New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 88 felhasználó van itt :: 8 regisztrált, 0 rejtett és 80 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:57-kor
Jeremiah Cross
tollából
Tegnap 23:43-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:16-kor
Mirabella Jimenes
tollából
Tegnap 23:16-kor
Diana Armenis
tollából
Tegnap 22:59-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:50-kor
Maggie Miller
tollából
Tegnap 22:31-kor
Steven Peter Walsh
tollából
Tegnap 22:10-kor
Travis Avery
tollából
Tegnap 21:58-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Leah Chandler
TémanyitásLeah Chandler
Leah Chandler EmptyCsüt. Jún. 22 2023, 11:25
Leah Chandler
"Néhány dolgot csak a szívével "tud" az ember."

Karakter típusa
Saját
Teljes Név
Leah Henriette Chandler
Becenév
csak Leah
Születési hely
Portsmouth, UK
Születési idõ
1986. szeptember 13.
Kor
36
Lakhely
Manhattan
Szexuális beállítottság
heteroszexuális
Családi állapot
hajadon
Tanulmányok
University of Portsmouth
BSc (Hons) Criminology with Psychology + MSc Criminal Psychology and Victimology
Columbia University
PhD in Psychology
Foglalkozás
egyetemi tanár (kriminálpszichológia és viselkedéselemzés tantárgyak), kriminálpszichológus (tanácsadó rendvédelmi szerveknél/szüneteltetve)
Munkahely
Columbia Egyetem // rendvédelmi szervek (NYPD, FBI)
Hobbi
olvasás, továbbképzések online, puzzle, autózás, kickbox

Csoportom:
oktatás

Jellem
Ide jön a jellem, ami lehet novellaszerű, avagy jellemzés, de írhatod pontokba szedve is, halszálkásan, képekkel illusztrálva, ábécé sorrendbe rendezve vagy ahogy szeretnéd. Utóbbi alatt értjük mondjuk azt, hogy minden egyes betűhöz írsz egy szót és elmondod, hogy miért éppen azt, de ezt a neved betűivel elkészítheted. A pontokba szedéshez csupán ötletadónak néhány szempont: pozitív illetve negatív tulajdonságok; hobbi; dolgok, amiket szeret/nem szeret; meghatározó pillanatok az életéből; példakép; kedvenc helyszíne; dolgok, amik mindig nála vannak; bakancslista; becenevek; elvei; mottó; ami zavar; amire büszke; mások véleménye stb stb stb. Viszont igyekezzetek minél jobban bemutatni a karaktert, és ne csupán egy rövid felsorolással letudni ezt a részt.

Avataron:
Caroline Dhavernas

Múlt

pár évvel ezelőtt...

Megkértem apát, hogy jöjjön el velem még egy sétára a városban. Kell a lelkemnek, kell a szívemnek mindez. Sokat jelentett nekem a város, de újdonság vár reám a tengerentúlon...
Ugyanis egy régi, amerikai mentorom keresett meg azzal, hogy lennék -e a tanársegédje, valamint az Államokban kezdhetném el a PhD-met, ő újra ott lesz velem. Peter két évig a mentorom volt, Portsmouthba tanított, de ő visszatért New Yorkba, mert nem tudott 'britté' válni, ahogy mondta.
Sokat gondolkodtam az egészen, mennyi mindennel jár a külföldre költözés, mégis vonzott, hogy ott még jobban kiélhetem a rendőrséggel, szövetségiekkel való közös munkát, valamint az egyetemen oktathatom a diákokat.
Azt hiszem, hamar eldőlt a válaszom. Rossz azért itt hagyni azt az várost, országot, ahol huszonhét évet éltem. Tudom, hazatérek néha majd, mert a honvágy az honvágy...
-  Úgy örülök, kincsem! Jól választottál. Nem vagy ideragasztva hozzánk, meg szerintem anyád is lenyugszik, ha azt látja, jól fogod ott érezni magad. Hidd el nekem, nem fog morcoskodni sokáig - apa hamarabb elfogadta ezt, mint anya, de majd ő is el fogja, vagy nem.
- Köszönöm - öleltem meg szorosan, némi könny is kicsordult belőlem, de ő is szipogott kissé.
- Mit szólnál... Ha beülnénk valahova enni egy jó kis steaket? Tudom, tudom, nem rajongsz a medium rare-féléhez, mint én... Viszont a kedvenc séfünk vár minket. Tudod, elárultam neki, hogy elmész, ezért megvagyunk hívva oda - oh, ezt nagyon eltervezte, az meg, hogy valahogy sikerült rávennie Willie-t, hogy ingyen készítse el, na ott már belógott apa ügyvéd énje is.
- Apa, te mindig tudod, hogy okoz kellemes csalódást, igaz? - nevettem el magam, ő sem fogta vissza magát.
Egy 'utolsó' napnak tökéletes. Persze, örültem volna anya meg öcsi társaságának is, de míg előbbi azóta nem beszél velem, mióta tudja, elmegyek innen... Az utóbbi pedig cserediákként Sydneyben van, de ő visszajelzése az volt: alig várom, hogy meglátogassalak.



***
pár hónappal ezelőtt...

Az asztalon alig maradt valami épen. Ami törékeny volt, az minden a földön landolt. Széttörve.
- Nem a te hibád, Leah. Ne ostorozd magad, kérlek! - fogta le kezeimet gyengéden, próbált nyugtatni engem az a rendőrnyomozó, aki még mindig bízik bennem, pedig hatalmas csalódást okozott nekem is az, hogy elengedtem azt a fickót.
Ott ült velem szemben a kihallgatóban. Mindvégig gyanúsított volt, de egy ponton túlzottan jól kezdett játszani a szavakkal, az egész lénye megváltozott. Én pedig besétáltam a csapdájába. Nem tudtam túljutni még azon, hogy ezt elcsesztem. Tévedtem, de senkitől sem hallottam vissza azt, hogy bűnös vagyok. Én viszont annak érzem magam.
- Szabadon mászkál egy gyilkos. Lehet már a következő áldozatára vadászik. Megfigyeli, aztán lecsap rá, mint egy oroszlán a mit sem sejtő gazellára. Tudod, hogy így megy ez - huppanok le a székre, majd a hajamba túrok. - Én... én... nem hiszem, hogy újra bele tudnék vágni egy nyomozásba - alig vettem levegőt az utóbbi néhány pillanatban, kissé fáradt is vagyok, pihennie kell agyamnak.
- Emlékszel hány ügyben segítettél már nekünk? Elkapjuk ezt a mocskot is, ugyanúgy kell játszanunk vele, mint ő velünk. Nekünk kell oroszlánnak lennünk - szavai reményteliek voltak, de háttérben megbújt benne a reménytelenség, a hiú ábránd.
Összepakoltam, amit tudtam. Iratok, dokumentumok, egyebek belekerültek abba a dobozba, ami azóta itt van, hogy itt dolgozom.
Hat éve. El kell mennem innen. Egy csomó ügy van, amiben segítségem kérik, de vissza kell utasítsam őket. Az egyetemi munkámra kell összpontosítsak. Ott nem kell szembesülnöm újabb és újabb hibával.
Némaságba borultam. Egyetlen szót nem ejtettem ki számon, míg pakoltam, rendet tettem, összesöpörtem az irodai asztal körül.
Mindvégig ott volt, segített. Pillantásunk többször is egybeforrt. A vállán végigsimítottam, ezzel megköszönve mindent. A közös múltunkat. Sok mindent átéltünk együtt. Másfél évig egy pár voltunk pár éve, de rájöttünk, jobbak vagyunk kollégákként és barátként.
- Még találkozunk. Ha előbb nem is, de a testvéred esküvőjén biztosan a jövő hónapban - mégsem tudtam csendben lenni, de igazából ő az egyik olyan ember, akit örökre szívembe zártam, így szerintem hamarabb is látni fog engem.



***
pár nappal ezelőtt...





livin' in new york

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Leah Chandler
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Dominique Léah
» Leah Krasinsky
» Bree && Clary && Leah
» good to see u again | essie ✗ leah
» Dominique Léah Chevaliér

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: