New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 96 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 79 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Valeria Callegari
tollából
Ma 18:31-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 18:13-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 17:58-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 17:55-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 17:43-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 17:42-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 17:35-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 17:25-kor
Kalilah Evans
tollából
Ma 17:21-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Nevaeh & Calvin - Not today
TémanyitásNevaeh & Calvin - Not today
Nevaeh & Calvin - Not today EmptyVas. Jan. 15 2023, 21:16

hated every word that comes out of your mouth
what should we fight about this time?



- Hívat a főnök!
Mindenki tegye a szívére a kezét, és úgy mondja, hogy nem ez az a kijelentés, amit hallva egyazon időben kezd el borsódzni a háta, és áll fel a szőr a karján, ha jó kapcsolatot ápol a felettesével, ha nem. Az irodavezető, avagy Richard Barrett egyébként nem egy kellemetlen figura, akár még azt is mondhatnám, hogy egészen rokonszenves -lehetne-, ha sikerül sebészi precizitással bemérni azt a hajszálvékony határt, amíg az ember nyugton képes elviselni. Van egy stílusa… azt is mondhatnánk, hogy brókerekre jellemző, és ezzel az egyszerű kijelentéssel mindahányunkat leírtam, akik a szakma képviseletében állnak. Mert szidhatom én, tehetek rá megjegyzéseket a háta mögött, akár még a szemében is -ezt nem szokta annyira értékelni, én viszont képtelen vagyok minden alkalommal cenzurázni a felé intézett mondandómat-, de az nem hatna másképp, mintha egy elém tartott torz tükörnek beszélnék. Barrett egyenes, szókimondó, ámbár pontosan tudja, hogy kell incselkedni és hízelegni, felértékelni, és alábecsülni. Ez a munkánk. Ezek vagyunk mi… Tökéletesen el tudunk beszélni egymás mellett, míg hangzatos sallangokat vágunk egymás fejéhez. Vagy őszinte szidalmakat; nincsen aranyközépút.
Tán nem meglepő, hogy most is beleborzongok Mia egyszerű közlésébe. Nem szabad ilyet óvintézkedések nélkül az ember fejéhez vágni!
- Mit akar az a… drága,… jó ember?… -fogalmazom át nyögvenyelően, ami kezdetben úgy hangzott volna, „az a nyomorult seggfej”. Most éppen nem vagyunk túl jóban, de ez az újbóli találkozók mentén változhat... Összefűzve az ujjaimat vetem a hátamat a székem támlájának, miután a könyökömet elemelem az asztal lapjától, úgy fixírozom a vállával az ajtót támasztó, megint valami vállalhatatlanul színes, fodros-bodros ruhát magára aggatott asszisztensemet. - Epilepsziás rohamot fogok kapni tőled belátható időn belül -közlöm nyersen, a legnagyobb egyszerűséggel. Felérhetne azzal is, hogy "láttad, milyen szép idő van odakint?", és Mia akként is kezeli a kinyilatkoztatást -eltekint mellette.
- Emlékszel a 66. utcai lakásra az Upper East-en?
- Arra a korszerűtlen ocsmányságra? Persze -helyeslek, résnyire szűkített szemekkel. – Mit érdekli az őt?
- Kellenének a paraméterek, minden infó, amid van róla. Ja, meg a képek, ha csináltatok -teszi még hozzá, nekem pedig akaratlanul is felszökik a szemöldököm. Mert hogy… miért is kéne az neki?
- Most?
- Most -bólint, és azzal mosolyogva távozik. Szereti, ha a feljebbvalóját hívatja a főnök, és ezt soha nem is rejtette véka alá. Barrett meglehetősen kevésszer szokott belekontárkodni a folyamatban lévő munkáinkba -csak akkor üti fel a fejét, kételyekkel karöltve, ha valamin nagyon nem sikerül túladnunk. A J. E. R. Carpenter által épített lakást öt napja hirdetjük. Ez még véletlen se üti meg azt a lécet, aminél már ő maga rúgja ránk az iroda ajtaját, kérdőre vonva, hogy mi lehet ennek az oka, továbbmenve pedig rákérdez -a kérdezés enyhe kifejezés, passzív-agresszív utalást tesz-, hogy tán bízzon-e meg inkább más közvetítőt. Egyszer-egyszer előfordult, hogy emiatt összeszólalkoztunk, de kétségtelen, nehéz egy év volt, ő pedig a nehéz egy év első nehéz napján már megelégelte, hogy „kifogásokat gyártok”. Nem kellemetlen figura, mint mondottam volt, de véletlen se tesz annak érdekében, hogy ettől függetlenül kedvelhetővé váljon.
A sorba rendezett, vaskos dokumentumokhoz fordulva egyesével lapozom azokat végig, halkan motyogva el mindnek az oldalára írott jelölését, míg el nem érek a friss munkákat taglaló különítményhez, azáltal pedig az utcával, házszámmal, és építész nevével fémjelzett barna dossziéhoz. Belenézek, és mint amikor elsőként személyesen láttam, ugyanúgy kiül az arcomra egy halvány, ám jelentőségteljes fintor. Tán vannak, akikben elindít valamit -a hányingeren túl- ez a vintage-be hajló cicoma, a barokkos díszítések mind az ülőgarnitúrákon, mind a szőnyegeken, és az sincs ellenükre, ha a modern összeér az idejétmúlttal, de én határozottan nem erősítem ezen személyek táborát. Én szimplán úgy jegyeztem magamnak a noteszomban: rusnya. De így is érdekelt a piacon, ugyanis, ha nem is volt túl komoly, de jelentkezőnk már akadt rá -ezért is nem értem, mire fel a hívatás… Mégis, ha ez a parancs, akkor ez a parancs, amit véletlen se utasítok vissza, és kilépve az ajtón menetelek, hogy a számos irodai asztal mellett elhaladva célozzam meg „az” irodát, ami már kilométerekről hirdeti Richard Barrett nevét. Nem hiú, legalábbis nem annyira, mint amennyire sokszor annak láttatja magát, de azért pontosan szereti elhelyezni magát a tápláléklánc egy adott szintjén -a legtetején, értelemszerűen.
A kopogás után rögtön benyitok, nem várom meg, hogy engedélyt adjon rá, beléphetek. Megteszem én azt mindenféle feljogosítás nélkül -önerőből is kellően feljogosítva érzem magamat arra, hogy úgy közlekedjek errefelé, ahogy kedvem tartja.
- Hívattál -kezdem egyszerűen, a szemközti asztal mögött üldögélő, javarészt már őszes hajú, helyenként erőteljesen ráncosodó alakra meredve. Kétségtelen, hogy nem a nevetéstől és a sűrű mosolygástól olyan viseletes a bőr a szeme körül. Ahogy biccent, úgy beteszem magam mögött az ajtót, és beljebb lépek az iroda közepe felé.
- Hoztad a Carpenter ház iratait? -kérdezi, amire csak feltartom a kezemben tartogatott laphalmazt, majd, amikor kinyújtja a kezét, úgy át is adom. Más esetben már kiszolgáltam volna magam -kényelmesen terpeszkedve a vele szemközti karosszékben néznék rá, várva, hogy mit lép, mi az óhaja. Mindazonáltal egy elég egyértelmű okból nem tettem így. A benne peckesen üldögélő nő okán, akit mintegy másodlagosan vettem csak észre, szimplán, mert a parfümje hamarabb elérte az ingerküszöbömet, mint a tényleges jelenléte. Nem zavart volna sok vizet.
- Magát nem ismerem -jelentem ki egyszerűen, felé se fordulva, csak a fejemet biccentve úgy, hogy rálássak. Ha kezet nyújt, márpedig az etikett úgy diktálja, hogy a nő kezdeményezi a bemutatkozást, úgy elfogadom azt -ha nem, én magam teszem meg felé ezt a gesztust, különösebb szégyenérzet nélkül. – Calvin Whitlock -mondom színtelenül, fél szemmel az összezárt dossziét az asztalra helyező férfira nézve. Visszafordulok felé, teljesen elhatárolódva a mellettem lévőtől.
- El tudnád kísérni Ms. Thompson-t, hogy fel tudja mérni, mi dolgunk lesz a lakással?
- Dolgunk? -kérdezek vissza, megemelkedett szemöldökeim alól sandán lesve a nevén nevezett nőre. – Miféle dolgunk lenne vele?
- Ms. Thompson mától a BARNES munkatársa.
- Mint…? -érdeklődöm, ha nem is felbőszülve, de erélyesebb hangon. Miért? Miért kell mindig beleköpni a levesembe? – Merthogy ez nem volt válasz a kérdésemre -fejezem ki Barrett felé a pillanat tört része alatt támadt aggályaimat, de csak kitartja a kezét a nő felé, mintha azt várná, hogy ő válaszolja meg azt, amit még csak véletlen se tőle kérdeztem.




fill your drink with tonic gin

Keep drinking and acting cool Don't care if your day is blue. Nobody loves a gloomy face, just Take your pills and dance all night. Don't think at all, that's the advice So c'mon, let's try:
-this is the American dream

E. Nevaeh Thompson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Calvin T. Whitlock
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today Jxjllme
Nevaeh & Calvin - Not today XbDTzIM
you think you're better than them, better than them; you think they're really your friends, really your friends...
but when it comes to the end, to the end: you're just the same as them,
same as them.
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
you will always remember the pain
but you won't feel it forever.
★ családi állapot ★ :
Özvegy
★ lakhely ★ :
Chelsea, Manhattan
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today YQbf6nT
★ foglalkozás ★ :
Ingatlanügynök
★ play by ★ :
Oliver Jackson-Cohen
★ hozzászólások száma ★ :
37
★ :
so let it go, let it go, that's the way that it goes: first you're in, then you're out, everybody knows.
you're hot, then you're cold, you're a light in the dark. just you wait and you'll see that:
you're swimmin' with sharks.
Nevaeh & Calvin - Not today BJ5UV9O
TémanyitásRe: Nevaeh & Calvin - Not today
Nevaeh & Calvin - Not today EmptyVas. Jan. 15 2023, 22:25

to Calvin T. Whitlock
“It is easy enough to be friendly to one's friends. But to befriend the one who regards himself as your enemy is the quintessence of true religion. The other is mere business.”

Hiába teltek el hetek azóta, hogy Manhattanbe érkeztem – ez idő alatt még egy lakást is felújítottam és berendeztem – még mindig akad olyan este, hogy honvággyal, némi szomorúsággal hajtom álomra a fejem. Valami hiányzik oz otthon érzéséből, pedig beletettem mindent, ami én vagyok. Mindent, ami boldoggá tesz. Szépség, finomság, nőiesség, modernitással keveredő klasszikus vonalvezetések bútorokon és a berendezési tárgyakon, „warm and cosy” érzés. Hideg-meleg színek. Természetesség. Mosolyogva kellene minden alkalommal rá gondolnom, de valami mégse az, amire számítottam.
Hiába van a városban mindkét testvérem, hiába, hogy sok esetben a Mitchellel való beszélgetés segít abban, hogy végre nyugovóra térjek, anyuékkal is sokat szoktam beszélgetni, hiányzik San Diego. És ezt nem a víz vagy a pálmafák számlájára kell írni. Az érdekel a legkevésbé, bár tagadhatatlan, hogy majd tizennégy év elteltével furcsa, hogyha kinézek az ablakon, a messze elterülő világoskék vizek, a homok és az utak mentén sorjázó pálmák helyett az égbenyúló toronyépületeket, a folyamatosan tülkölő sárga taxikat, emberek ezreit vagy a szmogot látom. Itt minden gyors és sietős. Ha csak egy kicsit is lassabban megyek át a járdán már sürgetni kezd a lámpa. A boltokban állandóan sopánkodnak az emberek, amiért nem lépek kettőt előrébb, de kérdem én: hova és minek menjek előrébb, ha gyakorlatilag semmit nem érek el vele csak azt, hogy a másik hátára tapadok, mint egy szúnyog a szélvédőre? Hiányzik az eddigi, a hosszú évek óta nyugalomban és megszokásban élt életem, amikor minden biztos volt és amiben minden benne volt. Egy szép, bár nem túl nagy, de otthonos, kellemes ház kerttel. Jól fizető munka, amiben ráadásképpen kiemelkedően jó is voltam, ezt minden beképzeltség nélkül állíthatom. Bizalomkeltő jövőkép, hiszen ott volt mellettem a pasi, akire mindig támaszkodhattam, aki a legjobb barátom volt amellett, hogy a szerelmemmé, a vőlegényemmé lépett elő az évek leforgása alatt. Vele képzeltem el mindent. Az életemet és az időt, amikor majd arra adom magam és túltekintve a karrieren, családot szeretnék alapítani. És mi lett belőle?
Nevaeh keze belelógott a bilibe és rá kellett jönnie arra, hogy az elmúlt évtizedben minden túl szép volt és túl jó ahhoz, hogy így maradjon és ne jöjjenek a borús fellegek. Az egészségem mindig a helyén volt – kisebb nagyobb megfázásokat vagy az influenzát ne számoljuk bele – pénz pipa, ház pipa, boldogság pipa, tervezhető jövő pipa. Ezért jött az, akit sokan Istennek, mások sorsnak neveznek és egy huszárvágással tette tönkre mindazt, amit én addig felépítettem. „Szenvedjen már végre ez is egy kicsit, a fene azt az elégedett vigyort a képén.” És ha belegondolok, tényleg én vagyok az, aki már-már elszégyelli magát az addigi boldogsága miatt, mert amióta az ország másik végébe jöttem csak a panaszkodást hallgatom mindenhol. A tömegközlekedésen, a zebránál állva. A boltokban, de még az utcán elcsípett beszédfoszlányokból is. Hogy lehet, hogy nekem soha nem volt okom panaszkodni?
"- Minden egyenesbe fog jönni, higgy nekem" – Mitchell mindig bizakodó volt velem kapcsolatban, és alapjáraton is egy olyan pozitív világképe van, amiben nincs helye a szomorkodásnak vagy a morgolódásnak. Hosszú ideig legalábbis biztos nincs, mert azok a reggeli pasis hisztik, amiket olykor lerendez nálam, megérnek egy misét. Viszont amilyen indulatos tud lenni – gyanítom, hogy sokkalta azért, mert fel kellett ébrednie, mintsem más miatt – olyan hamar kerül vissza a jól ismert chill életérzésbe és az irigylésre méltó nyugalom újra eluralkodik rajta. És vele együtt mindenki máson is, aki a környezetében tartózkodik. Az ilyesfajta csodákra van nekem szükségem, amilyen a bátyám is.
Ez viszont nem mondható el a jövendőbeli főnökömről, akire bár az elmúlt beszélgetések alapján nem lehet egy rossz szavam se, de látok valami ravaszságot a szemeiben. Nagyon jól tudja ő, hogy honnan jött és azt is, hogy olyan ő itt, mint az atyaúristen. És aszerint is kezeli a dolgokat.
- Kis türelmét kérném – tekintetét újra az ajtóra emeli. Engem ugyan türelemre kér, ő mégis türelmetlen és bár tartott egy kisebb szentbeszédet arról a lakásról, amiről értekezni akar egy bizonyos Whitlockkal, az csak nem akar megérkezni. Mígnem….
Hiába hallom a határozott kopogást majd a hozzá tökéletesen passzoló lépteket, az érces, kellemes hangot, nem fordulok felé. Már a hanghordozásában benne van a „ki, ha én nem?” kivagyiság. Benedvesítem az ajkaimat, s a térdeimre pillantok mindaddig, míg meg nem hallom a felém célzott megjegyzést.
Elképesztő felismerés - csúszik ki kis híján a számon, de csak elmosolyodok egy pillanatra.
- Tényleg nem – övéhez hasonló hangot ütök meg annyi különbséggel, hogy mivel én vagyok az új munkatárs és többek között a nő is egy valószínűleg pasival teli épületben, annyival „behódolóbbnak” tűnök, ezzel is jelezve, hogy tudom jól, hol a helyem. Villámgyorsan végig nézek rajta, miközben megemelkedek… lezser elegancia, peckes tartás, megnyerő kisugárzás, már amennyiben a pillanatnyi mogorvaságát méltóztatna elhagyni, az lenne. Magas. Nagyon magas, még a tíz centis cipősarokkal is eltörpülök mellette. Sárm. Olyan, mint Raymond. Már utálom.
Illően kezet nyújtok neki. Nagy, lapát méretű tenyerében jóformán eltűnik az enyém.
- Nevaeh Thompson – mutatkozok be. Nem több ez egy tíz másodperces közjátéknál, már ülök is vissza addigi helyemre, mellőzve a korábban felém tett, lopott pillantását, amivel mintha neheztelését akarta volna kifejezve azért, mert más foglalja az ülőalkalmatosságot helyette.
Barrett mosolygásra késztet a tényszerűségével és azzal, ahogy Whitlockot kezeli. Aprót biccentek, mikor felém int.
- …mint belsőépítész – veszem át a szót és felelek határozottan Mr. Pökhendi felettébb erélyesnek tetsző kérdésére – és mint új munkatárs, és nem utolsó sorban a felújításokhoz értő személy, felajánlottam Mr. Barrettnek aki élt is ezzel a lehetőséggel, hogy tehetnénk egy próbát, és ránéznék a lakásra én magam is, bízva benne, hogy tudjuk orvosolni az általa említett „ómódiságát”. Bár azt nem tudom pontosan, hogy az Önök olvasatában ez mit takar pontosan, bár vannak elképzeléseim – kemény, szúrós pillantással méregetem a férfi arcát. Nem vagyok benne biztos, hogy miként fogunk kijönni egymással, azt is megmerem kockáztatni, hogy hosszú távon kinyírnánk a másikat, de ne legyen igazam. Talán korai még feltételezésekbe bocsátkozni.
- Ha esetleg Önnek problémát okoz, Mr. Whitlock, hogy velem együtt kell ellátogatni az épülethez, örömmel átveszem magam a paksamétát… – intek az asztalon lévő dosszié felé. Valami azt súgja, hogy nem kifejezetten a személyemmel van baj, hanem magával a ténnyel, hogy meg kell nézni a lakást - ...és megnézem, mivel tudnám vonzóbbá, és eladhatóbbá tenni – nyomom meg a vonzó és az eladható szót úgy, hogy az a dosszié tartalmát élvező Barrettnek talán fel se tűnik.
Olyan pasasnak tűnik, aki a sármjával hódit és a kellemes, mély, érces hangjával. És ha éppen nem egy nő a vásárló, akkor a kiállásával és a megbízhatónak tűnő kisugárzásával kell túladni az adott házon vagy lakáson. Viszont vannak olyanok még a felső tízezer körében is, akik átlátnak ezen és nem dőlnek be egy szép mosolynak, egy kihívó vagy magabiztos pillantásnak. Talán a ház értékei is mindeddig rejtve voltak a szemek elől és nem is fektettek hangsúlyt arra, hogy előhozzák a szépségeit. Ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy nem szeretné senki, hogy újoncként egyedül nézegessem a lakásaikat, így kíváncsi pillantással nézek fel újra Whitlockra, óhajt-e velem kirándulni egyet?
BEE x Öltözet x Szószám: 1130

Calvin T. Whitlock imádja a posztod

mind álarcot viselünk
E. Nevaeh Thompson
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today VJeX2HI

Nevaeh & Calvin - Not today RL0g57z
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :

I want one moment in time...When I'm more than I thought I could be
★ családi állapot ★ :
Hajadon
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today ByL1qdD
★ idézet ★ :
When all of my dreams are a heartbeat away...And the answers are all up to me
★ foglalkozás ★ :
Belsőépítész
★ play by ★ :
Gugu Mbatha-Raw
★ hozzászólások száma ★ :
15
TémanyitásRe: Nevaeh & Calvin - Not today
Nevaeh & Calvin - Not today EmptyVas. Jan. 15 2023, 23:49

hated every word that comes out of your mouth
what should we fight about this time?



A Barrettől átvett szó, az, amivel a kérdésemre válaszol, akaratlanul is elriaszt -lassan kezdem el beszívni a levegőt, de gyorsan szippantom be a végét, és rögvest sóhajtva lélegzem azt ki az áporodott, állott levegőjű irodába. Nem tudom, itt vajon nem működik a szellőzőberendezés, vagy csak én nem jutok nem, hogy szóhoz, de levegőhöz se a szembesítéstől? Mert, hogy minek nekünk még egy belsőépítész? Kérdőn a főnökömre vezetett pillantásom hivatott lenne kierőszakolni a választ belőle, de ő már eldöntötte, hogy mára befejezte a velünk való kommunikációt -így is többet foglalkozott a pórnéppel, mint amennyit megérdemelt volna, ezért az összekulcsolt kezeit kényelmesen ejti az ölébe, és dől hátra szinte diadalittasan.
Szükségünk van belsőépítészekre, nyilvánvalóan. Legalább annyira, mint ahogy építészekre, lakberendezőkre, de pont úgy gyűjtögeti be az efféle irányultságú munkatársakat, mintha az ingatlankereskedésről profilt akarnánk váltani, és nem túladni akarnánk lakásokon, házakon, hanem megteremteni azokat. Richardnak legfőbb ideje lenne tudni, hol van az a bizonyos határ, mert így is több összetűzésbe keveredünk a világmegváltást fontolgató designerekkel, mint amennyiszer eddig célravezetőek voltak a törtető szándékaik -bár ő még úgy gondolta, hogy Naveah… Naveah…? Nevaeh? Mindegy… szóval ő még belefér, mert miért ő ne férne bele? A vak is látja, hogy stílusosabb, és közel csinosabb, mint a legutóbb okkal elbocsájtott Monica. Nem, nem -csak- azért mutatták meg neki, merre van a kijárat, mert nem felelt meg a vezetőség által várt külcsín-standardnek, mert ennyi erővel Mia is már rég cirkuszban mutogathatná a ruhakollekcióit. Hanem, mert nem volt összeegyeztethető az általa képviselt irány azzal a minőséggel, amit a BARNES biztosít az ügyfeleinek. De ez a nő más lenne? Mitől lenne, mert össze tudta egyeztetni a szoknyája színét a kabátjával? Az már teljesítmény...
A folytatására, ha volt is bennem egy minimális szándék -de nem volt-, hogy ne röhögjem el magam, az se perc alatt illant el; kedélyesen, mégse túl harsányan, csak úgy éppen elég bicskanyitogatóan nevetek fel, és vigyorogva, mint aki az elmúlt idők legjobb viccét hallotta, alsó ajkamra csípve nézek először az új kolleginára, majd a főnökünkre. Többesszámban, immár.
- Szóval ez mostantól így megy? Belibbenünk, és mi teszünk ajánlatokat a munkánkra nézve? -a beszélgetésből alighanem egyértelműen tervezem kizárni a hölgyeményt, még ha az ő szavaira is reflektálok. Azt csak elrettentő példaként emlegetem fel Barrettnek. – Mert ez esetben akkor kezdeményeznék egy fizetésemelést, te pedig, a jelek szerint úgyis bele fogsz menni, nem? -tárom ki felé a karjaimat, megjátszott mosolyommal azt a látszatot keltve, hogy a szóban említett bónuszt már zsebre is tettem.
Persze állíthatnám, hogy nem Ms. Belsőépítésszel van itt a probléma, de ki lenne, aki elhinné ezt nekem? Az, amire jött, és rátette a minden bizonnyal tökéletesen manikűrözött kis kacsóját, színtiszta 55 millió dollár lett volna a cégnek. Felújítások nélkül, ódivatúsággal együtt. Lehet, hogy ezek után még nagyobbat fogunk tudni kaszálni, de az is lehet, hogy rögvest felkopik az állunk, és bottal üthetjük a nyomát a profitunknak. Különösen én, akinek a jutaléka sínyli meg azt, ha kedves törtető kollégám úgy istenesen elbaszarintja azt, ami a rendelkezésünkre áll.
- Richard… az ott előtted -két tenyeremet összetartva billentem a dosszié felé a kezeimet. – Ötvenöt millió dollárt ígér nekünk. Ötvenötöt -hangsúlyozom ki még egyszer az esetben, ha ne lett volna nyilvánvaló mindenkinek. Egyeseknek… - És ne vegye sértésnek -mentegetőzve intek Thompson felé, de be kell látni, baromira nem érdekel, mit minek vesz. -, de nem gondolnám, hogy friss próbaidősként egy ekkora bevételt hozó lakáson kéne kiélnie a tettvágyát. Előbb bele kell lépni a lábáztatóba, mielőtt a nagy vízbe ugranánk, nem? -a kérdés már egyértelműen Richardnak szól, még ha látszik is rajta, felesleges a szentbeszédem. Kurva életbe már! – Annyi kevesebbet érő, szintúgy renoválásra szoruló lakásunk van… miért a Carpentert kell baszogatni? -lehet ingerültnek hat, de amúgy se célom, hogy finoman nyissam fel a szemét. J. E. R. Carpenter az 1900-as évek elején vezető építésze volt a New York-i több emeletes luxuslakásoknak. Az, amit ő biztosít, minőség. Lehet már nem olyan, amit a mai kor embere is maradéktalanul tud értékelni, mert én se tudom… de mégis, van rá bármi okunk, hogy felforgassuk?
Richard nem felel, csak somolygó görbülettel a száján mered rám -kérlelhetetlen, nekem pedig a mímelt mosolyt látva az arcán kedvem lenne átráncigálni az asztalon, hátha tudnék egy kis észt verni abba a csökött, konok fejébe. Lemondóan lendítem a kezemet, és amilyen gyorsan csattan a combomon, úgy emelem tovább, hogy egyiket csípőre tegyem, míg a másikkal fáradtan dörgölöm meg az orrnyergem.
- Hagyjuk, hogy kifolyjon a pénz a kezünkből… -a szavakat eltompítja a szám előtt tartott tenyerem, de nem is címzem azokat senkinek. Egy egyszerű ténymegállapítás, mindenki kezdjen vele, amit akar.
Felszólalására csak felszalad a szemöldököm, és dermedt lassúsággal nézek rá -lehet jobban járnék, ha felragasztanám a homlokom közepére őket.
- Azzal azért tisztában van, hogy nagyjából két perce dolgozik itt? -fröcsögöm maró ellenszenvvel. Hárman vagyunk az irodában: az irodavezető, egy vezető ingatlanügynök, és egy újonc. Mióta osztja az utóbbi a lapokat?
Még egyszer, a tekintetembe ültethető minden kérleléssel nézek Richardra, aki könnyedén húzza fel a vállát, és dölyfösen mustrál. Mi a faszt akar ezzel elérni?!
- Ha ezt akarod -nevetek fel hitetlenül, és felmarom előle az asztalról a lapkupacot. Azt a dacot, ami az arcomra költözik, nem tudom semmivel palástolni, mikor elfordulva a főnöktől Thompsonra nézek. – Öt perc múlva indulunk -közlöm szűkszavúan, és valósággal kirobbanok az ajtón; szinte hallom, ahogy a zsanérok egyesével nyögnek fel a váratlan hatás nyomán, és azzal se különösebben vesződök, hogy elegánsan tegyem vissza a helyére. Távolodva még hallom, ahogy kellemetlenül nyikorog, de az elmúlt pár percben mégis ez a legkellemetlenebb, ami történhetett… Túl sok minden szól ellenük. Már a belsőépítészek ellen… azt hiszik mindenkor tudják, mi a legjobb ár-érték és kereslet-kínálat tekintetben a piacon. Meglehet, az előbbiben élen járnak, de az utóbbi legtöbbször a mi szakértelmünket igazolja. Hány esetem volt már, ami azért vallott közel csúfos véget, mert hagytuk, hogy teljesen megváltoztassák egy-egy lakás arculatát? És mit mondtak a végén? Upsz!... meg az anyád picsája az upsz, az!
Felkapok mindent, amire szükségem lehet -tárca, telefon, kulcsok; xanax?...-, majd a kabátomba is belebújok. Szükségem lesz egy cigire, és nem fog érdekelni, ha szóvá teszi Ms. MajdÉnMindentJobbanTudok, hogy a kocsiban dohányzás közúti balesetet is okozhat, mert elvonja a sofőr figyelmét. Nekem aztán ne mondja.
- Baj van?
- Most ne! -intem le Mia-t, aki a hanglejtésből, amit felé intézek, egyértelműen tudja, hogy ez nem az az indulat, amibe neki bele kéne ártania magát. A két lábon járó önérzetet, aki a túlontúl formás virgácsain érkezik -mert látszik, tudja ő, mitől döglik a légy, na meg a korosodó főnökjelölt is-, a liftnél várom be. – Mehetünk, Főnökasszony?




fill your drink with tonic gin

Keep drinking and acting cool Don't care if your day is blue. Nobody loves a gloomy face, just Take your pills and dance all night. Don't think at all, that's the advice So c'mon, let's try:
-this is the American dream

E. Nevaeh Thompson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Calvin T. Whitlock
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today Jxjllme
Nevaeh & Calvin - Not today XbDTzIM
you think you're better than them, better than them; you think they're really your friends, really your friends...
but when it comes to the end, to the end: you're just the same as them,
same as them.
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
you will always remember the pain
but you won't feel it forever.
★ családi állapot ★ :
Özvegy
★ lakhely ★ :
Chelsea, Manhattan
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today YQbf6nT
★ foglalkozás ★ :
Ingatlanügynök
★ play by ★ :
Oliver Jackson-Cohen
★ hozzászólások száma ★ :
37
★ :
so let it go, let it go, that's the way that it goes: first you're in, then you're out, everybody knows.
you're hot, then you're cold, you're a light in the dark. just you wait and you'll see that:
you're swimmin' with sharks.
Nevaeh & Calvin - Not today BJ5UV9O
TémanyitásRe: Nevaeh & Calvin - Not today
Nevaeh & Calvin - Not today EmptyHétf. Jan. 16 2023, 10:36

to Calvin T. Whitlock
“It is easy enough to be friendly to one's friends. But to befriend the one who regards himself as your enemy is the quintessence of true religion. The other is mere business.”

Minden kezdet nehéz. Arra viszont a legmerészebb álmaimban se gondoltam, hogy már a munkába lépésem első napján egy tüskés sündisznóval kell megmérettetnem magam, azt pedig főleg nem, hogy pont én leszek az, akinek munkahelyi konfliktusai lesznek.
Többször is megforgatom a szemem a kifakadásait hallva, melyek felérnek egy hisztis gyerek kirohanásaival, de mégis jobban szórakoztat az, ahogy Barrnett reagál rá és ahogy kezeli őt. Pontosabban sehogy. Jó, nem mondom, hogy Whitlock minden egyes szava süket fülekre talál, de hiába is morog, pöfög és szítja az indulatokat, az csak és kizárólag azt hall meg amit akar, és a papírokba feledkezik, mintha más se számítana, vagy ne látta volna őket elégszer. Ő a dollárjeleket látja. Márpedig az imént elhintettem egy-két információt arról, hogy ha ügyesek vagyunk akár a duplájáért is el lehetne adni azt a házat, de húsz millióval többért minimum, mindezt minimális változtatásokkal és időráfordítással. És akkor még nem láttam a tervrajzokat, nem láttam az elhelyezkedését, a jelenlegi állapotát. Néhány dolgot viszont megtanultam, mióta New Yorkban vagyok az itteniek ház- és lakásvásárlási szokásaival, de főként az ízlésekkel kapcsolatban.
Az első két-három hetem nagyjából arra ment rá, hogy házról házra járva felmértem az ingatlanhelyzetet, az elvárásokat és a lehetőségeket. Talán a dúsgazdagok házvásárlási szokásaival nem foglalkoztam ez idő alatt, nekem ugyebár nem erre van keretem, de a látottakból és hallottakból már következtetni tudok az igényekre is. Ráadásul, bár a kontinens másik felén, de ezt csináltam én is éveken át, csak átkell helyezni a székhelyt a keleti partra és változtatni cseppet a közkívánaton.
Amolyan „mosom kezeimet” mozdulattal előszőr a mellkasomra simítom a tenyeremet, majd felé mutatom mindkettőt. Én aztán tényleg nem tehetek semmiről, csak szóba jött egy „nehéz eset” a piacukon, én pedig elhintettem pár aprócska információt azzal kapcsolatban, hogy mégis mit lehet tenni ahhoz, hogy kapatosabb legyen és ha kell, akár még messze áron felül tudjanak tőle megszabadulni. Vonzóvá kell tenni. Márpedig az, hogy egy vonzó külsejű, de elrettentő természetű bróker foglalkozik vele, aki csak ideig-óráig fogja ott tiszteletét tenni, aztán eltűnik mintha soha nem is lett volna, nem fogja eladósorba állítani a rossz lakásokat.
Értem én a fiatalabbik helyzetét és megértem azt is, hogy nem csak a főnöke és közöttem megfogalmazódó lehetőségben, de bennem is az ellenségét látja és egyfajta hátráltató tényezőt, ami az ő ötvenöt millió dollárja és a profit közé állt. Csak épp a szépszemű azt nem veszi figyelembe, hogy ez nem kőbe vésett. Csak egy „mi lenne, ha?” tényező.
- Nem vagyok egy sértődékeny alkat, Mr. Whitlock, emiatt nem kell aggódni - bőven volt ám odahaza is néhány olyan kukacoskodó és hirtelenkedő, a dolgát – minden gúny nélkül – túl jól tudó alak, akivel meg kellett értetnem a mi, belsőépítészek igazát és elfogadtatni azt, hogy vannak azonban olyan forradalmasított ötletek is, amik gyakorlatban is jól működnek, nem csak elméletben. Egy esélyt pedig mindennek lehet adni.
- Csak jelezni szeretném – állok fel a székről, hogy én is hasonló magaslati levegőt szívjak, mint ő. Hát nem igazán jön össze - nem feltúrni és szétbombázni akarom az épületet és nem kiforgatni önmagából, vagy pedig elvenni Öntől mind azt a profitot, ami a zsebét üthetné – mert nyilván ő, ahogy a főnöke, csak a dollárjeleket látja és azt, hogy felkerüljön a cég negyedéves értékelésében a neve mellé ez az ingatlan is. Csak ki cég szinten, ki pedig az egyéni érdek szintjén gondolkozik ebben - Az se biztos, hogy bármit is lehet kezdeni vele, nem láttam még róla semmit. Se egy alaprajzot, se egy elhelyezkedést, se mást. De miért ne nézhetnénk meg? Öt percet kérek az életéből amíg körbefutom, és egy kicsivel többet, ha látok benne fantáziát. Ha esetleg zavarja, akkor ott is hagyhat, én is betudok zárni egy ajtót kifele jövet, sőt, már a tömegközlekedésben is elég otthonosan érzem magam, úgyhogy azzal se kell fáradnia, hogy visszahozzon.
- Azért ne hagyja ott – fűzi hozzá Barrett, amire megakadok egy pillanatra a mondandómban. Pislogok néhányat, majd benedvesítem az ajkaimat és folytatom.
- Csak jelezném, hogy segíteni próbálok abban, hogy ne áron alul, hanem a piaci árnak akár a kétszeresén adjuk el azt a lakást. Ez pedig mind a cégnek, mind pedig önnek szerencsésebb lenne. Vagy rosszul gondolom?
Megingathatatlannak tűnik, de amint ő, úgy mindannyian ahányan itt vagyunk, de legalábbis ezen a területen dolgozunk, mind-mind többet és többet akarunk, nagy számokban gondolkozunk. Lehetőségeket keresünk arra, hogy a sokból még többet csináljunk, majd azt is megduplázzuk, és ez igaz az eladási számokra, vagy pedig a pénztárcánkba kerülő bankókra. És ha elkap bennünket a gépszíj, egészen mesterien vagyunk képesek ezt a képességet a tökélyére fejleszteni. De akkor miért most szabnánk gátat a határainknak? Egy ostoba lakás miatt, legyen az bármilyen is.
Nem akartam beleköpni a férfi levesébe és megijeszteni azzal, hogy újoncként lecsapnék a kezéről egy ekkora, már-már műemlékké nyilvánított lakásra. Eszemben sincs, bár bizonyítani azt tagadhatatlanul szeretnék. Valahol megértem az aggodalmát, de ez csak egy lehetőség, ami, ha nem jön be, akkor nem kell vele tovább foglalkozni, minden mehet tovább ahogy eddig, és megpróbálhat túladni rajta ahogy kívánja. Kevesebbért, többért? Ahogy sikerül.
- Friss próbaidősként, valóban. De nyolc év szakmai tapasztalattal a hátam mögött, Mr. Whitlock. Lehet, hogy új vagyok, és ennek megfelelően fogok itt dolgozni, együttműködni a kollégákkal. Hülye viszont nem vagyok és értek a munkámhoz. Nyilván Mr. Barrett is ezért látott lehetőséget bennem és ezért hajlik arra is, hogy megnézzem én magam is a lakást. És mint mondtam, nem áll szándékomban tönkre tenni semmit, csak megkívánok nézni egy ingatlant. Ennyiről van szó – hangom nyugodt, de határozott. Nem veszekedésnek szánom, tudom, hogy jelen állás szerint nem sok beleszólási jogom van a dolgokba, mint ahogy abban is biztos lehet, hogy nem én vertem itt az asztalt a főninek, hogy csakugyan megfogom nézni azt a házat, hátha át lehet alakítani! Szóba jött, én mondtam egy-két dolgot ő pedig kapva kapott rajta. Elhiheti ő is, hogy nekem a legkellemetlenebb, amiért az első munkanapomon máris bizonygatnom kell az igazamat és konfliktusba keveredtem pont egy olyan alakkal, mint ő is. De alkalmazkodni tudni kell és lejjebb adni az egónkból.
Nincs mit tennem, biccentek arra, hogy öt percem van összeszedni magam. Nagyot nyelve, kicsit talán megrettenve nézek Barrettre, s jóformán megugrok amikor bevágódik mögöttünk az ajtó.
- Azt nem mondta, hogy ő lesz itt a legnagyobb falat.
- Azért magát se féltem. Menjen! És Ms. Thompson – szól utánam, mielőtt még eltűnnék a kínkeserves pillanatokat átélő ajtó mögött – Üdv nálunk!
- Köszönöm, Mr. Barrett – ezzel pedig eliszkolok, meg se állva a liftig, ahol már messziről látni Whitlock magas, ingerülten ácsorgó alakját. Terveim szerint nem beszélek vele sokat, látom rajta, hogy nem akar, viszont a „becézett” nevemen megakadok, s úgy emelem fel rá a tekintetemet, hogy abba belevegyítem minden indulatomat és ellenszenvemet. Tudnám értékelni, ha addig nem vonna le következtetéseket, teszem hozzá téveseket, amíg nem tudja az egész történetet. Bár, ő már a legelején azt akarta ebből az egészből felfogni, hogy én szájkaratéval legyűrtem a főnökét, és az én akaratom érvényesülésével szereztem Whitlockkal szemben is taktikai előnyt. Így pedig valószínűleg nincs az a magyarázat, ami eltántorítaná az igazától.
Női jogomnál fogva – és mert sokkal kisebb vagyok nála – előtte szállok be az üres liftbe, még mielőtt az teljesen kinyílna.
- Alig várom a közös utunkat, Whitlock… - csak azért nem teszem hozzá, hogy az „első” közös utunkat, mert az eddig tapasztaltak apján biztosan megjegyezné, hogy ne éljem bele magam, mert ha rajta múlik, az utolsó is lesz.
BEE x Öltözet x Szószám: 1209

Calvin T. Whitlock imádja a posztod

mind álarcot viselünk
E. Nevaeh Thompson
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today VJeX2HI

Nevaeh & Calvin - Not today RL0g57z
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :

I want one moment in time...When I'm more than I thought I could be
★ családi állapot ★ :
Hajadon
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today ByL1qdD
★ idézet ★ :
When all of my dreams are a heartbeat away...And the answers are all up to me
★ foglalkozás ★ :
Belsőépítész
★ play by ★ :
Gugu Mbatha-Raw
★ hozzászólások száma ★ :
15
TémanyitásRe: Nevaeh & Calvin - Not today
Nevaeh & Calvin - Not today EmptySzomb. Jún. 24 2023, 20:50

hated every word that comes out of your mouth
what should we fight about this time?



- Én pedig szerencse, hogy nem vagyok aggodalmaskodó -mások lelkivilágát nézve legalábbis nem, azzal szinte soha nem foglalkozott. A sajátját tekintve viszont már annál inkább -márpedig Barrett, kézen fogva az új munkatárssal, Ms. Thompsonnal úgy sétáltak bele az egójába, mintha a „yellow brick road” elevenedett volna meg előttük, ők pedig olthatatlan vágyat éreztek, hogy azon lépdeljenek keresztül.
Calvin sok mindent szeretett, még többet nem. Az, hogy valami kiszámíthatatlanná vált előtte, egy volt ezek közül. Akkor érezte magát elemében, ha az őt körülvevő, leginkább pedig az őt érintő dolgok mind az irányítása alatt történtek. A dirigálás, a főnök szerepében való tetszelgés volt, ami leginkább közel állt hozzá, ezáltal pedig rendkívül zokon vette, ha a tényleges főnöke megjelent, és fölébe kerekedett. Azzal a lendülettel, mintha kirántották volna a talajt a lába alól, hirtelen megingott a lába alatt a föld, és nem csak az egyensúlyát vesztette el, hanem egyszeriben a gyeplőt is a kezei közül.
Elmosolyodott, és nem is próbálta azt titkolni, amikor a nő felállt tekintélyparancsoló szándékkal. Cinikus görbület volt, amihez a szemöldöke is finoman feljebb szökött, míg hallgatta.
- Ha Ms. Thompson már ennyire kiismerte magát a tömegközlekedésben, akkor oda se kell vinnem, nem? -sandán pillantott a főnöke felé, lezser kézmozdulattal legyintve Nevaeh irányába. – Hisz’ hallottad, ha be tud csukni maga után egy ajtót, feltételezem, a retiküljében is elfér hozzá a kulcs. Sőt, talán még egy kódot is meg tud jegyezni -bár szó se róla, Calvin, ha nem is lett volna szemtanúja, bajusza alatt megmosolyogta volna, ahogy ráriaszt a ház a nőre.
- Calvin…
- Remélem arra teszel épp ajánlatot, hogy kifizeted a benzinpénzemet.
- Semmire nem teszek ajánlatot! -ha nem is csattant a hangja, Richard már megkeményedett tónussal válaszolt. – Nem fogok vitatkozni veled, mint valami hülye gyerekkel! Nem felkértelek, hanem utasítottalak, remélem érzékeled a különbséget -talán kérdés se volt, de ha igen, abból is költői -ezt pedig Calvin tökéletesen érzékelte. Felszegett állal, és annál is nyilvánvalóbb fintorral viseltetett a megnyilvánulás felé, nem különbül pedig a vele szemközt álló nő irányába is. A kolléga még neki szánt kérdését egyértelműen elengedte a füle mellett. Nem érdekelte, hogy mit és hogyan gondolt egészen addig, amíg a jelenlétét is a személye elleni sértésnek fogta fel.
„Tegye oda a nyolc éves szakmai tapasztalatát, ahova gondolom” -ott játszott az ajkain a nyers, tapintatlan válasz, de csak kelletlenül végigfuttatta nyelvét a felső fogsorán ajkai takarásában, és mély levegővel kísérve, felvont szemöldökkel bólintott, mintegy a megadás jeleként. Azt a lehetőséget azonban nem szalasztotta el, hogy tornádóként söpörjön végig, ahogy elhagyta a főnöke irodáját, és felmart mindent a sajátjából, amihez szüksége lehetett az úthoz. Legfontosabbként a doboz cigijét számolta, ezért azt, a szövetkabátjának belső zsebében hamarabb ellenőrizte le, mint a telefonját. Vagy mondjuk a Carpenter ház kulcsát.
A lift előtt állva végignézte a mobilját -sms-eket ügyfelektől, üzeneteket a családtól, noha azokat rendre, mint ahogy ez esetben is, láttamon hagyott, valamint realizálta, hogy nagyjából másfél órája lesz még, míg mennie kell Maisie-ért az oviba. Plusz a késés, amit mindig hozzátold, és amiért az óvodapedagógusok, mint a rossz gyereket, megszidják. Látszólag, mint ahogy gyerekkorában, úgy felnőttként se értek el hozzá az intő szavak, hiszen mindig az ő lánya az egyetlen, akivel az épület küszöbén kell toporognia egy-egy óvónéninek.
A készüléket a nő cipőjének határozottan felé közeledő kopogásának hangjára tette el, és nem bírta megállni, hogy ne szúrjon rögtön oda, ahogy csak mellé ért. Megjegyzésével egyidejűleg hívta a liftet, és felszökkent a fél szemöldöke, mikor Ms. Thompson peckesen lépett el előtte, illatfelhőtől kísérve, hogy elsőként szökkenjen a felvonóba. Szó se róla, Calvin illedelmes ember lévén -még ha erre nagyon sok utalást nem is tett az új kolléga jelenlétében- előre engedte volna, de így kénytelen volt nemtetszését kifejezni a mozdulatra. Mindig elkönyvelte magában az eseteket, amikor a feminizmust már túlzásba vivő nők elvárják, hogy a férfi maguk elé engedje őket az ajtóban, de egy köszönömöt már nem bírnak odaböfögni. Sokszor már azt is elfogadná, ha az utóbb említett gesztus szó szoros értelmében történne meg, mert legalább nem hagynák parlagon.
- Nincs vele egyedül… -sóhajtotta elfúló hangon, és figyelte, ahogy a liftajtó feletti piros kijelzőn egyre fogynak a számok, mígnem a mínusz harmadik szinten zöttyenve megtorpantak. Újfent, már elnagyolt kézmozdulattal jelezte, hogy szándékában áll maga elé engedni anélkül, hogy ezt a kegyet kivívná magának, majd, ha kilépett a kalitkából, úgy ő is utána szegődött.
Az Audi e-tron lámpái rögtön felvillantak, ahogy a zsebéből a kocsikulcs által leadta az utasítást; ha nem lett volna egyértelmű, biccentett a fejével a nőnek, hogy merre szedje a lábait. Ajtót nem nyitott neki, lévén nem randira vitte, helyette rögvest belesüppedt a bordó bőr ülésbe a kormány mögött. A kijelző panelen rögtön a navigációt választotta ki, ahogy beizzította az autót, és bepötyögte a Carpenter ház címét -azután pedig átváltott az audióra, hogy a már rákapcsolódott telefonjának éppen aktuálisan a spotify-on lévő számát elindítsa. Az „I want it all” egész autót megrázó erővel zendült fel, de jóindulatának jeléül lehalkította, annyira, ha éppen szólni akarna, akkor hallja.
Soha nem hajtotta túl a kocsit, mindig csak akkora gázt adott rá, amit még biztos kézzel tudott tartani -ennek ellenére is jócskán volt hangja a motornak, ahogy felbőgött a motorháztető alatt, és se perc alatt gyorsult, ahogy ránehezedett a pedálra. Három emelettel magasabban már az utcára kanyarodva tette ki az indexet, és kényelmesen hátradőlt, ahogy besorolt a forgalomba -a rögvest kikapott pirosnál kabátjának zsebére vezette a kezét, kihúzott belőle egy szál cigit, valamint a gyújtóját, és ahogy lehúzta az ablakot, rágyújtott. Kintről se érzett kellemesebb levegőt.
- Zavarja? -kérdezett rá némileg artikulálatlanul, ahogy ajkai közé tűzte a cigit, hogy egyik kezével váltani, a másikkal pedig kormányozni tudjon, ahogy hirtelen megindult előtte a sor. Amint ismét egyenesbe kerültek, ujjai közé tűzte a füstölgő dohányszálat, és kihamuzott az ablakon. Ha igen volt a válasza, úgy a hamuzással egyidejűleg ki is pöccintette a cigarettát, de nem szalasztotta el, hogy megvetően Nevaeh felé nézzen.
- És honnan jött át hozzánk? -érdeklődött -vagy legalábbis kérdezett. Azt túlzás lett volna állítani, hogy valójában érdekelte, de a számok közti váltással kerekedett csöndet legalább ennyivel szándékozott kitölteni. Na meg, ha más nem, kis háttérinformációt tudott szedni a tekintetben, hogy mit lehet várni tőle, már ha hasonlóan ingatlanügynökségnél dolgozott korábban.
A Flatiron District-től, pontosabban a Madison Avenue-tól nem több mint húsz perc -és csak azért húsz, mert több piroson akadtak fent, mint amivel számolt- volt az út az Upper East-i 66. utcáig, ahol viszonylag közel tudott leparkolni a házhoz. Elindította a parkolóórát, majd a nőre nézett.
- Arra -biccentett a fejével, és zsebébe temetve a kezét indult el visszafelé az utcán. – Kívülről semmi extra -bökött az tíz emeletes épület felé. – És belülről sem. Megvárja, hogy elszívjak egy cigit, vagy szeretne felmenni? -a kulcsgyűrűbe fűzött mutatóujjával húzta elő a kulcsot, azt a nő felé tartva. Ha elvette, ha nem, ő rágyújtott egy újabb cigire a nem túl impozáns főbejárattól alig pár méterre.




fill your drink with tonic gin

Keep drinking and acting cool Don't care if your day is blue. Nobody loves a gloomy face, just Take your pills and dance all night. Don't think at all, that's the advice So c'mon, let's try:
-this is the American dream

E. Nevaeh Thompson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Calvin T. Whitlock
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today Jxjllme
Nevaeh & Calvin - Not today XbDTzIM
you think you're better than them, better than them; you think they're really your friends, really your friends...
but when it comes to the end, to the end: you're just the same as them,
same as them.
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
you will always remember the pain
but you won't feel it forever.
★ családi állapot ★ :
Özvegy
★ lakhely ★ :
Chelsea, Manhattan
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today YQbf6nT
★ foglalkozás ★ :
Ingatlanügynök
★ play by ★ :
Oliver Jackson-Cohen
★ hozzászólások száma ★ :
37
★ :
so let it go, let it go, that's the way that it goes: first you're in, then you're out, everybody knows.
you're hot, then you're cold, you're a light in the dark. just you wait and you'll see that:
you're swimmin' with sharks.
Nevaeh & Calvin - Not today BJ5UV9O
TémanyitásRe: Nevaeh & Calvin - Not today
Nevaeh & Calvin - Not today EmptyVas. Jún. 25 2023, 18:04

to Calvin T. Whitlock
“It is easy enough to be friendly to one's friends. But to befriend the one who regards himself as your enemy is the quintessence of true religion. The other is mere business.”

- Ó, és én ebben egészen biztos is voltam – szám szélén sejtelmes kis mosollyal fürkészem őt, majd az előttünk ülő felé fordítom a fejemet, akinek minden létező értetlensége és elrettenése az arcára van írva. Mintha csak két pillanat alatt, az egymásnak szánt csipkelődő vagy épp ellenszenvesnek tűnő megjegyzésünk megkongatná a fejében a vészharangokat és fogalmazódik meg benne, hogy „atya világ, mit tettem, hogy ezeket összeeresztettem?” Ezzel elég lesz majd akkor foglalkoznia, ha képesek leszünk együtt működni, jobb esetben együtt dolgozni, s akár sikereket is elérni a szóban forgó házzal kapcsolatban. De, talán még az is sikernek lesz elkönyvelhető, hogy a kocsiig, vagy pedig a patinás objektumig megtett úton nem nyírjuk ki egymást. Mert jelen állás szerint az tűnik a legbiztosabbnak, hogy ma még vér fog folyni.
Whitlock amúgy tényleg nem tűnik egy mindent túlaggódó fazonnak. Úgy is mondhatnám, hogy mindennek tűnik, csak annak nem, bár, ha jobban szemrevételezem az arcát, markáns vonásait, a néha-néha csibészesnek tűnő, szemtelen kis mosolyát vagy az élesen villanó szemeit, azt mondanám, hogy mégis látok rajta egyfajta aggodalmat, viszont korántsem az én sértődékenységem okán vagy a női létem érzékenysége miatt. Talán már önmagában azt is sikerült bemérnie, hogy minden vagyok csak épp egy ne bánts virág nem, aki összeroskad az első, komoly és meglett, szakavatott férfiak társaságában tett szóváltások közepette. Egész életemben férfiakkal voltam körülvéve, nem zuhanok össze, ha egyikkel másikkal nehezebben, vagy épp egyáltalán nem sikerül kijönnöm és közös nevezőre jutnom. Ebből engedek arra következtetni, hogy sokkalta az a kellemetlen helyzet okozhat számára aggodalmat, amibe Barrett és én… pontosabban Barrett belerángatta őt. Úgy hiszem nem szívesen osztozna mással a profiton, nem szívesen közösködik mással egy adott projekten, főleg nem akkor, ha igazán nagyot tud vele kaszálni. Az pedig, hogy a főnöke egy még kívülálló jelenlétében kérdőjelezi meg őt és lép fel vele talán szigorúbban a kelleténél, akár még a férfiúi büszkeségét is csorbíthatja. Én pedig nem vagyok hajlandó mindenféle együttérzésemet sugallni felé, amivel akár jelezhetném, hogy na igen, veszem az adást, hogy nincs hozzászokva a hanghordozáshoz és a bánásmódhoz. Ami ebben az irodában történik az itt is marad, és vagyok annyira jó érzésű és tisztelettudó, hogy később sem fogom felhánytorgatni.
Felvont szemöldökkel fordulok Calvin felé. Szokták mondani, hogy okos enged, szamár szenved, és elsőre tényleg nem áll szándékomban hozzáfűzni semmit a cinikus megjegyzéséhez, mégse vagyok képes megállni és kiszalad egy-két kósza gondolat.
- Vallja be, Mr. Whitlock, jobban zavarná, ha idegenként szemrevételezném az ön portékáját és a már körbe jelölt területét – ismerem a fajtáját és tudom, hogy előbb hozná magát abba a számára kényelmetlen helyzetbe, hogy egy idegent kell fuvaroznia A-ból B-be és tettetett érdeklődéssel fordulni felé – nem, valószínűleg meg se erőltetné magát emiatt – minthogy egyedüliként odamenjek és ki tudja, hogy miféle terveket készítsek az ő tudta és beleegyezése nélkül. Barrett szája széle alig láthatóan, de megrándul, s már én érzem magam kellemetlenül amiért tényleg azt a hatást keltjük, hogy összeszövetkeztünk Calvin ellen. És valójában pont a férfi hanghordozása és a másikkal szembeni szigora az, ami elsők között visszakozásra késztet engem is. Látványosan teszek egy lépést a vele ellentétes irányba egyfajta visszavonulás jeleként, üzenve a magasabbnak, hogy nem áll szándékom belefolyni se egy kialakuló vitába, se egy közöttük lévő ellentétbe, amit akár még én is előidézhettem. Én se különösebben érezném jól magam, ha egy harmadik fél mellett kellene a főnököm egyirányú szidalmait hallgatnom és úgy tennem, mintha nem taposnának ezzel a büszkeségembe. Márpedig egy férfi büszkesége az ugyebár mindenek felett áll.
Barrett őszinte üdvözlésével és cinikus mosolyával kelek útra. Cipőm határozott, falakról visszaverődő koppanásai végig kísérik utamat a liftig, ahogy igyekvő léptekkel haladok Whitlock magas alakja felé. Mondhatnám, hogy akár még szemet gyönyörködtető is a látványt, mert való igaz, ezen a néhány méteren van lehetőségem feltűnés nélkül végig mérnem őt, de a pocsék természete tönkretesz mindent. Abban viszont nem lehetek biztos, nem ítélhetek ismeretlenül, hogy miért viselkedik úgy, mint egy pokróc. Mindennek, nyilván ennek is megvan az oka.
A négykerekű luxuscsodát látva akaratlanul is megtorpanok egy pillanatra, mintha csak nem tudnám eldönteni, hogy egy előttem álló lépcsőfokra hogyan egyensúlyozzam fel magam az elképesztő cipőcsodámban, és pont ahogy a járművet, úgy a mellette álló férfit és szemrevételezem. Biztos vagyok benne, hogy nem egy szimpla alkalmazott a cégnél. Mondjuk ki, nagykutya lehet már a brókerek között is. Azt hiszem jobb lesz állítanom a viselkedésemen, mielőtt még ő nyírná ki a lehetőségeimet.
Látható kellemetlenséggel ereszkedek le az ülésre, és miután bekötöm magam, úgy ücsörgök tovább, mint aki nem tudja hova tenni a pillanatnyi állapotot. Jól gyanítom, hogy a kocsi önmagában többe kerül, mint amennyit én a dolgozó éveim alatt valaha keresni fogok, de még a tisztíttatása is kiteheti egy havi keresetemet. Rühellek, mindig is utáltam hasonló körülmények között utazni. Szorongva és feszengve. Az pedig, hogy egy férfi allergiás lehet arra, hogy milyen állapotban lesz a kocsija miután valaki beleül, azt hiszem borítékolható. Reymond is ilyen volt, hiába, hogy az ő négykerekűje valószínűleg tizedannyiba került, mint ez.
A Queen együttesének egy ikonikus dalára ijedten rezzenek össze, de sokkal inkább az elképedésem az, ami kiül az arcomra.
- Nem gondoltam, hogy „Queen-es”… - jegyzem meg, és ha valami, akkor ez egy jó pont a neve mellett. Imádom a nagy klasszikusokat, mint a Queen, Led Zeppelin, ACDC és a többiek.
- Engem ugyan nem – intek nemet – nagy összegeket tennék rá, hogy amióta New Yorkba jöttem, háromszor annyit romlott a tüdőm állapota, mint az előtt egész életemben. Úgyhogy miattam ne fogja vissza magát – ingatom a fejemet, bár sejtem, hogy nem lennék hátráltató tényező – viszont megnyugtatott vele, hogy akkor nem kell vért izzadnom, hogy mit koszolok össze, vagy hol hagyok több utcai sarat az autószőnyegen, mint kellene – pillantok felé fél szemmel – vagy az utasokra nem vonatkozik ez a lazaság és otthonosság? – hangom valamelyest könnyedebbnek és kedvesebbnek tűnik, mint korábban volt, mikor a cég feje előtt kellett bebizonyítanom, hogy nem fogok összetörni egy szúrós tekintet és a szarkasztikus pimaszság miatt. Dolgozni akarok. Munkára van szükségem, nem fogom magam már az első napon ellehetetleníteni egy ekkora lehetőségtől azzal, hogy félős kislánynak mutatkozok.
- Az Innovate Realtynél dolgoztam valamivel több, mint hat évig, ebből hármat vezető belsőépítészként. San Diego. Semmi nem szólt ellenük, mielőtt megkérdezné – hogy megkérdezte volna? Nem tudom. De talán az a fajta férfi ő is, aki egy másik hasonló, szakmabeli céget, nevezzük nevén, konkurenciát már ez alapján megítélne – változásra volt szükségem, sokkal inkább magánjellegű okokból. Tiszta lapra – és ezzel már több olyan dolgot is elárulok magamról, amire minden bizonnyal nem volt kíváncsi. Mégis szeretnék elébe menni és nem rossz hírét vinni a volt munkahelyemnek.
Mikor megbizonyosodok róla, hogy a járgány fixen megáll, már ki is szállok belőle. A házak közötti szélcsatornának köszönhetően fel-felerősödő szél miatt összébb húzom magamon a kabátot, majd csatlakozok hozzá, igyekezve tartani a vele a lépést.
- Az attól függ, hogy kinek, mi az extra? Nekem így is az – nézek fel az épületre izgatottan, majd onnan Calvinre – csak egészen nyugodtan – biccentek elhúzott szájjal keresve meg a tekintetét, sokkalta azt sérelmezve, hogy ilyen mocsokkal roncsolja és károsítja az egészségét, mint azt, hogy a téli hidegben rá kell várni. Amúgy is ajánlott más alternatívát, nem lehet okom panaszra – és mondja csak, mi lehet a visszatartó ereje annak, hogy a kutya nem kíváncsi rá? Mármint a főnöke azt mondta, hogy eddig volt egy-két érdeklődő, de komolynak egyiket se nevezték volna. Miért „nem ér ez ennyit?” Remélem nem recsegő parketták, hajnali háromkor megálló óra és furcsa, nem e világi jelenések állnak a háttérben – borzongok meg, talán a hideg, talán a horrorsztorik emlegetése miatt. Talán tényleg csak egy kis felfrissítésre van szükség, arra, hogy esztétikusabbá tegye valaki. Olyanná, amibe utólag már nem kell sok pénzt ölni, és amitől ugyan úgy megmarad az addigi előkelő jellege is.
- Mehetünk? - érdeklődök, mikor elnyomja a csikket.
BEE x Öltözet x Szószám: 1269

Calvin T. Whitlock imádja a posztod

mind álarcot viselünk
E. Nevaeh Thompson
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today VJeX2HI

Nevaeh & Calvin - Not today RL0g57z
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :

I want one moment in time...When I'm more than I thought I could be
★ családi állapot ★ :
Hajadon
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today ByL1qdD
★ idézet ★ :
When all of my dreams are a heartbeat away...And the answers are all up to me
★ foglalkozás ★ :
Belsőépítész
★ play by ★ :
Gugu Mbatha-Raw
★ hozzászólások száma ★ :
15
TémanyitásRe: Nevaeh & Calvin - Not today
Nevaeh & Calvin - Not today EmptyVas. Jún. 25 2023, 19:35

hated every word that comes out of your mouth
what should we fight about this time?



- Ha nem haragszik, bár, mint mondta, nem sértődékeny típus, magával, és a jelenlegi helyzettel kapcsolatban meglehetősen sok minden zavar -vallotta be a szükségesnél őszintébben, és a vártnál ridegebb hangon. Calvinre lehetett mondani sok mindent, hideget és meleget egyaránt -azzal viszont sokan nem próbálkoznának jellemzés gyanánt, hogy szenvedélyes alkat lenne, még ha egyébként, a legtöbbek meglepetésére, az is. Soha semmit nem csinált félgőzzel az életében -leszámítva azt az egy sötétfoltot, amit úgy neveznek, gyereknevelés-, és ez, ha sokáig jól is tartja az esetleges vehemens indulatait, meg is mutatkozik rajta, különösen, mikor sérelem éri a szeretett személyt, tárgyat vagy megfoghatatlan fogalmat. Cal pontos tudatában van saját magának, a cégen belül betöltött szerepének, és annak, hogy amit az ingatlanpiacon megteremtett évek hosszas munkája alatt, az példaértékű. Akkor végképp, ha nem nézzük az érte hozott áldozatait. Nem véletlen tehát, hogy zokon vette azt, hogy megkérdőjelezték és kioktatták őt, és a munkaköre, valamint tekintélye felé táplált szenvedélyes elhivatottságát és elragadtatottságát. Mint, ahogy Richard is mondta, valami hülye gyereket, akit a tanítónénik a falhoz állítottak, hogy gondolkodjon el azon, mit mondott és tett, helyes volt-e, vagy sem. Utálta, ha hozzá hasonló tekintélyelvű emberek, hiába volt szó pont a főnökéről, lejjebb rugdosták a ranglétrán.
Bosszantotta a feszült csend, a felvonó gépzajának monoton zakatolása, a szintek váltakozását jelző pittyegés, de még jobban idegelte a nő felől érkező, szinte tapintható feszültség. Pedig tudta, hogy ő is legalább ennyire kellemetlen, és hasonlóan elviselhetetlen energiákat ont magából, épp csak úgy gondolta, neki van miért. A nőről ugyanezt már nem tudta volna elmondani. Miután Nevaeh kilépett a liftből, kedve lett volna gyorsan visszazárni az ajtót, és visszafuvaroztatni magát az irodájának szintjére, eltorlaszolni a nyílászárót, és csendben, a saját elképzelései szerint végezni a munkáját, de helyette elhessegette a kicsinyes gondolatait -még ha nagyon erősnek is tűntek-, utána szegődött, és behuppant az autóba. A navigáció kedvesen, bár mindig úgy gondolta, szükségtelenül üdvözölte, majd közölte, hány kilométer múlva fogják elérni a célt. Rögtön ezután már Freddie Mercury, és a Queen többi tagja üvöltötte le a hajukat a fejükről.
- Mert van valami külön ismertetőjegye a Queent hallgató embereknek? -kérdezett vissza közönyösen, majd kitolatott a névre szóló helyéről. Calvinről nem lehetett azt mondani, hogy sok zenét szeretett -inkább sok zenét meghallgatott. Nem volt egy zsáner, egy olyan stílus, amit kikiáltott kedvencének, helyette bármit, amiről úgy gondolta, jó, a listájára tűzött. De akadtak napok, amikor egyáltalán nem fanyalodott rá a zenehallgatásra, olyankor inkább podcastot kapcsolt, vagy csendben, legalábbis relatíve csendben, a New York-i zajban utazva gubbasztott a kormány mögött.
- Olvastam korábban egy cikket róla, hogy a Manhattan utcáin eltöltött nem is tudom pontosan, hány perc felér azzal, mintha elszívna egy szál cigit -ő pedig, mintha túl akarna teljesíteni, mert ugye mindig túl akart teljesíteni, rá is licitált további fejadagokkal. – A sajátját mindenki úgy teszi tönkre, ahogy akarja -felelte könnyedén, és a sárgán, vagy inkább „buszzöldön” még keresztül hajtott, erősen véve be a kanyart, fejben arra hivatkozva, hogy lendületben volt. Ha az a piros megfogta volna őket, még több időt vesztenek -vagy még több időt „nyer” a kolleginával. – Másét pedig úgy, ahogy a pénztárcája engedi -toldotta hozzá incselkedő, sanda félmosollyal, ahogy a szeme sarkából felé nézett. Bár viccnek tűnhetett, de valóban szégyenérzet nélkül testálná át bárkire, ha csak minimális sérelem is érné az autóját.
Csendben hallgatta végig, csupán a „vezető” szó említésével kúszott feljebb a szemöldöke.
- Azért elég… hogy mondjam… -a nap folyamán először finomkodott a szavakkal; vagy legalábbis próbált. – Elvetemültnek kell lenni ahhoz, hogy vezetői pozícióról szándékosan visszataszítsa magát a szamárlétra majdhogynem aljára -összevont szemöldökei alól egy fél pillanatra a nőre nézett, majd rögtön vissza az útra, hogy parkolót keressen. Nem firtatta, és Nevaeh szerencséjére nem is volt kíváncsi rá, miféle „magánjellegű okokból” hagyta ott a korábbi munkahelyét. A kötelező small talk ellenére is kellően orrolt rá ahhoz, hogy ne akarjon a szükségesnél többet megtudni róla -és az elejtett információk többségére eleve szükségtelenként tekintett, de ezt már nem hánytorgatta fel, szimplán elengedte a füle mellett.
- Így? -kérdezett vissza megrökönyödve, ahogy felhúzott szemöldökkel az épületre, majd a kollégájára, végül pedig újfent a házra nézett. – Pontosan ugyanolyan semmitmondó társasház, mint bármelyik másik New Yorkban -magyarázkodott rontva a város látképének renoméját. Meglehet, ő sokat látott már ilyet, és ehhez hasonlót az itt leélt több mint két évtized alatt, de abba nem gondolt bele, hogy ez számára mind újdonságként hathat.
Szinte még ki se párolgott belőle a korábbi cigarettának a füstje, máris rágyújtott a másodikra. Éppen csak átlépve felesége halálának évfordulóját sok mindent nem tudott volna mondani, ami jóra fordult -azt viszont a rosszak közül külön ki lehetett volna emelni, hogy veszettül láncdohányos lett.
- Még nem próbáltam éjjel háromkor Bloody Maryt idézni -válaszolta elfojtott hangon, majd minden szóval füstpamacsot engedett a levegőbe. – Az például, hogy nincsen a házban külön parkoló, baromi sok embert tart vissza. Senkinek nincsen kedve este hazaérkezve üres helyet keresni, majd ki tudja, hány háztömböt sétálni, ha végre talált egyet -ő, szó se róla, megértette a problémát. – De elég sok gyengepontja van a lakásnak, nem csak az épületnek. Például, hogy korszerűtlen, bár potenciál az kétségtelenül van benne, de jelenleg túl sok benne a gondolat, nincs meg egy határozott elképzelés, amitől fogva egy konkrét stílust rá lehetne húzni. Nincs baj azzal, ha a régi és az új találkozik, sokan odáig vannak a neobarokkért, de a kivitelezés túl sok kívánnivalót hagy maga után. Mondhatni értjük a szándékot, csak azt nem, hogy a jelenlegi formáját ki gondolhatta jónak -húzta fel a vállát, majd a cigijére nézett. Szívott belőle még egy slukkot, majd elnyomta, és a csikket a közeli kukába hajította. A kérdésre csak bólintva felelt.
- Na meg az se tesz túl jót… -bökött a szomszédos templom felé, amire több ablak is nézett a lakásból.
Kinyitotta az ajtót a nő előtt, majd utána lépett, és biccentve üdvözölte a portaszolgálatot. Megnyomta a lift hívógombját, és a felvonó rögtön a hetedik szintre repítette őket, ahol a mutatóujján pörgetett kulccsal már ki is tárta maguk előtt a főbejáratot.
- És a korábban elmondottak persze csak azok, amiket mi látunk. Nem tudjuk még pontosan, mi van a falak mögött -levette a kabátját, és a nő felé tartotta a kezét, hogy az övét is felakassza a fogasra. Feltűrte zöld pulóverének ujját, majd zsebre vágta a kezét. – Mindenki szeretne impozáns, nívós lakásba költözni, csak senkinek nincs idegrendszere ahhoz, hogy rászánja az időt a felújításra. Viszont amennyit mi rááldozunk arra, hogy „kívánatossá” tegyük, annyival csökken a profitunk -ismerte be kelletlen fintorral, majd a kezét jobbra kitartva az étkező felé navigálta a nőt. Ez volt az első nagyobb tér, ahova elérkezhettek a bejárattól egy kisebb lobbin keresztül.
- Összesen tizenegy nagyobb helyiség tartozik a lakáshoz. Ebben nincsenek benne a fürdőszobák, mosdók, és gardróbszobák, valamint a személyzetnek szánt terek, csupán az étkező, ahol most is vagyunk, a konyha, nappali, a könyvtár, a négy hálószoba, a konditerem, és a külön a lakáshoz tartozó, elsőemeleti vendégapartman szobája. Minden egyéb további tizenhét teret hoz magával -az ismertetője rövid volt és tömör. – Gondolom kezdi érteni, miért gondolom, hogy túl költséges lenne mindezt felújítanunk.




fill your drink with tonic gin

Keep drinking and acting cool Don't care if your day is blue. Nobody loves a gloomy face, just Take your pills and dance all night. Don't think at all, that's the advice So c'mon, let's try:
-this is the American dream

E. Nevaeh Thompson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Calvin T. Whitlock
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today Jxjllme
Nevaeh & Calvin - Not today XbDTzIM
you think you're better than them, better than them; you think they're really your friends, really your friends...
but when it comes to the end, to the end: you're just the same as them,
same as them.
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
you will always remember the pain
but you won't feel it forever.
★ családi állapot ★ :
Özvegy
★ lakhely ★ :
Chelsea, Manhattan
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today YQbf6nT
★ foglalkozás ★ :
Ingatlanügynök
★ play by ★ :
Oliver Jackson-Cohen
★ hozzászólások száma ★ :
37
★ :
so let it go, let it go, that's the way that it goes: first you're in, then you're out, everybody knows.
you're hot, then you're cold, you're a light in the dark. just you wait and you'll see that:
you're swimmin' with sharks.
Nevaeh & Calvin - Not today BJ5UV9O
TémanyitásRe: Nevaeh & Calvin - Not today
Nevaeh & Calvin - Not today EmptyVas. Jún. 25 2023, 22:34

to Calvin T. Whitlock
“It is easy enough to be friendly to one's friends. But to befriend the one who regards himself as your enemy is the quintessence of true religion. The other is mere business.”

Vettem én a lapot, kellemetlen és nem várt betolakodó vagyok az ő „emeletén”. Olyan valaki, akinek semmi köze az értékesítéshez, akinek a jelenlétének nem látja értelmét, csak és kizárólag a plusz dollárjeleket, amit hozzáadhatok egy esetleges felújításhoz, amennyiben az szükségeltetik egy lakás eladásához. Viszont néha érdemes átgondolni és megfontolni, hogy lemondunk pár százezer plusz profitról, hogy az a „hiányzó pénz”, amit az el nem adott lakás jelent, végre megérkezzen a cég számlájára. Arról nem is beszélve, hogy felújítással feljebb lehet tornászni a végösszeget is. Ha olyan ügyes a szép arcú amilyen jól forgatja a szavakat és amilyen szúrósan tud nézni a hozzá rendelt negédes, mosolygok, de mindjárt megöllek arckifejezésével, akkor nem lesz probléma. Olyan érzésem van vele kapcsolatban, mintha egy szelídítés alatt álló farkassal kellene megosztanom az első napomat. Egyszer-egyszer mintha megvillanna valami, ami képes elhitetni velem azt, hogy nem lesz problémánk egymással, máskor viszont olyan, mint egy nagyvad, rideg és távolságtartó, én pedig emiatt hasonlóan reagálok mindenre, mint ő. Ellenszenves velem, és talán nem tetszik neki az, hogy domináns jellemének sokakkal ellentétben én nem vagyok képes és nem is fogok behódolni.
- Nem, nincs. Ellenben amilyen arisztokratikus, és ne haragudjon meg érte, de sznob kisugárzása van, előbb képzelem el komolyzenét hallgatni, ami lenyugtatja az idegeit, mint olyat, amit bömböltetve és dübörögve lehet csak igazán élvezni – ez az első benyomásom. Nem tűnik olyan embernek, aki Queent hallgat. De ez legyen az én első, kellemes csalódásom őt illetően. Bízok benne, hogy lesz még néhány. Példának okáért, ha kiderülne, hogy kedves is tud lenni.
- Nagyon szuper – horkantok a szememet forgatva, pillantásomat az egészen szürke, szmogos égbolt felé emelve – halálunk után nem marad belőlünk más, mint két marék kátrány. Gyönyörű jövőkép. De ezek szerint maga kevesli azt a bizonyos valahány percet, ha még rá is segít egy kis stresszoldóval – utalok az ujjai között pihenő cigarettára, mielőtt az élesen vett kanyar picit felpakol az ajtóra. Kezem határozottan kapaszkodik bele a fogantyúba, na nem, mintha innen lenne már hova csúszkálnom.
- Aha, az viszont nem az én saram lesz, ha az ilyen manőverek után áttöröm az ajtó flancos bőr borítását – sikerül egy pillanatra elkapnom az arckifejezését. Pimasz. Nagyon pimasz - amúgy meg, nem szívesen verem magam egy életre adósságba, úgyhogy… inkább odafigyelek – helyezkedek el újfent, odafigyelve arra, nehogy a rövid szoknya többet mutasson a kelleténél.
Meglep, hogy sikerült őt egyetlen egy szóval, nyilvánvalóan a volt pozícióm kapcsán témában tartani, mielőtt ismét bevenné a leszarom bogyót és elidegenedne még egy teljesen ártalmatlan, emberi beszélgetéstől is.
- Tudja, vannak olyan dolgok, amik nem érnek annyit, hogy az ember megbolonduljon és elveszítse önmagát közben. Lehet, hogy megvolt a vezetői pozícióm, megküzdöttem érte, kőkemény munkával értem el és igen, nagyon jó is voltam benne! – nem fogok szerénykedni, tisztában vagyok a tudásommal és azzal, hogy joggal voltam ott, ahol - de én hajlandó vagyok ahogy ön mondta, elvetemült lenni és visszataszítani magamat a szamárlétra legaljára, ha arra van szükség, hogy képes legyek megmenteni vele a karrieremet és saját magamat is. Elvetemült vagyok, ez könnyen lehet. Viszont vannak lehetőségeim. Megvan a tapasztalatom, a tudásom, én hiszek magamban, hogy újra képes leszek felépíteni valamit. Talán nem azt és nem ugyan úgy, mint ami eddig megvolt, de ha arra vágynék, akkor nem hagytam volna ott – pillantok rá végül szelíd, de mégis határozott és céltudatos mosollyal. Azt, hogy konkrétan mi hozott New Yorkba, miért hagytam ott egy biztos és jól fizető állást, nem akarom feszegetni és valószínűleg ő is bármire előbb kíváncsi lenne, mint erre.
Türelemmel várom meg, míg ügyesen bejátssza a kocsit két másik közé, majd együtt indulunk el az épület felé.
- Járt már Ön San Diegoban? Ott aztán nem sűrűn találkoztunk ilyen jellegű eladásra szánt lakásokkal és házakkal. Ott minden modern és avantgárd stílusú. Itt-ott a mediterrán jegyek is előköszönnek. Önnek lehet, hogy ez semmit mondó és sokaknak is az. Nekem viszont kihívás – kihívás ide vagy oda, valahol mégis tartok tőle, hogy esetleg beletörhet a bicskám. Mégis, ha már ilyen mértékű lelkesedéssel tölt el, hogy valami újnak lehetek a részese, hogy valami újat kell csinálnom az eddiginél másabb szakmai hozzáállással, abból rossz nem sülhet ki, igaz? Nincsenek rossz megérzéseim és bízok benne, hogy támogató munkatársakat fogok találni a cégnél, akik, ha kicsit eltévednék, majd segítenek újra megtalálni a helyes irányt.
Vigyorogva rázom meg a fejem a horror asszony nevét hallva, majd ahogy komolyra fordítja a szót, én is elkomorulok. Elhúzott szájjal raktározom el a hallottakat és való igaz, az, hogy nincs parkoló a mai világban már egészen eltántorító tényező úgy, hogy sokaknak ráadásul nem csak egy, de kapásból kettő, három autója is van.
- Valamiért a manhattani felső tízezer odáig van a neobarokkért – ezt sikerült megtapasztalnom már jómagamnak is, és nem csak a gazdagékra jellemző ez, de a középosztályra is. Ahány lakást megnéztem beköltözés gyanánt, a legtöbb magában rejtette a stílusjegyet, én pedig köszönöm, bár másnak nagyon szívesen kihozom belőle a lehető legtöbbet, de tőlem a létező legtávolabb áll - ahogy mondja, ki lehet hozni belőle irigylésre méltó dolgokat, nyilván nem ez a visszatartó erő. Számunkra inkább az, hogy méregdrága a legtöbb ilyen stílushű bútor, felesleges plusz pénzeket beleölni - megvonom a vállam – viszont vannak nagyon jó kárpitosok és bútor felújítók – lelkesedésem töretlen. Nem kell nekünk a legdrágább, „vegyünk új bútorokat projektbe belekezdeni”, ha vannak ilyen lehetőségek is.
- Igazság szerint én se különösebben érezném jól magam, hitetlen emberi lényként egy szentlélek szállta negyedben, de ez legyen az én problémám – most az én szám szélén jelenik meg egy cinikus kis mosoly. Nincs semmi bajom a vallással és a templomokkal se, kifejezetten szeretem őket nézegetni. Azt viszont aláírom, hogy én se szívesen hallgatnám napi többször is a harangok hangját.
- Köszönöm – biccentek egyet mikor ajtót nyit előttem, és hasonlóan, mosolyogva üdvözlöm a portást, aki előtt határozott léptekkel haladok el a liftig, nyomomban Calvinnel.
A lakásba érve elfintorodok. Mintha jó néhány évet repülnénk vissza az időbe. Már-már robot-szerűen bújok ki a kabátomból és adom át neki, tekintetemet le se véve a korábban már kelletlen szavakkal illetett bútorokról, az árnyékolókról, tovább haladva pedig a fal csipkés, cirádás domborműveiről vagy a parkettákról és a szőnyegekről.
- Ó, te jóságos ég – akaratlanul csúsztatom a szám elé az ujjaimat, s képtelen vagyok magamban tartani a véleményemet, ami ez esetben inkább rossz – nem tudom, hogy ki volt az a barbár, aki ezt elkövette, de megkérdőjelezem a hozzáértését – motyogom, és míg ő ismerteti a továbbiakat, én lassacskán lépdelek tovább a konyha irányába, ami az előző két helyiségtől egy teljesen eltérő, harmadik stílust képvisel – Calvin, őszintén mondja meg nekem. Ön jól érezné magát ebben a lakásban? Van itt egy modern konyha fekete márvánnyal, fehér bútorlapokkal. A szék párnája az undorító, azzal ne foglalkozzunk… majd miután megfőzte a vacsoráját, át kell sétálnia, ide – simítom rá finoman a kezemet a karjára, hogy az étkező felé vezessem – milyen érzése lenne? – sandítok fel a nálamnál sokkal, több, mint egy fejjel magasabb férfira. Ha engedi, tovább haladok a kisebb folyosókon, be-bepillantva a szobákba és a hozzájuk tartozó egyéb mellékhelyiségekbe, így a fürdőszobákba vagy a gardróbszobákba. Meglátására bólintok.
- Eddig is sejtettem. Tagadhatatlanul költséges lenne, viszont nem eget rengető, csak meg kell szabni egy adott keretet azután, hogy dűlőre jutunk, hogy melyik stílust részesítjük előnyben. A konyha, a legtöbb fürdőszoba modernebb a többinél, mint ahogy javarészt a legtöbb helyiség is hordozza ezeket a jegyeket. A klasszicista és antik vagy minden „neo” jegyet én úgy ahogy van eltüntetnék, vagy csak nagyon minimálisan hagynék meg belőle valamennyit, mert ez így borzasztó. A hatalmas terek és a világos falak miatt az egésznek múzeumi hatása van. Ezekkel a bútorokkal amúgy önmagában betudnánk hozni némi plusz pénzt, amit az újakra tudnánk fordítani, vagy a már meglévők felújítására. A hajóparkettákat felszedném és követ raknék le, járólapokat. Alá mehet padlófűtés is, amennyiben a lakás lehetővé teszi. Festenék, plusz bútorral, növényekkel csökkenteném a teret. Calvin? - pillantok fel rá - mi volt a kritikája azoknak, akik itt jártak megnézni? Mit hiányoltak és mi volt, ami tetszett nekik?
BEE x Öltözet x Szószám: 1300

Calvin T. Whitlock imádja a posztod

mind álarcot viselünk
E. Nevaeh Thompson
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today VJeX2HI

Nevaeh & Calvin - Not today RL0g57z
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :

I want one moment in time...When I'm more than I thought I could be
★ családi állapot ★ :
Hajadon
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today ByL1qdD
★ idézet ★ :
When all of my dreams are a heartbeat away...And the answers are all up to me
★ foglalkozás ★ :
Belsőépítész
★ play by ★ :
Gugu Mbatha-Raw
★ hozzászólások száma ★ :
15
TémanyitásRe: Nevaeh & Calvin - Not today
Nevaeh & Calvin - Not today EmptyHétf. Jún. 26 2023, 11:51

hated every word that comes out of your mouth
what should we fight about this time?



- Arisztokratikus? -kérdezett vissza, mosolyra húzódó ajkai között pedig kibukott egy halk nevetés, ahogy futtában a nőre nézett. A sznob megnevezést nem hangosította ki, azt tökéletesen tudta magáról, és még zsebre is tette. – Ha a „komolyzene” úgy gondolja, nyugtatja az ember idegeit, akkor ajánlom figyelmébe Igor Stravinsky Tűzmadár című balettjét. Igen, volt már többször szerencsém klasszikus előadáshoz, de rossz emberismerő, ha azt hiszi, szórakozásból is képes lennék hallgatni… -tűzte hozzá mellékesen. – Na az a „bömböltetős”, „dübörgős” -fizikálisan is macskakörmök közé tette a szavakat. – indulataiban is bármikor kenterbe veri a Queent -élvezeti értékét tekintve azonban nála nem ért ingerküszöböt. Nincs ellenére a klasszikus zene, ebben az egyben igaza volt Nevaeh-nak, de azon az estén különösen sűrűn tekintgetett az órájára, miközben mindent nézett, csak a színpad történéseit nem. Ha ne lett volna épp a zsebében a nagypályás Matthew Aldrin, közelébe nem ment volna a MET-nek. A pénz azonban nagyúr, és az az egyetlen feljebbvalója, amire bármikor képes hallgatni, és aszerint cselekedni, ahogy ő diktálja.
- Holtunkban már nem mindegy? -és pontosan tudta, a nő úgyis megjegyzést tesz arra, hogy „csak nem mindegy, mikor ér utol”. És valahol igazat is tudott volna adni neki, ha nem szerette volna annyira a káros szenvedélyét… rosszabb napjain, anélkül, hogy minimálisan is belegondolt volna a következményeibe, gond nélkül legyűrt egy dobozzal. Egy átlagos napon nagyjából annak a felénél állt meg, különösen, ha még tudott is tarhálni mástól, hogy ne a sajátját fogyassza. – Nem tartózkodok kint annyit, hogy rám nézve is releváns legyen. Tartanom kell a lépést, nehogy lemaradjak -sanda mosollyal felelt -szíve szerint még rá is kacsintott volna, de az alig pár perces ismeretségük milyensége visszatartotta. Pedig Calvint meglehetősen kevés dolog tudta visszafogni abban, hogy azt tegye, amit akart.
- Nyomhattam volna satut is, akkor meg átüti a szélvédőt. Döntse el, melyik a költségesebb -cigarettát tartó kezével szenvtelenül intett az üveg felé, és kipöccintette a hamut az ablakon, mielőtt az kamikaze manőverrel rajta, vagy a bőrborításon végezte volna.
„Vannak olyan dolgok, amik nem érnek annyit, hogy az ember megbolonduljon és elveszítse önmagát közben.” Úgy eresztette szélnek a gondolatot, hogy egy pillanatra se érezte, akárcsak egy másodpercet is, de el kellene töprengenie rajta -holott anélkül, hogy a nő tudta volna, ezzel az egy megnyilvánulásával közelebb került Calvinhez, mint azt sejthette volna. Vagy, ahogy azt akár ő maga is sejthette… Hiszen a korábban már említett „arisztokratikus”, valamint „sznob” kiállás idegene volt a férfinak. Meglehet, az előbbi lényétől fogva illett rá, és ha minimálisan is, de hordozott hasonló jegyeket, mégis sokkal inkább volt átlagos amerikai középosztálybeli családfő, átlag munkával, átlag feleséggel és átlag háztartással, mintsem nagyravágyó, törtető, antipatikus, és munkamániás bróker, akinek az úgynevezett „anyagi biztonság”, amit megteremteni szándékozott a lányainak csak hangzatos kifogás volt a pénzsóvár életvitelre. Belekóstolt a jóba, saját bőrén tapasztalta a luxust, ami úgy szippantotta magába, mint ahogy az aszfalt issza be a vizet egy forró nyári napon. Mintha nem is létezett volna az a Calvin, aki a „9-5” munkája után hazaérve még időt tudott szentelni a családjának, úgy mosta el az a megmásított énje, aki a luxusautója volánja mögött ült, és a szarkazmust, a kivagyiságot folyékonyabban beszélte, mint az angolt.
- De New York nem San Diego -fűzte hozzá kurtán. – Itt lehet, hogy tíz olyan van még, mint maga. Miből gondolja, hogy abból a tízből pont maga lesz az az egy, aki itt is képes lesz befutni? -kérdezte, és a nap folyamán talán először nem vetült ki a hangján sértő él. Valóban csak érdeklődött, hiszen pontosan tudta, New York a köré épített allegorikus álom ellenére is egy lelketlen húsdaráló. Bár annyit már megállapított a nőről, nem kell félteni a temperamentumát, azzal is teljesen tisztában volt, ha a falra választott festék csak egy árnyalattal is világosabb, mint lennie kéne, vagy egy negyed milliméterrel ferdébben fúrnak be miatta egy csavart a falba, repülni fog. És lehet, pont ő lesz az, akinek az ajánlására újabb állás után kezdhet kutakodni.
- Ha maga mondja -a kigyulladt dohány halkan sercent fel az öngyújtó lángja felett. – Én minden nap ilyeneket, és ennél lényegesen jobbakat látok -közölte, és bár pökhendin hathatott, egyszerű ténymegállapítás volt a részéről.
- Hogy is mondta korábban?... Arisztokratikus -szúrta oda, előcsalogatva tudása legmélyéről a tizenéves koráig beszélt brit akcentust, ami határozottan valósabbnak hatott, mint a született amerikaiak mímelt élcelődése -hozzá pedig elmosolyodott, sokkal inkább kisfiúsan, mintsem a pimasz, a nő által is már jól ismert görbülettel. – Keveseket ismerek, akik boldogan tapsikolnának az újrakárpitozott, felújított bútoroknak egy új, designer garnitúrával szemben. Ez nem maga ellen szól, de pontosan ismerem a vevőkört -ők, ha tehetnék, az új bútorokra még árcédulát és varratnának, hogy véletlen se kerülje el senki figyelmét -korábban, ha szóba hozott neves bútormárkákat, soha nem az volt a kérdés a vevő részéről, hogy „hogy néz ki?”, hanem hogy „és mennyibe kerül?”.
- Az hagyján, hogy tartani kéne még az égi jelenésektől is… de annak a templomnak nem halk a harangja -ezt jómaga is többször tapasztalta már -márpedig körbejáráskor nincs az a hangerő, amit ő meg tudna ütni ahhoz, hogy elfedje szónoklatával a déli harangszót.
Könnyedén értek fel a hetedik emeletre, és belépve véletlen se lepődött meg kollégája első, nem cenzurázott, őszinte véleményén. Még halványan el is mosolyodott azt hallva, ahogy a két kabáttal a kezében a fogashoz fordult. Úgy gondolta, majd ő fogja körbe navigálni a nőt, de Nevaeh se perc alatt bevette a terepet, úgyhogy Calvin lett az, aki a négyzetméterenként újból hüledező nő nyomába szegődött, és figyelte, mikor kéne elkapni, ha a látottak nyomán spontán elvinné egy szívinfarktus.
- Mi már megtettük maga helyett. Többször is -ismerte be, de nem volt szégyellnivalója, tudva, hogy kolleginája is hasonlóan, csak talán még drasztikusabban is vélekedik az enteriőrről. – Én ebben a lakásban már attól kezdve rosszul érzem magam, hogy először betettem ide a lábam -vallott színt. Finoman összeszaladt a szemöldöke, ahogy Thompson tenyerét megérezte a karján, de csupán elkönyvelte annak az extázisszerű, révült állapotnak, amibe már az előtérbe toppanva is került. – Mint egy különösen elbaszott időutazás -Calvin tagadni se tudta volna, hogy zsigerből utálja a lakást, azt, ami számára érthetetlen okokból majdhogynem történelmi jelentőséggel bírt. Sokáig, egészen addig a pillanatig, amíg be nem libbent a Barnes épületébe újdonsült munkatársa, azt hitte, ura lehet a projektnek, és nem kell felesleges dollárezreket költeni rá. Előbb vagy utóbb, de J. E. R. Carpenter neve eladta volna nekik az apartmant, mint ahogy azt főnökének is hangoztatta… mégis ott álltak, egy kilátásba helyezett felújítás küszöbén, és véletlen se volt boldog.
- Maga a ház a háború előtt, 1920-ban lett felhúzva. Az évszázad során persze javítottak a szerkezetén, korszerűsítették, de annak utána kell járnom… járnunk -javította ki magát kelletlenül. -, hogy mi az, amit még megengedhetünk magunknak. Nyilván a betonszerkezetet fel kell bolygatni ahhoz, hogy a járólap alá padlófűtést tudjunk betenni, feltéve, hogy el akarjuk kerülni a drasztikus szintkülönbségeket, ami gondolom, célunk -dobta át a labdát, mert, bár pontosan tudta, nem beszél hülyeséget -mert meggyőződése, hogy sose szokott-, mégiscsak egy belsőépítész állt mellette. – Azért ne öljük ki teljesen ezt a cirádát… Meglátnak egy csicsás stukkót, és rögtön elélveznek. Hadd érezzék magukat Versailles-ban -flancos kézmozdulattal intett a falon keresztül-kasul sorjázó, barokkos díszítések és minták felé. Szélsőséges volt a luxus ingatlanpiac: sokszor úgy vette észre, újra reneszánszát éli a barokk és a rokokó, másszor pedig afféle szürreális elvárásaik voltak, mintha nem is 2023-ban, hanem egyenest 3023-ban éltek volna. Nem volt békés és nyugodt az átmenet, hacsak a Carpenterhez hasonló, rusnyán kivitelezett hibrideket nem számolta.
- Annyi időnk nincs, hogy mindet sorra szedjem, időre megyek tovább -automatikusan lesandított az órájára, majd vissza a nőre. -, akkor viszont holnap is itt ülnénk -gondolkodva emelte a karját, hogy mély, lassú levegőt véve megvakarja mutatóujjával a tarkóját. – Kevés minden tetszett nekik, de a nagy, világos tereket mind kiemelték. Épp csak a jó kihasználtságot hiányolták. Senkinek nem nyerte el a tetszését, érthető okokból, hogy a legtöbb helyiségben a fal mellett sorakoznak a bútorok, középen generálva egy légüres teret. Mint a nappaliban -nem sietve ugyan, de menősebb tempóban iramodott meg az említett helyiség irányába, nem számolva azzal, hogy ami neki két ruganyos lépés, azt lehet, Nevaeh-nak futva kell megtennie, hogy beérje. – Ezek a köcsögök amúgy is borzasztóak… -legyintett a kandalló két oldalán aranytalapzaton álló kerámia felé, de kezét kinyújtva tartotta a tűzrakó helyet fixírozva. – De ki ne akarna egy későőszi, vagy téli estén a tűz köré ülni a családjával? Miért a szoba teljesen másik végében van az ülőgarnitúra? És miért van belőle kettő, ráadásul teljesen különböző? -azzal pedig elbökött a zongora mellett az ablak előtt álló fehér kanapéra, utána a hátuk mögött lévőre, amik stílusukban már megint egy másik kort idéztek. – Kivétel nélkül a koncepció teljes hiánya volt az ellenére mindenkinek, és teljességgel meg tudom érteni. Mert miért gondolta azt az, aki ezt a merényletet elkövette az emberi szem ellen, hogy egy nappali terének kitöltését csak… -némán formálta ajkaival, ahogy végigszámolta az ülésre alkalmas eszközöket, amik hirtelenjében a rendelkezésükre álltak. – Három kanapéval és három karosszékkel lehet megoldani? És ott van még a már említett probléma, miszerint ahány helyiség, annyi különböző elcseszett korszakot látunk megelevenedni…




fill your drink with tonic gin

Keep drinking and acting cool Don't care if your day is blue. Nobody loves a gloomy face, just Take your pills and dance all night. Don't think at all, that's the advice So c'mon, let's try:
-this is the American dream

E. Nevaeh Thompson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Calvin T. Whitlock
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today Jxjllme
Nevaeh & Calvin - Not today XbDTzIM
you think you're better than them, better than them; you think they're really your friends, really your friends...
but when it comes to the end, to the end: you're just the same as them,
same as them.
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
you will always remember the pain
but you won't feel it forever.
★ családi állapot ★ :
Özvegy
★ lakhely ★ :
Chelsea, Manhattan
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today YQbf6nT
★ foglalkozás ★ :
Ingatlanügynök
★ play by ★ :
Oliver Jackson-Cohen
★ hozzászólások száma ★ :
37
★ :
so let it go, let it go, that's the way that it goes: first you're in, then you're out, everybody knows.
you're hot, then you're cold, you're a light in the dark. just you wait and you'll see that:
you're swimmin' with sharks.
Nevaeh & Calvin - Not today BJ5UV9O
TémanyitásRe: Nevaeh & Calvin - Not today
Nevaeh & Calvin - Not today EmptyHétf. Jún. 26 2023, 15:56

to Calvin T. Whitlock
“It is easy enough to be friendly to one's friends. But to befriend the one who regards himself as your enemy is the quintessence of true religion. The other is mere business.”

- Miért, talán nem tartja annak magát? – vonom fel a szemöldökömet, ahogy rá pillantok. Igyekszek nem elkapni a pillantását, mert tudom, hogy abban mindent is látni fogok csak jót nem – remélem nem várja, hogy még egyszer elmondjam?! – húzódnak vigyorra az ajkaim. De nem kerüli el a figyelmemet, hogy a sznob jelzőt kerüli, amit pont emiatt vagyok kénytelen „hallgatás, beleegyezés” módján értelmezni – arisztokrata, sznob és ténylegesen művelt is. Tényleg meglepetéseket okoz, Mr. Whitlock – mérem őt végig, ha nem is őszinte elképedéssel, de némi álcázatlan elragadottsággal – amúgy meg nem azt mondtam, hogy minden komolyzene megnyugtató, vagy hogy nincs olyan, amitől az ember fogcsikorogva tépné ki szálanként a saját haját. Viszont – billentem félre a fejem negédes, „én nyertem” mosollyal – most elárulta magát és nagy fegyvert adott a kezembe – mert innentől kezdve tudni fogom, hogyha sikerül megvetni a cégnél a lábaimat és egy két lábon járó tuskóként fog viselkedni, hogyan tartsam őt sakkban.
- Azért nem mindegy, hogy jut el az ember a haláláig – nem szép téma, mondhatni teljesen felejthető és átléphető. Mégis rossz belegondolni, hogy az emberiség ilyen mértékben képes a saját maga ellenségévé válni. Fejlődik a technika, fejlődnek a különböző technológiák, mégis úgy szívjuk be még most is a kipufogott füstöt, hogy lassan minden ember oxigénmaszkot cipelhetne magával a hóna alatt, vagy feliratkozhatna a tüdőátültetési várólistára.
- Ja, mert azt gondolja, hogy ami kint káros, az az épületeken belül ott sincs? – némi finom, alig észrevehető utómunkával „megfodrászolt” szemöldököm meglepetten csúszik a homlokom közepébe. Persze vannak olyan berendezések, és a tehetősebb cégek erre be is ruháznak, melyek bizonyos százalékban megszűrik a levegőt és minimálisra csökkentik a benne levő káros anyagokat, de ez még nem jelenti azt, hogy a házakban nem ugyan azt a mocskot szívja az ember, mint odakint, főleg, ha nem telik valakinek ilyen berendezésre.
- Mindig magáé kell, hogy legyen az utolsó szó, igaz? – billentem meg a fejem kérdő tekintettel.
- Na nekem nehogy azt gondolja, hogy a nagy amerikai álmot keresem és azért jöttem New Yorkba, hogy „szerencsét próbáljak”. Ehhez én már öreg vagyok, nem hajszolok kislányos vágyálmokat – ami amúgy hülyeség, álmokat akkor is hajszolhat az ember, ha már nyolcvan évesen, egyenes úton robog a kaszás otthona felé – adott volt, hogy ide jövök, itt él a bátyám, ha más nem, és beüt a krach akkor addig míg egyenesbe jövök, ő a segítségemre lett volna. Muszáj, hogy legyen olyan opció is az életben, amibe belekapaszkodhatok, míg bizonytalan lábakon állok. De nem gondolkodtam, Mr. Whitlock – rázom a meg a fejem – azon legalábbis biztos nem, hogy milyen esélyekkel fogok befutni, ha esetleg van mellettem tíz másik, közöttük férfiakkal vagy nem színesbőrű nőkkel, akiket előbb vennének fel bárhova, függetlenül attól, hogy kinek mekkora tudása van már. Szimplán hittem benne, hogy valamelyik jelentkezésem célba ér majd és látnak bennem fantáziát. Bíztam magamban. Ennyi a mese, álmok nélkül. Én már nem tudok álmodni – teszem hozzá halkan, sokkal inkább magamnak. Egyetlen álmom volt az életben, hozzámenni ahhoz a férfihoz, akit szerettem és még az előtt gyereket szülni neki, hogy elérném azt a bizonyos kritikus évszámot, amikor már nem javasolják a gyerekvállalást. Ezt viszont megtagadták tőlem és pont az az ember tette, akitől ezt a jövőt reméltem.
- Remélem nekem is lesz lehetőségem hozzászokni – pillantok fel ismét az épületre, s fél lépést arrébb oldalgok Calvintől, hogy a szélfútta füst ne az én arcomba és hajamba szálljon. Na nem, mintha nem lenne mindegy azután, hogy a kocsiban is úgy pöfékelt, mint egy gőzmozdony.
- Szó se róla – biccentek – tényleg az, amennyiben ízlésesen van megcsinálva. De, amit eddig láttam, inkább az ízlésficamot tudnám hozzá társítani és nem az arisztokráciát – mintha sokan be lennének oltva az ellen, hogy az ilyesfajta cirádás motívumokkal, régi jegyekkel készített bútorokat színekhez vagy más berendezési tárgyakhoz legyenek képesek társítani. Mintha az olvasatukban csak annyit jelentene, hogy minden hasonlót összedobálnak és bevágnak egy helyiségbe, mondván ez neobarokk, klasszicista vagy bármi más. Na de, hogy mi fán terem az, fingjuk sincs róla.
- Miért is szólna ellenem? Nem engem akar eladni jó pénzért. De ha tudná, Calvin, hogy mennyivel nagyobb értéke van egy eredeti, régi bútornak és egy mesterember kétkezi munkájának, még ha csak új kárpitot is húz egy székre vagy díványra, és mennyivel többet tudnak elkérni érte, mint egy tömeggyártott darabért, őszintén megdöbbenne. Csillagászati árakkal képesek megvesztegetni az embert. Ha gondolja ellátogathat velem egy műhelybe és máris nem aggódna azon, hogy nem elég nívós, sok nullás végűek a bútorok. Vagy rosszul érintené, hogy még én is tudok újat mutatni? – én hiszek neki, hogy a vevői körnek nyilvánvalóan csak az számít, hogy minél drágább, minél puccosabb legyen valami. De mi, ha nem pont egy korábbi évszázadból itt maradt jó állapotú vagy felújított, vagyonokat érő igazi, még tényleg fából készült bútor lenne igazán puccos és drága? Akkor még számított a minőség, nem véletlenül maradtak fenn ilyen állapotban.
De persze mindig vannak csodák, márpedig a hetedik emeleti lakásban találhatóak pont ebbe a kategóriába sorolandók. Negatív értelemben. Külön-külön talán még értékelhetőek is lennének, de vegyítve őket, főleg különböző stílusokkal, inkább nevezném bűnnek, hogy ebbe valaki időt fektetett. Mintha csak összegyűjtöttek volna minden megmaradt darabot és megpróbálták volna ímmel-ámmal értelmesen berendezni velük a helyiségeket. Hát nem sikerült.
- Igen – vágom rá, és már húzom is vissza magam mellé a kezemet, mielőtt rám fogná, hogy zaklatom és taperolom - kedvem lenne elbeszélgetni az elkövetővel és megkérdezni, hogy neki mégis mi baja? – őszintén mondom, ha belemennénk egy átalakításba, még én is hosszú órákon át ücsörögnék a két, egymástól teljesen eltérő stílusú helyiség között, hogy kitaláljam, hogyan tudnánk egységbe hozni azt, amit valaki… ilyen elképesztően elcseszett – arról nem lehet tudni, hogy volt-e a közelmúltban esetleg felújítás? Nyakamat tenném rá, hogy ez a lakás korábban nem így nézett ki. Talán itt-ott vissza lehetne állítani az eredetihez hasonló állapotot, ha az megér annyit és van róla anyag.
Aprókat bólogatva figyelem őt.
- Nem kell fáradnia vele, ha digitalizálva vannak a tervek, akkor csak dobja át őket nekem, ha csak papíron vannak meg, akkor átveszem őket, minden mással együtt, amit érdemes átnéznem és időt fordítani rá. Át akarom tanulmányozni a terveket, a statikát és a gépészetet is de nem akarom, hogy felesleges időt öljön bele, ha aztán nem tudunk semmit se kezdeni vele – egyetlen percét se akarom rabolni, és ez különben sem az ő feladata lenne.
- A ciráda marad – értek vele egyet – de a színeket illetően azért remélem nem gond, ha némiképp… megvétózom a jelenlegit? Tudja milyen gyönyörűt lehet kihozni az antik sötétkék, az arany és a fehér együtteséből? – hozom fel példának az étkező kapcsán.
- Akkor csak annyit, amennyit az ideje is enged, azok alapján akár holnap már el is tudnám készíteni a digitális tervek egy részét – nekem nyilván időmbe fog telni, ami fájni fog az esetben, ha nem történik meg a renoválás, de legalább elmondhatom, hogy foglalkoztam vele és kipróbálhattam magam ezen a területen is. Amennyiben nem lesz ellenükre, holnap bekuckózok ide és amit lehet, lehetőség szerint minimális pénz ráfordítással, áttervezem.
Sietősen követem őt a szóban forgó helyiségbe.
- Ötletem sincs, hogy mi volt a koncepció. Mondanám, hogy áttáncolták az éjszakákat egy ekkora területen, de… - fejemet ingatva nézek végig az idejemúlt berendezésen és az említett légüres területen – a nagy tereket mindenképpen meghagynám, a színeken variálnék. Amennyi és amekkora ablak van, nem félnék tőle, hogy egy sötétebb árnyalat esetén elveszne ez az erénye. Mesterséges fénnyel pedig rá lehet segíteni, ha esetleg sötétebb hatást keltene. Ezt a hatalmas, kihasználatlan területet pedig hasznosítani lehetne bárhogy máshogy. Erre még kitalálok valamit, talán fém vagy fa vázból készíthetnénk egy olyan térelválasztót, ami ugyan megtartja a szellősségét és így is jól átjárható- és belátható marad, de mégis összehúzza annyira a teret, hogy ne akarjunk elveszni benne. A köcsögöket viszont nem áll szándékomban megtartani, gondolom nincs ellenére – pillantok fel rá kíváncsian, miközben jót mosolygok a reakcióin.
- Talán pont ez volt a baj – mutatok körbe – a hatalmas, négyzet alakú tér, amit baromi nehéz kitölteni. Teljesen más az, ha egy egyszerűbb, átlag emberi léptékben mért nappaliról van szó, emberi méretű bútorokkal. Ez viszont hatalmas! És ha engem kérdez, semmi nem indokolja ezt a hatalmas helyiséget. Mit gondol, lenne rá lehetőségem, hogy holnap itt kezdjem a napot? Állítanék össze szín verziókat, utánanéznék egy-két dolognak bútor fronton, és, ha addig kapok tervrajzokat, berendezem úgy digitálisan, hogy épkézláb lakást kapjunk belőle….
BEE x Öltözet x Szószám: 1355

Calvin T. Whitlock imádja a posztod

mind álarcot viselünk
E. Nevaeh Thompson
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today VJeX2HI

Nevaeh & Calvin - Not today RL0g57z
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :

I want one moment in time...When I'm more than I thought I could be
★ családi állapot ★ :
Hajadon
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today ByL1qdD
★ idézet ★ :
When all of my dreams are a heartbeat away...And the answers are all up to me
★ foglalkozás ★ :
Belsőépítész
★ play by ★ :
Gugu Mbatha-Raw
★ hozzászólások száma ★ :
15
TémanyitásRe: Nevaeh & Calvin - Not today
Nevaeh & Calvin - Not today EmptyHétf. Jún. 26 2023, 22:02

hated every word that comes out of your mouth
what should we fight about this time?



- Meglepő lehet, de nem szoktam a saját magam jellemzésén gondolkodni -noha az ehhez kellő mértékben dukáló egocentrizmus meglenne benne hozzá, mégse szokott unalmas perceiben azon tépelődni, hogyan látja ő saját magát, és vajon hogy látják mások -az elsőre alapjaiban véve se gondolta, hogy szükség lenne, lévén 0-24-ben saját magával van összezárva, pontos tudatában van annak, hogy milyen; a második pedig csak szimplán nem érdekelte. Épp emiatt se reagált arra, miszerint képes „meglepetéseket okozni”. Csak hetykén felhúzta az orrát, kurta mosollyal a szája sarkában, de nem intézte azt a nőnek, inkább a szélvédőn keresztül New York utcáinak. – Már mivel? -kérdezett vissza rögtön. – Hogy a flancos arisztokrata cipőm járt már a MET márványlépcsőin? Ez akkora fegyver volna? -nézett rá rövid, alig fél másodpercig. Nem is tudta, miért akarta megérteni… rendre problémái adódtak azzal, hogy megértse a nők gondolatmenetét -és pechére iszonyatosan sok hölgy egyeddel volt összezárva nap, mint nap. Kettőt még ő maga is próbált nevelni, mondhatjuk, sikertelenül.
A megérzése nem csalt, és mivel pontosan látta előre Nevaeh válaszát, arra fejben már össze is rakott egy replikát; szerencsére mindenki eldöntheti, hogy saját kezűleg juttatja magát a rák előszobájába, vagy évek múltán valamelyik másik szervét kezdi el pusztítani a sokszor orvosolhatatlannak tűnő betegség. De, mivel tudta, nem értékelte volna ezt a nézetét, inkább megtartotta magának, és elkönyvelte, legalább nem kell megkínálnia a cigijéből.
- Gondolom nem sok szarkasztikus ember lehet az életében -másként reagált, mint ahogy gondolta, a nő várta volna, de ez is egyféle válasz volt a kérdésére. – Mindig -felelte kaján vigyorral. Ezt se tudta annyiban hagyni.
- Én aztán nem. Nem ismerem magát ahhoz, hogy ilyen következtetéseket vonjak el -felelte, és bár felmerült a fejében, talán a női önérzet megmentésére kellett volna sietnie, és valami hasonlót hüledezni, mint „öreg? Alig néz ki huszonötnek!”, de meg se kísérelte. Annak a nőnek mellette sokkal több önérzete volt annál, mintsem, hogy ilyen közönséges bókkal próbálja meg megmenteni -főként, hogy nem volt szándéka-, vagy, hogy Calvinnek akárcsak egy szavát is elhiggye ezzel kapcsolatban. Ha öregnek látta magát, hát öregnek látta… Minden továbbira azonban nem szavakkal, csak egy, mosollyal összezárt ajkai mögül elmormolt hümmögéssel reagált, amiből, ha akarta, kiérezhette az elismerését. Ő soha nem lépett volna meg hasonlót. Úgy gondolta, a Barnes-tól is majd csak koporsóval fog utoljára távozni -kivéve, ha ugyanazokat a körülményeket, amiben éppen volt, máshol jobb áron megfizetnék. Akkor persze egy pillanatnyi szentimentalizmusra nem futná, míg összepakolja a személyes holmijait egy-egy dobozba.
- És akkor még nem látott mindent -ő már tudta, mire kell számítani, éppen ezért görbült kíváncsi mosoly az ajkain, ahogy előre engedte a nőt az útjukat álló ajtóknál.
Mintha a lakás minden helyiségét teljesen más korokban játszódó filmek díszletéül használták volna. Stilizált, túl mesterkélt, semmi természetesség… Szépnek akart látszani, épp csak nem volt az. Tulajdonképpen bármi volt, csak az nem.
- Sejtem, de… -mellkasa elé vezetett bal kezére „könyökölt” jobbjával, és krákogását mutatóujja mögé rejtette. - …nem tudom, hogy mennyiben eredetiek a bútorok. Lehet van köztük, például az étkezőben lévő vitrines szekrény -kezével a vélt irányba legyintett. – Vagy akár a nappali némely ülőgarnitúrája. De javarészt inkább kópiák, semmint korabeliek. Bár lehet, hogy maga rám fog tudni cáfolni, vagy a papírjaim, amiket az irodában hagytam… Ezt majd úgyis meglátjuk, ha a felújítás mellett döntünk -mert ugye nem volt még Nevaeh kezében az ügy, ezt fontosnak látta hangsúlyozottan kiemelni. Harcba szállhatott volna, hogy mi dívik jobban a felső egy százaléknak, a felújított régi, vagy a hangzatos, mindenki által ismert új, de volt egy megérzése, miszerint fognak ők még erről később is vitázni.
- Hát gondolom voltak… víziói… de, hogy azokat biztos valami tudatmódosító hatására érte el, az is biztos. Ennyi szart egy ép elme nem hord össze -vakarta meg halk nevetéssel a tarkóját. – A ténylegesen közeli múltban egészen biztosan nem, de valamikor a kétezres évek elején hozzápiszkáltak. Ezért is gondolom azt, hogy akkor relatíve sok bútorcsere történhetett -például, amikor kiürítették a nagyi lakását, és minden, még használható vackot beszórtak oda, mondván, hogy „jó lesz az ott”. Nem lett jó… - Meg lehet festettek is, egy tisztaságit biztosan, amikor a 2010-es évek elején beköttették a klímát -úgy gondolta, akkor festhettek mindent olyan csodálatosan szép kórház fehérre. Vagy csak elakadt a folyamat, nem tellett színes festékre… nem tudta mivel megmagyarázni.
- Van már céges e-mailje? -kérdezte, és ha igennel válaszolt, úgy feloldva átadta neki a telefonját, hogy a jegyzetek közé fel tudja azt vésni. Megnézhette volna a rendszerben is, de Nevaeh ajánlotta, hogy „nem akarom, hogy felesleges időt öljön bele”. Ő pedig szó szerint vette a javaslatot.
„O”-t formálva az ajkaival, finoman húzva össze a szemöldökeit bólogatott a felvetésre.
- Akartam is említeni. Nem, mintha sok közöm lenne hozzá, de egyrészt rengeteg ingatlanban látni manapság hasonló összeállításokat -a másik nagy kedvenc az egyszerű föld színek. Másrészt pedig baromi jól néz ki -ő maga is kedvelte a nő által említett, ha úgy tetszik, valóban arisztokratikus, maszkulin színösszeállítást. Használaton kívüli Queens-i házában hasonlóan kérte a dolgozószobáját.
Próbált szépet mondani a lakásról -bár nem erőltette meg magát-, de semmi nem jutott az eszébe, ellenben könnyedén tudta ekézni mindazt, amit látott, és amit tapasztalt az ügyfeleitől.
- Nem tudom, hogy örülnék-e a térelválasztónak -nem, határozottan nem örült neki, még az ötletnek se, de amennyire tudott, igyekezett némileg kooperatívabban kommunikálni, mint korábban. Részben, mert tudta, ha nekiállnak vitázni, nem fog időben szabadulni, és megint égen-földön fogják keresni, hogy ideje lenne menni a gyerekekért. – Értem én, hogy fizikálisan nem választunk le teret, de pont az az erénye veszne el, amit majdhogynem egyedüliként mindenki kiemelt. A gazdagok szeretik mutogatni, hogy „mijük van”, márpedig arra a legbüszkébbek, ha egy kis hadseregre való embert is könnyedén el tudnak helyezni, teszem azt, a nappalijukban. Hasonlóan az ebédlőjükben. Ezt a látszatot pedig felbolygatnánk egy térelválasztóval -mint valami optikai illúzió. Látszik, hogy a két elszeparált tér egybe tartozik, de technikailag mégis külön vannak. Nincs szükség rá, hogy a tizenegy nagy helyiségből tizenkettőt csináljunk -indokolta meg a véleményét. Persze, ettől függetlenül, ha a kollégája úgy gondolta, mégis csak legyárt majd egy ilyen látványtervet is, állt elébe, de előre tudta, hogy le fogja szavazni, függetlenül, neki mennyire tetszik. Soha nem a saját ízlését kellett előtérbe helyezni, hanem a keresletét.
- A köcsögöket én magam fogom elpusztítani -ezt már előre kitűzött célként írta fel a képzeletbeli bakancslistájára. És nem csak a kicsiket, de a sarokban álldogáló, embernagyságú társukat is.
- Az igények sajnos indokolják -húzta fel a vállát, ellenkezve. Tudta, mire gondol a nő, de egy náluknál magasabb társadalmi szinten álló réteget kellett kiszolgálniuk, nem saját magukat. – Hát… -tenyerét végigvezette az állkapcsán, áthúzva a száján, végül behajlított mutatóujjával „megkapaszkodott” az állában. – Tulajdonképpen van. De nem fogom tudni én fuvarozni -csalfa félmosollyal sandított le rá. -, úgyhogy kénytelen lesz további körtúrákat tenni Manhattan csodálatos tömegközlekedésével  -cukkolta, bár érezhetően nem azzal az indulattal, mint amivel korábban is tette. – De, ha végeztem, mert lakásmutatásom lesz délelőtt, utána be tudok ugrani, hogy megnézzem, hogy áll -nem azért, hogy felügyelje… éppen csak egy kicsit.
- Van még egy apartmanrész lent az első emeleten. Akar még itt valamit megnézni, vagy lemehetünk?




fill your drink with tonic gin

Keep drinking and acting cool Don't care if your day is blue. Nobody loves a gloomy face, just Take your pills and dance all night. Don't think at all, that's the advice So c'mon, let's try:
-this is the American dream

mind álarcot viselünk
Calvin T. Whitlock
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today Jxjllme
Nevaeh & Calvin - Not today XbDTzIM
you think you're better than them, better than them; you think they're really your friends, really your friends...
but when it comes to the end, to the end: you're just the same as them,
same as them.
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
you will always remember the pain
but you won't feel it forever.
★ családi állapot ★ :
Özvegy
★ lakhely ★ :
Chelsea, Manhattan
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today YQbf6nT
★ foglalkozás ★ :
Ingatlanügynök
★ play by ★ :
Oliver Jackson-Cohen
★ hozzászólások száma ★ :
37
★ :
so let it go, let it go, that's the way that it goes: first you're in, then you're out, everybody knows.
you're hot, then you're cold, you're a light in the dark. just you wait and you'll see that:
you're swimmin' with sharks.
Nevaeh & Calvin - Not today BJ5UV9O
TémanyitásRe: Nevaeh & Calvin - Not today
Nevaeh & Calvin - Not today EmptyKedd Jún. 27 2023, 20:35

to Calvin T. Whitlock
“It is easy enough to be friendly to one's friends. But to befriend the one who regards himself as your enemy is the quintessence of true religion. The other is mere business.”

-   Talán tényleg az. Meglepő – pedig nem csupán olyan fajtának tűnik, aki nagyon is tisztában van a saját maga erényeivel, legyenek azok bármineműek is, de még szembe is állítja a saját maga meglátásait és tapasztalatait máséival. Olyannak, aki pro-és kontra érveket állít fel, akinek szent meggyőződése, hogy mindenki más látja őt rosszul, de bezzeg ahogy ő, az rendben van. Közben meg… valahol mégis azt érzem, hogy nem csak a jó, de a legrosszabb tulajdonságainak is remek ismerője, és talán ki soha nem mondaná, de a saját maga legnagyobb kritikusa is.
-   De nem ám! – fejemet vidoran, már-már pofátlan mértékű szórakozottsággal ingatom meg, azt viszont nem vagyok hajlandó az orrára kötni, hogy akkor miféle fegyverrel ruházott fel az imént. Majd megtudja, ha odáig jutunk.
-   Ismerem a szarkazmust, bár nekem Önnel ellentétben nem sűrűn használt fegyverem. Viszont van különbség szarkazmus és szarkazmus között – márpedig én egész életemben olyan férfiakkal voltam körülvéve, akik magasan műveltek voltak benne, csak épp nem sűrűn mutattam hajlandóságot azt illetően, hogy különösebb figyelmet szenteljek nekik. Soha nem értettem, hogy miért kell, hogy egy férfinak magasra fejlesztett skillje legyen, hogy miért gondolják azt, hogy bárki is vevő a gúnyos, csipkelődő megjegyzéseikre, hogy aztán flegma tekintettel csak megjegyezzék „szarkazmus”. Persze, erre is születni kell. Arra, hogy egészséges mértékben, érthetően és ne pedig bántóan legyen valaki szarkasztikus. Viszont tapasztalataim alapján többségben vannak azok, akik tényleg bicskanyitogatón művelik és fejlesztik mesteri szintekre. Talán ezért is veszem fel csak és kizárólag azt, amelyikhez kedvem van, amivel érdemesnek tartom vitába szállni, vagy reagálni rá. Calvinét is eszerint válogatom meg, mert van, ami tagadhatatlanul szórakoztat, de olyan is, amit hallva szívem szerint a lábára lépnék. A tarkóját nem biztos, hogy felérném.
-   Sejtettem – kétségem sincs efelől, de csak azért nem hánytorgatom fel neki, mert ahogy mondja, úgy én is kijelenthetem, hogy nem ismerem őt. Emiatt nem vonhatok le téves, vagy ilyen-olyan következtetéseket. Abban se lehetek biztos, hogy nem csak viccnek szánja ezt a "mindig"-et, vagy komolyan gondolja?
Az viszont nagyon hamar bebizonyosodik, hogy a lakást illető megfogalmazott kritikák helytállóak voltak és ő se nagyzolt, mikor elkezdett felkészíteni arra, ami az ajtó túloldalán vár ránk. Szörnyű.
-   És biztos lehet benne, hogy meg is fogom próbálni. A legtöbb ilyen bútor jelölve van a készítő mesteremberek által. Sajnos nem minden ilyen kézjegyet, saját emblémát lehet az évek távlatában fellelni, van, amikor egy-egy átalakítás alkalmával sérül a bútor, lefestik, vagy az idő, a rárakódó kosz, por miatt először nem találjuk őket, de vannak olyan szakemberek, értékbecslők, antik régiségekkel foglalkozó emberek, akik tudják mit és hol keressenek rajta. Ők feltudják mérni a fa igaziságát is, hogy nem csak valami ócska másolatok és szimpla kamu látványelemek. Az is lehet természetesen, hogy nincsenek nagy nevek mögöttük, könnyen lehet, hogy egyiket-másikat olyan valaki készítette, aki csak próbálkozott az iparral, de ha az alapanyag jó, a kivitelezés megfelelő, már ezek is jó értékkel bírnak és megéri némi összeget ráfordítani arra, hogy felújítsák vagy szimplán újra kárpitozzák – simítom végig az ujjamat az egyik bútor támlájának a felületén – reméljük a legjobbakat! – reménykedő, bizakodó tekintettel pillantok fel rá. Szeretném a lakásból kihozni a benne rejlő lehetőségek maximumát. Azt akarom, hogy ők is, maga a cég és Calvin is nyerjen rajta és ne felesleges, buta költekezésbe bocsátkozzunk. Értékessé akarom tenni az ingatlant, olyanná, amivel elégedett lehet bárki, és amivel nem kell, hogy problémája legyen bárkinek is. Főleg nem annak, aki megadja érte a kért összeget és elégedett is lesz azzal, ami a tulajdonába kerül.
-   Ha! – emelem ki – nem fogok kényem és kedvem szerint dönteni, remélem tudja. Egyszerűen elkezdek úgy gondolni rá, mintha tényleg nekiállhatnék. Terveket készítek, megmutatom olyan szakinak a bútorokat, aki ért hozzá. Csakhogy maguk is tudják, hogy miféle költségekkel kellene számolni, megéri e maguknak, avagy sem.
Szinkronban nevetem el magam vele.
-   Meglepődne, Calvin, hogy mennyi elborult elme van az iparban, akik tudatmódosító szerek nélkül is azt vizionálják, hogy értik a dolgukat, de valójában fogalmuk sincs, hogy mit miért tesznek, csak pacsmagolnak, festegetnek, tervezgetnek, pakolásznak és gondolják, az úgy jól néz ki, közben… - intek magunk elé – ilyen a végeredmény – finom vállvonással zárom a témát, amiben a szakavatatlan kollégákat vagyok hivatott becsmérelni. Eszemben sincs amúgy bántani őket, de sajnálatos módon túl sok olyan, magát lakberendezőnek és belsőépítésznek tartó ember él a Földön, akiket jobb lenne eltiltani az ipartól. Persze gondolhatnánk, olyan ez, mint a költői szabadság… de megnézném az ilyenek arcát, amikor egy teljes katasztrófára hasonlító, stílusjegyeiben össze nem egyeztethető lakásban próbálják leélni az életüket. Az életük hetven százaléka azzal telik el, hogy azon gondolkoznak, mit cseréljenek le, min változtassanak és azt is hogyan tegyék, mert ez nem tetszik, az nem tetszik, amaz nem tetszik.  
-   Azt látom. Olyan vastag néhol a „vakolat”, mint a bokám – nagyzolok ugyan, de nem elég, hogy rondán van festve, még repedezik is néhány helyen.  
Kérdésére biccentek és átveszem az apró kezeimhez mérten hatalmas, az övéihez viszont ideális méretű készüléket, és igyekvőn bepötyögöm a korábban kapott és elméletileg már aktivált email címemet. Remélem, ha valamivel, akkor ezzel letudok venni némi plusz terhet a válláról. Pont elég vagyok neki én is.
-   Mhm – bólintok – manapság reneszánszát élik nem csak a kontrasztos, de az egészen mély színek. Burgundi, smaragdzöld, sötétkék. Parancsoljon – adom vissza neki a telefonját – itt pedig különösen jól lehetne játszani ezekkel a színekkel anélkül, hogy barlangszerűvé tenné a helyiségeket. Ha legközelebb is ilyen jó ötletei vannak, ne tartsa magában.
-   Jól van, maga a főnök. Nincs elválasztó
– nem fogok vitatkozni. Most még nem, bár a beleegyezés se feltétlenül jelenti azt, hogy nem fogok elkészíteni egy látványtervet hozzá. Utána majd alkothat róla véleményt – de csak csendben megjegyzem, hogy nem kell, hogy minden térelválasztó nagy területet fedjen le. Oda menne egy másfél méteres stílushű fal, nem is kell padlótól plafonig tartson és máris összébb zárja a nappalinak azt a részét, ahol jobbára csak ülőgarnitúrákban gondolkozhatunk. Lenne hova át tenni a zongorát úgy, hogy ne egy … zongora legyen a helyiség közepén, mint amit odahajítottak. Meglátjuk, mit tudok kihozni belőle, jó? – mondom ezt olyan hangon, mintha az engedélyére lenne szükségem, hogy összességében tervezhessek bármit is, ami voltaképp csak az én időmből rabolna, ha nemleges végszó zárja. Persze értem az aggodalmát és az érveit is. Teljesen helytállóak és jogosak.
-   Azért nem kell ennyire drasztikusnak lenni – ingatom a fejemet mosolyogva – gondoljon csak a bennük rejlő lehetőségére és a dollárjelekre. Ha már néhány száz dollárt kihozunk belőlük, abból talán megvan a festékek ára is – praktikusan akarom felújítani, és az esetleges befolyó összegekből ki lehet fizetni bizonyos kiadásokat.
-   Azt hiszem boldogulni fogok díszkíséret vagy saját sofőr nélkül is, bár lehet hiányolni fogom az arcomba ömlő cigarettafüstöt, igaz nem félek tőle, hogy Manhattan kismillió ingázója között hiányt szenvednék – állom a mosolyát, hasonlóval viszonozva azt – nem bírná megállni, hogy ne nézzen a körmömre, igaz? – szemtelenkedek - de legyen így! Mire végez, igyekszek elkészíteni és ráncba szedni, ha csak digitálisan is egy-két helyiséget, hogy láthassa, mik az elképzeléseim színek és látvány terén is. Természetesen csak azért, hogy elmondhassa, hogy „én megmondtam, hogy felesleges időt és pénzt ölni bele” – van egy olyan érzésem, hogy úgyse vallaná be, ha az, amit kitudnék hozni belőle, jó lenne és látványos, ráadásul megvalósítható. De okozott már ő meglepetést – van egy kedves ismerősöm, aki nagy szakértője a régi bútoroknak, megpróbálom elhozni magammal, hogy amit lehet azt mérjen fel, becsülje meg őket, hogy mit érhetnek vagy, hogy mit lehet velük kezdeni. Addig nem adom a köcsögket sem! – mutatok rá határozott tekintettel jelezve, hogy komolyan gondolom – talán arra is tud mondani valamit, esetleg van rajta valami jelölés, hogy miféle lehet. A végén még azokkal kaszálnánk a legtöbbet. De azért remélem nem a nagymama és a nagypapa pihen abban a kettőben – húzom el a szám, mert ilyen távolságból még egy-egy urnának is elmennének.
- Persze, mehetünk – lépek közelebb hozzá, de még veszek egy futó pillantást a két… urnára. Isten nyugosztalja a nagyiékat.
BEE x Öltözet x Szószám: 1287

Calvin T. Whitlock imádja a posztod

mind álarcot viselünk
E. Nevaeh Thompson
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today VJeX2HI

Nevaeh & Calvin - Not today RL0g57z
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :

I want one moment in time...When I'm more than I thought I could be
★ családi állapot ★ :
Hajadon
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today ByL1qdD
★ idézet ★ :
When all of my dreams are a heartbeat away...And the answers are all up to me
★ foglalkozás ★ :
Belsőépítész
★ play by ★ :
Gugu Mbatha-Raw
★ hozzászólások száma ★ :
15
TémanyitásRe: Nevaeh & Calvin - Not today
Nevaeh & Calvin - Not today EmptyCsüt. Júl. 13 2023, 20:10

hated every word that comes out of your mouth
what should we fight about this time?



- Persze, hogy van különbség - bólintott. – Van, aki tudatosan és jól csinálja, és van, aki csak azt hiszi - márpedig ő kétségkívül folyékonyan beszélte, mit se törődve azzal, hogyan viszonyulnak ehhez, ezáltal pedig hozzá is az emberek. Imádta a megbotránkoztatás azon fajtáját, amikor a jellemével szőrszálhasogatásba kezdhetett -azokat, akik átestek a rostán, és tudtak azonosulni vele, közel tartotta magához, nyilvánvalóan a közelség mértékét is ő határozva meg. Azokat viszont, akiket hosszútávon az őrületbe kergetett, szélnek eresztette. Bevallása szerint senki kedvéért nem volt hajlandó megváltozni, annak ellenére se, hogy korábban ő maga se volt ilyen…
Alig pár percnyi ismeretségük során nehezen tudta megítélni, a nőre vajon milyen hatást fog gyakorolni a személyéből áradó, cenzurázatlan irónia. Úgy vette észre, hiszen nem volt nehéz olvasni a jelekből, hogy nem kenyere, bár azt határozottan jó jelként könyvelte el, hogy az ablakot azért nem akarta kitörni, hogy menetsebességnél a betonra vesse magát. Calvin ellenben pontosan tudta azt, hogy a munkakapcsolatukat nagyban meg fogja határozni, és valószínűleg negatív hatást fog rá gyakorolni, hogy míg ő dobálja a szarkasztikus megjegyzéseit, a nő majd a sokadik cinikus riposzt után magából kikelve fog vele pörölni. De ugyebár senki kedvéért nem hajlandó moderálni magát.
Nevaeh hosszúra nyúlt szónoklata során, amit a bútorok köré költött, Cal jobbjával a tarkóját, másszor pedig állkapcsa mentén az állát birizgálta. Tekintetével a bőszen emlegetett ülőalkalmatosságokat fixírozta, néha-néha a szeme sarkából kolleginájára sandítva, hogy ne a teljes érdektelenség üljön ki az arcára -még ha némileg, legalábbis ebben a mennyiségben, azzá is vált.
- Tehát leegyszerűsítve vagy van valamink, vagy nincs semmink - fordította le a hallottakat, és kezeit a zsebébe mélyesztette. – Felbecsültethetjük, de ha nem húzunk belőlük hasznot, az első konténerbe fogjuk őket hajítani, amit berendelünk a kipucoláshoz – bár hozzá akarta tenni, hogy „ha”, továbbra is csak lebegtetve a felújítás gondolatát, de már túlzónak érezte. Annak tükrében meg különösen, hogy minden, a borzasztóan menedzselt falak között töltött perccel számára is egyértelműbbé vált, hogy azt, olyan formán nem adhatják ki a kezük közül. A neve természetesen jól csengene a Barnes tabelláján, de a minősége feketepontot vésett volna mellé. Fájó, de őszinte felismerés volt, amit nem pedzegetett Nevaeh előtt.
- Nem is nagyon tehetné meg – vágott közbe jogerős véleménnyel, tudva, hogy ténylegesen nem sok beleszólása, legfeljebb javaslata lehet a témát illetően. – Hát a gatyánk is rá fog menni, az kétségtelen… - finoman megköszörülte a torkát. – De fogok tudni kit hibáztatni, ha rosszul jönnénk ki belőle – könnyed, de mégis rátarti mosolyt villantott felé. Nem olyat, amivel meg akarná leckéztetni, csak, amivel táncba tudja hívni, kissé piszkálni.
- Akkor elvonó helyett kényszerzubbonyban kéne a pszichiáter elé ültetni őket – korholta elégedetlenül. Nem volt elragadtatva a belsőépítészek, lakberendezők munkájától, legalábbis a legtöbb esetben nem, és ezt soha nem is volt rest hangoztatni. Nem felétlen az illetékesek előtt, de ha a szükség úgy hozta, akkor nekik is kifejtette a bőszen hangoztatott véleményét. Legtöbbször az összeegyeztethetetlen vélemények okán gyűlt meg velük a baja -másszor, mert szimplán nem tetszett neki, amit készítettek, mégis úgy kellett eladnia a vevőközösségnek, mintha életében annál szebb otthont nem bocsájtott volna még áruba. Nem volt számára idegen a munkájában való meghasonulás, és bárkit kérdeztek volna vele kapcsolatban, azt mondta volna, hogy még a szart is képes úgy eladni, mintha többkarátos arany lenne. Ennek ellenére is jobb szerette, ha legalább egy őszinte mondatot el tud sütni az érdeklődők előtt.
- Áhh… - a száját húzva rázta meg a fejét az ötleteire való megjegyzésre. – Nem hinném, hogy abból jól jönne ki… Még a végén vice-versa helyzetbe kerülnénk, és hát, tudja… nem szeretem, ha ötletekkel rukkolnak elő a munkavégzésemet illetően – szemét évődve a plafon felé fordította, majd lehorgasztotta a fejét, hogy oldalra fordulva a nőre nézzen, alantas kis félmosollyal a szája sarkában. Nem feltételezte, hogy megtenne hasonlót -legalábbis akkor még nem. Csak szimplán jól esett piszkálódni.
- Továbbra se hiszem, hogy tetszene; még egy félfal se… - csóválta a fejét. – De mondjuk, ha már mindenképp akarja, egy mindkét oldalán nyitott könyvespolc, amin át tud szűrődni a fény, akár – vetette fel, mint lehetőség, tökéletesen szembe menve azzal a korábbi véleményével, miszerint „nem fog több javaslatot tenni”.
- Remélem akkor erre is van egy embere – vetette oda, visszacsatolásként a korábban már rebesgetett kárpitos szakemberre.
- Nem hiszem, hogy szűkölködni fog benne; épp csak a páratlan személyem társaságát nem fogja tudni kiélvezni – korábbi megjegyzését, és kaján vigyorát fejelte meg a kinyilatkoztatással. – Egyáltalán nem, még a végén felhúz oda egy falat – bökött a korábban górcső alá vett területre. – Tartom is magamat ehhez a véleményhez, de holnap már emelném a tétet – nem, a legkevésbé se tartotta magát hozzá, bár a dollárezreket értelemszerűen már előre hiányolta. – Tudja… - csípőre téve a kezét fordult a kandallót közrefogó két váza felé. – Már az lepne meg a legkevésbé, ha ténylegesen a nagyszülők horpasztanának bennük…
Valóságosan lerázta magáról még a gondolatot is, és kezével a bejárati ajtó irányát mutatta a nőnek. Leakasztotta mindkettőjük kabátját, majd liftet hívott, és azzal az első emeletre navigálta magukat, meg se állva a vendégapartman ajtajáig.
- Itt se fogja túl nagy meglepetés érni… - bocsájtotta előre, ahogy a zárral bíbelődve közben a válla felett hátranézett a kollégájára. Kinyitotta előtte az ajtót, és ha belépett, úgy már tette is be maguk mögött a nyílászárót.  – Ez, amit látunk a hálóval egybekötött „nappaliszerűség”. Értelemszerűen nem szedték külön, mert vendégapartmanról lévén szó nem itt tervezi senki leélni a hátralévő életét… Jobb kézre legszélen van a fürdőszoba, mellette a gardróbszoba. Itt pedig, mellettünk balra a kis konyha. És tulajdonképpen ennyi a tárlatvezetés… Lehet nem is húznám ezzel az időt.




fill your drink with tonic gin

Keep drinking and acting cool Don't care if your day is blue. Nobody loves a gloomy face, just Take your pills and dance all night. Don't think at all, that's the advice So c'mon, let's try:
-this is the American dream

E. Nevaeh Thompson imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Calvin T. Whitlock
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today Jxjllme
Nevaeh & Calvin - Not today XbDTzIM
you think you're better than them, better than them; you think they're really your friends, really your friends...
but when it comes to the end, to the end: you're just the same as them,
same as them.
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
you will always remember the pain
but you won't feel it forever.
★ családi állapot ★ :
Özvegy
★ lakhely ★ :
Chelsea, Manhattan
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today YQbf6nT
★ foglalkozás ★ :
Ingatlanügynök
★ play by ★ :
Oliver Jackson-Cohen
★ hozzászólások száma ★ :
37
★ :
so let it go, let it go, that's the way that it goes: first you're in, then you're out, everybody knows.
you're hot, then you're cold, you're a light in the dark. just you wait and you'll see that:
you're swimmin' with sharks.
Nevaeh & Calvin - Not today BJ5UV9O
TémanyitásRe: Nevaeh & Calvin - Not today
Nevaeh & Calvin - Not today EmptyCsüt. Szept. 21 2023, 12:48

to Calvin T. Whitlock
“It is easy enough to be friendly to one's friends. But to befriend the one who regards himself as your enemy is the quintessence of true religion. The other is mere business.”

Felvont szemöldökkel pillantok a férfi felé, de beletelik néhány másodpercbe, hogy jómagam is felismerjem a szám szélében bujkáló, leplezetlen, ám annál kacérabb mosolyomat.
- Várjon, tippelek! – Mutatok a levegőbe az ujjammal, mintha így próbálnám meg belé fojtani a szót, ha esetleg lenne még hozzáfűzni valója. – Magának pedig szent meggyőződése, hogy ön sokkal inkább az előbbi, mint az utóbbi. Igaz? – Valószínűleg nem csak neki, de nekem is. Tagadhatatlanul csípős a szóhasználata és az eddigiek alapján, legalábbis amit sikerült leszűrnöm, nagyon is tisztában van azzal, hogy mi fán terem a szarkazmus, hát még azzal, hogy hogyan kell azt jól használni. Más kérdés, hogy olyan mérhetetlen egoval és önbizalommal van emellett megáldva, ami ellenkező esetben is bőven elhitetné vele, hogy helyén van a szóban forgó szarkazmusa. Ha az egotól és a valószínűleg „van mire nagyképűnek lennie” nagyképűségtől eltekintünk, az önbizalma kifejezetten vonzóvá és érdekessé teszi. Minden más csak plusz fűszer és adalékanyag, amitől bár nem vagyok elragadtatva, de végülis nem azért érkeztem a céghez, hogy vele és a nyilvánvaló hibáival legyek elfoglalva. Az meg, hogy vele hozott össze az élet… vagy Barrett, az vagy egy kellemes véletlen, vagy pedig egy kellemetlen baleset. Majd meglátjuk a közös munka alapján, hogy mi lesz a végkifejlet.
Szeretek beszélni… de főként akkor, ha van is miről, most pedig terveim között szerepel, hogy meggyőzzem Calvint arról, hogy azok a bútorok melyek tagadhatatlanul ocsmánynak és idejemúltnak tűnnek, talán olyan értéket képviselnek, amire ő nem is gondolt korábban. Nyilvánvalóan nem kell semmiről előre és meggondolatlanul dönteni, főleg, hogy ilyen téren nekem beleszólásom sincs a büdzsébe, de utána lehet érdeklődni és megnézetni a portékát egy becslővel, ami pedig egy személyes kapcsolatomból eredően nem kerül majd semmibe. Max egy pusziba.
Mosolyogva fürkészem az arcát, akárhányszor észreveszem, hogy az unalom és az érdektelenség mellett olykor próbálja azt a látszatot kelteni, hogy nagyon figyel. Nem tudom eldönteni, hogy én, vagy önmagában a téma edzi meg jobban?
- És tudtommal ez mindig így van. Vagy-vagy. Vagy jönnek megnézni egy lakást vagy nem. Vagy van rá keret, vagy nincs… vagy van érdeklődő, vagy nincs. Talán ez nem újdonság Önnek – vonom meg a vállam. Ennyire egyszerű, s mint ő se akarja túlmagyarázni a bútorok éltét és holtát, úgy én se szeretném. – Így lesz – bólintok. – De elég nagy összegeket mernék tenni rá, hogy legalább a festést és néhány helyiség újra burkolását fedezni tudjuk majd belőle. – Az, hogy neki ez mennyire jelent hasznot, döntse el maga. Talán potom összegnek gondolja, de az is lehet, hogy haladásnak és előre lépésnek.
- És nem is teszem meg! – Kontrázok rá hozzá hasonló határozottsággal, tekintetemet egy pillanatra se véve le az arcáról, ravasz, kék szemeiről. Fejemet végül félrebiccentve mérem végig. – Muszáj ennyire vészmadárnak lennie? Komolyan, a nagyanyám pozitívabb hozzáállással bír, mint maga, pedig ő aztán... Nostradamus a jóslataival elbújhatna mögötte. És mosolyogjon már az ég szerelmére! Végre itt a lehetősége, hogy túladjon ezen a… ezen – tárom szét a karjaimat, így téve utalást a lakás egészére – és Ön csak morog és mindent, amit mondok, kiforgat… ccc – ciccegve rázom a fejem. – Higgyen nekem úgy gatyába rázom ezt a helyet, hogy nem fog ráismerni! Zokogni fog a meghatottságtól, hogy hányan fognak érte jelentkezni, minden megmaradó hátrányával együtt!
Nem vagyok benne biztos, hogy megtudom nyugtatni azt illetően, hogy jó kezekben van a lakás és képes vagyok rá, hogy eladhatóvá tegyem. Az, hogy vannak terveim és nem csak az átépítést, de a színvilágot, a bútorok stílusát és minden egyebet illetően, csak egy dolog. Őt nem fogom vele se megnyugtatni, se meggyőzni. Viszont azt is sejtem, hogy nem ő lesz a döntéshozó, Barrett pedig kezesbáránykának tűnik a rókaképűhöz mérten.
A kérdéses részt nézegetve, apró csücsörítéssel biccentgetek néhány kisebbet az ötlete hallatán, majd a melleim alatt karba tett kézzel fordulok felé.
- Nézzenek oda! Könnyekig vagyok hatva, és én még aggódtam, hogy hogy a viharba fogunk mi együtt működni… megy ez Önnek, Calvin, mint az ágyba szarás – paskolom meg a karját somolyogva és ellibbenek mellette jelezve a haladási szándékomat. Azt hiszem épp eleget láttam már ebből a helyiségből, de úgy alapjában véve az egész lakásból. Ahhoz viszont hozzá kell szoknom, hogy jó eséllyel – ha szerencsém van - ez lesz egy ideig az életterem.
- Nekem mindenre van emberem… kárpitozásra… festésre, arra, hogy engem szórakoztassanak amíg dolgozok, de még villanyszerelésre is. És most már arra is, hogy valaki próbára tegye a türelmemet. – Biztos vagyok abban, hogy veszi a célzást, s jómagam is meglepődök, hogy míg eleinte legszívesebben egy maflással töröltem volna le a vigyort a képéről, vagy jobb híján bokán rúgtam volna a modora miatt, mostanra mintha hozzáigazítottam volna a saját hangulatomat az övéhez. Fogalmam sincs miféle csáb- és vonz ereje van, de nagyon hatásos.
- Azt hiszem tele fogom sírni éjjel a párnámat – biggyesztem le a szám két szélét, hogy lássa, mekkora szívfájdalmat okoz, hogy nem fog felettem ácsorogni, hogy minden egyes mozdulatomat árgus szemekkel figyelje. Nem mondom, látványelemnek nem lenne az utolsó, de… fő a nyugalmam és a lelkibékém, annál inkább az, hogy dolgozni is tudjak, ne csak vele kötekedni.
A maradék hátralévő időnket a fennmaradó helyiségekkel és a személyzeti lakással, annak feltérképezésével töltjük el, s miután már minden tiszta és én magam is képes vagyok teljes bizonyossággal állítani, hogy van egy kialakult terv a fejemben, lassabban, mint ahogy érkeztünk, távozunk.
Barrettet nem hagyhatjuk ki az összegzésből vagy a terveim ismertetéséből, s bár látatlanban talán nehéz elképzelnie azt, hogy mi lehet majd ebből a padlótól mennyezetig unalmas és már-már kellemetlen érzéseket ébresztő, eladásra alkalmatlan lakásból, de nem tűnik elutasítónak, ami jó. Nagyon jó! Az ő szorgalmazásával remélhetőleg mihamarabb elkerülnek hozzám a tervek, hogy digitalizálni tudjam őket és még azelőtt nekilátni a virtuális térben való átalakításnak, hogy bárki is meggondolhatná magát…
BEE x Öltözet x Szószám: 931

mind álarcot viselünk
E. Nevaeh Thompson
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today VJeX2HI

Nevaeh & Calvin - Not today RL0g57z
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :

I want one moment in time...When I'm more than I thought I could be
★ családi állapot ★ :
Hajadon
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Nevaeh & Calvin - Not today ByL1qdD
★ idézet ★ :
When all of my dreams are a heartbeat away...And the answers are all up to me
★ foglalkozás ★ :
Belsőépítész
★ play by ★ :
Gugu Mbatha-Raw
★ hozzászólások száma ★ :
15
TémanyitásRe: Nevaeh & Calvin - Not today
Nevaeh & Calvin - Not today Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Nevaeh & Calvin - Not today
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Baek-ah & Willow - my today has met your today
» Elisabeth Nevaeh Thompson
» Calvin&Jesse ~ sad anniversary ~
» Calvin & Brooke - Unpleasant encounter
» Brooke & Calvin - What's next?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: