New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 69 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 69 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 21:18-kor
Perla Rivera
tollából
Tegnap 21:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Eric & Nova - studio
TémanyitásEric & Nova - studio
Eric & Nova - studio EmptyCsüt. Feb. 23 2023, 12:59

Eric & Nova
- If someone annoys you, it takes 42 muscles in your face to frown BUT it only takes 4 muscles to extend your arm and slap this person. -
Nem meglepő fordulat, hogy az apám nem ér rá ma találkozni velem, már megszokhattam volna. Elfoglalt mert a zenekar mellett már más zenekarok is foglalkoztatják, ami tök jó és megértek én mindent ha róla van szó. Csak az a baj, hogy most nekem van szükségem rá, mint apa és igazából főleg mint menedzser. Sosem kértem tőle segítséget, mert túl büszke voltam és meg akartam oldani mindent egyedül. Eddig egész jól is ment egészen addig ameddig kicsiben nyomtuk, de ha őszinte akarok lenni már nagyon unom a felépéseket, mindig jó a közönség, mindig imádnak, de valami nagyobbra vágyok. Valami komolyabbra,amiben tényleg van kihívás, de ennek a megszervezése nem az én tudásomhoz van kitalálva.
Már fejben meg is volt mit fogok tőle kérni, mert ha tehetné az egész világot nekem adná, de ehhez még mindig túlságosan makacs vagyok, segítséget kérek és nem azt akarom hogy helyettem és a banda helyett tegyen minket azzá akik lenni akarunk. Felöltözök, hívok egy taxit és lecsoszogok a ház elé. Próbáltam kipihenni magam, aludtam vagy 8 órát, de még ez sem elég. Most meg kell próbálnom a jó kislányt adni, mert ő semmit nem tud abból, hogy én miként élek és ez jobb ha így is marad. Normálisan öltöztem fel igyekeztem nem kidobni sem a mellem, sem a hasam, mindent megtettem annak érdekében, hogy én legyek a legjobb úton járók mintapéldája, legalábbis külsőre.
A taxi lassan ér ide, és még lassabban halad a stúdió felé, ahol apám az egész napját tölti ma, nem tudja, hogy megyek, így meglepetés leszek. Kifizetem az utat és útközben beszaladok egy fánkért mert éhen halok, ez van ha az ember csak iszik és néha megfeledkezik arról, hogy valami szilárdat juttasson a szervezetébe. Veszek egy nagy dobozzal, és el is indulok az épület felé. Évekkel ezelőtt jártam itt, talán két éve utoljára, akkor még csak apámmal, amikor felvettek egy lemezt, sok napos program volt, de szerettem itt lenni, belehallgatni a készületekbe, jó emlékeket idéz bennem ez a hely.
Megigazítom a szoknyám és mély levegőt veszek, nem láttam már apámat sem hónapok óta, így azért az alap izgalmon kívül van bennem még egy kicsi.
Amint belépek az ajtón megcsap az az ismert illat, amit mindig ehhez a helyhez fűz az orrom. Kezemben a dobozzal csattogok a jólismert úton, köszönök a portán.
- Kaen-hez jöttem. - csak a vezetéknevét használja, nem egy gyakori név, így egyszerűbben be lehet őt azonosítani arról, mintha azt mondtam volna, hogy William, szerintem ebből a névből van itt rajta kívül rengeteg.
- Most éppen bent van, egy fél óra nagyjából és bemehetsz. - hát ez nem jó hír, mert én utálok várni, de szájhúzva leteszem a seggem a kanapéra. Kinyitom a dobozt, és nekiállok falatozni, jól esik az édes, meg a szilárd kaja, így úgy eszek, mint valami disznó, de különösebben nem érdekel ki látja. Hátradőlök és becsukom a szemem, hallok valami hangfoszlányt az egyik ajtó mögül, próbálok arra koncentrálni. Határozóttan jó amit  hallok, mosolyogva elkezd dobolni a lábam a padlón, amit csak akkor veszek észre amikor a portás rámpisszen.
- Bocs! - vetem oda neki, és várom mikor megy már el mosdóba, hogy a zene forrása után eredjek.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Eric & Nova - studio
Eric & Nova - studio EmptyCsüt. Feb. 23 2023, 14:04
To Nova Kaen
"You're headed for the spotlight, I know you can go far"

chapter 1

erős nyelvezet

Aki nem stúdiózott még, nem tudja, hogy milyen feszültség is ez. Színpadon lenni, élőben zenélni mindig könnyebb, mert ott lehet mismásolni, a helyzet elfedi a hibákat, együtt mozog a zene minden sávja. Van azonnali visszajelzés is a közönségtől és az esetek túlnyomó többségében szinte feltétel nélküli, pozitív szokott ez lenni.
A stúdióban viszont a gép könyörtelenül adja a takt jelet, neked tartanod kell a tempót, ott van az, amit a többi sávban már rögzítettünk, a zenésztársaid figyelnek téged, na meg egy hangmérnök és egy producer a süketszoba üvegének túloldalán. Aki meg pont nem a hálás közönség, nem rajongók. Azért vannak ott, hogy segítsék a munkát, hogy a legjobbat hozzák ki a zenéből, de ez kritikával, cseszegetéssel jár. Persze a legnagyobb zenei zsenik, az elég akaratosak és a beképzelt faszok nem foglalkoznak ezzel, nem fizetnek producert, vagy nem olyat, aki keményen beleszólna a munkájukba, de szerintem pont ezért nem is jutnak sehova egy idő után. Amikor úgy érzed, elkaptad a fonalat, mert évek óta tolod, tudod, hogy mi kell és nem kell, hogy valaki azt mondja "megy ez jobban is, játszd fel még egyszer!" , na akkor kurvára tévedsz.
Minden szülés-születés szenvedés, meggyötri azt, aki a világra hoz, és azt is, aki a világra jön. Nincs ez másként szerintem sokszor a zenével sem, pláne, ha az valami értéket akar képviselni. Hülyén hangzik, de férfi létemre a kreatív szülési fájdalmakat kellett, hogy most átéljem. Jó ötletnek tűnik unisono kétszólamú szólóbetéteket írni egy dalba, főleg, hogy az alapvetően zúzós témáinkat ezek a melódiák dobják fel igazán, egy olyan plusz emelkedettséget adnak a daloknak, ami a reszeléstől elkülöníti őket, amire valaki felkaphatja a fejét, ha meghallja. Mi pedig mindig a legkatartikusabbnak ígérkező dallammeneteket választjuk erre a célra, nem véletlenül. A dallamot együtt éneklős katartikus muzikális orgazmus blokkok ezek, de, hogy kurva nehéz őket összehozni, az is biztos. Főleg azért, mert nem elégszünk meg az egyszerű képlettel, tekeréssel van keverve ez az egész, és ezt taktra pontosan kell feljátszani.
- Alakul ez Lindström, de a kezdés még tétova, az ereszkedő futamnál meg inog az a 190 bpm-es tempó. Újra! - hallom a hangszórókból, ahogy a producerünk a süketszoba mikrofonjába beszél, én meg fogaim közé kapva emelem fel jobbom kinyújtott ujjakkal, hogy oké, csak éppen utána a középső kivételével be is hajlítom az ujjaim. Majd megint hallom azt a szájbakúrt csipogó kattogást 190-es tempóval, a pengetőt megfogom, és nekilátok az E-moll szólóindító futamnak. Izzadok már, mint kurva a templomban, a kezem csúszik a fehér, japán gyártású Les Paul custom nyakán már, ami nem segít a helyzeten. Személyes hiúság, de kb. csak fehér gitárokon szoktam játszani, a színpadon V és Explorer, de a stúdióban ez a kényelmesebb az ülős, molyolós munkákhoz, ahol mindent alsó hangon két sávban kell feljátszani per kopf. Alsó hangon... és abban nincs benne, hogy hányszor futsz neki a dolognak, mire meglesznek azok a tényleges sávok, amik fel is kerülnek. Végigküzdöm ismét a szólót, hogy aztán mély levegőt nézve nézzek fel a hangszer nyakáról.
- Majdnem, majdnem! Még egyszer! - na ez az a pont, ahol én lenyúlok a lábam mellé, és a sörös dobozt odabaszom a, - szerencsére törhetetlen -, üvegnek, aztán a fülhallgatót már sokkal óvatosabban veszem le és rakom oldalra, majd felállok, kezemben a gitárral, hogy a motoros bokacsizma döngő lépteitől és a szűk kék farmeron lógó láncok csörgésétől kísérten csörtessek ki a süketszobából, az ajtót bebaszva magam mögött. Kell valami, ki kell szellőztetni a fejem, vagy nem tudom, de meg fogok bolondulni! A koncentrálástól még melegebbnek érződött a benti idő, így fekete ingem felső három gombja is ki volt már gombolva, ujja feltűrve könyékig s így viharzok ki a folyosóra, ahol megpillantok egy filigrán nőszemélyt üldögélni, aki még elég ismerősnek is tűnik. Eleve a stúdióba járókat látásból ismerte már az ember, ha jó ideje járt ide, mint mi, de egyébként is láttam már. Mondjuk nem pont úgy, hogy mosómedve ábrázattal tömi magába a fánkot, inkább színpad rémlik, meg valami puccos kiadói szarság, ahol tuti, hogy őt is láttam.
- Hali! Csak Charlie csokigyárát fosztottad ki, vagy akad netán egy szál cigid is, amivel lehúzhatlak? - lépek a kanapéhoz és annak oldalához támasztom a gitárt egyelőre. - Cserébe megmondom mennyi az idő, becsszó buszjegyre! - folytatom még a csodás kis performanszt, ami az utcai tarhálás modorát és panel dumáit parodizálja. Kell ez a kis komolytalankodás, mert a józan ész megőrzésében segít, próbálok megnyugodni általa. Az, hogy nem vagyok itt teljesen egyedül portásmukival, eleve segít is ebben, mert nem fogom a férfihisztit elővezetni fákosfanni szemei láttára. Közben meg igyekszem előkutatni nevét az emlékezetemből.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Eric Lindström
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Eric & Nova - studio Tumblr_nkuop61fYj1s0zo7ko1_500
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Lone Wolf
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Eric & Nova - studio Tumblr_mrbfnhvkxd1qhpgwwo1_500
★ foglalkozás ★ :
A Crimson Dawn énekes-gitárosa
★ play by ★ :
Ben Dahlhaus
★ hozzászólások száma ★ :
56
TémanyitásRe: Eric & Nova - studio
Eric & Nova - studio EmptyCsüt. Feb. 23 2023, 15:14

Eric & Nova
- If someone annoys you, it takes 42 muscles in your face to frown BUT it only takes 4 muscles to extend your arm and slap this person. -
Ritkán jut időm gondolkozni, legtöbbször mert nem igazán akarok, vagy mert mindenhol jár az agyam csak a fontos dolgokon nem. Át kell gondolnom a jövőmet, hogy tényleg a zenéléssel akarok e foglalkozni vagy csak az apám miatt jöttem erre a pályára. Kurva jó érzés amikor a színpadon állunk és az a pár kis rajongó sikoltozva ugrálja végig a koncertet, de mégsem érzem elég nagy dolognak hozzám. Vajon túl sokat akarok az élettől? Nagyot álmodni nem rossz dolog, csak kicsiben élni az.
Kezemben a fánkkal még mindig a zenét hallgatom, közben előveszem a telefont, hogy helyzetjelentést adjak a fiúknak. Ők is várják, hogy mit fog mondani az apám, nekik elég ez amit csinálunk, de mindig beleviszem őket a rosszba, meg igazából bármiben, egyáltalán nem vagyok vezető személyiség, sőt, de azért határozott vagyok, ami a pasikat néha megrímészti. Talán ezért nincs psim, talán, de főként mert nem akarok, abban sem vagyok biztos, hogy pasit akarok az életembe, lehet inkább maradnék a normálisabb nemnél.
A zene elhallgat én meg a kis jövőképemet elhesegetve porolom le a porcukrot a fekete ruhámról. Igazán szexi mit ne mondjak. Fejem az ejtó felé kapom, amikor kijön rajta valaki, reménykedek, hogy az akiért itt vagyok, de csalódottságomban csak beleharapok a maradék fánkomba.
Tisztában vagyok vele ki az, de nem érdekel, már találkoztunk egy díjátadón nem kis műsort tolt le ott egymaga. Emlékszem, akkor teljesen el kellett rettennem ettől a fajta viselkedéstől, hiszen ott volt az apám, aki bár régen hasonlóan lázadt minden ellen, ma már annyira nem díjazza az erőszak egyik formáját sem.
Nem szentelek figyelmet a kiérkező zenésznek, de megszólít, így kénytelen vagyok valamit odabökni neki.
- Azta, csak nem te vagy a mai ügyeletes móka miki? - nyújtom felé a cigis dobozt, hogy kiszolgálja magát. Fél szemmel a gitárra meredek, de nem fogok őrülten oda kapni, mert nem vagyok az a lány, aki növelni szereti a pasik önbizalmát inkább letöröm ha túl nagy, de nem ápolom, arra ott van anyuka és az aktuális barátnő.
Felállok a helyemről és vele tartok, mert abból a fél órából még nagyjából ugyanannyi van, így el kell ütnöm az időt. A várakozás nem az erősségem, mindig mindent egyből akarok, és még egy ilyen csodás ősembert is kaptam mellé. Szerintem a sors ezel akar büntetni, nem baj ennyi talán belefér.
Amint kiérünk, neki döntöm a hátam a falnak, jó hideg de legalább kicsit felébreszt. Rágyújtok és végig mérem a csávót, nem sokat változott, talán kicsit még vadabb lett, mint amikor utoljára láttam, ha azt még lehet fokozni.
- Még mindig fejbe rúgod csóri stábot ha valami nem tetszik? - kérdezem miközben mélyet szívok a cigibe. Nem fogja tudni ki vagyok, és ez jól is van így, én nem csináltam akkora felhajtást, mint ő azon a fellépésen. Pontosan ezért is kérdeztem így kicsit agyom gondolkodni, hátha mégis beugrik neki. Valószínűleg kattog az agya hol szedhetett fel, mert egy ilyen pasi maximum annyit csinál a nőkkel, mint én a pasikkal, gyors menet majd taxi és irány haza, kényelmes és egyszerű.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Eric & Nova - studio
Eric & Nova - studio EmptyCsüt. Feb. 23 2023, 15:56
To Nova Kaen
"You're headed for the spotlight, I know you can go far"

chapter 1


Szerettem a zenét, szerettem, hogy ebből élhettem. Csak voltak nehéz pillanatok. Mint minden kapcsolatban. Mert végül is igen, a zenével éltem párkapcsolatban, aminek megvoltak a maga zökkenői. Például most itt volt az ideje egy új albumnak, a dalok össze is álltak, de fel is kellett venni azokat és ez tudott kihívás lenni, nagyon is. Az, hogy jó producert választottunk áldás volt és átok, mert szinte garantált volt, hogy profitál belőle az anyagunk, de emellett olykor az agyérgörcs is.
Kellett hát némi levegő, meg egy kis idő, hogy lenyugodjak. Amúgy velünk dolgozni se volt mindig leányálom, mert bulizással egyáltalán nem álltunk rosszul, bár a stúdióban azért nem játszottuk újra a hetvenes-nyolcvanas évek nagy sztorijait, de némi rosszalkodás mindig benne volt a pakliban és szerettük egymást csesztetni ezzel-azzal, a szívatási körbe pedig a producer is be-bekerült olykor. Ma mondjuk ilyesmi nem volt, mert mindannyian rohadtul össze akartuk már ezt a dalt rántani, ugyanis ez lesz majd a promózós single, amit ki fogunk küldeni, ennek pedig ütnie kell. És a kiadó is akarta hallani, azon pedig szintén sok múlt.
Szóval a többiek ellesznek addig azért, mire visszaérek, mert van min dolgozni. Nekem pedig kéne egy cigi. Ritkán gyújtok rá, általában az ittasságnak lehetnek olyan fokai, hogy ha rágyújtanak mellettem, akkor én is megkívánjam, illetve most az idegrendszerem kívánta meg és hát pont van is, akitől kérhetek. Mert ha nem akadt volna senki, akkor mondjuk kihagytam volna ezt a kört, ennél nagyobb az önuralmam. És ha hajlamos is vagyok magam pusztítani, mellette azért arra igyekszem figyelni, hogy ha tehetem szart ne egyek, mozogjak és amúgy formában legyek. Egyrészt ez már nem egy balhéban jelentett sokat azokban a régi szép időkben, amikor majdnem meg is késeltek éppenséggel. Másrészt a színpadi teljesítményemhez rohadtul kellett az állóképesség és nem engedhettem meg magamnak, hogy ne bírjam tüdővel a dolgokat, ezért se voltam úgy istenigazából csak kocadohányos.
És hát igen, az sokat dob a helyzeten, hogy egy alapvetően csinos, de mégis fenyegető hölgyemény látványára nyitottam ki a szobából, aki amúgy éppen mint valami kokómókus a fehér port sepregeti magáról. Vajon milyen lehet a kokainos fánk? Ezen óhatatlanul is el kell gondolkoznom. De azért arról sem feledkezem meg, hogy letarháljam kicsit és ezt persze humorosabb stílusban teszem meg, mert ezzel a magam feszültségét akarom oldani. Kell, hogy átbillenjek ebbe az irányba, hogy kieresszem a gőzt.
- Nem, csak az orvos előírására bekentem magam nevet-géllel. - vonom meg a vállam, miután előre hajolva elveszek egy szálat. - Köszönöm. - azért az alap udvariasság sem marad ki, mert mégsem vagyunk állatok. Vagyis én olykor egy kicsit igen. De ez másik kérdés. A nagyobb kérdés inkább az, hogy honnan olyan ismerős nekem. Rémlenek dolgok, de nincs meg minden teljesen. Markáns arca van, annyi szent, és ez egy olyan tulajdonság volt egy nő megjelenésében, amit nagyon is tudtam értékelni. A csinos arc alapvetően fontosabb volt nekem, mint egy pár tejcsárda. Ízlések és pofonok ugye. A másik ok, hogy nem görgettem most tovább az odaszólogatósdit (pillanatnyilag) az az volt, hogy egyébként egy olyan fáradtságot láttam az arcán, ami elég ismerős volt: magamon és a hozzám hasonlók esetében nem egyszer láttam már és ennyi rutinnal fel is tudom ismerni. Aki két végén égeti a gyertyát sokszor, az megérzi, ha hasonszőrűbe ütközött. Bár azért csak nem szőrös a mosómaci szemű leányzó hasa... a férfi nem nevében és érdekében őszintén remélem ezt.
- Házmester úr, a szeme a gitáron, mert ha nem, akkor kibököm mindkettőt! - fenyegetem meg a portást, akinek oda is adom a gitárt, miután megragadtam a nyakát. Tegye csak szépen az állványra, pont ilyen célból van ott egy-kettő. Aztán mehetek is kifelé, de a jelek szerint nem egyedül. Egyelőre nem firtatom a dolgot, meg amúgy sem hiszem, hogy a két kék szemem okán tart velem. Inkább az unalom, ami az arcán tükröződött.
- Hát, nem sűrűn próbálják meg leállítani a műsort, és ha nincs rá indokolt eset mint valami baleset, tűzriadó és társai, akkor nem is nagyon hagyom. - vonom meg a vállam, míg a farmer zsebébe nyúlva kutatok öngyújtó után, a szavakat pedig úgy szűröm ajkaim között, hogy a még meg nem gyújtott cigit is megtartsam. - Azt meg végképp nem, amikor bele akarnak pofázni abba, hogy mit- és hogy tehetünk. Van ez a kicseszett művészi önkifejezés na. - előtúrom a zippo-t, hogy a fedelét felpattintva meggyújtsam a cigit.
- Ezzel mondjuk legalább szűkült a kör, hogy merre is láttalak. Egy hányinger volt az az egész gála fos, meg se hívtak volna minket, ha az Eternal Eclipse videója nem megy akkorát a neten. - vonom meg kicsit a vállam, miután elégedetten kifújtam a füstöt és a falnak támaszkodom én is, de nem háttal, hanem jobb vállal a leányzó mellett, mégis némi távolságra azért, ahol a privát szféra kényelmi határát sejtem.
- Aztán mi járatban itt, te is rögzítesz valamit, vagy csak körbenézni jöttél, hogy milyen a hely, mielőtt bérelnél-bérelnétek stúdiót? - tudtam már, hogy szakmabeli és ez a kérdés valahol logikusnak is tűnt, adta magát. Asszem amúgy be is mutattak minket akkor este még a balhézás előtt egymásnak, csak hát... akkor sem voltam már szomjas és a névmemória így elég mostoha tud lenni. De volt mellette valami másik fontos és híres muki is, ez is dereng.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Eric Lindström
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Eric & Nova - studio Tumblr_nkuop61fYj1s0zo7ko1_500
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Lone Wolf
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Eric & Nova - studio Tumblr_mrbfnhvkxd1qhpgwwo1_500
★ foglalkozás ★ :
A Crimson Dawn énekes-gitárosa
★ play by ★ :
Ben Dahlhaus
★ hozzászólások száma ★ :
56
TémanyitásRe: Eric & Nova - studio
Eric & Nova - studio EmptyCsüt. Feb. 23 2023, 17:12

Eric & Nova
- If someone annoys you, it takes 42 muscles in your face to frown BUT it only takes 4 muscles to extend your arm and slap this person. -
Véletlen egybeesés, hogy amikor teljesen el akarom kerülni az embereket akkor jön szembe egy régi, mondjuk ismerős. Többnek nem mondanám, talán csak pár szót ha váltottam vele, mondjuk miden téren szimpatikus a fickó, főleg, hogy nem hagyja magát alárendelni a sok elvárt dolognak, és képes kiállni magáért. Igaz, kicsit sajátos módon tette mindezt, de legalább nem volt unalmas az este. A szép ruhák, a fényűző este és az udvarias társalgás kicsit túl sok volt de ott kellett lennem, és mindenkivel jópofizni kellett, mint régen a hülye szépségversenyeken.
De valahogy jobb fejnek tűnt, amikor nem velem beszélgetett, de ezt betudom annak, hogy hisztis napom van, vagy inkább nyűgős. Nyűg, hogy itt kell lennem és az is, hogy még meg is váratnak, próbálok kedves lenni, de ami nem megy nem erőltetem. Nem fog meghatni ha esetleg megsértődik, nem barátkozni jöttem.
- Hát lehet többet kellett volna kenni belőle. - kifele menet, hallom, hogy a portásra bízta a gitárt, lecsapnék megint a lehetőségre, mert eléggé odavagyok a hangszerért, de nem teszem, csak lustán kimegyek az ajtón.
- Amúgy igazad volt, elhívtak, tisztában kellett volna lennie a szervezőnek, hogy nem éppen egy odavaló banda voltatok. Nekem mondjuk bejön, amit játszottatok és mivel totál nem illettem bele abba társaságba még a különszám is tetszett. - nevetem el magam, arcom kicsit felfrissült, eltereli a beszélgetés a figyelmemet és tudok másra is koncentrálni az előttem álló feladaton kívül. - Mi lett a vége, legalább végig játszottátok? - nem maradtunk, amúgy is éppen indulóban voltunk mikor kitört a balhé és apám sebesen húzott ki a gáláról, amikor megtudta mi történt. Kis álszent, mintha ő nem ugyanilyen lett volna fiatal korában, de ő akart komolyabb állást, zsírosabb csekkeket és vastagabb pénztárcát, ahhoz meg komolyodnia kellett.
- Jó is lenne, de igazából nem állsz messze a valóságtól, apámhoz jöttem. - lehet ezzel nem segítettem túlságosan ki. - William Kaen. - ha itt dolgoznak az új dalokon apámat biztosan ismerni fogja, az évek alatt elég nagy fejes lett itt, így aki itt megfordul az ő nevével egyszer biztosan találkozik. A nevemet nem árulom el, igazából semmi különösebb okom nincs rá, csak tudom, hogy úgysem fogja megjegyezni, és felesleges köröket nem szeretek futni.
Elszívom a cigit és várom amíg befejezi, nincs kedvem visszamenni, már minden üdeség elszállt belőlem, ha egyáltalán volt is némi bennem. Utálom ha segítséget kell kérnem, utálom ha kiszolgáltatott vagyok.
- Azt tudod, hogy ez nem volt ám ingyen és mivel az időt mégsem árultad el, van egy ajánlatom. - előveszem a legszebb mosolyom, bár nem őszinte, de ha el akarom ütni azt az időt amíg várok itt van mellettem a legjobb lehetőség erre. - Kíváncsi vagyok, szóval veled tartok. - rugaszkodok el a faltól és befele mutatok. Nem kérdés volt, nem kérés, egy egyszerű kijelentés, ha elég határozottan lépek fel úgysem fog nemet mondani, ha mégis, akkor meg egész egyszerűen vele tartok. Idegesítő kis ribanc tudok lenni ha valamit akarok és most azt akarom, hogy valami lekösse az agyam, és a zenéjük le fogja. Imádom nézni ahogyan születik egy dal, és a fickó sem tűnik unalmasnak, így én mindenképpen nyerek ezzel az üzlettel.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Eric & Nova - studio
Eric & Nova - studio EmptyCsüt. Feb. 23 2023, 23:07
To Nova Kaen
"You're headed for the spotlight, I know you can go far"

chapter 1


- Majd máskor megkérlek, hogy kend be vele a hátam, ha már ennyire tudod, hogy mennyi kell belőle. - vonom meg a vállam ismét, nem igazán véve fel a dolgot komolyabban, nem sértődöm meg különösebben a grumpy cat üzemmódon. Ha neki ilyen napja van, vagy ezt akarja játszani, ám legyen. Mindenkinek a magánügye, hogy mennyire akar felszabadult lenni. Én eddig feszült voltam és marhára elegem van belőle, hogy el akar durranni az agyam, így ideje könnyedebbre venni a figurát.
- Annak örülök, ha tetszett a számunk, direkt cseréltük a sikeres videós dalt egy durvább szövegűre, hogy adjunk a népléleknek is a helyszínen, az a manusz meg egyébként is egész este bosszantott már... a dalt mondjuk be tudtuk fejezni, csak utána kísértek ki minket és volt egy hosszú estém, de megérte! - nevetem el magam, ahogy eszembe jut, amint az a díszmajom elterült a fényesre nyalt padlón. - Kapott kártérítést is, hogy kussban maradjon, szóval neki is megérte. Én meg valahol leszarom, legalább lett belőle egy csomó reklám. Ahol ezen szörnyülködnek oda úgyse kellünk, a célközönségünk szemében meg nőtt a respektünk. - megvan a magam világlátása és ezt a helyzetet egyszerű primitivitással kezeltem, azonban mégsem vagyok egy sima tulok. Én egy olvasott tulok vagyok, ezt például a dalszövegeink is bizonyítják! Annak nem érzem szükségét, hogy villogjak az intellektusommal, de tudok én, ha akarok.
- Aha, vágom! És akkor te Nova vagy, így már megvan! A faterod emlegetett egy párszor elég büszkén. - nem feltétlenül nekem, de olyan társasági beszélgetésnél, ahol többen voltunk jelen pl. a stúdió épület büféjében. Jó, így már kevésbé kellemetlen a helyzet, hogy nem emlékszem miként is hívják mosómancit.
- Nem is nézel ki úgy, mint aki egy buszjegyre szorul! - teszem hozzá az idővel kapcsolatban, de értem én, hogy mire gondol és hát egy szál cigin amúgy sincs különösebb értelme pörögni, nem értelmezhető tétel szóval nyugodtan kérhet valamit. Miért is ne? Bár az az erőltetett mosoly nem sok pozitív dologgal kecsegtet, akkor sem, ha egyébként egy tetszetős vonásokkal megáldott pofin terül szét. Egyébként alapvetően csinos volt Nova, nem mondanám, hogy nem tetszett, de ez csak egy dolog. Elszívtam a cigit, majd elnyomtam a fal melletti hamusban.
- Oké, de mit akarsz te csinálni a férfi mosdóban? - nevetem el magam, mintha oda indulnék, ahogy elrugaszkodom a faltól. - Na jó, gyere, ha kell és szereted, egy sört is kapsz bent. - intek, majd megindulok befelé. A bejáratnál előre engedem, de aztán felzárkózom mellé.
- Egyébként egy szívatós szólórésszel kínlódtam, szóval nagy izgalmakra ne számíts. - sorolom, amíg a portástól elkérem a fehér gitárt, hogy azt markolva menjünk az általunk bérelt stúdió ajtajaihoz. Nyitom az ajtót Nova számára, hogy beléphessen, majd én is követem. Bent a többiek, meg a producer várnak. Nagyot sóhajtok, majd csak megszólalok.
- Bocs srácok, kicsit felkúrtam magam. Ugorjunk neki még egyszer! Ő pedig itt Nova Kaen, szeretné meghallgatni, hogy min dolgozunk. Ha kér, adjatok neki egy sört, és ne babráljátok, mert harap! - nevetem el magam, a többiek pedig üdvözlik a leányzót, én pedig átmegyek a süketszobába, ahová a nagy üvegfalon át lehet látni. A gitár széles fekete bőr vállpántja rám kerül, majd leülök. Felveszem a fülest, majd előtúrok egy pengetőt és bólintok. A taktjel beszámol, én pedig ütemre kezdek is. Aztán az utolsó ütemben belebakizok. Hangosan felkáromkodok, majd mély levegő. Intek a producernek, hogy szólnék, kapcsolja be az itteni mikrofont, hogy hallják, mit mondok.
- Roger, ez így szar lesz. Van egy meredek ötletem, de hátha beválik: mi lenne, ha végigjátszanám egyben, úgy, ahogy a szám van? Ettől szarabb már úgysem lesz! - a válasz pedig igenlő, úgyhogy felállok ültő helyemből, leakasztom ezt a gitárt és a másik fehér, egy személyes kedvencem után nyúlok, azt akasztom a vállamra, a padlón lévő pedal board-on visszaváltok a ritmus hangzásra, hogy aztán amikor újraindul az egész dal az elejéről, akkor szépen játsszam végig minden részét. Nincs ugye még kész, de már a rendes dobot és basszusgitárt, meg a szám vázát képező ritmusgitársávokból négyet ráraktunk és a szóló másik, alsó szólama is ott van egyébként, így egész kerek a dolog. Lehunyt szemmel koncentrálok és játszom végig a dalt, visszafogva a fejmozgást, hogy a stúdió füles ne repüljön le headbangelésnek hála. Erre azért figyelni kell. Mikrofon sincs ami éneket rögzítene, de a karcos éneket is adom azért hozzá, hogy teljes legyen az a belső kép, mintha csak koncerten játszanék. És végül is van külsős közönség most is. Ha egy fős, akkor is. Ez egy energikus dal, nem annyira a kritikus szövegeim közül való, ez inkább a kitartásról szól, arról, hogy az ember nem adja fel, dacol a viharral, még ha közben csapásokat kap, de ő maga is oszt csapásokat. Lehet ez a megközelítés adja meg tényleg a varázslatot, mert ahogy végigjátszom a dalt, most nem csak, hogy nincs hiba a magasabb szóló szólamban, de amikor végére érek a dalnak, akkor az üvegen át elégedett mosolyokat látok a többiek arcán, a producer felmutatott hüvelykujját.
- Oké Lindström, ez már adta! Ezt tartjuk meg! - érkezik Roger ítélete, én pedig végre tényleg megnyugodhatok. Gödör volt ez, de csak kikecmeregtem belőle.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Eric Lindström
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Eric & Nova - studio Tumblr_nkuop61fYj1s0zo7ko1_500
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Lone Wolf
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Eric & Nova - studio Tumblr_mrbfnhvkxd1qhpgwwo1_500
★ foglalkozás ★ :
A Crimson Dawn énekes-gitárosa
★ play by ★ :
Ben Dahlhaus
★ hozzászólások száma ★ :
56
TémanyitásRe: Eric & Nova - studio
Eric & Nova - studio EmptyCsüt. Feb. 23 2023, 23:55

Eric & Nova
- If someone annoys you, it takes 42 muscles in your face to frown BUT it only takes 4 muscles to extend your arm and slap this person. -
Sokszor nem mutathatom ki mennyire szeretnék tombolni egy ilyen eseméyen, mert apám árgus szemei mindig figyelnek. Szerinte én tökéletes kislánya vagyok, aki a zenészek egyszerű életét éli még, mert minden akarata ellenére, annyira nem sikerült betörnie az iparba. Bárcsak sosem kellene megtudnia, milyen is vagyok, mit is szeretek, de egyszer le fogok bukni, és már úgy vagyok vele, hogy éppen itt az ideje. Ezek a bő göncök amiket olyankor hordok, amikor vele vagyok csak arra jók, hogy távol tartsák a kanos pasikat és nőket, de ez miért jó nekem? Ja igen, elkápráztatni apucit, hátha úgy hajlandó úgy segíteni, hogy közben nem akar mindent helyettünk megcsinálni. Reménytelen eset, ezt tudom, tudtam, amikor idejöttem, de már nem bánom, hogy eljöttem.
- Gondolom nem ez volt ez egyetlen és utolsó ilyen kalandos estétek. - ilyen habitussal amit ő mutatott a színpadon biztos vagyok benne, hogy vevő egy jó balhéra, ha ahhoz van kedve, de megeshet, hogy félreismeri az ember a másikat és a színpadon egy állat amúgy meg igazi kis maci. De róla ezt nehezen tudom elképzelni, ne ítélkezzünk rögtön.
- Igen én volnék. - nézek rá elismerően, nem gondoltam volna, hogy mély nyomot hagyok benne, hogy még a nevemet is megjegyzi, de nem csodálkozok, ez a természet ami nekem van nem gyakori,  ezt nem lehet elfelejteni,még a nézésemmel is képes vagyok egy egész csapatot leoltani.
Apám említésére a homlokomra teszem a tenyerem és megpróbálok alá bújni. - Apa túlságosan elfogult, és hidd el ha nem hozzá jöttem volna nem ez a jókislányos felszerelés virítanána rajtam. - mutatok végig magamon, és utalok rá, hogy nem kell mindent elhinni rólam amit apám mond. Tudom mennyire odavan azért, hogy én is zenész lettem és büszke rám, de ehhez sok idő kellett, hogy ne akarja, hogy ugyan olyan legyek, mint ő.
- Valóban nem szorulok buszjegyre, szóval akár mehetünk is.- intek az ajtó felé, és az sem érdekel ha kitérőt teszünk a mosdóban, az időt sokféleképpen el lehet ütni. A mű mosolyom hamar leherved és átveszi az igazi, nem annyira mosoly, inkább önelégült vigyor. Követem őt, visszaszerzi a gitárt, amit a portásnak adott.
- Kaen,azt üzeni,hogy ma nem tud találkozni veled. - már háttal vagyok a portásnak, amikor ezeket a szavakat benyögi nekem.
Hirtelen mozdulattal fordulok meg és az asztalra csapok. - Tudod mit? - kezdem ingerülten, majd inkább visszaveszek mert nem akarok jelenetet rendezni. - Nem kértem, hogy szólj neki, de azért köszi, megvárom nem érdekel mennyit kell várnom, ott bent megtalál, ha már ilyen jóban vagytok majd add át neki. - elindulok Eric után. Kifújom a levegőt és nem foglalkozok az apámmal egy darabig.
Bent sok arc van, én csak intek nekik, majd gyilkos szemmel nézek Ericre, amikor megjegyzést tesz a viselkedésemre. De végül is igaza van, így megrántom a vállam és elfogadok egy sört.  
Lehuppanok egy székre, és élvezem a műsort, tetszik a dallam, de azért elég csúnyán elbassza, így előről kezdi. Leteszem a sört az asztalra és a könyökömmel a térdemre támaszkodom, hogy jobban lássak a bent zajló dolgokra. Tudom a zenét elég hallgatni, de én szeretem egyszerre a szemem és fülem is használni. A vicces kis fazon elég jól tolja, beleéli magát, mindenre figyel és mégsem tűnik most olyan erőltetettnek, mint az első próbálkozás mióta itt vagyok.
Amikor sikerült a felvétel, a producer arcán ijesztő, de elégedett mosoly jelenik meg, megfigyelem a többieket is, de ezek szerint ilyenre akarták, szóval sikerült. Ez a műfaj annyira nem áll közel a mi zenénkhez, de tombolni lehet rá, és megeshet, hogy ezek után még el is megyek egy koncertjükre.
Felemelem a sört az asztalról és meghúzom, ha ez ennyi volt, akkor nem sikerült annyira elütni az időt, mint hittem. Nem tudom mi még mára a tervük itt, így maradok a seggemen és várom a folytatást.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Eric & Nova - studio
Eric & Nova - studio EmptyPént. Feb. 24 2023, 09:50
To Nova Kaen
"You're headed for the spotlight, I know you can go far"

chapter 1


- Persze, azért több év turnézás alatt gyűlnek kalandok, bár ha bunyóra került sor, az inkább koncert után volt. De ha négy manuszt összezársz egy furgonba és városról városra, államról államra viszed őket, ott elszabadul a pokol. - manapság mondjuk már bőven nem így szoktunk turnézni, ezt már kinőttük, de  az a kezdeti időszak a legbrutálisabb, a leginkább gladiátorképzős szakasza a dolgoknak. Vad dolgok utána is történnek, de amikor már kicsit több a személyes tér, amikor már repülővel és turnébusszal kombináltan lehet mozogni, pl. innen Floridába repülőjegyeket kapunk, majd Floridában bérel nekünk a menedzsment egy rendes turnébuszt és azzal megyünk a helyszínekre, azért konszolidáltabb. Kicsit...
- Nem mondom, hogy ne érdekelne miként is öltöznél, ha nem apucihoz jöttél volna, de egyébként ez is jól áll neked, bár ezt biztosan tudod. - vonom meg kicsit a vállam, mert az ő attitűdjével ez egyértelmű volt, de ettől még a nyilvánvalót sem ártott elismerni olykor. És hát igen, ha az embernek van szeme és némi rutinja, az ilyen szerelés esetén is pontosan látja, hogy kellemes adottságokkal rendelkező teremtés áll e szemei előtt, avagy sem. És az egész valamiféle összképről szólt, Nova pedig a csinos pofi, filigrán alkat típusban egész jónak tűnt.
Akárhogy is, végül a cigi végére érünk mindketten, aztán irány vissza a stúdióba. Nova meg akarja hallgatni, hogy min dolgozunk, ez jött le, én meg nem ellenkezem ezzel, bár lehetne rá okom, mert nem jó passzban hagytam oda a munkaállást. Azonban az is szöget üt a fejemben, hogy lehet a külső szemlélő megjelenése lendíteni fog valamerre és hát az most egyáltalán nem lenne rossz. Motiválhat, hogy nem akarok leégni előtte. Miért nem? Mert egyébként senki előtt sem akarnék, nem azért, mert akkora véleményvezér lenne, vagy olyan fontos lenne, hogy mit gondol rólam. Pláne, hogy az arcára az van írva: többnyire senkiről semmi jót. Nyilván ez sem teljesen igaz, de nem vagyok én pedálpincsi, hogy ezért tekerjek.
A morcosságot mondjuk azon a ponton megértem, amikor a faterja miatt kerül némi szóváltásba. Bár az is kijön belőle, hogy nem igazán tűri jól, ha nem kapja meg, amit akar. Ez persze nem egyedi tulajdonság, de mindenki másképp reagál és ő őszintébben enged folyást mindennek, ami azért nálam nem feltétlenül rossz pont. Az őszinteséget és az egyenességet tudom becsülni, még ha erről is van szó tulajdonképpen.
Bent azért bemutatom a többieknek a leányzót, aki gyilkos pillantást vet rám, én meg cserébe rákacsintok. Komolyan, ha így folytatja, lehet beleharapok, hátha kiderül, hogy csak van valami édes is a kemény máz alatt! Na de én zenélni vagyok itt, nem azért, hogy arról filózzak, milyen lenne Nova nyakának tövét megharapdálni, hátha akkor is ilyen csúnyán nézne. Szóval elfoglalom a helyemet és neki is ugrom a dolognak. Elsőre nem úgy jön össze, mint ahogy gondoltam, de utána megközelítést váltok, illetve javasolok egy változtatást és ez végül be is jön.
Kissé az élő hangulatot teremtem újra, hasonlóan mozgok, éneklek is hozzá, bár mindez visszafogottabb, mint ahogy a színpadon szokott történni, de kiderül, hogy mégis erre volt szükség. Leteszem a gitárt egyelőre vissza az állványra a többi hangszerhez, és visszamegyek a keverő szobába.
- Mi lenne, ha megpróbálnánk a következő számot is hasonlóan, de úgy, hogy most majdnem mindenkivel egyszerre élőben játsszuk fel? - jön is a felvetés, mert a dob egy külön mutatvány egyébként stúdiózásnál és a következő dalhoz a dob alapokat meg már rögzítettük. - Hmm működhet egy nyers váz képzéséhez, aztán az is kiderülhet belőle, hogy min kell még csiszolni. - tanakodik el a producerünk, majd rábólint. A többiek pedig a hangmérnökkel együtt megindulnak át a technikai szobába a szomszédba, hogy a másik gitárnak és a basszusnak is beizzítsák az erősítőit, meg az izolációs ládákban bemikrofonozzák a hangszórókat. Én pedig Nova-hoz fordulok, kihasználva a kis időt, amíg nincs nagyon dolgom.
- Nem tudom mennyire a te világod, de ilyesmin dolgozunk most. Asszem a faterod valami olyat mondott, hogy gitározol, de énekelsz is, vagy azt nem? - teszem fel a kérdést kíváncsian, míg a keverőnek dőlök kicsit. Ha már itt van, csak elgondolkozom, hogy mit lehetne kihozni a helyzetből, mert nem tudom amúgy az mennyire köti le, ha innentől csak azt nézi, hogy újra és újra nekiugrunk egy dalnak mondjuk, mert a mikrofonok pozícióján változtatni akarunk, hogy más hangzást kapjunk.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Eric Lindström
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Eric & Nova - studio Tumblr_nkuop61fYj1s0zo7ko1_500
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Lone Wolf
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Eric & Nova - studio Tumblr_mrbfnhvkxd1qhpgwwo1_500
★ foglalkozás ★ :
A Crimson Dawn énekes-gitárosa
★ play by ★ :
Ben Dahlhaus
★ hozzászólások száma ★ :
56
TémanyitásRe: Eric & Nova - studio
Eric & Nova - studio EmptyPént. Feb. 24 2023, 11:22

Eric & Nova
- If someone annoys you, it takes 42 muscles in your face to frown BUT it only takes 4 muscles to extend your arm and slap this person. -
Eddig nem úgy alakult a napom ahogy akartam, felbosszant nem kicsit, de nem tudok vele mit csinálni. Ki kell hozni a legjobbat ebből is, ebben fog nekem segíteni ez a kis figyelem elterelés. A bókját fogadom,de nem adok neki túl sok figyelmet, pedig azért egy ilyen pasitól jól kellene, hogy essen. De csak mosolygok rá, nem akarom bunkó lenni, vagyis nem túlságosan, mert a végén tényleg kint végzem a kanapén a maradék fánkom társaságában.
A felvétel egész jól sikerül, ahogy mindenkit elnézek, és még bőven van mit dolgozni rajta, amennyiben nem paterolnak ki idő előtt, legalább hallgatom őket. Mondjuk nem tudom mi érdekes lehet folyamatosan ugyanazt hallgatni, de mindenképpen jobb, mint a várakozás és még talán tanulhatok is valamit, ha figyelek.
Miközben a további menetrendről tárgyalnak még mindig apámon jár az agyam, a legésszerűbb azt lenne részemről ha fognám magam és berontanék a stúdióba,ahol éppen dolgozik. Beolvasnék neki, amit még sosem tettem, mondjuk még ő sem rázott le ilyen olcsó indokkal. Nem akarom rossz híremet kelteni, és egy hisztis hercegnő lenni mindenki szemében, aki kiakad, mert apuci nem figyelt rá. Egész életemben ettől próbáltam távol maradni, szóval nem most kellene elkezdenem, főleg nem egy ilyen helyen, ahol talán még  a jövőm egy két részletét is el tudom képzelni. De az sajnos nem a közeli jövő lesz.  
Hártadőlök a székbe és figyelem a történéseket, egyenlőre unalom, de még csak állítgatnak, tanakodnak, így ez csak annak érdekes, aki részt vesz benne, de én mint hívatlan vendég nem igazán folyok bele a munkálatokba, nem is akarok és ők sem.
- Nem ilyen stílust képviselünk, viszont ettől függetlenül szeretem ezt a műfajt is. - hallgatni valóban hallgatok ilyet, de nem az én világom ha zenélésről van szó. Egyszerűen nem illik hozzám és a zenekarhoz sem. De a vadsága ennek az egésznek valahogy lázba tud hozni.Szeretem ha több minden kelti fel az érdeklődésem, nem ragaszkodok egy dologhoz, fő a változatosság.
- Énekelek, gitározok, ha kell még a dob mögé is beülök, de abban nem fogok lenyűgözni senkit. - válaszolok a kérdésére. Egy valamit nem szeretek ebben a pasiban, hogy amikor megszólal néha inkább orrba verném egy-két mondat miatt, mondjuk főleg kezdetben éreztem ezt, másrészt, ha csendben marad akkor egész jó pasi a maga vadságával és mejelenésével.
Gyors bosszú ötletem támadt apám ellen, de nagyjából amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan is ment. Nagyon jól ismeri Eric-et, pontosan onnan ahonnan én is, utálná ha megtudná, hogy csak egy teremben voltam vele, de még a felvételen is itt voltam egyenesen kiakadna. De azért ennél van durvább is, amit tudnék vele kezdeni, és azt hiszem onnan már elvágnám magam és lehet még több figyelmet is kapnék a két havonta egyszeri találkozásoknál.
- Van egy olyan érzésem, hogy ma nem fog összejönni ez a találka, szóval ha nem bánjátok maradnék amíg végeztek. - mű mosoly, kislányos pillázás, pipa,mennyire jön ez be neki, valószínűleg semennyire, az ilyen pasik nem az angyali tekintetet szeretik,mondjuk a szemeimben inkább az ördög tüze ég, mint az angyali glória.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Eric & Nova - studio
Eric & Nova - studio EmptyPént. Feb. 24 2023, 12:57
To Nova Kaen
"You're headed for the spotlight, I know you can go far"

chapter 1


Az idő pénz és itt munka zajlik. Engedtem magamnak némi pihenőt, ez igaz, de ez kellett, hogy helyre rakjam a dolgokat fejben és ne csesszük el az időt fölöslegesen, hanem tényleges munka történjen. Mert bárki is gondoljon bármit, amikor tényleges hangszeres zenét kell rögzíteni, az igen is komoly munka.
Sokan azt látják, amikor egy hülyegyerek kócosan egy gitárral ugrál a színpadon és lehet az egy pózer alterköcsögség is, de akkor is meg kell adni azt a tiszteletet, ami munka és energia belemegy a dologba. A számokat meg kell írni, próbálni kell, és ezt még részben el is lehet lébecolni, alibizni, kis valódi befektetéssel aluljáró "edshirenkedni", azonban ha ezt rögzíteni is kell, akkor már a legergyább produkció is komoly munka lehet. Számolatlan órákat cseszhetsz el csak arra, hogy egy egyedi hangzást alkoss, anélkül, hogy még ténylegesen zenéltél is volna. Helyette mondjuk hangszórókat hasonlítottál össze és válogattál a felvételhez, mikrofontípusokkal ugyan ez és utána meg az, hogy hová kerüljön az a mikrofon: vertikális és horizontális távolság, mit mivel keverj... végeláthatatlan alagút volt a hangzás kialakítása is, ha az ember nem úgy állt hozzá, hogy kenjük be szarral. Mi pedig (a látszat ellenére) igen is tudtunk komolyan dolgozni, nem őrjöngő vademberek voltunk ilyen tekintetben és rá is szántuk az időt minderre.
Ez az, ami kívülről unalmas lehet és hát belülről meg kicsit őrli az embert és arra készteti, hogy mellette ki akarjon rúgni a hámból, el- és felszabadulni, tombolni. Ezért voltak a csínytevések, a bent piálás, a folyamatos ökörködés.
Nova éppen a komoly munka részére csöppent be most. Nem tudtam, hogy mekkora stúdiós tapasztalata van, de ha nem volt sok, akkor most legalább tanulhatott abból, amit látott és hallott. Lehet ezért is akart bekéredzkedni? Nos, olyan féltve őrzött műhelytitok itt nem volt, amit bántunk volna, ha meglát. Nem is abban a zenei szférában mozogtunk, ez a szavainkból is kiderült.
- Na, ez üdítő! Bár igazság szerint találkoztam már olyan előadóval is, aki szíve szerint mást csinált volna, csak úgy érezte abból a műfajból nem élne meg. És volt olyan énekes srác is, aki a pénz kedvéért ugrált egy nyálas fiúbandában, majd amikor megszedte magát, dobbantott és elkezdett rendes zenét csinálni, amit mindig is akart. - adom meg a válaszom. Annak örülök, ha Nova azért élvezi a mi zenénket is, mert jó visszajelzés azzal kapcsolatban, hogy milyen úton haladunk, hogy éppenséggel meg tudunk olyat is szólítani, aki nem pont erre teszi fel a maga pályafutását. Ez pedig jó volt. Így egyfajta nyugodt örömmel nyugtáztam a szavait. - Amúgy meg én annak vagyok a híve és azt szeretem, ha mindenki azt játssza, amit szeretne és nem hagyja magát olyan pályára kényszeríteni az iparág által, amit nem érez a magáénak. Ilyen tekintetben te sem tűnsz kompromisszumos figurának és ez szerintem becsülni való. - ez az érzésem legalábbis vele kapcsolatban és ennek hangot is adok. A stílusa, az arckifejezései, mind-mind ezt sugallják és szerintem nem tévedek. Ez pedig elismerést érdemel végső soron és nem vagyok rest megadni azt.
- Hmmm értem! - kicsit elgondolkozom a válaszán. Mindannyian bele szoktunk kóstolni más hangszerekbe is, én például a billentyűs irányba kacsintgattam, az dalíráshoz sem volt egy rossz támpont.
A többiek csinálják a dolgukat a cuccaik beállításához, én pedig ezt az időt kihasználva beszélgetek tovább Nova-val, sőt, egy sört bontok én is, hogy jólesőt kortyoljak belőle. A megjegyzése, és a hirtelen mosolygás-szempilla rebegtetés viszont gondolkodóba ejt. Oké, ez a csajszi akar valamit. Ez pedig óvatosságra inti az embert. Akkor különösen, ha mindez egy csinos pofihoz tartozik, mert az ilyen egyének pontosan tudják, hogyan használják ki, amit a természettől (vagy van aki a sebészektől) kaptak.
Aztán ott van az is, hogy nem igazán indokolt, miért is akar maradni. Ha nem fog a faterjával találkozni, mint ahogy mondja, akkor mehetne nyugodtan, eddig ahogy láttam, pont azon durcizott, hogy unatkozik és váratják. Az oké, hogy szereti azt a fajta zenét is, amit játszunk, de nem látom a rajongónknak sem, így ez sem igazán indok.
- Persze, nem zavarsz, szóval maradhatsz nyugodtan. - bólintok, mert eddig nem volt vele amúgy semmi gond, a csúnyán nézés nem zavar meg különösebben a munkában. - De ha már itt vagy, akár azon is elgondolkozhatsz, hogy van e kedved felénekelni egy dalt kvázi duett formában. Nem együtt-, hanem váltott férfi-női énekkel. - teszem még hozzá, mert azért szeretném kicsit kiugrasztani a nyulat a bokorból, hogy mire is megy ki a fogaskerekek kattogása a buksijában és itt el lehet kezdeni talán, ez logikus következtetésnek tűnik. Azt meg nem ajánlanám fel, hogy gitározhat bármiben, mert hát az nem így működik, hogy odaadom, aztán ereszd el a hajam, csapjunk a lovak közé... kipróbálhatja bármelyik hangszerem, ha akarja, az mondjuk még beleférhet. - Tét nélkül persze, a móka kedvéért. - teszem még hozzá, mert hát ez nem garancia, hogy bármi is történik azzal, amit felveszünk, másrészt már előző albumon megjelent dalról lenne szó. A falon lógó fogason elhelyezett bőrdzsekimhez lépek és egy noteszt veszek elő a zsebéből, az egyik asztalról meg egy ceruzát. Fellapozom a noteszt a megfelelő dalszövegnél és pár jelölést firkantok bizonyos sorokhoz. - Ha gondolod, nézd át a szöveget, meg a jelölt sorokat. Mi meg bemelegítésnek most eljátsszuk az eredeti változatot, legalább azzal is képben leszel. - mondom még, aztán lehúzom a sör maradékát és csatlakozom a többiekhez az üvegfal másik oldalán. Közlöm velük, hogy bemelegítésnek játsszuk el a Beyon Innocence-t. Nyakamba akasztom újra a hangszert, majd a húrok közé csap a trió, hogy le is menjen szépen a dal, ahogy kell, végig is éneklem, persze a dob most előre felvett alapról megy, de azt korábban a dobosunk játszotta fel, szóval annyira nincs kihagyva a buliból.

livin' in new york

mind álarcot viselünk
Eric Lindström
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Eric & Nova - studio Tumblr_nkuop61fYj1s0zo7ko1_500
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Lone Wolf
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Eric & Nova - studio Tumblr_mrbfnhvkxd1qhpgwwo1_500
★ foglalkozás ★ :
A Crimson Dawn énekes-gitárosa
★ play by ★ :
Ben Dahlhaus
★ hozzászólások száma ★ :
56
TémanyitásRe: Eric & Nova - studio
Eric & Nova - studio EmptyPént. Feb. 24 2023, 15:09

Eric & Nova
- If someone annoys you, it takes 42 muscles in your face to frown BUT it only takes 4 muscles to extend your arm and slap this person. -
Vajon megharagszanak, ha csak azért maradok, mert önző szándékkal akarom mégis az apám haragját magamra zúdítani? Én egész biztosan leszarnám ha a helyükben lennék, és amúgy is csendben ücsörgök majd itt magamban, figyelve, ahogyan ezek a férfiak vadul játszák a dalt, újra és újra. Már már izgató látványt nyújtanak, ahogy koncentrálva, a húrok közé csapnak. Látszik, hogy egy hete nem nyúlt senki hozzám még akkor is piszkos fantázia van a fejemben, amikor éppen mérgesnek kéne lennem. Az a kis bosszú igen csak lehorgonyzott a fejemben, és az el is szállt részét csak én akartam elhinni, mert mégsem illant el egyik pillanatról a másikra. Francba!
- Én nem a pénzért zenélek, az sem rossz benne, de csakis azért teszem, mert szeretem. Azt nem nyilatkozom, hogy jó vagyok benne, de ízlések és pofonok. A zenében talán csak az opera műfaja az ami számomra felér egy kínzással, de minden más jöhet. - nevetem el magam, még egy színházba is simán beülök, mondjuk ott nem feltétlen csak a zene miatt, de kultúr lény is vagyok valamennyire, már amennyire az évi egy színház látogatás ezt biztosítani tudja. - Hát én ilyen téren mázlista vagyok, nekem van egy kijárt út előttem, csak nem akarok rálépni. - pedig nagyon boldog lenne a Kaen família zenész része, hogy én is követem az apám. valamilyen téren így van, de mégis elrugaszkodnék tőle inkább.
Az ajánlatán elgondolkozok, de nem hinném, hogy én hiányzom még a mai fárasztó apjukból, vagyis nem itt és nem ebben a helyzetben.
- Tetszik a felajánlás. - tényleg hálás vagyok neki, hogy bevenne egy kicsit a buliba ha csak szórakozás miatt is. - Azt hiszem más fajta duettben jobban benne lennék. - utalás lenne? Megeshet, de a természetemnek nem tudok parancsolni, olyan vagyok mint a kamasz fiúk, csak sokkal szexibb és sokkal egyszerűbb partnert találnom bármilyen hülyeséghez.
Szerzek magamnak még egy sört, mert már felesleges visszafognom magam, igaz nem teljesen olyan arányban tartalmaz alkoholt, amire most tényleg szükségem lenne, de megteszi, amíg itt vagyok. Este ezek után vagy délután be fogok ülni nyakon önteni a bánatom valami erősebbel. Szükségem lesz rá, mint növénynek a vízre, de másra is, de talán az alkohol majd nagy segítség lesz.
- Mit csináltok este? - szegezem neki a kérdést, mindig közvetlen ember voltam és könnyen szerzek meg ismeretségeket. - Ha van kedvetek kiengedhetnétek valahol az egész nap gőzét. - iszok bele a sörömbe, remélve egy jó társaságot az este folytatására. Nem feltétlen gondolok most semi rosszra, de nam feltétlen akarok a bandával bulizni este, főleg, hogy üres kézzel megyek vissza hozzájuk, így inkább előbb kitombolnám magam és utána adnám elő, hogy igazából nem tettem semmit az ügy érdekében.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Eric & Nova - studio
Eric & Nova - studio Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Eric & Nova - studio
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» NBC Universal Studio I Ms. Collins and Mr. Richards
» Dead Notes Music Studio
» impress me! - Lorenzo & Nova
» Nova Kaen
» Nova & Finn - A múlt csodái

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: