, de van egy elképzelésem, hogy milyen grimasz tud kiülni a képemre, ha gyereket látok, vagy akkor, ha egy másik, embernek nevezett entitást. És akkor így akarjak „teljesen normálisként” beolvadni közéjük mi?
– Ha tudod, mit tépjem még én is a számat? Dolgoztasd meg az agyadat, tudtommal az az erősséged – aztán gondoljon, amit akar. Én nem akarok semmibe beleszólni, de ahogy mostanság látom őt, mindennek nevezhető, csak épp egészségesnek nem. Felnőtt ember, nyilván ő is tudja, hogy mihez kezdjen a saját életével egy ilyen helyzetben, és elég felnőtt ahhoz, hogy eldöntse mi a jó neki és mi nem. De, mint az öccse, én továbbra se szívlelem ezt az időszakot, a házasságának romlását, és dühít, hogy lehetőségünk sincs arra, hogy nagyobb odaadással támogassam. Pedig ez lenne a dolgom. De azt hiszem kezdem érteni, hogy miért ártalmas, ha egy kapcsolatban mind a két fél hasonló vagy ugyan olyan munkakört tölt be. Az ő esetükben pedig hatványozódnak a problémák... Persze én még bízok benne, hogy elég felnőtt mind a kettő ahhoz, hogy leüljenek és átrágják magukat a témán, bár... egyelőre nem úgy tűnik.
- Nekem te csak ne sírdogálj, nem vagyok valami nagy vigasztaló – próbálkozni tudok, de az lehet többet ártana, mint használna. - És te hova tartozol? – Szegezem hozzá a kérdést, elég szegényes kísérletet téve arra, hogy leképezzem az ő iménti görbéjét. - Inkább a film számít és az szippant be függetlenül a műfajtól vagy a mély mondanivalótól, bár... Valamiért nehéz elképzelnem, hogy valami ócska „z” kategórias Adam Sandler vígjátékot te megnéznél. Vagy esetleg az öcséd páratlan személye olyan kedves neked, hogy képes vagy feladni a mai semmittevésedet is...öhm, bocsánat, a további fecnitakarítást és szeleburdi tinédzserkutya pesztrálást. Vagy rajongsz a mozikba beszabaduló idegesítő fazonokért, akik tízpercenként váltják egymást a mosdóban, nyomkodják a telefonjukat, be nem áll a szájuk és felváltva rugdossák a széked támláját? - Van egy tippem, hogy mi lesz a válasza, de főleg arra tudnék nagy összegeket tenni, hogy mindezt milyen képpel fogja lereagálni.
- Nem? Mondd még egyszer, egy hajszálnyival őszintébben, talán még el is hiszem!
- Segítenek... Még ha a lábadat törted volna, már ne is haragudj. De jogos, ne jártassam a számat és ez a minimum, ha már én rángatlak ki a kis... „minimalista-style” fészkedből...
– még egy padlón maradt fecnit a kanapé alá seprek a lábammal, ne rontsa el a takarításom eredményét.
- Legközelebb úgy és olyan nyelven fektesd le neki a játékszabályokat a fontos vagy kevésbé fontos melós holmiknak külön figyelmet szentelve, hogy azt ő is értse! De aztán légy kedves és vedd is fel, látni akarom azt a beszélgetést... De van egy jobb ötletem: ne hagyd elől ezeket a cuccokat és nem lesz baj. Tudod, ahogy egy mászni kezdő gyerek, úgy egy kutya esetében is kompromisszumot kell kötni és olyan magasságba pakolni a dolgokat, ahol nem érik el... Egy percig se hibáztatlak téged, te kis te – gügyögök a négylábúnak, akiről Wyattre emelem a tekintetemet. - Biztosra mentem. Soha nem indulnánk el, ha még rád kellene várnom míg egyesével összeszedegetnéd, csakhogy húzd az időt – arról már nem nyilatkozok, hogy egy marékra valót valószínűleg a kanapé alatt fog megtalálni, csak igyekszek nem arra pillantgatni, remélve, hogy nem lóg ki egy darab se onnan üvöltve, hogy szar munkát végeztem.
Miután elődöcög a második körös fürdőszobai tesz-veszt követően, felvont szemöldökkel, értetlenkedve figyelem, míg elkezd tollászkodni és kutakodni.
- Ne haragudj, de szerintem nem kell egyetemi végzettség ahhoz, hogy kitaláld, hogy kb ekkorában – mutatom a vélt méretet egy távoli szék esetében – vagy ekkorában akarod látni a vásznat – folytatom a méretek igen határozott demonstrálását. – Annyit súgok, hogy az idegesítő tinédzserek a végleteket szeretik. Vagy legelőre vagy leghátulra. Szinte biztos, hogy cuppogni, nevetgélni és idegesíteni fognak. És nem, nem elrettentésképpen mondom – mégis, valószínűleg jó úton járok, ráadásul még a saját magabiztosságomat is megkérdőjelezném ezután. Biztos kell ez nekünk? Kell! Amíg vizet enged a jószágnak, én előkukázom a megnyitott lapok közül a mozi oldalát, hogy valahova középtájékra foglaljak két jegyet. Csak azért nem az azonnali megvétel mellett teszem le a voksomat, hogy ha befelé menet szembesülünk a tömeg milyenségével, még sarkon tudjunk fordulni minden különösebb bűntudat nélkül, amiért kihajítottunk az ablakon egy vagon pénzt.
- Rabszolgává tettél... Csodálod? Takarítsak ki, találjam ki hova üljünk. Ilyenkor tesszük fel a kérdést, hogy „és moziba ne vigyelek?” de... – meg se várva a visszaigazoló emailt, zsebre dugom a telefont, megvakargatom még néhányszor Melody füle tövét vagy az állát búcsúzóul, majd odatolulok én is az ajtó elé, hogy az előre belengetett nehézségek közepette távozni tudjak. Kisebb nagyobb nehézségek árán sikerül is. – Na, hát... - sepregetem le magamról a kutyaszőrt. - Nem egyszerű teremtés. De bájos. Neked való – talán felrázza a borongásból, de ezt nem teszem hozzá. Szóban semmiképp.
- Nyugaton a helyzet változatlan... – motyogom az orrom alatt a kérdésére, tekintetemet pedig hozzá hasonló módon, le se veszem a haladó kis fényekről. – Ez is egy film cím amúgy... talán ezt is együtt néztük. De tényleg nincs semmi, ellenben elkeserítő, hogy ezt a néhány szintet is lifttel tennéd meg lefelé. Gondolná az ember, hogy kutyával fittebb az élet – biccentek a lépcső irányába és remélve, hogy követ, elindulok. – Új melóhely – folytatom - de talán, amikor utoljára találkoztunk, már akkor is beszéltem róla. Sok meló, általában utolsó pillanatos kapkodásokkal. „Tegnapra legyen kész.” Mázli, hogy itt nem életek múlnak a gyorsaságon, mint nálatok. De te mostanában nagyon hallgatsz! Mi van veled? Beszéltél, vagy találkoztál valamikor Eddievel? – Puhatolózok óvatosan. Nem mondanám, hogy nekem felhőtlen a kapcsolatom a testvéreimmel, mindig vannak jobb vagy rosszabb időszakok, de nagy általánosságban megvagyunk egymás mellett. Az ő esetükben viszont arról is felesleges lenne beszélni, hogy esetleg egyszer majd rövid tűzszünetet kötnek, hogy tisztázzák a sérelmeiket… minden esetre, van egy pezsgő a hűtőmben, majd elővesszük, ha ez megtörténik.  

Wyatt Leneghan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Spencer Leneghan
Média
ranggal rendelkezem
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer 24weoYr
It's your day! - Wyatt & Spencer C9GVZmV
★ kor ★ :
33
★ lakhely ★ :
NY
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer IbMVvHC
★ idézet ★ :
I try to tell myself my best days are the ones that lie ahead But I'm always lookin' back on things I wish I'd never said...I know I can...I won't...
★ foglalkozás ★ :
Animációs filmkészítő, jelenleg animátor
★ play by ★ :
Ronen Rubinstein
★ hozzászólások száma ★ :
12
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer X32SlkH
TémanyitásRe: It's your day! - Wyatt & Spencer
It's your day! - Wyatt & Spencer EmptyVas. Feb. 11, 2024 7:01 pm


Spence & Wyatt


“We've taken different paths And travelled different roads, I know we'll always end up on the same one when we're old (...) We're living different lives, Heaven only knows If we'll make it back.”



– De! De, abszolút – megszalad a szám sarkában a korábban eltussolt mosoly. Nem sok, csak a haragvó dobbantás hiányzott, hogy cirka huszonöt évvel később kihívója legyen a kölyökkori sértettségének – azért megnéztem volna, most melyik helyiség ajtaját csapja magára.
– Bízol benne? – megütközve szedem ráncba a homlokom. – Mert neked mennyiben jobb attól, ha én őszülök? – leszámítva a hiúsági kérdést; valahogy mindenkit megnyugvással tölt el, ha az adott téma tekintetében nem csak neki rossz, hát még, ha a másik esetlegesen még túl is teljesít rajta. A káröröm ösztönösen hat a pozitív önértékelésünkre. – Elkeserít, ha azt mondom, hármunk közül még így, kortól függetlenül is te leszel ennek a legnagyobb áldozata? – mert ha nem is echte piperkőc – de legalábbis családon belül ilyet csak tartózkodással állítunk –, a külsőségek alighanem őt foglalkoztatják a leginkább; pech, hogy ilyen ambíciók mellett sikerült szerencsétlenül húznia a kalapból, és egyedüliként megnyerte a Leneghan-színpalettát. A zöldesbe hajló szemszín, a barna haj, a korán deresedő szakáll mind-mind apát idézik – persze neki tisztességgel megőszülni aligha volt ideje. Nem, mintha járt volna neki bármi is, ami egy mondaton belül említhető a tisztességgel…
– Te művész ember vagy – könnyed ténymegállapítás; felé lendítve a kezemet folytatom. – Mi a helyzet a minimalizmus térhódításával? Vagy a „low waste” életmóddal, bár life coach mintha még épp nem lennél – amilyen keveset tudok róla, akár még az is lehetne. – Élen járnak a fenntarthatóság kérdéskörben, mondjuk úgy, hogy egy komplett életstílust jelentenek – mutatok körbe a „látványosságok” látványos hiányán. – Tekintsd úgy, hogy ez az! – fehér falak – még a beköltözésemkor felpacsmagolt tisztasági festés eredménye, nem tudatos választás –, idejétmúlt, a bútortologatástól itt-ott hibás, rosszabb esetben visszafordíthatatlanul sérült parketta; fakó, napszítta berendezési eszközök a „se-színek” széles skáláján. Személyes holmiknak egy-egy lehelyezett képtől eltekintve nyomuk sincsen. Az otthonunk, egyes nézetek szerint, a lelki kivetülésünk legékesebb bizonyítéka. A legkevésbé se akarom magamat ilyen tézisekkel azonosítani, de ha hiszünk a megalapozottságának, az én lelkem, mint ahogy ez a semmitmondó lakás, teljesen üres.
Túlzás nélkül mondhatom, hogy Melody az egyetlen üde színfoltja a maga bohókás, „siheder” lendültével – nem, mintha ez egy olyan panel lenne, ahol nem kéne külön kérvénybe foglalni a kisállattartás felé irányuló szándékot, de a romboló attitűd ellenére se ő becsteleníti az épület nívóját; ebben, a kutya jelenlétének gondolatától is ódzkodó háziúrral azért egyetértettünk. Az egyezségünk aszerint szól, hogy amíg nem okoz maradandó károkat az apartman berendezésében, maradhat, vele együtt pedig én is. Ellenünk játszik ugyan a szeleburdi természete, és hogy a legkitartóbb próbálkozásaim ellenére se tudom vele elhitetni, a tápja még mindig gusztusosabb, mint a már sok lakót szolgált kanapé karfája, de megfogadtam, kezeskedem érte. Ő is azért, hogy szüntelenül foglalkoztasson, állandó helyet váltva a napjaim üresjárataiban. Kvittek vagyunk.
– Home office? – futólag sandítok felé, róla pedig a pohárra pislogok. – Gondolom nem kivitelezhetetlen, hogy csak akkor menj be, ha feltétlen muszáj. Otthonról is tudsz dolgozni… nem?... – a kikezdhetetlennek tetsző ötlet a kérdés végére válik bizonytalansággá. Nem tudom, mi kellhet ahhoz, hogy gördülékenyen tudja végezni a munkáját. Momentán abban se vagyok biztos, hogy pontosan tudom, mi a munkája… ellenben, ha valamilyen feladatkörnek a munkaeszköze túlnyomórészt a számítógép – mert a korábbi ismertetői erre engednek következtetni –, akkor a maga alá húzott szék kereke majdhogynem mindegy, hogy az iroda, vagy a lakása padlóját koptatja. Az én olvasatomban, legalábbis.
– Akarom tudni, hogy mire gondolunk az alatt, hogy „kifordított macska”, vagy inkább… – ellegyintek magamtól, szemléltetésül –, engedjem el? – Spence világéletében értelmes srác volt, gyors észjárással, könnyed felfogással, ámbár számos szerzett problémával, ami igazán nem az ő hibája, de tény, hogy a szociális képességeit visszavetette. Kiét ne vetette volna? A maga módján mégis belesimult a közössége életébe, tulajdonképpen jól funkcionáló felnőtt lett belőle a krisztusi korára… de hogy akkor felnőtt és felnőtt között is van különbség, és jelent annyit a tíz év, hogy gyakran fogalmam se legyen arról, miről is vakerál?...
– Bocs; nem lehet, hogy azért, mert te is csak bámulod őket „bután”? – vágom közbe, dölyfös vigyort villantva rá. A következőkben meg már, mintha az ott se lett volna, elégedetlenül húzom a szemöldököm. – Megkérnélek rá, hogy fejtsd ki pontosan, hogy mire utalsz, ha nem tudnám magamtól is pontosan, hogy mire utalsz… – kényszeredett, fintorba forduló mosollyal nézek rá. – Ez akkor jelentsen a témában érdekelt korombélieknek megnyugvást – pontosan ismeri a tényállást az én tekintetemben, nem hinném, hogy szükséges volna ennél lényegre törőbben felemlegetnem. Ha egyszer, esetleg, a remény utolsó, halvány szikrája is elhalna, beszélhetünk erről újból; addig viszont nem szívesen gondolok rá.
– Hogyne! Már csak attól, hogy említetted képes lennék elsírni egy százas csomag zsepit! – mély meggyőződéssel, még annál is mélyebb barázdákat vető vigyorral felelek. – Egyébként – hanyagul rántok a vállamon –, vannak, akik nem a filmek konkrét cselekményéért, a történetük elnyeréséért nézik őket. Se nem a kikapcsolódásért. Inkább a közösségi élményükért – vagy tán azt hiszi, én a Függetlenség napját a megkérdőjelezhetően lehengerlő tartalmáért, vagy a hasonlóan kérdéseket felvető színészi alakításért néztem meg újból és újból? Magamtól eszembe nem jutna, ellenben vele tagadhatatlanul egy talpalatnyi biztos föld lett az ingoványos talajon álló kapcsolatunkban. Azután, hogy elköltöztem, hogy csupán félévente tudtam alig egy-egy hetekre hazamenni hozzájuk, hogy hazudva neki arról, az egyetem után minden a régi lesz, munkát vállaltam a Philly PD-nél, hogy onnan nem Shelbyville, hanem Quantico felé vettem az irányt, egyre mélyebbre süppedtünk ebben a bizonytalan, futóhomok-szerű állapotban. Persze amíg a fejünk kilátszik, és kapunk levegőt, nem tűnik annyira fenyegetőnek mindaz, amiről eltartott arccal nem akarunk tudomást venni. Elfogadtam az ő, és legjobb belátásom szerint igyekeztem elfogadni Eddie álláspontját is – csak míg vele soha nem találtunk nyugvópontot, Spence legalább az ilyen, és efféle indíttatásaival jelezte, hogy ha beszélni nem is felétlen szándékozik, mellette ülve a jelenlétemet egyébként megtűri.
– Nem ellened szól – szabadkozok. Mi mást mondhatnék? Pedig ezt is tudja, hányszor átbeszéltük már… igaz, mindössze a felszínt kapirgáltuk, de legalább szóba került. Egyikünk se szereti átlépni a komfortzónája határait – nem, mintha lenne olyan „zóna”, ahol komfortosan érzem magam –, de a családon belüli asszertív kommunikáció sose volt az erősségünk. Őszintén, melyik fiatalabb testvér is akarná hallani, miként élte meg a bátyja a zárt osztályt? És még őszintébben, melyik idősebb testvér akarná az öccse előtt megvallani azokat az időket?...
– Mert ezt csinálják a jó fivérek, nem? – törülközővel körbe csavarva, fülpiszkálóval bajlódva lépek ki a fürdőből, megtorpanva a hálószobáig vezető félúton. – Segítenek. Különösen, hogyha diktátorként rögtön és azonnal utasítják a bátyjukat – felszaladnak a szemöldökeim, gyanúsítón mutogatok rá, fordultamban mégis elejtek egy félmosolyt. Résnyire hagyom magam mögött az ajtót. A gardrób elé lépve a megszokás vezetné a kezemet az ingek felé, mégis egy retesszel feljebb tendál annál, egy fekete pólóra könyékig tűrt sötétkék pulcsi kerül. A szürke farmer a mai nappal valószínűleg az utolsó szezonját kezdi, de ez a legjobb, amit jelenleg tehetek. A bevetetlen ágyra hajított fürdőlepedővel még átdörgölöm párszor a hajam, kilépve a nappaliba.
– Hát – úgy fordulva, hogy nagyjából szembe találjam magamat a hátán terpeszkedő kutyával, megmosolygom, ahogy pofalebernyegei takarásában vadul pöfékel –, még egy pár ilyen, és tényleg az lesz belőle – gyors terepszemlével, elégedetten somolyogva fordítok hátat Spence-nek a fürdőszoba felé menet. – Amúgy nem hittem, hogy tényleg megcsinálod. De kösz! – vigyorgok rá a küszöbről. Egy gyors hajszárítás után már csak a szemüvegemért fordulok vissza a szobába.
– Nem tudom, Spence… – sóhajtom, ahogy az éjjeliszekrényként funkcionáló székről felkapom a telefonomat. A zsebeimet lapogatva iramodok neki a nappalinak meg se állva az előszobafalig, hogy azon folytassam a pénztárcám és az irataim utáni keresgélést. – Tudod, mikor voltam utoljára moziban? – költői a kérdés… – Én se – felé fordulok, mélyen eltemetem a keresett holmikat egy-egy nadrágzsebben. – Még valamikor… fene se tudja, mikor, Jennel, de… – megrántom a vállam. Valahogy nem a film alkotott maradandót aznap. – Szóval, ha rám hallgatsz, oda foglalsz, ahova szeretnél – ez a legbölcsebb, amivel a kérdései összességére válaszolhatok – a prosztatagondok emlegetését pedig csak szimplán eleresztem a fülem mellett. A nappali sarkában kihelyezett vizes tállal térülök, hogy gyorsan megtöltsem – és tudom, Melody még ennél is gyorsabban fogja kiborítani –, mielőtt a bakancsommal és a fekete szövetkabáttal késznek nyilvánítanám magam. Megforgatom mutatóujjamon a kulcscsomót.
– És a végén csak rád kell várni? –  tenyerem élével támaszkodok meg a kilincsen. – Kifelé is hasonló lesz a manőver, mint befelé volt… – mert Melody a beengedésnél csak elengedni szereti kevésbé az embereket, és érkezéskor is a túltengő energiáit és a szeretetéhségét nem tudja mindaddig kordában tartani, míg az illetékes át nem lépi a küszöböt. – Kész vagy? – kérdezem, és helyeslő válasz esetén a „nem” és a „marad” parancsszavak Melody felé skandálásával nyitom előtte az ajtót, majd rögtön utána én is kifordulok rajta. Kitartom előtte a lift felé a kezemet, mellette indulok a mutatott irányba.
– Rég beszéltünk – állapítom meg egy halk torokköszörüléssel. Csak futólag nézek rá, ahogy beletenyerelek a hívógombba. Nyilván neki se mondok újat, vagy hát… ideális esetben neki is feltűnt. – Mi van veled mostanság? – puhatolózok, figyelmem az egymás után villanó szintjelzőkre terelem. Valahogy, amikor csak a semmiről értekezünk, mindig kellemesebb, mint… mint ez.



Leneghan
given name:(behavioral
gregory wyattanalyst)
Someone I am is waiting for my courage; the one I want, the one I will become will catch me. So let me fall if I must fall.
Federal Bureau of Investigation

Spencer Leneghan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Wyatt Leneghan
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer Ezgif-com-effects-7
It's your day! - Wyatt & Spencer Fekete
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
"fine, i feel fine"
that's what I used to say about the future. "good, even great", there were days when I believed it would get better. but now, flipped a switch don't know which horrific thing pushed this shit over the edge, but here we are
★ családi állapot ★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer Cs5

there's a part of you that lives in every note, and every step i take along these broken roads that i've been walking. and the time between us talking is so much longer now but

i still call you home

i hope you know

★ lakhely ★ :
Bay Ridge, Brooklyn
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer Fekete1
★ idézet ★ :
my mind's a haze with all this pain and I can't change a thing. lost in this maze i can't find a way i can't break my spirit free
★ foglalkozás ★ :
FBI ügynök (Viselkedéselemző)
★ play by ★ :
Simon Baker
★ hozzászólások száma ★ :
82
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer Fekete2
TémanyitásRe: It's your day! - Wyatt & Spencer
It's your day! - Wyatt & Spencer EmptySzer. Jan. 17, 2024 10:53 am
Leneghan Brothers
Life would be tragic if it weren't funny.

- Tán’ nem az… - felvont szemöldököm, és egy raplis gyerekére emlékeztető hanglejtésem lehet a legékesebb bizonyítéka az értetlenségemnek, miután néhány másodperc csúszással, mint egy visszahang, úgy követi a hangja az enyémet. Rajtam nevet, vagy a szóhasználaton? Nem, mintha számítana. A siheder egy egészen intellektuális kifejezésnek tűnik, aminek okán meglehet, még Wyatt is elhiszi két pillanat erejéig – bár a képéből és a somolygásból ítélve tévedek – hogy van létjogosultságom a Földön és nem vagyok teljes mértékben veszett ügy. Ha pedig ilyen a közeg, márpedig a FBI-nál szolgálatot teljesítő bátyám társaságában miért ne lenne ilyen, akkor az ember igyekszik beilleszkedni, vagy úgy csinálni, mintha... mintha okos lenne.
Halk hümmentéssel dörzsölöm át a tarkómat, tekintetemet le se véve a zsemleszínű, fülem erre-fülem arra kajla kis jószágról, aki úgy pillog fel rám azokkal a kíváncsi és már-már szerelmetes bogárszemeivel, mintha a világ legcsodálatosabb teremtménye állna mellette. Életemben nem éreztem magam még olyan értékesnek és szeretettnek, mint ebben a néhány percben.
- Ha engem kérdezel, legalábbis bízok benne, már rég elkésett a mesterkedéssel… - biccentgetek felé, mintha látnék valamit, mondjuk egy fehér hajszálat a feje búbján a szőke, bongyori tincseiből kikandikálni. Nyilvánvalóan nem szoktam mikroszkóppal, de még nagyítóval se elemezgetni Wyatt hajszerkezetét, de olyan nincs, hogy egy ő korabeli fazon ne növesztett volna már legalább két tucat ősz hajszálat a halántékán vagy a tarkóján. Genetikailag is örökölnünk kellett valamit ebből, elvégre nekem már a szerény krisztusi korom derekán is kisebb foltokban kezd pigmenthiányossá válni a szakállam, akkor nincs az az Isten, aki elhiteti velem azt, hogy ő még nem lépett rá az őszülés útjára. Arról nem is beszélve, hogy egy olyan párkapcsolat és házasság van a háta mögött, ami már-már magával értetődővé teszi, hogy ha ki nem is hullik a haja miatta, de megőszülnie már rég meg kellett volna. De egye fene, ennyi szerencse azért még neki is járhat.
- Nem takarítani jöttem – jelentem ki jelezve, hogy egy büdös papírfecnit nem fogok itt arrébb tenni. A jókedvemet és a vele együtt járó mosolyomat viszont nem hagytam otthon, így csakhamar meg is jelenik a szám szegletében a parányi kis görbe. – Nincs nálam a tollseprűm. De ha igényed van arra, hogy valaki házvezetőnői állást vállaljon nálad, ahhoz előbb leszel kedves belakni a kéglit, hogy oka is legyen annak, hogy kifogástalan legyen, vagy irigylésre méltó a tisztaság. És az nem én leszek – bent az irodában még akadna is egy-két olyan csinosnak aligha, okosnak még annál is kevésbé, foghíjasnak és lelkesnek viszont minden további nélkül nevezhető takarítónő, akik különösebb kifogás nélkül elvállalnák Wyatt jelenlegi, vagy átmeneti otthonát. Kutyával együtt. Valószínűleg nem is a pénz, inkább a látvány miatt, noha a lelkesedés nem a lakás látványának, vagy a pazar kilátásnak lenne betudható, ami a szemközti hentesüzletre és a mellette lévő éjjel-nappalira nyílik. Ha meg tőlem várná a patyolatot, tudnia kell, hogy nem vagyok takarítónő, nem ebbe öljük a pénzünket, függetlenül attól, hogy szeretem magam körül a rendet és a tisztaságot… nem véletlenül sepregetem magamról folyamatosan Melody szőrszálait, hiába, hogy rá két másodpercre újra egymásra vagyunk csatlakozva.
A felelőtlen állattartás- vagy elégtelen szülői gondolatok koránt sem zaklatnak fel annyira, mint amilyen lelkesen a szót fecséreljük rá. Sajnos ez egy olyan probléma, amit soha nem fogunk tudni nullára redukálni, és amíg túl sok olyan ember él egy-egy városban, akinek az állat csak azért van, mert „szép”, mert „őrzi a telket”, mert „haszon” és egy „eldobható rongy”, addig világ a világ, tele lesz az összes menhely. Melody még örülhet is annak, hogy van egy rászedhető félnótás, aki megszánta őt, miután egy másik mellé lőtt és úgy gondolta, hogy a bájos kis utódjának majd jót tesz egy törődést, nevelést igénylő élőlény. Majd ezek után rájönnek, hogy nem olyan hülyeség a boltokban ücsörgő, eltúlzott és elnagyolt plüss opció.
- Hogy a tiéd helyett az én holmimat szaggassa? Inkább kihagyom. Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg megtaláltam Manhattan egyetlen lakástömbjét, ahonnan ki vannak tiltva az állatok. Biztos a tulajnak is megrágcsálta már néhány holmiját egy neveletlen kölyökkutya – vakargatom meg újra Melody állát gagyogva, mintha a tulajdon gyerekemmel kommunikálnék. Néha hiányzik, hogy valaki úgy törődjön velem és figyeljen rám ahogy az állatok teszik. Az emberek idegesítőek. Válaszolnak és nem érdekli őket, ha nemleges választ kapnak, túlfeszítik a húrt. Jó esetben egy kutya legalább ezt az egy vezényszót ismeri, és ha falba ütközik, mással próbálkozik. Ráadásul nem várja el, hogy rajongjak a karácsonyi felhajtásért és azt, hogy teljes harcidíszbe öltöztessem a lakást. Pedig biztos örülne neki, hogy lenne mit szétszedni, szétrágni.
- Akkor állandóan pislognom kellene... – forgatom meg a szemeimet. Ő is tudja, hogy mekkora förtelem számomra a karácsony, de sokkal inkább az emberek hozzáállása. Kiborít, hogy már hetekkel, majdnem hónapokkal az előtt, hogy az ünnep tényleg beköszöntene, minden csillog, ragyog, a boltokban nem lehet elférni a túlköltekezés áldozatául váló balfékek miatt, akik emberméretű szatyrokkal robognak üzletről üzletre, mert a huszonhetedik nagybácsinak is kell szerezni még valami apróságot. – Látod! – Legyintek a kávénak csúfolt itókája felé. – Ilyenekkel vagyok körülvéve vagy még rosszabbakkal is... szerinted? – Odabent Emmán és a csoportvezetőn kívül négyen vagyunk pasik, de míg én elvből és traumákból adódóan is kitartok amellett, hogy kösz, de nem kérek az ünnepből, a többi srác női erők elnyomásában élő papucs, és mire kettőt pislognak, már az ő asztaluk is úgy néz ki, mintha lehányta volna a karácsony.
- Amióta a magát baráti társaságomnak gondoló egynéhánynak kutyája van... vagy kifordított macskája – még mindig szürreális az a látvány, ami Emmánál szokott fogadni; egy kutyaméretű szőrkupac macska és egy rajta melegedő kopasz patkány, ami valamilyen oknál fogva nyávogva kommunikál és csak az én figyelmemre vágyik.
Meglátására elhúzom a számat. Ismerek jónéhány olyan testvérpárt, akik, ha akarnák se tudnák letagadni egymást… hát mi nem tartozunk közéjük. Hogy belőlünk, hogy hagyták ki a külső hasonlóság összetevőjét, azt nem tudnám megmondani. De az bizonyos, hogy a mi megegyezőségünk valószínűleg- és kizárólag a múltunkban rejlik, és a hányatott sorsunkból eredő defektekben, mintsem a külcsínben.
Hosszú okfejtése megmosolyogtat, s azután, hogy a végére ér, egy szelíd kis mosollyal, vállvonással hümmentek. – Nézd a jó oldalát. Legalább köszönnek. Engem csak bámulnak bután. De tudod… egy jól öltözött középkorú nagyon kapós tud lenni még a fiatal nők körében is. És nem, nem mind Sugar Daddyre vágyik. Csak mondom... úgyhogy ne szokj rá a macinacira. Visszataszító – nyilvános helyen mindenképp. Persze ott vannak a sportolók, akik kigyúrva, irigylésre méltó adottságokkal még egy kukászsákban is jól néznek ki. De azok nem mi vagyunk.
- Igaz. Ő mellette én se unatkoznék – biccentek Melody irányába. A nyakamat merném tenni rá, hogy messze kalandosabbak a napjai, mintha egy két órába sűrített akciófilmet nézne végig. Vele legalább 0-24-ben szórakozhat. – Nem tudom – vonok vállat – az én értelmezésemben igen. De ki tudja, a végén kiderül, hogy A büszkeség és balítélet a mániád, csak jól titkolod, vagy, ha már testhez álló akkor valamelyik B kategóriás krimisorozat, ami teljesen új köntösbe bugyolálja az FBI-t is – én mindig szerettem a Függetlenség napját, és nem annak kiválósága miatt, annál inkább az emlékek miatt, melyek hozzá kötnek. A gyermeteg izgalom, az újdonság varázsa, az, hogy életemben először kitettem a lábamat a magam kis burkából. A bátyámmal lehettem és azt hiszem, hogy mindig is az életem egy legmeghatározóbb emléke lesz, amire örömmel, izgalommal és jó érzésekkel fogok visszagondolni.
- Te soha nem vagy olyan kedvedben, amilyenben kellene – fintorgok a szememet forgatva. Remélem tudja, hogy nem fogom veszni hagyni ezt a – talán – soha vissza nem térő alkalmat. – Maradjunk annyiban, hogy nincs választási lehetőséged! – Csökönyös szamár vagyok. Pont úgy, mint ő vagy Eddie… volt kitől örökölnünk. Persze, felhívhattam volna, megkérdezhettem volna tőle, hogy van már valami programja, vagy szabaddá tudja tenni a ma estét, avagy sem, de ez egyet jelentett volna azzal, hogy lehetőséget teremtek neki kitalálni valami ostoba kifogást. Így ellenkezhet és játszhatja nekem az eszét, csak épp nem fog meghatni.
- Csipkedd magad! – Válaszom a mennyire kell igyekezni kérdésre. Nem kell kapkodni vagy a nyakát törni, de mielőtt még szándékosan húzná az időt, márpedig én nem óhajtok az utolsó pillanatban rohanvást beesni a moziterembe, jobb tudatni vele, hogy időben le kellene tudni a hableánykodást.
- Hihetetlen… - nézek utána. – Nézd meg! És tényleg eléri, hogy kiganézzak helyette, utánad! – Rovom meg a kutyát, aki földig érő nyelvvel, feje búbjára kanyarítva az egyik fülét les fel rám a papírcafatok közül.
Némi keresgélés után előbányászom a partvist és a lapátot, és míg az ajtón túl zúg a zuhany, én kisebb-nagyobb nehézségek árán, Melodyval lefolytatott viaskodással igyekszem eltüntetni a papírcafatok maradékát, vagy… pontosabban a nagyját. Mire pedig Wyatt előbattyog a gőzből, nemcsak, hogy ha enni nem is lehetne a padlóról, de legalább a nagyja papír-kutyaszőr-és megtelepedő por eltűnik, de még hálás is lehet, hogy a jószág innentől kezdve nem fog félni a seprűtől, mint ahogy azt az első pillanatban tette, mikor megemeltem a nők legalkalmasabb járművét… hanyatt vágva magát élvezi, hogy a hasát „sepregetem” vele simogatás gyanánt.
- Tessék – mutatok a kutyára, mikor a szemem sarkából érzékelem Wyattet – a legtökéletesebb lábtörlő. 
Vetek egy pillantást a mélabúsan kattogó faliórára, és ha végre valahára magára cibál valami - emberi - rongyot, előveszem a telefonomat.
- Elől, középen, hátul? Jobbra, balra, sorközép? Lépcső mellett, ha rád törnek a prosztata gondok? Hol látsz a legjobban? Vagy kevésbé szarul?

Wyatt Leneghan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Spencer Leneghan
Média
ranggal rendelkezem
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer 24weoYr
It's your day! - Wyatt & Spencer C9GVZmV
★ kor ★ :
33
★ lakhely ★ :
NY
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer IbMVvHC
★ idézet ★ :
I try to tell myself my best days are the ones that lie ahead But I'm always lookin' back on things I wish I'd never said...I know I can...I won't...
★ foglalkozás ★ :
Animációs filmkészítő, jelenleg animátor
★ play by ★ :
Ronen Rubinstein
★ hozzászólások száma ★ :
12
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer X32SlkH
TémanyitásRe: It's your day! - Wyatt & Spencer
It's your day! - Wyatt & Spencer EmptyPént. Jan. 05, 2024 8:22 pm


Spence & Wyatt


“We've taken different paths And travelled different roads, I know we'll always end up on the same one when we're old (...) We're living different lives, Heaven only knows If we'll make it back.”



- Siheder… - emelem ki piszmogva, összemorzsolt ajkakkal elfedni kívánt görbével; megmosolyogtat a szóhasználat. – Pont úgy – bólintom -, csak még annál is rosszabban – olyan lehet ez, mint a szülői hitvallás. Nem érdekel a másé, de ők valahogy mindig jobban teljesítenek, mindig ügyesebbek, mindig tisztelettudóbbak, jólneveltebbek. A kutyafuttatóban ott szokott nyargalni az összes, erre a konkrét célra született példa, míg Melody… hát, azon túl, hogy mindenki barátja -hiszi azt ő-, épp csak betéve a lábunkat a kiskapun máris tépi ki magát a kezemből, hogy fél pillanattal később meg is bánja, mikor fojtja meg magát a nyakörvével. – Nem kizárt. Most viszont csak abban mesterkedik, hogy megjelenjenek azok az ősz hajszálak… - átfúrom ujjaimat a hajamon, ami ahelyett, hogy rendezetten formálódna a fejemen, az előbbinél is hanyagabbul esik vissza a homlokomba. – Nekem még soha nem örült annyira, hogy bemutatta volna eme remek képességét. Ha most igen, a wc-ben találod a felmosót, vizet pedig a fürdőben tudsz engedni – lendítve a karomat mutatok körbe az említett helyiségek között, holott pontosan tudja, hol helyezkednek el.
- Nagyon megtaláltátok a közös hangot – jegyzem meg foghegyről, mikor Spence dünnyögésére Melody is egészen hasonló hanglejtéssel mormog az orra alatt. – Vándorkávéért cserébe vándorkutya nem érdekel? – na nem, mintha olyan könnyen túladnék rajta, annak ellenére se, hogy mély bólogatásokkal, és „értettem, asszonyommal” közbe tűzdelt, szégyenteljes megrovásban fogok részesülni az aktaszaggató hadműveletei nyomán. Legalábbis azután, hogy már nem fogom tudni tovább elhallgatni, mi történt a dokumentumokkal. Ezer és egy hálám a modernkori digitalizációért…
- Na ja – prüszkölöm kelletlen bólintással -, néha szerencse, ha az embernek nincs pénze – elgyötörten, ahhoz hasonuló mosollyal vakarom meg a tarkómat. Nem állítom, hogy volt olyan hónap, amikor a kiadásaim és a bevételem összege vészesen közeli számot festettek a számlatörténetben. De azt se, hogy soha nem történt ilyen…
Bólogatok -egészen konkrétan így történhetett az eset, és bár megvan róla a hallgatag, magamnak spórolt véleményem, csakis azt tartom szem előtt, hogy ebben a szituációban Melody jobban járt, mint némely kevésbé szerencsés sorstársa.
- Terror? – kérdezek vissza. – Ha szükséged van segítségre, csak pislogj kettőt – vigyorgok rá, leejtve a fejemet a habos-babos ital cukorszórása, apró mézeskalács-emberkékkel hintett vastag tejszín-rétege viszont elveszi az élét ajkaimnak. Az egészséges határ az efféle ünnepi készítményeknél, azt hiszem, valahol a forró csoki, és az azt körbe díszítő mályvacukroknál húzódik. Arra, még annak idején, mikor a karácsony még jelentett bármit is, és volt kivel átélnem, még én is ráfanyalodtam -vagyis hát „ráfanyalodtam”, mert bár erőteljesen hangoztattam Jennek, hogy ezek az édes löttyök semmire nem jók, végül csak én voltam, aki repetázott, mondván, hogy csakis azért, hogy hamarabb elfogyjon.
Elégedetlenül összeszaladó szemöldökeim alól lesek át rá a nappaliba.
- Nem is mesélted, mikor lettél kutyanevelési-tanácsadó! – pimasz félmosollyal heccelem. – Nyilván megtettem már minden óvintézkedést – vallom én, de ennek ellenkezőjét hirdetik a perifériámon villanó fehér papírcafatok. – Majdnem mindent… - javítom ki magamat sokkal inkább az orrom alatt mormogva, mintsem, hogy az valóban eljusson hozzá. Lehetek én bármilyen óvatos, tehetek mindent legalább másfél méteres magasságba -naivan remélve, hogy nem csak a látszat szerint, hanem valóban nincs annyi intelligenciája a bohókás ebnek, mint egy átlagos kutyának, így az ágaskodás nem jut elsők közt az eszébe-, ha képes mindent a nappali közepébe hurcolni, megszégyenítő vigyorgással meredve rám az orrom alá dörgölve, hogy aminek én órákon át kutattam a megfelelő rejtekhelyet azt ő percek alatt előtúrta…
- Jelenleg nem áll a rendelkezésemre a rokonságunkat igazoló vagy cáfoló dokumentum, úgyhogy… azt hiszem, be kell érnünk az egyszerű bizonyítékokkal – mutatok először rá, majd magamra – nem, vagy nem nagyon hasonlítunk, legfeljebb annyira, mint két ember az elengedhetetlen paramétereikkel. A gesztusok, a felvett manírok, az élet bizonyos szegmenseiről alkotott véleményünk az, ami, ha minimálisan is, de sejtetni engedi, több közünk van egymáshoz, mint két járókelőnek az utcán.
- Szeretném felhívni a figyelmed, hogy technikailag, ha nem is kései, de negyvenes vagyok… tudod, olyan, akinek nem csak a szemtelenül fiatal gyerekek köszönnek előre „urammal”, hanem a diákmunkás egyetemisták is a boltokban, kávézókban – feltartom az ujjamat, mielőtt eszébe jutna félbeszakítani -, és nem, nem csak szabályszerű illedelmességből, hanem mert azt érzik korrektnek. Demoralizáló, de ezek után mit nekem, ha melegítőben megyek le a delibe? – közömbösen húzom fel a vállaimat, ami nem is mutathatná jobban, hogy egészen más oldalait látjuk annak a bizonyos érmének. Nem fér hozzá kétségem, hogy ő, biztos, ami biztos, még a parfüméből is fúj kettőt a nyakára, nem, hogy megválogatja, melyik pólóját vegye fel, hiszen ki tudja, lehet emlékszik az eladó, hogy múltkor is az volt rajta, amit éppen kivett a szekrényből. Én ehhez mérten választhatok: öltöny, vagy melegítő nadrág; egyéb „hétköznapi ruha” meglehetősen kevés sorakozik a polcaimon, és talán nem tévedek, ha azt mondom, jócskán a múlt évtized, vagy évtizedek hozományai, ergo Spencer szemében talán azok se volnának elfogadhatóak a divatjamúlt stílusuk miatt.
- Attól még, hogy nem nézek filmet, nem feltétlen unalmasak. Ahogy akkor is unatkozhatok, ha megy közben valami – fejtegetem, nem másért, mint a hárításért – amennyire tudom, szereti a munkáját -valóban szereti?-, de afelől még kevésbé vagyok meggyőződve, hogy dúlna benne az a mennyiségű, túlbuzgó munkamorál, ami azt hallva, hogy „folytatom, amit bent elkezdtem”, vadul tapsikolna. Bennem se a foglalkozásom iránt érzett, hirtelen támadt szeretet hívta életre a törtető közkatonát, annál is inkább a felismerés, miszerint azon kívül nem sok mindenem maradt… – Tehát a Függetlenség napja lenne a kedvenc filmem? – megfékezhetetlenül szaladnak fel a szemöldökeim. Megvan a varázsa, ha rá gondolok, inkább a nosztalgiának, mint a valós filmélménynek köszönhetően -bár ’96-ban, bevallom, nekem is leesett az állam a mai megoldások tükrében ósdinak tűnő CGI-tól-, de akkor se az én érdeklődésem vezetett minket a moziig. Amennyire tudtam, igyekeztem Spence-t maradandó emlékekhez juttatni; az első, széles vásznon látott film pedig ilyen, még akkor is, ha kénytelenek voltunk előadni a jegyszedőnek egy kisebb műsort, miszerint „mi csak mosdóba szeretnénk bemenni”, majd a vetítés végével, ahogy tetten értek, lélekszakadva rohanni, amíg bírta a lábunk. – Nem is tudom… - sóhajtok. – Nem vagyok olyan „földmegmentős” hangulatomban – önmagában már az problémás, hogy meghatározzam, milyen hangulatomban vagyok, de az a tanácstalanság ellenére is tudott, hogy az „öltözz fel és kezdj magaddal valamit” nem szerepel a sikerrel motiváló, jókedvcsináló ötletek között. – Bár gondolom nem sok választási lehetőségem van – megkerülöm a konyhaszigetnek aligha nevezhető pultot, hogy a leginkább csatatérnek minősülő nappali már rég elesett részéhez igyekezzek. Ha valami, akkor a csökönyösség mindhármunkat összeköt – márpedig, hogyha Spencer elhatározta, hogy ma mindenképpen moziba akar vinni -és a látszattal ellentétben értékelem a gesztust, épp csak a házat nincs kedvem elhagyni-, akkor moziba fogunk menni. Az élet egy pontján a másik akaratának is meg kell tanulni eleget tenni.
Alig guggolok le, és marok fel kettőnél nem több nyálas papírdarabot a földről, Melody torpedóként érkezik, és vágódik a karjaim közé, hogy most, és lehetőleg azonnal szeressem, hogy ha nem lett volna elég az a dögönyözés, amit Spence-től kapott, most bezsebelhesse. Valahol a lábfejem mellett tudom az ujjhegyeimmel megtámasztani magam, hogy ne vágódjak hanyatt a lendületétől.
- Mennyire kell igyekeznem? – a kanapé takarásából kibújva keresem az öcsémmel a szemkontaktust. – Mindenképp letusolnék, de míg itt rendet teszek… kivéve, ha szeretnéd hasznosnak érezni magadat, és eltakarítani ezt innen, mert akkor véletlen se tartalak vissza! – vigyorgok, és még mielőtt feltápászkodnék, hogy egyértelműsítsem, véghez is vinném a felvázolt tervet, a tenyerembe kotrok a tetemes mennyiségű aprólékból hozzájárulásként a nyakába varrt feladathoz. – Sietek! – a szemetes fedelének csattanásával kísérve fordulok sarkon, hogy eltűnjek a fürdőszobában, annak ajtaja mögül csak hosszú percek múlva csattogva elő.



Leneghan
given name:(behavioral
gregory wyattanalyst)
Someone I am is waiting for my courage; the one I want, the one I will become will catch me. So let me fall if I must fall.
Federal Bureau of Investigation

Spencer Leneghan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Wyatt Leneghan
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer Ezgif-com-effects-7
It's your day! - Wyatt & Spencer Fekete
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
"fine, i feel fine"
that's what I used to say about the future. "good, even great", there were days when I believed it would get better. but now, flipped a switch don't know which horrific thing pushed this shit over the edge, but here we are
★ családi állapot ★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer Cs5

there's a part of you that lives in every note, and every step i take along these broken roads that i've been walking. and the time between us talking is so much longer now but

i still call you home

i hope you know

★ lakhely ★ :
Bay Ridge, Brooklyn
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer Fekete1
★ idézet ★ :
my mind's a haze with all this pain and I can't change a thing. lost in this maze i can't find a way i can't break my spirit free
★ foglalkozás ★ :
FBI ügynök (Viselkedéselemző)
★ play by ★ :
Simon Baker
★ hozzászólások száma ★ :
82
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer Fekete2
TémanyitásRe: It's your day! - Wyatt & Spencer
It's your day! - Wyatt & Spencer EmptyVas. Dec. 17, 2023 10:19 pm
Leneghan Brothers
Life would be tragic if it weren't funny.

Nincs tapasztalatom a kutyákkal… margón megjegyzem, a látottak – és hallottak - alapján Wyattnek se túl sok, épp ezért oldalgok be olyan bizonytalanul, sokkalta bizalmatlanul, mikor tudatosul bennem, hogy márpedig a padlón hallott kopogás és kaparás hang az nem egyezik meg az emberi léptekével, és valószínűleg Wyatt se saját magával, vagy egy másik, emberszerű lénnyel viaskodik és küzdi ádáz csatáját. Végezetül, fogalmam sincs, hogy mire számítottam, de arra egyáltalán nem, hogy még mielőtt bármi értelmeset képes lennék kibökni, egy zsemleszínű, szertelen vigyorgó ebbel a cipőmön fogom végezni. Ismerősi köreimben sokaknak van kutyája, legtöbbjük családtagként kezeli őket, már-már négylábú gyerekükké fogadták őket. Gügyögnek és gagyognak nekik, öltöztetik őket és mondjuk ki, gúnyt űznek azokból a jószágokból, akik mind-mind a vadon élő őseiktől származnak, ma bezzeg a legtöbb nem ér az ember térdéig se, az orrát teljesen a pofájába építették, hogy ne kapjon levegőt, röfögjön, fulladjon, cserébe irtó „cuki” legyen, főleg a kidülledő szemeivel melyek bele se férnek az üregükbe. Legyenek jó ráncosak vagy böngyörik, farokra meg már nincs is szükség mert minek az? Minél hülyébben néz ki, annál népszerűbb, s miközben dollársokszázezreket hajítanak a kukába már csak azzal, hogy tenyésztőtől megvásárolják, majd pedig különböző orvosokhoz hordják őket ilyen meg olyan terápiára, műtétekre vagy életkönnyítő beavatkozásokra, a ténylegesen kutyaszerű kutyák ott pusztulnak el a menhelyeken meg az utcán, láncra verve, mert már nem divatosak. Két kezem nem lenne elég, hogy megszámoljam, hány kollégám rohangál hóna alá csapható táskakutyával, akik képtelenek arra, hogy egyedül életben maradjanak, böfögnek és hörögnek, még a lépcsőt se használhatják meg „fulladni fog” vagy nem bírja a „kis lába” és a csípője. Soha nem értettem, miért kell bohócot csinálni szerencsétlenekből, de nyilván senki nem kíváncsi az én véleményemre úgy, hogy egy épkézláb emlékem nincs körülöttem lévő kutyákról… olyanokról, akik ténylegesen kutyák voltak, nem pedig az emberi nép nevetségessé vált játékszerei. Ilyen szempontból az is meglepő, hogy a lábamon ücsörgő hamis kutyagyerek ténylegesen kutya formájú és nem emlékeztet egy szőrös krinolinra lábakon, vagy egy ráncos kismalacra.
- Aha… - rándul meg a szám széle – ha engem kérdezel, pont úgy viselkedik, mint egy siheder korú kutya – lakli, nyúlánk, szemébe pedig a rosszaság és az elevenség csillog. Ha akarná se tudná azt feltételezni az ember, hogy egy jól nevelt, értelmes állat. Ha valami, akkor az értelem ténylegesen kizárható, talán majd idővel ahhoz is felnő. – Majd visszasírod még a kölyökkorát, amikor te voltál a világának a közepe – bár, ha jól csalódom, pont a kutya az, akinek a gazdája a világának a közepe és annak teljes egésze lesz. Mégis, ha már elkezd komolyodni, benőni a feje lágya, kicsit unalmasabbá válik és eltűnik majd az a kölyökkori bája, ami még egy meglett, felnőtt emberből is azt a bizonyos „aww” érzést váltja ki. – Csoda. Úgy hallottam, hogy a lány kutyák képesek örömükbe maguk alá pisilni… - jegyzem meg félrebillentett fejjel kísérelve meg, hogy vessek egy pillantást a cipőmre, esélytelenül. Amíg a tompora azt használja ülőalkalmatosságnak, az a cipő láthatatlan marad.
- Hát öregem, az az én dolgom, hogy elkapassam, te pedig megidd a levét és fogd a fejed még napokkal azután is, hogy elhúztam innen a seggem. Igaz? – Dünnyögök Melodynak, megállás nélkül vakargatva a füle tövét, amit ő is hasonló hangokkal és elégedett motyogással kommentál.
- De még milyen eleven! – Nézek körül szórakozottan. – Ilyen téren nem lehet panasz, de ha visszaadnád… nem hiszem, hogy rajonganának ezért az elevenségért. Most már biztos vagyok benne, hogy jól döntöttél amikor nem kezdtél el szép bútorokba beruházni.
A mesét hallva nagyot bólintok, egy pillanatra még a szemeimet is megforgatom az ismerős sztori hallatán.
- És mint minden szülő, ő is úgy gondolta, hogy egy kiskutya tökéletes megoldás lesz, hogy a gyerek kedvébe járjon, csak azt nem mérte fel, hogy rohadtul senki nem fog szerencsétlennel foglalkozni. Mindennapos sztori, így lesz a születésnapi- és a karácsonyi ajándékokból sintértelepi számkivetett – húzom le ismeretlenül is a fazont. Manapság pont azt próbálják az emberiség fejébe beleverni, hogy legyen mindenki körültekintő és felelős állattartó. Aki pedig nem tud vagy nem akar állatot nevelni, eltartani, csak addig kell amíg cuki meg dédelgetni való, az inkább vegyen magának plüsst. Az nem kér se enni, se inni, de még szeretetet sem. – Asszem’ legközelebb megfogadom a tanácsod amikor azt mondod, hogy „ne kérdezd” – tényleg bölcsebb lett volna, de már mindegy. Valahonnan sejthető volt, hogy egy sikertelen kutyavásárlási procedúrának a csúfos végkimenetelével találom szembe magam. Wyatt arcát elnézve viszont gyanús, hogy meg is oldódott a dolog, Melody pedig új otthonra talált.
- Nem hobbi. Szükség… vagy terror – szisszenek, s együttérzésért könyörgő szemekkel pillantok a bátyám irányába – de ez van, ha ünnepfóbiásként bekerülsz egy olyan közegbe, ahol élnek halnak az ilyen csecsebecsékért. Ez fog a sírba vinni… a csengettyű, a fagyöngy… meg a fahéj – legyintek a pohara felé, aminek tartalmával valószínűleg ő se fogja megtalálni a közös nevezőt. Jobb napjaimon elkortyolgatom, sokkal inkább muszájból, mint önszántamból. Hogy ő mit szól hozzá? Sejtem, de ajándék lónak ne nézd a fogát.
- Az talán valami karamellás dolog. Asszem’ a borsmenta volt az egyetlen, amire rávágtam, hogy kösz, de kösz nem. A miértekre nem tértem ki, pedig a csajt nagyon érdekelte volna – kétféle baristát különböztetünk meg, legalábbis én, azóta, hogy Emma megtalálta magának azt a helyet a melóhelyünktől nem messze, alig öt perc sétára. Az egyik a búval baszott, fertőző emberundorban szenvedő némber, aki fapofával, már-már „minek akarsz te kávét inni?” fejjel bambul az emberekre és éppen csak bele nem köp a poharadba, miután kikérted tőle az aznapi kívánalmaidat. És ott vannak a túlbuzgó, infantilis, közléskényszeres nőszemélyek, akik még álmukban is karácsonyi lázban égnek, pirosban, zöldben járnak, fülükben hópihe vagy masni, és énekelgetve, magukról megfeledkezve, önkívületi állapotban szórják a fahéjat és a különböző fűszereket a poharadba, „minél több annál jobb” elvvel. Én szerencsére vagy sem, és Wyatt legnagyobb sajnálatára mindig az utóbbit fogom ki.
- Ahha, tehát jól sejtettem… nem baj, szerencséd, hogy aranyos vagy – fogom két tenyerem közé a fejét, és egy nagyihoz hasonlóan kezdem el húzni-nyúzni a kis pofazacskóját. – Javaslom a zoknikat és a cipőidet azért jól dugd el előle. A zokni veszélyes, a cipő pedig… csak látszólag készül bőrből, legalábbis csak néhány része, de valószínűleg megfeküdné szegény gyomrát – osztok kéretlen tanácsokat inkább a bohókás eb egészsége érdekében, mintsem Wyatt elméjének megőrzése miatt. Annak már úgyis mindegy, de a kutya ne szenvedjen.
- Ja, hogy az…? - Ismétlem őt flegmán. – Nem vagyunk mi véletlenül rokonok? – Pont annyira tartotta mindig is nagyra a sajátját, mint én a sajátomat. De még mielőtt egyáltalán közölhetném vele a film címét, meghökkenve, leeső állal rázom meg a fejem. – Nézd már a hálátlan kutya gazdádat – morgom az orrom alatt a kutyának, aki mintha értene a szóból, szájának lebernyegét a fogai közé csípve, félrebillentett fejjel les fogadott nevelője irányába.
- Az, hogy úgy nézel ki, mint azok a késő negyvenes, ötvenes divatszégyenítő apukák, akik tüdőnadrágban, zokniban és crocs papucsban cammognak medve módjára mindenhova is. Még a séród is úgy áll – „borzolom meg” a levegőt a fejem körül, fintorogva kémlelve a szőke, fürtös üstököt. – Tudom, igénytelen nép az amcsi, köntösös emberekkel is szoktam találkozni reggelente, már meg se lepődök rajtuk. De velem te így nem fogsz mutatkozni – nevezzünk nevén, ha valamire, akkor arra adok, hogy emberien nézzek ki és ápolt legyek. És azt is vállalom, hogy szeretem a szép, igényes holmikat. Az otthon melegében még elmegy a tréning és a szakadt rongyok, de az utcára igenis tip-top módon megyek ki. Én ezt szimplán igényességnek tartom, más rögtön a fejemhez vágná, hogy meleg vagyok… részben talán még igaza is lehet.
- Hát ez… rohadt szomorú – sóhajtok. – Mit csinálsz akkor unalmas óráidban itthon? – Tudakolom, s ha valami, hát ez tényleg elárulja, hogy vajmi keveset tudunk egymásról. Nem véletlen, hiszen az évek múltával a találkozgatásaink, de még a telefonhívásaink is minimálisra csökkentek. – Na jól van, apukám, akkor, csakhogy tudd… - egyenesedek fel kinyújtóztatva a guggolástól elgémberedett lábaimat, majd néhány sepregető mozdulattal eltüntetek pár világos szőrszálat a ruháimról…valószínűleg feleslegesen, úgyis lesz még rajta. – Ha ötnél többször nézel meg egy filmet, vagy messze többször, mint a többit, akkor kijelentheted, hogy az a kedvenc filmed, még ha amúgy nem is foglalnál állást a kedvenceid mellett. Valamilyen apropóból vetítik A függetlenség napját. Szerintem, és ha jól számolok, alsó hangon tízszer biztos, hogy megnéztük együtt, ebből kétszer moziban. Egyszer a premier héten, majd az utolsó vetítések egyikén – idézem fel a régmúltat. Nem most volt, és azt hiszem azóta soha, egyetlen alkalommal nem mentünk együtt moziba, de még olyan programot se tartottunk, ahol csak mi ketten lettünk volna, mint egy egészséges kapcsolatot ápoló testvérpár. Azt hiszem erről mind a ketten tehetünk, és ugyan úgy tehet Ed is, amiért ő is kimaradt a jóból. De idővel talán rendezni tudjuk annyira a dolgainkat, hogy ha más nem, hát fél évente egyszer megigyunk együtt valamit anélkül, hogy az kellemetlenségeket okozna.
- Úgyhogy kapd a nyakadba a lábaidat, öltözz át és kezdj magaddal valamit, aztán megmentjük Will Smith-szel a földet! Sokadszorra is.

Wyatt Leneghan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Spencer Leneghan
Média
ranggal rendelkezem
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer 24weoYr
It's your day! - Wyatt & Spencer C9GVZmV
★ kor ★ :
33
★ lakhely ★ :
NY
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer IbMVvHC
★ idézet ★ :
I try to tell myself my best days are the ones that lie ahead But I'm always lookin' back on things I wish I'd never said...I know I can...I won't...
★ foglalkozás ★ :
Animációs filmkészítő, jelenleg animátor
★ play by ★ :
Ronen Rubinstein
★ hozzászólások száma ★ :
12
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer X32SlkH
TémanyitásRe: It's your day! - Wyatt & Spencer
It's your day! - Wyatt & Spencer EmptySzomb. Dec. 16, 2023 5:49 pm


Spence & Wyatt


“We've taken different paths And travelled different roads, I know we'll always end up on the same one when we're old (...) We're living different lives, Heaven only knows If we'll make it back.”



A Leneghan-családi idill soha nem ismerte a „kutyával közös, karácsonyi üdvözlőlapos fotózkodás” témakörét. Se a fotózkodást. Se a kutyát. Se a családot. Se az idillt… Jó, ami azt illeti, kutyáink éppenséggel voltak, de nem olyanok, akikkel gyerekként kimegy az ember játszani, ha már letudta mind a suliban kiosztott házifeladatokat, mind a ház körüli teendőket, mert az elhajított bot helyett a bokánkat harapták volna át. Fenyített területvédőkként mindenre, ami élt és mozgott -különösen, ha azok élénk, hangoskodó gyerekek voltak- acsarkodtak. Egyedül apánkra nem, az ő jelenlététől meghunyászkodva nyüszítettek; miután pedig már ő se volt, az utolsó gondunk, amivel foglalkozni tudtunk volna, azok a kutyák voltak… Nem csoda, hogy Spencer reakciója a lakásba belépve elüt attól, amit egy férfi embertől várni lehetne. Mint egy megszeppent gyerek, akit odaállítottak a nyilvánvalóan alkoholista bevásárlóközpontos Mikulás mellé, mondván, hogy mosolyogjon, mert fotózzák. Kinevetném -persze nem rosszindulatból-, ha nem foglalna le a Melody viselkedése miatti szégyenkezés.
- Hát… - mutatóujjammal vakarom meg a tarkómat az ide-oda girnyózó jószágot tanulmányozva megütközőn felszaladó szemöldökeim alól -, ilyen. Nem igen van mit magyarázni rajta – a látvány, úgy gondolom, teljes mértékben magáért beszél. Szuszog, liheg, röfög, kapkod, nyalakszik, követelőzik… és ezek még szinte az erényei. – Maradjunk annyiban, hogy annak legalább örülök, hogy a szobatisztaságával már nincsenek problémák – ellenben a kutya komplett viselkedése egy ordítóan nagy jellemhiba, de mit lehet mit tenni? Lassú víz partot mos; egyszer majd összecsiszolódunk. Vagy nem. – Azért el ne kapasd itt a bókokkal! – éppen egy mély és komoly elbeszélgetés közepén voltunk, ugyebár. Spencer pedig, mint bármilyen valamirevaló „nagybácsi” jön, és előadja a „funcle” műsorszámot aláásva minden, soha nem létezett tekintélyemet.
- Miért? Szerintem elég eleven ahhoz, hogy elmondhassam, életben van tartva, nem? – tartom ki felé mind a két kezemet, hangsúlyozva, hogy „nézz csak rá!”. Ebben az egyben igazán nem lőttem mellé! Az én holmijaim, hát… az megint más kérdés, amit balladai homályként hagyok derengeni közöttünk -nem válaszolom meg. Én legalábbis nem, megteszi helyettem a lakás lepusztult állapota. – Elvált szülők gyereke a kislány, aztán… - mondanám, hogy „tudod, hogy van ez”, de mi aztán a családi viszonyrendszerekről igazán keveset tudunk. Megrántom helyette a vállam. – … aztán mindig minden gyerek kiskutya után sopánkodik – legyezek felé a kezemmel; ő is megtette, nem is egyszer, végül pedig nekem kellett nemet mondanom neki -, úgyhogy a kollégám vett is neki egyet, csak nem alkudta ki a gyerek anyjával, aki Jacksonville-ből úgy döntött, hogy „vissza a feladónak”. Ő viszont nem bírta elviselni, szóval amíg el nem döntik, hogy mi legyen vele, felajánlottam, hogy nálam lehet. De mondtam, hogy ne kérdezd! – vigyorgok hátra az idő közben eltulajdonított kávéval masírozva a konyha felé. Most amúgy nyilván szidom szegény Melody-t, mint a bokrot, de egyébként… ha úgy alakulna, hogy minden kötél szakad, és ő is szavát adja, hogy hajlandó eltanulni némi illemet, akár maradhat is.
Fintorogva szaladnak össze a szemöldökeim a fityegő, plüss fülbevalók hallatán. Néhányakban túlteng a karácsonyi hangulat, másnak meg nem adnának belőle… vagy pont ők veszik el?
- Érdekes egy hobbit találtál, de… ki vagyok én, hogy ítélkezzek? – széttárva karjaimat, egyikben a csepegtetőről leemelt bögrével, másikban a műanyag fedővel lereteszelt elviteles pohárral fordulok vissza felé, hogy ne csak a konyhaszekrénynek címezzem a pimasz mosolyomat. – Akkor nem csak képzeltem a fahéjat… - állapítom meg grimaszolva az okfejtésének hozományaként; szinte állba is ver az addig csak visszafogottan érzett ünnepi illatkavalkád, ahogy felpattintom Pandora szelencéjét. – Ha kiderül, hogy még az alapja is valami „borsmenta latte”, akkor, ha nem haragszol meg, a lefolyó fogja helyettem meginni – fennakadhatnék rajta, hogy ugyan, ha már kávéval készült, miért nem hangsúlyozta ki minden létező módon, hogy egy szimpla americanot kér egy kóstolónyi tejszínnel, egy cukorral, vagy miért nem hörrent minden alkalommal, ha látta, hogy a szóban említett lány keze el-eltévedt valamelyik ízesítő förtelem felé, de… nem teszem. Helyette csak beteszem a mikróba, hogy ne csak a konyha, hanem pillanatok múlva az egész lakás ebben az illatárban úszhasson. Nem vagyok én a karácsony ellen, még a lenti szomszédnak se tettem szóvá, hogy az ablakfényei egyébként az enyémen is bevilágítanak, se a felettem lakóknak, hogy Mariah Carey valószínűleg anélkül is sokat kaszál egy nap alatt az All I Want For Christmas Is You-ból, hogy ők repeat-re állítanák, de ami sok, az sok. Ha már minden, de szó szerint minden karácsonyi díszbe öltözik, legalább a kávét hagyják meg nekünk, átlag fogyasztóinak olyannak, amilyen.
-  Pontosan így történt. Szerinte legalábbis – biccentek a vigyorogva felém lihegő jószágra. A fejemet rázva közvetítem felé a rosszallásomat, de hát hol érdekli az őt, ha éppen simogatva van? Vagy mondjuk úgy bármikor máskor. – Áhh, csak az egyik esetünk aktái. Szóval szerencsére semmi komoly – szarkasztikus mosollyal legyintek, fordulva, hogy az idő közben vad csipogásba kezdő mikróhoz lépjek. Rögtön, mintha behányt volna a lakásba a karácsony, ahogy csak kinyitom az ajtaját. – Ja, hogy az… - összepréselem a számat, bólintok. Tulajdonképpen nem is árt, ha valójában emlékeztet rá, mert abból a napból meglehetősen kevés minden maradt meg… Minden Sammel és egy üveg rummal kezdődött, utána meg katasztrofális másnapba torkollott. – Milyen filmemet? – kérdezem, épp csak a bögre fölé hajolva, hogy lélegzetvisszafojtva próbáljak meg kortyolni egyet. Még le se nyelem teljesen, már kiül a méla undor a képemre. – Ez borzasztó… Kár volt előre megköszönni – már csak azért is, mert ha már meg is köszöntem, tehát elfogadtam a gesztust, hogy legyen pofám kiönteni? Mellkasom elé eresztem, hogy minél kevésbé akarja legyilkolni az orromat, de nem leszek hajlandó még egyszer inni belőle.
- Mert mi a baj vele? – vigyorogva temetve a zsebébe a balomat tartom azt el a lábamtól; szinte már felér egy török bugyogóhoz. – Emberek így utcára is képesek menni – és nem mondhatom azt, hogy én még nem tettem meg, amikor főzés közben kiderült, hogy lemaradt egy alapanyag, és gyorsan be kellett szerezni a pár házzal odébb lévő éjjel-nappaliból…
- Amúgy meg nem is nézek filmeket. Nem lehet, hogy egy báttyal mellé lőttél? – próbálkozok kérdőn emelkedő szemöldökkel, ahogy a kezemben tartott bögre okozta megszokásból újból megemelem, hogy hasonló elégedetlenséggel, mint az előbb, eltoljam magamtól, csak ezúttal, hogy biztosra menjek, le is teszem. Soha többet…



Leneghan
given name:(behavioral
gregory wyattanalyst)
Someone I am is waiting for my courage; the one I want, the one I will become will catch me. So let me fall if I must fall.
Federal Bureau of Investigation
mind álarcot viselünk
Wyatt Leneghan
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer Ezgif-com-effects-7
It's your day! - Wyatt & Spencer Fekete
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
"fine, i feel fine"
that's what I used to say about the future. "good, even great", there were days when I believed it would get better. but now, flipped a switch don't know which horrific thing pushed this shit over the edge, but here we are
★ családi állapot ★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer Cs5

there's a part of you that lives in every note, and every step i take along these broken roads that i've been walking. and the time between us talking is so much longer now but

i still call you home

i hope you know

★ lakhely ★ :
Bay Ridge, Brooklyn
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer Fekete1
★ idézet ★ :
my mind's a haze with all this pain and I can't change a thing. lost in this maze i can't find a way i can't break my spirit free
★ foglalkozás ★ :
FBI ügynök (Viselkedéselemző)
★ play by ★ :
Simon Baker
★ hozzászólások száma ★ :
82
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer Fekete2
TémanyitásRe: It's your day! - Wyatt & Spencer
It's your day! - Wyatt & Spencer EmptyCsüt. Dec. 14, 2023 10:07 pm
Leneghan Brothers
Life would be tragic if it weren't funny.

Legyünk őszinték: túl sok komplexusom és egyéb természetbeli problémám, emberi létet érintő defektem tudható be a gyerekkoromnak, a szerető- és nevelő szülők teljes hiányának. Ilyen többek között a szorongás, stressz helyzet nem megfelelő kezelése, túlaggódás, pánik. De ide tartozik a karácsony utálata – valójában nem utálom, csak nem szeretem – egyes ünnepektől való viszolygás, az „apa karakter” milyenségének megkérdőjelezése, az anyákhoz való ragaszkodásnak a megtagadása vagy a családi hagyományok, rokoni viszonyok és kötelékek fontosságának tagadása. Ezek megléte – és kezelésének időn túli elhanyagolása - némi beilleszkedési problémával ruházott fel és mondjuk ki, egyes helyzetekben meg is sínylem miattuk az emberekkel való közösködést. Persze nincs nekem bajom senkivel és tulajdonképpen ők se keserítik meg az életemet, de egy méretes és áttörhetetlennek tűnő falra azért sűrűn felkenődnek, ha elérhetőbbnek gondolnak, mint kellene. Mégis naivan elhiszik – talán túl bizalomgerjesztő a képem - hogy majd tárt karokkal fogadom őket. Hát nem… Egyszerű a képlet, nem szeretek mindent az orrukra kötni, épp csak annyit amennyit tudniuk kell a felszín kapargatásával. Innentől pedig nem meglepő, hogy olykor megkérdőjelezik a személyemet, a hozzáállásomat, számonkérnek rajtam olyan aprócseprő dolgokat, mint például: mi bajod a fagyönggyel? Miért baj az, ha piros gömb van a fán? Miért fáj, ha ajándékot kapsz valakitől? Egyáltalán miért probléma, ha fontos vagy valakinek? Ilyen vagyok, mondanám, vannak bajok a toronyban és pont.
Volt néhány zűrös, majd egészen elfogadható évem az életben, ami alatt elegendő tapasztaltot gyűjtöttem ahhoz, hogy képes legyek és akarjak is normális ember módjára működni és funkcionálni, hiába, hogy hármunkról ténylegesen elmondható: a mi életünk minden csak nem normális. Ennek ellenére kifejezetten jó vagyok benne és jól helyt állok – pont annyira, mint egy életszimulációs számítógépes játékban…csak nem jár hozzá csaló kód - de minden indíttatásom és próbálkozásom ellenére maradtak olyan sebek, olyan lelki gondjaim, amit talán az idő még begyógyíthat és befoltozhat, de pont emiatt soha nem fog nyomtalanul eltűnni. És e tekintetben nem csak az enyémre, de a környezetem türelmére is szükség van. El kell fogadniuk, hogy nem szeretek magamról beszélni, legalábbis nem a múltról, és főleg nem olyan információkat elhinteni bizonytalan kapcsolatoknak – haveroknak vagy kollégáknak – akik nem fognak megérteni, nem akarnak igazán foglalkozni velem, csak választ várnak a kérdéseikre: miért vagyok olyan fura? Mert én is aláírom, talán az vagyok, ha az én értelmezésemben a karácsony nem a szeretetről szól, hogy nincsen pozitív képem se az apákról se az anyákról, ha nem élvezem a „rúgjunk ki a hámból bulikat” sőt mi több, talán soha nem is jártam egyben sem... Igen, ilyen értelemben az vagyok. Fura, és vállalom. De miért olyan nehéz elfogadni, ha az is vagyok? Mind azok vagyunk… mind a hárman a magunk módján, és csak mi tudhatjuk azt, hogy min kellett keresztül mennünk és hogyan dolgoztuk fel mindazt, hogy most itt tartsunk. De mindezekről, hogyan beszélhetnék bárkivel és akárkivel? Vagy miért?
Az ajtó túloldaláról kiszűrődő zajokat hallva, vigyázz állásba vágom magam, s valószínűleg az ajtó fája jót röhög a képemre kiülő döbbenetet látva… Soha nem volt kutyánk. És ha az emlékezetem nem csak, Wyatt mindig hűen kitartott ama szentírás mellett, hogy nem kell neki állat. De akkor mit keres itt egy kutya?! Még a kezemet is úgy rántom vissza a pillanat erejéig megjelenő résből, mintha minimum egy raptor várna rám odabent, és jóllehet nem is áll távol az igazságtól. Elkerekedő szemekkel, két kezemmel marokra fogva a kávéval teli elviteles poharat, sűrű pislogások kíséretében oldalgok be a lakásba, miután nagy küzdelmek árán beinvitál. Őrület!
Hamar megbukni látszik a terv - ami megfogalmazódott bennem azt követően, hogy eljutottam a felfogás szintjére, mivel is állunk szemben - miszerint fegyelmet tanúsítok, nem nézek a jószág szemébe – mert megérzi az izgatottságomat – és mivel a bátyámról van szó, amúgy is biztos, hogy egy katonásan jól nevelt – nem – kutyáról van szó – a-a – nem leszek se szőrös, se nyálas... hát a tervnek annyi. Szemkontaktust fel!
- Olyan amilyen…? – Ismétlem meg. - Miért, milyen? – Kérdezek vissza kerekedő vigyorral, csillogó szemmel, ami a szertelen jószágnak pont olyan, mint bikának a vörös posztó; gyakorlatilag felruházom őt minden kölyökkutya lelkesedésével és cukiságával, ő pedig belead anyait, apait, hogy magának tudja kitüntetett figyelmemet. A szorgalmasan hurcolt poharat valamelyest eltartom magamtól és magasabbra emelem annál, mint amit ő elérne, szabad kezemet pedig a vadul riszáló, nyugalmát végül farral a cipőmön megtaláló dilis eb kerek fejére simítom. – Hát ő egy tünemény! Milyen jó kutya vagy! – Gügyögök-gagyogok neki fogyatékosokat megszégyenítően, miközben kitörő lelkesedéssel vakargatom hol a feje búbját, hol pedig az állát, mikor teli pofával vigyorogva hátra veti a fejét. Szinte jelzi, hogy „na, még itt is egy kicsit!”
– Milyen… kedves! És a kollégád úgy gondolta, hogy te világ életedben kutyakiképző voltál és majd jól megneveled? Vagy alapjáraton életben tartod?... vagy ő mellette a holmijaidat – nézek körül, mintha villanna végre a felismerés, hogy korábban bizony valami papíralapú holmi itt kilehelte a lelkét. Abba már bele se gondolok, hogy a kérdés milyensége is hagy némi kívánnivalót, nem még az a szórakozott hangsúly, amivel sikerül prezentálnom. De még mielőtt szabadkozni kezdenék, már nyújtom is felé a kávét, ha már szóvá tette.
- Az – bólintok – az ne foglalkoztasson, hogy két sarokkal arrébb is tudtam volna venni, talán még melegében meg is tudtad volna inni. Addig nem terjedt már az agykapacitásom úgy, hogy órákon át egy ide-oda fityegő, legalább fél kilós plüss fülbevalót bámultam – legyintek, majd Melody fültövét vakargatva úgy guggolok le mellé, ahogy az a nagy élvezkedések közepette hanyatt vágja magát. – Kiindulva abból az infantilis csajból aki készíti ezeket a… nyálakat, gyanítom, igen. Habos-babos extra fűszeres, ilyen-olyan szórásos és "boldogság ízű". Arról nem beszélve, hogy olyan illatfelhőt húztam magam után Manhattantől idáig, mintha rám omlott volna egy mézeskalács ház – ez valószínűleg a metrón vegetálókat és a hétvégét élvezőket kevésbé zavarta, mint engem. Bennem szimplán azt a kellemetlen érzést ébresztette, mint amikor megcsap a tömegközlekedésen az tömény izzadtságszag, te pedig nem tudod eldönteni, hogy belőled jön – pedig fürödtél és még be is pacsuliztad magad - vagy valamelyik másikból? És ha te is érzed, azt valószínűleg más is érzi, aki mit gondolhat, ki szaglik?
- Kitalálom… csak úgy felrobbant és csoda, hogy ő túlélte. Gondolom fontosak voltak… hát ilyen vagy te kis Isten csapása?  – Csípek rá a fekete kis orrára megrázva azt, mire dünnyögve, nyöszörögve csapja rá a pracliját a karomra, szemében felcsillanó rosszasággal. – Jófej – vakargatom tovább őt vigyorogva, Wyatt kérdésére pedig nemet intek. – Nem szokásom „erre” meg „arra járni”… Te viszont öregebb lettél egy évvel, emlékeztetnélek, telefonon meg rühellek felköszöntgetni bárkit is – na nem, mintha amúgy szeretnék vagy számon tartanám bárkinek is a születésnapját, még a magaméval se vagyok mindig tisztában. Az övét és Eddiét viszont kivételesen tudom. – A tiszteletedre pedig, nem hiszed el, de újra vetítik a filmedet a moziban. Úgyhogy, ha volt programod, akkor le kell mondanod, ha pedig nincs, akkor most már lesz – állítom őt kész tények elé, miközben Melody lapaj füleit ide-oda mozgatva húzom hol a szemei elé, majd el onnan, hogy „égnek álljanak”. - Úgyhogy ideje búcsút mondani a macinacinak...

Wyatt Leneghan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Spencer Leneghan
Média
ranggal rendelkezem
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer 24weoYr
It's your day! - Wyatt & Spencer C9GVZmV
★ kor ★ :
33
★ lakhely ★ :
NY
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer IbMVvHC
★ idézet ★ :
I try to tell myself my best days are the ones that lie ahead But I'm always lookin' back on things I wish I'd never said...I know I can...I won't...
★ foglalkozás ★ :
Animációs filmkészítő, jelenleg animátor
★ play by ★ :
Ronen Rubinstein
★ hozzászólások száma ★ :
12
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer X32SlkH
TémanyitásRe: It's your day! - Wyatt & Spencer
It's your day! - Wyatt & Spencer EmptySzer. Dec. 13, 2023 9:40 pm


Spence & Wyatt


“We've taken different paths And travelled different roads, I know we'll always end up on the same one when we're old (...) We're living different lives, Heaven only knows If we'll make it back.”



- Figyelj… Pontosan tudom, hogy mindennek a kulcsa az asszertív kommunikáció, hogy „megmaradjon a káposzta, de azért a kecske is jól lakjon”, ahogy szokás mondani, de ez nem olyan valami, amiben kompromisszumot tudok kötni. Most átléptünk egy határt. Úgy érzem, korábban már megértettem a te oldaladat is, tőlem telhetően igyekszem tenni azért, hogy közösen előre tudjunk lépni az aggályaid leküzdésében. Becsületben tartom az igényeidet, ahogyan csak bírok, törekszem felérni az elvárásaidhoz, de tudod, ahhoz, hogy ez működni tudjon, a lefektetett alapszabályokon túl szükségem van arra, hogy azt érezzem, te ugyanúgy szem előtt tartod a kéréseimet. Hogy kölcsönösségre tudjuk fektetni a kapcsolatunkat, és együttesen építsük ahelyett, hogy rombolnánk azt és egymást. Elfogadlak olyannak, amilyen vagy, viszont ez már tőled is túlzás!
A korábban a térdeim között lógatott, itt-ott folytonossági hiányos kartondosszié zörögve emelkedik a levegőbe bizonyíték gyanánt a szavaimra, az előttem ülő kutya szeme viszont épp, csak megrebben a váratlan mozdulattól -az, vagy a legkevésbé se békés tekintetem az, ami kényelmetlen topogásra készteti, valószínűleg ő se tudja, ellenben kétségtelenül felismeri, hogy lebukott. Csalfán lopja a távolságot, a fülét húzva teker ide-oda a nyakán, orrával a kézfejemet bökdösi, követelve, hogy inkább szeressem ahelyett, hogy megszidnám. Elvégre csakis ő tartózkodott a nappaliban, mikor megtörtént az incidens, tehát kizárásos alapon ő az, aki egyedüliként láthatta, az irattartó saját magát csonkította meg, ő mindössze féken akarta tartani, amikor a szájába vette. Technikailag én vagyok a hibás, hogy rossz ütemben léptem be a szobába, és nem láthattam a hőstettét megelőző káoszt. Mert most, egy merő konfetti-cafatban ülve, ugyebár, sokkal jobb a helyzet...
- Ne játszd itt az ártatlant… - szidom meg komolytalan éllel a hangomban, nem bírva megállni, hogy a szüntelenül az ujjaimat billegető fején ne simítsak át egyszer; végül mégis visszahúzom a karom rákönyökölve a térdemre, mert máskülönben hol van itt a következetesség? És a logika abban, hogy úgy próbálok értekezni egy süldő, lakli kutyával, mintha elhinném, hogy a morcos hang, és a haragvó pillantások a túlmisztifikált kifejezéseken túl majd mindent megoldanak? Nem rossz ő, csak… nem jó…
- Tulajdonképpen el is tehettem volna, amikor kimentem, mi? – hátra dőlök, és csak a szemem sarkából nézek Melody-ra, nehogy véletlen felbátorodjon, és helyet követeljen mellettem a kanapén. Még az együtt töltött idő azon fázisában járunk, ahol bár a "békés együttélés" jegyében kötetlenebbek lettek a házirend egyes pontjai, ahhoz azért tartom magamat, hogy minden ülőalkalmatosság tabu a kutya előtt. Még, horkannának a tapasztaltak. Nem is olyan rég egy kutya is tabu lett volna, most pedig? Hát, itt vagyunk… itt, egy halom fecni kellős közepén, azon gondolkodva, hogy úgy, hogy már a suliban se volt hatékony a „megette a kutya a házimat”, hogy adhatnám elő a munkahelyemen azt, hogy a stikában kicsempészett akta azért szublimált a földi síkról, mert a kutyám jobb csemegének találta, mint a táljában lévő száraz tápot? Mert, bár ebben a kérdésben se jutnánk közös nevezőre, de nem éhezik. Ezt különösen fontos leszögezni.
- Mondjuk, ha már itt laksz „rent-free”, jó lenne, ha legalább takarítani nem kéne ennyit utánad – nem mozdítok a törzsemen, csak a kezemet nyújtom ki, hogy megvakargassam az állát. – Az nem minősül takarításnak, csak úgy szólok… - fejemmel bökök az ide-oda kalimpáló farkára, aminek mozdulata mentén magatehetetlenül hánykolódnak a padlón az egykor volt papírlapok maradványai. Elmosolyodok. Talán nem vettem kellően komolyan Gavint, amikor azt mondta, hogy „nagyon eleven”. Se nem láttam a szavak mögé, amik az arckifejezésével együtt jelezték volna, hogy „legalább annyira, mint a Sandy hurrikán”. Mi rossz történhet?, gondoltam én. Minden, gondolta Melody, és be is mutatta, hogy valóban. Mindez csak időleges, legalábbis ebben egyeztünk meg jó ég tudja már, hogy milyen indíttatásból ajánlva fel, hogy amíg rendeződik, merre akarják elhelyezni a jószágot, ki akar a jövőben kezeskedni felőle -és ahogy láttam rajta, az nem Gavin lesz-, nálam épp van hely számára. Miért is ne? Erre a ketté harapott, koszos, nyálas Federal Bureau of Investigation logó sok ellenérvet tudna felsorakoztatni. Később pedig az FBI megtestesítőjeként a főnököm…
Kíváncsian összeszaladt szemöldökeim alól vizslatom a torpedóként az ajtó felé kilövő istencsapását, egészen addig pihentetve a tarkómat a kanapé támláján, halandóságot se mutatva rá, hogy ennél több mozgásformát szeretnék bemutatni, amíg éles dörömbölés nem hasít a fa erezetei közé. Melody egy hasonlóan váratlan ricsajjal jutalmazza a küszöbön túli illetékes meggondolatlan manőverét, kis híján lefutva maga körül a New York maraton teljes távját.
- Elég lesz! – szerintem, legalábbis, de elég nyilvánvalóan különböző véleményen vagyunk, hiába igyekszem valamivel hátrébb tessékelni, hogy anélkül tudjam elfordítani a kulcsot, hogy nyolcasokat piruettezne a lábam körül. Végül így is ő az, aki elsőként dugja ki az orrát a bejárati és az ajtófélfa közti tíz centis résen, hogy mély szimatolással vegyen szagmintát.
- Várj! Ez most… ez most nem olyan egyszerű… - feltartott ujjal kérem a türelmét. Belekapaszkodva Melody nyakörvébe taszigálom hátrébb, hogy a lábammal, kezemmel, csípőmmel, hátsómmal, és minden arra alkalmas testrészemmel marasztalni tudjam, amíg kireteszelem a láncot is. Sürgető karcsapásokkal jelzem, hogy most van nagyjából két tizedmásodpercnyi idő arra, hogy ne helycserés támadás útján ejtsük meg a beeresztését. Végül Spencer mögött zárom az ajtót, és csodával határos módon nőtt, nem pedig változással, de megmaradt a lakásban tartózkodók létszáma.
- Ő Melody… - aki éppen prezentálja, milyen is, amikor nem a kutya csóválja a farkát, hanem a farka a kutyát. Elgyötört sóhajjal süllyesztem melegítőnadrágom zsebébe a balomat, jobb tenyerem tanácstalanul dörgöli végig állkapcsom ívén a pár napos, felsercenő borostát, ahogy azt nézem, miként udvarolja körbe a bohókás jószág az öcsémet, és csapja le végül a seggét a cipőjére, úgy nézve fel rá, odaadó rajongással. – Egy kollégám lányának a kutyája, csak amiért… nos, olyan, amilyen, nálam vendégeskedik. Ne kérdezd – legyintek még mielőtt megfogalmazódhatna akárcsak egy gondolat is a fejében.
– Tehát vándorkávé Manhattanből… - idézem fel a korábban hallottakat, és elveszem a poharat, körbe forgatva azt a tengelye körül, amivel lehetőségem nyílik minden candy cane, mézeskalács figura, hóember, magyal, Mikulás fej, és egyéb cicoma feltérképezésére. Megvonagló szemöldököm alól, sanda mosollyal nézek rá. – Szép… A tematikának megfelelő ízvilág lesz benne? – elfordulok, és a nappalival egy légterű konyha felé indulok, nem szalasztva el, hogy az elviteles pohár tetején lévő kis lyukon keresztül bele ne szimatoljak, bármilyen választ is kapok. Hanyagul intek a kanapé felé, ahogy nagyjából szemközt kerülünk egymással. – Mondanám, hogy ülj le, de… mint látod, történt egy kis baleset, ami még nem került orvoslásra, szóval állni kényszerülsz még egy pár percig – szabadkozom, nem, mintha lenne miért. Nem voltam vendégekre felkészülve, a lakás még annyira se. Melody viszont bármikor tárt karokkal fogad bárkit.
- Feltételezem nem „épp erre jártál”, ha Manhattanből hoztál kávét – mint tudjuk, a legtökéletesebb válasz arra, hogy „mi járatban?”, úgyhogy nem is próbálkozom. Erre amúgy se szeretnek csak úgy járni az emberek… Áttöltöm a kávét egy bögrébe, fél perc melegítés után már akasztom is a fülébe a középső- és gyűrűsujjamat. - Szóval hogyhogy itt? – főleg hívatlanul. Nem is beszéltünk az elmúlt… ki tudja, talán két hónapban? – Mellesleg köszi – nyilván a kávét. A látogatást még nem tudom…



Leneghan
given name:(behavioral
gregory wyattanalyst)
Someone I am is waiting for my courage; the one I want, the one I will become will catch me. So let me fall if I must fall.
Federal Bureau of Investigation

Spencer Leneghan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Wyatt Leneghan
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer Ezgif-com-effects-7
It's your day! - Wyatt & Spencer Fekete
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
"fine, i feel fine"
that's what I used to say about the future. "good, even great", there were days when I believed it would get better. but now, flipped a switch don't know which horrific thing pushed this shit over the edge, but here we are
★ családi állapot ★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer Cs5

there's a part of you that lives in every note, and every step i take along these broken roads that i've been walking. and the time between us talking is so much longer now but

i still call you home

i hope you know

★ lakhely ★ :
Bay Ridge, Brooklyn
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer Fekete1
★ idézet ★ :
my mind's a haze with all this pain and I can't change a thing. lost in this maze i can't find a way i can't break my spirit free
★ foglalkozás ★ :
FBI ügynök (Viselkedéselemző)
★ play by ★ :
Simon Baker
★ hozzászólások száma ★ :
82
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer Fekete2
TémanyitásIt's your day! - Wyatt & Spencer
It's your day! - Wyatt & Spencer EmptyVas. Dec. 10, 2023 2:23 pm
Leneghan Brothers
Life would be tragic if it weren't funny.

A szokatlanul enyhe időjárás láthatóan nem ejtette pánikba a karácsonyi lázban égő manhattanieket. Hiába, hogy híre nincs az igazi télnek és a zimankónak, köze nincs a közel tíz-tizenöt foknak a „hull a pelyhes fehér hó” életérzéshez, ez még nem változtat azon a tényen, hogy az emberek változatlanul elborultak és természetüknél fogva infantilis gyerekek maradtak még a hatvan és a halál között is. Talán a karácsonyt és az ünnepi hangulatot tényleg nem a fehér latyakos, szutykos, didergős idő hozza? Ezt mondjuk én is jól tudhatnám, mi se a hegyek ormairól jártunk le kölyökkorunkban odahaza élelmet gyűjteni, mint a jeti. Azt nem értem csupán, hogy hogy nem unják meg, hogy több, mint egy hónapon át az ajándékoknak, a csillogásnak, a girlandoknak szentelik az idejüket? Már novemberben áll a fa a Rockefellernél… teljes puccban a Radio City és környéke, fényárban úsznak a bevásárló utcák- és negyedek, mindenhol csodaszarvasok díszelegnek, rögtönzött jégpályákat hűtenek az egész város lakónépének zsebéből. És ha már itt tartunk, a milliónyi égősort is a karácsonyt imádó adófizető állampolgárok pénztárcája állja és nekik köszönhetik a létjogosultságukat az első pulykától egészen januárig… Meg azoknak is, akik annyira nincsenek elragadtatva a téli csodától, mert minek? Viszont vitathatatlan, hogy ami szép, az szép... még, ha giccses is. Meg annyira mégse szép.
A szombatonként székhelyünkként használt kávézó mire kettőt pislogunk, csordultig telik emberrel. Megint. A lábamat nem tudom kényelmesen letenni a szék mellé úgy, hogy ne rúgnék bele minden alkalommal valakinek a cókmókjába, lábszárába vagy a karácsonyi pulcsicsodákba öltöztetett kis táskakutyájába. Csak, ha már táskakutya, miért nem ott van, jó mélyre elásva, miért nekem kell vért izzadnom azért, nehogy újabb adósságba verjem magam egy lehetséges állatorvosi számla miatt?
Bódít a meleg és a fahéj illata, a levegőbe permetezett „karácsonyi buké”, nem különbül a csinos kolléganőm parfümének párája, ami a maga elmondása szerint csepegtetett vanília keveréke némi kesernyés kardamommal. Ha engem kérdez, pont olyan, mintha megfürdött volna vaníliapudingban. A bárszékez járó magasított asztalon támasztva a fejemet - kicsit eltakarva vele a fülemet is, hogy a hangfalakból szóló aktuális karácsonyi slágereket valamelyest tompítani tudjam - megbabonázva figyelem a fülébe aggatott, majd’ fél kilósnak saccolt fülbevalócsodát, ahogy a feje járásához igazodva, felturbózva ide-oda fityeg benne. Néha megakad a magas galléros, vaskos karácsonyi rondapulcsijának anyagában, majd újra kezdi a mocorgást, engem újabb és újabb idegbaj kapujába sodorva vele.
- Nem megy! - Csap az asztalra laptopjának két oldalánál, s ha lenne hova, nem pedig egy karácsonyi csecsebecsékkel agyoncicomázott fal akadályozná meg benne, valószínűleg el is lökné magától a vagyonokat érő szerkezetet. Hópihékkel, manókkal díszített körmei hangosan kopognak az asztal lapján. Ez is a „rühellem” hangok egyike. – Ötvenhat… ötvenhat kerek alkalommal próbáltam meg, de egyszerűen nem megy sehogy! Ez a mókus soha nem fog normálisan mozogni… se kicsiben, se nagyban – arckifejezését látva gyanítom, hogy csak azért nem kezd bele abba a látványos hisztériába amit a stúdióban szokott produkálni mikor falba ütközik, mert nyilvános helyen van. És mivel itt dolgozik a fél családi állománya- és baráti társasága, többen ismerik a kelleténél, egy esetleges hiszti, ami nem mellesleg már elkezdődött, csak rontana az amúgy pozitív megítélésén.
Mikor felém fordul, gondosan szedett és rendezett szemöldöke a haja tövébe költözik.
- Megkérdezhetem, hogy mit bámulsz, ahelyett, hogy segítenél? Van valami az arcomon?
- Csak azon gondolkozok, hogy hány évnek kell eltelnie úgy, hogy folyamatosan ekkora fülbevalókat hordasz, hogy teljesen megnyúljon a fülcimpád.
- Mi bajod van neked? Tényleg agyadra ment a…
- Fahéj és a borsmenta? Az teljesen… mi nem megy?
- Nem tudom egyszerűen, hogy kódoljam be ezt a mozgást – mutatja meg saját magán élesben, majd újra és újra lejátssza azt az ímmel-ámmal, kicsit nyögvenyelősen, szaggatottan működő mozdulatot, amit a kis mókuskája igyekszik jól csinálni, mégse megy neki.
- Szerintem nem a kódolással van baj, csak nem kapott elég „mozgásteret” vagy mozgatható felületet. Nyisd meg a kezelőjét, adj hozzá négyzethálót – utasítom, majd közelebb húzom magamhoz a masinát, hogy beillesszek még néhány „ízületet” annak a szerencsétlen kis csíkos hátúnak, hogy ne tűnjön annyira mesterkéltnek és robot-szerűen szaggatottnak a mozgása. – Most játszd le.
És az, ami nagyjából két percet igényelt, az neki majd’ öt órán át tartó vajúdás volt, ami elkezdődött a stúdióban és befejeződött a kávézóban.
- Baszd meg és tényleg! Milyen okos vagy! De azért nem szóltál volna hamarabb, mi?
- Belőled se spórolták ki a csuklóízületet. – Koccintok kettőt a karjára, majd a fejünk felett lévő órára emelve a tekintetemet, szedelődzködni kezdek. – Reméltem rájössz magadtól is, de most már biztos vagyok benne, hogy a csillámpor belepte az agyadat.
- Nagyon vicces! Már mész is? – Fordul felém számonkérően, miközben belebújok a dzsekimbe.
- Mondtam, hogy délután dolgom van.
- Milyen titokzatos… ki a csaj?
- Nem csaj.
- Akkor a srác...
- Ne foglalkozz vele.
- Dögös? Vigyél neki virágot!
- Hajaj... - vigyorodok el. - Neked bejönne.
- Akkor mondd, hogy én küldtem!
- Nem hiszem, hogy szereti a virágot.
- Akkor csokit.
- Azt se tudom…
- Jézusom, akkor egy kávét, arra ma már senki nem mondana nemet!
- Jó ötlet, legalább nem fog elaludni a filmen. Hétfőn! – Paskolom meg a hátát búcsúzóul, és még mielőtt távoznék, a kassza felé veszem az irányt, hogy ténylegesen beújítsak egy kávéval, bár... nem sok hozzám hasonló hülyét ismerek, aki Manhattantől egészen Bay Ridge szívéig képes egy kávét utaztatni, csakhogy a bátyja kezébe tudja nyomni.
Az ismerős környék és annak még ismerősebb bukéja vaktában is eligazítana Wyatt hát... talán csak ideiglenesnek nevezhető otthonához. A levegőben nagy harcok közepette váltogatja egymást a pizzák olaszos illata és a koreai konyha szívének egyik legnagyobb kincse, a savanyúság fanyar csípőssége. Rosszabb napokon inkább tartanám gyomorforgatónak és kellemetlennek az olajos párlatokat, azt, hogy még a két "étterem" feletti lakások falai is magukba itták a szagokat, most mégis szokatlan lelkesedéssel, némi éhségérzettel kapok a furcsa párocska mögött becsukódó ajtó után. Pizza, vagy egy jó koreai barbecue legyen a vacsora?
Lépteim visszhangjában tudom le a lépcsőházat, majd vetem meg a lábaimat az ismerős ajtó előtt, rásózva kettőt-hármat annak harcedzett felületére...
- Remélem zavarok - dugom be azonnal az ajtó és a félfa között nyíló résen a kezemet a kávéval együtt. Csak rá ne vágja! - Vándorkávé egészen Manhattanből. Kihűlt...

Wyatt Leneghan imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Spencer Leneghan
Média
ranggal rendelkezem
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer 24weoYr
It's your day! - Wyatt & Spencer C9GVZmV
★ kor ★ :
33
★ lakhely ★ :
NY
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer IbMVvHC
★ idézet ★ :
I try to tell myself my best days are the ones that lie ahead But I'm always lookin' back on things I wish I'd never said...I know I can...I won't...
★ foglalkozás ★ :
Animációs filmkészítő, jelenleg animátor
★ play by ★ :
Ronen Rubinstein
★ hozzászólások száma ★ :
12
★ :
It's your day! - Wyatt & Spencer X32SlkH
TémanyitásRe: It's your day! - Wyatt & Spencer
It's your day! - Wyatt & Spencer Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
It's your day! - Wyatt & Spencer
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Wyatt&Jo
» Wyatt and Christian
» Cherry & Wyatt
» Aaron & Wyatt
» Wyatt Preston

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Brooklyn-
Ugrás: