New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 10:14 pm-kor
Ricky Simmons
tollából
Ma 10:09 pm-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 9:50 pm-kor
Ezra Wallace
tollából
Ma 9:48 pm-kor
Admin
tollából
Ma 9:22 pm-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 9:17 pm-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 9:17 pm-kor
Qadir Abbar
tollából
Ma 9:03 pm-kor
Breckin Garfield
tollából
Ma 8:53 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

Ronan and Gemma ~ making the day exciting
TémanyitásRonan and Gemma ~ making the day exciting
Ronan and Gemma ~ making the day exciting EmptyCsüt. Jan. 19, 2023 7:06 pm

Ronan and Gemma
making the day exciting
Már félé éve élek itt, általában Sky vagy a munkatársaimmal töltöm a napot, mindig túlzsúfolok mindent, hogy mindenre legyen időm. Az életem rohan, és olyan mintha sosem lenne megállás. Hiába a fiatalság, a sok energia, egyszer lemerülnek az elemek, ahogy nálam is megtörtént. Sky megálljt parancsolt nekem, és már én is éreztem, hogy ez sok lesz. Elment helyettem Ausztráliába tárgyalni egy céges ügyben, amiért nagyon hálás vagyok neki. Most nem hiányzott volna egy hosszú út haza, és pár nap múlva vissza. Persze volt ára annak, hogy helyettesített, a jutalma, az én jutalmam, hogy amíg nem jön haza semmi meló, csak pihenhetek, élvezhetem New Yorkot. Persze nem vágytam emberek közé, és még a házat sem tudtam berendezni igazán. Az a fél év munkával telt, a házunk nem otthonos, inkább olyan szállodás, minden nagyon pazar, és óriási, de semmi nincs benne belőlünk, na meg a kert. Imádok itt élni, de eléggé elhanyagoltuk az otthonunkat, ez a pár nap pont erre lesz elég, hiszen a kertészkedés nem számít munkának, legalábbis nekem.
Miután a reggeli rutinom végére értem, kényelmesbe öltöztem és összeszedtem minden erőmet és kreativitásomat, hogy nekiálljak a kinti munkának. Régen a mamámmal ültettem virágokat, amit tudok azt tőle tanultam, de ezek az évek alatt megkoptak. Volt már virágmagom, amit elültethetek, de igazából a azokat is csak a leírás alapján teszem meg. Már akkor megbántam, hogy neki kezdtem az egésznek. Nem adok fel semmit egykönnyen, általában kitartó személyiség vagyok, éppen ezért folytattam, de persze a világegyetem sem akarta, hogy én ma ezt csináljam. Az ásóm megakadt valamiben, próbáltam körbeásni, valahogy kiszedni, de nem vagyok sem erős, sem ügyes, így csak 10 perc feszegetés után sikerült kiásnom. A korábbi elgondolás bebizonyosodott, kezdhettem volna mással a napot, tudom mi jön ezután, mert a kezemben egy igen furcsa csont ékeskedett. Ez bizonyos esetben roppant jó dolog is lehetne, de már volt élményem hasonló felfedezéssel egy ismerősöm által. Két opció jár a fejemben, vagy visszaásom oda hol volt, mert akkor nem szükséges senkit sem értesítenem. De basszus, azért a kaland csak jobban vonz, legyen, elővettem a telefonom és már tárcsáztam is a korábban egyszer hívott számot. Sosem voltam az otthon unatkozós típus, én mindent betartok, amit Sky kért, pihenek, ugyanakkor izgalmat is iktatok bele. Egy ideig álltam ott a csonttal a kezemben és vártam, amíg kapcsolnak valakit aki segíteni tud.
-Igen, csont… nem nem tudom milyen csont, ebben kérném a segítségüket…nem nincs kutyám nem ő ásta el. Csak kérem jöjjenek ki! - amikor már könyörgök, hogy vigyenek színt a napomba. Nehezen sikerült bizonyítani nekik, hogy valóban szükségem van szakértőhöz, nyilván rengeteg a vaklárma, elhiszem, hogy nem akarnak potyára kijönni. Kicsit el is bizonytalanítottak a telefonban, de bármi legyen ez legalább lesz min törni a fejüket, na meg az enyémet is.
Szerintem bőven lesznek elegen akik felássák ma a kertem, így fogtam magam és bementem a házba. Gyorsan lefőztem egy kávét hátha kiérnek a dolgos szakértők és vártam, hogy megmentsék az egyszerű de nagyszerű napomat.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Ronan and Gemma ~ making the day exciting
Ronan and Gemma ~ making the day exciting EmptyCsüt. Jan. 19, 2023 8:03 pm
Gemma & Ronan
"Rattle his bones
over the stones
its only a pauper
who nobody owns."



- Hamisítvány. Ez teljesen biztos. - közlöm a fél órán át tartó néma csend letelte után, melyet mélyen dörmögő határozott hangom tör meg. Jelzésképpen leveszem fejemről a nagyítóval bélelt méretes szemüveget, s halk koppanással az asztalra ejtem.
- Egészen biztos? - kérdezi a mellettem türelmetlenül ácsorgó erős francia akcentussal megáldott hölgy, ki már nem tudja, hogy unalomba burkolódzó izgatottságában melyik lábára helyezze a súlyát.  
- Igen. Egy remek hamisítvány... - az ezt követő tíz percben részletezem a régi betűk vonalvezetését, a köztük levő hézag jelentőségét, s magát az elrendezést, melyhez mutatok egy eredeti másolatot. Nem olyan egyszerű egy átlagos szemnek kivenni a különbségeket, de nekem szerencsére igen, s erről természetesen papírom is van. Nem holmi világi ősnyelv fordító vagyok. Púposra feltupírozott hölgyünk kiábrándultan kapja ki a kezemből a vázát, s idegesen lép tovább a zálogház eladójához, hogy egy a vártnál jóval kevesebb összegért adja tovább az “oly szeretett” családi hagyatékot. Mely egy franciaágynál aligha ér többet...
Az az egyik legnagyszerűbb az archeológiában a sok minden más mellett, hogy változatos. A földek, a kövek, s még az emberek is tengernyi emléket rejtegethetnek, melyekről nem lehet tudni, mikor bukkannak felszínre. S így mikor lesz szükség a szaktudásomra.
A délután kései órái ezzel a kis zálogházi kitérővel és az odaúttal el is telnek, s fáradtságomat jól mutatja, hogy az autóban ücsörögve nem szól dübörögve a zene, hanem csak bágyadtan figyelem a lemenő, kókadt napsugarakat az épületek takarásában. Ez általában a legjobb jel arra, hogy ideje egy kicsit kikapcsolnom az agyam, melyet néha muszáj pihentetni, hogy újult erővel éledjen fel. Így hát a mellettem levő ülésen rám vár egy kisebb torta és egy doboz fánk, ami hamarosan eltűnik a világból. Belém.
Az esti órákban érkezik azért egy telefon, melyben közlik, hogy lehetséges, hogy pár évezredes csontokra bukkantak. Az ilyen telefonok nagy része sosem ér célt nálam, hiszen a legtöbbjét vagy a kutya ásta el, vagy ember... S csak kis részüknél képtelenek megállapítani az igazság és bűn őrei, hogy miről lehet szó pontosan. No, itt jövök én a képbe.
Amerikai masztodon... Ki gondolta volna, hogy az egyik New York-i kertes ház egy ilyen csodát rejthet? Ezek a szépséges állatok nagyjából 11.000 évvel ezelőtt tűntek el a legutóbbi jégkorszak idején. Azóta párat találtak belőlük Amerika területén, de nekem még itt nem volt szerencsém egyhez sem. Egészen idáig...
Egy kisbusz parkol le a megjelölt ház előtt. Én szállok ki a vezető ülésről, s mögém négy másik ember sorol be. Többen nem is kellünk, hiszen semmi értelme annak, ha túlzsúfoljuk a helyet. Annak sosincs jó vége. Így míg a társaim kitöltenek pár papírt, s összeszedik a felszerelést, addig én felsétálok a bejárati ajtóhoz. Lábaimat sötétbarna nadrág fedi, felsőtestemet pedig egy halványabb barna kabát. Szőke tincseimet szabadon kapkodja a szél, szakállam és bajszom ölelésében pedig széles mosoly virít, mikor öklöm visszapattan párszor az ajtóról.
- Szép jó napot! Régészeti Intézet! - lököm át hangom a bejáraton. A kopogást egészen addig folytatnom, míg ki nem nyitja valaki előttem.
- Á, üdvözlöm! Ronan Nordahl a nevem, én fogom vezetni az ásatást. Bemehetnék? - kérdem lelkesen azonnal, ahogy feltárul előttem a csontok gazdája.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Ronan and Gemma ~ making the day exciting
Ronan and Gemma ~ making the day exciting EmptyPént. Jan. 20, 2023 1:19 pm

Ronan and Gemma
making the day exciting
A nappaliban állva csak arra tudtam gondolni, hogy mivel tudnám feldobni az otthonunkat, nem vagyok egy nagy növény mániás, sőt, pont az ellentéte, így az nem lesz a házban. Valószínű elég hamar elpusztulna minden növény ami ápolásra szorul, de szerintem még egy kaktuszt is nemes egyszerűséggel szomjaztatnék ki. Vettem pár apróságot még Ausztráliában, mielőtt ide költöztem volna, pont emiatt, hogy legyen ami emlékeztet az otthonomra az új házban. Nekiálltam megkeresni ezeket a kincseket, de még abban sem voltam biztos, hogy áthoztuk e hozzánk vagy még mindig Sky régi lakásában vannak egy nagy doboz mélyén, ahol aztán senkit nem emlékeztetnek semmire. Felszaladtam az emeletre és már nyitottam volna a gardróbszekrényt, remélve, hogy ott is elrejtettünk pár dobozt, de már nem deríthettem ki. Hallottam, hogy megérkeztek a várva várt vendégeim, mély hanggal és erős kopogással adták tudtomra a jelenlétüket. Kisebb izgalom kerített a hatalmába, mert imádtam ha valami nem szokványos dologba tudom belevetni magam. Igaz itt nem én leszek, aki kideríti az igazságot, talán még nem is segít ez a dolog senkinek, de talán a történelem egy szeletkéje lakik a kertemben, ami azért nem minennapi.  Lesiettem a lépcsőn és már nyitottam is az ajtót, kicsit meglepetten álltam a férfi előtt. Roppant izmos és egész jóképű férfi állt velem szemben, igaz, hogy nem minden nap találkozok régésszel, de biztosan nem így képzelek el egy ásatáson dolgozó történelem imádót. Mindenesetre gyorsan konstatáltam, hogy az unalmas napomat már maga a férfi látványa feldobta. Nagy csodálkozásaim közepette végre sikerült megszólalnom, a szokásos kedves, és hivatalos hangomon, hogy véletlenül se érezze a meglepettségemet.
-Jó napot! Gemma Jenkins, persze jöjjenek csak. - közben felfigyeltem a kíséretre is. Szóval nem egyedül jött, azért remélem ennyi ember nem fog kelleni, mert ha igen akkor elég sokáig fognak a kertemben tartózkodni.
- Mutatom merre találják a csontot. - indulok a kert irányába. A kert nagy volt, de egyből kiszúrhatták reménytelen próbálkozásom helyszínét, ahol egy árva kis virágnak próbáltam egy időre új lakhelyet ásni.
- Mint már mondtam korábban is a telefonban, nincs kutyám aki elásta volna, én fél éve lakok itt. Ha jól tudom az előző tulaj sem tartott állatot, és ezt a házat ő építette fel. Már elég régóta lehet itt, ezért is hívtam Önöket. - az izgalom hallatszott a hangomon, közben kíváncsi is lettem, hogy vajon mi lehet ez. -Bármire szükségük van? Vagy tudok esetleg segíteni? - persze nem fogok kotnyeleskedni ha nem szeretnék, de szívesen a segítségükre vagyok ha mégis elkelne. Úgy néznek ki, mint akik nem ma kezdték, de biztos volt már dolguk kíváncsi szemekkel munkájuk közben.
Elindultam a ház felé, közben azért kíváncsian figyeltem minden mozdulatukat. -Kérnek kávét? - őszintén le se tudtam venni a szemem róluk. Ilyet talán a Múmia filmekben láttam, talán annyira nem lesz komoly és ijesztő az egész, de megéri végigkísérni.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Ronan and Gemma ~ making the day exciting
Ronan and Gemma ~ making the day exciting EmptyHétf. Jan. 23, 2023 5:20 pm
Gemma & Ronan
"Rattle his bones
over the stones
its only a pauper
who nobody owns."



Mindig is érdekesnek tartottam, mikor egy ilyen modern környezetben, mint New York ezen szeglete, felbukkan a múlt egy kis darabkája. Megelevenedik a történelem, s egy kicsit valahol a különböző korszakokba repülhetünk. Jelenleg egy könnyed kis jégkorszakba, melynek pusztítása egy egész fajt képest volt eltűntetni... Akkor legalábbis. Most mégis itt pihen a föld mélyén egy különleges szépsége az amerikai masztodonnak, mely csak arra vár, hogy újra életre keltsük.  
Lelkes kopogásom zavarja meg a környék moraját, melybe egyre jobban belemászik a csapatom mozgolódása is. Én nem éppen arról vagyok híres, hogy csendben elkapirgálok egy ásatáson, s észre sem lehet venni, hiszen sokkal jobban szeretem jártatni a számat bárki másnál, főleg hogy nem vagyok a leghalkabb férfi. Szeretek egy kis történelmi, antropológia aláfestést adni a munkánkról, vagy csak egyszerűen hozzáfűzök mindenhez egy kis apróságot. Persze, néha szükség van a csendre is... Ám szerencsére a többiek mindig szeretnek bekapcsolódni egy-egy beszélgetésbe.  
Az ajtót nyító szép kis szőke nőszemély is egy nagyon pozitív atmoszférával rendelkező vikinggel találhatja szemben magát, kinek szakállának és bajszának mélyéről felfelé görbülő mosoly kandikál kifelé.
- Gondolta volna, hölgyem, hogy egyszer megjelenik a kertjében egy csomó ember azért, hogy itt bohóckodjon? - kérdem tőle lelkesen, mikor a nyomába eredek a kert irányába. Kellemes és nyugodt környéknek tűnik, főleg a ház mögötti rész. Idilli környezet, csendes szomszédság. Egy jó serital a naplementében felemelő lehet itt.
- Az előzetes vizsgálatok alapján egy amerikai masztodon nevezetű egykoron élt állat lapulhat a kertjében. Egy mamuthoz hasonló lényről van szó, mely nagyjából 11.000 évvel ezelőtt halt ki. Remélhetőleg a többi maradványa is itt pihen a földben. - adok egy leheletnyi gyorstalpalót Gemmának, mikor megérkezünk a helyszínre. Már látom magam előtt szinte azonnal, ki hol fog kezdeni, s ki mit fog pontosan csinálni. Hol lesznek a lámpák, az eszközök, milyen mélyre ásunk...
- Köszönöm, de megleszünk. Minden felszerelésünk itt van, illetve remélhetőleg a csapat is elbír majd ezzel a döggel. - mosolyodom el, miközben pödrök egyet szőke bajszomon. - A segítségére nem lesz szükség, de a társaságát szívesen látnám. Bár egy idő után biztosan unalmas lesz, ahogy ecsetekkel kapirgálunk... Azonban ha sikerül kiásnunk egy ép állapotban levő nagyobb csontmaradványt, az az érzés felülmúlhatatlan lesz! - lelkes beszédem közben a csapatom többi tagja is megérkezik a kertbe. Elkezdik kipakolni a felszerelést, én pedig közelebb lépve hozzájuk úgy irányítom őket, mintha évek óta itt élnék a környéken, s úgy ismerném e földterületet, mint a saját tenyeremet. Ezt követően az utasításaimnak élve elkezdik az előkészületeket, s rajtam kívül mindenki marad a helyén. Én azonban megindulok Gemma után.
- Én elfogadnék egy kávét, köszönöm. Mit szólna hozzá, ha addig le tudnánk a papírmunkát? Kellene pár aláírás és beleegyező nyilatkozat. Csupa formaság, de természetesen minden betűt átolvashat. Lesz rá bőven ideje. - a vállamon lógó sötétbarna bőrtáskát kezembe kapom, annak társaságában követem a szőkeséget a konyhába, vagy bárhova máshova a házban, ahova vezet.
- Szép nagy ház. Egyedül él itt? Vagy vannak gyerekek esetleg? - a hirtelen jött helyzetfelmérésemből arra jutottam, hogy esélyesen nincs gyerek, hiszen odakint sem láttam semmi gyerekjelenlétre utaló jelet. Aztán ki tudja?  
- Mióta él itt amúgy? Mondtak valamit a házról és a területről az előző lakók? - kérdem tőle ezt már ülő pozícióba téve magam, ha megkínál hellyel. Ez esetben szavaim közepette előhalászom a szükséges papírokat.  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Ronan and Gemma ~ making the day exciting
Ronan and Gemma ~ making the day exciting EmptyHétf. Jan. 23, 2023 6:03 pm

Ronan and Gemma
making the day exciting
Persze nem teljesen így terveztem a napom, de igazából nem bánom ha így alakult, a tanulás egy jó módja lehet ez a mai nap vagy hét, ki tudja mennyi ideig fog tartani. Mindenesetre jó, hogy nem kell egyedül töltenem ezt a napot se, túlságosan is extrovertált személyiség vagyok én a magányhoz.
Ronan igen lelkesen mesél a leendő kerti állatkám eredetéről, ami tetszik, érdekes, főleg így jó hallani, hogy aki mesél az értékeli mindezt. Ő valószínűleg szereti a munkáját, ezt nem merem biztosra mondani, hiszen nem ismerem őt több mint 10 perce sem, de ahogy beszél ezekről a kis csontokról, biztosan nagyobb öröm lesz neki, mint nekem. Én ilyen örömöt akkor érzek, amikor sikeresen el tudunk helyezni egy anyát és gyerekét egy biztonságos otthonban. Nekem az a boldogság, én arról tudok így mesélni, így ha neki a leletek felkutatása olyan, mint nekem a segítségnyújtás, akkor megtaláltam egy közös pontot. Ez fontos, hiszen most egy darabig itt lesz a házamban.  
- Nagyjából mennyi ideig fog tartani ez az egészm, csak azért kérdezem, mert bár imádom a formaságokat de össze leszünk zárva, így váltsunk valami barátibb tegezésre. - próbálok kicsit lazábbnak tűnni, olyannak amilyen igazából vagyok. Ezt mindig megkérem azoktól akikkel szeretnék kicsit jobb viszonyt kialakítani, nekem ez fontos, így közelebb érzem magamhoz az embereket. Egy kicsit fura ember vagyok ilyen téren, sokaknak túl közvetlen.
- Persze nézzük, mi kell aláírnom? - hozok neki egy csésze kávét, mellé cukor és tej.
- Köszönöm! Nem nincsenek gyerekek, bár tervben van, így ezért is a nagy ház, hogy majd egyszer elférjenek. - mosolygok rá. A ház valóban nagy kettőnknek, de lehet még két gyerekkel is az lesz, de mindig is ez volt az álmom.  
Aztán a ház múltjáról kérdez, nem sokat tudok a házról, igazából vakon vettük meg még otthonról, az internet és a modern tudomány segítségével. Nagy vonalakban meséltek róla, de nem említették, hogy történelmi leletek lapulnak a virágágyásban.
- Fél éve a mienk, előtte talán 1 évig állt üresen. Nem olyan régen épült be ez a része a városnak, pontos adatokat nem tudok, de körülbelül 7 éve áll a ház. Ha szükséges megkeresem a papírokat, még minden dobozokban van, de szívesen előszedek bármit ha szükséges. - lelki szemeim előtt láttam, hogy mennyi doozt kellene átnézni ezekért a apírokért, de persze ha szükséges elővarázsolom. Abban vagyok biztos, hogy a házban vannak, de ennél konkrétabbat nem.
- Régóta foglalkozik leletekkel? - érdeklődök, miközben keresi a papírokat. elég sok oldalt húz ki a táskájából, de azt mondta lesz időm átnézni, így nemsokára neki is esek.
- Ha nem bánod szívesen lennék kotnyeles diák kint, mert bár sok közöm nincs a történelemhez, érdekelni azért érdekel. Az, hogy a házam kertjében lapul még jobban izgalomba hozott.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Ronan and Gemma ~ making the day exciting
Ronan and Gemma ~ making the day exciting EmptyVas. Jan. 29, 2023 6:01 am
Gemma & Ronan
"Rattle his bones
over the stones
its only a pauper
who nobody owns."



A túlzott formaság nekem sem az erősségem, szeretem megtalálni hamar a közös nevezőket, hogy aztán azok segítségével kicsit közvetlenebb hangszínre válthassunk. Persze, bőven akadnak olyanok, kik a hátuk közepére sem kívánnak, de én úgy tartom, hogy a legkeményebb jeget is fel lehet törni valahogy. Nagy szerencsémre Gemma egyáltalán nem nehéz eset, nem úgy, mint az előző hölgyemény, kinek a kertjében kotorásztunk egy görög edény után, s kinek szúrós pillantása szinte égette a hátunkat, mikor leselkedett a függöny takarásából. Ezért is tölt el örömmel, hogy ez a szőkeség ennyire készséges és lelkes.
- Részemről nagyon is rendben van! - bólintok helyeslően a tegezés ötletére. - Sajnos ezt előre nem tudom megmondani, mennyi ideig fog tartani. Függ attól, milyen mélyen lesznek a csontok, illetve hogy mekkora szerkezetről van szó. Egyáltalán nem biztos, hogy minden megmaradt. Elvégre 11.000 év már eltelt azóta, ami rengeteg idő emberi szemmel nézve. - ép ésszel bele sem lehet gondolni abba, mennyi minden történt azóta. Birodalmak épültek fel és pusztultak el, korszakok kezdődtek és értek véget. Egy azonban biztos, a földünk minden emléket megőríz, ami csak történt rajta. Én pedig pontosan ennek vagyok a megszállottja.
- Mivel a te tulajdonodba tartozik a terület, így több mindenhez kell meghatalmazás és engedély a részedről. - előkotrok a táskámból egy halom papírt, melyeknek rábökök az aljára, ahol nem lehet eltéveszteni az aláírandó kis vonalat. Jobban szeretem a papírmunkát letudni már az elején, hiszen volt már abból bonyodalom, hogy valaki közben gondolta meg magát. Természetesen akkor is megoldottuk... De kinek hiányzik ez?
- Nagyon köszönöm! - elhelyezkedek a székben, majd összekotyvasztom magamnak a kávét. Nem mondanám, hogy minden nap magamba öntök a sötétbarna löttyből, de néha nagyon jól tud esni. Mint most is, mikor a tél csupán a mínuszokban mutatkozik meg, hiszen odakint verőfényes, bágyadt napsütés aranyozza be a vidéket.
- A férjed is itthon van? Neki is szívesen bemutatkoznék, ha lehetséges. - belekortyolok a kis bögre kávébe, mely a hatalmas szakállamban szinte elveszik. Nem éppen ez a kis lötty illik hozzám, hanem egy nagy korsó sör... No de tartom azt szigorúan, hogy munka közben nincs alkoholizálás.
- Ha nem lenne nagy gond, szívesen látnám a papírokat. Csak kíváncsiságból. Érdekelne a ház múltja. Megkérdezhetem, hogy nem találtatok-e furcsaságokat? Úgy értem az előző lakók után. - kérdésem váratlanul érkezik a konyha kellemes kávéillatába, de annál jelentősebb. Sajnos nem egyszer fordult már elő, hogy nem tettek az emberek úgy bejelentést, mint Gemma, s megpróbálták továbbadni a talált tárgyakat a fekete piacon. Vagy egyszerűen nem érdekelte őket, s vagy kidobták, vagy elrakták az ócska holmik közé porosodni. Ezért sem árt tudnom minden apró kis részletet a helyről.
- Amióta csak az eszemet tudnom! Atyám archeológus, anyám pedig történész volt, így ebben a világban nőttem fel. Szerencsére. Hamar megtaláltam azt a munkát, ami egyben a szenvedélyem is. Ezért is vagyok most itt. - tárom szét enyhén széles karjaimat egy békés mosollyal, mellyel igyekszek elűzni azt a csepp keserű érzést, mely a szüleim említése után maradt bennem. Nem jó, hogy múlt időben beszélek róluk. Hiába telt el egy év az eltűnésük óta, még ott vannak valahol a nagyvilágban... Én tudom. Érzem.
- Na és te mivel foglalkozol, ha szabad kérdezni? Eléggé kiegyensúlyozottnak tűnsz, ha megengeded az észrevételt. - ezt csupán arcának szelíd vonásaiból szűrüm le, s a viselkedéséből. Egyáltalán nem tűnik egy ideges és agresszív nőnek így az első benyomások után, s ez a csapatunkban bizony nagyon is kedvez.
- Én örülnék neki, ha te lennél a kotnyeles diák! Sőt, ha szeretnéd, még az ideiglenes segédemmé is nevezhetlek, ha van kedved egy kicsit beszállni a kapirgálásba. - felelem lelkekesen. Na ezt már szeretem! A lelkes háztulajdonosok őszintén Odin áldásai.
- Majd' elfelejtettem kérdezni. A hivatalos munkaidőnk négy órakor lejár, a többiek akkor elmennek. Van esetleg arra lehetőség, hogy én tovább maradjak? Mennyire zavarná meg a családi légkört? Természetesen egyáltalán nem baj, ha elutasítasz, de egy kérdést mindig megér az ilyesmi. - s elsőként szoktam feltenni. Remélem, nem lesz akadálya annak, hogy én még ráhúzzak pár apró órácskát.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Ronan and Gemma ~ making the day exciting
Ronan and Gemma ~ making the day exciting EmptySzer. Feb. 08, 2023 10:21 am

Ronan and Gemma
making the day exciting

Minden jel arra mutat,hogy nem egy pár órás dologról lesz szó, azaz majd el kell mondanom Sky-nak. Persze ő sem egy tulok meg fogja érteni, miért foglalkozok ennyit egy csont kiásatásával. Viszont nem fog tetszeni neki, hogy állandóan ismeretlen emberek mászkálnak a házunkban.
- 11.000 és ezért az nem semmi, persze addig vagytok itt, ameddig szükséges. - Úgy néz ki egy darabig most itthonról fogok akkor dolgozni. De legalább lesz lehetőségem megismerni Ronant és a munkatársait, és egy kicsit betekinteni a csodás múltba. Bár jobban szeretem a múzeum falai között megtenni ezt, mint a házam kertjében, de legyünk ebben is extrák, dobjuk fel az életünket. Múzeumbe mindenki tud járni, de ilyen nem sok mindenkivel esik meg.
Kicsit ijesztő,hogy engedélyt adok ahhoz, hogy felássák az egész kertem, már csak abban reménykedek,hogy a ház alatt nem bújik meg semmi. A mostani lelet sem került elő olyan mélyről, talán a ház építése közben megtalálták volna ha van alatta valami. A pince mélyen van, alatta csak nem bújik már meg semmi.
- Amíg nem lakoltatnak ki emiatt az egész miatt, mindent aláírok. - mosolyodok el. - - De ugye ilyenre nem lesz példa,ugye? - kicsit lefagy a mosoly az arcomról, de elég nehezen tudom elképzelni ezt a dolgot.
- Most pár napig üzleti úton lesz, de nem a férjem. - fogalmam sincs,miért mondtam egy idegennek,hogy egyedül vagyok itthon napokig és nincs férjem. Nem mintha nem lenne felé elég bizalmam,nem adott okot az ellenkezőjét gondolni. - Adj egy percet, van egy biztos tippem hol lehetnek, hozom is őket. - elindulok megkeresni a ház dokumentumait,amit valahova biztos helyre tehettünk.
Megnézem a polcokon, ahol ezeket a mappákat tartjuk,a munkahelyi dolgok mellett. Persze egyértelmű helyen van, az ausztrál házunk papírjai  mellett. Végre egyszer lenne logika az elrendezésben, de ez valójában csak a véletlen műve lehet,és azt a házat már eladtam mielőtt ide költöztem volna.
- Meg is vannak, egy kisebb könyvet nyomtak a kezünkbe, amikor megvettük a házat, de biztos megtalálod benne ami nektek fontos lehet. - adomát neki a vastag mappát. Ez főleg az építészek által készített terveket tartalmazza. - Tervben van egy kisebb átalakítás,azt is megtalálod majd benne,de az még nem áll sehogy, így azok a papírok nem lesznek a segítségedre. - ha a mappák rendszerezéséig eljutok azon belül már nem nagyon van kedvem rendet tenni,így lehet,hogy káosz fogadja ha felnyitja azt.
- MI nem találtunk semmi furcsaságot, de elég alaposan átnéztük a házat mielőtt megvettük, ha volt is itt valami azt valószínűleg kidobták. - nem mindenki gondol arra, hogy amit talál esetleg felbecsülhetetlen történelmi lelet. Nekem sem fordult volna meg a fejemben, ha nem lett volna már tapasztalatom hasonlóval.
Az unalmas részeket hátrahagyva kezd el mesélni arról,hogyan is került bele ebbe a történelmi világba. A szülői háttér nagyon meg tudja határozni az ember jövőjét, sokszor befolyásolja is azt. Legtöbben lázadnak a szülői nyomásra,de ő hasonlóan,mint én tovább vittük azokat.
- Azért néha nehéz a szüleink által vitt vonalon vinni az életünket. Személy szerint mindig van bennem egyfajta megfelelés is emiatt, pedig sosem adtak rá okot. De csodás amikor az ember azt csinálja amit szeret. - és ennek köze van a családhoz az nekik is nagyon jól tud esni.
- Hivatalos szakmám szerint programozó vagyok, de ez csak hobbi, amit még gyerekkoromban az egyik bátyámtól lestem el. Van egy cégem,ahol rászoruló embereken segítünk. Én főleg az egyedülálló anyákra szoktam fókuszálni, de a cégem ennél sokkal szélesebb körben is nyújt segítséget. Szintén a szüleim hatására, kezdtem el csinálni ezt és igen ettől az ember sokkal kiegyensúlyozottabb tud lenni, ha tudja, hogy egy gyerek és az édesanyja az estét már biztonságban tölti. - szeretem ha a munkámról kérdeznek, mert erről bármennyit és bármikor tudok beszélni. - De ez nem munka,sokkal inkább olyan dolog, amivel ha kicsit jobbá teszem a világot, magamat is azzá teszem. - belém lett nevelve ez az egész, sokak nem értik,hogyan tudok ennyi nyomorult élethelyzetben részt venni egyes embereknél anélkül, beleőrülnék. Nem az előzményeket nézem, mert azok csak a megoldandó problémák,sokkal inkább a megoldást és az azt követő örömöt, ami az emberek arcán van, amikor végre jó helyre kerülnek, lesz munkájuk, tető a fejük fölött.
Örülök, hogy nem egy vén mufurc férfi jött a kiásásra,mert így tényleg részt tudok venni benne én is a minimális tudásommal és nem leszek elzavarva a saját kertemből.
- Köszönöm,hogy ilyen rugalmasak vagytok, nem mindenki hagyná, hogy ott legyek, ahol ilyen fontos dolgokat fedeztek fel. - mosolygok és repes a szívem.
A kérdés én kicsit fennakadok, nem akarok bunkónak tűnni és nem félek, hogy Ronan bármiben is veszélyezteti az én vagy a házam épségét, így elég könnyen belemegyek abba, hogy tovább maradjon a munkatársai nélkül. Először furán hangzik a kérdése, mert miért is akarna bárki munkaidőn kívül dolgozni, de rájövök,hogy igazából én is pontosan ugyanezt tenném, ha valami komoly munka közepén vagyok. Igazából a házban és ez még előre is lendti a folyamata végét,akkor mindenki jól jár.
- Persze, addig maradsz amíg szükséges. Messziről érkeztetek? - - közben a kezembe veszem a papírokat és elkezdem a lényeges részeket átolvasni belőlük.Fogom a tollat és alá is írom az elsőt, nem tűnik nagyon vad dolgonak ez az egész, tényleg csak formalitás és eszem ágában sincs ezeket a leleteket visszatartani a múzeumtól vagy attól akinek éredkében van kezdeni velük valamit.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Ronan and Gemma ~ making the day exciting
Ronan and Gemma ~ making the day exciting EmptySzomb. Feb. 18, 2023 7:05 am
Gemma & Ronan
"Rattle his bones
over the stones
its only a pauper
who nobody owns."



- Nem, dehogy! - intek biztatóan. - Ilyesmiről szó sem lesz. Nem fogjuk veszélyeztetni a ház szerkezetét sem. Ha úgy látjuk, hogy valahol alatta is lehetnek leletek, akkor már gépeket is be kell vonnunk, de akkor sem kell elhagyni az épületet. Reményeink szerint azonban közel lesznek a csontok a felszínhez, így ha minden jól megy, pár nap alatt végzünk, és nem tartunk fel sokáig. - mosolyom békésen és melengetően kandikál ki szakállam mélyéről. Teljesen megértem, hogy nem lehet kellemes, ha idegenek hatolnak be az ember privát szférájába, ezért is igyekszünk mindig a lehető leggyorsabban végezni, s nem húzni az időt minden hülyeséggel. Szerencsére az én csapataim általában gyorsan végeznek, de hát bőven van mögöttem pár év tapasztalat ahhoz, hogy tudjam, mit hol érdemes keresni, s milyen módszerrel.
- Akkor tiéd az egész ház erre a pár napra? - kérdem tőle kíváncsian. Így talán még kellemetlenebb lehet a helyzet, hogy egyedül, nőként kell elviselnie ennyi idegent az udvarában. Megvárom közben, hogy visszatérjen a papírokkal, addig pedig én magam is összerendezem azt a kupacot, amire Gemmának kell rávésnie az aláírását. Aprókat kortyolok a kávéból, s végül az utolsó cseppet is kiiszom, mire visszaér.
- Szép kis kötet! - kézbe fogom a terveket, párat lapozok, majd végül a táskám mélyére csúsztatom. - Ha nem bánod, magammal vinném, hátha meg tudok belőle pár dolgot. Természetesen visszaadom. Sok évre terveztek amúgy itt a férj... Mármint a pároddal? - személyes kérdés és talán nem is. A kíváncsiságom nem feltétlenül a ház alatt lapuló értékekre terjed ki, hanem Gemmára is. Mindig jó egy értelmes nővel kommunikálni.
- Szerintem ebben nincs semmi rossz. Elvégre a szüleink neveltek, ők indítottak el egy útra, teljesen értető, hogy szeretnénk nekik is bizonyítani. - a mi idilli kapcsolatunk egy éve már csak az emlékeimben él. Hol lehettek? Vajon éltek még? Szerencsére a hölgyemény szavai visszahúznak a valóságba, s elismerően bólintok, mikor a munkájáról kezd beszélni.
- Van esetleg személyes tapasztalatod ebben, hogy az egyedülálló anyákra koncentrálsz? Ohh, bocsánat. - kapok egyből fejemhez, s beletúrok szőke tincseimbe. - Nem akartam ennyire személyeset kérdezni, csak az a tapasztalatom, hogy ha valaki ennyire lelkesen és odaadóan csinál valamit, az sosem szokott a véletlen műve lenni. Természetesen nem kell válaszolnod, ha nem szeretnél, bocsánat. - remélem, nem tapintottam érzékeny pontra, nem lenne jó, ha már az első órában sikerülne megbántanom Gemmát a kíváncsiságommal, melynek nehezen tudok határt szabni. Békés és kellemes hölgyeménynek tűnik, kár lenne elrontani az összhangot.
- Én örülnék, ha ott lennél. A többiek már megunták a szövegeléseimet úgyis. - nevetem el magam, hiszen nehéz visszafogni az ismeretterjesztő beszédeimet, melyeket mindig úgy közlök, mintha biztosan tudnám, hogy érdekelnek másokat. Holott lehet a negyedét sem.
- Nagyon köszönöm. Hajnalig azért igyekszek eltűnni innen. - mosolygom bajszom alatt, bár, ha rajtam múlna mindig az ilyesmi, akkor napokat nem aludnék, s éjjel és nappal az ásatáson lennék. Mint a Namib-sivatagban, mikor megkaptam a hírt, hogy eltűntek a szüleim...
- Innen New Yorkból érkeztünk a Régészeti Intézet által. Én amúgy csak pár hete helyeztem át a székhelyem ide Reykjavíkból. - mert minden követ képes vagyok megmozdítani, hogy megtaláljam őket a nagyvilágban, s a nyomok most ide, New Yorkba vezettek.
- Viszont én nem is tartanálak fel tovább, megnézem, hogy állnak a többiek. Gyere ki bátran hozzánk, amikor csak szeretnél. - felállok a székről, s egy határozott biccentés után eltűnök a házból. Talán egy óra telhet el odakint, mikor nagy kopogások közepette keresem meg Gemmát. Az engedélye nélkül nem lépek a házába, így egészen addig ott maradok, amíg ő ki nem jön.
- Elnézést, történt egy kis baleset, használhatnám a mosdót? - biccentek a karom felé, amin egy széles vágás éktelenkedik.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Ronan and Gemma ~ making the day exciting
Ronan and Gemma ~ making the day exciting Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Ronan and Gemma ~ making the day exciting
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» try to move without making any sound in here
» The reunion of Broken Parts- Aiden & Gemma
» Luke & Ronan - Hy, heart attack!
» there you go again, making me love you || lilia & bell
» Ronan & Jessica - Interjú

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: