New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 48 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 48 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Cora Fraser
tollából
Tegnap 23:03-kor
Shelley Lane
tollából
Tegnap 23:00-kor
Dr. Anthony Crine
tollából
Tegnap 22:39-kor
Sophie L. Collins
tollából
Tegnap 22:30-kor
Jayda Winters
tollából
Tegnap 21:59-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 21:50-kor
Dr. Bianca Bishop
tollából
Tegnap 21:05-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 20:55-kor
Remington Fellowes
tollából
Tegnap 20:07-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Erik & Sera
TémanyitásErik & Sera
Erik & Sera EmptyPént. Dec. 15 2017, 16:37
Mindig is szerettem esküvőkön dolgozni. Igazából ezek voltak az első megbízásaim, és valahogy a szívemhez nőtt mind. Azt szerettem a legjobban, amikor szabad kezet kaptam, bár ez elég ritkán esett meg. Olyankor szerettem megismerni a menyasszonyt jobban, és az alapján megálmodni, hogy mi illene hozzá. Már hónapok óta nem volt ilyenre példa, de a mai esküvő végre ilyen lett. Már hetek óta készültem, tervezgettem, megrendeltem. Rajzolgattam, hogy mit hová szeretnék és milyen kompozícióban, és a vége szerintem tökéletes lett. Egy téli kis mesevilágot alkottam, és igazából nagyon is elégedett voltam a munkámmal. Mást nem is engedtem volna meg magamnak.
Mivel szerettem, ha minden flottul megy, és az elképzeléseimnek megfelelően alakul, ezért a legtöbb esetben személyesen felügyeltem mindent. Most sem volt ez másként, már hajnalban a helyszínen voltam, és terelgettem az alkalmazottakat, meg persze én sem voltam rest kivenni a részem belőle. Nem az a fajta főnök voltam, aki csak utasítgatott, hanem inkább abban hittem, hogy mindig az a legjobb, amit magad csinálsz. Így aztán velük vállat vállnak vetve rendeztem be az esküvői helyszínt.
Mire megérkezett a násznép, és az ifjú pár, addigra az én megjelenésem is legalább olyan kifogástalan lett, mint maga a díszlet. Ajkaimon széles, kedves mosoly pihent és fogadtam én is a gratulációkat, ha pedig valamit intézni kellett, akkor már rohantam is, és mondtam, hogy ki mit csináljon. Olyan voltam, akár egy második rendezvényszervező, csak éppen a valódi szervezővel együtt dolgozva. Nem asszisztenseként, hanem önálló egyénként.
Elégedettség szülte gondolataimból a mellém loholó lány zökkentett ki. Érdeklődésemben felvontam az egyik szemöldököm, úgy fordultam oda hozzá. Tekintetem kérdőn villant, ezzel biztatva arra, hogy mondja, miért siet ennyire, és mi történt.
- Jaj, Sera! Az orchideák elkezdtek lekonyulni! – magyarázta sebbel-lobbal, mire lemondó sóhaj szaladt ki enyhén korallosra festett ajkaim közül.
- Semmi baj, Chloe, megoldjuk! Csak egy kis tápoldat, és csodát tesz velük, hidd el! Meg egy kis fürdetés! – mosolyogtam rá biztatóan, de csak a fejét rázta. Most már végképp nem értettem, hogy ennyi miatt miért esett ennyire kétségbe.
- De ez még nem minden! – fakadt ki türelmetlenül, mintha én lennék az, aki akadályozza a történet folytatásában. Intettem hát, hogy folytassa csak bátran. – Az egyik zenész teljesen taccsra vágta magát, és leborított jó pár állvány bazsarózsát. Tele van szirmokkal a terem, ráadásul kicsit meg is hűltek a virágok, mert átállította a termosztátot. – panaszoltam tovább, amiből immár értettem, hogy miért volt ennyire kikészülve. Ez már tényleg nem egy kicsi probléma volt, amit meg kellett oldani. Azok a virágok csak később kerültek volna ki, egészen pontosan a tánc után.
- Jól van! Menjünk oda, és nézzük meg mekkora a kár! – bólintottam határozottan, és már csaptam is a hónom alá a kis mappámat, hogy minél előbb odaérjünk. – David, addig kérlek tartsd a frontot, és bármi van, értesíts. Én megpróbálom eltávolítani a fickót, és rendbe szedni a virágokat! – azzal már sarkon is fordultam, és sietős léptekkel tipegtem el a magas sarkaimon az említett teremig. Ott aztán tényleg őskáosz fogadott, a közepén pedig ott fetrengett egy pasas. – Hát, őt nem fogjuk tudni egykönnyen kivinni. Kerítsd elő azt a másik zenészt, aki vele volt! – kértem Chloetól, én meg addig nem szándékoztam menni sehová. Szemmel akartam tartani, nehogy még több kárt okozzon, noha most látszólag békésen aludt. Elég gyorsan K.O. lett szerencsétlen.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Erik & Sera
Erik & Sera EmptySzomb. Dec. 16 2017, 12:00
Esküvőn fogok zenélni. Ez már a pokol? Ha igen, akkor én visszaszállnék a metróra és mondjuk ellenkező irányba két megállót mennék, mert Bon Scott és az AC/DC nem ezt ígérte pokolként... Na jó, egy haver lagzija és annyira nem is rossz zenéket kell játszani éppen ezért, szóval annyira nem halálos a dolog, de akkor is, ez olyan, mint a vendéglátózás, az meg már a zenei prostitúció. Nem mintha a prostitúcióval lenne gondom, a zenei változatáért nem vagyok csak oda. Akárhogy is, rettenetesen hitelesen festhetek kiöltözve, igaz egyelőre nem vittem túlzásba, csak az öltönynadrág, a világoskék ing és a félárbocra eresztett sötétkék nyakkendő. Az ing ujjait feltűrtem könyökömig, és a felső két gomb is meg van oldva, ha már a nyakkendő is lóg, mert leginkább így kényelmes. Nem vagyok én ehhez hozzászokva és kissé úgy is érzem magam benne, mintha a Hihetetlen Hulk-ot öltöztetnék be így, mert egy-egy mozdulatra olykor reccsen a varrás, talán picit elcsesztem a méretezésnél a választást... éppen a gitárt hangolgatom, kis gyűjteményem friss darabját (mert kellett szerezni valami esküvőhöz illő küllemű és hangzású hangszert is), amikor befut az idegen, kissé hebrencs lány, kellően feldúltan és kisebb szóáradatot zúdít rám. - Ácsi! Lassabban csicseregj, akkor hamarabb lesz eredmény. - intem a leányzót, majd kiveszem a cigarettát ajkaim közül, ami eddig ott lógott, meggyújtatlanul. A delikvens most már összeszedettebben vázolja a problémát, meg, hogy menjek vele... - Jó, megoldjuk. - mondom tömören, majd kis sóhaj kíséretében leakasztom a hangszert a nyakamból. - Dave, figyelj az én hangszeremre is, és ha valaki a közelébe merészkedik, annak törd ki a nyakát, főleg, ha ittas! - nézek zenésztársamra, mire ő bólint, majd megindulok határozott léptekkel a kívánt irányba, ahol végül a virágárusok rémálmával találkozom szembe. Legalábbis én így képzelem azt, mert valóban nem "rózsás" a helyzet. - Na, hogy segíthetek virágtündér? - fordulok a hölgy felé, aki a csoportosulásból ítélve központi szerepet játszik és a virágokkal foglalkozik. A helyzet feszültsége ellenére azért szám sarkába kúszik egy mosoly s finoman meg is nézem őt magamnak. Hát, ha ez a pokol, lehet még sem szállok fel arra a metróra, elleszek én itt... - Rettenetesen sajnálom amúgy a történteket, csak egy kicsit hagytam magára, amíg elmentem hangolni, erre meg... - mutatok a szerencsétlenségre egy bocsánatkérő mosoly kíséretében, majd letérdelek mellé a földre. - Rodney, te anyaszomorító! Hallasz engem? - keverek le neki egy kellemesen csattanósat is mellé, hogy Bud Spencer (nyugodjék békében) is bólogatna a hangra. Csak nyöszörög rá, még valamennyire az élők sorában van, nem került alkoholmérgezéses ájult állapotba. Teljesen. Sóhajtok. - Egy kis helyet kérnék... - szólok hátranézve, majd megfogom a részeg ingét egy kézzel és felállok, magammal húzva, mintha ez természetes lenne. Mondjuk Rodney nem is egy termetes jószág, bennem van erő bőven... kilépek a helyiségből és az ajtó mellé támasztom, ahol a fal mellett lecsúszva elnyöszörög, meg majd maga alá vizel biztos, de azt nem én fogom feltakarítani...- Valaki hívna hozzá némi segítséget? Lehet nem ártana neki egy gyomormosás, vagy detox... - nézek az esküvős stáb felé, ahogy visszalépek, majd utána fordulok a virágos hölgy felé. - Segíthetek valamiben még? Bűntudatom van emiatt a szamár miatt. Szóval egy kívánságot teljesítek. - intek fejemmel kifelé. Arról nem is beszélve, hogy Rodney énekelt volna, most meg... azt hiszem, kénytelenek lesznek engem hallgatni...
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Erik & Sera
Erik & Sera EmptyHétf. Dec. 18 2017, 15:57
Természetesen minden esküvőn elő szoktak fordulni részeg emberek. Ezzel nincs is semmi baj, hiszen már megszoktam, és még kezelni is tudtam őket. Az azonban még sohasem fordult velem elő, hogy az egyik eszement tönkretegye a munkámat. Szerintem egyértelmű, hogy mennyire nem tudtam ezúttal toleránsan viselkedni. Vannak dolgok, amit tényleg eltűrök, megoldok szó nélkül, de ez nem tartozott közéjük. Szinte kedvem lett volna szétverni valamit ennek az ostobának a fején, noha azzal nem lennék előrébb, azt is tudom. Hiába hiányzott belőlem majdnem mindennemű agresszió, most mégis képtelen voltam visszafogni magam. Sírjak, vagy dühöngjek? Egyik sem vezetne sehová, mégis egyszerre lett volna kedvem mind a két alternatívához.
Egyre rosszabb gondolataim támadtak, míg visszavártam Chloet, bárkit hozzon is magával. Ennél már csak komolyan jobb lehetett, bármi történjen is. Annyi esze ugyanis csak lesz annak a lánynak, hogy valaki olyat kerítsen, aki képes elvonszolni a magatehetetlen fickót. Legalábbis számomra magatehetetlennek tűnt, aztán ki tudja.
Gondolataimból a nekem szegezett kérdés zökkentett ki. Éppen egy picit rezzentem csak meg a váratlanul érkező hang miatt, mielőtt arra kaptam volna a fejemet, hogy megnézzem magamnak az illetőt. Remek, láthatóan még egy zenész, illetve úgy rémlett, hogy vele láttam a fazont.
- Sera! – szűrtem a fogaim között a nevemet. Kedves becenév volt, alapjáraton talán még örömmel is fogadtam volna, de ez most nem volt hétköznapi eset. – Minél előbb tüntesse el a szemem elől, mielőtt rózsákat kezdek dugdosni a hátsójába! – szokatlanul kikeltem magamból, fél szemmel még azt is láttam, hogy Chloe szemei csodálkozón kerekedtek el. Nem igazán érdekelt jelen helyzetben, hogy ki mit gondol rólam, mikor a jó hírem forgott kockán. Bár az is igaz, hogy erről szerintem az esküvőszervezőnek kellett volna gondoskodnia.
- Tövisekkel együtt! – fűztem hozzá indulatosan, természetesen az emlegetett rózsákra utalva. – Igen, látom, hogy erre meg mi történt… - mutattam körbe tehetetlenül a káoszon. Még sohasem fordult velem elő ilyesmi, és hiába próbáltam hideg fejjel gondolkozni, nem sok sikerrel ment. Túlságosan felbosszantott ez az egész, de hát a dühöngéssel úgysem érnék el semmit. Ezt a problémát most kellett megoldanom, aztán ráértem később is kiadni a mérgemet.
Figyeltem a pofont, és némi elégtételt éreztem miatta. Ki is húztam a hátamat, de mosoly még így sem szökött az ajkaimra, hiába volt egyébként mulatságos jelenet a maga nemében. Más körülmények között, ha nem velem történt volna, biztosan kacagásra késztetne egy efféle jelenet látványa, de így csak a két karomat fontam össze magam előtt, azt is jobb híján.
Amint tisztes távolságba került a rongáló, sajnálkozó tekintettel kezdtem felmérni, hogy mégis mekkora a kár. Elég nagy volt, ami azt illeti, de csupán a fejemet ráztam meg, és némán sétáltam a virágok romjai között, amíg a „megmentőnk” vissza nem tért.
- Igazán nagyon kedves, de arra aligha képes, hogy ezeket rendbe hozza! – hordoztam végig a tekintetem újra a termen. – Márpedig ezen kívül nem sokat segíthet, maximum annyit, hogy pórázt köt rá, és nem engedi el sehová! – böktem a fejemmel a részegen fetrengő felé, tekintetemből egyértelmű utálatot olvashatott ki. Szerintem soha életemben nem bosszantottak még fel ennyire. – Egyébiránt köszönöm a segítséget, talán nekem kellene felajánlanom érte valamilyen kívánságot… - remegő kezemmel beletúrtam a hajamba, leginkább tehetetlenségemben.
- Chloe, vissza kell mennünk az üzletbe, és mindent elhozni, amit csak tudunk. Még van egy kis időnk, illetve meg kell nézni, hogy innen mennyi a menthető… - fordultam sebtében a fiatal lány felé, egy pillanatra el is felejtkezve a férfiról.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Erik & Sera
Erik & Sera EmptySzer. Dec. 20 2017, 11:05
- Virágtündér Sera, világos. Én pedig Erik. Erik Lindström.- vagyok olyqn pofátlan, hogy a bemutatkozás mellé még egy kézcsókot is kiosszak neki, mert miért ne? Zenész vagyok, értek a színpadiassághoz. Kompenzálni próbálom a morcos megjegyzést megérkezésem után. Ez egy esküvő elméletileg, mégis, már-már ravatal hangulat fogad itt. Oké, látom, hogy a pusztítás nagy, meg bosszantó az egész, de momentán a legkevésbé sem fog segíteni, ha itt ánuszrózsán rózsázzuk egymást, amire a lány utal. Őszintén, akár el is tudnám nevetni magam a megjegyzéseken, ha nem egy minket kevéssé ismerő hölgy tenné ezt, úgy, hogy létezik betyár becsület is. Mélyen szívom be a levegőt, majd emlékeztetem magam arra, ami korábban is átfutott az agyamon: megoldani, nem marakodni. Lehet az enyhén spicces (ami nem látszik rajtam) állapot nyugtató hatása is belejátszik. - Virágot a virágnak, vagy virágba? - mondom, miután kifújtam a mély levegőt és még mindig kicsit felvont szemöldökkel nézek a leányzóra, akin valahogy azért érzékelem, hogy nem szokott így hepciáskodni, talán a periférikus látásomba befurakodó egyének tekintete alapján, mert kékségeim csak is a dühében is tekintetet vonzó nőre figyelnek igazán. - Ne pazaroljunk, meg, őszintén, neked sokkal inkább dukálna. - pimasz disznó voltam mindig is, egy esküvőn dolgozunk, nem vagyunk idősek és közvetlen alkat vagyok, így nyugodt magabiztossággal nem magázódom jelen esetben. Szívja csak fel magát ezen is, lehet egy könnycseppet is elmorzsolok, ha Virágtündér legorombít és még jobban kiesem a kegyeiből... bár egy részem bánná, ha őszinte akarok lenni. - Persze, csak csokor formájában. - állom továbbra is tekintetét, mert gondolom nem fogja a szemkontaktust megszakítani, pláne, hogy közelebb lépek és még egy finom félmosolyt is meg tudok engedni. - És talán még pár tövis is maradhatna, mert... a jelek szerint azért vannak. - ha nem ebben a helyzetben lennénk, csak a sors a megmondhatója, hogy milyen tettekre szánnám el magam, most azonban Rodney bekorlátozza a lehetőségeket, vele kell foglalkoznom. Meg is teszem persze, egy baráti józanító pofonnal, de ez nem elegendő, így tovább intézkedem, már-már rutinosan, hiszen hazugság lenne azt állítanom, hogy nem kellett már részeg emberekkel foglalkoznom. - Valóban nem tudok csodát tenni. - mondom, bár első sorban arra gondoltam, hogy ha van olyan fizikai feladat, amiből ki tudom venni a részem, pakolni való, hát abban állok rendelkezésükre, hogy az értékes, hozzáértő munkaerőt mondjuk ott használja, ahol szükség van rá és ne kösse le fölösleges takarítással. - Rodney már csak gyomormosásra megy és azt hiszem, soha többet nem dolgozom vele. A mikrofont is én veszem majd át. - bár ez Sera-t momentán marhára nem érdekelheti, ez az én személyes "problémám" egyelőre, aztán majd meglátjuk, ki mennyire fogja élvezni, ha az én, más muzsikához szokott orgánumom fog majd a hangfalakon keresztül megszólalni. - Ugyan, ez volt a legkevesebb... és, ha nincs számlád, akkor én majd benyújtom, de igazán semmiségről van szó. - fogalmazódik meg valami a fejemben, de ez még a jövő zenéje, meg aztán neki is lehet beugrik valami. Rühellem, hogy itt állok a pusztulásban, mint egy tehetetlen medve, esetlenül és ez az egyébként kedvesnek látszó hölgy vergődni kénytelen. Hallgatom intézkedését, de nem állom meg, hogy bele ne szóljak aztán. - Sera, ha megengeded... - hívom fel a figyelmét. - az ifjú pár élete legszebb napja ez így is, úgy is, ha ma cseszik is el az elkövetkezendő éveiket... - engedek meg egy mosolyt. - Nem akarom degradálni sem a munkád, sem az eredményeid, mert nekem ez mind nem menne ilyen ízlésességgel és érzékkel, ahogy csináljátok. De... nem fog összeomlani a világ, ha nem lesz minden ugyan olyan, a friss házasok pedig jó ismerőseim és elhiheted, hogy nem fognak egy szót sem szólni azért, ha csak abból dolgozol, ami itt van. Szóval jobban jársz, ha abból hozzátok ki a maximumot ami maradt. - karórámra pillantok. - Mert másra már igazán nincsen idő. Ha pedig bárki valamiért is elő akarna venni téged, akkor nyugodtan hívj, vagy küldd hozzám őket, mindent vállalok, mert az a seggfej most hozzám tartozott. - még azt a pimaszságot is megengedem magamnak, hogy közben nyugtatóan a vállára teszem kezemet. Legfeljebb majd az én alfelembe is virágot akar dugni... akárhogy is, nincs különösebben időnk, ezzel igazat mondtam és csak remélem, hogy a racionalitás hangja elérte tudatát, a házasulók pedig tényleg nem fognak ügyet csinálni belőle, legfeljebb az anyósok kárognak majd.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Erik & Sera
Erik & Sera Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Erik & Sera
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» I could lie, say I like it like that | becca x sera
» Sera & Den
» Olivia & Sera || Little Fairy Garden
» sera x abe┃ call me whatever you want
» Theo & Sera

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: